به‌روز شده در: ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۸
ناظم متجاوز به تازیانه و تبعید محکوم شد
سخنگوی دستگاه قضا خبر داد؛
اژه‌ای با بیان اینکه اگر دادستانی از شناسایی اموال متهم پرونده نفتی مأیوس شود برای پرونده کیفرخواست صادر شده و به دادگاه می‌رود، گفت: در پرونده متهم نفتی همچنان تحقیقات در حال انجام است. بر اساس آخرین اطلاعات بنده جدیداً در میزان نقدینگی‌های این فرد در خارج از کشور تغییری رخ نداده و به نظر می‌رسد این فرد اموال و نقدینگی دیگری ندارد. با توجه به قطعی شدن حکم محکومیت مهرگان خسروی، اموال وی به زودی به مزایده گذاشته می‌شود.
صدور قرار ۳۰ میلیاردی برای سعید مرتضوی
محاکمه و تفهیم اتهام دادستان سابق تهران برای اتهامات کهریزک دو ساعت به طول انجامید و شنیده ها حاکی است که بازپرس در پایان این رسیدگی، با توجه به احضارهای مکرر متهم و مستندات پرونده برای سعید مرتضوی، متهم پرونده قراری به ارزش سی میلیارد ریال صادر کرد و همچنین حکم ممنوع الخروجی وی را نیز تمدید کرد.
رسانه ملی، سلامت مردم را برای دریافت بودجه گروگان گرفته است!
وقتی صدا و سیما تذکرات متعدد را ندید گرفته و بهانه می‌آورد؛
شاید عجیب باشد ‌در کنار پارازیت، سرب و دیگر مواد مسموم ناشی از سوخت موتور خودرو‌ها، دخانیات، گرد و غبارهای معلق در هوا، فست‌فود‌ها، نوشیدنی‌های گازدار، خوردنی‌های تولید شده در صنایع غذایی و حاوی مواد نگهدارنده، آلودگی همراه با آب‌های زیرزمینی و میوه و تره‌بار و...، سازمان صدا و سیما، نقش کارآمدی در تهدید سلامت عمومی جامعه دارد!
فاجعه زیست محیطی در تالاب 3000 هکتاری
کیانی با اشاره به اینکه برخی هر روز غروب، به محدود پناهگاه های باقیمانده در تالاب حمله و پرندگان را شکار می‌کنند، می‌افزاید: شمار پرندگان تلف شده هر لحظه رو به افزایش است، چون ضعف حاکم شده بر این حیوانات آنقدر فزونی یافته که بسیاری از ایشان حتی قادر نیستند پرواز کنند.
کاش می‌شد رنج توسعه را کاست و این مویه‌های سوزناک را نشنید
داخلی
روستای «پرنوشته» برای همیشه غرق شد + تصاویر
کاش می‌شد رنج توسعه را کاست و این مویه‌های سوزناک را نشنید
این مویه‌های غمناک می‌تواند با دلداری تسکین بیابد؛ اما به شرطی که کسی احساس وظیفه کند؛ کسی که نگران مشکلات روستانشینان است، از مهاجرت ایشان به شهر‌ها نگران است، عواقب کوچاندن ایشان را ‌بررسی کرده و نسبت به این ملت که تاوان گسترش‌ شهر‌ها را می‌‌دهند، احساس دین دارد. کسی که ظاهرا نیست که اگر بود، وداع روستانشینان با دیارشان اینچنین غریبانه برگزار نمی‌شد.
بازی دردناکی که کودکان شین آبادی در آن می‌سوزند!
داخلی
حاشیه نگاری بر نشست امروز رئیس جمهور؛
بازی دردناکی که کودکان شین آبادی در آن می‌سوزند!
بدین ترتیب به نظر می‌رسید شرایطی خوب برای پیگیری رسانه ای مطالبات این دانش آموزان درد کشیده و خانواده شان فراهم آمده باشد اما این گونه نبود؛ خبرنگارانی که تصمیم می‌گرفتند با ایشان گفت‌وگو کرده یا عکسی از تحصن شین آبادی ها بگیرند، با واکنش تند مامورانی مواجه می‌شدند که لباس شخصی به تن داشتند و...
اعتراف هولناک مرد باغدار به قتل مادر و کودک
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
اعتراف هولناک مرد باغدار به قتل مادر و کودک
بخشش مرد محکوم به قصاص بعد از ۲۱ سال/ اعدام،زندان و شلاق، مجازات اعضاي باند شرارت/ چهار نفر در درياچه نئور اردبيل غرق شدند/ کشف محموله بزرگ قرص ترامادول/ ابهام در آتش‌‌افروزی عروس روستایی/ اعتراف هولناک مرد باغدار به قتل مادروکودک/ قتل پرستار ایرانی در سوئد/ رهایی سه مرد از مجازات مرگ/ ارث پدري عامل قتل سه نفر/ نجات معجزه‌آسای کوه‌پیمای تنکابنی
اینجا می‌شود تن به آسمان سایید و ذوق کرد +تصاویر
داخلی
هشدار؛ مراقب اعتیاد‌آور بودن کارتان باشید!
اینجا می‌شود تن به آسمان سایید و ذوق کرد +تصاویر
هر چقدر دیدن تصاویر و مناظر پاراگلایدرهایی که در آسمان پراکنده شده و به آهستگی این سو و آن سو می‌روند، برایمان جالب است، پیوستن به ایشان هم می‌تواند جالب و جذاب باشد؛ پروسه‌ای ساده که اگر ترس از ارتفاع نداشته باشید و گرانی پرواز را هم به تجربه کردنش ببخشید، با سوار پاترول شدن آغاز می‌شود و یک ساعت تمام نشده، به پایان می‌رسد اما تمام نمی‌شود، چون تازه دنیای جدیدی پیش چشمانمان باز می‌کند که علاقه‌مندان به این رشته از آن با «اعتیاد‌آور بودن پرواز» یاد می‌کنند.
چه کسانی «سربازی گیت» را ماستمالی کردند؟!
داخلی
رخدادی که باید تکانمان می‌داد، بی سر و صدا جمع شد!
چه کسانی «سربازی گیت» را ماستمالی کردند؟!
کافی است به پاسخ این پرسش ساده بیندیشیم که اگر از فردی پول جعلی کشف شود، آیا آن فرد برائت خواهد گرفت یا خیر؟ آیا پولش را از دست خواهد داد یا خیر؟ با پاسخ دادن به این پرسش ها، می‌توان آسان تر قضاوت کرد، آیا می‌توان صدور کارت جعلی معافیت و تخلفات دیگر را پذیرفت و بازیکنان را فریب خورده دانست؟
برند صنایع دریایی ایران نمی‌تواند کارکنانش را بیمه کند!
داخلی
چند ماه حقوق معوق به کنار؛
برند صنایع دریایی ایران نمی‌تواند کارکنانش را بیمه کند!
واریز نشدن حق بیمه کارگرانی که در بوشهر برای صدرا کار می‌کنند، مدتی است ‌به بحرانی عجیب و غریب رسیده و موجب شده که تأمین اجتماعی، بیمه کارگران صدرا را به دلیل بالا رفتن مطالبات معوق، تمدید نکند. البته سرانجام این مشکل ‌با پا‌درمیانی برخی مسئولان موقتا برای یک ماه رفع شده، ولی طولی نخواهد کشید که دوباره ماه به پایان برسد و مشکل خودش را نشان دهد.
پاسخ راه‌‌آهن کشور به خبر «تابناک»
داخلی
پاسخ راه‌‌آهن کشور به خبر «تابناک»
جا دارد نماینده محترم در ارایه درخواست‌های خود قبل از هر چیز منافع ملی را مد نظر قرار داده و به گونه‌ای عمل فرمایند که خدای ناخواسته حمل بر انتقام و کینه‌جویی به دلیل عدم اجابت درخواست‌های قبلی نگردد.
چند توصیه به ایرانیانی که قصد دارند به «چالش سطل یخ» بپیوندند
داخلی
چند توصیه به ایرانیانی که قصد دارند به «چالش سطل یخ» بپیوندند
خشکسالی آغاز شده در کشورمان اینقدر نگران‌کننده است که به نظر لازم نیست بگوییم رایج شدن پیوستن به چالش سطل یخ در کشورمان، تند‌ترین نقد‌ها را از طرف افرادی به خود می‌بیند که به نوعی با معضلات خشکسالی بیش از دیگران آشنا هستند؛ امثال اقلیم‌شناسی که بر این باور است با اوضاع کنونی باید به کمپین کلوخ پیوست.
از «جیب‌بری» چلوکبابی‌ها و فست‌فودها تا خواب خوش ناظران!
داخلی
چاره‌ای نداریم جز لبخند زدن؛
از «جیب‌بری» چلوکبابی‌ها و فست‌فودها تا خواب خوش ناظران!
چه بی‌ثباتی در نرخ رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، چلوکبابی‌ها، فست فودی‌ها و... و چه جیب‌بری‌های مشاغلی که هنوز مالیات بر ارزش افزوده نمی‌پردازند، همه و همه ناشی از نبود ‌نظارت است که پیرو آن، جا دارد از نهادهایی که در انجام وظایف خود در این باره کوتاهی می‌کنند، گلایه کرد، اما آیا گلایه‌های ما تغییری پدید خواهد آورد؟
وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکل «پالم» را آمریکایی خواند!
داخلی
نه تنها کسی عذرخواهی نکرد، بلکه؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکل «پالم» را آمریکایی خواند!
نه تنها نوع روغن آمیخته ‌با محصولات لبنی که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به صراحت آن را پالم اعلام کرده بودند، توسط وزیر صنعت مورد تشکیک قرار گرفت، بلکه به نوعی آمیختن این روغن با شیر غیر مضر خوانده شد، چراکه آقای وزیر بر این باور است...