l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
bolet_tele
ترفند چند صد میلیارد تومانی تأمین‌ اجتماعی و سکوت مسئولان!
سیاست‌های راه بنداز جا بنداز و «مزايای انگيزه‌ای مازاد بر حداقل دستمزد»؛
باید به کارفرمایان حق داد که از اعمال ناگهانی چنین تصمیمی ـ آن هم اجباری ـ شوک زده شوند، زیرا می‌دانند اگر از پرداخت این مبلغ سرپیچی کنند، از یک سو ممکن است در کوتاه مدت ارسال گزارش‌های ماهانه‌شان به صورت آنلاین ناممکن شده و وارد مجادله‌ای نفسگیر شوند و از سوی دیگر، آگاهند که در حسابرسی‌های دوره‌ای بابت تأخیر‌ها با جریمه‌های سنگین مواجه خواهند شد!
دو بار زباله را در خیابان رها کنید، معادل نرخ یک پراید جریمه می‌شوید!
کنکاش در طرحی که به تازگی در همدان به اجرا درآمده؛
این مسئول از منظری جدید به ماجرا نگاه می‌کند و می‌گوید: باید توجه کرد اینکه سطل‌های زباله برچیده شده و به مردم می‌گوییم زباله‌ها را در زمانی مقرر پشت در منزل بگذارند، یعنی اکرام شهروندان، زیرا می‌گوییم لازم نیست زباله را تا سطل‌ها ببرید و همینکه از منزل خارجش کنید کافی است.
«کاهش ساعت کار زنان» خوب است، به شرطی که قاتل نان نشود!
لایحه حمایتی دولت برای زنان در دستور کار مجلس؛
هرچه قانون مرخصی زایمان با تعلل دولت دهم در ارسال لایحه و عجله نمیاندگان مجلس برای جا نماندن از منویات رهبری، نصفه و نیمه به تصویب رسید و کارآمدی لازم را نیافت، این بار قرار است قانونی برای حمایت از زنان در دست بررسی و تصویب قرار گیرد که ظاهرا همه جوانب آن سنجیده شده است؛ همه جوانب، جز یک نکته بسیار مهم!
هزینه خرید منزل برای خانواده عقیل تامین شد
گزارشی از مهربانی یک ملت:
قطعا عقیل های زیادی اطراف ما زندگی می کنند بدون آنکه به آنها توجهی داشته باشیم؛ این روایت تلخ، تلنگری برای همه ما است تا عقیل های شهرمان را قبل از دیر شدن دریابیم.
tr_box
tl_box
وقت آن رسیده که پدیدآورندگان امثال «میزان» را هم به میزان بسپریم!
داخلی
حاشیه‌نگاری بر تعطیلی یک شبه بانک غیرمجاز؛
c_bolet

وقت آن رسیده که پدیدآورندگان امثال «میزان» را هم به میزان بسپریم!

چرا مسئولان اقدامات خوب خود را با معرفی قصور کنندگانی که موجب سربرآوردن این دست نهادهای غیرمجاز و غیرقانونی شده ‌معرفی نکرده و مجازات نمی‌کنند؟ آیا غیر از این است که غیرمجاز بودن امثال میزان باید سالها پیشتر مکشوف می‌شد و مقابله با آن در دستور کار قرار می‌گرفت؟ چه کسی وظایف نظارتی خود را به انجام نرساند که...
با این آمار همه چیز برای مرگ و میر ناشی از ایدز فراهم است!
داخلی
بی خبری دو‌سوم ایرانیانِ اچ‌‌آی‌وی مثبت از بیماری خود؛
c_bolet

با این آمار همه چیز برای مرگ و میر ناشی از ایدز فراهم است!

حالا اگر به سخنان این مقام مسئول، این نکته را اضافه کنیم که موج سوم شیوع این بیماری در کشورمان، از طریق روابط جنسی است، بی‌اطلاعی بیش از دو‌سوم مبتلایان به این بیماری و ناآگاهی ۶۰ درصد طیفی که در خطر ابتلا به آن هستند، معنای متفاوتی خواهد یافت، به ویژه آنکه می‌بینیم برای آگاه‌سازی این طیف، لازم به آموزش ایشان در مدارس است که برای آن تقریبا هیچ برنامه‌ای نداریم.
کابوس می‌بینیم، ما را اعدام کنید!
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
c_bolet

کابوس می‌بینیم، ما را اعدام کنید!

پسر ١١ساله؛ ناجی بیماران نیازمند/ چشم هاي مقتول رهايم نمي کند!/ سقوط هولناک کارگر جوان روی میلگرد/ شوهرم مرتب دوستانش را به خانه مي‌آورد/ ضربات خونبار بیل به خاطر چند بسته اسکناس/ بررسی علت قتل معلم سیستانی/ خودكشي نافرجام نوجوان بروجردي/ گذشت از باجناق خطاكار در جلسه محاكمه/ 250 نفر با چوب و کلنگ به جان هم افتادند/ درخواست طلاق از شوهر كم درآمد/ کابوس می‌بینیم، ما را اعدام کنید!
«قزل حصار»‌ها چشم انتظار دیدن توصیه آیت‌الله طالقانی
داخلی
به بهانه تصمیم تبدیل «بازداشتگاه اوین» به بوستان؛
c_bolet

«قزل حصار»‌ها چشم انتظار دیدن توصیه آیت‌الله طالقانی

اگر قرار به جابجایی زندان باشد و در این جابجایی محاسنی دیده شود، امثال ندامتگاه قزل حصار هم می‌تواند در اولویت اقدام قرار گیرد و حتی از آن فرا‌تر، باید ‌هرچه سریع‌تر برای سامان دادنش اقدام کرد. برای سامان دادن محله‌ای که همه چیزش متأثر از زندانی است که در آنجا واقع شده است!
جوابیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان به «تابناک»
داخلی
c_bolet

جوابیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان به «تابناک»

متاسفانه مرحومه علی رغم تلاش پزشکان معالج فوق تخصص ریه و مراقبتهای ویژه در آی سی یو فوت می‌نماید که گزارش پزشکی قانونی از کالبدشکافی ایشان و بررسی پاتولوژی نمونه های اخذ شده از جسد، آمبولی را تایید نموده است. لذا با عنایت به مطالب فوق الذکر ضمن ابراز تاسف دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ آن مرحومه و همدردی با خانواده ایشان، از آن سایت خبری محترم انتظار دارد...
حاشیه امن اسیدپاشان اصفهان روز به روز وسیع‌تر می‌شود!
داخلی
نیم نگاهی به آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی زنجیره‌ای؛
c_bolet

حاشیه امن اسیدپاشان اصفهان روز به روز وسیع‌تر می‌شود!

آیا دشواری‌های اجرای حکم قصاص اسیدپاشی، مانع اجرای قصاص نمی‌شود؟ آیا قصاص برای افرادی که اسیدپاشی می‌کنند، کافی است؟ آیا ضرورت ندارد ‌مجازات‌های تکمیلی در این باره پیش بینی شده و مثلا افراد مرتکب اسیدپاشی علاوه بر قصاص، به حبس‌های طولانی مدت نیز محکوم شوند؟ این‌ها برخی از پرسش‌هایی هستند که به رغم گشوده شدن بزرگ‌ترین پرونده اسیدپاشی، هنوز پاسخ نیافته‌اند.
شکنجه بیرحمانه یک کفتار در رامهرمز
داخلی
c_bolet

شکنجه بیرحمانه یک کفتار در رامهرمز

ماده کفتار به رغم تحمل درد و رنج فراوان در مقابل ضایعات وارده بسیار مقاوم بود اما تلاش دامپزشکان برای نجات جان این حیوان بی نتیجه بود و متاسفانه پس از گذشت چهار روز به دلیل انتشار عفونت و شدت جراحات وارده، ماده کفتار از بین رفت.
آیا کوچ اجباری میلیون ها ایرانی برایتان نگران کننده است؟
داخلی
خوانده می‌شوید؛
c_bolet

آیا کوچ اجباری میلیون ها ایرانی برایتان نگران کننده است؟

تا چه اندازه هشدارهایی را که درباره بحران آب منتشر می‌شود، ‌قبول دارید و درست می‌دانید؟ آیا رقم خوردن و شدت گرفتن بحران آب برای شما هم نگران‌کننده است؟ راه مقابله با این نگرانی چیست؟ این خبر با نظرات شما تکمیل خواهد شد.
«بومی سازی قبل از تولید»؛ شاهکاری از  مسولان صنعت هوایی!
داخلی
به بهانه انتشار گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره پروژه «ایران 140»؛
c_bolet

«بومی سازی قبل از تولید»؛ شاهکاری از مسولان صنعت هوایی!

به رغم شکست پروزه ایران 140، طرح های کلان دیگری مانند «طراحی و ساخت سه فروند هواپیمای 100-150 نفره» با اعتباری در حدود 72 میلیارد تومان ظرف 5 سال به تصویب رسیده و در دست اجرا قرار دارد که هیچ تاثیری از تجربه کسب شده در فرایند انتقال فناوری ساخت ایران 140 در آنها راه نیافته است و بی دلیل نیست که روند این طرح ها پیشرفت خوبی از خود نشان نمی‌دهد.
کمیته امدادی‌ها تا کنون انباشته بودند و حالا قرار است هزینه کنند!
داخلی
چرا فقر در جامعه‌مان این همه شدت گرفته؟
c_bolet

کمیته امدادی‌ها تا کنون انباشته بودند و حالا قرار است هزینه کنند!

فتاح در ادامه با اشاره به محرومیت بسیار برخی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در نقاط مختلف، به تغییر رویکرد کمیته امداد در خبرگیری از خانواده‌های تحت پوشش خود تأکید کرد و گفت: این گونه نیست که ما در تهران بنشینیم و تنها دستور دهیم تا بنا به سلسله مراتب، کار و امورات یک فرد رفع شود، بلکه باید خود مسئول به فرد رجوع کند و مشکلاتش را جویا شود.
br_box
bl_box