تیتر یک
تاملی بر اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

چرا اروپا از پایان نظم تحت رهبری آمریکا سخن گفته است؟

چرا اروپا از پایان نظم تحت رهبری آمریکا سخن گفته است؟
سال هاست بسیاری از ناظران و اندیشمندان روابط بین الملل از روند تضعیف جایگاه آمریکا و نظم لیبرال تحت هدایت آن سخن می گویند. به گونه ای که «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در اظهاراتی کم سابقه از افول نظم تحت رهبری آمریکا و لزوم اتخاذ «راهبردی قدرتمندانه‌تر» در قبال چین سخن گفته است. 
عضو مجمع تشخیص در گفت‌وگو با «تابناک»:
دغدغه اصلی مجلس یازدهم باید رفع مشکلات معیشتی مردم باشد/ دچار ضعف مدیریتی در کشور هستیم/ نمایندگان بعد نظارتی قوه مقننه را تقویت کنند
مجتهد شبستری خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس یازدهم باید در انتخاب وزرا و نظارت بر اعمال دولت رویکرد جدی داشته باشد از این رو امیدوارم مجلس جدید در حوزه قانونگذاری و تبین قوانین جدید و رفع نارسایی‌های قانونی وارد عمل شود و در حوزه نظارت نیز بیش از گذشته دقیق باشند...
چرا آمریکا باید تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را در راستای مقابله با کرونا لغو کند؟
«تحریم یکجانبه» هنوز می‌تواند موضوع چالش برانگیزی برای حقوق بین الملل تلقی شود، زیرا همچنان وفاقی پیرامون قانونی بودن/نبودن آن وجود ندارد. با وجود این، در عصر همه گیری ویروس کرونا، چالش‌های مضاعفی پیش روی این موضوع قدیمی قرار گرفته است.
آخرین تحولات خاورمیانه
افشای طرح سری چند کشور غربی در لیبی علیه ترکیه / روایت کاپیتان نفتکش ایرانی از سفر به ونزوئلا / حضور ایران و آمریکا در یک نشست مجازی درباره افغانستان / توافق رهبران عراق و روسیه بر سر سوریه
توافق رهبران عراق و روسیه بر سر سوریه، بازگشایی جاده M ۴ در سوریه با تضمین روسیه، روایت کاپیتان نفتکش ایرانی از سفر به ونزوئلا و حضور ایران و آمریکا در یک نشست مجازی درباره افغانستان، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به افشای طرح سری چند کشور غربی در لیبی علیه ترکیه نیز اشاره کرد.
مرور روزنامه‌های سه شنبه ششم خردادماه
چرا نفتکش‌ها سالم به مقصد رسیدند؟ /سریال انواع مفاسد اقتصادی چه زمانی به پایان می‌رسد؟ / مردم غیزانیه چگونه باید اعتراض می‌کردند؟
جزییات عملکرد شبکه فساد خودروسازی، سال‌های تشنگی در غیزانیه و دهدز، مثلث اصولگرایان برای ریاست مجلس، قالیباف ‏مقابل پایداری کوتاه می‌آید؟ ظریف، نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟ چرا مرگ بر اثر کرونا کم شده، ولی ابتلا ‏همچنان افزایشی است؟ ارتش لابیست‌ها در واشنگتن، دومینوی خروج ترامپ از توافق‌ها، دور زدن تحریم‌ها در حیاط خلوت ‏آمریکا و مسکن، متوسط متری ۱۷ میلیون از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده ‏است. ‏
وزارت بهداشت تکلیف برگزاری رویدادهای فرهنگی را مشخص کند
بودجه محدود فرهنگی صرف رویدادهایی نشود که برپا نخواهد شد!
ممکن است در آستانه برگزاری این جشنواره و رویداد‌های فرهنگی، مجوز لازم برای برپایی صادر نشود و ماجرا به کل منتفی شود. از این منظر اگر قرار است چنین اتفاقی رخ دهد، باید از هم‌اکنون تعیین تکلیف شود و وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی کرونا دقیقاً تعیین کند، امکان برگزاری این رویداد‌ها در سال جاری وجود دارد یا ریسک برگزاری بالاست.
دو هزار و بیست و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»:
نماینده مجلس یازدهم، لاریجانی را دیکتاتور خواند؟ / تلاش احمدی نژاد برای تخریب قالیباف / جمله معروف آیت‌الله هاشمی بعد از فتح خرمشهر / جزئیاتی تازه‌ از عملکرد شبکه فساد سلطان خودرو
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: واکنش واعظی به ادعا‌ها درباره دخالت دولت در انتخاب رئیس مجلس / درخواست توئیتری یک کاندیدای ریاست مجلس از حامیانش و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
فوتونیوز
دومین نفت کش حامل سوخت ایران وارد آب‌های ونزوئلا شد/دکتر زالی: سناریوی کرونا در تهران پایان‌یافته نیست
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه "سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و پایان‌یافته نیست"، تاکید کرد: شهروندان با دقت بیشتر ملاحظات بهداشتی را رعایت کنند. خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود.
چهاردهمین برنامه پنج ساله توسعه چین و آنچه ما لازم است بدانیم!
برنامه های توسعه پنج ساله چین به عنوان اسناد اصلی توسعه این کشور، راهبرد توسعه همه جانبه این کشور را ترسیم می کند و چینی ها سیاست های خود را براساس آن تنظیم و اجرا می کنند. دولت کمونیست چین تاکنون سیزده برنامه توسعه را تدوین و اجرا کرده و توانسته در عرصه اقتصادی به نتایج ملموس و بی بدیلی در عرصه اقتصاد داخلی و تجارت بین الملل دست پیدا کند. 
صداوسیما محتوای خودش را دوباره می‌خرد؟!
آیا تلوبیون که در این مدت از قبل آگهی‌هایش درآمد داشته، این درآمد را با صداوسیما به اشتراک گذاشته و اساساً رقمی به صداوسیما پرداخته کرده است؟ آیا صداوسیما تسهیلاتی اعم از کمک، وام، بودجه یا هزینه نگهداری و زیرساخت به این مجموعه اختصاص داده و یا این مجموعه کاملاً در این دوره خودگردان بوده است؟ پرسش‌هایی که هریک درباره تعیین مالکیت کل این مجموعه تاثیرگذار است.
چه کسانی می‌توانند فرم درخواست فروش سهام عدالت را در بانک‌ها امضا کنند؟
ثبت نام و اعطای عاملیت فروش ۳۰ درصد سهام عدالت به بانک‌ها از فردا / هفت شرط مهم در فرم تقاضای فروش در شعب بانکی/ تفاوت آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم در این روش چیست؟
به گفته سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت، بیش از ۱۰ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده اند و همچنان تا هشتم خرداد این امکان در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی وجود دارد تا افراد روش مستقیم و یا غیر مستقیم را انتخاب کنند و اگر روش مستقیم انتخاب نشود، فرض سامانه بر روش غیرمستقیم است.
آخرین آمار کرونا تا پنجم خرداد/ ابتلای ۲۰۲۳ تن دیگر به «کووید-۱۹» / صفر فوتی در نوزده استان کشور
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۰۲۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما هنوز برخی بستری هستند و حال عمومی ۲۵۸۵ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
پیمانه اقتصادی
یک شرط مهم از فروش فوق العاده خودرو حذف شد/ کشوری که تورم آن در بحران کرونا منفی ماند/ پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران/ برای ثبت ‌نام خودرو باید عجله کنیم؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سهامداران نگران نباشند، دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی، معافیت واردات طلا، نقره و پلاتین از مالیات بر ارزش افزوده، ترکیه مالیات خرید ارز برای اشخاص حقیقی را افزایش داد، دلایل آمار بالای قاچاق لوازم آرایشی، هواپیمایی امارات پرواز‌های خود به سراسر جهان را از سر می‌گیرد و ضوابط ده‌گانه برای ثبت‌نام خودرو را در بر دارد.
آخرین تحولات خاورمیانه
انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق / ورود ۵۰ کامیون تجهیزات نظامی و لجستیک آمریکا از عراق به سوریه / واکنش مقام ونزوئلایی به ورود نفتکش‌های ایرانی / برگزاری مانور نظامی آمریکا در خلیج فارس
انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق، ورود ۵۰ کامیون تجهیزات نظامی و لجستیک آمریکا از عراق به سوریه، واکنش مقام ونزوئلایی به ورود نفتکش‌های ایرانی و حمله موشکی نیرو‌های حفتر به فرودگاه طرابلس، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بودند. در این میان، باید به برگزاری مانور نظامی آمریکا در خلیج فارس نیز اشاره کرد.
چه قوانینی برای برخورد با سایت‌های شرط بندی و قماربازی وجود دارد؟
فضای مجازی محیطی است که در زیر پوست جامعه ما به سرعت در حال گسترده شدن و سایه انداختن بر فضای حقیقی جامعه است. این محیط بدیع و نو به خاطر ویژگی‌های منحصربه فردش دارای تحرکات خاص خود است. برخی جرایم که در عالم واقع، عینی و کاملا ملموس هستند، اما در فضای مجازی در پوشش‌هایی قرار گرفته که تشخیص آن‌ها را دچار مشکل می‌کند.
فوتو نیوز
سخنگوی هیات رییسه مجلس: افترا به مجلس بی‌پاسخ نمی‌ماند / قاضی‌زاده هاشمی: قوه قضاییه با مدعیان دستکاری مصوبات مجلس برخورد کند / سلیمی نمین: احمدی‌نژاد به دنبال تخریب قالیباف است
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد شدید از دروغ‌پردازی برخی رسانه‌ها درباره تغییر مصوبات مجلس، تاکید کرد: تضعیف مشروعیت قوانین، مقدمه قانون شکنی است و دستگاه قضا باید با آن برخورد کند.
دو هزار و بیست و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»
جزئیات تجمع اهالی «غیزانیه» / مهمترین عامل انتشار بیماری کرونا در خوزستان / پس لرزه ادعای دستکاری مصوبات مجلس / ریاست مجلس در گرو یک، شرط بسیار مهم!
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: منظم‌ترین نماینده‌های مجلس چه کسانی بودند؟ / سردار حاجی زاده: مردم نگران نباشند؛ در بالاترین سطح آمادگی دفاعی قرار داریم / وام گرفتن در کدام استان راحت‌تر است؟ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
تابناک اقتصادی در گفت‌وگو با دکتر امیر حسن کاکایی بررسی می‌کند
دسته گل ۹۰ میلیون دلاری که احمدی‌نژاد در سنگال به آب داد / ادعای احمدی نژاد برای داشتن یک کارخانه کامل خودروسازی در داکار / ساخت کارخانه در بیابان با دلار‌های نفتی / ۱۵۸ میلیون دلار کجاست؟
برای راه اندازی این سایت در کشور سنگال اولاً خط رنگی را بردند که ما خودمان هنوز از این خط رنگ نداشتیم و ثانیاً وقتی خواستند این کارخانه را راه اندازی کنند گویا برق شهر قطع می‌شود و برق شهر کشش راه اندازی این کارخانه را نداشته است! ثالثاً کارخانه سنگال گفته می‌شود در یک بیابانی راه اندازی شده است که جاده درستی هم ندارد...
مصباحی مقدم در گفت‌وگو با «تابناک»
هیچ جریانی خارج از پارلمان، حق دخالت در انتخاب رئیس مجلس را ندارد / اصلاح‌طلبان دنبال پررنگ کردن اختلافات اصولگرایان به ویژه درباره ریاست مجلس هستند
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه هنوز مجلسی تشکیل نشده، پیش‌بینی اتفاقات آینده مجلس ـ آن هم به منظور نشان دادن شکاف و اختلاف ـ بدون شک رویکرد ناصحیحی است که اصلاح طلبان در پیش گرفته اند، گفت: باید اجازه دهیم مجلس تشکیل شود و بعد به این موضوعات اینطور عمیق بپردازیم. طبق روال همیشه چند نفر برای کسب کرسی ریاست کاندیدا می‌شوند و در نهایت...
آخرین آمار کرونا تا چهارم خرداد/ ۵۸ تن دیگر جان باختند/ عبور تعداد تست‌ها از ۸۰۰ هزار
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۱۸۰ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما هنوز برخی بستری هستند و حال عمومی ۲۶۱۵ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
آمار وحشتناک قبل از آغاز دور جدید تمرینات آماده‌سازی سیرجانی‌ها
آیا ۱۰ بازیکن یک تیم لیگ برتری ایران کرونا دارند؟! / کل فوتبال برای یک باشگاه لغو می‌شود؟
گل گهر جزو تیم‌های قعرنشینی است که با پیروزی خانگی مقابل استقلال در آخرین بازی برگزار شده لیگ ایران، به زور تفاضل گل از منطقه خطر رهیده و بعد از دوسوم فصل که در پایین جدول قرار داشت، به رتبه امن سیزدهم صعود کرد. همین آمار باعث شده عده‌ای از خبرنگاران، این اخبار و حواشی جنجالی را در راستای تمایل این تیم به پایان لیگ نوزدهم و بقا در این سطح ارزیابی کنند، اما خبر مثبت بودن تست‌ها شوخی نیست.
