بازدید 44226
مرور روزنامه‌های شنبه پانزدهم آذرماه

مدار صداوسیما کجاست؟ /حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! /گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟

سکوت روحانی ـ نطق قالیباف، فروغی: عادل از مدار خارج شد، حذفش کردیم، نظارت استصوابی بر وکلا، ماجرای زورگیری خشن از یک زن، سوتی‌های انگلیسی مسئولان؛ از «وان دیقه» تا «لوبر»، مجلس به شورای نگهبان حقیقت را گفته است؟ حرکت زیگزاگی قالیباف روی خط برجام و یارانه پنهان ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۰۱۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۱ 05 December 2020

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز شنبه پانزدهم آذرماه در حالی چاپ و منتشر شد که بررسی و تحلیل آمار و ارقام بودجه ۱۴۰۰ از یک سو و واکنش‌ها به گفت و گوی تلویزیونی قالیباف و اظهارات مدیر شبکه سه سیما درباره حذف عادل فردوسی از شبکه سه در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.

اظهارات جواد ظریف خطاب به آمریکا و اروپا درباره تحریم‌ها و برجام و نقد و تحلیل مصوبه هسته‌ای مجلس شورای اسلامی و ارتباط آن با برداشته شدن یا ماندن تحریم‌ها نیز در روزنامه‌های امروز مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های امروز روزنامه‌ها را مرور می‌کنیم؛

مدار صداوسیما کجاست؟

سیدمحمدعلی ابطحی طی یادداشتی در شماره امروز اعتماد با عنوان مدار صداوسیما نوشت: شاید جمله‌ای که مدیر جوان شبکه سه سیما در مورد برنامه‌های ورزشی عادل فردوسی‌پور گفت که او از مدار خارج شده بود یکی از استراتژیک‌ترین مسائل کشور باشد و دلیل عمده دوری از صدا و سیما و ندیده شدن آن باشد.
مفهوم این حرف آن است که دقیقا مدار صدا و سیما از جایی که مردم به آن اقبال می‌کنند جدا می‌شود. در حوزه‌های اجتماعی این فاصله را که معمولا با عکس‌العمل‌های تظاهرات نمود پیدا می‌کند، می‌شود از راه سرکوب‌های امنیتی به آن به مقابله برخاست که نمونه‌های زیادی از آن را در ایران و در سال‌های اخیر دیده‌ایم. اما در رسانه، مساله متفاوت است. رسانه رسمی برای این است که بتواند مخاطب داشته باشد. اگر مخاطب نداشته باشد اصلا دیگر رسانه نیست. در رسانه‌های حاکمیتی مثل صدا و سیما علاوه بر مخاطب باید تلاش شود که اعتمادآفرین هم باشد تا بتواند پل میان جامعه و حکومت تلقی گردد. اگر دو کاربرد دیده شدن و مورد اعتماد بودن از رسانه رسمی حذف گردد اصلا دیگر کار کردی ندارد. آن هم در دورانی که رقابت سایر رسانه‌ها آن‌قدر سنگین است که همه رسانه‌های رسمی در همه کشور‌ها تسلیم آن شده‌اند.

مدار صداوسیما کجاست؟ /حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! /گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟
اما بی‌مسئولیت‌ترین رسانه نسبت به حکومت، روشی است که صدا و سیما در برابر مردم گرفته است و در سخنان رییس شبکه سه بروز پیدا کرده است. مدیر فرهنگی حتی برای حفاظت از امنیت ملی باید گزینه‌ها و راه‌حل‌هایش با مدیر امنیتی و اطلاعاتی و نظامی فرق کند. امنیت ملی در صدا و سیما با جلب مخاطب و جلب اعتماد آن‌ها به وجود می‌آید. یعنی برای حتی منافع امنیتی هم صدا و سیما باید ده‌ها عادل فردوسی‌پور بیافریند و از ده‌ها اصل خود بگذرد تا بتواند مخاطب و اعتماد را جلب کند. اما متاسفانه در گفتار رییس شبکه سه و سیاستگذاری‌های صدا و سیما مدار براساس جلب مخاطب و جلب اعتماد نمی‌چرخد. در مسائل اجتماعی وقتی مدار مردم و حکومت با یکدیگر تفاوت پیدا کند و هرگونه شورش و اعتراضی به وجود آید با سرکوب‌های خشن می‌تواند ولو موقتا آرام بگیرد. اما وقتی همان روش در صدا و سیما اعمال می‌شود و کسی که مخاطب و اعتماد جلب می‌کند -مثل برنامه نود عادل فردوسی‌پور- خارج از مدار می‌شود، یعنی اینکه مدیر امنیتی نمی‌تواند امنیت رسانه‌ای حکومت را هم تامین کند. محبوبیت عادل فردوسی‌پور برای این بود که مردم گمان می‌کردند از مدار خارج است. صدا و سیما در مدارش تجدیدنظر کند اگر حتی می‌خواهد حافظ امنیت و نه فرهنگ کشور باشد.


حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال!

علیرضا صفاخو‪ طی یادداشتی در شماره امروز آفتاب یزد با عنوان حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! نوشت: اگر چه تعیین رقم دستمزد کارگران به طور سه‌جانبه و با حضور شرکای اجتماعی صورت می‌گیرد، اما در حقیقت دولت کارفرمای بزرگ و اصلی کشور است و هر تصمیمی که در شورای عالی کار به عنوان شورای سیاستگذاری حقوق و دستمزد گرفته می‌شود با نظر اصلی دولت و به گونه‌ای است که به زیان خود دولت، بنگاه‌های دولتی و کارفرمای داخلی نباشد و تبعاتی نظیر ریزش نیروی کار را به دنبال نداشته باشد. در این وادی شورای عالی کار از نماینده کارفرمای دولتی، نماینده کارفرمای بخش خصوصی و نماینده تشکل‌های کارگری تشکیل شده است و همین ترکیب نشان می‌دهد که دو رای در برابر یک رای قرار دارد.
برای بودجه ۱۴۰۰ نیز دولت همچون همه ساله حقوق کارمندان در قانون خدمات کشوری را بر اساس نرخ تورم ۲۵ درصد افزایش داده است و طبعا همین رویه هم در شورای عالی کار در انتهای سال در پیش گرفته می‌شود و این طور نیست که در شورای عالی کار رقمی بالاتر از این حد در نظر گرفته شود، چون دولت بودجه خود را مدت‌ها قبل بسته و تقدیم مجلس کرده و در آن سهم دستمزد نیروی کار را پیش‌بینی کرده است.
در این میان فتح اله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی روز گذشته پیشنهادی کرد که در نوع خود قابل تامل است و نباید از کنار آن به آسانی عبور کرد.

مدار صداوسیما کجاست؟ /حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! /گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟
وی پیشنهاد کرد حداقل دستمزد سال آینده کارگران در شورای عالی کار به شکل پلکانی و با درنظر گرفتن معوقات مزدی سال‌های قبل تعیین شود تا از این طریق بخشی از هزینه‌های زندگی کارگران جبران شود.
در واقع این پیشنهاد از آنجا مبنای منطقی دارد که عدم اجرای ماده ۴۱ قانون کار یکی‌از مشکلات اساسی تعیین دستمزد کارگران است. در حالی که به لحاظ قانونی مشکلی برای تعیین دستمزد وجود ندارد و ماده ۴۱ قانون کار به صراحت مبنا و ملاک تعیین حداقل مزد کارگران را که بر پایه نرخ تورم بانک مرکزی و سبد معیشت خانوار است مشخص کرده است.


حال اگر به این نکته توجه گردد که ماده ۴۱ اجرا نمی‌شود و نرخ تورم مطابق آنچه که از سوی مراجع رسمی اعلام می‌شود، مدنظر قرار نمی‌گیرد، پس تغییر روش پرداخت حقوق امری نه تنها اجتناب ناپذیر بلکه ضروری نیز هست. کما اینکه در مورد سبد معیشت هم کمیته دستمزد شورای عالی کار همه ساله رقم هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را پس از جلسات متعدد بررسی، اعلام می‌کند، ولی هنگام تعیین مزد فاصله زیادی بین دستمزد مصوب با هزینه سبد معاش خانوار کارگری وجود دارد. تا جایی که رقم سبد هزینه خانوار ۵ میلیون تومان تعیین می‌شود، ولی حقوق کارگر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به تصویب می‌رسد که هر عقل سلیمی به ناچیز بودن آن در مقابل خط فقر به ویژه تورم رخ داده در فاصله چند ماه بعد از آغاز هر سال اذعان خواهد داشت. آشکارا در طول سال‌های گذشته به دلیل فاصله بین سبد معیشت و نرخ تورم، دستمزد کارگران با عقب افتادگی مواجه شده و قدرت خرید کارگران به تدریج کاهش یافته است و تنها راه کاهش این عقب افتادگی، پرداخت حقوق به شکل پلکانی است تا چه بسا ظرف ۵ تا ۱۰ سال جبران شود و بخشی از هزینه‌های زندگی کارگران کاهش یابد. اگر هم دولت و یا کارفرمایان به ناتوانی در پرداخت این حقوق اعتراف دارند بهتر است راه اساسی و مهمتری برای نجات طبقه زحمتکش کارگری بجویند چرا که افزایش تداوم این فشار‌ها به دلایل انسانی و اخلاقی و حقوق اجتماعی نابخردانه و دارای پیامد‌های بسیار ناگوار اجتماعی برای نسل امروز و کاهش شدید بهره وری است. در واقع امروز در حالی باید دریافتی یک کارگر ۹ میلیون تومان باشد که روی ۳ میلیون تومان مانده است و به دلیل مباحثی همچون عدم توان کارفرمایان یا ریزش نیرو‌های کار، قدرت خرید خانوار‌های کارگری نه تنها افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه هر سال از سال گذشته بدتر نیز می‌شود و این به معنای مرگ تدریجی طبقه کارگر در ایران است.

 

گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟

روزنامه جوان با نقد اظهارات یکی از اصلاح طلبان در یادداشتی با عنوان گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟ نوشت: مرتضی مبلغ، از مدیران دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفته: «اگر بخواهیم یکی از مشکلات کشور را که ریشه بسیاری از معضلات است، نام ببریم، آن مورد ورود و دخالت برخی نظامیان در سیاست و اقتصاد است. اقتصاد هم مانند سیاست وظیفه اصلی نظامیان نیست، کار ویژه اصلی نظامیان حفاظت از مرز‌ها و کیان ملت است».


مبلغ در ادامه اضافه کرده که «احتمالاً به محض ورود نیروی نظامی و امنیتی در اقتصاد، بستر ناصواب و انحرافاتی هم فراهم می‌شود. این ادعا که ورود نظامیان به اقتصاد باعث بهبود وضعیت اقتصادی شده است، از اساس نادرست است».
کار فرافکنی اصلاح‌طلبان از بی اخلاقی هم گذشته و هر کس اندکی آشنایی با مشکلات اقتصادی مردم در این سال‌های دولت روحانی داشته باشد، خوب درک می‌کند در این شرایط، سخن از عالم و آدمی که مقصر وضعیت اقتصاد کشور است، برای کتمان و تغافل از نقش دولت چقدر مضحک است. از مرغ و گوشت و روغن تا ماست و شیر تا پوشک و لباس و کیف و کفش تا خانه و خودرو تا انواع لوازم خانگی ایرانی و غیرایرانی و ... خلاصه هر چه که برای داشتنش باید پول پرداخت کرد، تورمی چند برابری داشته و همه هم در حیطه وظایف دولت است؛ حالا اگر قصه دخالت نظامیان در اقتصاد را تعریف کنیم، مردم ناکارآمدی دولتی را که اصلاح‌طلبان بر سر کار آوردند، از خاطر می‌برند؟
یک نکته جالب توجه هم در مورد چگونگی تعامل دولت با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه وجود دارد.

مدار صداوسیما کجاست؟ /حقوق کارمندان و کارگران؛ هر سال دریغ از پارسال! /گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟

دولت، چون پیمانکار خصوصی که بتواند بدون گرفتن هزینه، کار را پیش ببرد، ندارد، کار را به قرارگاه خاتم می‌سپارد و پولی هم در کار نیست! چندی پیش حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: «دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان به خاطر اجرای پروژه‌های عمرانی به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بدهکار است و تاکنون این بدهی را پرداخت نکرده است. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در پروژه‌های بزرگ عمرانی در حوزه‌های مختلف از جمله پروژه آبرسانی استان خوزستان شرکت کرده و کار را به سرانجام رسانده و دولت باید مطالباتش را پرداخت کند». سلیمی در ادامه گفت: «دولت در حالی بدهی خود به قرارگاه خاتم‌الانبیا را نمی‌پردازد که جلوی شرکت‌هایی مثل توتال فرش قرمز پهن می‌کند و آن‌ها هم کار خود را نیمه کاره رها کرده و از کشور می‌روند. از سوی دیگر دولت حقوق و دستمزد مربی تیم ملی فوتبال را پرداخت می‌کند و این آقا بابت سه مسابقه که حاصل آن دو باخت و یک تساوی بوده ۷ میلیون دلار از ایران پول گرفته است.»


اصلاح‌طلبان می‌گویند نظامیان وارد اقتصاد نشوند، اما وقتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نظامیان می‌سازند، با آن عکس یادگاری می‌گیرند و فخرش را می‌فروشند و به نام دولت تمام می‌کنند. حرفی زدن و به گونه‌ای دیگر عمل کردن، کار انسان‌های منافق است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۶۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
به جوانان توصیه میکنم اگر میخواهید کارمند باشید و با حقوق مکفی تامین باشند ، فقط در وزارت ارتباطات استخدام شوند ،
راست گو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اگر قرارگاه سازندگی سپاه تمایل داشته باشه فکر کنم دولت بتونه ۴۰ تا شرکت ورشکسته زیان ده مثل هپکو قند ونیشکر هفت تپه یا رجا... همانطور که به تامین اجتماعی داد وهم این شرکت ها رو بد بخت کرد وهم تامین اجتماعی را به قرارگاه سازندگی بابت بدهی واگذار کنه هر چند فکر نکنم دیگه از شرکت های سود دهی مثل مخابرات وبانک ملت که محمود ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
صدا و سیما هم مخاطب از دست داد هم اعتماد . نه فقط به خاطر عادل . عادل یکی از دلایلش بود .
انواع دروغ ها و مصاحبه های ساختگی و غیر حرفه ای از دلایل دیگر این سلب اعتماد است .
همچنین سکوت این رسانه در مورد برخی اخبار و پرداختن بیش از حد به اخبار دیگر که چندان هم برای مردم مهم نیست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ساختگی آن به اندازه ماهواره و اینترنت نمی رسد
در ضمن الان اکثر مردم همچنان اعتماد دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
پاسخ روزنامه جوان رو یک سخنگوی ارتش به زبان بسیار ساده و قابل فهم برای عامه داد. گفت ارتشیها وارد سیاست و اقتصاد نمیشوند چون کار انها دفاع از کشور است و اگر روزی دشمن حمله کند و ما بخواهیم دفاع کنیم مثلا بگویند مسئول توپخانه کجاست؟سر ساختمونه!!! مسئول پدافند کجاست؟.رفته سر پروژه راهسازی!!!.مسئول ترابری؟ داره پالایشگاه میسازه!!!! دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد همینقدر نادرسته که ما فرماندهی نظامی رو به یک تاجر پوشاک بدیم
پاسخ ها
علیرضا
| Turkey |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
احسنت واقعا احسنت
درود بر بزرگ مردان مظلوم ارتش که همیشه در جایگاه درست خودشون قرار داشتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اینقدر نا آگاه هستی که نمیدانی ارتش هم کار اقتصادی می کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
افزایش 40 درصدی حقوق کارگران مساوی است با افزایش 50 درصدی تمامی تولیدات داخلی..
و ورشکستگی بسیاری از تولید کنندگان...
عدم افزایش شدید مساوی است با فقر کارگران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
عزیزم تورم جلوتر از حقوق بالاتر میرود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هاشمی طبا و هم طیف هایشان به جای اینکه محاکمه شوند هنوز دارند انشاء می خوانند و شعار "تقصیر دولت قبل است" را به تقصیر مجلس است تغییر داده اند.

