بازدید ۷۰۲۲۸
دو هزار و پنجاه و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: واکنش متفاوت مسیح مهاجری به مرگ قاضی منصوری / زاهدی کرونا گرفت / هادی غفاری: احمدی‌نژاد را برای کشور یک عنصر مزاحم و مضر می‌دانم و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۸۵۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 21 June 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
ایران روزانه ۶۰ بار می‌لرزد
 
اسماعیل نجار "وقوع زلزله‌های مهیب" در کشور را امکان‌پذیر دانسته و گفته "طبق آمار‌های روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زلزله در کشور رخ می‌دهد که البته اکثر آن‌ها قدرت بسیار کمی دارد. " به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران به طور متوسط هر سال یک زلزله بین ۶ تا ۶/۲ ریشتر رخ می‌دهد و هر ده سال هم یک زلزله با بزرگی حدود ۷ ریشتر به وقوع می‌پیوندد. /ایسنا

طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پُرجمعیت اجرا می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: دانش‌آموزان مدارس پُرجمعیت در سال تحصیلی جدید به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای سه روز در هفته در روز‌های زوج و عده‌ای نیز در روز‌های فرد در مدرسه حضور می‌یابند. در شرایط کنونی سناریو‌های مختلفی را پیش‌بینی کردیم در فضای آموزشی آینده، آموزش‌های ترکیبی در دستور کار است؛ بنابراین، ممکن است، بخشی از آموزش‌ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارایه شود. باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل‌ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کار‌ها صورت نگیرد. /ایرنا

تایید بازداشت در شورای شهر تهران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره جزئیات دستگیری یکی از کارشناسان شورای شهر تهران گفت: این فرد در کمیسیون شهرسازی و معماری به عنوان کارشناس و به صورت ساعتی فعالیت داشته است. او دانشجوی معماری بوده و حدود دو سال پیش فعالیت خود را با کمیسیون شهرسازی و معماری، ساعتی آغاز کرد که البته تجربیات زیادی نیز در این حوزه نداشته است. بنا بر اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته است، حدود دو هفته پیش این فرد بازداشت شده که تا این لحظه البته اطلاعی از اتهامات وی به ما گزارش نشده است. هیچ کس وی را معرفی نکرده و وی طبق روال با کمیسیون شهرسازی و معماری فعالیت داشته است. /تسنیم

دریافت شهریه بالا، مجوز هفت مدرسه در تهران را لغو کرد

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هفت مدرسه شهر تهران که لغو مجوز شده اند در مرحله رای اولیه هستند و می‌توانند به رای اعتراض کنند. ما خوشحال نمی‌شویم که مدرسه‌ای تعطیل شود، چون حتماً بخشی از دانش آموزان و اولیا دچار استرس می‌شوند. کار ما فرهنگی است و باید موسسان بدانند که باید در چارچوب قانون کار فرهنگی انجام شود. /مهر

اصلاح‌طلبان هیچ حضوری در انتخابات ۱۴۰۰ نخواهند داشت

صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از دست رفته و بعید به نظرم می رسد که یک نفر از آن ۲۴ میلیونی که در ۲۹ اردیبهشت ۹۶، به تشویق و ترغیب اصلاح‌طلبان به آقای روحانی رای دادند، باز هم پای صندوق برود. اصلاح‌طلبان هیچ حضوری در انتخابات ۱۴۰۰ نخواهند داشت. چون توانی برایش وجود ندارد. در محافل و رسانه‌ها، صحبت از حضور آقای عارف، جهانگیری، محسن هاشمی، ظریف و دیگران است، اما به اعتقاد من مستقل از اینکه اصلاح‌طلبان چه کسی را به عنوان نامزد خودشان معرفی کنند (حتی اگر شخص آقای خاتمی هم نامزد و تایید صلاحیت شوند) در انتخابات آینده هیچ رایی نخواهند آورد. /روزنامه مردم سالاری
 
گزینه ترجیحی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعد از انتخابات مجلس یازدهم جلسه‌ای نداشته و درباره هیچ نامزدی صحبتی نکرده است، گفت: جریان اصلاحات این بار ترجیح می‌دهد که نامزد جریان خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ داشته باشد.جواد امام در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعد از انتخابات مجلس یازدهم هیچ‌گونه جلسه‌ای نداشته و درباره هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ صحبتی نداشته است، اظهار کرد: اسامی که به عنوان نامزد‌های اصلاح‌طلبان مطرح شده است، گمانه‌زنی بوده و بیشتر از سوی رقبا با هدف تخریب اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، زیرا افراد یا باید خودشان برای داوطلبی اعلام آمادگی کنند یا اینکه شورای عالی سیاستگذاری یا احزاب اصلاح‌طلب افرادی را معرفی کنند، ولی تاکنون هیچ حزب اصلاح‌طلبی فردی را برای انتخابات معرفی نکرده است.

وی ادامه داد: جریان اصلاحات منتظر است تا ببیند آیا فضا برای انتخابات و حضور حداکثری مردم فراهم می‌شود یا خیر، زیرا هنوز فضا مانند انتخابات مجلس بوده و زمینه‌ای برای مشارکت حداکثری احساس نمی‌شود. با این حال اصلاحات برای انتخابات پیش‌رو نامزد خود را خواهد داشت و به نامزد جریان رقیب متوسل نخواهد شد.این فعال سیاسی در پایان تصریح کرد: اصلاحات باید پاسخگوی انتخاب‌هایش باشد. در سال ۹۲ و ۹۶ جریان اصلاحات برای تحقق منافع ملی و عبور از بحران‌هایی که احمدی نژاد درست کرده بود، به روحانی رای داد. جریان اصلاحات با اینکه هیچ نقشی در تصمیمات دولت ندارد، هزینه‌های اقدامات دولت را می‌پردازد، البته ما از انتخاب خود در سال ۹۲ و ۹۶ پشیمان نیستیم، ولی این بار ترجیح می‌دهیم که نامزد جریان خود را داشته باشیم و هزینه آن را هم می‌پردازیم.
 
دلایل غفوری فرد برای رد احمدی‌نژاد

غفوری فرد گفت: فردی که حرف خودش را هم تغییر می‌دهد و بر آنچه موضوع اطاعت از نظر مقام معظم رهبری بوده پایبند نمی‌ماند، هرگز نمی‌تواند نظر مردم را بار دیگر به خود جلب کند.حسن غفوری‌فرد، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: آقای احمدی نژاد در سال ۸۴ با حمایت بخشی از اصولگرایان توانست توفیق حاصل کند. هرچند شخص ایشان هنوز این اعتقاد را ندارد که از حمایت اصولگرایان در یک بازه زمانی برخوردار بوده است؛ از سال ۸۸ به بعد یک سلسله تغییرات بنیادین در اندیشه سیاسی این فرد به وجود آمد که با خط فکری اصولگرایی در تضاد آشکار بود.

او ادامه داد: در ماجرای ورود به انتخابات در سال ۹۶ شاهد بودیم که رهبر انقلاب با نهی آقای احمدی نژاد حضور ایشان را به صلاح ندانستند، آقای احمدی نژاد هم پس از اطلاع از نظر رهبری اعلام کرد که از فرمایش رهبر انقلاب اطاعت می‌کند، اما در عمل همگان شاهد بودند که او نظر مقام معظم رهبری را نیز نادیده گرفت.غفوری گفت: بنده معتقدم فردی که حرف خودش را هم تغییر می‌دهد و بر آنچه موضوع اطاعت از نظر مقام معظم رهبری بوده پایبند نمی‌ماند، هرگز نمی‌تواند نظر مردم را بار دیگر به خود جلب کند. شاهد بودیم که بعد از سال ۹۶ آقای احمدی نژاد بنا را بر مخالفت با محکم‌ترین اصول انقلاب اسلامی گذاشته‌اند، که یکی از همین اصول، اصل اساسی «ولایت فقیه» است.
 
ناگفته‌ای از زندگی طبری به روایت زاکانی

نماینده قم در مجلس با اشاره به گذشته طبری گفت: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شده بود.زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شد، اما بعد از آزادی از زندان و با ساده‌انگاری عده‌ای فرماندار شهرستان نور در مازندران شد و بعدازآن نیز با زبان‌بازی و رابطه وارد نهاد قضایی گردید.وی همچنین در مورد قاضی منصوری گفت: چند بار با قاضی منصوری در دوران مسئولیت در قوه قضاییه دیدار داشتم، او در ظاهر یک انسان تمام انقلابی، خوش‌اخلاق و متدین بود.وی یادآور شد: با وجود این، قاضی منصوری در پشت این چهره انقلابی و مومن مآب خود پرونده‌های فساد اقتصادی را همراهی می‌کرد.
 
اعتبارنامه تاجگردون به کجا رسید؟

عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم گفت: بر اساس استعلامات محلی و میدانی که صورت گرفته است، تقریباً همه موارد مورد اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون برای ما محرز شد.حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهمدرباره آخرین وضعیت رسیدگی به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: ما با بیش از ۶۰ نفر از افرادی که با آقای تاجگردون مرتبط بودند در محل حوزه انتخابیه، تهران، شیراز و فارس و گچساران از نزدیک گفتگو کرده و یا تلفنی و با شیوه‌های دیگر با آن‌ها صحبت کردیم.وی افزود: براساس استعلامات و آخرین تحقیقات صورت گرفته و همچنین صحبت‌هایی که با اطرافیان آقای تاجگردون انجام شد به نتایج خوبی رسیدیم، البته خوب از این جهت که به واقعیت نزدیک‌تر شدیم و کمیسیون تحقیق به زودی یک اقدام انقلابی در خور شأن مجلس یازدهم انجام خواهد داد.

نیک‌بین خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در تحقیقات میدانی انجام دادیم و همچنین طبق استعلامات صورت گرفته نسبت به سوءاستفاده از نام دکتری در کلیه فعالیت‌های منتخب گچساران بود.وی همچنین خاطرنشان کرد: تحقیقات لازم در خصوص سوءاستفاده از مدرک دکتری به صورت تحقیقی در محل انجام شده و استعلامات محلی در این خصوص اخذ شده است.عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم ادامه داد: طبق استعلامات صورت گرفته، پوستر‌ها و بنر‌هایی که در محل ستاد آقای تاجگردون درج شده بود، همگی با عنوان دکتر نصب شده و در تبلیغ انتخاباتی خود نیز تیراندازی‌ها به صورت ممتد انجام شده است که متأسفانه ایشان در دفاع می‌گوید در تبلیغات همه کاندیدا‌ها این اتفاقات افتاده است و می‌افتد!

وی با اشاره به دیگر جزئیات استعلامات صورت گرفته درباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون بیان کرد: همچنین طبق تحقیقات صورت گرفته مؤسسه‌ای که آقای تاجگردون از آنجا مدرک دکتری گرفته را پیدا نکردیم، حال شاید وجود داشته باشد، اما گشتیم و آن را ندیدیم و پیدا هم نکردیم!نیک‌بین در ادامه تصریح کرد: متأسفانه آقای تاجگردون در دوره‌های گذشته با عنوان مدرک دکتری وارد عرصه انتخابات شده است و این سوءاستفاده از عنوان دکتری برای تبلیغات و ورود به مجلس است.
 
تمجید بانوی اصلاح‌طلب از دستور ازدواجیِ روحانی

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دختران زیر ۱۸ سال از مدیریت خانواده و فرزندآوری به لحاظ جسمی و روحی برخوردار نیستند. «آذر منصوری»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با برنا، در رابطه با «دستور رئیس جمهور برای اختصاص وام به محدوده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال» گفت: دستور رئیس جمهور در رابطه با وام ازدواج گام موثری در سن ازدواج محسوب می‌شود، این بخشنامه برای افرادی که به دلایل متعدد به سن ۴۰ سالگی رسیده و امکان ازدواج برای آن‌ها فراهم نشده، کمک می‌کند تا از این ظرفیت استفاده کنند، دستور روحانی یک اقدام کمکی و حمایتی در جهت ازدواج و تشکیل خانواده است.

او ادامه داد: در موضوع ازدواج با دو مساله مواجهیم؛ از یک سو همچنان جامعه از کودک‌همسری رنج می‌برد، خانواده‌ها در مورد دختران به گونه‌ای رفتار می‌کنند که بخشی از ازدواج‌های امروز کودکانی هستند که به بلوغ جسمی و بلوغ فکری نرسیده اند و برای تشکیل خانواده از ویژگی‌های لازم برای مدیریت و فرزندآوری به لحاظ جسمی و روحی، برخوردار نیستند. در چنین شرایطی دولت می‌تواند با بکارگیری تدابیری در جهت اصلاح این فرهنگ تلاش کند. یکی از اقدامات دولت در کنار مجموعه اقدامات فرهنگی که قاعدتا باید توسط نهادهای فرهنگی صورت گیرد، اقدام حمایتی و کمکی است، به این ترتیب که به زیر هجده سال قاعدتا این وام اختصاص پیدا نمی‌کند. دستور روحانی ممکن است عاملی برای اصلاح این رویه و فرهنگ در کشور محسوب شود، اما این به تنهایی همه مساله ازداواج نیست.
 
طرح سوت‌زنی در مجلس یازدهم کلید خورد

طرح سوت‌زنی یا همان تشویق افشاءکنندگان فساد در مجلس یازدهم کلید خورد و تاکنون به امضای بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است. به گزارش فارس، طرح تشویق افشاکنندگان فساد (طرح سوت‌زنی) در مجلس یازدهم کلید خورد. این طرح تاکنون به امضای بیش از ۱۵۰ نفر از نمایندگان رسیده و امضا‌های آن همچنان رو به افزایش است. پس از تقدیم این طرح به هیأت رئیسه، این طرح برای بررسی به کمیسیون تخصصی ارجاع و بعد در صحن علنی مجلس مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. این طرح در مجلس قبل هم مطرح بود.
 
هادی غفاری: احمدی‌نژاد را برای کشور یک عنصر مزاحم و مضر می‌دانم

عضو شورای مرکزی مجمع نیرو‌های خط امام در خصوص احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد سخن گفت. «هادی غفاری»، عضو شورای مرکزی مجمع نیرو‌های خط امام، در گفتگو با برنا در خصوص احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد گفت: احمدی‌نژاد را برای کشور یک عنصر مزاحم و مضر می‌دانم. اندیشه احمدی نژاد پوپولیستی، عوام‌فریبانه و عمل‌گرایانه است. اندیشه و خط مشی او را دارای چارچوب‌های منظم و مدرن که برای کشور صلاح و نجات باشد و برای مردم آرامش بیاورد، نمی‌دانم. احراز صلاحیت احمدی نژاد برای کشور هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و کسانی که گمان می‌کنند، احمدی‌نژاد می‌تواند تغییر جهت بدهد، او سمت و جهتی ندارد که تغییر بدهد. مردم حاضر نیستند تجربه هشت سال ریاست جمهوری که پشت سر گذاشتند را دوباره تکرار کنند، مردم دیدند کشور چه وضعیتی داشت و درگیر سقوط اقتصادی و سیاسی و حتی معنوی شد.
 
زاهدی کرونا گرفت

نماینده مردم کرمان در مجلس با تشخیص ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد. حال عمومی محمدمهدی زاهدی مساعد است.
 
واکنش متفاوت مسیح مهاجری به مرگ قاضی منصوری

مرگ قاضی منصوری در سیر پرونده اکبر طبری مؤثر خواهد بود. او یکی از عناصر کلیدی این پرونده بوده و بازجوئی از او می‌توانست ابهامات زیادی را از این پرونده مهم برطرف نماید. علاوه بر این، قاضی منصوری مسئولیت‌هایی هم در بخش‌های دیگر قوه قضائیه داشت که اگر به ایران آورده می‌شد، پرده از بسیاری از پرونده‌های دیگر نیز کنار می‌رفت و راه برای پاکسازی هرچه بیشتر قوه قضائیه باز می‌شد. حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مرگ مشکوک قاضی منصوری در رومانی، در عین حال که خود از پیچیدگی برخوردار است، یک هشدار مفید و بیدارگر برای مجموعه حاکمیت به‌ ویژه دستگاه قضائی کشور ماست.

علت اینکه این مرگ را مشکوک می‌دانیم این است که طبق گفته قاضی رومانیایی پرونده دستگیری قاضی منصوری، قرار بود وی تا ۲۰ تیرماه در رومانی آزاد، ولی تحت‌نظر باشد. این، به معنای زیرنظر و در دسترس پلیس و مأموران اطلاعاتی رومانی بودن قاضی منصوری است و چنین شخصی وقتی کشته می‌شود، بطور طبیعی باید مرگ او را ناشی از قصور یا تقصیر کسانی دانست که او را زیرنظر داشتند. بدین‌ترتیب، فرضیه خودکشی منتفی است و این واقعه را باید یک قتل دانست. قاتل هرکه باشد، چه رومانیائی و چه غیر رومانیایی، در هرحال رومانی باید پاسخگو باشد. مرگ قاضی منصوری برخلاف نظر یکی از مسئولین قوه قضائیه که در همان ساعات اولیه بعد از انتشار خبر گفت تأثیری در پرونده طبری ندارد، در سیر این پرونده مؤثر خواهد بود. او یکی از عناصر کلیدی این پرونده بوده و بازجوئی از او می‌توانست ابهامات زیادی را از این پرونده مهم برطرف نماید. علاوه بر این، قاضی منصوری مسئولیت‌هایی هم در بخش‌های دیگر قوه قضائیه داشت که اگر به ایران آورده می‌شد، پرده از بسیاری از پرونده‌های دیگر نیز کنار می‌رفت و راه برای پاکسازی هرچه بیشتر قوه قضائیه باز می‌شد.

اینکه مرگ قاضی منصوری را برای مجموعه حاکمیت هشدار می‌دانیم، به این دلیل است که او علیرغم داشتن سابقه مجرمیت در کار قضایی، با توسل به این و آن توانست به بعضی از مناصب حساس دست یابد و پرونده‌های مهمی را در اختیار بگیرد و خود را به بالاترین مسئولین قوه قضائیه نزدیک کند. بعد از آنکه مرتکب جرم‌های متعدد شد، در موقع لازم نیز توانست به خارج فرار و چندین ماه در کشور‌های اروپایی زندگی کند. از این‌ها مهم‌تر اینکه بعد از آنکه نام او به رسانه‌ها راه یافت، در یک واقعه کاملاً پیچیده و مبهم، سر به نیست شد. این‌ها همه هشدار‌های مهمی هستند که اگر مسئولین نظام به آن‌ها توجه نکنند، چنین حوادثی باز هم تکرار خواهند شد و لابد حضرات می‌دانند که هر یک از این حوادث چه آبروئی از نظام می‌برند و چه لطمه‌ای به اعتماد مردم می‌زنند.
 
سخنگوی کمیسیون تحقیق: هیچ یک از اظهارنظر‌ها درباره رد اعتبار نامه تاجگردون صحیح نیست

حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون تحقیق اعتبارنامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به مصاحبه یکی از اعضای کمیسیون: جلسه نهایی برای رای گیری پیرامون اعتبار نامه آقای تاجگردون روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است. اظهارنظر‌های غیررسمی درباره اعتبارنامه نمایندگان اصلا درست نیست.
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱۴
ناشناس
|
Latvia
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اتفاقا مردم در سال ۸۴ به این دلیل به احمدی نژاد رای دادند که او را در تقابل با سیاستهای حاکم در کشور که نماد ان رفسنجانی بود میدانستند.اکنون نیز او با نقش اپوزیسیونی که گرفته ممکن است رای عده ای را بدست اورد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دقیقن
یکی از بزرگترین ایراداتی که به اصلاح طلب ها گرفته میشه اینه که: وقتی اومدن شروع کردن به تخریب دولت سازندگی که خود این موضوع مسبب ظهور یه کسی به نام احمدی نژاد شد
مادر بزرگ
| Germany |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خطاب به مسئولانی که در این 41 سال سمتی داشته اند:
پدر مردم را در آوردید.
چه خانواده های که به خاطر تصمیمات غلط شما متلاشی شدند
چه بچه های که یتیم شدند
چه دخترانی که سیاه بخت شدند
وچه جوانان رعنای که زندگی وهست ونیست شان را نابود کردید.
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آقایان اصلاح . خواهشی که از شناها دارم این هست که به دلایل زیادی با شعور سیاسی مردم ایران بازی نکنید . من بارها بهدشما رای دادم اما میخوام بدونم وقتی ادا و اصول کشورهای دمکراتیک را در میارین . واقعا انجام شدنی نیست . میتونی در پای صندوق رای هرچی شهپعار دادی از سد قدرت اقتدارگرایان دایمی عبور کنی . ایا اصلا مردم سیاست ها را مشخص میکنند ؟ بی زحمت وقت مردم را نگیرید و در ۱۴۰۰ شرکت نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
احمدی نژاد خیلی هم از این افراد مورد نظر شما بهتر و سر تر بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
این روز ها کسانیکه زیر پرچم فتنه سینه می زدن وتا دیدن هواپسه اظهار پشیمانی کردند فعال شده اند اقایان اگر شما بصیرت داشتید اون اشتباه بزرگ را مرتکب نمی شدید که بعدا پشیمان شوید پس حیا کنید وجر زنی نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ادبیات عوامانه اختلاف افکن و به اصطلاح پوپوایستی را ترامپ از احمدی نژاد یاد گرفت .
این ادبیات هیچ فایده ای ندارد .
مثلا .کشورتان را پس بگیرید .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احمـــــــــــــــــــدی نژآد عشقه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
به قول یک نماینده شماها در دولت و افراد وابسته برای یک فرد زیر 18 سال که می خواهد ازدواج کند به اسم کودک می شناسید ولی برای همین سن زیر 18 سال که میخواهید اموزش جنسی بدهید همانند سند 2030 اسم نوجوان را به این سنین ذکر می کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
یک نگاهی به آمار طلاق بیاندازید بیش از نیمی از آنان دخترانی هستند که زیر 18 سال ازدواج کرده اند چرا ؟ چون میگویند بچه بودیم وبزور شورهرمان داده اند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آمار طلاقت رو از کچا اوردی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ز رو هوا امار طلاق داد تا توجیه کند!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اکثر فرزندان اول خانواده هایی که در دهه 40 شمسی و قبل از آن به دنیا آمده اند از مادران زیر 16 سال بوده است. مادر بنده مانند اکثر دختران اوایل دهه 40 در 15 سالگی ازدواح کرده و بنده با مادرم 16 سال تفاوت سن داریم و آن سالخا طلاق هم به ندرت اتفاق می افتاد و خانواده ها خیلی بیشتر از حالا پایدار بود. دختر بالای 15 سال که به سن رشد رسیده باشد باید ازدواج کند یا اینکه شاهد فریب خوردن او توسط پسران ولگرد در خیابان یا فضای مجازی و فجایع معمول باشید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اگر بررسی کنید عمدهی منتقدین ازدواج دخترا زیر 18 سال ترشیده ها هستند مگر همین جند وقت پیش دختر 13 ساله برای ازدوتاج از خانه فرار نکرد مثل او زیادن دخترانی در سنین پایین ارتباط نامشروع دارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تا جسد منصوری توسط پزشکان قانونی مجرب غیر سیاسی مستقل و آزاد بررسی نگردد
و فیلمهای دوربین هتل کنترل نگردد
هیچ اطمینانی حتی به کشته شدن او ندارم
و قضیه کاملا مشکوک است
و بعدا افشا خواهد شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
شما میفرمایید کودک زیر ۱۸ سال نباید آموزش ببیند تا از خود مقتبل تعدی و تجاوز محافظت کند اما اگر یکباره با مردی دو برابر سن خود ازدواج کرده ویکباره با مسائل زناشویی مواجه شود ایرادی ندارد. آموزش جنسی به معنز برقراری رابطه در کدکان نییت همانطور که در همه کشورهای پیشرفته رابطه با افرادزیر سن قانونی جدم بزرگیست اما طوری وانمود میکنند که آموزش در این زمینه به معنی تشویق رابطه جنسی در کودکان است در حالیکه دقیقا بر عکسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اتفاقا کسانی که در نوجوانی ازدواج کردند خیلی هم زندگی خوبی داشتن مثل اکتر پدر مادرهای خودمان
ناشناس
|
Latvia
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اقای رییسی عزیز پرونده خاوری و فرار وی به استخوان لای گلو تعبیر میشود و تا وقتی او بازگردانده و محاکمه نشود شایعات فروکش نخواهد کرد. بیایید و به هر طریق ممکن قبل از اینکه وی را از بازی خارج کنند به ایران برش گردانید و محاکمه اش کنید و انوقت خواهید دید که امثال حقیر چطور با زبان رسا ار حقانیت عدلیه در جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
چرا یک نفر متوجه نمیشود که خاوری کاره ای نبوده است مگر در دادخواست نیامده بود که جرم ایشان فقط تنزیل اسناد است . گردن کلفتهای پرونده سه هزار میلیاردی سرحال وقبراق حضور دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
همه جای دنیا یک نفر را پیدا می‌کنند و تمام نقص‌های ساختاری را گردن او می‌اندازند
هزاران نفر مثل خاوری محاکمه و منفصل شده‌اند. کسی نمی‌پرسد چرا وضع دنیا بعد از محاکمه اینها بدتر می‌شود که بهتر نمی‌شود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دولت کانادا چون پول دزد را دوست دارد استرداد نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مگر می شود یک نفر که سابقه حضور در منافقین داشته باشد به معاون ان هم در قوه قضاییه همان جایی که حکم برایش داده بودن منصوب شود؟
چه چیزهایی باید بشنویم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اشتباه نشود
از منافقان بوده نه منافقین
فرق فوکوله
ناشناس
|
Latvia
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اگر حاکمیت بپذیرد تاجزاده گزینه مناسبی است زیرا با وجود سالها مسئولیت یک پرونده فساد اخلاقی یا مالی یا حتی شایعاتی نظیر ان ندارد و البته به خاطر ایستادن پای عقاید سیاسی زندان هم تجربه کرده و لذا واقعا در عمل هزینه پرداخت کرده و فرد مناسبی است. این در صورتی است که حاکمیت بپذیرد با دنیا اشتی کند وگرنه انتخاب یک اصلاحطلب مثل انتخاب روحانی در حالی که حاکمیت گزینه تقابل را انتخاب کرده بیفایده و هزینه اضافی خواهد بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تا به چی بگی فساد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
عزیزم هنوز نفهمیدی رئیس جمهور و وزیر و نماینده مجلس کاره ای نیست؟!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آقای غفوری فرد هنوز پس از چهل سال تلاش نکرده اید که از طرف خودتان و همفکرانتان اظهار نظر کنید و نظر خود را به نظر مردم می چسبانید و نمی فهمم چرا با ساده اندیشی از مردم مایه می گذارید؟!!!! بنده کاری ندارم و به من هم مربوط نیست که کی به چه کسی رای خواهد داد اما این را میدانم که خانواده بسیار پر جمعیت ما که شامل خواهران برادران .... قریب به بالای 50 نفر، فقط در صورتی در انتخابات شرکت می کنیم و رای می دهیم، که آقای دکتر احمدی نژاد در انتخابات حضور داشته باشد. والسلام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
برای خانواده های پر جمعیت خیلی خوب بود،یارانه،و...
خدای هست
| United States |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
غفور فرد همان مادر عروس نقش دارد شما به دل نگیر گلم
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
جمعیت خانواده را با شعار افزایش بدهند بعد همان خانواده را فقیر کنند بعد دوباره شعار رفع فقر بدهند ...... اینهمه پروفسور و تحصیلکرده در کشور بی کار هستند یا جرات ورود در سیاست را ندارند . احمدی نزاد بیاد مردم فقیر و پرجمعیت را از نابسامانی نجات بده . جالب نیست ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دقیقا خانواده ما هم همینطور است.

اصن غفوری فرد کی هست؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
به دل نگیر دوست عزیز

طرفداران هاشمی تو این مملکت هنوز باور نکرده اند که هاشمی مرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دکتر احمدی نژاد همین الان 30 میلیون رای دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
وااااای!
پنجاااااه نفر !؟
چقدر طرفدارای احمدی نژاد زیاده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خخخخخه
کودک همسری مسئله اصلی ما است!!!!
کودک همسری که یک هزارم ازدوج هم شامل نمی شود مسئله مهم برای ازدواج است یا سخت کردن شرایط برای ازدواج ها؟
زیر18 سال شرایط جسمی و روحی برای ازدواج ندارن؟
باز هم کلا به حاشیه رفتید و هنوز نمی دانید ازدواج کردن در هر فردی با فرد دیگری فرق دارد با توجه به روحیات و جسمانی و اینقدر هم ادرس اشتباه ندهید
هر چند قطعا جلویتان را خواهند گرفت با این مصوبات ضد خانواده که حتی یک 45 هزار تومانی هم که ارزشی ندارد براتون اینقدر ...... است که نمی خواهید به نوزادان بدهید
کلا اگر طیف شما چند سال دیگر سر کار باشند هم ریشه خانواده را به کل می زنید و هم.... را در جامعه ترویج می دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
بابا درد جای دیگه است اینا میخوان سن ازدواج تا شصت سالگی بالا بره
ناشناس
| Germany |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
شما را بخاطر افکارتان به عربستان هم راه نمیدهند و باز هم دست برنمی دارید .بخدا عربستان با وجود شرایط آب و هوایی و اجتماعی متفاوت و به عنوان منشا دین اسلام هم دست برداشت ولی شما په وجود اعلام نظر این همه متخصص علوم اجتماعی و پزش لجوجانه از افکار خود دست برنمی دارید . یک مورد دیگر آیا خودت حاضری دخترت را در سن کمتر از 9 سال به یک مرد به مراتب مسن تر شوهر دهی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
من در اطرافیان چند خانم جوان را می شناسم که زیر 18 سال ازدواج کردند.
بیشترشان اینقدر در زندگی پیشرفت کرده اند که من به آنها غبطه می خورم. من تا سن بیست و چند سالگی در فکر درس خواندن بودم و با مدرک فوق لیسانس مهندسی ( با این که رشته ام را دوست دارم) ولی به حال آنها غبطه می خورم.
ولی کسانی را هم می شناسم که زیر 18 سال ازدواج کردند و یا طلاق گرفتند و یا زندگی خوبی ندارند.
به نظرم سن تاثیر چندانی ندارد . این تربیت و رشد یافتگی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سلام. حالا همه افشا می کنند. در حالی که قبلاً ساکت بودند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آقایان من یه پرونده سراغ دارم،به کی باید بگم؟ واگذاری املاک نجومی در شهرداری تهران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
فردا یا پس فردا خودکشی خاوری هم رسانه ای خواهدشد
...
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
خاوری زرنگه بگم بگما را چندجا کپی گذاشته که اگه بلایی سرش اومد همش بره روی اینترنت.برا همینم خیالش راحته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
صدات به گوش کسی نمی رسه آخر خودت محکوم می شی بیکاری ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
به دلایلی که علیه تاج گردون مطرح شده نگاه کنید !!!! چه چیز محرز شده ؟!!!!! این مجلس از همین اولش معلومه چی تهش در میاد ، به. ودی شاهد حداقل ۴ سال خفقان وحشتناک شامل بسته شدن تمام سایتها و بگیر و بببندها و ... با کمک مجلس انقلابی خواهیم بود . فاتحه مع الصلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اقای زاکانی اگر این احوالاتی که از طبری گفتی و ایشان الان در ریاست جمهوری یا یکی از وزارت خانه ها بود همین امروز دولت را رسوا میکردید که ایشان از منافقین نفوذی در دستگاه اجرایی بود ولی الان اعتراف میکیند که من منصوری را ملاقات کرده بودم و ظاهر انقلابی داشت . مسجل است که شما برای تتوصیه به برخورد با خبرنگاران یا موارد سیاسی با ایشان ملاقات داشتید و همونجا هم متوجه ظاهر سازی های ایشان شدید ولی دم فرو بستید و الان ایشان در قید حیات نیست هر چی به زبانت میاید میگویی . احسنت به ریز بینی شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ستاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تو جردن پیاز و سیب زمینی قیمت گرفتم کیلویی ۹۷۰۰ درحالیکه از اون مرغوب تر در انقلاب کیلویی ۲ تومنه. ناخوداگاه فکرم به دوران قرون وسطی افتاد که مردم عادی رو یه جا جمع کردنه و خودشونم تو قصرهای شیک و امن دارن زندگی میکنن چرا کسی کاری نمیکنه؟
پاسخ ها
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
درد اینه که خودمون اینجور میخواییم. تا وقتی هستن کسایی که با این اختلاف فاحش خرید میکنن انتظار نداشته باشیم که حداقل تو مسئله قیمتها تعادل بوجود بیاد. برای کسی که روزانه درامد میلیونی داره فرقی نداره ده تومن بخره یا دو تومن. برا من لیسانس با حقوق پایه کارگر فرق داره که حاضر میشم 5 ایستگاه اتوبوس پیاده برم و بیام و بخرم. برای کسی که حداقل ماشین چند صد میلیونی داره فرقی نمیکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تاقای زاکانی نمی توانست این اطلاعات را در اختیار گزیننش قرار دهد؟ گزینش فقط برای بچه های ما است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آقای حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون تحقیق توجه کردید که یکی از همکاران اصولگرای شما طوری مصاحبه کرده که انگار با رفتن ایشان به شیراز دژ مستحکم لنینگراد را فتح کرده و چنان با شادمانی از استفاده دیگران از کلمه دکتر در حق تاجگردون ایراد بنی اسرائیلی گرفته که نگو نپرس . ظاهرا ایشان تاب یک نفر از غیر جناحی را بر نمی تابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خب بنده خدا خیلی دوست داشته بهش بگن دکتر
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دلار شده 20 تومن شما به فکر اعتبار نامه فلان بیسار هستید؟فاجعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وقتی زاکانی از چنین فردی صحبت می کند یعنی اون فرد سوخته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ارزش پول ملی به پشیزی رسیده. است این مملکت فقط در انحصار ۱۵درصد. است. باید روزی دو بار فاتحه خواند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
چرا در این کشور همه حق دارند گران کنند بغیر از سپرده گذاران بانکی ؟ چرا در این کشور همه وهمه حق دارند گران کند بغیر از تسهیلات بانکها ؟؟؟ تسهیلات مفت بانکها " 4 الی 18 درصد در مقابل تورم 50 درصد " با پول سپرده گذارن تورم را به ارمغان آورده است وتا این روال باشد تورم نیز فروکش نخواهد کرد که بیشتر وبیشتر وبیشتر خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
پول و سرمایه ریالی نزد بانک بنام سپرده گذاری بود با این شعار که بانک امانت نگهدار سرمایه مردم هست و ارزش اصل سپرده را در طول و مدت سپرده گذاری ۵ ساله تضمین میکند ولی هم ارزش پول با رشد تورم مثل یخ آب شد و هم سودی که میدهند ارزش نسبت به دیگر کالا مانند طلا و سکه و خودرو و ساختمان و زمین ندارد .....چرا تورم را کنترل نمیکنید ؟ الان چرا بانک ها جوابگو نیستند . چرا روحانیون از ذوب شدن سرمایه و پس انداز مردم دفاع نمیکنند ....ها ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اقای زاکانیه کسی که به مرده لگد میزنه نمیگن پهلون. عرضه داشتید قبل از این از اسب بیافتند این افشا گری ها انجام میدادی
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
هیچکدام از مسولان دلشان برا این مملکت نسوخته و فقط فکر منافع خودشون هستند. ببینید یک ماه است که مجلس درگیر اعتبار نامه یک منتخب است. دلار هم شد بیست تومن و ارزش پول ما روز به روز کمتر انوقت این اقایان دنبال مسایل فرعی هستند. اگه شورای نگهبان کارش را درست انجام داده بود الان اینجوری وقت گرانبهای مجلس گرفته نمیشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پروژه بزرگترین در جریانه که می خوان زمینه سازی کنند . مردم رو اونقدر تحت فشار قرار بدن تا به تغییرات اساسی راضی باشند وگرنه در گام دوم انقلاب مذاکره هم خواهند کرد و تغییرات کلیدی هم انجام خواهند داد فقط زمینه باید آماده بشه که اونهم در حال آماده سازیه
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با اینکه مردم در حال تحمل بالاترین تورم هستند ولی روزانه و شاید ساعتی تورم در حال رشد است اگر کنترل نشود قطعا ونزوئلا را جا خواهیم گذاشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اقتصاد کشور داره به سقوط نزدیک میشه ولی آقایون به انتخابات سال بعد فکر می کنند .واقعا مدیران بی خیالی داریم
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دستورات اجباری به مردم برای رضایت بیست درصد جامعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
زاکانی :اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شده بود.زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد) از این حرفها زشت تر اینه که کسی مثل زاکانی حالا زبون باز کرده و تا بحال گربه زبونش را خورده بود ادای کسایی را در می اره که خودشون را علامه دهر میدونن
دانیال
|
United Kingdom
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
طرح سوت زنی در مجلس را کجای دلمون بگزاریم ما ملت..خدایا دیگه خودت ظهور کن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
هیچ جا
افتخار کن که مجلس خود مختار دارد به این سمت می رود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
سوت بلبلی ؟؟
یا سوت کفتر بازی ؟؟؟
یا سوت لاتی ؟
لطفا نوعش را مشخص کنید
که اختلاف نشود
و کار مملکت نخوابد !!!؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تاجگردون عابروی شهر من گچساران را زیر سؤال برد متاسفم تاجگردون
پاسخ ها
تقی معمولی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تو خودت هم ظاهرا سوادت نم کشیده آبرو اینجوری نوشته میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اصلاح طلبلن چه موردی را میخواهند اصلاح کنند . مگر میشود از سد قدرت تندروها که در پشت سنگر دین پناه گرفتند اصلاحات اقتصادی و سیاسی را بدون تنش و هزینه انجام داد . آیا واقعا رفتن زنان به ورزشگاه و حرام کردن دوچرخه سواری بانوان یا حجاب اجباری یا میدود کردن تلگرام و اینستاگرام و خصوصی سازی اقتصاد روابط بدون تنش خارجی . چه موهردی را میخواهند به کمک رای مردم حل کنند ؟ واقعا ارزش قدرت رای مردم چقدر کارایی دارد ؟ واقعا رای مردم چقدر قورت دارد که در دستگاهای متعدد تصمیم گیر کارساز و تاثیرگذار باشد . شما حساب کنید در مقابل رای اکثریت چند نهاد و شبه نهاد چیده شده تا بتوانند رای مردم را هدایت یا کانالیزه و کنترل کنند .اصلاح طلبان اول ثابت کنند برای چی و چه مواردی را میخواهند اصلاح کنند ؟ من خوشبین نیستم . چون نمیشود از سد تفکر برخی افراد اصلاحات را پیگیری کرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
هزار آفرین به این شعور....
متاسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دلایل غفوری فرد برای رد احمدی‌نژاد!!!!!!! ""بنده معتقدم فردی که حرف خودش را هم تغییر می‌دهد و بر آنچه که موضوع اطاعت از نظر مقام معظم رهبری بوده پایبند نمی‌ماند، هرگز نمی‌تواند نظر مردم را بار دیگر به خود جلب کند. ««
همین رودربایستی هاست که هنوز اجازه نداده است باطن ذات احمدی نژاد شناخته شود ! احمدی نژاد با همین بدقولی و عدم قبول فرمایش رهبر به ضد انقلاب داخلی و اجنبی ها نشان داد که اگر با رهبری مخالفت کند خارجی ها و رای های خاکستری داخلی به سمت او می آید ! متوهم انحافی !
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
هم شما هم احمدی نژاد و هم غفوری فرد در نظرات سیاسی دچار اشتباه هستید . گیرم که احمدی نژاد برنده انتخابات شد وقتی از مردم رای گرفت باید به مردم رای دهنده پاسخگو باشد . گل من . ناز من .......به مردم فهمیدی ؟ میرلن رای مردم هست .
ناشناس
| United States |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
منتخب مردم باید به مردم پاسخگو باشد . شما مثل اینکه هنوز تعریف از مردم سالاری را اشتباه عرض مبارک رسوندن . آره ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کمتر چرت بگو مومن

غفوری فرد کیه دیگه

تفکرات امثال جنابالی دو قرون نمیارزد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
چرت نگو مومن

امثال تفکر شما هاشمی رفسنجانی ها دیگه برای مردم رو شده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
زنـــــــــــــــــــــــــــده با احمــــــــــــــــــــــــدی نژآد

زنده باد بهـــــــــــــــــــــار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
برو بابا

برو یکم مطالعه کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
حرفم با اصولگرایان و طیف های فکری اصولگرایان هست که وقتی صندوق رای را در شهرستانها برپا میکردید وقتی در شعارهای خود میزان رای و نطر مردم را ملاک قرار میدادید وقتی میگوید میزلن رای مردم هست و مردم ولی نعمت هستند . وقتی که رقابت وجود دارد . ولی ابزار رقابت که احزاب هست وجود خارجی و واقعی ندارد چرا وقت شریف مردم فهیم و اگاه و سیاسی مردم را میگیرید ؟ چرا بدون اینکه لوازم دمکراسی را قبول داشته باشید ژشت سیاسی و روشنفکری میگیرید . با چه زبانی به شما تندروها بفهمانیم که ما اکثریت به افراد اصولگرایی که با مردم جامعه در کوچه و خیابان برخورد خشن و زشتی دارند رای نمیدهیم . این رفتار تندروها در حوزه دمکراسی کلا در تصاد هست که طرف محبوبیت سیاسی ندارد ولی بزور به خورد مردم‌میدهند که شما وطبفه دارید به همین افراد رای بدهید . رای بی رای .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
قیمت دلار و سکه و قیمت طلا و مسکن نجومی شده . مجلس اصولگرا در فکر فیلتر کردن تلگرام و اینستاگرام و روتردام و امستردام هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آقای زیبا کلام ؟ وقتی اصولگرایان بعد از انقلاب به جای اجرای عدالت و ازادی و دمکراسی در فکر ارایش،موی سر و آستین کوتاه بودند و مردم و شهروندان را در دهه ۶۰ در کنار خیابان محاکمه میدانی میکردند مردم از تندروهای اصولگرا عبور کردند و به اصلاح طلبان پناه بردند اما طولی نکشید که دیدند اصلاح طلبی هم چون در دو نهاد دولت و مجلس بدون قدرت حزبی با نطارت استصوابی کاری نمیتوانند انجام دهند و دولن بی تفنگ را کسی حرفش را گوش نمیوند بی خیال انتخابات شدند و از اصلاح طلبان هم عبور کردند . حالا باید صبر کنیم ببینیم سرنوشت ما ملت روشنفکر و چالشگر اجتماعی را به کجا هدایت میکند . فقط میخواهیم از این سیاست ها و سخنان تکراری عبور کنیم . خسته ایم خسته روحی و جسمی . فریاد رسی فریاد برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
یک روز تمام مجلس به جای اینکه دنبال رفع وگرانی و..باشد دنبال بستن اینستا بود که ده درصد مردم رو خشنود کنه .این بود مجلس انقلابی وکارامد .خدا به همه مردم رحم کند
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
واقعا برا خودم متاسفم که درچنین مملکتی زندگی میکنم که مسولینش نه تنها کاری برای مردم انجام نمیدن بلکه به شعور اونها هم توهین میکنن وقتی هر روز اجناس داره گرونتر میشه چطور مرکز آمار میگه تورم در خرداد کاهش پیدا کرده!
پاسخ ها
جانم
| Germany |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تورم یعنی سرعتی که قیمت با آن سرعت زیاد می شود یا به .عبارت دیگر شیب قیمت
پس وقتی گفته می شود تورم کاهش پیدا کرده منظور این است که گرانی ادامه دارد اما سرعت گران شدن کم شده است؛ نه اینکه اجناس گران نمی شوند یا ارزان شده اند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تورم لابد کاهش پیدا کرده . یعنی سرعت زیاد شدن قیمت ها یکم کم شده. نه این که قیمت ها کم شده.
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
یکی به داد مردم برسه دیگه تحمل سختی بیشتر از این رو ندارن من خودم راننده وانتم که در ابتدای سهمیه بندی بنزین 300 لیتر بعد کردنش دویست وپنجاه لیتر وبعد کردنش 200لیتر واین ماه که برای سوختگیری مراجعه کردم دیدم مسولین گرامی! کاملا مخفیانه سهمیه بنزین من کردن 150 لیتر من وقتی که 300 لیتر سهمیه میدادن بنزین کم می‌آوردم الان که کردنش 150 لیتر باید چه خاکی بر سرم کنم با این همه گرونی هی روز به روز دولت داره فشار به ملت رو بیشتر میکنن شاید سهمیه ماها رو کم کردن بقیشو بدن به ملت مظلوم ونزوئلا!
واقعا متاسفم برا.............
محمد یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آقای زاکانی از دو حال خارج نیست یا آقای طبری توبه کرده بودند و بر توبه خود باقی بودند که اگر این چنین بود شما کار بسیار زشتی کردید که قصد دارید آبروی او را ببرید و یا ایشان توبه نکرده بودند وشما و دوستانتان از عملکرد ایشان اطلاع داشتید حرفی نزدیدآقای زاکانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اصولگرا ها نمی دانم چکار کرده اند که باب توبه باز شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
همین آقای زاکانی بود که برای اولین بار اسم او را افشا کرد و گرنه بقیه که جرات نداشتند و مماشات میکردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
خیلی قشنگ گفتی.
احمدی نژاد رو ببین چه زود مقابل مراجع قرار گرفت!
محمد یوسفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
لطفا امانت دار خوبی باشید و مطالب منتشر شده را طبق سلیقه خودتان تغییر ندهید. اگر قصد انتشار ندارید انتشار ندهید ولی تقطیع نکرده و تغییر ندهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احمدی‌نژاد باید از رییس دولت اصلاحات یاد بگیرد
۸: سال زمان زیادی است اگر قرار بود کار مثبتی انجام بدهند
آنهم با نفت بالای صد دلار
محمودیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اینا چقدر از احمدی نژاد می ترسند.هر روز از او نام میبرند.پس نتیجه اومرد بسیار بزرگی است..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تابناک ، تو که طرفدار لرها هستی ، دغدغه تاجگردون را انقدر نداشته باش
ناشناس
|
-
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ای تابناک
فقط بگرد ببین کی در مورد دکتر احمدی نژاد چی گفته اونو تتر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
طبری سابقه همکاری با منافقین رو داشته. با منصوری هم همدست بوده. منصوری هم از آلمان میره اروپای شرقی یعنی در مسیر آلبانی. آیا این دو نفر عوامل نفوذی منافقین بودن؟
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
با سلام.در مورد خبر آقای طبری لازم به ذکر است که ایشان فرماندار شهرستان محمودآباد در استان مازندران بودند نه فرماندار شهرستان نور.لطفا خبر خود را تصحیح بفرمایید.با تشکر...................
سید امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
شما بذارید احمدی نژاد کاندیدا بشه بعد می بینیم مردم به کی رای میدن، شما خودتو نگران نکنو!
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اگر اعتبار نامه تاجگردون توسط این مجلس تائید بشه
این مجلس ، مجلس نیست.
پاسخ ها
مجيد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تاجگردون رقيب نوبخت براي تصدي رياست برنامه و بودجه است دليل اين همه هجمه و مخالفت فقط همين است . استانهاي شمالي و شمالغرب نمي خواهند يك جنوبي رييس سازمان برنامه و بودجه شود.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آقای زیبا کلام شما تایید صلاحیت آقای خاتمی رابگیر بعد ایشان راراضی بحضور درانتخابات بکنید ببینید ازنتیجه انتخابات شگفت زده خواهید شد یا خیر
خاتمی یکی است وازاودیگرنخواهدآمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
نفوذیها در همه جا هستند با چهره ای به ظاهر انقلابی و مومن. برای شناخت این منافقان بهترین راه بررسی عملکرد و تصمیمات آنهاست نه ظاهر و زبان موجهشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ناگفته‌ای از زندگی طبری به روایت زاکانی

نماینده قم در مجلس با اشاره به گذشته طبری گفت: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شده بود.زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکبر طبری در ابتدای انقلاب به دلیل فعالیت در گروهک منافقان زندانی شد، اما بعد از آزادی از زندان و با ساده‌انگاری عده‌ای فرماندار شهرستان نور در مازندران شد و بعدازآن نیز با زبان‌بازی و رابطه وارد نهاد قضایی گردید.وی همچنین در مورد قاضی منصوری گفت: چند بار با قاضی منصوری در دوران مسئولیت در قوه قضاییه دیدار داشتم، او در ظاهر یک انسان تمام انقلابی، خوش‌اخلاق و متدین بود.وی یادآور شد: با وجود این، قاضی منصوری در پشت این چهره انقلابی و مومن مآب خود پرونده‌های فساد اقتصادی را همراهی می‌کرد.
الان این روایت به چه درد مردم میخوره آقای زاکانی؟
ناشناس
|
Syrian Arab Republic
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اقای عادی غفاری نظرتون در مورد حسن روحانی چیه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
غفوری فرد کیه دیگه؟؟؟

هرکی میرسه برای جلب توجه حرف از احمدی نژاد میزنه. احمدی نژاد همین الان 24میلیون رای دارد

برو به وظیفه خودت عمل کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
فقط برای رو کم کردن امثال کـــــوتـــــــــــــــــــــوله های ســــــــــــــــــــــــیاســـــی:


درود بـــــــــــــــــــــــــــــر دکتــــــــــــــــــــــــــــــر احمـــــــــــــــــــــــــــدی نژاد


تنها رییس جمهور عمل گرای ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
غفوری فرد کیه دیگه؟؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
امثال شما غفوری فرد ها تو این هشت ساله کجا بودید؟؟؟
دانشجوی دکتری امستردام
|
Netherlands
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اساتید من در دانشگاه آمستردام از شجاعت و سیاست مداری احمدی نژاد خیلی تعریف می کنند


ولی اصلا روحانی رو نمیشناسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اتفاقا خوبی احمدی نژاد همین غیر قابل پیش بینی بودن اوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
زنده باد بهار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
احمدی نژاد حامی مردم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آقای غــــــــــــــــــــــــــــــــفوری فـــــــــــــــــرد

شما پاسخگوی اعمال و رفتار خودت باش

زود باشد که با آمدن احمدی نژاد شما به پای میز عدالت الهی خواهید رفت
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
برای انتخابات ریاست جمهوری و احزاب بایستی به پتانسیل قومیت های ایرانی خصوصا تورک ها توجه ویژه ای بکند.
پوریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
وام ازدواج به من جوان بدبخت نمیدن چون دو تا ضامن ندارم و شاغل هم نیستم
بخدا دارم گریه می کنم
خدایا گرفتار شدیم
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
در انتخابات اخير مجلس ميزان مشاركت در تهران به سختي به 25 درصد رسيد. احمدي نژاد در شرايط كنوني ظرفيت عظيمي براي انتخابات آينده دارد. چه آنهايي كه ميخواهند به ايشان راي بدهند و چه كساني كه نميخواهند ايشان راي بياورد. اين ظرفيت در كسي غير از احمدي نژاد نيست. كساني كه احمدي نژاد را تخريب كردند دوستدار كشور و مردم نبودند . فقط منافع شان تامين نمي شد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا شهرستان خوی مصوبه مولدسازی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی