تاملی در روایت عجیب تهیه‌کننده «نامیرا»؛ وقتی وزیر هم می پرسد این فیلم می فروشد؟!
سخنان قابل تأمل تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نامیرا» نگرانی‌هایی را نسبت به کیفیت این اثر به وجود آورده است.
مروری بر مطرح‌ترین گزینه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر ارشاد پزشکیان کیست؟/ بهارستان فرهنگ در انتظار یک وزیر کارآمد
با آغاز دولت چهاردهم به ریاست مسعود پزشکیان، انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین تصمیمات دولت مطرح است.
راز محبوبیت «مختارنامه» در کشورهای عربی چیست؟
سریال «مختارنامه» با روایت داستان قیام مختار ثقفی پس از واقعه کربلا و تمرکز بر ارزش‌های اسلامی و تاریخی، توانسته است توجه گسترده مخاطبان کشورهای عربی را جلب کند. اما چه عواملی این سریال را تا این حد محبوب کرده است؟
واقعیت‌های تجربه‌نگاری «رامبد جوان» و «عادل فردوسی‌پور»
تلویزیون؛ کانال مدیران یا شبکه هنرمندان؟ / آرتیست‌هایی که رسانه می‌شوند و رسانه‌ای که از چشم می‌افتد
پایان ناگهانی برنامه‌هایی مانند «نود» و «خندوانه» هنرمندان را ناامید کرده و تلویزیون را به سمت از دست دادن سرمایه‌های خود سوق داده است. در حالی که چهره‌های موفق، به پلتفرم‌های دیگر روی آورده‌اند، در این بین انگار تلویزیون است که از چشم می‌افتد.
سینمای کودک و نوجوان از دیرباز تا امروز
انیمیشن‌ها منجی بچه‌ها در سینمای ایران شدند؛ تصاویر ثابت، حرکات خیالی و اثری سینمایی
انیمیشن‌های سینمایی نظیر فیلشاه و آخرین داستان با بهره‌بردن از تکنولوژی و فناوری به‌روز و درخور و مناسب توانستند هم در گیشه موفق ظاهر شوند و هم دل کودکان و نوجوانان ایرانی را به دست بیاورند.
بازگشت به ارشاد؛ شانس «عباس صالحی»  برای وزارت در دولت پزشکیان چقدر است؟
با نزدیک شدن زمان تشکیل دولت جدید، نام سید عباس صالحی به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میان آمده است. صالحی در دولت دوم حسن روحانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
جزییات و شخصیت‌های جذاب: رمز موفقیت «در انتهای شب»
سریال «در انتهای شب» به کارگردانی آیدا پناهنده با جزییات دقیق و شخصیت‌های جذاب، توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان سریال‌های خانگی پیدا کند و مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.
بیستمین حراج تهران نمره بیست می‌گیرد؟!
حراج تهران به بیستمین دوره خود رسیده در حالی که حواشی آن هنوز تمام نشده و هر روز بیشتر هم می‌شود؛ رویدادی که می‌توانست به رونق اقتصاد هنر کمک کند، حالا تبدیل به بلای جان اعتبار و آبروی هنر شده است.
«حراج تهران» در بحران اعتماد؛ سایه شائبه‌ها و شاخص های مشکوک  روی فرهنگ و هنر
«حراج تهران» با وجود انتقادات شدید به شفافیت فرآیندها و انتخاب مجریان، با بحران اعتماد مواجه شده است. شائبه‌های فساد اقتصادی و حضور چهره‌های پرحاشیه‌ای همچون «حسین پاکدل»، این رویداد هنری را به چالش‌های جدی کشانده است.
هنرمندان در برابر انسدادطلبان
بازگشت «پرویز پرستویی» به عرصه کنشگری سیاسی/ حضور هنرمندان مشارکت انتخاباتی را بالاتر می‌برد؟
پرویز پرستویی ستاره سینمای ایران با روایت سومین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان، نشان داد مسیر بازگشت هنرمندان به کنشگری سیاسی در حال باز شدن است.
رویکرد متفاوت رسانه ملی در مناظره‌های دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
یکی از مهم‌ترین تمایزات مناظره شب گذشته کاندیداهای ریاست جمهوری در مقایسه با پنج مناظره پیشین، مداخله و عمل‌گری مؤثر مجری مناظره بود. این در حالی است که در دور نخست مناظره‌ها نقش مجری صرفاً محدود به نگه‌داری زمان تخصیص‌یافته به نامزد‌ها و یادآوری مدت زمان باقی‌مانده بود.
برای کتاب «خون دلی که لعل شد»
انقلاب شد ولیکن به خون جگر
کتاب «خون دلی که لعل شد» اثری است که در آن مقام معظم رهبری خاطرات خود را از زندان‌ها و تبعید دوران پیش از انقلاب بیان کرده است.
نویسنده کتاب «خون دلی که لعل شد»:
با دیدن کتاب خاطرات رهبری، کنار دست کروبی متعجب شدم
یک فریم عکس از لحظه رای دادن مهدی کروبی منتشر شد که بخشی از آن برای مخاطبان فضای مجازی جالب توجه بود. یک جلد کتاب روی میز کنار دست کروبی است که برای خواننده‌های کتاب آشناست؛ کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب از روز‌های مبارزات سیاسی و زندان ساواک.
پاشنه آشیل «زمان» در مناظرات انتخابات چهاردهم/ این‌ها مناظره بود یا میزگرد؟
مناظرات دور اول انتخابات 1403 در حالی به پایان رسید که نتوانست بسیاری از اهالی رسانه را جلب کند.
مروری اجمالی بر رویکردهای فرهنگی کاندیداهای ریاست جمهوری – بخش دوم
رقابت «کارنامه‌ها» و «حرف‌ها» در وعده‌های فرهنگی کاندیداها
در مرور کلی رویکردهای فرهنگی کاندیداهای ریاست جمهوری این بار به بررسی ایده های سه کاندیدا، یعنی محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی و مصطفی پورمحمدی می پردازیم که به چالش های اساسی در این حوزه پرداخته اند.
ادیبستان