بازدید 73974
مرور روزنامه‌های امروز پنجشنبه ششم خرداد
واکنش بازار‌ها به لیست کاندیداها، آغاز تبلیغات با اقتصاد، گام نخست برای مهار سفته بازان، جنایت بدون مکافات در افغانستان! انتقاد سید حسن خمینی از رد صلاحیت نامزد‌های انتخابات، بلاتکلیفی هندی‌ها در رقابت با اژد‌های سرخ، قالیباف رئیس مجلس ماند، افزایش خوش‌بینی درباره نتیجه مثبت مذاکرات و صدور فرمان خاموشی ماینر‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۰۵۴۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۶ 27 May 2021

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز پنجشنبه ششم خرداد ماه در حالی چاپ و منتشر شد که آغاز رسمی تبلیغات ریاست جمهوری، بررسی سوابق مهم‌ترین نامزد‌های انتخابات ۱۴۰۰ و پرونده رد صلاحیت شدگان، مصوبه مالیاتِ جلوگیری از سوداگری در شورای نگهبان و احتمال حصول نتیجه از مذاکرات برجامی وین در دور پنجم در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛


معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیف

روزنامه «جهان‌صنعت» طی یادداشتی با عنوان معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیف در شماره امروز خود نوشت: عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی ایران احتمالا در طبقه ۱۸ ساختمان لاجوردی بانک مرکزی در میرداماد نشسته و به این فکر می‌کند که خوب شد صلاحیت او از سوی اعضای شورای نگهبان برای تصدی بالاترین مقام اجرایی کشور احراز شده است. همتی شاید دیروز همچنین منتظر بوده یاران پیشین او در حزب کارگزاران سازندگی و برخی احزاب اصلاح‌طلب کلمه‌ای در حمایت از او بگویند. اما او باید به این بیندیشد که چگونه شد. از میان ۴۰ کاندیدای مطرح که شماری از آن‌ها از چهره‌های نامدار سیاست بودند احراز صلاحیت نشدند و او شد. با توجه به اینکه اصولگرایان در تبلیغات خود دلیل اصلی عدم احراز صلاحیت جهانگیری و نیز لاریجانی و شمار دیگری از ردصلاحیت‌شدگان را این مساله دانسته و می‌دانند که این‌ها بانیان وضع نامساعد اقتصادی هستند احراز صلاحیت همتی رییس بانک مرکزی سه سال اخیر یک معما نیست؟

فاطمه هاشمی رفسنجانی: اخوین لاریجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟ /مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد/معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیف

رییس بانک مرکزی فعلی روزی که برسر کار آمد قیمت هر دلار در یک سال قبل از آمدنش به طور میانگین نزدیک به چهار هزار تومان بود، اما قیمت هر دلار در سال گذشته به طور میانگین ۲۰ هزار تومان بوده است. یعنی کسی که توانسته است قیمت هر دلار ایالات متحده آمریکا را در کمتر از سه سال به طور میانگین پنج برابر کند از بانیان وضع موجود نیست؟ شاید گفته شود او مجری سیاست‌های دولت بوده و نمی‌توان او را مقصر دانست و دولت باید جوابگو باشد که ارزش ریال را این میزان کاهش داده است. در این صورت آیا نباید از دادگاهی شدن سیف متعجب شد؟ به نظر می‌رسد عبدالناصر همتی پس از اینکه در دولت‌های هاشمی‌رفسنجانی و اصلاحات در مقام ریاست بیمه مرکزی فعالیت کرد، با روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد و استعفا از حزب کارگزاران و گرفتن مقام بانکی در بنیاد مستضعفان جبهه سیاسی خود را تغییر داد. البته این تغییر جبهه سیاسی از اصلاح‌طلبی هرگز آشکار نشد و وی در همین دولت آقای روحانی نیز مقام‌های بالای سیاسی و اقتصادی داشت که رییس بانک مرکزی شد. بخشی از معما نیز این است که آیا او واقعا برنامه‌ای برای اقتصاد دارد که کاندیدا شده است؟ اگر برنامه‌ای دارد آیا آن را به رییس دولت فعلی ارائه کرده و او نپذیرفته است؟ البته به دلیل اینکه شورای نگهبان دلایل احراز صلاحیت‌های همتی و عدم احراز صلاحیت جهانگیری را به دلیل ساختار شورا هرگز بیان نخواهد کرد معمای احراز صلاحیت کسی که در عمل همان اقدام‌هایی را انجام داده که سیف انجام داده پرسش‌برانگیز است.

 

مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد

مهدی حسن زاده طی یادداشتی در شماره امروز خراسان با عنوان مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد نوشت: روز گذشته در بحبوحه اخبار انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات هیات رئیسه مجلس، نمایندگان گام نخست برای تحقق یکی از مهم‌ترین وعده‌های اقتصادی خود را برداشتند و به کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه رای مثبت دادند. طرحی که در صورت تصویب نهایی گام مهمی برای تحقق عدالت مالیاتی، مقابله با سوداگری در اقتصاد ایران و جبران کسری بودجه است. عایدی سرمایه به طور مشخص به تفاوت قیمت خرید و فروش دارایی‌هایی نظیر ارز و طلا، مسکن و خودرو گفته می‌شود. در اقتصاد ایران که همواره با تورم بالا مواجه بوده است، بسیاری از افراد به ویژه در شرایطی که جرقه‌های افزایش قیمت زده می‌شود، سراغ خرید دارایی‌هایی می‌روند که بیشتر از تورم افزایش می‌یابد و به این ترتیب برندگان اصلی تورم‌های بالا صاحبان سرمایه‌هایی هستند که پول خود را قبل از کم ارزش شدن به ملک، خودرو و ارز و طلایی تبدیل می‌کنند که یک سال بعد گران‌تر و گاهی ۲ تا ۳ برابر می‌شود. واضح است که این درآمد، یک منبع مالی رانتی و سوداگرانه است.

فاطمه هاشمی رفسنجانی: اخوین لاریجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟ /مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد/معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیف

شگفت این که حقوق بگیران و فعالان بخش تولید، مجبورند بدون فرجه زمانی و تخفیف، حتی در شرایط سخت اقتصادی و تورم‌های بالا و رکود سنگین ناشی از کرونا و تحریم، مالیات خود را بپردازند، حق بیمه خود را به حساب تامین اجتماعی واریز کنند و اقساط وام‌های بانکی خود را بازپرداخت کنند، اما در این میان صاحبان سرمایه، با تبدیل درآمد خود به ملک و خودرو طی همین ۲ سال اخیر سودی تا ۳ برابر را به جیب زده اند و بدون پرداخت یک ریال مالیات، روزگار را سپری می‌کنند. این «مفت بری» دلالان و تحت فشار بودن حقوق بگیران و تولیدکنندگان، ریشه در سیاست‌های تورم زا و وابستگی بودجه دولت به نفت و استقراض از بانک مرکزی دارد. متولیان اقتصاد کشور سال هاست تا قبل از تحریم‌ها به پول مفت نفت عادت داشته اند و به همین دلیل در زمینه مالیات صرفا به سراغ بخش‌های شفاف یعنی بخش‌های مولد و حقوق بگیر رفته و نیازی به مالیات گرفتن از فراریان مالیاتی و بخش‌های دلالی و غیرشفاف نداشته‌اند. تحریم‌ها تلنگر جدی به دولت وارد کرد که با توجه به کاهش درآمد نفت و کسری بودجه اگر به سمت شناسایی فراریان و معافیان مالیاتی نرود، مجبور به استقراض از بانک مرکزی، رشد بالای نقدینگی و تورم شدید خواهد شد. اتفاقی که اکنون محقق شده است و بالاترین رشد نقدینگی در ۴۷ سال اخیر در سال ۹۹ رقم خورد و رکورد طولانی مدت تورم کشور نیز شکسته شد. به همین دلیل مالیات بر عایدی سرمایه هم به دلیل کارکرد ضد سفته بازی و هم به دلیل نقش مهم اش در کاهش اتکا به درآمد نفتی، کلیدی است، اما باید بدانیم که مالیات بر عایدی سرمایه به تنهایی کافی نیست. مطمئنا مالیات بر عایدی سرمایه موجب فرار صاحبان سرمایه از تور مالیاتی می‌شوداز طریق این که دارایی خود را به نام دیگران بزنند یا دیگر روش ها، برای جلوگیری از این اتفاق، مالیات بر مجموع درآمد نیز ضروری است. این پایه مالیاتی، چون موجب شفاف سازی همه منابع درآمدی اشخاص می‌شود و بر پایه اشراف به اطلاعات مالی اشخاص، طراحی شده است، می‌تواند امکان فرار از مالیات بر عایدی سرمایه را نیز سلب کند. در هر صورت حرکت به سمت اصلاح جدی نظام مالیاتی ضروری است و مجلس نیز عزم خود را در این زمینه نشان داده است. فرصت مغتنمی است که در فضای تبلیغات اقتصادی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، این مسئله تبدیل به گفتمان واحدی از سوی همه نامزد‌ها شود تا عزمی ملی برای یکی از مهم‌ترین اصلاحات بنیادین اقتصاد ایران شکل گیرد.

فاطمه هاشمی‌رفسنجانی: اخوین لاریجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟

فاطمه هاشمی رفسنجانی رئیس بنیاد بیماری‌های خاص طی یادداشتی در شماره امروز آرمان ملی نوشت: مراحل ثبت نام نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و شورای نگهبان، طبق روال مرسوم خود، اسامی افراد به اصطلاح احراز صلاحیت شده از دیدگاه جمع خود را، در میان بهت و شگفتی و البته قابل باور اکثریت قاطع مردم ایران و کارشناسان سیاسی داخلی و خارجی، رسماً اعلام کرد. هرچند این روال نظارت در انتخابات مختلف دوره‌های قبل نیز به ویژه انتخابات ریاست جمهوری، مرسوم شده و مسبوق به سابقه است، ولی در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری، آش به قدری شور و غیرقابل هضم شده که حتی صدای اعتراض برخی خودی‌های هم طیف را هم، هرچند برای حفظ ظاهر، در آورده است و حامیان پروپاقرص این شورا نیز، لب به اعتراض و شکواییه باز کرده‌اند. اما روی سخنم در این مقال، اظهارات اخیر اخوین لاریجانی به ویژه جناب صادق لاریجانی به عنوان یکی از فق‌های این شورا است که گفته‌اند: «در هیچ دوره‌ای مانند دوره اخیر، تصمیم شورای نگهبان را در احراز صلاحیت کاندیداها، تا این حد، غیر قابل دفاع ندیده‌ام.» هرچند اعلام این موضع، البته دیرهنگام و اذعان به بی‌عدالتی در شورای نگهبان، در این حد را نیز، باید به فال نیک گرفت، ولی سوال اساسی و ابهام بزرگ اینکه، جناب آقای صادق لاریجانی، آیا فکر نمی‌کنید برای اعتراض و گلایه از عملکرد دوستان خود در شورای نگهبان، کمی دیر و غیر قابل باور شده باشد؟! با شنیدن سخنان جناب صادق لاریجانی و بیانیه جناب آقای دکتر علی لاریجانی، پس از عدم احراز صلاحیت خود، ناخودآگاه به یاد مظلومیت افراد زیادی که در گذشته به ناحق رد صلاحیت شدند و صدای اعتراض و مظلومیتشان نیز به جایی نرسید، به ویژه مورد بسیار عجیب و غیر قابل باور در مورد آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی افتادم.

فاطمه هاشمی رفسنجانی: اخوین لاریجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟ /مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد/معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیف

اگر در دوره‌های متعدد گذشته و اوج آن، دوره انتخابات یازدهم ریاست جمهوری که شخصیتی مانند آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را با ادعا‌های واهی رد صلاحیت کردند، دیگران به ویژه آقای صادق لاریجانی، سکوت نکرده و صدای اعتراض و شکوائیه خود را در خود شورا و برای افکار عمومی ابراز می‌کردند، شاید، شاهد وقایع امروز و ادامه روند تصمیمات این شورا که حتی گلایه یکی از کاندیدا‌های اصلی هم طیف خود را نیز موجب شده است، نبودیم و این وضع و شرایط ناامید کننده برای دلسوزان واقعی نظام و کاهش مشارکت مردم در انتخابات، به وجود نمی‌آورد و این گونه در انظار داخلی و مجامع سیاسی بین‌المللی، جمهوریت نظام که حاصل سال‌ها مجاهدت‌ها، شکنجه‌ها و تبعید‌های بزرگان و مبارزان واقعی نظام و خون صد‌ها هزار شهید در قبل و بعد از انقلاب است، اینگونه صدمه نمی‌دید. اگر جناب آقای دکتر علی لاریجانی که به صداقت و آزادگی ایشان باور دارم، در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری که حامل پیام شورای نگهبان برای وادار کردن آیت‌ا... هاشمی به انصراف از کاندیداتوری شده بود، قبل از ملاقات با ایشان، فریاد اعتراض خود را بر سر آن‌ها می‌کشید و به جای انجام مأموریت محوله، آشکارا این درخواست ناعادلانه را به اطلاع افکار عمومی می‌رساند و از انجام آن خودداری می‌کرد، شاید امروز، نوبت به خود ایشان و دیگران نمی‌رسید و اینگونه درمیان بهت و البته قابل باور برای مردم و کارشناسان سیاسی واقعی و دلسوز جامعه، ردصلاحیت نمی‌شدند. حال، این سوال و ابهام قابل تامل نزد افکار عمومی مطرح است که: اخوین لاریجانی و دیگر حامیان گذشته این شورا، آیا برای اعتراض کمی دیر نشده است؟!

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۴۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
باز هم مالیات و درآمد جدید با بهانه مبارزه با دلالی اما از مردم عادی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مالیات را میتواند از مردم بگیرد
که خودش کاملا منتخب و زیر نظارت واقعی و دقیق اکثریت مردم باشد
مردم حق دارند سوال کنند
که ثروت های بزرگ و بی اندازه شان که حاصل از فروش نفت و گاز و پتروشیمی
و صادرات کالا و خدمات و مالیات
چگونه و در چه جاهایی و چرا هزینه می گردد ؟
وقتی حق انتخاب مسولان با ترفندهای خاص
قدرتمندان از مردم سلب می گردد
چطور انتظار دارند تا مردم به آنها اعتماد کنند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اگه مردم عادی منظورت صاحبخونه‌ها و اونایی که تو یک سال ثروتشان چند برابر میشه اتفاقا باید ازشون بیشتر هم بگیرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
ناشناس 09:56 اگر قیمت آپارتمان 70 متری یا پراید شخصی در طول سال دو برابر می شود نتیجه تورمی است که مقصر آن مسئولان هستند آن شخص هنوز صاحب آپارتمان 70 متری و خودرو پراید است سود این تورم کجاست؟
ناشناس
| - |
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
من به عنوان یک حقوق بگیر که همیشه بیشترین مالیات را به دولت پرداخته ام از اینگونه طرح ها استقبال می کنم این بلبشوی سوداگری و در آمدهای یک شبه باید در این مملکت روزی تمام و درآمد مال کسی باشد که خدمتی انجام داده یا تولیدی کرده یا شغلی را بوجود آورده باشد گرچه به مذاق پولدارها خوش نیاید و در شبکه های مجازی سر و صدا راه بیندازند تا اصل ماجرا را لوث کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مالیات ... مالیات ... مالیات...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مالیات اگر درست اجرا بشه به خوبی جلوی دلالی را می گیرد
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
بهتر نیست مجلس به وظیفه اصلی خود عمل و موجبات تورم و گرانی بی جهت را از بین ببرد؟ با این ملیات اضافی به مردمی که در اثر تورم نمی توانند خرید کنند چه میرسد؟ آیا مجلس بر هزینه های دوت ها تا کنون توانسته نظارت کند؟این اقدام عوام فریبی و بضرر مردم است؟آیا توانستید از افزایش قیمت کالاهای اساسی که ارز 4200 می گیرند جلوگیری کنید؟فقط کمی هیاهو راه انداختید و در عمل همان است که بود؟غیر از هدر دادن وقت پول مردم هنری داشته مجلس محترم ما که ندیدیم؟حتی در بیلان کاری یکساله ارائه شده رئیس محترم در عمل هیچ کار قابل توجهی توسط مجلس که دارای اثر محسوس برای مردم باشد وجود نداشت و فقط برای خودشان نوشابه باز کرده بودند!!!
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
علی جان ریشه تورم چاپ پول هست این امری است که در تمام دنیا انجام میشه به طور متوسط دلار آمریکا سالی 2 درصد تورم در طول بیست سال گذشته داشته
دولتها عمدتا دو تا در آمد دارند یکی فروش کالا و خدمات و دیگه دریافت مالیات
اگر دولتها بتونن هزینه هاشون رو از این دو تا مورد تامین کنن دیکه تورمی بوجود نخواهد اومد عمده مسئله شعارهای پوپولیستی هست که دولتها میدن که ما میخواهیم خدمت کنیم و تنها کاری که نمیکنن دقیقا همین هست
تقریبا دولتها توانایی هزینه هاشون بر اساس درآمدهاشون رو ندارند میتونید به آمریکا نگاه کنیدکه بیست تریلیون دلار تا سال 2020 بدهی داشته
این وضعیت به دلیل بی صاحب بودن اقتصاد طبق صحبت آقای محسن رضایی در ایران بسیار شدید هست در نتیجه کسانیکه رانت دارن میدونن که سرمایه شون رو وارد کنن و کی خارج کنن در حقیقت مالیات بر عایدی میخواد از این کار برای دولت درآمد ایجاد کنه تا با این کار بتونه بخشی از کسری بودجه اش رو تامین کنه
حداقل در حرف این میخواد بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
گاهی باید نان رابه نرخ روز خورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
هر گردی گردو نیست اینکه در برخی کشورها این مالیات وجود دارد و ما هم میتوانیم داشته باشیم
گرفتن بی برنامه مالیات از سرمایه سبب بهم ریختگی اقتصاد و خصوصا بازار مسکن میشود که موتور اقتصاد کشور است
باید از این پس منتظر فرار چندین برابری سرمایه ها از کشور بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
بازار مسکن مگه سامان داره که بهم بریزه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
دلالان مسکن ناراحت میشن ولی برای مردم عادی خوب میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مسئولان به دو دلیل دلال ها را خلق کرده اند اول مقصر تمام افزایش قیمت ها را دلال معرفی کنند دوم با بهانه مبارزه با آن انواع مالیات و درآمد ایجاد کنند 11:25 این مالیات ها همه برای مردم عادی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانم فائزه هاشمی شخصیت آزاده ای هستند
امیدوارم همچنان فاطمه هاشمی هم حق بگویند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
بله دیر شده ، همچنانکه برای آقای هاشمی رفسنجانی دیر شده بود چراکه آقای هاشمی هم سالها مشارکت در این رویه ها داشت و روزی دیر هنگام دامن خودش هم گیر کرد
البته این رسم روزگار است ولی گویا متأسفانه اکثریت مردم در خواب غفلتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
آقای قاصی زاده هاشمی. شما یکسال است نایب ریس مجلسید. اگه بلد بودید چرا تو یکسال به دولت پیشنهاد ندادید که مردم بیشتر متضرر نشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حالا نه این که روحانی دستپخت بابای این بانو نبوده؟این همه گفت که بگه بابام مظلوم رد صلاحیت شد.ر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
به جای اینکه جلوی تورم را بگیرند سراغ جیب مردم میروند.
نتیجه مجلس حداقلی بهتر از این نمیشه.
پاسخ ها
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حالا صبر کنید و رئیس جمهور حداقلی را هم ببینید تا نتیجه کمپین رای بی رای را بهتر درک کنید
REZA
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
نتیجه تورم افسار گسیخته ساخته دولت بی تدبیر و ناامید از هر جا، سر ریز فشار اقتصادی از قشر مرفه به سمت قشر ضعیف جامعه است.
مجلس شورای اسلامی در همین جهت از قشر مرفه و درآمدهای بی حساب و کتاب کشور در جهت منفعت اقشار ضعیف عمل میکند پس جای تشکر دارد نه گلایه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
رضا کجای این قوانین جدید مالیاتی به قشر مرفه اشاره شده است یک بار قوانین و معافیت های آن را مطالعه کنید همچنین طبق نظر خود شما مسئولان مقصر این تورم هستند پس چرا مردم باید با مالیات ها جریمه شوند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چهار ساد قبل هم وقتی ریسی اومد گفید رای به ریسی ندید که دلار ۱۲ هزار میشه پراید ۵۰ میلیون میشه ..روحانی عزیزتون که دلار رو کرد ۳۰ هزار پراید هم ۱۳۰ میلیون .. شما وجدان تدارید ..بی وجدانید ..‌ تورم هم حاصل روحانی و وزرای بیکفایتش هست .‌هر جایی هم که مجلس خواست ورود کنه گفتند ما چند دولت داریم و سیاهی لشکریانی هم چون شما باز همراه افتادین وسط..شماهاا معلومه با خودتون چند چندین .....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مجلس حداقلی سالم ،شرف داره به مجلس حداکثری مفت خور دزد
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
آقا محمد از کجا می دانی که اگر رئیسی می آمد دلار بیشتر از امروز نبود!؟ صبر کن ببین بعد از چهار سال بیا دوباره نظرت را بگو! من بهت قول می دهم آنروز آرزوی دوران روحانی را خواهی کرد. البته من روحانی را قبول ندارم ولی مطمئنم آقی رئیسی به مراتب بدتر از ایشان عمل خواهد کرد.0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
لاریجانی ها تاریخ انقضا ندارند آیا !؟؟؟؟؟؟?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
آقای همتی تکانه‌های شدیدی که سیف و معاونانش ایجاد کردند را مدیریت کرد و هیجانات را کنترل کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
تکانه راکنترل ولی زلزله ایجادکرد
REZA
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
عجب!!! کو؟ کی؟ کجا؟؟
ناشناس
| United States |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
برو حرف الکی نزن
اقای همتی دیده ۳ سال با گفتار درمانی کارش پیش رفته گفته برود در کسوت ریاست جمهوری ببیند چه میشود.شرکتهای دارویی از عدم اختصاص ارز به دارو خبر داده اند منتهی پیش اقای همتی که بروی میگوید ۲۰۰ میلیارد دلار ارز طی ۲۰ سال به اینها اختصاص یافته حالا یکسال کمتر مشکلی پیش نمی اید!!!!!تاسف انگیزه اقدامات اقتصادی ایران و مخصوصا انبوه چاپ پول بدون پشتوانه مثل تراولهای ۱۰۰ تومانی و ۵۰ تومانی که بیشتر شبیه یک کاغذ است تا اسکناس
ارزووووووو بر جوانان عیب نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
عجب! چه کنترلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
همتی حتی زیر پستای اینستاشو باز نمیزاره مردم کامنت بزارن
این همتی هر چی گفت برعکسش شد یادت رفته گفتش دلار 11 تومن هم گرانه تا چند روز پیش گفت دلار میاد زیر 20 تومن دلار شد 23 تومن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
انصاف داشته باشید باید شرایط فرد را ببینید.
بجای همتی اگر آدام اسمیت یا میلتون فریدمن هم وزیر اقتصاد بشه در کلیات خیلی تغییری نمی کنه
ناشناس
|
Pakistan
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
منتخب مردم اصلاح طلب ؛ مرد علم و عمل ؛ دکتر همتی
علی اکبر رنجبرگلوردی.نکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
به نام خداوند بخشنده مهربان.
سلام به رهبر عزیزم وسلام برشهدا. وسلام ویژه به ملت شریف ایران، در این زمانه حساس ما ملت ایران باید متحد و یک دل وهم صدا و هم نوا بدون کینه ورزی در انتخابات شرکت کنیم وبه جهانیان و ابرقدرت ها نشان دهیم که ملت با انسجام به رهبری امام عزیزمان هستیم. چونکه وطن خودمان رادوست داریم.علی اکبر رتجبر بایع کلایی نکا مازندران.دبیر بازنشسته. التماس دعا. اجرکم عندالله.
پاسخ ها
غلامعلی
| United States |
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
شما شرکت کن
رای بی رای
هموطن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
.دیگه خسته شدیم از شعارها،لطفا بس کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
همچین اسم و آدرس رو هم نوشتی فکر میکنی چیزی بهت میدند؟ آخرش همون ساندیسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
ساندیس خنک رایگان هم چه کارها که نمی کند!!!؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مثبت منفی هاتو حال کن علی‌اکبر خان
ناشناس
| Germany |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
صبح شما بخیر
گویا تازه از خواب بیدار شده اید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
درود بر شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
تو دیگه کجا سیر می کنی بابا؟
REZA
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
از کسایی که منفی داده اند سوالم این هست که این بنده خدا آیا حرف زشتی یا فحشی یا غیر معقولی زده اند که منفی زدید بهش؟؟؟
ناشناس
| Germany |
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
دبیر چی بودی!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
کد ملیت را هم مینوشتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حالا لازم بود حتی ادرس منزل را بدهی؟ نه عزیزم بتو شغلی نمیرسد وازتو بخاطر پاچه خواری تقدیر نمیکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خدایی نمی دانم چرا کشور ما و سیاستش اینجوری شده من الان این سریال پاورچین را از شبکه آی فیلم می بینم نمی دانم چرا فکر می کنم وضعیت کنونی ایران را می بینم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
بدبخت به اون دانش اموزانی که زیر دست تو آموزش دیده اند
آقای گلو دری
اسپیکو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
عجبا که با این همه هنر تو دبیری موندی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
داداچ اشتباه می زنی ، اگر مردم شرکت کنند که کاندید مورد نطرت رای نمی اره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
با شما شدیم هشتاد و پنج میلیون که نمیفهمی برای چی منفی دادن که وضعمون اینه
Rezaجان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
پسوند فامیلت را بالا یک چیز نوشتی پایین یک چیز دیگه. تو کامنت های دیگه هم با اسم های دیگه یا ناشناس میای. خیلی به نظر خودت ناقلایی
ناشناس
| Portugal |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مگه مردم سیب زمینی هستند که هر چی به سرشون میاد هیچی نگند و بدون کینه ورزی در انتخابات شرکت کنند؟ چرا بدون کینه باشند؟ چرا مسئولان نظام از جیب مردم برای رسیدن به امیال خود در منطقه هزینه میکنند، ولی مردم باید بله قربان گو باشند؟ وحدت یعنی یک همگام شدن، نه اینکه مسئولان اراده خودشون رو بر مردم برانند. این انسجام اگر نباشد بهتر است. رای بی رای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
پاچه خواری نکن قشر فرهنگی
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
بابت الفاظ زشت و زننده ای که هموطنان مقیم آلبانی ، ریاض و پاریس مرقوم فرمودند از شما جانباز عزیز دفاع مقدس عذرخواهی میکنم برخی از اینها همان لشگر شکست خورده در مرصاد هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
پاسخ به صادق
تو ازکجامیدانی ایشان جانباز هستند؟ نکنه خود حاج علی اکبر هستی؟ عزیزم منافق تر از شماها همون شماها هستید شماها که وقتی ظاقت یک نقد را ندارید بهتر مثل شعبان بی مخ ساندیستو بخور حمایت حمایت کن توروچه به سرنوشت کشور همون شکمتو سیرمیکنند شان وارزش تو همینقدر هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
پاسخ به صادق
تو وامثال تو چطور به خانواده هاشمی ودیگر مسئولانی که خط فکریشان باشماها فرق میکند فحاشی وتوهین میکنید اشکال ندارد حالا این اقا اومده دفاع کرده اشکالی نداشت نظرش را داده ولی ایا لازم بود منم علی اکبر فرزند مش غلام دبیر وساکن نکا سن فلان؟ این پاچه خواری وتملق دوستان را اذیت کرده که یک دبیر چقدر متملقگو هست
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
ماشالله مخ اکبد است
اتریشی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
دوستان دقت داشته باشید که این اوضاع نتیجه انتخاب بد و چشم و گوش بسته و یا لجبازانه عده ای بوده و خدا لعنت کنه اونایی رو که در بوجود اومدن این اوضاع بد اقتصادی با این مدیریت ناکارآمد و فشل شریک بودن و باعث بد بختی مردم شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
همه ی دولتهای فشل قاجار را یکجا در دولت روحانی دیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مرحبا، ایول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مادیگه تو این کشور ار هیچی متعجب نمیشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانواده هاشمی فقط میگویند هاشمی ازاسمون فقط یک نفر افتاد اونهم هاشمی بود بس کنیددیگه دست از سر ملت بردارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
از آنجا که افت ارزش ریال راهکار دولت ها برای زدن جیب مردم است تنها زمانی قانون مالیات بر آیدی ارزش خواهد داشت که به این نحو حساب شود
۱- من کالایی را به ارزش ۳۰۰۰۰ ریال خریده ام (قیمت دلار ۳۰۰۰۰ ریال است)
۲- یک سال بعد کالا را به ارزش ۲۰۰۰۰۰ ریال فروختم ( قیمت دلار ۲۵۰۰۰۰ ریال است)
بر اساس قانون مالیاتی من ۱۸۰۰۰۰ ریال سود کردم در حالیکه ۵۰۰۰۰ ریال ضرر کرده ام
حالا دولت باید ضرر من را بپردازد. البته می دانم از محالات است. ولی زدن جیب مردم و پس از انداز های خورد، امید آینده آنها را از بین می برد و کار و تلاش را بی ارزش می کند.
یک نکته دیگه از قدیم رسم این بوده که تو معامله فروشنده مالیتش را هم از خریدار می گرفته پس باید منتظر افزایش بیشتر قیمت یا رکود بازار با این قانون باشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
این مالیات برای کسانی است که در مدت مشخص خرید و فروش بیشتر از خد داشته باشند و نه عامه مردم
پس نباید نگران شد و بگذارید با این کار جلوی افزایش های بی منطق قیمت مسکن و دلار و ...گرفته شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
کاملا صحیح است و از این پس میتوان این قانون را اصل افزایش قیمت ها دانست
در ضمن خرید ملک و طلا و ... مفتبری نیست، یا افزایش قیمت آن سود نیست، فقط حفظ ارزش آن است
متاسفانه بی سوادی در بین مسئولان انتصابی موج میزند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
این قانون به خانه اول فرد کاری ندارد بلکه به املاک یا خودروی مازاد بر مصرف اصابت میکند. ضمنا در صورتی شما مالیات بالا می دهید که خرید و فروش را در زمان کمتر از یکسال یا حدود دو سه سال انجام دهید و بعد از چهار سال به طور پلکانی مالیات کاهش می یابد. افزون بر آن شما نمی توانید روی قیمت بکشید زیرا سامانه املاک و اسکان پایین بودن یا بالا بودن غیر منطقی ملک را بر اساس مقایسه با عرف قیمتهای منطقه ای تشخیص میدهد و برای فرد فروشنده احتمال فرار مالیاتی مشکوک درج میکند. از سوی دیگر اگر شما بخواهید مالیات را روی قیمت بکشید چون خریدار باید در آینده آن را به قیمت خیلی بالایی بفروشد تا سود کند لذا برایش چنین خریدی صرفه ندارد و اگر هم قیمت را به طور غیر رسمی پایین بزنید و مازاد آن را به صورت غیر رسمی از خریدار دریافت کنید باز هم خریدار متضرر میشود چون در آینده شکاف قیمت پایین خرید با قیمت بالای فروش خود را باید خودش مالیات بدهد. بنابراین با سامانه های اطلاعاتی و کد ملی فکر همه چیز را کرده اند. اگر چنان چه رصد حسابهای بانکی هم مثل کشورهای اروپایی در ایران معمول شود که دیگر تقریبا راه فراری نیست و ورود پول های سنگین مشکوک به حساب شما فورا به عنوان مشکوک بودن به فرار مالیاتی درج خواهد شد و باید به اداره مالیات گزارش دهید ... خخخ
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
سرکار خانم فاطمه رفسنجانی: کاش یک خط هم از مرحوم پدر بزرگوار مینوشتید که چقدر در بوجود آمدن وضعیت امروز نقش داشتند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
به نظر من عملکرد شورای نگهبان خوب بود زیرا سه شخصیت پر از ادعا را که در دوران پستهای قبلی خود خرابکاری کردند را احراز صلاحیت نکرد و اگر طرحی داشتند باید در همان مسئولیتهای قبلی خود انجام میداند لاریجانی که یک پایه تصویب برجام بود که هیچ چیزی برای مردم نداشت و جهان گیری دلا ر 4200 گریه کن 4 سال یکبار و احمدی نژاد که قبله اش شده مشایی و اصلا عقایدش انگار برعکس شده
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
برادران لاریجانی مظلومند یا این ملت بدبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
جالبه این همه به اصطلاح مدیر و مسئول و سیاستمدار رد صلاحیت شدن ولی برای مردم کمترین اهمیتی نداشت معلومه اینا چقدر کارامد و مردمی هستن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چون مردم از کل مسئولین خیری ندیده اندو از آنها
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
یه عده که الان صدای جیغ شأن در آمده تو این هشت سال کجا بودن الان که منافع شأن به خطر افتاده مضطرب شدن .
دست شورای نگهبان درد نکند که نگذاشت افرادی که وضع موجود را برایمان درست کردند دوباره ادامه دهنده‌ی این راه باشند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
برو بابا حال تو یکی رو نداریم
ناشناس
| Portugal |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حالا فردا رو هم می بینیم. همین بازی ها رو برای احمدی نژاد هم درآوردید و دیدید که با اون همه دلار نفتی، وضع مملکت چطوری بود. الان روحانی 4 ساله نفت نفروخته، مملکت هم همه درآمدش به نفت وابسته است. این ترامپ زمان هر کسی بود، الان مردم داشتند همدیگه رو میخوردند. به علاوه اینکه ترامپ های داخلی هم دلارها رو از کشور خارج میکردند.... حالا شب درازه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چرا بین تایید صلاحیت شده ها از مناطق جنوبی ایران هیچ کاندیدایی نیست سه نفر مشهد دو نفر ترک و دو نفر تهران بهتر بود از استان های جنوب و غرب و مرکز هم یک کاندیدا باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
محسن رضایی بچه جنوبه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
محسن رضایی اصالتا مسجد سلیمانی هست خب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
پس رضایی چیه؟ بعضی ها واقعا مرض دارن
ناشناس
| Portugal |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
محسن رضایی نماینده غرب و جنوب غربیه دیگه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
یکی به این ها تفهیم کنه که بالا رفتن عددی قیمت مسکن و خودرو به دلیل تورم و شاهکار مدیریتی اقایان است. حالا چرا مردم باید مالیات این تورم را بدهند.
گنه کرد در بلخ آهنگری
به شوشتر زدن گردن مسگری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مسئولان بهتر از همه می دانند مقصر این افزایش قیمت ها خودشان هستند اما درآمدهای جدید لازم دارند
ناشناس
|
Japan
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
الان محمود میگه درموردتاییدصلاحیتهایک مدارکی به دستم رسیده که بگم؟بگم؟درموقع مناسب خواهم گفت!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
شما خودتون تو وضع الان مملکت مقصری پس خیلی خوبه که رأی نمیدی ازت ممنونیم خدا خیرتون بده.
ناشتاس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
رای بدهی یا ندهی ۹۸ درصد واجدین شرایط آرا رایشان از صندوق بیرون مآورند . علی برکت الله !!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
به این نماینده های مجلس با وضع اینگونه قوانین مالیاتی باید جایزه نوبل داد. اول ساختار اقتصادی و این تورم افسار گسیخته را سر و سامان بدین بعد برید دنبال این قوانین.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
دولت ثروت مردم را به باد داده حالا کسی خانه یا ماشینی دارد چشم طمع به ان دوخته یعنی بی لیاقتی مسولان را نماینده های مجلس که با حداقل ارا به مجلس رفته اند از مردم میگیرد . شما که میگوید مثلا ماشین 2 برابر قیمت شده و سود برده نه سودی نبرده پول ما بی ارزش شده
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
عزیزم حقوق من 10 سال ‍یش 400 هزارتومان بود و نان بربری 80 تومان الان حقوق من شده 4 میلیون تومان و نان بربری شده 2 هزارتومان یعنی من با حقوق 10 سال پیشم 5000 نان میخریدم و الان باحقوقم 2000 تا نان یعنی دولت محترم 3000 عداد نان من را خورده و طلب کار هم هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
مطمئن هستم این مثال ساده رو نمی تونن تحلیل کنن این کاندیدای عزیز
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خودشونرو مسخره کردید!!؟ دلالها ملک رو معامله میکنند و وکالت بلاعزل از فروشنده میگیرند و موقع فروش با استفاده از همان وکالت بلاعزل ملک رو به خریدار میفروشند و هیچ اثری این وسط از دلال زمین و خانه و ماشین و ... نیست. حذف دلال فقط در یک صورت امکان پذیر هست. اقتصاد قوی با نرخ تورم پایین. بعد مثل کشورهای اروپایی روی املاک و خودرو بیش از یک باب و دستگاه مالیات تعلق بگیره. به این میگند نقشه و راه. چیزی که تصویب کردند هیچ تاثیری بر روی کار دلالها نخواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
آقایانی که از الان دنبال فتنه اند یادشان باشد این مردم ،مردم سال ۸۸ نیستند که گول شما بخورند .انشالله این فتنه ها را در گلو خفه می کنندوآنان باید مثل بقیه مردم تابع قانون باشند وگرنه جواب دندان شکن از مردم خواهند گرفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
فتنه افرادی مثل تو هستن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
نه بابا ترسیدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
دقیقاً
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چه طور سید حسن خمینی آیت الله هست اونوقت رئیسی نیست؟!
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چطوریه عده اگرهمیشه باشندحرفی نیست یه مدت هم بهترنباشندودیگران ازفرصت استفاده کنندمردم به تغییرفضاومدیران جدیدتروجوانتربیشترنیازدارندآقای همتی اوایل کارکه آمدندواقعادلارومدیریت کردند ولی ایشون تمام هم وغم خودروبرای بانکهاصرف کردندودرحق بازارسرمایه وسرمایه های مردم ظلم بزرگی شدشعارایشان الان این هست که میگن میخوان تعامل کنندباهمه دستگاههاکه همه چیزدرست بشه ولی زمانی که خودشون مدیربانک مرکزی بودنداین عدم تعامل بابازارسرمایه دیده شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
با ادای احترام به خانم فاطمه هاشمی. این روند حذف از طرف گروهی خاص سال هاست که برنامه ریزی شده و به صورت حرکت خزنده به اجرا در امده است. البته طراحان‌ این حرکت از یک نکته بسیار مهم‌ غافل هستند و ان این که مرحله اخر حذف شامل خودشان خواهد شد.
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
این عمل قبلا اتفاق افتاده و حذف کننده گان خود حذف شده اند مثل هاشمی رفسنجانی، موسوی، خاتمی، طیف روحانی، احمدی نژاد، لاریجانی و....0
علی علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
قبل از بررسی ذلایل گرانی دلار در زمان ریاست همتی بر بانک مرکزی و سوء مدیریت ایشان در این منصب حساس علیرغم قولهای مستمری که در حضور ملت عظیم الشان ایران اسلامی میداد ، در صنعت بیمه بدنبال کمیت و کیفیت وضعیت آقای همتی بگردید حیلی چیزها پیدا می کنید .
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
در نیروهای نظامی وانتظامی قانونی است که اگر یکی از وابستگان درجه یک تخلفی بکند ان فرد را فاقد صلاحیت برای خدمت در نظام تلقی کرده وبکارگیری نمی کنند کسی که حساس ترین پست کشور را میخواهد تصاحب کند ایا نباید حساس شد اقایانی که رد صلاحیت شده اند بررسی کنید اقوام درجه یک انها یا اختلاس کرده محکوم شدند ویا تابعیت کشور بیگانه را گرفته واز کشور خارج شدند ویا خود مرتکب تخلف شده ویا ...... حال نمیدانم این آقایان چرا به یک نهادی که از یادگاران حضرت امام (ره ) است اینکونه تاخت میکنند خوب و بد بودن شورای نگهبان در رد ویا قبول صحلاحیت افراد مورد نظر آقایان است این یعنی به نفع خود رای دادن در اینصورت نباید هیچ متخلفی در دادگاه محکوم شود چون قاض همیشه در معرض اعتراض قرار خواهد گرفت خدا خدا خدا این آقایان معترض خدا خدا خدا را در نظر بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
چرا اینقدر ناراحتند؟ دموکراسی همین است روزی وقت رفتن است.
قمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
برادران لاریجانی.شما برویدبرای همیشه مرخصی .مگراین میز ریاست توش چه خبره انقدر خود کشون میکنید.اون حسن آقا چی میگه بابا مردم ازدست بعضی هاتون خسته اند.باید نیروهای کاربلد. با انگیزه وفادار به نظام ومردم برسرکار بیایند وازاین وضع بیرون بریم .تا این مردم رنجکشیده کمی نفس بکشند.اگر صلاحیت شما هم تایید میشد.رای نمی آوردی.خاندان هاشمی هم همینطور بروید بقیه عمرتان را درجزایر قناری بگذرانید.
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانم فاطمه رفسنجانی
همه شماسروته یکی هستید .....
شهرام ومهرام نداره .....
همگی تاجر ودلالید....بستگی داره کی آب سادگی این مردم را ببینیدتاشناکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانم هاشمی رفسنجانی عزیز عرض کنم خدمت شما که اون وقتی که پدر بزرگوارتون ردصلاحیت شدند خیلی ها یاد سکوت ایشون در ردصلاحیت امثال مهندس بازرگان و دکتریزدی وبقیه سیاسیون در دهه 60 و 70 افتادن . این دنیا هم دار مکافاته هرکاری کنیم نتیجه اش رو می بینیم ( البته نه بطورجامع و کامل ) .کاربد بده و کارخوب خوب . نمی شه یه کار ازیکی خوب باشه و همون کار از دیگری بد . تضییع کنندگان حق و عدالت در امروز هم منتظر همین برخوردبا خودشون در آینده باشن ..... ان ربک لبالمرصاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حسن آقای خمینی از تولیت آستان استعفا بده اگر راست میگی.
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
همتی تایید صلاحیت شد چون از وقتی وارد بانک مرکزی شد پول چاپ کرد و با پول بدون پشتوانه بانکها رو از ورشکستگی نجات داد درحالیکه مالکین و سرمایه گذاران اصلی بانکها دولت و مسئولین هستند! نباید با این همه خدمات تایید میشد؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
شتری که درب خانه آیت الله منتظری خواباندند و هتک حرمت او را کردند و حیثیتش را بردند وشما سکوت کردید اکنون درب خانه شما خواباندند کم کم نوبت به بقیه تان هم میرسد. آسیاب به نوبت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اینکه کسی امسال خونه ای رو مثلا یک میلیارد میخره و سال دیگه دو میلیارد میفروشه که عایدی و درآمد نیست. این بی ارزش شدن ریاله ، وگرنه خونه همون خونه هست بزرگتر که نشده .

در واقع تو ایران چیزی گرون نمیشه ، این پول ملی که روز به روز بی ارزش تر میشه.

چون خرج حکومت بیشتر از دخلشه مدام دست تو جیب مردم بینوا میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
یک کیلو کیک تولد روز برای بچه ام خریدم 110
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اگر واقعاً میخواهید فشاری به مغزتان بیاورید و راه حلی پیدا کنید، راه جلوگیری از اختلاس و فساد مالی مدیران و جوجه هایشان را پیدا کنید. البته اگر به خودتان برنمیخوره. از ملت بیچاره میدزدید و راه حلش این میشه که از همان ملت مالیات بیشتری بگیرید؟ این شعارها دیگه به درد نمیخورد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
ما که بطور قطع میدانیم ریسی ریس جمهور اینده ایران است اگر عملکردش خوب باشد و موفق شود دور دوم که کاندید شد بهش رای میدهیم
پاسخ ها
naser
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
ما هم که موش آزمایشگاهی هستیم!0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اناث هاشمی رفسنجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
من بازنشسته یکساله اداره دارایی هستم این قانون مالیات بر مجموع درآمد قبلا تو قانون بود و همین گردن کلفتها و نماینده های مجلس سال۸۱ این ماده قانونی رو ورداشتن و با توجه به تجربیاتم بگم فقط مردم عادی که کمی سرمایه دارن باید این مالیات و بدن والا اصل کاریها بهیجوجه مالیات نمیدن چون اگه قراره مالیات از اینا بگیرن نیاز به قانون نبود فقط کافی است قدرت اجرای همین قانون جاری رو داشته باشیم،در این ۳۰ سال خدمت هرچه قانون و تبصره و رای شورا و دیوان و حراست و دادستانی آمد همه به اسم عدالت و به نفع پولدارا و ضرر کاسبها و حقوق بگیرا بود
ناشناس
|
Japan
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
حاجی!من اگرجای شمابودم تابیشترازاین گندش درنیومده ودیرنشده کلاازقدرت انصراف داده وبه کارهایی میپرداختم که درتوانتان هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اینکه امامِ مستضعفان رض به شورای نگهبان گفتند، «مگر می توان در غارها زندگی کرد؟!" روایت شیخ حسن صانعی
-------
یعنی اگر با خود فقط بینی دیگر احزاب را بحساب نیاوری منظور شریفش که یا منزوی میشوی،
یا منظورش که در عهد و دورانِ زندگی در غارها وعصر حجر، فکر تو هنوز سیر میکند که مانع حضور جامعه و مردم میشوی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
نمی دانم کسی از نمایندگان که اینقدر قاطع در مالیات بر سود سرمایه رای دادند این را میخواند و اگر بخواند درک صحیحی از اقتصاد دارد یا خیر ، البته که خیر .
مالیات بر سود عایدی یا سرمایه یک امر بدیهی است و در اکثر کشورهای مترقی دریافت میشود ولی اصلا سود سرمایه چیست ؟
سود عایدی یعنی شما مثلا ملکی را بخری و پس از یک سری تغییرات آنرا به قیمت بالاتری بفروشی و از این کار صاحب درآمد بشوی ، و از محل درآمد باید به درستی مالیات بپردازی. نهایتا" ضمن بدست آوردن سود ، با پول به دست آمده میتوانی دوباره یک ملک مثل اولی بخری و نتیجه اینکه هم تو سود کرده ای هم دولت .........
نه اینکه تورم باعث گرانی داشته های مردم بشه و هر زمانکه ملک را فروختند با کسر مالیاتش نتوانند همان را بخرند . در واقع آیا آن شخص اصلا" سود کرده ؟ قطعا خیر. این خالی تر کردن جیب مردم است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
دوست عزیز نرخ تورم در محاسبه سود افراد محاسبه میشود و فقط سودها یه قول شما افزایش قیمتهای جهشی بالاتر از تورم میانگین کل کشور ملاک محاسبه این قانون خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانم فاطمه هاشمی رفسنجانی :
سلام
ایا پدر شما یک سال قبل انتخابات 92 در دیدار جمیعت موطلفه نگفته بودند:
ثبت نام و امدن من برای انتخابات ریاست جمهوری خیانت به اسلام است.
من پیر و ناتوان شده ام .
با این اعتراف چرا امد و ثبت نام کرد ؟
ایا بعد چنین اقرار توسط خود اقای هاشمی رفسنجانی ، شورای نگهبان میتوانست ایشان را احراز صلاحیت کند.
پدر مرحوم شما برای عدم احراز آمده بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
اینها به جای اینکه مثل بقیه کشورها بروند ارزش پول را حفظ کنند و با چاپ تراول چک پول بدون پشتوانه چاپ نکنند رفتند سراغ عایدی سرمایه در حالی که با ثابت نگه داشتن ارزش پول بدون آنکه پولی از جیب مردم دربیاورند فضای دلالی برچیده خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
بخشی از مناجات حضرت علی (ع ) : اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ لا يَنْفَعُ مَالٌ وَ لا بَنُونَ، إِلّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِيمٍ﴾ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى يَدَيْهِ يَقُولُ يَا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِيلا﴾ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ يَوْمَ ﴿يُعْرَفُ الْمُجْرِمُونَ بِسِيمَاهُمْ، فَيُؤْخَذُ بِالنَّوَاصِي وَ الْأَقْدَامِ﴾ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ لا يَجْزِي وَالِدٌ عَنْ وَلَدِهِ وَ لا مَوْلُودٌ هُوَ جَازٍ عَنْ وَالِدِهِ شَيْئاً، إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ﴾
وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ لا يَنْفَعُ الظَّالِمِينَ مَعْذِرَتُهُمْ، وَ لَهُمُ اللَّعْنَةُ وَ لَهُمْ سُوءُ الدَّارِ﴾ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ لا تَمْلِكُ نَفْسٌ لِنَفْسٍ شَيْئا، وَ الْأَمْرُ يَوْمَئِذٍ لِلَّهِ﴾ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ ﴿يَوْمَ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيهِ، وَ أُمِّهِ وَ أَبِيهِ، وَ صَاحِبَتِهِ وَ بَنِيهِ، لِكُلِّ امْرِى ءٍ مِنْهُمْ يَوْمَئِذٍ شَأْنٌ يُغْنِيهِ﴾؛ وَ أَسْأَلُكَ الْأَمَانَ يَوْمَ ﴿يَوَدُّ الْمُجْرِمُ لَوْ يَفْتَدِي مِنْ عَذَابِ يَوْمِئِذٍ بِبَنِيهِ، وَ صَاحِبَتِهِ وَ أَخِيهِ، وَ فَصِيلَتِهِ الَّتِي تُؤْوِيهِ، وَ مَنْ فِي الْأَرْضِ جَمِيعا ثُمَّ يُنْجِيهِ، كَلّا إِنَّهَا لَظَى نَزَّاعَةً لِلشَّوَى﴾
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خدا وکیلی خودت این رو یکبار خوندی!!!؟ از کجا کپی کردی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
کی تا حالا شدید اکثریت قاطع مردم ایران
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانه گران نشده، پول بی ارزش شده ! از بی ارزش شدن پول ملی هم میخوان مالیات بگیرند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
من با پول اپارتمانی که ده برابر شده اللان نمیتونم همون اپارتمان ۱۰۰ متری بخرم نوشو مالیات چی واقعا خدا به دادمون برسهج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
خانم هاشمی رفسنجانی انقلاب شما را ازنوق رفسنجان به پایتخت رساند نون و نمک انقلاب را خوردین، حالا انقلاب بد شده، 250000 شهیدی که دادیم پس چي، اونها گوشت جلوی توپ بودند شما کجا بودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
تو همه جای دنیا افراد بر اساس مبلغ مالیاتهایی که می دهند خدماتی هم از دولت بیشتر می‌گیرند ولی تو ایران چی؟
هر جا به نفعشون باشه به روزترین قوانین دنیا اجرا میشه ولی جایی که به ضررشان باشه اصلا حرفی به میان نمیاد
مثلا همین ماشین تو دنیا هم قیمت ماشین آزاده هم قیمت سوخت ولی تو ایران یک ماشین را تا ده برابر قیمت دنیا به مردم می‌فروشند بعد یکم یارانه سوخت میدن و فقط یارانه سوخت رو تو چشم مردم می‌ یارند
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
تمام بدبختی ملت ایران زیر سر پدر شماست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
من یه حرفی می‌خوام به همه هموطنان عزیزم بگم که از ته دلم هست.خواهش میکنم گول اینها که میگن رأی ندین و این حرفها رو نخوریم.به کوری چشم دشمنامون رأی بدین و به شخص حق و درستکار و کاری رأی بدین.خدا شاهده یادمه چطور بعضی از همین مردم حرف بعضی ها رو تکرار می کردن که وا مصیبتا اگه فلانی بیاد دلار میشه ان تومن! فلانی دیوار می کشه .... .همه دیدیم دلار از آن تومن که سهله رسید به زد تومن!!! درست انتخاب کنیم وضع حداقلش آنقدر بد نمی‌مونه.ولی اگر رأی ندیم یا به یک بی سواد با کارنامه خالی رأی بدیم مطمئن باشین دلار دیگه جوری بالا میره که نعوذ بالله خود خدا باید دست به کار بشه!واین فقط یکی از آثارشه.من نمی‌گم به کی رأی بدین نه.درحدی نیستم عزیزان این مملکت رو نصیحت کنم فقط التماس میکنم رأی بدین و با تحقیق هم رأی بدین.بخدا هنوز هم میشه مملکت رو ازین وضع نجات داد.هرچند شاید یکی دوسال درست کردن بعضی اشتباهات طول بکشه.
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
در انتخابات کشور کفر امریکا یکماه بعد از رای گیری هنوز رییس جمهور معلوم نبود
الی ماشالله ما هنوز یکماه به انتخابات مانده رییس جمهورمان مشخص شده کیه
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
احمد علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد تحریم انتخابات را معادل ارتداد دانسته و گفته کسانی که می‌گویند در انتخابات شرکت نمی‌کنند، مسلمان نیستند
حالا اگر دامادش رد صلاحیت شده بود میگفت هر کس رای بدهد کافر آست. خدایا یا اینها خیلی می فهمند یا ما خیلی نمی فهمیم .....
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
خدایی همینا که احرازها وعدم احرازها وصلاحیت ها رو مشخص میکنن توسط یک گروه دیگه بخوان خودشون رو احراز صلاحیت کنن چندتاشون احرازصلاحیت میشه کافیه احرازکننده عضو حزب وجناحی باشه احزازها هم تحت تاثیر جهت گیری هافکری وحزبی اونها عوض تغییرپیدا میکنه یا خودشون توسط گروه دیگه ای احراز بشن یعنی اصول خاصی واسه اجرازها نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
چرا کاندید زن نداریم هیچکدوم صلاحیت نداشتن جرمشون زن بودن هست باید ازبین اقایون انتخاب بشه کلا زنها صلاحیت ندارن طوریکه اصلا احرازصورت نمیگیره تا دیدن زنه میگن این به کنار ازبین اقایون احراز کنیم زنها کلا صلاحیت ندارن ازبین اقایون صلاحیت ها رو پیگیری کنیم اونها هم بعضی هاشون اون جناحن به کنار بعضی ها هم که واقعا خلاف کردن که باعث عدم صلاحیتشون میشه رو چرا به دست قوه قضاییه نمیدن نمیدونم
درکل مردها باید اقارییس بشن اونها خدایی لایقش هستن معلومه این سالها چقدر گل وبلبل شدیم چون مردها اقا رییس بودن ازاینجا معلوم میشه که چقدر صلاحیت داریدواسه احرازها وچقدر عدالت دارید
ناشناس
|
-
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
دلالان و سوداگران که خون مردم را در شیشه کرده اند اولین ناراحت شدگان از چنین طرح هایی هستند
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
احمدی نژاد گفت رفراندوم این است شعار مردم
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
نتیجه تورم افسارگسیخته در سالهای گذشته کاملا مشخص است و نیاز به دانش خاصی هم ندارد بیشتر شدن شکاف طبقاتی
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
اگر بتوان دولت انقلابی، این کوههای ثروت سرمایه داران کاسب تحریم و کاسب تورم و کاسب احتکار و کاسب فرار مالیاتی نقره دغ کند، ما فقرای ایران به همین دلخوشیم حتی اگر یک قرون هم گیرم ما نیاد!
از اینکه قارون صفتان ایران نقره داغ بشوند دلمان خنک میشود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۸
با عرض سلام و خسته نباشید.
عنوان: متعادل سازی حقوق کارکنان رسمی وزارت نفت و استخدام نیروی دولتی از طریق درآمد حاصله
خواهش میکنم مطالب این نامه را به عنوان یک طرح اقتصادی به رییس جمهور آینده که احتمالا جناب آقای ریسی می باشد برسانید. از کار کنان این رسانه که دارای ضریب نفوذ بالاتری نسبت به افراد معمولی جامعه دارند تقاضا دارم این طرح را به رییس جمهور آینده بدهند.
حوضه¬ی فعالیت اینجانب برق قدرت می باشد و در شرکت های برق منطقه ای، پالایشگاه، نیروگاه، خاتم الانبیائ پدافند هوایی ارتش و ... سابقه ی فعالیت دارم.
متاسفانه نیروهای رسمی نفتی در پالایشگاه و پتروشیمی حقوقی 3 تا 6 برابر نیروهای شرکت¬های دولتی و وابسته دولتی دیگر می¬گیرند.
من با داشتن کارشناسی ارشد و تجربه ی کاری در ارگان های مختلف صنعتی به وضوح دیده ام که این حقوق زیاد به خاطر تخصص بالاتر نیست. برای مثال در زمینه ی برق کارهای برق منطقه ای چند مرتبه از کارهای برقی سایر ارگانها بالاتر و سخت تر است. من قطعا با توجه به سوابقی که دارم میگویم که در زمینه برق کارهای انجام گرفته در برق منطقه ای به مراتب سخت تر از پالایشگاه است. و این تبعیض حقوقی به خاطر تخصص نیست.
خودتان می دانید انسانها در زمانهای گذشته شرایط زندگی سختی داشتند پس انسان از لحاظ بدنی این مقاومت را دارد. اما تبعیض روح آدم را می آزارد و انسان را متلاشی می¬کند. متاسفانه نماد تبعیض حقوقی مهندسان و کارکنان نفتی هستند.
با توجه به حقوق بالای افراد رسمی نفتی که به طور متوسط 5 برابر مهندسان سایر ارگان هاست می توان یک طرح ارایه کرد که حقوق افراد نفتی از بازنشستگان نفتی تا کارکنان فعلی اگر حقوقشان نصف یا ثلث بشود می توان افراد تازه نفس را به صنعت تزریق کرد و کار ایجاد کرد. البته این یه طرح خارق العاده نیست که شما از آن اطلاع نداشته باشید، ولی بینهایت ساده و تاثیر گذار و عملیاتی است.
میدانیم که یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما بیکاری است. با این طرح تعدیل حقوق مهندسان نفتی حداقل چند هزار نفر میتوان نیروی جدید استخدام کرد که این برای شروع تحول عالی است.
من خواهش میکنم حقوق افراد رسمی نفتی را به شدت تعدیل کنید و نمیگویم مانند حضرت علی باشید و عطف به ماسبق کنید و هرآنچه در گذشته گرفته اند از آن ها پس بگیرید.
خواهش میکنم این فریب را نخورید که رسمی نفتی ها بگویند مثلا ما مهندسان درجه یک هستیم. من با تجربه ای که در خیلی از ارگان ها دارم در زمینه برق قاطعانه میگویم که مهندسان برق منطقه ای و بتانیر خیلی از افراد پالایشگاه نفت سطح کاری بالاتری دارند.
با این طرح می توان شاید خیلی و خیلی بیشتر از 100 هزار نفر جدید را استخدام کرد که برای کنترل و خنثی کردن احتمالی اعتصابات و ... نفتی ها این افراد را استخدام همان پالایشگاه نفت بکنید که هم کار آنها راحت تر شود و هم نتوانند اعتراض کنند.
با توجه به آمار مرکز ایران در سال 97 کارکنان وزارت نفت 112 هزار نفر هستند که این آمار شامل بازنشستگان نمی شود و قطعا تعداد بازنشستگان در همین حدود یا بیشتر از اینهاست.
لذا خواهش میکنم این طرح را جدی بگیرید جدی بگیرید جدی بگیرید و عمل کنید.
مطمئن باشید این یک گام عالی برای تحول اقتصادیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
کدام جمهوریت را میگویید؟؟؟؟؟ آیا این واقعا یک جمهوری است؟؟؟؟؟ اگر اینطور باشد پس باید جمهوریت را معنی تازه ای کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
خوب همدیگه را تحویل میگیرید . این بچه .... کی ایت الله شد که ما نفهمیدیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا طرح ساماندهی فضای مجازی محمد سرور رجایی فرزانه فصیحی