tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
تاکید بر لغو روادید میان ایران و مقدونیه
رئیس مجلس شورای اسلامی از دیدگاه مثبت ایران در رابطه با لغو ویزای ایران و مقدونیه خبر داد و گفت: اگر وزارتخانه امور خارجه مقدونیه پیگیری کند، ایران نیز شرایط آن را فراهم خواهد کرد.
دولت مجوز اخذ مالیات از نهادهای خاص را دارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با «تابناک»؛
متأسفانه در کشور ما به دلیل اقتصاد رانتی و نفتی که وجود دارد، مالیات نقش کمتری در تأمین هزینه‌های اداره کشور دارد، از این روی، مطلبی که رئیس سازمان امور مالیاتی گفته است درست بود. متأسفانه برخی نهادها، بنگاه ها، مؤسسات، خیریه‌ها و مناطق آزاد و استان‌ها با وجود درآمد بالا، هیچ مالیاتی به دولت نمی‌دهند.
برخی خودخواهان به دنبال تحریم انتخابات هستند
عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو «تابناک»؛
انتخابات مجلس شورای اسلامی کمتر از شش ماه دیگر برگزار خواهد شد، ولی از هم اکنون تکاپو برای حضور گسترده در این رویداد توسط گروه‌ها و جریانات سیاسی آغاز شده است، به گونه ای که در برخی شهر‌ها هم که احزاب نقش چندانی در مراودات اجتماعی ندارند، افراد پرنفوذ و کسانی که خود را برای کاندیداتوری آماده می‌کنند، چراغ خاموش، اما جدی وارد میدان شده‌اند.
مجلس موافق افزایش قیمت نیست/ دولت اختیار دارد قیمت سوخت را افزایش دهد
روایت یک نماینده از رأی استمزاجی نمایندگان درباره افزایش قیمت بنزین؛
چند وقتی است، دوباره زمزمه افزایش قیمت بنزین به رسانه‌ها بازگشته و تقریبا روزی نیست که مسئولی یا مدیری در این باره اظهارنظر نکرده باشد؛ اظهارات ضد و نقیضی که نه رد می‌شود و نه تأیید؛ اما به طور کلی با روح و روان مردم در حال بازی است و تحمل شرایط سخت این روز‌ها را دو چندان کرده است.
وزیر بهداشت، فروش صندلی را تأیید کرد/ دانشگاه آزاد تا کنون چند صندلی پزشکی فروخته است؟
عضو کمیسیون آموزش مجلس ادعا کرد؛
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، موضوع عجیبی از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد که سیستم آموزش عالی کشور را کامل زیر سؤال برد؛ موضوع فروش صندلی در برخی دانشگاه‌های معتبر کشور، موضوعی نبود که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.
لغو سفر لاریجانی به ترکیه در پی حمله به سوریه
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که بنا به دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه، بمنظور شرکت در اجلاسی پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد.
پست و مقام فروشی از موضوع واترگیت هم بدتر است/ صندلی شش میلاردی نصیب چه کسی شد؟
روز گذشته، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در وقت تذکرات نکته ای گفت که شاید از چشم بسیاری از مردم به دور ماند و در لابلای خبرهای مختلف داخلی و خارجی به کلی گم شد.
اگر ثبات اقتصادی ایجاد نشود، حذف چهار صفر، ارزشی نخواهد داشت/ حذف صفر از پول ملی، تیغه ی دولبه است
موضوع کوچ صفر‌ها از پول ملی به دهه هفتاد بازمی‌گردد و البته در دوره‌ای نیز فراخوانی جهت انتخاب نام جدید برای پول ملی توسط دولت احمدی نژاد مطرح شد و اسامی مانند پارسی و دریک از دل صد‌ها نام پیشنهادی بر سر زبان‌ها افتاد، ولی به سرانجامی نرسید و مسکوت ماند.
دولت برای وزارت صنایع  و بازرگانی دو وزیر به مجلس معرفی می کند؟
سرانجام پس از ماه‌ها کش‌وقوس بین دولت و مجلس و پس از آنکه لایحه تفکیک وزارت صمت دو بار از سوی نمایندگان رد شد، این بار دولت توانسته است تا نمایندگان را برای تفکیک این وزارت‌خانه مجاب کرده و این وزارت‌خانه عریض و طویل را به دو وزارت تجارت و خدمات بازرگانی و وزارت صنایع و معادن تبدیل کند.
یک فوریت لایحه حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
صداوسیما رویه خود را در حوزه سیاسی و اخبار تغییر دهد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید احساس کنند این صدا و سیما متعلق به همه ملت است، گفت: صداوسیما باید رویه خود را در حوزه سیاسی و اخبار تغییر دهد.
پاسخ قاطع آقای رئیس به ادعاها و حاشیه های یک طرح بی حاشیه
جلسه علنی امروز مجلس به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۱۹۹نفر از نمایندگان آغاز شد و طرح تشکیل وزارت تجارت را در دستور کار داشت.
پزشکیان به منظور شرکت در اجلاس روسای پارلمان‌های اوراسیا به قزاقستان رفت
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در اجلاس رؤسای پارلمان های اوراسیا وارد قزاقستان شد.
به دست نیاوردن اکثریت نباید باعث ناامیدی شود/ شرکت نکردن در انتخابات هزینه‌ها را برای مردم سنگین‌تر می‌کند
عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با «تابناک»؛
مدتی است، رقابت انتخاباتی از حالت چراغ خاموش خارج شده و علنی توسط جناح‌های رقیب انجام می‌شود؛ هر چند رویه انتخابات معمولا به این شکل بود که هر جناح، نقاط قوت خود را معرفی و روی آن‌ها مانور سیاسی می‌کرد، چند وقتی است، برخی جناح‌ها بداخلاقی‌های سیاسی را راهبرود پیش روی قرار داده اند.
ماجرای پرونده شمش طلا و ارتباط آن با چند نماینده مجلس چیست؟
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در گفت‌وگو با «تابناک»؛
چند وقت پیش موضوع پرونده دو نماینده مجلس شورای اسلامی که توسط قوه قضاییه بازداشت شده بودند، خبرساز شد. آن زمان این دو نماینده با قید وثیقه آزاد شدند و موضع برای بررسی به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان فرستاده شد، ولی این هیأت، عمل نمایندگان را مغایر با وظایف نمایندگی تشخیص نداد.
پژمانفر: تعطیلی شنبه از نظر شرعی مشکل دارد/ سالک: مراودات مالی بهانه است؛ برخی به دنبال غرب‌گرایی هستند
نظر نمایندگان درباره تعطیلی روز شنبه؛
ساماندهی تعطیلات، موضوعی است که از زمان مجلس ششم تا کنون مطرح بوده، ولی به دلایل گوناگون، هنوز تعیین تکلیف نشده است. تعطیلات نوروزی، تغییر برخی تعطیلات مذهبی و برخی موارد دیگر، بار‌ها در مجلس درباره آن بحث شده است، به گونه‌ای که سال گذشته نیز بر سر تعطیلی روز آغاز امامت امام زمان جنجال‌هایی در مجلس به پا شد.
قرار داد۴۰۰ میلیارد دلاری با چین با حجم تجارت خارجی ایران تطابق ندارد
عضو کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
چیزی به عنوان قرارداد وجود خارجی ندارد، اما مذاکراتی در این باره شده و در نشستی که با نام یک کمربند ـ یک جاده برگزار گشت، به این موضوع نیز وارد شده بودند و از آنجایی که ایران نیز یکی از راه‌های این کمربندی به حساب می‌آید، مذاکراتی در این خصوص داشته اند.
دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز ترجیحی و آزاد را به مردم بدهد/ شاهد افزایش بیش از حد قیمت کالا‌های اساسی هستیم
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با «تابناک»؛
چند ماه است، قیمت ارز در بازار روند نزولی به خود گرفته و دیگر خبری از دلار ۱۸ و ۱۵ هزار تومانی نیست؛ هرچند قیمت ارز کاهش محسوسی نسبت به قبل پیدا کرده است، هنوز با قیمت دی ماه سال ۹۶ تفاوت معناداری دارد. با این حال، انتظار عمومی این بود که قیمت‌ها در دیگر بازار‌ها نیز نسبت به همین میزان کاهش داشته باشند.
روحانی کلید را در قفل برعکس چرخانده و قفل ها را محکمتر کرده‌ است!
گرانی‌ها صدای مجلسیان را درآورده است؛
فرقی نمی‌کند کالا ایرانی باشد یا خارجی؛ آنچه مهم است اینکه قیمت کالا با نرخ دلار حساب می‌شود، آن هم نه با دلار نرخ روز بلکه با قیمت دلار ۱۵ هزار تومان و هنگامی که دلیل آن را از کسبه می پرسید، همه آن‌ها یک جواب بیشتر ندارند؛ من این کالا را گران خریدم، نمی‌توانم ارازان‌تر بفروشم.
متن طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه‌قضاییه/ حسین‌زاده: دنبال نظارت‌پذیر کردن زندان‌ها هستیم
رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور، این اقدام را در راستای شفاف شدن عملکرد این سازمان و نظارت پذیر کردن آن عنوان کرد.
در شبکه سه اتهام زدند، خواستار پاسخگویی‌ام
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه زنده شبکه ۳ متهم به نشر اکاذیب درباره فوت مرحومه سحر خدایاری شده، خواستار دفاع از خود در این باره شد.
باید نگاه افراد به مقوله حفظ نظام تغییر کند/انتقاد از نظام به معنی توهین نیست و مجازات ندارد
نامه علی مطهری به رئیس قوه قضائیه
علی مطهری در نامه‌ای به جت‌الاسلام رئیسی از اقدام اخیر وی برای ذستور در بازنگری برخی از پرونده های قضایی قدردانی کرد و خواستار ادامه این روند در مورد سایر پرونده های سیاسی و اجتماعی دیگر شد.
برخی گمان می‌کنند داشتن زندانی سیاسی، نقطه ضعف برای نظام است/ خیلی از پرونده‌های امنیتی، مشمول جرم سیاسی هستند
یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با «تابناک»؛
در روز‌های اخیر، قوه قضایی، برخی از احکام متهمان مختلف امنیتی را صادر کرده که البته با واکنش‌هایی روبه رو شده است، به گونه ای که برخی از فعالان سیاسی آن را مغایر با عدالت دانسته و حتی برخی افراد از جمله نمایندگان مجلس، اعتراضاتی به نحوه رسیدگی به این پرونده‌ها داشته اند.
فرد قاچاقچی که ۲۰۰ مسئول از او حمایت کرده‌اند، اعدام نشده/حامیان، وزیر و وکیل نبودند، اما از مسئولان بوده‌اند
جزئیات جدید از ماجرای تماس مسئولان برای پادرمیانی یک متهم؛
چند وقت پیش، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنرانی در یکی از شهر‌ها گفت که در یکی از شهر‌های جنوب شرق کشور، قاچاقچی با دو تُن تریاک دستگیر شده است؛ اما ۲۰۰ تا۳۰۰ تَن از مسئولان کشور در تماس‌های مختلف با قاضی پرونده، تقاضای مساعدت برای وی کرده اند.
ما به دنبال استقلال بانک مرکزی هستیم!
عضو کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
بحث اصلاح نظام بانکی از سال‌ها پیش مطرح بوده و دیدگاه‌های مختلفی نیز در این مورد مطرح است؛ اما به باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی، بهترین اصلاح ساختار زمانی رخ می‌دهد که برآیند اصلاحات اثرات خود را در زندگی مردم جامعه به جای بگذارد و برای آحاد مردم محسوس باشد.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
گزارش
تأکید نمایندگان بر بازگشت آرامش به سکوها
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv