بازدید 27234
۷
تابناک پس از پایان 72 ساعت افشاء می‏کند؛
واکنش به طرح چنین پیشنهادی چه بوده است؟ ترک اجلاس به نشانه اعتراض به چنین رفتار توهین آمیزی با ایران؟ نه! چرا باید اجلاسی را ترک کرد که پس از آن می‏توان به هزینه میزبان راهی سفر حج شد و پس از آن نیز با مراجعت به امارات متحده عربی به تهران بازگشت؟! دبیر ستاد بازیهای کشورهای اسلامی که صورتجلسه نخست را به امضاء رسانده بود، چه اشخاصی را همراه خود برده بود که بتوانند با او در دفاع از حق طبیعی ایران همراهی کنند؟
کد خبر: ۶۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۱:۵۸ 12 September 2009
در حالی که مسئولان ورزش ایران، مجوز تعویق بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی را به بهانه آنفولانزای خوکی در اجلاس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی به دست آوردند، اخبار دریافتی از علل دیگری برای تعویق این رویداد حکایت دارد که قطعاً برای حفظ کیان ایران اسلامی منجر به لغو این بازیها خواهد شد تا بدین شکل به ارزش‏های ملی و مذهبی ملت‏مان که به تاریخ گره ارج نهاده شود و رویدادی که قرار بود عزت ایران را به ارمغان بیاورد، ذلت را حمایل همیشگی مردم شریف کشورمان نسازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ هفتم اردیبهشت سال جاری همزمان با حضور هیات ناظر فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی برای نظارت بر نحوه آماده‏سازی و تدارک ایران برای میزبانی دومین دوره بازیهای کشورهای اسلامی که قرار بود به میزبانی تهران، مشهد و اصفهان برگزار شود، یک شائبه بزرگ به وجود آمد و آن عدم برگزاری دومین دوره بازیهای کشورهای اسلامی در ایران در پی درخواست مسئولان فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی برای حذف واژه Persian gulf - خليج فارس از روی روي مدال، بروشور و پوستر این دوره از مسابقات بود.

كميته نظارتي فدراسيون همبستگي كشورهاي اسلامي كه غير از 4 عضو ايراني‌اش (حسن ميرزاآقابيگ، علي كفاشيان، دكتر عليمرادي و دكتر شريف)، 15 عضو خارجي (اكثرا از كشورهاي عربي) دارد، با 13 نفر که در راس اين كاروان، بشير طرابلسي رئیس ليبيایی (ISSF) قرار داشت به كشورمان آمد تا در جريان آخرين پيشرفت‌هاي كشورمان براي ميزباني اين بازي‌ها قرار بگيرد. طرابلسي در همان جلسه اولش با مسئولان ستاد اجرايي بازي‌ها، نسبت به كلمه خليج فارس واكنش نشان داد و به اين تربيت دعواي طرفين که تا پیش از این اینچنین جدی نبود، علني شد.

موضوع زمانی جدی‏تر شد که روزنامه فرامنطقه‏ای الشرق‏الاوسط گزارش داد: "عربستان سعودي كه در سال 2005 ميزبان بازي‌هاي كشورهاي اسلامي بود به خاطر احترام به كشورهاي منطقه بويژه ايران بر مدال‌ها تنها از واژه خليج استفاده كرد و اگر ايران اصرار به استفاده از واژه خليج فارس دارد احتمال تحريم اين بازي‌ها از سوي كشورهاي عربي زياد است و عملا ايران اين امتياز مهم را از دست خواهد داد."

در پی انتشار چنین اخباری در سطوح داخلی و بین‏المللی، مسئولان ایرانی‏ برگزاری بازیها ضمن این رد خبر تابناک مبنی بر لغو بازیها مدعی شدند که مسئولان عرب این فدراسیون، پذیرفته‏اند که نام خلیج‏فارس بر یک سوی مدال‏های این دوره از رقابت‏ها که منقوش به نقشه ایران بود، درج شود. در ادامه نیز با رونمایی از نشان‏ها در حضور رسانه‏های گروهی چنین القاء شد که هیچ مشکلی از این حیث وجود ندارد اما هنگامی که با گذشت مدت قابل توجهی خبر رونمایی از نشان‏های این دوره از رقابت‏ها در بخش عربی سایت بازیها درج نشد، شائبه‏ها نزد پیگیری‏کنندگان وضعیت این رویداد افزایش یافت.

مکاتبه رسمی ستاد برگزاری بازیها در ایران با فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی مبنی بر عدم حذف نام خلیج‏فارس از روی نشان‏ها اما پاسخی به همراه داشت که نشان داد نگرانی‏ها بی‏دلیل نبوده و با یک شوی تبلیغاتی نمی‏توان همه چیز را طبیعی جلوه داد و واقعیت‏ها را از دید عموم مردم پنهان نگه داشت. مسئولان فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در پاسخ به نامه امتناع ایران از حذف نام خلیج‏فارس، به صفحه یازده صورتجلسه اجلاس جده اشاره کردند که در یکی از بندهای آن ایران متعهد شده، در یک سوی نشان‏ها، پوسترها، کتابچه‏ها و سایر موارد مربوطه، نقشه ایران بدون آب‏های مرزی نقش ببندد!

این صورتجلسه به امضاء چه کسی از ایران رسیده بوده و در واقع پذیرفت نقشه ایران بدون نام خلیج‏فارس بر روی نشان‏های بازیها درج شود؟ پاسخی که کوتاه بود و ماه‏ها به کمیته ملی المپیک فرصت داده شد تا بیان شود یک نام بود؛ حسن میرزاآقابیگ دبیر ستاد بازیهای کشورهای اسلامی. مسئولان ابتداً مدعی شدند، میرزاآقابیگ تنها یکی از صفحات صورتجلسه مذکور را امضاء کرده و سایر صفحات به امضاء وی نرسیده است اما واقعیت آن بود که صفحات این صورتجلسه در تمامی نسخه‏ها شماره شده بوده و من باب مثال 11 از 15 بوده است.

به همین دلیل نمی‏توان ادعای مسئولان را مبنی بر افزوده شدن این صفحه پس از امضاء میرزاآقابیگ پذیرفت، چرا که او در حالی صفحه آخر متون و ماقبل ضمایم صورتجلسه را مورد امضاء قرار داده که با توجه به شماره بودن صفحات مشخص است صفحاتی قبل و بعد صفحه مذکور قرار دارد و امضاء کننده به کلیه موارد مذکور که حذف نام خلیج‏فارس تحت عنوان حذف آب‏های مرزی یکی از آنها بود. با این حال محمد علی‏آبادی که بهرام افشارزاده را دیرهنگام به عنوان قائم‏مقام بازیها منصوب کرد، به گفته‏های میرزاآقابیگ اعتماد کرد و پذیرفت که چنین تعهدی از سوی دبیر بازیها به اعراب داده نشده است.

با این حال قذدر دبیرکل فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی تغییر صورتجلسه میزبانی دومین دوره بازیها را نپذیرفت و به واسطه عدم برخورد مقتدارنه ایران با این تشکیلات و عدم طرح قاطعانه این موضوع با عرب‏ها که "یا بازیها با نام خلیج‏فارس برگزار می‏شود و یا اصلاً ایران تمایلی به برگزاری آن ندارد"، مجدداً در نامه‏ای به ایران خواستار آن شد همچون دوره نخست این بازیها که در عربستان برگزار شد، نام آب‏های مرزی و یا به عبارت واضح‏تر خلیج‏فارس از نقشه ایران که در تمامی ملزومات مسابقات همچون آرم بازیها نقش بسته بود، حذف شود!

در بازدیدهای بعدی ستاد نظارتی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی از ایران نیز ناظران عرب از جکله قذدر مجدداً ضمن امضاء و تایید کلیات دفترچه‏هایی که منقوش به نام خلیج‏فارس بود، با جدیت بیشتر بر حذف نام خلیج‏فارس از نقشه کشور ایران که در نقشه، مدال، کتابچه و سایر اقلام مربوط به این بازیها درج شده بود تاکید کردند و ستاد برگزاری بازیهای کشورهای اسلامی در ایران نیز موضعی قاطعانه برابر این خواست نامشروع به واسطه امضاء صورتجلسه نخست بازیها، از خود به نمایش نگذاشت اما به دلیل حساسیت‏هایی که مردم ایران به نام خلیج‏فارس داشته و دارند، عنوان خلیج‏فارس نیز حذف نشد و عدم حذف این نام از روی مدال‏ها به دبیرکل عرب این فدراسیون اطلاع داده نشد.

همین امر باعث شد محمد صالح قذدر دبیرکل فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی طی گفت‏وگویی که با تابناک در آخرین حضورش در تهران داشت از عدم مشاهده طرح نهایی مدال‏های این بازیها خبر دهد، حال آنکه از این نشان‏ها ماه‏ها پیش رونمایی شده بود! در این شرایط حتی اجازه این پرسش از قذدر که تکلیف نام خلیج‏فارس چه می‏شود بهخ خبرنگار تابناک داده نشد، تا مشخص شود حساسیت در این زمینه به اوج خود رسیده است.

در این مقطع پیشنهاد تعویق بازیها به بهانه آنفولانزای خوکی برای حفظ آبروی ایران از سوی برخی نمایندگان مجلس که بعداً در گفت وگویی به تایید آن پرداختند ارائه شد و اینچنین بود که مقرر شد با طرح ضمنی این پیشنهاد در هنگامه خروج قذدر از ایران، اصل چنین پیشنهادی نیز در اجلاس هیات رئیسه و مجمع عمومی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی مصوبه لازم را دریافت نماید.

بر این اساس در شرایطی که پس از استعلام سازمان تربیت‏بدنی از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، لنکرانی وزیر بهداشت در هیچ بخشی از پاسخش که طی نامه شماره 216524 ، کوچک‏ترین اشاره‏ای به لزوم تعویق بازیها نکرده است و صرفاً خواستار انجام هماهنگی همه دستگاه‏ها برای حفظ سلامت شده که این رویه چندان پیچیده نبود، در جلسه مورخ 11 مردادماه 1388 هیات وزیران که در واقع یک روز پیش از مراسم تحلیف احمدی‏نژاد برای تحویل گرفتن دولت دهم بود، مصوب شد با توجه به شیوع آنفولانزای خوکی و آثار آن، زمان برگزاری بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به مدت شش ماه به تعویق بیافتد!

این موضوع که امکان دارد همزمان با این بازیها شاهد شیوع آنفولانزای خوکی در ایران و ابتلای گسترده مردم و ورزشکاران به این بیماری مهلک بود آنچنان هراس در دل مجمع عمومی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی انداخت که سریعاً رای به تعویق این بازیها بدهند؛ حال آنکه در همین هنگام مسابقات متعدد بین‏اللمللی، قاره‏ای و جهانی در مناطق مختلف جهان برگزاری می‏شود ولی هیچ کدام از فدراسیون‏های بین‏المللی و قاره‏ای هراسی از آنفولانزای خوکی نداشته‏اند و دست به تعویق مسابقات مربوط به خود نزده‏اند!

اما ماجرا همین جا ختم نشد و این بار در جلسه هیات رئیسه فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در ریاض در قالب پیشنهاد، خواسته بدتری به ایران تکلیف شد که آقابیگ این موضوع را در بند یازده گزارش این اجلاس که برای علی سعیدلو ارسال کرده، چنین آورده است: "د- در مورد مدال‏ها می‏بایست یک طرف آرم ISSF و طرف دیگر آرم مسابقات باشد." این به منزله آن است که نه تنها مسئولان اعزامی ایران به این اجلاس نتوانستند اعضاء حاضر از سایر دولت‏های اسلامی را قانع کنند که آب‏های مرزی بر روی نقشه ایران باقی بماند، بلکه آنچنان ضعیف عمل کرده‏اند که یک عرب پیشنهاد حذف کل نقشه ایران را از پشت مدال‏های این دوره از بازیها بدهد! این در حالی است که در دوره نخست نقشه عربستان بر یک سوی نشان‏ها بوده و در دوره سوم که به میزبانی جاکارتای اندونزی برگزار می‏شود نیز چنین خواهد بود.

واکنش به طرح چنین پیشنهادی چه بوده است؟ ترک اجلاس به نشانه اعتراض به چنین رفتار توهین آمیزی با ایران؟ نه! چرا باید اجلاسی را ترک کرد که پس از آن می‏توان به هزینه میزبان راهی سفر حج شد و پس از آن نیز با مراجعت به امارات متحده عربی به تهران بازگشت؟! دبیر ستاد بازیهای کشورهای اسلامی که صورتجلسه نخست را به امضاء رسانده بود، چه اشخاصی را همراه خود برده بود که بتوانند با او در دفاع از حق طبیعی ایران همراهی کنند؟ امثال هاشمی طبا و امیرحسینی؟! نه، او دو تن از کارمندانش که در حوزه دبیرخانه و انفورماتیک بودند راهی این رویداد کرده بود و البته افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز در این اجلاس عکس‏العملی انجام نداد و یا اگر انجام داد خبری از آن در دسترس نیست.

پس از پایان این جلسه دو ساعت و نیمه در ریاض، مسئولان ایران بدون هیچ واکنشی در مجمع عمومی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی شکرت کردند و به ارائه گزارش فعالیت‏های خود پرداختند و این آیا جز پذیرش حذف کل نقشه ایران از محتوای نشان این بازیها در عوض وادار کردن کشورها به پذیرش حفظ نام خلیج‏فارس بر روی مدال‏هال بود؟! آیا نباید همان زمان که این مسئله مطرح شد، ایران به نشانه اعتراض در اجلاس مجمع عمومی شرکت نمی‏کرد و یا در مجمع عمومی صراحتاً حتی با حذف نام خلیج‏فارس مخالفت می‏کرد و در صورت اصرار عرب‏ها بر حذف نام خلیج‏فارس یا نقشه ایران، اجلاس را به نشانه اعتراض ترک کرده و راهی ایران می‏شد؟

در این شرایط بود که اقامت یک هفته‏ای میرزاآقابیگ و کارمندانش در غیاب افشارزاده که سریعاً به تهران بازگشت، با واکنش تابناک همراه شد و این پرسش طرح گردید که مسئولان انفورماتیک و دبیرخانه ستاد بازیهای کشورهای اسلامی چرا با هزینه ستاد راهی این اجلاس شده‏اند و در عوض این دو، دو چهره دارای ارتباطات و سوابق بین‏المللی ورزشی جهت رایزنی و حل این معضل به این بازیها اعزام نشده‏اند؟ حقیقتاً چه اتفاقی افتاد که اینچنین موضع‏گیری ضعیفی از سوی نمایندگان ایران اتخاذ گردید و اجازه داده شد، عرب‏ها به ایران دیکته کنند که می‏بایست نقشه ایران از یک سوی مدال حذف شود؟!

میرزاآقابیگ همزمان با بازگشت به تهران زمانی که متوجه شد محمد علی‏آبادی که در این اتفاقات نقشی نداشته، متوجه دامنه اتفاقات شده و از او به شکلی مبسوط نه تنها در خصوص هزینه‏ها و عملکرد ستاد بازیها، بلکه در خصوص اعزام و حاصلش پاسخی معقول می‏خواهد، استعفاء خود را سریعاً منتشر کرد اما فضا به سمت وی بازنگشت و هرچه در برخی رسانه‏ها تلاش گردید این استعفاء به عنوان یک اتفاق مهم جلوه داده شود، چنین مقصودی حاصل نشد.

در این موقعیت بود که محمد علی‏آبادی رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس ستاد برگزاری دومین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی، هوشیاری به خرج داد و با استعفای میرزاآقابیگ تا مشخص شدن تکلیف عملکرد وی مخالفت نمود و قبول استعفاء یا برکناری و یا هر تصمیم دیگر در مورد دبیر ستاد بازیهای کشورهای اسلامی را موکول به بررسی مستقیم خود در خصوص این بازیها کرد. علی‏آبادی دیگر قصد ندارد هزینه اشتباهات زیرمجموعه‏هایش را همچون سازمان ورزش شخصاً پرداخت کند و در شیوه معقول مدیریت، از هر زیرمجموعه‏اش تا اندازه‏ای حمایت خواهد کرد که به منافع ملی ضربه و خدشه‏ای وارد نشود.

حال که منافع ملی با امضاء یک صورتجلسه برای حذف نام خلیج‏فارس ابتداً تضییع شده و یک ایرانی پس از قرن‏ها ریخته شدن خون مردم تن به چنین ننگی مبنی بر تعهد برای حذف نام خلیج‏فارس را داده، باید شخص وی و نه محمد علی‏آبادی به دستگاه‏های مسئول به عنوان نهادهای نظارتی نماینده مردم پاسخگوی این رفتارش باشد. علاوه بر این سر خم کردن برابر پیشنهاد حذف نقشه ایران از یک سوی مدال‏ها که نمایندگان ایران از جمله آقابیگ بدون اعتراض، آن را به روئسای کمیته ملی المپیک و سازمان ورزش انتقال داده‏اند، دیگر اقدامی خلاف مصالح ملی است که باید شخص دبیر ستاد بازیها به عنوان چهره‏ای که امضایش در صورتجلسه مذکور موجود است، پاسخگوی آن باشد؛ صورتجلسه‏ای که برخلاف آنچه عنوان می‏شود به تهران ارسال شد و میرزاآقابیگ آن را در دفترش به امضاء رساند و مجدداً به عربستان فرستاد.

آیا در این شرایط راهی جز این باقی مانده که برگزاری بازیها را در ایران برای دفاع از کیان ایران که در نام خلیج‏فارس و نقشه کشورمان لغو شده و ضمن انصراف رسمی از این بازیها، با متخلفان که در همان بدو امر این صورتجلسه را امضاء کرده‏اند، برخورد قانونی صورت پذیرفت؛ اشخاصی که باعث شده‏اند چند ده میلیارد تومان برای میزبانی ایران در این رویداد هزینه شود و دست آخر ایران مجبور باشد برای حفظ نام کشورمان و خلیج همیشه فارس تن به لغو این رویداد دهد؟ محمد علی‏آبادی برای آنکه نشان دهد، از آنچه به وقوع پیوسته کاملاً مطلع نبوده و گزارش‏های رسیده به وی ناقص بوده، می‏بایست برخوردی قاطع با این موضوع داشته باشد و این رویداد را لغو کرده و متخلفان را به نهادهای نظارتی معرفی کند.

در پی گروکشی غیراخلاقی عرب‏ها بر سر نام بزرگ خلیج فارس که اوج رفتار غیراخلاقی کشورهای عربی برای وادار کردن ایران به حذف این نام ارزشمند و ملی بوده، قطعاً حتی برگزاری این رویداد با نام خلیج‏فارس و در حضور اندک کشورهای اسلامی در این رویداد که به زعم اعراب در صورت حفظ نام خلیج‏فارس بر روی نشان‏ها با تحریم بازیها توسط کشورهای عربی که اکثریت کشورهای اسلامی را تشکیل می‏دهند، برابر با هتک حرمت به کشورمان خواهد بود و از این منظر نیز چاره‏ای جز لغو این بازیها باقی نمی‏ماند. اتفاقی که شاید اگر روز اول صورتجلسه مورد امضاء میرزاآقابیگ به عنوان نماینده ایران قرار نمی‏گرفت، نمی‏افتاد.

مطمئناً عکس‏العمل قاطع ایران در خصوص مبحث ملی خلیج فارس و انصراف از میزبانی بازیهای کشورهای اسلامی به واسطه این طرز برخورد توهین‏آمیز کشورهای عربی با میزبان که به تحریک برخی کشورهای حاشیه خلیج‏فارس صورت پذیرفته، تنها روش برای خودداری از حذف این نام بزرگ و همچنین نقشه ایران از بازیها خواهد بود و جدیت کشورمان را در حفظ نام خلیج‏فارس برای تمامی اعراب مدعی مشخص سازد.

از این حیث انتظار می‏رود در تصمیمی منطقی ضمن حفظ صداقت با مردم، با انصراف از میزبانی بازیها از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صیانت شود و سربلندی برای مردم ایران به ارمغان آید تا بیش از این جسارت تعرض به نام ایران و خلیج‏فارس توسط اعراب شدت نگیرد و پس از درخواست نقشه ایران، خواست‏های نامشروع دیگری طرح نگردد.

همچنین این انتظار وجود دارد که با تاییدکنندگان حذف نام خلیج‏فارس و پذیرندگان حذف کل نقشه ایران که علی‏آبادی در میان آنها نبوده و کوچک‏ترین نقشی نداشته نیز برخوردی جدی صورت پذیرد تا چنین اتفاقی که در طول تاریخ ایران بی‎‏سابقه تلقی می‏شود، تکرار نگردد و هیچ مقام مسئول داخلی جرات مسامحه و گذشتن از مصالح ملی کشورمان را نداشته باشد؛ چرا که گذشتن از کنار نام خلیج‏فارس دقیقاً پشت پا زدن به مصالح ملت ایران است.

کلیه مستندات حجیم مرتبط با این خبر و همچنین برخی مستندات که در صورت عدم پیگیری این مسئله ملی منتشر خواهد شد، نزد سایت تابناک محفوظ می‏باشد.
اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۱
ای کورش آسوده بخواب ، بقیه هم خوابن..
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۲
بابا اینا تخصصشون فقط بستن قرارداد ترکمونچای
مردم از ترس جونشون که جرات ندارند حرف بزنند اینا هم هر کاری میخوان میکنن
؟؟؟10 میلیارد که عددی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۳
اي واي بر ايراني كه تنها مانده باشد ؟!؟
ناشناس
|
-
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۳
چرا با این خیانتکاران به ایران و ایرانی برخوردی نمیشود؟ تابناک و همکارانش باید در افشای دست های پشت پرده تلاش کنند. این دیگر ربطی به جناح های سیاسی و دعوای آنها ندارد، بلکه مسائلی کاملا ملی و حیثیتی است. ندانم کاری ها و بی سیاستی های افراد نادان و نالایقی که در راس امورند، چه بسا منجر به به باد رفتن کیان ایران شود. ایران بدونخلیج فارس؟؟؟ ایران بدون دریای خزر؟؟؟ ایران بدون خوزستان؟؟؟ ایران بدون آذربایجان؟؟؟ ایران بدون کردستان؟ ایران بدون شجریان؟؟؟
واقعا از صمیم قلب آرزو می کنم که خائنین به سرزمین نیاکانی ما رسوا و نابود شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۳
حالا دیگه کسی نیست که سنگ ییت المال به سینه بزده؟؟؟
راست گفتن که بیت المال یعنی مال خونه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۳
حالا تابناک افشاگری کردی، نتیجه اش چی شد؟
وقتی مجلش به وزیر پیشنهادی رای اعتماد نمی ده و به 204 رای مخالف رد می شه. فرداش میشه مشاور رئیس جمهور، فکر کردی افشاگری تو قراره تاثیری داشته باشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۸۸/۰۷/۰۱
بنده از سوابق قبلی آقا بیگ بی اطلاعم ، ولی بنظر می اید از ابتدا گماردن ایشان در چنین منصبی ریسک بزرگی بوده است که متاسفانه عواقب آنرا مشاهده می نمایید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر محمدرضا پهلوی تمساح گاندو سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر