بازدید 47106
دو هزار و شصت و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»

انصاری راد: عارف صلاحیت ندارد که کاندیدای اصلاح طلبان باشد / باهنر: شورای نگهبان کوتاه بیاید یک شومن رای می‌آورد / پدر روح‌الله زم به رئیسی نامه نوشت / انتقاد تند بادامچیان از موسوی خوئینی‌ها

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: احتمال بازدید کمیسیون امنیت ملی از «نطنز» / متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور منتشر شد / شورای عالی سیاستگذاری قبل از عید برچیده شد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۸۸۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 04 July 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
باهنر: شورای نگهبان کوتاه بیاید یک شومن رای می‌آورد

باهنر معتقد است: اگر شورای نگهبان کمی کوتاه بیاید، فکر می‌کنم دوره آینده یک شومن رای می‌آورد. یعنی هرکسی که بتواند در مناظرات طرف مقابل را بپیچاند یا به قول آقای روحانی لوله کند رای می‌آورد.
 
انتقاد تند بادامچیان از موسوی خوئینی‌ها

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: خوئینی‌ها از کسانی است که شهید بهشتی به دست این‌ها مظلوم شد، زیرا وی بار‌ها گفت آنچه از من در لانه جاسوسی است پخش کنید، اما این‌ها پخش نکردند.اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در خصوص نامه محمد موسوی خوئینی‌ها به رهبر معظم انقلاب گفت: چرا خوئینی‌ها به این نقطه سیاه رسید؟ خوئینی‌ها نامه‌ای زد که هیچ‌کس این کار را از روی خیرخواهی ندانست. حتی دوستان و طرفدارانش هم به او اعتراض کردند. علت این امر گذشته پر از زشت‌کاری‌های اوست. خداوند می‌فرماید: «ثُمَّ کَانَ عَاقِبَه الَّذِینَ أَسَاءُوا السُّوأَى أَنْ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ» (روم/ ۱۰) عاقبت کسانی که کار‌های زشت و سیاهکاری می‌کنند، به تکذیب آیات الهی می‌رسند. وی افزود: خوئینی‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد جوستان تفسیری برخلاف مبانی اسلامی می‌گفت. از پای این تفسیر گروهک فرقان درآمد که مطهری‌ها، قرنی‌ها، عراقی‌ها و امثال آن‌ها را شهید کرد. خوئینی‌ها در مسائل مربوط به روحانیت یکی از عوامل اصلی انشعاب روحانیت و مجمع روحانیون مبارز بود.
 
ظریف فردا به مجلس می‌رود

وزیر امور خارجه برای ارائه گزارش به نمایندگان فردا در جلسه علنی مجلس حاضر می‌شود. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه فردا (یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹) برای ارائه گزارش به نمایندگان در جلسه علنی مجلس حاضر می‌شود. گفتنی است پس از وزیر تعدادی از نمایندگان به قید قرعه مطالب خود را در رابطه با گزارش ارائه شده توسط وزیر و یا مسائل مربوط به حوزه کاری مجموعه تحت امرش ارائه می‌کند.
 
حقوق آقای سخنگو از زبان خودش

سخنگوی وزارت خارجه در برنامه بدون تعارف حضور یافت. موسوی سخنگوی وزارت خارجه درباره میزان حقوقش گفت: ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان می‌گیرم.
 
وقتی رفیق دوست مخالف رفتن متوسلیان به لبنان بود

وزیر سپاه در زمان جنگ از مخالفتش با رفتن احمد متوسلیان به لبنان گفت.رفیق‌دوست وزیر وقت سپاه ماجرا را از ابتدای سفر احمد متوسلیان، سید محسن موسوی، تقی رستگارمقدم و کاظم اخوان را تشریح کرده است.رفیق‌دوست جریان را این‌طور در خاطرات خود تعریف کرده است:روزی که آقای متوسلیان با یک فروند هواپیمای ۷۴۷ بدون صندلی، پر از نیرو به فرودگاه دمشق آمد، من در دمشق بودم و از آن‌ها استقبال کردم و تا ساعتی که می‌خواست برای بازدید به جنوب لبنان برود همراهش بودم. من در سفارت کنار آقای علی‌اکبر محتشمی‌پور نشسته بودم که آقای متوسلیان به آن‌جا آمد. تقی رستگار هم همراهش بود. آقای سید محسن موسوی، کاردار ما در بیروت، هنوز نیامده بود. آقای متوسلیان گفت؛ «من می‌خواهم به اتفاق آقای موسوی به بیروت بروم.» به ایشان گفتم: «نرو.» ایشان گفت: «نه، می‌خواهم بروم.» گفتم: «حاج احمد، من این‌جا فرمانده توام و به تو تکلیف می‌کنم نرو.» گفت: «خواهش می‌کنم این حرف را نزن. من می‌خواهم بروم. اجازه بدهید بروم!» گفتم: «من الان مصلحت نمی‌دانم. من اوضاع منطقه را می‌شناسم.» گفت: «برایم دعا کنید، من رفتم.»
 
پدر روح‌الله زم به رئیسی نامه نوشت

محمد علی زم در نامه‌ای به رئیسی از شرایط روحی نامناسب پسرش نوشت.محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمد نیوز» که حالا با حکم دادگاه بدوی به «اعدام» محکوم شده در نامه‌ای که پایگاه خبری تحلیلی «آزادی» منتشر کرده، انتقاد‌هایی را نسبت به روند پرونده پسرش مطرح کرده است.به گزارش اعتماد، او در این نامه که خطاب به سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته شده، آورده است که «حداقل به حرف‌های وکیل تسخیری که بنابر آیین‌نامه از دایره افراد معتمد شما انتخاب می‌شود، گوش کنید... او همچنین نوشته که «روح‌الله شرایط روحی مناسبی نداشته تا بتواند از خود دفاع کند.»روز سه شنبه ۱۰ تیرماه ۹۹، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری از صدور حکم اعدام روح الله زم خبر داد.
 
انصاری راد: عارف صلاحیت ندارد که کاندیدای اصلاح طلبان باشد

فعال سیاسی اصلاح طلب با اعلام مخالفت در مورد کاندیداتوری عارف در انتخابات 1400تصریح کرد: «به هیچ وجه آقای عارف صلاحیت ندارد که کاندیدای اصلاح‌طلبان باشد».حسین انصاری راد، فعال سیاسی اصلاح طلب به انتقاد از عملکرد ضعیف عارف در مجلس و شورای عالی پرداخت و به «آزادی» گفت: « ایشان در دوره‌ای که در مجلس بود و موقعیت مناسبی برای کار داشت، خود را نشان داد. هیچ نطقی و اقدامی نکرد که بتواند به اصلاحات کمک کند. ایشان هیچ محلی در این مقام (کاندیدای ریاست جمهوری) ندارند.»این نماینده پیشین مجلس در پاسخ به اینکه علت استعفای عارف چه بوده است؟ گفت: « من نمی دانم چرا استعفا داد اما بر اساس عملکرد وی نمی‌توان پذیرفت که کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان باشد. او در مجلس دهم یک نطق با خاصیت نداشت. حتی یک حرفی که بتواند مواضع اصلاح‌طلبی را مشخص کند، نزد. آقای عارف مدعی است که مشغول صحبت‌ها و مذاکرات مخفی بوده است و آن‌ها هم به جایی هم نرسید. عارف در حوزه مساله حصر اقدام قابل مشاهده‌ای نداشت. درباره باقی مسائل نیز همین طور. حالا مردم بیایند به چنین فردی رای دهند؟! اصلا رئیس جمهور شود که چه کند؟!»
 
اظهارات شمخانی درباره ترور شهید سلیمانی

علی شمخانی در جلسه پیگیری سیاسی - حقوقی پرونده ترور شهید قاسم سلیمانی و همراهانش که صبح امروز در محل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برگزار شد؛ اظهار داشت: بغض و کینه آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به دلیل نقش بی بدیل آنان در مبارزه با تروریسم تکفیری در منطقه و رسوا کردن نمایش ضد تروریستی آمریکا بود.نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جهان باید قدردان مجاهدت و فداکاری این دو سردار مبارزه واقعی با تروریسم باشد چرا که فرماندهی هوشمندانه و تلاش مخلصانه آنان از فراگیر شدن فتنه تروریسم تکفیری در اقصی نقاط عالم جلوگیری کرد.در این جلسه که با حضور مسئولین دستگاه های ذی‌ربط قضایی، سیاسی، امنیتی، اطلاعاتی و نظامی برگزار شد، گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه پیگیری پرونده ترور فرماندهان مقاومت از سوی ارتش تروریست آمریکا ارائه شد و تصمیمات لازم در خصوص سرعت بخشیدن به روند پیگیری‌های جاری اتخاذ گردید.
 
شورایعالی سیاستگذاری قبل از عید برچیده شد

منتجب نیا در پاسخ به این که نقش شورای عالی سیاست‌گذاری در انتخابات مجلس ۹۸ را چگونه ارزیابی می‌کنید، ابراز داشت: این شورا، تا آستانه انتخابات مجلس در دوم اسفند ۹۸ به کار خود ادامه داد که رسما این شورا اعلام کرد که ما لیست نمی‌دهیم و احزاب به اختیار خود می‌توانند لیست ارائه دهند. در واقع از قبل از عید این شورا عملا برچیده شد. وقتی که در انتخابات کاندیدا ندادند در حالی که ائتلاف وجود داشت بدین معناست که این شورا، ناکارآمد شده و بنا دارد قضیه را جمع کند، ولی این شورا به صورت اسمی تاکنون ادامه داشته و دارد البته تا زمانی که موسوی لاری حضور داشت. دبیرکل حزب جمهوریت در خصوص استعفای آقای موسوی لاری نیز گفت: به هر حال موسوی لاری در ایجاد این شورا بسیار موثر بود، چون خودش مسئول کمیته راهبردی بود و در تداوم فعالیت این شورا هم، شخص او، فوق‌العاده موثر بود؛ عارف هم به عنوان رئیس شورا بود. البته وقتی این شورا تشکیل شد بسیاری به دنبال کار‌های دیگری بودند، اما بنده و بسیاری دوستان تلاش کردیم عارف رئیس شورا شود که تعادلی ایجاد شود. بدین معنا که حساسیت‌ها کمتر شود که موفق شدیم. اما به هر روی، تشکیل این شورا، اقدامی غیراصولی و غیرمنطقی بود که هیچ وجهه قانونی و عرفی نداشت.
 
متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور منتشر شد

متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور درباره مسائل اقتصادی کشور از جمله از هم‌گسیختگی بازار مسکن، خودرو، تورم، مشکلات ارزی و افزایش قیمت روزانه طلا به شرح زیر است:

بسمه تعالی

هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل ۸۸ قانون اساسی و مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:

۱. چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

۲. علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

۳. در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

۴. قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحد‌های تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

۵. از فروردین ۹۷ که قیمت دلار دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلار‌ها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟
 
احتمال بازدید کمیسیون امنیت ملی از «نطنز»

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که فردا در جلسه کمیسیون تصمیم گیری درباره اعزام هیاتی برای بازدید از سایت هسته‌ای نطنز صورت می‌گیرد. یعقوب رضازاده در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اتفاق رخ داده در سایت هسته‌ای نطنز، کمیسیون امنیت ملی در جلسه فردا موضوع اعزام تیمی برای بازدید از وضعیت این سایت را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گیری خواهد کرد. وی همچنین یادآور شد که فردا محمدجواد ظریف وزیر خارجه و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره موضوع سیاست خارجی، قطعنامه شورای حکام و اتفاق رخ داده در سایت هسته‌ای نطنز توضیحاتی ارائه خواهند کرد.
 
لیلاز: دولت روحانی رکورد مصدق را شکست

سعید لیلاز با بیان اینکه دولت روحانی در اداره اقتصاد بدون نفت رکورد دکتر محمد مصدق را شکست، گفت: این واقعیتی است که هم باید مدیران عالی کشور به آن توجه کنند و هم رؤسای محترم کمیسیون‌های تخصصی مجلس آن را بدانند. با همه چالش‌های سیاسی و فقدان انسجام در داخل، بالاخره در دولت آقای روحانی رکورد دکتر مصدق در (اداره کشور) با اقتصاد بدون نفت را شکستیم.
 
محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد

رأی برائت محمد علی کامفیرزوی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر شد. به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، پرونده محمدعلی کامفیروزی که با اتهام توهین به مقام معظم رهبری در جریان رسیدگی بدوی منجر به صدور رأی غیر قطعی دو سال حبس شده بود، با تجدید نظر خواهی وی مجدد در دستور کار رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت. پس از دریافت تقاضای تجدیدنظر خواهی وی؛ پرونده در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس مطرح شد و با رسیدگی به این پرونده امروز به صورت فوق العاده در دستور کار شعبه مزبور قرار گرفت. بر اساس رأی صادر شده قضات صادرکننده رأی خاطرنشان کرده‌اند که کامفیروزی در تمام مراحل رسیدگی منکر اتهام توهین به رهبری شده و همچنین در گزارش ضابط پرونده نیز این اتهام گزارش نشده است بنابراین تقاضای تجدیدنظر کامفیروزی صحیح تشخیص داده شده و رأی قطعی بر برائت او صادر می‌گردد.

۴۶ درصد مردم معتقدند صداوسیما واقعیت جامعه را منعکس نمی‌کند

یافته‌های نظرسنجی درباره میزان استفاده مردم از رسانه‌های مختلف نشان می‌دهد ۴۵.۸ درصد پاسخگویان بیشتر از صداوسیما، ۳۱.۲ درصد از شبکه‌های اجتماعی مجازی، ۱۰.۳ درصد از سایت‌های اینترنتی، ۶.۹ درصد از شبکه‌های ماهواره‌ای و ۱.۳ درصد از روزنامه‌ها و مجلات استفاده می‌کنند. به گزارش روابط عمومی ایسپا، در یک طرح نظرسنجی تلفنی در خردادماه ۱۳۹۹، میزان استفاده مردم از رسانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت. جامعه آماری طرح دربرگیرنده مردان و زنان بالای ۱۸ سال در کل کشور و تعداد افراد نمونه ۱۵۸۲ نفر بوده است. ۵۰ درصد از کل پاسخگویان را مردان و ۵۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. یافته‌های نظرسنجی درباره میزان استفاده مردم از رسانه‌های مختلف نشان می‌دهد ۴۵.۸ درصد پاسخگویان بیشتر از صداوسیما، ۳۱.۲ درصد از شبکه‌های اجتماعی مجازی، ۱۰.۳ درصد از سایت‌های اینترنتی، ۶.۹ درصد از شبکه‌های ماهواره‌ای و ۱.۳ درصد از روزنامه‌ها و مجلات استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه این است که با توجه به اینکه در این سؤال پاسخگویان فقط می‎توانستند یک گزینه انتخاب نمایند، این اعداد بیانگر درصد استفاده کنندگان از این رسانه‌ها نیست، بلکه فقط اولویت‌‎های مردم در انتخاب رسانه‎ها را نشان می دهد و به عبارت دیگر میزان مخاطبان هر کدام از رسانه‌ها بیشتر از این اعداد است.

وزارت نفت: ۶۸ درصد بدهی گازی به ترکمنستان مربوط به دولت احمدی‌نژاد است

کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت درباره شایعاتی مبنی بر جریمه ایران در پرونده واردات گاز از ترکمنستان: اساساً نه ترکمن‌گاز درخواست خسارتی کرده بود و نه داوری رایی مبنی بر پرداخت خسارت و یا جریمه‌ای از سوی شرکت ملی گاز ایران به ترکمنستان صادر کرده است. بلکه صرفاً داوری مبلغ بدهی شرکت گاز ایران را نهایی کرده و حکم به پرداخت بدهی شرکت ملی گاز ایران به ترکمنستان داده است. مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت در ادامه آورده است: در مقابل بخشی از ادعا‌های شرکت گازایران را مبنی بر درخواست اعمال جرائم به طرف مقابل بابت کمیت و کیفیت گاز تحویلی را پذیرفته که از رقم بدهی کسر شده است؛ لذا نه مبلغ اعلام شده در برخی رسانه‌ها صحیح است و نه ادعای ایشان مبنی بر محکوم شدن ایران به پرداخت خسارت. نوری ادامه داد: مطالبات به اواخر دهه ۸۰ و به طور دقیق‌تر سال۹۰ بر می‌گرددکه با توجه به فضای حاکم بین المللی و محدودیت‌های تحریم انباشته شد. لازم به توضیح است که ۶۸ درصد مجموع بدهی انباشتی شرکت ملی گاز با سود متعلقه به آن در زمان قطع گاز به اصل و فرع بدهی انباشتی تا قبل از شهریور ماه ۱۳۹۲ مربوط است.

کنایه یک نماینده مجلس به حضور توئیتری نمایندگان مجلس

نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقندی، گفت: وقتی توئیتر فیلتر است چگونه نمایندگان مجلس و اعضای هیات رئیسه تند تند توئیت می‌کنند؟ معین سعیدی به برنا گفت «مجلس به تعبیر حضرت امام عصاره فضایل ملت و در رأس امور است. علی‌القاعده نمایندگان مجلس باید مرد قانون باشند که هستند. نکته‌ جالب برای من بحث توئیتر است. توئیتر در کشور ما فیلتر شده؛ بنابراین، مردم عادی نباید به آن دسترسی داشته باشند، چون استفاده از فیلترشکن‌ها هم جرم محسوب می‌شود و یا به لحاظ قانونی، محل اشکال است. چگونه است که نمایندگان مجلس و حتی اعضای هیئت رئیسه تند تند توئیت می‌کنند؟! چطور این کار را می‌کنند؟! باید این سوال را از آن‌ها پرسید. اگر واقعا معتقد به فیلتر توئیتر هستیم، چگونه خودمان قانون را دور می‌زنیم؟! این ابدا پذیرفته شده نیست.» وی همچنین در ادامه گفت: «با توجه به اینکه تلگرام در بحث اغتشاشات خیابانی در سال ۹۶ و ۹۸ مخصوصا در سال ۹۶ به نوعی نقش داشت، بهتر است در مورد آن مراجع امنیتی نظر بدهند. اما نباید دامنه فیلتر را آنقدر گسترده کنیم که شامل همه پلتفرم‌های فضای مجازی مخصوصا اینستاگرام شود و اگر هم قرار است چنین اتفاقی بیفتد، اول باید نمایندگان مجلس از خودشان شروع کنند و خودشان استفاده نکنند که ما می‌بینیم این استفاده دارد اتفاق می‌افتد. در مورد توئیتر بنده نگفتم توئیتر، فیلتر نشود. گفتم اگر سیاست کلی کشور این است که با توجه به تبعات امنیتی، این موضوع نباید باشد و باید فیلتر باشد، علی‌القاعده اولین کسانی که نباید از آن استفاده کنند نمایندگان مجلس هستند.»
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۵۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بدنرین دولتی که سر کار امده این دولت است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا پاک کردی؟
دقیقا عین واقعیت است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دولت اگر از اصلاح طلبان باشه دولت کاره ای نیست ولی اگر از اونا نباشه میشه همه کاره و باید ازش انتقاد کرد؟!!!
اگر دولت هیچ کاره بود چرا ادعا کردند که ما کلید مشکلات رو داریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سال ها سختی ورنج ملت از تحریم ، تقدیم دو دستی تمام این زحمات به کشور دوست وبرادر چین !!!
ناشناس
| Germany |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سیصدتا دیگه دولت هم عوض بشه وضع فرقی نمیکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سن و تجربه نداری تحقیقت هم کمه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بهتره به جای اینکه دنبال مقصر بگردیم از نتایج برجام برای آینده درس بگیریم و باتن دادن به برجام دوم و سوم دشمن رو به هدفش نرسونیم ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
محشری ماجرا اونجاست هر چی میفروشیم (صادر میکنیم) پولشو نمیدن میگن تحریمین . ولی هر چی میخریم همه رو باید پیش پیشکی و نقد اونم به دلار بدیم !!!! دلار بشه 100 هزار تعجبی نداره . دروغ میگم بگو دروغ میگی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
در دوره هاشمی اقتصاد نابود شد با کارهای غلط بعد خاتمی یک کمی ان را بهبود داد با این که نفت هم زیاد گران نبود ولی احمدی نژاد و روحانی دوباره به کل اقتصاد را نابود کردن با حرکات سینوسی در اقتصاد البته روحانی از همه بدتر عمل کرد
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کالا گران هست اشکنه بخور . پیراهن و شلوار گران هست لنگ بپوش .
Reza1
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اینو باید متوجه شده باشید آقایان هاشمی و روحانی اعتقادی به قشر ضعیف و متوسط جامعه نداشته و ندارند و مدیریت اجرایی آنها فقط بر اساس حمایت از ثروتمندان تدوین میگردید ،پس مردم نباید امیدوار به اصلاح باشند . البته جناب واعظی و نهاوندیان نیز از عوامل تاثیر گذار وضعیت موجود میباشند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یادم نمی رود همین اقای نهاوندیان قبل از این که دولت روحانی سر کار بیاید در برنامه مذهبی شبکه یک شرکت می کرد
ولی چرا این اقای مشاور با این که فردی اقتصادی و اکادمیکی است این طور مشاوره بدهد برای اقتصاد ایران ایا صندوق بین المللی پول هم دخیل است؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
این که گفتم قران و روایات دینی را تفسیر می کرد به شما برخورد؟
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رضا ؟ منظور فقرا از خودی ها هستند و منظور از ثروتمندان آقا زاده ها ؟ . مگر قرار نبود آقا زادگی و برتری نژادی و عقیدتی بعد از انقلاب وجود نداشته باشه . خوب هاسمی هم‌میخواست شرکت ها بزرگ بشن اما مخالفت میکردند . میگفتند اگر اقتصاد خصوصی بشه ثروتمندان ماشین‌چند میلیارد سوار میشن . آیا الان این اتفاق نیفتاده ؟ . دلیلش این هست که اصولگرایان کلا در نو اندیشی در دمکراسی و اقتصاد علمی مخالفت میکنند
خبر خوان
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
قبول دارم، من معتقدم ناکارامدترین دولت در تاریه ایران این دولته ، با این حال دولت بهانه اش اینه که دارم اقتصاد بدون نفت رو مدیریت می کنم من هم می گویم درست پی جنگ اقتصادی راه افتاده برای مبارزه باید حداقل سبد خانوار رو در قالب جیره بندی برای همه افراد جامعه برنامه ریزی کنید البته می دونم چرا اینکار انجام نمی ده چون وارد کنندگان آقا زاده ها هستند
ناشناس
| Austria |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پدر زم وقتی جوانان مملکت به تحریک پسر ایشان به خیابان ها آمدند و جان خود را از دست دادند هم به فکر جان این جوانان بودند؟
ترحم به حیوان وطن فروش و خائن کثیفی چون زم، پایمال کردن خون صدها جوانی است که جان خود را به دلیل تحریکات شیطانی او از دست داده اند.
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بد ترین دولت احمدی نژاد بود
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تابناک سانسور چی
نااشنا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
با این سیستم اداره کشور وجود مراکز متعدد قدرت وتصمیمگیری همین قدر کشور پا برجااست امداد غیبیولطف خدا وتوجه امام زمان استوگرنه همه ما هفت تا کفن پ.سونده بودیم بهترین راه حذف انتخابات ریاست جمهوری ویکپارچه کردن اداره کشور با انتخاب نخست وزیر توسط ولی فقیه مباشد
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
مدعی بودند اسراییل را نابود میکنند !!!! رفاه و پیشرفت را نیز به اینده ای که هیچگاه نخواهد رسید حواله میدهند و از ان بدتر رفاه و اسایش را چیز بدی معرفی میکنند در حالی که اقازادگانشان را برای دستیابی به همین رفاه به خارج ارسال میکنند!!! در پشت دیوار های بلند در بین حلقه های فراوان محافظان و چاکران در کاخهایشان در لواسان و شمال کشور و تهران زندگی میکنند و از مقاومت تا پیروزی دم میزنند.در حالی که فقرا در الونکهایشان جان میدهند و کودکان کولبر در سرما از پای در میایند و پدران از شرم از فرزندان گرسنه شان روی میپوشانند و مادران تن به هر کاری میدهند.این سطور را نه برای افرادی با حقوقهای نجومی مینویسم . باید ببینند و بفهمند انها با حیاتی ها و کویتی پورها در نهایت چه خواهند کرد.!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بعد از ابر قدرتی که در شاخه سیاست و امنیت و دفاعی نوبت اقتصاد رسیده و تا چند سال دیگر این شاخه هم مانند ان شاخه رشد پیدا می کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اسراییل نابود می شود و نماز هم می خوانیم پشت سر منجی عالم در قدس ازاد شده
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شما ابرقدرت نیستی عمو جان شما بشکه باروت ساختی که کسی دست بهت بزنه اینا یکم فرق دارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
هر عملی پیامدی داره و این پیامد گفتمان با غرب وتنش زدایی با اونها بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
به جاش خودمان چندین ماهواره هوا کردیم که مزارع را نشان میدهد و کیک زرد داریم که همه مردم خوشحال و سیر و سالم و در رفاه و آزادی و استقلال و اسلام هم کاملا سایه عدالت علی ع بر تمام کشور سایه انداخته و همه دنیا حسرت ما را میخورند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یکی نیست به امثال باهنر ها بگه، شما چیکاره این مملکتی که نظر میدی؟؟؟

سالهای سال تو مجلس بودین ، چه گلی سر مردم زدید؟؟؟

وضع کنونی مملکت حاصل بی تدبیری های امثال جناب عالی است
پاسخ ها
جعفر
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
به این باهنر بی هنر بگید در اون چندین سالی که نایب رییس بودی چه گلی به سر ملت زدی؟
زمزمه اومدن اون شومن اینقدر ایشون و خیلی از مسیولین و آقازاده هاشونو ترسونده که باید درست چرا؟
چرا در مقابل نظر اکثریت ملت می ایستید؟
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آقای هنر الآن مجلس پر است از شومن
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
در اون قسمت برجام که فکر نکردیم از داخل کشور همصدا با نتانیاهو و ترامپ عده ای برای خراب کردن برجام هر کاری از دستشان بر بیاد انجام بدهند و به ترامپ بهانه برای خروج از برجام بدهند اقای دلیگانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ساعت خواب
کشورهای اروپایی خودشان گفته بودن ما هم اخرش از برجام خارج می شدیم اگر ایران مولفه های قدرتش را نابود نکند ولی ترامپ یک خورده زود خارج شد
برو بذار باد بیاد لطفا با این ادبیات های کهنه هم نمی توانید برجامی که خسارت محض بود هم به اقتصاد و هم واگذار داشته هایی که دادیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آنچه باعث خراب شدن برجام شد طمع آمریکا بر کارساز بودن تحریمها برای عقب راندن ایران از تمام مولفه های قدرتش و تبدیل اون به شیر بی یال و دم به وسیله برجامهای بعدی و در نهایت حذف اون از بازی قدرت منطقه بود یعنی همون کاری که با لیبی و عراق کردند
ناشناس
| Latvia |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ساعت بیداری حتما این حرف رو هم کیهان جونتون گفته؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شرم آوره.خجالت نمی کشید
یک سکه 8 گرمی طلا100,000,000ریال شد.
این یک فاجعه است.این یعنی سقوط.این یعنی فروپاشی اقتصاد.می فهمید آقایان اصولگراها. شما دولت دکور می خواهید که همه کاسه کوزه ها را سر اون بشکنید.بابا بچه دبستان هم می فهمد دولت کاره ای نیست.ما با دنیا سر جنگ وناسازگاری داریم و عمق دفاع را سواحل مدیترانه می دانید و این عواقب ش است.
ونزوئلا را با سرعت پشت سر گذاشتیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دانشمند همه علوم
اول اینکه نصف این قیمت طلا به خاطر قیمت جهانی است که از 30 سال پیش بالا رفته رفته بوده و در این چند ماه هم بالای 40 درصد افزایش یافته
دوم این که ان روزی ان اقایان هیچ کاره ات داشتند با پول نفت سرکوب شدید ارزی می کردن ونمی گذاشتند با تورم بالا برود کجا بودی؟ چرا ان وقت افاضه نمی کردی که همه کاره یا هیچ کاره هستند؟!!در حالی که وقتی تورم دو رقمی دارید بایدقیمت ها به اندازه خودش بالا برود
سوم هم این که جنگ را خوب اومدی ولی بدون کشورهایی مثل سوریه و یا عراق و یا افغانستانی که جنگ زده است و پول انچنانی هم ندارد تورمشان یکی دوسال اول جنگ بالا رفت ولی الان تورمشان کم است
ایا می دانی چرا نه نمی دونی پس برو اول اقتصاد یاد بگیر بعد بیا اینجا افاضه کن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا نظرم را منتشر نمی کنی؟
ناشناس
| Germany |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اگه جواب ندهید کسی نمی گوید لال هستی.
پروفسور اونس طلا که 10000برابر نشده
انس طلا دو برابر شده.
ثانیا حالا که به قول شما سرکوب قیمت ارز کردند قیمت رفت بالای 21 هزار تومان اگر سرکوب نمی کردند چی می شد.
ثالثا عراق وسوریه وافغانستان اینقدر طبری.بقایی.مشایی.رحیمی وبابک ندارد.
رابعا ساندیس قیمتش ثابته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این پرچم المان خیلی با حاله
قیمت اونس جهانی در سال 57 سیصد دلار بوده والان 1800 دلار حالا حساب کن چقدر افزایش یافته!!!
البته 300 دلارش در این چند ماه ماه افزایش یافته
دوم وقتی می گوییم سرکوب ارزی نکنند دقیقا یعنی همین که فنرش را باز می کنند تا نرخ غیر واقعی ان می شود این قیمت فعلی
سوم شماقبلا مدعی بودین الان رسیدن به مرحله جنگ و اعتراضات مردمی!!!
چهلرم ساندیس را هم نگه دار برای خودت تا وقتی علم می خواهی بیاموزی فشارت افتاد یک کمی مزه کنی تا سر حال شوی برای ادامه علم اموزی!!
آشنا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دانشمند ۲۱:۵۹
عراق و سوریه تورم نداره چون ما داریم بهشون تزریق میکنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ناشناس 2159

برادر عزیز ؛ نه تنها یک بچه دبستانی بلکه بومی های آمازون هم میدونن که دولت در ایران کاره ای نیست . (جهت اطلاع مثبت های کامنت رو ملاحظه بفرمایید)

ثانیاً تمام بدبختی های ما دلیلش افرادی هستند که مثل شماها فکر میکنن و دست از سر این ملت بدبخت بر نمیدارن
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
پس جناب باهنر اسبش را زین کرده؟یک شومن برای اداره کشور توانا تر است یا یک لابی من؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بعله در دوران مصدق و اوج تحریم ان زمان تورم 8 درصد بود ولی دولت محبوب شما پیش تاز می رود!
چون نمی خواهید که علم اقتصاد را به کار بگیرید حتی در اوج تحریم ها که می تواند تورم را به زیر 5 درصد برساند
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
میشه بگی تو از علم اقتصاد چی میفهمی و بگی کی جلوی علم اقتصاد ایستاده؟
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
همانقدر تو میفهمی بقیه هم میفهمن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شما که میفهمی بفرما چرا کرونا تو کشورهای دیگه باعث تورم نشد؟!!آیا اونجا نقدینگی وجود نداره؟!! چرا نقدینگی تو ایران خانمان برانداز شده؟!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ولی عوضش اینجا برای این که رد گم کنی کنند که از عمد دلار را بالا می بردند برای اهداف خاصی پشت کرونا و بستن درها خودشان را قایم می کنند
ولی ما که میدانیم درهای ان کشورها هم بسته است ان وقت ان ها دلارشون تکون نمی خورد
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگر علوم اقتصادی را بخواهند پله به پله انجام گیرد . اصولگرایان داد و فغان خواهند کرد . اگر خصوصی سازی واقعی شکل بگیرد و نهادهای موازی با قدرت و سیاست و اقتصاد تعطیل شوند انوقت دیگر اصولگرایی وجود ندارد . اگر اقتصاد و تولید دست مردم بفتد اقا زاده ها و سفارشی ها کجا استخدام میکنند ؟ کدام شرکت خصوصی تولیدی اقا زاده ها را فقط استخدام کند که در صف کار و تولید تعریف از اخلاق هم کنند . مگر اقتصاد به این موارد هم کاری دارد ؟ خیر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
زندگیمون نابود شد دچارمرگ معنوی شدم خداشاهده اگه جرات داشتم خودمو میکشتم هیچکی نمیدونه یه کارگر بدون یه ریال پس انداز ومستاجر چی میکشه...خدایا بغض منو بچمو میبینی یانه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تو فکر کردی اینها دلشون برای تو و امثال تو میسوزه؟ اگر خودت و خانواده ت جلو چشم از گشنگی بمیرید براشون کوچکترین اهمیتی نداره
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نهایت میگن اجرت با خدا
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تازه میگن به درجه رفیع شهادت رسیده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا مجرمین سیاسی سریع اعدام میشن
ولی
مجرمین اقتصادی که به معنای واقعی کلمه مفسد فی الارض هستن ازشون توبه پذیرفته میشه هان؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
مثل این که برعکس گفتی
ناشناس
| Germany |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
برای اینکه مجرمین سیاسی می خوان بساط کلی این سفره را بر هم بزنند ولی مجرمین اقتصادی فقط کمی بیش از آنچه سهمشان از سفره بوده تصاحب کرده اند
مرتضی@
|
France
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
منظور باهنر کاملا مشخصه کیه . ولی هرچی از اون شخص شماها بیشتر بد بگین ، ما بیشتر طرفدارش میشیم
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
مطمین باش هیچ کاری نمیتونید بکنید و به ارزوی افتادن مملکت به دست اون شومن نمی رسید
ع.ع
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آقا رضای 21:38
اگه اجازه حضور تو انتخابات به اون به قول شما شومن بدن خواهی دید چقدر رای میاره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
باهنر: شورای نگهبان کوتاه بیاید یک شومن رای می‌آورد

نیست که شماها شومن نیستید !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
منظورش اینه که اصلاح طلبها را که شورای نگهبان رد میکمنه احمدی نژاد رو هم رد کنه تا ما اصولگراها با خیال راحت مثل انتخابات مجلس وارد مجلس بشیم
قبلا هم خیلی محاسبات را دوست داشت که اگر مردم اینقدر بیان رای بدن ما رای نمیاریم ولی کم بیان رای میاریم
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
مملکت دست شومن هاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
پاسخ سوال از رئیس جمهور: سیاست خارجی که با همه جهان درگیر است بجز کره شمالی و سوریه و ونزوئلا بهتر از این می شود؟ ما نیازی به حارج نداریم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تولید . اقتصاد . بازار . سیاست داخلی و خارجی دست خود اصولگرایان هست انوقت دولت پاسخگو باشد . کجای دنیا چنین تعاریفی از دولت دارید . نه اجازه اصلاحات سیاسی و اقتصادی و خارجی را میدهند نه خودشان هم متخصص نیستند . در کشوری که مسولان ان زبان بین امللی را قبول ندارند چه انتظاری داری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
یکی از سوالها قیمت بالا و کیفیت پایین خودرو است ، لطف کنید این سوال رو از کسی بکنید که سال ۹۰ بعد از بازدید از ایرانخودرو نگذاشت تعرفه خودرو رو پایین بیارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نمایش های سیاسی قبل از انتخابات برای ما تکراری شده

رای بی رای

انتخابات خداحافظ
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اقای دلیگانی شما در مجلس قبلی به ترامپ این پیام را رساندید که اگر او از برجام خارج نشود شما تندروها دولت ایران را وادار به خروج میکنید و این هم حاصل خروج امریکا از برجام!!! تورم افسار گسیخته و مسابقه دلار و سکه!!! اگر انروز نمیدانستید که ان حرکات شما به این مشکلات امروز ختم میشود پس وای بر شما و اگر میدانستید پس شرم بر شما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگر برجام نبود فقط همان شوک سال91 را می گذراندیم و نه دوباره که مانند ان سال بشویم
در ضمن برجامی که با اوباما و یا در دوران ترامپ بود نصفش هم عمل نشد در قبال ایران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
خدا همه اونایی که از رفتارهای اشتباهشان توبه می کنند و قصد و عمل به جبران دارند را ببخشد و انهاییکه رفتار نون بنرخ روز خوری دارند را نبخشد بادامچیان در حالی دل به حال شهید بهشتی می سوزاند که مخالف تفکرات بهشتی عمل میکنه این یعنی چی ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
وزیر امور خارجه برای ارائه گزارش به نمایندگان فردا در جلسه علنی مجلس حاضر می‌شود) از همین حالا به ایشون خسته نباشید میگم اگه بتوانند این جماعت جدید را به مسائل سیاست خارجی آشنا کنند سخته سخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نه اینکه این وزیرتون خیلی اشنا است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
نماینده های به اصطلاح انقلابی خودشونو به خواب زده اند ، کار ظریف خیلی سخته که اینا رو از خواب بیدار کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای باهنر شومن بهتر از تو و روحانی مملکت را اداره می کند اگر اداره کردن این باشد که الان است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور منتشر شد) ایکاش که طراحان سوالات اقتصادی چیزی از اقتصاد ایران و جهان سردرمی اوردند از قدرت اقتصادی امریکا سر درمیاوردند و می فهمیدند چرا حتی چین و اورپا در برابرش هیچند و براحتی تمام قرار و اسناد و دادگاههای بین المللی را دور می اندازد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
لیلاز: دولت روحانی رکورد مصدق را شکست) منصفانه این بود مصاحبه کامل دکتر لیلاز درج شود نه اینطور بدون توضیحات
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
الان واقا بدون نفت کشور را اداره کرده آقای روحانی؟
زمان مصدق تورم چقدر بود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یک دونه از این سوالات از رییس جمهور به جایی نخواهد رسید......روی ناخن خاک بپاش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یه نمایشی میخان اجرا کنن
ناشناس
| Germany |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اینا همه با هم شریک هستن جنگی هم باشه برای سفره است از این سیستم هیچ آبی برای مردم و کشور گرم نمی شه
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
روزی که روزنامه محبوب شما تند روها، کیهان میگفت ترامپ محال است که از برجام در بیاید زیرا توافق بسیار خوبی نصیبش شده و شما مدام گفته های او را تکرار و ترامپ را به خروج تشویق میکردید باید فکر چنین روزی و بالا رفتن قیمتها و گرانی مایحتاج مردم را میکردید حالا دیگر برای سوال و جواب دیر شده اقایان تند روی افق دید تا نوک بینی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کیهان می گفت خروج نمی کند؟حالت خوبه؟ این را دوستان شما می گفتند
در ضمن نوک بین ان کسی است که مشکلات 20درصدی تحریم را میخواهند بر مشکلات داخلی که 80 درصدی است جا بیاندازد
ناشناس
| Latvia |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شریعتمداری فروردین ۹۵: عاقلانه‌ترین برنامه «ترامپ دیوانه» پاره کردن برجام است، شریعتمداری ۲۳ آبان‌ماه ۹۵: ترامپ عاقل‌تر از آن است که برجام را پاره کند، شریعتمداری ۲۸ آبان‌ماه ۹۵: نترسید! ترامپ دودستی برجام را حفظ می‌کند، شریعتمداری اردیبهشت‌ماه ۹۶: آمریکا هرگز از برجام خارج نمی‌شود، شریعتمداری مهرماه ۹۶: برجام برای ترامپ ارزشمند است، شریعتمداری ۲۳دی‌ماه ۹۶: برجام یک کلاه گشاد است، ترامپ این امتیاز را از دست نمی‌دهد، شریعتمداری فروردین‌ماه۹۷: محال است آمریکا از برجام خارج شود، شریعتمداری ۴ روز قبل: برجام یک دستاورد طلایی برای آمریکاست، آنها کنار نمی‌کشند.»
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هنوز نفهمیدی شریعتمداری کنایه ای صحبت می کند؟
اگر نمی دونی پس برو متن همین سر خط ها را بخون
ناشناس
| Germany |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
جالبه اینه همه کسانی که می گفتن به برجام بدبینیم و کلاه سر ایران رفته حالا ساکتند آیا نباید این کسانی که برجام را لجن مال کردند را به دادگاه کشاند؟ چند بار باید بی کفایتی آنها برای همه ثابت شود که حتی نتوانستند تا جلوی دماغشان را ببینند اما ادعای عقل کلی هم دارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بسیار خب آقای باهنر پس اگر چنین برداشتی از فهم مردم دارین شومنترین فرد حزبتان را معرفی کنید تا ببینیم چقدر رای می آورد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جالب است آقای باهنر در حالی از عنوان شومن برای رقیب استفاده می کند که خود ایشان با استفاده از همین تکنیک حدود 28 سال در مجلس دوام آورد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نقل و قول . در گام دوم انقلاب مبارزه تمدنی خواهد بود و مبارزه جهت خروج امریکا از خاورمیانه شکل میگیرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
و پای چین به ایران باز میشود
محمد ر ا
|
Netherlands
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای باهنرنظرتون مهندسی انتخابات دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اینا به احمدی نژاد میگن شومن برای اینکه نذاشت نسل الیگارشی به راحتی قدرت رو به دست بگیره امیدواریم تابناک منصفانه نظرات رو منتشر کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تابناک‌ که نظرات رو سانسور میکنی فارس اینقدر سانسور نمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
روحانی یک میلیارد یورویی که برای مبارزه با کرونا گرفتی رو چی کار کردی کرونا رو که نتونستی کنترل کنی بگو پول رو چی کار کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بستی برای کابینه دولت گرفت
ناشناس
| Latvia |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
از دروغگویی هیچوقت نفعی و حقی حاصل نمیشه. برای از بین بردن کرونا نبود.برای اداره کشور در شرایط تعطیل و پرداخت حقوق و دستمزد در بیکاری حاصل از کرونا بود.کمی انصاف و شرافت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شاید به بورس تزریق کردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
وقتی سخنگوی یک وزرات خانه ۱۳ میلیون حقوق میگیرد یک وزیر چقدر حقوق میگیرد .؟ آیا وقتی نماینده ای ۲۵ تا ۳۵ میلیون حقوق میگیرد واقعا وضعیت مردم را درک میکند . به فرض هم درک کند چه کاری از دستش بر میآید ؟ اخه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
این حقوق ثابتشه با حق جلسه و سایر مزایا دو برابر این میگیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خیلی بیشتر از اینها میگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
باهنر میدونی شومن گیه؟ شومن اونیه که دلار ۳ هزار تومنی رو رسوند به ۲۱ هزار تومن ک متوسط قیمت خونه رو به متری ۱۰ میلیون تومان رسوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
عارف کاندید اصلاح طلبان شود که چه کاری بکند . مگر در این چهار سال چکار کرده . حتی یک سخنرانی هم بنفع رای دهندگان بحود انجام نداده فقط مدعی هست که در پشت صحنه سیاسی اکثر مطالب را با زنگ زدن به مقامات انجام‌مبداده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بذار کاندید بشه رای نیاره بفهمه چه خبره
امیدارم شخص خودش بیاد سیلی را بخره از ملت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
رای بی رای . خصوصا به اصولگرایلن رای نمیدهیم حتی اگر بک شومن کاندید شود . انتخابات باید واقعی باشد
پاسخ ها
استاد دانشگاه
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
رای بی رای این خواست عمومی است اگر در انتخابات مجلس نرخ مشارکت زیر 10 درصد بود در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به خواست خدا و همت مردم نرخ مشارکت به زیر 5 درصد خواهد رسید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
درسته رای بی رای ، اتفاقاً همینو میخان که خودشون به خودشون رای بدن و بگن پیروز شدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ایکاش این سوالات توسط نمایندگان مجلس از رئیس جمهور پرسیده شود .
هر چند در میزان ، حسن نیت اکثر نمایندگان در طرح سوالات جای شک و تردید وجود دارد !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
این سوالات سوال از رئیس جمهور نیست بلکه سوال از کل مسولین است که متاسفانه پاسخگویی نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اسم این کاری که این دولت میکنه هر چی هست اداره مملکت نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اقای روحانی اجازه نمیدادی یک هفته ای پول ملی ۲۵ درصد و تو یه ماه ۴۶ دزصد افت کنه ، خدا شاهده تو هر کشوری بود مسئولینش داروی نظافت میخورد ودخودکشی میکرد
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
رای دادن خیانت هست به نسل فعلی واینده
پاسخ ها
ع.ع
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رای دادن خیانت نیست ... رای غلط دادن خیانت بلکه جنایت است . آنچه امروز می کشیم همه اش به خاطر رای غلط است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
موسي خوييني ها هم از مقصرين است مردم از رهبر ميخواهند پیگیر مشكلات وگرنيهاي افسار كسيخته باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دو روزه حل میشه !!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تفاوت عمده دوران مرحوم مصدق با این دوران دراین است که اعتماد عمومی نسبت به دولت ملی مصدق انقدر بالا بود مردم با درک شرایط کشور اوراق قرضه دولتی را میخریدند وبرای اینکه دولت مدیون نباشد انها را پاره میکردند ....اما الان متاسفانه خیلی از مردم ثروتمندحتی حاضر نشدند داوطلبانه از دریافت یارانه چشم پوشی کنند. در دولت مصدق خبری از فساد واحتکار ورانت وارتشا نبود. ان دروه هنوز طبری ها وزنجانی ها وتیمهای چند نفره اختلاس . امکان تشکیل وتخریب اعتماد عمومی را نداشتند.ودر یک جمله اقتصاد کشور توسط ذینفعان مختلف تکه پاره وتقسیم نشده بود.تنها وجه اشتراک این دو دوره تحریم ومحاصره اقتصادی بود
پاسخ ها
ناشناس
| Latvia |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کامل نبود.در اونزمان روستاییان بیشتر جمعیت را تشکیل میدادند و با چند گوسفند و گاو و مرغ و زندگی در خانه کاهگلی امورات میگذراندند و تحریم خیلی هم موثر نبود.حالا اما جمعیت چند برابر و همه مصرف کننده شهر نشین و خانه ها انچنانی با لوازم خانگی ریز و درشت .شرایط قابل قیاس نیست
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگر مصدق آلان نخست وزیر بود همین اصولگرایان با سه سوت برکنارش،میکردند و یا مثل سرنوشت هاشمی و بازرگان و خاتمی و .. پیدا میکرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
باسلام به ناشناس عزیز22.39 دقیقا شرایطااین زمان وان دوره تفاوتهای ماهوی زیادی دارد وباچند جمله نمیشود بیان کرد نکات فوق الاشاره صرفا در پاسخ مقایسه اقای لیلاز نوشته شد.والله میشود ازده ها مورد اختلاف بین دو دوره تاریخی یاد کرد...ازشرایط اجتماعی وسیاسی وروابط جهانی تا جمعیت 25 میلیونی اکثرا روستایی ومولد کشور.ویاسیاست موازنه منفی مصدق وداشتن روابط صمیمانه با کشور های غیر متعهد ان زمان ووووو که حتما شما بهتر میدانید.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگر خاتمی و احمدی نژاد و قالیباف تایید صلاحیت شوند ممکن است بالای ۶۰درصد مردم در انتخابات شرکت کنند.اگر فقط محمود با نماینده اصولگرایان رقابت کند ممکن است بالای۵۰درصد در انتخابات مشارکت کنند ولی اگر رقابت بین اصولگرایان باشد و یا رقابت بین نماینده اصولگرایان با معتدلین مشارکت احتمالا در حد انتخابات مجلس خواهد بود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خواب خوشی است!
ناشناس
|
Latvia
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
زم هم یکی مثل سلطان سکه تا عامل هست معلول های مثل زمها و سلطان سکه ها هم باقیند و اعدامشان مشکلی را حل نمیکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خودشان هم میدانند این کارها عوامفریبی است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بدبختی حاصل شوری نگهبان و امثال باهنر
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شورای نگهبان پاسخگوی به مردم نیستند . چون مردم کاره ای نیستند . فقط باید از اوامر اطاعت کنند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
احمدی نزاد هم وقتی قدرت را در دست گرفت با یک منش قوم گرایی و ایدولوزی خارج از مطالبه مردم و با دوستان الیگارشی به قدرت رسید و به روش الیگارشی ۸ سال را تمام کرد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
انشعاب مجمع روحانیون از جامعه روحانیت در زمان امام و با اجازه ایشون انجام شد . ظاهرا باید از آقای استاد دکتر بادامچیان هم اجازه می گرفتند که نگرفتند ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چرا همه دارن آقای خوئینی ها رو میکوبن ؟!؟

جریان چیه ؟
محمدطاهرسیگارودی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جناب آقای بادامچیان شخصیت خوئینیها بر من مردم کوچه و بازار سالیانی ‌است که معلوم است شما آنزمان که داد کاملا شعاری مبازره با آمریکا را سر میداد و مدرک مجعول در لکه دار کردن اعتبار و آبروی افراد از سفارت آمریکا می پراکند کجا در کنج مصلحت اندیشی بودی؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
باهنر باید مسیولیت حمایت از احمدی‌نژاد را در گذشته بپذیرد نه اینکه بعد از سالها او را شومن خطاب کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دلار دقیقا روزی ۱۰۰۰ تومان و سکه روزی یک میلیون به جیب دلالان میریزه و هر ردز بنیان خانواده ها رو نابود میکنه ، من عاجزانه از رهبری استمداد می طلبم ، یک یخچال فریزر معمولی ۴۹ میلیون ؟؟؟ من چطور جوان بفرستم خونه بخت ؟؟ گناه این ظلم ها به گردن کیست ؟؟؟ به خدا خیلیها به مرز خودکشی رسیدند ، فقط یک لحظه به فکر کارگر و بازنشسته حداقل بگیرد۴۰۰ هزار تومان باشید تمام حقوق او فقط یک کیسه برنج میشود ، دختران کشورم ۴۰ ساله شدند ، پدر و پسر از همدیگه گریزان ، فکر میکنید این حوادث تلخ مثل سلاخی کردن ها بخاطر چیست
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
انرژی هسته ای حق مسلم ماست .... یادتون میاد؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حالا موسوی خویینی ها چی گفته که آقایان یاد دهه ها قبل افتادن و تازه بیدار شدن؟!
پاسخ ها
مستضعف
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
با دوکلمه حرف خساب مختصر آتش به جانشان انداخته. وحالا میخواهند آب را به جایی بریزند که بد جوری سوخته!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فقط میتونم بگم دولتها نقش اساسی در اداره جامعه ندارند،تصمیمات مهم در جای دیگه گرفته میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کامنت‌گذارهای زنجیره‌ای به شدت فعال شده‌اند که تا می‌تونن وضع اسفناک مملکت رو توجیه کنند و همه مشکلات رو گردن برجام و اصلاح طلب ها بندازن. غافل از اینکه مردم مدت هاست که از اصلاح طلب و اصول گرا عبور کردن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خودتان را برای یک نظامی جوان با لبخندهای ملیح بعنوان رییس جمهور آماده کنید
ایرانی آزرده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پیشنهاد میکنم آقای روحانی نیز همانند پوتین قانون اساسی را اصلاح نماید تا بتواند برای دو دوره دیگر نیز رئیس جمهور باشد و کارهای عقب افتاده را به سرانجام برساند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
" پدر روح‌الله زم به رئیسی نامه نوشت" یعنی چه دفاعی می خواست داشته باشه . حتما بگه من فریب خوردم یا من در حالت عادی نبودم؟
خبر خوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تنها راه نجات کشور ایجاد اقتصاد دولتی و تحت نظارت دولت در قالب تعاونی ها، باید تعاونی ها را دباره برپا کرد . جیره بندی کالا را رو دباره برپا کرد . شورای محل را دباره احیاء کرد تا کالاهای دولتی را به مردم محل بروسونه و ...................این یک تجربه است که قبلا امتحانش رو پس داده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هیچکدامتان صلاحیت ندارید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بهتر است نظري نداشته باشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سیاست چقدر کثیف وتهوع آوره . مملکت در حال نابودی وفروپاشی اقتصادیه .برخی دارن سر پست وریاست همدیگه رو نابود میکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
صدا وسیما 5 درصد واقعیتهای جامعه را نیز منعکس نمیکنه
پاسخ ها
غلامرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ببین تو خیابو با کیا مصاحبه می کنن !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مجازات با جرم هیچ تناسبی ندارد. انتقام کار انسان های کوچک و کینه توز است.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
آقای باهنر درست میفرمایند :وقتی احزاب درست و حسابی نداشته باشیم و افراد شایسته از طریق آنها معرفی و نظارت نشوند یک شومنی مثل احمدی نژاد میشه رئیس جمهور.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مهندس باهنر رییس جمهور در سایه ایران!؟
پاسخ ها
غلامرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
.عمراً
جاوید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
جناب بادامچیان نامهءآقای خوینی ها خالی از اشکال نیست ، ولی محاسن نگارش چنین نامه ای بسیار بیشتر از معایب آنست . شما و همفکرانتان فقط نشسته اید و تماشا میکنید گاهی هم برای خالی نبودن عریضه ، اظهار نظر های آنچنانی و دور از حقیقت میکنید که هیچ فایده ای ندارد ، بلکه ضرر هم دارد .!!!
حاجی اذری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پدر روح ا...زم روحانی بودن را از ایت ا... خزئلی بیاموزد که در مقابل انحراف فرزندش از وی تبری جست اسلام یعنی همین .
محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پدر آقای زم چرا آن موقع پسرش داشت با جان و روح مردم بازی میکرد دم نمیزد و برای پسرش نامه نمی نوشت عزیزم به مملکتت خیانت نکن ،چند خانواده را داغدار کرد ،خون به ناحق ریخته بچه های بسیجی و مردم عادی که به خاطر این خائن به مملکتش بر زمین ریخته شد دارد انتقامش را می گیرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
"پدر روح‌الله زم به رئیسی نامه نوشت"

زم باید به تعداد نفراتی که در نا آرامی ها کشته شدند، اعدام شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اقای عارف اگر یزدی نبود هیچگاه توسط خاتمی بعنوان معاون انتخاب نمیشد و نتیجتا اینکه بقیه مراحل زندگی سیاسی وی اساسا شکل نمیگرفت
ز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آقای باهنر به شعور مردم توهین نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آقای انصاری راد

اگر سال 92 آقای عارف به حمایت از روحانی کنار نمی رفت روحانی رای نمی اورد و به احتمال قریب به یقین خود عارف رئیس جمهور می شد و کشور دچار این همه خسارت نمی شد
غلامرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
"سعید لیلاز با بیان اینکه دولت روحانی در اداره اقتصاد بدون نفت رکورد دکتر محمد مصدق راشکست"...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
وب گردی