tabnak-adv
tabnak-adv
لزوم تسهیل استفاده از ظرفیت‌های دریای خزر در جهت تأمین منافع مردم منطقه
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و روسیه در کنار دیگر کشورهای ساحلی خزر با همگرایی و توسعه ارتباطات فیمابین می‌توانند از ظرفیت‌های موجود در این دریا در جهت تامین منافع مردم منطقه استفاده کنند.
پارسایی: دولت باید مصوبه مجلس درباره CFT را اجرا کند!/ نعمتی: از توافق شورای نگهبان و مجلس بی اطلاع هستم!
حاشیه های لایحه تأمین مالی تروریسم ادامه دارد؛
نکته ای که در این میان باعث شده تا برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آن اعتراض کنند، اعلام نظر شورای نگهبان پس از پایان مهلت قانونی بررسی این لایحه بوده است. این نمایندگان بر این باورند که شورای نگهبان نمی تواند پس از گذشت مهلت قانونی اعلام نظر نماید.
افراد با تحصیلات و شرایط یکسان باید حقوق برابر بگیرند/ دولت ردیف‌های لازم برای افزایش حقوق کارمندان را در اختیار دارد/ افزایش ۲۰ درصدی دستمزدها عادلانه نیست
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت وگو با «تابناک» مطرح کرد؛
در روزهای گذشته، دولت میزان افزایش حقوق و دستمزد کارکنان خود را تعیین کرد و طبق آنچه در رسانه ها اعلام شد، بر پایه سال 98 برای کلیه کارمندان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران افزایش 20 درصدی را در نظر گرفته است.
‌نمی‌توان به مردم بیش از این فشار آورد/ دولت هزینه‌های سلطنت مآبانه را کم کند
عبدالرضا مصری در گفت وگو با «تابناک» مطرح کرد؛
روزهاست که مردم انتظار گشایش در اقتصاد کشور را دارند، حال آنکه هزینه‌های جاری به شدت افزایش پیدا کرده و درآمد‌های کنونی، کفاف زندگی روزمره را نمی‌دهد. همچنین بیشتر حقوق گیران و کارگران سرگردان در بازار‌ها هستند تا شاید بتوانند اقلام مورد نیاز خود را با قیمت‌های مناسب تری تهیه کنند؛ اما بیشتر کوشش‌ها به نتیجه نمی‌رسد و باید بهای سنگینی بابت تهیه ملزومات ساده زندگی خود بپردازند.
گام بلند مجلس برای مسئولیت پذیر کردن نمایندگان مردم!
نقوی حسینی در گفت وگو با «تابناک» مطرح کرد؛
هفته گذشته، اتفاق مهمی در مجلس رخ داد و نمایندگان مجلس پس از سال ها، بالاخره یک فوریت طرح انتخابات استانی را مصوب کردند؛ اما این خبر در لابلای اخبار مربوط به انتخاب وزرا گم شد و کمتر کسی به آن پرداخت، در حالی که استانی کردن انتخابات، یکی از طرح هایی است که دست کم از سوی سه مجلس گذشته مطرح شده و به نتیجه نرسیده بود.
چهار وزیر پیشنهادی دولت،از مجلس شورای اسلامی،رای اعتماد گرفتند
گزارش بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛
نمایندگان فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را با ۲۰۰ رأی موافق، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را با ۲۰۳ رأی موافق و محمد اسلامی را با ۱۵۱ رأی موافق و در نهایت محمد شریعتمداری را نیز با ۱۹۶ رأی موافق، به عنوان وزرای جدید دولت انتخاب کردند.
توضیحات لاریجانی درباره دلیل ارسال لوایح پالرمو و پولشویی به مجمع تشخیص
رئیس مجلس به ارائه توضیحاتی درباره شائبه‌های موجود درخصوص دلیل ارسال لوایح پالرمو و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد و ضمن توضیح درمورد پروسه طی شده گفت: از آنجا که مجلس براساس نظر کمیسیون حقوقی تصمیم گرفت که تنها نظرات شورای نگهبان را مورد بررسی قرار دهد و نظرات هیات نظارت را نپذیرفت، موضوع به مجمع تشخیص ارسال شد.
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار/شریعتمداری از تخلف در ثبت سفارش خودرو پرده برداشت
گزارش بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار تعاون و رفاه اجتماعی؛
اگر به دلیل مسائل مختلف یک ماه گذشته در جلسه بررسی استیضاح بنده برای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاضر نشدم، به این علت بود که شب قبل، سفری به ناحیه سیل زده مازندران داشتم و در مسیر رفت متوجه تقاضای نمایندگان شدم. از این روی، برای هماهنگی با هیأت رئیسه مجلس تماس گرفتم.
فیضی: اسلامی با لابی و چانه‌زنی به عنوان وزیر معرفی شد/ رضایی کوچی: محمد اسلامی یک شخصیت جهادی و انقلابی است
گزارش بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی؛
یکی از بستگان شما به عنوان ناظر ۵۰۰ واحد ساختمانی برای رزمندگان وزارت دفاع منصوب شده است؛ بگویید که آن فرد امروز کجاست و اینکه پرونده‌اش چه مرحله‌ای را در سازمان بازرسی طی می‌کند؟ از طرف دیگر، شما متولی پرونده هواپیماسازی ایران ۱۴۰ بودید که سه فروند آن سقوط کرد. پرسش این است که مابقی هواپیماها در کنج آشیانه‌هاست یا اینکه در آسمان‌ها پرواز می‌کند. ثمره بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری چه شد؟
بانک‌ها نباید گرفتار شرکت‌داری شوند/نقدینگی‌ها به اهرم رونق اقتصادی تبدیل شود
گزارش بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی؛
جلسه بررسی رأی اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم دولت جمهوری اسلامی به ریاست علی لاریجانی، ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و کار بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی به اتمام رسید و موافقان و مخالفان نمرات خود را اعلام کردند. همچنین فرهاد دژپسند نیز به دفاع از خود پرداخت.
روحانی: ملت ایران در برابر توطئه‌های آمریکا پیروز شد/ عده‌ای از ارز یارانه‌ای سوءاستفاده کردند
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت آغاز شد. دستور جلسات علنی مجلس امروز شنبه به بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور است.
ممکن است برخی از وزرا، رأی اعتماد نگیرند/ برخی معاونان رئیس جمهور، وزرا را سپر بلا کرده اند
بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی در مجلس از ساعت ۱۳ آغاز خواهد شد. دستور جلسات علنی مجلس امروز شنبه به بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور خواهد پرداخت. قرار است مجلس، در جلسه علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت را آغاز کند.
هر کس دیگری هم جای شریعتمداری بود، نمی‌توانست بحران‌های تحریم را کنترل کند/ وزارت صنعت، یک وزارتخانه ناهمگون است
نمایندگان مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
پس از معرفی گزینه‌های وزارت توسط روحانی به مجلس شورای اسلامی، مجلس تلاش خود را برای تعیین تکلیف رأی اعتماد وزرا در پنجم آبان آغاز کرده است. اخبار رسیده حکایت از این دارد که فراکسیون مستقلین مجلس از وزیر پیشنهادی صنعت، حمایت نموده است.
بنزین در ایران ارزان نیست/ دولت‌ها یاد گرفته اند هر جا به مشکل می‌خورند، فشار را بر مردم زیاد کنند
عضو کمیسیون انرژی در گفت وگو با «تابناک»؛
روزهاست که موضوع افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، یکی از داغ ترین مباحث مطرح در میان رسانه ها و مردم شده است؛ از یک سو دولت همچنان در حال اجرای سیاست بزرگنمایی افزایش قاچاق سوخت است و از سوی دیگر، برخی مسئولان بحث سهمیه بندی و پیشنهاد افزایش نرخ ها را پیش می کشند.
وزیر پیشنهادی کار از مشکلات اقشار ضعیف شناخت دارد/شریعتمداری برای رافع چالش ها وقت می گذارد
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیری پیگیر و توانمند نیاز دارد، گفت: وقت گذاشتن و پیگیری برای رفع مشکلات از ویژگی های محمد شریعتمداری است که می تواند کمک خوبی برای مجموعه وزارت کار باشد.
ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه های مرتبط با FATF قانونی است/ احتمال تصویب پالرمو در مجمع وجود دارد/ مجمع محل تعامل، دولت، مجلس و شورای نگهبان است
در پیوستی که در احکام اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده، وظیفه نظارتی مجمع به یک هیأتی در خود مجمع و با تصویب آن داده شده که اکنون نام آن را "هیأت عالی نظارت مجمع" گذاشته‌اند. این هیأت اختیارات مجمع تشخیص را از باب نظارت دارد و می‌تواند نسبت به طرح ها و لوایح اظهارنظر کند.
ارجاع دو لایحه از سوی لاریجانی به مجمع تشخیص
رئیس مجلس با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، لوایح (پالرمو) و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را به مجمع ارجاع داد.
4 وزیر پیشنهادی در مجلس رای می‌آورند
بعد از معرفی گزینه های وزارت توسط روحانی به مجلس شورای اسلامی، مجلس تلاش خود را برای تعیین تکلیف رای اعتماد وزرا در ۵ آبان ماه، آغاز کرده است. اخبار رسیده حکایت از این دارد که فراکسیون مستقلین مجلس از وزیر پیشنهادی صنعت، حمایت کرده است.
در ماه‌های آینده شاهد افزایش حقوق کارگران و کارمندان خواهیم بود/ قطعا تغییرات حقوق قبل از پایان سال خواهد بود
نمایندگان مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
میانگین تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی، دو رقمی اعلام شد، به گونه ای که تورم نقطه به نقطه در تیرماه امسال توسط بانک مرکزی، بیش از 18 درصد گزارش شده است؛ رقمی که از آغاز سال 1393 تاکنون بی‌سابقه بوده؛ اما آیا می شود میزان افزایش دستمزد کارگران برای سال 1397 تغییری کند؟!
دولت باید تیم همگرا، همصدا و با استراتژی مشخص داشته باشد/ روحانی تصمیم خوبی درباره وزارت کار گرفته است
یک نماینده اصولگرا در گفت وگو با «تابناک»؛
پس از چند ماه بحث و گفت وگو بر سر تغییر تیم اقتصادی دولت، گویا رئیس جمهور، مجاب شده است، تغییراتی را در کابینه دوازدهم ایجاد کند؛ هرچند کلید تغییرات نهایتا از سوی مجلس زده شد و نمایندگان با استیضاح وزرای کار و اقتصاد دولت را مجبور به انجام برخی تغییرات کردند.
مجلس آب پاکی را روی دست مخالفان قانون منع به کارگیری بازنشستگان می ریزد/ شاید در اوضاع کنونی، این طرح مطرح نشود!
نمایندگان در گفت وگو با «تابناک»؛
هفته گذشته با تأیید شورای نگهبان، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان صورت نهایی قانونی به خود گرفت و اکنون دستگاه‌های مختلف باید خود را برای اجرای این قانون آماده کنند؛ اما با نزدیک شدن به موعد مقرر برای خروج مدیران بازنشسته از سیستم مدیریتی کشور، برخی نهادها به دنبال چاره جویی برای دور زدن این قانون هستند.
شریعتمداری فردی توانمند است
محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با تابناک:
شریعتمداری برای کسب رای اعتماد از مجلس با موانعی روبروست که این موانع به دوران تصدی ایشان در وزارت صمت برمی‌گردد که احتمالاً باید منتظر بود و دید آقای شریعتمداری در جلساتی که با نمایندگان خواهند داشت و در انتها در صحن علنی مجلس صحبت خواهند کرد چطور از خود دفاع خواهند کرد و چه برنامه‌هایی را برای اداره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه خواهند کرد.
آخرين گمانه‌زنی‌ها از فهرست وزراي پيشنهادي دولت به مجلس/ مجلس به کارآمدی رأی می‌دهد، نه به لابی‌گری
نماينده تهران در گفت‌وگو با «تابناک»؛
بیش از دو ماه است، دو وزارتخانه دولت با سرپرست اداره می‌شود؛ هرچند هنوز زمان برای پایان مهلت قانونی انتخاب وزرا توسط دولت باقی است؛ شنیده‌ها حکایت از این دارد که دولت قصد دارد، در روزهای آینده وزرای جدید را به مجلس شورای اسلامی معرفی نماید.
ما نه مشکل گرانی داریم نه تورم، اما احتکار داریم/ مجلس و دولت در ایجاد وضعیت موجود مقصرند
حسن نوروزی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
این روزها نمایندگان مجلس، بیش از هر زمان دیگری پیگیر دولت برای پاسخگویی شده‌اند. روزی نیست که نمایندگان دولت و مسئولان بانک مرکزی به مجلس فرا خوانده نشود و از آنها درباره چرایی وضع بازار سکه و ارز سؤال نشود. جان کلام سؤالات هم معمولا این است که چرا وضع بازار چنین شده است؟
بازار سکه و ارز، بازار مطمئن و باثباتی برای سرمایه‌گذاری نیست/ بانک‌ها در کاهش نیافتن قیمت ارز تأثیر داشتند
در روز‌های گذشته، قیمت ارز و سکه با شیب تند شروع به کاهش کرد؛ اما در فاصله چند روز کاهش‌ها یک‌باره متوقف شد و حتی در پاره‌ای از مواقع نیز بازار شاهد رشد برخی از قیمت‌ها نیز شد، به طوری که قیمت سکه بار دیگر به کانال ۴ میلیون و ۶۰۰ بازگشت.
tabnak-adv
tabnak-adv
نطق میان دستور
باید با ترمیم حقوق‌ها، پرداخت یارانه را قطع کرد + فیلم
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس معتقد است باید به استانداری‌ها اختیارات بیشتری داده و مردم را در تصمیم‌سازی‌های کلان کشور مشارکت داد.
قدرت خرید مردم ۷۰درصد کاهش پیدا کرده است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از کاهش ۷۰درصدی قدرت خرید خبر داد و گفت: دولت ستاد پدافند غیرعامل اقتصادی را راه‌اندازی کند.
tabnak-adv
tabnak-adv
گزارش
واردات اتوبوس‌های دست دوم؛ دور باطل مدیریت شهری در پایتخت
مجید کیانپور سیده فاطمه ذوالقدر محمد محمودی شاه نشین
نماینده مرند: پرچم که سهل است، خودش را هم به آتش می کشیم/ نماینده اردکان: پرچم نماد حاکمیت هر کشور است/ نماینده تبریز: آتش زدن برجام، کار سخیفی بود
اظهارات نمایندگان آتش زننده پرچم آمریکا و مخالفان آنها؛
روز گذشته، در آغاز جلسه علنی مجلس نمایندگان در واکنش به خروج آمریکا از برجام و پیش از آغاز نطق رئیس مجلس شورای اسلامی، برخی از نمایندگان با حضور در جایگاه هیأت رئیسه، شعار مرگ بر آمریکا را فریاد زدند.
وقتی جوانان چِت کرده یا های می‌شوند
چرا گل میان دختران و پسران پرطرفدار است؟
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv