l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۶
bolet_tele
زمین‌خواری در حیران از سال 82 شروع شده؛ تاکنون کجا بودند؟
سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری:
تشریح آخرین وضعیت پرونده شکایت از سعید مرتضوی، محکوم شدن متهم جاسوسی برای آمریکا و اسرائیل، کشف گوشی تلفن همراه و سی سکه طلا در بازرسی سرزده از بند هفت زندان اوین و از مهدی هاشمی، آخرین وضعیت پرونده زمین خواری در گردنه حیران و بیان برخی واقعیت های نشنیده درباره این پرونده، همکاری دستگاه قضا با قوه مجریه در نبارزه با فساد اقتصادی و... بخش هایی از سخنان امروز اژه ای با خبرنگاران بود.
با اینکه اشتباهات را برایشان ارسال کردم، کلید تست‌ها را تصحیح نکردند!
شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکترا از سازمان سنجش +مستندات؛
حتی اگر استدلالات من را که برگرفته از کتاب هاست، به هر دلیل مردود می‌دانند، چه دلیلی داشته که از اعتراض بنده به چهار سؤال، تنها سه تایش را بررسی کرده‌اند؟ ثانیا چرا به درخواست من برای حضور در کمیته تخصصی بررسی اشکالات برای ارائه ادله توجهی نشد؟ من مطمئنم این سؤالات باید تصحیح یا حذف شوند و برای اثبات حرف هایم...
آتش، جانِ موسس جان‌پناه و چند صد حیوان را گرفت!
گزارش مصور از دومین حادثه برای پناهگاه نگهداری حیوانات در هفته اخیر؛
علت حادثه هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است؛ اما تقریبا بیشتر گربه های بی پناه و آسیب دیده‌ای که در این پناهگاه نگهداری و تیمار می‌شدند، یا سوخته یا به علت خفگی مرده‌اند و علت فوت خانمی که مسئول این پناهگاه نیز بوده، خفگی اعلام شده است.
فعال محیط زیست: امیدوارم روزی این جریمه‌ها صرف سربازان محیط زیست شود
جریمه میلیاردی قاچاقچیان 16 پرنده شکاری نادر در اصفهان؛
جریمه قانونی این دو شکارچی، علاوه بر مجازات از بابت جنبه عمومی جرم، پرداخت ۹ میلیارد و ششصد میلیون ریال (۹۶۰ میلیون تومان) ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب دولت و تحمل حبس خواهد بود؛ حکمی که احتمالا تقدیر از سازمان محیط زیست و دستگاه قضا را به دنبال خواهد داشت و مایه خرسندی و دلگرمی دست اندرکاران حفاظت از محیط زیست و فعالان و دوست داران این عرصه خواهد شد.
tr_box
tl_box
کاش این دست دیدارها را در مقیاس انبوه تکرار کنیم
داخلی
حاشیه نگاری بر اقدامی شایسته تقدیر در هفته دولت؛
c_bolet

کاش این دست دیدارها را در مقیاس انبوه تکرار کنیم

فایده دیگر برگزاری این نشست ها را می‌توان پیگیری برنامه‌هایی دانست که با تغییر وزرا، گاه به بوته فراموشی سپرده می‌شود و گاه از مسیر اصولی خود فاصله پیدا می‌کند، به ویژه زمانی که تغییر وزرا در اثر تغییر دولت ها رقم خورده باشد، زیرا از جمله آسیب های رایج تغییر دولت ها در کشورمان، تغییر مدیران در مقیاس انبوه است!
توطئه عروس برای قتل مادرشوهر
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
c_bolet

توطئه عروس برای قتل مادرشوهر

نجات پسربچه ۶ ساله از دام سیاه پیرمرد/ توطئه عروس برای قتل مادرشوهر/ متهم فراري پرونده «گروگانگيران خشن» دستگير شد/ حريق گسترده کارگاه چوب در مشهد/ همسرم مرتب در فضاي مجازي عكس‌ مي‌گذارد/ كاهش قربانيان تصادف با اطلاع‌رساني ممكن است/ هتك آبروي دانشجوي دكترا در اينترنت/ حریق یک اتوبوس با ۴۰ سرنشین/ قتل پدر بعد از کشتن دوست/ خودکشی مقابل خانه زن مورد علاقه/
اصولگرایان و اصلاح طلبان به وضعیت سفید رسیدند یا توفان در راه است؟!
داخلی
در آستانه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران؛
c_bolet

اصولگرایان و اصلاح طلبان به وضعیت سفید رسیدند یا توفان در راه است؟!

سکوتی که در آستانه هشتم شهریور، موعد برگزاری انتخابات هیأت رئیسه شورا برای سال سوم عجیب تر جلوه می‌کند، به ویژه آنکه در آخرین انتخابات برگزار شده، آنچنان جنگ تمام عیاری میان دو جناح در این شورا شکل گرفته بود که نمی‌شد از تک رأی عضو تصادفی یا عزادار هم صرف نظر کرد. پس چرا از آن تب و تاب در این روزها خبری نیست؟
دیگر این عکس را بازنشر ندهید، چون پرونده آن بسته شده!
داخلی
خطر بیخ گوش کمپین های موفق ایرانی؛
c_bolet

دیگر این عکس را بازنشر ندهید، چون پرونده آن بسته شده!

در شرایطی که برخی کمپین های به راه افتاده در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه به موفقیت های قابل توجهی دست یافته‌اند و امثال «کمپین نه به خرید خودرو صفر» توانسته غول های خودروساز کشور را به چالش بکشد، اتفاقی در دنیای مجازی در حال وقوع است که نگران کننده است.
پدرم را به دلیل کمبودها از دست دادم؛ هم کمبود تجهیزات و هم کمبود متخصص!
داخلی
نامه پردرد جوان دشتستانی به وزیر بهداشت؛
c_bolet

پدرم را به دلیل کمبودها از دست دادم؛ هم کمبود تجهیزات و هم کمبود متخصص!

در اثنای این 7 ساعت اتفاقات عجیب و ناگواری رخ داد که اکنون که به ذهنم خطور می کند، به شدت قلبم را به درد می آورد. پدرم حدودا چهار ساعت جلوی چشمانمان دچار تشنج شد. از شروع تشنج که هر 15 ثانیه یک بار اتفاق می افتاد، به تدریج شدت آن بیشتر و بیشتر می شد، تا آنجایی که حتی دهان او پر از خون شد! جالب آنکه وقتی جهت اعلام این وضعیت به سوپروایزر، پزشک و پرستاران بخش مراجعه می کردیم، با کمال خونسردی آن را علامتی طبیعی تشخیص می دادند و اظهار می کردند نشانه به هوش آمدن است!
محیط بانان مجازند از اسلحه خود استفاده کنند
داخلی
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران؛
c_bolet

محیط بانان مجازند از اسلحه خود استفاده کنند

این باور القا شده در جامعه، باعث شده، برخی شکارچیان متخلف با این تصور که محیط بانان حق تیراندازی ندارند، گستاخ تر شده، به راحتی در برابر محیط بانان مقاومت کنند و حتی به ایست محیط بانان توجهی نکنند که این امر اغلب به درگیری مسلحانه منجر خواهد شد.
وقتی برخی متخصصان انحصار طلبی خود را فریاد می‌زنند!
داخلی
درخواست عجیب دکتران داروساز از وزیر؛
c_bolet

وقتی برخی متخصصان انحصار طلبی خود را فریاد می‌زنند!

همه این درخواست های سرگشاده در حالی مطرح می‌شوند که به اذعان نویسندگان نامه، سود داروخانه ها تحت تأثیر برخی مسائل کاهش یافته وگرنه هرگز چنین نامه سرگشاده‌ای منتشر نمی‌شد و کسی نگران بیت المال یا بیکاری فارغ التحصیلان آینده این رشته هم نمی‌شد.
آیا تنها مشکل گردشگری کشور، کمبود سرویس بهداشتی است؟!
داخلی
کاش برای یکبار هم که شده به دست دیگران نگاه کنیم؛
c_bolet

آیا تنها مشکل گردشگری کشور، کمبود سرویس بهداشتی است؟!

به این سیاهه، سرقت مفاخر ایران زمین توسط کشورهای همسایه را هم می‌توان افزود که در سایه آن، امثال ترکیه و جمهوری آذربایجان سال هاست برای خود اسم و رسمی دست و پا کرده و طمع کشورهای نوپایی چون امارات و قطر را هم برای به نام زدن مفاخر ایران برانگیخته‌اند تا دریابیم که بi راستی چرا سالهاست وعده رونق اقتصادی غیروابسته به نفت در کشورمان محقق نشده است?
کمپینی که قرار است جور ناکارآمدی قوانین و نهادهای نظارتی را بکشد!
داخلی
راهکاری برای حفاظت از باغات تهران؛
c_bolet

کمپینی که قرار است جور ناکارآمدی قوانین و نهادهای نظارتی را بکشد!

تخریب هایی که کمتر باغی از آن جان سالم به در برده و اگر اینچنین هم باشد، امید چندانی به رقم نخوردن آن در آینده نیست؛ درست مثل حکایت آن باغ موقوفه که تا همین اواخر به دستور واقف آن عمل می‌شد و حالا آبیاری درختانش قطع شده تا خشک شوند و بتوان در آن ساخت و ساز کرد.
br_box
bl_box