بازدید 23259
هزار و پانصد و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛ خسارت نیم میلیاردی یک پراید!/کدخدایی: اظهارات محمود صادقی به حیثیت نظام و شورای نگهبان برمی‌گردد/امام جمعه اصفهان: نمایندگان استان اصفهان پای استعفای خود بایستند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۵۸۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲ 07 December 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد. تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تابش: اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه به دنبال عبور از روحانی نبوده‌اند

محمدرضا تابش، نائب رئیس اول فراکسیون امید در واکنش به اظهارات محمدرضا باهنر «جدایی حساب اصلاح‌طلبان از دولت بی‌معرفتی بود» به خبرآنلاین گفت: به هیچ عنوان صحبت از عبور از روحانی وجود ندارد. اصلاح طلبان چه در انتخابات سال ۹۲ و چه در زمان انتخابات ۹۶ برای پیروزی آقای روحانی سنگ تمام گذاشتند. در واقع اصلاح‌طلبان همه بضاعت و توانایی خود را برای موفقیت آقای روحانی در طبق اخلاص قرار دادند حال ممکن است در برخی موارد انتقاداتی داشته باشند، این چه منافاتی دارد که برخی آن را عبور از روحانی تعبیر می‌کنند؟ در هر روندی ممکن است انتقاداتی وجود داشته باشد که این انتقادات و مطالبات می‌تواند به پیشرفت کمک کند؛ بنابراین، هیچ گاه مسأله عبور از روحانی از سوی اصلاح‌طلبان مطرح نبوده است.

ساعات کار جیب‌بران در تهران

سرهنگ کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت: جیب بران با توجه به ازدحام جمعیت در محل های پر رفت و آمد به ویژه مترو و ایستگاه‌های اتوبوس، این مکان ها را برای سرقت از شهروندان انتخاب می کنند. جیب‌بری‌ها معمولا در ساعات ۲۰-۱۶ اتفاق می افتد. توصیه می‌شود شهروندان به هنگام حضور در اماکن عمومی مواظبت لازم از گوشی، مدارک هویتی، مالی و وجوه نقد داشته باشند

خسارت نیم میلیاردی یک پراید!

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب:انفجار کپسول سوخت یک خودرو بیش از 5 میلیارد ریال خسارت به بار آورد. راننده یک خودروی پراید که قصد داشت از یک کپسول گاز مایع به خودروی خود سوخت بزند، با بروز اتصالی در سیم کشی خودرو انفجار شدیدی را در پارکینگ ساختمان رقم زد. راننده هم مصدوم شد./ ایسنا

روایت اژه‌ای از گوشی‌های توقیفی

محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه: بخشی از گوشی‌های تلفن همراه که در تهران توقیف شده؛ چیزی حدود ۱۲۰ یا ۱۳۰ هزار است. وزارت صنعت عنوان می‌کند حدود ۷۰۰ هزار گوشی بوده است. بنده گفتم ما از ۷۰۰ هزار خبر نداریم واین مقدار را توقیف نکرده‌ایم. این‌ها امروز، چون مورد نیاز مردم بوده و ممکن است در قیمت بازار تأثیرگذار باشد، باید دست به دست هم دهیم تکلیف رامشخص نماییم./میزان

پاسخ‌های عجیب و غریب سفرای انگلیس و فرانسه درباره ایران

رضا نصری، حقوقدادن بین الملل و عضو مطالعات ژنو، درباره دلایل نشست اخیر شورای امنیت علیه ایران به خبرآنلاین گفت:

سفرای بریتانیا و فرانسه هر دو بعد از پایان جسلهٔ غیرعلنی شورای امنیت ـ که خود در مورد آزمایش موشکی ایران فراخوانده بودند ـ از پاسخ به این پرسش که آیا اقدام اخیر ایران «نقض» قطعنامه ۲۲۳۱ محسوب می‌شود یا خیر، طفره رفتند. ▫️سفیر فرانسه آزمایش موشکی ایران را «ناسازگار» با قطعنامه خواند و وقتی خبرنگاران از او خواستند با شفافیت بیشتر اصطلاح «ناسازگار» را توضیح دهد، او ادامه جلسه پرسش و پاسخ را به مزاح برگزار کرد و گفت، از یک فرانسوی نخواهید یک واژه انگلیسی را توضیح دهد. سفیر بریتانیا هم به شیوه‌ای متفاوت از بکارگیری واژه «نقض» خودداری کرد و صرفاً از «عدم احترام» به قطعنامه سخن به میان آورد. وقتی از او پرسیدند: «اگر آنقدر که می‌گویید از برنامه موشکی ایران نگران هستید پس چرا در قطعنامه ۲۲۳۱ صرفاً از یک عبارت توصیه‌ای (به جای عبارت الزام‌آور) در مورد آن استفاده کرده‌اید؟» پاسخ داد: «من شخصاً در مذاکرات حضور نداشتم!».

علم‌الهدی: دخترهای عقد کرده در خانه مانده‌اند و شما به CFT چسبیده‌اید؟

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با بیان اینکه رهبری از چهار، پنج سال قبل برای ما نسخه دادند که اگر عملی می‌شد، مشکل گرانی، تورم، بیکاری و... را نداشتیم، یادآور شد: نسخه رهبری را کنار گذاشتید و به اروپا و امریکا چسبیده‌اید که نتیجه‌اش امروزش، پریشانی‌هایی را برای ملت ایران ایجاد کرده است. معیشت روز به روز تنگ‌تر و گرانی افزایش یافته است، دختران عقد کرده در خانه‌ها مانده‌اند و یخچال دو سه میلیونی ۱۵ میلیون تومان شده است. آن وقت شما به اروپا چسبیده است و CFT را تصویب می‌کنید و از شورای نگهبان به مجمع می‌دهید و در آنجا، با همراهی چند نفر، آن تصویب می‌کنید و هستی استقلال کشور را به پای دشمنی می‌ریزید که دشمنی‌ ۶۵ ساله‌اش رسوب کرده و هم هر روز بیشتر می‌شود.

کدخدایی: اظهارات محمود صادقی به حیثیت نظام و شورای نگهبان برمی‌گردد

سخنگوی شورای نگهبان درباره شکایت این شورا از محمود صادقی نماینده تهران گفت: اظهارات این نماینده به حیثیت نظام و شورای نگهبان برمی‌گردد، ابتدا از وی تقاضای ارائه مستندات شد ولی چون ارائه نشد موضوع را از طریق قوه قضائیه پیگیری کردیم. وی پیرامون بحث شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی به‌دلیل اظهارات خلاف قانون، گفت: شورای نگهبان به هیچ وجه قصد شکایت از کسی را ندارد، اظهارات این نماینده به حیثیت نظام و شورای نگهبان برمی‌گردد ابتدا از وی تقاضای ارائه مستندات شد ولی با توجه به اینکه مستنداتی ارائه نشد موضوع را از طریق قوه قضائیه پیگیری کردیم تا تعیین تکلیف شود.

جوانی که مانع ورود خودروی حامل بمب به ستاد انتظامی چابهار شد

در جریان حادثه تروریستی چابهار ستوان دوم ایوب آماده از پرسنل نیروی انتظامی چابهار فردی بود که بدون هیچگونه ترس و واهمه‌ای مقابل خودروی عامل انتحاری ایستادگی کرد و اجازه نداد خودروی انتحاری وارد ستاد انتظامی چابهار شود. ایوب آماده در این حمله تروریستی دچار آسیب شده و هم اکنون تحت مداواست. در این حادثه تروریستی دو نفر به فیض شهادت نایل آمدند و طبق آخرین آمار، ۳۶ نفر هم مصدوم شدند.

تابش: اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه به دنبال عبور از روحانی نبوده‌اند/روایت اژه‌ای از گوشی‌های توقیفی/پاسخ‌های عجیب و غریب سفرای انگلیس و فرانسه درباره ایران/علم‌الهدی: دخترهای عقد کرده در خانه مانده‌اند و شما به CFT چسبیده‌اید؟/جمنا فعالیت انتخاباتی را کلید زد
امام جمعه اصفهان: نمایندگان استان اصفهان پای استعفای خود بایستند

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تقدیر از عملکرد نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با استعفای دسته جمعی آنها اظهار داشت: اصفهان از گذشته‌های دور تاکنون و در وهله‌های مختلف موجب افتخار نظام و در کنار مسئولان بوده و بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب و نظام کرده است. وی با بیان اینکه بسیاری از فرماندهان مهم جنگ اصفهانی بودند و نقش مهمی در رقم زدن سرنوشت عملیات‌های غرور آفرین دفاع مقدس داشتند، افزود: ضربه خوردن اصفهان برای کل کشور خطرآفرین است و این در حالی است که با روند خشکی زاینده رود و مشکلات آبی اصفهان مشکلات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی دامن گیر کل کشور خواهد بود.

حالا که دلار ارزان شده چرا اجناس را ارزان نمی‌کنید؟

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به عملکرد بانک مرکزی در زمینه کنترل و مدیریت بازار ارز گفت: ثمره این مسأله کاهش نرخ ارز بود؛ این اقدام دولت قابل قدردانی است که امیدواریم تداوم یابد. وی گفت: زمانی که قیمت دلار در بازار روند صعودی داشت، به بهانه افزایش قیمت ارز، همه کالاها و اجناس گران شد. مسئولین گفتند چون دلار گران شده، متعاقب آن، اجناس هم گران شده است؛ اکنون که دلار ارزان شده چرا اجناس ارزان نمی شود؟ خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: نه تنها قیمت اجناس کاهش نداشته، بلکه افزایش هم داشته است و طبقه مستضعف در اداره زندگی خود ناتوان است، دولت همان طور که بازار ارز را کنترل کرد باید بازار آشفته قیمت اجناس را هم اصلاح و کنترل کند.

ایجاد نا امیدی در کشور حرام و ممنوع است

حجت الاسلام حسن نوروزی گفت: درباره ضرورت اهتمام به ایجاد امید در جامعه عنوان کرد: باید واقعیت‌ها و کارکردهای انقلاب را در حوزه های گوناگون برای مردم تبیین کنیم، به این معنا که مشخص شود، انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی برای کشور داشته است، وظیفه شرعی، ملی، وجدانی و حتی عقلی مسئولین در قوای سه گانه و حاکمیت این است که باید خدمات انقلاب را برای مردم تبیین کنند تا برای مردم یک امیدی ایجاد شود. وی افزود: دائم دمیدن در طبل ناامیدی و بیان این که همه چیز از بین رفته است و نابود شده است مشکلی حل نمی‌کند، به عقیده من درهم کوبیدن اساس نظام و انقلاب و ایجاد یاس و ناامیدی حرام و ممنوع است، هر مسئولی باید به این مهم توجه کند، در هر نظام و کشوری ضعف و مشکل وجود دارد و وجود مشکل امری بدیهی است، نباید موجب ناامیدی در کشور شویم./ایسنا

اعتراض دانشجویان نوعی امید تلقی می شود

محمود صادقی بزرگ ترین مشکل کنونی دانشجویان را ناامیدی دانست و افزود: دانشجو درگیر این موضوع است که چگونه می تواند داشته ها و ذخیره دانایی خود را در جامعه پیگیری کند تا در آینده بویژه در زمینه اشتغال یا ادامه تحصیل دغدغه ای نداشته باشد. استاد دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: ناامیدی باعث می شود دانشجویان حالت اعتراضی داشته باشند اما همین که دانشجویان اعتراض می کنند نشانگر این است که امیدوارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد نظام اسلامی در دانشگاه ها در چهل سال گذشته گفت: انقلاب اسلامی در بیشتر بخش های مربوط به دانشگاه ها موفق بوده است، بویژه در توسعه دانشگاه ها، افزایش فضاهای علمی، توسعه مقاطع تحصیلات تکمیلی، بسط عدالت آموزشی در آموزش عالی بخصوص مناطق محروم کشور که با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، قابل مقایسه نیست./خانه ملت

بررسی ابعاد حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون امنیت ملی مجلس

حشمت الله فلاحت پیشه، ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار اظهار داشت: این حادثه منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنانمان شده است. وی ادامه داد: در این حادثه عامل انتحاری قصد ورود به مقر انتظامی را داشته که موفق نشده است از این رو اقدام به انتحار در بیرون از مقر انتظامی کرد. وی گفت: عامل این گونه حوادث گروه های وابسته به کشورهای مرتجع هستند. فلاحت پیشه با بیان این که موضوع این حادثه را با حضور مسئولان ذی ربط در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می کنیم، تأکید کرد که باید در بودجه به موضوع صیانت از مرزها بیشتر توجه شود./ایرنا

جمنا فعالیت انتخاباتی را کلید زد

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی درباره ورود مجموعه 24 تشکلی با محوریت سیدابراهیم رئیسی به موضوع لیست بندی شخصیت های حائز شرایط نمایندگی در حوزه های انتخابیه سراسر کشور، به نامه نیوز گفت: آن مجموعه وارد کارهای ریز اجرایی و انتخاباتی مقدمات نمی شود. آنجا اینچنینی بحث های کلان است، لکن تشکل های همسو از جمله جمنا کار انتخاباتی می کنند. وی افزود: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی کار را شروع کرده، از سال آینده فعال می شود بنابراین طبیعی است کاندیداهای مطرح جریان انقلابی را در استان های مختلف شناسایی کند تا بتواند مقدمات همگرایی و تهیه لیست را انجام دهد. کارهای مقدماتی این کار شروع شده، البته هنوز به مرحله برنامه هایی که باید داشته باشند نرسیده است.

شرط عجیب آمریکا برای عراق: گاز بخرید، دلار ندهید

یک‌ مقام ارشد بخش انرژی عراق گفت، کشورش برای افزایش تولید گاز و قطع واردات گاز از ایران جهت تامین خوراک نیروگاه هایش حداقل دو سال زمان نیاز دارد. حیان عبدالغنی، رئیس شرکت دولتی گاز جنوب گفت، تولید گاز عراق تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی با ۴۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش به ۱.۳ میلیون فوت مکعب خواهد رسید. دولت آمریکا ماه گذشته اعلام کرد: عراق می‌تواند برای مدت ۴۵ روز خرید گاز از عراق را ادامه دهد؛ اما نباید پول گاز را به دلار بپردازد. مقامات عراقی گفته اند، بغداد به دنبال تمدید معافیت خود از تحریم های آمریکا علیه ایران است، زیرا برای یافتن منابع جایگزین به زمان بیشتری نیاز دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۲۵
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
از دست مسئولین من اصلا موافق گرانی نیستم اما این روشی که بعضی ها از تریبون های مختلف به دولت برای کنترل گرانی پیشنهاد میکنند بیشتر برای جلب توجه مردم است. دولت هم که برای کنترل و پیاده سازی روشهای مختلف شجاعت ندارد. راه حل این نیست که قیمت را به زور کنترل کرد. روش های دیگری نیز برای کنترل قیمت هم هست. چرا دولت تا به حال صندوق فروشگاهی را تا کنون پیگیری و پیاده سازی نکرده است. چرا دولت سعی نمیکند درآمد واقعی همه اقشار را معین و براساس درآمد مالیات بگیرد. چرا مجلس به نحوی برای مالیات بر کالا ها قانون گذاری نمیکند که بتواند قیمتها را کنترل کند. چرا مجلس و دولت روشهای کنترل اجناس را پباده سازی نمیکنند. چرا روشهای را پیاده سازی نمیکنند که دقیقا بتوانند آن را پیگیری کنند. آیا ایشان از مشخض شده درآمدش واهمه دارند که از بر پیاده سازی روشها قدیمی پافشاری دارند. چرا همیشه پیشنهاد های و روش گذشته که به هیچ وجه کاربردی نیست و دوای درد مردم نیست را پیشنهاد میدهند. چرا این مسئولین شجاعت برای تغییر اساسی ندارند. چرا منافع مردم را فدای این منافع شخصی میکنند که این میتواند پول ماندن در قدرت و ... باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
به فرزندان خود بگویید فقط پزشکی بخوانند. تنها رشته ای که از گذشته در ایران منزلت و ثروت داشته و خواهد داشت همانا پزشکیست. شغلی که در ایران درامد زیاد و مالیات بسیار کم دارد. انحصار در آن وجود داشته و نمیگذارند دست زیاد شود. در این رشته درامد زیاد همیشگیست و یک هزارم کارمندان هم گزینششان سخت گیری ندارد و هم میتوانند برای خودشان کار کنند و هم زمان در بیمارستان دولتی مشغول باشند. یک نظام پزشکی هم دارند که سفت و سخت پشت پزشکانشان را دارند و نمیگذارند بهشان بد بگذرد..
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
با مسئول گزینش کامنتهای تابناک خیلی بدم ولی دلم نیومد که اینو نگم
هر کار خوبی که تو این دنیا انجام شده توسط آدم های ساده ای بوده که به هدفشون ایمان داشتند مثل دکتر محمود احمدی نژاد و ما همه این رو میدونیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
خان محمد خان محمود اون کسیه که با حرفهای بی سر و ته و خودنمایی ها پرونده ایران را به شورای امنیت برد و با اون همه تحریم کمر شکن و تورم روبرو کرد
محمود همون کسیه که با چاپ پول بدون پشتوانه اوضاع نقدینگی را به اینجا رسوند
از دوستان و اطرافیان پاک دستش که بهتره نگم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
این منفی مثبت ها کوووووووووش
این خان محمد خان اقلا 1000 تا منفی تپل حقشه الان
مهدی
| Germany |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
سوال چرا سیستم مالیاتی در ایران. جواب نمی دهد و بهتر بگیم انجام نمیشود؟
کشور احتیاج به مالیات ندارد چون ثروت کافی داریم وهمه ،چه نهاد چه دولت چه خصوصی و چه کارگر،چه کارفرما همه از این ثروت سهمی میگیرند ولی نه مساوی، در نتیجه این عادت بد مفت خوری کسی هم تمایل به شفافیت، حال از طریق مالیات که مورد محبت کسی نیست،چه راه های دیگر ،تمایل ندارد.
حال مشکل واقعا مشکل اجتمایی و فرهنگی بزرگی هم هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
فرق محمود و حسن و حتی هاشمی در کیش و شخصیت است
محمود ذاتا کارگر و مردمیه
ناشناس
| France |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اولا شما احترام به خودت و بقیه بزار توصف وایستا نه زیر کامنت اول هر وقت اومدی نظر غیر مرتبط میزاری.ثانیا هدف اقای احمدی نژاد (ان مرد ساده) نابودی ایران بود .احمدی امده بود که ایران را برای همیشه از نقشه جغرافیا حذف کند.خطاب به خان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
یعنی جناب علم الهدی بین تحریم های بین المللی و اوضاع اقتصادی فعلی و شرایط اسفبار مردم ارتباطی نمی بینند ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
درست،اما دولت ضعیف عمل کرده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
اولا این لایحه ربطی به ازدواج ندارد در ثانی آقای علمالهدی از استان قدس هزینه ازدواج و جهیزیه واشتغال این افراد را پرداخت کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
سیاستهایی که ما را با کل دنیا درگیر کرده را بر عکس ادعای جناب ظریف ما انتخاب نکردیم
روحانی هم شاید ازشون دفاع می کنه به خاطر قدرته ولی روحانی هم انتخاب نکرده
ما بدبخت آرزوهای کسانی هستیم که فرزندانشون الان دارن در اروپا و آمریکا زندگی لاکچری می کنند و ما را به مقاومت در برابر کل دنیا مجبور می کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
نخیر ربطی ندارد
و تا اصلاح نشود زیر ساخت اقتصادی کشور همین کشک خاله هم هست
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اتفاقا ایشان کاملا میدانند که تا دولت با دنیا به نوعی کنار نیاید و سی اف تی را امضا نکند پولی از بابت فروش نفت و گاز وارد کشور نمیشود .
و دقیقا ایشان میخواهند تا دولت روحانی با عدم امضا آن سقوط کند و کاندیدای مورد قبول جناب علم الهدی که همه می شناسیم بر سر کار بیاید و خدا به همه ما رحم کند انشاالله
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
درودبر حاج اقا علم الهدی که اصلا محافظه کار نیس و حرف حق و راستو میگه هرچند که برخی اصلاح طلبان و علیه او جوسازی بکنن
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
علم الهدا و دوستان از یکطرف با لوایح پولشویی مخالفت میکنند کشور را درگیر مشکلات اقتصادی میکنند از طرف دیگر طلبکار اند که چرا وضع اقتصاد اینگونه است حد اقل با وجدان خودتان مراجعه کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
خیلی ناراحتی برای دختران عقده نگرده ازطریق شرکتهای تابع استان قدس در کنار تجارتهای دیگه تعدادی یخچال وارد کن وبه قیمت تمام شده بده دختران عقد کرده در خانه مانده تا کارشان راه بیفتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
حالا که دلار ارزان شده چرا اجناس را ارزان نمی‌کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
وقتی بالا رفت دیگه نمی خوابد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
هر جیزی که دولت به مردم می فروشه گران شده دلار هم از 3000 تومان به 12000 تومان رسیده ! چرا مردم تولیدات و اجناسشان را مفت بدند بره؟؟
دلار چقر ارزان شده؟
قیمت خدمات شهری و حمل و نقل عمومی چقر ارزان شده؟
قیمت خدمات قضایی و حقوقی چقر ارزان شده؟
قیمت ... ... ... و و و چقر ارزان شده؟
چرا قیمت انسانها و دستمزد ایرانی ها واقعی نمی شه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
جناب علـــــــــــــم الهدی یکی از دلائل اصلی ماندن دختران در خانه و هزاران مشکل دیگر که امروز جوانان ایرانی با آنها دست و پنجه نرم می کنند آنست که آقایان هیچ اطلاعی از قوانین و مقررات بین المللی ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
قانون رو کسی مینویسه که زور داره. و کسی رعایت میکنه که زور نداره. قدرتمند هیچوقت قانون رو به نفع ضعیف نمینویسه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
فعلا که ایران به همون قوانین و مقررات بین المللی که اشاره میکنین(برجام و پروتکل الحاقی و ان پی تی و قطعنامه سازمان ملل و امثالهم) پایبند مونده و این، آمریکاست که همه قوانین رو به هم زده. ما چه کاری خلاف قوانین بین المللی داریم میکنیم؟! میخوای همین یه موشکمونم بدیم خیالتون راحت بشه و بعد حمله امریکا و عربستان به ایران ، اونایی که دارن با خانواده برن آمریکا و اروپا و اونایی که ندارن مثل یمنی ها با دست خالی مشغول جنگ با بن سلمان و ترامپ بشن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
, و اگر نهادها هم مالیات خود را می دانند خوب بود.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
کاملا اطلاع دارند ولی هدف گذاشتن پوست خربزه زیر پای دولت روحانی است
و آوردن جناب رییسی است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
مگه اقایان شریعتمداری و احمدی نژاد که به عالم و ادم تهمت میزنند مگه مستند ارایه میدن جناب کدخدایی ؟! که همیشه دنبال مستند از اصلاح طلبان هستید ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
انها مجوز خاص دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
کالاهای فرانسوی و انگلیسی باید تحریم کنیم
کم ضرر نزدند این ها حداقل المانش انسانی تر عمل می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
همان طوری سران قوا بانک مرکزی را از حالت منفعل که دولت بر ان دیکته کرده بود خارج کردند باید بازار کالا و مدیریت ان را هم از این دولت بی بخار خارج کنند و تصمیم جمعی گرفته شود تا قیمت اجناس پایین تر بیاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
ان شالله برای همه اتهام زنان در قانون رسیدگی شود و هزینه درست شود تا هر کسی بی خود حرفی نزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
به به گاز فروشی و مردم نون و ماست بخورن
چند میفروشید گازو به عراق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
ایران اگر گاز به عراق نده ؛ صادرات نفت عراق نمی تونه جایگزین نفت ایران بشه و این یعنی شکست مانورهای تحریمی دشمنان ملت ایران!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
اونوقت که داشتیم سیاستهایی اتخاذ می کردیم که تحریم و بین المللی روی شاخش بود باید فکر می کردیم که مردم به این روز می افتن
الان هم الکی آسمون ریسمون به هم نبافین هنوز هم مردم ایران اصلا برای شماها مهم نیستند شما فقط دلسوز مظلومین مسلمان کشورهای دیگه هستین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
جناب علم الهدی مگر خبر ندارید دلار را همین ها سرکب کردند و بعد رها سازی تا نارضایتی ایجاد شود
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اتفاقا چون جوانها عقد کرده و در خانه مانده اند باید این سی اف تی تصویب شود تا کار از این که هست بدتر نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
روحانی نه تنها به 24میلیون رای دهنده خیانت نمود بلکه به اصلاحطلبان وسیدمحمدخاتمی خیانت بزرگی کرد وباناکارآمدی وبی کفایتی درطول 5سال 80میلیون ایرانی را آزارداد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
البته روحانی که می دونست ریاست جمهور قدرتی برای حل کردن مشکلات مملکت نداره گناهش این بود که الکی شعار داد و مردم را فریب داد
ملت در دور باطل گیر کرده اند
یا باید بین بد و بد تر انتخاب کنند و رای بدن
یا رای ندن مثل دور اول احمدی نژاد که یکی مثل محمود بیاد با صحبت های پوپولیستی و کودکانه سر کارشون بذاره و با حرفهای نا مربوط ایران را دوباره درگیر جنگ کنه
فعلا که خدا برای ما اینطور خواسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
روحانی قبل از رییس جمهور عضو شواری عالی امنیت و نماینده هم بودند و همه چیز هم خبر داشتند و دارند و شما این وسط چی می گویید؟
این ادبیات خود اقایان بود تا نرخ ها را رها کنند در چند ماه پیش تا شما ها باور کنید من هیچ کاره هستم
!!!!!!!
با شما بودم ۲۱:۵۷
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
نا شناس 22:47 ایشون هم گفته روحانی هم می دونست قدرتی نداره فقط برای به قدرت رسیدن شعار داد و مردم را گول زد اول بخون بعد اظهار نظر کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اشتباه بزرگ را اصلاح طلبان به مردم کردند
،مردم که روحانی را نمی شناختند اما آقایون اصلاح طلب که از همه چیز اطلاع داشتند فقط برای رسیدن به قدرت به مردم رو دست زدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اگر امثال خاتمی، کسی مثل روحانی رو که 8سال دبیر شورای عالی امنیت ملی دولتش بوده، بدون شناخت به مردم معرفی کرده باشه، واقعا قابل اعتماده؟!
خنده آمد خلق را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
با آقای علم الهدی قرارداد بستین که به محض اینکه حرفی می زنن تو خبرگزاریتون پخش میکنید؟؟؟؟
بابا این همه امام جمعه تو این مملکته!!! این ۱۰۰ بار!!!
پاسخ ها
علی
| Germany |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
متأسفانه تابناک روش بدی را در پیش گرفته و شاید هم مسئول بررسی کامنت ها به صورت جناحی عمل میکند. آقای علم الهی باید تأسف خورد که به عنوان یک امام جمعه و سیاستمدار و .... ارتباط بین مناسبات بین المللی و مشکلات اقتصادی کشور را نمی‌دانند و با اینگونه شعار دادن ها می‌خواهند به زعم خودشان به اسلام و مردم خدمت نمایند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
در جواب علی باید گفت که جناب علم الهدی فقط هدفش اینه که دامادشان بشود رییس جمهور
ناشناس
| France |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
معمولا ایشون نظراتی میدن که پربحث میشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
کسانی ارتباط بین مسائل داخلی و بین المللی رو درست درک نمیکنن که بدون مقاوم سازی ساختارهای اقتصادی و نظامی و سیاسی مملکت به فکر توسعه روابط با ابرقدرت ها هستن. نتیجه این نوع از اتباط با این کشورها چیزی جز حاتم بخشی منابع طبیعی و سرمایه کشور نیست، همانطور که برای سایر کشورها خاورمیانه و ایران قبل از انقلاب این اتفاق افتاد. چرا ما از تاریخ درس نمیگیریم؟!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
دختران مجرد 50 ساله شده اند الان می بینید
م.ا
|
India
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
برخی آقایان همون بهتر که بیشتر به فکر سر وسامان دادن به دختر و پسرهای دم بخت سوریه و لبنان باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
چه ربطی داشت جناب سیاست زده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
ربط داره دیگه
پول مملکت داره یا جای دیگه صرف می شه یا جیب آقازاده ها و باباهاشونو پر می کنه
این واقعیته که همه می دونن غیر شما جناب سیاست نزده !!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
این پول هایی که در خارج هزینه می شود به اندازه پول خورد اقتصاد ایران است و شما نگران جیبت نباش که از خرج ها کمبودی حس کنید
و اگر خیلی دلت بنده این است که چرا اقتصاد کشور این جوری است یک کمی سطح معلومات خودت را بالا ببرید در مورد اقتصاد و فرهنگ که بعدا مطالبه کنید از سران مملکت تا دخل و خرج های کشور و نحوه گرفتن مالیات و غیره را درست کنند ونه اینکه دم اتنخابات که می شود با حرفهای خاص مردم را سرگرم کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اگر قرار بود همه پول ها به جای دیگر و یا اقازاده ها میرفت که الان شما کاسه گدایی می کردی و اینجا در اینترنت نمی چرخیدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
کسی که باید اشکنه پیازداغ بخوره یخچال می خوادبرای چی ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
تابی جون میگن دلار قیمت واقعییش ۲۰۰۰تومن ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
روحانی از نردبان اصلاحات بالا رفت و با لگد نردبان رو زمین انداخت؟؟؟!
امیر مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
میبینم که آقا محمد علی خان قاجار بعداز یه وقفه طولانی تشریف آوردن??!
پاسخ ها
کولی اندونزیایی اهل جزیره بالی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
چون کامنتاشون سانسور شده از مسؤولین تابناک آزرده خاطر و مکدر شده اند چون فقط کامنتهای ما باید سانسور شه؟!
ناشناس
| France |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
خوب کاری میکنن که کامتتهای این ادمو سانسور میکنن.حداقل جواب هم میدی باز مستعارتو همون خان محمد خان بزار .هر دفعه با یک اسم جدید میای کامتت میزاری که چی بشه؟کولی،دو صفر هفت وخان محمو وانتی سانسور و..‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
لطفایکنفرازآقای علم الهدی سئوال کند ببیند ارتباط دادن چیزهای نامرتبط بهمدیگررا برای مزاح میگویندکه دراین روزهای سخت برای مردم کمی شادی ایجاد کنند یا واقعا ارتباطی بین اینها ازدیدگاه ایشان وجوددارد . درهر صورت ازایشان متشکرم که به شادی مردم هم فکر میکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
اقای علم الهدی ...اگر به موقع جلو کلاه برداری های صندوق هایی که ماشالله در مشهد فراوان هستند میگرفتید اوضاع این نبود ..........نارضایتی مسئولان فقط کنسرت و حجاب شده وهیچ توجهی به مال مردم خوری ها واختلاس ها ندارند........................ اقای کدخدایی صداقت وراستگویی شما زمانی معلوم میشود که به اکاذیب که احمدی نژاد میگویند نیز فوری رسیدگی شود ............ اقای نوروزی لطفا بفرمایید .مسئولانمان برای رضای خدا ومردم کار میکنند.............هیچ کدام از فرزندان وفامیل اقایان در هیچ منصبی به کار گرفته نشده اند .....همه با سواد شده اند .......در کشور با همه یکسان برخورد میشود وتبعیضی در کار نیست ...........یک ریال از بیت المال به هدر نمیرود وپول این مملکت فقط برای مردم وکشور خودمان هزینه میشود ..........و .و.....جواب بدهید لطفا...........تابناک جان شما هم اگر صداقت دارید عین این نوشته را چاپ بفرمایید...........
ناشناس
|
France
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
آقای علم الهدی شما بگو دولت در مشهد چه سمتی داره . فقط حقوق کارمندان آنجا ادارات با دولت هست دولتی که نتواند از رای که مردم همان استان بهش دادند دفاع کنه چه فایده داره . یخچال برای چی هست . اشکنه که یخچال نمیخواد . پیاز داغ چی به یخچال
طلبه نو اندیش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
امام جمعه اصفهان لطفا بفرمایند بودجه برای کدام طرح های اب رسانی به اصفهان اختصاص داده نشد ایا به طرح انقتال اب از سرچشمه های کارون بودجه ندادند حضرت مجتهد دارید تلاش میکنید از اب سرشاخه های کارون به اصفهان ببرید تا باغ و کارخانه پرمصرف در اب (ایا لزومی دارد در اصفهانی که اب ندارد این حجم باغ و شالیزار و کارخانه اب بر ایجاد شود)در اصفهان ایجاد کنید و به غیمت خشک شدن نخلستان و باغات زمینه های مردم پایین دست مردم خوزستان
صمدسلیمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
حاج آقای نوروزی ازابتدای سال بخاطرشرایط پیش آمده واقعی اقتصادی ومعیشتی بخاطراسترس واضطراب چندین باروبرای اپولین باردرطول زندگیم به روانپزشک مراجعه شده است وطبق گفته حضرتعالی گناهی انجام شده درحق اینجانب بفرمائیدمسبب آن کیست وکیفرش چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
تاسف فراوان!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
صمدسلیمانی راست میگه.واقعاهمینطوره.خیلیامون ضعف اعصاب گرفتیم بخاطاین حضرات.حق الناس ماروکی میده؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
تابناک در خصوص مطالبی که منتشر می کنین به محتوای مطالب هم دقت نمایید. ضمنا به عنوان یه توصیه، خواهش می کنم رسالت خبرگزاری خود را فراموش نکنین و اسیر بازی های سیاسی جناح های مختلف نشوید و صرفا مردم رو ببینید. بدون شک هر کسی طرف مردم باشد پیروز خواهد شد. یا حق
ناشناس
|
France
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
از سخنان تمام ایمه جمعه که امروز کم و بیش مطالعه کردم تازه میفهمم که دولت روحانی این وسط چه گیری کرده . هر کدامشان از یک هفته قبل روی کاغذ آماده میکنند و دولت را اینقدر در منگنه قرار دادند که فقط فقط باید در مورد خوابار و شیر و ماست میتواند حرف بزند . خداییش دولت نباسه همان روش صد سال پیش بهتر نیست . آخه چرا تو هوای سرد به مردم این حرف ها را میزنید ماشالاه همه شما که هر روز جلسه دارید همانجا به دولت بگو .
ناشناس
|
France
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
من میگم گاو ندارم میگن شیر را بدوش . سی اف تی . اف ای تی اف . تجارت جهانی . بورس . بانک جهانی . سند ۲۰۳۰ . برجام . یا وارد شدن هر قرار داد بین المللی . اگر قرار دادی باشه ولی بهش پایبندی نباشه چه فایده داره . فقط کافی هست یکی از طرفین به قرار داد عمل نکند . شفافیت مالی عیب نیست . چرا مردم نباید بدانند که رییس جمهور و مسولین چقدر درآمد دارد . این خطوط قرمز را تعین کردن که کسی حرف نزنه . چرا نباید برای شفاف سازی جواب قانع کننده جواب داد . چرا از اول گارد میگیرید . این گارد گرفتن در مقابل نماینده یعنی تا هزار سال دیگر هیچ مشکلی در دستگاه نخواهد بود برادر جان انسانها در هر چند سال عوض میشوند فکر عاقبت و آینده دمکراسی مردم را هم بکنید خط قرمز وقتی مناخب مردم باشد یعنی چی
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
مسئله اینست که عده ای از تصویب سی اف تی و شفافیت مالی ترس دارند و حاضرند مردم در تحریم ، گرسنگی بکشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
همآن کشورهای عضو اول در داخل کشورشون شفافیت اجرا کردند ان هم چندین دهه قبل و بعد رسیدند به این نهاد بین المللی
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
استان خراسان در حوزه گردشگری . اقتصاد و فرهنگی و اداری و بانکی و کلا سیاسی و .... خودمختار هست اصلا این استان اینقدر ثروتمند هست که نیازی به ایران ندارد . ثروت حاصل از چندین هزار مهملنسرا و هتل ها و فروش در بازار های بزرگ . از زعفران و زرشک و گندم و دامپروری .. بنابراین من جای مسولین استان بودم اینقدر گیر به دولت نمیدادم . مگر اینکه منطور از چالش کشیدن دولت این باشد که کاری سیاسی جهت پرتاب به اذهان کل مردم ایران برای ۱۴۰۰ مردم مشهد وصع مالی خیلی عالی هم هست . خوش بحالشان . آلان مردم آنجا باید از شما طلب کار باشند نه از دولت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
مملکت خراسان
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
برای اینکه در یک جامعه ای جنس ارزان شود به چند دلیل بستگی دارد . تولید داحلی هست یا خارجی . خرید قبلی هست یا خرید فعلی . عرضه چقدر هست آیا عرضه کالا زیاد هست و یا تقاضا چقدر هست . آیا تو جیب مردم پول هست . آیا اصلا ان کالا واقعا خریدنش لازم هست یا نه .آیا با حرف و سخنرانی ایمه جمعه یا مسولین بازار دچار تنش میشود یا نه ......... همه این مسایل با فرم اقتصادی اگر جابجا شود یا گران میشود یا ارزان . هر حرف غیر کارشناسی باعث تنش اقتصادی خواهد شد .
ناشناس
|
France
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
یک مقایسه ای بین سخنان آقای نوروزی که گفت به مردم امید بدهید با نظر علم الهدی که گفت دخترها عقد کرده در منزل مانده اند مگر قرار نیست ازدواج آسان انجام گیرد پس ببخشید این شعارها چی بود چند صباحی بدون یخچال زندگی کنند چی میشه چرا اینجا نگفتید دختران اینقدر سخت نگیرند تا اجناس ارزان بشه چرا آخه چرا نگفتید برادر این حرف ها تو گوش من نمیره چون حرف رنگ و بوی سیاسی داره . وقتی رنگ سیاسی داره تو مخ من نمیره چون متکلم الوعده باید همیشه یک حرف بزنه بهرحال برجام خوب هست یا بد بانک جهانی خوب نیست . سی اف تی خوب نیست ..... فقط برای من خوب نیست چرا نیست این چرا را کی پاسخ میده
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
ما پاسخگو نداریم بلکه خدمتگذار قانع و فداکار داریم!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
از الان ریخت و پاش شروع شد به نام انتخابات اصول گرا و اصلاح طلب همین طور کاندیداهای قبلی هیچکدام مناسب ریاست جمهوری نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
ریخت وپاش بیهوده ای انجام میدهند!
ناشناس
|
France
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
واقعا بهترین اقتصاد دان در مقابل این همه سخنران آنهم در یک روز جمعه که بالغ بر ۱۸۰۰ شهر ایران هر کدام با یک روشی و با یک دیدگاهی به دولت حمله میکنند . ای دولت چرا گرانی هست . چرا بیکاری هست . چرا برجام نافرجام شد . چرا پل خراب شد . چرا اجناس ارزان نمیشود . آخه این مطالبه باید مردم خودشان بگویند نه از هزار تا تریبون . اگه همین حرف های که این آقایان عنوان میکنند مردم غیر از این اجتماع بگویند براش اسم پیدا میکند . تابی جان چرا اعتراض خارج از چنین اجتماعی اسامی بسیار بدی پیدا میکنند یعنی مطالبه مردم مگر غیر از این هست
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جهت باد دارد تغییر می کند!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
متاسفانه اقلیتی با در اختیار داشتن تریبونهای زیاد و رادیو و تلویزیون و رسانه ها و بنیادها ، امکان هدایت مردم عوام با تبلیغات خارج از انصاف به دولت منتخب مردم که با تصویب برجام قصد داشت تا اوضاع اقتصاد را سرو سمان بدهد حمله میکنندو نمی گویند که اگر الان اوضاع اینطور وحشتناک شده ، خود شماها با سنگ هایی که انداختند برجام را به زمین زدید والان که دولت سعی میکند تا با اروپا به نوعی ۵۰ درصد مشکل را برطرف کند و نیاز به تصویب سی اف تی است با همه ابزار خود جلوی آنرا می گیرند
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
طبق معمول ، تیتر یک ، آقای علم الهدی. چرا ؟ واقعا چرا ؟
ایشون که خودشم گفته من یک طلبه ساده هستم واقعا چرا اینقد پیگیر فرمایشات ایشون هستید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
خیلی ها ادعای خادمی میکنند ولی رفتاراربابی دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
ببخشید. شاید بد خوانده شده است. شاید طلب کار باشند. ان هم از مردم
ناشناس
|
France
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
من به کاربر محترم ۳۵ ۲۲ سلام عرص میکنم . توصیه به تابناک داشتید که نظر مردم ملاک هست نه نطر جناح سیاسی . خداییش اگر فرد سیاسی هستید بمن پاسخ و همفکری بدهید واقعا مردم کی هستند . چون همه روز سیاسیون و رسانه و سایت ها و احمدی نزاد و روحانی خاتمی و رییسی وووو و میگویند مردم مردم گفتند آیا کسی نمیگوید مردمی که مثل من به روحانی رای دادم چه کسی دنبال مطالبه من هست . آیا تعریف آدمها از مردم فرق دارد . یعنی مردم روحانی با مردم احمدی نزاد کدام هست . آقا آلان ملاک حرف احمدی نژاد و علم الهدی ملاک هست یا دولت مستقر
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
مردم در فرهنگ ما جای من است.
هدف گناه را به گردن روحانی "گرچ کمی مقصر است"انداختن و زمینه را برای احمدی ها مناسب کردن است
تبلیغات !.
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
بنده هم با توجه به مطالعاتهای زیادم با آیت الله علم الهدی موافقم. مجلس بهتر است هر نماینده مسول ازدواج یک دختر عقدکرده در خانه مانده شود یعنی یک اتوبوس بگیرند و دختران مدنضر را به خانه بخت ببرند.
همینطور با حجه السلام نوروزی موافقم و با تمام کامنتها مخالفم.
ناامید کردن جامعه حرام است و افسرده کردن جامعه مکروه است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نعمت خان جک مینویسی؟

عزیز جامعه نا امید. و افسرده است
بخود بیا !
ما را دست نینداز برادر!
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
من هم مخالف شما و موافق خودم هستم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
مشکل اینجا است که علم الهدا نیت اصلیش مشکلات ازدواج نیست بلکه نیتش استفاده ابزاری از این مشکل برای زیر سئوال بردن یک موضوع تخصصی و مهم است که باعث شفافیت گردش پول می شو اگر واقعا مشکل ازدواج جوانان دغدغه ایشان است می توانستند با یک مبحث کارشناسی بطور مستقل آنرا مطرح و راه حل بدهند و گرنه امروزه هر شخصی می تواند مشکلات مملکت را بیان کند و نیاز به تخصص ندارد مردم از شورای نگهبان توقع دارند این قانون را با دقت تمام و با دید مثبت نگاه کنند که نفع وجود آن بهتر از نبودن آن است ولو اگر تبدیل به یک قانون داخل کشوری شود که باعث شفاف شدن دخل و خرج کشور می شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
در خانه ماندن دختران عقد کرده و
پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن آمار طلاق در کشور ناشی از وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده ها می باشد. وضعیت اقتصادی نیز متاثر از شرایط و تعاملات اقتصادی بین کشورها است. پس در ارتباط های اقتصاد بین الملل نیز روابط باید شفاف و روشن باشند تا رابطه های سالم ایجاد گردد و در پس آن کار به وجود آید. حال یکی از
شاخص ها سی اف تی می تواند باشد. تا ارتباط اقتصادی قوی بین المللی نداشته باشیم؛ بحران اقتصادی برقرار و مشکلات مردم نیز جل نخواهد شد. یعنی تا کشور درآمد بین المللی نداشته باشد؛ مردم بی کار و دختران در خانه خواهند ماند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نعمت جان
شقیقه هایم درد گرفت
ناشناس
|
France
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
کاربر محترم ۵۱ - ۲۳واقعا کسی طبه ساده که فرمودید بچه هاشان مثل بچه های شهر من بیکار هستند . چرا چنین سخن میگویی راست گوی این فرمایش شما . بچه های این افراد و همه سیاسیون مثل دیگر فرزندان این کشور که تحصیل کرده اند بیکاری بکشند و یا حقوق نگیرند . ول کن بابا دلت خوشه
ناشناس
|
France
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
من برای ایوب یکی از نفراتی که در این حادثه مجروح شدند آرزوی شفافت میکنم و از کاربران محترم میخوام دعا کنند ایشان حالشان خوب بشه آرزوی سلامتی برای همه سربازان سرزمین ایران .
داود
|
Germany
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
متاسفانه مانده ام به می وکجاشکایت کنم.خردادماه امسال برای خودروی ساینا ثبت نام کردم که مقررشددرپایان مردادباتکمیل وجه درشهزیورماه خودروراتحویل دهند؛که اینگونه نشدودعوت نامه ماشهریورصادرگردید وپس ازتکمیل وجه درشهریورمی بایست درآبان ماه تحویل دهندکه متاسفانه بابدعهدی شرکت سایپامواجه شده ونزدیک به یکماه ازتعهدسایپاجهت تحویل خودروگذشته است ودرقبال اعتراض مانداشتن رینگ الومینیومی رابهانه کرده ومی گویندشرکت لنگ تولیدرینگ است.آیابایدبپذیریم این استدلال چوبین را؟
به کجابایدشکایت برد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
امیدوارم عمق استراتژیک کشور به جای سواحل مدیترانه در داخل پیگیری شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جناب علم الهدی تازه فلافل فروشها هم دیگه اندازه نونهاشونو کوچک کردن 4 تا فلافل بیشتر جا نمیشه ... اونوقت آقایون دنبال سی اف تی هستند ... واقعا که
ناشناس
|
France
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
به تمام دستگاها به فرموده امام به قانون برگردن . هیچ کجای قانون نگفته که دستگاهی مبرا از وطیفه ای دارد مصون از ایراد هست . در صورتی مدتی هست در شبکه سه دستگاه مذبور در حال تبین قانون برای پرسش کنندگان هستند . خوب چه بهتر همین روش را هم برای صادقی پاسخ دهیید .‌ هر وقت دستگاهی چند هزار کارمند دارد به همین سادگی نمیشود پاسخ سریع داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
درمورد رفتار های سخیری که در سازمان بین ملل انجام گرفته ایران باید شعار ساختار شکنانه علیه امریکای مظلوم کش و ضعیف چزان می داد تمام نماینده ها را مجبور می کرد علیه جنایات علیه بشری امریکای جنایتکار شعار ساختار شکنانه شخص ترامپ ارائه می کردند.
اردوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
من هم با آقای اعلم الهدی موافقم و توصیه خودشو بهش پیشنهاد میدم: آقای اعلم الهدی CFT رو ول کن و بچسب به مشکل جوونا
khodam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جناب علم الهدي محترم دختران عقد كرده به اين دليل در خانه مانده اند كه نامزدشان شغل ودارآمد ندارد . يكي از عوامل عدم امكان كارآفريني در كشور نبود و كمبود سرمايه است .
بعلت عدم وجود امنيت كسب و كار در كشور هيج فرد و نهاد و شركت داخلي و خارجي حاضر به ريسك سرمايه گذاري در كشور و ايجاد شغل براي جوانان نيست .
عدم حضور ايران در معاهده CFT مشكل فوق را تشديد خواهد كرد .(اين را هر انسان عاقل و منصفي مي داند ).
بنابراين اگر خواهان به خانه بخت رفتن اين دختران عقدكرده هستيد لطفا" اگر باري از دوش جوانان برنمي داريد سنگ اندازي نكنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
خوش بحال آنانکه درمشهدودرحریم جناب علم الهدی زندگی نمی‌کنند . بنده چند نوبت تاکنون به مناسبتی اداری باید خدمت ایشان می رسیدیم وازتوصیه های ایشان استفاده میکردیم . ایشان برمبنای برداشت اسلامی ولی سلیقه شخصی خودشان یعنی اجتهادشخص خودشان دستوراتی می دادند که بارها گفتیم این که می فرمایید براساس قانون جزو اختیارات ما نیست. ایشان با تأکید می فرمودند اگر بخواهید می‌توانید. ونوبت بعدی که باز خدمت می رسیدیم بازخواست می فرمودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جناب آقای علم الهدی یکی از دلایل افزایش قیمتها بالا رفتن دلار بر اثر تحریمها هستش اگه این قراردادهای بین المللی هم از طرف ایران رد شوند مطمئن باشید تحریمها بیشتر و سخت تر می شوند و اوضاع مردم از این بدتر
شما خودتون از همه بهتر می دانید شماها دنبال این هستید تا بعد بگید که ما گفتیم به روحانی رای ندهید به رئیسی رای دهید رای ندادید اوضاع این شد الان هم شما میخواهید مسئولین رو زیر فشار قرار دهید تا این قراردادها تصویب نشه
هادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جالب است كه امثال علم الهدي چگونه مي توانند صحبت كنند به خدا اگر من جاي ايشان بودم هيچ صحبتي را نمي توانستم انجام دهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
چه کسی گفته ارز ارزان شده است دلار دوازده هزار تومان است و قبلاً چهار هزار تومان بوده است پس ارزان شدن کجاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
داداش ! دلار داری ، بهتر بجای تخیل، تعقل کنی. دلار ارزون شده ، پس از خواب بیدار شو و بیا پیش ما.دفاع از گرونی ،ناکارامدی میخواد که تو دولت ، فراوانه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نمی دونم چرا آقای علم الهدی اینقدر نگران تصویبه CFT هستند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اگر دختران در خانه مانده اند از اوضاع اقتصادی است که از سیاست ها بر سر این مملکت امده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
آیت‌الله علو الهدی: دخترهای عقد کرده در خانه مانده‌اند و شما به CFT چسبیده‌اید؟
- از جمله دلایل اینکه چرا دخترهای عقد کرده در خانه مانده اند و چرا ما به CFT چسبیده ایم !!!
- اگر CFTیا هر برنامه رهگیری معاملات وتراکنش مالی وجود داشت آقای ...نمی توانست 11هزار میلیارد تومان پول مردم را جمع وپایمال نماید.
- اگر CFTبود بابک زنجانی ها به وجود نمی آمدند.
- اگر CFT بود سرمایه صندوق فرهنگیان و بانک سرمایه به میزان 8000میلیارد تومان به غارت نمی رفت.
- اگر CFT بوداختلاس 3000میلیارد تومانی ( گروه آریا) هم شکل نمی گرفت.
- اگر CFT بود سالیانه به میزان 12 میلیارد دلار پول قاچاق به چرخه وارد نمی شود.
- اگر CFT بود شاید وام ازدواج این دختران هم افزایش می یافت و در موقع مناسب پرداخت می شد.
- اگر ....
- اگر....
- .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
دورود بهدشرفت که همه رویکجاجمع کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اینکه چرا با ارزان شدن دلار کالاها ارزان نمی شود دو علت بسیار مهم دارد که یک جنبه آن به مردم برمی گردد و یک جنبه آن به دولت بر می گردد. از قدیم گفته اند یک سال بخور نان جو تا بخوری یک عمر نان گندم . اگر مردم دست به دست هم بدهند و بدون عذر و بهانه تراشی به مدت معدودی خرید یک کالا را تحریم کنند نرخ اجناس خود به خود پایین می کشد. دوم اینکه دولت ابزارهای بسیار قوی دارد که می تواند قیمت کالا را پایین بیاورد همین نرخ دلار و همین عوارض گمرکی و سودهای بانکی و ... مهمترین ابزارها هستند که نه تنها از آن می توان برای مبارزه با با بالا رفتن غیر منطقی کالا اقدام کرد بلکه برای کنترل اقتصاد و مبارزه با تحریم هم می توان استفاده کرد. مثلا همین خودرو را اگر عوارض گمرکی ماشین های خارجی را کاهش دهند به شدت روی خودرو داخلی تاثیر دارد. البته باید توجه کرد که این اقدام منطقی و حساب شده باشد و با هدف سرکوب سوء استفاده ها باشد. ما هم ثروت مادی و هم ثروت معنوی داریم اما نمی دانیم چگونه از آنها استفاده کنیم و به جای اینکه فکر کنیم و باهم کارکنیم با پرگویی و حاشیه پردازی و همدیگر را متهم کردن و به منافع زودگذر فردی و حزبی چسبیدن و دوردست ها را نگاه نکردن هم به خود و هم به جامعه ضربه می زنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
پس از چندین ماه و مطرح شدن چندین باره در بازه زمانی های مختلف در مورد 700یا 800هزار گوشی توقیف شده،حالا آقای اژه ای میفرمایند 120هزار بوده و از 700یا800هزار تای آنها اصلا خبری ندارد.چطور این را تا به حال اعلام نکردند.ضمنا چرا همان 120هزار دستگاه گوشی را تا بحال در نوعی احتکار نگه داشته اید.؟ و باعث بالا رفتن قیمت گوشی ها شده اید ؟شما با گرانی مبارزه میکنید ؟یعنی مراحل قانونی آنقدر پیچیده است که باید چند نسل جدید گوشی بیاید تا اینها به بازار عرضه شوند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
یا باید تمامی مرزهای کشور را ببندیم و خودمان یک دنیا باشیم برای خودمان یا اگر می خواهیم بخشی از جامعه بین الملل باشیم باید بایسته های آن را انجام دهیم و به قوانین و مقررات و عرف بین الملل احترام بگذاریم دختران دم بخت فقط زمانی می توانند به خانه بخت بروند که پول باشد کار باشد درآمد باشد وقتی تحریم شویم و شکور درآمدی نداشته باشد دولت از کجا بیاورد تا دختران به خانه بخت بروند اصلا گیرم به خانه بخت رفتند وقتی کار نباشد وقتی درآمد نباشد این ازدواج به طلاق می انجامد و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جالب امام جمعه تشویق به اعتصاب می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
صادقی تنها نماینده خوب را هم میخواین زندانی کنید
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
بنده مطمئنم سایت وزین تابناک تحت تحدید قدرتهای بزرگ و فشارهای جناح های سیاسی کامنت اینجانب را آخر منکعس داد. ارادتمند همگان نعمت
فرزاد
|
United States
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جناب اقاي علم الهدا فعلا به دختران دم بخت بفرماييد اشكنه بخورند و شكايت نكنند! مگر خداي ناكرده ما براي غذا و نان و شوهر كردن دختران انقلاب كرديم !!!؟؟؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
به اقای علم الهدی می گویم:اتفاقا چون جوانها عقد کرده و در خانه مانده اند باید این سی اف تی تصویب شود تا کار از این که هست بدتر نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
آقای تابش درست گفته دولت روحانی که 90 درصد مدیرانش اصلاح طلب هستند باید هم مورد حمایت قرار بگیرد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
تنها مسیله ی که فعلا مشخص است یک عده ای نمی خواهند ونمی گذارند مردم زندگی راحت وبدون در دسری داشته باشند وربطی هم به امریکا واسراییل ندارد.
پاسخ به امام جمعه اصفهان
|
Italy
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
امام جمعه محترم اینکه اصفهان در قسمت کویری ایران است، تقصیر کدام یک از سرزمینها و کدام اقوام ایرانی است؟؟؟؟؟؟؟
ایا خودخواهی مردم اصفهان نیست؟؟؟؟؟؟ که در کویر زندگی میکنند و توقع نابجای ابادانی و صنعت و هنر و گردشگری و همه و همه را دارند؟؟؟؟؟؟؟

مردم چهارمحال و بختیاری و خوزستان و لرستان گناهکار شده اند باید باران سیل اسا و برف را تحمل کنند و در نهایت اب ذخیره شده به کویر اصفهان برود تا کشاورزی و صنعت داشته باشند و خود مردم استانهای سرچشمه حتی از اب شرب هم محروم باشند چه برسد به کشاورزی و صنعت!!!!!!

چرا ذوب و اهن و فولاد و پتروشیمی که در همه کشورها در کنار سواحل هستند را با لابی گری به اصفهان کویری بردید که مردم خود را شاغل کنید و حالا با کمبود منایع مواجه شدید جورش را بقیه بدهند.
ایا کشاورزانتان برنج میکارند در کویر، جورش را خوزستان که به لطف شما نه اب دارد و نه هوای مناسب باید بدهد؟؟؟؟؟؟؟
علی اعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اتفاقا c f t را اجرا کنید تا پولشویان نفوذی شناسایی شوند تا نهایتا سر افرادی که به سلطان سکه وارزو واهن و....وصل بود ه عیان شود و سر این اژدها از دم تیغ عدالت بگذرد تا دخترها بتوانند به خانه بخت بروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
آقای علم الهدی ناراحت نباش،ما اشکنه میخوریم
ناشناس
|
France
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اقای علم الهدی اشعار نغز ذکر می فرمایند.
( بدون توهین و افترا )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
آقای علم الهدی شمانمیتونید ازآستان قدس واینهمه نذورات مردم ودرامدهای زیاد آستان پول یخچال این دختران دم بخت روبدید؟
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اقای علم الهدا ازیک طرف میگوید دولت ملی دکتر مصدق ازانطرف هم چرا عده ای به دکتر مصدق توهین میکند وعده ای هم مخالف چرا دربرخی موارد مصدق - مصدق ودولت ملی مصدق میکند درجاهای دیگر مخالف از هستند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید شبکه اجتماعی شاد احمد سعادتمند