جالبیش اینه از مردم می خواهند که سال آینده به رئیس جمهور پیشناهادی اصلاح طلبان هم رأی دهندو
ناشناس
|
Sweden
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مدار دایره صدا وسیما خیلی دور تر از مرکز ان نیست وحداکثر اتاق معاون ومنشی را در بر میگیرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آژیر قرمز وقتی به صدا درآمد که درهم به کمتر از 7 هزار تومان رسید.....
داریوش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
درود
سال یک بار حقوق کارگر را نصف رشد تورم بالا می برند
فقط امسال سه بار قیمت کالاها را بالا بردند
کارگر نون خالی باید بخوره...
این هم گشایش اقای روحانی سفره خالی کارگران
شهروند ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
واقعیت نه اصلاح طلبم و نه اصوال گرا، شهروندی هستم که حق حیات در این آب و خاک را دارم، اینکه اصوال گرا این سرزمین را سامان دهد یا اصلاح طلب تفاوتی در حال ما نمی کند. فقط یک تعارض خیلی اساسی در مقاله روزنامه جوان در حمایت از ورود نظامیان به عرصه اقتصاد دیدم و آن اینکه چگونه ممکن هست شرکتی 50 هزار میلیارد تومان از دولت طلب کار باشد و هم اکنون نیز جز قوی ترین شرکت ها و سرپا ترین شرکت ها باشد حتی شرکت نفت هم به زانو در می آید، فقط می توان گفت که درآمد اصلی شرکت مذکور از راههایی غیر از پیمانکاری هست و این اعداد برایش خرده مبلغ هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
وظیفه نظامیان کنترل مرز هاست تا دشمن نتواند مواد مخدر وارد کند
ناصر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بعضی ها فکر میکنند مشکل مردم اخراج یک مجری تلویزیون است واقعا وامصیبتا.............
پاسخ ها
علیرضا
| Turkey |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مشکل ما بی عدالتی و زورگویی و پا گذاشتن روی خواسته های ملت است که در تعطیلی برنامه 90 همه اینها مشهود بود
علت اصلی بیرون راندان فردوسی پور مبارزه این فرد با فساد و جلوگیری از تبلیغات ارزش افزوده در برنامه اش بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان: برجام دیگر به کار نمی‌آید. باید با ایران به توافق گسترده‌تری برسیم که شامل برنامه‌های هسته‌ای، موشکی و نقش منطقه‌ای ایران است. ایران نباید موشک‌های بالستیک داشته باشد و باید رفتار منطقه‌ای‌اش را عوض کند....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نقشه اول این ها قبل برجام هم همین بود ولی ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اقای روحانی وظریف منتظر عکس العمل شما درمورد شرایط جدید اعلام شده توسط وزیرخارجه المان برای بازگشت به برجام هستیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مدار سیما همانجایی است که فروغی در مرکزش خودنمایی می کند
ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هرسال حداقل 100درصد قیمتها و هزینه ها نسبت به سال قبل افزایش پیدا میکنه، ولی حقوق گارگر حداکثر 20 تا 25 درصد افزایش!! اینجوری کارگر هرسال کارگر بشدت بدبختتر از پارسال و کارفرماها جیبشون پرتر از پارسال، ظلم ظالم بیشتر از پارسال! مسئولین دلسوز یا ریاضیشون در حد صفره، یا خودشون کارفرماان و به فکر جیب خودشونن و یا اینکه میخوان کارگر بیچاره خانواده هاشون رو از صحنه روزگار محو شن!!!!!
یکی ازبازنشسته کشوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام همسان سازی حقوق بازنشسته ذر رده کاارشناس بهداشت در صندوق بازنشستگی گیلان برای فوق العاده جذب هیئت امنا فوق العاده و یژه وسختی کار که قرار بود 90 درصد شاغلین انجام شود ما شاکی از صندوق بازنشستگی ودانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم وقانوه اداره امور استخدامی و دیوان عدالت اداری اجرائ نشده است و خواهشمند است به مسئولین کشوری واستانی وآقای رئسی منعکس بفرمایند.تشکر
یکی ازبازنشسته کشوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام همسان سازی حقوق بازنشسته ذر رده کاارشناس بهداشت در صندوق بازنشستگی گیلان برای فوق العاده جذب هیئت امنا فوق العاده و یژه وسختی کار که قرار بود 90 درصد شاغلین انجام شود ما شاکی از صندوق بازنشستگی ودانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم وقانوه اداره امور استخدامی و دیوان عدالت اداری اجرائ نشده است و خواهشمند است به مسئولین کشوری واستانی وآقای رئسی منعکس بفرمایند.تشکر
یکی ازبازنشسته کشوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام همسان سازی حقوق بازنشسته ذر رده کاارشناس بهداشت در صندوق بازنشستگی گیلان برای فوق العاده جذب هیئت امنا فوق العاده و یژه وسختی کار که قرار بود 90 درصد شاغلین انجام شود ما شاکی از صندوق بازنشستگی ودانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم وقانوه اداره امور استخدامی و دیوان عدالت اداری اجرائ نشده است و خواهشمند است به مسئولین کشوری واستانی وآقای رئسی منعکس بفرمایند.تشکر
حسيني
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام همسان سازی حقوق بازنشسته ذر رده کاارشناس بهداشت در صندوق بازنشستگی گیلان برای فوق العاده جذب هیئت امنا فوق العاده و یژه وسختی کار که قرار بود 90 درصد شاغلین انجام شود ما شاکی از صندوق بازنشستگی ودانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم وقانوه اداره امور استخدامی و دیوان عدالت اداری اجرائ نشده است و خواهشمند است به مسئولین کشوری واستانی وآقای رئسی منعکس بفرمایند.تشکر
حسيني
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام همسان سازی حقوق بازنشسته ذر رده کاارشناس بهداشت در صندوق بازنشستگی گیلان برای فوق العاده جذب هیئت امنا فوق العاده و یژه وسختی کار که قرار بود 90 درصد شاغلین انجام شود ما شاکی از صندوق بازنشستگی ودانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم وقانوه اداره امور استخدامی و دیوان عدالت اداری اجرائ نشده است و خواهشمند است به مسئولین کشوری واستانی وآقای رئسی منعکس بفرمایند.تشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نتیجه دولت ها و مجالس اصلاحات در سی سال: نابودی تمام آیتم های قدرت در ایران به قیمت لبخند غرب
نتیجه دولت احمدی نژاد تا زمان مجلس اصلاحات که دلار را از هزار کرد 3 هزار: ساخت بزرگترین ایتم های قدرت از هسته ای تا سلول های بنیادی و موشکی و ......
پاسخ ها
علیرضا
| Turkey |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
جمع کن بابا حرفات دیگه خریدار نداره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روحانی: بگذارید انها که دردیپلماسی تجربه بیست وچندساله دارند و عملکرد موفقیت امیز داشتند کارشان را انجام دهند !!!
اقای روحانی! نتیجه ۷ سال ونیم مدارا ومذاکره یعنی «فشار حداکثری» ! جلوی چشممان هست وبا پوست وگوشت واستخوانمان داریم انرا حس میکنیم ! براستی بعدازاینهمه سال مذاکره وماموریتهای بیشمار ژنو ! و قدم زدنها و درنهایت امتیاز دادن های یکطرفه نتیجه ای بجز « شدیدترین وبیسابقه ترین تحریمهای اعمال شده درتاریخ » حاصل شد؟؟؟!!!
منکه ازسیاست ودیپلماسی چیزی نمیدانم شما که فارغ التحصیل حقوق از اسکاتلند هستید و نفرات دستکاه دیپلماسی تان همگی مجرب وموفق هستند به من عامی بفرمایید چرا بعداز اینهمه سال مذاکره درنهایت یک توافقنامه ونه معاهده به گونه ای تنظیم شد که با تغییر دولت در امریکا همه چیز دود شود وبرود به هوا؟؟!! لطفا بفرمایید چنانچه امریکا مجددا به برجام برگردد ( که قطعا بدون گرفتن امتیاز در موضوع غروب هسته ای و محدودیت های موشکی و کاهش اقتدارمنطقه ای ایران میسر نخواهد بود) چه تضمینی هست که رییس جمهور بعدی امریکا( که هیچ بعید نیست بازهم ترامپ بشود) انرا دوباره بی اثرنکند ؟؟؟!!!
اقای روحانه فکرنمیکنبد وقت ان رسیده که جاده یکطرفه برجام مسدود شود ؟ وقت ان نرسیده که گره کور معیشت مردم و برجام نافرجام را از هم بازکنیم؟؟!!!
باید از پتانسیل عادل تو راه خودش استفاده بشه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
عادل فردوسی پور اصلا عدالت نداشت و تز سیاسی هم میداد. البته تو فوتبال واقعا خوب بود
من کاره بودم عادل رو از صدا و سیما میانداختم بیرون اما میکردمش رئیس فدراسیون فوتبال. علی دایی هم میکردم مربی تیم ملی ببینم دیگه این عرب ها جرات داشتن حق ایران رو بخورن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
الان بودجه صدا و سیما و ارتش و نیروهای مظامی چرا باید 200 درصد و بیشتر اضافه بشه پس ما مردم چه سهمی داریم؟ ما مردم کجاییم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مدار چیه؟ اتوبوس.
منظورش اتوبوس بوده. این مدیران که به مدیریت می رسند اتوبوس هایی از فامیل و آشنا هم با خودشون میارن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مافیای فردوسی پور تمام شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
شنبه ۱۵ اذرساعت ۱۱:۱۶
دلار ۲۶۳۰۰
سکه ۱۲۴۰۰۰۰۰
بورس : طبق روال چندروزگذشته اول صبح نزولی بود بعد بردنش بالا !
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
دلال دلار
آمارهای دروغ
قیمت دلار و سکه رو چرا 10 درصد بالاتر اعلام میکنی؟
آیا غیر از اینه که دلال دلاری؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
در کشورهای پیشرفته 20 درصد فعالیت های اقتصادی را دولت انجام می دهند و بقیه را مردم و دستگاه های دیگر ولی اینجا 70 درصد اقتصاد دست خود دولت است گنده گویی هم می کنند این سینه جاکان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مدار صدا و سیما خیلی وقت است که در دستان جبهه پایداری ها تعیین و کنترل میگردد
و متاسفانه فروغی و امثال او ملاک و شاخص آن مدار !؟ هستند
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
جناب آقایابطحی!رسانه باید از نظر بودجه مستقل باشد تا بتواند حرف مردم را بزند.یکی از راه های افزایش اعتماد مردم به رسانه،مطالبه گری و انتقاد از عملکرد دولت هاست،متاسفانه به دلیل وابستگی صدا و سیما به بودجه این امکان برای رسانه ملی وجود ندارد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اصلاح طلبان
همیشه آدم های طلبکار
انگار نه انگار باید جواب ملت بدن
بابا رای دادیم به شما
به خرزو خان که رای ندادیم!!!
خویی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
صداوسیما ومردم دومقوله جدا از هم هستند صداوسیما برای چند درصد از افراد خاص کار میکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مدار صدا سیما در حد فاصل خواهرزاده، برادرزاده و فرزندان باجناق و خانواده های شهید پرور مقیم امریکا...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
باورمیکنید درشمال تهران اپارتمان های ۶۰۰ میلیارد تومانی به فروش میرسند؟! هرکدام ازاین اپارتمانها اسانسور اختصاصی و ده تا پارکینگ دارند و داری تجهیزات وامکانات فوق لاکچری هستند!!!
بزودی هم قراره تاکسی هوایی راه اندازی بشه
علی برکت الله !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ریاست جمهوری آقای روحانی رو به سه دوره می‌شه تقسیم کرد:
- دوره‌ی «تقصیر دولت قبل است»
- دوره‌ی «تقصیر ترامپ است»
- دوره‌ی «تقصیر مجلس است»
ناشناس
|
Japan
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کیهان شریعتمداری هم گفته غربیها آدمخوار هستند!اوه اوه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
وقتی مدیریت رفاقتی و خاله بازی می شود همین می شود دیگر از رسانه تابناک درخواست داریم رزومه مدیر جوان شبکه 3 را دریافت و انتشار دهید واقعا ایشان بر مینای شایسته سالاری انتخاب شدند یا سفارش سرکار خاله خانم بوده اند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کامنتهارامنتشرکنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آنانی که به درستی از دولت انتقاد میکنند اگر منصف باشند متوجه میشوند بسیاری از دولتی ها ریشه و منشا نظامی دارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
فروغی و امثال فروغی دیر یا زود باید برن وخیلی زود هم اسمشون فراموش خواهد شد ولی افرادی مثل فردوسی پور ماندگار خواهند بود
اس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بی چاره مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
علت حذف فردوسی پور یا به تعبیر آقای فروغی رئیس شبکه 3، احتمالا دو مصاحبه ای است که یکی با حسن خمینی درباره علاقه و مهارت حجه الاسلام احمد خمینی در فوتبال انجام می شود و دیگری مصاحبه ای است با ظریف که پخش نمی شود اما فردوسی پور بر پخش آن در آنتن زنده تلویزیون اصرار می روزد. مورد دیگری که ممکن است مشمول این موضوع باش واکنش فردوسی پور به گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فوتبال و اتهاماتی است که در آن علیه فردوسی پور وجود دارد که باز هم با واکنش فردوسی پور در آنتن زنده تلویزیون مواجه می شود و عملا گزارش تحقیق و تفخص مجلس را به باد انتقاد می گیرد و از نمایندگان می خواهد که در برنامه او در خصوص اتهامات با او مناظره کنند. این در شرایطی است که این گزارش در برنامه نود هیچگاه به صورت جدی مورد بررسی قرار نگرفت تا اقبال عمومی به آن جلب شود و پیگیری جدی افکار عمومی برای آن واقع شود. هر چند که سرونوشت این گزارش در مجلس و قوه قضاییه و سایر نهادها هم کاملا نامشخص است.
علی ایحال، فردوسی پور هر چند فردی بسیار موجه بود اما در مقاطعی پا را از حدود معمول یک مجری تلویزیونی فراتر می گذاشت. مثلا بعد از فوت نوروزی بازیکن پرسپولیس، از تیم پرسپولیس می خواهد که بدون در نظر گرفتن قوانین مربوط به ارث و مراحل حقوقی، قضایی و اداری آن پول را دم ِ در ِ خانه به همسر او تحویل دهند. در صورتی که این کار تخلف و فساد است. اینکه باشگاه چند میلیون کمک می کرد برای چند ماهی که این فرایند طول می کشید منطقی بود ولی پرداخت یک جای چند میلیارد پول خارج از ضوابط و عرف اصلا قابل قبول نیست و فردوسی پور در این زمینه مشاوره های کارشناسان حقوقی را کاملا نادیده می گیرد.
اگر این موارد قابل اصلاح بوده باشند، فردوسی پور بهترین و شجاعترین مجری فوتبالی تلویزیون بود ولی با ادامه این روند و تأثیر گذاری او بر اقشار نوجوان ِ ناآگاه معلوم نبود که نود به کدام سمت برود.
از سوی دیگر حذف او و برنامه اش هیچ کمکی به کاهش فساد در فوتبال نکرد و فوتبال کشور که قبلا تحت فشار ناشی از پیگیری های فردوسی پور داشت نظم و نسقی پیدا می کرد کاملا رها شد و نه تنها فسادش درمان نشد که حتی ماههاست مدیریت ندارد و در تنظیم اساس نامه مورد قبول فیفا هم موفقیتی کسب نکرده است. بدهکاری های چندین میلیون دلاری و قراردادهای فاجعه بار و نصب و عزل های بی حساب و کتاب و سرتاسر غلط و علنی شدن ورود سیاسیون به ساده ترین مسایل فوتبالی.
فردوسی پور را حذف کردید و مجری ای دیگر در جایی دیگر نام وزیر و تأثیرش در برد و قهرمانی تیم محبوبش را با عنوان کل کل آبی قرمز بیان می کند در حالی که این موضوع در 90 می توانست به صورت جدی بحث شود و شواهد و قراین آن بررسی و به نفع یا ضرر وزیر حکم صادر شود.
فرق بودن یا نبودن 90 در مدار این است که نگاه مردم به سمت فوتبال عقلانی تر باشد و اینگونه اتفاقات در جامعه کمرنگ تر شود. همه حرفها می شد در 90 زده شود و نیازی به تکه انداختن در جاهای دیگر نباشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
دقیقا همینطور فکر میشود که تمام امور اقتصادی و اجرایی و سیاسی و .... دست نظامیان است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
گوشت و روغن و پوشک هم دست نظامیان است؟..............

اصلا و اصولا و هيچگاه ذره اي به خود شك راه ندهيد در ايران
از شير مرغ تا جان ادميزاد
و هر آنچه فكرش رو بكيند
دست نظاميان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اره
خوشکلام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آقا جان مدار داریم بایددر مدار بود و هرکس که نمی خواد چمع کنه بره همون جایی که مزدک رفت ، آقای عادل یک عنصر خارج از مدار بود از اصلاح صورت بگیر تا زیر سوال بردن زیر هزینه تبلیغات فوتبال همش خارج از مدار بود و کم کم می فهمه باید در مدارد بمونه یا بره !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
صدا و سی ماست، نه سی شما ست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
درباره افزایش باید گفت که ما کارگران افزایش حقوق نمی‌خواهیم عرضه داشته باشید قیمت ها را ثابت نگهدارید پارسال این موقع مرغ کیلویی ده هزار بوده الان چقدر هست و خیلی چیزهای دیگه پس اگر افزایشی برای حقوق باشد باید تابعی از این شاخصها باشد. درمورد عادل هم باید گفت آفرین به عادل که تنهایی باعث می‌شده صدا و سیما به مشکل بخوره!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این مقاله هایی که نویسنده قلم فرسایی میکنه،،به اون تایپیست بفرمائید تو کارش دقت کنه!!!!
اصل موضوع رو میبره زیر سوال
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هی
امام زمان کجایی
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این همه حرف است فرودسی پورناراحت است برای اینکه میدانیدبرای برنامه نودچقدردریافتی داشت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز هشتم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی