بازدید 80012
دو هزار و دویست و هشتادمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:طرح سوال از وزیر کشور در مورد اعتصاب کارگران هفت تپه / انتقاد صریح امام جمعه اصفهان از فضای مجازی / روایت کریمی قدوسی از کنترل بازار در دولت هاشمی توسط سپاه و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶ 07 November 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

 گوجه‌های صادراتی چرا امحا شد؟


روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ۲۰۰ کامیون محموله‌های برگشتی صادراتی گوجه‌ از عراق امحا می‌شوند.رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی در این زمینه گفته: صادرات محصولات بی‌کیفیت، سرمازده و در بسته‌بندی‌های نامناسب از سوی برخی صادرکنندگان ناشی، باعث برگشت محموله شده.فقدان برنامه صادرات عامل هدر رفتن سرمایه های ملی در ماجرای امحای گوجه‌های برگشتی از عراق بود، پس از معلق گذاشتن قانون انتزاع عملا متولی خاصی در بازار صادرات وجود ندارد، هفته پیش دو وزیر از سوی رئیس‌جمهور تذکر گرفتند./ فارس

بازار خودرو سکته زد


با ریزش قیمت دلار، قیمت خودرو نیز روندی کاهشی پیدا کرده به طوری که شاهد افت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودروها هستیم.قیمت پراید ۱۳۱ در بازار در حالی به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که قبلا تا ۱۳۰ میلیون تومان نیز بالا رفته بود.فروشندگان منتظر رشد دوباره و مشتریان در انتظار افت بیشتر قیمت‌ها هستند اما به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، اگر نرخ ارز ثابت باشد،‌ گره رکود بازار نیز باز می‌شود و معاملات رونق می‌گیرد./فارس.

رایزنی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ادامه دارد


سخنگوی شورای نگهبان: طرح تامین کالاهای اساسی هنوز از سوی مجلس به منظور بررسی بیشتر به شورای نگهبان ارسال نشده است.احتمال وارد بودن ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی به طرح تامین کالاهای اساسی وجود دارد، مجلسی‌ها گفته‌اند که تلاش می‌کنند این ایراد را رفع کنند.بررسی طرح مالیات بر خانه‌های خالی در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد و بحث‌های مختلفی نیز درباره آن وجود دارد؛ بنابراین ما ایرادات خود را نسبت به طرح مذکور اعلام کرده‌ایم و دوستان مجلس نیز به برطرف سازی اشکالات پرداختند. بنده فکر می‌کنم این ایرادات حل خواهند شد. هنوز پیشرفت خاصی در زمینه برگزاری انتخابات الکترونیک برای سال ۱۴۰۰ حاصل نشده و کارشناسان شورای نگهبان مشغول مذاکره و رایزنی با وزارت کشور هستند و گفت‌وگوها ادامه دارد./ باشگاه خبرنگاران

شورای نگهبان با استناد به جنسیت، خانم‌ها را رد نمی‌کند


طیبه سیاوشی، درباه این که با توجه به سخنان سخنگوی شورای نگهبان در خصوص ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری و بحث رجل سیاسی، آیا می‌شود گفت که بعد از گذشت سال‌ها در این دوره از انتخابات شاهد حضور زنان در میدان رقابت باشیم، گفت: رجل سیاسی یکسری شرایط عمومی و اختصاصی دارد؛ در شرایط عمومی جنیست در آن ذکر نشده است و افرادی که دارای سوابق خدمت به نظام هستند، می‌توانند در رقابت‌های انتخاباتی حاضر شوند. در دوره‌های قبل شورای نگهبان با استناد به زن بودن و یا جنسیت این افراد را رد نکردند. آقای کدخدایی چند دوره پیش گفتند که زنان هم می‌توانند شرکت کنند. فکر می‌کنم یک تعداد از خانم‌ها ثبت‌نام کنند؛ اما امیدوارم دلایل ردشان به آنها اعلام شود، چرا که معمولا گفته نمی‌شود و فقط به گفتن کلیات بسنده می‌شود./ایلنا

ظریف: آمریکا حق نداشت از برجام خارج شود


وزیر امور خارجه: هنوز نمی‌دانیم چه کسی پس از انتخابات آمریکا پیروز خواهد شد، اما معلوم است که تفاوتی میان این دو مورد وجود دارد. آمریکا حق نداشت از برجام خارج شود، چون این توافق یک توافق دوجانبه میان ایران و آمریکا نبود و یک قطعنامه شورای امنیت است. اگر آمریکا می‌خواست از تعهدات این توافق رهایی یابد، باید از سازمان ملل خارج می‌شد، نه فقط از یک توافق. /ايسنا

احتمال ظهور یک‌ پوپولیست در ۱۴۰۰بیشتر است


مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس و عضو ارشد حزب موتلفه به خبرآنلاین گفت: عوام‌زدگی رئیس‌جمهور از عوام‌زدگی چند نماینده مجلس خسارت‌بارتر است. نطق های آتشین، سفرهای متعدد و طرح هایی که 90 درصد آنها مقبولیت رأی آوری ندارند جنبه ای از عوام زدگی نمایندگان است که برای خودنمایی و حفظ محبوبیت در حوزه انتخابیه صورت می گیرد. مجلس نباید صحنه تاخت و تازِ خودنمایی نمایندگان شود. احتمال ظهور یک پوپولیست در ۱۴۰۰ در این اوضاعِ فلاکت‌بار بیشتر است.سرمنشأ بسیاری از فسادها در انحرافاتی است که در شهرداری تهران از ٢٥ سال پیش شروع شد و سپس به نقطه اوج خود رسید و کل کشور را آلوده کرد.در انتخابات ۱۴۰۰ گرایش مردم به اصولگرایان بیشتر است اما تا وضع نامزدها مشخص نشود نمی توان درباره نتایج احتمالی آینده نظر قطعی داد. مدیریت مجلس از راهبرد خاصی تبعیت نمی کند و تا حدودی متأثر از التهاب های اجتماعی است، در حالی که باید برعکس باشد. نمایندگان ابزار قانونی دارند، نیازی به فحش و فضیحت نیست. تقلیل دادن مجلس به هیات رئیسه و تقلیل دادن هیات رئیسه به رئیسِ مجلس فاجعه‌آفرین است.

ضرغامی: حمله به سفارت انگلیس حرکتی ناپخته بود


عزت‌الله ضرغامی در بازخوانی روایت تاریخی اشغال سفارت آمریکا در ایران گفت: واقعا کسی پشیمان نیست. مقاطع سیاسی اقتضائاتی دارد که بعضی آدم ها وقتی حرف می زنند و یا مصاحبه می کنند در مقابل سؤالات متنوع جواب های متنوعی می دهند. وقتی برداشت از آن پاسخ ها، صرف نظر از قبل و بعد از آن، برجسته می شود، مطلب دیگری را القا می کند که این فرد با فلان چیز موافق و با فلان چیز مخالف است. من به این چیزها اهمیت نمی دهم. آنچه آدم ها خودشان صریحا می گویند ملاک است. ضرغامی ادامه داد: مثلا آقای اصغرزاده طراح و از چهره های مهم این حرکت بودند. وقتی با ایشان صحبت می کنم می گوید من همان ایده قبل را دارم. اگر همه چیز به آن مقطع برگردد، کار ما در آن مقطع بسیار درست بوده است. ممکن است بعدها آدم ها به این نتیجه برسند که اگر در شرایط دیگری می خواست این کار انجام شود، اشکال داشته باشد. کما اینکه عده ای حرکت خام و نپخته ای کردند و چند سال قبل برای اشغال سفارت انگلیس رفتند. کار بسیار غلطی بود و بسیار ضربه زد و هزینه هایش را دادیم و هیچ کس هم تأیید نکرد.

کنایه عضو شورای شهر تهران به روحانی


علی اعطا در توییتی نوشت: همه نگاه‌ها به انتخابات آمریکاست. طبیعی هم هست. اما امیدوارم رئیس‌جمهور محترم و دولتمردان فرصت کرده باشند به آمار پنجشنبه درگذشتگان کرونا در تهران نیم نگاهی بیندازند. شاید قانع شدند که تهران باید تعطیل شود.

مرتضی طلایی: بعید نیست اصولگرایان بر جلیلی اجماع کنند


مرتضی طلایی درباره نقش جبهه پایداری در انتخابات ۱۴۰۰ هم گفت: «به هر حال جبهه پایداری، یکی از گروه‌های فعال اصولگراست و اخیرا هم به حزب تبدیل شده است و می‌تواند نقش مؤثری در انتخابات داشته باشد اما تصور من این است که اگر دو قطبی میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان ایجاد شود، نیروهای پایداری خود را در قالب نیروهای انقلاب تعریف می‌کنند و با اکثریت اصولگرایان به اجماع می‌رسند؛ هرچند دیرهنگام». این فعال سیاسی درباره احتمال اجماع بر سعید جلیلی هم خاطرنشان کرد: «آقای جلیلی چهره‌ای است که پایگاه اجتماعی بالایی دارد و اجماع بر او بستگی به شرایط متعدد دارد اما اصلا بعید نیست که در نهایت مجموع اصولگرایان در شرایط رقابت دو قطبی با اصلاح‌طلبان به این نتیجه برسند که باید بر او اجماع شود اما همه این‌ها بسته به آن است که نیروهای سیاسی با چه آرایشی وارد عرصه انتخابات بشوند».

