در جلسه غیرعلنی مجلس و دولت چه گذشت؟
بر اساس قانون باید ابتدا برنامه هفتم بررسی و تصویب شود سپس بر اساس آن لایحه بودجه تدوین شود، اما بر اساس شرایط موجود در دولت ممکن است مجوز‌هایی کسب شود که برنامه هفتم با تأخیر تدوین شود. لایحه بودجه ۱۴۰۲ در حال تدوین است و بعد از اتمام آن برنامه هفتم توسعه تدوین می‌شود
ارسال نامه معرفی بذرپاش به مجلس
طبق آیین نامه داخلی مجلس، وزیر پیشنهادی به مدت یک هفته فرصت حضور در کمیسیون‌های تخصصی برای ارایه برنامه‌ها و پاسخ به سوالات را دارد؛ بر این اساس جلسه بررسی صلاحیت بذرپاش یکشنبه هفته آینده تشکیل می‌شود.
اعدام ۴ عضو شبکه مرتبط با سرویس اطلاعاتی اسرائیل
اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به دار مجازات آویخته شدند.اعضای این باند، با هدایت افسران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با تهیه سلاح جنگی آدم ربایی کرده و دستمزد خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کردند.
محسنی اژه‌ای:
قوه قضائیه مرجع تظلم‌خواهی همه است حتی آنهایی که عقیده‌اش با ما منطبق نیست
رئیس قوه قضاییه گفت:هر صنف، قشر و جریانی که حتی ممکن است سلیقه و عقیده‌اش نیز با ما منطبق نباشد چنانچه تظلم‌خواه بود، دستگاه قضایی در چارچوب قوانین، ملزم است به تظلم خواهی او رسیدگی کند.
رییسی در همایش ملی مسئولیت اجرای قانون اساسی
ارزش‌ها قابل تغییر نیست/ سازوکار اجرای قانون اساسی را می‌توان تغییر داد / کشور ما را بنام کشور انتخابات می‌شناسند
وی با اشاره به آیه شریفه «لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» بر ضرورت مردمی‌سازی اجرای قانون اساسی، تأکید کرد و اظهار داشت: اگر دستگاه‌های آموزشی مفهوم و اجرای عدالت را به مردم آموزش دهند چنین مردمی قطعاً فقر، فساد و تبعیض را برنمی‌تابند و خودشان برای اجرای آن پیش‌قدم خواهند شد و در هر بخشی که مردم در آن نقش و مشارکت داشته‌اند، شاهد موفقیت بوده و خواهیم بود.
شورای امنیت کشور اعلام کرد
بالغ بر ۲۰۰ تن در اغتشاشات اخیر جان خود را از دست دادند / دست کم چهار اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض انجام شد
هرچند گزارش‌های رسمی سازمان پزشکی قانونی، مجلس شورای اسلامی، فراجا و همچنین نظریات کارشناسی پزشکان متعهد کشور نشان می‌داد که هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است، اغتشاش به این بهانه آغاز و اساسا موضوع متوفی به فراموشی سپرده شد.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی:
کارآمدی، ارزش کانونی حکمرانی است / در حوزه‌هایی ضعف در حل مسأله و ضعف در کارآمدی داریم / آنچه نیاز به تغییر دارد، نگاه ما و نحوه اجرای قانون اساسی است، نه تغییر قانون اساسی
وقتی به فصول قانون اساسی نگاه می‌کنیم، در فصل سوم حقوق ملت، حقوق مردم و رابطه آن با کارگزاران، نمایندگان و حاکمیت تعریف شده و هر کسی که مدعی این باشد که بخواهد حقوق عامه را صورت داده، احیا کرده و پیش ببرد، بدون شک قانون اساسی، مهم‌ترین تکیه گاه او، مهم‌ترین سند و بالاترین سند برای این کار است.
برگزاری سلسله جلسات مسئولان ارشد و جریان‌های سیاسی برای «گفت‌وگو»
سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویر منتشره درباره جلسه‌ای با حضور برخی مسئولان با نام شورای ملی گفت‌وگو، اظهار کرد: جلسات ثابت و مفیدی با دوستان از گرایش‌های سیاسی مختلف داریم که در این جلسات درباره موضوعات گوناگون اجتماعی فرهنگی و سیاسی گفت‌وگو می‌کنیم.
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
شرایط امنیتی شهرهای غربی کشور آرام است / پیش بینی از وضعیت ارزی کشور در ماه های آینده / بهترین راه برای حل مشکلات کشور گفت‌وگو است
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) نهم آذر ماه ۱۴۰۱ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.
رهبر انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
سینه خود را برای حفاظت از عراق سپر خواهیم کرد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر عراق و هیات همراه تاکید کردند با تکیه بر مردم و نیروهای جوان و پر انگیزه در مقابل دشمنان پیشرفت عراق بایستید.
سخنگوی دولت تشریح کرد
دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی / هر گونه همکاری با رسانه‌های معاند در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است / آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی / تورم به حدود ۴۰ درصد رسید / زمان معرفی وزیر راه
روز سه شنبه، علی بهادری جهرمی، در نشست خبری هفتگی اظهار داشت‌: با توجه به ترویج آشکار تروریسم، خشونت و نقض تمامیت ارضی کشور از سوی رسانه‌های معاند، هرگونه همکاری با آنها در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است.
در جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با مسئولان قوه قضائیه چه گذشت؟
مسئولان قوه قضاییه درباره بودجه این دستگاه و مشکلاتی که به لحاظ ساختاری، اداری و بودجه‌ای دارند، نکات خود را مطرح کردند. مقرر شد نمایندگان علاوه بر تعامل با سطوح عالی قضایی از طریق نمایندگانی که توسط دستگاه قضا در ٣١ استان به مجامع نمایندگان در استان ها معرفی شدند
این سیاسی ترین مسابقه جام جهانی قطر!
فارغ از اینکه 24 سال از بازی قبلی فوتبال بین دو تیم گذشته است و این مسابقه بلحاظ نتیجه ورزشی برای بازنده، حکم مرگ و خداحافظی از جام جهانی را دارد، حالا سئوال بزرگ این است که در شرایطی که مقامات جمهوری اسلامی ایران، امریکایی ها را غیرقابل اعتماد و بهانه‌جو می دانند آیا.....
گزینه‌های روی میز رییس جمهور/ وعده ساخت چهار میلیون مسکن را چه کسی عملی خواهد کرد؟
یکی از مهم‌ترین وعده‌های سید ابراهیم رییسی، ساخت یک میلیون مسکن در سال بود که این وعده با استقبال مناسب عموم مردم و چشم انتظاران به ساماندهی عرصه مسکن مواجه شد. به باور بسیاری از صاحب نظران، عملی شدن این وعده می‌تواند اثرات کوتاه مدت و بلند مدت مثبت فراوانی داشته باشد، به گونه‌ای که ...
پیشنهاد عضو دفتر نشر آثار رهبر انقلاب برای به حداقل رسیدن بازداشتی‌ها
رئیس قوه قضاییه به مراجع و مراکز ذیربط قضایی دستور داد، به شکرانه عنایت پروردگار و مسرت و سرور ملی حاصل از ظفرمندی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، نسبت به آن دسته از زندانیان که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را دارا هستند، نهایت مساعدت و معاضدت انجام گیرد.
جزییاتی از دیدار اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز با رییس قوه قضاییه
صویب تبصره ۴۸ ق.آ.د.ک. پیشنهاد قوه قضائیه به مجلس نبوده و الان هم بر ادامه اجرای آن اصرار نداریم؛ ولی برای اصلاح آن حتما" باید راجع به تعارض اهمیت رویت معدودی از اسناد بعضی از پرونده‌ها با صلاحیت بعضی وکلا راه‌حل ارائه کرد. از ارائه طریق برای بهبود مدیریت رابطه ضابط و قاضی هم استقبال کردند.
فرمانده معظم کل قوا در دیدار شماری از فرماندهان نیروی دریایی ارتش؛
فرهنگ استفاده از فرصت‌های دریا باید به فرهنگ عمومیِ مردم تبدیل شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تولیدات هنری از جمله پویانمایی را در شناساندن فرصت‌های متنوع دریا مؤثر خواندند و گفتند: با استفاده از تولیدات هنری و معرفی ظرفیت‌های پیشرفت دریاپایه کشور ـ چه در بخش نظامی و چه در بخش عمرانی ـ شوق مردم به استفاده از این فرصت افزایش خواهد یافت.
رئیس دستگاه قضا:
افراد دروغگو و مدعی را احضار کرده و مستندات بخواهید / دشمنان دنبال کشته سازی بیشتر بودند
رئیس قوه قضائیه گفت: به مسئولان ذیربط قضایی در سراسر کشور از جمله دادستان تهران دستور داده‌ام که چنانچه فردی حرف دروغ یا ادعای بدون سند را منتشر کرد، در کوتاه ترین زمان ممکن او را احضار کنید و مستندات ادعایش را از او بخواهید.
اقدام مسلحانه علیه یک تن از کارکنان سپاه پاسداران در اصفهان + تکمیلی
در ساعات ابتدایی صبح امروز، هفتم آذرماه در یک اقدام مسلحانه در شهر اصفهان، یکی از همکاران رده‌های سپاه به نام رضا داستانی با سلاح گرم مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت.
نگاهی به مصوبات و تذکرات امروز بهارستان نشینان
وزیر نفت هر کجا کم می‌آورد، از شورای امنیت ملی مایه می‌گذارد! / تمامی کارگران ساختمانی بیمه می‌شوند / موافقت مجلس با الحاق به سازمان همکاری شانگ‌های / جنجال در مجلس بر سر حوادث مهاباد
نمایندگان در نشست امروز در یکی از مهم‌ترین مصوبات خود، با طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت و بر بیمه شدن همه کارگران ساختمانی تأکید کردند. همچنین نماینده مردم مهاباد در تذکری خطاب به وزیر کشور از حوادث پیش آمده در حوزه انتخابیه اش انتقاد کرد و در پی آن، رئیس کمیسیون امور داخلی به تذکر نماینده مهاباد پاسخ داد.
دستور رییس قوه قضاییه به مناسبت پیروزی شادی آفرین تیم ملی فوتبال
نسبت به آن دسته از زندانیان که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات قانونی را دارا می‌باشند، نهایت مساعدت و معاضدت انجام گیرد و مقدمات آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده‌های‌شان در اولین فرصت ممکن فراهم شود.
ارسال کیفرخواست پرونده رمزارز «دریک» به دادگاه
این پرونده ۳۶ نفر شاکی دارد و دو نفر متهم که اتهام ردیف اول، اخلال در نظام اقتصادی کشور بدون قصد مقابله با نظام از طریق کلاهبرداری و اتهام ردیف دوم معاونت در این خصوص است.
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از بسیجیان؛
بسیج فقط برای میدان نظامی نیست / دشمن بدنبال برجام ۲ و ۳ یعنی رها کردن حضور منطقه‌ای و تولید سلاح‌های راهبردی بود / چشم بچه‌های تیم ملی فوتبال روشن که چشم ملت را روشن کردند
«بسیجی بمانید و روحیه و ایمان بسیجی را در خود حفظ کنید»، «قدر خود را بدانید البته خاصیت بسیجی تفاخر نکردن است، اما قدر این توفیق خدادای را بدانید»، «دشمن و نقاط ضعف و نقشه‌های آن را بشناسید و در مقابل دشمنی که با بزرگ و قوی جلوه دادن خود به دنبال غافلگیر کردن شما است، هوشیار باشید»، و «رشد معنوی خود را مراقبت و اندازه‌گیری کنید».
«تایید» یا «تکذیب» چند دیدار سیاسی
چند روز اخیر بر خلاف روز‌های قبل از آن که هیچ خبری از تحرکات و سخنان برخی از جناح‌های سیاسی کشور به خصوص اصلاح طلبان شنیده نمی‌شد، زمزمه‌هایی مبنی بر دیدار‌هایی بین برخی فعالان سیاسی با مسئولان کشور شنیده شده و درباره جزییات آن گمانه زنی‌هایی مطرح می‌شود.
پذیرش استعفای «رستم قاسمی» و تعیین سرپرست برای وزارت راه و شهرسازی
«سیدمحمد حسینی» معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز شب گذشته با اشاره به تغییرات جدی مدیریتی در وزارت راه، گفت که گزینه پیشنهادی برای جایگزینی رستم قاسمی یکشنبه آینده (ششم آذر) به مجلس معرفی می‌شود.
سخنگوی قوه قضائیه مطرح کرد
با دروغ‌پردازان قاطعانه برخورد می‌کنیم/ صدور ۱۱۱۸ کیفرخواست در ناآرامی‌های اخیر / حادثه آتش سوزی در اوین ۴۲ متهم دارد / توضیح درباره پرونده الهام افکاری
سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: ملت ایران ترور‌های دهه ۶۰ دشمنان را از یاد نبرده. خوب است تروریست‌های امروز نگاهی به گذشته بیندازند، تا دریابند برخورد ملت ایران با تروریست‌ها چه طعمی دارد، ملت ایران مردمی آگاه و یکپارچه است.
افزایش تولید اورانیوم ۶۰ درصدی در ایران / چه اقداماتی در «فردو» و «نطنز» انجام شده است؟
روز یکشنبه، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرده بود: در پاسخ به اقدام اخیر سه کشور اروپایی و آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران، در نخستین گام، چند اقدام در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفته است.
دولت و مجلس برای جمع کردن بساط سودجویان «خارج دوست» چاره‌ای ندارند؟
مسئولین فکر می‌کنند نفوذی‌های داخل سیستم که گا‌ه ضربات حاصل از همکاری آن‌ها با دشمن را تجربه کرده ایم چه کسانی هستند و چگونه همکار دشمن می‌شوند؟ باید تاکید کرد که اصراری بر جلوگیری از تحصیل فرزندان و زندگی خانواده آن‌ها در خارج نیست، ولی باید اصراری هم بر دادن پست مدیریتی به این قبیل افراد نباشد.
خداحافظی دولت با «رستم قاسمی» / بالاخره «بذرپاش» وارد دولت خواهد شد؟
سیدمحمد حسینی در گفت‌وگویی درباره برخی اخبار، مبنی بر احتمال تغییر وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تغییر وزیر راه و شهرسازی جدی بوده و قرار است، دولت، یکشنبه هفته آینده، گزینه پیشنهادی را در نامه‌ای به مجلس معرفی کند.
تلاش دولت و مجلس برای اجرایی شدن «اصل ۲۷ قانون اساسی»
اتفاقات روزهای اخیر، بیش از پیش ضرورت اجرایی شدن اصل ۲۷ قانون اساسی و بسترسازی برای بیان دغدغه‌ها و اعتراضات مسالمت آمیز مردم را آشکار کرد. در دانشگاه‌ها و اماکن فرهنگی و هنری و با استفاده از ظرفیت کرسی‌های آزاداندیشی و ایجاد فضا برای طرح دغدغه‌های مهم، می‌توان به اجرا شدن این اصل کمک کرد.