بزرگترین رویداد علمی کشور در برج میلاد با حضور  پروفسور مسعود حیدری و مهندس شعبانعلی
      وسایل پرمصرف را عصر و غروب بکار نگیریم            فقط در مواقع تماشا تلویزیون را روشن کنیم       
به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۷
«خلازیل» بدون آنکه از کسی کمک بگیرد آباد شد؟! +تصاویر
زمین‌خواری نه؛ کوخ‌نشینی تعریف بهتری است؛
زندگی که چه عرض کنیم،‌‌ همان گونه که کار رایج در این منطقه از جنس کارهای چسبیده به زندگی مدرن شهری به شمار می‌آید و حتی شک داریم، نسب دادن تعریف کار به آن‌ها درست باشد یا خیر، جنس زندگی در خلازیل نیز متفاوت با تعاریف رایج است؛ البته این نظر ماست، وگرنه ساکنان خلازیل چنین عقیده‌ای ندارند.
آیا در ساعات آینده وایبر فیلتر خواهد شد؟!
مهلت یک ماهه دستگاه قضا به پایان رسید؛
آیا قرار است مسدود‌سازی وایبر، واتس‌اپ و تانگو از فردا به اجرا در‌آید؟ آیا ممکن است کارهای صورت گرفته در وزارت ارتباطات، موجب جدا شدن صف این نرم‌افزار‌ها از هم شده و هر سه نرم‌افزار یادشده مشمول انسداد نشوند؟ آیا مهلت در نظر گرفته شده تمدید خواهد شد؟
دیدن «هما» برای من که خوش‌یمن بود؛ بگذارید آدرس ندهم!
گفت‌وگو‌ «تابناک» با عکاس خوش‌ذوقی که افسانه را به تصویر کشیده؛
پای سخنانش که می‌نشینی، تازه متوجه غربت محیط زیست کشور و گونه‌های کم نظیرش می‌شوی؛ آنجا که می‌بینی در سال ۱۳۹۳ تازه برای نخستین بار پروسه‌ای برای عکاسی از یکی از گونه‌های اساطیری سرزمینمان شکل گرفته که اگر ذوق عکاس نبود، چه بسا هرگز شکل نمی‌گرفت.
اشد مجازات در انتظار اسیدپاشان اصفهان
سخنگوی دستگاه قضا خواستار شد:
جدای مطرح کردن آخرین وضعیت پرونده‌های مشهوری چون پرونده بابک زنجانی، سعید مرتضوی، ریحانه جباری و مهدی هاشمی، بحث روز جامعه یعنی اسیدپاشی به چندین زن از جمله مهم ترین مسائل مطرح شده در نشست امروز سخنگوی دستگاه قضا با اصحاب رسانه بود اژه ای در محکومیت این اقدام، آن را ناجوانمردانه و جنایتکارانه خواند.
تعرض به زن جوان توسط 2 سارق منزل
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
تعرض به زن جوان توسط 2 سارق منزل
معلم ابتدایی با رگبار مسلسل شهید شد/ شکارچی دختربچه‌ها به زودی اعدام می‌شود/ ماجراي قتل زن باردار مقابل چشمان فرزندانش/ ابراز پشیمانی مرد همسرکش در دادگاه/ تعرض به زن جوان توسط 2 سارق منزل/ شهادت افسر كلانتري با شليك شبانه مرد ناشناس/ آتش سوزی انبار فرش/ 3کشته در واژگوني وانت حامل دانش آموزان/ بازداشت «بهرام دراکولا» با يک کيلو کراک/ دوئل خونین در جشن عروسی
اسیدپاشی به شهروندان به پایان رسیده یا هنوز ادامه دارد؟!
داخلی
باز هم «زنجیری» به انتهای یک پرونده چسبید تا همه مستأصل شویم؛
اسیدپاشی به شهروندان به پایان رسیده یا هنوز ادامه دارد؟!
مگر می‌شود همه تند و تیزی رویدادهای رخ داده را با تکذیب شایعات گرفت و نگرانی پدید آمده از اسیدپاشی در اصفهان را به سادگی رفع کرد؟ پاسخ ساده است؛ خیر. پس چرا راهکاری برای اطمینان بخشیدن به شهروندان و تلاش محسوسی برای ترمیم امنیت خدشه‌دار شده شهروندان به کار بسته نشده و کسی با اطمینان به مردم وعده پایان یافتن اسیدپاشی‌ها را نمی‌دهد؟
چرا دستگاه‌ها به وظیفه خود در قبال درمان ایثارگران عمل نمی‌کنند؟!
داخلی
چرا دستگاه‌ها به وظیفه خود در قبال درمان ایثارگران عمل نمی‌کنند؟!
بر پایه بند «ج» اصلاح شده تبصره ۱۶ لایحه بودجه، دولت مکلف است ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران بازنشسته و شاغل در دستگاه‌های اجرایی و افراد تحت تکفل آن‌ها، اعم از خدمات بیمه و درمان تکمیلی را توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت کند اما آنچه در عمل رخ می‌دهد بسیار متفاوت است؛ اینقدر که گاه ایثارگران را از اینجا رانده و از آنجا مانده می‌کند.
یک درس فراموش نشدنی از الاغ‌های جزیره هنگام!
داخلی
یک درس فراموش نشدنی از الاغ‌های جزیره هنگام!
ماجرا به اواخر سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد؛ زمانی که حسین با وانت نیسان آبی‌رنگش – که یکی از معدود خودروهای موجود در جزیره است – مشغول گذشتن از جاده‌ ساحلی موسوم به قیر بوده که ناگهان با الاغی روبه‌رو می‌شود که در وسط جاده نشسته و راه را بر او سد کرده! انگار می‌خواست به او چیزی بگوید…
دام «برترین جراح مغز جهان» برای پروفسور سمیعی!
داخلی
دام «برترین جراح مغز جهان» برای پروفسور سمیعی!
بازی‌هایی که برخی خواسته یا ناخواسته با مشاهیر تاریخ کشورمان کرده و با نسبت دادن روایات خوب فراوان، اسباب بزرگ نمایی دروغین خوبی‌های ایشان و در نتیجه تحت الشعاع قرار دادن و حتی تخریب واقعیت‌های نیک زندگی ایشان را فراهم می‌آورند، به تازگی به شکلی عجیب درباره یکی از مشاهیر کنونی کشورمان کلید خورده است.
با این طرح، می‌توان بدون دریافت بودجه، تروریست‌ها را ناکام کرد
داخلی
پیشنهاد «تابناک» برای تأمین بودجه بستن مرزهای شرقی؛
با این طرح، می‌توان بدون دریافت بودجه، تروریست‌ها را ناکام کرد
سال‌های سال است که تا اتفاق شومی در مرزهای شرقی کشورمان رخ می‌دهد، پای تکمیل نشدن اجرای طرح بستن مرز‌ها به میان آمده و گلایه از تأمین نشدن بودجه مورد نیاز آن مطرح می‌شود. اکنون «تابناک» می‌خواهد پیشنهادی برای رفع این مشکلات بدون نیاز به بودجه مطرح کند که هم قابلیت اجرا در دیگر مرزهای کشور را داراست و هم می‌تواند طرح انسداد را به عالیت رین طرح ممکن مرزبانی ارتقا دهد.
بلندپروازی با جسیکا، دکه‌داری با تاباک و رها شدن در ایران!
داخلی
سهم گم شده معلولان در جامعه ایرانی؛
بلندپروازی با جسیکا، دکه‌داری با تاباک و رها شدن در ایران!
بدین ترتیب، نقص عضو در جامعه ایرانی برابر می‌شود با بیرون رفتن این افراد از چرخه زندگی عادی، مگر آنکه فرد معلول توان مضاعفی به خرج داده و همپای دیگر افراد جامعه کار کند، یا از نعمت داشتن خانواده و آشنایان هوادار بهره‌مند باشد و اتفاقاتی از این دست، وگرنه کیست که نداند قانون تصویب شده برای اختصاص بخشی از استخدام‌های نهادهای گوناگون به معلولان، از جمله وامانده‌ترین قانون‌هاست!
نشانه‌ای آشکار از جدی نگرفتن بحران آب در کشور!
داخلی
بودجه پروژه‌های مهار آب‌های مرزی در محاق؛
نشانه‌ای آشکار از جدی نگرفتن بحران آب در کشور!
تنها تفاوت اواخر عمر دولت گذشته با حالا این بود که آن‌ها به کمبود بودجه اذعان داشتند و حساب ما را یکسره کردند؛ اما در دولت کنونی هر روز وعده می‌دهند که بودجه مصوب تا هفته آینده واریز خواهد شد، ولی این وعده‌ها ماه‌هاست ‌تکرار می‌شود و جز افزودن بر بدهی و از دست رفتن اعتبارمان، هیچ سودی عایدمان نکرده است.
چگونه می‌توان سی هزار حیوان را از ۲۰۰ میلیون شلیک نجات داد؟
داخلی
پیشنهادی که در «خندوانه» مطرح شد +فیلم
چگونه می‌توان سی هزار حیوان را از ۲۰۰ میلیون شلیک نجات داد؟
یک میلیون اسلحه شکاری رسمی [جوازدار] در این مملکت وجود دارد که سهم هر یک سالانه دویست گلوله است که می‌شود سالی دویست میلیون فشنگ، یعنی امکان سالانه دویست میلیون شلیک وجود دارد، در حالی که سی هزار حیوان [غیر از پرندگان] در حیات‌وحش کشورمان وجود دارد و ثبت شده است
ماجراي قتل شوهر در گرداب خيانت
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
ماجراي قتل شوهر در گرداب خيانت
ماجراي قتل شوهر در گرداب خيانت/ صحنه‌سازی ناشیانه برای پنهان‌کردن راز قتل شریک/ سرقت با انار مسموم/ درخواست تخفیف مجازات برای متهم به قتل 17 ساله/ برادركشي در پيتزا فروشي به خاطر حقوق/ دستگیری آدم ربایان مالکان املاک گرانقیمت/ دستگيري دزدان بهشت زهرا (س)/ سارق ECU خودروها دستگير شد/ شوخی خطرناک با پسر دانش‌آموز در حیاط مدرسه/ پلیس در یک قدمی عامل اسیدپاشی اصفهان