به‌روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۹
بارانی که در اهواز می‌بارد، هم تیره است و هم نادیدنی!
قابل توجه مسئولانی که بودجه می‌گیرند، وعده می‌دهند و از یاد می‌برند؛
مقصر کیست؟ هر کس پاسخی برای این سوال دارد و در این باره اختلاف نظرهای زیادی به چشم می‌خورد اما تقریبا برای همه واضح است که در این میان هیچ قصوری متوجه مردم نیست؛ پس چرا رنجی که اینچنین به مردم تحمیل می‌شود، تمامی ندارد و گزندی به قصور کنندگان نمی‌رسد؟
باید برای راننده مست مجازات تتمیمی در نظر گرفت
وکیل پرونده مرگ قهرمان واترپلوی کشور در تصادف خونین؛
در این پرونده طبق گزارش پلیس، راننده حین مستی رانندگی و تصادف کرده است. ضمن اینکه زمان تصادف در ماه حرام بوده است. یکی از عوامل مشدده مجازات احتمالی در این پرونده نیز همین موضوع است. عامل دیگر ...
شکارچیان رئیس محیط زیست شهر را هدف قرار دادند
در بردسیر رخ داد؛
شکارچی متخلف که حاضر به تسلیم نبود، با قنداق اسلحه گلوله زنی که همراه داشت، ضربه محکمی ‌بر سر محیط‌بان رئیس اداره بردسیر وارد می‌کند و سرخوش نیز ‌روی زمین می‌افتد.
نگرانیم مبادا انتخابات شورایاری‌ها، نهاد «انتخابات» را خدشه‌دار کند
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در گفت‌وگو با «تابناک»؛
در ساختار و نظام‌های انتخاباتی، باید فرایند‌ها و سیستم‌ها به گونه‌ای باشد که در آن حقوق داوطلبان، حقوق رأی دهندگان و حقوق حاکمیت تضمین و تأمین شود، لذا در اینجا فرایند نظارت می‌تواند تضمین کننده این حقوق باشد و از این باب است که پرداختن به این موضوع بااهمیت می‌شود.
چرا تصمیم روحانی درباره سازمان فضایی درست است؟
داخلی
حاشیه‌نگاری بر تصمیم دولت درباره لغو یک مصوبه در ارتباط با سازمان فضایی؛
چرا تصمیم روحانی درباره سازمان فضایی درست است؟
مشایی و یاران وی از‌‌ همان آغاز با مخدوش کردن نقش و وظایف کارفرما، مجری و ناظر در قالب پژوهشگاه فضایی طوری رفتار کردند که نمی‌شد انتظار چندانی از روند صحیح و کار‌شناسانه تعریف مأموریت‌ها و پروژه‌های فنی داشت و به دنبال آن، می‌توان انتظار داشت که تخلفاتی نیز روی دهد؛ موضوعی که اکنون دولتمردان بر وقوع آن در گذشته تأکید دارند.
فریدونکنار؛ مکان بزرگترین ضیافت برای پرندگان و بزرگترین قتلگاهشان
داخلی
تعارضی شگفت‌انگیز که در دنیا بی‌سابقه است؛
فریدونکنار؛ مکان بزرگترین ضیافت برای پرندگان و بزرگترین قتلگاهشان
هر چه نگرانی ها از شیوع دوباره آنفلوانزای مرغی و اخباری که از جان باختن چند تن بر اثر ابتلا به آن در شرق آسیا به گوش می‌رسید، برای دوست داران حیات وحش کشورمان حائز اهمیت بود و نوید تعطیلی صید و شکار را به همراه داشت، اما اخبار رسیده حکایت از آن دارد که این امیدها سرابی بیش نبوده است.
متهم تبرئه شد، سرش را در دادگاه بریدند
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
متهم تبرئه شد، سرش را در دادگاه بریدند
متهم تبرئه شد، سرش را بریدند/ زن فراري در چنگ سارقان حرفه اي/ سرقت‌های دزد سابقه‌دار در استخرهای مردانه/ همسرم زياد حرف مي‌زند/ اعدام تنها بازمانده جنايت گلپايگان در ملأعام/ اجراي حکم اعدام يک متجاوز به عنف/ «کوره» و همدستش دستگیر شدند/ انتقام‌گیری اینترنتی از دوست قدیمی در وبلاگ/ شایعه مجازی حمله کفتار به پسری در شوشتر
اقدام نمایندگان مجلس نه سیاسی بود که بلوا بسازد و نه بی نقص!
داخلی
حاشیه‌نگاری بر مصوبه تغییر قانون کار در مجلس؛
اقدام نمایندگان مجلس نه سیاسی بود که بلوا بسازد و نه بی نقص!
اگر به نکات مثبت و ابهاماتی که متوجه تغییرات نمایندگان مجلس در قانون کار است، دقیق شویم، ‌در‌خواهیم یافت که بلواهای شکل گرفته پیرامون این تغییرات بی‌اساس است؛ آنقدر که به نظر می‌رسد، اگر منتقدان این تغییر مانند وزیر و مدیران تحت امر، به جای مخالفت صرف با تغییرات، به مدد بهتر شدن قانون در مجلس می‌آمدند، چه بسا اندک اشکالات موجود نیز مرتفع می‌شد.
برای ابطال مجوز کشتار خرس، باید به کوه زد
داخلی
وقتی «بیانیه‌نویسی» برای مدافعان محیط زیست اولویت بالاتری دارد؛
برای ابطال مجوز کشتار خرس، باید به کوه زد
در حالی که انبوه سمن‌های زیست محیطی مشغول نامه‌نگاری به رئیس جمهور و محکوم کردن تندروی‌های برخی هم‌قطاران، دعوت یکدیگر به اعتدال و البته جعلی خواندن مستندات و ادعاهای هم هستند، اخباری به گوش می‌رسد که اگر بگوییم کم‌کاری این سمن‌ها در پس آن‌ها آشکار است، سخنی به اغراق نگفته‌ایم.
تأخیرهای طولانی، بالاخره گریبان شرکت‌های هواپیمایی را گرفت!
داخلی
بعد از اقدام جالب توجه مسافران «ایران ایر»، نوبت به «آتا» رسید؛
تأخیرهای طولانی، بالاخره گریبان شرکت‌های هواپیمایی را گرفت!
مسافران معترض که از این همه نابسامانی در این عرصه دلگیر و ناراحتند، وقتی می‌بینند ماحصل پرداخت هزینه‌های سنگین مسافرت هوایی، جز حضور طولانی مدت در فرودگاه و بر هم خوردن ریتم عادی زندگی خودشان و احتمالا خانواده‌شان نیست و در ازای این مشکلات به وجود آمده، هیچ حمایتی از ایشان نمی‌شود، چاره‌ای جز اقدام عملی ندارند.
تغییرات در سازمان فضایی ترسناک‌تر است یا مخالفان تغییر؟!
داخلی
تأملی در دو جوابیه شگفت‌‌انگیز از ناسا و سازمان فضایی ایران و یک سؤال؛
تغییرات در سازمان فضایی ترسناک‌تر است یا مخالفان تغییر؟!
می‌توان دو گروه را برشمرد که یا نگران بد‌تر شدن اوضاع هستند و یا از ابراز نگرانی، انگیزه‌های سیاسی دارند؛ یعنی گروهی از این بابت که دولت یازدهم نتوانسته اعتمادشان را در عرصه علوم فضایی جلب کند یا دلایل مشابه، نگرانند تغییرات در سازمان، به بهبود آن منجر نشود و گروهی دیگر با تغییرات مخالفند، چون منافعشان در این تغییرات به خطر می‌افتد!
چگونه است که نویسندگان نامه، خودشان آن را امضا نکرده‌اند؟ +توضیحات
داخلی
تداوم واکنش سمن‌های محیط زیستی به نامه سرگشاده به رئیس‌جمهور؛
چگونه است که نویسندگان نامه، خودشان آن را امضا نکرده‌اند؟ +توضیحات
گفتنی است، «تابناک» با توجه به تعدد جوابیه‌های دریافتی در این باره و ممکن نبودن قضاوت به دلیل برخی مستندات ارائه شده و ابهاماتی که متوجه ماجرا می‌شود، پرداختن به این موضوع را متوقف خواهد کرد؛ به این امید که در سایه فعالیت سمن‌های محیط زیستی و تلاش ایشان برای نشان دادن نقص و نواقص احتمالی، گفتمانی سازنده با محور اعتدال شکل گیرد که می‌تواند مایه مباهات تمامی ایرانیان باشد.
کشف تخلفات مالی و سیاسی در سازمان فضایی محصول «مشایی»+سند
داخلی
غائله تغییرات در سازمان فضایی وارد فاز جدیدی شد؛
کشف تخلفات مالی و سیاسی در سازمان فضایی محصول «مشایی»+سند
شریعتمداری با انتقاد از جنجال‌های رسانه‌ای اعلام کرد، قرار نیست‌ سازمان فضایی انحلال یابد و پیشنهاد شده است تا وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات طبق قانون مسئولیت این سازمان و پژوهشگاه زیرمجموعه آن را بر عهده بگیرد؛ اما تشکیل پژوهشگاه فضایی و تغییرات سازمان فضایی که از سوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور غیرکار‌شناسی خوانده شده بود، ایده کسی نبود جز اسفندیار رحیم مشایی!
جعل امضا و لوگو ادعایی بی اساس است؛ تحت فشار تکذیب نکنید
داخلی
جوابیه «انجمن نوای آب و محیط زیست زاگرس» به یک خبر؛
جعل امضا و لوگو ادعایی بی اساس است؛ تحت فشار تکذیب نکنید
به نظر می‌رسد ما و دوستانمان در تشکل‌های زیست محیطی نباید بدون توجه به تخصصی بودن برخی حوزه‌ها و بدون مطالعه و ارزیابی کافی، پای مطالب مختلف را امضا کنیم، اما این انتظار هست که اگر مطلبی را پذیرفتیم، به حکم اخلاق، پای حرفی که زده‌ایم بایستیم.