۲۱۷۰ روز گذشت
17 سال، 8 وزير و فقط 40درصد پيشرفت؛

تهران - شمال همچنان در جستجوي پيمانکار!

یکی از وعده‌های وزیر راه دولت یازدهم در روزهای آغازین فعالیتش، تکمیل پروژه تاریخی آزادراه تهران - شمال و بهره‌برداری از این پروژه 18 ساله تا پایان وزارتش در این وزارتخانه بود اما هنوز پیمانکار این پروژه مشخص نیست و اخبار ضد و نقیضی در این زمینه اعلام می‌شود.
گزارش تحلیلی از وضعیت اقتصاد در سال 93

سال 93 سال شکوفایی اقتصادی است؟

آمارها و وعده هایی که مردان اقتصادی دولت یازدهم عنوان می‌کنند نشان می‌دهد که سال 93 به نوعی پس از این سال‌ها سال شکوفایی اقتصادی است..
گزارش عملکرد رییس جمهور به مردم

اولین صد روز با دولت؛ روحانی واقعیت‌های کشور را به مردم گفت

دکتر حسن روحانی در برنامه زنده تلویزیونی سه شنبه شب (5 آذر ماه) گزارشی از فعالیت‌های 100 روز اول دولت تدبیر و امید ارائه کرد. رئیس جمهور پیش از این وعده داده بود مردم را در جریان واقعیت های کشور قرار دهد... همچنین در راستای تحقق وعده رییس‌جمهور گزارش هایی مفصل در حوزه اقتصاد و فرهنگ منتشر شد. معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز بر اساس وعده دکتر روحانی به مردم، با صدور اطلاعیه‌ای ویرایش نخست منشور حقوق شهروندی را منتشر کرد.
۲۲۹۲ روز گذشت
نوبخت وعده داد:

بهبود معیشت مردم در 100 روز

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور اصلاح قانون بودجه سال 92، احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و تهيه لايحه بودجه سال 93 را از اولويت‌هاي اقتصادی اجرایی دولت در 100 روز آينده اعلام کرد و گفت: در 100 روز نخست آغاز به کار دولت يازدهم، کابينه جديد قصد ايجاد تغييرات در زندگي معيشتي مردم دارد.

تامین اجتماعی بدقولی کرد

صدها کارگر ساختمانی این روزها به امید بیمه کردن خود و خانواده‌شان راهی شعب بیمه تامین اجتماعی شدند، اما به در بسته خوردند...

بیمه روستایی؛ از وعده تا عمل

صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر وابسته به وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با بیش از سه هزار کارگزار در سراسر کشور مشغول فعالیت است... اینک تعدادی از این بیمه شوندگان از کارافتاده و عده اندکی هم فوت کره‌اند‌ و در حال حاضر تعدادی از این بیمه‌شوندگان شاکی از خلف وعده این صندوق، منتظر پرداخت مستمری و حق بازنشستگی مانده‌اند.
سرنوشت نامعلوم راه آهن همدان

18 سال چشم انتظاری برای تحقق یک وعده

درحالیکه هم اکنون بیش از90 درصد حمل و نقل استان همدان به صورت زمینی انجام می شود، طرح راه آهن همدان- تهران حرکت کندی دارد و مسئولان اظهارات متفاوتی برای بهره برداری از آن بیان می کنند.
نقدی بر رفتارهای اقتصادی دولت‌های پس از انقلاب؛

آوردن پول نفت بر سر سفره‌ مردم؛ وعده‌ای که احمدی‌نژاد را بر سر قدرت آورد!

احمدی‌نژاد در ابتدا برنامه‌ی خود را بر مبنای اقتصاد اسلامی و عدالت اقتصادی و آوردن نفت بر سر سفره‌ی مردم پایه‌ریزی نمود و اجرای طرح‌های تحول اقتصادی و هدفمندسازی یارانه‌ها را در دستور کار خود قرار داد، اما وی تا چه میزان توانست به این اهداف دست یابد؟ برای رسیدن به این اهداف چه رویکردهایی را اتخاذ نمود؟

کالاها همچنان گران می‌شوند

دکتر حسن روحانی رئیس دولت یازدهم در ابتدای کار دولت تدبیر و امید به مردم وعده داد به عنوان اولین دستور کاری فوری دولت، وضعیت معیشتی مردم را سروسامان خواهد داد، اما حالا پس از 94 روز از این وعده بررسی گزارشات بانک مرکزی از تغییرات قیمت کالاها و اقلام مصرفی مردم نشان می دهد، قیمت‌ اکثر کالاها همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهند و حالا حالاها خیال ماندن و ارزانی ندارند.

"بازار" متلاطم "خودرو" به كجا مي‌رود؟

واكنش‌ خريدارن مبني بر تحريم خريد و يا انتظار براي كاهش قيمت‌ها نيز منطقي به نظر مي‌رسد، چرا كه به‌ واقع قيمت كنوني خودروهاي داخلي در مقايسه با كيفيت‌شان به هيچ عنوان يكسان نبوده و چه‌بسا كه نامتعادل نيز جلوه مي‌كند.