بازدید 42996
هزار و پانصد و هشتاد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: علت سفر قریب الوقوع روحانی به عراق/هشتگ «ظریف_بمان» ترند نخست توئیتر شد/مدیران بانک سرمایه صورتجلسه‌ها را شبانه و در استخر امضا می‌کردند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷ 27 February 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد. تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

سردار کوثری پاسخ داد: علت سفر بشار اسد به ایران

جانشین قرارگاه ثارالله گفت: بعد از پیروزی جبهه مقاومت در سوریه، بشار اسد به ایران آمد تا حضورا از رهبر معظم انقلاب و مردم ایران تشکر کند. محمد اسماعیل کوثری در گفت وگو با خبرآنلاین درباره سفر بشار اسد به تهران گفت: در مقطعی مردم سوریه مظلوم واقع شدند، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان گروه هایی همچون داعش را فعال کردند و آنها را به جان مردم مظلوم سوریه انداختند، ما باید به آنها کمک می کردیم. وی افزود: کمک ایران به سوریه عمدتا در قالب مستشاری انجام گرفت تا در نهایت جبهه ائتلاف متشکل از آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی شکست خورد و سرزمین های سوریه از اشغال خارج و تحویل مردم و دولت رسمی این کشور شد. جانشین قرارگاه ثارالله گفت: بعد از پیروزی جبهه مقاومت در سوریه، بشار اسد به ایران آمد تا حضورا از رهبر معظم انقلاب و مردم ایران تشکر کند.

شورای عالی امنیت ملی از کریمی قدوسی شکایت کرد

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندنگان گفت: یک نهاد رسمی شورای عالی امنیت ملی شکایتی از جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد به این هیأت ارائه کرده است. محمد جواد جمالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، گفت: آقای کریمی قدوسی در قم صحبت‌هایی را درباره آقای روحانی و آقای لاریجانی مطرح کرده که در پی آن دادستانی کل کشور علیه ایشان شکایت کرد، در این راستا بنا شد که وی در هیأت نظارت حضور پیدا کرده و توضیح دهد. وی ادامه داد: همچنین شکایتی از یک نهاد رسمی (شورای عالی امنیت ملی) از آقای کریمی قدوسی درباره فیلم منتشر شده از آقای دری اصفهانی در مجلس به هیأت رسیده که در این باره هم آقای کریمی قدوسی در هیأت توضیح می‌دهد. جمالی درباره اظهارات کریمی قدوسی درباره ام آی سیکس، گفت: سپاه تنها بیانیه و جوابیه‌ای را منتشر کرده است که تکذیبیه بوده، شکایتی از ایشان به هیأت نرسیده است. وی اظهار داشت: شکایتی از مجتبی ذوالنور درباره صحبت‌هایش از رئیس جمهوری شده است که ذوالنور صحبت‌هایی درباره عدم حضور رئیس جمهوری در زمستان گذشته در محل کارش را مطرح کرد که قرار شد در اولین جلسه برای ارائه توضیحات در هیأت حضور پیدا کند. جمالی گفت: شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهوری و احمد آبادی از دفتر مبارزه با پولشویی از محمد دهقان نماینده طرقبه در جلسه امروز این هیأت مورد بررسی قرار گرفت، این شکایت ناظر بر صحبت‌ها و سخنرانی آقای دهقان در مجلس و مصاحبه‌های ایشان بود که ما وقتی متن منتشر شده از صحبت‌های ایشان را دیدیم به این نتیجه رسیدیم که آقای دهقان به فرد خاصی اشاره نکرده است لذا نتیجه گیری هیأت این بود که سخنرانی و صحبت‌های آقای دهقان خلاف وظایف نمایندگی نبوده است.

هشدار زاکانی درباره فتنه آینده

یک نماینده سابق مجلس گفت: خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی شاه‌کلیدهای بیانیه گام دوم است لذا باید مسیری دنبال شود که بر گام‌های مستحکم گذشته پافشاری شده، عیوب و نواقص را برطرف و به سمت تحول حرکت کنیم تا درنهایت شاهد شکل‌گیری دولت و تمدن اسلامی باشیم. علیرضا زاکانی، اظهار کرد: مرور رهبر معظم انقلاب نسبت به ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی که با نام «گام دوم» مطرح است را می‌توان سرفصل یک تغییر دانست. وی افزود: در این بیانیه یک مرور کاملاً واقع‌بینانه و منصفانه صورت گرفته و منطق جمهوری اسلامی در مواجه با امور مختلف ذکر می‌شود و از سوی دیگر دست آوردها، ظرفیت‌ها و اولویت‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. زاکانی تصریح کرد: خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی شاه‌کلیدهای بیانیه گام دوم است لذا باید مسیری دنبال شود که بر گام‌های مستحکم گذشته پافشاری شده، عیوب و نواقص را برطرف و به سمت تحول حرکت کنیم تا در نهایت شاهد شکل‌گیری دولت و تمدن اسلامی باشیم. این فعال سیاسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرونده استبداد را بست و نظام سلطه را به چالش کشید، خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی در نقطه‌ای ایستاده که دشمن در عرصه‌های مختلف شکست خورده است.

علت سفر قریب الوقوع روحانی به عراق

نخست وزیر عراق با اشاره به سفر قریب الوقوع دکتر روحانی به عراق اعلام کرد به دنبال تعیین نهایی سرنوشت پرونده‌های راهبردی با رئیس‌جمهور ایران هستیم. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسلة، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی که دیروز برگزار کرد، سفر قریب الوقوع حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به عراق را تأیید کرد و گفت: ما به دنبال تعیین نهایی سرنوشت پرونده‌های راهبردی با رئیس‌جمهور ایران هستیم که به زودی عازم عراق خواهد شد. وی همچنین به دعوتنامه‌های متقابل میان مصر و عراق برای انجام سفر بین مقامات دو طرف اشاره کرده و گفت که دعوتنامه‌های متقابل برای سفر‌های رسمی بین عراق و مصر وجود دارد. وی همچنین در خصوص حضور نیرو‌های خارجی در عراق گفت که حضور این نیرو‌ها محدود است و مأموریت آن‌ها تنها در خصوص آموزش نیرو‌های عراقی و مبارزه با داعش است. عبدالمهدی گفت که نسبت به تحولات مثبتی که برای حل بحران مربوط به وزارتخانه‌های خالی از سوی فراکسیون‌های سیاسی دنبال می‌شود، با سیاست باز برخورد می‌کند.

ناطق‌نوری تولیت آستان قدس رضوی می‌شود؟

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری از دعوت کردن ناطق نوری برای گرفتن مسئولیت تولیت آستان قدس خبر داد و گفت: {تولیت آستان قدس} جای خوب و مناسبی برای حضور آقای ناطق است که در گذشته هم صحبت آن مطرح بود. حسن غفوری فرد در این باره به خبرآنلاین گفت: واقعیت این است که جایگزین کردن بزرگان اصولگرا که از بین ما می‌روند تقریبا غیرممکن است به طور مثال جایگزینی برای افرادی مانند آیت‌الله مهدوی کنی و حبیب الله عسگراولادی در جریان اصولگرایی وجود ندارد، البته مشکل دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد عدم تمایل افراد تأثیرگذاری مانند آقای ناطق نوری در جریان اصولگرایی است که اگرچه می‌توانند فعال باشند، اما متاسفانه رغبتی ندارند. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه بیان اینکه بار‌ها از آقای ناطق نوری درخواست حضور فعال در جریان اصولگرایی را داشتیم، ادامه داد: ما فراوان اصرار کردیم که ایشان بیایند، زیرا در شرایط فعلی می‌توانند در ایجاد وحدت بین اصولگریان نقش تعیین کننده داشته باشند، اما به هر دلیلی برای ورود به فعالیت سیاسی راضی نشدند. وی با بیان اینکه فوت بزرگان اصولگرایی از طرفی و نداشتن رغبت برخی دیگر برای فعالیت سیاسی شرایط سختی برای اصولگرایان ایجاد کرده است، تصریح کرد: با این حال، همچنان در تلاشیم که از حضور آقای ناطق نوری قبل از انتخابات بهره‌مند شویم و به وحدت برسیم. غفوری فرد در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد شورای هماهنگی دو با حضور آقای ناطق تشکیل شود، ادامه داد: ایشان تا این لحظه هیچ تمایلی برای ورود به فعالیت سیاسی نداشتند، در این زمینه بار‌ها با ایشان صحبت کردم، ولی ایشان به پذیرفتن مسئولیت سیاسی و کشوری اقبالی ندارند.

صحنه‌ای که اشک سید حسن نصر‌الله را جاری کرد

سید حسن نصرالله از سفر کوتاه بشار اسد به تهران استقبال و اظهار کرد: با دیدن تصویر دیدار امام رهبر با بشار اسد اشکانم جاری شد. سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در یک دیدار داخلی درباره صحنه دیدار و دست دادن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران گفت: از دیدن این صحنه اشکانم جاری شد. بشار اسد روز دوشنبه در اولین سفر خود به ایران بعد از آغاز بحران در کشورش در سال ۲۰۱۱، در تهران مورد استقبال مقامات عالی کشورمان قرار گرفت. او در این سفر دیداری صمیمانه با مقام معظم رهبری داشت و پس از آن با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفتگو کرد که این دیدار‌ها بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی و بین‌المللی داشت. براساس سایت"لیبانون دیبایت"، سید حسن نصرالله همچنین در این دیدار داخلی و ویژه با هیأت‌هایی از زنان حزب‌الله لبنان به مناسب ولادت حضرت فاطه زهرا (س) به مسائل دینی پرداخت. دبیرکل حزب‌الله لبنان در این دیدار به بحث مسائل سیاسی نپرداخت چرا که این دیدار اساسا ماهیت دینی داشت. اما او در این دیدار به برخی نمونه‌ها برای محاصره حزب‌الله لبنان به واسطه اعمال تحریم‌ها علیه این حزب اشاره کرد و گفت: عنوان نخست جنگ کنونی خشک کردن منابع مالی، گرسنه نگه داشتن و محاصره مالی برای تحت فشار گذاشتن مقاومت است. او ادامه داد: هدف تضعیف ماست و تمام تلاش‌ها و از این قبیل اقدامات با نیت تسلط یافتن برماست؛ لذا باید ما اراده‌ای برای به چالش کشاندن آن‌ها داشته باشیم.

هشتگ «ظریف بمان» ترند نخست توئیتر شد

کاربران شبکه اجتماعی توئیتر روز سه شنبه در واکنش به استعفای 'محمدجواد ظریف' وزیر امورخارجه ایران با هشتگ «ظریف بمان» خواستار ماندن وی در ریاست دستگاه دیپلماسی کشور شدند؛ به طوری که این هشتگ به ترند نخست توئیتر تبدیل شد.

احضار مدیرکانال تلگرامی جنجالی داوران به فدراسیون فوتبال

فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران درباره ممنوعیت عضو شدن داوران در یک کانال جنجالی داوری توضیح داد: آن کانال مطلبی را عنوان کرده بود که درست نبود و ما هم طبق همان نامه منتشر شده دستور دادیم که داوران از آن خارج شوند و دیگر حق عضویت در آن را نداشته باشند. درباره اینکه مدیریت آن کانال بر عهده یکی از داوران جوان است گفت: این موضوع درست است. البته ما او را به کمیته داوران فدراسیون فوتبال احضار خواهیم کرد تا توضیحات قانع‌کننده‌ای درباره مطالبی که در فضای مجازی انتشار داده است، بدهد و سپس درباره او تصمیم خواهیم گرفت. /ایسنا

مدیران بانک سرمایه صورتجلسه‌ها را شبانه و در استخر امضا می‌کردند

حسین هدایتی متهم پرونده اخلال در نظام اقتصادی گفت: به گفته مدیرعامل دناساز مدیران بانک سرمایه و موسوی‌نژاد شب‌ها و در استخر دفتر مدیرعامل این شرکت صورتجلسه‌ها را امضا می‌کردند. در کیفرخواست عنوان شده که ۸ فقره شرکت کاغذی را وسیله و ابزار برای اغفال بانک سرمایه قرار دادم در حالی که هیچ یک از این شرکت‌ها متعلق به من نیست. ۵ شرکت از ۸ شرکتی که در کیفرخواست به آن اشاره شده قبل از سال ۹۲ مصوبه دریافت وام گرفته بودند و شرکت دناساز که در این کیفرخواست به آن اشاره شده برای قرارگاه خاتم فعالیت می‌کرد و در ساخت پل صدر شرکت داشته و امروز مدیرعاملش در زندان است./ تسنیم

سفر مشکوک تاج به امارات!

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ظاهرا قرار‌های کاری فردای خود را لغو کرده تا به خارج از ایران برود. او قرار است سفری یک روزه داشته باشد. خبر‌های رسیده حکایت از آن دارد که مقصد رئیس فدراسیون فوتبال هم کشور امارات است. این سفر ناگهانی باعث ایجاد شک و شبهه‌ای شده است. بعضی‌ها در فدراسیون اعتقاد دارند تاج به امارات می‌رود تا تکلیف سرمربی بعدی ایران را مشخص کند.

استعفا‌های وزرا فقط یک شایعه است

الیاس حضرتی عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید با اشاره به انتشار خبری مبنی‌بر استعفای حجتی وزیر جهاد کشاورزی، گفت: این خبر شایعه است و صحت ندارد. وی همچنین درباره برخی خبر‌ها درباره استعفای زنگنه وزیر نفت هم، اظهار کرد: این موضوع را شخص وزیر تکذیب کرده و استعفای هیچ یک از وزرای دیگر اکنون صحت ندارند و تمام این مسائل شایعه است. / باشگاه خبرنگاران جوان

زنگنه: استعفا نداده‌ام، بگردند تا بگردیم

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت وزرا در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شایعه مربوط به کناره گیری‌اش از کابینه دولت اظهار کرد: بگردند تا بگردیم. گفتنی است که روز گذشته کریمی قدوسی نماینده عضو جبهه پایدار مجلس شورای اسلامی گفته بود که در پی استعفای ظریف، با این استعفا موافقت شده و زنگنه وزیر نفت نیز به زود استعفا خواهد داد، این در حالی است که اعلام شد که رئیس جمهوری با استعفای ظریف موافقت نکرده است. / ایسنا

انتقال آب در مجلس باز هم حاشیه‌ساز شد

در هنگام بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ علی ادیانی‌راد، نماینده قائمشهر پیشنهادی درباره ممنوعیت انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی را عنوان کرد. علی مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت این پیشنهاد را قانون‌گذاری دائم دانست و از طرح آن جلوگیری کرد. این موضوع انتقاد نمایندگان استان‌های شمالی را به همراه داشت و آنان قصد خروج از صحن را داشتند، ولی هیأت رییسه از این کار جلوگیری کرد و افرادی همچون نعمتی و وکیلی به مذاکره و گفت وگو با این نمایندگان پرداختند. همچنین نمایندگانی از جمله حسن‌بیگی، کامران، لاهوتی، یوسف‌نژاد و . . . به جایگاه هیأت‌رییسه رفتند تا با علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفتگو کنند. نمایندگان خوزستانی نیز که نسبت به انتقال آب کارون معترض بودند به جمع اعتراض کنندگان در صحن پیوستند. علاوه بر این نمایندگان سمنان و اصفهان هم به اعتراض نمایندگان استان‌های شمالی انتقاد کردند. / اعتمادآنلاین

واکنش وزارت بهداشت به "نه" مجلس برای افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت هر پاکت سیگار

وزارت بهداشت:افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت هر پاکت سیگار بر اساس لایحه بودجه ۹۸ در حالی در مجلس رای نیاورد که این افزایش می‌توانست ۳۰۰ میلیارد تومان درآمد برای کشور به ارمغان آورده و از اعتیاد، افزایش بار بیماری و مرگ ناشی از مصرف دخانیات جلوگیری کند. قیمت محصولات دخانی در ایران بسیار پایین و متوسط قیمت پاکت سیگار در ایران حدود ۰. ۲ دلار است، در حالی که متوسط جهانی آن بیش از ۴ الی ۴. ۷۵ دلار است. ۸ میلیون ایرانی دخانیات مصرف می‌کنند.

شکایت رئیس سازمان میراث فرهنگی از هاجر چنارانی

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: شکایت واصله از دستگاه‌هایی، چون معاونت حقوقی رئیس جمهور و سازمان میراث فرهنگی از تعدادی نمایندگان به هیأت بررسی شد. محمد جواد جمالی نوبندگانی تیتر یک محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح جلسات هفته جاری هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: هیأت نظارت میزبان محمد دهقان نقندر نماینده طرقبه برای بررسی شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور و آقای احمد آبادی از دفتر مبارزه با پولشویی بود، این شکایت ناظر به صحبت‌ها و سخنرانی آقای دهقان در مجلس و مصاحبه‌های ایشان بود. وی با بیان اینکه مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی شکایتی از هاجر چنارانی نماینده نیشابور به هیأت داده است، گفت: خانم چنارانی انتساباتی در صحبت‌هایشان به آقای مونسان مطرح کرده که در پی آن شکایت صورت گرفته است.

آیت الله سبحانی: دریافت سود وام و دیرکرد حرام است

آیت الله سبحانی با بیان اینکه غالب استفتائاتی که به دفتر ما می‌آید، مشکلات بانکی است، گفت: مردم از سود و دیرکرد ناراضی و در رنج هستند و مراجع هم می‌گویند سود حرام است تا چه رسد به سود دیرکرد. آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه درس خارج خود در مسجد اعظم قم با بیان اینکه غالب استفتائاتی که به دفتر ما می‌آید مشکلات بانکی است تصریح کرد: مردم وام می‌گیرند ولی سود را نمی‌توانند بدهند و دیرکرد هم به آن اضافه می‌شود و به همین دلیل آنان روانه زندان می‌کنند؛ مراجع می‌گویند سود حرام است تا چه رسد به سود دیرکرد ولی بانک‌ها کار خود را می‌کنند. وی افزود: اگر کسی عالم اقتصاد، فرهنگ، سیاست و عالم دینی حرفی زد و ما را هدایت کرد دیگران هم باید به اقوال آنان گوش فرداده و عمل کنند. وی با تاکید بر اینکه در هر رشته‌ای که عالمی داریم و دلسوز است باید حرف او گوش بدهیم اظهار کرد: دسته دوم در تعبیر امام، ملتی است که واع و گیرنده باشد و اگر مرجعی گفت چیزی حرام است تبعیت کند.

درگیری در مجلس بر سر انتقال آب دریای مازندران

نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان به انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی اعتراض کردند. در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه 8 اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی پیشنهادات الحاقی به تبصره 15 لایحه بودجه سال 1398، علی ادیانی، نماینده قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، پیشنهادی درباره ممنوعیت انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ارائه کرد. علی مطهری، که ریاست جلسه علنی را به‌عهده داشت اجازه طرح پیشنهاد به وی نداد و گفت: پیشنهاد شما ماهیت بودجه‌ای ندارد. به‌دنبال این موضوع نمایندگان استان مازندران با حضور کنار جایگاه هیت رئیسه به این موضوع اعتراض کردند. با درخواست علی مطهری نمایندگان حاضر نشدند تا به جایگاه‌های خود بازگردند و و در نهایت مطهری اعلام کرد: پیشنهاد آقای ادیانی نوعی قانون‌گذاری دائمی است. پیشنهاد بودجه‌ای نباید این‌گونه باشد، به‌عنوان مثال وی می‌توانست بگوید ردیف‌های انتقال آب خزر به فلات مرکزی صرف محل‌هایی دیگر شود، اما این‌گونه که وی مطرح کردند که انتقال آب ممنوع است تصمیمی است که شورای عالی آب می‌گیرد و اصلاً ماهیت بودجه‌ای ندارد. در ادامه نمایندگان مازندران جایگاه هیأت رئیسه را ترک کرده قصد ترک جلسه علنی را داشتند. چند عضو هیأت رئیسه تلاش کردند تا مانع آنها شوند. سپس با رایزنی چند تن از اعضای هیأت رئیسه مجلس، نمایندگان به جایگاه خود بازگشتند.

دستگیری یکی از مدیران کل گمرک توسط وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات از برخورد با باند فساد اقتصادی در گمرک خبر داد. در اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات آمده است:سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری کارکنان پا کدست گمرک با شناسایی باند فساد اقتصادی، تعداد ی از کارمندان متخلف، مرتبطان ودلالان این پرونده از جمله یکی از مدیران کل گمرک را دستگیر کردند. دریافت رشوه برای نقض تشریفات قانونی گمرکی، اظهار غیر واقعی در تعیین ارزش کالاها و تضییع حقوق وعوراض گمرکی از جمله اقدامات این باند است.

نماینده دادستان: حسین هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج کرده

نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی گفت: هدایتی با تبانی با مدیران بانک ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج نموده است. در ابتدای اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام علنی آغاز شد. در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، مجتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان تشکیل و رسمی است. وی در ادامه از نماینده دادستان خواست که کیفرخواست متهمان را قرائت کند که وی با حضور در جایگاه کیفرخواست متهمان را قرائت کرد.

هاشمی طبا: پیام سردار سلیمانی به ظریف وحدت آفرین بود

مهندس مصطفی هاشمی طبا ضمن تقدیر از پیام سردار سلیمانی به ظریف، آن را وحدت بخش توصیف کرد. وی گفت: سردار قاسم سلیمانی چهره ای خدوم و موجه هستند و همهِ می دانند که دغدغه ای غیر از عزت و اعتلای ایران ندارد. ایشان در شرایطی به آقای ظریف نامه نوشته و تلاش کردند از وزیر امور خارجه دلجویی کنند که در بحث استعفا، مورد بحث نبود، با این حال نظری وحدت آفرین داد تا مثل همیشه تاثیرگذاری مثبتی داشته باشد. ما هم اکنون بیش از هر چیز دیگری، به وحدت و همصدایی احتیاج داریم و لازم است، مسئولین در قوا و دستگاه های مختلف با هم به هم‌صدایی برسند و اینطور نباشد که فقط در حرف «وحدت، وحدت» کنند و در عمل تنور اختلاف و انشقاق را گرم کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۹
در انتظار بررسی: ۸۰
انتشار یافته: ۹۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
در اوج سفر اسد به ایران که رسانه های سعودی و اسراییلی عزا گرفته بودند ، یک لجبازی کودکانه در نهاد ریاست جمهوری و جوگیر شدن ظریف ، باعث شد که نتانیاهو و سعودی بشکن بزنند و سفر اسد رو سانسور کنند...
امان از وقت ناشناسی ..
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اختلاف درون جناحی بوده زیاد جدی نگیر . اگر جدی بود ظریف چرا برگشت . به این رفتار اسمش قهر سیاسی هست . کلا در سیاست کارهای جدی وجود ندارد مقل راه ندادن زنان به ورزشگاه . حجاب اجباری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
این روش در شرایط فعلی درست نبود اگر پیش روحانی هیچکس نبود میشد تحلیل نکرد . دوم اینکه تابی جان در بخش مثبت و منفی یک بخش وسط هم انتخاب کنید که رای ممتنع باشد
جلالی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
دولت روحانی با این دوقطبی های معاهده ها ۶سال است مردم را سرکار گذاشت و دست رانت خوارها را باز گذاشت اما الان با بازی جدید فتف ادای شفافیت طلبی در می آورد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
قبنا یه مثلی بود که میگفت رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز. الان باید بگن رو پزشکی پیشه کن و پارو کردن پول آموز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
سینه چاکان شفافیت و fatf ، چرا درباره نحوه تخصیص ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ شفاف سازی نمی کنند؟!
پاسخ ها
قائمشهری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
آقای ادیانی و نمایندگان مازندران بجای این قبیل نمایشهای انتخاباتی در مجلس فکری به حال
باندبازی های گسترده در دستگاههای اجرایی استان بکنند
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
از این بهتر اینه که شفاف کنند این میزان تخصیص ارز چه اثری داشته وقتی همه چیز چندین برابر گران شده و مشخص نیست واقعا وارداتی انجام شده یا پولها فقط از مملکت خارج شده مثل سلطان کاغذ که حتی یک گرم کاعذ وارد نکزده -
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
حجم کاسبی که رسانه های زنجیره ای و امیدی ها با استعفای ظریف کردند هم جالب بود..توهمات خود رو به عنوان تحلیل ارایه می کردند ..بعد معلوم شد که ناهماهنگی از طرف دوستان خودشون بوده..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
هنوز هم دارند نفهمیدن چطور شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
زیبا کلام را فقط عشق است که با دستپاچگی میرود مصاحبه می کند و بعدش هم دستشان رو می شود
ناشناس
| France |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کی شیرینی پخش کرد اینو بگو حالا
:)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
تو کشور ایران مگه قانون وجود داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
تیتر روزنامه قانون نشان داد که سفر بشار اسد به ایران ، علاوه بر دربار ال سعود و صهیونیست ها و کاخ الیزه ، دوستان داخلی غرب رو هم بدجور مشوش کرده..!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
دقیقا و از حرکت چند ساعت بعد از ورود ایشون مشخص بود و امروز هم نشان دادن خبری نیست و همه رفتند به سر کار خود
!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
یه تیتر ساده بود
بهتره یه نگاهی هم به تحمل خودتون بندازید
تحمل یه تیتر ساده رو هم ندارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
فرزندان خود را به رشته پزشکی بفرستید حتی اگر در دانشگاه آزاد یا پردیس بین الملل ترمی ۱۰۰ میلیون هزینه داشته باشد. مطمئن باشید در سه یا چهار ماه اول کل هزینه هاتون بر خواهد گشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کلا عقده ایی از پزشکی به دل دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
متاسفانه این روزها راحت هر حرف دروغی گفته میشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
درسته. الان پزشکان عمومی بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون در بیمارستانها دریافتی دارن. پزشکان متخصص هم بین ۸۰ تا ۷۰۰ میلیون ماهیانه. برید از حسابدار بیمارستان بپرسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کلا این شواف استعفا و بازگشت خیلی بی مزه بود..
فقط شدیم سوژه طنز .. وزیر خارجه با رییس دفتر مشکل دارد ، هزینه اش رو ملت باید بده؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ظریف نباید برمیگشت . یعنی این رفتار شتابزده باعث میشود که من که سر در امور سیاسی دارم چنین تحلیل کنم که بیشتر کارهای که در امر سیاست گداری انجام میشود باید بدور از احساسات و با روش علمی و عقلی باشد . پس وقتی خبر نگار خارجی از طریف در موارد گوناگون پرسش میکند ایشان باید مواضع قابت داشته باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
این همل ایشان ناز سیاسی هست . ناز کردن . این ناز هم خریدار زیادی داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
در دیدار نخست وزیر ارمنستان و روحانی ، ظریف رو خبر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
جناب بانمک . اصلا تمام ارتباطات سیاسی بامقامات سایرکشورهابایدبا حضوروزیرامورخارجه باشد . این قانون کشوراست حق نداریم دولت در دولت درست کنیم . استعفای ایشان هم بدلیل اعتراض به قانون شکنی بود نه از سر دل نازکی.
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
البته شنیدیم خیلی هم دل نازکه! کی الان غیر از این فکر می کنه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
تو ایران اگه قانون بود یه سری از نهادها اینقدر قدرت نمی گرفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ارزش رشته پزشکی دانشگاه آزاد زاهدان صد برابر رشته برق دانشگاه صنعتی شریف است زیرا درآمد اولی صد برابر دومی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
مثل اینکه آمپول بدی بهت زدن اینجور کینه پیدا کردی :-))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
دانشگاه آزاد زاهدان پزشکی نداره عمو
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
طبق پیشبینیها مدارکی علیه ترامپ منتشر میشود و هرچه به دوره بعدی انتخابات امریکا نزدیک شویم این مدارک بیشتر و بیشتر خواهند شد.اربابان جهانی که نوید انتخاب رییس جمهور زن در امریکا در انتخابات قبلی را مدتها قبل به عواملشان داده بودند، برای پایین اوردن ترامپ سند رو میکنند‌!!!ترامپ یک انتخاب اشتباهی در امریکا بود که در دوره دوم رای نخواهد اورد و شاید اصولا بجای کاخ سفید روانه زندان شود!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
تفسیر شما از ترامپ اشتباه هست ترامپ دو تا کار نیمه تمام دارد دیوار کشی مرز مکزیک و دومی خلع سلاح اتمی کره شمالی و رساندن این کشور برای رشد اقتصادی مثل ویتنام
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ترامپ را ثروتمندان یهودی روسیه ساپورت میکنند و ربطی به دولت روسیه ندارد پوتین این موضوع را در سخنانش گفته است ما هم باید احمدی نزاد را محاکمه میکردیم ولی در ایران از این اتفاق ها نمی افتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ناطق نوری تولیت استان قدس رضوی ؟!
یه استان قدس رو بذارید با رییسی مردمی بمونه....تو مشهد کسی منتظر نمایندگان طیف اشرافی نیست..
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
شما غضه نخور برات خوب نیست . بهرحال یه جای باید باشه که سیاسیونی حتی با تغییر حزبی نمیتوانند در رقابت در دمکراسی شکست مبخورند . بنابراین یه جای انتصابی باید باشه که بشود افراد را بکار گرفت این جابجایی و انتصاب یک رویه عادی هست .
ناشناس
| France |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اقای رییسی کاندیدای ریاست قوه دیگری هستن.تداخل مسئولیت ایجاد میشه.انشالله در اون قوه موفق باشن و بتونن این فساد ریشه دار رو نابود کنن.اگر موفق به اونکار بشن چه نسبت به پست ریاست جمهوری و چه نسبت به مسئولیت فعلیشون خدمت بزرگتری به کشور ارایه میدن.ایشون میتونن کاری کنن تا نامشون تو تاریخ ایران جاودانه بشه.ارزوی موفقیت دارم برای ایشون.
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ایشان در سالیان دور تر خدماتی بزرگی کردند که شما فراموش کردید . مردم فراموش نکردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
مواظب باشید از ظریف که به خاطر افتضاح برجام باید پاسخگو باشه ، با هیاهو و جنگ روانی ، مظلومِ تحت ستم نسازند..
البته دیگه گریم جواب نمی ده.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
افتضاح امثال شمایید که خرابکاری خودتون رو میندازین گردن دیگران
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ولی حالا دلیلش هر چی بود خداییش از وزیر خارجه به عنوان مناسبترین فرد تو این تخصص و با این همه ادعا انتظار بیشتر از این داشتم اصلا رو احساساتش کنترل نداره باید پخته تر عمل کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
افتضاح برجان بر عهده اون کسی که شب برجام شهر موشکی را رو کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
به به جناب عارف ....بالاخره نطق ایشون باز شد.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
منم اتفاقا امروز اشکم دراومد تو میوه فروشی یه خانمی اومد دوتا دونه خیار خرید کشید شد 2تومن دونه ای هزار تومن بابا به خدا داریم له میشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
من زمانی که هواپیما های جنگی داخل شهرها در جنگ ها شیرجه میزنند دلم میگیره از کودکی که اصلا نمیداند جنگ چی هست برای چی جنگ میکنند دلم میسوزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
با توجه به کاهش محبوبیت روحانی ، ظریف و قاضی زاده با استعفا خواستند بگن ما با روحانی فرق داریم و دورخیز کنن برای ۱۴۰۰..
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
یعنی تحلیل شما میگوید چون دولت روحانی بخاطر گرانی محبوبیت ندارد ولی برای اینکه همین دولت در ۱۴۰۰ کاندید داسته باشد به ظریف گفتند شما استعفا بده بعد دوباره برگرد . آیا مردم ۱۴۰۰ با همین تحلبل و گفتمان به طریف رای میدهند چقدر تفسیر آبکی بود . مردم تشنه آزادی بیان و عقیده و شهروندی هستند . اشتباه بعرض رسیده
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
منظورت مردم داخل ایرانه؟
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
رسانه ها با مطرح کردن مطالب کذب اقای قدوسی در جهت منویات او گام بر میدارند.علاقه دیده شدن همان چیزی است که ایشان را به انتشار پی در پی کذبیات وادار میکند
حسنعلی
|
France
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
آقای کوثری:
دلایل باید از سوی وزارت امور خارجه عنوان شود. هر سازمانی مسئول امور خویش است
حسنعلی
|
France
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
جناب آقای آیت الله سبحانی:
متشکر از شجاعت شما. بالاخره فردی در عوض شعار دادن به حکم شرعی و وظیفه خویش اقدام نمود. خداوند متعال از جنابعالی راضی و خشنود باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
دوست عزیز حکم شرعی کاربرد اخلاقی و تشویقی دارد با کسی که کارش تجارت هست با کسی که وامی میگیرد که سود بالا داشته باشد با سخنی که میوههد به کسی پولی قرض دهد فرق میکند . همین آقایان حاضر هستند پولشان را بدون سود بمردم قرض دهند حالا تازه قرض کنده رعد از مدنی گفت به کاری زدم و ضر کردم و فلج اقتصادی شدم تکلیف چیست اینجوری نیست دا اش بیشتر مطالعه کن . اینجوری باشه کسی که پولش را حتی به بانک نمیده
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کاربر محترم حسنعلی . اینکه من در گفتمان شما و مراجع در باب اقتصادی اختلاف دارم این هست که وقتی در کشوری تورم ۵۰ تا صد درصد دارید سپرده مردم نزد بانک و سودی که میدهد واقعا اسمش سود نیست . چون ارزش پول و سود پول صد درصد سقوط کرده و پرسش اساسی من به شما و طیف فکری شما که خیلی خیلی در باب اقتصادی احلاقی فکر میکنید این هست آیا افرادی که سرمایه مردم نزد بانک ها را وام گرفتند و به دیگر منابع سرمایه گداری کرده اند آیا حاضر هستند همان سود را دوباره نزد بانک به مردم دیگر با هموطن دیگر با سود یک درصد وام بدهند نخیر این سخنان مصرف اخلاقی دارد چون همان افراد حاصر نیستند سود واقعی را بین سپرده گداران عادلانه تقسیم کنند
ناشناس
| France |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اشتباه مثبت دادم.مگر قیمت طلا ثابته ؟یک تیکه کاغذ که روش نوشته ده هزار تومن وام میگیری و یک تیکه کاغذ دیگه که روش نوشته بیست هزار تومن پس میدی.این ربا نمیشه.ربا اونه که یک سکه طلا از بانک وام بگیری و دو سکه پس بدی.یک کیسه گندم بگیری و دو کیسه پس بدی.این پول کاغذی هیچ ارزشی در کشور ما نداره.معلومه باز یکعده که وام گرفتن و رفتن سکه و دلار خریدن رفتن پیش ایت الله تا ایشون رو تحت تاثیر قرار بدن.اگر کسی واقعا معتقد هست به اینکه اینکار شدنی هست بانک درست کنه و وام بده به مردم.اگر شدنی بود تعمیم بدن به همه بانکها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
فرار_ظریف ترند اول بود نه ظریف_بمان.
بیهوده هندونه زیر بغل ظریف نزارین
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
در یافت سود وام و دیر کرد حرام هست ؟یعنی بنده مبلغ ۲۰ میلیون تومان به شخصی از طریق بانک وام دادم و ایشان بابت این وام پراید ۲۲ میلیونی خرید و الان ۵۰ میلیون فروخت یا دلار و طلا و ارز و زمین و .... خرید و سود کرد نباید با سپرده گذار در سود مشارکت کند . حاج آقا با عرض معدرت خیر باشه . کجای دنیا چنین میکنند انوقت با این اوصاف چه کسی پولش را نزد بانک سپرده گداری میکند انهم با تورم چهل درصد . آلان قوانین علمی مهم هست یا درس اخلاقی . اگر به کسی قرض دادید یک چیز هست اگر مشارکت در سود کردید یک چیز دیگر هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
بابا چی دارید میگید مدیر عامل نیشکر هفت تپه با گرو گذاشتن اسناد کارخانه در بانک ملی 120 میلیون یورو وام گرفته برای نوسازی یک یورو سهله یک ریال هم خرج نوسازی نکرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
سوال اساسی تر این هست چرا اکثر کشورها تورم را دو تا سه درصد کنترل میکنند . هیجوقت صفر درصد یا منفی یک درصد اجازه نمیدهند چون انوقت رکود خواهد شد یعنی تحریک تقاضا برای خرید از بین میرود یعنی هر وقت به دلایلی جامعه بر اثر گرانی به رکود تورمی رسید با دادن وام یا مشوق های اقتصادی دیگر تقاصا را تحریک میکنند ولی این تحریک تا حد
مطلوب یعنی سه درصد بالاتر نرود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
مجلس چرا دلیل موجه برای گران نکردن دخانیات ارائه نمی کند ؟
سیگار هم برای مصرف کننده مضر و سرطانزاست هم برای اطرافیان
بخصوص در آپارتمانها افراد سیگاری باعث آزار و اذیت هستند
یا در سرویسهای بهداشتی و آسانسور و مشاعات سیگار می کشند یا ته سیگار را در همه جا پخش می کنند و باعث آلودگی و حتی آتش سوزی می شوند
کلا سیگار برای جامعه جز مزاحمت و بیماری و آلودگی هوا و زمین منفعت دیگری ندارد و برای جامعه هزینه های آشکار و پنهان دارد
چرا با گران کردن سیگار منافع بدست آمده را صرف تهیه غذای مقوی و لبنیات برای کودکان مناطق محروم نمی کنید ؟؟
با افزایش قیمت سیگار حتما مصرف آن کاهش خواهد یافت
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
من از گفته های زاکانی و هشدار ایشان چیزی نفهمیدم . یعنی سخنان تکراری هست . شما چی فهمیدید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
رشته های انحصاری و بسیار پر درآمد و سرقفلی دار در ایران:
۱_ پزشکی با درآمد بین ۵۰ میلیون تا ۱۰۰۰ میلیون _
۳_ وکالت با درآمد بین ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون_
۳_ سر دفترداری با درآمد بین ۶۰ تا ۳۰۰ میلیون_
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
سرقفلی نداره عزیز عرضه و هوش میخواد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
تا سال ۸۴ باهوشا میرفتن ریاضی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
همه انسان ها به جز افرادی که دچار بیماری خاص هستند دارای هوش یکسان هستند و این محیط هست که در سرنوشت ما نقش داره

فردی که در سیستان در یک خانواده فقیر به دنیا میاد رو شما با فردی که در یک خانواده ثروتمند در تهران یا تبریز با خانواده تحصیل کرده هست مقایسه کنید

اون فردی که در خانواده ثروتمند به دنیا میاد به راحتی میتونه با صرف هزینه چند صد میلیونی پزشک بشه

اما اون فردی که در منطقه محروم هست به جز موارد استثنا مثل خانواده شهید یا سهمیه های خاص مناطق محروم خیلی تلاش بکنه و مجرم نشه نهایت یکی مثل والدین خودش میشه
قشر آسیب پذیر
|
United States
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
هشتگ «ظریف_بمان» ترند نخست توئیتر شد

کاربران شبکه اجتماعی توئیتر روز سه شنبه در واکنش به استعفای 'محمدجواد ظریف' وزیر امورخارجه ایران با هشتگ «ظریف_بمان» خواستار ماندن وی در ریاست دستگاه دیپلماسی کشور شدند؛ به طوری که این هشتگ به ترند نخست توئیتر تبدیل شد. ----------------قابل توجه کریمی قدوسی وحاجی کیهان وزاکانی وکسانی که عمدا ازقول ملت حرف میزنند مردم دیگه گول خیلی چیزارو نمیخورند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
مرذم فقط شما خارجی ها و ربات های شما نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اگه یه وقتی کسی تونست یک حرف غیر از دروغ از مسئولان این کشور پیدا کنه بگه تا اسم ایران رو بکنیم کشور راستستان.
الان جوری شده که اگه کسی راست بگه میگویند داره دروغ میگه.
اولین شرط مسلمانی راستگویی هست
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
سردار کوثری عزیز می فرمایند "کمک ایران به سوریه عمدتا در قالب مستشاری انجام گرفت" راستش نمی دونم چی بگم. خوب همه می دونیم که کمک های ایران فقط مستشاری نبوده مگه اینکه ایشون یه تعریف دیگه از کمک مستشاری داشته باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
حالا هرچی تو کع کمک نکردی! چی میگی؟ چی طلبکاری؟ اتفاقا باید این دولتعا بفهمند نمیتوانند هر کشوری خواستند میتوانند حکومتش زا ساقط کنند
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
شماهاکه قیمت سیگاریاهرچیزدیگری راباقیمت جهانی مقایسه میکنیدیکبارهم دستمزدهاراباقیمت جهانی مقایسه کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اخه تو گیر شیگاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
از بس تیتر خبرها جدی است که آدم جرات. نمی کند اظهار نظر کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
آقای زاکانی شب به خیر!!!
شما اول پیش بینی و بعد اجرا کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
شب شما هم بخیر که نه پیش بینی میکنید و نه اجرا و فقط غرغر میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
چرا رسانه های حامی دولت توقف رشد سریع قیمت دلار و حتی ارزان شدن ۴۰۰تومانی دلار را بایکوت کردند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
برو بابا ارز از یک صبح تا عصر دو هزار تومان میره بالا بعدا دویست تومن دویست تومن میاد پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ظاهرا آقای غفوری فرد بابت فوت برخی افراد موئلفه پس از یک قرن عمر از خدا گلایه دارد که چرا عنر حاودانه به آنها نمی دهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
پدر خوانده های اصولگرایی و اصلاح طلبی دنبال رانت برای نوه زاده هاشون هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
استعفا ابکی ظریف

اقای ظریف شجاعت این کار هم نداشتی
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
درسیاست و گفتگوی سیاسی هیچوقت برد برد وجود ندارد . مثلا امریکا برای جلوگیری از نفوذ کمونیزم مدت ۲۲ سال با ویتنام جنگ کرد ولی امروز ویتنام میزلان صلح بین امریکا و کره شمالی هست یعنی با این میزبانی دو هدف را دنبال میکند که اخر جنگ صلح خست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
روحانی پس ازگذشت 6سال به هیچکدام ازوعده های انتخاباتیش عمل ننموده ومتاسفانه حتی به وعده حداقلی بهبود وضعیت اقشارآسیب پذیر چون کارمندان وبازنشستگان وکارگران بعنوان کسیکه دودوره به ایشان رای دادم وبعنوان کارشناس بازنشسته سازمان زیر مجموعه ریاست جمهوری به ایشان توصیه میکنم برای اینکه از فشار بی سابقه اقتصادی براین اقشارآسیب پذیر اندکی کمترشود در باقیمانده دوسال عمر دولتش حقوق بازنشستگان وکارمندان وکارگران را طوری افزایش دهد که حداقل دارای زندگی ساده وشرافتمندانه باشند واینقدر بخاطر تهیه مایحتاج زندگی شرمنده خانواده نباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
رفت وبرگشت ظریف یه ترفندظریف ازسوی روحانی بود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
چه ترفندی؟ این نشاندهنده بی عرضگی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
با این تعداد شکایت از نمایندگان باید یک قوه قضائیه جدید در داخل قوه مقننه ایجاد گردد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
کاملا درست گفتی اول باید جرم سیاسی را تعریف کرد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
از دولت تدبیر و امید چند کار خوب به یادگار مانده اگر چه خیلی از وعده ها عملی نشده یکی بیمه کردن ۱۴ میلیون شهروند ایرانی که حتی بیمه درمانی نداشتند ودوم حذف زیر میزی پزشکان در بیمارستان دولتی بود .‌ بنابراین وعده های سیاسی روحانی هنوز رو زمین هست در دوره احمدی نزاد پزشکی که قرار بود بنده را عمل ستون فقرات انجام بده یکساعت قبل از عمل چهار میلیون زیر میزی گرفت تا به اتاق عمل بروم . شکر خدا کنید .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
حضرت آیت اله سود ودیرکرد وامها را حرام اعلام نموده آند کاشک در مورد دلال بازیها وکارهای حرامی که در شهرداری‌ها بر علیه مردم عادی صورت میگیرد یکی توصیه نماید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
روش محاسبه سود بانکی طبق علم اقتصاد چنین‌هست که اگر در کشور ایران یا هر کشوری نرخ تورم کلی به ۵۰ درصد رسید سودی که باید به سپرده گدار داده شود سه درصد بیشتر از نرخ عدد تورمی باشد . یعنی ۵۳ درصد یعنی طبق علم اقتصاد ملاک تورم هست . یعنی با مثال بالا الان باید سود بالای پنجاه درصد به سپرده گدار داده شود یعنی برای جدب سرمایه نزد بانک باید بیشتر از عدد تورمی که از طرف بانک مرکزی اعلام میشود باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
ظریف باز نشون داد که خیلی ضعیفه
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
بنام خدا
جناب ایت الله سبحانی
ان مردمی که از جرایم و سود بانکی شکایت می کنند جسارتا یا اقازاده های رانت خورنند و یا کلاهبرداران بانکی احاد مشتریان بانکی افراد با تعهد اند که اولا با از تسهیلات خرد استفاده میکنند و با در صورت استفاده از تسهیلات کلان در سررسید دیون خود را پرداخت میکنند و بابت این خوش حسابی هیچ مشوقی از بانک دریافت نمی کنند همه مشوقهای بانکی برای مشتریان بد حساب است جهت اطلاع حضرت عالی انجام امهال و برگشت جرایم و حتی برگشت سود در چند نوبت در سال انجام می گیرد و هر ساله بودجه کلانی را دولت برای این منظور به مشتریان بد حساب هدیه می کند اما بااین وجود مدیونین کلان حاضر به تعیین تکلیف تسهیلات معوقشان نمی باشند وایضا باستحضار جناب عالی میرساند اکثر بانکهای دولتی با نفس مصنوعی دولت سرپا هستندبا یک حساب ساده میتوانید محاسبه کنید که بطور مثال اگر ده میلیون تومان از بانکی وام بگیرید با احتساب نرخ۱۸درصد در طول سه سال باید سیزده میلبون بارپرداخت کنید وهمچنین باید به یک سپرده گذارده میلیون تومانی در طول سه سال بایدچهار میلبون و پانصد سود و ده میلیون در پابان سه سال به سپرده گذار پرداخت گردد لطفا پیدا ربا خوا ر را خواهش می کنم در خصوص مسایل بانکی از افرادمتخصص امور مالی و اقتصادی مشاوره بگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
اسی جان معادلات اقتصادی درست هست که برای وسعت یک کشور یا به اندازه یک میلیارد جمعیت یک کشور برنامه دارد از آنطرف هم برای بانک هم برنامه علمی دارد . یعنی به بانک مکلف شده که پولی که به سرمایه گذار بزرگ پرداخت میکنید چون در امر تولید و اشتعال ابجاد میکند باید حمایت کرد . ولی چرا این حمایت از جیب مبارک من سپرده گذار باید باشد چرا خود دولت تقبل نمیکند و دوم اینکه سود واقعی زمانی محقق میشود که نرخ تورم نباید بیشتر از ۳ درصد باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
فرض میگیریم که من در بانکی دویست میلیون تومان سپرده گداری کردم و در هر ماه بابت سپرده پنج ساله مبلعی طبق قواید بانکی بمن سود تعلق میگیرد . و تحلیل دولت هم این باشد که اگر سپرده گذار بانکی حتی اگر بر اثر تورم یا در سود ضررکرد بخاطر ابنکه ممکن هست همشهریان یا فرزندان یا دوستان من در امر تولید و بیکاری تاثیر گدار بوده پس سود عامالمنفعه بوده پرسش این هست که وقتی من که خودم چرا اینکار را برای فرزند خودم انجام ندم چرا خودم برای فرزندم اشتعال ایجاد نکنم چرا پولم را در اختبار کسی قرار دهم که فرزندم یا خودم را استخدام نکند چرا پولم را از ما بهترون استفاده کنند و ژن های خوب و آقا زاده و خودی و سفارشی بکار گمارده شوند بنابر همین تحلبل های عرفی هست که سرمایه گداری انجام نمیگیرد یعنی باید تورم کنترل شود راه حل دیگری ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
رانتخواری وفامیل بازی مسولان مردم را کلافه کرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
پزشکان این کشور را شهر بی کلانتر فرض کردند.آنها در کشورهای پیشرفته حق ویزیت ۳یا۴مریض بیشتر را ندارند.با کلی مالیات. اینجا خون ملت را در شیشه کرده در خارج سر بریز و بپاش میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
کاملا درسته.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
بزودی این رشته همانند رشته های دیگر کساد و منزوی می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
پزشکها توی اهواز حتی فوق تخصص ها دومریض سه مریض باهم ویزیت میکنند.بهونه شون هم اینه که مریضها زیاده برااینکه همه ویزیت بشن مجبوریم.کجای دنیا ایطوره.بابت۳دقیقه ویزیت۵۰تومن میگیرن.نمیدونم حلاله یانه
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
این هدایتی چه ها که نکرده؟ اقتصاد مملکت را نابود کرده. ولی دم قوه قضائیه گرم که دارد با مفسدان برخورد می کند. خدا قوت.
ابراهيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
اگر پزشكان بيماران را نچاپند چطور بايد از15 اسفند تا20فروردين اروپا گردي كنند سرتاپاي خود را معاينه كنند بقولي چكاپ كنند از همين پول مردم بيجاره است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
نمایندگان استان یزد و کرمان و سیستان و بلوچستان جزء کدام دسته بودند مخالف انتقال آب یا موافق انتقال آب ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق