بازدید 47218
هزار و پانصد و سی و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: عسگراولادی: بعد از ۶۴ سال، دو ماه است صادرات را تعطیل کردم/روحانی درباره تنخواه چند صد میلیاردی در اختیارش توضیح دهد/ و ... که رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۷۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 15 January 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
عسگراولادی: بعد از ۶۴ سال، دو ماه است صادرات را تعطیل کردم

اسدالله عسگر اولادی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی امروز با انتقاد شدید از سیاست‌های ارزی کشور و سامانه نیما از توقف صادرات خود پس از ۶۴سال خبر داد و گفت:صادرکنندگان مشکلات بسیاری را برای صادرات کالا‌های خود و فروش ارز حاصل از صادرات دارند، این در حالی است که صادرکنندگان نمی‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به سامانه نیما بیاورند؛ چراکه خریداران خارجی نیما را نمی‌شناسند. بانک مرکزی دقیقا به صادرکنندگان بگوید که سامانه نیما چیست و یک صادرکننده باید چطور با آن کار کند، این در حالی است که کار کردن با نیما امکان ندارد. خریداران خارجی از صادرکنندگان درخواست می‌کنند تا یک بانک را برای واریز وجه حاصل از خرید کالای ایرانی به آن‌ها معرفی کنیم تا مورد تائید باشد، در حالی که سامانه نیما یک بانک نیست و تنها تشکیلات صرافی بانک مرکزی است.

تلویزیون جز خسرو معتضد تاریخ‌دان دیگری نمی‌شناسد؟

ایزد مهرآفرین تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «تاریخ و سینما» در پاسخ به اینکه آیا به غیر از خسرو معتضد تاریخ‌دان دیگری برای حضور در تلویزیون نداریم؟ گفت: تاریخ‌دان داریم، اما متاسفانه هیچکدام مجری تلویزیون نیستند که بلد باشند برنامه‌ای را اجرا کنند یا فن بیان و اطلاعات خوب داشته باشند. معتضد ۴ یا ۵ سال از تلویزیون دور بود، به دلیل اینکه برای مثال وقتی از خوبی و بدی دوره‌ای یا شخصی صحبت می‌کرد، تلویزیون فقط بخش بدگویی را پخش می‌کرد. این در حالی است که تاریخ نسبی است و مطلقا هیچ چیز در تاریخ خوب نیست. /ایسنا

راه حل فضای مجازی «فیلترینگ» نیست

پژمانفر، رییس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: راه حل فضای مجازی «فیلترینگ» نیست، مردم و جوانان باید از ظرفیت‌ها و خدماتی که این عرصه در اختیارشان می‌گذارد، برخوردار باشند. متاسفانه مسؤولانی که بیش از شش سال است سکان مسؤولیت قوه مجریه در اختیارشان است همچنان می‌گویند که «باید چنین و چنان بشود» و هیچ اقدامی در حوزه فضای مجازی انجام نمی‌دهند. /ایسنا

رانت ۱۸.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی در اختیار چه کسانی قرار گرفت؟

بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته دولت پیش بینی کرده است در سال ۹۸ برابر با ۱۴ میلیارد دلار ارز برای واردات کالا‌های اساسی اختصاص دهد. این میزان اعتبار با ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص خواهد یافت. ماجرا تنها تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و بهره مندی برخی از این رانت نیست. محمد دهقان، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی نیز پیش از این در توییتی گفته است متخلفان ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز دولتی را به نرخ آزاد فروخته اند. به گفته وی بررسی بخشی از پرونده‌ها نشان می‌دهد از ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شده، ۲ میلیارد و هفتصد میلیون دلار آن در بازار به قیمت آزاد فروخته شده است. آنچه وی در این توییت بدان اشاره می‌کند پرده از راز چرایی افزایش قیمت کالا‌های اساسی همزمان با تخصیص ارز ۴۲۰۰ توماتی برمی دارد. این اتفاق نشان می‌دهد که نبود کالا یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در بازار است. در این حالت جامعه ایران دو بار، یک بار بابت تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا متحمل فشار می‌شود و یک بار در اثر عدم واردات کالا به بازار. / خبرآنلاین

روحانی درباره تنخواه چند صد میلیاردی در اختیارش توضیح دهد

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس گفت: بهتر است حسن روحانی با مردم شفاف باشد و به همگان در خصوص مبلغ میلیاردی تنخواه که در اختیار خودش است توضیح دهد. بودجه مشخصی که هر ساله در اختیار رئیس قوه مجریه است در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده حسن روحانی این اعتبار را بین اشخاص حقیقی و حقوقی توزیع کرده، اما بهتر است دولت و شخص رئیس جمهور که ادعای شفافیت در بودجه را دارند بگویند که این بودجه بین چه افراد و به چه دلایلی توزیع شده است. رئیس جمهور باید صریحاً و شفاف بگوید که اگر از این اعتبار و بودجه به فرد یا افرادی کمک کرده به چه دلیلی بوده و نام آن‌ها چیست؟ این حق مردم است که بدانند چه بلایی بر سر چند صد میلیاردی که طبق بودجه سال ۹۷ در اختیار رئیس جمهوربوده آمده است. کمک به مردم یا گروه‌ها و اشخاص از طریق این اعتبار کاملاً اختیاری است، ولی بهتر است روحانی لیست افراد دریافت کننده این کمک را مشخص کند چرا که مردم منتظر هستند تا ببینند که مبلغ کلان میلیاردی در اختیار رئیس دولت چگونه هزینه شده است. نهاد ریاست جمهوری برای سال آینده قرار است چه کند که بودجه آن ۳ برابر سال ۹۷ شده است. نهاد ریاست جمهوری باید پاسخ دهد که این افزایش بودجه به چه دلیلی بوده است؟ آیا افراد جدیدی را استخدام کرده‌اند و آیا ساختمان جدیدی را احداث کرده‌اند؟ نهاد ریاست جمهوری باید به صراحت درباره بودجه در اختیار مرکز استراتژیک ریاست جمهوری توضیح دهد که آن‌ها اعتباراتشان را چگونه هزینه کرده‌اند؟ آیا هزینه تولید مقاله‌ای شده و یا تولیدات دیگری دارند؟ آیا جنگ روانی خاصی انجام داده اند و آیا قرار بوده کسی را تخریب کنند و آیا هزینه رسانه‌ها برای تایید برخی افراد کرده‌اند؟ /فارس

تخم مرغ رکورد کارداشیان‌ها را زد

اتفاقی عجیب در اینستاگرام خبر ساز شده است. تصویری از یک تخم مرغ کاملا معمولی توانسته با شکست «کایلی جنر»، سلبریتی مشهور آمریکا بیشترین تعداد لایک اینستاگرام را به خود اختصاص دهد. اکانت ناشناخته‌ای با نام world_record_egg ده روز پیش پستی با تصویر یک تخم مرغ منتشر کرد که تنها هدف آن کنار زدن کایلی جنر از عنوان «بیشترین لایک» بود. در کپشن این تصویر آمده: بیایید با ثبت رکورد جهانی بیشترین تعداد لایک در اینستاگرام، رکورد ۱۸ میلیونی کایلی جنر را بشکنیم. این پست تا کنون بیش از ۲۵ میلیون لایک گرفته است که به نظر می‌آید تا مدت‌ها بتواند عنوان «بیشترین لایک» را حفظ کند. نکته جالب اینجاست که خود کایلی جنر هم عکس تخم مرغ را لایک کرده است.
 
رشوه ۲.۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه
 
صبح امروز جلسه محاکمه متهمان ردیف اول تا سوم پرونده بانک سرمایه به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد. طبق کیفرخواست صادره برای متهمان پرونده بانک سرمایه، حسین هدایتی به یاسر ضیایی معاون وقت بانک، ۲۵ میلیارد ریال رشوه پرداخت کرده است. نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست با اشاره به خوش‌خدمتی مدیران بانک سرمایه در اعطای وام‌های غیرقانونی، گفت: تعدادی از این مدیران بابت این کار رشوه و تهسیلاتی دریافت کرده‌اند ازجمله یاسر ضیایی معاون وقت بانک بابت اعطای وام ۱۳۰ میلیارد ریالی بدون وثیقه، ۲۵ میلیارد ریال از محل تسهیلات مذکور دریافت کرده و اکنون نیز در خانه حسین هدایتی اقامت دارد و مدیرعامل شرکت لوله‌نورد اهواز است. صفریان در این خصوص با اشاره به اعطای وام ۶۰۰ میلیارد ریالی به حسین هدایتی توسط پرویز کاظمی عضو هیئت مدیره وقت بانک سرمایه افزود: در ازای پرداخت این وام، کاظمی به عضویت هیئت‌مدیره استیل‌آذین درآمده است.

انتقاد آیت‌الله شبیری زنجانی از سیستم آموزش حوزه

آیت الله شبیری زنجانی، در پاسخ به پرسش یکی از روحانیون حاضر در جلسه درباره سیستم آموزشی حوزه، از روند تحصیلی طلاب انتقاد کرد و گفت: طلبه نباید دنبال نمره آوردن باشد. وقتی طلبه درس را برای نمره آوردن حفظ می‌کند ملا نمی‌شود. الان با این روش درس خواندن افراد مجتهد شعاری می‌شوند نه مجتهد واقعی. مجتهد واقعی شدن با این روش درس خواندن در حوزه واقعا خیلی مشکل است.
 
حمله "زیبا کلام" به موسوی خوئینی‌ها
 
صادق زیباکلام در واکنش به افشاگری موسوی خوئینی‌ها علیه درباره هاشمی گفت: موسوی خوئینی‌ها در ردیف انقلابیون تندرو و رادیکال اوایل انقلاب و دهه شصت بود.صادق زیباکلام از فعالان سیاسی جریان اصلاحات در واکنش به افشاگری‌های اخیر موسوی خوئینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی گفت: آنچه آقای موسوی خوئینی‌ها می‌گوید قبل از آقای هاشمی رفسنجانی، شامل حال خود ایشان می‌شود.صادق زیباکلام درباره انتقاد‌هایی تند موسوی خوئینی‌ها به مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: برای کسانی که هم او و مرحوم هاشمی را می‌شناسند و هم سیر تحولات اجتماعی و سیاسی ایران را ظرف ۴۰ سال گذشته رصد کرده‌اند، خیلی مصاحبه آقای موسوی خوئینی‌ها شگفت آور نیست.وی افزود: آقای موسوی خوئینی‌ها در ردیف انقلابیون تندرو و رادیکال اوایل انقلاب و دهه شصت بود. برخلاف او اینقدر انصاف دارم که بگویم در آن سال‌ها چه کسی رادیکال و انقلابی نبود و به حاکمیت قانون احترام می‌گذاشت. برای کدامیک از آقایان سیدمحمد خاتمی، بهزاد نبوی، سعید حجاریان، مصطفی تاجزاده، محسن آرمین، حسین کمالی، ابراهیم اصغرزاده، محسن میردامادی، عباس عبدی، میرحسین موسوی، عبدالله نوری، موسوی لاری، علی اکبر محتشمی پور، مهدی کروبی، هادی غفاری و در رأس همه آقای موسوی خوئینی‌ها حاکمیت قانون اهمیت داشت که بگوییم برای آقای هاشمی رفسنجانی اهمیت نداشت؟ برای هیچ کدام ما این موضوع اهمیتی نداشت، البته هاشمی رفسنجانی را هم می‌توان به لیست این افراد اضافه کرد. به نظر من فقط دو سه نفر از جمله آقای مرحوم بازرگان بودند که موضوع حاکمیت قانون برای شان اهمیت داشت.
 
ضرغامی از دفتر کارش رونمایی کرد
 
عزت الله ضرغامی، رییس سابق سازمان صدا و سیما در پاسخ به صحبت‌های رائفی پور که خواستار شفاف سازی درباره دفاتر ضرغامی و احمدی نژاد از بنیاد مستضعفان شده بود در توئیتر نوشت:«۴ اتاق در طبقه اول این خانه قدیمی در پاستور، محل کار من است. همه سوراخ سنبه‌های آن توسط همه جور آدمی شناسائی، تصویر برداری و منتشر شده است! برای ماموریت‌های مستقیم و غیر مستقیم از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب در اختیارم است. حله؟! وجه المصالحه‌ی اصحاب قدرت نشویم.همه آدم‌هایی که به اینجا می‌آیند، با خاطره‌ی خوش می‌روند. در کنار همه ماموریت‌ها این دفتر نقش "آداپتور"هم دارد. یعنی یه جورائی بین قرائت رسمی و غیر رسمی در نظام ارتباط برقرار می‌کند و منشا اقدامات مثبت می‌شود. یه زمان‌هایی هم گوش شنوایی برای ظلم‌هایی است که بتدریج عادی شده است!»
 
واکنش‌ها به ازدواج مجدد همسر شهید حججی/رشوه ۲.۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه/انتقاد آیت‌الله شبیری زنجانی از سیستم آموزش حوزه/ضرغامی از دفتر کارش رونمایی کرد/انتقاد شاعرانه هاشمی طبا از موسوی‌خوئینی‌ها
 
 
انتقاد شاعرانه هاشمی طبا از موسوی‌خوئینی‌ها

سید مصطفی هاشمی طبا در واکنش به مصاحبه اخیر موسوی خوئینی‌ها و انتقادات وی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به شعری از سعدی اشاره کرد و گفت: «زبان در دهان‌ای خردمند چیست/ کلید در گنج صاحب هنر / چو در بسته باشد چه داند کسی / که گوهر فروش است یا پیله ور»
 
روایت روحانی از چشم غرّه‎های همتی

رئیس جمهور در استان گلستان در واکنش به تامین اعتبار طرح ایجاد گلخانه در این استان گفت: اگر رئیس کل بانک مرکزی ما اینجا بود چشم غره می‌رفت. حجت الاسلام حسن روحانی در جریان سفر به استان گلستان در سخنانی در واکنش به اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات ایجاد ۵۰۰ هکتار گلخانه در این استان، اظهار داشت:، چون آقای همتی نبود آقای شهیدزاده آزاد بود که بگوید، اگر رئیس کل بانک مرکزی ما بود شاید یک ذره چشم غره‌ای می‌رفت. رئیس جمهور در همین ارتباط گفت: مشکلاتی ما داریم، وقتی می‌خواهیم به صورت ریالی از صندوق استفاده کنیم، سختی‌هایی داریم. اما من هم قبول دارم و اگر صندوق بخواهد در ایجاد گلخانه سهم بگذارد من هم قبول می‌کنم.
 
نظر عارف درباره شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در سال‌های اخیر برخی از آسیب‌های اجتماعی به مرز بحران رسیده است، گفت: با توجه به اینکه به دهه پنجم انقلاب اسلامی وارد می‌شویم، لازم است در وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی بازنگری صورت گیرد. محمدرضا عارف امروز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه در طول ۲۴ سال آشنایی با دکتر مخبر ایشان عوض نشده است، افزود: وی نگاه ارزشی، آرمانی و علمی خود را همچنان حفظ کرده است. عارف با اشاره به فعالیت ۱۳ ساله دکتر مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: سعه صدر و جمع‌آوری و شناسایی نخبگان از ویژگی‌هایی است که به سایر ویژگی‌های این فرد اضافه شده است.
 
قوچانی: آرزوی ما بازگشت به شرایط قبل از ۸۸ است

سردبیر روزنامه سازندگی در پاسخ به توییت میرمحمود موسوی نوشت: ما روزنامه نگاران اصلاح‌طلب برخلاف روزنامه‌نگاران اصولگرا و برانداز، که در داخل یا خارج از کشور مصونیت آهنین دارند، "چوب دو سر نجس" شده‌ایم، از هر خبری که بوی بهبود از جهان بدهد استقبال میکنیم و به جای دامن زدن به "تضاد" در پی "آشتی" هستیم، از چپ ناسزا می‌شنویم و از راست هشدار. بررسی کنید که صبح با چه خبری برخاستیم و اکنون با چه واکنش‌هایی بدرقه می‌شویم تا خستگی خبر رسانی دقیق و درست امروز بر تنمان بماند. اما ما روزنامه‌نگاریم و روزی روزگاری نه فقط خبر که تاریخ همین امروز ۲۵ دی ۹۷ را هم باید بنویسیم و ناگفته‌ها را بگوییم. فقط این قدر بدانید که آرزوی ما از بین رفتن همه شکاف‌ها و به طور مشخص بازگشت به شرایط قبل از سال ۸۸ است. ما به عنوان کمترین عنصر جبهه اصلاح‌طلبی این راه و روش را در برابر بنیادگرایی و براندازی از سال ۷۶ و حتی قبل از آن ذره ذره بدست اوردیم و در سال ۸۸ یک جا از دست دادیم؛ و این تیتر‌ها بازتاب همین آرزوست که اصلاح‌طلبی که بر سر ایستاده، دوباره روی دو پای خویش بیایستد...
 
واکنش‌ها به ازدواج مجدد همسر شهید حججی

شهید حججی نماد مقاومت شهدای حرم است. به تازگی خبر ازدواج مجدد همسر این شهید، واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی داشت. ماجرا از پیام تبریک خانواده شهید محسن حججی به همسر این شهید آغاز شد که به تازگی ازدواج مجدد کرده است. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام را فرهنگ‌سازی مثبت برای اصلاح نگاه اشتباهی خواندند که همیشه در مورد ازدواج همسران شهید وجود داشته است. پس از انتشار این پیام تبریک، بسیاری از فعالان حوزه اجتماعی، نسبت به این اقدام خانواده شهید حججی و ادواج مجدد همسر این شهید، با کامنت‌های مثبت، واکنش نشان دادند.
 
 
واکنش‌ها به ازدواج مجدد همسر شهید حججی/رشوه ۲.۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه/انتقاد آیت‌الله شبیری زنجانی از سیستم آموزش حوزه/ضرغامی از دفتر کارش رونمایی کرد/انتقاد شاعرانه هاشمی طبا از موسوی‌خوئینی‌ها
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۵۲
انتشار یافته: ۱۳۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
یادت هست با چقد وعده مردم رو گول زدید؟یه مشت ادم ساده بی علم هم بهت رای دادن؟یادت هست وعده های صد روزه دادی؟یادت هست گفتی تورم رو تک رقمی میکنی؟یادت هست خودت و جهانگیری گفتین ما سهام عدالت رو واقعی میکنیم!یادت هست با موسسات گوناگون این همه پول مردم بدبخت و بیچاره و بیمار رو هاپولی کردی؟ حالا وایسی پشت میکروفون و برخی هنوز بهت اعتقاد داشته باشن با این همع بدبختی و گرفتاری و تورم
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| United Arab Emirates |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ازدواج سنت پسندیده پیامبر است اما با توجه به اینکه تنها دوسه ماه از اولین سالگرد شهادت آن شهید والامقام میگذره به احتمال زیاد بیشتر کارهای قبل از ازدواج، قبل از فرا رسیدن سالگرد صورت گرفته که خوب این خیلی جلوه زیبایی نداره
آنتی سانسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
قطعا و مسلما شهید حججی این روزها بخاطر اینکه یک پدر بالای سر فرزند خردسالش است خوشحال ترینِ افراد در بهشت است
پدربزرگ و مادربزرگ هرچقدر هم که خوب و فهمیده باشند یک بچه دوسه ساله به پدر و مادر احتیاج دارد
انشاءالله خداوند متعال ما را هم با شهید حججی محشور کند و آن شهید در آخرت شفیع هموطنانش باشد انشاءالله
درضمن به خان محمدعلی آقا جان هم میخوام عرض کنم که در كار خیر حاجت هیچ استخاره نیست
ناشناس
| France |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
سیاست همین هست . فکر کردی معنی دیگری هم سیاست دارد . سیاست هست که به سیاسیون باد میدهد هر چی میتونی طرف قبلی یا رقیب بعدی را بکوب . منتها ابزار تخریب در سیاست فقط زبان هست . آیا تو تعریف دیگری از سیاست داری .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
هرچیزی رو که میخواستم بگم انتی سانسور گفت خدا خیرت بده
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
با توجه به شرایط جامعه که بیوه زنان در امان نیستن عمل بجایی بوده اما آنچه مسلم است خاطرات ازدواج اول همیشه مثل سایه دنبالش است باحتمال زیاد از روی ناچاری بوده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مردم کره زمین را چه شده؟!
لایک
فوروارد
فالو
آنفالو
ریپورت
استوری
چه روزمرگیِ داغون کننده ایه این زندگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
زیباکلام واقعا که تمام عمرش متهم بوده به زیبایی کلام! یه حرفی خوئینیها زد این اصلاح‌طلبان چه چلزو ولزی میکنن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
بجای این سخنان تکراری که زن حججی ازدواج کرد فکری به حال ازدواج خودتان بکنید . بروین زن بگیرید البته اگر وضع مالی خوبی دارید چند تا بگیرید . بابا به شما میگن جوان . شما چه جور جوانی هستید . روزی خودش خواهد رسید . از فردا شروع کنید . نبینم دست خالی تو سایت برگردید
فریبرز
| Canada |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
حضرت علی ۲ روز بعد از شهادت حضرت فاطمه ازدواج کردند.کاسه داغتر از آش نشید. تبریک
خان محمدعلی آقا
| France |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
انتی سانسور جان منم عرض کردم که ازدواج سنت پسندیده و نیکوی پیامبر است و اتفاقا بنظر من هم همانطور که گفتی شهید حججی عزیز هم از این اتفاق خجسته و مبارک بسیار بسیار بسیار زیاد خوشحال خواهد بود و همانطور که پدر و مادر این شهید والامقام فهمیدگی را به منصه ظهور گذاشتند ما هم باید شعورمان را در سخن گفتنمان نشان داده و برای فرزند کوچک و همسر شهید حججی در فصل جدید از زندگیشان آرزوی موفقیت و سربلندی و سلامتی داشته باشیم
خداوند آخر و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند
خان محمدعلی آقا
| France |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اگر هم که حرف هایم باعث به وجود آمدن سوء تفاهم شد پوزش می طلبم و عذر می خواهم
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
احمدی نژاد را یادت هست آن دولت کریمه که بوی رجایی می داد
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
درود بر شهید حججی شهیدی که در قلب همه ما ایرانی ها جای بخصوصی دارد حال همسر این شهید والا مقام ازدواج کرده و یا نه اصلا به مطبوعات ربطی نداره و از لحاط شرع اسلام ازدواج همسر شهید والا مقام هیچ عمل غیر شرعی نیست که به زبانها بیافتد .درود بیکران بر شهید والا مقام حججی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
باشد که الگوئی مناسب برای دیگران باشد.نه تنها هیچ عیبی ندارد ،بلکه کارپسندیده ای است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اصلا موضوع ازدواج ایشون چرا رسانه ای شده ؟؟
زندگی خودشه تصمیم گرفته
عجب مردم فضولی هستیم ما
پاسخ ها
میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
بزرگوار . پس بخواهید در کار مردم دخالت نکند و بگذارد مردم کار خود را انجام بدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
دقیقاً
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
روزهای اول انقلاب مردم دنبال مدینه فاضله بودند تا سال شصت و هفت که جنگ بود مردم دنبال مادیات نبودند ولی بعد از جنگ بعضی مسئولان دنبال سهم خواهی بودند هر چه توانستند غارت کردند فرزندان آنها که بزرگ شدند کار بدتر شد و فرزندان آنها با پولهای باد آورده رفتند آمریکا و انگلیس دقیقن مثل تازه به دوران رسیده هایی که انگار از قحطی فرار کرده اند زندگی لوکس و مردم را دیگر برده خود میدانستند اما فرا موش کردند که امام خمینی چه گفته بود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
داستانهای صدمن یه غاز میگی
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ناشناس ۲۰:۲۶ شماسرتوکردی زیربرف متوجه نیستی..احتمالامعنی صدمن یه غازونمیدومنی یاشایدم جزء جماعت گفته شده هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
نمیبینی ۲۰:۲۶ از آمریکا پست گذاشته حتما آقازاده تشریف دارند
ناشناس
| France |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مدینه فاضله چی هست . در این مدینه فاضله عدالت با چه ابزاری تحقق میابد . قانون‌ملاک هست . رای مردم یا رای حاکم ملاک هست . در وین مدینه کسانی که رقیب فکری و سیاسی و عقیدتی اختلاف دارند آزاد هستند یا نه . . آیا منظورت همان دمکراسی هست یا نه .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
همیشه حرف های خوب داستانهای صدمن یه غاز تعبیر میشه و یکی از علاپم آخرالزمان است که چیزهای خوب بد و چیزهای خوب بد جلوگر می شود.
ناشناس
|
France
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
۱ جناب عسگر اولادی روی سخنتان با دولت است یا دوستان که مدعی بودند کدخدا ناتوان است؟شما هم با اینهمه سابقه بد نیست کمی حال جوانانی را که سالهاست بیکارند درک کنید.
۲جناب قوچانی اگر به راهی که میروید ایمان دارید تزلزل نکنید که تاریخ خود بهترین قاضی است.
۳خداوند روح شهید بزرگوار وافتخار ایران زمین حججی را قرین رحمت و آرامش گرداند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
میانگین سن اعضای شورای انقلاب فرهنگی چند سال می باشد؟که برای فرهنگ نسل جوان تصمیم می گیرد. چند نفر از اعضای انتصابی ان از خا نمها می باشند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ای کاش منم مثل مردم عادی در کشورهای عربی حاشبه خلیج پولدار بودم جهانگردی میکردم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
حاشیه خلیج؟کدوم خلیج؟وآیا همه مردم در اونجا پولدارن؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خلیج یا خلیج فارس؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
واقعا این تعصب بیجای هموطنان بر سر یک نام رو نمیفهم. اگر بر سر حقوق اولیه انسانی خود مثل داشتن شغل، مسکن، رفاه و آسایش و مطالبه حق خود تعصب داشتید الان وضعمان اینگونه نبود

هفت کشور عربی در حاشیه جنوبی این پیکره آبی حضور دارند و به همان اندازه که ما بر آن تعصب داریم آن ها هم بر آن تعصب دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خائنوخلیج نه خلیج همیشه پارس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ازدواج مجدد برای فردی که بچه کوچک داره اشتباه محظه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
یعنی اگه همسر شما خدای نکرده به رحمت خدا رفتند شما ازدواج نمیکنی
رضا کوچولو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
سلام
دین اسلام و مذهب شیعه راه اعتدال و میانه روی برای رسیدن به سعادت است.بیایید از حضرت رسول و ائمه اطهار مسلمان تر نباشیم. مطمئن باشید همسر شهید حججی تمام جوانب این موضوع از جمله وضعیت فرزند شهید حججی را در نظر گرفته است و ازدواج کرده است. مطمئن باشید روح شهید حججی هم مثل پدر و مادرش با بدعت در مخالف است.
بیایید مانع سعادت و خوشبختی دیگران و خصوصا آنهایی که برای اسلام؛ انسانیت، ایران و حرم اهل بیت رسول ایثار کرده اند ؛ نشویم!!!!!
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
منم مثل توام نظر ندم خفه میشم. مییییمیرم اشتباه
می کنی
چارک میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
بهتر بود اول تمرین املای سوم دبستان می کردی تا املای محض را محظ ننویسی بعدا اظهار نظر میکردی
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تو جکاره ای که درباره زندگی و یک عمر یک انسان تصمیم بگیری هرکسی مسئول زندگی خود و در روز قیامت مسئول تمام تصمیم گیریهای خود است لطفا این نظرات را فقط برای خود و در زندگی خودت به کار ببند یک انسان زنده حق حیات و استفاده از زندگیش دارد که اگر این استفاه طبق موازین اسلام باشد چه بهتر
يامهدي ادركني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خداوند بر محسن حججي وبقيه شهدايمان رحمت كند وهمسرشان رابااين وصلت خوشبخت كند.واقعا كار نيكو وخداپسندانه اي انجام داده اند.مطمئنن دل محسن ورهبر عزيزمان زا بااين كار خوشحال كردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
کسی که ازدواج مجدد میکنه باید از نگاه اسطوره ای به همسراولش دست برداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
زندگی و ازدواج مجدد یه نفر چه ربطی به دیگران داره؟؟؟!!!!!
بسه اینقدر سرکشی تو زندگی دیگران!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ازدواج مجدد نشانه رنگ باختن ارزشهای خودساخته گذشته است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
یه حرفی گفتی که خودت هم نفهمیدی چی گفتی، ازدواج مجدد رنگ باختن ارزش هاست؟ وای به اون چیزهایی که تو اسمش رو میگذاری ارزش و با ازدواج کردن رنگ میبازد!!!.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
تو توهم بسر میبری . ازدواج مجدد مورد تایید دین . موجب شادی روح ان شهید بزرگوار است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تابناک بعضی وقتها چه نظراتی را منتشر می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
افرین به خانواده ی شهید حججی امیدوارم فرهنگ سازی بشه برای بانوان بیوه که متاسفانه بعد طلاق و یا فوت همسر دچار مشکلات فراوانی می شوند ...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خبر ازدواج همسر بزرگوار شهید حججی چه خبر مبارکی است. واقعا در موردهمسران شهدا کوتاهی کردیم. امیدوارم همه این خوبان، مانند این بانوی بزرگوار، بهترین و شادترین مسیر را برای زندگیشان انتخاب کنند. چقدر پدر و مادر محسن عزیز ، بزرگوارند که پیام تبریکشان را مکتوب و علنی کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
آقا به هیچ وجه ازدواج نکنید و اگر اشتباه کردید و ازدواج نمودید زاد و ولد نکنید

اگر ازدواج نکنید و یا بچه دار نشید با یک تیر چند نشون رو زدید

هم دغدغه کمتری در زندگی خواهید داشت و هم شرایط مالی شما بدتر نخواهد شد و هم شب ها آرام میتوانید بخوابید و از همه مهمتر دیگر نمیخواد نگران ثبت نام مدرسه بچه، آینده بچه، پوشک بچه، شغل بچه، مهریه زن، غرغر زن، مقایسه زن، قهر کردن ها و بهانه های مزخرف و ... باشید.
پاسخ ها
shahram
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
برادر عزیزم چقدر گل گفتی کیف کردم
توهم خود بزرگ بینی
غر غر غر غر کردنشون
بهانه ها
و اینهمه حرف های سرد و بی روح
ارادتمندیم
ناشناس
| France |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
کاملا درست گفتی خوشی همان دو سال اول هست بعد تازه درگیریها شروع میشه . چرا ما اینو نداریم چرا آن نداریم چرا دیگران دارند . تو از کی کمتری . چرا آن فلان امکانات را داره . اول پولدار بشین بعد ازدواج کنین . اگر غیر از این باشه یعنی غر غر تمامی نداره . هر کی غیر از این بگه یعنی اصلا تو اجتماع زندگی نمیکنه یا وضعش خیلی خوبه . تو اجتماع دارم میبینم که هیچ ازدواجی بدون داشتن یخچال امکان پذیر نیست . برو تو روستا زندگی کن آیا امکان دارد
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
من گارمند هستم و چهار ساله ازدواج کردم و خونه خوب درست کردم و ماشین دارم. مطمینم اگه مجرد می موندم الان خانه نداشتم . ازدواج واقعا برکت داره.
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اقای روحانی میخواد شب عید ما فقیر وفقرها رها رو سوپرایز کنه یکی چهر پنج ملیون میخوادبه ما بده واقعا من خواب دیدم ،حالا به ما هم نداد عیبی ندارد به اون دور بریهاش هم بده ما خوشحالیم وزرا معاونین وبقیه از ما بهترون اخه شب عید بنده خداها شرمنده زن وبچه هاشون نشن ما رو بخیال به نداری عادت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
حججی شهید راه اسلام بود حججی به شهادت رسید و همسرش ازدواج کرد و خانواده اش ، ازدواج همسرش را شادباش گفتند من هم شاد باش میگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
حدود یک سال و نیم بعد فوت شهید حججی مجدد ازدواج کرده
تاریخ شهادت ایشون مرداد 96 بوده
همسرش حق شرعی ازدواج مجدد را داشته ولی خییییلی زود اقدام نکرده ؟؟
ازدواج مجدد یک زن معمولی شاید چنین بازتابی را نداشت ولی برای ایشون که بطور وسیعی در جامعه مطرح شده بود چی ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
لطفا دهن بین نباش
ان شاالله خوشبخت و عاقبت به خیر باشن
ناشناس
| Sweden |
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
یك سال....تمام شد و رفت و مرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
دلم برای عسگر اولادی کباب خواست !
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
پیاز هم بخواد !
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
وظیفه سنگینی بر عهده همسر جدید این همسر شهید است . من خودم یکبار همینجوری به ذهنم زد که خیلی اجر داره ازدواج با امثال این خانم ...ولی بعد به خودم گفتم وظیفه سنگینیه ... خیلی باید مرد باشه آدم تا بتونه کمی خلائ شوهر ملکوتیه چنین زنانی را پر کند مخصوصا پدری خوب باشه برای فرزندشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شما نگران نباشید. اصلا بخودتون سخت نگیرید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
این احساس تکلیف و اجر اخروی هم عجب داستانی شده
البته خوبه ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
آقای حسین هدایتی هم به عنوان رشوه دهنده باید محاکمه شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
آفرین بر خانواده شهید محسن حججی، سنت شکنی همسر ایشان هم در نوبه خود جای تقدیر و تشکر فراوان دارد ان شاءالله همیشه موفق باشند.
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خدایابه مسولیین ماانصاف بده
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
برخی مسئولین ما ایرانی نیستن خارجی هستن. اگر نه کسی با هم وطنش اینجوری رفتار نمیکنه که اینا میکنن،ماها اسممون رومونه؛ مردگان=مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
به هیچ وجه پولتون تو بانک نزارید و فوری اون رو تبدیل به کالا، طلا یا زمین کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
زن بی شوی زنی غمگین است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
و مرد بی زن هم کامل نیست!
زن و مرد در حکمت ازدواج است که به کمال می رسند.
سيدمحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
دل شما خوشه خود ازدواج كنه اصلا مهم نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
جسد پسربچه ۵ ساله مشهدی که چهار روز پیش مفقود شده بود در پشت بام یک ساختمان نیمه کاره پیدا شد. به دنبال تحقیقات درباره این واقعه یک نوجوان ۱۳ ساله که همبازی کودک بود به آزار و خفه کردن وی اعتراف کرده است.
جسد پسربچه 5 ساله اهل روستای فارمد واقع در حومه شمالی شهر مشهد که چهار روز پیش مفقود شده بود در پشت بام یک ساختمان نیمه کاره در همین محل پیدا شد.
بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای مشهد گفت: این کودک به قتل رسیده است.
علی اکبر احمدی نژاد افزود: به دنبال تحقیقات درباره این واقعه یک نوجوان 13 ساله که همبازی کودک بود به آزار و خفه کردن وی اعتراف کرده است.
بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای مشهد گفت: با توجه به اینکه سن متهم نوجوان زیر 15 سال است وی به همراه پرونده به کشیک دادگاه اطفال تحویل داده شد.
18 دی ماه جاری در پی مفقود شدن این کودک، امدادگران جمعیت هلال احمر در قالب دو گروه شامل پنج امدادگر با دو خودروی امدادی و سگ های زنده یاب به مدت 24 ساعت عملیات جستجو را در محدوده وسیعی از اطراف روستای فارمد برای یافتن کودک انجام دادند اما در پی بی نتیجه ماندن عملیات، پیگیری موضوع به پلیس محول شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ای کاش مردم با هم متحکد شوند واز روحانی بپرسند که این همه وعده که به مردم دادی چند تا از آنها عمل کردی ایا یادت می آید چه حرف هایی وچه قول هنایی به ملت دادی کدا یک از قول هایت عمل کردی ویکی از آنها برای مردم باز گو بکن در دولت هاشمی وروحانی جز وفقر وبی کاری چه کاری برای مردم کرده اید روحانی مملکت را به باد داده درود بر دولت بهار ومردان زحمت کش وکسانی که مسکن مهر ساختند ولی روحانی آنها را دوباره. به پول دار ها داد وخربد وفروش توپسط آخوندی آزاد کرد وبه دست کی افتاد خدایا کمک
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
دوست عزیز متاسفانه هیچ تفاوتی بین دولت بهار و زمستان و تابستان نیست. همه مثل هم هستند و خواهند بود. همون مسکن مهر که شما می گید، میشه بفرمایید تو چه وضعیتی هست. من سال 88 ثبت نام کردم و از اون روز تا حالا هنوز رنگ هیچ خونه ای ندیدم. می فهمی سال 1388!!! تا الان چند سال میشه. لطفا این همه به مردم دروغ نگید. روحانی و احمدی نژاد و هاشمی نداره. هیچکدوم به فکر مردم نبودن و نیستن
ناشناس
| France |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خوب چرا گفتی دولت ها بفکر مردم نیستند چرا یعنی تو هنوز چرا را پیدا نکردی الویت اصلی تو سخنرانیها مسولین کدام هست . مگر روز و شب سخنرانی نمیکنن که حفظ برای ما در اولویت هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
کار بیهوده به از خفتگی ، دولت اقای روحانی دولت رخوت و تنبلی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
یادمه موقع شهادت شهید حججی همسر ایشون گفتند که از شهادت همسرش خیلی خوشحالن . اونموقع من فکر کردم ایشون که اینقدر به فرهنگ شهادت متعهد هستند مطمئنا هیچوقت دوباره ازدواج نخواهند کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
برو بابا روزیت خدا جای دیگه حواله کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
چه ربطی داره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اعتقاد به مسئله شهادت چه منافاتی با ازدواج مجدد داره؟
ناشناس
| France |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
اگه بدونی برای آن‌کسی که با این خانم ازدواج کرده چقدر سخت میشه . اگر تفاوت ها در قیافه . بیان . رفتار . اخلاق . عقیده . خصوصا رفتار سیاسی تفاوت وجود داشته باشه چقدر سخت هست . آلان اگر کسی ازدواج میکنه باید بدونی از کدام گروه سیاسی هستند . اگر هم کوف سیاسی نباشند بشدت مشکل هست .
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
معلومه از دین فهم خیلی سطحی ای داری. به نظرم ازدواج ایشون هم یک جهاد واقعی است .
مریخ
|
Netherlands
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
محسن حججی راهی را که انتخاب کرده بود با شکوه به پایان رسانید همسرشان بسیار تصمیم عاقلانه و منطقی گرفتند که مجددا ازدواج کردند ازدواج مجدد همسر شهید حججی را به ایشان تبریک میگویم امیدوارم کسی که با همسر شهید حججی ازدواج کرده است فرزند شهید را مثل فرزند خود و مثل فرزند ایران بداند او فرزند انسان بزرگی است
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ایشون حق زندگی کردن داره و کار بجایی کردن.انشاالله که خوشبخت باشن.باید نگاهمون رو اصلاح کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
آقای زیبا کلام با این اوضاع هنوز هم امیدوارید که با این جماعت اصلاحات صورت بگیرد ذهی خیال باطل.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مردم دنبال بدبختی وگرفتاری های خودند به انها چه ربط دارد که ایشان ازداوج کرده ونکرده وکسی هم به اش تبرزک گفته ورا نگفته ،ایا مسئله مهم تر از ان برای مطرح کردندر سایت نبود ویا این هم یکنوع بازی وسرگرمیه مثلراه اندازی ازدواج های دانشجویی کع دوسه ماه بعد بیشترشان به متارکه کشیده میشود ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
لطفا این عدد را یکی برآیم بخواند ۱۸۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰. وبعد اگر با من هم عقیده بود وای بر مسولین بی کفایت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
احسنت به همسر بزرگوار شهید حججی که ازدواجشون مایه اصلاح خرافات و اعتقادات خودساخته و غلط می شود...ان شاالله
براشون آرزوی سلامتی، خوشبختی و عاقبت به خیری دارم

احسنت به پدر و مادر شهید عزیز محسن حججی به خاطر دید بزرگوارانه شون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ای کاش این فرهنگ در مردم جا بیفتد به خواست ونظر هم احترام بگزاریم ودر مسایل شخصی دیگران دخالت ونظر ندهیم.
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
رشوه دهنده یعنی نباید دستگیر بدشه؟؟؟؟
این آقا هم رشوه میده هم چندین هزار میلیارد بدهی بانکی داره بعد راست راست میگرده و به ریش ملت میخنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ازدواج مجدد تصمیم شخصی ایشان است. حججی انسان ملکوتی بود. قرار نیست همسرش هم ملکوتی باشد.
پاسخ ها
محمد
| Syrian Arab Republic |
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام دوست عزیز
یا شما حضرت علی (ع) را قبول دارید یا خیر

برو ببین حضرت علی (ع) بعد از فوت حضرت فاطمه(س) که معصوم بودند ، ازدواج مجدد می کنند و همچنان حضرت علی (ع) ملکوتی هستند.

دین بسیار ضربه از خشک مقدس ها می خورد. ازدواج فرمان الهی است.

درود بر خانواده شهید حججی و همسر ایشان که شیعه وار ازدواج مجدد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
فقط باید دعای شب و روز ما سلامتی رهبری عزیز باشه که نعمت امنیت در کشور مرهون درایت ایشان است ، ان شالله رهبری همچنان از نظام سلامت دفاع کنند ، چرا که به نظر این حقیر یکی از دستاوردهای مهم کشور میتونه باشه به شرط انکه همه سعی کنند ای کشتی رو سلامت نگه دارند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
سخنی کوتاه به آقای عسگراولادی . سالها رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین بودید و بیشتر کارهای بنجل چینی را وارد کردید دیگر کافی است قدری استراحت کنید و دست از این کار پر زحمت بکشید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
آفرین

اما اگر ایشان کنار روند از کجا معلوم که فردی نالایق تر از ایشا به این منصب نرسد
ناشناس
| France |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
دقیقا به پاسخ کاربری که گفته اگه ایشان کنار برود شاید کسی جایش را بگیرد . یعنی گفتمانی که دو دستی به میز و مقام و ثروت چسبیده باشند که اگر من بروم دیگران نمیتوانند . دوست عزیز با این حرف تو یعنی فاتحه دمکراسی را باید خواند . گردش آدمها در قدرت و ثروت یعنی همین وضعیت نتیجه اش همین مسایلی هست که میبینید . پس همین جوری تحمل کن غر نزن . تحول سیاسی وجود نخواهد داشت . از میز جدا نشم تا مرگ مرا جدا کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
به امید روزی که خودی و غیر خودی همه در برابر قانون یکی باشن ؟! ادامه حصر بیشتر به ضرر اصولگرایان تمام خواهد شد چرا که ابزاری شده برای اینکه یکی مثل روحانی بتونه برای خودش رای جمع کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
وقتی کسی در انتخابات سراسری دو میلیون رای ندارد سپس به مقام بالاتر از انتصاب میشود دقیقا نقطه اختلاف انتصاب با انتخاب همین جا هست . یعنی با انتصابات بشود مقام های که با رای مستقیم مردم را کنترل کرد بنظرم تناقض وجود دارد . همه انتخابها باید از مجلس باشد چون در راس امور هست حتی انتخاب نماینده و صلاحیت آنها باید با مردم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ایران اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شهید حججی مردی که در بیان بزرگی اش زبان قاصر است.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
خروجی این دفتر چی هست چه دردی از مردم دوا میکند فقط دفتر داشته باشیم تولید نطریه کنیم
ناشناس
|
France
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
این دفتر کار ضرغامی به اندازه کاخ هست ایکاش دفتر کار به این بزرگی را به مردم بی پناه تهران که در گرم خانه ها شب ها پناه میبرند . دفتر کار به این بزرگی بدرد اداره یک کشور میخورد . حیف نیست خروجی این دفتر چی هست
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شوخی نکن بابا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
متاسفانه هیچ خروجی نداره و مشابه این مورد زیاد
هر کی هر جا تونسته قدرت طلبی کنه اونجا را حق مسلم خودش میدونه و به فکر خروجیش نیست
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
روحش شاد شهید حججی اما ایشون همه چیز را ازدست داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
استاد حیف و میل منابع و نعمت ها هستیم ... بهتر نیست کمی هم به فکر تنظیم خانواده و کنترل جمعیت باشیم آیا کشوری که بیش از نیمی از آن کویر و بیابان است ظرفیت جمعیت 80 میلیونی را دارد ؟
ali.ma
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
انشاءالله مبارک است ، کار صحیحی انجام دادند .
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اينقدر از روحاني انتقاد ميكنيد مثل اينكه نميبينيد دو سوم مملكت دست اون نيست و همچنين جنگه يه جنگ واقعي اقتصادي كه تا حالا باهاش مواجه نبوديم ولي عدو شود سبب خير اگه اين باعث شه مفسد ها گير بيافتند و مسيولين واقعا براي كشور مديري كنند
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
این آقای ضرغامی کی شخصیت سیاسی یا مهمی بوده که الان اینقدر راجع بهش تیتر میزنید؟ نکنه قراره احمدی نژاد بعدی بشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
شش متهم در رابطه با بانک سرمایه نامبرده شده است ؟ ای کاش وابستگی ،و حامیان آنان را هم نام ببرید ،که به کجاها وصل بودند ،و هستند که شاید .حامیان آنان را ترد کنند ،و رابطه را حاشا ؟،، که دیوارش بلند است ،،،،؟،،‌
يك مادر ايراني
|
Canada
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام
خانم شهيد حججي كار غير شرعي نكرده ولي حتما از نظر مالي در مضيقه بوده اون كار بزرگي كه همسرش كرد همه ملت را مديون كرد من جاي اين خانم بودم هرگز چنين كاري نميكردم به احترام همسر شهيدم روحش شاد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
خدا بیامرز حججی رو مظلومانه رفت ولی زن و بچش چه گناهی کردن بیچاره زن جون میخواد
زندگی کنه بچه کوچک حامی و پدر احتیاج داره انقدر زندگی این ببنده خدا رو رسانه ای نکنید گناه دارن
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
حالا اگه پنج سال دیگه این خانم ازدواج نمی کرد همین کسانی که میگن خوب ازدواج کرد الان یه چیز دیگه می گفتن واز وفاداری وعشق همسر به مرحوم حججی می گفتن
ایرانیان برخی شان تابع شرایط حرف میزنند
شهروند
|
United States
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
واکنش ها به ازدواج همسر سابق مرحوم حججی ، نشان داد زن ستیزی، بخشی از هویت ماست. اگر یک‌مرد بلافاصله پس از جدایی یا فوت همسرش ازدواج کند او را سوژه بی شخصیتی های خودمان نمی کنیم اما استفاده یک زن جوان از حق طبیعی خود ، مورد تمسخر برخی از کسانی قرار می گیرد که هم دیروز شعار " مالکیت زن بر بدن خود " را جیغ می زدند هم فردا دوباره آن را فریاد خواهند زد. اما در مورد همسر محسن حججی ، اصولگرایان هم بی تقصیر نیستند. یادشان نرود که برای پُراهمیت جلوه دادن حضور مداخله جویانه نیروهای ایرانی در سوریه ، با شور و حرارت خاصی می گفتند "همسر شهید حججی مهم ترین مشوق همسرش برای اعزام به سوریه بوده است". آن چنین ادعایی، می تواند ریشه برخی تحلیل های غیر منصفانه اخیر در خصوص ازدواج مجدد آن بانوی جوان باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تو این جامعه فقط مردها بد بختن میرن به خاطر خانواده تیکه و پاره میشن و با هزار زحمت نون در میارن تا پای جون میرن زه هم بعد مرگش مهریه رو میزاره اجرا و دارو ندارشو بالا میکشه
ناشناس
|
-
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
با وجود حضرت استاد خسرو معتضد کشور ما ایرج افشار می خواهد چکار؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
خاله زنکها
فقط دنبال سر دراوردن از زندگی دیگرانید
نادری
|
United States
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
من بزرگ شده نجف آباد هستم به نظرم خانم شهید حجتی به احترام شهید و پس از گذشت سالگرد شهید ازدواج کردن و کار خوبی انجام دادن تو کشور ما اگر یه زن بیوه میشه همه نگاهها متوجه اش است ببینند چیکار میکنه
زن بیوه معذب است تنها بیرون بره بیاد یا با مرد زن دار ازدواج کنه یا ازدواج موقت کنه یا تنها زندگی کنه هیچ امنیتی نداره جامعه ما قبول نمیکنه متاسفانه خیلی از مردان ایرانی هم دنبال زن بیوه هستند برای هوس رانی
نتیجه ازدواج خانم شهید حجتی بموقع درست و قابل احترام است من به این زوج تبریک میگم و ازخدارحمت و مغفرت برای شهید عزیز مسئلت دارم
اندیشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اولا مادر ایرانی .من نمیدانم شما جند سالته ؟؟که چنین حرفی زدی . این حق طبیعی خانم بوده با توجه به اینکه جوان بودن . بهرحال زندگی ادامه دارد وبا مرگ یکی .زندگی دیگری از حرکت باز نمی ایستد . ضمن اینکه فرزند کوچک نبود پدر را حس میکند .درسته که پدر واقعیش نیست .ولی میتواند به نوعی جایگزین باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
بسیار هم عالی به خیر و شادی
مبارک باشد انشاءاله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
ازدواج فرمان خدا و سنت رسول و اولیای اوست. زمانی که زن عده اش از شوهر اول تمام شد حق دارد برای زندگی شخصی اش تصمیم بگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
با سلام ودرود وتبریک به ایشان که نظر کوته فکران زمان را هیچ می داند و خانواده بزرگوار شهید با پیام تبریک عمل حسنه ایشان را تایید می کنند وتاسف برای کسانی که بدنبال مسائل شخصی افراد هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
همسر شهید حججی عشق، وفا، حرمت و .... زیر سوال برد. از طرفی هم این همه همسر شهید دفاع مقدس و مدافع حرم ایثار کردند و یک عمر به پای فرزندان خود و عشق به همسر زندگی کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
کار غیرشرعی نکرده ولی کار درست و زیبایی هم نکرده. ضمنا همه چیز را شرع تعیین نمی کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
یک سوال؟ آیا اگر شهید حججی این روز را می دید باز هم می رفت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
آبروی همه ی همسران وفادار و ایثارگر و آبرودار شهدا را برد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اون همه فیلم و ظاهرسازی و ادا و اصول و حرف و .... همه و همه الکی بود. خدایی آدم می مونه از کار آدم ها. یعنی شهید حججی ارزش این را نداشت که حداقل چند سال حرمتش را نگه داری؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
بیچاره پدر و مادر شهید حججی، جز این راه دیگری نداشتند. خدا به داد دل داغدار پدر و مادر محسن حججی برسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
زن شهید حججی اگر چندسال صبر میکرد، اشکالی داشت؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اصلاح طلب و اصولگرا گلي مثل هم هستند با بوي متفاوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام و درود خدا برشهید حججی انشاءالله که این ازدواج مبارک باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام بر مردم با صلابت و اصیل ایران زمین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
علیکم سلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
به حرمت اون 5 سالی که باهاش زندگی کردی کمی صبر میکردی ...... آخه یک سال بعد از اون همه شعار دادن و داستان سرایی خیلی زوده ...
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
به خودش مربوط است ازدواچ ....ولی عقل میگوید بهتر بود چندی دیگر صبر میکرد بعد ساز و دهل میکردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
کار خوبی کرده ازدواج کرده در جامعه ما به خانم بیوه به چشم خوبی نگاه نمیکنن و به هیچ کس نمیشه اطمینان کرد بهترین راه برای در امان موندن ازدواج مجدد هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
تابناک چرا سانسور میکنی اگه نمیخوای منتشر نکن ولی حق نداری سانسور کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اميرالمومنين (عليه السلام )بلافاصله پس از شهادت بي بي دو عالم حضرت صديقه طاهره (سلام الله عليها ) ازدواج كردند. اسلام اين است. و خرافات را بايد دور ريخت.قطعا روح شهيد حججي از اين اتفاق خوشنود است.و اميدوارم همانطور كه به فرموده رهبر معظم انقلاب شهيد حججي حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد،ازدواج همسر او نيز حجتي براي همسران ساير شهداي مدافعين حرم و ديگراني كه همسر از داده هستند بشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
باسلام انسان زنده باید زندگی بکند،ضمن تشکراز خانواده محترم شهید عزیز وبزرگوارحججی که این چنین رفتاراسلامی مهربان،غمناک وملی را از خودشان نشان داده اند،خداوندبه شما خانواده عزیز حججی صبروشکیبایی ببخشد ماهم تبریک میگیم وامیدواریم که زنان جامعه ایرانی ما همیشه سرزنده وفعال وپیروم حضرت فاطمه (س) باشند،ان الله که زندگی خوبی داشته باشید.
يك مادر ايرني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
سلام
قابل توجه اونهايي كه از كار خانم شهيد حججي و تبريك خونواده همسرش دفاع ميكنند
اون بنده خدا پدر و مادر شهيد حججي چكار ميكردند جز تبريك گفتن
ولي شهيد حججي در دنيا نمونه بود زنش هم بايد نمونه باشد نه فوري بعد يكسال ازدواج كند چه جور اون همه خاطرات را به باد داده
همه كه نبايد ازدواج كنند
زن تا نخواد كسي نميتونه چپ نگاهش كنه اين هم جواب اونهايي كه ميگن بيوه فلان و بهمان
روح شهيد حججي شاد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری