به‌روز شده در: ۰۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۴:۳۶
بازهم تصادف بلای جان حیات وحش پارک گلستان
در اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری L90 با یک آهوی ماده در جاده آسیایی پارک ملی گلستان منجر به تلف شدن آهو شد.
هوای پایتخت در شرایط ناسالم
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با قرار گرفتن ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون روی عدد 102 در شرایط ناسالم قرار گرفت.
درد این خانواده هر روزه است و رنجشان نا‌تمام +فیلم
فراخوانی برای یاری هموطنان محروم؛
هرچه سهم ایشان از مال دنیا اندک بوده، از قناعت اینقدر به این خانواده رسیده که بی هیچ حمایتی زیسته‌اند و تا اینجای کار پیش آمده‌اند و چه بسا اگر کسی سراغی از ایشان نمی‌گرفت، باز گلایه‌ای نداشتند؛ این را می‌شود از سخنان پیرمرد‌ دریافت که اگرچه درخواستی را نصفه نیمه طرح می‌کند، سخنانش نه رنگ و بوی گلایه دارد و نه رد و نشانی از توقع می‌توان در آن یافت.
تعطیلی ادارات و اعلام شرایط بحرانی در زابل
معاون فرماندار زابل گفت: با توجه به اینکه میزان غلظت و آلودگی هوا در این شهرستان بسیار زیاد بوده و طوفان شن، شعاع دید را نیز در مناطق مختلف تا حد بسیار پایینی کاهش داده است تصمیم برآن شد تا به‌جز ادارات و سازمان‌های امدادرسان و انتظامی سایر دستگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تعطیل اعلام شوند.
فرجام برادرکشی با ترغیب همسر برادر
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
فرجام برادرکشی با ترغیب همسر برادر
بخشش پدر زن قاتل/ ارتکاب 2 جنایت در کمتر از یک‌ماه/ فرجام برادرکشی با ترغیب همسر برادر/ پايان گروگانگيري 350 ميليوني/ پايان گروگانگيري 350 ميليوني/ کشف 119 کیلو تریاک از یک سمند/ داماد به جای خانه بخت به زندان رفت/ «احد مشکي» دستگير شد/ آخرین برگ از دفتر زندگی یک مهربان/ مرد معتاد پس از قتل ۲ دخترش خودکشي کرد
سقوط یک فروند جنگنده آموزشی ارتش در فارس
داخلی
سقوط یک فروند جنگنده آموزشی ارتش در فارس
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک فروند هواپیمای جنگنده عملیاتی – آموزشی ارتش ، روز سه شنبه در حوالی بختگان در استان فارس سقوط کرد.
کار خیر را باید درست نوشت نه درشت!
داخلی
گفت‌وگوی «تابناک» با مدیر «خیریه همت»؛
کار خیر را باید درست نوشت نه درشت!
یکی از اصلی‌ترین آفات‌ نهادهای حمایتی این است که کارشان را گسترده کرده‌اند؛ اما سطحی! مثلا به افراد مستمری ناچیزی در دراز‌مدت می‌دهند که شاید بودجه سنگینی برای آن اختصاص یافته باشد، ولی کارآمد نیست. کمک‌های موثر هم می‌تواند نیاز افراد را به طور اساسی برطرف کند و هم ‌پله مؤثری برای ترقی این افراد در آینده به شمار آید.
از پرونده‌ زنجانی و محاکمه غیابی تا ممنوع‌البیانی
داخلی
محسنی‌اژه‌ای تشریح کرد؛
از پرونده‌ زنجانی و محاکمه غیابی تا ممنوع‌البیانی
رییس دیوان عالی کشور بیان کردند که پرونده کهریزک نیاز به کار کارشناسی دقیق داشته که در حال انجام آن هستند و امیدواریم زودتر انجام شود و من به سهم خودم نیز امیدوارم این پرونده در دیوان عالی کشور به زودی رسیدگی و حکم آن نهایی شود.
این فیلم را مسئولان ببینند و راجع به عملکرد خودشان قضاوت کنند!
داخلی
برای نجات این دانش آموزان چقدر بودجه لازم است؛ چقدر همت؟
این فیلم را مسئولان ببینند و راجع به عملکرد خودشان قضاوت کنند!
مسئولان آموزش و پرورش منطقه از اوضاع اسفناک مدرسه آگاهند، ولی ساخت آن را بسته به یافتن زمین دانسته و از جایگزین کردن بیغوله با کانکس هم به دلایل ناگفته دیگر دریغ ورزیده‌اند تا در نتیجه امیدها به ساختمانی بازسازی شده با کاهگل باشد که به باد و بارانی بند است.
از متهمی که میان حرف همه می‌پرید تا فردی بدون آدرس پستی!
داخلی
حاشیه‌نگاری بر پرونده‌ای که رسیدگی به آن به سال پنجم رسیده؛
از متهمی که میان حرف همه می‌پرید تا فردی بدون آدرس پستی!
اوضاع مرگ و میر در آنجا آنقدر به روال بود که تلفات سالانه آن بازداشتگاه را همه مسئولان مرتبط با آنجا می‌دانستند، ولی کسی به روی خود نیاورده بود تا روز به روز از برگ تقویم زمان بگذرد و نوبت به این سه جوان برسد؛ جوانانی که نه اراذل و اوباش بودند، نه پیشتر پایشان به پاسگاه، دادگاه و بازداشت رسیده بود و نه اگر اصرار سعید مرتضوی می‌بود، آن روز گذرشان به آن نقطه شوم می‌افتاد.
کاش راه‌های نظارتی را بازگو کرده و خودی نشان دهیم!
داخلی
از کودک آزاری در مهد کودک تا قتل در خانه سالمندان؛
کاش راه‌های نظارتی را بازگو کرده و خودی نشان دهیم!
وقتی پدر و مادر‌ها ناچارند صبح تا شب بدوند تا ‌حداقل‌ها را تأمین کنند و مجبورند فرزند دلبندشان را به مهد بسپرند، هنگامی احساسات و عواطف در اثر ارتقای بیش از اندازه پول و مادیات رنگ باخته و افزایش جمعیت، کوچک شدن منازل، کاسته شدن ‌فرزندان و عواملی از این دست، موجب رونق گرفتن خانه‌های سالمندان شده، آیا توقع زیادی است که از نهاد مسئولی چون بهزیستی، نظارت سفت و سخت بخواهیم؟
واژگونی قطار حامل گاز مایع در شهر ری
داخلی
واژگونی قطار حامل گاز مایع در شهر ری
شب گذشته، یکی از بوژی‌های واگن مخزن‌دار باری در حین جابجایی واگن‌ها روی خطوط فرعی در ‌ایستگاه ری از خط خارج شد و مأموران فنی راه‌آهن به منظور پیشگیری و رعایت مسائل ایمنی و جلوگیری از هر گونه اتفاق، خواستار حضور مأموران آتش‌نشانی و شرکت گاز در منطقه شدند.
علت عدم انتشار فیلم و عکس از اعدام مه‌آفرید
داخلی
علت عدم انتشار فیلم و عکس از اعدام مه‌آفرید
مگر از کسانی که به زندان می‌روند یا شلاق می‌خورند و یا جزای نقدی پرداخت می‌کنند عکسی منتشر می شود؟ مگر از سایر اعدام‌ها از سوی قوه قضائیه عکسی منتشر شده است؟ البته باید به این نکته اشاره کنم که اگر دادگاه در مورد این پرونده حکم می‌داد که اعدام باید در ملأعام باشد، عکس هم منتشر می‌شد اما حکم به اعدام در ملأعام داده نشد.
شیک پوش سیاه دل
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
شیک پوش سیاه دل
کارگر ساختمانی زیر قطعه بتنی جان باخت/ محاکمه دوباره مردی که حکم اعدامش لغو شد/ زن آرایشگر؛ قربانی نقشه مرد سارق/ كلاهبرداري خانوادگي با راه‌اندازي دفتر بيمه/ حمله با چاقو به خواستگار عاشق‌پیشه/ قتل پدر به خاطر هیچ/ غرق شدن 2 جوان در کانال آب سوگيلي مياندوآب/ حريق در بازار بزرگ تهران/ مسموميت 230 نفر در يک روستا/