بزرگترین رویداد علمی کشور در برج میلاد با حضور  پروفسور مسعود حیدری و مهندس شعبانعلی
      وسایل پرمصرف را عصر و غروب بکار نگیریم            فقط در مواقع تماشا تلویزیون را روشن کنیم       
به‌روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۷
اعطای بورسیه برای تحصیل در استرالیا در رشته مطالعات اندونزی!
شگفتی‌هایی که در نتیجه بررسی وضعیت بورسیه‌های غیرقانونی آشکار شد؛
بعد از آنکه ماجراهای جنجالی پیش آمده بعد از افشای اعطای بورسیه های غیرقانونی متعدد به استیضاح و عزل یک وزیر منجر شد، بالاخره یک فاز دیگر از برخورد با تخلفات رخ داده به انجام رسید تا بار دیگر نکات عجیبی افشا شود؛ نکاتی شبیه به آنچه وزیرسابق در روز استیضاح گفت تا معلوم شود بوده‌ند افرادی که در سایه بی قانونی برای رشته فقه و حدیث در خارج از کشور بورسیه گرفته‌اند! گزارش را بخوانید و شگفت زده شوید!
چرا طرح صیانت از حریم حجاب و عفاف «ماما»ها را ندید گرفت؟!
رونمایی از گاف نمایندگان مجلس +سند؛
با نیم نگاهی به متن طرحی که در مجلس اعلام وصول شده و در دست بررسی قرار گرفته، روشن است که بی‌دقتی بزرگی در نگارش متن آن صورت گرفته، وگرنه شمردن مشاغلی که باید استثنا شوند، کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسیده است، به ویژه آنکه می‌بینیم به پزشکان اشاره شده و حتی قانون گذار خارج از شمول بودن شغل مهمانداری هواپیما را هم فراموش نکرده است.
قسمت‌های مشترک آپارتمان که عمومی باشد، کجاها خصوصی ‌است؟!
نقدی بر مصوبه اخیر مجلس درباره حریم خصوصی؛
همان گونه که از نام طرح بر‌می‌آید، این مصوبه برای مقدور کردن انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در این اماکن و در راستای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر صورت گرفته است؛ اما عجیب اینجاست که مصوبه مجلس بر پایه فرضی به نگارش در‌آمده و به تصویب رسیده که می‌تواند جز در مواردی اندک، صادق نبوده و کلیت قانون را زیر سؤال ببرد.
در ماه‌های اخیر هفت یا هشت مورد اسیدپاشی در اصفهان رخ داده است
فرمانده پلیس در روز اعلام انزجار مردم اصفهان از اسیدپاشان؛
جا دارد که سخنان صادقانه رئیس پلیس کشور و تجمع خودجوش امروز مردم اصفهان را به فال نیک گرفته و حتی منتظر تداوم تجمع‌های اعلام انزجار از اسیدپاشان در روزهای پیش روی (برای نمونه پس از نماز جمعه) باشیم تا ثابت شود ‌هرکسی با هر تفکری قصد برهم زدن امنیت جامعه‌مان را داشته باشد، هم مانعش خواهیم شد و هم اجازه نخواهیم داد در سایه اقدامات شوم ایشان، دستاویز مطرح کردن مسائل حاشیه‌ای شکل گیرد.
«خلازیل» بدون آنکه از کسی کمک بگیرد آباد شد؟! +تصاویر
داخلی
زمین‌خواری نه؛ کوخ‌نشینی تعریف بهتری است؛
«خلازیل» بدون آنکه از کسی کمک بگیرد آباد شد؟! +تصاویر
زندگی که چه عرض کنیم،‌‌ همان گونه که کار رایج در این منطقه از جنس کارهای چسبیده به زندگی مدرن شهری به شمار می‌آید و حتی شک داریم، نسب دادن تعریف کار به آن‌ها درست باشد یا خیر، جنس زندگی در خلازیل نیز متفاوت با تعاریف رایج است؛ البته این نظر ماست، وگرنه ساکنان خلازیل چنین عقیده‌ای ندارند.
آیا در ساعات آینده وایبر فیلتر خواهد شد؟!
داخلی
مهلت یک ماهه دستگاه قضا به پایان رسید؛
آیا در ساعات آینده وایبر فیلتر خواهد شد؟!
آیا قرار است مسدود‌سازی وایبر، واتس‌اپ و تانگو از فردا به اجرا در‌آید؟ آیا ممکن است کارهای صورت گرفته در وزارت ارتباطات، موجب جدا شدن صف این نرم‌افزار‌ها از هم شده و هر سه نرم‌افزار یادشده مشمول انسداد نشوند؟ آیا مهلت در نظر گرفته شده تمدید خواهد شد؟
طلاق به خاطر علاقه همسر به مرد خيالي
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
طلاق به خاطر علاقه همسر به مرد خيالي
دست شکسته گروگانگیر، او را لو داد/ شکار 10 زن ساده‌لوح در نقش قاضی سرشناس/ رویای ​50 میلیونی گروگانگیران بر باد رفت/ 3کشته و مصدوم فرجام نقشه ساختگي سرقت مسلحانه/ نجات 25نفر از میان دود و آتش/ ورزشكاران مصدوم طعمه كلاهبرداري از بيمه/ طلاق به خاطر علاقه همسر به مرد خيالي/ نجات جان هفت سرنشین شناور/ انهدام باند بزرگ سرقت از کارگاه‌ها
دیدن «هما» برای من که خوش‌یمن بود؛ بگذارید آدرس ندهم!
داخلی
گفت‌وگو‌ «تابناک» با عکاس خوش‌ذوقی که افسانه را به تصویر کشیده؛
دیدن «هما» برای من که خوش‌یمن بود؛ بگذارید آدرس ندهم!
پای سخنانش که می‌نشینی، تازه متوجه غربت محیط زیست کشور و گونه‌های کم نظیرش می‌شوی؛ آنجا که می‌بینی در سال ۱۳۹۳ تازه برای نخستین بار پروسه‌ای برای عکاسی از یکی از گونه‌های اساطیری سرزمینمان شکل گرفته که اگر ذوق عکاس نبود، چه بسا هرگز شکل نمی‌گرفت.
اشد مجازات در انتظار اسیدپاشان اصفهان
داخلی
سخنگوی دستگاه قضا خواستار شد:
اشد مجازات در انتظار اسیدپاشان اصفهان
جدای مطرح کردن آخرین وضعیت پرونده‌های مشهوری چون پرونده بابک زنجانی، سعید مرتضوی، ریحانه جباری و مهدی هاشمی، بحث روز جامعه یعنی اسیدپاشی به چندین زن از جمله مهم ترین مسائل مطرح شده در نشست امروز سخنگوی دستگاه قضا با اصحاب رسانه بود اژه ای در محکومیت این اقدام، آن را ناجوانمردانه و جنایتکارانه خواند.
اسیدپاشی به شهروندان به پایان رسیده یا هنوز ادامه دارد؟!
داخلی
باز هم «زنجیری» به انتهای یک پرونده چسبید تا همه مستأصل شویم؛
اسیدپاشی به شهروندان به پایان رسیده یا هنوز ادامه دارد؟!
مگر می‌شود همه تند و تیزی رویدادهای رخ داده را با تکذیب شایعات گرفت و نگرانی پدید آمده از اسیدپاشی در اصفهان را به سادگی رفع کرد؟ پاسخ ساده است؛ خیر. پس چرا راهکاری برای اطمینان بخشیدن به شهروندان و تلاش محسوسی برای ترمیم امنیت خدشه‌دار شده شهروندان به کار بسته نشده و کسی با اطمینان به مردم وعده پایان یافتن اسیدپاشی‌ها را نمی‌دهد؟
چرا دستگاه‌ها به وظیفه خود در قبال درمان ایثارگران عمل نمی‌کنند؟!
داخلی
چرا دستگاه‌ها به وظیفه خود در قبال درمان ایثارگران عمل نمی‌کنند؟!
بر پایه بند «ج» اصلاح شده تبصره ۱۶ لایحه بودجه، دولت مکلف است ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران بازنشسته و شاغل در دستگاه‌های اجرایی و افراد تحت تکفل آن‌ها، اعم از خدمات بیمه و درمان تکمیلی را توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت کند اما آنچه در عمل رخ می‌دهد بسیار متفاوت است؛ اینقدر که گاه ایثارگران را از اینجا رانده و از آنجا مانده می‌کند.
یک درس فراموش نشدنی از الاغ‌های جزیره هنگام!
داخلی
یک درس فراموش نشدنی از الاغ‌های جزیره هنگام!
ماجرا به اواخر سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد؛ زمانی که حسین با وانت نیسان آبی‌رنگش – که یکی از معدود خودروهای موجود در جزیره است – مشغول گذشتن از جاده‌ ساحلی موسوم به قیر بوده که ناگهان با الاغی روبه‌رو می‌شود که در وسط جاده نشسته و راه را بر او سد کرده! انگار می‌خواست به او چیزی بگوید…
دام «برترین جراح مغز جهان» برای پروفسور سمیعی!
داخلی
دام «برترین جراح مغز جهان» برای پروفسور سمیعی!
بازی‌هایی که برخی خواسته یا ناخواسته با مشاهیر تاریخ کشورمان کرده و با نسبت دادن روایات خوب فراوان، اسباب بزرگ نمایی دروغین خوبی‌های ایشان و در نتیجه تحت الشعاع قرار دادن و حتی تخریب واقعیت‌های نیک زندگی ایشان را فراهم می‌آورند، به تازگی به شکلی عجیب درباره یکی از مشاهیر کنونی کشورمان کلید خورده است.
با این طرح، می‌توان بدون دریافت بودجه، تروریست‌ها را ناکام کرد
داخلی
پیشنهاد «تابناک» برای تأمین بودجه بستن مرزهای شرقی؛
با این طرح، می‌توان بدون دریافت بودجه، تروریست‌ها را ناکام کرد
سال‌های سال است که تا اتفاق شومی در مرزهای شرقی کشورمان رخ می‌دهد، پای تکمیل نشدن اجرای طرح بستن مرز‌ها به میان آمده و گلایه از تأمین نشدن بودجه مورد نیاز آن مطرح می‌شود. اکنون «تابناک» می‌خواهد پیشنهادی برای رفع این مشکلات بدون نیاز به بودجه مطرح کند که هم قابلیت اجرا در دیگر مرزهای کشور را داراست و هم می‌تواند طرح انسداد را به عالیت رین طرح ممکن مرزبانی ارتقا دهد.