بازدید 39689
باز هم اجبار مراجعان به زایمان طبیعی، به داغ منجر شد؛
این بار نیز به مانند بسیاری از پرونده های مشابه، ماجرا از اجبار والدین به انجام زایمان طبیعی برای ولادت فرزندشان آغاز شده و یادآور اجباری است که مسئولان برای این کار دستور داده‌اند تا به مدد آن، شمار زاد و ولدها افزایش پیدا کند؛ گویی ریشه کاهش نرخ رشد جمعیت تنها سزارین بوده و حالا که کشف شده، برای ریشه کن کردنش باید هر کاری کرد!
کد خبر: ۶۸۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶ 23 April 2017
هرچه اخبار تلخ اتفاقات رخ داده در بیمارستان ها و مراکز درمانی منتشر می‌شوند و نگرانی ها از افزایش موارد قصور پزشکی اوج می‌گیرند، ظاهرا قرار نیست اتفاق مثبتی را شاهد باشیم. این را تکرار موارد مشابه در نقاط مختلف کشور نشان می‌دهد.

به گزارش «تابناک»، تازه ترین اتفاق از این دست، ماجرای دردناکی که به مرگ یک نوزاد کوهدشتی به فاصله بسیار کوتاهی از ولادت وی منجر شده و پدر داغدار وی را بر آن داشته تا در نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گوشه‌ای از رنج رفته بر خود و خانواده اش را تشریح کرده و از پیگیری پرونده خبر دهد.

حکایت دردناکی که به مانند بسیاری از پرونده های مشابه، از اجبار والدین به انجام زایمان طبیعی برای ولادت فرزندشان آغاز شده و یادآور اجباری است که مسئولان برای این کار دستور داده‌اند تا به مدد آن، شمار زاد و ولدها افزایش پیدا کند؛ گویی ریشه کاهش نرخ رشد جمعیت تنها سزارین بوده و حالا که کشف شده، برای ریشه کن کردنش باید با تمام توان اقدام کرد؛ حتی به نرخ کشتار نوزادان یا وارد آمدن آسیب های غیر قابل جبران به ایشان و خانواده هایشان.

این نامه سرگشاده را بخوانید و قضاوت کنید. با این ملاحظه که «تابناک» آمادگی دارد پاسخ مسئولان را جهت روشن شدن ابعاد دیگر ماجرا منتشر نماید.

به نام خداوند بخشنده مهربان

جناب آقای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی!
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
 
سلام علیکم؛

ممکن است این نامه و این شکواییه برای شما چندان تکان دهنده و دردناک نباشد. (تازه اگر به دست مبارکتان برسد و آن را بخوانید) چرا که در دایره بهداشت و درمان و مجموعه تحت امر شما، آنقدر از این اتفاقات هولناک افتاده و می افتد که بدبختی مردم تا حدود زیادی عادی شده است. اما رنج این نامه برای خانواده من بسیار عمیق و کشنده است.

جناب وزیر! این نامه شکایت یک پدر و مادر داغدیده از بیمارستان شهرستان کوهدشت است که با قصور واضح پزشکی و سهل انگاری روشن و عیان خود، باعث مرگ فرزند دختر ما شده و خواسته یا ناخواسته، به صورت دسته جمعی، کمر به قتل فرشته ای بستند که حتا توان گریستن نداشت. مرگ یک کودک پیش از تولد می دانید یعنی چه؟ حال و حس آن مادر را می توانید درک کنید؟ مادری که حتی یک هفته بیشتر از زمان مقرر زایمان، کودکش را در درون خودش نگهداری کرده و با جان و دل پرورده و برای به دنیا آمدنش دنیا را کنار گذاشته بود. حالا چرا یک هفته بعد از زمان مقرر؟ چون مجموعه تحت امر شما، با بی خیالی تمام، چندین روز متوالی از بستری کردن همسر داغدار من سر باز زده و هر روز او را به بهانه ای راهی منزل کرده، تا به گمان خود او را وادار به زایمان طبیعی کنند. زایمان طبیعی به چه قیمت؟ به قیمت مرگ انسان و انسانیت؟ به قیمت بر باد دادن زحمات و رنج و مشقات 40 هفته ای یک خانواده؟

آقای "قاضی" زاده گرامی! شهر من درد زیاد دارد. بسیاری از دردها و زخم هایش را هم از دست اندرکاران شبکه بهداشت و درمان می خورند. یعنی باید درمان‌گر درد مردم باشند، اما بیخیالی و کوتاهی و خواب خرگوشی و بی مبالاتی و بی کفایتی آنقدر در این سیستم ریشه دوانده که مردم بیگناه و مظلوم شهر باید چوبش را بخورند. کلاه خودتان را "قاضی" کنید آقای قاضی زاده. مردم ولی نعمتان این مملکت مگر نبودند؟ چرا رنج ها برای مردم است و دردها برای مردم؟

از وضعیت مراکز بهداشتی درمانی استان های محروم و شهرهای مظلومی چون کوهدشت مطلع هستید؟ چه اتفاقی باید بیفتد که یک وزیر ککش گزیده شود و نیم نگاهی به مردمی بیندازد که روزانه وقتی راهی بیمارستان شهرشان می شوند انگار به کشتارگاه می روند؟ آیا مرگ انسان ها کم است برای اینکه یک دولت و یک وزیر بفهمد که این مکان اسمش بیمارستان است و شهرتش مسلخ؟

خودتان را کمی جای یک پدر می گذارید که به علت بی حوصلگی کادر پزشکی یا کوتاهی پزشک متخصص، فرزندش را در کام مرگ می بیند و همسرش را در خطر نابودی؟ اگر فرزند و همسر شما در چنین واقعه ای گرفتار شوند، برایش همان نسخه ای تجویز خواهد شد که ما انتظارش را می کشیم؟

آقای وزیر! روز یکم اردیبهشت 96، بیمارستان کوهدشت عامل اتفاقی ناگوار برای خانواده بنده شد. در جریان این حادثه، نوزاد دختری که قاعدتاً باید چند روز از تولدش می گذشت، به دلیل سهل انگاری و بی توجهی مسئولین بیمارستان، مجموعه آنها و پزشک متخصص زنان و زایمان این بیمارستان، پیش از دیده گشودن، چشم از جهان فرو بست

بر اساس تقویم وضع حمل همسرم، طبق روال باید 26 فروردین (یعنی درست چند روز پیش) فرزندم به دنیا می آمد. از چند روز پیش از تاریخ مقرر، همسرم به صورت روزانه و مکرر برای چک کردن وضعیت بچه و بستری شدن و وضع حمل احتمالی، به پزشک متخصص خود [نام پزشک نزد «تابناک» محفوظ است] مراجعه و هر بار او را پس فرستاده و مدعی شده اند که هنوز زمان مقرر فرا نرسیده است. این اتفاق هر روز تکرار شده و تا روز 31 فروردین تداوم داشته که با اصرار مادر بچه، از وی سونوگرافی گرفته شده که نتیجه آن سلامت کامل بچه بوده اما همچنان دستوری برای بستری صادر نمی شود.

با توجه به گذشت نزدیک به یک هفته از زمان استاندارد وضع حمل و نگرانی والدین، به هر طریق ممکن و با "پادرمیانی و سفارش" شخصی "آشنا" (شما بخوانید پارتی) بالاخره دستور بستری مادر باردار برای صبح روز جمعه 1 اردیبهشت صادر شده و موافقت می شود که با تزریق آمپول مخصوص، زایمان به صورت طبیعی صورت گیرد. اما این "اصرار بر زایمان طبیعی" پس از گذشت 6 روز از تاریخ مقرر وضع حمل و بی خیالی پرسنل و پزشک مخصوص نسبت به حال مادر و بچه نتیجه دردناک و غیر قابل جبرانی را رقم می زند.

پس از بستری و تست های اولیه مشخص می شود، قلب دخترک معصوم کار نمی کند و این فرشته زیبا نفس نمی کشد. پس از انجام سونوگرافی مشخص می شود که دختری که تا دیروز زنده بود و قرار بود مایه خوشحالی و برکت خانه و خانواده ای شود، چند ساعت؛ تنها چند ساعت پیش از تولد، این دنیای فانی و بی رحم را برای همیشه ترک کرده و خانواده اش را در اندوهی عمیق فرو برده است.

کودکی که بیش از 40 هفته میهمان مادرش بود و پیش از آنکه به آغوش خانواده اش برسد، به علت قصور در مراحل پذیرش برای زایمان و کوتاهی مجموعه بهداشت و درمان این شهرستان، به دست خاک سپرده خواهد شد.

به کدام گناه و به چه علت، مادران این سرزمین باید هر بار شاهد چنین مصائبی شده و داغ بر دلشان تا ابد بماند؟ مسئول این بی کفایتی ها کیست و کیست که باید پاسخگو باشد؟ چند مادر دیگر باید داغدار شوند و چند پدر باید پشتشان از این درد بشکند تا فکری به حال این وضعیت بشود؟

نتیجه چه خواهد بود؟ آیا باز هم جریان را باید ماست مالی کرد و با زد و بندهای همیشگی قضیه را مثل این فرشته بی گناه در نطفه خفه کرد یا برخوردی شرافت مندانه با بانیان این اتفاقات صورت خواهد گرفت؟

بی تردید هم به خاطر نفس های نازنین این بچه ناکام و هم به خاطر دردهای عمیق همسرم و رنجی که بر خودم وارد آمده و البته به خاطر مردمان سرزمینم که بناست هر بار یکی از آنها در مسلخ بهداشت و درمان این شهر قربانی شوند، این ماجرا را با جدیت و تا نقطه آخر پیگیری خواهم کرد.

آقای هاشمی گرانقدر! این شکواییه نقطه آغاز یک پیگیری مجدانه از سوی بنده است. به سمت شما آمده ام و خواستار رسیدگی به این مهم هستیم و چشم امیدمان به شماست تا مگر بخشی از این رنج و ملال کاهش یافته و این امید در ما زنده شود که مادران دیگری در چنین غمی در کنج خانه عزادار نشوند. به این امید که به این راحتی "قتل نفسی" صورت نگیرد و بی گناهی به جای زندگی به کام مرگ کشیده نشود.

امیدواریم نیازی نباشد که منِ شهروند برای گرفتن حق مسلم خانواده ام، آنقدر بدوم و بدوم تا دچار ملال و خستگی شوم و در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسم.

امیدوارم وزیر محترم بهداشت و درمان، خود را در بارگاه الهی مسئول بدانند که در خصوص چنین مسائلی پیگیری عاجل داشته باشند. امیدواریم با همین نامه، نگاه پدرانه ای به ماجرا داشته و ما را از پیگیری این موضوع در نهادهای دیگر و رسانه حقیقی و مجازی معاف بفرمایید.
امیدواریم که هیچ پدر و مادری چنین داغی نبینند.

احسان درویشی / پدر داغدار کودکی که هرگز به دنیا نیامد

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۲۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
جوابیه
سلام
بزودی رسیدگی میشود
و من الله توفیق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت سزارین ممنوع است و نه تنها هزینه ای حتی از طرف بیمه هم پرداخت نمی شود بلکه به عنوان قصور در پرونده ثبت میشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
حدودا یک هفته پیش اتفاقی مشابه در بیمارستان ابوالفضل شهرستان میناب استان هرمزگان رخ داد و مادری بکه بچه خود را از دست داده بود برای بدنیا اوردن بچه مرده مجبور به زایمان طبیعی شد که بعلت عدم رسیدگی و قصور پزشکان و پرسنل بیمارستان مادر نیز جان خود را از دست داد هرچند که ظاهرا هیچ جا منعکس نشده چون خانواده جانباخته روستایی و بدبخت بودند..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
به نظر من قصور از خود خانواده بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
اتفاقا اجبار خانم ها براي زايمان طبيعي به نظرم انگيزه خانم ها براي بچه دار شدن را كمتر مي كند زيرا از درد زايمان طبيعي خواهند ترسيد و عطايش را به لقايش خواهند داد. بايد مشوق بگذاريد مثلا در برخي بيمارستانهاي خصوصي مانند بيمارستان معتبر پارس تهران بيلبرد زده كه در صورت انجام زايمان طبيعي كليه هزينه ها رايگان خواهد بود نه اينكه بگويي اجبارا بايد طبيعي زايمان كنيد. اينطور به ازدياد جمعيت هم تشويق ميشه به زايمان طبيعي هم تشويق ميشه. اين يارانه رو به همچنين چيزاهايي بدهند. بخشي از بيمه مه درمان رو صرف اين كار بكنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
همه راجب این که قصور پزشکی بوده یا نه حرف زدن به نظرم این بی اهمیت ترین موضوعه. اون چیزی که مهمه اجبار و صلب حق آزادیه که تو مملکت ما کاملا عادی شده. شما حتی حق انتخاب روش زاییدن رو هم ندارید و باید بشینید و منتظر باشید یه عده مرد که هیچوقت این موضوع رو تجربه نمیکنن براتون راجبش قانون و مقررات تعیین کنن. زشت تر از این دیگه وجود نداره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
کجا نامه نوشتی پدر من!!!
اونجا که شما نامه نوشتی دقیقا همون جا اول کارانه اون پزشک قاتل رو به حسابش میریزن بعد هم زیر نامه شما می نویسن شما دکتری یا ما!!!
بعد شانس بیاری ازت شکایت نکنن چرا سیاه نمایی کردی!!!
زور هیچ کسی به پزشک نمیرسه. جایی که ثروت جمع شده قدرت هم هست
ناشناس
|
Italy
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خدا به همه ما ایرانی ها صبر بده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خدا به همه شما ایرانی ها قدری عقل، شجاعت و صداقت بدهد...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
دوست آمریکایی من شما رفتید آمریکا و دیگر ایرانی نیستید؟؟
ناشناس
| Australia |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
خدا به عموم ایرانی ها عقل بده .و شجاعت و راستگویی.
شما هم بادیدن پرچم لازم نیست ایقدر ناراحت بشوید.واقعیت این است که مهاجران بخشی از آن هموطنان هستند که نتوانستند بی فکری متوسط هموطنانشان را تحمل کنند و خودشان را آواره جای دیگر کردند. بنابراین اگر به طلبکار بودن باشد مهاجران طلب کار باید باشند. اضافه کنم که البته گروه دیگریهموطنان فهیم و روشنفکر و اهل مطالعه هم هستند که به هر دلیلی مهاجرت نکرده اند. خطاب من به آن دوستان نیست
ناشناس
| United States |
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
آقا خارج کجا بود!!!خرجش یه فیلتر شکن هست
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خیلی غم انگیز بود. بیش از اندازه. خدا بهشون صبر بده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
به قدر کافی برای امروز ناراحت شدی، برو به کارت برس، راز بقا رو دیدی؟ یک شیر حمله میکنه به گله گوزن ها با شاخ های چهارمتری! مثل گاو تماشا میکنن که همنوعشون خورده بشه، میرن از دور چند دقیقه تماشا میکنن و مثل شما غصه میخورن و بعد هم میرن و یادشون میره...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
آفرین به تشبیه ناشناس که واقعیت را گفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خوب اجبارهای زیادی به سزارین هم منجر به خونریزی و مرگ شده. باید دید در کل آمار مرگ و میر مادران بالا رفته یا کم شده؟ این روش خوبی برای بررسی موضوع نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
ایکاش اونقدر میفهمیدید که این مسایل ربطی به آمار نداره! آمار مجوز این نیست که کسی از حقوق خودش منع بشه، آمار و علم و دانش و همه چیز میگوید طبیعی بهتر است، ولی یک انسان حق دارد هر طوری که میخواد بزاید!!! میفهمید؟ آزادی و حق و حقوق براتون مفهومی داره؟!! طرف میخواد هرطوری که میخواهد بزاید، با زاییدن مردم هم کار دارید؟!!!
ناشناس
| Australia |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
شما نمی خواد آمار بگیرید ببینید که زنان باید طبیعی بزایند یا سزارین کنند . شما آمار بگیرید که چقدر بیسواد داریم و چکار باید بکنیم که جامعه از این بخل و بدجنسی نسبت به زنان نجات پیدا کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
واقعیت تلخ این است که ما ایرانیان نسبت به همنوعان و هموطنان خود بی تفاوت شده ایم. درد هموطن دیگر ما را رنج نمی دهد و دلسوزی از خود نشان نمی دهیم. این ربطی به هیچ دولت و وزیری ندارد. تا خود مردم به فکر هموطن خود نباشند از هیچ مسئولی کاری برنمی آید. نهایت این است که دولت هزینه این بی مبالاتی ها را زیاد کند و خاطیان را تنبیه نماید. اما در اصل قضیه تفاوت چندانی ایجاد نخواهد شد. البته که دولتها در طولانی مدت می توانند زمینه ساز چنین بی تفاوتی اجتماعی باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خیلی دردناک بود
من خودم حدود 6 ماه هستش که پدر شدم
حرفهای این هم میهنی عزیز رو درک می کنم
خدا بهشون صبر بده
امیدوارم که قوانین و مقررات سفت و محکمی برای این نوع قصورهای پزشکی وضع شود که شاهد چنین اتفاقات دردناکی نباشیم
البته امیدوارم که این نامه جنبه سیاسی هم نداشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
وزارت پزشکان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
رفتار اجتماعی مردم لرستان بخصوص کوهدشت با نیروهای غیر بومی متخصص خوب نیست بهمین دلیل راغب به ماندن در انجا نیستند
ناشناس
|
Australia
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
در این کشور جان انسان بی ارزش است
زحمت نکش برادر من
خیلی خیلی قوی باشی و معروف نهایت میشه رای پرونده کیارستمی
زهرا
|
-
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
.....آنچه البته ب جایی نرسد فریادست که اگر میرسید این دکترا وپرستارای بی تجربه کمر به قتل آدما نمیبستن!!!!!!! خدا از باعث وبانیش نگذره...پدرجان مارو هم در غم خودت شریک بدون.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
جالب است من به مردم احترام میگذارم و به این پدر بزرگوار تسلیت می گویم ولی نباید فراموش کنیم که این پدر متخصص نیستند؟ ایا ایشان مطمین هستند دلیل مرگ نوزادشان عدم عمل سزارین است ای کاش قضاوت این موارد را به متخصصان بسپاریم و اگر قصور شده طبق قانون عمل شود ممکن است علت مرگ موردی پزشکی دیگری باشد و اصلا ربطی به کادر پزشکی و سزارین نداشته باشد .سالانه در تمام جهان موارد مرگی و کشورهای پیشرفته اتفاق می افتد که قصور پزشکی نیست و به علت های دیگری مانند عدم پیشرفت علم در درمان بیماری و ..... است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خیلی ها متخصص نیستند اما مردم هالو هم نیستند. حتی یک دانشجوی پزشکی هم می داند که ماندن بیش .از اندازه نوزاد در رحم مادر برای هر دو خطرناک است
ناشناس
| Australia |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
منهم وقتی بچه ام را که از واکسن تب کرده بود بردم بیمارستان ... متخصص نبودم ولی از این که دکتر زل زده بود تو چشمام و اصرار داشت اگر بچه شب بستری نشود تشنج می کند و ... فهمیدم که دارد دروغ می گوید. به خصوص که اولش هم ازم پرسید تو این بیمارستان پزشک آشنا دارید؟ نخیر مردم خر هم نیستند .
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
كميته اي از پزشكان تشكيل ميشود و اتهامات بي اساس شما را پاسخ مي دهند و شما را به افترا و تهمت ميتوانند محكوم كنند اين چنين شد كه عدالت اسلامي بر قرار شد!
رفیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
تابناک چرا با احساسات مردم بازی می کنی که یکی از بهترین وزیران بهداشت کشور را خراب کنی
دست بردار . اینکه توی یک بیمارستان یک اتفاقی می افته بدون اینکه هنوز دلیل اصلی توسط کمیته ای یا مقامات مسئول بررسی شود اینطوری دم انتخابات هیاهو می کنی خیلی زشت است .
باید خودت بتونی جواب بدی پیش خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
وقتی عرضه زایمانه طبیعی ندارید اینقدر اصرار می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
طبق نوشته خودشان 31 فروردین سونو شده اند و بچه سالم بوده و روز 1 اردیبهشت هم عمل شده . هر اتفاقی افتاده در 24 ساعت آخر افتاده. پزشک غیب نمی داند که بگوید چه اتفاقی قرار است بیفتد . وقتی موظف است که حتما مریض را طبیعی زایمان کند اگر بگوید احتمال خطر هست و سزارین برای شما بهتر است متهم به پول پرستی می شود. این دودی است که از آتش بی اعتمادی بین بیمار و پزشک به چشم مردم و پزشکان می رود. مقصر هم پوپولیسم و فقر فرهنگی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
الان پدر و مادر نوزاد متهم شدن؟؟؟
استفاده از بخش پ و پادرمیانی برای زدن یک آمپول فشار تقصیر کیه؟؟؟؟؟
ناشناس
| Germany |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نخیر عزیزم این دودی هست که از اجبار وزارت پزشکان برای کم کردن آمار سزارین به چشم مردم محروم میره واسه اینکه زورشان به بیمارستانهای دولتی میرسه اونکه پول داره میره خصوصی و سزارین اون هم که پول نداره میره دولتی و اجبار به زایمان طبیعی حتی در شرایط اضطراری با بیخیالی کادر بیمارستان و پزشک متخصص که فقط نگران جریمه نشدن و قطع کارانه شون و خود شیرینی هستن حالا یکی هم این وسط مرد مرد
داود میرزائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
واقعاً جای تاسفی بسیار بسیار است برای این مملکت که شعارش "مردم ولی نعمت ما هستن" این بود.
babi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
فعلا همه درگیر برنامه های انتخاباتی خودشونن..... کسی به فکر مردم نیست... امیدوارم تو این دنیا و تو آخرت تقاص پس بدن..
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
واقعا جاي تاسف دارد اما تاسف بارتر از ان اينجاست كه مسؤلان عالي رتبه وزارت بهداشت با خنده و تمسخر از كنار اين گونه اتفاقات عبور ميكنند و ميگويند كاملا قانوني بوده است
مبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
آقای وزیر خسته نباشی...#روحانی مچکریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خیلی نادانی که این امر رو به دکتر روحانی نسبت میدی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
دستور به زایمان طبیعی به هر قیمتی از یه جای دیگه آب میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دکترهای ما هم بی سواد هستند وای به هال قشر بی سواد...
و وای به هال ما مردم ایران....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
هال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| United States |
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
هال را با ح مینویسن بی سواد.
تویی که یک خط بدون غلط نمیتونی بنویسی در مورد سواد حرف میزنی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
وای به "هال" شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
خوش به حال تو که اینقدر باسوادی!!! آب رو بریز اونجا میسوزه و وقتی خنک شدی بیشتر تلاش کن پزشکی قبول شی.
مسعود سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دقيقا همين اصرار بيجا به زايمان طبیعی در بیمارستان دارالشفای حضرت زهرای مرضيه اصفهان همسر من را تا لبه پرتگاه مرگ برد و فقط چند دقيقه تاخير بيشتر مرگ مادر و فرزند را به همراه میداشت ، اين چه قانون مسخره ای است که بخشنامه کرده ايد ، دست برداريد از افراط و تفريط بخشنامه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
از کارانه های صد میلیونی پزشکان چه خبر ؟ چرا سه بار تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت رد شد ؟ هنوز پولی در این مملکت مونده که کارانه نجومی دارن میدن ؟ از نظام هماهنگ پرداخت حقوق پچرا پزشک ها مستثنا شده ان ؟
مبنای تعرفه های دندانپزشکی چیه ؟ چرا باید حقوق یک ماه کارگر دستمزد چند ساعت یک دندانپزشک باشه ؟ چه ارگانی داره بررسی میکنه عادلانه بودن این تعرفه ها رو ؟ دلیل بیشتری برای رای ندادن به روحانی می خواهید جز این طرح تحول ؟
hva
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
وزیر محترم....
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
طرح تحول سلامت خدمت دولت روحانی به مردم ولی جیب پزشکان پر شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
واقعا جای تاسف داره! آخه همه چی که زوری نمیشه! الان پاسخ مرگ این نوزاد رو که میده!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نوشتن این نامه دلیل بر محق بودن نویسنده نیست
درد سنگینی است ولی نه قاضی زاده، قاضی است و نه پزشک متخصص قاتل
تشخیص قصور با پزشک معالج یا بیمار یا همراه بیمارنیست ،
بهتر است مسیر قانونی طی شود
خسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
گریه‌ام گرفت.. نه بخاطر درد این هموطن..که یاد دختر خودم افتادم که سه مکاه پیش و در شش ماهگیش بخاطر کوتاهی مثلا دکتر متخصص زنان و زایمان برای همیشه از پیش ما رفت و اسیر خاک شد.. درد این پدر رو من می فهمم.. تا عمر دارم از اون دکتر بی وجدان پول دوست نخواهم گذشت..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
خداوند به شما پدر و مادر داغدیده صبر بده سنگین ترین غم دنیا را دارید تحمل میکنید.داغ فرزند بدترین اتفاق هست
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
جناب درویشی عزیز
بخاطر مرگ نوزادتان تسلیت عرض میکنم امیدوارم خداوند صبر عنایت فرماید.
پاسخ شما چه وقت و انرژی بگذارید چه نه همین امروز مشخص است.
در بهترین حالت نظام پزشکی اعلام میکند قصور پزشکی محرض و پزشک معالج یکسال از طبابت در محل وقوع جرم محروم می باشد.
و به پرداخت دیه نصف نفر محکوم می گردد.
خوب این یعنی طرف میتونه بیاد تهران با چند برابر درآمد بیشتر اون 120 میلیون دیه رو دربیاره یکی دو ماهه و دوبار روز از نو روزی از نو
هیچوقت به قتل نفس محکوم نمیشه
هیچ وقت برا همیشه از کار بیکار نمیشه
هیچوقت زندان یا اعدام نمیشه
این در نظام پزشکی اصلاً تعریف نشده


با اون قلب شکستت بهتره یه آه بکشی شاید خدا به آه شما فرجی کنه دودمان این پزشکارو برچینه از سرمون راحت بشیم
با خیال راحت خودمونو به دکتر نشون بدیم وگرنه من با کلی مریضی تا پای مرگ نرسم پیش هیچ دکتری نمیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
پسر مهندس من را در یکی از بیمارستانهای شهر بابل زار زار کشتند کک شان نگزید این طفل شیر خوار جای خود دارد نگو پزشک قصابانی که با پول و تزریق کلاسهای کنکور بدون استعداد و بدون رسالت دکتر شدن تا به هدف شان که رسیدن به پول هست برسند
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
اگه سزارین میشد و بچه مرده به دنیا می اومد اونوقت سزارین بد بود؟‌ اینکه یه اتفاقی افتاده دلیل بر این نتیجه گیری ای که کردین نمیشه که.
این طرز نتیجه گیری مثل اینه که می خوایم بریم شمال، بعد یکی بگه از چالوس بریم یکی بگه از رشت. بعد از رشت بریم و اتفاقا تصادف هم بشه و یکی بمیره. بعد بگیم هان دیدین! اگه از چالوس رفته بودیم الان بابامون زنده بود.
این نوع نتیجه گیری و منطق خیلی قرون وسطایی میزنه. با عرض شرمندگی و تسلیت به همه داغداران.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
با عقل جور در نمیاد یعنی سزارین مشکل قلبی بچه رو برطرف می کرد!معمولا بچه هایی که مشکل مادزادی جدی دارن قبل از زایمان یا چند روز بعد از زایمان از دنیا میرن با یه بار سونوگرافی که همه چیز مشخص نمیشه سونوگرافی هم یه تصویره که تفسیرش میکنن و یه نتایجی میگیرن ولی خیلی از مشکلات رو تشخیص نمیده حالا بچه قبل از زایمان فوت کرده اگه بچه سالم بود که فوت نمیشد یا اگه سزارین میکرد تو همون روزای اول از بین میرفت اونوقت میگفتن پزشکا سزارین رو درست انجام ندادن و یه داستان دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
از بعضی نظر ها واقعا متعجب می شوم. گویی تا کنون بیمار نشدند و یا با برخورد های کادر پزشکی مواجه نشدند.
اگر نیمه شبی با درد و بیماری فرزند خردسالت به یک مرکز درمانی مراجعه کردی و ... بیا و نظرت را عوض کن .
نوع دوستی و تعهد کاری در برخی از اعضای کادر پزشکی در حد اعلاء ولی برخی نیز بویی از آن نبرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
مرگ هر انسانی دردناک و گزنده است ولی آیا باید دید اظهار نظر در حوزه علی تخصص به این آسانی است تشخیص علت مرگ دلیل سزارین کازی است تخصصی نشریه بیمارستان به قتلگاه عجیب است با این توصیف با توجه به آمار مراجعین حداقل این بیمارستان باید سالی هزاران کشته داشته باشد سطحی نگری و بهره برداری هدفمند از مرگ هر انسانی عین فرومایگیست آیا در کشورهای پیشرفته مرگ در بیمارستان اتفاق نمی افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
مرگ هر انسانی دردناک و گزنده است ولی آیا باید دید اظهار نظر در حوزه علی تخصص به این آسانی است تشخیص علت مرگ دلیل سزارین کازی است تخصصی نشریه بیمارستان به قتلگاه عجیب است با این توصیف با توجه به آمار مراجعین حداقل این بیمارستان باید سالی هزاران کشته داشته باشد سطحی نگری و بهره برداری هدفمند از مرگ هر انسانی عین فرومایگیست آیا در کشورهای پیشرفته مرگ در بیمارستان اتفاق نمی افتاد
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
روحانی مچکریم...
... علی برکت الله...
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
حداکثر رای دادگاه که نه، رای سازمان نظام پزشکی که مدافع پزشکانه ، توبیخ و درج در پرونده است، قصور منجر به مرگ اون حکمشه،؟؟؟؟و
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دوست عزیز .... خدارو هزاران هزار بار شکر کن که بچه از دنیا رفت.... من 3 سال و 6 ماه پیش در بیمارستان پارسیان تهران به توصیه پزشک خانمم تشویق به زایمان طبیعی شدیم ... و روز آخر برای زایمان طبیعی رفتیم ولی خانمم امادگیشو نداشت و مdخاستن که آمپول بزنن که من نزاشتم ... بچه رو سزارین کردن ولی دیگه دیر شده بود و بچه هایپوکسی کشیده بود ... الانم یه بچه مریض رو دستم گذاشتن.....سه بار هم شکایت کردم ، بار اول رای رو به من دادن و بعد اونا اعتراض کردن و بعد از اون دیگه رای برگشت به نفع دکتر ..... هزینه های زندگی از یک طرف هزینه های خود بچه از طرف دیگه ادموو از پیگیری منصرف میکنه ...... فقط این می مونه که شبانه روز برای باعث و بانیش لعن و نفرین بفرستی.....بازم خدارو شکر کن که بچه از بین رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
بر اساس مندرجات نامه و آنچه شرح دادن که نمیشه به این نتیجه رسید که قصوری رخ داده باشه! مگه هر‌ مادری که چند روز از زمان تقریبی زایمانش گذشته و هنوز آماده زایمان نیست میبرن سزارین میکنن؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم و البته همه هم میتونن برن در نت جستجو کنن تا ۴۲ هفته انتظار میکشن و فرصت میدن و مونیتورینگ میکنن. ظاهرا در مورد این مورد هم این کار صورت گرفته. سونوگرافی رو که ذکر کردن و احتمالا اقدامات دیگر مثل نوار قلب بچه و ثبت حرکات هم انجام شده. متاسفانه جو بسیار بسیار بدی درست شده و باز متاسفانه رسانه ها هم دامن میزنند. ظاهرا حوزه درمان به محل عقده گشایی بعضی ها تبدیل شده و الحمدالله همه هم که فوق تخصص کلیه رشته های پزشکی هستند! البته که حق این خانواده محترم و هر بیمار دیگه ای هست که شکایت کنند و خواستار بررسی سیر پرونده و بازنگری در خصوص احتمال هرگونه قصور احتمالی باشند. ولی ما مردم و یا رسانه ای که در جریان پرونده نیستیم یا صلاحیت و تخصصش رو نداریم حق پیشداوری و قضاوت را نداریم. از سوی دیگر پزشکان​ و کادر درمان هم باید در تمام مراحل درمانی​ اطلاعات کافی در‌ اختیار بیماران بگذارند ، انتخاب های درمانی و عوارض احتمالی رو شرح بدن و به بیماران در اخذ تصمیم آگاهانه کمک کنند. اگر این اتفاق بیفته خیلی از این سوتفاهم ها کاهش پیدا میکنه ولی خب مستلزم ارتقای سطح فرهنگی طرفین ماجراست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خوش بحال دختره که همونجا مرد من دخترم ،لیسانس ،بیکار ،همش با مامان دعوا ،کشکی منم موقع زایمان دست ابن طور دکترایی میافتد م شما هماپدر خوبی باش حرص نخور
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
در بیمارستانهای کودکان هر روز تعداد زیادی نوزاد به علت درشت بودن و عدم امکان زایمان طبیعی ولی تاکید وزارت بهداشت به زایمان طبیعی دچار فشار ناشی از زایمان به نوزادان درشت می شود.این قانون جان فرزندان مردم را تهدید می کند.حتی در مواردی به علت نرسیدن اکسیژن به کودک باعث مشکلات عقب ماندگی ذهنی می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
واقعا دردناکه. من خودم باردارم و فکر غمی که مادرش کشیده وحشتناکه.
9 ماه سختی بکشی و از لحظه لحظه سختیش به عشق دیدنش لذت ببری و صبر کنی و آخرش این بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدا به دادمون برسه
hossein samadi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
منم اين واقعيتو به چشم ديدم
تو بيمارستان بودم يه خانوم از صبح جيغ كشيد تا شب ولي عين خيالشون نبود تا اينكه شب دكتر با معاينه گفت بچه برعكس اومده بايد سزارين بشه
ولي دير شده بود بچه خفه شده بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
نکته جالب اینه دستور ممنوعیت سزارین و کاهش امتیاز بیمارستان و جریمه پزشک و اجبار به زایمان طبیعی رو خود مین آقای وزیر داده! پیش کی شگایت کردی برادر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
شکایت داروغه به داروغه از قبل معلومه کی محکومه
باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
بحث جان انسانه
منتظر پیگیری و پاسخ قانع کننده مسولین ذیربط هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
از سه برابر شدن کارانه ها در دولت روحانی چه خبر ؟ از تعرفه های بالای دندان پزشکی چطور ؟ از کارانه های صدمیلیونی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
محصول وزارت بهداشت و نظام پزشکی در این چند ساله پزشکانی است که ۵۰ تا ۸۰ برابر حداقل حقوق فقط کارانه می گیرند( در کشور های دیگراین عدد نهایتا ۳ برابر حداقل حقوق آن کشور است) تقریبا به هیچ جا هم پاسخ گو نیستند و اگر بیمار زیاد پیگیر باشد هم پزشکان دیگر تصمیم می گیرند که چه کنند. واقعا باید آقا وزیر تبریک گفت.
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
اولا حداقل حقوق توی امریکا ساعتی 7.25 دلار معادل 16هزار دلار سالانه است و میانگین دریافتی پزشک عمومی 160 هزار دلار و میانگین متخصص ها صرف نظر از تخصصشون 250 هزار دلار که به مراتب بیشتر از 3 برابر 16 هزار دلار است! در ضمن پزشک متخصص پزشکی قانونی دارای بورد تخصصی و رئیس سالن تشریح پزشکی قانونی 5 میلیون کل دریافتیش است که اصلا 50 تا 80 برابر حداقل حقوق نیست.دریافتی بنده رزیدنت سال 4 با 10 کشیک ماهانه به 1.5 هم نمیرسه.در اخر هم که ببخشید برای مشخص کردن قصور به صنف مکانیکان و بازیگران و دیپلم ردی ها مراجعه نمیکنند.بسیارند پزشکانی که به قصور 100 درصدی محکوم میشوند ولی خبرنگاران نسبتا محترم به اونا واکنش نشون نمیدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
لطفا مردم را احمق فرض نکید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
اون حقوقی که توی آمریکا شعارش رو میدی قبل از کسر مالیات هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
متاسفانه تا قاضی پزشکان پزشکه اوضاع همینه
س ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
زن پسر دایی من همین دوهفته قبل یه بلای مشابه به سرش آوردن. بچه ای که بعد دو تا سقط داشت گیرش میومد رو تو زایمان طبیعی تا دم مرگ کشیدن، بعد مجبور به سزاریان شدن ولی بچه نیمه جون رو دو روز تو دستگاه نگه داشتن و بعد فوت کرد. پدر بچه همش گریه. مادرش که بهت زده شده حرف نمیزنه. دیگه ماما و قابله وارد نداریم. پزشکها هم که عادت به جراحی دارن. باید فعلا کلی بچه خفه بشه تا آموزش تکمیل بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
تابناک جان بالا غیرتا چند گرفتید تا این خبر رو رسانه ای کنید. برای ما هم همچنین اتفاقی افتاد به شما پیغام دادم برای این که سخن ما را به گوش مسئولین برسانید ولی دریغ از یک پیام. متاسفم که فساد حتی خبرگزاری ها رو هم گرفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
مردم من جمله خودم حقمونه پزششکا و کادر درمانی اینارو بهتر میدونه ولی کاری نمیکنه چون کار خودش راه میافته اما غافلیم فردا که گیر صنف دیگه اوفتادیم همینه همه فقط به فکر خودشونن و گاهن ژست همنوع دوستی خدمت ایثار مییگیرن که اونم هدفش اینه من خوبم بقیه بدید چی بگم ما مهربانیم صدقه میدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دیروز در بیمارستان آموزشی حافظ شیراز 2 نوزاد کشته شدن
فریاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
کی جواب این فرشته معصوم رو میده؟
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
سلام-تابناك و اقاي درويشي عزيز؛من هم دقيقا فرزند خواهرم كه 9 ماه كامل درون شكم مادرش بود و در روز اخر قصور پزشك متخصص بيمارستان شهيد مبيني سبزوار باعث از دست رفتن يك دختر و شايد يك اميد و ارزو براي مادرش شد-اصرار فراوان براي زايمان طبيعي باعث از بين رفتن اين نوزاد شد در صورتي كه فقط به فاصله هشت ساعت اگر پزشك متخصص سزارين انجام ميداد شايد الان رنج و دردي كه بر خانواده من ميرود به شادي ميسر ميشد-متاسفانه عدم تشخيص كم شدن اب رحم مادر و گره خوردن دوباره بند ناف كه اين پزشك اصلا متوجه اين موضوع نشده بود و الان رييس بيمارستان مبيني سبزوار نيز ميباشد باعث شد اين كودك از دست ما برود-در طي اين 9 ماه كه همراه خواهرم به مراكز درماني ميرفتيم به گفته خود پزشكان فقط به دليلل حذف كارانه پزشكان مادران را به هر قيمتي مجبور به زايمان طبيعي ميكنند يعني به هر قيمتي بايد طبيعي زايمان شود ولي درد و رنجي كه به مادر و خانواده اش ميرود اصلا براي كسي مهم نيس-الان واقعا چه كسي جوابگوي روح و روان اسيب ديده خواهر من است؟حتي مادر من نيز به دليل شوك وارده تا سر حد سكته هم رفت كه خدا رو شكر اتفاق ناگوار ديگري نيفتاد برايمان-ما نيز پيگير اين قصور پزشكي خواهيم بود ولي به گفته همه پرسنل پزشكي نظام پزشكي هيچوقت زير مجموعه خودش را رها نميكند و شكايتتان به جايي نخواهد رسيد!! باشد كه خداوند حق مادراني را كه چنين ظلمي بر ايشان ميرود را از مسوليني كه با بخشنامه هاي خود مسبب اين شرايط هستند بگيرد-انشاالله
از تابناك تقاضا دارم از سوي ما داغداران پيگير اين موضوع بشود و در صورتي كه نياز بود اينجانب نيز اماده ام مدارك پزشكي برايتان ارسال كنم تا قصور اين متخصص مشخص شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
طرح تهوع سلامت نخواستیم همون زیر میزی بهتر حداقل اینه که خیالمان راحتر اسن
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خيلي جالبه!!
اين روزها همه پزشك متخصص،مهندس،قاضي،وكيل،مكانيك،كاربلد،روانشناس و ....هستند
تازه ١٦٠٠ تايي هم ميخواستن رييس جمهور بشن،تو مملكت خيلي استعداد تلف شده...
هدایتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خدا رحمت کنه فرزندتو
ما بر اثر این قصور 6 ماه پیش خواهرمونو تو ساری از دست دادیم
و تابناک پخش کردو اتفاقی نیافتاد
آقایان وزارت خانه
این ظلم آشکاره که با وجود مشخص شدن علت مرگ خواهرمون (شوک هموراژیک) هنوز مقصرین و مسببین حادثه دارند راست راست میچرخند
التماستون میکنم، خواهش میکنم بطور ویژه رسیدگی کنید
درسته کمیته مرگو میر مادران دارید اونجا ولی شما بگو یه گزارش بما داده باشند که مقصرینو محروم کردند..
متاسفانه متاسفانه ما نه گزارش دیدیم
نه عذر خواهی
اگه خدایی هست و شما بهش معتقدی قسمت میدم به این قبیل پرونده ها رسیدگی کنید
با تشکر هدایتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
لعنت بر اون کسانی که از صداقت و پاکی مردم در هر زمینه ای سو استفاده می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
خیلی جالبه که دیگه حتی حقی نسبت به جسم خودمون که برحق ترین حق هر انسانیه نداریم انتخاب نوع زایمان حق هر مادریه نه اجبار وزارت بهداشت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
من دوست ندارم داغ کسی را زیاد کنم ولی از لحاظ علمی تا ۴۲ هفته اجازه سزارین وجود ندارد و باید در این مدت جنین مرتب چک شود به وسیله سونو و نوار قلب...لطفا احساساتی نباشید ...
r
|
United States
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
سلام این فقط مربوط به یک شهرنمیشه درشهرماشاید این زایمان اجباری طبیعی جان نزدیک به ده نوزاد رو
صدای پدرومادرشون هم به هیچ جانرسیده
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دوتا بچه وردم بچه اولم سزارین بود خیلی راحت بودم ولی برای بچه دومم مجبورم کردن زایمان طبیعی کنم واقعا برای زایمان طبیعی اذیت شدم خیلی درد کشیدماون های که میگن زایمان طبیعی خوبه باید بگم کلی اشتباه میکنن زایمان طبیعی وقتی خوبه که مثل کشور های خارجی امکانات باشه مراکز رایگان نرمش های مخصوص زایمان باشه پزشکی که به خونه سر میزنه باشه و از همه مهم تر پزشک متخصص باشه نه کسای که کار آموز هستن . واقعا تعجب میکنم چرا سزارین رو ممنوع کرد فکر کنم کسی که سزارین رو ممنوع کرده خودش یک مرد بود جای یک زن که نیست بتونه درست تصمیم بگیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
در همه امور مردم دخالت می کنند. حقوق شهروندی پیشکش ما رو نکشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
تا زمانی که دکتر هاشمی وزیر هست تنها اتفاقی که باید منتظرش بود پر شدن جیب پزشکان هست.
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
طرح تحول نظام سلامت دولت روحانی کاری شبیه به طرح یارانه های دولت احمدی نژاد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
من خودم باردار هستم و حتی تصور همچین اتفاقی برای یه مادر که همه سختیهای دوران بارداری رو به عشق و در انتظار تولد فرزندش تحمل میکنه واقعا وحشتناکه . امیدوارم خدا به مادر و پدر این فرشته اسمانی صبر بده و دیگه هیچوقت این اتفاق برای هیچ مادری نیفته..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
در مورد قصور پزشكي حرف بسيار است ولي در اين مورد به خصوص جواب تمام مادران و نوزادان از دست رفته طي ٣-٤ سال اخير و خانواده هاي داغدارشان در دستان كساني است كه چند سال پيش به خاطر افزايش جمعيت ، مسبب تصويب قانوني غيرانساني در مجلس قبل شدن . مردم يادتونه (هر چند كم حافظه باشيم ) آن موقع صداي مدافعين حقوق زنان به جايي نرسيد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
با اشک می نویسم بچه من هم با همین سهل انگاری کثافت ها دچار کمبود اکسیژن شد و از اون سال من و خانم گرفتار حل مشکلات هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
فوت نوزاد در بخش زايمان ربطي به پرستار نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
دلیل اصلی پزشکان پول پرست برای اصرار در زایمان طبیعی این است که بابت هرزایمان طبیعی یک میلیون تومان بیشتر ازسزارین پول میگیزندوتنها چیزی که برایشان مهم نیست نظر مادرو مصلحت وسلامت نوزاد است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
خود مادر مقصر که اصرار داشته زودتر دنیا بیارنش
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
طبق منابع علمی اگه قرار باشه زایمان طبیعی انجام بشه باید تا 42 هفته صبر کرد.
تیمور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
....روز سوم فروردین 96 به عنوان مسافر نوروزی بنده دچار حادثه شده به طوری که از ناحیه کمر و شکم دچار درد شدید بودم..علیرغم میل باطنی با توجه به درد شدید به این بیمارستان (امام خمینی کوهدشت) مراجعه کردم:
1.اولا تمام پرسنل اعم از نگهبان تا پرستار و حتی متخصصین با زبان محلی صحبت میکنن.
2.گرفتن ودیعه همان ابتدای کار(500000 تومان)...متاسفانه با اینکه هزینه اینجانب کمتر از مبلغ فوق بود و به بهانه عدم تسویه حساب در فلان ساعت بنده مجبور به ترک شهر شده بیخیال ودیعه شدم....
3.کلا هر کاری که میخاستن انجام بدن میگفتن با دکتر تماس گرفته دارن میان
4.تعداد همراهان بیمار از تعداد پرستاران و کادر پزشکی بیشتر بود.
5.بعد از 6 ساعت انتظار متخصص سونوگرافی با کلی سرو صدا حاضر شدن بنده را ویزیت کنن.....
6.پرستاران کلا به سختی و با اکراه سراغی از بیمار میگرفتن
7.تجهیزات پزشکی فوق العاده مستهلک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
با سلام
در مورخه 17 اسفند 95 همسرم جهت مداواي سرما خوردگي به پزشک مراجعه کرد و پزشک هم يک پني سيلين تجويز کرد و توصيه کرد حتما در بيمارستان تزريق شود. ما به بيمارستان فارابي شهرستان ملکان مراجعه کرديم و خانم پرستار آمپول را تزريق کرد.خلاصه اينکه از روز تزريق ما درگير عفونت و التهاب جاي آمپول هستيم سونوگرافي گرفتيم به جراح مراجعه کرديم و هنوز هم تحت درمان جهت مداواي جاي آمپول هستيم و فعلا از بهبودي خبري نيست. آفرين به اين وضعيت بيمارستان ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
منفی دادم چون مشکل از ضعف بدن همسرتون نه کار پرستار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
ناشناس منم به منفی تو اگه میشد صد تا منفی می دادم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
از این موارد زیاد دیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
باید برای بیمارستان های مناطق ضعیف فکردی کرد که ضعیف ترین کادر پزشکی رو دارن و رفتارشان با مریضها اصلا خوب نیست. وقتی میری بیمارستان انگار رفتی بازداشتگاه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
همه چی زروری شده خانمهای الان فیزیولوژی بدنشون تغییر کرده ما جنگ داشتیم گرسنگی و استرس زیاد داشتیم یه شبه که نمیشه سزارین حذف بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
شما بنویسید لابی ماما ها در وزارت بهداشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
کارانه اصلی میره تو جیب متخصص زنان
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
آقای قاضی زاده، با عرض سلام وخداقوت خدمت شما و همکاران خیلی خیلی زحمت کشتان!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
سلام تابناک عزیز!
کاش رسانه های جمعی ما اعم از رادیو و تلویزیون و سایت و مجله از رسانه های معتبر و پرطرفدار دنیا یاد می گرفتند که وقتی قرار است خبری را منتشر کنند، قبل از طرح آن و یا بعد از آن گزارشی مستند که توسط خبرنگار ارشدشان تهیه شده است پخش می کنند و بعد به موضوع می پردازند. کاش نامه این پدر داغدار بخشی از گزارش مستند شما بود و نه همه آن!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
با سلام خدمت پدر و مادر داغدار
اشك در چشمهايم حلقه زده
در بيمارستان آريا اهواز مشابه همين مسئله براي اينجانب رخ داد
ولي خدا رحم كرد و بچه و مادر سالم ماندند
هر چه شكايت كرديم به جايي نرسيديم
دادخواستمان را پيش خدا مي بريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
اینجا ایران است.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
شما میگید وزرات بهداشت مجبور کرده که فقط زایمان طبیعی میخوام بگم کی وزارت بهداشت رو مجبور کرده .همه میدونیم اما می ترسیم اسمشو بیاریم و انتقاد کنیم و بجاش تو سرو کله هم میزنیم . به امید آن روزی که لااقل بشه ادم حرفشو راحت بزنه .یا حق
ع.ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
بردار ارجمند هر جا بری اسمان همین رنگه...
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
وزیر محترم بهداشت اگر رسیدگی نکند در فردای قیامت مسول به پاسخ گویی میباشد
حميديالاري پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
من بااين پدر گريستم اوميدوارم باديتورپيگيري جناب وزيراندكي ازغم ايسان بكاهند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
آقای وزیر لطفا رسیدگی کنید اگر وژدان بیداری هست
البرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
تابناک جان روش شما اشتباه است . پیش از اعلام قصور پزشکی از طرف کمیسیون پزشکی خبر منتشر نکنید . این که گفته شده شکایت پزشکان را به پزشکان نمی توان برد منطقی نیست چونکه شق دیگری امکان پذیر نیست و روال همه دنیا هم همین است .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
سلام خدمت دوستان گرامی یه جوری صحبت میکنید که در تمام مرگ ومیرها پزشکان مقصرند
علی اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
تابناک نظر منم چاپ کن هیچ موردی نداشت خواهش می کنم یه ذره به فکر مردم باش من جز مشکلات دقیق چیزی و نگفتم
سلام جناب قاضی زاده هاشمی
با دیدن این نامه من هم به یاد تولد فرزندم که پارسال شانزدهم فروردین به دنیا امد افتادم
شما و همکارانتون یه مطلبی را شنیده اید ولی به معنی ان نرسیده اید
زایمان طبیعی در صورتی سودمند است که در روزهای پایانی بارداری به سهولت امکان باخبر شدن از حال جنین وجود داشته باشد 1- هزینه سونوگرافی در مراکز خصوصی بسیار بالاست و قشر مستضعف (95 درصد کشور ما) توان مالی آن را ندارد
2- سونو گرافی در مراکز دولتی پر است از نواقص و ایرادات جبران ناپذیر که به اعم آن اشاره می کنم الف) در هر بیمارستان دولتی بدون توجه به جمعیت تحت پوشش یک واحد با یک دستگاه سونوگرافی موجود است که ازدحام جمعیت و شلوغی و نارضایتی و حال خراب زنان باردار را به همراه دارد
ب)در ایام تعطیل به انحائ مختلف همان یک دستگاه سونوگرافی هم تعطیل است
ج ) با کثرت مراجعه کنندگان منطقا دستگاه جواب دقیقی و روشنی را از نارسایی های بارداری نمی دهد
د)اغلب سال در شهرستا نهای دور افتاده که صاحب اصلی انقلاب هستند همان دستگاه فرسوده خراب است
و)در ساعات پایانی وقت اداری سونوگرافی انجام نمیشود و در ساعات پایانی شب اپراتوری نیست که حالت های اورژانسی را انجام دهد
اقای وزیر در کشوری وزیر هستید که نیاز ان به جمعیت جوان از بمب و موشک و صنعت و ... بیشتر است و رهبر و مسئولین چندین بار به اشتباه خود در مورد سیاستهای کاستن زاد و ولددر سالهای اخیر ازعان کرده اند .
زایمان طبیعی نباید دست اویزی برای گریز مسئولین بیمارستانی از انجام وظایف شود شما که تخصص دارید می دانید که ریسک بارداری در هفته های اخر بالا است و خانواده های ایرانی که اغلب با توان کم مالی دست و پنجه نرم می کنند با چه خون دل خوردن فرزند خود را تا هفته های اخر می رسانن و دست اخر با بی مبالاتی همکاران شما و رئسای بیمارستان ها فرزندان جدید و پرامید وطن مان تلف میشوند شما را به خدا قسم می دهم (می دانم سر از پا برای خدمت نمیشناسید )ساز و کار بیمارستا نهای دولتی را برای وضع حمل اصلاح کنید . این اشتباهات انقدر زیاد شده که در مورد همه اتفاق افتاده است فکر کنید فرزندان و همسران خود شما در هفته های پایانی به این وضع دچار شوند . به خاطر دارم که در ساعات پایانی شب درد فراوانی همسرم را فرا گرفت با مراجعه با بیمارستان متوجه فحاشی ماما های همکار شما که خسته بودند به همسرم شدم که چرا در این ساعت شب امدید . من ... توفیق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
سلام
لطفا افرادی که صاحب تخصص نیستند
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
موقعی که همراهان درجه یک بیمار موقعی که بیمارشان شرایط اورژانسی دارد با عجله رضایتنامه را امضا میکنند در واقع از لحاظ حقوقی جان بیمارشان را به پزشک و گروه جراحی می بخشند و اگر اتفاقی برای بیمار بیفتد همراهان و خانواده بیمار هیچ حقی برای گرفتن ندارند و هیچ کاری هم نمیتوانند بکنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا نانسی پلوسی روز دانشجو استیضاح ترامپ مسعود سلیمانی حادثه تالار عروسی سقز سقز فروش صندلی اتوبوس
آخرین اخبار