دو هزار و پنجاه و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: وزارت کشور انتخابات هیات رئیسه خانه احزاب را تایید کرد / واکنش رییس سازمان پدافند غیرعامل درباره انفجار در پارچین / اتفاقات انتخابات اسفند برای اصلاح طلبان شوک نبود و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۸۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 28 June 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
محکومیت محمدعلی کامفیروزی به دو سال حبس

محمدعلی کامفیروزی با رأی قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد. این وکیل دادگستری با شکایت سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، به اتهام توهین به رهبری در خلال یک سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت سالروز بزرگداشت ۱۶ آذر در سال ۱۳۹۷، به دو سال زندان محکوم شده است که اجرای این حکم به مدت پنج سال به حال تعلیق درآمده است و نامبرده باید در این ۵ سال، ۶۰ بار به شیراز سفر کرده و خود را به مراجع ذیربط معرفی نماید. محمدعلی کامفیروزی که سابقه ۲ دوره نمایندگی مدیران مسئول در شورای مرکزی نشریات دانشگاهی وزارت علوم را دارد، در سال ۱۳۹۵، از سخنرانان دیدار رمضانی رهبری با دانشجویان بود و در آنجا ضمن انتقاد از نقض حقوق شهروندی و آزادی‌های سیاسی-اجتماعی در ایران و پرونده‌سازی و برخورد‌های ناشایست با منتقدین، گفته بود که با برخی نظرات رهبری اختلاف نظر دارد و در انتهای سخنرانی خود از ایشان پرسید که «شیوه تعامل با من و امثال من چگونه باید باشد؟» این سخنان کامفیروزی با استقبال رهبری مواجه شد و ایشان در پاسخ بیان کردند که: «مخالف بنده حرف زدن، اصلا نه مواخذه دارد نه جرم است.» /اعتماد آنلاین

واکنش حسین شریعتمداری به نامه موسوی خوئینی‌ها

حسین شریعتمداری در واکنش به نامه موسوی خوئینی‌ها به رهبر انقلاب در کیهان نوشت: آقای خوئینی‌ها در بخش دیگری از نامه خود به روش اداره کشور از سوی عالی‌ترین مقام نظام انتقاد کرده است که برای پیشگیری از اطاله کلام پرداختن به آن را به فرصت دیگری می‌گذاریم و در این محدوده فقط به دو نکته کوتاه بسنده می‌کنیم. اول آنکه به یقین برای توده‌های عظیم مردم ایران و تمامی مسلمانان دلباخته انقلاب در سراسر جهان اسلام باعث افتخار است که امثال شما با مدیریت ایشان موافق نباشید و با شخصیت برجسته‌ای که طی سه دهه پوزه دشمنان را به خاک مالیده و از جان و مال و ناموس مردم حفاظت کرده است مخالف باشید. شخصیتی که حتی دشمنان تابلو‌دار هم علی‌رغم کینه‌های دیرینه نمی‌توانند توانمندی و ده‌ها خصوصیت برجسته و بی‌نظیر ایشان را نادیده بگیرند و ثانیاً درباره مدیریت جنابعالی اگرچه گفتنی‌های فراوانی هست که به آن خواهیم پرداخت، فقط به عنوان یک نمونه به تفسیر تحریف شده شما از قرآن در مسجد خوزستان اشاره می‌کنیم که با اعتراض شدید دانشمندان دینی از جمله شهید مطهری رو‌به‌رو شد و جنابعالی را از خطر تفسیر بی‌مایه و تحریف شده قرآن بر حذر داشتند که البته توجه نکردید و نهایتاً یکی از شاگردان دست پرورده شما اکبر گودرزی بود که استاد مطهری را شهید کرد و دیگری شهید مفتح را و... این قصه سر دراز دارد.

ضرغامی: اگر در انتخابات ۱۴۰۰ احساس وظیفه کنم، کاندیدا خواهم شد

ضرغامی در گفتگو با رادیو تهران اعلام کرد: اگر در انتخابات ۱۴۰۰ احساس وظیفه کنم کاندیدا خواهم شد. عزت الله ضرغامی در گفتگو با رادیو تهران در پاسخ به سوالی در مورد کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: من سرباز نظام هستم و اگر بگویند ریاست صدا و سیما را بر عهده بگیر می‌آیم و در مورد انتخابات ۱۴۰۰ هم اگر احساس وظیفه کنم کاندید خواهم شد. لازم به ذکر است که ضرغامی در بین کاندیدا‌های اصلی جمنا که عنوان ائتلاف اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ بود، در قرار داشت. ضرغامی پیش از ریاست صداوسیما، معاونت پارلمانی این سازمان و همچنین معاونت سینمایی وزارت ارشاد را برعهده داشته است.

انتقاد اطلاعات از نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس‌جمهور

روزنامه اطلاعات در یادداشتی نوشت: هنوز ماهی از شروع مجلس جدید نگذشته است که به‌جای پذیرش مسئولیت‌های تعریف شده و قانونی و همکاری و همراهی برای حل معضلات گوناگون کشور که همگان اذعان دارند بخش عمده آن ناشی از اعمال سیاست جنایتکارانه ترامپ و دولت همراه او در اجرای برنامه‌های تحریم و فشار حداکثری علیه ایران است، نامه رؤسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهوری تدوین شد و انتشار علنی و رسانه‌ای یافت. پرسش، آیا «رئیس‌جمهوری و اعضای دولت از شما خواسته‌اند در برابر درخواست‌های قانونی خود، به‌عنوان نماینده مردم در مجلس سکوت کنید؟! آن‌هم در همین شروع کار آیا شما با این عبارت به همکاران خود، نمایندگان ادوار گذشته که مانند شما با رأی مردم انتخاب و به مجلس رفتند، اهانت نکرده‌اید؟! محتوای نتیجه نامه شما به رئیس جمهوری که با امضای روسای کمیسیون‌ها بدون اطلاع دهی از طرح این نامه در کمیسیون‌ها و کسب آرای نمایندگان عضو کمیسیون‌ها انتشار یافته است، بر اساس پیام به دولت یا «تمکین» یا «تهدید» است! که حاصلی جز زیان مضاعف برای کشور و مردم نخواهد داشت!

کیهان: عضو سابق یک گروهک کمونیستی باز هم برای صداوسیما سریال می‌سازد

کیهان نوشت: عضو سابق گروهک اتحاد مبارزان کمونیست ایران که عملکردش به‌عنوان یکی از مدیران خانه سینما در ماه‌های اخیر با انتقادات بسیاری مواجه شده است، بناست باز هم برای صداوسیما سریال بسازد. این درحالی است که سریال اخیر وی که حدود دو سال قبل تولید و پخش شد، از نظر اغلب کارشناسان، راضی‌کننده نبود. وی همچنین از گردانندگان اصلی مراسم اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بود که با حواشی و اتفاقات منفی بسیاری برگزار شد. باز هم جای سؤال است که به‌رغم هشدار رئیس سازمان صداوسیما نسبت به ستون پنجم دشمن، چرا عناصر بدسابقه به‌طور پی‌درپی امکان خودنمایی و ساخت سریال در این سازمان را پیدا می‌کنند؟ آن هم در شرایطی که این شخص اندکی پیش رسانه ملی را تحریم کرده بود!
 
ماجرای آگهی‌های اجاره پشت‌بام و انباری چیست؟

در حالی که در فضای مجازی با انتشار آگهی‌های اجاره پشت‌بام و انباری، جو روانی جدیدی علیه بازار اجاره راه افتاده است، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می‌گوید:وزارت راه، اجاره این موارد را تایید نمی‌کند و اصلا امکان اجاره این قسمت از ساختمان وجود ندارد. لازم است کار ویژه‌ای در این بخش صورت بگیرد و فورا فضای مجازی خالی از آگهی‌های غیر واقعی اجاره و فروش شود. /ایرنا
 
کنایه‌های «آقازاده» به حراج تهران

حراج تهران در سال‌های گذشته، با شائبه‌هایی درباره آثار منسوب به سهراب سپهری مواجه بوده.در قسمت اول «آقازاده»، در حراجی با عنوان «حراج خاورمیانه»، یک نقاشی جعلی از سهراب سپهری به قیمت بالا فروخته می‌شود. کد‌هایی که کاراکتر استاد ارژنگ (مسعود فروتن) در پشت پرده ماجرا می‌دهد، به شکل واضحی به خانواده گلستان اشاره دارد: «به ارث رسیده»، «تو پستوی خونه پیدا شده» و…. به علاوه این که تابلوی به نمایش درآمده، عینا همان است که لیلی گلستان در نهمین حراج تهران فروخت!پیشتر در سریال «هیولا» هم کنایه‌هایی به حراج‌های میلیاردی هنری شاهد بودیم، اما هیچ‌گاه تا این اندازه واضح، به ماجرای تابلو‌های سهراب سپهری پرداخته نشده بود.
 
زیباکلام: خود موسوی‌خوئینی‌ها باعث بسیاری از مشکلات کشور است

صادق زیباکلام با انتقاد از نامه خوئینی ها:موسوی خوئینی‌ها متکبرترین فردی است که به عمرم دیده‌ام.هنر موسوی‌خوئینی‌ها این است که هرچندوقت یک بار انگشت اتهام را به سمت یکی از شخصیت‌های نظام نشانه می‌گیرد و روزی علیه آقای هاشمی سخن می‌گوید و روز دیگر خطاب به رهبری مشکلات را گوشزد می‌کند در صورتی که اگر قرار باشد در دادگاهی متهمان به وجود آمدن وضع کنونی احضار شوند، نخستین فردی که باید در آن دادگاه حاضر و محاکمه شود خود آقای موسوی خوئینی‌هاست.آقای موسوی خوئینی‌ها آیا شما در به وجود‌آمدن شرایط امروز هیچ نقشی نداشتی؟واقعیت این است که ما همه مقصریم؛ منِ صادق زیباکلام، عباس عبدی، تاجزاده، اصغرزاده، خاتمی و بسیاری دیگر در ایجاد شرایط امروز مقصریم، اما تردید نکنید که بیش و پیش از همه ما بزرگ‌ترین مقصر خودِ آقای موسوی خوئینی‌هاست.این‌که طوری رفتار کنیم که انگار همه این مشکلات یک‌شبه ایجاد شده و خودمان مستقیم یا غیرمستقیم در بحران‌های کنونی ایران نقش نداشته‌ایم، جز فرافکنی و فرار از مسئولیت چیزی نیست. /تسنیم
 
ایمانی: عارف با استعفا شانسش را در ۱۴۰۰ افزایش داد

فعال سیاسی اصولگرا:صلاح طلبان به خاطر عملکردشان اکنون در افکار عمومی وجهه خوبی ندارند و این برای هر کاندیدایی که با اسم اصلاح طلبی وارد شود، یک امتیاز منفی است. عارف هم خواسته با دوری از اصلاح طلبان شانس خود را در انتخابات بعدی بیشتر کند.عارف مدت‌های طولانی است که با مجموعه اصلاح طلبان دچار مشکلاتی هستند و متقابلا اصلاح طلبان هم با ایشان مشکل دارند.جریان اصلاح طلبی در وضعیت پرتلاطم و سختی است. استعفای عارف می‌تواند یکی از نشان‌های دوران افول باشد و نشان دهد که حال اصلاح طلبان اصلا خوش نیست.عارف هم خواسته با دوری از اصلاح طلبان شانس خود را در انتخابات بعدی بیشتر کند. عارف هم می‌خواهد که از چهره اصلاح طلبی خود کم کند و از طرف دیگر اطمینان دارد که اصلاح طلبان از او حمایت نخواهند کرد. /نامه نیوز
 
بود و نبود عارف فرقی نمی‌کند

صادق زیباکلام گفت: اساسا نه تنها استعفای محمدرضا عارف و یا بودن ایشان بر ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، بلکه خود شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم، الان مدت‌هاست که بلاموضوع شده است. اصلاح طلبان در حقیقت مدت‌هاست که بدنه اجتماعی حامیان خود را از دست داده‌اند و مثل این که آن‌ها شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» در سال ۹۶ را هنوز متوجه نشده‌اند؛ چراکه نسل جوان، دهه هفتادی‌ها و یا دهه هشتادی‌ها دیگر کاری به اصلاح طلبان ندارند.

فکر کردیم با رشد قیمت دلار، قاچاق کم می‌شود، ولی بیشتر شد

رئیس پلیس پایتخت گفت:متأسفانه سال به سال حجم کشفیات کالای قاچاق در کشور بیشتر می‌شود و ما مشاهده می‌کنیم حجم بیشتری نسبت به سال گذشته به سمت پایتخت از سوی دیگر استان‌ها روانه می‌شود. با توجه به وضعیت دلار و قیمت ارز فکر می‌کردیم کالای قاچاق کمتر شود و این روند کاهش یابد، اما متأسفانه نه تنها این روند کمتر نشد بلکه بیشتر هم شد. /مهر

مجلس هیچ‌گاه به دنبال فیلترینگ اینستاگرام نبوده و نیست

احمدنادری درباره این‌که در افکار عمومی مطرح می‌شود که مجلس یازدهم به دنبال فیلترینگ فضای مجازی به ویژه اینستاگرام است تا رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی گفت: بحث‌هایی که درباره فیلترینگ اینستاگرام و محدود کردن فضای مجازی مطرح می‌شود، نظراتی است که از بیرون مجلس اعمال می‌شود و این فضاسازی‌ها از سوی برخی افراد در خارج از مجلس رقم می‌خورد. مجلس یازدهم هیچ‌گاه به دنبال فیلترینگ اینستاگرام نبوده و نیست، به هیچ عنوان به دنبال محدود کردن نبوده و نیست؛ امروز اولویت کشور و مردم، مسائل اقتصادی و معیشتی است. /ایلنا

پشت پرده نامه ۱۲ رئیس کمیسیون مجلس به رئیس جمهور

علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی در روزنامه ایران به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون مجلس واکنش نشان داد. در این یادداشت آمده:به‌کار بردن چنین ادبیات چالش برانگیزی را برای جامعه امیدبخش نمی‌دانم. نامه چنان لحنی دارد که گویی پیش از سال ۱۳۹۲ همه چیز بر وفق مراد بوده. نامه تأکید دارد که به‌دنبال بازگشت روحیه انقلابیگری است. حال آنکه ۹ نفر از اعضای امضاکننده نامه در مجالس انقلابی هشتم و نهم نماینده بوده و سه نفر دیگر در دولت قبل فعالیت کرده‌اند. آنچه شما امروز نمی‌پسندید محصول کردار همه قوا، نهاد‌ها و شورا‌هایی است که سهمی در حکومت داشته و دارند، هیچ کس از نپذیرفتن بار این مسئولیت طرفی نمی‌بندد و گرهی نمی‌گشاید.

افشاکنندگان فساد از حمایت حقوقی برخوردار می‌شوند

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: مشوق‌های مالی برای کسانی که مفاسد را افشا کنند در نظر گرفته شده و علاوه بر حمایت‌های مالی، حمایت‌های حقوقی و امنیتی نیز از این افراد به عمل می‌آید و افشاکنندگان فساد در امنیت کامل به سر برده و از حمایت‌های حقوقی لازم برخوردار می‌شوند. جمعی از نمایندگان مجلس طرح سوت‌زنی را در راستای تصویب قانون برای حمایت از افشاکنندگان فساد تهیه و برای اخذ نظر به قوه قضائیه و مرکز پژوهش‌های مجلس فرستاده‌اند. در همین زمینه، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مجلس برای حمایت از افشاکنندگان مفاسد مالی گفت: این طرح که به نام طرح سوت‌زنی معروف است به دنبال حمایت مالی، حقوقی و امنیتی از افشاکنندگان فساد است. وی افزود: در این طرح مشوق‌های مالی برای کسانی که مفاسد را افشا کنند در نظر گرفته شده و درصدی از مبلغ فسادی که توسط فرد افشا می‌شود به عنوان مشوق به وی اعطا می‌شود. درصد مشوق در نظر گرفته شده برای این منظور هنوز به طور دقیق تعیین نشده و موضوع همچنان در حال رسیدگی است. سلیمی خاطرنشان کرد: علاوه بر حمایت‌های مالی، حمایت‌های حقوقی و امنیتی نیز از این افراد به عمل می‌آید و افشاکنندگان فساد در امنیت کامل به سر برده و از حمایت‌های حقوقی لازم برخوردار می‌شوند. / اعتمادآنلاین

نان برای مردم مهم‌تر از دین است؟

علیرضا علوی‌تبار، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نظام را اصلاح‌پذیر می‌دانم. حکومت می‌تواند فرا ایدئولوژیک باشد. وظیفه دولت‌ها دیندار کردن مردم نیست بلکه تامین نیاز‌های اولیه مردم است. نان همیشه برای مردم مهم‌تر است تا دین. هزینه انقلاب یا فروپاشی آن‌قدر زیاد است که باید با تمام قوا جلویش را بگیریم. انقلاب قطعاً بر فروپاشی ترجیح دارد، نظام جمهوری اسلامی آلترناتیوی ندارد. بهترین وضعیت برای اصلاح امور تلفیق بهبودخواهی حکومت و جنبش اجتماعی است. توجه به نیروی خارجی خیلی خطرناک است و ما را در گردابی می‌اندازد که اصلاً بیرون نخواهیم آمد، با فروپاشی جمهوری اسلامی مشکلات حل نمی‌شود. اصلاحات ریاست جمعی عقلایی حسابگرانه می‌خواهد. براندازان بیش از همه از شکست اصلاحات در ایران خوشحال می‌شوند./ اعتمادآنلاین
 
دختر سردار سلیمانی عروس معاون اجرایی حزب الله شد

زینب مغنیه، خواهر شهید عماد مغنیه از ازدواج دختر سردار قاسم سلیمانی با پسر سیدهاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله لبنان خبر داد.زینب مغنیه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام تصویری از نام زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین با نشان قلب و عشق به اشتراک گذاشت. بر این اساس، به نظر می‌رسد دختر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با پسر معاون اجرایی حزب‌الله لبنان ازدواج کرده است. هر چند هنوز منابع رسمی این اتفاق فرخنده را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
 
اتفاقات انتخابات اسفند برای اصلاح طلبان شوک نبود

دبیرکل حزب مجاهدین انقلاب اسلامی می‌گوید نتایج انتخابات اسفند ۹۸ شوک آور نبود. محمد سلامتی دبیرکل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی گفت: بنده اتفاقات اسفندماه سال گذشته را به عنوان یک شوک تلقی نمی‌کنم. همواره یک جناح سیاسی در مسیر حرکت خود روز‌های خوب و بد را در کنار هم دارد. گاهی در حرکت یک جریان سیاسی بن بست ظاهر می‌شود و لازم است در آن وضعیت دست به تجدید قوا در میان نیرو‌های سازمانی خود بزند تا بتواند در عرصه انتخابات بعدی، با قدرت ظاهر شود.
 
