بازدید 18257
مرور روزنامه‌های یکشنبه چهاردهم شهریور
از تبلیغ واردات واکسن کرونا تا کند شدن واکسیناسیون، طرح حذف یارانه آشکار و پنهان انرژی و پرداخت مستقیم آن به مردم در مجلس، روسیه مانع گاز ایران است؟ تغییر استراتژی برای پیشبرد برجام، چرا با کمبود دارو مواجه می‌شویم؟ چرا نگران استقلال بانک مرکزی هستیم؟ جنگ قدرت در کابل، ۱۰ هزار قربانی کرونا فقط در ۱۸ روز! ترک توکیو با بهترین نتیجه تاریخ و ماجرای پرابهام تولید «اسپوتنیک وی»، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۰۷۴۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۲ 05 September 2021

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز یکشنبه چهاردهم شهریور در حالی چاپ و منتشر شد که کسب نتایج درخشان کاروان پارالمپیک ایران در توکیو، به مقصد رسیدن سوخت صادراتی ایران برای لبنان، نبرد مقاومت با طالبان برای حفظ پنجشیر و جنگ قدرت در کابل در کنار تیترهایی همچون پشت پرده «رمدسیویر» و موافقت رهبر انقلاب با استعفای آملی لاریجانی از شورای نگهبان در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.


در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

 

برنامه بُرد- بُرد مقاومت؛ ایران و حزب الله لبنان

سعدالله زارعی در بخشی از یادداشت روز روزنامه کیهان با عنوان برنامه بُرد- بُرد مقاومت نوشت: موضوع ارسال سوخت اولین شکاف را در درون جریان ضدمقاومتی ۱۴ مارس لبنان انداخت. در حالی که سعد حریری درخواست آیت‌الله سیدحسن نصرالله از ایران برای ارسال سوخت و دارو را فتنه نامید و آن را عامل فشار بیش‌تر اقتصادی غرب بر لبنان خواند، نجیب میقاتی چهره شاخص ۱۴ مارس که از سوی رئیس‌جمهور میشل عون، مأمور تشکیل کابینه می‌باشد، اعلام کرد، اگر این کمک‌ها از جای دیگر نرسد، ما ناگزیر به پذیرش آن از سوی ایران خواهیم بود. از آن طرف مسیحی‌های مارونی اعلام کردند از این کشتی‌ها به عنوان بخشی از خاک لبنان دفاع خواهند کرد.


از سوی دیگر وقتی حرکت نفتکش‌ها شروع شد، سفیر آمریکا در بیروت با رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد و به وی گفت از طریق مصر، اردن و سوریه مشکل برق لبنان را حل خواهد کرد و بر این اساس دو روز پیش یعنی پس از دو هفته از این ملاقات، یک هیئت لبنانی در چارچوب طرح سفیر وارد سوریه شد تا این توافق را اجرایی کند. البته در اینکه بتوان با این سرعت ارسال برق از مصر به لبنان را عملیاتی کرد و اینکه اصلاً چنین توانی در مصر وجود داشته باشد، تردید‌هایی وجود دارد. آنچه مهم است این است که با ارسال سوخت از سوی ایران گویا معجزه‌ای در لبنان رخ داده است. اگر آمریکا پروژه تأمین برق لبنان از سوی یک کشور عربی را عملیاتی کند و به نتیجه برساند، معنایش این است که اجرای طرح «تحریم کمرشکن» موسوم به قیصر را درباره لبنان کنار گذاشته است و از آنجا که این موضوع پس از آن کلید خورده که آقای سیدحسن نصرالله، نفتکش‌های ایرانی را به حرکت درآورده، یک پیروزی مهم سیاسی و اجتماعی برای حزب‌الله به حساب آمده و پیوند مردم - مسلمان، مسیحی و دروز - با حزب‌الله را تحکیم بیشتری بخشیده است و اگر طرح ارسال برق از مصر به لبنان به نتیجه نرسد و یا اصولاً از اول تبلیغاتی و ریاکارانه بوده باشد، لبنان در پیگیری طرح سیدحسن نصرالله برای برون‌رفت از بحران فعلی عزم جزم‌تری پیدا می‌کند و این به معنای آن است که آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت سعودی حضور ناوگان‌های ایران در دریای سرخ، کانال سوئز و مدیترانه را پذیرفته‌اند و نیز قبول کرده‌اند که رابطه جمهوری اسلامی ایران و جنبش انقلابی حزب‌الله با کشور لبنان به موارد امنیتی و سیاسی محدود نشده و به ابعاد اقتصادی و اجتماعی هم گسترش یابد.

پس می‌توانیم بگوییم حزب‌الله در این طرح هوشمندانه، یک «بازی دو سر برد» برای لبنانی‌ها رقم زده است. آمریکا، رژیم اسرائیل و عربستان در این معرکه هر موضعی بگیرند به نفع حزب‌الله و مقاومت خواهد بود چه با طرح او همراه شوند و چه با آن مقابله نمایند.
- نفتکش‌های ایرانی در حال رسیدن به مقصد خود هستند. هم ایران و هم حزب‌الله با صراحت از عزیمت این نفتکش‌ها که گفته می‌شود هر کدام به طور متوسط حامل ۴۵ هزار تن گازوئیل و مازوت می‌باشد، خبر دادند و نیز با صراحت اعلام کردند که تعرض به این نفتکش‌ها را بلافاصله پاسخ خواهند داد. بر این اساس در همان روز‌ها بعضی از رسانه‌های آمریکایی، نفتکش‌های ایرانی را در قامت یک ناو جنگی به تصویر کشیده و نوشتند حمله به این نفتکش‌ها، پای موشک‌های نقطه‌زن ایران و حزب‌الله را به میان می‌آورد و از این طریق ماجراجویان اسرائیلی را از هرگونه تقابل با این نفتکش‌ها پرهیز دادند.


این نفتکش‌ها در حالی راهی شدند که این جمع‌بندی دقیق در ایران وجود داشت که اتفاقی برای این نفتکش‌ها نخواهد افتاد و آمریکا و رژیم اسرائیل اصولاً در شرایطی نیستند که بتوانند علیه آن‌ها وارد عمل شوند. اولین نفتکش بعد از طی ۱۴ روز، به مقصد رسیده و بقیه در پایان این هفته و اواسط هفته آینده به مقصد می‌رسند و ارسال سوخت به لبنان، قرار نیست به این سه نفتکش محدود بماند. نیاز لبنان به سوخت لااقل یک نفتکش در هر هفته است؛ بنابراین سیاست اعزام نفتکش‌ها ادامه می‌یابد. در این صحنه ایران و لبنان به صورت تهاتری وارد معامله‌ای پرسود شده‌اند.

 


برجام و شرایط جدید ایران

حسن هانی‌زاده تحلیلگر مسائل بین‌الملل طی یادداشتی در شماره امروز آرمان ملی نوشت: با وجود تحولات سریع منطقه از جمله موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و کشور‌های ۱+۴ در وین و پیامد‌های نشست سران کشور‌های منطقه در بغداد، اما موضوع افغانستان به عنوان یک رخداد تاثیرگذار جهانی مورد توجه قرار دارد. هنوز جامعه جهانی در شوک ناشی از تسلط سریع طالبان بر افغانستان به سر می‌برد و دورنمای شکل‌گیری یک دولت وحدت ملی و فراگیر در افغانستان همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اختلافات بین طیف‌های سیاسی افغانستان و تقابل برخی جریان‌های قومیتی و سیاسی با مجموعه طالبان، شرایط را برای افغانستان دشوارتر کرده است.

سیاست‌های طالبان در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری و تشکیل یک کابینه وحدت ملی و اداره افغانستان هنوز شفاف نشده و یک سلسله نگرانی‌هایی پیرامون آینده افغانستان و تشدید بحران وجود دارد. از سوی دیگر، سیاست‌های آمریکا و اتحادیه اروپا درخصوص نحوه تعامل با طالبان شفاف نیست و یکسری ابهاماتی در این خصوص وجود دارد. به نظر می‌رسد که شرایط بحرانی افغانستان همچنان در مدار توجه ایران و سایر کشور‌های منطقه قرار دارد. از سوی دیگر، با تشکیل کابینه جدید دولت سیزدهم، فشار کشور‌های اروپایی و به کارگیری سیاست‌های چماق و هویج آمریکا علیه ایران افزایش یافته. تماس اخیر وزیران خارجه فرانسه و آلمان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جدید ایران برای از سرگیری مذاکرات وین نشان می‌دهد که کشور‌های اروپایی تلاش دارند تا ایران را به صورتی شتابزده و بدون داشتن یک راهبرد مذاکراتی جدید وادار به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای سازند.

 

اکنون ایران درصدد تشکیل یک تیم مذاکره‌کننده جدید و ترسیم سیاستگذاری‌های مذاکرات قرار دارد به گونه‌ای که این مذاکرات در وین در چارچوب یک رفتار سیاسی مشخص با خروجی هدفمند که در واقع به دنبال آن تحریم‌ها لغو شود، درصدد انجام آن برآمده. همچنین موضوع دیگری که پیامد‌های مهمی بر منطقه خواهد داشت، نشست اخیر سران کشور‌های منطقه با حضور رئیس‌جمهور فرانسه و نیز وزیر امور خارجه ایران با عنوان یک رخداد مهم جهانی در صدر رخداد‌های منطقه و جهان قرار دارد. این نشست به طور طبیعی در رابطه با مناسبات ایران و کشور‌های عرب منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و خروجی آن می‌تواند به کاهش تنش‌های منطقه کمک کند؛ لذا دولت آقای مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق باید هوشمندانه از نتایج این نشست تاثیرگذار در راستای گسترش صلح و توسعه منطقه‌ای بهره گیرد، زیرا ادامه اختلاف بین کشور‌های منطقه به سود قدرت‌های خارجی خواهد بود. همچنین موضوع دیدار نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با جوبایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید به عنوان یک شکست در کابینه‌های رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. نخست‌وزیر اسرائیل تلاش کرده بود تا در این دیدار یک اجماع بین‌المللی علیه ایران ایجاد کند، اما به دلیل بی‌توجهی جو بایدن و تیم سیاسی و نظامی او سفر نخست‌وزیر اسرائیل به واشنگتن به عنوان شکست برای نفتالی بنت تلقی می‌شود. علت این امر این است که جو بایدن، رئیس‌جمهورآمریکا شدیدا از نخست‌وزیر اسرائیل خواست تا ضمن مذاکره مستقیم با تشکیلات خودگردان فلسطین فعالیت شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی ۱۹۶۷ را سریعا متوقف کند که این امر با خشم مقامات اسرائیلی مواجه شده است.


استقبال از موج ششم کرونا؟

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود با عنوان استقبال از موج ششم کرونا، نوشت: ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه دیروز خود به این نتیجه رسیده که مراسم اربعین حسینی علیه‌السلام، در صورتی که دولت عراق موافقت کند برگزار شود با این قید که فقط افرادی که هردو دُز واکسن خود را تزریق کرده‌اند می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.


این، بدترین تصمیمی است که ستاد ملی مقابله با کرونا می‌توانست در مورد مراسم اربعین بگیرد. زیارت اربعین مستحب است و حفاظت از جان واجب. مراسم اربعین با زیارت اربعین تفاوت دارد، زیرا می‌توان زیارت اربعین را به صورت فردی خواند یا انجام داد، ولی مراسم اربعین را دستجمعی انجام می‌دهند. بنابراین، اگر زیارت اربعین مستحب است، مراسم اربعین چنین استحبابی ندارد. حتی اگر با عناوین ثانویه‌ای از قبیل تعظیم شعائر دینی گفته شود برگزاری مراسم اربعین هم مستحب است، باز هم در برابر حفاظت از جان‌ها که واجب است، اهمیت خود را در شرایط ویژه کرونائی از دست می‌دهد.‌


می‌دانیم که حضرات تصمیم‌گیرندگان تحت فشار افرادی که هیچ اعتقادی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مربوط به کرونا ندارند، چنین تصمیماتی می‌گیرند، ولی آن‌ها باید به این سوال مردم جواب بدهند که پاسخ افزایش مبتلایان به کرونا را که نتیجه قطعی چنین تصمیمی است چه کسی خواهد داد؟


مگر متخصصان نمی‌گویند واکسن کرونا فقط از مرگ و میر و شدت بیماری ممکن است جلوگیری کند آنهم حدود ۸۰ درصد، ولی از ابتلا جلوگیری نمی‌کند؟ با اینحال، چرا کسانی که در بالاترین سطح تصمیم‌گیری حضور دارند به این نظر متخصصان بی‌اعتنائی می‌کنند و برای جلب رضایت عده‌ای بی‌اعتقاد به رعایت شیوه‌نامه‌ها و عناصر افراطی، وظیفه واجب خود را قربانی یک امر مستحب می‌کنند؟ امام حسین علیه‌السلام، چه نیازی به مراسم اربعین دارد، آنهم مراسمی که به احتمال زیاد عده زیادی از عاشقانش را به بیماری خطرناک کرونا مبتلا می‌کند که علاوه بر هزینه‌های زیاد مادی، عوارض سختی نیز بر آینده زندگی آنان برجای می‌گذارد؟ شما که می‌توانید به این افراد بی‌اعتقاد به رعایت شیوه‌نامه‌ها بگوئید امسال هم صبر کنند و زیارت اربعین را در خانه‌هایشان بخوانند تا کشور بتواند هرچه زودتر از شر کرونا نجات پیدا کند، چرا این کار را نمی‌کنید و کشور را با تصمیم نادرست خودتان به سوی موج ششم و موج‌های بعدی کرونا می‌برید؟ چرا از تجربه‌های تلخ دولت قبلی که با همین قبیل تصمیمات نادرست ماجرای مبارزه با کرونا را دچار فشل کرد درس نمی‌گیرید؟ تفاوت دولت قبلی با شما اینست که آن دولت زیر بمباران تهمت‌های بی‌اعتنائی به دین که ناشی از بدبینی عناصر افراطی بود قرار داشت، ولی شما که بحمدالله با چنین تهمت‌هائی مواجه نیستید چرا برای حفاظت از جان مردم احساس وظیفه نمی‌کنید؟


در آمار‌های رسمی دیروز کرونا ۵۱۵ مرگ و ۲۰۴۰۴ ابتلا ثبت شد که اگر همین آمار رسمی را قبول کنیم و چند برابر آن را آمار واقعی ندانیم، باید برای شما حضرات تصمیم‌گیرنده که مسئول جان مردم هستید بسیار هشداردهنده باشد. مگر جلوگیری از تجمعات از وظایف مرتبط با مبارزه علیه کرونا نیست؟ چرا مانع تجمعات مذهبی و تفریحی و سفر‌های غیرضروری نمی‌شوید؟ جواب اینهمه مرگ و میر و داغ‌دارشدن‌ها را چگونه می‌خواهید بدهید؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
خب حالا که موج های بعدی در راهه پس حتما مدرسه ها رو باز کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
با این مدیریت فضاحتبار کرونایی متاسفانه شاید شاهد امواج کرونا تا موج ۲۵ هم باشیم .

مردم عزیز
خودتان مراقب خودتان باشید
به این مسئولین امیدی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
چی شد
مگه تحریم ها فرصت نبودند
چرا دولت رئیسی هم مثل دولت روحانی بدنبال برجام است ؟!؟!!؟!؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
من یکی که اصلا امیدی به حل مشکل کرونا ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
شک ندارم نقش روس ها در بدعهدی و بدقولی واردات واکسن از همه پررنگ تر است
اما پوتیین با مظلوم نمایی و زیرکی تمام توپ را در زمین تحریم ها و اروپا انداخت ؟!!!!!

ولی کور خونده
مردم ایران هرگز به روسیه و پوتین اعتماد نداشته و نخواهند داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
قرار بود با ضرب العجل یکهفته ای رییس جمهور مشکل کرونا حل شود اما چند هفته گذشت و آمار روزانه از ۵۰۰ نفر پایین تر نیومد .

خدا را شکر که ضرب العجل دو هفته ای نبود !؟!؟!؟!؟!؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
یحتمل ایشان هم‌ضرب الاجل را مثل شما اشتباه نوشتند و وعده شان عملی نشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
ضرب الاجل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
پول نفت را هرگز ندیدیم
لااقل پول بنزین های داده شده به لبنان را به ما نشان دهید
والا مردم لبنان از ما خیلی بهتر زندگی میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
حجاب هم ندارند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
کدام مسئول تابحال بخاطر فضاحت های کرونایی خودشان و مرگ روزانه چند صد نفر از هموطنان از مردم عذرخواهی کرده ؟!؟!؟!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
فعلا که نماینده و عصو کمیسیون بهداشت مجلس

از مردم طلبکار است

با تکبر و عرور و بد زبانی نسبت به مردم حرف میزند !!!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
اگر تلفات ناشی از کرونا در نتیجه تصمیمات غلط باشد که هست انوقت جر میشمد قتل غیر عمد انهم نه یکی دوتا بلکه روزانه بین 500 تا 600 نفر اینجا دیگر عذر خواهی دردی دوا نمیکند بلکه محاکمه در دادگاه صالح را میطلبد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
کرونا خطرناک است
ولی بی خیالی و بی تدبیری مسوولین خطرناک تر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
آدرس غلط ندید
همه فهمیدن موج پنجم کرونا به تزریق واکسن های بی کیفیت ربط داشته .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
بنده درمورد واکسن نظری ندارم ولی درمنزل ما 6 نفر کرونا گرفتیم و هیچکدام واکسن نزده بودیم، البته نظر شما متین هست چون پدر و مادر بنده دوز اول واکسن رو که زدن مبتلا شدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
روز پنج شنبه آمار فوتی آمریکا 1713 نفر و جمعه 1565 نفر بوده
اونا که واکسن خوبی زده بودند و 90 درصد بالای سی سال واکسن زده اند
؟!!
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
چه توضیح کامل جامعی حناب شریعتمداری
فقط میشه بگید چه تاثیری تو سفره من ایرانی میذاره؟ این درگیری شما با امریکا و اسراییل و عربستان که همگی تو راه کامل اقتصادی هستین داره استخوان های من و خانوادم و ملت ایران را خورد میکنه.
بعد این گازوییلی که شما با افتخار تمام از بسلامت رسیدنش به لبنان و سوریه مسروری از جیب مبارک خریداری شده؟عایا
شاپور ساسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
زارعی بخشنده ، گیرم روزانه صد کشتی سوخت به لبنان بفرستیم.چه چیزی گیر ما میاید.لبنان کشور ۵ میلیونی است و هیچ چیز هم ندارد.جز دردسر.۲۵ کشور عربی وجود دارند.بهتر نیست در امور اعراب دخالت نکنیم و به دنبال کار و زندگی خود باشیم؟
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
درود برشما امام حسین هم راضی نیستند که بواسطه زیارتشان جان مردم به خطر بیافتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
خودتون دیروز خبر زدید میزان واکسیناسیون افت داشته و تلویزیون گزارش می داد که خیلی از مراکز واکسن ندارند
ممنوع کنید
|
France
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
اجرای حضوری مراسم اربعین را ممنوع کنید وگرنه کشتار راه می افته!!! جرات داشته باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
پول نفتکشهارو کی میده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
با وجود کمبود دارو در داخل ، کیهان‌ دست و دلباز دارو اهدا می کند اسمش را هم سیاست برد برد می گذارد. شگفتا!
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
بعدازانقلاب هشت سال جنگ هشت سال زیربیل سازندگی هشت سال مشغول بازی اصلاحات هشت سال مبتلا به مموتی هشت سال ور رفتن باکلیدی که هیچ قفلی رابازنکردوحالاهم ….چراهمش صحبت ازبردبرد میکنید!؟یکمی هم به باخت وبیچارگیمان اذعان کنیداتفاقی نخواهدافتادخسته ایم خسته!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
چند تانکر نفت وبنزین فرستادن به لبنان اون هم معلوم نیست پولی درکار باشه یا نه جز تاثیر سیاسی التهاب آور برا اقتصاد بینوای ایران چ ره آوردی خواهد داشت؟
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
کرونا رو ول کردند چسبیدن به لبنان و سوریه و عراق
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
با سلام خدمت مسئولین محترم
در دین اسلام گرفتن روزه واجب است و اگر شخصی بنا به نظر پزشک نتواند روزه بگیرد روزه بر او واجب نیست.زیارت کربلا یکی از آرزوهای هر مسلمان و دوستار اهل بیت است، ولی در این شرایط کرونائی که رفتن به زیارت که از مستحبات است به غیر از اینکه باعث شیوع انواع مختلف سویه های کرونا می شود باعث خسته تر شدن کادر درمان، از دست دادن بیشتر عزیزان مردم می شود. سوال من این است که آنهائی که دو دوز واکسن را زده باشند آیا دیگر کرونا نمی گیرند و آیا با ورود به کشور باعث انتقال نمی شوند؟ به قطع این اتفاق می افتد. عزیزان می توان زیارت عاشورا را خواند می توان از دور نیز این عزیزان را زیارت کرد مگر نه اینکه تمام دنیا برای این عزیزان است و همه دنیا برای خدای متعال. پس بهتر است از برگذاری این مراسم فعلا خودداری شود. زیرا این سفر به هیچ عنوان نمی تواند بطور کامل با پروتکل های بهداشتی سازگار باشد آنهائی که این سالها رفته اند به خوبی می دانند. تو را به خدا در همین محله های خودمان مثل ایام محرم در مکانهای باز برگذار شود. به همان ضریح پاک آقا امام حسین علیه السلام و حضرت ابالفضل خود این عزیزان هم راضی به این مسئله نیستند
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
همه کارهاتون سیاسی و بر اساس منافع هست ، باید تاسف خورد به حال چنین مملکتی و البته ما مردم که اینقدر بی تفاوت با همه چیز کنارمیاییم و ذره ای دلمون برای کشورمون نمیسوزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
فقط واکسن برکت و وعده های جناب مخبر رو بچسب . علی برکت الله
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز
آخرین اخبار