بازدید 21737
هزار و پانصد و سی و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند اینکه نشان می‌دهید هاشمی امام را مجبور به صلح کرد، تحقیر امام است/نرده‌های نماز جمعه و بوی بد تهران هم به نظارت استصوابی مربوط است؟!/مصباح یزدی: شهید دادیم که رفاه افزایش و تورم کاهش یابد؟ و ... که رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۶۷۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷ 08 January 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تعداد زندانیان در ایران چقدر است؟

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: جمعیت کیفری کشور بیش از ۲۴۰ هزار نفر است که سه درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند. اصغر جهانگیر روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی افزود: زندانیان جرایم مواد مخدر با ۳۹ درصد بیشترین تعداد زندانیان کشور را به خود اختصاص داده و زندانیان جرایم مربوط به سرقت و جرایم علیه اشخاص نیز با ۲۰ و ۱۰ درصد رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند. وی اظهار داشت: سهم ۱۰ درصدی جرایم علیه اشخاص در کشور نشان دهنده لزوم توجه به ارتقای آموزش‌های فرهنگی در جامعه است، بسیاری از پرونده‌ها به خاطر توهین تشکیل می‌شود؛ لذا باید تلاش شود بخش‌های فرهنگی در این زمینه بیشتر فعالیت کنند تا امور جزئی موجب هدر رفت بیت المال نشود. وی گفت: کاهش جمعیت کیفری یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی است که ذهن همگان در این مجموعه را به خود مشغول کرده است.

کوه‌ها را از دست دانشگاه آزاد نجات دهید!

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران می‌گوید: دانشگاه رودهن هم وضعیتی مانند دانشگاه آزاد دارد و اینطور نیست که غیرقانونی کوه‌خواری کرده باشند. یکسری راه‌هایی را از طریق نفوذ و دور زدن قانون انتخاب می‌کنند تا کوه‌خواری را به صورت قانونی انجام دهند. دانشگاه رودهن هم اگر اشتباه نکنم مانند دانشگاه آزاد به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده و از حوزه ما خارج شده است.» سرهنگ جلیل انزابی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران درباره کوه‌خواری دانشگاه آزاد به می‌گوید: «قانون حفاظت از اراضی ملی اجازه تصرف هیچ قسمتی از اراضی را که شامل دشت، جنگل و کوه باشد، به کسی نمی‌دهد. کوه هم جزئی از این اراضی ملی است که اجازه تصرف آن را به کسی نمی‌دهد. حالا یک‌سری از نهاد‌ها و سازمان‌ها با استفاده از ابزار قدرت و ثروت در قالب طرح‌های واگذاری و عام‌المنفعه از امتیازات قانونی استفاده می‌کنند. دانشگاه آزاد هم مصداق همین مورد است؛ ساختمان دانشگاه علوم و تحقیقات در ارتفاع بالای ۱۸۰۰ متر قرار دارد و طبق اطلاعات من شهردار وقت هم اجازه این کار را نداده بوده است، ولی اینکه چطور دانشگاه آزاد آنجا ساخته شد، خدا می‌داند. در حال حاضر هم دانشگاه آزاد جزو اراضی تحویلی به وزارت راه و شهرسازی است و منابع طبیعی در آن قسمت هیچ سمتی ندارد و نمی‌تواند ورود کند. /خبر آنلاین

اینکه نشان می‌دهید، هاشمی امام را مجبور به صلح کرد، تحقیر امام است

عباس سلیمی نمین درباره مستند «هاشمی زنده است» گفت: این ایراد به این مستند هست که به جای انتقاد، تندروی دارد و کلیه دستاورد‌ها را بعضاً زیر سؤال می‌برند. در سال ۵۸، آقای هاشمی با مقام معظم رهبری به سفر حج رفتند که مستند، این بخش را حذف کرده است، اینکه بگوییم آقای هاشمی، امام را مجبور کردند صلح را بپذیرند، تحقیر امام است نه نقد هاشمی./ایران

فاطمه هاشمی: چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟

فاطمه هاشمی گفت: چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ ما که نگفتیم. اتفاقا با من مصاحبه کردند و گفتم هیچ شباهتی با هم ندارند. آن‌ها که می‌خواستند کار‌های تبلیغاتی انجام دهند این مسأله را مطرح می‌کردند. *میراث دار فکری پدرتان در حوزه سیاسی را چه کسی می‌دانید؟ یا شبیه‌ترین فرد به تفکر سیاسی ایشان؟ فاطمه هاشمی: هیچ کس نیست، واقعا نیست. به آن اندازه که ایشان اعتدالی بودند فردی را سراغ ندارم که به آن اندازه اعتدالی باشند، ولی نزدیک به آن هستند، ولی متاسفانه جو جامعه هم طوری است که کسی جرأت نمی‌کند یا شهامت این را ندارد که دیدگاه‌های خود را مطرح کند. ایشان این شهامت و جرات را داشت و صحبت هایش را می‌زد. اگر حرف هم نمی‌زد، ولی عمل می‌کرد و راه را جلو می‌برد. امروز نه کسی نفوذ ایشان را دارد نه به آن اندازه که بتواند غیرمستقیم تفکر را پیش ببرد حتی اگر آن تفکر را هم داشته باشد جرات و شهامت ایشان را ندارد. اگر فضای جامعه باز شود افرادی که تفکر اعتدالی دارند و نزدیک به ایشان هستند، حتما وارد خواهند شد. خبرفوری

نرده‌های نمازجمعه و بوی بد تهران هم به نظارت استصوابی مربوط است؟!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: مدتی است، برخی‌ها با هر اتفاق کوچک و بزرگی یاد نظارت استصوابی افتاده و در مذمت آن قلم‌فرسایی کرده و هر آنچه می‌خواهند می‌نویسند. مثلا وجود نرده در نماز‌های جمعه، بوی بد تهران و آلودگی هوا همه و همه اتفاقاتی است که نظارت استصوابی باعث شده و طرفه آنکه فقط با حذف این نظارت است که چنین مشکلاتی در کشور حل می‌شود. مثلا اگر در بین حدود هفت هزار نامزد تأیید شده، به دلیل نفوذ ثروت سالاری و توصیه‌های نابجا، حداقل‌ها انتخاب شده باشند، دلیلش نظارت استصوابی است و بر همین نسق نرده کشیدن در نماز‌های جمعه و صد البته حرکت توده هوای آلوده از غرب به شرق نیز ایضا! /اعتماد

منتقدانی که دوست دارند با لاریجانی به سفر خارجی بروند!

«پژمانفر»، نماینده مردم مشهد د‌ر مجلس در گفت وگو با فارس: آقایانی که د‌ر رأس مجلس هستند علی‌رغم این‌که لبخند می‌زنند و دائما خود ر‌ا د‌ر یک فضای تحمل و سعه صدر نشان می‌دهند، ا‌ما اصلا دوست ندارند صدای منتقد بشنوند. د‌ر مورد قرارداد‌هایی که با مراکز درمانی امضا شده که به نمایندگان خدمات درمانی ارائه دهند، به نمایندگان منتقد گفته می‌شو‌د که شما اجازه ندارید از این خدمات درمانی استفاده کنید. ا‌گر نماینده‌ای اعتراضی داشته با‌شد عنوان می‌شو‌د که خدمات درمانی‌اش قطع شو‌د که این رفتار‌ها نه رفتار منطقی بلکه رفتاری دیکتاتوری است. متأسفانه با توجه به اختیاراتی که رئیس مجلس د‌ر انحصار خود د‌ارد، هیأت رئیسه نیز د‌ر ارتباط با مسائل مختلف رعایت انصاف و پذیرش نظرات دیگران ر‌ا نمی‌کنند. د‌ر مجلس خدماتی به برخی از افراد د‌ا‌ده می‌شو‌د که دیگران از آن محروم هستند، بر‌ا‌ی مثال د‌ر رابطه با سفر‌های خارجی، تعدادی از افراد مرتب با رئیس مجلس به سفر‌های خارجی می‌روند.

حکیمی‌پور: نباید اظهارات واعظی را جدّی گرفت

فعّال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اظهارات رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور درباره اصلاح‌طلبان می‌گوید که اظهارات آقای واعظی را نباید جدّی گرفت؛ چرا که وی اساساً یک فعّال سیاسی محسوب نمی‌شود. احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملّت در گفت‌وگو با فارس درباره کمیته مشترک اصلاح‌طلبان و دولت که از مصوبات جلسه چندماه پیش روحانی و اصلاح‌طلبان بود، گفت: من در جلسه اصلاح‌طلبان با روحانی حضور نداشتم و چیزی هم در ارتباط با خروجی آن جلسه مشاهده نکرده‌ام؛ قاعدتاً کسانی که در آن جلسه حضور داشته‌اند باید کارهایی انجام می‌دادند. در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم بحثی در این باره مطرح نشده است؛ بهتر است کسانی که در جلسه بوده‌اند توضیح دهند. وی در پاسخ به انتقادات محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، مبنی بر اینکه انتقاد از دولت به ضرر خود اصلاح‌طلبان تمام می‌شود و اینطور نیست که باعث به قدرت رسیدن آن‌ها شود، گفت: منتقدان دولت زیاد هستند و معلوم نیست مخاطب آقای واعظی چه کسی بوده است. نقدهایی که اصلاح‌طلبان مطرح می‌کنند، از سر دلسوزی است و با نیت بهره‌برداری سیاسی نیست. حکیمی‌ پور ادامه داد: اصلاح‌طلبان سبد رأی‌شان را برای آقای روحانی هزینه کرده‌اند و اکنون دوست دارند وی به موفقیت برسد و در این راستا اگر کاستی ببینند تذکر می‌دهند؛ انتقادات اصلاح‌طلبان در راستای حل مشکلات مملکت است و غرض سیاسی در پشت آن وجود ندارد.

شبکه ترکیه‌ای در تهران دفتر می‌زند

بخش عربی رادیو و تلویزیون ترکیه «تی. آر. تی» با سیاست و چهره جدید در چندین شهر مهم جهان، از جمله تهران دفتر نمایندگی خود را افتتاح خواهد کرد. بخش عربی رادیو و تلویزیون ترکیه «تی. آر. تی عربی» که برنامه‌هایش نخستین بار سال ۲۰۱۰ به روی آنتن رفت، با سیاست و چهره نوین و گشایش دفاتر نمایندگی در شهر‌های قدس، تهران، بیروت، مسقط و قاهره رخداد‌های منطقه را از نزدیک دنبال خواهد کرد. این بخش که همچنین دفاتری در لندن، مسکو و واشنگتن دایر کرده به همت رسول سردار آتش مسئول هماهنگی تی. آر. تی از ۲۱ کشور عربی، روزنامه نگاران را به استخدام خود درآورده است.

نظر سخنگوی سابق قوه قضاییه درباره رئیس آینده

حسین میرمحمدصادقی سخنگوی پیشین قوه قضاییه و استاد دانشگاه شهید بهشتی درباره‌ی رئیس بعدی قوه‌ی قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه باید فردی معتدل و چهره‌ای محبوب در میان مردم باشد. آقای میرمحمدصادقی درباره‌ی شایعه‌ی نامه‌ی قضات دیوان عالی کشور به رهبری مبنی بر انتخاب رئیس قوه‌ی قضاییه از درون خود این قوه به خبرنگار انصاف نیوز گفت: من البته شخصا خیلی به این مسأله اصراری ندارم که از درون قوه باشد یا بیرون از آن، مسائل دیگر مهم‌تر است. به هرحال [رئیس بعدی قوه] باید فردی باشد که مدیر و مدبر بوده و تجربه‌ی کار اجرایی هم داشته باشد؛ حتی اگر در قوه هم نباشد از لحاظ علمی در سطح قابل‌توجهی باشد و با کار دستگاه قضایی آشنا باشد. یک سری موارد این چنینی لازم است، اما اینکه حتما از درون قوه باشد و از بیرون آن نباشد حتما مورد ضروری نیست. او ادامه داد: ممکن است کسی از درون قوه باشد، اما واقعا از آن آگاهی‌های کلانی که نسبت به عملکرد مجموعه‌ی قوه لازم است، برخوردار نباشد. از سوی دیگر، ممکن است کسی از بیرون قوه باشد و به دلیل بار علمی و اجرایی که قبلا داشته است خیلی زود نسبت به کل مسائل قوه مسلط شود.

ماجرای دستگیری فعالان محیط زیست در کردستان چیست؟

روزهای گذشته اخباری مبنی بر دستگیری برخی از فعالان محیط زیستی در کردستان منتشر شد. در این خبرها به فعالیت این افراد برای حفاظت از محیط زیست کردستان اشاره شده است. این خبرها دستگیری 9 تن را تأیید می‌کنند که ساکن کامیاران، بانه و سنندج هستند. دلیل این دستگیری‌ها در اخبار منتشر شده در رسانه‌ها ذکر نشده است. همزمانی این بازداشت‌ها با ایجاد مشکل‌ برای برخی انجمن‌های محلی حامی محیط زیست سبب شده تا این شایعات قوت بگیرد و برخی از پروژه جدیدی برای بازداشت فعالان محیط زیست خبر بدهند. مرتبط شدن این افراد با محیط ‌زیست در اخبار فضای مجازی، این فضای منفی را به‌وجود آورده است که فعالیت محیط‌ زیستی هزینه‌های فراوانی به همراه خواهد داشت. اما با وجود این شایعات، حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری کردستان با تأکید بر حمایت دولت از تشکل‌های محیط زیستی به ایرنا می‌گوید: در روزهای گذشته چند تن از اعضای گروهک‌های معاند نظام که در پوشش تشکل‌های زیست‌محیطی اعمال مجرمانه انجام می‌دادند، دستگیر شدند. از مردم تقاضا می‌شود در مواجهه با پخش شایعات مختلف، صف دشمن و اقدامات غیرقانونی و پوششی آن‌ها را از فعالیت‌های قانونی جدا و به شایعات بی‌پایه توجه نکنند.

مصباح یزدی: شهید دادیم که رفاه افزایش و تورم کاهش یابد؟

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به تقدیم هزاران شهید در این راه افزود: آیا تقدیم این همه شهید برای همین مسئله بود که مقداری رفاه بیشتر شده و تورم کمتر شود؟ هر چند وظیفه حکومت، قطعا رسیدگی به وضع معیشتی مردم هست، اما سخن در این است که هدف اصلی هم همان بود؟ آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، در دیدار با جمعی از پاسداران قرارگاه سازندگی تهران، پیروزی انقلاب اسلامی و برقراری نظام را مهم‌ترین حادثه در عالم اسلام و در این عصر دانست و گفت: این اتفاق، شبیه معجزه بود و کسانی که می‌دانند نهضت از کجا شروع شد و از چه گذرگاه‌های خطرناکی عبور کرد و به پیروزی رسید، بهتر می‌توانند معجزه‌ بودن انقلاب را درک کنند. مصباح یزدی با اشاره به روایتی مبنی بر لزوم محاسبه از نفس، اظهار کرد: وقتی انسان باید روزانه، خود را مورد محاسبه قرار دهد، آیا امت اسلامی برای یک عمر چهل ساله انقلاب خود، نباید محاسبه و ارزیابی داشته باشد؟ باید ببینیم خدا به ما چه نعمتی داده است و از ما چه خواسته است. آیا به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم و نقطه ضعف و قوت ما کدام است؟ سپس در صدد جبران ضعف‌ها برآییم. وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری گفت: روزی نبوده است که در این انقلاب، معجزه‌ای نبوده باشد؛ اما ما چقدر این نعمت را قدر دانسته‌ایم و وظیفه خود را انجام داده‌ایم؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۴
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۴۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ای وای ای وای!!!! الان صدای محیط دوست جناب زیبا جون در نیاد یک وقت!!!!!!!!
پاسخ ها
آنتی سانسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دیشب داشتم خواب میدم، وسط خوابم مدام آگهی بازرگانی پخش میشد!
تبلیغات در دنیای واقعی به رؤیا هم راه پیدا کرده!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
درود بر آیت الله مصباح یزدی و یارانش
درود بر آیت الله علم الهدی و یارانش
درود بر آیت الله یزدی و یارانش
درود بر آیت الله جنتی و یارانش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
درود بر احمدی نژاد و یارانش درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود درود
ناشناس
| France |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
درود بر خاتمی و یارانش که عقلانیت را مقدم بر احساس میدانستند . برای اینکه عقلانیت بر جامعه حاکم شود گفتند همه بدون استثنا در مقابل قانون برابر هستند و سوم اینکه اقتصاد با شعار درست نخواهد شد بلکه با علم باید جلو برد . اینکه من در خونه بشینم و برای مردم کری بخوانم دردی را درمان نمیکند . و اخر اینکه تنش ها از هر جهتی که باشد باید کنار گذاشته شود
خان محمدعلی آقا
| France |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نه دکتر احمدی نژاد نه شیخ حسن روحانی
هیچکس نمیتونه اقتصاد نفتی، تک بعدی و منفعل و ساکن ایران رو درمان کنه
خان محمدعلی آقا
| France |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
فقط با اضافه شدن یارانه هاست که میشه اندکی کمر خم شده ملت رو زیر این همه گرانی راست کرد که البته آن هم موقتیست و درمان اقتصاد کلی کشور نیست بلکه تنها سیر شدن لحظه ای شکم و البته فکرو ذهن مردم رو در پی داره که درجای خودش چیز بدی نیست و البته هر رئیس جمهوری جرئت این کار رو نداره!
ناشناس
| France |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
من بعنوان‌کاربرای که مدت دو سال در سایت محترم تابناک اخبار را پیگیری میکنم میخواهم که اگر برای دمکراسی ارزشی قایل هستید به احترام‌مردم اخباری را از افرادی پخش نکنید که در انتخابات متعدد شکست خوردند این شکست ها یعنی مردم گفتمان انها را قبول نکردند بنابراین چه لزومی دارد که اخبار انها را پخش کنید حرف تازه از شخصیت تازه بزنید . مثلا کلینتون در امریکا شکست خورد تا دوره بعدی نه مطبوعات بهش میپردازند نه در سیاست دخالت میکند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
درود بر اختلاس های سه هزار میلیاردی درود , درود, دورود, سه رود, درود, درود, درود, درود,
خان محمدعلی آقا
| France |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چقدر بده که بخاطر طرفداران تندرو و افراطی اصلاحات و دو قطبی شدن انتخابات احمدی نژاد رو قربانی کرده اند و به او برای انتخابات ریاست جمهوری صلاحیت نمی دهند که شاید موقع تبلیغات انتخاباتی امنیت جامعه توسط اغتشاشگران بهم بخورد درصورتیکه همه میدانند که اگر احمدی نژاد صلاحیت بگیر بخت اول ریاست جمهوریست
ناشناس
| France |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
من دوستان کاربر تعجب میکنم که عوارض شدید دادن پول نقد به دست مردم را دیدند و در اکثر خبرها و بحث ها حتی تو همین سایت کا شناسان بحث مضرات دادن پول نقد دست مردم را گوشزد کردند اما متاسفانه قشر باسواد ما هنوز میگوید یارانه . اگر از فردا همین ۳۵ هزار میلیارد تومان را به همه کارخانجات بدهند مردم کالا را ارزلنتر از چین خواهند خرید اساس اینکار اشتباه هست .
ناشناس
| France |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خان محمد.اگر اینقدر بی اطلاعی از مسائل از سیاست برو کنار.واقعا فکر میکنی بخاطر تندروهای اصلاحات نمیزارن بیاد؟نه عزیزم ایشون التزام به خیلی چیزها ندارن
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ناشناس 22:21
پس هنوز دوران عقلانیت خاتمی و طرفدارانش را در دهه 60 ندیدی .
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نه ما انقلاب نکردیم که به رفاه هم برسیم. انقلاب کردیم که یک تعداد دیگر!!!!!! به رفاه برسند!!!!
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بنیان گزاران این دانشگاه با دید سرمایه داری شروع بکار کردند وخشت آنرا کج گذاشتند به اسم دانشگاه در تمام بهترین جاهای ایران هزاران هزار متر زمین گرفته وپانصد متر ساختند چرا .... مثلا در مریوان نزدیک دریاچه زریوار و در ...؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در جواب کامنت ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ باید گفت که خاتمی چنان ناکارامدی در اقتصاد کرد که حتی دکتر احمدی نژاد هم نتوانست اشتباهاتش او را بطور کامل جمع کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در جواب کامنت ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ باید گفت مطالب را با هم غاطی نکن در زمان دکتر هم این شایعات را در دشمنی با دکتر انداختند چون در سفر صدم استانی او دست برخی را در سهم خواهی از یارانه ها باز کرد پس بنده بعنوان یک کارشناس قدیمی علوم اقتصادی به شماها می گویم بازی نخورید ولی این چاپ پول دوباره سال دیگر ارزش پول ملی را نابود خواهد کرد
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
درود بر خرد ورزی از هر جناح درود بر میانه روی درود بر مردم درود بر ایران
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
تنها کسی که در انقلاب حضور داشته می تواند نظر دهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نتیجه عقلانیت خاتمی این بود که توصیه کرد رای به روحانی بدهید و نتیجه اش هم بحران تدبیر در امور اجرایی کشور و وضعیت فلاکت بار کنونی است
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
چند می گیری درود بفرستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
درود بر دو خودرو ساز کشور درود درود درود درود درود درود درود درود درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اگر در صد جا پیشرفته شدیم در مدیریت کلان اقتصادی و ثبات بازار هنوز عقب مانده هستیم
دلیلش هم سیاست بازی جناح ها هست که نمیگذارند اقتصاد رنگ ارامش بگیرد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
همین هفته گفته شد که پرونده برادر رییس جمهور مفتوح هست و جهانگیری .... یعنی تا دولت خواست حرفی بزنه یا کاری و حرکتی کنه . براش دارن . این یعنی شفافیت در موارد سیاسی و حقوقی وجود نداره . اگر خلافی کرده باید جواب بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اگر قوه قضاییه با روندی که در این سال در برخود با خلاف کارها و رانت خواران دولتی و غیر دولتی در پیش گرفته در چند سال پیش شروع کرده بود الان خیلی جلو بودیم
پاسخ ها
بمبو بمبوبمبو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
هیچ دلیل بهتری نتونستی پیدا کنی؟! قوه قضائیه حسین فریدون و بقایی و مشایی و عراقچی رو دستگیر کرد
کار کمی بود؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تابناک جان اگه قرار بود همه اون کسانی رو که نوشتم قوه قضائیه باهاشون با قاطعیت رفتار کرده منتشر نکنی و سانسور کنی ای کاش کل کامنت رو سانسور میکردی
من اگه میدونستم که اینقد مغرضانه با احمدی نژاد و دوستانش رفتار میکنی
به هیچ وجه اسم هاشون رو نمی آوردم
واقعا که!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بمبوخان
مثل اینکه از دستگیری مدیران که شدت گرفته خبر نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
مسئولان و نمایندگان مجلس اگر سعی کنند سکوت کنند مشکلات کمتری برای مردم و کشور ایجاد میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دولت هاشمی بیشترین آسیب رو به ایران وارد نمود.

در زمان هاشمی بسیاری از شرکت های دولتی سود ده به اسم خصوصی سازی با قیمت های ناچیز واگذار شد و سنگ بنای بیکاری میلیون ها نفر در همان زمان بنا نهاده شد و قانون استخدام 30 ساله و بسیاری از قوانین خوب که در حمایت از کارگران بودند حذف شدند و قرار دادهای پیمانی و شرکت های خصوصی از همون زمان شروع بع استثمار کارگران بیچاره کردند.

علاوه بر این در همین زمان بسیاری از سلاطین که امروز به اسم سلطان گوشت، سلطان موبایل، سلطان خودرو، سلطان واردات تجهیزات پزشکی و ..... هستند پا به عرصه وجود گذاشتند و بازار ایران تبدیل به یک بازار انحصاری و غیر رقابتی دلالی شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
گارگر قراردادی که مهمتر است بگو که میراث چه کسی است وهمیشه دارند میزنند تو سر کارگر و اگر اعتراضی هم به مدیریت کارخانه بکنند می گویند در ماه اینده اخراج می شوی
ناشناس
| France |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
از خودش می ترسین یا از تفکرش؟تفکر رو که نمیشه از بین برد عزیز جان.خوب بود یا بد به تاریخ پیوست.تفکر هم با تبلیغات دستوری شما از بین نمیره
ناشناس
| France |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اول اگر تهران هستی یه زحمتی بکش برو ساختمان خصوصی سازی از مدیرتش بخواه چرا خصوصی سازی چنین شد نمیدونی نظر نده . به دلایلی وقتی قانون خصوصی سازی کلید خورد دوستان خودمانی دور هم جمع شدند و به دولت فشار اوردند که چرا میخواهی فلان شرکت را میخواهید به فلانی بدهیید بهید به این آقا یا آن اقا زاده . هم به ما متعهد هست هم دوستمان داره هم فامیل فلانی هستند هم در قبال انها میتوانیم وجوهات خودمان را براحتی از انها طلب کنیم . و هم ارزشی هست هم هم هم هم هم جمع شد تا به اینجا رسید .
محمد ر ا
|
United States
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آقای مصباح بهترنیست شمادنبال یک رییس جمهوردیگه مانند۸۴بگردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اتفاقا خیلی خوبه که همون رئیس جمهور که اینقدر شماها رو چزونده باز بیاد و رئیس جمهور شه
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اگر مردم هم بخوان نظام محمود رو به تاریخ سپرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ناشناس ۲۱و۲۲ مثل اینک وام ال پس نده های ان ۸ سال خیلی بهت مزه داده بهتره تو کل مملکت بمب اتم منفجر بشه تا دوباره محمود بیاد سر کار چون در اخر نتیجه اش یکیست فقط بمب فوری می کشه و زجرش کمتره و مجبور نیستی کلمات قصارش رو بشنوی
ناشناس
| France |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دوستان طرف دار احمدی نژاد . با عقل به شما تذکر میدهم که دنبال افرادی نباشید که به دلایلی اگر دوباره بقدرت برسد بحث تسویه حساب سیاسی خواهد بود . بنابراین دور احمدی نزاد را خط بکشید تا نقطه اختلافات احمدی نزاد به هملن شکلی که در دمکراسی تعریف شده از بین برود و اختلافات کش دار نشود . اگر آنجوری که شما مویید در دمکراسی چنین چیزی نداریم که در هر ده سال شخص اول دوباره بقدرت برگردد . این یعنی هزینه سازی دوباره یعنی دوباره ایل و تبارش بر سر قدرت و ثروت بنام عدالت چمبره بزنند بگدارید غیر از این افراد تکراری نه مردم بلکه احترام به دمک اسی گردش قدرت شکل بگیرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
اقاي مصباح ما انقلاب نكرديم كه رفاه داشته باشيم خوب زندگي كنيم با دنيا تعامل داشته باشيم تربيت درست داشته باشيم از اب و هوا غذاي سالم استفاده كنيم كارخانه هاي معبر داشته باشيم وووووو فقط يه دليل بياريد پس براي جه جيزي انقلاب كرديم كه بريم بهشت!!!
کارشناس علوم اقتصادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
به کوری چشم انگلیس و امریکا و دوستان و دوسدارانشان حتما او خواهد آمد آن مرد بزرگ برای دلجویی از مستضعفین و التیام زخم هایشان خواهد آمد ما منتظر او و امام زمان (ع) هستیم تا در کنار او به اماممان خدمت کنیم
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
اقتصاد مال انسانها است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
وقتی این خارج نشین ها از دموکراسی حرف میزنن به عطسه می افتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این کارگر که مدعی شکنجه بود معلوم است دنبال معروف کردن خودش است وگرنه کسی که شکنجه می شود نیازی به مناظره ندارد و می رود شکایت می کند
پاسخ ها
محمد ر ا
| United States |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آره خوب خداقسمتت کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا قسمت شما هم کند که اینقدر به پرچم بالا سریت عشق می ورزی
که خیلی ها با همین ترفندها پناهندگی گرفتند
ناشناس
| France |
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
انشالاه این نعمت و معروفیت به این طریق نسیب شما نشه انشالاه تعالی . هم حقوق نگیری هم تمارض به شکنجه کنی . کار کار امریکا و دار ودسته قاشقچی بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خودش تاکید کرده که اول به مراجع مختلف مراجعه و شکایت کردم و نتیجه نگرفتم و نهایتا مجبور شدم رسانه ای کنم .
بهتر قبل از هرگونه اظهار نظر وقضاوت اول بررسی کنید .
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
تو هم مرد باش تا معروف شوی
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ماجرای دستگیری فعالان محیط زیست در کردستان چیست؟
حقیقت رو به مردم بگید قبل از اینکه فاجعه زیست محیطی به بار بیاد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
فعالان محیط زیست در ایران اصلا وجود هم نداشته باشند اتفاقی برای محیط زیست ایران نمی افته
چون طبیعت میدونه که چطور از خودش محافظت و نگهداری کنه
همانطور که از ازل تاکنون چنین بوده
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نگرفتی آقا پسر - اول برو تحقیق کن ببین در کردستان چه خبره و چه کارهای خطرناکی دارند انجام میدن - بعد بیا و بگو طبیعت از خودش محافظت میکنه - طولی نمیکشه که همه چی نابود میشه - برو تحقیق کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
انگار تو این مملکت زندگی نمیکنی؟؟؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
فقر بیاد ایمان میره
خوب وقتی نظارت می کنید مدیر به دردنخور تایید می کنید و نگه میدارید، نتیجه می شه همین که همه چیز مشکل داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دانشگاه آزاد و علوم پزشکی باید زیر نظر وزارت علوم باشند. هیچ جای دنیا دو واحد بزرگ آموزشی خارج از وزارت علوم ندارند که ما داریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نه اینکه وزارت علوم خیلی موفق بوده؟! خخخ
ناشناس
| Germany |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
صحیح است.
ولی خصوصی سازی بی در پیکر را چی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نه وزارت پزشکان خیلی موفق بوده. درست کردن دارو گیاهی از علوفه و رازیانه و خارشتر آخر پیشرفتش بوده. تو کدوم کشور علوم پزشکی جز وزارت بهداشته؟ یکی را با رسم شکل نام ببرید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
علوم پزشکی و دانشگاه آزاد دو دانشگاهی هستند که به خاطر پول خارج از نظارت وزارت علوم ادامه فعالیت میدهند. در کدام کشوری آموزش پزشکی جزئی وزارت بهداشت است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
زمان انتخاب روحانی ، خاندان هاشمی می گفتن روحانی یعنی هاشمی ! حالا که روحانی خراب کرده، می خوان خودشون رو کنار بکشند..
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خراب نکرده داداش خراب کردیم.اگر اهل این کشوری بدون همه جلوی یک دشمن گردن کلفت هستیم.اگر کار خراب شده همه خراب کردیم.نه بیست نفر و صد نفر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تو کل نظرات این نظر از همه بهتر و هوشمندانه تر بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
احسنت به نویسنده کامنت اصلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
احسنت به ناشناس ۲۰:۳۴
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
کامنت اصلی ابکی و تبلیغاتی انتخاباتی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
طرح مسکن مهر = طرح تحول جیب پزشکان
در اولی 80 درصد فقرا و 20 درصد پیمانکاران سود بردند و در دومی 80 درصد پزشکان و 20 درصد فقرا سود بردند.
هر دو طرح پوپولیستی و در جهت افزایش رای و از بودجه بیت المال.
اگر به جای این دو طرح چندین کارخانه ساخته میشد هم بیکاری وجود نداشت هم جرم و جنایت کمتر میشد هم تولیدات کشور زیادتر میشد و مردم خودشان میتوانستند خانه بخرند و خودشان هزینه درمانشان را بدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
مسکن مهر و احمدی نژاد رو لطفا با گندکاری های این دولت جمع نبند باتشکر
ناشناس
| Germany |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
عزیزجان فرمولت از نسبیت انیشتن هم مشکل تر است
.
۱. مسکن سازی خود مثبت است،تولید کار میکند و اشخاصی صاحب خانه.
۲. پزشک.در تمام جهان در آمد خوبی دارد و همه هم حسودی می کنند

در مورد کارخانه زدن،باید گفت کارخانه های موجود را تقویت کنید که ورشکسته نشوند ..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ناشناس 21:06
اگر شما پزشکان ریاضیاتتان در حد جمع و تفریق است مشکل از خودتان است. اولا پزشک ها در اکثر کشورها قشر متوسطی هستند که تا 90 درصد درامدشان را مالیات میدهند. ثانیا ساختن مسکن برای مدت کوتاه یک ساله اشتغال زایی میکند ولی ساختن کارخانه برای حتی 100 سال نیز اشتغال همراه با ارزش افزوده میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
انحصار در پزشکی یعنی تعداد پزشکان ایران به نسبت جمعیت کمتر از تاجیکستان /
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شتاب نکن بااین ناشکرهای ماچندوقت دیگرسطح پزشکی ماازکشورهای غیرمطرح مثل زیمبابوه رودزیا ارمنستان ازبکستانهم عقبترمیافتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
یکی از اصول اسلام رفاه وعزت مندی مسلمانان است بطوریکه سرآمد دیگر ادیان باشد وبه مسلمانیش افتخار کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اگر هیمن فردا ایران با اسراییل و آمریکا هم صلح کنیم و همه تحریم ها هم بداشته بشه باز مشکلات ما حل نخواهد شد.

مشکل ایران بیمار بودن اکثر مردم اون هستد که شما هر چقدر هم شرایط بیرونی و محیطی رو براش تغییر بدی باز حملات روانی و درگیری رو داره و معلوم نیست دقیقا چی میخواد و مشکلش چیه

شما ژاپن رو نگاه کنید آمریکا با بمب اتم اون رو ویران کرد یا همین آلمان ارو پا و آمریکا اون رو به طور کامل شخم زدن و بدترین حقارت ها رو پس از جنگ جهانی تحمل کردن اما الان ببینید در چه جایگاهی هستند. یا همین آمریکا مگر چند سال از زمان پیدایش اون میگذره بببینید الان در همه سطوح در دنیا حرف اول رو میزنه. اونها منتظر نستند تا کسی مشکلاتشون رو حل کنه و هر فردی از ساکنین این کشور ها خودش رو مسئول میدونست در قبال کشور خود.

اما نتیجه ای که این مقدمه رو برای اون گفتم اینه که هموطنان با توجه به شرایط اسفناک کشور که تک تک ما در ایجاد اون نقش داشتیم باید سعی کنن دست از زاد و ولد بردارن. اگر همه مردم دست از زاد و ولد بردارن این امید وجود داره که زندگی یک موجود بیگناه رو در این شرایط اسفناک تباه نکرده باشیم.

نگران نسل ارزشمندتون هم نباشید. ملیون ها نفر هستند که هم در زیبایی و هم در هوش در دنیا از ما بهتر هستند و در بهترین نقاط دنیا مثل سویس و اروپای غربی زندگی میکنند آنها نمیزارن نسل بشر منقرض بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دمت گرم، حرف دل من رو زدی، بنده در 36 سالکی ازدواج نکردم که بچه داشته باشم. میخوام همین امسال مهاجرت کنم و ازاینجا در امان باشم، شاید اونجا با دختری آشنا شدم و زندگی در آرامش تشکیل بدم. بخدا خسته شدم از مردم خودمون از دولتمون از نماینده هامون که فکر همه چیز هستن الا وظایف و مسئولیت های قانونی خودشون
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
مسئله ژن خوب است که فقط ما داریم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ما هم داریم داد می زنیم بابا مشکل از خودمون هستش و ربطی به خارجی ها ندارد مثل دوستی با امریکا و یا پول خرج کردن ها در کشورهای دیگر
ولی در مورد بند دوم شما باید بگویم اشتباه می کنی و اگر وجود نداشته باشد همین یک لقمه نان را هم به زحمت گیر می اوری
ناشناس
| France |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
کاملا درست هست برای اینکه ما خودمان را حق میدانیم همه دنیا باید از کشور ما دلگو بگیرند . اطاعت کنند . عقیده انها را قبول نداریم . بنابراین همین حرکت ها یعنی تقابل با کل دنیا پس همیشه در حال هزینه سازی هستند . برای همیشه این مشکلات هست . چون در حال صدور هستید . من هم در این سرنوشت سوختیم همش عم و اندوه و ناراحتی دریع از یک اهنگ شاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
کاملا حرفتون رو قبول دارم. باید این ذهنیت رو در مردم جا بندازیم که جمعیت زیاد برای زمانی هست که مدیریت قوی و منطقی با سیستم های اقتصادی و اجتماعی بهینه
کوپل بشه و نتیجه اش رونق اقتصادی باشه نه مثل الان که هم سیستم هامون فشل هستند هم مدیریتمون داغونه. چین اگر تشویق به بچه دار شدن میکنه دومین قدرت اقتصادی دنیا بعد از آمریکاست واسه اون نسلی که متولد میشه برنامه ها ریخته ولی ما هیچ برنامه ای برای این بچه ها نداریم. تنها راه نجاتمون فعلا اینکه اگر شرایط مطلوبی به لحاظ اقتصادی ندارید لطفا دست از زاد و ولد بردارید.
ناشناس
| France |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
علت دیگر از تبلیع برای افزایش جمعیت این میتواند باشد که مثلا جمعیت تا مرز انفجار جمعیت برسد سپس باعث فقر یا بیکاری یا گرانی یا فقر بیسوادی شود و جمعیت با فشار موارد بالا تا سن معقول مثلا ۲۰ سالگی در ایران زندگی کنند سپس مجبور به مهاجرت اجباری شوند تا سفیران برای ایران باشند این حرف را بخاط این گفتم که بنطرم درست هست چون نطریه پردازی زیادی اصولگرایان دارند بعید نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اروپا تحریم می کند ، همزمان هم بیانیه داده و بر حفظ برجام تاکید می کند!!..برجامی های وطنی هم خوشحال که هورا اروپا با ماست!!
غربگراها برای کاسبی سیاسی داخلی ، فقط به کاغذ برجام نیاز دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تازه می خواهند تحریم هم بکنند به خاطر یک ادعای واهی
ناشناس
| France |
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بلاخره روزنامه کیهان به پرسش افکار عمومی پاسخ نداد که کدوم گروه از داخل کشور به ترامپ نامه داده و به او یاد داده تا از برجام خارج بشه.شما نمیدونید کدوم گروه بودن؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
برجام مُرد
خوب بود ولی دیگه بینمون نیست
باید یه تضمین تپل از آمریکا میگرفتن که نگرفتن
همانطور که ایران بعداز خروج آمریکا از برجام نتوانست از آن خارج بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
گروه واشگنتن دی سی نشین و به همراه لندن نشین
خطاب به ناشناس فرانسه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تو گوگل سرچ کن میاد
منافقین و ایرانیان مقیم لس آنجلس مهمترین کسانی بودند که به ترامپ نامه نوشتن تا از برجام جونتون خارج بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
لندن و لس انجلس نشین که اصلاحچی هستن.مگر دیوانه هستن دولت مورد حمایت خودشون رو تضعیف کنن.بعدشم کیهان گفته اونها به اوباما نامه نوشتن ایران رو تحریم کنه.پس با ترامپ میانه شون خوب نیست.بنظرم جای دیگه باید جستجو کرد دنبالشون
ناشناس
| France |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
برجام خسارت محض بود .برای کی؟اسراییل و.‌‌‌....بله دیگه
مهدی
|
Germany
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خوب تعداد زندانیان سیاسی چقدر است؟
تعداد افرادی که در باز داشت هستند چقدر است؟
تعداد افرادی که با وثیقه آزاد هستند و زیر کنترول می باشند چقدر است؟
آمار را لطفا کامل بدهید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این امنیت ایرانزمین فقط و فقط به علت زندانی شدن همین هاست که گوارای مردم وطنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ایول۲۱:۲۹
ناشناس
|
France
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
من نمیدونم زمانی که امام در بهشت زهرا سخنرانی کردند برخی آقایان کجا بودند. یا مصاحبه های امام در نوفل لوشاتو!
انقلاب برای اول استقلال بود دوم آزادی بود سوم جمهوری اسلامی.
ملت برای نجات از تبعیض و فقر و فحشا و اعتیاد و ... انقلاب کردند.
جهت اطلاع
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
استقلال . آزادی و پیشرفت . اسم کشور مسله اصلی نیست . هر کشوری میتواند این پسوند را داشته باشد مثل پاکستان ولی هدف پیشرفت هست نه پسرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
همه کشورها شهید میدن برای کشورشون
حالا تا ابد باید بدبخت بمونن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اگر صفر هارا بحول قوت الهی بردارید بنزین یک تومان ودلار هفت تومان خواهد شد و ملت در رفاه وآسایش وانقدر کار زیاد خواهد شد که از سایر کشورها مثل کره .ترکیه.فیلیپین و.... کارگر به ایران هجوم خواهند آورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ما باید مثل ترامپ مرزها را دیوار بسازیم که یک وقت این پناهجویان خارجی از کره جنوبی و ژاپن و سنگاپور و نروژ و سوئد و سوئیس و هنگ کنگ و چین و ماچین به کشور ما مهاجرت نکنند. آقای همتی کارش رو بلده 0 ها رو چنان بر میداره که اقتصاد ما 2 ساله 400 سال پیشرفت میکنه
ناشناس
| Germany |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
شوخی است؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چه کسی گفته روحانی شبیه پدر شماست؟!!!
حالا همه در حال دور نشان دادن خود از روحانی هستن! ببین آقای روحانی چه کردی در این یکسال که مردم و فرزندان سیاستمداران و نماینده های مجلس و زمین و زمان دارن از شما اعلام برائت میکنند! به خود بیایید و به فکر معیشت مردم باشید. اینقدر هم پول بدون پشتوانه چاپ نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اولا

روحانی اگر شبیه آن مرحوم نباشد ،شاگرد ایشان بود.
دوما
پول چاپ کردن تنها هنری است که این مسئولان از ابتدا به آن دست زد وبه این شکل ادامه داد ،چیز دیگری بلد نیستند و یا نمی توانند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
همینو بگو
خخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ناشناس ۲۰:۵۹ گل گفتی آفرین
ناشناس
|
France
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اقای مصباح شهیدان این مملکت برای دفاع از مملکت و همین مردم رفتند.سعی نکنید خانواده های معظم شهدا را رو در روی مردم قرار دهید!!!شهدا فرزندان این مردمند و دغدغه مردم دغدغه خانواده معظم شهداست است.
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
حضرت آیت الله مصباح، آیا تا به حال کودک دستفروش دیده اید که با التماس در گرما و سرما به دنبال یک لقمه نان است؟ آیا کوچه و خیابان های شهر را دیده اید که فقر و اعتیاد بیداد میکند؟ بخدای واحد قسم ندیده اید، که اگر اینطور بود حتما این سخنان را بیان نمی کردید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بعضی از آقایان وقتی به درآمد خود و آقازاده هایشان نگاه میکنند ، بی اختیار و مست از این همه ثروت ، آن را به کل مردم ایران تعمیم میدهند و خیال میکنند مردم هم مشکلی ندارند .

از این زندگی ذله شده ایم ، حال تقصیر هر که هست مهم نیست ، فقط این را میگوییم که از نداری و بیکاری و بدبختی خسته ایم . اما شمانداری و بدبختی را درک نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
از رهبری معظم انقلاب عاجزانه می خواهیم دانشگاه ازاد را به تبعیت از وزارت علوم و ستاد انقلاب فرهنگی موظف و مقید نماید واز پذیرش غیر قانونی دانشجو ممانعت و از ضربه زدن به خانوادها جلوگیری نماید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
یعنی هیچ مشکل دیگه ای تو زندگیت نداری؟!
خوشا به حالت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ٱقای مصباح عزیز! کاش میفرمودین هدف از انقلاب چی بود و الان چقدر به اهدافمون رسیدیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
یعنی خودت تا حالا نفهمیدی و نتوانستی درک کنی؟!
ناشناس
| France |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
تو نمیدونی هدف چی بود . اب و برق و گاز مجانی بود . اینکه زندانی نداشته باشی اگر داشته باشی حتی حق زدن سیلی بهش نداری . سخنرانیها را ببینید . به همین صراحت بیان شد که دیگر فقیری با این ثروت کشور نخواهیم داشت . همه در عقیده آزاد هستند سرودهای انقلاب را گوش کنید . فردا که بهار آید آزاد و رها هستیم .......
ناشناس
| France |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ودر ادامه شعر امده است نه ظلم و نه زنجیری در اوج خدا هستیم . در اوج خدا هستیم
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
فرزندان و نوه های آقای مصباح یزدی کجا و در چه شرایطی زندگی می کنند؟
دل گشنه ایمان نداره!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دل گشنه؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
اقای مصباح شما که سالها قبل تشریف برده بودید امریکا خدا وکیلی زندگی مردم از نظر رفاه ایا مانند اینجاست
ناشناس
|
France
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
من نطرم این هست که کشور ما را به دو قسمت تقسیم کنیم چند تا شهر را به افرادی خیلی آرزوهای بزرگ در عدالت دارند تحویل دهند تا هر ایده ای دارند در همان شهرها اجرا کنند و بقیه کشور را به سیاستمداران زبده تحویل دهند . من باور دارم که ان قسمتی که اولین گروه تشریف دارند با هم در مفاهیم درگیر میشوند ولی در گروه دوم بسرعت ضرف ده سال پیشرفت میکنند نمونه اش آلمان و سوییس و ژاپن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
امام(ره) فرمودند هاشمی زنده است تا تهضت زنده است.
مقام معظم رهبری در پایان دوره دولت مرحوم هاشمی فرمودند هیچکس برای من هاشمی نمی شود.
این افراد مستند ساز چه کسی را هدف گرفته اند!!!
نکته آخر بعضی از شیطان بد ترند شیطان لعین دست از اموات می کشد اینها دست شیطان را از پشت بسته اند!!! امان نفوذی ها؟؟؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این سخن را که گفتی من خودم دقیقا در روز انتخابات در دوره ریاست جمهوری خاتمی شنیدم که هیچ کس مثل هاشمی نخواهد شد . این حرف قابل انکار نیست .
ناشناس
| Canada |
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
منظورت از زبده می هست! اگه آلمان و ژاپن هست بخاطر آمریکایی هست . آلمانی و ژاپنی یک ملتدمتوهم هستند چون اگر کمونیست نبود مگه آمریکایی ها یقهداین نارچزی ها رو ول میکردند همین ژاپنی ها رو هم مینطور البته شما از آلمان هستی و داری پروکسی استفاده میکنید. آلمانی به جز حقه بازی و کلم و تروریسم و فاشیسم چیزی برای گفتن ندارد. ژاپنی هم همین هست. با شیره مالیدندسر مردم چیزی حل نمیشه. تو آلمان و ژاپن چرا این اتفاق افتاد چون آلمانی جماعت زود حواسش به دشمن سازی جمع می‌شود و ژاپنی جماعت اهل تقدس سازی هستند ب چرا در ایران این اتفاق نمی افتند چون ایرانی یک کشور چندملیتی هست متفاوت هست بعضی تقدس میکنند و بعضی دشمن سازی ولی مجموعا به یک مردم متعادل تبدیل میشوند
ناشناس
|
-
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
وقتی خوبی ها رو بخود نسبت میدید. بدی ها رو هم بپذیرید
ناشناس
|
France
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دوستانی که اشراف به خصوصی سازی ندارند شلوِش نکنند . در دوره بعد از تصویب خصوصی سازی دور و بر دولت وقت گروهای جمع شدند که چرا فلان شرکت را میخواهید به چنین شخصی واگدار کنید . بدهید به همین آقایانی که وفادار به اندیشه ما هستند از خودمان هستند . یا به بهانه اینکه دولت به فلان ارگان بده کار هست . بنابراین با چنین اندیشه ای میخواستند شرکت ها بقول خودشان دست سرمایه دار غیر خودی و سسول نباشد بشود در بدو شرکت وجوه قانونی را از انها گرفت و حقوق کارگر را سرموقع خواهند داد و دلایل دیگر قصاوت به خودتان و سرچ کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
الحمدالله ما در کشور از لحاظ اقتصادی نبودن فقر ، نبودن فحشا، نبودن، اعتیاد، نبودن فروش اندام انسان از ناچاری، نبودن دزدی، نداشتن چندین میلیون پرونده در قوه قضاییه، کشته نشدن هزاران نفر سالیانه در جاده ها، نداشتن بیکاری بالا، داشتن درآمد سرانه بالا در منطقه، نداشتن بالاترین فساد اداری و اختلاس و رانت بازی، نداشتن روابط فامیلی در حد گسترده، ندادن آمارهای غیرواقعی، داشتن کمترین زندانی، و بسیاری از توفیقات دیگر که فرصت گفتن آن نیست همه نشان از الگو بودن ما برای دیگران است. همه کشورها در حسرت داشتن مسئولین و مدیریت زبانزد هستند.
چگونه تشکر کنیم؟!!! ملت که شرمنده شما هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
میدونید خیلی داغونیم؟
خیییلی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
اگر کشور در بدترین حالت خودش هم که باشد بدتر و زیانبارتر از آن نا امیدی است و همواره سعادت از روزنه امید حاصل می شود. حداقل امیدواری این است که برای ما دلخوشی می آورد
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چی فکر می کردیم ، چی شد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
دقیقاً .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
یه مدته وقتی از بالا شروع به خوندن بسته های خبری میکنم ، تا پایین که میرسم از شدت سر درد میگرنم تشدید میشه.
....
|
Netherlands
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
یکی بود یکی نبود.پادشاهی بود که بهترین خیاط شهر را استخدام کرد که بهترین لباس را برای او بدوزد.خیاط که فهمید پادشاه همه مدل های لباس را قبلا پوشیده و مردم او را با آن لباس ها قبلا دیده و از لباس او تمجید وتعریف بسیار کرده اند تصمیم گرفت شاه را مجاب کند که یک لباس رویایی و خیالی در روز موعد بپوشد و شاه این را ایده جالب وبکری دانست که به امتحانش می ارزید.بنابراین در روز موعد لخت و عور به میانه جمعیت منتظر آمد.چاپلوسان و مدیحه سرایان وچاکران دربار مانند همیشه شروع به سرودن وبه به وچه چه کردند تا اینکه پسر بچه ای داد زد که اینکه لخت اومده و اصلا لباس نپوشده ومثل همیشه چاکران دربار شروع کردن به لب گزیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شما بفرمایید برای چی انقلاب کردیم و شهید دادیم تا برای همه یادآوری بشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بعضی وقت ها مافلسفه بعضی اعمال عبادی رانمی دانیم ولی میگوییم چون خداگفته اگرماباعقل خودمان هم نتوانیم به آن برسیم باید انجام دهیم . ولی درموردنظارت استصوابی اکثریت عقلای جامعه که به آن وچرایی آن راه پیدا نکردند خداهم درقران تکلیف نکرده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
درود بر هر ايراني آزاده اي كه نفسش و نفسش( اولي به ساكن "ف") براي كشورش معنا داره و مواضع و تفكر حزبيش نقش تفكر ماكياولي براي مقاصد شوم و بازي دادن مردم نيست. درود بر انسان هايي كه با قبول مسئوليت در رأس هرم قواي كشوري كه قرار بود مهد اجراي تعاليم اسلام باشد. درود بر شرف انسان هايي كه صداقت را سرلوحه امور قرار مي دهند . درود برروساي جمهور ادوار مختلف رياست جمهوري كه با حضور خود در كرسي قوه مجريه تلاش صادقانه براي رفع مشكلات اين مردم كه به آنها اعتماد كردند، خواه با منطق، خواه با احساس و خواه با هرچه كه خداوند در نهان انسان گذاشته، نمودند. بياييد بيشتر از اينها تفكر كنيم. به والله هر رييس جمهوري كه طي سال هاي بعد از جنگ با تفكرات حزبي در رأس قوه مجريه بودند، آمدند تا به فكر عمران، آبادي، توسعه در همه ابعاد و رفع مشكلات مردم باشند. جاهايي كه هركدام از روساي جمهوري سرعت غير مجاز گرفتند، از مسير انقلاب حتي با نيت دلسوزي خارج شدند و دود آن به چشم مردمي رفت كه در طول چهل سال انقلاب با تمام ناملايمات آنها را به مسير برگرداندند. بياييد گول دوستاني كه نمك بر زخم مي پاشند بيشتر از اين نخوريم. بياييد من و من و من هايي كه بايد ما باشيم، همصدا باشيم و وفاق براي رفع يكايك اين مشكلات كه طي يك سال اخير خيلي بيشتر شده، به داد اين مردم عزيز كشور برسيم. تفكرات غربي و شرقي را از اين كشور دور كنيم و دوباره به يكديگر اعتماد كنيم تا فردايمان بدتر از امروز نباشد. انشاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
به جناب آقای مصباح بفرمایید دستاورد 40سال انقلاب را برای ما بیان فرمایند ولی طوری بیان فرمایند تا ماهم بفهمیم اینهایی که ایشون میفرمایندما متوجه نمیشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خانم هاشمی اولا نسبت روحانی با شما و پدر الناس نیمیشه بلکه حبیب میشه یعنی اشبه الحبیب پدر شما روحانی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
خانم هاشمی به جای اشبح الناس نمیشد کلمه ارانی بکار میبردید یا
به قول بهضی ها خواستید معتبر بشه
پسرک فضول
|
Bulgaria
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
جناب استاد مصباح اگر شما دوست داری زجر بکشی بکش،‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
درود بر....
دوست عزیز که این کامنت رو گذاشتی فقط میخوام یه پیگیری کوچولو بکنی
همه این حضرات میگن مرگ بر امریکا روزی صد بار ولی همشون بلااستثنا بچه هاشون تو آمریکا دارن عشق وحال میکنن.میگه نه ...بپرس...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ارتباطات و همکاری های بین سازمانی وزارت خانه ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که نه تنها موجب حذف افزونگی و موازی کاری ها می شود بلکه باعث کاهش هزینه و استفاده بهینه و صحیح و حداکثری از منابع می شود که متاسفانه در کشور ما این ارتباطات بین سازمانی ضعیف و هر وزارت خانه و سازمان دولتی و نیمه دولتی با مزیت درون سازمانی موضوعات را بررسی می کند و باید توجه کنیم که ارتباطات بین سازمانی مقدمه ای بر ارتباطات بین المللی جهت همکاری های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است و به عبارتی ارتباطات درون سازمانی و بین سازمانی و بین المللی شبیه نهاد خانواده و جامعه کشوری و جامعه جهانی است که تا فرد اصلاح نشود نهاد خانواده اصلاح نمی شود و تا خانواده اصلاح نشود جامعه اصلاح نمی شود و تا جوامع اصلاح نشوند جهان اصلاح نخواهد شد.
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
کوه‌ها را از دست دانشگاه آزاد نجات دهید!
هروقت کسی پیدا شد مراتع و منابع طبیعی و جنگل و کوه پسته را از دست برخی نجات داد آنوقت می تواند کوه ها را از دست دانشگاه آزاد نجات خواهد داد!!!!!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
پیشرفت کشور از زمان مرحوم هاشمی شروع شد و اگر ایشان این کار راه شروع به اینصورت وا حالا چراغ نفتی شپش وسیله نقلیه نداشتیم یک لیوان خالی شیشه ای یا پلاستیکی سهمیه ای بود آهن پر فیل سیمان کاشی همه سهمیه ای بود تا برو آخر یک عده حالا که بزرگ شده اند آن زما ن بچه بو دند یا نبودند چقدر روستاها آب برق جاده بهداشت رفت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
مصباح یزدی: شهید دادیم که رفاه افزایش و تورم کاهش یابد؟ نه ما انقلاب کردیم که برخی برسند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
چیزی که باعث شد شهیدان و رزمندگان ما در عرضه جنگ وارد شوندحس مبارزه با ظلم و تجاوز و بی عدالتی در سایه الله بود. شهیدان برای این جنگیدند که نان و آب بین مردم به عدالت تقسیم شود و اینکه می گویند انقلاب برای نان و آب نبود همه اینها توجیه غلط است چرا که اگر فقر از درب خانه وارد شد ایمان از پنجره خارج می شود. هیچکدام یک از شهیدان ما راضی به گرسنه خوابیدن همسایه و اینکه یک عده از پول بیت المال و ... بهترین زندگی داشته و برخی در فقر باشند نبودند. امروز وضعیت کشور ما ناشی از نداری نیست ناشی از این است که هر کس ساز خودش را می زند و فکر می کند هرچه می گوید وحی منزل است و حرف دیگران باطل است و منفعت فردی و حزبی بر منفعت عمومی ارجحیت یافته است و اوضاع بگونه ای شده است که هر کس فکر می کنند بایدگلیم خودش را آب بیرون بکشد و چون قانون عمل به آن بی اهمیت است هر کس بدنبال حفظ سرمایه و دارایی خودش از هر طریقی است. حتی خوبان جامعه هم به این نتیجه رسیده اند که اگر راه درست را دنبال کنند زیان دیده می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بالاخره ما نفهمیدیم برای رفاه انقلاب کردیم یا برای ارزشهای اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
میشه بگید تا شهید تقدیم انقلاب کردن.
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
کوهارابی خیال بشید،مردم راازدست برخی مدیر ناکارامد نجات بدید
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ضرب المثل قدیمی هست که میگه: "اسم شخص کچل را زلفعلی و اسم فردزشت را زیبا میگذارند " ملت منبعد باید برعکس شعارهای کاندیداها، منتخب خود را انتخاب کند. با بی تدبیری و ناامیدی مردم دلسوز و قشرضعیف جامعه چکار کنند؟؟؟؟؟؟؟؟بغیر از خدا به چه کسی شکایت ببرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نه اقای مصباح شهید دادیم سختی ها را تحمل کردیم تا کشوری آزاد و آباد با رفاه نسبی مردم داشته باشیم و آینده خوبی را برای فرزندانمان بسازیم نه اینکه یک سری افراد مملکت و منابع آن ملک مطلق عنان خود بدانند و هر جور بخواهند تصمیم بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ما انقلاب کردیم که در دنیا حکومت شیعه ایجاد کنیم این است وظیفه اصلی ما مسلمانان
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
جناب مصباح مردم انقلاب کردند که اوضاع اینگونه شود شما که در انقلاب نبودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
جناب مصباح یزدی یادشون رفته که فرموده بودند ما برای رفاه انقلاب نکردیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین سوال از رئیس جمهور رمدسیویر واقعه مسجد گوهرشاد ایاصوفیه
آخرین اخبار