واکنش رییس سازمان پدافند غیرعامل درباره انفجار در پارچین

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت:موضوع انفجار تاسیسات گاز پارچین و اینکه عنوان شده این حادثه بواسطه هک سیستم‌های رایانه‌ای این مرکز صورت گرفته تا جمع‌بندی در این خصوص صورت نگیرد نمی‌توانیم اظهارنظری داشته باشیم. سردار غلامرضا جلالی روز یکشنبه در حاشیه همایش ملی پدافند شیمیایی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر مقامات اسراییل مبنی بر هک کردن تاسیسات گاز پارچین، اظهار داشت: موضوع انفجار تاسیسات گاز پارچین و اینکه عنوان شده این حادثه بواسطه هک سیستم‌های رایانه‌ای این مرکز صورت گرفته تا جمع‌بندی در این خصوص صورت نگیرد نمی‌توانیم اظهارنظری داشته باشیم. رییس سازمان پدافند غیرعامل افزود: مسائل سایبری پیچیده است. به همین خاطر نیاز به تجزیه و تحلیل دارد پس تا زمانی که این روند طی نشود نمی‌توان اظهارنظر قطعی انجام داد.
 
پس‌لرزه‌های اعلام استعفای عارف

در پی اعلام استعفای عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، شخصیت‌های اصلاح طلب به ماجرا واکنش نشان دادند. قربانعلی قائمی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی اصلاح طلبان، گفت: بحث استعفای موسوی لاری و عارف به این باز می‌گردد که شورای عالی اصولا ساختاری موقتی بود که در انتخابات مجلس قبلی تشکیل شد و طبیعی است که پس از برگزاری انتخابات باید متناسب با شرایط، خود را به روز می‌کرد، ولی متاسفانه این کار را نکرد تا به جایی رسید که نتوانست در ساختار سیاسی کشور مخصوصا در حوزه اصلاح طلبان به خوبی اثر خود را بگذارد؛ در نتیجه به نظر من چاره‌ای جز استعفا نداشت. او ادامه داد: این استعفا به سبب هجمه‌ها نیست؛ بلکه نشانه ناکارآمدی شورای عالی اصلاح طلبان در انتخابات پیش روست، زیرا این شورا حتی در شرایطی که اقبال اصلاح طلبان به سوی این شورا وجود داشت هرگز نتوانست همه اصلاح طلبان را نمایندگی کند و دلیل من هم این است که وقتی نمایندگان مجلس از کلان شهر‌ها مخصوصا به صورت متمرکز به مجلس و شورا‌ها راه پیدا کردند نتوانستند رفتار و گفتار و حرکت‌های منتخبان را متناسب با انتظاری که رای دهندگان از آن‌ها داشتند مدیریت کند.
 
وزارت کشور انتخابات هیات رئیسه خانه احزاب را تایید کرد

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: انتخابات خانه احزاب قانونی و مشروع است اما دوستان اعتراض دارند و اگر اداره کل سیاسی ما به جمع بندی تخلف برسد انتخابات ابطال و مجدداً برگزار می‌شود.جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در نشست هم اندیشی معاون سیاسی وزارت کشور با دبیران کل احزاب و گروه های سیاسی گفت: از منظر وزارت کشور انتخابات خانه احزاب قانونی و مشروع است اما دوستان اعتراض دارند و اگر اداره کل سیاسی ما به جمع بندی تخلف برسد انتخابات ابطال و مجدداً برگزار می شود.وی با تاکید بر تقویت تحزب در کشور ادامه داد: سعی کردیم اقداماتی برای احزاب فراهم کنیم. تجلی فعالیت احزاب در قانون اساسی است و در این چارچوب مورد حمایت نظام و وزارت کشور قرار می‌گیرند.
 
احمدی‌نژاد شاس پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ را دارد

سید مصطفی هاشمی طبا پیرامون شانس گفتمان احمدی‌نژادیسم در انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: «احمدی‌نژاد در وضعیت کنونی جایگاهی «مسیح‌وار» برای خود قائل است. او هم در سطح داخلی همگان را نصیحت می‌کند و هم ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را اندرز می‌دهد. اما واقعیت این است که ما عملکرد او و اطرافیان‌اش را دیده‌ایم. احمدی‌نژاد و احمدی‌نژادیسم بر مبنای عوام فریبی ظهور پیدا کرده و در وضعیت کنونی نیز بعید نیست که در صورت تایید صلاحیت شدن به دلیل همان منش عوام‌فریبی‌اش بتواند مجدد ریاست پاستور ار عهده‌دار شود.» هاشمی‌طبا افزود: «اکنون روی کار آمدن شخصی که تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را کاغذپاره ارزیابی و در زمینه اقتصادی وعده‌های مختلف بدهد، بسیار محتمل است. در حقیقت، اکنون مردم به این باور رسیده‌اند کسانی که وعده می‌دهند را انتخاب کنند؛ زیرا می‌گویند برخی افراد وعده نداده و عملی هم نداشته‌اند؛ اکنون دوباره کسی را انتخاب کنیم حداقل وعده‌های بزرگ به ما بدهد. اکثر مردم نیز انتخاب‌هایی از روی تفکر و پی بردن به عمق مسائل ندارند و غالب انتخاب آن‌ها وابسته به وضعیت معیشت و امور روزمره زندگی است.»
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۶
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۷۰
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اینروزها نامه موسوی خوئینی خبر ساز شده است.کسی که خود بعنوان نقش اصلی در اشغال سفارت امریکا و هزینه های ان (که تا همین امروز دارد پرداخت میشود )متهم اصلی است.هر چند مطمئن هستم بعلت وضع بد اقتصادی مردم ، این دلنوشته حقیر مخاطب چندانی نخواهد یافت اما با خود عهد کرده ام همواره انچه حق است بگویم. وضع امروز ما حاصل یک سیستم یا یک فرد نیست.الکس فرگوسن هم نمیتواند تیم کفش سازی دارغوز اباد را قهرمان جهان کند چه سیستم ۴.۲.۲ باشد چه ۳.۵.۱ .سیستم پادشاهی برای کشوری مثل انگلستان و کانادا و استرالیا جواب داده و سیستم کمونیستی برای چین و دمکراسی برای امریکا و البته در منطقه ما هم از نوع سلطنتی و هم جمهوری امتحان شده و نتیجه مطلوب نبوده حتی در کشورهای دوست امریکا مثل افغانستان!!! سالها به دروغ به ما گفته شده از نژاد برتر و باهوش و زیبای اریایی هستیم و همین دروغ توقع ما را از انچه باید داشته باشیم بالا برده. ما ایرانیها هوش متوسطی داریم از مردم افریقا و برخی نقاط اسیا مثل تایلند و مالزی بالاتر و از اروپا و امریکا و چینیها پایینتریم. لذا اگر رفاه ژاپنیها و المانیها را میخواهیم باید دو برابر انها کار کنیم که نمیکنیم!!!.در این کشور بزرگ ۸۰ میلیونی یک فرد هیچگاه نمیتواند نقش خیلی موثری در اوضاع داشته باشد چرا که تک تک سلولهای جامعه که تک تک مردم هستند باید خوب و درست کار کنند. اینکه ما با امریکاییها دوستانه رفتار کنیم یا با دشمنی فرقی نمیکند چون انها در همه حال بدنبال منافع خود هستند و این ماهیت کشورهای استعماریست. البته انها به دوستانشان اجازه داشتن رفاه بدون‌ پیشرفت را میدهند.اگر این نوع را میپسندیم پس جماعتی که در روز ۲۲ بهمن و روز قدس بصورت میلیونی شعار مرگ به امریکا میدهند باید تجدید نظر کنند. اقای موسوی بپذیرد نقشی که در اشغال سفارت امریکا داشته در اوضاع نابسامان امروز کشور ما خیلی تاثیر دارد .انچه مسلم است کار انروز ایشان تند روی بوده و امروز هم ما باز از تند رویها ضربه میخوریم و اگر به شخص محترمی مثل جناب ظریف اجازه دیپلماسی موثر بدهند او میتواند به دنیا صلح طلبی و حقانیت ما را اثبات کند اما فعلا انچه پیام از داخل ایران به گوش دنیا میرسد درست مثل کره شمالی کوبیدن بر طبل جنگ است و در نتیجه ما در افکار عمومی مردم دنیا در موضع محکوم قرار داریم.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واژه های ناموس . غیرت و تعصب . سه واژه ای که خسارت زیادی به جامعه در حال تمدن عصر جدید وارد کرده . جامعه در حال رشدی و خسته از گفتمان و سنت های قدیمی و گذار به دوران و عصر جدید برای رهایی از قید و بندهای سنتی .
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بهرحال متن نامه خویینی ها چه هست ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
جناب اگر سفارت امریکا گرفته نمی شد که کودتای دیگری شکل می گرفت
در ضمن مرگ گفتن ها و اشغال سفارت ها دلیلی بر علت مشکلات ما نیست یعنی مشکلات حاشیه ای هست و نه دلیل اصلی
در مورد یک نفر که نمیتواند کارها درست به پیش ببرد برخلاف نظر شما یک نفر خیلی راحت می تواند حداقل از بدتر شدن مشکلات جلوگیری کند و ان هم شخص رییس جمهور است
در ضمن افکار عمومی مورد نظر شما را رسانه ها شکل میدهند و رسانه ها دست غربی ها است
سینا اهورا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اخه چه رسانه ای هستید که همه جوابیه های نامه موسوی خوئینی ها رو منتشر کردید اما متن خود نامه ایشان را منتسر تنمیکنید. اخه این انصافه؟ اخه شما میکید رسالت مطبوعاتی دارید؟؟؟؟؟؟؟ واقعا که
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دوست عزیز صد البته که این مشکلات کشور به دست یک نفر ایجاد نشده بلکه بدست یک جریان فکری ایجاد شده، ضمنا شما وقتی نظری بیان میکنید منبع آن رو هم بفرمایید، چطور به این نتیجه میزان هوش و زیبایی ایرانی
ها رسیدید؟ ضمنابه نظر شما کشور کره جنوبی رشد
نداشته و فقط رفاه داشته؟ هر کشوری باید به دنبال منافع خودش باشه که این مهم عمدتا با دیپلماسی قوی و دیپلمات های شایسته که هدایت قدرتمندی هم در پشت سر دارند مهیا خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ملت ایران خودش رو با سختی ها آداپته میکند ولی حاضر به تغییر شرایط نیست
مثلا وقتی خونه گرون میشه این ملت تن به گورخوابی بیابان خوابی چادرنشینی پشت بام خوابی و زندگی چند خانواده در یک خانه میدهد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چه شروورهائی هرچی بزبانت می آیدننویس وقتی خانه گران میشودشماگورخواب میشوی نه ادم سالم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
یه چشمه از تغییر شرایط را در آبان ماه دیدیم
آتش زدن 1000 بانک و چند صد پاساژ و مغازه ها و پمپ بنزین ها و حمله به مراکز نظامی و انبار بزرگ غله ایران و مرکز سوخت سیرجان و بستن راههای عسلویه و....
نتیجه: دودش به چشم مردم رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اتفاقا تفکر اصلاح طلبان در صحبت های این اقای خوئینی ها اشکار است
ان زمان که همه چیز بر وفق مراد ما پیش برود هیچ مشکلی نیست و هه چیز عالی است ولی روزی که همه چیز خراب شود ما مقصر نیستیم و کل نظام مقصر است!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
حال اصلاخطلب ها بد ،آخر دیگران که خود را انقلابی می دانند چه کردند ،!؟
ناشناس
|
France
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دیگه چرا تو کیهان مقاله نوشتین خب ایشونم میفرستادین زندان
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
حد اقل آقای زیبا کلام همه و خود را بایک سوزن نیش زده است و حق دارد.
ولی از این وضعیت خود ساخته چگونه باید سالم خارج شد را عنوان نمی کند!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تنها راهش در مشکلات اقتصادی این است کسانی که مشاوره که به دولت میدهند افراد سیاسی کار نباشند و منفعت در جایی نداشته باشند و خود شخص رئیس جمهور و یا وزرا هم دنبال سیاسی کاری در اقتصاد نباشند ان وقت است روال عادی می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
زیبا کلام هم نان وسط لحاف خوابیدنش را میخورد !؟
ولی نمی گوید : که چطور باید از این فضای بسته و کاملا خفه شده ، خارج شد ؟؟
چگونه میتوان انتقاد و اعتراض کرد
و امید به اصلاح و تجدید نظر و تغییرات داشت !!؟؟
و به هزار تهمت و توهین و بلا و گرفتاری دچار نشد ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اقای خوئینی ها این تفکر شما هست که باعث شده در بخشی مانند اقتصاد درجا بزنیم ولی برعکس ضد تفکر شما که انقلابی است صنعتی مانند نظامی درست می کنند که جز بهترین کشور ها در این زمینه هستیم و یا با این همه دشمن در خارج ایران میتواند به راحتی حرفش را در کشورهای دیگر به کرسی بنشاند و اجازه ندهد دشمنان منافع ایران را به خطر بیاندازند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خدا نکنه شما درجا بزنی شما همین الانش 50هزار میلیارد تومن از دولت طلب داری پروژه ای نمونده از ریز درشت که نگرفته باشی درجا رو امثال ما بیعرضه ها. باید بزنیم قربان که زورشو نداشتیم انحصار درست کنیم
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چشماتو باز کن مرفه بیدرد.منافع ایران در گور خوابی و اپارتمان ۲۵ متریه؟ اش خوشمزه میخوری؟میدونی مزه اش اسیه بی پناه چطور بود؟از اش فرهاد و ازاد کولبر خوردی؟ چشماتو باز کن . چشماتو باز کن. چشماتو باز کن به چند تا تکنولوژی از رده خارج دلخوش نباش که اونم برای ترسوندن گاو شیرده از مترسکه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اینقدر نادان هستی که نمیدونی در کارهای بزرگ صنعتی تعدادکمی شرکت قادر به انجام ان هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شما هم چشمات رو باز کن که تفکر دوستان شما باعث شده اقتصاد این وضع درست کنند و اگر ادم های انقلابی در اقتصاد کلان وارد می شدن الان یکی مثل تو...
نمونه های انقلابی زیاد است که از صفر به 100 رساندن ان هم بدون غرب جونت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
نمونه مجلس و دولت انقلابی یکدستتان را هم دیدیم و تجربه کردیم
مگر در دولت های نهم و دهم که با مجالس هفتم و هشتم همه اصولگرا و یکدست بودند ، چه شاهکاری کردند ؟
مگر اکثر بدبختی های تحریم های ۷ گانه و شروع فروپاشی اقتصاد از همان دوران مشعشع !؟
همان دولت و مجلس نبوده ؟
چرا با مغلطه و سفسطه میخواهید ، بر بدبختی های کشور و مردم اضافه کنید ؟
تا با دنیا و منطقه به صلاح و صلح و آرامش نرسیم
و تا علم و منطق و استدلال را بر تند روی های احساسی و شعار های پرهزینه نگذاریم
هر روز اوضاع مان بدتر از روز قبل میگردد
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خود رهبری میگوید نه مواخذه دارد نه جرم است انوقت تند روها که جلوتر از رهبری میدوند دو سال حبس میدهند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موخذه با توهین فرق می کند
ناشناس
| Sweden |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
قبل از انقلاب روحانیون حکومت حضرت علی را مثال میزدند که در مسجد یکی از خوارج در هنگام سخنرانی مولا علی داد زد خدایش بکشد که چه ژرف اندیش کافری است گروهی خواستند او را اذیت کنند که حضرت گفت او به من توهئن کرده و جزای او جواب به
توهین است نه چیزی بیشتر اما بعد از انقلاب تمام این چیزها را از یاد بردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
علت اینکه احمدی نژاد با اومدنش شانس بسیار بالایی داره اینه که شما اصلاح طلبان در این 7 سالی که سر کارید بحدی اقتصاد رو داغون و متلاشی کردین که همون دو سال سخت آخر احمدی نژاد پیش جهنم درۀ فعلی بهشت برین بحساب میاد و مردم له شده زیر تورم حسرت اونموقع رو میخورن . اون باز 4 میلیون واحد برای 20 میلیون هموطن احداث کرد اونم فقط با 5 میلیون آورده که اگر اینجور نمیشد کل اون 20 میلیون در تورم ونزوئلایی فعلی چادرنشین و کپرنشین بودن . شما چی ؟ یک آجر بالای آجر گذاشتین ؟ فقط همایش های پر زرق و برق تو برج میلاد برای وراجی و کف زدنهای بیخود تا رسیدیم به اقتصاد فروپاشیدۀ فعلی . دوم تورم جهان بعد از ونزوئلا کم دستاوردی نیست خسته نباشین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ماشین رو بگو که کلا دوبرابر شد یا دلار که تا4 برابر افزایش یافت ول اخرش 3 برابر تحویل داد
این ها که خیلی مدعی اند زبان همه چیز را بلد هستند پراید را4 برابر کردن دلار را هم تا اینجا5 برابر
ولی یک چیزی را بگویم قدرت خرید مردم را اگر در کل مجموعه اجناس را در نظر بگیریم مانند سال 92 شدیم
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کدام اصلاحطلب؟ اعتدالیون را در اصلاحات بر نزنید ،اینها از هر اسمی سو استفاده کردند و خط احمدی نژاد را پیش بردند و اکنون هم با نمایش همه چیز را به احمدی نژاد ی ها تحویل می دهند!
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فقط یه خوش شانس بود که خورد به نفت ۱۴۰ دلاری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اول سطح دانش را بالا ببر
نفت در چند ماه شد 120 دلار وبقیه اش زیر 100 دلار بود
در ضمن شماها که مدعی بودین خزانه خالی بوده!
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آقای ناشناس گویا نیاز به قدری مطالعه در باره ونزوئلا دارند. تا چندی پیش ونزوئلا یکی از ثروتمندترین کشورهای آمریکای لاتین بود. به گونه ای که رشک کشورهای دیگر آمریکای لاتین را داشت. مردم آن در نهایت آسایش و آرامش بودند. اما بر اثر سیاست های احمقانه امثال چاوز و همپالگی هایش کشور به ویرانی گذاشته شد و منابع ملی به یغما برده شد و کشور هر روز فلج شد و به شرایط کنونی افتاد. چیزی که هم اکنون وضعیت ایران را تهدید می کند.
در ضمن این تفکر بیمار گونه است که یکی به احمدی نژادی بودن می بالد و دیگر به اصلاح طلب بودن. هر دو به سان یک لبه هستند که با سیاست های بی خردانه و یا ناشیانه کشور را بر باد فنا داد.
کشور نیازمند متخصصین بی تعصب است نه همپالگی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در اینکه اصلاح طلبان خراب کردند
و از فرصت های اندک خود کمال استفاده را نکردند شکی نیست
ولی این سیستم جوری است که امکان تغییرات بنیادی و اساسی و جدی را به هیچ دولت و مجلسی نداده و نمیدهد
و تاثیر گذاری دولتها و مجلس ها در این سیستم
حداکثر ده درصد است و بس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احمد نژاد رو حساب صندوق ارزی پر شده در زمان خاتمی اقدام می کرد چرا دو سال اخر به پی سی افتاد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شانس بالای احمدی نژاد یعنی مردم هنوز هم خواب هستند
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
داش عزت شما که همیشه احساس وظیفه میکنی پس راستش رو بگو و بگو اگر احتمال بدم رای میارم با کله میام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کلا در سینما و تلویزیون و تئاتر رو باید تخته کرد چون باعث شدن فرهنگ مردم خراب شود و مشکلات را بیشتر کنند عوض این که در بهبود ان کار کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موافق ازدواج دختر سردار سلیمانی در خارج از کشور نیستم ما نباید ژن افراد شجاع و بی باک را از دست بدهیم
افتخارم این است که نسب لر دارم ( سردار سلیمانی)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ازدواج ایشون به تو هیچ ربطی نداره ، راه های بهتری برای پاچه خواری بجو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
این مزخرفات رو از سرت بیرون کن ژن هیچ قومی برتر از دیگری نیست اینها دلیل برتری نیست ژن آریایی هم توهمی بیش نیست چطور آلمانی آریایی است که بنز میسازد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کیهان از این اتهامات بزرگی که به موسوی خوئینیها زدند ، چرا تا حالا رونمایی نکرده بودند ؟؟
آیا چنانچه ایشان اگر دست به نوشتن این نامه کذایی نمیزد ، از تعقیب قضایی همچنان مصون می ماند !!!؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
حال برخی طلبکارند و بی گناه!
آخوند خراسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به قول برادران اصفهانی این شریعتمداری واون صادق زیبا کلام هم ازاون قنطوره بندا ن ها همیشه کلفتی نون ونازکی کارو مد نطر دارن هردونفر از الهیات وفیزیک وشیمی وسیاست و علوم هسته ای و نیمه هسته ای خودشونو صاحب نظر میدونن درست مثل دخترکدخدای ده ما
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
همه مسئولان فن حریف و سوپر دانشمندند!؟
حال کی این کشور را به اینجا کشانده را از الله باید سوال کرد!
یس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اینم از اون حرفاس پس لرزه های استعفای عارف ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثل خبر مرگ من که آب از آب تکون نمیخوره؟؟؟؟؟؟؟یا حرف زدن مدیر کیهان از قول ملت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عارف هم عارف های قدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عارف کیه؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بنده ایمان دارم که احمدی نژاد فردی بی کفایت و طبلی تو خالی است ، کسی که حرف ها با عملش کیلومترها فاصله دارد ، اما یک سوال دارم آن هم اینکه شما چه کرده اید که در مقابل چنین فردی احساس ضعف و ترس می کنید ؟ آیا غیر از این است که کارنامه شما هم دست کمی از احمدی نزاد نداشته و رو سیاه تر از آن هستید ؟؟؟
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در ایمانت تجدید نظر کن . ملت عملکرد بی نظیر احمدی نزاد رو فراموش نمی کنند . این دشمنان عدالت بودند و هستند که احمدی نژاد رو تخریب می کنند .
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بحث ضعف و ترس نیست جنگ زرگریه ۸ سال با حمایت کامل از احمدی نژاد و تغییر اصل ۴۴ قانون اساسی کشور را به فلاکت کشاندند حالا در آب نمک خوابانده اند و مثلا نقش اپوزیسیون به او داده اند تا دوباره مردم را فریب دهند و سریال ادامه داشته باشد اما کور خوانده اند احمدی نژاد و روحانی و خاتمی و قللیباف و ... همه و همه یکی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رای بی رای
انتخابات کیلو چنده ؟

مگه رییس جمهوری هم داریم !؟!؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مجلس یازدهم برای نابودی پس ماندهای شبه دموکراسی آمده است تا کشور را به مشروعه بازگرداند.
ناشناس
| Pakistan |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
منم دلخورم برادر جان... اما راه عاقلانه و تنها راه منطقی
قطعا ملت ایران همچون همیشه در انتخابات شرکت و جبرالن مافات خواهند کرد به یاری خداوند متعال انتخاب افراد صالح است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زیبا کلام هم یه حرف حساب زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یه زمانی تو یه مدرسه کار میکردم به بچه ها جزوه یا کتاب میدادم دو تومن پنج تومن دو هزار تومن بعد میترسیدم میگفتم خدایا نیان من رو بگیرن که از بچه ها پول میگیرم الان فهمیدم اون زمان که من از بچه ها دو هزار تومان میگرفتم معاون قوه قضاییه ۸ میلیارد تومان رشوه میگرفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اگر نسبت بگیری ۲ هزار تومان تو از یک بچه مدرسه ای با ۸ میلیارد اون از یک بچه پول دار برابری میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
درود بر احمدی و تفکر احمدی نژاد در سال ۸۴ و دور اول ریاست احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با سلام و احترام خدمت سایت تابناک. آقای هاشمی طبا به شما قول می دهم اگر شورای نگهبان منعی نداشته باشد، علیرغم تهمتهای شما و همفکرانتان( که تاکنون جز حرف، عملی از شما ندیده ایم) به آقای احمدی نژاد، ایشان بیش از گذشته و با رای بالا قطعاً رییس جمهور بعدی کشور خواهند بود. ایشان بطور حتم اشتباهاتی داشته است اما خدمات فراوان نامبرده به آحاد ملت فراموش نمی شود، و تنها کسانی که دستشان از بیت المال قطع شده بود و از بگم بگم ایشان هراسان بوده و هستند و آن را به سخره گرفته بودند، پیش از این و هم اکنون از ورود مجدد وی به صحنه به وحشت افتاده اند. دولت فعلی با اصرار بر چند مطلب مبهم از ابتدا تمامی تقصیرات را به گردن آقای احمدی نژاد انداخت، غافل از اینکه تخلفات و بی تدبیری ها و ناکارآمدی این دولت به حدی نمود یافته است که طرفداران ایشان به تمیز میان دوغ و دوشاب نائل شده و بدگمانی و دلواپسی امثال شما را به هیچ می انگارند. والسلام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
درود بر دکتر احمدی نژاد.
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
افرین.درود بر احمدی قلبها
تتلیتی وحشتناک باهوش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تعداد بالای وزرای مموتی که فساد داشتند نشان دهنده صحت حرف شماست!!!!
ناشناس
| Sweden |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
برادرش نمیذاره
ناشناس
|
Luxembourg
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آقای علوی تبار آدرس غلط به مردم ندهید اگر قرار بود اصلاح پذیر باشد در این ۴۱ سال حداقل یک چیز به نفع مردم اصلاح می شد در حالی که سال به سال بدتر شده است بر خلاف ادعای شما به هیچ عنوان اصلاح پذیر نیست و ادعای اصلاح پذیری در این مورد فقط عوامفریبی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فعال سیاسی اصولگرا:صلاح طلبان به خاطر عملکردشان اکنون در افکار عمومی وجه خوبی ندارند ) اگه فکر میکنی وجهه اصلاح طلبان در بین مردم بخاطر عمل نکردن به خوشایندها و اهداف اصولگرایان از بین رفته سخت در اشتباهی انها بخاطر کوتاهی در ایستادگی در برابر تندروهایی مثل شما وجهه خود را از دست دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کدام انتخابات؟ چرا تیتر اول شما در شرایطی که مردم گرفتار کرونا و مرگ هستند به انتخابات یک سال دیگر اختصاص یافته و با هیجان خبرهایی را تحلیل میکنید که ممکن است برای دو درصد مردم مهم باشد؟با مرگ کامل فریبکاری بنام اصلاح طلبی مسلما یک اقلیت بسیار کوچک اصولگراها را تایید خواهند کرد.این دیگر جای بحث ندارد.
آیا پیش کشیدن این بحث بیهوده کمک به دولت بی کفایت در ایجاد هیجان کاذب و فراموش کردن کرونا نیست؟
از امروز تا پایان کرونا تیتر اولتان را به این موضوع اختصاص دهید نه اخباز بی ارزشی در مورد عارف خاتمی و ضرعامی و احمدی نژاد و ...
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کسی می دونه علت خنده های حسن روحانی در کابینه چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خیلی معنی داره . معنی سیاسی زیادی داره
ناشناس
| United States |
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
به ریش مردم می خنده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
رییس جمهور شده از فرط خوشحالی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
روحانی ، به مدعیان تندرو و کاسبان تحریم میخندد
که سنگ در کاسه برجام زدند
و از فردای امضاء برجام
با هزار ترفند و بازی و تریبون و بلندگو در کار اجرای روح برجام که بر قراری تجارت با همه دنیا از جمله آمریکا بود مانع تراشی کردند
و حالا هم دست بردار نیستند
و فکر میکنند که مجلس را تسخیر گرفتند
و ۱۴۰۰ هم دولت را خواهند گرفت
ولی نمی دانند که شاید تا ۱۴۰۰ کل داستان تغییر کند
و اصلا زمینی برای بازی نمانده باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مگه مردم ریش دارند؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
جناب آقای رئیسی مردم آنچنان بی اعتماد شده اند که
محاکمه امثال طبری و هدایتی و محتکران و اختلاس گران  هم نمی تواند این اعتماد از دست رفته باز گرداند. برای مثال
این سوال پیش می آید که چگونه یکی از عالی ترین مقام های قضایی به مدت دو دهه فساد داشته و مقامات بالاتر یا پایینتر متوجه نشده اند.
یا آقای بقایی که باید در زندان باشد تصادف می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عالی
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فکر نمیکنید اینقدر دشمن دشمن کردن دیگه تاریخ مصرفش گذشته .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برای سنک پا ها نه!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وقتی هست تاریخش انقضا ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
از اول جوک بود
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاملا واضح است که مملکت در تامین بودجه ومصارف ارزی به بن بست خورده است.
و این وضعیت نمی تواند ادامه داشته باشد.
گنج قارون هم در بانک مرکزی باشه بلاخره ته می کشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ثروت ملی از گنج قارون که بشتر بود ته کشید!
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ثروت چند نهاد غیر دولتی بالغ بر چند صد میلیارد دلار هست . ثروت های مردم را به خود مردم برگردانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
احمدی نژاد شانس پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ را دارد ؟ با رای اقلیت جامعه البته که شانس پیروزی دارد . شعار وقتی نان و بیکاری و گرانی باشه ولی شعار آزادی و دمکراسی نباشه صد درصد با رای اقلیت پیروز خواهد شد . چون رای اکثریت جامعه عدالت و آزادی و دمکراسی را عقیم ساختند تا به حداقل مطالبات قشر کم سواد جامعه تن خواهند داد .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
احمدی نژاد را چرا باید رئیس جمهور کنند نوچه هایش که کم نیستند!
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آیا احمدی نژا در دوره های پیشین رای آورد و رییس جمهور شد تا در 1400 هم رای بیاورد؟ مگر تاکنون رای مردم مهم بوده است؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اگر پرونده احمدی نژاد را رو شود خواهید دانست که در زمان ایشان با نفت 180 دلاری چه بر سر ملت آورد اگر هزینه یک روز نفت را خرج ملت میکرد ما اکنون این
فلاکتها را نداشتیم هی نگویید احمدی نژاد وقتی ملت را خس وخار و پاره کردن قطع نامه سازمان ملل بذل و بخشش به کشورهایی که اگر میخواستی آن را در نقشه پیدا کنید کلی وقت صرف میبایست کرد ساخت کاخانه تولید خودرو ساخت بیمارستان و بسیار از این کارها که پوت مملکت را بباد داد
مملکت مدیر میخواهد که متاسفانه در حال حاضر در این کشور قدرت سر بلند کردن را ندارد
دلتون خوش
| United States |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
الان اوضاع یجوری شده « مرغ پخته» هم کاندید بشه رای میاره!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چقدر خوشبینن کسانی که فکر میکنن باشرکت در انتخابات زندگی مردم بهترمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خوشبین خیلی محترمانشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
متاسفم که نامه کامل زیبا کلام را ارایه ندادید، کجاست عرق ازادی وتحریف نکردن یک نامه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
در دولت روحانی هیچ کس حق نداره از حاشیه به متن بیاید به غیر از پولدارا شما اگه در شهر زندگی میکنی باید بری شهر کوچک بعد از یه مدت باید بری روستا و بعد بیابان تا بمیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
روحانی با مردم فقیر بد تا کرد اگر تابناک منتشر کند خانه آنها را خراب کرد ما با او حرفی نداریم تاریخ پر از اینجور افرادی است که نسبت به فقرا رحم و مروت ندارند اما اونایی که اجازه ندادن او کنار بره فردا چه جوابی دارن اونایی که حتی برای دل روحانی تعریف مستضعف رو عوض کردن
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
روحانی اینکار کرده خوب کرده . دستش درد نکنه . کسی که نه سواد دارد نه شعور سیاسی .حقش هست که بهش فشار بیاد . وقتی با نااگاهی تو خیابان شعار سیاسی میده حقش هست
ناشناس
|
India
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با رئیس جمهور شدن احمدی نژاد در آن 8 سال به گواهی آمار
5 میلیون ایرانی از کشور با صدها میلیارد دلار فرار کردند.
حالا دوباره اگر رئیس جمهور شود فکر کنم مانند کشورهای جنگ زده هر کسی از هر طرف که توانست وبا هر وسیله ای فرار کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
جناب ضرغامی احساس مسئولیت نکنید به تو رای نمی دهیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مگه به قالیباف رای دادی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
رای بی رای
مجنبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تاوقتی ثروت این مملکت میره ترکیه وکانادا هرچقرهم دلار بریزند توی بازار ذره ای ارزش نداره با سفته بازی دلار ها از کشور خارج میشه باید فکری برای نگهداری دلار برای کار های ضروری بکنند که نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاملا مشحصه دلال ارز هستی نمیخای دلار ارزون بشه ، تا وقتی تو کشور با چنین انسانهای حریص و طمعکاری مواجه هستیم مملکت درست بشو نیست چهار نفر از این ها در ملا عام اعدام بشن کشور درست مبشهن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
این ملت هیچ فردایی ندارد ۸۰ میلیون نفر در یک آینده تاریک فرو میروند
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
لطفا از سر اتصاف بپرسيد که آيا آقاي احمدي نژاد اصلا راي آورده بود و رييس جهمور شد؟ تا در 1400 بخواهد راي بياورد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یا حسین میر حسین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هنوز در توهم بزرگ
زنده باد احمدی نژاد
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ترامپ ساعت هشت و نیم صبح با شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین، تماس گرفت و درباره موضوعات مختلفی از جمله کره شمالی با وی صحبت کرد. ترامپ به شی گفت به زودی بیانیه‌ای در مورد ایران صادر خواهد کرد، و به شکلی تقریباً بچگانه پرسید آیا شی می‌خواهد بداند که او در این بیانیه چه خواهد گفت یا نه. شی که کاملاً دست ترامپ را خوانده بود، گفت به نظر می‌رسد خود او دلش می‌خواهد بگوید که بیانیه‌اش درباره چیست. ترامپ هم که احساس کرد می‌تواند به شی اعتماد کند، پیش خودش فکر کرد «حالا هر چی!» و گفت قصد دارد به توافق هسته‌ای پایان دهد، چون توافق بدی است؛ و گفت خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد. شی گفت این خبر نزد او محفوظ خواهد بود، و فقط اضافه کرد که آمریکا پیشاپیش از موضع چین اطلاع دارد؛ که به این معنا بود که شی نمی‌خواهد این مسئله را به یک موضوع جنجالی در روابط دوجانبه تبدیل کند.

مکرون هم تماس گرفت و پرسید ترامپ قصد دارد چه چیزی را در مورد ایران اعلام کند، اما ترامپ می‌خواست مطمئن شود که مکرون خوددار خواهد بود. به او هشدار داد که نباید موضوع را علنی کند و از او خواست قول بدهد. مکرون هم پاسخ مثبت داد؛ معتقد بود که نه ایران و نه فرانسه از توافق خارج نخواهند شد و به این ترتیب دو کشور می‌توانند طبق صحبت‌های قبلی ترامپ و مکرون، روی توافق جامع و جدیدی کار کنند. ترامپ هم معتقد بود که ایران از توافق خارج نخواهد شد، چون آن‌ها پول زیادی از توافق به جیب می‌زدند. پیش خودش فکر می‌کرد که بالأخره زمانی با روحانی، رئیس‌جمهور ایران، دیدار خواهد کرد و به همین دلیل با چاپلوسی، مکرون را بهترین رهبر اروپایی توصیف می‌کرد و می‌گفت او باید به روحانی بگوید که حق با ترامپ است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بعد شما از کجا فهمیدی ؟
نکنه تو دفتر ترامپ کار میکنی
و فالگوش خاله زنکی ایستادی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نماینده محلات گفت . مجلس جدید مصوبه ای را تصویب کرد بنام صوت . سوت زنی . که هر کسی فساد و رشوه و رانت و پارتی بازی و ظلمی را دید خبر دهد . ما هم بهش،جایزه میدهیم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اینطور بشود که همه مردم از صدای سوت زدن
دو ساعته ، همه کر خواهیم شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برای مردم نان مهمتر از هرچیز هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خانه احزاب ؟؟؟؟؟!!!!!! کدام احزاب ؟؟؟؟؟کدام خانه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با افزایش قیمت دلار تمام کالاها هم به همان نسبت گران می شود پس مقدار قاچاق کم نخواهد شد و نشده. ما وابسته به دلاریم دلار دلار دلار دلار
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
لطفا هیچکدام تون احساس وظیفه نکنید
آسفالت شدیم ازاحساس وظیفه شما
ناشناس
|
Sweden
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
حتما موسوی خوئینی ها مواجبش کم شده که داره دست و پا میزنه والا اگه راست میگفت بای اول از خودش انتقاد میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
احمدی نژاد هم مردم و هم ترامپ‌را نصیحت میکند و بعید نیست با عوام فریبی از صعف ساختار سیاسی کشور و شعارهای عوام فریب معیشت دوباره سر براورد . در صورتی وضعیت فعلی کشور حاصل عملکرد احمدی نژاد و تیمش هست . ایشان جدیدا گفتند که با پول اب و برق و گاز و تلفن و نفت میشود به هر خانوار ایرانی و هر نفر ایرانی دو میلیون تومان در ماه پرداخت کرد . سوال . آیا این مقدار پول در ماه باعث رشد نقدینگی نمیشود ؟ چگونه این‌مبلغ دوباره برگشت و جمع اوری شود ؟ چرا نمیگوید این پکل را به تولید کننده بدهیم تا مصرف کننده کالا را ارزانتر بخرد ؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اولا که شانس درست است و ثانیا با اینکه خیلی مخالف او هستم و معتقدم بدبختی امروز ما حاصل سخنرانیهای بی سرو ته و بیفایده او در سازمان ملل است؛ نظیر نفی هلوکاست و کاغذ پاره خواندن تحریمها و بی اثر دانستن قطعنامه ها؛ اما اینکه گفته پنهانی و به دور از چشم ملت دارند کشور را برای ۲۵ سال به چینیها میفروشند و حق ندارند چنین کاری بکنند کاملا موافقم . هر قراردادی بدور از چشم و اطلاع ملت با هر دولت خارجی از نظر ما باطل است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
من نمی دانم سایت تابناک از زدن تیترهای مهمل در باره موضوعاتی که نتیجه آن مشخص است چه هدفی را دنبال می کند؟ روزی تیتر می زنید بررسی قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل آغاز شد که یک بچه ۵ ساله هم می داند این قطعنامه بواسطه وتوی چین و روسیه محلی از اعراب ندارد یا اینکه احمدی نژاد می اید که ان را هم همین بچه ۵ ساله می داند که محال است شورای نگهبان صلاحیت او را تایید کند پس هدف شما از اب و تاب دادن به این تیترها از اخبار بیهوده چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
یرکارگذاشتن ماوشماوخندیدن بهردمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مثل اینکه بیکاری بدجور فشار آورده به ضرغامی
بابا بشین سر جان از حقوق بالای ده میلیونی بازنشستگی لذت ببر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ده میلیون چیه بابا کجای کاری
امین بدیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
پشت پرده نامه ۱۲ رئیس کمیسیون مجلس به رئیس جمهور !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مربی تیم با فریاد به مدافعان خودی :
بابا مارادونا را ول کنید بچسبید به غضنفر خودمون !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فقط یک ایرانی میتواند با سرعت‌نور از خوشبختی به سمت بدبختی برود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
و در نهایت اینکه
به یزدان که گر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
که گر هفت کشور به شاهی تراست

چرا رنج و سختی همه بهر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واقعا باید به حال کشور ی که احتمال کاندید شدن فردی مثل عارف برای شورای یک ده باشد تاسف خورد چه رسد به کاندید رییس جمهوری
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ازدواج فرخنده!!
انتخابات. خخخ
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
جناب هاشمی طبا شما و گروهتان همیشه عادت داشتین و دارین به شعور و رای مردم توهین کنین. مردم عملکرد محمود را دیدن و اگه رای بدن اتفاقا کاملا با آگاهی و مقایسه دوران احمدی نژاد و روسای جمهور دیگه رای میدن.
هروقت مردم به گروه شما رای میدن فهیمن؟ هروقت به رقیب شما رای بدن فریب خوردن؟
احمدی نژاد و تمام بدیها و خوبیاش برا مردم عیانه. پس خودتونو با توهین به مردم منفورتر نکنید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با میانگین آی کیو 68 حتی بنی صدر هم شانس انتخاب شدن دارد!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بهره هوشی شمامدنظرنیست قیاس بنفس میفرمائید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کسی رای بده از میانگین پاینتره
خوب اومدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چه خبرهای مهمی!!!!!!!
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با سلام
جناب آقای هاشمی طبا
افتخارتان در مناظرات انتخاباتی بعنوان ضربه گیر آقای روحانی هنوز فراموشمان نشده .همه تلاشتان در این چند سال معطوف شد به بد نام کردن و پوپولیست نشان دادن و سوء مدیریت در دولت نهم و دهم و اصلا با این ظرفیت از آن اکثریت به قول شما بی اطلاع رای جمع کردید .کو آن عصای موسی اییتان که رود خوروشان تحریمها را بشکند.شما که مدیر و راستگو بودیید دلار ۳۵۰۰۰تومانی را به ۲۰۰۰۰تومان رساندید.کجای این مملکت یک خشت روی خشت برای میلیونها بی خانه گذاشتید.همه هنر تان برجام بدون ترامپ بود.الان دقیقا بفرمائید جام برجامتان چه شد.تکه ای از آن را پیدا می کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
صور و صیدا و بعلبک و پول اب و برق گاز و تلفن و اجاره خانه غزه ....ریال نمیخوان . دلار میخوان . میدونی ؟ دلار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هاشمی طبا برو شعرتو بخون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نمیدونم چرا فکر میکنید همتون خوبید فقط احمدی نژاد بده
از نظر طبقه محروم احمدی نژاد از همتون بهتره
از نظر طبقه متوسز همتون سر و ته یه کرباسید
از نظر طبقه مرفه هم که پول از همه شما بهتره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بخاطر همین دارن طبقه متوسط را میفرستن پیش طبقه محروم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مجلس انقلابی نیامده دلار ۱۰ هزار تومانی دیماه شده ۲۰ هزار تو چهار ماه ؟؟ خدا بخیر کنه دولت انقلابی بیاد دلار ۵۰ هزاررتومانی یعنی انفجار بمب اتم ؟ کسانیکه خودشوم روبه خواب زدن ببدار بشن بک کیلو کدوچه ۱۰ هزار تومان ، با حقوق کارگر میدونید فقط میشه چی خرید ؟؟ فقط نون خالی با ماست .اون هم تا ۲۰ روز ؟؟،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بهتربود صبر می کردید سال پدرتون به سر می آمد بعد رسانه ای می کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
این نامه موسوی خویینی ها چی بوده ؟؟؟. این چه وضع اطلاع رسانیه ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عزیز جان بجای اینکه انتظار داشته باشی رسانه های داخلی منتشر کنند که محاله با یه سرچ ساده اصل نامه را پیدا کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نابودی خیلی ها با این وضعیت بورس و دلار نزدیک است ، فقط ۲ ماه صبر کنید بعد خواهید فهمید چه بر سر مملکت اوردید ، روحانی هر چه زودتر باید استعفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آقای ضرغامی خونه پرش. کلا سی هزار رای داری پولاتو حرام نکن. اگر برای بازار گرمی میخواهی بیایی بیا. ولی سکه یک پول میشی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
احمدی نژاد حالا امده و می گوید. می خواستم مذاکره کنم نگذاشتم. اولا نوشدارو بعد از مرگ سهراب است. دوما . چه کسی نگذاشت. همه اش می گوید نگذاشتند . نگذاشتند. شما که ان موقع می گفتی تحریم کیلو چند و کاغذ پاره است تا اینکه دلار 800 تومانی شد 4000 تومان و در ان مقطع مردم به خاک سیاه نشستند. حالا کاسه داغ تر از اش شدی . از ماست که بر ماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
متاسفانه کار بجایی رسیده که یه عده راضی شدند که حاضرند تو کاراژ ماشین زندگی کنند شرم کنید حضرات گرامی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
البته همان گروهی که ازصبح تاشب بیعاروبیکارولگردی میکنندوموادمخدرمصرف میکنندوشرم نمیکنند
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
انشاالله که آقای احمدی نژاد به تاریخ پیوسته و دیگر تکرار نخواهد شد تا مملکت را به عصر عوام فریبی نبرندبه امید آن روز.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آدم حیران میمونه! چه رویی دارید شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چه اصراری که کسانی که کارنامه اشان پر از مشکل سازی برای کشور شده دوباره بیان برای انتخابات مگر کشور اینقدر بی کس است که باید یک عدهای بجای اینکه بروند دنبال کار و زندگی خودشان و یل یک کار مفیدی دیگری برای مملکت انجام بدهند دوباره سودای ریاست جمهوری را در سر بپرورانند اقایان هست یال برای نابود کردن کشور کافی نبود خوب اگر کار کردید دستتان درد نکند ولی اثرات باقی مانده پانزده سال ندانم کاری دو رئیس جمهور کمر ملت را شکست حالا دوباره برای چه می خواهید تشریف بیاریید ؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
با این وضع مسکن..و اجاره..اقتصاد..بیکاری..کم آبی..کسی هست تشکیل خانواده بده و بچه دار بشه...با همین فرمون بریم جلو نسلمون منقرض میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
برای شهرهای خوزستان از سددز آب ببرید
مردم تشنه اند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مثل اینکه توهم انتخابات مسئولین رو گرفته!!!!! حالا کی میخواد رای بده که شما هی گزینه رو میکنید
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دکتر محمود احمدی نژاد :((ستاره ای در آسمان ایران که تکرار نخواهد شد))
ابرمردواقعی؛یاورمظلومان؛تنهاشخصی که بادلسوزی واقعی برای مردم قدم برداشت و...
امیدوارم خودوخانواده محترمشان درپناه ایزدمنان همیشه شادوسلامت باشند...
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اکثر مردم نیز انتخاب‌هایی از روی تفکر و پی بردن به عمق مسائل ندارند و غالب انتخاب آن‌ها وابسته به وضعیت معیشت و امور روزمره زندگی است.
اگر احمدی نژاد با توجه به مطلب فوق الذکر شعارهایی را که مردم میخواهند بشنوند مانند
بهبود وضع مسکن..و اجاره..اقتصاد..بیکاری..کم آبی..و کمک به معیشت تشکیل خانواده و بچه دار بشه...با همین فرمون برود جلو قطعا پیروز خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احمدی نژاد اگر اجازه ورود از طرف رهبر را داشته باشه 100% رای مردمی را به خوش اختصاص میده.
تتلیتی وحشتناک باهوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
من تنها و تنها کسی بودم و هستم که بارها از مذمت ازدواج دختران ایران با اتباع بیگانه صحبت کردم و در پیج جناب خامنه ای هم صریحا این نکته را به ایشان گفتم که این ازدواج ها(چه ازدواج دختر اقای سلیمانی با شخصی غیر ایرانی باشه چه ازدواج دیگر دختران با خارجی ها) با توجه به اینکه واقعا بیشتر ازدواج مردان ایرانی با زنان خارجی است موجب میشه که آمار زنان آماده ازدواج در ایران کم و کمتر بشه و امثال من و دیگران که کانکشن(connection) اجتماعی نداریم تا اخر عمر مجرد بمونیم و اصلا کسی را برای ازدواج در ایران پیدا نکنیم ناگفته نماند که در خیلی از کشورهای خارجی مثل آمریکا که بنیان خانواده در آن متلاشی شده و خیلی از زنان میل ازدواج ندارند مردان این کشورها که گزینه ازدواجی در کشور خود پیدا نمی کنند کسری خود را از کشورهای خاورمیانه چون ایران جبران‌می کنند مگه نمیگید کالای ایرانی بخرید و در اقتصاد اجازه تسلط خارجی ها را ندهید چرا در مبحث مهم ازدواج سکوت می کنید؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چندین خبر با یک تیتر ، ایده ی مزخرفیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در مورد احمدی نژاد هنوز جای اون هشت سال درد می کنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چند نفر از سفارت بالا رفتند و ایران را از مسیر خود منحرف کردند و متاسفانه انقلاب دوم خوانده شد و جنگی طولانی با هدف دست نیافتنی را ادامه دادند و برجامی با زحمت امضا کردیم و یه عده او را هم از مسیر خارج کردند.
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عربستان از طرح «ارزان‌ترین برق جهان» رونمایی می‌کند


وزیر انرژی عربستان می‌گوید این کشور به زودی از طرح ارزان‌ترین برق جهان از منابع تجدیدپذیر رونمایی می‌کند.

عبدالعزیز بن سلمان روز یکشنبه هشتم تیرماه در یک کنفرانس محیط زیست اعلام کرد این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود نیمی از برق خود را از منابع تجدیدپذیر تولید کند.

به گفته او، هم اکنون مطالعه پروژه تولید ارزان‌ترین برق خورشیدی جهان در جریان است و به زودی رونمایی خواهد شد.

عربستان می‌گوید که سال گذشته ۱.۸ تراوات ساعت برق از منابع خورشیدی و بادی تولید شد که سهم آن از کل برق تولیدی کشور تنها نیم درصد بود. البته میزان تولید برق از منابع تجدیدپذیر عربستان در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل از آن بیش از چهار برابر شده است.

بقیه برق تولیدی این کشور از نیروگاه‌های حرارتی بوده است که با سوخت‌های فسیلی مانند گاز و محصولات نفتی کار می‌کنند.

عربستان قبلا اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ میلیارد دلار در پروژه‌های تولید برق خورشیدی و بادی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

افت قیمت‌های جهانی نفت و شیوع کرونا به شدت دولت عربستان را تحت فشار مالی قرار داده و صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی منفی ۶.۸ درصد باشد.

یا این‌حال عربستان می‌گوید که هنوز مصمم به پیشبرد پروژه‌های انرژی پاک است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بازهم بمانند ادوار قبل مجلس شورای اسلامی دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یلزدهم شد. انتخاب فردی که سال‌ها ریاست این کمیسیون را در دوره‌های قبل بر عهده داشته و به نوعی نماد شرایط نامناسب این کمیسیون در گذشته محسوب می‌شود، امید به اصلاح روند معیوب گذشته را بیش از پیش کمرنگ کرد...
قابل ذکر است در شرایط گرانی و معیشت نامناسب مردم کرمان بنر هایی در سطح شهر کرمان انتخاب این نماینده به ریاست کمیسیون را تبریک گفته اند.
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اصولگرا یا اصلاح طلب؟اینها همش شدند عروسک خیمه شب بازی
احمدی نژاد خودش بد بود روحانی امد بدتر شد،انتخاب ما مردم ایران شده بین بد وبدتر،و وضع ما با این روال بدتر هم خواهد شد ،چاره ی کار دست از دشمن ستیزی الکی برداشتن وبه قولی از لولو ترساندن است،فقط دنبال مصالحه وروابط بهتر با کل دنیاست ،ژاپن با اون دشمنی که امریکا در حقش کرد ولی جهت رفاه مملکت ومردمش روابطشو با هیچ کشوری قطع نکرد ،پس به دیگران هم نیم نگاهی داشته باشیم ،دست از شعارهای بی اساس برداریم وبه رییس جمهور هم قدرت عمل و تصمیم گیری بیشتری دهیم ،رییس جمهور هم باید به فکر منافع کشورش باشد نه منافع دیگران
ستارخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مشکل اصلی ما ایرانیها ضعیف بودن حافظه ی تاریخی هستش،وتکرار اشتباهات
باید هم ضریب هوشی ایرانیها پایین باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
حالا این کارگردان گروهک کمونیستی کیست دوتا فیلمش را بگویید تا ببینیم کارگردان خوبی هست یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خیلی موافق بزرگ کردن نامه آقاي موسوي خوييني ها و پرداختن به آن نیستم ایشان یک بازنشسته سیاسی است و مدتها است که اذهان عمومی ایشان را فراموش کرده اند لذا بعضا تعدادی از اینگونه افراد با يه سیاست خاصی، رفتار جنجالی و یا نوشتن چنین نامه چالش آمیز مبادرت میورزند با هدف زنده شدن خود در عرصه سیاست و افکار عمومی، لذا پرداختن مکرر به نامه ایشان یعنی کمک به تحقق اهداف آنان و زنده شدن مجدد آنان در عرصه سیاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
عارف یکی از افراد بسیار غیر منطقی است که تابحال بخود دیده ام. بسیار حزب گراست و از نظر اون حق با اونی است که در حزب اوست حتی اگر طلم بزرگی را مرتکب شده باشد.
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
به آقای هاشمی طبا بفرمایید ، اگر ساخت مسکن مهر عوام فریبی هست ما این عوام فریبی رو دوست داریم ، اگر دادن سهام عدالت که الان 11 میلیون شده عوا م فریبی هست ، ما این عوام فریبی رو دوست داریم ، اگر دادن یارانه 45 دلاری عوام فریبی هست ، ما این عوام فریبی رو دوست داریم ، اگر پخش کردن سیب زمینی به جای امها به بهانه ای کنترل بازار عوام فریبی هست ما این عوام فریبی رو دوست داریم ، اگر ایجاد زیر ساخت کارت سوخت عوام فریبی هست و همین دولت گفت که این کارایی نداره و الان ازش داره استفاده میکنه ، عوام فریبی هست ، ما این عوام فریبی رو دوست داریم ،اگر تحویل مسکن مهر 45 میلیون عوام فریبی هست ، ما این عوام فریبی رو دوست دارمیم کاش ریس جمهور الان هم عوام فریب بود ،
آقای روحانی که میگفت کاهش ارزش پول ملی بخاطر عدم مدیریت و عدم مشورت گرفتن هست و اعلام کردن دولت ایشون دولت تدبیر و امید هست ، و الان دلار رسیده به 20 تومن عوام فریبی نیست ؟
دادن ارز 4200 تومن به بعضی ها عوام فریبی نیست ؟
اقای روحانی گفت چنان مردم رو سرشار از درامد کنه که به 45000 تومن نیاز نداشته باشن ، عوام فریبی نیست ؟
اقای ظریف گفت امریکا هیچوقشت از برجام خارج نمیشه و برجام شکست نا پذیر هست عوام فریب نیست ؟
اعلام طرح مسکن ملی ، که حتی یک واحد تحویل ندادن ، عوام فریبی نیست ؟؟

کسی که خواب باشه ر ومیشه بیدار کرد ، اما کسی که خودش رو بخواب بزنه نمیشه
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احمدی نژاد کاندید شود به او رای خواهم داد با اینکه قبلا طرفدار اصلاح طلبانی بودم که تو زرد از آب در آمدند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ببینید سیاست ایران در بحث قاچاق بنظر من اشتباه است چرا؟
دلیل ساده میگم مابقی که شاید هم مهمتر از اینها باشند را رها میکنم
ایران برای پیوستن به تجارت جهانی در بیشتر مناطق خود ،مناطق آزاد تجاری ایجاد کرده مثلا آبادان و ..... یعنی کالا تا آبادان آزادانه میاد و آبادان هم مثل قشم و کیش نیست که پخش کالا درش سخت باشه و از طرفی هم مردم که اونجا میرن فرق قیمت را ملاحظه میکنند خیلی از مردم هم از قانون قاچاق اطلاعی ندارند و اونجا را هم جزیی از ایران حساب میکنن بعلت بیکاری و برای فرار از خجالت از روی خانواده فکر میکنن یه پراید تهیه کنن و ده قلم جنس از اونجا بیارند تهران لااقل از خجالت زن و فرزند دربیان میخرن و میان وسط راه گیر می افتن تازه اون زمان میفهمند چیه که دیر شده و باید جریمه بشه که چه عرض کنم زندگیش فلج میشه
از طرف دیگه همه میدونم آمریکا اجازه پیوستن ایران به تجارت جهانی را نخواهد داد پس چرا این روند را داریم ادامه میدیم را باید از کسایی بپرسی که دارند در فساد اداری موجود در کشور بصورت باندی قاچاق میکنند گیر هم نمی افتن و چوبش را هم مردم بیچاره و صنعت ایران میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
« هر فردی از افراد ملت حق دارد که مستقیماً در برابر سایرین، زمامدار مسلمین را استیضاح کن و به او انتقاد کند و او باید جواب قانع کننده بدهد.» امام حمینی (ره) - (صحیفه امام، ج 5،ص 409)
حالا برای چی بعضیها مثل کیهان که خود را خیلی ذوب در امام(ره) می دانند و ... از یک نامه اینقدر عصابی هستند!؟
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
این همه احساس وظیفه و احساس تکلیف اقایان ما را کشت چرا احساس وظیفه نمی کنند بچه های خودشان را از کشورهای خارج به ایران برگردانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احمدی‌نژاد را رئیس جمهور بکنید تا کار این مملکت به یکباره به سر آید و همه به خاک سیاه بنشینند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آقای زیباکلام برای چندمین بار بازنشسته شوید
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
قطعا احمدی نژاد فردی دلسوز و پاک است که با آمدنش همه دزدها باید فرار کنند. و پیروز انتخابات آتی حتما احمدی نژاد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
این زیبا کلام انگلر دوتا شخصیت در وجودش هست ببخشید سه تا.یکی کاملا اینوری یکی کاملا اونوری یکی هم سرگردان بین این دو.واقعا ما که این بشر را نشناختیم
بدبخت
|
United States
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احمدی نژاد هنوز بابت فساد دولتش جواب پس نداده حالا کاندید هم‌ میخواهد بشه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
جام جهانی قطر آلودگی هوا روز جهانی معلولین میترا حجار روز دانشجو جاماندگان سهام عدالت
آخرین اخبار