عید فطر ماه به مثابه پیروزی بر طاغوت نفس
اکنون وقت آن است مومنین آن چه را در ماه رمضان آموخته اند و در راه خودسازی و بهسازی به کار برده اند ابراز بدارند، با کلمات و حرکات، بلکه در قلب و درون، با تمام وجود و احساس، و با شعار آمیخته با شعور و فریاد برون و درون.
آخرین تحولات خاورمیانه
تحویل نامه «مصطفی الکاظمی» به «بن‌سلمان» / دستور ترامپ برای آتش زدن مزارع کشاورزی سوریه / نامه ونزوئلا به دبیرکل سازمان ملل درباره نفتکش‌های ایران / پیام پارلمان عربی به شورای امنیت و سازمان ملل پیرامون لیبی
نامه ونزوئلا به دبیرکل سازمان ملل درباره نفتکش‌های ایران، پیام پارلمان عربی به شورای امنیت و سازمان ملل پیرامون لیبی، سرنگونی پهپاد معارضان سوری نزدیک «حمیمیم» و دستور ترامپ برای آتش زدن مزارع کشاورزی سوریه از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تحویل نامه «مصطفی الکاظمی» به «بن‌سلمان» نیز اشاره کرد.
پیمانه اقتصادی
قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد/ مرکز آمار: زمین در تهران ۴۳ درصد گران شد / رکورددار بیشترین و کم‌ترین نرخ تورم کدام استان است؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون الزام کارفرمایان انگلیسی به پرداخت درصدی از حقوق کارمندان برای کاستن از فشار مالی بر دولت، گرانی، بازار تعمیر لپ تاپ را داغ کرد، ۳۰۰ هزار دستگاه در چهار مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم با قرض و وام وارد بورس نشوند و سایه سنگین کرونا بر رشد اقتصادی هند را در بر دارد.
قانون درباره باور‌های درست و نادرست از مالیات بر ارزش افزوده چه می‌گوید؟
از جمله مسائلی که مردم جامعه به ویژه فعالان اقتصادی با آن مواجه هستند، بحث مطالبه مالیات است. رسیدگی به اختلاف مؤدیان مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود.
آماده باش نظامی در آستانه ورود نفتکش‌های ایران به سواحل ونزوئلا / آخرین بروز رسانی از موقعیت کشتی‌های ایران+ نقشه
پنج نفتکش ایرانی در حال نزدیک شدن به سواحل و دریای سرزمینی ونزوئلا هستند و در همین رابطه، بسیاری از ناظران در انتظار واکنش احتمالی آمریکا علیه این نفتکش‌ها هستند؛ مساله‌ای که منجر به آماده باش نظامی ونزوئلا برای مقابله با هر گونه اقدام آمریکا شده است.
بازگشایی حرم‌های مطهر از پنجم خرداد / فردا اولین نفتکش بنزین ایران به ونزوئلا می‌رسد / لاریجانی: توهین به مجلس موجب افول جایگاه این نهاد مردم‌سالار می‌شود
رییس مجلس شورای اسلامی: تخریب مجلس به عنوان نهاد مردم‌سالاری، موجب حوادث ناگواری در آینده می‌شود. مجلس همان کل ایران و تصمیماتش، تصمیم مردم کل ایران است؛ بنابراین، همه باید از تصمیمات مجلس تبعیت کنند. جامعه‌ای موفق است که در آن آزادی تحقق پیدا کرده باشد و بتوانند افراد آزادانه اظهارنظر کنند.
دو هزار و بیست و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»
گلایه چمران از حملات تند آقاتهرانی به قالیباف / دریای خزر در مسیر دریاچه ارومیه؟ /وکیل بابک زنجانی: از آزادی موکلم بی‌اطلاعم / اعتراض به حذف فردوسی‌پور در حضور رئیس‌جمهور
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: فعالیت‌های عجیب در جاده منتهی به ویلای کیم جونگ اون /حق شناس: اجازه نمی‌دهند پرونده‌ام را در دادگاه مطالعه کنیم / آزاد ارمکی: صداوسیما هوچی‌گر و رادیکال نباشد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
بیست‌و‌نهمین ‌‌افطار‌‌ با «تابناک»؛
افطار واپسین رمضان در سایه آرامش
حضرت محمد مصطفی (ص) فرمود: «اگر بنده خدا مى‌‏دانست در ماه رمضان چه فضیلتى است، دوست مى‏‌داشت، همه سال رمضان باشد‌» و در جایی دیگر فرمود: «درهاى آسمان در اولین شب ماه رمضان گشوده می‌شود و تا آخرین شب بسته نمى‌‏شود‌».
محکومیت دو نماینده مجلس به حبس؛ هیات نظارت توضیح دهد
دو نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل اخلال در بازار خودرو در مجموع به ۱۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شدند؛ پرونده‌هایی که پیش از این در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان یعنی مرجع نظارت بر پارلمان بررسی شد و اقدامات آن‌ها را خلاف وظایف نمایندگانی شان تشخیص نداد!
پیمانه اقتصادی
خودرو‌هایی که در فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا قرار دارند / قیمت هر متر مسکن در تهران بیش از ۴ میلیون گران شد / آخرین قیمت دلار در بازار تهران / نظرسنجی: طلا گران‌تر می‌شود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس چند هزار واحد پایین آمد؟ بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند، تعدیل احتمالی ۲۰ هزار کارگر نیسان، ریزش مجدد لیر با تصمیم عجیب بانک مرکزی ترکیه، صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد و واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس را در بر دارد.
مشروح مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا از زبان رئیس جمهور
حضور همه کارمندان در محیط کار از دهم خرداد/ بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطر/ موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا بازگشایی می‌شوند / آیین نامه شهید خدمت مصوب می‌شود
جزئیات تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت از روند مبارزه با کرونا نشان می‌دهد، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلا، نزولی است، دوران بستری هم به تدریج نزولی شده، اما نکته هشدار دهنده این است که مرگ و میر‌ها شامل افرادی شده که بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلبی و عروقی و دیابت داشته اند؛ ۸۸ درصد افرادی که در این کشور به خاطر کرونا فوت کرده اند، آن‌هایی بوده اند که یک یا چند بیماری زمینه‌ای داشته اند.
لاریجانی در جلسه خداحافظی با قوه مقننه
تخریب مجلس تاثیرات ناگواری در آینده دارد / اگر افراد بتوانند آزادانه اظهارنظر کنند، جامعه رشد می‌کند / افرادی که علیه در رأس بودن مجلس سخن گفتند را نباید جدی گرفت
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش‌های دیوان محاسبات موجب شد تا امور سامان پیدا کند و تنها به دنبال پیگیری تخلفات نباشد، بلکه نگاه طبیبانه و پیشگیرانه به تخلفات داشته باشد. در دوره دهم دیوان محاسبات ۱۰ هزار فیش حقوقی را بررسی کرد و اضافه دریافتی مدیران را به بیت‌المال برگشت داد که این امری ارزشمند است...
کرونا جان ۵۹ ایرانی دیگر را گرفت / آخرین آمار «کووید-۱۹» در ایران تا سوم خرداد ۹۹
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۸۶۹ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما برخی هنوز بستری هستند و حال عمومی ۲۶۳۳ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
آخرین تحولات خاورمیانه
مانور موشکی ونزوئلا پیش از رسیدن نفتکش‌های ایرانی/گزارش رویترز از موقعیت نفتکش‌های ایرانی/ اظهارات برایان هوک در مورد فشار بر ایران برای مذاکره/ ارسال چهل کامیون حامل تجهیزات جنگی به «الحسکه» سوریه از سوی آمریکا
گزارش رویترز از موقعیت نفتکش‌های ایرانی، اظهارات برایان هوک در مورد فشار بر ایران برای مذاکره، ارسال چهل کامیون حامل تجهیزات جنگی به «الحسکه» سوریه از سوی آمریکا و گزارش سازمان ملل از فروپاشی سیستم درمانی یمن، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به مانور موشکی ونزوئلا پیش از رسیدن نفتکش‌های ایرانی نیز اشاره کرد.
«از افزایش تعداد دفاتر تا تعیین تکلیف اسناد قولنامه ای»؛ آخرین جلسه مجلس دهم بی فایده نبود!
در آخرین جلسه مجلس دهم در چهارشنبه هفته گذشته، طرح مهم الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول مورد بررسی قرار گرفت و این طرح به تصویب نمایندگان رسید. تصویب این طرح در آخرین جلسه و دقایق پایانی مجلس دهم از آنجا بااهمیت است که بسیاری از صاحبنظران چشم انتظار تصویب و اجرای برخی مفاد آن هستند که اصلاح ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی مصوب سال ۱۳۵۴ و همچنین تعیین تکلیف اسناد عادی درباره اموال غیرمنقول از آن جمله بودند.
مرور روزنامه‌های شنبه سوم خردادماه
چه کسانی به «سلطان»‌ها ارز و خودرو و سکه می‌فروشند؟ /چرا اصلاح‌طلبان نباید از رئیس نشدن قالیباف خوشحال شوند؟ / احتکار خودروی بدون پلاک؛ چرا و چگونه! ‏
رقابت نهایی میان قالیباف و حاجی بابایی؛ مردی که می‌خواست رقیب احمدی‌نژاد شود، آخرین تلاش «امید» برای تغییر حکم ‏صادقی، تشکر ونزوئلا – قاطعیت ایران، کودکان معتاد بازندگان عمر و زندگی، نخستین فاجعه جمعیتی کشور، آسمان، پهنه تقابل ‏جدید آمریکا و روسیه، دلار روی دست بورس زد، نگرانی شیوع مجدد کرونا در تعطیلات خرداد ماه و تاکید رهبر انقلاب بر ‏مقاومت تا همه پرسی برای فلسطین، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
فوتو نیوز
واکنش پمپئو به توییت ظریف در خصوص «راه حل نهایی» / کی‌روش: با آمدن نبی ارتباطم با فدراسیون فوتبال برقرار شده است
سرمربی سابق تیم ملی درباره آخرین وضعیت پاداش باقی‌مانده‌‌اش از فدراسیون فوتبال: با برگشتن آقای نبی به فدراسیون، می‌توانم تایید کنم که کانال ارتباطی بین من و فدراسیون برقرار شده؛ با این حال، مذاکرات هنوز به پایان نرسیده است.
دو هزار و بیست و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
دلیل شکست ناطق نوری در دوم خرداد از زبان خودش / زیباکلام: کارگزاران تمام شده است / حقایقی درباره خبر دستگیری بی‌حجاب‌های اینستاگرام / حضور خودجوش عده‌ای در سطح شهر در روز قدس
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: واکنش پمپئو به توییت ظریف درخصوص «راه حل نهایی» / نظر آمریکا در مورد واردات سوخت ونزوئلا از ایران / توئیت معنادار حاجی بابایی بعد از جلسه با نامزد‌های احتمالی ریاست مجلس یازدهم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
مدیرعامل یک کارگزاری در گفت‌وگو با بورس تابناک
سهام عدالت تعیین کننده کرسی‌های مدیریتی در مجامع آتی/ بازار سرمایه در انتظار مجامع شرکت‌های بزرگ/ سهام‌ بنیادی هنوز جای رشد دارند
کارشناس بازار سرمایه گفت: سهام عدالت می‌تواند در مجامع تیر ماه، تعیین کننده مدیریت برخی شرکت‌ها باشد و احتمالا بلوک‌های سهام عدالت برای حقوقی‌ها جذاب خواهد بود و در صورتی که درست مدیریت شود، تاثیر منفی بر بازار نخواهد داشت.
روایتی که از بطن آموزش و پرورش نشات گرفته است
سال تحصیلی برای برخی مقاطع تحصیلی پایان یافت؟!
به نظر راه مقابله با بحران کرونا در آموزش و پرورش، تداوم سال تحصیلی و آموزش مجازی با تلاش همه جانبه و بسیج امکانات برای جبران تعطیلی مدارس در ماه‌های اخیر به همه شیوه‌های ممکن است، اما ظاهرا برخی مسئولان آموزش و پرورش ترجیح می‌دهند، راه معکوس در پیش گرفته و طولانی‌ترین تعطیلات تابستانی تاریخ در مدارس را رقم بزنند!
بیانات رهبر انقلاب در روز قدس سال ۹۹
آینده برای رژیم‌ صهیونیستی سخت‌تر می‌شود / مجرم اصلی فاجعه در فلسطین، دولت‌های غربی هستند / عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد / ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه‌کن خواهد شد
متأسفانه اغلب دولت های عرب پس از مقاومت های نخستین که برخی از آنها تحسین‌برانگیز بود، به تدریج تسلیم شدند و بخصوص پس از ورود ایالات متحده‌ی آمریکا به عنوان متولی مساله، هم وظیفه‌ی انسانی و اسلامی و سیاسی، و هم غیرت و نخوت عربی خود را به فراموشی سپرده و با امیدهای واهی به هدف های دشمن کمک کردند. «کمپ دیوید» مثال روشنی از این حقیقت تلخ است...
بیست و هشتمین افطار با «تابناک»
دعا پای سفره افطار در واپسین غروب‌های رمضان
حضرت محمد (ص) فرمود: «هر بنده روزه‌‏دارى كه دشنام داده شود در مقابل آن گوید، درود خدا بر تو من روزه هستم مگر اینكه خداوند تبارك و تعالى گوید بنده روزه‏‌دار من به من پناه آورده، او را از آتش جهنم پناه داده و وارد بهشت كنید». امام صادق (ع) فرمود: «خداوند روزه را واجب كرد تا ثروتمند و فقیر یكسان باشند.».
سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت روز قدس:
نابودی اسرائیل قطعی و نبرد اصلی با آمریکاست/ فلسطین از «بحر تا نهر»  متعلق به مردم فلسطین است
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی روز جمعه خود به مناسبت روز جهانی قدس گفت که فلسطین از بحر تا نهر ملک ملت فلسطین است و آوارگان فلسطینی باید به کشورشان بازگردند.
سرلشکر پاسدار محسن رضایی در گفت‌وگو با پایگاه لبنانی العهد
رویارویی مردم فلسطین با اسرائیل، خط مقدم یک مبارزه تمدنی است / در دوران فرماندهی قاسم سلیمانی، مقاومت یک عرصه بین المللی را به خودش اختصاص داد / ما مبارزه با اسرائیل و مبارزه با شاه را یکی می‌دانستیم / داعش جدید صد در صد آمریکایی است / ما به کشور‌های اروپایی، محصولات مقابله با کرونا صادر می‌کنیم
به مناسبت بیستمین سالگرد اخراج صهیونیست‌ها از جنوب لبنان و روز جهانی قدس، پایگاه خبری العهد، با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون مقاومت اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو پرداخته است. دکتر محسن رضایی در مصاحبه با این پایگاه لبنانی، تاکید کرد که رویارویی مردم فلسطین با اسرائیل، خط مقدم یک مبارزه تمدنی است.
حسین مدرس خیابانی خبر داد
ضوابط فروش فوق‌العاده ۱۵ هزار محصول ایران خودرو و ۱۰ هزار خودرو سایپا در ایام عید سعید فطر اعلام شد
بر اساس سیاستگذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودرو‌های گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودرو‌های تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در ایام عید سعید فطر صورت خواهد پذیرفت.
بازتاب گسترده سخنرانی رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) به مناسبت روز جهانی قدس بیاناتی ایراد کردند که به شکل گسترده مورد توجه رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت و هر یک به فراخور جهت‌گیری رسانه‌ای خود بخش‌هایی از این سخنان را بازتاب دادند.
آخرین آمار کرونا تا دوم خرداد ۹۹/ جان باختگان کووید-۱۹ در ایران به ۷ هزار و ۳۰۰ تن رسید/ وضعیت خوزستان همچنان قرمز است
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۳۱۱ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما برخی هنوز بستری هستند و حال عمومی ۲۶۵۹ تن از ایشان «نامساعد» گزارش شده است.
چرا اسرائیل یک تهدید برای امنیت ایرانیان است؟
ایران و اسرائیل در چهل سال گذشته، دشمنی آشکاری با یکدیگر داشته و هر یک دیگری را تهدیدی برای خود در نظر دارند. ایران رژیم اسرائیل را دشمن خود و مسلمانان و غاصب سرزمین فلسطین می‌داند. در این میان، ممکن است عده‌ای این سوال را مطرح کنند که آیا اسرائیل تهدیدی علیه امنیت ایران است؟ در واقع از نظر ملاحظات امنیت ملی، چرا باید مقابله با اسرائیل را ادامه داد؟  
سایر ویژه‌ها