به‌روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۸
می‌گویند وام می‌دهیم ولی به شرط شکست دیو سپید!
هفت‌خوان پرداخت یک وام ویژه برای دانشجویان دکترا؛
بخش سوم فرم، معاونت پژوهشی را ملزم کرده که پرونده درخواست وام را به معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستاده و بار دیگر در آنجا درباره پرداخت/عدم پرداخت وام تصمیم‌گیری شود و در آخر باید این درخواست به تأیید معاونت آموزشی دانشگاه هم برسد. اگر همه این مراحل با خوبی و خوشی طی شد، نوبت معرفی دو ضامن معتبر و ارسال مدارک به وزارت خانه است تا در آنجا...
روایت تلخ ترک تحصیل بعد از رنجی که معلم سبب‌سازش شد
خشونت پنهان در کلاس‌های درس؛ بخش اول
در روزگاری که گوشی‌های تلفن همراه، هوشمند شده و رواج استفاده از نرم‌افزارهای ارتباطی و شبکه‌های مجازی کاری کرده که در کمترین زمان ممکن، یک عکس جالب، یک فیلم بامزه یا حتی یک لطیفه جدید، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و موجبات خنده عده‌ای را فراهم آورد، شاید پرداختن به فیلمی که سال‌ها پیش‌ منتشر شده، چندان جذابیتی نداشته باشد، به شرطی که از سرانجام تلخِ نقش‌آفرین آن فیلم بی‌اطلاع باشیم!
اجرایی نشدن دستور سازمان بازرسی درباره متخلفان یک پرونده!
کوتاهی چند تن از مدیران محرز شد و به صدور دستور هم رسید، ولی...
آیا غیر از این است که مخاطبان میلیونی سازمان تأمین اجتماعی انتظار داشتند با تغییر دولت، در حراست از حق و حقوقشان دقت بیشتری شده و با متخلفان برخوردهای سریع و قاطعی شود؟ آیا این پرونده تنها پرونده‌ای است که در آن مماشات مشهود است؟ آیا چنین مواردی نشان نمی‌دهد ‌برخورد صورت گرفته با مدیرانی که آشکار شدن تخلفات گسترده‌شان در گزارش مجلس، همه را شگفت زده کرد، کافی نبوده؟
وقتی دولت به فکر سرمایه‌گذاری در گردشگری نیست، وای به حال بقیه!
گرانی‌های نوروزی از راه رسید؛
آیا نمی‌توان بخشی از اعتبارات استان‌های کم‌بهره‌تر در گردشگری را در قالب یارانه سفر به این مناطق اختصاص داد و در قالب خدماتی مثل پرداخت بخشی از هزینه ایاب و ذهاب و اقامت مسافران، خدماتی ویژه ارائه کرد تا سود ناشی از گسیل داشتن این مسافران به آن شهر‌ها، به توسعه آن مناطق منجر شده و کمبودهای این عرصه کمتر خودنمایی کند؟
تناقضات عجیب و غریب مصوبه مجلس با قانون خدمت وظیفه عمومی!
داخلی
آیا شورای نگهبان می‌تواند مانع قانونی شدنِ این اشتباهات فاحش شود؟
تناقضات عجیب و غریب مصوبه مجلس با قانون خدمت وظیفه عمومی!
مصوبه مجلس به رغم داشتن امتیازاتی چون توجه به سربازان غائب،‌ چنان اشکالاتی دارد که می‌تواند آن را به عنوان نمونه‌ای عجیب در تاریخ قانون‌گذاری در کشورمان در حافظه‌ها ثبت کند؛ قانونی که تنها زمانی نفعش به شما می‌رسد که متخلف باشید، که در غیر این صورت، راه گریزی از‌ خدمت سربازی ندارید!
حبس، مجازات اسیدپاشی روی 2 خواهر + عکس
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
حبس، مجازات اسیدپاشی روی 2 خواهر + عکس
نقشه تازه‌‌عروس برای قتل شوهر/ کادر درماني بيمارستان ها، طعمه هاي جديد کلاهبرداران/ ۱۰۱دزد پایتخت زمین‌گیر شدند/ جزئیات تصادف خونبار اتوبوس مسافربری در جاده نطنز/ درخواست طلاق از مردي که مي‌خواهد پدر شود/ نوجوان دانش‌آموز، طعمه شرور سابقه‌دار/ گلوله از اسلحه من شليك شد/ فرضیه‌های جنایی در قتل دوقلوهای ساروی/ گیر کردن کودک در لباسشویی/ حبس، مجازات اسیدپاشی روی 2 خواهر + عکس
به جای حمایت از «گرگر» و «یاحق» چوب لای چرخشان نگذاریم!
داخلی
برای حمایت از محصولات ملی چه باید کرد؟
به جای حمایت از «گرگر» و «یاحق» چوب لای چرخشان نگذاریم!
این اشکال هنگامی بیشتر به چشم می‌آید که می‌بینیم اعمال فیلترینگ خاص بر نتایج این موتورهای بومی، نه به عنوان مزیت ویژه این محصولات، که به صورت اجبار متجلی شده است؛ یعنی طراحان موتورهای بومی به جای آنکه اعمال این نوع فیلترینگ خاص را به دلایل فرهنگ ایرانی دانسته و کاربران را مخیر بگذارند که با اعمال تغییراتی، این نوع فیلتر را فعال کرده یا به عکس، ‌فیلتر خاصی را بر نتایج به کاربران تحمیل کرده‌اند.
درس‌هایی که از شکست «تحریم دانشگاه ماساچوست» می‌توان گرفت
داخلی
درس‌هایی که از شکست «تحریم دانشگاه ماساچوست» می‌توان گرفت
این تحریم به قدری عجیب بود که نه تنها با اعتراض گسترده دانشجویان ایرانی، شکل‌گیری کمپین‌های مختلف در دنیای مجازی و همراهی بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با آن همراه شد، بلکه صدای اعتراض اعضای جامعه علمی این کشور و روزنامه‌نگاران آن دیار را هم درآورد و لغو آن را به مطالبه‌ای جمعی تبدیل کرد.
حکم اعدام محیط‌بان دنایی نقض شد
داخلی
حکم اعدام محیط‌بان دنایی نقض شد
دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط بان غلامحسین خالدی را که سه بار توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود را نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دادگاه دیگری ارجاع نمود.
راستی کجای نظام سلامت متحول شده که دیدنش سخت است؟!
داخلی
پای به پای یک بیمار در مراجعه به یک بیمارستان؛
راستی کجای نظام سلامت متحول شده که دیدنش سخت است؟!
وقتی پرسنل کلینیک از راه رسیدند دریافتیم که همه این تصورات باطل بوده چراکه متوجه شدیم نه ویزیت خارج از نوبتی در کار است، نه پزشکان زودتر از هشت در کلینیک حاضر خواهند شد و نه اصولا متخصص داخلی یا دستگاه گوارش در این روز در کلینیک حضور خواهد یافت! باورم نمی‌شد که باید به مادرم بگویم باید بار دیگر پله ها کلینیک را با درد بالا برود، از خیابان و میدان عبور کنیم و به اورژانس برسیم تا دنبال راه تسکین دردش بگردم!
آیا گیاهخواری «خطرناک» است و در ایران «خطرناک تر»؟
داخلی
پاسخی بر یک ادعای در حال ترویج در جامعه ایرانی؛
آیا گیاهخواری «خطرناک» است و در ایران «خطرناک تر»؟
کافی است بدانیم میلیون ها تن در کشورهای چون هند و چین به این شیوه زندگی می‌کنند و سالیان بسیار طولانی، گیاهخواری در کشورمان رواج داشته تا به سادگی بتوانیم نتیجه بگیریم اگر این شیوه خطر آفرین بود و به سلامت افراد لطمه می‌زد، می‌بایست تاکنون شواهد زیادی برای اثبات اشکالات آن در دست می‌داشتیم؛ در حالی که این گونه نیست.
در شادی نوروزی ۴۰۰ خانواده سهیم شوید
داخلی
فراخوان ویژه «خیریه همت»؛
در شادی نوروزی ۴۰۰ خانواده سهیم شوید
اگه رفقا و دوستان همت کنن و توان و ظرفیت خودشون و دوروبریاشون از خانواده و دوست و آشنا گرفته تا همکار و همکلاسی و … یکپارچه کنند،‌ یه کمکی جمع کنیم تا بلکه بتونیم یه بسته مختصر تهیه کنیم هدیه بدیم به خونواده‌های نیازمند تا شب عیدی دلخوشی اندکی باشه براشون.
کار به جایی رسیده که باید از باقی‌ ماندن پادگان‌ها در شهر دفاع کنیم!
داخلی
ساخت‌و‌ساز نهادهای نظامی صدای مسجدجامعی را هم درآورد؛
کار به جایی رسیده که باید از باقی‌ ماندن پادگان‌ها در شهر دفاع کنیم!
شاید عجیب باشد که ‌بشنویم، زمین‌های ‌در اختیار ارگان‌های نظامی و انتظامی‌، ‌گاه تبدیل به برج‌های مسکونی می‌شوند یا از دلشان مجتمع‌های تجاری سر بر می‌آورد و هیچ اعتراضی هم در توقف روند آن‌ اثری ندارد، ولی متأسفانه بار‌ها و بار‌ها شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم؛ اتفاقاتی که دیگر متخلفان را هم جری‌تر می‌کنند.
کاش قبل از شکستن سکوت با توهین، مشورت هم می‌کردید!
داخلی
حاشیه‌نگاری بر حمله کم‌سابقه مشاور ابتکار به وزیر بهداشت؛
کاش قبل از شکستن سکوت با توهین، مشورت هم می‌کردید!
آیا جا نداشت اول به اصل بحران می‌پرداختید و درباره آن نظر کار‌شناسی می‌دادید. از افق‌های پیش رو و کاستی‌ها سخن می‌گفتید و بعد به نقد عملکرد سایرین می‌پرداختید؟ آیا بحران گرد و غبار را امثال وزیر بهداشت پدید آورده‌اند که آن‌ها را سیبل می‌کنید یا پیش از ایشان، کسان دیگری را سراغ دارید که به هر دلیل درباره‌شان سکوت می‌کنید؟!