مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
همه برای حفظ ایران در انتخابات شرکت می‌کنیم
دو روز دیگر مردم نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند؛ انتخاباتی که برگزاری پرشور آن سهم بسزایی در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دارد.
تکرار دومینوی حضور کمرنگ زنان در لیست‌های انتخاباتی
سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی، تکرار همان دومینوی حضور کمرنگ آنان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی است که رکوردار از آن مجلس دهم، با ۱۷ نماینده زن است.
اصلاح طلبانی که از یک سوراخ دوبار گزیده می شوند!
با نگاهی به لیست‌های «ائتلاف برای ایران» و «سازندگی» به عنوان دو فهرست اصلی جریان اصلاحات برای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از هر چیز همان مثل معروف «آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود» در اذهان تداعی می شود.
اما و اگرهای مالیات وکلا/ مجلس چه نقشی در شفاف سازی مالیات ها دارد؟
انتشار خبری درباره معافیت وکلا از پرداخت مالیات هر چند با تکذیب سریع مواجه شد اما تداعی کننده این سوال بود که آیا قوانین موجود بازدارندگی کافی برای جلوگیری از فرار مالیاتی این قشر از جامعه را دارد یا خیر؟
پشت پرده لیست‌های انتخاباتی/ سیاسیون منافع جناحی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند؟
انتخابات مجلس شورای اسلامی همواره با انتشار لیست‌های دو جناح اصولگرایی و اصلاح‌طلبی همراه است و در هر دوره چگونگی چینش این فهرست‌های انتخاباتی و ائتلاف‌ها یا اختلاف‌ها نتیجه ترکیب نمایندگان را مشخص می کند اما به نظر می‌رسد در این دوره اولویت اهداف جناحی‌ جای توجه به منافع ملی را گرفته و کار را به‌جایی رسانده که در آغاز هرروز لیست تازه‌ای منتشر می‌شود.
فراکسیون‌های تشریفاتی که کارکردی ندارند/ بازدهی ناچیز ۶۰ فراکسیون رنگارنگ در مجلس دهم
بررسی کارکرد ۶۰ فراکسیون رنگارنگ مجلس دهم؛
پایان عمر مجلس دهم، مجالی برای بررسی عملکرد نمایندگان در حوزه‌های مختلف است که فراکسیون‌ها از جمله آن است؛ فراکسیون‌هایی که در این دوره نوآورانه و متنوع بودند، اما تعدادی از آن‌ها حتی جلسات منظم و مستمری نداشته اند.
کلاهبرداری جدید به اسم انتخابات؛ اد کن و پول بگیر!
از چند ماه پیش برخی کانال‌های تلگرامی با راه‌اندازی شیوه تازه‌ی کلاهبرداری به کاربران وعده می‌دادند در ازای اضافه کردن اعضای جدید به کانال‌شان مبالغی پول دریافت می‌کنند؛ شیوه‌ای که این ‌بار در کانال‌های انتخاباتی حامیان برخی از داوطلبان انتخابات هم دیده می‌شود.
چقدر قانون شفافیت تبلیغات انتخابات، بازدارنده است؟
کمتر از ده روز به آغاز تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مانده است؛ انتخاباتی که این بار با قانونی جدید برای مقابله با هزینه‌های میلیاردی تبلیغات داوطلبان برگزار می‌شود.
اسامی کامل رد و تایید شده‌های مجلس/آخرین وضعیت احراز صلاحیت نمایندگان/ کدام یک از بهارستان نشین‌ها رد صلاحیت شدند؟
از ۲۴۷ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود نود نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند.
مصونیت پارلمانی چه جایگاهی دارد؟
مروری بر علت بازداشت نمایندگان از ابتدای انقلاب تاکنون؛
از ابتدای انقلاب تاکنون، تعدادی از نمایندگان مجلس در دوران مسئولیت خود بازداشت شده و یا تلاش‌هایی برای بازداشت آن‌ها صورت گرفته که آخرین نمونه آن، احضار پروانه سلحشوری نماینده تهران به دادسرا و آزادیش با قرار التزام است.
اصولگرایان به لیست ۳۰ نفره برای انتخابات مجلس نزدیک شدند/ معرفی چهر‌ه هایی که شانس حضور در لیست نهایی را دارند
در بین چهره‌های حاضر در لیست اصولگرایان که تلفیقی از چهره‌های با تجربه، جوانان، زنان است، هم اصولگرایان سنتی، هم جبهه پایداری، هم جریان تحولخواه، هم جبهه ایستادگی و هم وزیران دولت احمدی نژاد نمایندگان مختص به خود را دارند و اگر مشکلی پیش نیاید و از بین گروه‌های یاد شده، جریانی تمایل به وحدت شکنی پیدا نکند، به نظر آنها مشکلی برای رسیدن به لیست واحد نخواهند داشت...
هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و معضلی به نام ناکارآمدی
به بهانه بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس؛
«هیات نظارت بر رفتار نمایندگان کارآمدی لازم ندارد»؛ این موضوع را عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرده که این روز‌ها با آماج انتقادات زیادی روبه روست؛ سوال این است، آیا واقعا هیاتی که برای رسیدگی به امور مربوط به دوران نمایندگی نمایندگان تشکیل شده، کارآمدی لازم را ندارد؟
سایه انتخابات بر آخرین روز کاری مجلس قبل از آغاز رقابت‌ها
آخرین روز کاری مجلس همچون دو هفته گذشته، تحت تاثیر رقابت‌های انتخاباتی قرار داشت، تا جایی که برخی از نمایندگان سعی در مجاب کردن همکارانشان برای حضور در مقابل دوربینی را داشتند که خروجی آن فیلم تبلیغاتی آقای نماینده است!
انشاءالله وضعیت فعلی برای فشار جهت مذاکره و پیوستن به FATF نباشد/ از لحاظ حقوقی نپیوستن به FATF برای ما بهتر است/ نماینده‌ای که با شام و ناهار رأی جمع می‌کند به فکر کشور و رفاه مردم نیست
معاون سابق رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی مشروح با «تابناک»؛
 FATF نه کنوانسیون است و نه سازمان بین‌المللی. اساسنامه ندارد و با بیانیه گروه ۷ تشکیل شده و یک ترتیب مالی غیر فراگیر است که ظاهرا به منظور مبارزه با پولشویی و تروریسم شکل گرفته است. هدف آن اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم‌های مالی کشور‌ها و اعمال برخی سیاست‌ها بر افراد و شرکتهاست. اطلاعاتی از بانک مرکزی و گردش مالی مردم که در یک کشور است، به اطلاع او می‌رسد. تا زمانی که ملحق نشده ایم تعهدی وجود ندارد...
رقابت اصلی برای مجلس بین قالیباف و حامیان احمدی‌نژاد خواهد بود/ اصلاح‌طلبان چه با لیست، چه بدون لیست حتما در انتخابات مشارکت می‌کنند/ اصولگرایان سنتی حریف احمدی‌نژادی‌ها و قالیباف نمی‌شوند
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «تابناک»؛
عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی یک جریان سیاسی که رقیب جریان دیگری است، در بسیاری از حوزه‌ها هنوز کاندیدایی ندارد و در مجموعه اصلاح‌طلبان در این دوره اولا بسیار ثبت‌نام نکردند و دوما همان تعدادی که ثبت‌نام کردند، رد صلاحیت شدند و اعتراضاتی صورت گرفته که نتیجه اعتراض‌هایی که کرده تا هفته آینده مشخص می‌شود.
بعضی‌ها از کلمه «رفراندوم» خوششان نمی‌آید/ با صندوق رای قهر نکنید/ مردم باید مطمئن شوند رای آنها کم و زیاد نمی‌شود/ بزرگ‌ترین خطر برای دموکراسی تشریفاتی شدن انتخابات است/ بگذارید رقابت انتخاباتی شکل بگیرد، مشارکت افزایش می‌یابد
رئیس‌جمهور در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور؛
رئیس جمهور ضمن اشاره به اصل همه پرسی در قانون اساسی گفت: بعضی‌ها از کلمه «رفراندوم» خوششان نمی‌آید، اما پایه انتخابات ما از رفراندوم بود و از همه پرسی شروع شده است. بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی است، روزی است که انتخابات تشریفاتی شود، جای دیگری انتصاب فرمایند، بعد مردم پای صندوق بروند تشریفات انتخابات را انجام دهند...
تایید صلاحیت ۹۷ نماینده مجلس در هاله‌ای از ابهام/ بهارستان نشین‌ها اتهامات مالی را رد می‌کنند
طبق برنامه اعلام شده برای برگزاری انتخابات، ۱۱ بهمن زمان اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور است، البته بعد از آن مجددا شورای نگهبان شکایات احتمالی داوطلبان را رسیدگی می‌کند تا اینکه در روز ۲۲ بهمن اسامی نهایی از طریق وزارت کشور اعلام شود.
مردم سالاری این نیست که ما شب انتخابات به مردم رجوع کنیم/ سوخت در ایران ارزان نیست، پول ما بی‌ارزش است/ اگر واقعاً دولت در بودجه ریزی مشکل دارد، باید با مردم در میان گذارد
الهام امین‌زاده در گفت و گو با «تابناک»؛
انتخابات مجلس یازدهم را در اسفند ۹۸ پیش روی داریم و با توجه به تحولاتی که در چهلمین سال انقلاب افتاده، این تحولات اقتضا می‌کند ما هم نگاه جدیدی به کشور، منافع ملی و منافع مردم داشته باشیم. به هر حال، فاصله‌ای که بین مردم و بخش‌های اجرایی و تقنینی است، بر کسی پوشیده نیست و انتظار این است در جایی که نقش مردم حیاتی است و از آن‌ها درخواست می‌شود نقش‌آفرینی کنند، این نقش‌آفرینی را با آگاهی لازم انجام دهند.
اصلاح‌طلبان احتمالا فقط در تهران بتوانند لیست بدهند/ شانسی برای پیروزی در انتخابات نداریم/ از ورود به مجلس حذف شدیم، چون در ۹۰ درصد حوزه‌ها امکان رقابت نداریم
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «تابناک»؛
«علی صوفی»، چهره سیاسی اصلاح‌طلب درباره نحوه حضور و میزان شانس اصلاح‌طلبان برای پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به جلسه اخیر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اظهار کرد: در شرایط فعلی اساسا امکان رقابت و دادن لیست از سوی اصلاح‌طلبان در بیش از ۹۰ درصد استان‌های کشور امکان‌پذیر نیست...
طرح بانکداری اسلامی، صحنه زورآزمایی مجلس و دولت / آیا قوانین بانکی بعد از هفت سال اصلاح می‌شود؟
تصویب کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران یا همان طرح بانکداری اسلامی، بارقه‌ای از امید را برای اصلاح ساختار بانکی کشور به وجود آورد؛ طرحی که به اعتقاد برخی کارشناسان، با اجرایی شدن آن استقلال بانک مرکزی حفظ شده و فوایدی همچون حذف سود و جریمه مرکب به دنبال خواهد داشت.
کسی رئیس مجلس می شود که کارنامه موفق‌تری از گذشته خود ارائه بدهد/ مجلس به محل تولید قانون تبدیل شده است
الهام امین زاده در گفت و گو با تابناک؛
معمولاً گروهها لیست‌هائی تنظیم می کنند و بر حسب تشخیص خودشان افراد را می‌گذارند. این که در کدام لیست قرار بگیرم بستگی دارد به معیارهایی را که بر اساس عقلانیت، تعهد، انقلابی‌گری، تخصص و ولایت‌مداری مطرح نموده ام، اگر این ویژگی‌ها را بپسندند در لیستهای مرتبط با این معیارها خواهم بود ولی هیچ رابطه‌ تشکیلاتی و سیاسی با هیچ گروه سیاسی ندارم.
امیدی به تغییر نظر شورای نگهبان درباره اصلاح‌طلبان نداریم/ فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان بتوانند لیست کاملی بدهند
مهرعلیزاده در گفت و گو با «تابناک»؛
معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات گفت: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا به امروز هر چقدر رایزنی کردند، به نتیجه و رویکرد مشخصی دست پیدا نکردند؛ از این روی به نظر بنده خیلی نمی‌توان تغییراتی را در روند بررسی مجدد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان آن هم در قبال اصلاح‌طلبان مشاهده کرد...
هشدار سخنگوی جامعه روحانیت به اصولگرایان؛ به اختلافات دامن نزنید/ چرا رهبری به حضور حداکثری مردم پای صندوق رأی تاکید دارند؟
در گفت‌وگو با «تابناک» مطرح شد؛
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز  با بیان اینکه اطلاع دقیقی از فرآیند تصمیم‌گیری‌ها در شورای ائتلاف ندارم گفت: نمایندگان تشکل‌های مختلف از جمله جامعه روحانیت مبارز که نقش نظارتی دارند در جلسات شرکت کرده و نظرات و برنامه‌های خود را بیان می‌کنند تا انشاءالله به یک رویکرد واحد در بدنه اصولگرایان برسند، البته نباید به اختلافات دامن بزنند.
روزمرگی‌های مجلس و نمایندگان بی صلاحیتی که سردرگمند!
این روز‌ها بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یا در حوزه‌های انتخابیه در حال آماده شدن برای رقابت در انتخابات مجلس هستند و یا در راهرو‌های شورای نگهبان استان و تهران به دنبال پیدا کردن راهکاری برای رفع رد صلاحیت خود می‌گردند.
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
گزارش
تأکید نمایندگان بر بازگشت آرامش به سکوها
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
پربحث ترین عناوین
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷
مدیران خودرو ۷۷۷