دو هزار و پنجاه و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: طرح سؤال از وزیر مسکن کلید خورد / نمی‌شود اصلاح‌طلب بود و اصلاح‌خواهی نکرد / جوادی‌حصار: عارف باید زودتر استعفا می‌داد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۸۶۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 27 June 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
در موضوع ساختمان نهاد ریاست جمهوری به اهالی منطقه جماران ظلم شد
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن امام جمارانی گفت: موضوع پیش آمده در مورد ساختمان نهاد ریاست جمهوری نیز مانند اهالی مظلوم جماران، ظلمی در حق این نهاد بود؛ چرا نباید اجازه بیش از دو طبقه داده شود؟ آن‌ها نیز به عنوان شهروندی همانند اهالی جماران باید بتوانند به اندازه دیگر مردم اجازه ساخت وساز داشته باشند.

سخنان عمران خان درباره بن‌لادن که او را شهید خوانده بود، جنجال به پا کرد
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان بابت این سخنانش که شامل انتقاد از ایالات متحده و همچنین تکریم بن لادن بوده، مورد انتقاد قرار گرفته است. عمران خان پنج‌شنبه گفت: «ما از آمریکا در جنگ با ترور حمایت کردیم، اما آن‌ها به اینجا آمدند و او را کشتند، او را شهید کردند.» نخست‌وزیر پاکستان در ابتدا از واژه "کشتن" به دست آمریکایی‌ها استفاده کرد و فورا جمله‌اش را اصلاح کرد و گفت رهبر سابق القاعده "شهید" شد.

تصادفی نیست که امروز قاتلان شهید بهشتی را در صف مخالفان تعامل با جهان می‌بینیم
سخنگوی دولت در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: متأسـفانه متن گفتمانی دهه ۶۰، چالـش‌ها و تعـارض‌های آن دوره و علت شکل‌گیری خشونت در جامعه و در این میان شخصیت شهید بهشتی ناشـناخته بــوده و مورد مداقه تاریخی قرار نگرفته است. درخشش سیمای بهشتی را می‌توان آنجا که زیر تابلوی «فبشر عبادی الذین یستمعون القول» با گروه‌های کمونیستی، غیرکمونیستی، منتقدین و مخالفین مناظره می‌کرد به تماشا نشست. بهشتی هم مرد قضا بود و هم مرد مناظره، گفتگو و مباحثه، اما بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضایی بود. همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امن حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود. مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.

طرح کاهش اختیارات رئیس مجلس کلید می‌خورد؟
شرق نوشت: قبلا تصور می‌شد که قالیباف با اصولگرایان بر سر سیاست خارجی به مشکل بر بخورد، اما گویا از همان «ب» بسم‌الله نه سیاست خارجی نه سیاست داخلی بلکه در نحوه اداره مجلس و چینش رؤسای کمیسیون‌ها به مشکل خورده‌اند. حضور پررنگ یاران قالیباف در کمیسیون‌های مجلس، شائبه دخالت و اعمال نفوذ هیات‌رئیسه را در چینش کمیسیون‌ها ایجاد کرد، این در حالی بود که زهره الهیان، نماینده اصولگرای تهران قبلا در نامه‌ای رسما خواستار خداحافظی اعضای هیات‌رئیسه با کمیسیون‌های پرمخاطب مجلس شده بود، ولی نه‌ تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه با اعلام اسامی رؤسای کمیسیون‌ها مشخص شد چهره‌هایی در نهایت موفق به تکیه بر کرسی ریاست کمیسیون‌های تخصصی پارلمان شده‌اند که در قیاس با سایر رقبای خود، روابطی بهتر و نزدیک‌تر با هیات‌رئیسه مجلس یازدهم دارند.

شهامت داشته باشید وضعیت کشور در سال‌های ۹۴ تا ۹۶ را مرور کنید
ایران نوشت: حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشت روز پنجشنبه این روزنامه، با استناد به جمله‌ای از آقای «برنارد شاو»، نمایشنامه‌نویس ایرلندی، کیفیت مدیریت در دولت را زیر سؤال برده و با اشاره به برخی مشکلات موجود در کشور مثل گرانی برخی اقلام و بالا رفتن قیمت دلار و... با کنایه‌ای به سخنان روز چهارشنبه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، نوشته: «لازم نیست باغدار باشید تا فرق سیب پلاسیده با سیب تازه را بدانید و یا بزّاز باشید تا پارچه پوسیده را از پارچه سالم تشخیص بدهید!». در پاسخ به نظر می‌رسد باید گفت که جناب آقای شریعتمداری اتفاقاً هنر دولت یازدهم و دوازدهم، قدرت تمیز سیب پلاسیده از سیب نو یا پارچه پوسیده از سالم بوده است.

چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان‌های ۲۵ متری برای زوج‌های جوان
یک عضو کمیسیون عمران مجلس درباره طرح احداث خانه‌های ۲۵ تا ۴۰ متری گفته که در شرایط کنونی با توجه به بازار مسکن و مشکل کمبود عرضه در این حوزه، تولید مسکن از هر طریقی مثبت است، زیرا این مساله، عرضه و تقاضا در بازار مسکن را به تعادل می‌رساند و در نهایت موجب کاهش قیمت مسکن می‌شود. صدیف بدری افزود: تولید مسکن ۲۵ تا ۴۰ متری می‌تواند در بهبود وضعیت بازار مسکن اثرگذار باشد، البته برخی کارشناسان اعلام می‌کنند که اجرای آن تبعاتی برای جامعه از جمله تجردگرایی به همراه دارد، اما خوشبختانه تمام این موارد در طرح مذکور دیده شده است. بدری گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است که واحد‌های کوچک به زوج‌های جوان داده شود، همچنین این خانه‌ها به افراد مجرد عرضه نخواهد شد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بسیاری از جوانان برای آغاز زندگی مشترک و ازدواج به دلیل پایین بودن قدرت مالی به مساکن کوچک نیازمند هستند و پس از گذشت چندین سال از زندگی متراژ مسکن خود را افزایش می‌دهند؛ بنابراین این مساکن می‌تواند نقطه آغازین برای زندگی افراد باشد.

پرونده روزنامه‌نگارانی که قاضی منصوری قضاوتشان کرده دو‌باره بازنگری کنید
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: پیشنهاد می‌کنم که پرونده این روزنامه‌نگاران دو باره بازنگری شود. حتی نمی‌گویم که حکم را نقض کنند تا قاعده حقوقی نقض شود، ولی می‌توان رسیدگی کرد و حرف‌های آنان را شنید و در این مورد از آنان دلجویی کرد. در واقع آنان مرارت‌های این احکام را چشیده‌اند و این بررسی مجدد بیشتر با هدف بازسازی اعتبار احکام گذشته است.

دفاع ضرغامی از کویتی‌پور: داش غلام خودِ قطار انقلاب است
مدتی پیش ویدئویی از کویتی‌پور، مداح زمان جبهه و جنگ منتشر شد که در آن با دختر ۱۳ ساله‌اش هم‌خوانی کرده بود.عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صداوسیما در صفحه توئیتر خود نوشت: «به دختر گلم پریچهر میگم، حاج غلامی که تو استودیو بهت درس میده، همون آشیِ که شهدا پختن و مزه خوبش تا ابد همراهمونه. میگن کویتی پور از قطار انقلاب پیاده شده! داش غلام، خودِ قطاره عزیزم! حرمت نگه‌ داریم!»

تیراندازی گارد ساحلی عربستان به صیادان بوشهری
مدیر روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: صیادان بندر رستمی این شهرستان در حادثه تیراندازی نیرو‌های گارد ساحلی کشور عربستان سعودی آسیبی ندیدند. اردشیر یاراحمدی روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این صیادان روز یکشنبه هفته گذشته (یکم تیرماه) با مجوز صید ده روزه از بندر رستمی شهرستان تنگستان برای کسب روزی عازم سفر دریا شدن و تور‌های خود را در خلیج فارس گستردند. وی بیان کرد: با توجه به ضعف صیدگاه‌های استان بیشتر صیادان برای ماهیگیری مجبور هستند، مسیر‌های طولانی را طی کنند تا به صیدگاه مناسب برسند، اما در برخی موارد به دلیل جریان شدید آب ممکن است به اشتباه به سمت آب‌های مرزی کشور‌های همسایه کشیده شوند که این امر همواره آنان را با مشکلاتی روبرو کرده‌است.یاراحمدی اضافه کرد: تور‌های صیادی این شناور صیادی نیز که در آب‌های داخلی پهن شده بود به دلیل جریان شدید و با جزر دریا به سمت آب‌های مرزی کشور عربستان سعودی حرکت کرده و صیادان برای جمع‌آوری آن‌ها بناچار به سمت مرز آبی مشترک ایران با کشور عربستان رفته بودند که نیرو‌های گارد ساحلی این کشور نیز با مشاهده آن‌ها اقدام به تیراندازی کرده بودند.وی ادامه داد: در جریان تیراندازی گارد ساحلی کشور عربستان به سمت این شناور صیادی استان بوشهر که روز چهارشنبه هفته گذشته (چهارم تیرماه) رخ داد به سرنشینان این شناور صیادی آسیبی نرسید و آن‌ها روز پنجشنبه هفته گذشته (پنجم تیرماه جاری) به سلامت به آب‌های سرزمین ایران بازگشتند.
 
خبرِ تهدید به افشاگری نجفی تکذیب شد
وکیل مدافع محمدعلی نجفی خبر منتشره درباره موکلش با موضوع «تهدید به افشاگری در صورت صدور حکم اعدام» را جعلی خواند و گفت که گذشت اولیای دم میترا استاد و منتفی شدن قصاص، جعلی بودن این خبر را نشان می‌دهد.حمیدرضا گودرزی در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه ساعتی قبل از زندان اوین با موکلم محمدعلی نجفی تماسی داشتم، اظهار کرد: از روز گذشته در فضای مجازی مطالبی موهوم و دروغین و مجعول از طرف موکلم عنوان شده که مدعی شده بودند "چنانچه مجازات اعدام برایم رقم بزنند جرایم رخ داده توسط برخی از افراد را در مورد همسرم با مستندات ارائه می‌کنم" که اینک با تکذیب این خبر جعلی و ساختگی به اطلاع عموم می‌رساند همین که با گذشت اولیای دم خانم میترا استاد موضوع مجازات قصاص موکلم منتفی شده و پرونده از جهت مجازات‌های حبس در دیوان عالی مطرح رسیدگی است؛ به خوبی نشان می‌دهد که مجازات قصاص و اعدام به طور کلی در پرونده منتفی شده و به خودی خود این موضوع جعلی و دروغین بودن خبر را نشان می‌دهد.وی افزود: مراتب را در راستای احترام به حقوق عمومی و حفظ حقوق افرادی که از آن‌ها به ناحق در این خبر جعلی نامبرده شده است اعلام می‌دارم و مراتب تکذیب و جعلیت خبر را به اطلاع عموم می‌رسانم.
 
اظهارات دوست صمیمی عارف در مورد استعفای او
دبیرکل جامعه اسلامی معلمان گفت: استعفای عارف، مساله‌ای بوده که ما به نتیجه قطعی با او نرسیدیم. «داود محمدی»، دبیرکل جامعه اسلامی معلمان و نماینده پیشین مجلس، در پاسخ به علت تاخیر در اعلام استعفا محمدرضا عارف، رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: به هر حال جلسات شورای هماهنگی تشکیل می‌شود. استعفای عارف، مسئله‌ای بوده که ما به نتیجه قطعی با او نرسیدیم. مسائلی که در حال مطرح شدن است یک خبر غیر موثق توسط آقایی است که مطرح می‌کند. از این رو اگر قرار باشد من چیزی را بیان کنم رسما بیان می‌کنم. یعنی وقتی سخنی را نمی‌گویم یعنی به نتیجه‌ای نرسیدیم که بخواهیم آن را به همه اعلام کنیم. ممکن است چند نفر با هم نشسته و گفتگو کرده باشیم، اما به نتیجه‌ای برای عنوان نرسیده باشیم. اینکه یک نفر چیزی به ذهنش رسیده و مطرح کرده، نمی‌توان آن را ملاک قرار داد. نکته مهم این است که باید از عارف پرسید. در واقع این‌ها چیزی نبوده که مطرح شود. به عنوان مثال با چند نفر، استعفای موسوی لاری مطرح شد و او هم توضیح داد. در این باره هم اگر قرار بر توضیحی باشد شخصِ عارف مطرح می‌کند؛ بنابراین معتقدم باید کمی صبر کرد تا این مساله روشن‌تر شود و اگر ضرورت داشت یا من چیزی را مطرح می‌کنم یا شخص عارف مطرح می‌کند؛ بنابراین مساله قطعی نیست که بتوان آن را مطرح کرد.
 
جوادی‌حصار: عارف باید زودتر استعفا می‌داد
رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: عارف باید زودتر از ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان استعفا می‌داد، نه اینکه به او بگویند استعفا دهد.محمدصادق جوادی حصار در گفتگو با آنا، درباره استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان اظهار کرد: قبل‌تر از این موضوع توصیه من به عارف این بود که استعفا دهد و من نمی‌خواستم کار به جایی برسد که به او بگویند استعفا دهد. رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی افزود: فضا به نفع شورای عالی اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی نبوده و بسیار منفی بود.
 
نمی‌شود اصلاح‌طلب بود و اصلاح‌خواهی نکرد
جلال جلالی‌زاده، عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌ باره اظهار داشت: همان‌طور که آقای سعید حجاریان به درستی اشاره کرده‌اند، این درست نیست که کسی اصلاح‌طلب باشد و اظهارات غیراصلاح‌طلبی به زبان آورد. به هر حال هر فردی معقتد به مکتب، حزب و فلسفه‌ای است و باید در چارچوب همان مقوله صحبت کند. مثلاً نمی‌شود کسی مسلمان باشد و از تفکر کمونیستی تبعیت کند.این فعال سیاسی در ادامه گفت: در واقع هر کسی عضویت در یک جریانی را پذیرفت باید خودش را نسبت به اصول و چارچوب آن جریان پایبند بداند و در راستای تفکر و اندیشه فوق حرکت کند. متاسفانه در ایران افراد به دلیل آشفتگی ذهنی و برخی مصلحت‌سنجی‌ها تغییر موضع می‌دهند و تابع تفکر دیگری می‌شوند.او همچنین تصریح کرد: مثلاً در یک جامعه دموکراتیک هر کسی می‌تواند آزادانه نظراتش را بروز بدهد. اما این دلیل نمی‌شود عده‌ای بدون آگاهی و دیدگاه خاصی به خودشان اجازه اظهارنظر و نقد دیگران بدهند. جلالی‌زاده ادامه داد: اگر اصلاح‌طلبی دارای تعریف و هویت مشخصی است، قطعاً اصلاح‌طلب هم باید مفسر اندیشه‌های اصلاح‌خواهی باشد نه اینکه در رفتارش هیچ نشانه‌ای از مرام اصلاح‌طلبی مشاهده نشود. او با توجه به شرایط فعلی جبهه اصلاحات توضیح داد: اصلاح‌طلبان عملاً در نهادهای اقتصادی هیچ ‌جایگاهی ندارند و تکلیف‌شان در نهادهای انتخاباتی هم برای همه روشن است؛ یعنی شورای نگهبان با اصرار بر نظارت استصوابی، نماینده‌های این طیف را به راحتی از حضور در انتخابات مختلف محروم می‌کند. حتی اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار در دولت هم حذف شدند تا بتوان چنین گفت که بازگشت به قدرت برای اصلاح‌طلبان بسیار دشوار شده است.جلال جلالی‌زاده در پایان گفت: اوضاع سیاسی و اجتماعی به ‌گونه‌ای است‌ که عده‌ای واهمه دارند ادعا کنند اصلاح‌طلب هستند؛ یعنی شرایط آنها را محافظه‌کار کرده است.
 
تشکیلات جدید اصلاح‌طلبان برای ۱۴۰۰ فردا نهایی می‌شود
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که فعالیت و تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با مجوز این شورا صورت گرفته بود، فردا در مورد ساز و کار جدید اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری می‌کند. خبر استعفای چند ماه پیش محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان امروز به طور رسمی توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری اعلام شد. استعفایی که گفته می‌شود حتی قبل از استعفای عبدالواحد موسوی لاری نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بوده است.پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از این دارد که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که فعالیت و تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با مجوز این شورا صورت گرفته بود، فردا در مورد ساز و کار جدید اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری می‌کند.البته ساز و کار جدید در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات دو سال است که در دستور این شورا قرار دارد و اکنون دو طرح پارلمان اصلاحات و مجمع عالی اصلاح‌طلبان روی میز شورای هماهنگی جبهه اصلاحات قرار دارد و احتمالاً فردا تصمیم‌گیری جامع در خصوص ساز و کار جدید اتخاذ می‌شود. پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از این دارد که داود محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان نیز فردا (یکشنبه ۸ تیر ماه) به جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات می‌رود و در مورد استعفای عارف نیز توضیحاتی به اعضای شورای هماهنگی ارائه و در کمیته سیاسی جمع‌بندی می‌شود.
 
زیباکلام: بود و نبود «عارف» فرقی نمی‌کند
صادق زیباکلام در گفتگو با خبرنگار فارس، در باره استعفای محمدرضا عارف اظهار داشت: اساسا نه تنها استعفای محمدرضا عارف و یا بودن ایشان بر ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، بلکه خود شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم، الان مدت‌هاست که بلاموضوع شده است.وی افزود: به عبارتی اصلاح طلبان در حقیقت مدت‌هاست که بدنه اجتماعی حامیان خود را از دست داده‌اند و مثل این که آن‌ها شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» در سال ۹۶ را هنوز متوجه نشده‌اند؛ چراکه نسل جوان، دهه هفتادی‌ها و یا دهه هشتادی‌ها دیگر کاری به اصلاح طلبان ندارند.زیباکلام می‌گوید: اقشار و لایه‌های تحصیل کرده جامعه، دانشجویان، نویسندگان و ... نگاه گذشته خود به اصلاح طلبان را اکنون ندارند؛ چرا که امید داشتند آبی از اصلاح طلبان گرم شود و یا نوری در انتهای تونل باشند، اما اکنون این امید‌ها تمام شده است.
 
طرح سؤال از وزیر مسکن کلید خورد
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از اجرانشدن قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی در پنج سال گفت: هنوز هم اجرای این قانون، آب روی آتش است و در قدم اول، با همکارانم طرح سؤال از وزیر مسکن را امضا کردیم.محسن دهنوی در رشته پیامی در حساب توئیتری خود با اشاره به پیگیری وضعیت بازار اجاره از مصطفی خسروی رییس اتحادیه املاک و ذکر این نکته که اوضاع منازل اجاره‌ای، بحرانی‌تر شده، نوشته است: با افزایش شدید نرخ اجاره‌بها در ماه‌های اخیر، تعداد معاملات مسکن و قرارداد‌های انعقادی میان مؤجرین و مستأجرین کاسته شده است که نگرانی‌ها را دوچندان می‌کند!دهنوی تصریح کرده است: بخش زیادی از التهاب کنونی بازار مسکن، حاصل سوداگری برخی بانک‌ها و نهاد‌های خصولتی است که با سوء استفاده از عدم اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی، جیب‌شان را با احتکار مسکن پر می‌کنند.این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با طرح این پرسش که چرا عمل به قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی را ۵ سال به پشت گوش انداختید تا شاهد افزایش نرخ اجاره‌بها و هرج و مرج در این بازار باشیم؟، افزوده است: هنوز هم اجرای آن‌ قانون، آب روی آتش است. در قدم اول، با همکارانم طرح سؤال از وزیر مسکن را امضا کردیم. مجلس تا اجرای کامل قانون، پیگیر است.عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرده است: البته فراموش نکنیم که ریشه اصلی بحران ارز و مسکن در کشور ما، خلق پول بی‌پشتوانه و افزایش نقدینگی سرگردان است. متأسفانه مقصر اصلی نیز دولت است که دخل‌وخرج کوتاه‌مدتش را به اصلاح ساختار‌ها ترجیح می‌دهد.
 
احکام صادره توسط قاضی منصوری باطل می‌شود؟
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد. حسن نوروزی در گفتگو با ایسنا، در خصوص محاکمه قاضی که پیشتر حکم فیلترینگ پیام رسان تلگرام را صادر کرده بود و درباره‌ی حواشی و اتفاقات مربوط به اقدامات متخلفانه قاضی منصوری و درباره این‌که اگر فساد قاضی در چنین مواردی محرز شود آیا احکامی که پیش‌تر صادر کرده بوده باطل می‌شود یا خیر، گفت: خیر بازنگری در احکام روند خود را دارد به دلیل این‌که این مسائل، مسائل امنیتی و قضایی است باید این سوالات را از آقای اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه بپرسید.وی همچنین درباره‌ی این‌که آیا کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به موضوع مرگ قاضی منصوری و تخلفات وی ورود خواهد کرد یا خیر، گفت: هنوز این موضوع مشخص نیست، چرا که وضعیت کمیسیون هنوز به صورت کامل مشخص نشده است. ان‌شاء‌الله وضعیت کمیسیون هفته آینده مشخص خواهد شد.
 
عارف استعفا داد؟
در حالیکه گفته می‌شود محمدرضا عارف پس از ۴ ماه استعفایش از ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان را رسانه‌ای کرده است، یک فعال سیاسی نزدیک به عارف گفت: استعفای وی قبل از استعفا موسوی لاری، صورت گرفته است. قرار است استعفای رئیس و قائم مقام شورای عالی سیاست گذاری در اولین جلسه این شورا مورد بررسی قرار گیرد و به گفته یک عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، «هنوز زمان مشخصی برای تشکیل جلسه شورا تعیین نشده است، اما با توجه به اتفاقات اخیر انتظار می‌رود که این جلسه هر چه زودتر برگزار شود.»

هر ۳۳ ثانیه یک ایرانی مبتلا به کرونا می‌شود
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر ۱۳ دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می کند و هر ۳۳ ثانیه یک نفر در ایران به بیماری کووید۱۹ مبتلا می شود. ایرج حریرچی روز شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: از نظر تعداد خالص مرگ به یک میلیون نفر جمعیت بیماری کووید۱۹ به ترتیب رتبه ۴۰، ۴۷ و ۳۰ دنیا را با تعداد ۱۲۱ مرگ در یک میلیون نفر داریم. معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک و اعلام آغاز پویش "#من-ماسک-می‌زنم" از امروز، گفت: رعایت فاصله فیزیکی یک متری ۸۲ درصد، استفاده از ماسک ۸۵ درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی ۷۸ درصد انتقال ویروس را کاهش می‌دهد. دکتر ایرج حریرچی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، گفت: اکنون در اکثر کشورهای دنیا برای تامین معیشت مردم و دلایل اقتصادی، بازگشایی‌ها انجام شده است. در شرایط فعلی فعالیت اقتصادی و اجتماعی، مهم‌ترین مواردی که باعث کاهش شیوع کرونا می‌شوند، رعایت فاصله یک متری با دیگران و استفاده از پوشش محافظ چشمی و استفاده از ماسک است.


مخالفت معاون وزیر ورزش با حضور زنان در رشته‌های پاورلیفتینگ
معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در مورد فعالیت زنان در رشته‌های پاورلیفتینگ، بوکس و ورزش زورخانه‌ای گفت: در مبانی اعتقادی ما از زن به عنوان ریحانه یاد شده، نمی‌توانیم رشته‌ای را قبول کنیم که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی او را تحت تاثیر قرار دهد. فعالیت بانوان در برخی از رشته‌های ورزشی همیشه حواشی خاصی همراه داشته است؛ چندی پیش بانوان علاقه‌مند به بوکس خواستار دریافت مجوز حضور بانوان در این رشته رزمی بودند و به تازگی نیز بانوان پاورلیفتینگ و ورزش زورخانه‌ای خواهان حضور در این رشته‌ها شده‌اند؛ اما تاکنون تصمیم قطعی در مورد این رشته‌ها گرفته نشده و وزارت ورزش در حال بررسی این درخواست‌هاست. مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در مورد درخواست فعالیت بانوان در سه رشته پاورلیفتینگ، بوکس و ورزش‌های زورخانه‌ای گفت: نامه کتبی این سه رشته به وزارت ورزش رسیده است و ما در جلسه شورای مدیریت ورزش با حضور افراد متخصص و مسئول موضوع را بررسی کردیم. متاسفانه فدراسیون‌ها کار مستندی را ارائه نمی‌دهند و باید در جلسات مختلف اطلاعات لازم را کسب و منسجم کنیم. علاوه بر این پیشینیه رشته را هم در نظر می‌گیریم که در بخش زنان چگونه است، از طرفی به ملاحظات فرهنگی هم توجه می‌کنیم. با توجه به اینکه در مبانی اعتقادی ما از زن به عنوان ریحانه یاد شده، نمی‌توانیم رشته‌ای را قبول کنیم که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی او را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین مسائل پزشکی و ورزشی‌ را مورد بررسی قرار می‌دهیم. او در مورد رشته پاورلیفتینگ گفت: این رشته باید توضیح بدهد که در چه حوزه‌هایی به دنبال فعالیت است. اگر بحث پرورش اندام را در نظر دارند، به سرعت و پس از دریافت نامه پاسخ منفی می‌دهیم چون بحث پرورش اندام و حجیم شدن عضلات شیوه‌های خود را دارد که با شرایط زنان جور درنمی‌آید اما مسئولان پاورلیفتینگ سه حرکت را معرفی کرده‌اند که دلایل خود را هم دارند؛ ما هم از نظر فیزیولوژی و سلامتی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اهالی روستای ام طمیر اهواز جاده قدیم خرمشهر را بستند
اهالی روستای ام طمیر اهواز که مدتهاست با مشکلات کمبود آب و قطع مکرر آن مواجه هستند در اعتراض به این امر شامگاه جمعه اقدام به مسدود کردن جاده قدیم اهواز- خرمشهر کردند. اهالی این روستا با قطع برخی درختان و آتش زدن آنها در میان جاده، جلو عبور و مرور خودروها را گرفتند. این امر به سرعت با پادرمیانی مسئولان بخشداری و نیروی انتظامی اهواز پایان یافت و اهالی به خانه‌های بازگشتند. فرمانداری اهواز هم به اهالی وعده داده برای حل مشکل لب روستای ام طمیر اهواز فردا مذاکراتی با مسئولان شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان داشته باشد./مهر

فرمانداری: اعلام جرم برای برگزارکنندگان مراسم در زنجان
رماندار زنجان گفت: برای برگزارکنندگان مراسم ترحیم، عروسی، تولد و هرگونه مراسمی که منجر به تجمع شود اعلام جرم خواهد شد و این افراد باید پاسخ‌گوی قانون باشند. رضا عسگری، با بیان اینکه نگران رفتارهای پرخطر مردم مانند برگزاری مراسم در منازل شخصی خودشان هستیم، اظهار کرد: اکنون مراسم‌ در مراکز رسمی برگزار نمی‌شود و در منازل و باغ‌های شخصی افراد برگزار می‌شود که نگرانی‌ها را از شیوع ویروس کرونا در استان دوچندان می‌کند. وی با بیان اینکه تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، باغ رستوران‌های دارای مجوز که تحت نظارت اصناف و اداره اماکن در حال فعالیت هستند، مدام در حال رصد بوده و اکنون هیچ‌گونه مراسمی در تالارهای دارای مجوز شهر زنجان برگزار نمی‌شود، افزود: در مواردی که مردم اقدام به گرفتن مراسم می‌کردند، متولیان امر با حضور به موقع خود و صحبت با آنان اجازه برگزاری مراسم را ندادند.

عباس عبدی: خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند
عباس عبدی، فعال اصلاح‌طلب گفت: خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند. مثلاً این حرفی که در گفت‌وگوی اخیر بیان کرد، نوعی حکایت از بی‌تکلیفی است. کسی که رهبری را بپذیرد، از دیگران نمی‌پرسد که حالا چه کار کنیم؟ او در گفت‌وگو با ایران گفت: آقای خاتمی تکلیف خود را روشن نمی‌کند. مثلاً این حرفی که در گفت‌وگوی اخیر بیان کرد، نوعی حکایت از بی‌تکلیفی است. کسی که رهبری را بپذیرد، از دیگران نمی‌پرسد که حالا چه کار کنیم؟ چون حتی اگر دیگران هم چیزی گفتند، در نهایت اوست که باید مسئول باشد. اما از یک طرف دیگر، آقای خاتمی نه حاضر است به صراحت و روشنی کنار برود و بگوید من کاری ندارم و خودتان می‌دانید و انجام بدهید، به نظرم ایشان روی زمین و هوا نگه می‌دارد و این یکی از ایرادهایی است که متأسفانه به ایشان وارد است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۵۴
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ریزش مخاطبان کیهان ادامه دارد و روزی را میبینم که بجز نسخه های اجباری برای برخی ارگانها و نهادها کیهان سرجمع ۱۰۰ نسخه هم نتواند در روز بفروشد.
پاسخ ها
مجتهد یزدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کیهان وصدا وسیما رئوس سیاستهای ایران رو تعیین میکنن ولی مردم هیچکدومو قبول ندارن
آخوند خراسانی
| Sweden |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تابناک خیلی بدشده مخاطب نداره کامنتهارو نمی چاپه بچه ها ی سایت ایرانی خوب معرفی کنین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اکثر روزنامه ها برای سازمان ها نسخه بیرون می دهند
در ضمن کیهان معروف به روزنامه اینده است و همه چیز را رسوا می کند
شهید
| Sweden |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
من غلام کویتی پور رو ازنزدیک میشناسم مردی مشدی روراست وخالی از تظاهر وریا ودروغ درضمن اگه نون به نرخ روز میخورد دنیای آبادی داشت ولی آغلام همونی که بود هست خدا حفظش کنه
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
در جامعه مردم سالار یک روزنامه کشور با تیتراژ ده هزار هیچوقت آرمانها . اهداف و سیاست های کشور را تعیین نمیکند بلکه در هر چهار سال انتخابات از مردم در پای صندوق رای با انتخابات آزاد از مردم نظر سنجی بعمل میاید . در چنین جوامعی روزنامه نظر اکثریت مردم را بیان‌میکند نه اقلیت . مگر اینکه آن روزنامه هدفش بیان سیاست ها شخص یا اشخاص باشد
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تند روهای امروز همان خوارج صدر اسلام هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اول بگو ببینم منظورت از تندرو ها چه کسانی هستند تا جواب دقیق بدهیم به شما
ناشناس
| Latvia |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
منظور کسانی هستن که دولت تنفیذ شده توسط رهبری و وزیر خارجه اون رو غربزده و عامل دشمن میدونن.کسانی که برجام؛ تصمیم کل نظام رو خیانت و خسارت محض میدونن. مدعیان ولایتمداری که جلوتر از رهبری حرکت میکنن و تنها راه حل اونها برای حل مشکلات شعر و شعار و توهین به شعور است.
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
در امریکا چند جوان‌معترض به سیاست های ترامپ و نژاد پرستی و گرانی و بی عدالتی محکوم به اعدام شدند . چرا امریکا اینکار را میکند . مگر جان انسانها را بخاطر بی عدالتی در عصر جدید میگیرند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
رهبری بارها تذکر داده به این دولت این یک
دوم هم این که بارها رهبری گفته افرادی..... دنبال خام فروشی هستند و کشور را وابسته!
آلزایمر سیاسی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تندرو اون کسانی بودند که از دیوار سفارت رفتند بالا.
اون کسانی بودند که اول انقلاب در ادارات و نهادهای دولتی گفتند یا حجاب اجباری یا اینکه اخراج.
اون کسانی بودند که اول انقلاب دانشگاه ها رو تعطیل کردند.
اون کسانی بودند که به بهانه واهی ضد انقلاب بین بازرگان و مردم دعوا راه انداختند تا خودشون پشت میز نشین بشن.

حالا بهتره بدونی که اکثر اونها روزها که معروف به پونزی بودند اینک اصلاح طلب شده اند!!! و از کارهای گذشته خودشون ابراز پشیمانی نمیکنند!!!
و بخاطر اینکه کرسی ریاست رو از دست ندن با حرفهای جوان پسند ادای روشنفکرها رو درمیارن تا در قدرت باقی بمانند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
22:58
این چیزایی که گفتی رو دوستان شما دوره قبل طور دیگه ای اجرایی کردن حالا همون بلا سر خودشون اومده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
حجاب باید اجباری می شد در مورد سفارتخانه هم کار درستی بود و کاری به این حزب هم ندارم و خوشم هم نمی اید از این ها ولی اگر سفارت گرفته نمی شد الان با کودتای دیگر در کشور روبرو بودیم و امریکا باز در این کشور وزیر تعیین می کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اقدامات تند روها فقط منافع مادی و معنوی برای کاسبان تحریم
و مسولان منتصب غیر پاسخگو بسیار خوب بوده و بس !!؟
والا برای کشور ، عقب مانده گی
و برای اکثریت بالای ۸۰ درصد مردم جز فلاکت و بدبختی و بیکاری و گرانی و نگرانی و مهاجرت و آواره گی و گرسنگی و محرومیت و مصیبت و هلاکت
نتیجه دیگری نداشته
و قطعا نتیجه نهایی بسیار خطرناک و پرهزینه تر و شاید غیر قابل جبران باشد
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بورس بازها
دلالهای سکه و ارز. مسکن.خودرو.سهام.با همکاری بانک مرکزی و سایر بانک های دلال صفت به اضافه
وزارت اقتصاد و دارایی دلال پرور
همه دست در دست هم ومتحدبه جان مردم مستضعف و قشر ضعیف وفقیر افتاده اند  و برای قربانی کردن یک یک آنها هم قسم شده اند
در امریکا هم وضع همینطور است.
پس تفاوت ما با امریکای سرمایه داری جهانخوار چیست؟
لطفا آقایان  پاسخ دهند؟
آقایانی که ادعا می کنند چشم مستضعفین و پا برهنگان جهان به ماست لطفا پاسخ قانع کننده ای بدهند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
هیچ تفاوتی نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مردم دلال نیستند همه چی دست خودشان هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
روزنامه شرق چون از ارزویش که مدام مردم را می ترساند که قالیباف نباید رییس مجلس بشود شیفت پیدا کرده به این سمت که اختیاراترییس مجلس را کم کند خخخخخه
پاسخ ها
قاضی بازنشسته
| Sweden |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
قالیباف نشون داد ظرفیت رئیس قوه ولو دست نشانده را ندارد
قاضی بازننشته
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ظرفیت رو روزنامه شرق و جنابعالی تعیین می کنید؟ ملاک این ظرفیت چیه؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
از فروردین‌ماه 1373گزارش‌های متعددی درباره افزایش قیمت در روزنامه‌ها منتشر شد. در این گزارش‌ها مطالبه مردم این بود که قیمت‌ها روی کالا نصب شود تا دیگر فروشنده‌ها با اطلاع از قیمت‌های جدید، قیمت مصرف‌کننده را تغییر ندهند. همین زمان است که قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شکل می‌گیرد؛ «هیأت وزیران لایحه حمایت از مصرف‌کنندگان را تصویب می‌کند دکتر حبیبی درباره این لایحه می‌گوید: طبق مصوبه دولت، مصرف‌کنندگان حق دارند از حقوق خود دفاع کنند و قانونگذار دولت را موظف می‌کند از حقوق آنان حمایت کند.» هدف اصلی این طرح نظام‌دادن به بازار و تثبیت قیمت است. از 9خردادماه نیز نصب برچسب قیمت روی کالاها الزامی می‌شود؛ قانونی که بعضی فروشگاه‌ها آن را جدی نمی‌گیرند. این طرح سه‌مرحله‌ای شامل برچسب اتیکت، قیمت‌گذاری و کنترل قیمت است. اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود. مشکلاتی که این قیمت‌گذاری به‌وجود می‌آورد، مواردی مثل پیرایشگاه‌هایی است که اعلام می‌کنند اتحادیه‌شان مبلغی برای اصلاح سر و صورت تعیین نکرده و از آنها خواسته نرخ خود را پشت شیشه مغازه نصب کنند. یا مشکل ساعت‌فروشان این بود که تازه از طلافروشان جدا شده بودند و مشغول راه‌انداختن اتحادیه خود بودند. در همان دوره، از64 اتحادیه صنفی و مجمع امور صنفی صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران، بیش از یک میلیون برچسب قیمت بین واحدهای صنفی تهران توزیع شد.
پاسخ ها
کفاش
| Sweden |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عزیز جون خودتو بذار جای صاحاب کلید وقتی صادرات ندارد ارز هم ندارد میزان ارزش هر شیئی قیمت ارز میباشد اینم که مدام بالامیرود چه قیمتی روچه چیزی بذاره حسنم بازارو به حال خودش رها کرده یعنی کاری نمیتونه بکنه نه حسن صاحاب هاله هم که بیاد همینه
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
منظورش اینستکه 26 ساله می خوان قیمت ها را کنترل کنند.
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اقای دهنوی استاد دانشگاه!!! دولت پول بدون پشتوانه خلق نکند در شرایط تحریم از کجا بیاورد حقوق کارمندان و مطالبات طلبکاران و پیمانکارانش را بدهد؟ منبع در امد جایگزین معرفی بفرمایید که قابل وصول و عملی باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
پس مسولان منطقی بیندیشند
و دست از لجاجت و خواسته های نشدنی و پرهزینه
بردارند و ببینند که اوضاع ۸۰ درصد مردم
در بدترین و بحرانی ترین شرایط مالی در حال نابودی شیرازه زندگی شان هستند
نوشیدن جام زهر را برای چنین روزهایی گذاشته اند !؟
اعتراف به اشتباه
و عذر خواهی از مردم
و جبران اشتباهات ، پس از برگشت به دامان مردم
و تجدید نظر کلی در راه خطای استراتژیک رفته شده
قطعا مردم با روی باز و و آغوش پر از مهر دست مسولان شجاع و دلسوز را خواهند فشرد
و اتحاد دوباره موجبات شادی و پیروزی بر مشکلات متعدد
خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
روزنامه ی ایران که زایید با این جواب دادنش خخخخ این الان تشخیص دولت است که اوضاعمون این شده حالا اگر نمی تونست تشخیص بده که دیگه واویلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یادش بخیر احمدی نژاد به هر نوزاد 1 میلیون می داد ا میلیون ان زمان معادل 10 میلیون الان ارزش داشت که در بانک بگذارند و در سن بالا تر با سودش هزینه تحصیل و ازدواج فراهم شود شما ها این که سهل است یارانه 45 هزارتومانی ان ها را قطع کردید(هر چند اگر با افزایش قیمت ها و افزایش حقوق ها باید الان 450 هزار تومن به هر نفر می دادید هیچ برای ازدواج کردن هم صد تا چاه سر جوانان قرار دادین که نمونه ان اخیرا کمتر از 18 سال وام نمیدهید!
حال بماند سهام عدالتی که باز احمدی نژاد داد شما ها ان را نصف کردین و اگر شاخص بورس ان زمان که امدین 25 هزار واحد بود الان1میلیون پانصد هزار تومن شده ان وقت به هر نفرکه یک میلیون سهام داشتند باید بالای75 میلیون سهام عدالت داشته باشند درحالی که 20 میلیون بیشتر ندارن و معلوم نیست کجا رفته
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بشین
لطفا اگر در مورد موضوعی آگاهی نداری مروارید افشانی نکن که اسباب خنده مخاطبان را فراهم کردی
البته یکی از افتضاحات دوران صدارات احمدی نژاد همین افتتاح حساب برای هر نوزاد بود که در میانه سال متوجه شدند عجب بودجه هنگفتی می خواد وبه حساب همون افرادی هم که 1 میلیون واریز شده بود پس برداشت کردند.
از این طرح ها وبرنامه های فی البداهه احمدی نژاد در کارنامه سیاهش بسیار است.
مانند اختصاص هزار متر زمین به هر ایرانی.تصویب 5 هزار طرح استانی در نیم ساعت.احداث پارلمان برای جیبوتی.خط تولید سمند در سنگال و.....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
پرچم امریکا کارهای زیر بنایی که احمدی نژاد کرد در طول دورهای دولت ها بی نظیر بود
هر چند کار اشتباه هم کم نداشته ولی کارهای خوبش زیاد تر از ان کارهاش است
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
با یک میلیون تومان کسی گول نمیخوره که بچه درست کنه . بعد در جامعه ای که هر روز تنش داره . جرم سیاسی تعریف درستی نداره . آزادی عقیده و بیان وجود نداره فقط در فضای مجازی . گرانی و بیکاری هست . ؟ برو دوغ بخور حالت خوش ها ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ان بچه پولدارت دنبال فرزند اوری نیست چون به زندگی جنبه انسانی نگاه نمی کند بلکه مادی نگاه می کند و به همین خاطر است که زندگی این قشر بیشتر متلاشی می شود و فرزند اوری هم کمتر
در ضمن همینی که تو امدی اینجا و هر چیری را می گویی یعنی ابراز عقیده
خطاب به23:07
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کسی که ادعای آگاهی داری کارنامه همفکران شما چطوره ؟ اما جالبه بدونی تعهد ایران برای ساخت پارلمان جیبوتی مربوط به 2003 است یعنی دولت اصلاحات و توسط آقای لاریجانی افتتاح شد در مورد تصویب 5000 طرح استانی در نیم ساعت فقط باید حرف خودتو گفت یعنی عدم آگاهی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فعلا که از بابت گسترش فقر و فساد و بیرحمی و بی انصافی
بچه دزدی و بچه فروشی هم به جرائم سازمان یافته اضافه شده است
و هر دم از این باغ بری میرسد !؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سوال
آیا امروز چه تحولی در اقتصاد ما اتفاق افتاده که
بورس تهران 4 درصد رشد کرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تورم رخ داده
خود پول بورس هم تورم بیشتر میشه
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بله
بانک مرکزی امروز
1100000000000تومان پول جدید چاپ کرد
و فردا و پس فردا و هر روز همین مقدار یا بیشتر پول بدون پشتوانه چاپ می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دو کلام از مادر عروس از اقای عبدی
حکم داده شد و درخواست دلجویی دارد!!!!!
ان وقت دادگاه تجدید نظر هم باید دلجویی کنند؟!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاملا حرف عبدی منطقی و قانونی و حسابی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شما اول معنی حرمت را معنی کن بعد افاضه کن
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
داش عزت مشکل خود قطاره که یدفعه پیچید و خلاصه مسافران زیادی پیاده شدن چون نمیخواستن اون مسیر رو برن.اش هم واقعا بدمزه شد البته نه اشی که شهدای عزیزمون پختن.اشی که فرصت طلبان بعد از اونها پختن اون مزش خوب نشد اصلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
این ورزش که هیچ حتی در ورزشی مانند دوچرخه سواری که چون به خاطر نوع ساختار بدنی زن ها که روی زین می نشینند و با حرکت پاها باعث تحریک انها می شود و به خاطر همین حرام اعلام شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ذهنتون بیماره.....اونم بیمار جنسی...در کدام ایه وسوره حرام اعلام شده ....کم مزخرف بگین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کافر همه را به‌کیش خود پندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سانسور چی چرا نظرم را سانسور کردی وقتی از پیامر روایت اوردم؟
نکند زن هستی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
21:42
درسته مخاطب اصلی اشتباه گفته ولی این که میگی سوره و آیه مشخص میکنه خودت هم بیشتر باید فکرکنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اتفاقا دقیق هم گفتم در مورد دوچرخه سواری نکردن ولی ان روایات را منتشر نکرد
ولی خودتان بروید تحقیق کنید
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چه دردی هست با امثال شما هموطن و متاسفانه هم سرنوشت بودن
meti
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مسخره ترین چیزی بود که تو کل زندگیم شنیدم
هموطن لطفا کج فهمی بیمارگونه تو نه به دین بچسبون نه سعی کن با کلمات قلمبه سلمبه قشنگ جلوه بدی
وگرنه دفعه بعدی خیلی قشنگ تر برات توضیح میدم متوجه شی کامل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه نگرانی‌هایی نیز در داخل بازار سرمایه وجود دارد، تاکید کرد: سرمایه گذاران جدید که با قیمت های بسیار گران‌تر از یک سال گذشته برخی نمادها را خریداری می‌کنند، چنانچه پس از مدتی محرز شود که این «قیمت‌ها با واقعیت‌های اقتصادی آن بنگاه‌ها انطباق ندارد» و دولت نیز بتواند بر انتظارات تورمی فائق بیاید، ممکن است این افراد و بسیاری از سرمایه‌گذارانی که دیر وارد بازار شده اند، دچار خسران و زیان شوند.
دقت کنید این حضرات تحلیلگر بورس نورچشمی حتی جرات نمیکنند از عبارت «حباب» برای بورس استفاده کنند وبجای ان ازعبارت «عدم انطباق قیمت هاباواقعیات اقتصادی بنگاهها» استفاده میکنند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
خدااااااااااااااااااا
به اهالی غیزانیه ظلم شد یا جماران نشین ها؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اهالی جمارلن باید مثل مردم بشاگرد تو چادر زندگی کنند . آبا چنین هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ان وزیر قبلی را باید محاکمه کنند که چرا این قانون مالیات خانه و خرید و فروش سوداگرانه را اجرایی نکرد و افتخار هم می کند
در حالی که اگر اجرایی می شد الان با این همه تورم در این بخش روبرو نبودیم و الان خانه نصف این قیمت ها را هم نداشت
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اگرپنج سال قبل اجراشده بودچون دیگرکسی مسکن اضافی نمیساخت اکنون کمبودمسکن ونیزفرارتمام سرمایه هارابخارج داشتیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کلا این پرچم ارمیکا رد داده
در این چندسال می شود بگویید چقدر مسکن ساخته شده؟
مگه قرار است سرمایه خارج شود ؟
ان برای زمانی بود که دلار را پایین نگه داشته بود الان که دلار به نرخ واقعی و حتی بیشتر افزایش یافته سرمایه دیگر به ان صورت نمی رود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چرا متوجه نمیشی که مسکن مانند هر کالایی مواد اولیه داره
و اونها هستند که قیمت رو تعریف میکنند. چرا ادرسهای غلط رو باید تا آخر بروید
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کیهان معمولا خوب میزنه به هدف.ولی مثل کسی که ار پی جی رو برعکس گرفته میزنه نیروهای خودی رو منفجر میکنه. اگه بتونیم صادرش کنیم به امریکا خیلی خوبه چون ظرف یه سال امریکا رو کن فیکون میکنه
پاسخ ها
مرجان
| Sweden |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
به قول مرحوم آیت اله منتظری روزنومه کیهان مزد بگیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
خیلی به خوت فشار نیار چون دقیقا دارد شماها را رسوا می کند
ناشناس
|
Sweden
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
من به شخصه در همه عمرم سیاستمداری بدتر از عارف ندیده ام طرف رای گرفت رفت قشنگ ساکت نشست! واقعا فاجعه تر از این حالت سراغ دارید؟
از اونطرف حسن روحانی رای گرفت قشنگ رفت زد زیر همه چیز که اصلا هیچ مساله ای نبوده و نیست شخصی که در مصاحبه با رشید پور می گفت دلار 5 هزار تومن را قبول ندارم به دلار 20 تومن رسیده! خب جناب حسن روحانی چرا توضیح نمیدی به مردم که در اون فاصله خرداد تا مرداد 96 چه اتفاقی برات افتاد که کاملا زدی زیر همه چیز

فرض می کنیم اصولگرا باشی خب قول دادی به مردم ایا وضعیت بد اقتصادی و گرانی و.. اصلاح طلب و اصولگرا می شناسد؟ اگر به خاطر برادرت تحت فشارت گذاشتن چرا استعفا ندادی که این همه گرانی به مردم تحمیل نشه؟ اگر نمی توانی کار کنی چرا استعفا نمیدی؟

اینجوری شده ظاهرا که این افراد تحت فشار نهادهایی قرار می گیرن که فلان پرونده برادرت هم هستا! حواست باشه! واقع این وضع قابل قبول است؟
تمام اجناس گران شده نماینده مجلس رو ازش می پرسن مرغ چنده؟ میگه کیلویی 8 تومن! در حالی که کیلویی 19 و 500 هست!!
یه نفر از شما بیاد به ما مردم بگوید چه خبره؟
هدف چیه؟
چرا وضع اینطوریه؟
الان اجاره نشین ها باید 3 برابر پارسال اجاره بدهند این اخه کجای دنیا مرسومه؟
این کشور با این همه ذخایر و منابع باید وضعش این باشه؟
شما دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا برای رقابت با هم تخریب می کنید و هزینه برای مردم درست می کنید کجای دنیا این وضع هست؟
بی ارزش ترین پول جهان مال ایرانه چرا اخه؟ به چه دلیل؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
حرف دل مردم ایران رو نوشتید احسنت
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
هم عارف و هم روحانی خوب کردند . دستشان درد نکنه . این ملت باید همین کار کرد . مگر الان مجلس جدید که بار اخلافی و صداقت و درستی و امانت و معرفت و .....شعارش هست نگر پیگیر مطالبه اقلیت فعلی هست ؟ تا شعور سیاسی مردم بالا نره تا همیشه یک اقلیتی به اکثریت خیانت میکنند همین باشه بهتره . اول مردم سالاری را تعریف کن تا بعد ‌
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
فرمودند خودمون انتخاب کردیم دیگه.
البته خودمون هم انتخاب کردیم قوم ،و خویش فرزندان اینا یا پول ما تو آمریکا باشن بعد اینجا ملت برن مرگ بر آمریکا بگن
شما خودت ببین چحوری سر کاریم !!!
حق بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
قاضی منصوری که متهم به رشوه گیری و مشکلات مالی جدی بوده، از نظر حقوقی مبنای صحت رای نداشته که پنهان بوده، لذا تمامی احکام وی وجه یه قضاوت نمی تواند داشته باشد و حکمش ملقا باید گردد تا التزام به رای منصف رعایت گردد. با سپاس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
جنازه اش چه شد ؟
دریغ از یک عکس از جسد و جنازه اش
البته بعدا مشخص خواهد شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه تنها احکام باطل است بلکه همانند کشور های پیشرفته باید به کسانیکه از حکم ایشان زیان دیده اند از طرف قوه قضاییه غرامت پرداخت گردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کسان نان به نرخ روز خوری که بود و نبودشان فرقی ندارد و فقط به فکر حفظ موقعیت و قدرت خودشان هستند همان بهتر که استعفا دهند.6
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یه عده بعد از انقلاب رفتن گوشه کنارها جا خوش کردند الان با ادبیاتی حرف میزنند که برای هیچ ایرانی قابل فهم نیست مردمی در خوزستان هستند که اطرافشون ۶۰۰ حلقه چاه نفت هست ولی آب لوله کشی ندارند بعد اینها که در شمال تهران جاخوش کرده اند میگویند به ما ظلم شده معنی ظلم و عدل رو ما از شما فهمیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تازه این خوبشه
اخیرا میگن تهران مال ما است کسی تهران نیاد و مهاجر نیاد و هر کسی میخاد بیاد ویزا باید داشته باشه و..
با درامد نفت خوزستان زندگی ساختن طلبکار شدن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
از مدیران استانی است که این وضع دچار شدن
و خنده دارش هم این است که مثلا یک خیابان را چندین بار اسفالت یا کف پیاده رو ها عوض می کنند در حالی که باید به کارهای مهمتری خرج کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
با اعلام اسامی رؤسای کمیسیون‌ها مشخص شد چهره‌هایی در نهایت موفق به تکیه بر کرسی ریاست کمیسیون‌های تخصصی پارلمان شده‌اند که در قیاس با سایر رقبای خود، روابطی بهتر و نزدیک‌تر با هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم دارند.) یعنی شما تصور میکردید آقای قالیباف با انهمه اشتیاق و ذوق زدگی در چندین دوره برای ریاست جمهوری وقتی به ریاست مجلس رسید کنار میشینه ؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یه عده تو این مملکت این چند ساله میلیاردها تومان به دست آوردند آقای روحانی این ثروت رو شما به پای اینا ریختی این نون رو تو بهشون دادی اما بدون حسن که این نون به خون ملت ایران آغشته شد و نون ثروتمتد رو با خون فقیر پختن اشتباه بود
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یک سوال قضایی دارم . آیا می شود بعد از اتمام ریاست روحانی , او و تیمش را محاکمه‌کرد ؟ آیا من به عنوان یک شخص حقیقی می توانم از ایشان بخاطر لطماتی که به دارایی های من زده اند شکایت کنم . از دزدی در نقدینگی ام ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اول شکایت کن که جرا سالیانه به دولت و مجلس چگونه اجبار میکنند که بودجه چندین هزار میلیاردی نهادها و ارگانها را بدون ملاحظه فقط تایید کنند و دوم شکایت کن چگونه بدون اجازه و رضایت مردم چند تریلیون تومان صرف کشورهای عربی شده ......
meti
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اینجا ایرانه داداش این چیزایی که میگی مال بلاد کفره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: عارف باید زودتر از ریاست شورای عالی اصلاح‌طلبان استعفا می‌داد، نه اینکه به او بگویند استعفا دهد.) حالا بفرض هم که عارف استعفا داده یا استعفا بدهد خوب شما اصلا گزینه ای که جایگزین او بشود را دارید ؟ کسی را دارید که حتی یک درصد ازحرفهایش را شورای نگهبان یا جناح حاکم گوش بدهند ؟!
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
من خیلی دوست داشتم بدونم زمان پیغمبر خدا هم نظرات رو میبستن یا میگفتن بی لکنت کلام حرفتونو بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تاریخ باور نکن . چون در این دو سال چقدر اتفاقات ناگوار انجام شد آیا بهت گفتند ؟
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مانده این ضرغامی چرا در هر موردی نظر می دهد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
چونکه نخودی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یادم میاد مصری ها وقتی از دست رییس جمهور سابق به ستوه اومدن رو یکه کاغذ مینوشتن کفایه یعنی دیگر بس است در همه تجمعات فقط همین رو نشون میدادن تا اینکه مبارک رفت کفایه دیگر بس است خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اقایان !
اقتصاد علم است
اقایان مشکلات اقتصادی با بگیر وببند و بستن سایت هایی که قیمت های واقعی را اعلام میکنند و اعلام قیمت های دستوری درست نمیشود
اقایان علت اصلی بالا رفتن پی درپی قیمت ها تورم است اگرتورم راکنترل کنید قیمتها خودبخود کاهش می یابند
اقایان !
بازارهای سرمایه گذاری همه باهم مرتبط و وابستگی مستقیم باهم دارند نمیشود درمقابل رشد غیرعادی وغیرمنطقی ۱۵ برابری بورس در مدت یک سال چشمهایتان راببندید و بقیه بازارها را زیر ذره بین بگذارید وسرکوبشان کنید ومانع از رشد انها متناسب با رشد بورس بشوید !
اقایان
چرا از تجربیات شکست خورده قبلی عبرت نمیگیرید؟
چرا تصورمیکنید با عرضه محدود دلار میتوانید جلوی رشد انرابگیرید؟
اقایان
تجربه ناموفق وشکست خورده ویشذفروش یکه یک ونیم میلیون تومانی یادتان رفته ؟ ایا ابنکار توانست جلوی رشد قیمت سکه رابگیرد؟
ایا عرضه کنترل نشده دلار ۴۲۰۰ تومانی توانست مانع از رشد قیمت ارز شود؟
ایا ممانعت از اعلام انلاین قیمت روز خودرو و قرعه کشی توانست مانع از رشد قیمت خودرو بشود؟
اگرمیخواهید جلوی رشد قیمت مسکن و خودرو وارز و طلا رابگیرید باید جلوی رشد بی دلیل بورس رابگیرید
قرار است بورس تا کجا رشد کند؟ ایا رشد روزانه ۴-۵ درصد بورس عادی است ؟ برخی میگویند رشد بورس متاثر از رشد دلار است دراینصورت چگونه میتوان رشد ۱۵ برابری بورس در مفابل رشد ۵-۶ برابری دلار را توجیه کرد؟!
اقایان
اقتصاد مثل بادکنک است اگر یکطرف را فشاردهید طرف دیگر متورم میشود
اقایان
بادکنک بورس انقدر بادشده که بزودی باصدای مهیبی خواهد ترکید وخیلیها راکه اکنون سرمست ازسودهای باداورده هستند به خاک سیاه خواهند نشاند
اقایان تاخیلی دیر نشده جلوی رشد بی رویه بورس رابگیرید و از سرکوب بازارهای رقیب ان دست بردارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ساکت شو دلال مفتخور مسکن
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
چپاول و فساد است که اقتصاد را سمی کرده هست!
جلوی خصوصی سازی بی حد مرز را باید گرفت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عبدی :کسی که رهبری را بپذیرد، از دیگران نمی‌پرسد که حالا چه کار کنیم؟ چون حتی اگر دیگران هم چیزی گفتند، در نهایت او است که باید مسئول باشد. اما از یک طرف دیگر، آقای خاتمی نه حاضر است به صراحت و روشنی کنار برود و بگوید من کاری ندارم و خودتان می‌دانید و انجام بدهید،) اقای عبدی متاسفانه فراموش کرده که اقای خاتمی هیجوقت ادعای رهبری اصلاحات را نداشت اما کاریزما و محبوبیتش در اخلاق و رفتار انسانی و اعتقاد به آزادی بیان و در سیاست خارجی (گفتگوی تمدنها) خود بخود او را شاخص کرده است اما ایشان هم به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و همه انهایی که ادعایی دارند باید کمک کنند اگر فیلترها همانها را هم قلع و قمع نکند بهمین خاطر با صراحت نمی تواند چیزی بگوید . بفرض اینکه بروشنی بگوید من نیستم چه چیزی گیر اصلاح طلبان می اید یا چه مشکلی از انها حل میشود ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بهت منفی دادم . چون من اقتصاد دان نیستم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
حتی اگه تحریم های آمریکا هم نبود شما نمیتونستید مملکت رو اداره کنید برای اینکه درس این کار رو نخوندید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عوضش درس استفاده از ثروت مملکت رو خیلی خوب خوندن
meti
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زدی تو خال
آیت اله قوامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
وی درباره نقش تسویه‌حساب‌های سیاسی در این رویه نیز گفت: «مجلس یازدهم که کنترل از راه دور است. یعنی این‌ها که خودشان اختیار ندارند، کسانی که این‌ها را به مجلس رساندند درباره وزرا و … تصمیم می‌گیرند. این نمایندگان با بستن درها و نظارت استصوابی شورای نگهبان و عدم مشارکت مردم به مجلس رسیدند و نمایندگانی نیستند که بتوان گفت مستقل هستند و کارآیی دارند. این سوال‌ها که مطرح ‌می‌شود هم در راستای اهداف همان گروهی است که این‌ها را به مجلس آوردند
پاسخ ها
شاوردی
| Sweden |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بله عالی نوشتی مجلس کنترل ازراه دور از ویدئو دستور میگیرن ومرگ نثار میکنن
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اگر قرار بود حکم هاشو باطل کنند که اصلا حکم صادر نمی کرد
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
از سال اینده خرید و فروش طلا در سامانه ثبت میشود برای جلوگیری از پولشویی!! چرا سال اینده؟؟؟ وقتی میفرمایید سال اینده یاد تحویل اس ۳۰۰ روسیه، تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر یا توقف تولید پراید میفتم که هر کدام سالها طول کشیدند.همین فردا این قانون را اجرا کنید و سقوط قیمت طلا و دلار را بخاطر فروش انها توسط محتکران ببینید. قول میدهم قیمت دلار تا ۱۵ پایین خواهد امد
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
باید اینکار انجام بشه . یعنی سکه یا انگشتر و النگویی خریداری شده و از آن کارمزد و ارزش افزوده و ......کسر میشود ولی بعد از مدتی دوباره فروخته میشود کسورات لحاظ نمیشود و همان طلا فروش دوباره با لعاب کاری همان طلا را به همان کسورات قانونی و به قیمت پایین تر از فروش خریداری و سپس به فروش مجدد میرساند و این سیکل ادامه دارد ممکن هست یک انگشتر چندین بار خرید و فروش شود و هر بار از مشتری کارمزد و ارزش افزوده اضافه شود . این از نظر مالیات با مشکل برمیخورد . یعنی سر مشتری و دولت کلاه میرود
شیخ حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عضو کمیسیون حقوقی: احکام صادره توسط قاضی منصوری و قاسم زاده باطل نمی‌شوند
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این سوال که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دکتر عارف استاد نمونه دانشگاه است . او با ورود به سیاست اعتبار خود را از دست داد و بازیچه همه شد.
درسی باشد برای کسانی که ارزش خود را تباه نکنند.
این قصه ۹۰ درصد مسئولان فعلی است و بجای خدمت در جای خود به سیاست رو آوردند و مملکت مارا بباد دادند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بود و نبود عارف به قول زیباکلام فرقی نمیکنه چون پایگاه رای دیگه ندارن خود اصولگراها هم باختن ولی حالیشون نیست
معلوم نیست آقای عارف چرا رفت مجلس و چی می خواست و اصلاح طلبها هدفشن چیست و دنبال چه هستند
خدا همه متوهمین را شفا دهد
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
چه نقشه هایی برای ۱۴۰۰ دارند می کشند اولا مردم مثل انتصابات مجلس فرمایشی آن را تحریم می کنند و ارزانی خودتان.
دوما تا ۱۴۰۰ حوادث بسیاری روی خواهد داد که ممکن است خیلی محاسبات و پیش بینی ها را بر هم بزند پس اینقدر خوشبین نباشید!!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
منصوری خودش در رومانی به قاضی دادگاه گفته است حکم هایی که صادر کرده است با دستور از طرف کس دیگری بوده است طبیعتا این فرد باید بالاتر از منصوری بوده باشد یا پست و مقام مهمی داشته است که می توانسته است به یک قاضی در قوه قضاییه دستور بدهد چه حکمی را صادر کند با این حساب منصوری فقط یک مهره بوده است اما مردم نگران نباشند مشکلات کشور هم یا از آمریکاست یا از خود مردم یا از فضای مجازی !!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فتیله اش را طبق دستور دارند پایین می کشند
و نمایش تمام شد !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یعنی احکام یک قاضی فاسد معتبر خواهد بود!؟ یعنی چی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
یعنی نداره هر کی ناراحته جمع کنه از ایران بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
وای به حال مردم ما که افرادی با این سطح فکر می خواهند برایشان قانون گذاری کنند. آخه باسواد توی ۲۵ متر آپارتمان میشه از کنار هم رد شد تا این که زندگی کرد؟ وقتی افراد باسواد و کارکشته بدون هیچ دلیلی رد می شوند نتیجه اش می شود این! البته برای طرح ازدواج اجباری شما عالیه
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وقتی از 25 متر صحبت می کنند یعنی در اجرا نهایتا" یک قبر را برای مردن ما در نظر گرفتند
ناشناس
| United States |
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چرانمیشه اگربخواهی میشه، یعنی یک استودیوکه دردنیای غرب ارزوی ذوجهای جوانست خودمن آغاززندگین درچنین منزلی بودوچه خوب بود
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تابناک مدتیه از نویسنده شجاع و حقگویت سید مسلم خبری نیست. اخراجش کردی یا گذاشتی تو اب نمک برای دم انتخابات بعدی؟
پاسخ ها
meti
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یا خودتی یا رفیقشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بهترین مجلس بهترین وزارتخانه ها بهترین قوه قضائیه برای متمولان وکاخ نشینان خودی اگر خودی باشی زندگی در ایران بسیار زیبا است
پاسخ ها
طناز
| Sweden |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
خودی یعنی ریش و داغ پیشونی زندگی مرفه و وتظاهر غیر خودی یعنی مردم مظلوم وزجرکش ومالباخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اصلاح طلبی هم برای سالها سوپاپ اطمینان بود که هر چند سال یکبار موجی را برای کشیدن مردم پای صندوق های رای ایجاد میکرد. متاسفانه با عملکرد بسیار بد مسوولین این سوپاپ هم از دست رفت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
باز بین دو گروه دیگه نمایش راه میندازن
ناشناس
| Germany |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اصلاحطلبان برای اعتماد مردم باید انتخابات را به شیوه قبل را محکوم و تحریم کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
به طور مزخرفی تابناک گیر داده به انتخابات و به ویژه اخبار اصلاح طلبان و لی هرگز به هدفش نخواهد رسید ، انتخابات ریاست جمهوری تون هم مثل مجلس خواهد شد
بهتره خودتون با خودتون رقابت کنید ، کلی هم از پیروزی هاتون کیف کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
1- بمیرم واست آقای امام جمارانی که شما و مردم جماران اینقدر مظلوم واقع شدید!!!! بابا بذارید طبقه دومش رو بسازه!
2- آقای جهانگیری بویژه شما یکی قادر به درک و تمیز سیب پلاسیده از سیب سالم نبوده و نیستید. بیخود هم قیف نیایید.
3- آقای کویتی پور، هنوز ارادتمند هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
خب فرضا روسیه و چین تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را وتو کنند.آیا در عمل حاضر به فروش سلاح های پیشرفته مانند جنگنده های نسل جدید و تانک و پدافند هوایی به ایران هستند یا باز هم نمی فروشند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Latvia |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
من از روزی میترسم که دانشمندان سازنده این سلاحهای مرگبار بخوان اثار اونها رو روی انسانها و نباتات و نسلهای اونها بررسی و مطالعه کنن و اون روز وای به مردم بیچاره ایران و عربستان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
آقایان مسئولین این ره که تو میروی به ترکستان است
نکنید و به راه درست برگردید مردم تحت فشار شدید هستند
ترامپ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تورم وگرانی کشوربه مرز انفجار رسیده،اونوقت اخبار مثلا رسانه های ما اصلاح‌طلب واصولگرا،خاشقچی،جرج فلوید وجدیدا تاجگردون!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عده ای عمدی ،و یا سهوی دارند به کشور ،و مردم ایران خیانت میکنند ،آنهم بنام انقابی که مردم ایران الخصوص قشر تحصیلکرده ،و متوسط جامعه آنرا به ثمر رسانیدند ؟،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
روزی گذشت پادشهی از گذرگهی

فریاد شوق بر سر هر کوی و بام خاست

پرسید زان میانه یکی کودک یتیم

کاین تابناک چیست که بر تاج پادشاست

آن یک جواب داد چه دانیم ما که چیست

پیداست آنقدر که متاعی گرانبهاست

نزدیک رفت پیرزنی کوژپشت و گفت

این اشک دیدهٔ من و خون دل شماست

ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است

این گرگ سالهاست که با گله آشناست

آن پارسا که ده خرد و ملک، رهزن است

آن پادشا که مال رعیت خورد گداست

بر قطرهٔ سرشک یتیمان نظاره کن

تا بنگری که روشنی گوهر از کجاست

پروین، به کجروان سخن از راستی چه سود

کو آنچنان کسی که نرنجد ز حرف راست
پاسخ ها
کفائی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
خانم اعتصامی روحت شاد زبان مردم مظلوم بودی
ناشناس
|
Latvia
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
وقتی میگوییم شورای نگهبان قبل از مردم رییس جمهور را انتخاب میکنند بعضی متوجه نمیشوند و باز به مردم میگویند خودتان انتخاب کردید.گزینه های سال ۹۶ اینگونه چیده شده؛ اول جناب رییسی که از ۱۹ سالگی در قوه قضاییه بوده و کار اجرایی نکرده . گزینه دوم میر سلیم که معتقد است تنها فرد با شعور روی کره زمین است و به گفته وی مطبوعات شعور استفاده از ازادی را ندارند. گزینه بعدی ما گلهای خندانیم.و رای من همچنان روحانی. همچنان از رایم بین گزینه های موجود دفاع میکنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اقای همتی زندگی منو نابود کردی ، من به حرفت گوش دادم و سرمایه ام رو اوراق مشارکت خریدم و سرمایه ام طی یکسال فنا شد در صورتی که اگه ارز خریده بودم سرمایه ام ۳ برابر بود ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Latvia |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دروغگو ارز تازه رسید ۱۹ تومن دو سال قبل که تو خریدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
حماقت کردی به حرف همتی گوش کردی ف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هرکی به حرف اینا گوش بده دارایی اش را از دست میده ما هم به حرفشون گوش دادیم از بانک مرکزی یکساله سکه پیش خرید کردیم با شرط معاف از مالیات بعدا نقره داغمون کرد ند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
داش عزت مردم این تغییرموضعت رو باور نمی کنن . تو با همون 10 سال ریاستت بر صداوسیما بین مردم شهرت داری و عملکرد 10 ساله ت رو دراونجا می بینن . به قول اون ضرب المثل که طرف کلی زمینه چینی می کنه که بهش بگن حاج علی و طرف می گه : عجب سرگذشتی داشتی کل علی .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بورس بازان و دلالان سکه و ارز تا با کمک همتی کشور رو به ورطه نابودی نکشند دست بردار نیستند ، مجلس انقلابی هم نیامده کشور به ونزولایی شدن نزدیک تر شده ؟ مرغ ۲۰ هزار تومانی دلار ۲۰ هزار تومانی سکه ۸میلیونی ،ارمغان مجلس جدید ، خدا به خیر کنه اگه دولت بخاد انقلابی بشه؟؟ یه از خدا لی خبری هم بخاطر این اوصاع استعفا نمیده؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مشکل که بورس و طلا و ارز بازان نیستند مشکل مدیریت است هنوز اینو متوجه نیستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دولت روحانی و مجلس قبلی میخواستند کاری کنند ولی انتصابیون جلوش ایستادند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فرافکنی و فرار از مسئولیت کاسبی خوبیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
داشتن ریش و تسبیح و پیرا گرد و پیراهن یقه گرد و انگشتر نگین شاخص های اخلاقی بحساب نمیایند بلکه این مقولات شخصی هستند. اینها مشکلات مردم را حل نمیکند . این موارد حتی جز محاسن اخلاقی هم بحساب نمیایند بلکه تعریف ایدولوزیک هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
من رهبری عزیز عاجزانه تقاضا دارم هر چه سریع تر دستور سامان دهی بازار پر تلاطم ارز رو بدهند مردم دارن نابود میشن
پاسخ ها
رضا صدر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگر از این دستورات کاری ساخته بود که الان ایران کشور اول دنیا بود. مشکل از با دست پس زدن و با پاپا پیش کشیدن است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شورای نگهبان چون تفسیر قانون اساسی و تایید صلاحیت بالاترین مقام سیاسی و رد و تایید قوانین مجلس دخالت مسقیم دارد باید این نهاد پاسخگو باشد.. چون شورای نگهبان به جا احزاب تصمیم میگیرد . ایا پاسخگو هست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به یاری خدا در دادگاه پاسخگو خواهند بود !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بعد ۴۱ سال به آرزوی تهیه خانه های ۲۰ متری برای مردم فکر میکند. عالیه همینطور پیش بریم باید دنبال سوراخ موش برای زندگی بگردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
همین هم نمایشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اهداف انقلاب چه بود؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عدالت . آزادی . دمکراسی .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هدف تصاحب زندگی مردم بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
(چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان‌های ۲۵ متری برای زوج‌های جوان) کارتن ضد آب دو نفره بدهید ما راضی هستیم
ناشناس
|
France
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آفای دهنوی که دانشگاهی هستندبابدبدانندکه افرادعادی آنقدرسرمابه ندارندکه زمین آنهم درشهرهای بزرگ بخرندمسکن بسازندوزندگی کنندبایستی سرمایه داران چنین کنندمثل تمام کشورهای پیشرفته دنیا حالاکدام سرمایه داری میآیدسرمایه گذاری کندوچندسال سرمایه اش راروی زمین قفل کندواگرفروش نرفت واجاره نرفت مالیات وجریمه بدهدمسلماپولش رایاارزوطلا میخردویاخارج میبردکه هیچ سودی بحال مملکت نداردبلکه آخرش ضرراست ونتیجه بعدازچندسال کمبودمسکن وگرانی سرسام آورامیشوداین قانون اگراجراشودنتیجه معکوس میدهدشمابجای تنبل پروری مردم راتشویق به تلاش بیشتروبانکهاراترغیب بدادن وامهای کم بهره درازمدت به سازنده وخریدارکنیدکه تولیدکارشودونه اینکه تشویق به بیکاری وفرارسرمایه ها....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به عنوان کسی که از سال ۷۶ در هر انتخاباتی به اصلاح طلبان رای دادم و از رای ام تا سال ۸۸ دفاع هم میکنم، میگویم گفتمان اصلاح طلبی با خاتمی به بلوغ رسید و با دست خود ایشان از صحنه سیاسی کشور محو شد
علیرضا نیکرو
|
United States
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وزارت بازرگانی باید هر چه زودتر تاسیس شود جهت نظارت بر قیمت کالا و خدمات
بی خانه
|
United States
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نمیشه که هی شهرها را گنده تر میکنید بعد وسط شهر میلیونها آپارتمان خالی افتاده! جلوی دلالی املاکی ها را بگیرید فرآیند خرید و فروش را مثل بقیه دنیا کنید که دلال نتونه کاری کنه! هر کی گرون فروخت مالیات بیشتر بده، نقدینگی را باید کنترل کنید و با دنیا آشتی کنید تا روابط عادی باعث رونق اقتصاد بشه! بافت فرسوده را بازسازی کنید با مشارکت خود مردم و‌فکر دلالی دولتی نباشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اقای عارف اصلا ح طلبی و اصول گرایی دیگر رنگی ندارد به فکرنجات کشور و ملت باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سوال بسیار ناخوش آیند:
آیا قاضی منصوری حکم اعدام صادر کرده بود؟ آیا حکم اجرا شده است؟
#برای_سربنلدی_کشورم_رای_نمیدهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
#برای_سربنلدی_کشورم_رای_نمیدهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مملکت رو ویران و مردم رونابودکردید.عارف استفا بده یا نده واسیه کی اهمیت داره مردم دارند از گرسنگی عذاب میکشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از روز دومِ بیعت با امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاةوالسّلام، این بزرگوار درباره‌ی قطایعی که قبل از ایشان به این و آن داده شده بود فرمود: «واللَّه لو وجدته تزوّج به النّساء و ملک به الاماء(۲)»؛ به خدا اگر ببینم املاکی را که قبل از من به ناحق کسانی به شما داده‌اند و مهریه زنانتان قرار داده‌اید، یا با پول فروش آن، کنیز خریده‌اید، ملاحظه نمی‌کنم و همه‌ی آنها را برمی‌گردانم. آن‌گاه شروع به اقدام کرد و آن دشمنیها به‌وجود آمد. شجاعت از این بالاتر! در مقابل لجوجترین افراد، شجاعانه ایستاد. در مقابل کسانی که در جامعه‌ی اسلامی نام و نشانی داشتند، شجاعانه ایستاد. در مقابل ثروت انباشته شده در شام که می‌توانست دهها هزار سرباز جنگجو را در مقابل او به صف آرایی وادار کند، شجاعانه ایستاد.۱۳۷۴/۱۱/۲۰ خطبه‌ نمازجمعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: پیشنهاد می‌کنم که پرونده این روزنامه‌نگاران دو باره بازنگری شود. حتی نمی‌گویم که حکم را نقض کنند تا قاعده حقوقی نقض شود، ولی می‌توان رسیدگی کرد و حرف‌های آنان را شنید و در این مورد از آنان دلجویی کرد. در واقع آنان مرارت‌های این احکام را چشیده‌اند و این بررسی مجدد بیشتر با هدف بازسازی اعتبار احکام گذشته است.
پس رای تجدید نظر چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آقایان عزیزی که نظر میدید آپارتمان 25 متری را ، حضرت عباسی آقازاده شما در آپارتمان 25 متری زندگی میکنه یا باید 250 متری باشه!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اصلا این آقای عارف کارامدی هم داشته که مثلا استعفاش مهم بوده باشه؟! بعضی آدما مرده زندشون یکی است این عارف هم یکی از اونا است!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
جام جهانی قطر آلودگی هوا روز جهانی معلولین میترا حجار روز دانشجو جاماندگان سهام عدالت
آخرین اخبار