نماینده مجمع نمایندگان تهران: تنها راه خروج از وضعیت فعلی قرنطینه کامل تهران است


نماینده مجمع نمایندگان تهران در ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد که بر اساس نظر کارشناسان به جز قرنطینه ۲ تا ۳ هفته ای تهران راه دیگری برای برون رفت از این وضعیت وجود ندارد. اقبال شاکری در بخشی از ویدئویی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد، می گوید:  تمام راه هایی که تاکنون پیش گرفته شده، نتیجه درستی نداده و اکنون تنها راه خروج از حالت فعلی، قرنطینه کامل تهران به مدت دو تا سه هفته  است.

وی با اعتقاد به این که دولت باید نسبت به این پیشنهاد تمکین و لوازم قرنطینه کامل تهران را فراهم آورد، اظهار کرد: دولت باید به کادر درمان، حمل و نقل عمومی و به معیشت مردم کمک کند. این امر نیز جزئی از قرنطینه تهران محسوب می شود؛ بنابراین جز این راه دیگری برای مقابله با این ویروس وجود ندارد.باید هرچه زودتر برای اینکه فوت بیش از ۴۰۰ نفر از هموطنان عادی نشود، قرنطینه کامل را در تهران را اجرایی کنیم. نماینده مجمع نمایندگان تهران در ستاد ملی مبارزه با کرونا، در کپشن این پست اینستاگرامی خود نوشت: طبق نظر کارشناسان به جز قرنطینه ۲ تا ۳ هفته ای، راه دیگری برای برون رفت از این وضعیت وجود ندارد. دولت موظف است با همه توان جلوی فوت بیش از ۴۰۰ نفر از هموطنان ـ که بخش قابل توجهی از آن مربوط به تهران است ـ بگیرد.

کنایه باشگاه ساوتهمپتون به ترامپ پس از صدرنشینی تاریخی


باشگاه فوتبال ساوتهمپتون بعد از صدرنشینی تاریخی در حساب توییتری خود پستی منتشر و با اشاره به جدول لیگ برتر انگلیس و صدرنشینی خود از جمله کوتاه ترامپ استفاده کرد: "شمارش را متوقف کنید”.نسرین ستوده به مرخصی رفت


مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: نسرین ستوده که در یکی از جرایم عمومی به حبس محکوم شده با موافقت دادیار ناظر بر زندان زنان به مرخصی رفت. این محکوم چندی پیش، به استناد بند ب ماده هفت آیین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندى زندانیان مصوب ١٣٨٥/٩/٩، به دلیل طی کردن دوران محکومیت در جرایم عمومی به زندان زنان منتقل شده بود.

شهردار ساری بازداشت شد


مهر نوشت: دستگیری کارکنان در شهرداری ساری به بالاترین طبقه عمارت رسید و شهردار این شهر دستگیر شد. یک منبع آگاه دستگیری شهردار ساری و مسئول مالی توسط نیروهای امنیتی را تأیید کرد و درباره دلیل آن توضیحی نداد. در پی تشکیل پرونده تخلف بیش از چهار هزار میلیارد تومانی شهرداری ساری در دادستانی مرکز استان، تاکنون بیش از ۱۳ کارمند و مدیر سابق و چهار تن از اعضای شورای شهر بازداشت شدند و پیگیری درباره اینکه آیا شهردار ساری در ارتباط با پرونده تخلف مالی دستگیر شده یا خیر، ادامه دارد. حجت الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران عنوان کرده بود که احتمالاً این پرونده اختلاس شهرداری در دادگاه مفاسد اقتصادی بررسی می‌شود. همچنین فارس درباره دستگیری شهردار ساری نوشت: یک منبع آگاه با تایید این خبر گفت: علت بازداشت مباحث مالی است و پاسداران گمنام امام زمان (عج) رجبی را دستگیر و روانه بازداشتگاه موقت کرده‌اند.

غلامرضا ظریفیان: مخالفان داخلی برجام دوست دارند ترامپ برنده شود


ظریفیان در پاسخ به این پرسش که آیا پیروزی بایدن در انتخابات به معنای بازگشت به برجام و لغو تحریم‌ها خواهد بود، تصریح کرد: قبل از اینکه به رویکرد شخص بایدن درباره برجام بپردازیم، باید یادآوری کنم که در داخل کشور ما برخی مسئولان و چهره‌های اتفاقا صاحب قدرت و نفوذ دلشان نمی‌خواهد برجام اجرایی شود و اساسا به همین دلیل دوست دارند که ترامپ انتخاب شود بلکه امکان اجرای برجام کم و کمتر شود. وی افزود: من اتفاقا سوالی که از این مخالفان برجام که اتفاقا ادعای اصولگرایی دارند، این است که چگونه می‌شود شما از کسی حمایت می‌کنید که دستشان هنوز از خون سردار شهید سلیمانی خشک نشده است؟ واقعیت این است که در داخل کشور ما هنوز برخی برجام را تلقی می‌کنند و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد، امکان بازگشت به برجام سخت است ولی در مجموع من تصور می‌کنم که اجرای برجام با بایدن راحت‌تر است؛ هرچند  دموکرات‌ها در مسائلی چون حقوق بشر بسیار حساس هستند و احتمال می‌رود که آنان برای بازگشت به برجام پیش شرط‌های جدیدی را مطرح کنند.

روایت جدید از شب حمله به عین‌الاسد؛ آمریکا خبر داشت؟

مشاور و دستیار بین‌الملل رئیس مجلس با بیان اینکه وقتی قرار شد ایران ۱۳موشک بالستیک نقطه‌زن به سمت پایگاه استراتژیک عین‌الاسد شلیک کند، قبل از عملیات نخست‌وزیر وقت عراق در جریان قرار گرفت، گفت: البته نخست‌وزیر وقت عراق اطلاع نداشت ایران کجا را می‌خواهد بزند؛ اما می‌دانست نقطه‌ای در خاک عراق هدف قرار می‌گیرد، البته این برداشت وجود داشت که وقتی نخست‌وزیر عراق در جریان قرار بگیرد، ممکن است عراقی‌ها آمریکایی‌ها را در جریان موضوع قرار دهند.برای ایران این مهم بود که سربازان آمریکایی که خانواده‌شان نگران وضعیتشان هستند هدف نباشند، چون این برای ما عامل اقتدار نیست که سربازان ساده آمریکایی را در پایگاهشان مورد هدف قرار بدهیم برای ما مهم این بود که پیام اقتدار ارسال و هیمنه آمریکایی‌ها خرد شود، آمریکایی‌هایی که پیام داده بودند، اگر بزنید پنجاه و چند نقطه را هدف قرار می‌دهیم، در نتیجه اصلا اینطور نبود که آمریکایی‌ها بدانند ایران کجا را قرار است بزند و این پیام اقتدارآمیز بود که شما به آمریکایی‌ها بگویی شما را می‌زنیم و در عراق هم می‌زنیم، بالاخره آمریکایی‌ها در عراق ۱۲پایگاه داشتند و می‌توانستند احتمال دهند، هر یک از این پایگاه‌ها و یا همه آنها هدف قرار بگیرد اما استراتژیک‌ترین، مهم‌ترین و پرامکانات‌ترین پایگاه که در دورترین نقطه هم بود هدف قرار گرفت.

 تحلیل غرضی از وضعیت ایران بعد از پیروزی بایدن


محمد غرضی، فعال سیاسی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌ باره اظهار داشت: به فرض جو بایدن بیاید و تحریم‌ها را بردارد و آقای روحانی سالی ۱۰۰ میلیارد تومان هم درآمد داشته باشد. حتی در این صورت هم مثل این هفت سال که دلار از سه هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسید، باز گران‌تر می‌شود و به جیب رانت‌خوارها می‌رود. الان سه سال است که بخشی از رانت‌خوارها از دلار ۴۲۰۰ تومان محروم شده‌اند. اما آنها اولین کسانی هستند که از دلارهای نفتی بهره‌ می‌برند و به بهانه واردات اجناس لوکس، دلار را به نرخ دولتی می‌خرند و در بازار آزاد می‌فروشند. به عبارت دیگر ما با یک تحریم داخلی سر و کار داریم که از تحریم بین‌المللی بسیار بدتر است. غرضی که در دولت‌های جنگ و سازندگی به عنوان وزیر حضور داشته در ادامه گفت: ما در ۴۲ سال گذشته همیشه «مرگ بر آمریکا» گفته‌ایم، اما رانت‌خوارها و دوستداران آمریکا بر امور سیاسی و اقتصادی مسلط بودند. به طوری که چپ و راست دائم جنگ زرگری راه می‌انداختند و مردم به میدان می‌آمدند اما در نتیجه‌ی چنین روندی مردم سختی‌های بیشتری را به چشم می‌دیدند. او توضیح داد: با نگاهی به روابط ایران و آمریکا از زمان ناصرالدین شاه درمی‌یابیم که در ماجرای سقاخانه آقا شیخ هادی سفیر آمریکا با تحریک انگلیسی‌ها جلوی سقاخانه رفت و به دست عوامل انگیس کشته شد. بعد از این اتفاق رابطه ایران با آمریکا تا جنگ جهانی اول مخدوش شد و انگلیسی‌ها به واسطه این مساله به ایران نزدیک و بر مسائل کشور ما مسلط شدند و دسترسی آمریکا به قدرت سیاسی ایران را قطع کردند. بنابراین از زمان حمله متفقین به ایران،‌ آمریکایی‌ها یا با شراکت انگلیس یا مستقل حقوق ملت ایران را ضایع کردند.

پاسخ عراقچی به احتمال بازگشت رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام

معاون وزیرخارجه گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت. سید عباس عراقچی در پاسخ به سوالی در خصوص اثرات نتایج انتخابات آمریکا بر کشورمان گفت: سیاست سلطه‌طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهور در آن کشور تغییر نخواهد کرد، ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم شود.وی در گفت‌وگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران تاکید کرد: سیاست های اصولی ایران نیز که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت در برابر فشارهای غیرقانونی است مسلما تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت؛ اما طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه ها و راه حل های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تامین منافع خود، و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد کرد.وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران اظهار داشت: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

روایت کریمی قدوسی از کنترل بازار در دولت هاشمی توسط سپاه

نماینده مجلس در توییتی نوشت: اقتصاد افسارگسیخته و معیشت مردم را چاره‌ای نیست جز آنکه به ستون محکم سپاه بسته شود تا رام گردد.جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس در توئیتی نوشت: اقتصاد افسارگسیخته و معیشت مردم را چاره‌ای نیست جز آنکه به ستون محکم سپاه بسته شود تا رام گردد. ورود رسمی سپاه به این عرصه با خواسته دولت و وزارتخانه‌های صمت و کشاورزی برای انقلاب خواهد بود و ملت عزیز نیز به زودی شاهد آرامش و ثبات در اقتصاد کشور خواهند بود.او در توئیت دیگری نیز نوشت: سپاه در دولت سازندگی و به درخواست رییس‌جمهور وقت جهت کنترل بازار وارد میدان شد، بسیج اصناف در سراسر کشور قیمت‌ها را کنترل و اطلاعات سپاه محتکرین و انبارهای احتکار و قاچاق را شناسایی کرد و نهادهای تعزیراتی را سامان داد و پس از آرامش و ثبات بازار بی‌هیچ ادعایی آن را تحویل دولت داد.

ستاد انتخابات ریاست جمهوری از یازدهم اسفند فعال می شود

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری یازدهم و دوازدهم اسفندماه امسال با دستور وزیر کشور آغاز به کار می‌کند و ثبت نام‌ها از نامزدها و فرایند تعیین صلاحیت و سایر مسائل انتخاباتی سال آینده انجام خواهد شد. جمال عرف روز شنبه در حاشیه نشست شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خراسان جنوبی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ چهار انتخابات شامل انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دو میان دوره‌ای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و در واقع اکنون در تقویم برنامه میان دوره‌ای مجلس هستیم. عرف عنوان کرد: از اسفندماه تقویم انتخابات شروع خواهد شد و وزارت کشور در حال آماده کردن همه تمهیدات لازم در این زمینه است و ‌شاید مهمترین مساله این دوره نسبت به دوره‌های دیگر بحث کرونا و پروتکل‌های مربوطه است.

نسرین ستوده به مرخصی رفت

نسرین ستوده که در یکی از جرایم عمومی به حبس محکوم شده با موافقت دادیار ناظر بر زندان زنان به مرخصی رفت.این محکوم چندی پیش، به استناد بند ب ماده هفت آیین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندى زندانیان مصوب ۱۳۸۵.۹.۹ به دلیل طی کردن دوران محکومیت در جرایم عمومی به زندان زنان منتقل شده بود.

 واکنش مداح معروف به انتخاب احتمالی جو بایدن

میثم مطیعی مداح اهل‌بیت (ع) نیز در واکنش به انتخاب رئیس جمهور آمریکا با انتشار پستی در صفحه توییترش نوشت: "به قول یکی از رفقا، مشکلات داخلی ایران یک «جو همت» می‌خواهد، نه یک «جو بایدن»".

انتقاد صریح امام جمعه اصفهان از فضای مجازی

امام جمعه اصفهان با اشاره به فرصت‌های تبلیغی که در فضای مجازی وجود دارد، گفت: لازم است تا فعالان فضای مجازی هویت گروه‌های فساد، حامیان و اهداف آنان را برای مردم در فضای مجازی تبیین کنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار فعالان فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اهمیت فضای مجازی و توصیه مقام معظم رهبری به حضور فعالانه نیروهای انقلابی در این فضا اظهار داشت: هر چند برخی از نیروهای انقلابی فعال در فضای مجازی بر این باورند که اتحاد بزرگی در میان گروه‌های فعال در فضای مجازی وجود ندارد اما بنده معتقد هستم که همین گروه‌ها فرصت‌ها و فضاهای خوبی را برای فعالیت دارند و می‌توانند در راه اسلام روشنگری کنند. وی افزود: خوشبختانه افراد هوشمند، تحصیل کرده و متعهدی در این فضا به صورت مردمی در حال فعالیت هستند و به شبهات دینی و سایر اشکالاتی که مطرح می‌شود پاسخ می‌دهند؛ این افراد باید خلأها را شناسایی کرده و اشکالات عمده را پاسخ دهند. امام جمعه اصفهان بیان کرد: متاسفانه هر گاه هر یکی از علما، محققان و اندیشمندان اسلامی درباره حجاب و ضرورت اجرای قانون صحبت کنند رسانه‌های خارجی از آن بهره‌برداری کرده و برخی از رسانه‌های داخلی نیز همان صحبت‌ها را پمپاژ خبری می‌کنند؛ آنان سخن بزرگان دینی را تحریف کرده و سخنان رهبر انقلاب را مصادره به مطلوب می‌کنند.

آشنا: آیا زامبی‌های ترامپیست هم می‌روند؟

مشاور رئیس جمهوری به طرح پرسشی درباره دنیای بعد از ترامپ و مواجهه برخی کشورها با ایران در شرایط جدید پرداخت.حسام‌الدین آشنا با اشاره به نتایج فعلی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و قوت گرفتن احتمال پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در این کشور در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏اگر ترامپ‌برود؛ آیا زامبی‌های ترامپیست هم ‌که به فشار حداکثری آری گفتند، از حصر ایران حمایت کردند و چشم بر رنج مردم بستند؛ دست از خیانت برمی‌دارند و می‌روند یا باز هم رنگ عوض می‌کنند و می‌مانند؟»

حق‌شناس: مجلس هنوز به پختگی و متانت مطلوب نرسیده است

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در واکنش به طرح یک فوریت مجلس برای لغو تحریم‌ها، گفت: من تصور می‌کنم که طرح اخیر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خیلی مبتنی بر واقعیت امروز جامعه، کشور و مسائل روز بین‌الملل نیست.محمدجواد حق‌شناس درباره طرح یک فوریت نمایندگان مجلس برای لغو تحریم‌ها گفت: من به دوستان در مجلس شورای اسلامی توصیه می‌کنم که اگر یک نقشه راهی را در نظر می‌گیرد، راهکار اجرای آن را هم لحاظ کنید و در عین حال توجه داشته باشید که اگر آن راهکار به نتیجه نرسید بتوان از یک نقشه راه دومی استفاده کرد تا در نهایت هدف اصلی یعنی منافع و مصالح ملی و مردم تامین شود.این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ضمن طرح این پرسش که اگر طرح جدید مجلس مصوب شد ولی در ادامه به دلایل مختلف داخلی و خارجی به نتیجه نرسید، مجلس چه راهکاری برای حل مشکلات داخلی و بین‌المللی کشور دارد، گفت: من تصور می‌کنم که طرح اخیر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خیلی مبتنی بر واقعیت امروز جامعه، کشور و مسائل روز بین‌الملل نیست.

مصباحی‌مقدم: اقدام مکرون جنایت علیه بشریت است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدام رییس جمهور فرانسه در حمایت از مجله شارلی ابدو بسیار غلط بود و او مرتکب جنایت علیه بشریت شد. حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‎مقدم ضمن محکوم کردن اهانت رییس جمهور فرانسه نسبت به پیامبر اکرم (ص)، بیان کرد: کاری که مجله شارلی ابدو انجام داد جنایتی علیه بشریت است، زیرا انبیاء الهی برای هدایت انسان‌ها آمده‌اند و این جزو حقوق بشر است و در نزد همه مردم قداست دارد و ارزش تلقی می‌شود.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توهین به انبیاء در هر دینی اهانت به ارزش‌ها و بشریت است، زیرا ارزش‌هایی که فرد برای آن از جان خود هم مایه می‌گذارد جزو حقوق انسان‌هاست.وی افزود: از کاستی‌های اعلامیه جهانی حقوق بشر این است که اعتقادات مردم باید محترم شمرده شود و کاری که رییس جمهور فرانسه در حمایت از مجله شارلی ابدو انجام داد بسیار غلط بود و او هم مرتکب جنایت شد.

طرح سوال از وزیر کشور در مورد اعتصاب کارگران هفت تپه
 
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از طرح سوال از وزیر کشور برای پاسخگویی به اقدامات صورت گرفته در شرکت نیشکر هفت‌تپه که موجب اعتصاب و ناآرامی کارگران شده، خبر داد.علی خضریان در خصوص وضعیت شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت: شرکت نیشکر هفت‌تپه در سال ۹۴ به بخش خصوصی تحویل داده شد، اما بیشتر کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند که خصوصی‌سازی در مورد این شرکت به اهداف خود نرسیده است. از نظر تولید به‌قدری مدیریت این مالک خصوصی ضعیف بوده که به‌عنوان‌مثال در سال ۹۴ شرکت هفت‌تپه حدود ۵۷ هزار تن شکر سفید تولید می‌کرد و حدود هشت هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت داشته است، در حالی‌ که امروز میزان تولید شکر به ۱۹ هزار تن شکر زرد و سطح زیر کشت آن به ۶ هزار و ۳۰۰ کاهش‌یافته است. دیگر دلیل عدم اهلیت مالک کنونی، بحران پرداخت حقوق و مزایای کارگران و اعتصاب‌های متعدد آن‌ها دانست.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱۷۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یک سر ادمها به خصوص مداحان اگر صحبت نکنند بهتر است آخه همت مسولین ما خوابیده اند حد اکثری همت را دارند می کنند خداوند سلامتیشان بدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
همت بلند داشتن را از آقا میثم یاد بگیرید که با خواندن تغییرات شگرفی در اقتصاد ایجاد کردند .بطوریکه وقتی میکروفن بدست می گیرند تولید ناخالص ملی ایران همون لحظه 10 درصد بالا می رود.بله.مگه الکیه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یکی نیست به این مداح بگه فقط با اجرا کردن FATF 80 درصد مشکلات داخلی با شفاف شدن تراکنش های بانکی حل میشه !!!!!!
ناشناس
| France |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
در زمان ترامپ ما با قاتل سردار هیچ مذاکره ای نمی کنیم .خوب حالا که به یاری امدادهای غیبی او شکست خورده دیگر هیچ بهانه ای برای مذاکره نکردن نداریم.همین فردا ضمن تبریک به او او. با. ما. س را. به تهران دعوت کنید وصلح کنید.
ناشناس
| Canada |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
به نظرم حالا دیگه مسؤولین کشور باید بتوانند درک کنند که خیلی ها آمدن پای صندوق رأی در انتخابات 1400 را مشروط به مذاکره و حل وفصل همه ی موضوعات مورد اختلاف بین ایران وامریکا و باز گشایی سفارت ایالات متحده در تهران و از سرگیری تولید شورلت در پارس خودروکردند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ای نشسته صف اول !!!

به عدالت برخیز.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اوه 80 درصدحل می شود؟
الان که 39 بند آن را اجرا می کنید و فقط 2 بند آن را اجرا نمی کنید چرا روزنه های دورزدن تحریم را با اجرای این 39 بند بستید و فشار بر کشور ایجاد می کنید؟
اصلا این ها را وللش اول بگو ببینم اف ای تی اف چی هست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
همت باید از طرف مسئولین باشد نه مردم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
fatf? 80درصد مشکلات؟ 1400؟ روحانی؟
توروخدا بسه دیگه.یکم کار،یکم عرضه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اون ساده لوح هایی که فکرمیکنن باامدن بایدن دلار میشه ۱۰ هزارتومان یاپایین تر کافیه فقط به روند حرکت دلار بعداز افت شدید و البته موقت قیمت دلار وسکه پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مراجعه کنن
جواب همه سوالهای « حالا چه میشود؟» را میتوان از «تجربیات مشابه گذشته» استنباط کرد نیاز به هوش قوی هم نداره !!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
درود بر شرف و غیرت مطیعی. غربزده ها بعلت تخریب ایران ساکت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
از ایشان بخواهید گزارشی از همت خود در طی این 3 سال تحریم به مردم ارائه دهد
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
همه را تا پایین خواندم بدجوری طرف دار ترامپ هستند .همه می دونند ترامپ عامل بدبختی 4 سال اخیر بوده پ
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
مداح معروف چه شه میلیاردها تومان مفت می گیره این چه می فهمه مردم تو چه وضعین
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اگر دستم رسد بر چرخ گردون
ازاوپرسم که این چینست وآن چون
یکی را داده ای نان جو آغشته بر خون
یکی هم با مداحی شد ساکن لواسون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
هیس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چیه حرفی زده نمیتوانی رد کنی به حاشیه رفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مردم ما خیلی زود فراموش می کنند.تا1400 با روحانی
اباذر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
شما میتونی مداح نمیتونه حرف برنه؟!!
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مگر ظمان بابا طاهر اوریان لواسون وجوداشته
به اغای مداه بر نخورت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تابی چرا نمینویسی چهارماهه بورس سکته کرده
سهامدهارای بانک ها رو دریابید مسئولین
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چشم تنگ دنیا دوست را
یا قناعت پر کند یا خاک گور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
می گفتید بایدن بیاد بالا می رود!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
1
جو بایدن کیست؟اقای بایدن داستان زندگی بمراتب جذابی دارد.او کسی است که در کودکی دچار لکنت شدید زبان بوده. با ان مبارزه میکند و امروز اثری از ان لکنت در سخنرانیهایش نیست.در ۳۰ سالگی سناتور میشود و همزمان همسرش تصادف میکند و خودش و یک کودکش کشته میشوند و بایدن جوان با دو فرزند دیگرش تنها میماند. او وظیفه پدر خوب و سناتور خوب را همزمان ایفا میکند و هر روز ۹۰ کیلومتر با قطار میرود و سپس باز میگردد تا هم پیش فرزندانش باشد و هم کارهای سنا را انجام دهد.او ۵ سال مجرد میماند تا پسرانش کمی بزرگتر شوند و سرانجام با همسر دومش ازدواج میکند... داستان زندگی این فرد میتواند برای هر مردی تحسین برانگیز باشد. او فردی متعهد است و توافق هسته ای زمانی بسته شد که ایشان معاون اول و دست راست اقای اوباما در دولت بود.بنابراین اینکه گفته میشود امریکا باید به تعهدات خود در برجام باز گردد اصلا موضوعیت ندارد.ایشان حتما به توافقی که پای انرا امضا کرده باز خواهد گشت همچنانکه به توافق اب و هوایی پاریس یا دیگر توافقات بین المللی باز خواهد گشت.بدون هیچ شرط اضافی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
وقتی شرح زندگی بایدن با ترامپ مقایسه می شود واقعاً این سوال مطرح می شود که چگونه برخی از مردم آمریکا برای ترامپ سینه سپر می کنند و به او رای می دهند؟!!!!!. بایدن فردی است که از نظر تحصیلات، فعالیت های سیاسی ، تعهد به خانواده و فرزندان و بسیاری از موارد دیگر واقعاً فردی بسیار سرآمد است. امیدوارم مسئولین ایران از این سیاست دست بردارند و از موقعیت بوجود آمده استفاده کنند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اشتباهی مثبت دادم یادم رفت که فقط ما خوبیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
البته ایشان بعد از شهادت سردار سلیمانی بیانیه صادر و از ان حمایت کردند و در مورد برجام هم گفتند که بر میگردد اما با تعهدات جدید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
سگ زرد برادر شغاله.
استعمارگر خوب و بد ندارد
تيمور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اين هم سومين نظر از بزرگان در مورد انتخابات آمريكا: نظر آقاي مداح. البته دور از تصور هم نبود. اولي كه فواد ايزدي، به اصطلاح كارشناس سياسي، كه فرمودند مشكل در آمريكا نبود شوراي نگهبان است؛ و دوم، آقاي به اصطلاح نماينده مجلس كه حضور شيعيان ميشيگان در شكست ترامپ را كليدي دانست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مداح غیر از حرف زدن و پول درآوردن مگه کاری بلده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
البته اگر کیهانیان و شریعتمداری ها اجازه بدهند !!؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
2
هنوز زمزمه پیروزی بایدن قطعی نشده و هنوز او به برجام برنگشته لابی اسراییلی داخل ایران حملات سازماندهی شده مجدد به برجام را اغاز کرده.همانها که دانشمندان اتمی ما را شهید کردند و هرگز دستگیر نشدند.همانها که اسناد سری را دزدیدند.همانها که تورغوز اباد را با کیف حاوی اورانیوم الوده کردند همانها که سوله نطنز را منفجر کردند؛ امروز پیاده نظام دیگرشان همنوا و همسو با نتانیاهو حمله به برجام و خسارت محض خواندن انرا دوباره شروع کرده اند.اگر این هشدار روشن و واضح برای اگاهی رییس جمهور و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی زیر نظرش کافی نباشد اینجانب علی رغم میل باطنی جدا به مهاجرت از وطن فکر خواهم کرد زیرا اینهمه ساده لوحی روانم را می ازارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یعنی شما الان و هرشب که زیر این پرچم کانت می کنی ایرانی و فقط وی پی ان شما روشن است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
قراردادی که حق و حقوق کشور را تاراج کند از اساس ایراد دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
این جمله نیاز به اصلاح دارد(سیاست های اصولی ایران نیز که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت در برابر فشارهای غیرقانونی است) سیاست ایران نیاز به سیاست بازی گفتگو و بررسی همه راهکارها دارد اگر نشد مقاومت نه اینکه از همان اول فکر کنیم انها منتظر ما هستند هر چه ما با این حرف ها و دیدگاه فاصله را زیاد می کنیم کشورهای عربی و اسرائیل استفاده می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
به نظر شما کسی که از مداحی ارتزاق می کنه همت داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Brazil |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بله.غذای خوب می خورد و آب جوش وعسل برای حنجره مصرف می کند .و اگر همه مداحی می کردند الان ما در حد سنگاپورو یا آلمان بودیم.
ناشناس
| Turkey |
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
همت که شده مخفف ( هزار میلیاد تومان) شاید داشته باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
همت بلند داره
ناشناس
|
France
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
مداح سر لوحه اخبار: فاتحه مملکت خوانده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چیزی که کم داریم ورود یک پوپولیست از قماش محمود و دونالد است!!! گل و بلبلی بشه اون سرش ناپیدا.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بدبختی همینه دیگه وقتی اوباما هست باید احمدی نژاد باشه وقتی روحانی هست باید ترامپ باشه حالا کن بایدن اومده از شانس خوش باید یک تندرو رییس جمهور ما بشه که انشاالله خدا نکناد و مردم هشیار باشند و گول این تبلیغ ها را نخورند که آن بلیه ها که حاصل تحریم هست را به یک جناح نسبت می دهند که هر کوفتی هم که باشد بهتر از آن جناح می باشد.

امیدوارم یک فرد معتدل بیاید و یا دست کم فردی مانند لاریجانی که میانه دو طیف است و با توافق هم مشکلی ندارد.
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یکی بگه اگر فرقی بین بایدن و ترامپ نیست چرا دلار ۳۰درصد کاهشت یافت با انتخاب بایدن؟! در انتخابات ریاست جمهوری ایران این اتفاق نیوفتاد
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
خوب برای اونا فرقی نداره برای ما مردم خیلی فرق داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چرا وقتی ترامپ آمد دلار تکون نخورد؟ چون دولت محبوب شما نونش در آن بود که دلار را بالا نکند ولی این بار نونش در این بود که اول ببرد بالا بعد بیاور پایین
کاظمی از شیراز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بیخود فلسفه نبافید لطفا وقتی ترامپ أمد هنوز برجام منحل نشده بود تا یک سال و تحریم های فلج کننده بر نگشته بود.

متاسفانه برای اینکه تبلیغات خود را جور کنند به جای فکر کردن به دلایل اصلی به مطالب روی هوا و مطابق میل استناد می کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
شما هنوز متوجه نشدی این بازی دلار و بورس و طلا و ماشین کار خودشون
سید مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
ناشناس ۲۳:۱۲
سرت رو مثل کبک زیر برف کردی و خودتو فریب میدی
وقتی ترامپ اومد نه تنها کسی از نیتش خبر نداشت بلکه کارشناسان ایرانی ترامپ رو گزینه بهتری نسبت یه هیلاری کیلینتون برای ایران میدونستن
البته شاید سن و سالت به 4 سال پیش قد نده و خبر نداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
خخه
اول برو فیلم های تبلیغات و مناظرات ترامپ را ببین بعد بگو کبک!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
انتخاب بایدن چیزی در حد معجزه بود.
از دوران اوباما استفاده نکردیم که وضعیتمون این شد.
آمریکا و شرکت های اروپایی اگر در ایران منافع اقتصادی پیدا کنن اینقدر راحت تحریم نمیشیم.
تورو خدا از این معجزه ی خدا درست استفاده کنید،ما روابط عادی با دنیا می خوایم و ثبات اقتصادی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ساعت خواب!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
3
اینکه اخیرا افرادی مثل قدوسی دانش را به سخنانشان اضافه میکنند مایه خوشحالیست.همانطور که اخیرا با نگاه به نقشه های دقیق هواشناسی یکروز پیش از بارش باران دعای باران میخوانند عالیست.اینکه اقای قدوسی دیروز ارزانی را بخاطر امدن بایدن نوید میدهد و سپس از سپاه میخواهد برای ارزانی وارد شود عالیست.اما بنظر من نیروی مفید سپاه برای ارزان کردن اجناس را نگه داریم برای مواقع ضروری.الان که همه اجناس در سراشیبی ارزانیست.وقتی که باز یک دیوانه جمهوری خواه که چه بسا دوباره خود ترامپ باشد رییس جمهور شود و همه چیز دوباره گران شد انجا با کمک سپاه با حرکت دقیق و مناسب جلوی گرانیها را بگیریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کلا رای بی رای .
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
والا ما که انتخاباتو تحریم میکنیم ولی ببین با اومدن بایدن چطور دست پا میشکونن برای رای دادن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اشتباه است که آدم در جمیع حالات مرغش یک پا داشته باشه . نظر شما مثل مذاکره نکردن با آمریکا در جمیع حالات هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کریمی قدوسی! چطوره اقتصاد رو‌ بدن دست شما کار های محمود رو ادامه بدی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مگه تو این 10 سال اخیر اقتصاد دست غیر از سپاه بوده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
متاسفانه متاسفانه آقای میرسلیم درست میگند اینبار. رئیس جمهور بعدی یه پوپولیست هستش که بخاطر این همه تخریبها، کارشکنیها و عدم مشارکت قطعی مردم روی کار میاد. گرچه این شخص نماینده مردم نخواهد اما باز تاکید میکنم رییس جمهور خواهد بود. اثرات منفی این پووپولیستها یک ملت را چندین دهه درگیر خودش میکنه مثل احمدی نژاد که کشور از عملکردش هیچ وقت خلاص نشدش. اما باید دید چی شد که دوباره مردم از صندوق رای قهر کردند و بود یا نبود یه پوپولیست دیگه براشون مهم نیست.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
امام جمعه ها حواسشون به همه چیز هست الا کارشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کارشون دقیقا چیه و چقدر مخاطب دارند ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کارشون فقط حجاب و دو چرخه و شبکه های اجتماعی و آزادی های جوانان و قلمبه کردن رگ غیرت ساندیس خورها علیه زنانه که به خوبی انجام می دهمد
بدبختی های مردم هیچ وقت جزو شرح وظایف اونها نبوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
.جاناسخن اززبان مامیگوئی
فیروزکلادشت سر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اقای قدوسی بجای سخنرانی ومن برادر پهلوون دارم بیا پاسخبده تواین مدت7-8ماه چه قدم مثبتی برای معیشت ومهار تورم وگرانی کالاها گرفتید؟ چطور شماازرئیس جمهور میپرسیدید که درطول 90روز چیکار کردی والان برای فعالیت 7-8ماهه خود به مردم پاسخگو نیستید البته ما ملت ایران میدانیم درطول این مدت چیکار کردید من برای شما وبرای ملت عزیز ایران بازگو میکنم اعم فعالیتهای مجلس انقلابی وجهادی بشرح زیر است
1- برگزاری زیارت عاشورا درصحن مجلس بصرف صبحونه عدسی
2- برگزاری ختم قران درصحن مجلس
3- برگزاری نماز ایات درصخن محلس بصوزت جماعت
4- برگزاری نذر صلوات درصحن مجلس
5- دریافت 250میلیون وام کم بهره برای مسکن
6- دریافت حقوق نجومی برای خودشان ودفاتر نمایندگان که براب رلیست ارائه شده ماهانه35میلیون تومن
7- خرید دناپلاس 700میلیونی با302میلیون تومن ازدم قسط
8- دریافت واکسن انفولانزا برای درامان مانده از انفولانزا درصورتیکه واکسن برای زنان باردار وروستائیان وافراد بلای 60سال بود الان مردم وزنان باردار منتظر واکسن ولی نمایندگان انقلابی وجهادی برای درامان ماندن انفولانزا واکسینه شدن
9- استفاده از تریبون مجلس ویا هرتریبون دیگر بر کوبیدن دولت ورئیس جمهور تا بتوانند درانتخابات1400رئیس جمهور منتخب شورای نگهبان وطیف خودشان را پیروز کنند
10- ایجاد جوسازی برای دولت ورئیس جمهور
11- توهین بدورازاخلاق اسلامی به شخص رئیس حمهور
12-دریافت 2تاکارت زرد
13- سفراستانی رئیس مجلس و وی مبنی براینکه من درایام کرونا سفرمیکنم رئیس جمهور نه
14- سفرهای تبلیغاتی نمایندگان وهیئت رئیسه مجلس برای انتخابات1400
15-ودریگر کارهاییکه برای منفعت احزاب وهمکاران خودشان باشند
ولی همین نمایندگانی که لقب جهادی وانفلابی را گرفتند تااین لحظه بجز سنگ اندازی درکاردولت وبرای معیشت مردم گامی برنداشتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
هرچه بگندد نمکش می زنند
وای به روزی که بگندد نمک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چقدر ماله کش دولت هستی
قاضی مرعشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آقای ضرغامی ! ساعت خواب ! کجا بودی که بعد از حدود یک دهه ، الان یک دفعه یادت اومده حمله به سفارت انگلیس کار اشتباهی بوده ؟ !!! لطفا برو بخواب و بعد از ده سال دیگه بیدار بشو و مثل اصحاب کهف ببین که حمله به سفارت عربستان هم شده و تو خبر نداشتی و اونوفت بعدش بگو که حمله به سفارت عربستان اشتباه بوده !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حالا اصلا حرف ایشون درست
چه دردی از جوانی و زندگی به فنا رفته ی مردم ایران دوا می کنه ؟
ناشناس
| Turkey |
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
و انتخابات نزدیک است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حل مشکلات ایران بیشتر از همت به حجم عظیمی از خودشکنی واعتراف به اشتباه دارد به نظرم مخاطبان عزیز هم با من هم نظر هستند که در ۹۹٪ موارد تنها خود آدم می تواند افتضاحی که به بار آورده جمع کند که همین نیاز به خودشکنی دارد .
اما فکر می کنم نشدنی است برای همین دیشب در کامنت نوشتم که چهار نعل به سمت نا کجا آباد در حرکتیم .
از توضیح بیشترمعذورم .
تابناک جان ؛ از سه کامنت ارسالی من در سه شب گذشته فقط یکی منتشر شد جان عزیزت بی کم وکاست منتشر کن انشاله که نفست روی کرونا رونبینه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بایدن 284 تا الکترال گرفته تا این لجظه و 270 را رد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حالا نوبت ایرانیان است که یک آدم خوب برای ریاست جمهوری انتخاب کند که به منافع ایران نه جناحی فکر کند و به توافقی همه جانبه با امریکا برسیم و از باج دادن به روس و چین و اعراب و اروپا دست برداریم ما ژاندارم منطقه باید باشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
باشه چشم پس شورای نگهبان این وسط چیکارست ؟
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
جناب مشاور آقای آشنا... فقط بلدی توییت بزک کنی با کلمات
. تفکری، تصمیمی امیدی نشان بده... چی میگی.. این حرفارو دانشجو ها هم بلدن بزنند... و حتی غیر تحصیل کرده ها.. با چند کلمه شعر نمی‌شود گفت والا همه الان شاعر بودیم
ناشناس
|
Bulgaria
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اقای ضرغامی کار غلط غلط است بخصوص که تسخیر یک سفارتخانه باشد که طبق قرار دادهای بین المللی که خودت امضا کرده ای وظیفه حفاظت از ان را به عهده گرفته ای فرقی نمیکند حمله به سفارت امریکا باشد یا انگلیس یا عربستان.در ان مقطع میشد ان عده را عنصر نامطلوب دانست و اخراج کرد اما انها گروگان بودند تا امریکا شاه را به ایران پس بدهد.در هیچ دادگاهی جاسوس بودن انها اثبات نشد و پس از ۴۴۴ روز ازاد شدند و بابت این مدت میلیاردها دلار از پول بیت المال ایرانیان که در امریکا بود دولت امریکا به انها غرامت داد خلاصه که اگر حمله به سفارت انگلیس بد بود حمله به سفارت امریکا بیشتر هزینه زا بود.شما تز سیاسی ندهید
پاسخ ها
دهاتی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
هرکشوری قوانین خودش را دارد و آمریکا هم مثتثنی از این موضوع نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
از مداحاااااااااااااااااااااااااااااان نفرت دارم آخه اینا کی هستن که از طرف یه ملت بخوان حرف بزنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
صرف مداح بودن شاید بی اشکال باشد، شکل اندیشه و هدف های کلان ممکن است عامدانه یا جاهلانه بد لحاظ شده باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اینا از طرف خودشون حرف میزنن نه ملت ولی نمیدونم چرا اینقدر حرفاشون درد داره.
ناشناس
|
Japan
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
برخلاف تصور توافق با بایدن برای ایران از توافق با ترامپ صد درجه سخت تر خواهد بود و امتیازات به مراتب بیشتری را از ترامپ شومن از ایران طلب خواهد کرد.زیرا بسیار حساب شده تر عمل می کند.بهترین زمان برای مذاکره با ترامپ 15 مهرماه بود که مانند همیشه  سوخت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بله دیگه سوخت بابت اینکه گفته شود فلان شخص عزت دارد.

یکی نیست بگوید عزت آن شخص را خودش برود حاصل کند چرا به خرج کردن منافع ملی؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
امروز علاوه بر امار کرونایی ها امار سکته دلالان نیاز زیاد بود و حداقل ۱۲۳۵ نفر سکته کردند ، اقای همتی باید جلوی احساسی شدن بازار رو بگیره و جلوی سکته خودرو داران و طلافروشان رو بگیره طلا تو ۳ روز ۵۰ درصد نابود شد سکه ۶ میلیون ریزش کرد؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ای جان خیلی خوبه حس خوبی دارم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بله خیلی خوبه. خوبه که افرادی که از طریق فعالیت های صرف مالی درآمد های باد آورده دارند ضرر بکنند تا بنده خدا افرادی که از طریق شغل معمول و زحمت کشی و ساخت و تولید و خدمت درآمد دارند بخواهند ضرر بکنند. البته ایده آل بود که هر دو ضرر نکنند اما ضرر اولی ها بهتر از دسته دومی ها هست.

بنده نیز ۷-۸ تا سکه داشتم که ارزان شده ولی از قبل بوده نه زمانی که بالا رفت ناراحت شدم نه الان که پایین می آید هرگز برای سود بردن پول خود را به سکه و ارز تبدیل نمی کنم آنهم در زمانی که همه چیز شدید رو به اوج است. فقط زمانی که شرایط عادی باشد اگر پولی داشته باشم که برنامه کاری یا اقتصادی خاصی برایش نداشته باشم برای حفظ ارزش ممکن است یک سکه بگیرم آن هم بندرت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حاجی جلیلی تو عمرش رئیس 4 تا آدم نبوده چه جور می خواد رئیس جمهور 80 میلیون ایرانی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
هدف سربازان نبودن ولی خوب یک عده ای تباه می شوند و دست‌کم یک 100 نفری به هلاکت رسیدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مگه جنگ خاله بازیه؟
ناشناس
|
Bulgaria
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
سکته سکته سکته
دلال های بی بته
تبریک برد بایدن
به مردم مقاوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اخیراً شخصی در مورد یکی از اپوزیسیون ها گفته بود کسی که در تمام‌ عمرش کار نکرده و خرجی اش را از مادرش گرفته چطور می تواند یک کشور را اداره کند. که‌ البته نقد کاملاً وارد بود. سوال من این است که شغل اقای میثم مطیعی چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ایشون استاد دانشگاه هستن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
کدام دانشگاه؟ از این دانشگاه های غیر انتفاعی نباشد یک وقت.
ناشناس
| France |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
استاد دانشگاه سهميه اي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
استاد تمام وقت دانشجویان دکترای علوم سیاسی در دانشگاه امام الصادق
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کریمی قدوسی .حالا یادت افتاده .این فیلمها رو ملت میدونن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ما مردم می خواهیم شما آقایان معیشت و اقتصاد مردم را به خاطر برجام و امریکا در تنگنا قرار ندهید که به اهداف سیاسی خودتان برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دموکراتهادی فریب کار بزرگترین شیادی تاربخ رو در امریکا مرتکب شدند ، فکر کنم سبستم انتخاباتی افغانستان از امریکا سالم تر بود ؟؟!به هر حال این سناریوی ار قبل نوشته شده بود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کاسب تحریم و دلال ارز مواظب باش سکته نزنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ارام بخش بخور . حالت خوب نیست
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
همت در داخل میخواد تا ایران اسلامی بیش از این رشد کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اصلا در ایران اسلام می بینی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کاری مسیولین ما نتونستتد انجام بدن و دلار رو پایین بیارن ، اسم بایدن ۱۰هزار تومان کشوند پایین ؟؟!دلار ۳۴ شد ۲۴ ؟؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
باید به 4200 تومان برسه اگر بانک مرکزی بگذاره
رای بی رای
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بازم خیلی قیمتش بالاست !! چه خبره 24 هزار تومن اینا برا اینکه بگن انتخاب بایدنتاثیری ب ایران نداره یکم دلار رو آوردن پایین بورسم همچنان منفیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
رفقای مداح اگر پی کار خودشون رو بگیرند و بساط مداحی سیاسی جمع بشه ، شاید بشه به آینده امید اندکی داشت
ناشناس
|
France
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
روزنامه چاپ ترکیه گفته که ایران دیگر با ارمنستان مرزی ندارد !!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
انشاالله
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
میثم مطیعی کی هستن که ازش مطلب میذارین؟ همت از نظر ایشون چیه؟ یک مداح چرا باید در مورد سیاست اظهار نظر کنه؟ وقتی جایگاه ها عوض بشه وضع مملکت نباید بهتر از این باشه!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
شما در مورد اظهار نظر بازیگران و فوتبالیستها و خوانندگان در امور سیاسی و اقتصادی نظر نداری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
به سلامتی بایدن رو از داخل لپ لپ دراوردن و تمام تحریم ها رو بدون اجازه سنا بدگردوند از جمله ۱۴ تحریمی که اوباما وضع کرده بود؟؟!! عجب ملت ساده ای هستیم که نفس کشیدن خودمون رو به امریکا پیوند زدیم البته در این راه نقشه روحانی حرف نداره ؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کاسب تحریم ! خودش رو ناراحت نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
خخخخ
#رای_بی_رای
حالا هی دست و پا بزنین
ناشناس
|
Japan
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
به آقای مداح بفرمائید شما را چه به این حرفها شما برو مداحیت را بکن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اشتباهی منفی دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دلالان عزبز فکر نکنم با جوسازی دلاری گیرتون بیاد فردا ۲۶بفروشید چرا ملت نون شبشون موندن البته همتی خبلی هنرمندانه گفت جلوی احساسی شدن بازار می ایستد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آقای مداح معروف، آن یک جو همت را شما ندارید؟ حرفهای قشنگ زدن باعث پیشرفت کشور نیست باید عمل کرد که متاسفانه در شما و هیچ یک از دولتمردان وجود ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کی گفت حرفهاش قشنگه ؟
برای کسی که چهار کلاس سواد داشته باشه حرفهای ایشون گریه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
جو بایدن همون انگل کثیفی است که شهید سلیمانی رو مستحق مرگ میدونست ؟ او معاون اوبامایی بود که ۱۴تحریم علیه کشور وضع کرد پس کدخدا زدگان زیاد ذوق نکید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اوباما ۱۴ تحریم را به محمود هدیه داد و همان تحرمها را متوقف کرد تا به حسن هدیه ای داده باشد
رای بی رای
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
تو از دلالان نیستی احیانا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بالا رفتن از دیوار سفارت آمریکا ناپخته تر بود آقای صرغامی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
بالارفتن ازدیوارکدام سفارتخانه خارجی پخته است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آقای عبدالهیان می دانیم اسب را برای وزارت خانه امور خارجه در دولت بعدی زین کردید. ولی خواهشاً انقدر دیگر قضایا را شور نکنید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
البته «یک جو همت» به جای خود، اما «جوبایدن» هم بی تأثیر نیست. نباید بر مناسبات سیاسی و اتفاقات جهانی و تعاملات بین‌المللی چشم ببندیم.
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یکی این آشنای بی مزه رو از برق بکشه. کنایه هاش خیلی بی مزه و به درد نخوره.
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
باید مسولان وزارت کشاورزی و وزارت صنعت به دلیل ضعف برنامه ریزی و اسراف این حجم گوجه فرنگی اون هم در شرایطی که هر کیلو 18000 تومان در داخل قیمت دارد دادگاهی و اخراج و جریمه شوند.
پاسخ ها
رای بی رای
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
استفرالله . دادگاهی!! اخراج!! عذرخواهی!! این رفتارها در ایران مد نیست مال ما نیست مال خارجی هاست که اخن و پیفن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
دادگاهی؟! تا وقتی مافیای قدرت و ثروت وجود دارد چنین اتفاقی نخواهد افتاد نهایت کار اگر خیلی آبروریزی شود از این پست به آن پست می رود و یا دو سه ماهی استراحت و به پست بالاتر ارتقا می یابد نمونه های آنرا من سراغ دارم ولی نمی تونم اینجا بنویسم
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
در مورد تحریم ها فراموش نکنید که اوباما آنرا شروع کرد و ترامپ تشدید ،حال جو بایدن به سادگی آنها را بر نخواهد داشت ،احتیاج به یک تیم قوی و منطقی داریم که در بین این مسئولان قابل مشاهده و یافتن نیست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تند رو های متعصب که عمری از آمریکا ستیزی و جنگ نان خورده اند و از فرش به عرش رسیده اند هیچ وقت اجازه نخواهند داد ناندانی آنها بسته شود و تخاصم و دشمنی پایان بپذیرد
دو تا پرچم آتش می زنند و شعار می دهند به اندازه ده سال من و شما پول در میارن
چه شغلی چنین درامدی داره ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
سرمایه ۴۸ میلیون ایرانی تو بورس نابود شد ؟؟ با ادامه کاهش دلار و افت شاخص بعضی از مردم تا ۹۰ درصد سرمایه انها نابود شد ؟؟ اقای روحانی به داد ملت برس بزودی شرایط پدیده شاندیز بر بازارربورس کشور مستولی میگردد و جواب مردم خشمگین رو باید بدهید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
آقای روحانی چجوری بدادمردم فرصت طلب وزیاده خواه وتنبل که میخواهندبدون کاروتلاش یک شبه ثروتمندشوندبرسد فراموش نکنید یادآورده رابادمیبرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اگه یه جو همت توی این مملکت بود امثال شما مداحان نون به نرخ روز خور گنده نمیشدین!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
گنده نیستند ولی اصلا در ذهن مردم ارزش ندارند تریبون دارند
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
اخه یکی به این مداح عزیز بگه اگه تریبون روازت بگیرن بازهم این نظرو میدی؟
ناشناس
|
Belgium
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تاثیر۵دقیقه بعد از اعلام پیروزی بایدن بر قیمت دلار در ایران را مقایسه کنید با تلاش دولت و مجلس جدید !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
حسن اقا می فرمان:
به مردم عزیم قول می دهم که اعضای دولت حتی شبها هم نمی خوابن و از شمه تا یک شمه و حتی جمه ها هم هی کار می کنند تا گرانی و تورم را مدیریت کنند. اون وقت اون سر دنیا آبی کمی از قرمز جلوتر می افته، به اندازه ماه ها و سالها تلاش همتی و سیف، قیمت دلار جابجا می شه
مابودیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حضرت عباسی پیغمبری ما ترامپی بودیم اولش ولی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
یه عده جویای نام و پست و مقام از دیوار سفارت رفتند بالا و یک عمر نانشان در روغن افتاد
گور پدر مردم ایران که هنوز تاوان می دهند
وگرنه خانم ابتکار و مابقی اگر این کار را نمی کردند مثل بقیه ی مردم ایران الان در حال بدبختی کشیدن بودند و بچه هاشون در آمریکا عشق و حال نمی کردند
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دولت داره دلار رو از دلالا میخره تا ضرر نکن شبانه داره این کار رو میکنه چه مملکتی داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کی بشه مداح جماعت حرف مفت زد تو سایت خبری نباشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اتفاقاً حرف بسیار درست و حسابی زده و کلامشرا باید با آب طلا نوشت
ناشناس
|
Hungary
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
جالب است که زامبی بزرگ که می خواهد از محاصره ایران توسط دشمن نهایت فرصت طلبی را انجام دهد اردوغان است که می خواهد مرزهای بین المللی ایران را تغییر دهد
م.م
|
Germany
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
به مداح سیاست رو بسپریم عاقبتمون بهتر از این نمیشه
ناشناس
|
Malaysia
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
با سلام به آقای آشنا کسانی که با وعده های دروغ رای ملت را گرفتند و مشاورین آشنا و ناآشنایشان را دور خود جمع کرند؟ کسانی که به اسم مشاور دور رییس جمهور را گرفتند چی آیا می روند؟ خیانت کاران به اعتماد ملی و فریب دهندگانی که درهفتۀ منتهی به انتخابات حنجره می دریدند و شعارهای زیبا می دادند آنها چه آیا می روند؟ کسانی که تنها هنرشان توییت زدن و اظهار فضل کردن است چی؟
ممحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
ضرغامی!روزی که در صدا وسیمایس میلی از این حرکت حمایت می کردید را یادتان باشد.بدانید در این حرکت نا پخته ودیگر حرکات شما و همفکرانتان شریکید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
پس انتقام سخت کدوم بود!؟
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اشغال سفارت انگلیس رفتند. کار بسیار غلطی بود و بسیار ضربه زد و هزینه هایش را دادیم و هیچ کس هم تأیید نکرد.د
آقای ضرغامی برخلاف عیده شما خیلی هم تایید کردند و انهایی که تایید نکردند بخاطر این بودکه نزدیکانشان در انگیس اقامت داشتند و دارند وگیرین کارتهای بعضی از آقایان عین تف سر بالاست مگر همین انگلیس نبود آن بلوای سفارت ایران در انگلیس را بجرم تروریستهای داخل سفارت را راه نداخت و به سفارت ما حمل نکرد و گند زد به سفارت و یکی از کارمدان را کشت و سفیر این را برای مذکره نپذیرفت
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
جناب ضرغامی مگه حمله پخته به اماکن دیپلماتیک هم داریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
" مشکلات داخلی ایران یک «جو همت» می‌خواهد، نه یک «جو بایدن» البته یه ارزن تعقل هم نیاز داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
فعلا که سهامداران عمده پا وخرده پا دارن سکته میکنن !!!
البته انصافا سکته هم داره شاخص کل نزدیک ۵۰ درصد. سقوط کرده و به امید خدا بازهم سقوط خواهدکرد
امروز (یکشنبه ۱۸ ابان)هم به محض شروع به کار تالار بورس شاخص کل ۱۲۰۰۰ واحددیگه سقوط کرد و دراستانه پرتاب به کانال یک میلیون صدهزار واحدی قرار گرفت
باادامه این روند بزودی شاهد سقوط شاخص به کانال ۴۰۰-۵۰۰ هزارواحدی خواهیم بود (:
سید مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
با سلام آقای مداح لطفا در مورد سفره خالی مردم در مورد فقر و فحشا در مورد اعتبار از دست رفته ایرانی در مورد از دست رفتن دین و ایمان مردم چیزی بگو
کرمانشاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
از تابناک تقاضا دارم روی جملاتش حساس باشه و حامی ادبیات فارسی باشه . جمله ؛ سکته زد مربوط به کجای ایرانه ؟!
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
(دشمن دانا بلندت می کند) (بر زمینت می زند نادان دوست)
مشکلات ما داخی است
ترامپ و بایدن بهانه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مشکل اساسی در مملکت ما اینه که هر کس صاحب بلند گو شد به این معناست که حق دارد در کلیه سیاست ها ابراز عقیده کند که این رفتار نسنجیده میتواند خصوصا در صحنه بین المللی عواقب سوئی برای کشور داشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
به همان دلیلی که در دولت تدبیر و امید چندین محموله گوجه که به عراق صادر شده و به خاطر بی سوادی در نگهداری معدوم شده است اگر همه تحریم ها هم برداشته شود هیچ اتفاق خاصی در ایران نمی افتد و فقط عواملی که بر اثر جو روانی ایجاد شده است کاهش می یابد. آمریکایی ها اگر یک جو عقل داشتند می فهمیدند که تحریم ها باعث شد که مردم گمان کنند تمام مشکلات ما بخاطر تحریم ها و آمریکای جنایتکار است و لذا از خود پایداری نشان دادند و همین تحریم ها برای آنها نتیجه عکس داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مداح هم واسه ما نطر میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
چرا ما ملت ساده ای هستیم و چرا با چشمان بسته حرف می زنیم تو را به خدا یک گشتی توی همین تهران بزنید ببینید که با چشم خودمان هزار تا مشکل داریم که اصلا ربطی به تحریم نداره و همش داخلی است همین مشکلات را که خیلی هم پیش و پا افتاده است حل کنیم اگر حل کردیم و اوضاع درست نشد بعدش برویم سراغ ننگ دست بوسی آمریکا / بخدا همین عقل و تفکری که یک آمریکایی دارد از نوع بهترش در ایرانی هم است ولی بخاطر کوچک بینی از آن استفاده نمی شود بخدا آمریکایی از کره دیگر نیامده است او هم مثل ما از همین کره خاکی است و همون منابعی که او دارد ما بهترش را داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
تابناک نکن این کارها خوبیت نداره که با یک سری جملاتی که ارزش مطرح کردن نداره بخواهی بری روی اعصاب یک عده از خوانندگان دست بسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
حالا نوبت مسولین ما باشد و اگر از این فرصت استفاده نکنند ممکن است دیگر تا ابد دیگر دیر است و تاریخ را مطالعه کنیم و عبرت بگریم از پیامبران و بزرگان گذشته
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
هیچ اتفاقی نیافتاده هنوزکه دلار۲۴۰۰۰ویاپائین تربرودهمانهائی که دلاررابالاتراز ۳۰۰۰۰ تومان بردنداکنون بااستفاده ازاثر انتخابات آمریکادرکشورمان قیمت دلار راپائین میآورندوباقیمت پائین دلارهای دست مردم رامیخرندودومرتبه بالامیبرندوبخودمردم میفروشندوکسب درآمدمیکننددرست عین بورس مرحوم ، حواستان جمع باشدفریب نخوریدسرمایه خودتانرابجای کارهای تولیدی باسودکمترولی بدون خطرهرگزدست به چنین قمارهای سرمایه نابودکن نزنیدوفریب حرفهای دروغ وبی محتوای دوست وآشنارانخوریدشمارابخدااینهمه بحرف مردم درهرزمینه ای اعتمادنکنیدمامردمی هستیم که بجای فکرکردن واندیشیدن بهرحرفی وکلامی اعتمادمیکنیم وبراحتی گول امیخوریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
یعنی درک نارضایتی مردم انقدر سخته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
چطور میشه برای قوه قضاییه طرح مسئله کرد که دولت همزمان با دعوت هزاران نفر به بورس ۶۰ هزار میلیارد تومان رو از بورس تخلیه کرد و همین باعث شد بورس مثل بدنی بدون خون از حرکت بیافته
چطور میشه مدعی العموم رو نسبت به این حق کشی آشکار آگاه کرد تا دنبال حق مردم باشه
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
جناب آقای ضرغامی مگر برای اشغال سفارت آمریکا هزینه آن را ندادیم؟ 8 سال جنگ، شهید و جانباز شدن تعداد زیادی از جوانان کشور، نابودی سرمایه های کشور در آمریکا، شروع تحریمها، نیمه کار گذاشتن نیروگاه بوشهر و هزاران ضربه دیگر اقتصادی به کشور که همگی به دلیل تشغال سفارت آمریکا گریبانگیر کشور شد. بله سفارت آمریکا لانه جاسوسی بود ولی مگر سفارت انگلیس، آلمان و فرانسه و شوروی لانه جاسوسی نبودند و نیستند؟
ناشناس
|
France
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
میخوان هفت تپه را تعطیل کنند آب مصرفی را هم بفرستن استانهای نورچشمی
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
متاسفانه مداحها میخواهند تغیین کننده سیاست ایران شوند که البته هستند. از این ببعد باید مداحان را عالمان سیاست خطاب کرد.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
متاسفانه مداحها میخواهند تغیین کننده سیاست ایران شوند که البته هستند. از این ببعد باید مداحان را عالمان سیاست خطاب کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
این امام جمعه اصفهان دید علم الهدی والی خراسانه ،چرا اون والی اصفهان نباشه . کی به کیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
تابناک جان! لطفا این جماعت مداح را بزرگ نکن.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
امام جمعه اصفهان انقدر که روی حجاب و عفاف حساسه اگه یه کم روی این حجم از فساد سیستماتیک حساس بود الان دلم نمیسوخت.در مورد مردم چی فکر کردی؟
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
در پاسخ به بازتاب دیدگاه و یا سخن یک مداح, جای بسی تاسف دارد که وی در چه جایگاهی خاصی قرار دارد که نظرش در بین خبرهای مهم؛ مهم و برجسته تلقی شود. آیا شخصیت سیاسی مهمی است. نظریه پرداز اقتصاصی اجتماعی و یا سیاستمدار است و یا ...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
درج نظرات آدمای دون پایه شان رسانه را پایین می آورد. لطفاً کلاس خودت رو حفظ کن جناب تابناک.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
شما که اول از کشته شدن ۸۰ و یا ۱۰۰ نفر از نظامیان آمریکائی در عین الاسد حرف می زدید.حالا کا متوجه شدید کسی کشته نشده می گویید کشتن سربازان آمریکائی درست نبود؟!!!!
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
به همان نسبت که در پیام غیر مستقیم روحانی استقبال از شکست ترامپ و امید به خاتمه تحریم ها وجود دارد، در جبهه مخالفان دولت ناخرسندی و خشم از شکست ترامپ و بیم از بازگشت امریکا به برجام و لغو تحریم ها و برداشته شدن فشار سنگین اقتصادی از شانه های مردم وجود دارد. این سخنان خشمگینانه علم‌الهدا امام جمعه مشهد که منطبق است با موضع گیری های روزنامه کیهان نمونه ای از این واکنش و بیم از آینده است: «برجام یک کلاه‌برداری به‌ تمام ‌معنا از مردم ما و یک سوءاستفاده جانورصفتانه از حسن نیت مسوولان ما بود و در زمانی انجام شد که دموکرات‌ها سر کار بودند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه