بازدید 52730
سه هزار و شصت و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»

انتقاد زهره الهیان از عدم سالم‌سازی فضای مجازی توسط دولت قبلی/واکنش سید محمد خاتمی به بازداشت تاج زاده/روایت هاشمی از مشاهده ده‌نمکی در ۱۸ تیر ۱۳۷۸

در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند: مصرف برق رکورد زد/شناسایی ۳.۵ میلیون نفر جامانده از سهام عدالت/نماینده مردم تربت حیدریه: کشاورزان دچار توهم پولی شده اند/ امام جمعه گرگان: عده‌ای دور کاخ سفید و عده‌ای دور کاخ سرخ می‌چرخند، ما دور خانه خدا می‌چرخیم... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۲۹۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰ 10 July 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

انتقاد فدراسیون کشتی از حراست وزارت ورزش
فدراسیون کشتی از حراست وزارت ورزش و جوانان خواست درباره اتفاقات و بی‌نظمی‌های عجیب در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که باعث هجوم تماشاگران به سمت کشتی گیران شد، توضیحات خود را بدهد. در پایان کشتی حسن یزدانی و علیرضا کریمی، نمایندگان وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد، هجوم تماشاگران سبب اخلال در برگزاری مسابقات شد. این در حالی بود که حراست فیزیکی مجموعه آزادی، علیرغم تمام زحماتی که کشیدند، موفق به برقراری نظم نشدند و مدیر حراست وزارت ورزش باید پاسخگوی این بی‌نظمی باشد. نگرفتن تصمیات و ایجاد تمهیدات لازم برای ایجاد نظم در سالن برگزاری مسابقات، می‌توانست عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. بدون شک حسن یزدانی سرمایه ملی کشور و یکی از برند‌های ورزش ایران در جهان محسوب می‌شود و آقای شهیدی باید پاسخگوی این ناهماهنگی باشد. این اتفاق در حالی رخ داده است که ریاست محترم حراست وزارت ورزش چندی پیش مصاحبه‌ای درباره چرایی پیگیری احقاق حق کشتی کرده بود و جا دارد آقای شهیدی توضیح دهد چرا این بی‌نظمی در سالن ۱۲ هزارنفری رخ داده است. متأسفانه پژمان درستکار، امیرحسین زارع، حسن یزدانی و کامران قاسمپور با هجوم تماشاگران به تشک مسابقات، دچار آسیب دیدگی‌های جزئی شدند و لازم است حراست وزارت ورزش و جوانان پاسخگوی این اتفاقات باشد. باید بدانیم که کشتی به‌عنوان ورزش اول ایران از پایگاه بزرگ مردمی برخوردار است و همان‌طور که دیدید تماشاگران علاقه مند با جمعیت چند هزار نفری، حضور چشمگیری در سالن مسابقات داشتند. امیدواریم دستگاه‌های امنیتی کشور بازنگری درباره مدیریت حراست وزارت ورزش و جوانان به دلیل اتفاقات پیش آمده در مهمترین رقابت داخلی کشتی کشور در سال جاری را با دقت پیگیری کنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی که می‌تواند خدای نکرده منجر به فاجعه شود، نباشیم.

جانشین مسئول بسیج زنان سپاه قم: دشمن دنبال برداشتن حجاب از سر بانوان است
لیلا شکریان، جانشین مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه استان قم با اشاره به اینکه دشمن برای از بین بردن اسلام به دنبال برداشتن چادر‌ها از سر بانوان است، عنوان کرد: حجاب زن حافظ کیان ملی است و اگر حجاب زنان حفظ شود، وطن و کیان انسان حفظ می‌شود. شکریان افزود: راهبرد سیاسی امروز رژیم صهیونیستی نیز به این صورت است که شیوه‌های براندازی جوامع اسلامی را با استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکی و لباس‌های غربی دنبال می‌کنند.

انتقاد زهره الهیان از عدم سالم‌سازی فضای مجازی توسط دولت قبلی
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: مقام معظم رهبری بار‌ها هشدار داده اند که فضای مجازی تبدیل به قتلگاه نوجوانان شده است، ولی شاهد بودیم وزیر وقت ارتباطات هم هیچ اقدامی جهت سالم سازی این فضا انجام ندادند. همین امر منجر به آسیب به امنیت، فرهنگ و اخلاق خانواده‌ها شد و برخی خانواده‌ها را در معرض از هم‌گسیختگی و فروپاشی قرار داد. داستان غم انگیز دختری که توسط همسر خود سر بریده شد نیز از همین دست است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: کارآیی نمایندگان پایین آمده
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه ۸۰درصد از زمان نمایندگان مجلس به مسائل حاشیه‌ای و جزیی ختم می‌شود و این سبب پایین آمدن کارآیی نمایندگان است.  وحید جلال‌زاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استانی که در محل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان‌غربی برگزار شد، اظهار داشت: جامعه رسانه تمایز میان نقد و تخریب را متوجه هستند و عمده تخریب‌هایی که علیه مسئولان و نمایندگان انجام می‌شود، از جانب نفرات و رسانه‌های بدون شناسنامه و بی‌هویتی است که این امر نیازمند ورود جدی برای برخورد و شناسایی است. وی افزود: تحمل و بردباری به‌ عنوان زکات قدرت و مسئولیت شناخته می‌شود که در همین راستا نیز به مدیران و مسئولان توصیه شده است در برابر تخریب‌ها بردباری داشته باشند. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: متأسفانه حدود ۸۰ درصد زمان نمایندگان مجلس به مسائل جزئی و حاشیه‌ای مربوط می‌شود و این امر باعث باز ماندن از مسائل اصلی است. امورات کلان کشوری و استانی در حاشیه می‌مانند و مسائل حاشیه‌ای به‌عنوان موضوعات اصلی مطرح می‌شوند.

گروه‌ها و هنرمندان مستعد بسیجی به زودی به نظام تئاتر کشور معرفی می‌شوند
جواد جمیری رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور گفت: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر بسیج محلی برای شناخت استعداد‌ها و معرفی گروه‌ها و هنرمندان جدید و مستعد به نظام تئاتر کشور است. وی با اشاره به دو راهبرد اصلی آموزش و تربیت هنرمندان متعهد و انقلابی و همچنین نقش‌آفرینی هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی از طریق هنر تئاتر تاکید کرد: فعالیت‌های گسترده بسیج در عرصه‌های مختلف اجتماعی نیازمند انعکاس از دریچه هنر است و تلاش شده تا این هدف در گستره موضوعی جشنواره سیزدهم دیده شود.

اجاره بها، ۱۰۰ درصد هزینه‌های خانوار‌ها در تهران را به خود اختصاص می‌دهد
پس از آنکه نرخ‌های اجاره مسکن در شهر تهران از توان بسیاری از مستاجران فراتر رفت، قیمت‌ها در شهر‌های اطراف نیز به تدریج در حال افزایش است؛ رهن کامل یک آپارتمان ۸۰ متری نوساز در مهرشهر کرج به حدود ۴۵۰ میلیون تومان، در پردیس حدود ۲۰۰ میلیون و در پرند به ۱۶۰ میلیون تومان می‌رسد. سال‌های قبل عنوان می‌شد که اجاره بها در برخی موارد تا ۸۰ درصد هزینه‌های خانوار‌ها در تهران را به خود اختصاص می‌دهد. در حال حاضر بعضی کارشناسان می‌گویند که این رقم به ۱۰۰ درصد رسیده است. یعنی تمامی درآمد یک خانواده به اجاره اختصاص می‌یابد. گزارش‌های میدانی حاکی است که بسیاری از مستاجران تهرانی، حومه را گزینه جایگزین پایتخت انتخاب کرده‌اند. /ایسنا

راه‌اندازی پلیس امنیت اخلاقی در سراسر کشور
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور از راه اندازی پلیس امنیت اخلاقی در راستای برخورد هدفمند و قانونمند با هنجارشکنان خبر داد. حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی ظهر امروز شنبه ۱۸ تیر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در قالب ساختار جدید ابلاغی انتظامی که پایال سال گذشته توسط فرمانده کل قوا ابلاغ شد، پلیس امنیت اخلاقی در حال راه اندازی است. وی ادامه داد: شورای مرکزی با حضور فرمانده کل و تعدادی از مسئولان تشکیل شده و این شورا به صورت جدی درصدد اتخاذ روش‌های صحیح برای صیانت از ارزش‌های جامعه است، خوشبختانه امنیت اخلاقی در تهران با شدت در حال انجام است و اقدامات این حوزه در دیگر استان‌های کشور نیز آغاز خواهد شد. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور با بیان اینکه درطرح صیانت اخلاقی، برخورد هدفمند، قانونمند، روشمند و مستمر با هنجارشکنان اخلاقی در دستور کار قرار می‌گیرد، تأکید کرد: قطعا جامعه از نیروی انتظامی در تزار انقلاب اسلامی انتظار دارد خود به عنوان یک دستگاه انقلابی از ارزش‌های جامعه حراست و پاسداری کند.

علم‌الهدی: آن‌ها که می‌گویند عدالت مقدم بر ولایت است، معنای ولایت و عدالت را نفهمیده اند
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ولایت‌مداری در سایه پذیرفتن حکومت و ولایت حضرت امام زمان (عج) حاصل می‌شود و لازمه پذیرش این ولایت، پذیرش حجت امام زمان و ولی فقیه است. حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در حرم مطهر رضوی با اشاره به حدیث سلسله‌الذهب افزود: ولایت مداری تنها برپایی جشن غدیر و عزای عاشورا نیست، ولایت‌مداری پذیرش حاکمیت ولایی در زندگی اجتماعی است. امام جمعه مشهد گفت: آن‌ها که می‌گویند عدالت مقدم بر ولایت است، معنای ولایت و عدالت را نفهمیده اند، امکان ندارد جز در سایه ولایت، عدالت اجرا شود، بیان این‌ها انحراف است و شبهه در برابر راهی است که شهدای ما برای آن خون داده‌اند. علم الهدی ادامه داد: این زمزمه‌ای که عده‌ای آن را در قالب شعار انقلابی مطرح می‌کنند، رگه‌ای از نفوذ دشمن در جریان انقلابی جامعه است.

وزارت بهداشت: مردم عدم باورمندی پرسنل مراکز درمانی به طرح افزایش جمعیت را به ما گزارش دهند
مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی وزارت بهداشت گفت: خط ۶ سامانه ۱۹۰ به دلیل تکالیفی که در قانون جوانی جمعیت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محول شده به سوالات، پیشنهادها و شکایات مردمی به طرح جوانی جمعیت اختصاص داده شد. دکتر علیرضا رحیم نیا با اشاره به راه‌اندازی خط پاسخگویی درباره جوانی جمعیت در سامانه ۱۹۰، اظهار داشت: سامانه ۱۹۰ دارای شش لاین بود که ما سه لاین دیگر به این سامانه اضافه کردیم و اکنون دارای ۹ لاین است. وی افزود: لاین شش را به دلیل تکالیفی که به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محول شده، به سوالات، پیشنهادها و شکایت مردم به طرح جوانی جمعیت اختصاص دادیم. دکتر رحیم‌نیا تاکید کرد: مردم از طریق لاین ۶ سامانه ۱۹۰ می‌توانند اگر در مراحل طرح افزایش جمعیت سوالاتی درباره نازایی دارند و یا شاهد هزینه‌های زیاد آزمایشگاه و دارو و یا رفتار نادرست و یا عدم باورمندی پرسنل به طرح افزایش جمعیت بودند با ما در میان بگذارند.

واکنش سید محمد خاتمی به بازداشت تاج زاده
رییس دولت اصلاحات با فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده تماس تلفنی داشت. جواد امام مدیرعامل بنیاد باران با اشاره به بازداشت سیدمصطفی تاج زاده گفت: سیدمحمد خاتمی در تماسی با فخرالسادات محتشمی پور، از این اتفاق اظهار تأسف کرده است. وی افزود: رئیس جمهور اصلاحات همچنین با تبریک عید سعید قربان، از صبوری و تدبیر همسر تاجزاده تقدیر کرد و اظهار داشت: «ای کاش به جای این بازداشت‌ها و ایجاد محدودیت ها، بازداشت شدگان قبلی و در راس آن‌ها محصوران عزیز آزاد می‌شدند و از این طریق، گام‌های محکمی در جهت خوداصلاحی برمی داشتند تا در سایه آن هم نظام تقویت شود و هم امید و اعتماد به جامعه بازگردد. بدون شک اگر چنین رویکردی انتخاب می‌شد، مشکلات فراوانی که مردم با آن روبرو هستند، کاهش می‌یافت و موجبات محکم‌تر شدن پایه‌های امنیت ملی و از بین رفتن چشم طمع دشمنان می‌شد. /صبح ما

روایت هاشمی از مشاهده ده‌نمکی در ۱۸ تیر ۱۳۷۸
مرکز اسنادآیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات ۱۸ تیر ۱۳۷۸ وی نوشت: با آقای [سیدمحمد]خاتمی [رییس جمهور]، درباره حوادث دانشگاه‌ها، تلفنی مذاکره کردم. آقای خاتمی گفتند، امروز شورای عالی امنیت ملی، جلسه فوق‌العاده داشته و تصویب کرده‌اند که متخلفان از نیروی انتظامی و انصار حزب‌الله، شناسایی و تنبیه شوند، ولی پیشنهاد خود ایشان در مورد عزل [آقای هدایت لطفیان]، فرمانده ناجا [= نیروی انتظامی] رأی نیاورده است.
امروز در اطراف دانشگاه تهران و داخل آن، اجتماع انبوهی از دانشجویان بود که ادامه تظاهرات کوی دانشگاه است و خواستار شناسایی عاملان تجاوز به دانشگاه و کیفر آنان‌اند و شعار‌هایی علیه رهبری و آقایان ناطق [نوری]و [احمد]جنتی و قوه قضاییه و ناجا می‌داده‌اند و از آقای خاتمی حمایت می‌کرده‌اند، ولی شعار «خاتمی، اقتدار یا استعفا» هم بوده است.
عصر هم تظاهرات خیابانی داشته‌اند و تا شب ادامه داشته و اکنون صدای الله‌اکبر آن‌ها را می‌شنوم. محافظان خبر دادند که صدای الله‌اکبر از خوابگاه دانشجویان در جماران است. [آقای مصطفی معین]، وزیر علوم، در حمایت از آنها، استعفا داده است.
گزارش‌هایی که روی صفحه کامپیوترم در ساعت یازده شب آمده، می‌گویند که تظاهر کنندگان به داخل کوی دانشگاه تهران رفته‌اند و در آنجا بیانیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برایشان خوانده شده، ولی آن را نپذیرفته‌اند و شعار داده‌اند که باید آقای لطفیان، فرمانده ناجا، عزل و محاکمه شود و اعلان کرده‌اند، فردا به تحصن خود تا رسیدن به خواسته‌ها ادامه می‌دهند.
دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های کشور، حمایت خود را از تظاهرات‌کنندگان اعلان کرده‌اند. آقایان [سیدعبدالکریم]موسوی اردبیلی و یوسف صانعی هم به نفع آن‌ها اعلامیه داده‌اند و نمایندگی رهبری در دانشگاه هم تهاجم به دانشگاه را محکوم کرده است.
انصارحزب‌الله هم اعلان کرده، در تهاجم به کوی دانشگاه حضور نداشته، اما آقای خاتمی به من گفتند که [مسعود]ده‌نمکی و همفکرانش را آنجا دیده‌اند.

امام جمعه گرگان: عده‌ای دور کاخ سفید و عده‌ای دور کاخ سرخ می‌چرخند ما دور خانه خدا می‌چرخیم
نورمفیدی، امام جمعه گرگان با طرح این پرسش که معنی طواف چیست، تاکید کرد: در دنیای امروز عده‌ای به دور کاخ سفید و عده‌ای دیگر به دور کاخ سرخ یا سبز می‌چرخند، اما ما مسلمانان به دور خانه خدا می‌چرخیم که نه کاخ است و نه جلال و جبروت دارد، بلکه نمای سنگی ساده دارد که خانه توحید است، متاسفانه از حج این حقایق را جدا کردند.

نماینده مردم تربت حیدریه: کشاورزان دچار توهم پولی شده اند
محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت زعفران در کشور‌های همسایه ایران، از جمله امارات و ترکیه و همچنین کشور‌های اروپایی اختلاف فاحشی با قیمت آن در ایران دارد و هر کیلو زعفران در این بازار‌ها از حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار دلار به فروش می‌رسد.  در چند سال گذشته قیمت زعفران در ایران به حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار رسید و علیرغم افزایش قیمت دلار، این افزایش قیمت روی قیمت زعفران ایران تاثیری نگذاشت. زنگنه با بیان اینکه عدم این افزایش قیمت چند دلیل عمده دارد، افزود: با توجه به اینکه هزینه‌های کشاورزان به ریال است و اکثرا هم خانوادگی نسبت به کشت آن اقدام می‌کنند، برآورد درستی از افزایش واقعی هزینه‌های تولید و از طرفی اطلاعاتی نسبت به ارزش دلاری محصول خود نیز ندارند و دچار توهم پولی شده و از این روی با هر پیشنهاد قیمتی نسبت به فروش محصول خود اقدام می‌کنند.

کشور‌های منطقه ۱۲۰۰ میلیارد دلار تعامل اقتصادی دارند
یحیی آل اسحاق، وزیر اسبق بازرگانی در پاسخ به این که با توجه به موقعیت فعلی چه راهکار ویژه‌ای می‌توان ارائه داد که در کوتاه‌مدت حل مشکلات اقتصادی ممکن شود، اظهار داشت: ما در اول باید به این موضوع توجه کنیم که اقتصاد را نمی‌توان با امریه و دستور مدیریت کرد، اخیرا دوباره بحث‌هایی شده که مثلا قیمت‌ها به فلان تاریخ بازگردد یا تولید کنندگان اجازه افزایش قیمت نداشته باشند، اما آیا در عمل چنین موضوعی ممکن است؟ امروز اقتصاد ما با بیماری مزمن تورم مواجه و کسری بودجه در بسیاری از سال‌ها ثبت شده است، رشد نقدینگی و پایه پولی نگران‌کننده است، بحران‌ها در محیط زیست، مسکن، معیشت مردم و حتی صندوق‌های بازنشستگی دیده می‌شود؛ آیا می‌توان انتظار داشت با تکرار تجربیات غلط گذشته و دستوری کردن اقتصاد چنین مشکلاتی برطرف شود؟ ما ظرفیت این را داریم که در حوزه‌هایی مانند برق و گاز، خدمات فنی و مهندسی و صادرات کالا‌های با ارزش افزوده بالا در منطقه نقش‌آفرینی کنیم. امروز کشور‌های منطقه ۱۲۰۰ میلیارد دلار تعامل اقتصادی دارند چه سهمی از آن به ایران رسیده است؟ ما در طول سال با عراق بیش از ۳.۵ میلیون گردشگر جابه‌جا می‌کنیم. از سال‌ها پیش ظرفیت تجارت مشترک را نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار ارزیابی کرده‌ایم، اما آیا در داخل سیاست‌های ما اجازه استفاده از این ظرفیت‌ها را داده است؟

عرضه خودرو در بورس در صورت موافقت شورا
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا، در مورد آخرین وضعیت تصمیم گیری عرضه خودرو در بورس کالا توضیح داد: شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد. در این راستا کمیسیون فرعی شورا تشکیل شد و اعضای این کمیسیون که از اعضای اصلی شورای عالی بورس مانند رئیس سازمان بورس، نماینده وزارت صمت، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی و... به همراه کارشناسان تشکیل می‌شوند با فرایند عرضه خودرو در بورس موافق هستند. سید جواد جهرمی با تاکید بر اینکه با توجه به موافقت شورا، خودرو در بورس عرضه خواهد شد، اظهار کرد: اگر عرضه خودرو در بورس، قطعی مصوب شود، احتمالا یک کلاس خاص از خودرو‌ها عرضه می‌شوند نه خودرو‌های یک شرکت. برای مثال خودرو‌های کم تیراژ عرضه می‌شود.

ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی کم شد
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۴۵.۱۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۳.۱۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است. حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵.۹۵ میلیارد دلار است که ۳۵.۲۷ درصد کاهش داشته است. هم اکنون حجم کل در امور مالی غیر متمرکز، ۴.۶۹ میلیارد دلار است که ۸.۳۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۰.۵۷ میلیارد دلار است که ۹۰.۳۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

هشدار پلیس نسبت به اجاره کارت بانکی
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا با تاکید بر اینکه چیزی به عنوان اجاره کارت بانکی نداریم، گفت: اگر کسی کارت بانکی‌اش را اجاره می‌دهد، مطئمن باشد که از کارت وی برای مقاصد مجرمانه استفاده شده و اولین کسی که مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد مالک حساب است.

شناسایی ۳.۵ میلیون جامانده از سهام عدالت
دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در مورد اعطای سهام عدالت به جاماندگان از دو دهک کم درآمدی گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت مکلف است جاماندگان از دو دهک کم‌درآمدی یعنی مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را شناسایی کند که آن هم در مرحله شناسایی و تنظیم لیست قرار دارد و  این لیست توسط وزارت رفاه در حال تهیه است.  شناسایی جاماندگان سهام عدالت از طریق سامانه‌ها و سازمان‌های مربوطه انجام می‌شود و نیازی به مراجعه مردم و هزینه‌کرد آن‌ها نیست، خود وزارت رفاه از طریق سامانه‌ها این کار را انجام می‌دهد.

خزائی در مورد اینکه چه زمانی شناسایی جاماندگان دو  دهک تمام می‌شود، گفت: تاریخ دقیقی فعلا مشخص نیست، اما پیگیر هستیم شناسایی جاماندگان سهام عدالت به زودی انجام شود و این، چون تکلیف قانون بودجه امسال است باید حتماً امسال انجام شود. دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در مورد اینکه برآورد تعداد جاماندگان چقدر است، گفت: طبق برآورد حدود ۳.۵ میلیون نفر از جاماندگان دو دهک کم درآمدی برای دریافت سهام عدالت شناسایی می‌شوند.

مصرف برق رکورد زد
امروز دمای هوا به شدت روبه افزایش گذاشته است و همین موضوع به بیشتر شدن میزان مصرف برق کمک کرده است. تازه‌ترین گزارش شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران بیانگر آن است که امروز و هم‌زمان با گرم‌تر شدن هوا، مصرف برق کشور افزایش یافت و نیاز مصرف برق به ۵۹ هزار و ۱۰۰ مگاوات رسیده است، در حالی که این میزان در مدت زمانی مشابه روز گذشته ۵۵ هزار و ۸۰۰ مگاوات بود. /ایرنا

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۴
در انتظار بررسی: ۳۲
انتشار یافته: ۷۱
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
"داستان غم انگیز دختری که توسط همسر خود سر بریده شد نیز از همین دست است"

اگه همین فضای مجازی به اصطلاح سالم سازی (شما بخونید سانسور) شده بود، هیچکسی از این ماجرا اطلاعی نداشت. اما واقعا این مسئله چه ربطی به فضای مجازی داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
من اولین بار است اسم خانم نماینده مجلس از طریق فضای مجازی می شنوم. تا حال برایم گمنام بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
این طرخهای من دراوردی تو این اوضاع اقتصادی چیزی جز هزینه ندارند. سفره خالی مردم بچسبید یا استعفا بدید این شوبازیها فایده نداره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
ظاهرا اوضاع بسیار ناجوره که همه مسئولین بند کردن به حجاب و فضای مجازی تا بقول خودشون افکار مردم رو منحرف کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
زهره الهیان تو حتی بلد نیستی چطوری سفسطه کنی.سر بریدن مال فضای مجازی نیست.افراد خاصی اینکار رو میکنن!!!
ناشناس
|
Ireland
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دیگه سالی یه‌بارم تابناکدنمیام.سایت تبلیغاتی شده.چقد مسخره‌س آدم دکمه بستن تبلیغات رو میزنه میره تو یه سایت دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
جز دلسوزی در صحبتهای آقای تاجزاده نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
پاسخ به خانم الهیان که خواسته یه چیزی گفته باشه که بگه منم هستم !!!!

به همان دلیل که دولت فعلی هم بعد از یکسال هیچ اقدامی نتوانسته بکند !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
هر موقع بوی نامطبوعی از ا‌وضاع کشور میاد مسئولین جوان و جهادی و انقلابی یاد حجاب و فضای مجازی می افتند. ما که مشکل دیگری نداریم الحمدلله.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
مشگل سگ گردانی هم داریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
عامل اصلی حجاب فعلی خود آقایان هستند که قانون ان را رعایت نمی کنند و برخورد نمی کنند
در ضمن 40 سال پیش که زن را در محیط مردان نامحرم می آورد تا کار کنند را به یاد بیاور که خود به خود غیرت ها کنار می رود و کمترین آن آب رفتن حجاب می شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
كشوري كه بعلت فقراكثرنوجوانهاوجوانهايش ترك تحصيل كرده ويابيكارروزگارميگذرانندباسالم سازي فضاي مجازيش چيزي درست نميشودشماهنوزخواب تشريف داريد.!
حاجی منزلتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
پس که اینطور جناب علم الهدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دولت قبلی با فحشا و حقوق نجومی فقط رای جمع کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
یادش به خیر !!
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
با فرمایشات هر دو بانوی دانشمند مبنی بر اینکه دشمن به دنبال برداشتن حجاب از سر بانوان است و دیگر اینکه فضای مجازی تبدیل به محل فسق و فجور شده و انحراف بانوان و جوانان را به دنبال داشته موافقم و مورد تایید من است و باید در برابر این توطئه دشمنان ایستاد و افراد بی حجاب را دستگیر و زندانی کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
این که فدراسیون کشتی نامه می‌زند قصیه کاملا مشکوک هست با اینکه قبلا یک درگیری بین دبیر و پولادگر رخ داده
جبارزاده
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
سرکارخانوم زهره الهیان مردم ایران هنوز نامه متملقانه ممنوعیت واردات واکسن که توسط شما ودیگر افرادآشنابه قیمت نان امضاشدرا فراموش نکرده اند.سلامت جامعه راهم امثال سرکاربیشترتهدیدمیکنید تا اینترنت.بقول یکی ازفرهیختگان که صحبتش چندروزقبل درهمین تابناک هم منتشرشد اینترنت فسادایجادنمیکند بلکه فسادهارا نمایان میکند که این باعث نگرانی مفسدین و وارونه نمایی درمورد اینترنت میشود.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
خانم لیلاشکریان بیسیجی محترم اولا این دشمن کیست وکجاست ؟ثانیا چرا کارو زندگی خودرا ول کرده چسبیده به برداشتن روسری زنان ایران؟
پورسلماسی
|
Germany
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
برای صرفه جویی درهزینه ها وجلوگیری ازتداخل وموازی کاری بهتر است کل وزارتخانه ها ونهادهای کشورادغام و2 سازمان تحت عنوان : 1.سازمان امورفلسطین 2.سازمان امورحجاب تشکیل شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
:)))))
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
شرط ولایت عدالت است
غفاری
|
Germany
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نحوه پوشش خانم سخنگوی وزارتخارجه روسیه درایران وعربستان حامل پیام بسیارمهم وپرمعنایی بودکه نادیده گرفته شد. درعربستان حجاب قانونی منطبق با عرف آن کشور وکسی هم حتی خارجیها نمیتوانند قانون را نقض کنند. ولی درایران برخوردهای متناقض ضدونقیض وزننده -پرداختن بسیاربیش ازحد وحصر نسبت دادن به توطئه دشمنان و برخوردهای نامتعارف- مسئله حجاب رابه مضحکه وجوک بسیاری ازمردم تبدیل کرده وخانم روسی هم آنگونه حجاب را رعایت کرد وتعجبی هم نداشت چونکه بسیاری اززنان ودختران خودجامعه ما هم درملاعام طوری لباس میپوشند که حتی نام بدحجابی نمیتوان برایش گذاشت وبایدگفت تمسخرحجاب وماریای روسی هم همین کارو کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
آقای خاتمی با تکراری که کردی دیگر اعتبارت مثل قبل نیست و مشکل بزرگت هم اینست که جز تاسف خوردن کار دیگری نکردی و نمی کنی .
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
طرح تشکیل پلیس امنیت اخلاقی مارا بی اختیار یاددهه60 وآموزش نحوه لباس پوشیدن توسط برادران کمیته چی ونحوه برخوردآنان دروسط خیابان با بدحجابان وسایرچیزهایی که نقض شئونات اسلامی نامیده میشدمیاندازد .کمیته منحل شد(یابقول خودشان ادغام شد) ولی تازگیها با حرفهای خیلی حضرات ظاهرا یادآن دوران شیرین بزرگان را برآن داشت که کمیته رابانام جدیدپلیش امنیت اخلاقی احیا کنند.>> هرکه نیاموزد ازروزگار هرگزنیاموزدازهیچ اموزگار (فردوسی)
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
سید خاتمی بخدا یه دونه ای .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
شما قیم‌‌ مردم نیستی حاج‌‌ خانم که درمورد همه چی تصمیم بگیری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
خانم الهیان
دولت فعلی هم تنها کاری که برای فضای مجازی کرده، کاهش تهوع آور سرعت اینترنت بوده، طوری که برای برگزاری یه کلاس مجازی و باز کردن یه فایل مجاز اشکمون درمیاد و سرمون رو به دیوار می کوبیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
ببین کی از وطن صحبت می کنه!! شما اگر اهل وطن بودی این مملکت رو به این روز نمی انداختی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
خانم زهره الهیان از تهران و اسلام شهر و ......کلا 800 هزار رای هم نداشت.صرفا جهت اطلاع.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
افزایش مصرف نیست.تغییر واحد اندازه گیری از مگا وات به مگاواتاما است که از مگا وات کوچکتر است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
سید محمد خاتمی هم باید دستگیر بشه. چون علیه امنیت ملی حرف میزنه.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
اندر حكايت عدم سالم سازي فضاي مجازي در دولت قبل به روايت خانم الهيان !
-----------
به هر حال در دنياي عجيب و غريب قرن بيست و يكم فضاي مجازي همان طور كه از اسمش هم بيداست
فضاي « مَجازي » است ، نه فضاي « مُجاز ي » كه بخواهد مجوز داشته باشد !!
حال اگر ما بتوانيم فضاي مَجازي را واقعاً به فضاي « مُجاز » ي تبديل كنيم ، به نظرم كاري كرده ايم كارستان ... شق القمر !! ... چيزي مثل معجزه دهه سوم قرن بيست ويكم !! ... خودش شاهكاري است ، مگه نه ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
آخه بگو زهره الهیان شما منتخب کی هستی و چند درصد رآی اومدی مجلس؟,بعدش فضای مجازی چون افشاگری میکنه میخوای ببندیش
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
آقای سید محمد خاتمی‌ !

شما که مرد عرصه‌ سیاست نیستی مجبوری‌ ؟!
حمایت از دوستان‌ و همفکران را از محمود‌ یاد بگیر‌ !!
ناشناس
|
Singapore
|
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
ممنون از آقای خاتمی. واقعا خوب بود مجموعه کشور در جهت هم افزایی حرکت می کرد. ولی متاسفانه برخی ساختار ها مثلا شورای نگهبان بیشتر نظرشون رو اعمال می کنند بجای عمل به قانون و کلا حرکت در جهت وحدت جامعه صورت نمیگیره.
همینطور کلیت دولت و مجلس وافعا دلسوزی نمی کنند برای کشور. مردم هم از اونطرف همینطور بجای تلاش برای بهبود با قهر و کناره گیری شکاف رو بیشتر می کنند.
متاسفانه ما اکثرا دنبال استقرار جمهوریت و دموکراسی نیستیم. تصور ما از دموکراسی اینه که بتونیم براحتی حرفمون رو بزنیم و کسی باهامون کاری نداشته باشه. درصورتی که این بخشی از تعریفش هست. قسمت مهم تر و اساسی ترش اینه:
مخالف ما بتونه براحتی حرفش رو بزنه و وقتی در مرتبه حرف و فکر هست ما هم در مرتبه حرف و فکر جوابش رو بدیم چه قدرت به دست ما باشه چه نه. و نظر مخالف رو به عنوان یک نظر بپذیریم که البته نظر ما هم باهاش مخالف هست.
این معنی رو حضرت امیر بطور حقیقی و کامل در حکومتشون به منصه ظهور رسوندند. که در پای منبر مبارکشون خوارج ناسزا می گفتند و به محضر، مظهر خدای یکتا بی ادبی روا میداشتند ولی در زمان تقسیم بیت المال سهمشون رو بطور کامل حضرت امیر پرداخت می کردند. و اون ملعون ها بطور کامل خودشون رو از انتقام حضرت امیر در امان میدیدند. و تا وقتی که دست به شمشیر نبرده بودند با عکس العمل امیر مومنان مواجه نشدند.

آخه اینکه اقای خاتمی نتونه حرفش رو بزنه یا یه سری آدم فقط بخاطر شعار دادن حبس بشند چه معنی داره؟ کاری هم نداریم که به حق هست یا ناحق ولی حق داره حرف بزنه.
از اونور هم اوضاع مناسبی نیست فکر نکنیم که اونور خیلی گل و بلبله. بی بی سی نشون میداد تو همین انتخابات 1400، مخالفان کسانی که میخواستند برای رای دادند به سفارت خونه ها برند کتک میزدند. کسی نبود بهشون بگه تو الان قدرت دستت نیست با مخالف نظرت که فقط میخواد نظرشو در پایین ترین سطح بصورت کاملا خصوصی پای صندوق رای ابراز کنه اینطوری برخورد می کنی. چطور توقع داری به همچون تویی مردم به عنوان کسی که عدالت و دموکراسی رو میخواد برقرار کنه اعتماد کنند؟ و هیچ کسی هم از oposicion به چنین رفتار هایی یه اعتراض خشک و خالی هم نکرد.

حضرت امیر خیلی از ما توانمند تر بودند ولی در حفظ حکومتشون به اوجا رسیدند. چرا؟ جوابش در جواب حضرتشون به معاویه هست که قریب به مضمون میفرمایند که اگر خطوطی که شرع برای حرکت در مسیر حق ترسیم کرده نبود بهت می گفتم چه کسی زیرک تر هست.
هزار معاویه و عمر عاص در یک پیچ مکر حضرت امیر برای ابد سرگردان می شدند ( که البته شدند هم ). ولی هدف حضرت امیر حقظ حکومت نبود حرکت در مسیر حق بود. ( البته که حق معنیش رو از حضرشون میگیره و حق و حقیقت حول وجود مقدسون شکل میگیره. ). اگر حفظ حکومت با حرکت متشرعانه منطبق میشد که چه بهتر وگرنه یک اصل داریم حرکت در مسیری که شارع مقدس ترسیم کرده حتی اگر منظر به از دست دادن حکومت بشه.


خلاصه دموکراسی یعنی مخالف ما بتونه بدون ترس حرفش رو بزنه. و اینکه هدف انسان نه حفظ حکومت هست نه چیز دیگه ای فقط عمل به فرمایش حضرت حق هست. مثلا: عبادت، بندیگی، صداقت، راستی، یک رویی، محبت، نوع دوستی، انسان دوستی، حیوان دوستی، طبیعت دوستی، دفاع از مظلوم، دوری از ظلم به موجودات شامل جمادات، حیوانات، انسان ها ( شامل مسلمان، مسیحی، کلیمی، بودایی، زرتشتی، بادین، بی دین، کافر )
ممکنه بگیم اگه اینکار رو بکنیم رشته کار از دستمون خارج میشه، خوب بشه...! هدف ما گرفتن رشته نیست. مسلمان بودن ( انسان شدن ) هست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
الهیان به اندازه یک نماینده شهرستان رای نداره چطور نماینده ی مردم تهرانه
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
نظری ندارم که تابناک از ترس رئیسش سانسور کنه،!
ناشناس
|
Germany
|
۰۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
اگراجاره خانه درتهران گران است اینهمه هجوم به شهر تهران نیاوریدتهران دیگرغیرقابل زندگی شده آیامیدانید آمار تلفات دراثرآلودگی هوادرشهرتهران چقدراست ایا میدانید ساعات تلف شده درترافیک شهرتهران چقدراست میدانیدناهنجاریهای اجتماعی بعلت ازدیادجمعیت درشهرتهران نسبت به همه کشور چقدربالاتراست آنوقت همه میخواهند به تهران بیایندجمعیت شهرهای کوچک ثابت مانده ولی شهرتهران هرروزشلوغ ترمیشودهمراه بابدترشدن کیفیت زندگی ، بهتراست دولت سیاست مهاجرت معکوس ازشهرتهران به شهرستانهاوشهرهای کوچکتر را دردستورکارقراردهد رسانه های خارجی هم دایه مهربانترازمادرشده و باموذیگری برای ایجادبدبینی مرتب به موضوع گرانی اجاره خانه درتهران میپردازند ولی نمیگویند که شهرتهران ازجمعیت اشباع شده ومردم راتشویق به مهاجرت بشهرهایشان نمیکنند بعضی هم تحت تاثیرالقائات موذیانه آنهاقرارمیگیرند درهرحال تمام تلاش مدیران وبرنامه ریزان شهری واحتماعی بایددرجهت کاهش جمعیت کلان شهربی دروپیکرتهران باشد تا فراهم کردن زمینه زندگی راحت تر وارزانتربرای مهاجرت بیشتر ازشهرهاوروستا به تهران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
داداش وقتی توی خوزستان که تموم ثروت کشور روداره یه دکتر درست حسابی و امکانات نیست پس چکارکنن مردم
امکانات رو براهمه کنن تهران مگه چی داره که مردم بیان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
سالم سازی فضای مجازی از نظر شما بستن دهان منتقدان است کسی نباشد به سیاست هاتون نقد کند چند تا باشند همیشه به به و چه چه کنند آن موقع فضای مجازی فضای ایده آل می شود شما اول خودتان را درست کنید آن موقع فضای مجازی خودش درست می شود ولی وقتی مشکل دارید از انتقاد سازنده و واقعی بدتون نیاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
انتقاد زهره الهیان از عدم سالم‌سازی فضای مجازی توسط دولت قبلی
آبجی یکبار هم انتقاد کن از گرانی های اخیر اختلاس گرها و تروریست های اقتصادی و ............. لابد شنیدی که از هر دری فقر وارد بشه ایمان خارج میشه
رامین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
خانم زهرالهیان شما معشت مردم وبدبختی مردم روبعنوان نماینده همین مردم درست کردی شماها بدترین عملکردرو دراین مجلس انقلابی راداشتید هیچ باری راازدوش مردم برنداشتید همش ازمردم گرفتید به دولت دادید مثلا نماینده مردم بودید وبایددفاع ازحق مردم میکردیدمجلس انقلابی واقعا قیام وانقلاب کرد برعلیه مردم حالاهم گیر دادی به فضای مجازی اخه شما کاردیگری ندارید جزمحدودیت ایجاد کردن برای معاش مرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
دولت قبلی تعهد نداده بود خواستهای کثیف برخی ها را اجرا کند .
رضوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
آقای خاتمی که به مردم کرکس لقب دادید، دیدیم رفقای شما هم در دورانی که در قدرت بودند چه وضعی رقم زدند! الان هم برای ملت چیزی که مهم نیست امثال تاجزاده است.مردم از اصولگرا و اصلاح طلب عبور کردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
سلام لطفا به بعضی از نمایندگان دستور زبان فارسی یاد بدید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
انتقاد زهره الهیان از عدم سالم‌سازی فضای مجازی توسط دولت قبلی

اینترنت و قطع درآمد مردم دیگه حجاب اینا نیستا شدیدا حواستون به تصمیمی که میگیرید باشد ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
درود بر تاجزاده
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
نمی دانم چرا دولت اصلاحات هنوز هم از سران فتنه حمایت می کنه بجای مواخذه سران فتنه که این بلاها را به سر این ملت آوردند هنوز از انها حمایت می کنند این مصداق عینی این ایه است که می فرمایند انها کر و کور و لال هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
مشكل اصلي مردم هزينه هاي كمرشكن مسكن هست اونوقت صد در صد اظهارات مسئولين در مورد عفاف و حجاب. پيدا كنيد پرتقال فروش را
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
"۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار دلار " و همچنان بی سوادی!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
مردم در اثر فشار گرانی ها و تورم و ماندن در هزینه های زندگی و شرمنده شدن مقابل زن و بچه هایشان دارند سکته می زنند و برخی هم در اثر نداشتن هزینه های درمان می میرند. یک مرد غیرتمند به داد مردم برسد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
بهتر زهره الهیان سالم سازی رو اول از خودش شروع کنه
با رای انگشت شمار و سفارشی خودش رو نماینده مردم کرد و حالا داره از طرف مردم چرت و پرت می گه
سیدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
با سلام واحترام
1-یک سوال ذهن مردم را مشغول کرده"اگر این همه پلیس امنیت اخلاقی داشتیم که به خیابانها بیایند، پس چرا از این افراد جهت امنیت مردم وکاهش دزدی وجرائم که امان مردم را بریده وخواست مزدم است استفاده نمی شود و در هرمحله برای امنیت مردم از صبح تا شب کشیک نمی دهند."
2-مردم از برخورد با سینماگران مانند آقای علی اف و آزادی خواهان مانند آقای تاج زاده بسیارناراضی هستند واین را نشانه فشار بیشتر برای جلوگیری از آزادی بیان میدانند. واین اقدامات را خلاف قانون اساسی که "حق آزادی بیان "را محترم شمرده میدانند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
آقاي خاتمي مشكلاتي كه مردم بااون روبروهستند ،امثال طيف شما براي مردم ايجاد كردندومردم اززنداني شدن تاج زاده هيچ ناراحتي ندارند برااينكه ايشون ازاد هم بودهيچ فايده ي براي مردم نداشتند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
آیاخودشما فایده ای برای کشورت دارید.متاسفانه شما متوجه خدمات آقای تاجزاده وامثال ایشان نیستید.پاسداری از حق آزادی بیان یکی از آنها است والبته حقوق شهروندی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
همه چی توی این مملکت زوری شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
عملکرد دولت در اقتصاد و سیاست خارجی بسیار بد و غیر دفاع بوده است. به دلیل این عملکرد ضعیف همه ارکان ذ در پی افزایش فشار به مردم در حجاب و اینترنت و .. هستند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
بــــــــــــــعــــــــــــــــــــله ، آقای علم الهدی فقط شما هستید که همه چیز را خوب می فهمید.برای همین است که یک روز همه تقصیرها و مشکلات مردم را به گردن دولت می اندازید و روز دیگر آنها را یک امتحان الهی می خوانید. خجالت هم چیز خوبی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
خانم الهیان فساد اقتصادی کشور را گرفته و مردم را بیچاره و آواره کرده اونو درست کن بقیه ش هم حل میشه/ یخورده درکت را از مسایل مملکت بالا ببر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
دستگیری و زندانی کردن تاجزاده و سینما گران حرفه ای و بولد کردن مبارزه شدید با حجاب و سگ گردانی ، نشان دهنده این است که ، دولت و مجلس و نهادهای خاص !!!؟؟

قصد دارند تا فصای بشدت نگران کننده در سطح کشور که ناشی از ناکار امدی وعدم کنترل گرانی ها و تورم و بیکاری های افسار گسیخته و اعتراصات خیابانی متعدد اصناف و کارگران و بازنشستگان شده است

و همچنین ، شکست تیم مداکره کننده هسته ای در رسیدن به توافقنامه برجام را مثلا افکار مردم را منحرف کنند !!!!؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
دقیقا همینه نا کارآمدی داره موج میزنه
ایرانی آباد و آزاد
|
United States of America
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
✅روزنامه جمهوری اسلامی: شانس آورده‌اید که با مردمی نجیب طرف هستید

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
کرونا وحجاب زنان تا ابد جهت تنظیم بازار درایران خواهد بود
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
اگر منظور از سالم سازی اینترنت قطع چند سایت فیلتر نشده و چند شبکه اجتماعی است بنظرم کلا قطع کنید ببینیم مشکل این کشور واقعا اینترنت است یا فساد و رانت
ط
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
اجاره بها، ۱۰۰ درصد هزینه‌های خانوار‌ها در تهران را به خود اختصاص می‌دهد...
راه‌اندازی پلیس امنیت اخلاقی در سراسر کشور ..........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
عدم بارور کردن ابرها در دولت قبل باعث خشکسالی در دولت فعلی این دولت بخواهد راحت باشد مشکلات فعلی را هم مقصر دولت قبل بداند
---مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
انتقاد زهره الهیان از عدم سالم‌سازی فضای مجازی توسط دولت قبلی!!!!! یعنی الان انجام شده و در دولت قبل انجام نشده بود ؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
تمام هوش و حواس مردم را معطوف کردن به سمت حجاب که کمتر اعتراضی نسبت به افزایش لجام گسیخته قیمتها صورت بگیره .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۰
دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی بهترین و طلایی ترین دوره بود. ذخیره ارزی داشتیم و ارزآوری به کشور انجام می شد. نرخ ارز شناور بود و از رانت اون خبری نبود.
بیخود نیست برخی از آقای خاتمی بدشون میاد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان