l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۰
bolet_tele
سالانه معادل 384 برابر دریاچه چیتگر بیابان می‌سازیم!
ناز شست همگی مان با این آمار فراموش شده؛
سالانه حدود ۵۰ هزار هکتار در کشور بیابان زایی رخ می دهد که علت عمده آن برداشت بی رویه از سفره های آب زیرزمینی و استفاده بیش از حد از خاک است. از ۱۶۴ میلیون هکتار مساحت کشور، ۳۲ میلیون هکتار آن در محدوده بیابانی قرار دارد که از این میزان حدود ۷ میلیون هکتار آن کانون بحرانی هستند.
سرنوشت پیام‌رسان محبوب ایرانیان هم به مذاکرات گره خورد!
وزارت ارتباطات برای حل مشکلات پیش آمده، به «تلگرام» نامه زد؛
این مذاکره همان گونه که در سؤال خبرنگار آمده، ممکن است به راه اندازی سرورهای تلگرام در ایران منجر شود که می‌تواند مزایا و معایبی ‌ ‌داشته باشد یا به بحثی فنی ختم شود که در نتیجه آن طرفین یکدیگر را قانع خواهند کرد که اشکال از کیست و برای رفع آن چه راهکارهایی وجود دارد.
این شما و این «پزر»هایی که به مدد رسانه ملی، مشهور شدند!
«ماه عسل» تبلیغات برای قشر مرفه؛
هرچه مشاغلی از این دست برای بسیاری‌مان ناشناخته و متعجب کننده است، ‌برای قشری خاص و محدود، بسیار آشنا و منطبق با سبک زندگی‌شان به نظر می‌رسد؛ بنابراین، معرفی یک پزر یا مانکن، به رشد و توسعه کسب و کار ایشان در آن طبقه و حتی توسعه بازار کاریشان منجر شود، اما رهاورد حضور این تیپ میهمانان در رسانه ملی چیست؟
حتی پیش‌گیری از وقوع جرم را هم برعکس متوجه شده‌ایم!
به جای مقابله با شهروندان، از آنها کمک گرفت؛
کیست که نداند با خلوت کردن شهر از مردم، حتی اگر با کاهش وقوع تخلفات مواجه شویم، باز نشانه موفقیت نیست؛ همانگونه که وقوع 10 تخلف در جایی که صد نفر حضور دارند، اوضاع وخیم تری را در قیاس با جایی که در آن هزارتن حضور دارند و 15تخلف صورت گرفته، نشان می‌دهد!
tr_box
tl_box
پیام رسان «تلگرام»: دلیل کند شدن ارتباط در ایران، داخلی است!
داخلی
سیاست «یک بام و دو هوا» در قبال نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه‌
c_bolet

پیام رسان «تلگرام»: دلیل کند شدن ارتباط در ایران، داخلی است!

آن گونه که این پیام می‌گوید، دلیل کندی این روزهای تلگرام در ایران، نه خدماتی که این شرکت ارائه می‌دهد، که مشکلاتی است که isp های ایرانی برایش به وجود آورده‌اند؛ مشکلاتی که تلگرام علتش را نمی‌داند، ولی به نظر برای خیلی از ایرانیان حدس زدن درباره آن سخت نیست!
اوضاع این بیماری وخیم‌تر از آن‌ که فکرش را می‌کردیم!
داخلی
نیم نگاهی به آمارهای دردناک اعتیاد در کشور؛
c_bolet

اوضاع این بیماری وخیم‌تر از آن‌ که فکرش را می‌کردیم!

چرا پس از 35 سال نباید یک مرکز سنجش آمار و مانیتورینگ قوی در ستاد داشته باشیم که دائم تحولات منطقه‌ای، ملی و استانی را رصد کند و پاسخگو باشد تا روزی چشم باز نکنیم و ببینیم آمار 10 هزار مصرف کننده مخدر صنعتی به 400 هزار رسیده است؟
چوبه دار؛ فرجام ٢ جنایت در ١٧ روز
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
c_bolet

چوبه دار؛ فرجام ٢ جنایت در ١٧ روز

خانم دکتر سقط جنین می‌کرد/ مرگ غم‌انگيز پسر نوجوان پس از گرفتن كارنامه/ فالگير اينترنتي دستگير شد/ دستگيري قاچاقچي شيشه با شليك تير جنگي/ مصدوم حادثه مهاباد درگذشت/ مرگ تلخ کودک در موتورسواری پدر و مادر/ زورگيري نافرجام دزدان نقابدار از مالک رستوران هاي زنجيره اي
کاش برای یکبار هم شده، وزیر کشاورزی را استیضاح کنند!
داخلی
تاملی درباره نقش وزارت جهاد کشاورزی در بحران خشکسالی؛
c_bolet

کاش برای یکبار هم شده، وزیر کشاورزی را استیضاح کنند!

به نظر می‌رسد وزارتخانه‌ای که متولی مباحث کلان کاشت، داشت و برداشت در کشور است، خود نیازمند کاشت برنامه ای مدون و دقیق برای ساماندهی خود باشد وگرنه چگونه می‌شود کشاورزی در کشورمان در این سطح مورد توجه باشد که وزارتخانه‌ای به آن اختصاص داده باشیم و بعد ببینیم که یکسال با کمبود گوجه فرنگی، نرخ این محصول کشاورزی سر به فلک می‌‍‌گذارد و یکسال دیگر آنقدر سیب زمینی کشت می‌کنیم که ناچار می‌شویم آن را به رایگان میام مردم توزیع کنیم!
مگر آتش سوزی ایلام چه چیز خاصی داشت که نگرانمان کند؟!
داخلی
c_bolet

مگر آتش سوزی ایلام چه چیز خاصی داشت که نگرانمان کند؟!

اگر بالگرد یا هواپیمای اطفای حریق نداریم، آیا نیروهای متخصصی برای اطفای حریق جنگل‌ها تربیت کرده‌ایم؟ اینجاست که پی خواهیم برد به رغم وجود سازمان های فراوان در این عرصه، هنوز مسأله ای مانند درخت و جنگل برایمان اینقدر مهم نبوده که نگران نگهداری‌شان شده و در این زمینه احساس کمبود کنیم، وگرنه تاکنون برای مهار آتش‌سوزی‌هایی که ضرر و زیانی بسیار سنگین وارد می‌کند، ده ها بار راهکارهای مختلفی اندیشیده بودیم.
برای پس انداز آب، باید کار کرد نه تبلیغ!
داخلی
درباره کمبود آب آدرس غلط ندهیم؛
c_bolet

برای پس انداز آب، باید کار کرد نه تبلیغ!

با قیاس مصرف آب در بخش کشاورزی و آب شرب مردم درخواهیم یافت که اگر مردم صرفه جویی را سرلوحه قرار ندهند، تنها بخشی از هزینه‌های تصفیه آب را هدر می‌دهند، حال آنکه بی توجهی به مصرف آب در بخش کشاورزی به تولید انبوه محصولات آب بر چون هندوانه منجر می‌شود که نتیجه آن رونق صادرات این محصولات و بهره مندی تاجران و مردمان دیگر کشورها از نتیجه سدهایی است که با خون دل خوردن های بسیار در کشورمان احداث شده اند!
وزارت‌خانه پیوندی، در آستانه تفکیک قرار گرفت!
داخلی
به فاصله سه سال از ادغام دو وزارت‌خانه؛
c_bolet

وزارت‌خانه پیوندی، در آستانه تفکیک قرار گرفت!

پیوندی که در 31 خرداد ماه سال 91 و بر اساس قانون انجام شده بود، به فاصله سه سال در آستانه گسست قرار گرفته تا ثابت شود ‌تنها ازدواج‌های ایرانی نیستند که پایداری‌شان کم شده و گاه زود می‌شکنند که برخی قوانین و تصمیمات اساسی نیز عمری بیشتر از چند سال ندارند.
در مقابله با زمین‌خواری تنها تلاش ما کافی نیست
داخلی
رئیس قوه قضائیه؛
c_bolet

در مقابله با زمین‌خواری تنها تلاش ما کافی نیست

اگر ما نیروی کافی داشته باشیم، بدون شک رسیدگی ها سریع تر می‌شود. یکی دیگر از علل اطاله دادرسی، تزلزل احکام و اعمال ماده 18 بود البته ما در این دوره ‌که در خدمت مردم هستیم، تلاش بسیار کردیم اعمال ماده 18 محدود شود و اعاده دادرسی هم مقررات خاص تری پیدا کند.
بازگشت مهاجران غیرقانونی به ازای ویزای گردشگری و بورس علمی
داخلی
روزنامه استرالیایی از توافق تاریخی با ایران خبر داد؛
c_bolet

بازگشت مهاجران غیرقانونی به ازای ویزای گردشگری و بورس علمی

دولت استرالیا در مورد اخراج و بازگرداندن هزاران پناهجوی ایرانی به ایران، با مقام‌های تهران که در قالب هیأتی بلندپایه در این هفته به استرالیا سفر کرده‌اند، مذاکراتی داشته و به مرحله اجرای چنین طرحی نزدیک شده است؛ طرحی که این روزنامه از آن به ‌تحولی در سیاست های دولت محافظه‌کار استرالیا یاد می‌کند.
غرامت پیش‌کش؛ لااقل برای رفع معضلات گتوند، چرخ را اختراع نکنید!
داخلی
تناقضات نگران کننده درباره بزرگترین سد خاکی کشور؛
c_bolet

غرامت پیش‌کش؛ لااقل برای رفع معضلات گتوند، چرخ را اختراع نکنید!

گویی راهکار مسئولان برای جبران اشتباه اول (جابجایی محل احداث سد) و اشتباه دوم (آبگیری سد در مجاورت معادن نمک)، اشتباه سومی مثل ساخت دوباره چرخ است، وگرنه روش لوله گذاری چند صد کیلومتری یا ساخت حوضچه های نمک زدایی برای میلیون ها متر مکعب آب شور را پیشنهاد نداده و برای اجرایش لوله نمی‌خریدند!
br_box
bl_box