بازدید 27672
مرور روزنامه‌های شنبه یکم آذرماه

چرا رئیس‌جمهور نظامی؟ /عاشقان‌ شرمنده ترامپ در ایران / آلونک آن بانوی بندرعباسی

ریزش قیمت سکه و طلا ادامه‌دار خواهد بود، سهامداران امیدوار به ادامه سبزپوشی بازار، آقای احمدی‌نژاد! مدرکت کو؟ مضرات نپیوستن به FATF بیش از پیوستن؟! رمزگشایی از بیانیه اخیر آلمان، انگلیس و فرانسه علیه ایران؛ تروریسم دارویی خشن‌ترین نوع ترور، سرنوشت پوپولیست‌های جهان پس از ترامپ و زخم کهنه حاشیه شهر‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۰۱۶۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹ 21 November 2020

به گزارش «تابناک» روزنامه‌های امروز شنبه یکم آذرماه در حالی چاپ و منتشر شدند که واکنش‌ها به تخریب اتاقک زنی در حاشیه شهر بندرعباس، کرونا و بر باد‌ رفتن رؤیا‌های سلمان، چرا رئیس جمهور نظامی، و تحلیل‌هایی درباره لغو احتمالی برخی تحریم‌ها همراه به تیترهای دیگر در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده اند.


در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

 

چرا رئیس‌جمهور نظامی؟

احمد زید‌آبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی طی یاددشاتی در شماره امروز روزنامه آرمان ملی نوشت: مناقشه بر سر احتمال حضور یک نظامی در مقام ریاست جمهوری ایران در بین محافل مختلف بالا گرفته است. درحالی‌که اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان نسبت به وقوع چنین رخدادی اظهار نگرانی می‌کنند، اصولگرایان عمدتا این نوع نگرانی‌ها را مردود دانسته و بعضا تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی جاری را حضور یک «جوان پرانرژیِ انقلابی» به‌ خصوص با سابقه نظامی‌گری در پاستور می‌دانند. حضور یک نظامی در پاستور، اما واقعا چقدر می‌تواند نگران‌کننده باشد؟ پاسخ به این پرسش، بستگی به نوع داوری درباره شرایط کنونی کشور و راه‌های برون‌رفت از آن را دارد. اگر بپذیریم که دولت پنهانی با سیطره و قدرت سیاسی در ایران وجود دارد، در آن صورت، نگرانی اصلاح‌طلبان از تسخیر پاستور توسط آنان، چندان موجه نمی‌نماید! در حقیقت، باور به دولتی پنهان با قدرتی بلامنازع، اعتراف به صوری بودن کلِ دم و دستگاه پاستور است که از یک‌سو، هر گونه تلاش میانه‌رو‌ها برای تسلط بر آن را بی‌معنی می‌کند و از سوی دیگر، تسخیر آن توسط نیرو‌های «دولت پنهان» عملا تغییری قابلِ توجه در معادله کنونی قدرت در ایران به وجود نمی‌آورد، جز اینکه آنچه را گفته می‌شود پنهان است، در نزد افکار عمومی علنی و آشکار می‌کند! به نظرم همین نوع تعارضات تحلیلی اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان است که بخش اعظم جامعه را نسبت به هشدار‌ها و اخطار‌های آنان در مورد ظهور یک نظامی در مقام ریاست‌جمهوری برنمی‌انگیزد و از بی‌تفاوتی آن‌ها به این موضوع نمی‌کاهد.

چرا رئیس‌جمهور نظامی؟ /عاشقان‌شرمنده ترامپ در ایران/آلونک آن بانوی بندرعباسی

از نگاه بسیاری از مردم، اگر همه امور تعیین‌کننده، به سرپنجه نامریی دولت پنهانی رقم می‌خورد، پس چرا باید از مرئی شدن آن در ساختمان پاستور به هراس افتاد؟ به نظرم اصلا‌ح‌طلبان و اعتدالگرایان پاسخ روشن و دقیقی به این پرسش ندارند جز اینکه دائما تکرار کنند که دولت پنهان در صورت تسخیر پاستور، خرده منفذ‌های تنفس سیاسی و فرهنگی را هم می‌بندد! این پاسخ، اما پرسش دیگری را پیش می‌آورد و آن اینکه اگر قدرت واقعی در دست دولت پنهان است چرا تاکنون خرده منفذ‌های سیاسی و فرهنگی را نبسته است؟ خواهند گفت؛ حضور اعتدالگرایان در پاستور و سایر مراکز تصمیم‌گیری مانع آن‌ها شده است! این حرف، اما ادعای خالی بودن پاستور از قدرت واقعی و تمرکز آن در دست دولت پنهان را به چالش می‌کشد و مسئولیت تراکم مشکلات را متوجه قوه مجریه و ناتوانی مدیریتی و تخصصی آن می‌کند؛ موضوعی که خود آن‌ها را خوش نمی‌آید. باوجود این نوع مجادلات، به نظر می‌رسد که حضور یک نظامی در پاستور اقتضای روند تطور اوضاع ایران در سه دهه گذشته و از منظر منطقِ تحول امری گریزناپذیر باشد! شاید به همین علت بسیاری از مردم از آن هراس ندارند به‌ویژه اینکه پاستور گرچه برای همه جناح‌ها، بسیار وسوسه‌انگیز است، اما آن نقطه، بیش از آنکه مولد قدرت باشد، به مثابه منزلگاهی برای آزمون صلاحیتِ واقعی افراد در رفع یا کاهش مشکلات عینی جامعه عمل می‌کند و بهتر از هر جای دیگری تمام نقصان‌ها و ناتوانی‌ها و بی‌برنامگی‌ها و به‌ویژه توهمات را روی پرده می‌ریزد. بنابراین، هر کس اسب خود را برای دستیابی به این مقام زین کرده باشد، به سوی فتح هدفی پیش می‌تازد که همه قابلیت‌های درونی او را بی‌هیچ تعارف و امکانِ پرده‌پوشی، عیان خواهد کرد و جایی برای لاف‌زنی و گزافه‌گویی و اوهام‌پروری باقی نخواهد گذاشت!

 

عاشقان‌ شرمنده ترامپ در ایران

عباس عبدی طی یادداشتی در شماره امروز اعتماد با عنوان عاشقان‌ شرمنده ترامپ در ایران نوشت: هنگامی که کسب قدرت به هر قیمتی ولو تضعیف کشور هدف شد، باید شاهد اتفاقات و اظهارنظر‌های عجیب و غریبی باشیم. برخی افراد چنان در دشمنی با دولت و غیرخودشان غرق می‌شوند که هنگامی که کسب قدرت به هر قیمتی ولو تضعیف کشور هدف شد، باید شاهد اتفاقات و اظهارنظر‌های عجیب و غریبی باشیم. برخی افراد چنان در دشمنی با دولت و غیرخودشان غرق می‌شوند که حتی متوجه تبعات اظهارات و تصمیم‌های خود نمی‌شوند. اخیرا یکی از کارشناسان اصولگرا در زمینه سیاست خارجی به نکته عجیبی اشاره کرده و در توییتر گفته است که: «دموکرات‌ها ممکن است فلان پول بلوکه شده ایران در یک کشور را آزاد کنند تا یک جناح بتواند در انتخابات ۱۴۰۰ بگوید ما پول‌های ایران را آزاد کردیم!» البته یک نفر نکته سنجی کرده و در نقد این موضع ناروا، نوشته است که: «نمیگه اگر پول بلوکه شده آزاد بشه مشکلات مردم کم میشه میگه اگر آزاد بشه ما رای نمیاریم!»


در حقیقت این انتقاد به آن دیدگاه، انتقادی وارد و درست است. بنده در اینجا از منظر دیگری نقد می‌کنم. فرض کنیم که نوشته وی از منطق درستی تبعیت می‌کند. در این صورت و بر اساس همین منطق دیگران خواهند گفت که ترامپ به این دلیل ایران را تحریم می‌کرد که اولا: این کاسبان تحریم از این راه ارتزاق کنند، ثانیا با تحریم به مردم ایران پیام بدهد که به طرفداران مذاکره رای ندهید زیرا ما اهل مذاکره نیستیم، بهتر است به طرفداران مقابله و جنگ‌طلب رای دهید. اتفاقا این برداشت از یک جهت کاملا هم مطابق واقعیت است. زیرا این آقای اصولگرا چرا از انتخاب بایدن ناراحت شده‌اند؟

چرا رئیس‌جمهور نظامی؟ /عاشقان‌شرمنده ترامپ در ایران/آلونک آن بانوی بندرعباسی

طبیعی است که در انتخابات امریکا یا باید بایدن انتخاب می‌شد یا ترامپ. پس کسی که از انتخاب بایدن ناراحت است، حتما دوست دارد ترامپ انتخاب شود و انتخاب او را به نفع جریان اصولگرایی می‌داند والا هیچ دلیل دیگری بر ترجیح ترامپ به بایدن وجود ندارد. پس منطقا مطابق منطق ایشان می‌توان نتیجه گرفت که اگر ترامپ انتخاب می‌شد باید می‌گفتیم که: «ترامپ نه فقط ممکن، بلکه قطعی است که تحریم‌ها را علیه ایران تشدید می‌کند تا در داخل ایران یک جناح بتواند در ۱۴۰۰ بگوید، دیدید که گفتگو با امریکا مفید نبود، پس به ما رای دهید.» یا «ترامپ نه فقط ممکن، بلکه قطعی است که تحریم‌ها را علیه ایران تشدید می‌کند تا یک مجموعه کاسب تحریم بتوانند از این طریق بیشتر از پیش، به جیب بزنند.» گزاره‌های اولیه این آقای تحلیلگر فقط یک ادعا است که باید ثابت کرد؛ حتی اگر ثابت هم بشود بهتر از حالت مقابل آن است که بنده نوشتم.


به قول برخی ناظران ممکن است در دو ماه باقی مانده تا آمدن بایدن اقدامات خطرناکی کنند که به نظر من با آمدن بایدن هم دست از این کار بر نخواهند داشت. همه این رفتار‌ها محصول کوشش افراطی برای کسب قدرت با هر وسیله‌ای است. به همین علت برخی از آنان یکی از رذل‌ترین مقامات سیاسی جهان یعنی ترامپ را در نوشته‌های خود چنان بالا می‌برند که گویی او فرشته نجات آدمیان است که معاذالله از سوی خداوند به زمین آمده است؟! این جماعت کسانی هستند که مخالفان خود را با برچسب غرب‌زده و خودباخته در برابر غرب متهم می‌کنند، ولی همزمان ترامپ را منجی خود می‌دانند. اتفاقا درست هم فکر می‌کنند، ترامپ منجی آنان است. فقط باید دست‌مریزادی به اراده‌ای گفت که شر او را از سر بشریت کم کردند، شاید ویروس کرونا این بار در نقش مثبت خود وارد معادلات سیاسی شد. احتمالا اگر کرونا نبود ترامپ دوباره انتخاب می‌شد. اینجاست که باید به فکر این گزاره بود که: «چه بسیار چیز‌هایی که از آن کراهت دارید ولی برای شما خیر است و چه بسیار چیز‌هایی که دوست دارید ولی برای شما شر است.» عاشقان شرمنده ترامپ صداقت به خرج دهند و صریح‌تر بگویند که چرا با اسراییل و عربستان در این باره همسو شده‌اند؟ همه این‌ها به معنای مثبت دانستن بایدن نیست. او هم دنبال منافع خود و کشورش است. فرقش برای جهان از جمله ایران این است که فرصتی را برای بازسازی سیاسی فراهم می‌کند. فرصتی که در زمان ترامپ نبود و اکنون می‌توان استفاده کرد؛ اگر بشود.


آلونک آن بانوی بندرعباسی

عادل جهان‌آرای روزنامه‌نگار طی یادداشتی در شماره امروز همدلی نوشت: دنیا کوچک شده است. در هر جای این کره خاکی که باشی، کافی است فقط وسیله کوچکی به نام گوشی همراه داشته باشی تا بتوانی از مهم‌ترین خبر در هر نقطه جهان یا حتی خبر‌های روز و مهم ایران آگاه شوی. دنیا دهکده هم نیست، کوچک‌تر از دهکده شده است. از تهران تا بندرعباس هم راهی نیست؛ از بندرعباس تا هر سوی جهان نیز راه کوتاه‌تر از آن است که به تصور در آید؛ آن‌قدر کوتاه که می‌توان کمتر از ثانیه‌ای از همه حوادث یا از مهم‌ترین خبری که در ایران گذشته است با خبر شد. این بار، این خبرِ مهم، قتلِ عام کرونا نیست، اختلاس نیست، احتکار نیست، گرانی افسارگسیخته نیست که کمر مردم را خم کرده است، حقوق‌های نجومی نیست، املاک نجومی نیست، بلکه فقط چند وجب زمین است. کانون خبر جنوب ایران است، جایی که چند متر آن‌سوتر به خلیج همیشه فارس می‌رسد، اما کانون خبر، نه انرژی هسته‌ای است، نه موشک، نه تحریم، نه مانور دریایی و نه گمرک. هیچ اتفاق سختی نیفتاده است؛ زلزله‌ای در کار نبود، بمبی منفجر نشد، هواپیمایی سقوط نکرد. کانون خبر از نگاه جهانیان و حتی بینندگان آن، اصلا ارزش اقتصادی ندارد، قطعه زمینی است افتاده در گوشه‌ای از رودخانه‌ای، که آبی هم ندارد، زمینی رها شده؛ با آدم‌هایی که گویی همه آن‌ها را فراموش کرده‌اند و رها شده‌اند و ناخواسته به چند بلوک سیمانی پناه آورده‌اند.

چرا رئیس‌جمهور نظامی؟ /عاشقان‌شرمنده ترامپ در ایران/آلونک آن بانوی بندرعباسی

اما خبر از خودِ کانون آن مهم‌تر است، به صورتی که در عرض چند دقیقه میلیون‌ها کاربر آن را دیده‌اند و هزاران هزاران بار در باره‌اش نوشتند. کانونِ خبر آلونکی‌ست کوچک که تخریب می‌شود تا شاید کاخی را، بی‌هیچ زحمتی بر همان خاک بنا کنند. در ذات این خبر موضوعی نهفته است؛ تصویر جهانی را نشان می‌دهد که در آن هر چه فقیرتر، دربه‌درتر، بیچاره‌تر، بی‌سرپناه‌تر. این‌که در اینجا با هیچ کاخی سر جنگ ندارند، هر چه کاخ مجلل‌تر، آدم‌هایش موجه‌تر و حق هم برای آن‌ها مسلم‌تر. اینجا کاخ‌هایی که با ارتشا و زدوبند و اختلاس و پولشویی بر پا می‌شوند، هیچ نسبتی با قانون‌شکنی ندارند، بلکه قانون‌شکنان ساکنان آلونک‌هایی هستند که فرزندان ایران‌زمین از بد حادثه آن را بنا می‌کنند تا بلکه آنجا برای چند صباحی پناه گیرند؛ آلونک‌هایی که تخریب‌کنندگان آن بی‌تردید حتی برای ثانیه‌ای نمی‌توانند در آن زندگی کنند.


جهان کوچک شده است، به راحتی نمی‌توان هر ظلم یا هر قانون‌شکنی را در هر جایی روا داشت و هر آلونکی را با هر قساوتی به بهانه این‌که قانون‌شکنی شده است، ویران ساخت.
آن آلونک زن بندرعباسی آنجا بنا نمی‌شد اگر او و فرزندانش به عنوان یک شهروند و یک ایرانی حق زیست برابر با مدیران و آقازاده‌ها را داشتند. شک نباید کرد آلونک آن بانوی بندرعباسی یا کرمانشاهی و هزاران هزار آلونک دیگر در خوزستان و سیستان و بلوچستان و کرمان و تهران و دیگر نقاط ایران، نتیجه زمین‌خواری‌ها، اختلاس‌ها، رانت‌های میلیاردی، پولشویی‌ها و قانون‌گریزی‌ها است. تا زمانی که چشم قانون! آن آلونک‌ها را می‌بیند، سازندگان کاخ‌ها می‌توانند به راحتی ارتفاع بنا‌های خود را بالا ببرند و بی‌هیچ دغدغه‌ای زمین‌ها را با امضای قانون به نام خود سند بزنند. تا زمانی که قانون! حقی برای شهروندانی، چون آن بانوی بندرعباسی قائل نیست، هر نقطه دیگری از ایران می‌تواند باز هم کانون چنین خبر‌هایی باشد؛ خبری که در جهان کوچک امروز در کمتر از ثانیه‌ای ما را نام‌آور خواهد ساخت!

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۶۹
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جریمه میلیونی فقرا را هدف قرار میدهد. بهتر بود این جریمه بر اساس مدل ماشین متغیر بود و برای هر خودروی متخلف معادل یک درصد ارزش آن در بازار تعیین می شد. مثلا برای پراید حدود 1 و نیم میلیون و برای پورشه حدود 90 میلیون تومان.
اینگونه قانون در مقابل ثروتمندان هم بازدارندگی داشت. این کار باید در خصوص تمام جریمه های راهنمایی و رانندگی انجام شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دوست عزیز اصلا تو بگو جریمه پورشه سوار یک میلیارد باشه مگه پرداخت می کنند؟ آخرش بودجه را از همین جریمه هایی که بر گرده قشر فقیر تحمیل کرده اند تامین می کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آفرین. جریمه باید یک درصد قیمت خودرو باشه. یا مثلا مبنای ان قیمت بیمه خودرو که اون هم از روی قیمت خودرو محاسبه میشه.
ناشناس
|
Germany
|
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از آنجایی که دولت و مجلس تنها نهادهایی هستند که میشه ازشون حسابرسی کرد و سوال کرد که چه می کنید من از نظامی شدن دولت حمایت میکنم شاید از این طریق بشه حداقل بفهیم توی کله بعضی ها چی میگذره
ناشناس
|
France
|
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آلونک کودکان خدا مثل ویلای اقا داماد مهندسی ساز نبود
با یه هل افتاد
فقط موندم تاریخ 300 سال دیگه درباره ما چی مینویسه
چه خواب سنگینی
شاهو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ما كه نفهميديم اين تعطيلي دو هفته اي چه تاثيري داره همه كه بيرون بودن ترافيك هم بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
برای اینه 70 درصد این رفت وآمدها مربوط به پرسنل شرکتهای خصوصی میشود که هیچکس تکلیف آنها را مشخص ننموده وکارفرما هم گفته همه باید بیایند سر کار این قرنطینه راه بجایی نمی برد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بی برنامگی وبلاتکلیفی بیدادمیکنه
پسرمن خارج درس میخونه تا روز پنجشنبه هم صرافی ها تکلیفشون مشخص نبود که در دوهفته بعد تعطیل هستند یانه درنتیجه ادمهایی مثل من باترس ازتعطیلی دوهفته ایی صرافیها که ممکن بود تمدید هم بشه متقاضی ارسال حواله شدند و بخاطر تقاضای بالا قیمت حواله بالاتررفت و منجربه ضررببشتر ما شد
تا کی بایدشاهداین بی برنامگی ها وبلاتکلیفی ها و صدور دستورات خلق الساعه باشیم ؟!!! نمونه دیگر این ناهماهنگیها در عدم امکان کنترل ترددهای خودروها بین شهرها هست که بخاط دیراعلام شدن هربار غیرقابل اجراشدند
عباس جلیلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شما هم اونقدر وجدان نداشتید که در یک تیتر جداگانه و اساسی به موضوع بیغوله نشین بندر عباسی بپردازید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اگر مبنا بر وجدان باشد اول باید دست اندازی به بیت المال باید مطلب نوشته شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
من آدم هایی را میبینم در روز که مثل اینکه نسبتی با ترامپ دارند اینقدر غصبانی هستند از رای نیاوردن ترامپ که آدم تعجب میکنه از این همه فکر و درایت و دلسوزی چنان میگوییند بایدن با جرزنی رای آورد که اینگار اینها رای ها را شمردند و شاید فکر میکنند ما فامیل بابدن هستیم و آنها فامیل ترامپ چیزی که مشخص هست یک فمار باز نمیتواند انسان درستی برای یک معامله و صحبت باشد و ترامپ اینگونه یود و هست و ما هم نسبتی با ترامپ و بایدن نداریم
پاسخ ها
متین
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ترامپ روبازی میکند و بایدن زیر اون بعد و این بدتر است و
هردو منافع کشورشان را برای وجود اسراییل و صهیونیست می خواهند هردوبرای نابودی منافعه و کشور ماازهیچ کاری و جنایتی فرو گذاری نخواهند کرد خواهید دید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
الان بخاطر انتخابات فضا یکطوری شده که منافع حزبی به منافع ملی ارجعیت دارد یک عده میگویند که دلار نیاد پایین که طرفداران گفتگو رای نیاورند یکی میگه فلان کار را یکنید که مردم از این دولت خسته شوند و به کاندیدها رقیب رای بدهند
این طزر فکر زیبنده نیست ولی متاسفانه خیلی شاهدش هستیم اینها نمی گویند ما همه یک کشور و یک مردم هستیم اینها مملکت را یه خودی و نا خودی تقسیم کرده اند و منافع ملی را اصلا نمی بینند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همه از برد بایدن خوشحالند به غیر از کاسبان تحریم و متاسفانه بخشی از اصولگراها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اکثر اصولگراها
امید تدبییری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دولت لطف کنه در موضع ضعف و شتابزده عمل نکنه
هر چند این کار ها را طبق دکترین خود انجام میدهد
آه ه ه ه ه ه
لحظه شماری می کنیم تا خرداد 1400 که این دولت تمام شود، شاید فرجی حاصل شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
سلام این آقای عبدی عجب تحلیل های جالبی میکنه این دومین مقاله س که خیلی پسند یدم. آفرین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
عاشقان کد خدا همیشه دنبال آمریکا هستند نمونه آن همین عبدی و کشور را از نگاه آمریکا می بیند که اگر آن آمد خوب است و آن بیاید بد است ولی وقتی حافظه تاریخی قد ندهد و از عمد به فراموشی سپرده شود می شود نظر آقای عبدی!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
البته ایشون بالا رفتن از دیوار سفارت را هم خوب انجام میدهند!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تابناک = رسانه ی اصلاحات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قبلا این طوری نبود و حد وسط می گذاشت
ناشناس
|
France
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ادعا کردند برای ما ترامپ و بایدن فرقی ندارند اما از زمانی که سی ان ان ( و نه نهادهای قانونی در آمریکا) بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرده از خوشحالی در پوست خودشان نمی گنجند همه رسانه های وابسته نیز از جمله ... نشنال و بی بی سی فارسی و من و تو و یورونیوز فارسی و .... همه شب و روزشان شده پیروزی بایدن و هیچ کدام اخبار تقلب دموکرات ها در انتخابات آمریکا را پوشش نمی دهند اگر دادگاه عالی آمریکا تقلب در انتخابات آمریکا را تایید کند چهره آنها دیدن دارد!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
معاون وزیر بهداشت استعفا کرد
بالاخره نمردیم وبه چشم خودمان دیدیم یک مقام دولتی استعفا کرد !!!!!!
اصلا باورکردنی نیست
مگه میشه؟ مگه داریم ؟؟؟؟؟!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
زیاد خوشحال نباشید که این استعفا کردنها بخاطر مردم نیست و بخاطر خودشونه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
چون با هم درگیر بودن و برای فرار کردن استعفا داد
ناشناس
|
Latvia
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
روزنامه ارمان ملی که مثلا اصلاحطلب است ایا این موضوع ساده را نمیداند که رییس جمهور نظامی باید زمانی انتخاب میشد که ترامپ بر سر قدرت بود تا پیام ضعف از ایران صادر نشود؟؟؟.حالا اما بایدنی امده که در مذاکره و سیاست تبحر دارد و باید کسی از ایران انتخاب شود که در این موارد تبحر داشته باشد و بتواند منافع ملی را در پس سیاست ورزی برای ایرانیان دنبال کند و ان شخص مسلما یک نظامی نیست.۴ سال فرصت بایدن را نباید با انتخاب یک نظامی سوزاند.باید در این ۴ سال برای زمستان بعدی که در پیش است ذخیره کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تاریخ بخوان تا اینقدر سوتی ندهی
ناشناس
| Germany |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مسئله ترامپ و یا بایدن نیست،مسئله کنترل داخل است که نظامیان میتونند
......
هادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تابناک باید طرفدار مردم متوسط فقیر باشی این خیلی درست نوشته شده که این خانم خیلی محترم و با شخصیت تر از شهردار و مدیران بندر عباس به ناچار در ان زمین کنار رودخانه سکنا گزیده ،ولی باید پرسید بندر عباس ثروتمندترین شهر ایران جای که برای همه فصول و همیشه کار و اقتصاد برای همه دارد چرا سیستم حمایتی برای افراد کم توان ندارد چرا اصلا مدیران شهری به خود زحمت حل مشکلات را نمی دهند و خود را پشت قانون های ناکارآمد شهری پنهان می کنند. اصلا قانون یا نهادی برای حمایت از بی خانه ها و بی درآمدها در ایران است ؟ خیر چون قانون فکر کرده در مدینه فاضله هیچ کس بی خانمان و فقیر نیست!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
متاسفانه دو قطبی عجیبی بین روزنامه ها ایجاد شده.
روزنامه های اصلاح طلب همگی تیترهای بایدنی زده اند و روزنامه مقابل برعکس.
اولا انتخابات انجا هنوز پایان نیافته و باید صبر کرد
ثانیا عده ای بایدن بایدن می کنند خوب این بایدن همانی است که در دوره اوباما معاون او بوده و تحریمهای وحشتناک را همان رمان گذاشتند و اصلا اشنایی با بایدن ربطی به سیاست خارجی ندارد و مگر اشنایی اگر کسی با او میداشت جلوی تحریمهای دوره اوباما را میگرفتند.
اقایان اجرای برجام فقط به رییس دولت اجرایی امریکا بستگی دارد و این ضعف ان بود و مطمئن باشید رییس جمهور بعدی امریکا هم این را می داند خواه ترامپ باشد یا بایدن.
اقایون همه چیز را تئوری روی کاغذ میبینند منتهی علاوه بر تئوری باید اراده اجرای بین المللی هم باشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Latvia |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
عزیز برادر این بایدن همانست که در دوره اوباما تحریم وضع کرد و در ضمن همانست که بعد از مذاکرات برجام تحریم را لغو کرد.این قسمت دوم شما گویا خواب تشریف داشتید؟ ایرباسها را ندیدید ؟پولهای چمدانی را چطور؟ البته انزمان از ایران عده ای با اتش زدن برجام سعی کردند به اوباما بایدن بگویند در ایران قدرت دست ماست و سر شما کلاه رفت چون با ما نبستید. و در واقع به امریکا خط دادند تا برجام را درست اجرا نکند چون افتخار مذاکره و بستن قرار داد باید نصیب اینها میشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
باید پرستان از ذوق مذاکره دارند میمیرند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
یکی ازهمین روزنامه های زنجیره ای از ذوق انتخاب بایدن همان روزاول اعلام نتایج الکترال عکس تمام قد ازبایدن با مشت گره کرده به نشانی پیروزی درصفحه اول روزنامه شان منتشرکردند درحالیکه هنوز نتیجه رسمی انتخابات اعلام نشده وچه بسا با رای دادگاه عالی امریکا ترامپ دوباره انتخاب شود
هیهات من الذله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بایدن پرستان از فرط ذوقزدگی دیگه نمیدونن چکارکنن فقط کم مانده شخصابرای عرض تبریک شرفیاب بشوند !!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
سردار اسماعیل کوثری
مشاور محترم فرماندۀ کل سپاه پاسداران
با سلام و تحیات؛

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
من که رای نمی دهم اما بهتره یک نظامی رئیس جمهور بشود و بهانه دست هیچکس نباشه و قدرت اجرایی و هماهنگ داشته باشه .
همچنین مشکل آلونک نشینی بایستی ریشه ای حل بشه و گرنه یک نفر رو به تنهایی از فقر بیرون کشیدن فقط تبلیغ است
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
این پاک کردن صورت مسئله است. 8 سال دیگه هم به بهونه اینکه یک نظامی باید میومد و اومد ولی نتونست کاری از پیش ببره میگذره. الآن مگه کشور دست سپاه نیست؟ در هر زمینه ای با فراغ بال کار میکند از ساخت سد و پالایشگاه گرفته تا مال سازی و بانک و همه چیز. ؟ ا مملکت ما الآن نظامی اداره میشود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کل این ساخت و ساز ها 10 درصد کشور هم نمی شود
در ضمن مهترین بخش کشور که مالی و پولی است ورود نکرده بگذار ورود کند آن وقت می فهمی چه نعمتی است سپاه و نظامیان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ناشناس 13:52 حالا بگذار این 105 را آباد کنند! مستعان 110 هنوز فراموش نشده است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جناب مریض فکر
مستعان رونمایی شده و نه تولید انبوه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نمودارروند بورس راببینید
شاخص کل روند نزولی داره باچنگ ودندان مانع از ادامه روند نزولیش میشوند وبه زور مثبت نگهش میدارن
بااین حساب خیلی زود دوباره بورس نورچشمی بارشد روزانه ۲-۳ درصدی به کانال دومیلیون واحد خواهدرسید
وبعد بازهم سفوط
وبازهم به خاک سیاه نشستن عده دیگری
وبازهم تجمع مقابل تالار بورس و...
وبعد روند را دوبار صعودی مبکنند
وداستان همچنان ادامه خواهدداشت !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
رفتار دوگانه وتبعیض امیز جراید راببینید
تیترهای حماسی به نفع بورس نورچشمی وبرعلیه بازارهای رقیب انرا ببینید
اینه همان هایی هستند که درزمان جهش ارزوطلا و سقوط ۵۰ درصد بورس خواب بودند وتازه بیدارشده اند !!!
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شاخص مثبت بورس ساختگی و عدد سازی است از کسانی که به اطلاعات دسترسی دارند اگر بپرسید می بینید که روند خروج سرمایه حتی با این شاخص های مثبت به شدت صعودی است و سرمایه ها در حال خروج از بورس است این عددسازی هم برای فریب بقیه سهامداران ساده لوح است که پولشان را نگهدارند تا رانتی های با نفوذ سهامشان را نقد کنند و پولشان را بیرون ببرند بورس تمام شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تیتر یکی ازروزنامه های امروز:
دلیر هیات مدیره اتحادیه طلا وجواهر تهران : ریزش قیمت سکه وطلا ادامه دارخواهدبود !
جهت استحضار جناب دبیر دراین لحظه (شنبه اول اذر ساعت ۱۲:۴۱) قیمت سکه ۱۲۱۰۰۰۰۰ تومان ودلار ۲۶۵۰۰ تومان است
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
در زمان جنگ هم وقتی مردم جان خود را می دادند، عده ای دنبال احتکار و احتلاس و رانت بودند..... کاسبان تحریم همیشه هستند و از رفع تحریم و رفاه مردم ناراحت می باشند.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مگر حضرت امام (ره) نفرمودند که نظامیان در سیاست دخالت نکنند. الان از رئیس مجلس گرفته تا عمده مدیران دولتی و حتی مدیران فرهنگی و ورزشی، نظامی هستند! و حالا صحبت از رئیس جمهور نظامی است!!!!!!.......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دوستان در این ۸سال تیم به ظاهرسیاسی چه گلی به سرتون.زدند...اگه فرد نظامی سواد سیاسی و اقتصادی و.... وتعهد اخلاقی و ارگ ملی داشنه باشه چه ایرادی داره؟اگه این خصوصیات رو داشته باشه و باز افرادی مخالف باشن در این صورت خودتون قضاوت کنید چه نیت هایی دارن!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نظامی یعنی نظم و قطعا بهتر خواهد بود
می نویسم پس هستم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
عبدی هر روز اظهار نظر می کنه کی فکر میکنه؟؟ کسی که همش در حال حرف زدن هست وقت مطالعه و فکرکردن هم داره؟... ضمنا ایشون از کی تا حالا تئوریسین تشریف فرما شدن،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جوان پرانرژی انقلابی! شبیه انچه که مجلس فعلی را تشکیل داده؟ باید بیاید و کار محمود را ادامه دهد تا با دیدن نتیجه کار از این پس نشنویم که فلان جا را فلان نهاد اباد کرد و برای ان یکی خانه ساخت و ان دیگری را نجات داد. شعار بس است.
افسر بازنشسته نهاجا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دوستان عزیز رئیس جمهور نظامی صرفا میتواند ملت را با نگاه امنیتی ببینید وگرنه فردی که30سال درارتش ویا سپاه خدمت کرده باشد تمام این دوران مدیریتی درنیروهای مسلح راصرفا درامورد دفاعی ومنابع نیروی انسانی وجنگ صرف کرده است وهیچگونه شناختی با امور بین الملل وروابط خارجی ودیپلماسی خارجی ندارد وانی رئیس جمهور نظامی میتواند دنیا را باتهدید نظامی واززبان جنگ حرف یزند وهمین رفتار موجب میشود اوضاع سیاسی کشور ازاین که هست بدتر شود ولذا درکشورما قردی نداریم که بتواند رئیس جمهور کشور شود ومعیشت واقتصاد وسیاست مردم وکشوررا همزمان پیش ببرد شاید این سردار دراموردفاعی ونظامیگری یک فرمانده موفق باشد ولی دلیل نمیشود فردی که درامور جنگی موفق بود میتواند درامورکشورداری وسیاست خارجی هم موفق باشد من نمیدانم چرا مسئولان وتحلیلگران سیاسی وداخلی درکشورایران تمایل دارند رئیس جمهور ایران درسال1400فردی نظامی باشد ایا دلیل خاصی دارد یا چه خصوصیات خاصی دراین فرد نظامی دیده شده که منجی ملت وکشور را دروی نگاه میکنند؟ بهرحال هرکسی وهرتخصصی باید درجایگاه خودش ومرتبط با نخصصش مسئولیت سپرد ایا یک استاد دانشگاه که بالاترین مدرک تحصیلی را دارد میتواند بعنوان یک فرمانده نیروهای نظامی بکار گمارده شود؟ ویا میتواند درغیر تخصصش مدیریتی را به وی سپرد؟ پس لازم هست مسئولان سیاسی واحزابها بجای اینکه بار تملق وچاپلوسی را برزبان ارند وبردوش بکشند که نجات ملت وکشوررا دررئیس جمهور نظامی بودن میبینند باید دلیل این پیشنهادرا برای ملت دررسانه های مکتوب وشنیداری وتصویر بعرض ملت برسانند تا ملت هم از اینکه رئیس جمهور نظامی میتواند گره گشای معیشت وافسارگسیختگی اقتصاد وروابط بد ایران با دنیا تصمیم بگیرد ولذا درغیراینصورت رئیس جمهور نظامی صرفا نگاه امنیتی وکشوررا امنیتی کند بهره وری خاصی ندارد درپایان اگر احزاب وجناحها هر فردی بغیراز نظامی رئیس جمهور کشورایران شد وهمه باوی همکاری کنند قطعا میتواند موانع معیشت وتورم وگرانی وسیاست خارجی گام مهمی بردارد وهمانگونه همه ملت میدانند رئیس جمهور درسیاست خارجی تصمیم گیرند صرف نیست قطعا هم بااین دیدگاه هرکسی رئیس جمهور شود اتفاق خاصی برای ملت وکشور رقم نمیخورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
درود
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نظامی وظیفش حفاظت از مرزها و امنیته،
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آیا این همان انقلاب کوخ نشینان هست که اینگونه به کام فراخ کاخ نشینان سرازیر شده است ؟!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از افراد پیدا و پنهان نظامی که در همه ارکان کشور حضور دارند بگذریم نمونه روشن آن شخص قالیباف است که سوابق ایشان تا حدی برای مردم مشخص شده است و سوء مدیریت این فرد در شهرداری تهران باعث بدهکاری ۶۰۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران و ورشکستی آن شد. قایم مقامش ک به جرم اختلاس چند هزار میلیارد تومانی غیر علنی محاکمه شد و معلوم نشد پرونده اش به کجا رسید دوستان و رفیقانش هم که نظامی بودند در مقام شهرداران مناطق مختلف تهران هنوز اثرات سوء مدیریتشان باقی است یکی از دوستانش که نظامی بود و رییس مترو شد تا توانست مدیریت من درآوردی در مترو درست کرد و دوستان و بستگانش را در این پست ها استخدام کرد و حقوق های نجومی به آنها داد و پسرش که هیچ تجربه و تخصصی نداشت با حقوق نجومی در مترو استخدام کرد خود قالیباف در زمان مدیریتش در شهرداری تهران جلوی تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران گرفت او ۱۲ سال شهردار تهران بود و از هر رییس جمهوری زمان بیشتری برای کار داشت که نتیجه اش کاملا منفی بود و همه مردم هنوز حقوق های نجومی و بذل و بخشش های نجومی را فراموش نکرده اند و هنوز ملک های بسیاری که قالیباف حاتم بخشی کرد در تصرف است و پس داده نشده اند با برجسازی و ساخت مجتمع های تجاری جلوی تنفس تهران را گرفت بیشترین قطع درختان و نابودی فضاهای سبز در تهران در زمان قالیباف اتفاق افتاد در مقام ریاست مجلس هم هیچ چیزی که قابل ارائه باشد از قالیباف دیده نشده است باز هم یک عده ساده لوح بیایند و بگویند نظامی ها رییس جمهور شوند انگار تا حالا نظامی ها هیچ کاری با امورات کشور نداشته اند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
احسنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
به نظرم بد نیست یه نظامی رئیس جمهور بشه، حداقل نتیجش اینه که خودشون خواهند فهمید چند مرده حلاجن،

با ورود به سیاست دیگه پول و سیاست و اسلحه دست یه گروه خاصه و دیگه بهونه ای برای نسبت دادن مشکلات به دشمنان فرضی وجود نداره!!!
تا امروز هر کسی روی کار اومد می گفته پول داریم اما زور نداریم
در مقابل می گفتن ما زور داریم پولم داریم اما سیاست رو در دست نداریم
....
حالا ببینیم با این وصف گره ای از مشکلات مردم باز میشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مرسی
ناشناس
| Germany |
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
با این استدلال می خواهی کشور را به سوریه تبدیل کنی!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کاش این آلونک بانوی بندرعباسی ی جورایی وصل به اهالی لواساناتی بود نه خراب نمیشد کسی جرات نزدیک شدن بهش نداشت آلونک دختر وزیر مظلوم و.....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اگر رئیس جمهور یک نظامی باشد خیلی بهتر است لاعقل تاحالا همه جانفشانیهاو عزت و قدرت ملت را سپاه اسلام به ملت هدیه کردن و دولتهای اینچنینی غیر سرافکندگی چیزی برای این ملت نداشتن .
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از خواب بیدار شو الان همه پست های مدیریتی همه دولت ها و مجلس ها در دست همین سپاهی هاست طوری حرف می زنی انگار توی این کشور زندگی نمی کنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بی برنامگی وبلاتکلیفی بیدادمیکنه
پسرمن خارج درس میخونه تا روز پنجشنبه هم صرافی ها تکلیفشون مشخص نبود که در دوهفته بعد تعطیل هستند یانه درنتیجه ادمهایی مثل من باترس ازتعطیلی دوهفته ایی صرافیها که ممکن بود تمدید هم بشه متقاضی ارسال حواله شدند و بخاطر تقاضای بالا قیمت حواله بالاتررفت و منجربه ضررببشتر ما شد
تا کی بایدشاهداین بی برنامگی ها وبلاتکلیفی ها و صدور دستورات خلق الساعه باشیم ؟!!! نمونه دیگر این ناهماهنگیها در عدم امکان کنترل ترددهای خودروها بین شهرها هست که بخاط دیراعلام شدن هربار غیرقابل اجراشدند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
رییس جمهور بعدی لاریجانی است و در مقابل ایشان فردی را قرار میدهند که تایید است ولی بازنده تا لاریجانی بشود رییس جمهور بعدی
عمرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آقای تابناک خواهشا خواهشا شما به گوش مسئولین مبارزه با کرونا برسونید تکلیف کارگاه های عمرانی را شفاف اعلام بفرمایند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هرجا سپاه کار کرده باعث افتخار و موفق بوده خدا کنه صنعت اقتصاد نفت و همه چی مدیران سپاهی باشند مدیرانی مثل حاج قاسم و سردار حاجی زاده نه مدیران فشل
بینام
|
Canada
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
با توجه به تجربه ای که در خروج آمریکا و بد عهدی اروپا در مورد برجام پیدا کردیم امیدوارم آقای ظریف خودش را در دیگ حلیم نیندازد و سفت و سخت بایستد و اجازه ورود مجانی آمریکا را به برجام ندهد. و راههای گریز دوباره آنها از برجام را و یا انگ زدن به ایران در مورد بد عهدی برجام را بگیرند.ضمنا قرارداد بیست و پنج ساله با چین باید هر چه زودتر و قبل از ورود آمریکا به برجام اجرایی شود تا آنها بدانند که هیچ منافعی در ایران برای آنها وجود ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پدرم همیشه میگفت موقع خرید خودتومشتاق نشون نده وبزن توسرمال وگرنه فروشنده طاقچه بالامیذاره ولی اقایان باگقفتن جملاتی نظیر «هیچکس درمذاکره بادولت جدید حق فرصت سوزی نداره» تاخوداگاه به دشمن میگه طاقچه بالا بذار وشرط تعیین کن !!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
رييس جمهور نظامي! حتما وزير رييس جمهور فعلي؟! ديگه چي در مياد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
وب گردی