به‌روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۲
فیس‌بوک چند برابر شده اما ما هنوز گتره‌ای در آن رفتار می‌کنیم!
از حکایت دی‌جی حسین فسنقری تا ماجرای بخشایش ریحانه؛
بدین ترتیب به یاری کاربرانی که فارغ از هر فکر و خیالی لایک می‌زنند، کل حال و احوال یک ساعتِ فردی به روز‌ها، هفته‌ها و ماه‌ها مطلب و محتوای فکاهی علیه‌اش تبدیل می‌شود و اینقدر این روند تداوم می‌یابد که دیگر کسی از زور خنده نتواند به این نکته فکر کند که آیا اتفاقی درست در حال وقوع است؟ اتفاقی از آن دست که برای ریحانه رخ داده و به جای آنکه به حل مشکلش بیاید، گرهی بر گره کور زندگی این محکوم به اعدام زده است!
قوچ زخمی شکارچی غیرمجاز را به دره پرت کرد
یکی از شکارچیان خود را به قوچ زخمی رسانده و زمانیکه قصد بریدن سر حیوان را داشته با واکنش تهاجمی قوچ زخمی مواجه شده و پس از برخورد با دیواره های سنگی به عمق حدودا ۵۰ متری دره سقوط می کندو...
با این اخبار آیا مردم حق ندارند هدفمندی را پس بزنند؟!
معادل صادرات به ترکیه، گاز در کشور گم می‌کنیم؛
اگر به سخنان گذشته مسئولان دقیق شویم، درخواهیم یافت، حجم گاز گم شده در کشورمان باید به مراتب بیش از ۹ میلیارد متر مکعب در سال بوده و به عدد ۲۷۰ میلیارد متر مکعب در سال نزدیک شده باشد، چراکه بنا بر‌ آمار، میانگین گم شدن گاز در ‌کشورمان، دو برابر میانگین جهانی یعنی ۱۰ درصد است و میزان تولید این محصول در کشورمان ۲۷۴ میلیارد متر مکعب گزارش شده.
انتخاب رئیس دانشگاه به شیوه دموکراتیک یا مجلس خواص؟
تصمیم وزارت علوم برای انتخاب رئیس دانشگاه تهران؛
این نماینده‌ها که همگی باید دانشیار‌ یا استاد باشند، به کمک رأی‌گیری در دانشکده‌ها برگزیده خواهند شد و سرانجام ‌شورایی را شکل می‌دهند که با رأی‌گیری، سه تن را از بین خودشان ‌برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست دانشگاه برگزیده و انتخاب از میان این سه گزینه را به وزیر علوم می‌سپارند.
پسر شیطان صفت پس از یکسال دستگیر شد
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
پسر شیطان صفت پس از یکسال دستگیر شد
ماجراي اسارت کودک ۸ ساله در چنگ آدم ربايان/ حمله پلیس به مخفیگاه سارقان مسلح طلافروشی/ درخواست قصاص برای برادر/ زورگير با 50 ميليون چک پول جعلي گرفتار شد/ قاتل: از همه معذرت مي‌خواهم!/ سرقت 90 میلیونی دختر از پدر برای فرار به استرالیا/ احشام دزدان هويزه با خودروي سرقتي به دام افتادند/ انکار قتل برادرزاده/ پسر شیطان صفت پس از یکسال دستگیر شد/ متهم: اجنه دستور شکار کودکان را می‌دادند!
واردات بنزین کاهنده «عزت ملی» است؛ اما فراگیری امثال سرطان نه؟!
داخلی
وقتی نماینده مجلس، یادش می‌رود که نماینده «مردم» است؛
واردات بنزین کاهنده «عزت ملی» است؛ اما فراگیری امثال سرطان نه؟!
گر بخواهیم تنها یک مزیت برای دعوا و مناقشات سیاسی پیدا کنیم، بی‌شک آن مزیت رو شدن برخی مسائلی است که در حالت عادی سیاسیون علاقه‌ای به نمایان شدن آن ندارند؛ نمونه بارز این رخداد را می‌توان در سخنان یک نماینده مجلس شورای اسلامی دید؛ نماینده‌ای که گویا نمایندگی گروه همفکرانش، موجب شده نمایندگی مردم را از یاد ببرد.
آیا وزیر برای حرف «نگفته» باید عذر بخواهد؟!
داخلی
در حاشیه جنجال بر سر عمل گوش وزیر صنعت؛
آیا وزیر برای حرف «نگفته» باید عذر بخواهد؟!
اینکه پزشکانی درباره خبری که بنا بر‌ «شنیده‌ها» تنظیم شده و درستی آن تأیید نشده است، ‌‌نظر داده و بدون آنکه وزیر را معاینه کرده و از نوع و مکانیزم عملی که وی روی گوشش انجام داده، آگاه باشند ولی درباره آن اظهار‌نظر کرده و از ممکن بودن انجام آن در کشور بگویند، بی‌شک جای ایراد دارد و جهت‌گیری اخبار را نشان می‌دهد.
گفت‌وگو با قهرمان دانش‌آموزی مسابقات روبوکاپ
داخلی
گفت‌وگو با قهرمان دانش‌آموزی مسابقات روبوکاپ
وقتی بنا بر نتایج مطالعات میدانی صورت‌ گرفته دریافتیم که بیشترین درصد آسیب و ناتوانی، مختص به زانو، انگشتان دست، گردن و مچ پاست، پروژه‌ای برای ساخت دستگاه‌های توانبخشی این اعضا کلید زدیم که ...
داماد، مادرزنش را براي مداخله‌هايش كشت
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
داماد، مادرزنش را براي مداخله‌هايش كشت
قتل پس از آشنايي در پارتي شيطاني/ پایان جیب‌بری‌های ۶ زن و ۸ مرد/ لو دادن دزد خانه پیرزن از سوی دوست باوجدان/ قاتل دو برادر در کردستان کشته شد/ اقدام به خودکشی بعد از قتل دوست قدیمی/ محاکمه شکارچی زنان به اتهام قتل/ رد شدن در کنکور بهانه جاعل پزشک‌نما/ دستگيري باند زنان”دخل زن" در بازار تهران/ داماد، مادرزنش را براي مداخله‌هايش كشت
ترور یک معلم در راسک همزمان با سفر روحانی
داخلی
ترور یک معلم در راسک همزمان با سفر روحانی
این نماینده مجلس وقوع حوادث متعددی از این دست در منطقه را ناشی از عدم قاطعیت مسئولان دانست و با تأکید بر برنامه داشتن تروریست‌ها در این حوادث‌ گفت: مدت‌های مدیدی‌ است که سرقت مسلحانه، گروگان گرفته شدن و خطراتی از این دست، گریبان مردم‌ به ویژه شیعیان را گرفته و گروه‌های تندرو وهابی از هر فرصتی برای ضربه زدن به وحدت و امنیت در منطقه بهره می‌گیرند.
برنامه «نود» واسطه آشنایی با قهرمانانی جدید شد
داخلی
وقتی پربیننده‌ترین برنامه ورزشی، کارآمدترین رسانه اجتماعی می‌شود؛
برنامه «نود» واسطه آشنایی با قهرمانانی جدید شد
گرگ و میش اول امروز، وقتی زمان اجرای حکم نزدیک می‌شد، جمعی با حضور خود در محل، درخواست رضایت از خانواده مقتول را ‌‌داشتند، ولی وقتی ضابطان قضایی، طناب را دور گردن محکوم انداختند، شاید هیچ کدام ‌باور نمی‌کردند رویدادی غیر از اعدام رخ دهد؛ اما این گونه شد.
نرخ دیه ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شد
داخلی
نرخ دیه ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شد
وزیر دادگستری که در حاشیه مراسمی در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، نرخ دیه امسال را ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.
چرا کوره آدم‌سوزی پژو را با اسکانیا بازسازی می‌کنیم؟!
داخلی
حاشیه‌نگاری بر آتش‌سوزی سه اتوبوس در یک روز؛
چرا کوره آدم‌سوزی پژو را با اسکانیا بازسازی می‌کنیم؟!
از تصادف خونین اتوبان قم‌ ـ تهران که دو اتوبوس اسکانیا شاخ به شاخ شدند، آتش گرفتند و مسافرانشان در شعله‌های آتش سوختند، تا به امروز شمار بسیاری از این اتوبوس‌ها آتش گرفته و اسکانیا را تبدیل به کابوس مسافران کرده‌اند؛ اتوبوس‌هایی که به نظر می‌رسد خطری در درونشان نهفته است، ولی معلوم نیست چرا هنوز ‌به راحتی تردد می‌‌کنند؟
هنوز هستند والدینی که کودکانشان را زنده به گور می‌کنند!
داخلی
هنوز هستند والدینی که کودکانشان را زنده به گور می‌کنند!
اگر دست از کتمان آمار برداشته و «هشدار ساوه» را جدی بگیریم، آنگاه ‌می‌توان امید داشت روش‌هایی برای تعیین این دست مادران سنگدل در پیش گرفته شده و با ‌حمایت از ایشان، تلاشی جمعی برای کاستن از درد نوزادان معصومی که باید با درد متولد شوند، در دستور کار قرار گیرد.