جاماندن ۲۳۱ نماینده از قطار مجلس یازدهم/ پارلمان پوست اندازی کرد

جاماندن ۲۳۱ نماینده از قطار مجلس یازدهم/ پارلمان پوست اندازی کرد

دوم اسفندماه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و بیش از ۷ هزار داوطلب تائید صلاحیت برای کسب ۲۹۰ کرسی مجلس با یکدیگر رقابت کردند. ۲۳۱ نماینده مجلس دهم برای ۴ سال آینده بر صندلی‌های سبز بهارستان تکیه نمی‌زنند این یعنی این دوره رکوردار تغییر در کل ادوار مجالس بعد از انقلاب بوده است.
کدام کاندیدا‌ها به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند؟ + جدول/ ۱۱ نفر مانده به تکمیل ترکیب مجلس یازدهم

کدام کاندیدا‌ها به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند؟ + جدول/ ۱۱ نفر مانده به تکمیل ترکیب مجلس یازدهم

در حوزه‌هایی که داوطلبین حداقل ۲۰ درصد آرای صحیح حوزه انتخابیه را کسب نکنند، انتخابات به مرحله دوم خواهد رفت و به ازای هر کرسی، دو داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد؛ یعنی اگر در حوزه‌ای، دو کرسی باشد و هیچ داوطلبی ۲۰ درصد آرا را کسب نکرده باشد، چهار داوطلبی که بیشترین آرا را کسب کرده باشند، در مرحله دوم با یکدیگر رقابت خواهند کرد...
آمار نهایی انتخابات مجلس در تهران اعلام شد + اسامی/ هر 30 عضو «لیست وحدت» راهی مجلس شدند

آمار نهایی انتخابات مجلس در تهران اعلام شد + اسامی/ هر 30 عضو «لیست وحدت» راهی مجلس شدند

آمار نهایی انتخابات مجلس در تهران اعلام شد. بر این اساس اعضای «لیست وحدت» ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی راهی مجلس شدند و هر 30 کرسی حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر که از سال 94 و در مجلس دهم در اختیار اصلاح طلبان بود را از آن خود کردند. بدین ترتیب در مجلس یازدهم چهره نمایندگان تهران یک چهره کاملا اصولگرایانه خواهد بود.
میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از ۴۲ درصد بود/ ۲۴.۵ میلیون تن از مردم رأی دادند/ ۲۶ درصد تهرانی‌ها...
وزیر کشور اعلام کرد؛

میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از ۴۲ درصد بود/ ۲۴.۵ میلیون تن از مردم رأی دادند/ ۲۶ درصد تهرانی‌ها...

رحمانی فضلی درباره اینکه چرا ما مشارکت را اعلام نکردیم، خاطرنشان کرد: روند اعلام مشارکت باید طبق تنظیم صورت جلسه بین هیات اجرایی و هیات نظارت و امضای آن‌ها و تایید شورای نگهبان صورت گیرد. از این روی، این روند باید صورت می‌گرفت تا ما آمار را اعلام می‌کردیم. میزان مشارکت ۴۲.۷ درصد است.
میرسلیم: حل مشکلات مردم راهکار آسانی مثل «گرفتن یقه کسانی که مالیات نمی‌دهند» دارد/ موسوی: مجلسی مردمی و انقلابی تشکیل می‌دهیم/ آقاتهرانی: منتخبان مردم کمتر شعار بدهند و بیشتر کار کنند
منتخب مردم تهران برای مجلس یازدهم گفت: برای پرهیز از کسری بودجه باید قانون مالیات تقویت شود. اکنون مالیات از کارمندان و حقوق بگیران و کارخانجات تولیدی که فعالیت آن‌ها شفاف است گرفته می‌شود در حالی که افرادی در جامعه صاحب ثروت‌های باد آورده هستند و مالیات نمی‌دهند...
ریزش ۸۰ درصدی مجلس دهم
مروری بر نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان از تغییر ۸۰ درصدی ترکیب مجلس آینده نسبت به مجلس فعلی دارد.
روحانی دستورات لازم را برای مقابله با «کرونا» صادر کرد
به دستور رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه مکلف است هرگونه بودجه مورد نیاز برای مقابله همه جانبه با این ویروس را تأمین کند.
رکورد حضور زنان در مجلس یازدهم می‌شکند؟
براساس آمار اعلامی از سوی وزارت کشور ١٧ منتخب زن به مجلس یازدهم راه یافتند.
تهدید لیست سیاه FATF را به فرصت تبدیل کنید
کارگروه ویژه اقدام مالی(FATF ) به خاطر نپیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی، ایران را به لیست سیاه این نهاد بازگرداند. این اقدام می‌تواند برای مناسبات و مراودات مالی ایران دشواری‌های تازه و جدی به‌وجود آورد که به تنگناهای تحریم اضافه شود.
سخن عجیب امام جمعه مشهد؛
کسی که در انتخابات شرکت نکند مسلمان نیست
امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات واجب شرعی است، گفت: بارزترین مصداق اهتمام به امور مسلمین شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت زندگی اجتماعی با رأی دادن است و بر اساس روایت پیامبر اکرم(ص) کسی که در انتخابات شرکت نکند مسلمان نیست.
تاکید فعالان سیاسی بر مشارکت حداکثری در انتخابات / مردم پای صندوق‌های رای می‌آیند
عده‌ای از سیاسیون، علت نبود تمایل برای رای دادن را عملکرد چند سال اخیر و فساد‌ها می‌دانند که در مقابل تاکید قاطبه فعالان سیاسی شرکت در انتخابات برای تغییر وضع موجود و گذار از فشار‌های خارجی است.
چرايي به وحدت نرسیدن اصولگرایان؛
ائتلاف پایداری و نیروهای انقلاب؛ اتفاقی که به‌خاطر فاصله زیاد درخواست‌های طرفین محقق نشده است
اگرچه گفته می شد مشکل اصلی اختلافی حل و طرفین روی کلیات به توافق رسیده اند و تصمیم نهایی تا ساعتی دیگر اعلام خواهد شد، اما جلسه امروز شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب و جبهه پایداری برای ارائه لیست مشترک انتخاباتی تا لحظه نگارش این گزارش به نتیجه نرسیده و شاید هم در نهایت اتفاق خاصی رخ ندهد؛ چون بر اساس شنیده ها فاصله درخواست های طرفین از یکدیگر خیلی زیاد است...
اخبار غیررسمی از وحدت حداکثری اصولگرایان در انتخابات
نمایندگان شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی و جبهه پایداری پس از مذاکراتی درباره انتشار یک لیست مشترک، در ساعات پایانی روز گذشته (۲۸ بهمن) برای این موضوع به توافق رسیدند.
تکرار دومینوی حضور کمرنگ زنان در لیست‌های انتخاباتی
سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی، تکرار همان دومینوی حضور کمرنگ آنان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی است که رکوردار از آن مجلس دهم، با ۱۷ نماینده زن است.