31589بازدید
هزار و صد و بیست و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: غفاری: مشکل نهضت آزادی این بود که خیلی می‌فهمیدند/شروط الله‌کرم برای گفت‎وگو با اصلاح‌طلبان/شرایط مردم و کشور بحرانی است و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۳۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰ 10 February 2018

حمیدرضا بهرامی- تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.


حجتی کرمانی: مسايل ۸۸ تا کی باید ادامه یابد؟


محمد جواد حجتی کرمانی، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی در گفت‌وگویی با ایران در پاسخ به این سوال که «معتقدید «آشتی ملی» بر بازنگری قانون اساسی ارجحیت دارد؟» گفت: بله. ما ضمن قبول ایرادات قانون اساسی، می‌توانیم بگوییم این اشکالات را در زمان مقتضی حل خواهیم کرد؛ الآن همین قانون اساسی قابل اجراست و ما اگر به همین قانون اساسی عمل کنیم بسیاری از مشکلاتمان حل می‌شود. اما حرف من این است تمام کسانی که قانون اساسی را قبول دارند، اعم از اصلاح‌طلب،اصولگرا، روحانی، بازاری، دانشگاهی و سایر اقشار باوجود همه اختلافاتشان باید با یکدیگر به‌گفت‌و‌گو بنشینند. از اول انقلاب تا امروز 40 سال می‌گذرد. در این 40 سال ما اشتباهات زیادی داشته‌ایم. یکی از اشتباهات بزرگ ما این بود که بسیاری از افراد یا خودشان از قطار انقلاب پیاده شدند یا ما آنها را از قطار بیرون کرده‌ایم. در این سال‌ها مشغول دو قطبی‌سازی خودی و غیر‌خودی بودیم. در جریان 88 روزنامه‌هایی مثل کیهان و صدا و سیما هم بر این طبل کوبیدند و بعضی در نماز جمعه گفتند سران فتنه باید اعدام شوند. بس است دیگر! تا چه زمانی می‌خواهیم در کشور به دعوا و درگیری بپردازیم؟ انقلاب دیگر یک جوان 20ساله مغرور نیست؛ الآن در آستانه 40سالگی و پختگی است و باید برای دوام انقلاب و ایران و خودمان و موقعیت و مسئولیت‌مان تصمیمات درست بگیریم و این احتیاج به از خود گذشتگی و صبر و تحمل و به رسمیت شناختن همه آرا و عقاید و سلیقه‌ها دارد.

حضور بقایی در سومین جلسه دادگاه تجدیدنظر


معاون اجرایی دولت دهم برای شرکت در سومین جلسه دادگاه تجدیدنظر در شعبه 68 این دادگاه حضور یافت. بقایی صبح امروز (شنبه) - ۲۱ بهمن‌ ماه - در سومین جلسه رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه تجدیدنظر حاضر شد. در این جلسه مهران عبدالله‌پور وکیل‌مدافع بقایی نیز حضور دارد. نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی روز شنبه - 14 بهمن - در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. همچنین روز سه‌شنبه - 17 بهمن - نیز دومین جلسه دادگاه بقایی در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی: اشتباه است که عامل اصلی زلزله را گناه مردم بدانیم


آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار با اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه واقعا دولت محترم و مسئولان در بحران زمین لرزه کرمانشاه نهایت کوشش خود را کردند، اظهار داشت: بسیار بی انصافی بود که در رسانه ها این گونه مطرح شد که مسئولان در منطقه زلزله زده حضور پیدا نکردند. وی گفت: اینکه بحرانی بیاید و عامل اصلی زلزله را گناه مردم عزیز کرمان، کرمانشاه و تهران بدانیم اشتباه است و این یک بحران فرهنگی است که باید در کنار دیگر بحران ها مورد توجه قرار گیرد.همه باید بدانند که یک گناه می تواند زمینه ساز یک بلای عظیم باشد ولی دلیلی نداریم که علت تامه آن باشد. زلزله و بلایای طبیعی عاملی برای بازگشت به سمت خدا و توجه به معنویت و تذکر در مورد زلزله آخرت است.

دستگیری چند نفر در یک پروژه جاسوسی


دادستان تهران از شناسایی و دستگیری چند متهم مرتبط با یک پرونده جاسوسی خبر داد. عباس جعفری دولت‌آبادی امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات متهمان پرونده اعلام کرد: این افراد در قالب اجرای پروژه‌های علمی و محیط زیستی نسبت به جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی کشور در حوزه‌های استراتژیک اقدام می‌کردند که با هوشیاری و رصد اطلاعاتی یکی از نهادهای امنیتی کشور، دستگیر و توسط دادستانی تهران بازداشت شده‌اند.

 

سوال عباس عبدی از آیت‌الله جنتی: چرا از مسئولیت شانه خالی نمی‌کنید؟


عباس عبدی در یادداشتی با اشاره به حرف‌های روزهای اخیر آیت‌الله جنتی در انتقاد از وضع اقتصادی موجود نوشت: اول از همه اين اظهار ناتواني يا ناموثر بودن شخص ايشان در حل مسائل كشور جاي تعجب دارد، زيرا هنگامي كه درباره جايگاه شوراي نگهبان سخن گفته مي‌شود آن را در حد بسيار بالايي ارتقا مي‌دهند، ولي اكنون كه زمان مسووليت‌پذيري درباره مسائل است قدرت اعضاي آن را در حد يك شهروند عادي و ناتوان معرفي مي‌كنند. ولي واقعيت جز اين است. اگرچه قصد نداريم كه همه قصور و تقصيرات را متوجه شوراي نگهبان كنيم، قطعا چنين كاري ناعادلانه است. ولي در فضاي كلي كشور بايد ميان قدرت و مسووليت تناسب برقرار باشد. شورای نگهبان يكي از موثرترين نهادهاي كشور در خوب و بد وضع آن است.

غفاری: مشکل نهضت آزادی این بود که خیلی می‌فهمیدند


هادی غفاری در گفت‌وگویی درباره روزهای اول انقلاب گفت: مشکل نهضت آزادی در سال های اول انقلاب این بود که بسیاری شان خیلی چیزها را می فهمیدند. این روزها که صحبت های آقای بازرگان را گوش می دهم، می فهمم ایشان امروز را می دید. در آن مقطع حرف های ایشان تندرویی بود. آن مقطع باید می فهمید که اگر برای پیامبر یک صلوات می فرستند و برای امام سه تا، این نشانه اعتراض به رژیم حاکم محمدرضاخانی است که می خواهد خمینی را له کند و مردم هم می خواهند جایگاه او را با همین ابزار صلوات بالا بیاورند.


واکنش آیت‌الله امینی به نامه مهدی کروبی

آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری درباره نامه منتسب به یکی از محصورین درخصوص مدیریت رهبری، گفت: مقام معظم رهبری به بهترین نحو ممکن و همانند حضرت امام کشور را به خوبی مدیریت کرده است.وی با بیان اینکه، موفقیت‌ها در طول مدیریت 28 ساله رهبر انقلاب زمانی بوده که به رهنمودهای معظم له توجه شده است، گفت: متأسفانه آن بخش از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی که موردتوجه کامل مسئولین قرار نگرفته، از نقاط ضعف کشور بوده است؛ مثلاً در همین بحث اقتصادی متاسفانه به اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل نشده است و اشکالات امروز نتیجه عدم توجه کافی به بیانات ایشان است.آیت‌الله امینی با انتقاد از کینه‌جویی برخی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: من واقعاً مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای را بسیار شایسته و موفق می دانم خداوند ایشان را برای مردم ایران حفظ کند./تسنیم

نسخه زیباکلام برای گفت‌وگوی ملی

صادق زیباکلام گفت: اگر گفت‌وگوی ملی از جانب سپاه، شورای نگهبان و چهره‌های شاخص و تندروی اصولگرا مطرح شود باید آن را جدی گرفت.این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب با اظهار اینکه «گفتگوی ملی نمی‌تواند به صورت جدی راه به جایی ببرد و به ویژه اینکه منجر به آشتی ملی شود» گفت: «دلیلش هم واضح است چون اصولگرایان و به خصوص جریان‌های تندور اصولگرا که قدرت را در دست دارند اساساً نیازی به گفتگوی ملی و به دنبال آن آشتی ملی نمی‌بینند. همیشه هم اینطور بوده است؛ کسانی که در قدرت هستند معتقدند دیگران به سمت ما بیایند و مانند ما فکر کنند. خودشان حاضر نیستند گامی در جهت گفتگو بردارند.»زیباکلام تصریح کرد: «بحث گفتگوی ملی همواره در ایران از جانب جریان‌های که در قدرت نبودند مطرح شده است؛ یعنی از جانب اصلاح طلبان مطرح شده و همواره هم از جانب اصحاب قدرت با سردی مواجه شده است؛ حتی اگر برخی از اصولگرایان صحبت از آشتی ملی می‌کنند اصولگرایان معتدل و میانه رو هستند. در مقابل جریان‌های تندرو که قدرت بیشتری دارند اعتقادی به گفتگوی ملی و آشتی ملی ندارند چون قدرت را در دست دارند و نیازی به آن نمی‌بینند.»/اعتمادآنلاین

هنوز کاخ نشین و کوخ نشینی در کشور وجود دارد


حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان استاد حوزه در مورد وضعیت جامعه ایران بعد از گشت 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ریشه همه این مشکلات نیز قدرت طلبی و هوای نفس و فاصله گرفتن از آن ارزش های اخلاقی است. هنوز هم فاصله طبقاتی در کشور به همان تعبیر کاخ نشین ها و کوخ نشین ها در کشور ما وجود دارد که این مشکل باید به وسیله اخلاق و معنویت حل بشود.استاد جامعه المصطفی در گفت‌وگو با ادامه داد : به طور نسبی می توانیم بگوییم که ما به برخی از آرمان های انقلاب رسیده ایم و یا در جهت آن آرمان ها حرکت کردهایم ولی به هدف ایده آل و نقطه مطلوب نرسیده ایم. نکته دوم این است که شعار ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود. تقریبا می توان گفت که ما استقلال سیاسی را بدست آورده‌ایم ولی هنوز از نظر اقتصادی به استقلال نرسیده‌ایم./عصر ایران

شروط الله‌کرم برای گفت‎وگو با اصلاح‌طلبان

حسین الله‌کرم درباره ضرورت گفت‎وگوی ملی بین جریان‎های سیاسی گفت: هر گونه گفت‎وگوی ملی یا غیر ملی، خرد یا کلان مورد موافقت من است، خصوصا وقتی هدف بحث رسیدگی و حل مسائل و مشکلات مردم مورد توجه باشد. اما برای آنکه گفت‎وگو به نتیجه برسد، نیازمند روشن شدن پیش فرض هایی است. زمانی یک گفت‎وگو نتیجه بخش خواهد بود که مواضع افراد درباره موضوع مورد بحث مشخص و قالب آن هم معین باشد.وی افزود: برای حل مشکلات کشور، گروهی راهکار سیاست خارجی و نگاه به غرب را در پیش گرفتند و در این راه موفق نبوده و نتوانستند به اهداف طرح شده دست پیدا کنند. این افراد چگونه می خواهند با کسانی که نگاه‎شان به سمت داخل است گفت و گو کنند؟ حالا اگر هم صحبت کنند معلوم نیست بحث ها و صحبت های آنها به کدام سمت برود، چون نگاه‌شان متفاوت است.این فعال سیاسی اصولگرا درباره موثر بودن گفت و گوی ملی برای اینکه دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب همدیگر را به عنوان رقیب سیاسی به رسمیت بشناسند، گفت: پیش فرض هر دو گروه براساس رقابت شکل می گیرد و حرف هایی که به یکدیگر نسبت می دهند براساس رقابت است. معتقدم اصلاح طلبان تا موضع خود را درباره 88 روشن نکنند، نمی توانند وارد رقابت سیاسی شود، حتی اگر شورای نگهبان می پذیرد، من مخالفم.الله‌کرم یادآور شد: اصلاح طلبان تا انتخابات 40 میلیونی و مشارکت بیش از 80 درصدی مردم را به رسمیت نشناسند و از تئوری تقلب توبه نکنند، اساسا وارد شدن آنها به رقابت معنی ندارد./رویداد 24

شرایط مردم و کشور بحرانی است

عبدالله ناصری عضو بنیاد باران دراین‌باره که اصلاح‌طلبان نباید برای حضور در ساختار قدرت از گفتمان اصلاح‌طلبی خود عبور کنند، توضیح داد: از رهبری جبهه اصلاحات گرفته تا پائین ترین رده آن هیچ‌گاه از چارچوب گفتمان خود عبور نکردند، اما آنچه مهم است شرایط کشور و مردم است و به‌قدری اکنون این وضعیت بحرانی است که اصلاح‌طلبان امروز معتقد به تشکیل جبهه نجات ملی هستند.وی در ادامه تصریح کرد: برای اصلاح‌طلبان رسیدگی به زلزله کرمانشاه بسیار بسیار مهم‌تر از کسب یک کرسی بیشتر در مجلس شورای اسلامی است، بنابراین خط قرمز آن‌ها هویت شان است. اصلاح‌طلبان جایگاهی در جامعه کسب کردند که با یک کلمه تکرار در سال 92 توانستند برنامه اصولگرایان را به هم بریزند، بنابراین آن هویت، هویتی است که حفظ شده و قابلیت تعمیم یافتن در سطوح جامعه را دارد./رویداد 24

 کشور گران اداره می‌شود

مهدی پازوکی یکی از اقتصاددانان کشور گفت: : ما کشور را گران اداره می‌کنیم. ما باید در بخش درآمد و هزینه شفاف‌سازی داشته باشیم. علاوه بر دولت، حکومت هم باید بخواهد تا شفاف‌سازی صورت گیرد. یکی از دلایلی که بانک‌های دنیا با ما کار نمی‌کنند همین عدم شفاف‌سازی است.او تأکید کرد: اصلاحات اقتصادی برای کشور ما ضروری است و اگر این اصلاحات انجام نشود، در بلندمدت کشور دچار مشکل می‌شود. من همین حالا وجود این مشکل را به‌عنوان کارشناس اقتصاد می‌بینم. اصلاحات، شامل اصلاحات ساختار اداری، فنی و اجرایی، نظام تصمیم‌گیری و مدیریت کشور است.پازوکی ادامه داد: اول باید سیستم اداری را تغییر دهیم. ازآنجایی‌که ما در سیستم اداره کشور بند پارتی داریم به‌جای افراد کارآمد بیشتر افراد ناتوان و بی‌تجربه وارد سیستم می‌شوند. این موضوع در همه دستگاه‌ها نیز دیده می‌شود. ما باید بدانیم که قضاوت به عالم علم حقوق نیاز داریم تا بتواند قضاوت عادلانه‌ای داشته باشد. اما آیا این اتفاق می‌افتد. همین ماجرا در آموزش‌وپرورش، نهاد ریاست جمهوری اتفاق می‌افتد./رویداد 24

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
هنوز!!!!!!؟ بهتر بود میگفتید کاخ نشینی وکوخ نشینی بشدت نشدید شده است که 15 میلیون از جمعیت کشور در جاشیه شهرها وزاغه ها وحلبی آبادها زندگی میکنند
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بازرگان كجا را مى ديد كه مى خواست هواپيماهاى اف چهارده را به آمريكا پس بدهد؟!خدا رحمت كند شهيد بابايى را كه جلوى آنها ايستاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
اف 16 ها را پس دادند و می دانستند که در قرار داد است که در صورت بهم خوردن قرار داد از طرف آمریکا یا ایران مبلغ بازگشت نخواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
چه گفتگوی جالبی !!! اول طرف مقابل بیاد بگه اشتباه کردم بعد با هم صحبت می کنیم . گوش آقایون سنگین تر از اینه که صدای اعتراض رو بشنوند .
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
جواب ايشان را به خوبي در چند پاراگراف بالاتر آقاي زيبا كلام به زيبايي داده اند
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
گفتگوی ملی صرفا دو نیروی اصلاح طلب و اصول گرا را شامل میشه؟ بقیه ملت هیچی نیستند؟ این زیباکلام چرا یه کم سکوت نمی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
هنوز کاخ نشین و کوخ نشین در کشور وجود دارد?!! تازه کشف شده?!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
آقای ناصری شما هنوز تو سال 92 موندي?!! معادلات سیاسی کشور بعد از نا آرامیهای اخیر تغییر اساسی کرده و شما هنوز صحبت از تکرار میکنم میکنید!??
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اصولگران اگر شما کاری از دستتان بر می آمد چند دوره در راس بودید کاری می کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اقاي الله كرم متوجه نيستند كه ايشان جايگاهي در مذاكرات اشتي ملي ندارند تا چه رسد به اينكه ايشان پيش فرض تعيين كنند . و الان امر چنان بر ايشان مشتبه شده كه در عالم خيال خود را سردمدار جريان فكري ميداند و براي مذاكرات پيش فرض و شرط قايل ميشود . اگر غير از اين است يكبار كانديد بشود تا وزن خود را در جريانات كشور ارزيابي كند
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
چرا نداره با يه اشاره تا دلت بخواهد نيروي خود جوش و آتش به اختيار ميريزه تو خيابون و همه معادلات را به هم ميرنه ، كجاشو ديدي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
آقای الله کرم ،چه کسی غیر از مردم در حکومت مردم سالار حق دارد بگوید چه کسانی وارد انتخابات بشوند یا نشوند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اله كرم هم خودشو خيلي تحويل گرفته و فك ميكنه كه اعتداليون و اصلاح طلبان و حتي اصولگرايان فرش قرمز براش پهن خواهند كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
البته آقای عباس عبدی درست می گویند آیت الله جنتی باید مسئولیت تأیید صلاحیت آقای روحانی و طیفی از نمایندگان را بپذیرند.
پاسخ ها
محمد
| United Kingdom |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
سخت نگیر باز کار خوب هم داشته مثلا احمدی نژاد رو تایید صلاحیت کرده این کم کاری نیست
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
همچنین صلاحیت احمدی نژاد و پایداری ها را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
الله کرم کیه ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
جناب اقای جنتی شما تعیین میکنید ملت به کی رای بدن. به عبارتی شما تعیین میکنیدچه افرادی وارد انتخابات بشوند و چه افرادی رد صلاحیت. پس شما مسئول هستید
زبل خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
خواستم برایت یاد آوری کنم که نا امیدانه مینویسی !! اعتراض کنم روحیه نا امیدی تزریق میکنی
پشیمان شدم !!
تو دیگه کی هستی ؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اصلا کی کیه راست راستی کی بکیه بزن بریم هالیود .هر کسی واسه خودش کسی شده خلاصه شیر تو شیریه .
رضا
|
United States
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
آقای غرویان من که نمی دانم کی هستید و‌چکاره
اما هرکه هستید باشید
مردم را آدم حساب کن

هنوز وجود دارد!@!!@

۵۰۰ بار کاخ نیاوران و کاخ سعدآباد را دیدم .
اما اون یکی بود مال شاه و هرچند ناشایسته

اما امروز هزاران کاخ گرون تر از اونا

آقا نمی بینید یا مردم را نابینا و نادان عرض میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اصلاح طلب چی ؟؟؟ اصولگرای چی ؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
چون فرد اول سیاسی کشور که رییس جمهور هست از طریق احزاب قوی و شناسنامه دار انتخاب و به مردم معرفی نمیشود بنابراین خود حاج آقا اولین کسی هست که باید پاسخگوی مردم باشد که افراد را تایید به صلاحیت میکند و میگوید مردم تشخیص بدهند که به چه کسی رای بدهند اول باید ثابت کنی که آیا همه مردم مگر سواد و درس سیاسی خواندند ؟ اولین کار باید این باشد که به مردم سواد آموختن یاد داد . آیا هنوز ما در حال تجربه دمکراسی هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
وقتشه عبدی و زیباکلام از خجالت آب شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بنده هم از آقای عبدی سوال دارم:
شورای نگهبان بله همه قبول داریم دارای قدرت است.
ولی این شورا چطور میتواند جلوی قاچاق را بگیرد؟
چطور نرخ ارز را کنترل کند؟
چطور جلوی واردات بی رویه توسط دولتی ها را بگیرد؟
چطور دولت را ملزم کند به جای خرید هواپیما کار برای جوانان ایجاد کند و...
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بله آقای غفاری بازرگان سیاستمدار کارکشته ای بود چون درس سیاست ورزی را خوانده بود خودش را ندید همسایه را دیده بود . فرد جوجه سیاسی نبود . بحث و جدل ها را در اوان جوانی کرده بود و پخته تر شده بود . احساساتی حرف نمیزد تعقل گرا بود . آلان هم باز دیر نشده چون اصلاحات خصوصا اقتصادی و خصوصی سازی بجز بخش بهداشت و درمان و اموزش و پرورش و دانشگاها خصوصی شوند .شعارهای پوپولیستی و غیر عملی را کنار بگذارید . چون تا 20سال دیگر شرایط برای رقابت با دیگر کشورها خیلی سخت تر خواهد شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
چه خبره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
چه خبره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
برادر الاه کرم فراموش کردند که مردم حرفشان را با بهترین گزینه دمکراسی یعنی صندوق رای گفتند . کسانی دیگری که با منتخب مردم مشکل دارند باید آشتی کنند.اول ثابت کن که حکومت مردم بر مردم نمودش ریاست جمهوری و مجلس هست . مردم با هم مشکل ندارند . یعنی سیاسیون باهم مشکل دارند . مگر راه زبان دیگری مانده است حجت فقط در آرا مردم هست مگر اینکه بگویند قبول نداریم .
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
من بعوان یک شهروند که در انتخابات متعدد شرکت کردم از تمام افراد مسول و سیاسی بالا تا پایین که از جانب ملت همیشه در تریبونها حرف میزنند خواهش میکنم اینقدر مردم گفتند . یا مردم میگویند را اینقدر عنوان نکنید . اگر فکر میکنید که نماینده افکار عمومی مردم هستید باید کاندید انتخابات شوید که تا مردم شما رای با رای قبول دارند یا نه . اگر نشد دیگر از زبان مردم چیزی نگویید و ننویسید چون مردم سالاری چنین هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
دوست دارم ببینم الله کرم چقدر حقوق میگیره چگونه زندگی میکنه ایا از اطرافیانش بخاطر فقر مالی به بیراهه رفته اند شکم که سیر شد ادم کنترلشو از دست میده
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
اصلاح طلب میخوای چه چیزی را اصلاح کنی خصوصی سازی را . خوب اینکه کاری نداره از تجربه دنیا استفاده کن . اصولگرا چنین روشی راقبول نداره خوب نداشته باشه . اصلاح طلب میخوای با دنیا رابطه داشته باشی حتی انگلیس و امریکا . خوب اصولگراقبول نداره خوب نداشته باشه بهش بگو شما حرفت را نگهدار در موقع تبلیغ انتخابات بزن رودرو به مردم این حرفها را بگو . به مردم بگو من اجازه هیچگونه فعالیت اقتصادی به شرکت های بقول خودم اجنبی اجازه نخواهم داد . همین حرف را رک و راست بمردم بگو . ولی فعلا اجازه بده من به امور کشور و شعارهایی که بمردم دادم عمل کنم . مانع و سد راه دولت نشو .
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
Tدر چند روز اخیر چقدر پرچمچند تا کشور را میخواهیید در تمام شهرهای ایران آتیش بزنید . خرج چاپ و رنگ و پارچه و بنزین و حمل و نقل و سوختن چوب پرچمها و هزینه نگهداری و دود و آتیش را کرده اید ای کاش با این پولها برای مستمندان خانه میساختیم . گارد ریل برای جلو گیری از سقوط مردم به دره نصب میکردیم . . خرج رنگ آمیزی مدارس کنید در و دیوار مدرسه زیبا باشند خرج نفرت و دشمنی نکنیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
الله کرم دکتر شده فکر میکنه خبریه
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
يه ضرب المثل قديمي هست كه مي گويد : ملا شدن (باسواد) چه آسان ، انسان شدن چه مشكل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
من، یک قانون ساده ولی فوق‌العاده کاربردی برای انتخاب مدیران دارم.
قانون این است که مدیر هر سازمان و اداره، باید حداقل ۲۵ سال سابقه فعالیت مستمر در آن سازمان و اداره را داشته باشد.
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
انوقت آقازاده ها و فك و فاميل بايد برن بز بچرانند ، مگه ميشه مگه داريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
اصلاح طلب اصولگرا.عجب سرمائی حس می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
همین الان اوضاع اقتصادی ضعیفه
نیاز به دیدن اینده نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
همه اینها بازیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
اگر بعد از 40 سال هنوز کاخ وکوخ نشینی داریم پس چرا انقلاب کردیم؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
وزن اقاي الله كرم در انتخابات شوراي شهر معلوم شد ' ٣٧٠٠٠٠' !!!!!!!! چه اعتماد به نفسي
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
فكر كنم 300000خودشان بهش دادن تا آبروش نره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
شرایط جامعه به گونه ای رقم خورده است که تصور یکی بودن محتوای اصلاح طلبی با اصولگرایی موجود روز به روز فراگیرتر می شود و علت آن عدم تحقق اصلاح طی بدست گرفت قدرت محدود و ظاهری قدرت توسط اصلاح طلبان است.
در چنین شرایطی انتخابات هم بی معنا خواهد بود چرا که گزینه های مختلف در واقع یک گزینه به نظر می‌رسند و تنها تفاوت شأن در تعویض مسئولین مرتبط با گزینه پیروز و شکست خورده در انتخابات است و روشها و نگاهها تفاوتی نمی کند!
آیا انتخابات در چارچوب و رویه موجود می تواند منجر به انتخاب گزینه ای برای تغییر سیاست خارجی،تغییر ساختار قدرت،حذف نهادهای موازی و.. شود؟!
جواب مثبت نیست و اینجا غرض آشکار کردن این نکته است که تدریجا مردم گزینه های مختلف را در قاموس کاندیدا نمی بینند بلکه در امکان اعمال تغییرات با انتخاب می بینند که احساس عدم امکان این تصور در ساختار موجود در حال تقویت است
محمد راسخ نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
خیلیها مثل اقای زیبا کلام فکر میکنند . اصحاب قدرت هنوز حاضر نیستند بپذیرند که باید درصد محبوبیت و رای و مشروعیت خود را در جامعه بپذیرند و از ان تمکین نمایند . که اگر چنین نشود روزبروز وضعیت نامطلوب تری پیش میاید . مسئله ی مهم دیگر این است که همیشه اقایانی امثال الله کرم با روش "باید و نباید و تحکمی" تعیین تکلیف میکنند . اصلا هم حاضر به کوتاه امدن و پذیرفتن رای و نظر اکثریت نیستند !
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
تا زمان اعدام فتنه گران باید ادامه یابد
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
بعضی ها فکر میکنند خیلی در جامعه مهمند غافل از اینکه اصلا" شاید مطرح نیستند . مخصوصا" آنها که از اول انقلاب تاکنون فقط تندروی کرده . چرا تقریبا" هیچکس ، پیگیر برخورد واقعی با خائنین میلیاردی نیست ؟ !!!!
اخگر
|
India
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
سلام ،تعجبه که عده ای میگند کاخ نشنینی وکوخ نشینی وجود دارد ،تازه فهمیدید ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری