tabnak-adv
tabnak-adv
بهانه‌هایی همچون تحریم، رانت و فساد مردم پذیرفتنی نیست
هنوز چند روزی تا پایان سال 97 باقی است، بازارهای راکد حکایت از این دارد که جیب‌ها خالی ‌شده است؛ با اینکه خیابان‌ها مملو از جمعیت است، کمتر مغازه‌ای را می‌توان در سطح شهر یافت که مشتری داشته باشد. افزایش بیش از اندازه قیمت اجناس و تورم باعث شده تا مردم قدرت خریدشان را از دست بدهند و به همین دلیل، تنها به خرید مایحتاج ضروری خود بسنده کنند.
کمترین حقوق بگیران دولتی، امسال ۵۲۵ هزار تومان افزایش خواهند داشت/ ابهامی در مصوبه مجلس وجود ندارد
با اینکه میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در مجلس شوای اسلامی به تصویب رسیده و شورای نگهبان نیز مخالفتی با آن ندارد، همچنان برخی افراد دولتی و حتی برخی از نمایندگان مجلس این قانون را به گونه‌ای دیگر تفسیر می‌کنند. در واقع اظهارنظر‌ها در این باره باعث شده تا برخی ابهامات درباره آن ایجاد شود.
سازمان بازنشستگی محصول بی مدیریتی های دولت های گذشته است
غالب شرکت‌های زیرمجموعه سازمان‌ها زیان ده هستند و حتی بودجه خود سازمان را نیز تأمین نمی‌کند، و تنها یک‌میزان بسیار جزئی از بودجه موردنیاز خود را تأمین می‌کنند. بنابراین نیاز ه بازسازی و بازتعریف سازمانی در آن‌ها وجود دارد.
کارگران: افزایش حقوق ما، مانند کارکنان دولت باشد/ کارفرمایان: در صورت تصویب این شیوه، کارگران را اخراج می‌کنیم
با اینکه چند روز بیشتر تا پایان سال نمانده، هنوز خبری از افزایش حقوق کارگران نیست و حتی خبر‌های رسیده از داخل شورای حقوق و دستمزد نیز چندان رضایت بخش نیست. با این حال، کش و قوس‌ها بر سر افزایش حقوق میامن اعضای مثلث دولت، کارگر و کارفرما در جریان است.
اختلاس ۶.۶ میلیاردی امکان‌پذیر نیست
گفت‌وگوی تابناک با رئیس کل بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد؛
چند وقتی است که صحبت از یک اختلاس بزرگ در کشور ـ که به تازگی پرونده آن در قوه قضاییه بررسی شده، نقل محافل سیاسی و اقتصادی شده است؛ اختلاسی که ابعاد آن حتی بسیار بزرگتر از چیزی است که در پرونده بابک زنجانی بود!
همه ما در ایجاد شرایط موجود مقصریم
عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با «تابناک»؛
مردم نمایندگان مجلس را مقصر اوضاع می‌دانند و نمایندگان نیز ادعا دارند، دخالتی در امور اجرایی ندارند و دولت باید اوضاع را سروسامان دهد؛ اما از سوی دیگر، دولتی‌ها دخالت نهاد‌های دیگر را عامل کندی روند کارشان می‌دانند و می‌گویند، نهاد‌های موازی باعث می‌شوند تا اقدامات دولت به نتیجه نرسد.
ارسال گزارش محرمانه درباره
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان این که تلاش‌های بسیاری برای حل مشکل خودروسازان شده است، گفت: تلاش‌های برای حل مشکلات عرصه خودروسازی به خصوص پرداخت بدهی‌های قطعه سازان صورت گرفته است اما احتمالاً نتوانند در کوتاه مدت قیمت خودروها را کاهش دهند.
ابهاماتی مالی در خودروهای پیش فروش شده وجود دارد!/ خودرو از زمان اجرای قانون جدید، بیش از ۳۰ درصد گران شده است
موضوع خودرو در ایران تمامی ندارد و به نظر می‌رسد، غول‌های جاده مخصوص نمی خواهند به حاشیه‌های خود پایان دهند. شاید مشکلات خودرویی کشور از زمانی آغاز شد که این دو شرکت بزرگ خودروسازی به دست دولت افتاد و شاید از همان زمان است که حاشیه‌ها نیز آغاز شده.
ادغام بانک‌های نظامی، هم تهدید است و هم فرصت/ شیوه عمل بانک‌ها، باعث ایجاد آشفتگی بین مردم شده است
بر پایه اطلاعیه بانک مرکزی، بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام خواهند شد. پیش از این، در محافل خبری شنیده می‌شد که قرار است چنین کاری انجام شود؛ بنابراین، اطلاعیه بانک مرکزی، مهر تأییدی بر این گمانه‌زنی‌ها شد.
حقوق کارگران نباید کمتر از ۲ میلیون تومان باشد/ دستمزد کارگران بر مبنای نرخ تورم حساب شود
کمتر از دو هفته دیگر تا پایان سال مانده، ولی هنوز نه خبری از عیدی کارگران است و نه مشخص شده در سال آینده کارگران چه میزان افزایش حقوق و دستمزد خواهند داشت. جالب آنکه سکوت بسیار عجیبی نیز در این خصوص وجود دارد و بسیاری از کسانی که در این کار دخیلند، صحبتی از این موضوع نمی کنند.
بنزین در سال آینده گران نمی‌شود/ مردم نگران قیمت بنزین نباشند
با اینکه دولت در لایحه بودجه سال 98 پیشنهادی برای افزایش قیمت بنزین نداشت، برخی نمایندگان مجلس، پیشنهادهای متعددی برای افزایش این سوخت استراتژیک داده بودند؛ اما سرانجام پس از بررسی پیشنهادها و در حین بررسی لایحه بودجه، نمایندگان به این نتیجه رسیدند که قیمت سوخت در سال آینده ثابت بماند.
طرح برگزاری رفراندم برای پالرمو و CFT به معنای ایجاد التهاب در جامعه است
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برگزاری رفراندوم برای لوایح مرتبط با FATF چه از طرف مجلس شورای اسلامی و چه از طرف دولت باعث ایجاد فضای التهابی در کشور می‌شود به خصوص در جامعه فعلی که به اندازه کافی به دلیل مسائل اقتصادی رنجیده خاطر است.
حل مشکلات نیازمند عزم حکمرانان و فهم مشترک مردم است
رئیس مجلس شورای اسلامی مهمترین راه‌حل برای حل مشکلات کشور را رسیدن مردم به یک هم‌گرایی دانست و اعلام کرد: در کشور به‌علت فربه شدن دستگاه‌های اداری، سرمایه‌گذاری در بخش‌ عمرانی کاهش یافته است.
مصوبه مجلس لازم الاجراست/ تشریح کامل نحوه افزایش حقوق کارمندان دولت
چند روز پیش، مجلس شوای اسلامی، مصوبه‌ای را از نظر گذراند که به موجب آن، باید دست کم ۴۰۰ هزار تومان به حقوق کارمندان دولت افزوده می‌شود. به عبارت دیگر، بر اساس این مصوبه، افزایش حقوق‌ها به جای ۲۰ درصد در لایحه بودجه از ۱۰ درصد تا ۴۲ درصد افزایش پیدا می‌کند.
تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ، گندم و آرد باید جدی‌تر پیگیری شود
عارف در تشریح نشست فراکسیون امید با وزیر جهادکشاورزی و صنعت:
رییس فراکسیون امید مجلس، با بیان اینکه هنوز نگران بازار کالاهای اساسی هستیم، گفت: تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ، گندم و آرد باید جدی‌تر پیگیری شود.
پیوند خودروسازان با دلالان در جهت خم کردن کمر مردم/ انتقاد از سکوت نهادهای نظارتی
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: خودروسازان در آذرماه سال جاری در کمیسیون اصل ۹۰ وعده دادند که خودروها را با ۵ درصد زیر قیمت بازار به مردم تحویل دهند اما با گذشت ۶ ماه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
کدام نمایندگان دیگر نمی‌توانند نماینده شوند
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود.
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مطالبه یک نسل بود/ عده‌ای هنوز به فکر ناکام گذاشتن این قانون هستند
فرید موسوی در یک سخنرانی؛
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، یکی از مهم‌ترین قوانینی بود که در مجلس دهم به تصویب رسیده است؛ هرچند قانون ایراداتی دارد، گویا هنوز آن گونه که باید به مرحله اجرا نرسیده و عده بسیاری همچنان با دور زدن قانون و تفاسیری که از این قانون دارند، بر سر پست‌های خود هستند.
روایت لاریجانی از تماس با ظریف بعد از استعفا
روزنامه اعتماد با رئیس مجلس شورای اسلامی در باره استعفای محمدجواد ظریف گفت‌وگویی انجام داده است.
حقوق کارکنان دولت دست کم ۵۰۰ هزار تومان افزایش می یابد/ افزایش ها منطقی نباشد، قبول نمی‌کنیم
نظر نمایندگان درباره افزایش دستمزد‌های سال ۹۸؛
در حالی که تنها بیست روز دیگر تا پایان سال ۹۷ مانده، هنوز کارگران و کارمندان دولت چشمشان به دست کارفرمایان خود خیره است. با اینکه سال رو به پایان است، هنوز میزان افزایش دستمزد سال آینده قطعی نشده، البته افزایش حقوق کارمندان در مجلس در حال بررسی است، ولی هیچ نشانه‌ای از تغییر در میزان حقوق کارگران دیده نمی‌شود.
قوای سه گانه و مردم بر سر یک سفره نیستند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت اجرای عدالت و حق تصریح کرد: اگر همه بر سر یک سفره بنشینند دعوایی وجود نخواهد داشت.
کنترل برای پرداخت مالیات پزشکان بیشتر خواهد شد/ سال آینده، پزشکان نمی‌توانند فرار مالیاتی کنند
هر زمانی که صحبت از زیرمیزی، رومیزی، فرار مالیاتی، درآمد نجومی، کارانه و مانند این می‌شود، تنها موردی که به ذهن مردم می‌رسد و تنها کسانی که همه این‌ها را یکجا شامل می‌شوند، پزشکان هستند. مدت هاست این قشر از جامعه، حتی حاضر به استفاده از کارت‌خوان در مطب‌های خود نیستند و جالب آنکه مقاومت شدیدی نیز در مقابل استفاده از آن می‌کنند!
شاید لابی‌گری‌های ما برای انتخاب وزیر صنعت جفا بود!/ نمایندگان از رأی به رحمانی پشیمان هستند
افزایش بی رویه بهای خودرو در بازار باعث شد، روز گذشته، وزیر صنعت به همراه مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی در زمان اوج بررسی بودجه در صحن علنی مجلس به کمیسیون صنایع بیایند تا علل این نابسامانی‌ها را بررسی کنند.
به دلیل ذی‌نفع بودن دولت، شاهد هرج و مرج در بازار خودرو هستیم/ قیمت خودرو به قیمت هلی‌کوپتر رسیده است
قیمت همه اجناس در بازار گران شده، ولی آنچه در این میان، بیش از هر چیز به چشم می‌خورد، افزایش قیمت خودروست که مدیران خودروسازی ها، ادعای خودکفایی در این صنعت را دارند. هم اکنون قیمت پراید در بازار بیش از ۱۵۰ درصد و سایر خودرو‌های داخلی نیز به همین میزان افزایش قیمت داشته اند.
حقوق کارگران باید یک میلیون تومان افزایش یابد/ حقوق کارگران بر مبنای خط فقر باشد
تقریبا یک ماهی می شود که تکلیف افزایش حقوق کارکنان دولت مشخص شده و طبق آنچه در لایحه بودجه سنواتی عنوان شده و به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس نیز رسیده است، حداقل افزایش دستمزد کارمندان دولت 20 درصد تعیین شده؛ البته قرار است این موضوع در صحن علنی نیز بررسی تا شاید اندکی دچار تغییرات شود.
tabnak-adv
tabnak-adv
نطق میان دستور
دولت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع را در سال به باد فنا می دهد
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع کشور یعنی یک سوم بودجه کل در سال به دلیل عدم نظارت بر قیمت ها توسط دولت به باد فنا می رود.
ضرورت توجه کمیسیون تلفیق به معیشت کارگران، فرهنگیان و بازنشستگان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: وضعیت معیشت کارگران، فرهنگیان و بازنشستگان در سال جاری به گونه ای تضعیف و نامساعد شد که بسیاری از آن ها توان مخارج و هزینه های زندگی خود به صورت حداقلی را ندارند و امروز که فصل، فصل بودجه است چشم های بسیاری منتظر تصمیمات نمایندگان مجلس است.
باید با ترمیم حقوق‌ها، پرداخت یارانه را قطع کرد + فیلم
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس معتقد است باید به استانداری‌ها اختیارات بیشتری داده و مردم را در تصمیم‌سازی‌های کلان کشور مشارکت داد.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv