بازدید 40222
دو هزار و دهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

نظر فعال اصولگرا درباره نقش احمدی‌نژاد در مجلس آینده / انتقادات تند و کنایه آمیز قاضی‌پور از حقوقدان شورای نگهبان / مطهری: آقای کدخدایی به نظام ضربه زدید

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند : توضیحات ظریف درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا / نامه وزیر معزول صمت به روحانی؛ علت برکناری افشا شد / عزل حقوقدانان شورای نگهبان از سوی مجلس امکان‌پذیر می‌شود و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۷۷۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳ 11 May 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
عزل حقوقدانان شورای نگهبان از سوی مجلس امکان‌پذیر می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس به پیشنهاد محمدجواد فتحی رای دادند که بر اساس آن حقوقدانان شورای نگهبان مشمول ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس و تبصره‌های آن می‌شوند؛ بنابراین، اعتراض نمایندگان به عملکرد اعضای حقوقدان شورای نگهبان با تقاضای کتبی ۲۵ نفر یا به درخواست کمیسیون آیین نامه داخلی صورت می‌گیرد و پس از تشکیل هیات رسیدگی به اعتراض از سوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی موضوع رسیدگی می‌شود و در صورتی که اکثریت اعضای هیات رای بر عدم صلاحیت فرد مورد اعتراض دادند عضویت وی تعلیق خواهد شد. سپس گزارش در جلسه غیرعلنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در جلسه علنی مجلس به رای گذاشته خواهد شد و در صورت رای مجلس به رد صلاحیت فرد، وی مستعفی شناخته خواهد شد. در جریان بررسی این پیشنهاد برخی نمایندگان عنوان کردند که در حال حاضر مجلس امکان نظارت بر عملکرد اعضای حقوقدان شورای نگهبان و امکان عزل آن‌ها را ندارد که با تصویب این پیشنهاد این امکان فراهم شد. /ایسنا

سفیر ایران در کاراکاس ارسال طلا از ونزوئلا به ایران را تکذیب کرد

حجت‌الله سلطانی سفیر کشورمان در کاراکاس در گفت‌وگو با شبکه کونتراپونتو در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ونزوئلا گفت: همکاری دولت ایران با ملت ونزوئلا در موقعیت بحران تقویت شده است. سلطانی در این باره اظهار کرد: اکنون روابط ما به ویژه از نظر همکاری تجاری قوی‌تر از همیشه است. ما در اینجا هستیم تا جایی که می‌توانیم با مردم ونزوئلا همکاری کنیم. ما از کشور‌هایی که تحت تحریم بیگانگان هستند، حمایت می‌کنیم. او در ادامه در پاسخ به این که آیا متخصصان فنی ایرانی در پالایشگاه‌های ونزوئلا حضور دارند، بیان کرد: من حضور متخصصان فنی ایران در پالایشگاه‌های ونزوئلا را تکذیب می‌کنم. کارشناسان فنی ما در این کشور حضور ندارند؛ اکنون هیچ نیازی به آن وجود ندارد، چراکه کارشناسان فنی در زمینه نفت به تعداد کافی در ونزوئلا وجود دارد. اگر در آینده نزدیک همکاری فنی ما لازم باشد، ما آماده‌ایم که کمک کنیم. سلطانی همچنین درباره این که آیا ایران به ونزوئلا بنزین فرستاده است، توضیح داد: تا به امروز، از ایران بنزین به ونزوئلا انتقال داده نشده است. دولت دو کشور مذاکراتی در زمینه همکاری‌های تجاری دارند، اما تا به امروز سوخت ایران به ونزوئلا نرسیده است. سفیر کشورمان در کاراکاس با رد ادعای برخی رسانه‌های غربی مبنی انتقال طلا از ونزوئلا به ایران گفت: ارسال مقدار عنوان شده ۹ تن طلا توسط دولت ایران را تکذیب می‌کنم. این یک شایعه بی‌اساس و محصول دام‌های رسانه‌ای بوده و کاملا نادرست است. /ایسنا

مطهری: آقای کدخدایی به نظام ضربه زدید

نماینده تهران در مجلس به توئیت انتقادی سخنگوی شورای نگهبان در مورد نظارت استصوابی واکنش نشان داد. روز گذشته بود که عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی کنایه‌ای به علی مطهری، مخالفت با نظارت استصوابی را مصداق فرار از قانون و آنارشیستم دانست. در همین رابطه علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: «آنارشیسم نحوه اجرای نظارت استصوابی توسط شورای نگهبان یعنی ملاک قرار دادن امیال و گرایش‌های فردی چند تن از اعضا‌ی شورا در بررسی صلاحیت نامزدهاست نه اعتراض به این رفتار. آقای کدخدایی! بهتر است از ملت به خاطر ضربه زدن به نظام عذرخواهی کنید.»
 
انتقادات تند و کنایه آمیز قاضی‌پور از حقوقدان شورای نگهبان

قاضی‌پور گفت: حقوقدانان شورای نگهبان در صداوسیما به ما می‌گوید فاسد، اما صداوسیما به ما ظلم کرد و اجازه نمی‌دهند از خودمان دفاع کنیم. نادر قاضی پور نماینده ارومیه در جریان بررسی اصلاح آئین نامه داخلی مجلس درباره نحوه معرفی حقوقدانان شورای نگهبان، گفت: من با معرفی برخی حقوقدان‌ها مخالف هستم و این را بار‌ها گفته‌ام و دو باره نیز از رئیس قوه قضائیه می‌خواهیم حقوقدانانی معرفی کنند که خوب و ماهر معرفی می‌کنند و به ویژه از ایشان می‌خواهیم حقوقدانانی از دانشگاه‌های ایران و نه فارغ التحصیلان خارج به خصوص انگلیس روباه پیر را معرفی کنند. او با بیان اینکه این را می‌گویم که به گوش ابراهیم رئیسی برسد، ادامه داد: ما در مجلس آینده نیستیم، اما نمایندگان به حقوقدانانی رای بدهند که اصل بی طرفی را در بررسی صلاحیت نمایندگان رعایت کنند. نماینده ارومیه گفت: هرچند ما شش نفر از آن‌ها را ما انتخاب کردیم و ما آن‌ها را اصلح می‌دانستیم هرچند یکی از آن‌ها در صدا و سیما ۹۰ درصد نمایندگان را فاسد اعلام کرد اگر ما فاسد هستیم او از ما فاسدتر است چرا که ما او را انتخاب کردیم صدا و سیما به ما ظلم کرد و اجازه دفاع به ما نداد. او گفت: من از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم حقوقدانانی معرفی کند که ولایتمدار باشند و افرادی باشند که در زمان هشت سال دفاع مقدس در جبهه مشغول بودند و نه در انگلستان مشغول درس خواندن.
 
دفاع تمام قد ذوالنور از عملکرد رحمانی‌فضلی در حوادث آبان ۹۸
 
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوادث آبان سال ۹۸ وزارت کشور و شخص وزیر به صورت شبانه روزی تمام تلاش خود را مصروف داشتند که حادثه‌ای رخ ندهد و اگر حادثه‌ای روی داد کمترین هزینه را داشته باشد. مجتبی ذوالنوری در جلسه علنی علنی امروز- دوشنبه- در تذکر با اشاره به اظهارات اخیر علی مطهری درباره حوادث آبان، اظهار داشت: اخیراً برادر عزیزم آقای دکتر مطهری اظهار کرد که وزیر کشور عامل کشتار حوادث بنزینی سال ۹۸ بود که جا دارد از موضع کمیسیون امنیت ملی و عضو شورای امنیت کشور که از نزدیک شاهد اتفاقات بودند، توضیحاتی ارائه کنم. وی افزود: در زمان این حوادث شاهد تلاش‌های وزیر کشور بودم، این مطلب واقعیت ندارد و انصافاً دستگاه‌های ذی ربط از جمله وزارت کشور و شخص وزیر به صورت شبانه‌روزی تمام تلاش خود را مصروف داشتند که حادثه‌ای رخ ندهد و اگر حادثه‌ای روی داد کمترین هزینه را داشته باشد.
 
نظر فعال اصولگرا درباره نقش احمدی‌نژاد در مجلس آینده

قدیری ابیانه در ادامه با گفتن اینکه «احمدی‌نژاد در مجلس یازدهم پایگاهی ندارد» افزود: حضور چهره‌هایی چون حاجی‌بابایی، شمس‌الدین حسینی و نیکزاد را در مجلس نباید به حساب احمدی‌نژاد گذاشت و تصور کرد که او در مجلس بعدی حرفی برای گفتن دارد. در واقع حضور افراد در دولت نمی‌تواند نشانه‌ای از وابستگی‌شان به رئیس دولت باشد. همان‌طور که شهید رجایی در دولت بازرگان حضور داشت و بهزاد نبوی هم معاون شهید رجایی بود، یکسری از افراد هم برای خدمت به نظام با احمدی‌نژاد همکاری کردند.او توضیح داد: مشکل اصولگرایان با محمود احمدی‌نژاد این است که ایشان دچار انحراف فکری شد و به همین دلیل اتحاد دوباره اصولگرا‌ها با احمدی‌نژاد با هر عنوان و موضوعی بعید است. البته قویاً معتقدیم، او از فساد مالی مبراست و تنها مشکلش منحرف شدن به لحاظ عقیده است که البته مشکل کمی هم نیست.محمدحسن قدیری ابیانه در پایان گفت: گاه شنیده می‌شود که عده‌ای از افراطی‌گری در مجلس یازدهم ابراز نگرانی می‌کنند. در پاسخ به آن‌ها باید گفت، دلسوزی به معنی تندروی نیست. تندرو‌ها کسانی بودند که در زمان حمله به آمریکا پیشنهاد دادند ایران به حمایت از صدام وارد فاز نظامی شود.
 
روایت رهامی از شعار‌های زنده باد و مرده باد در مجلس نهم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مجلس دهم توانست کشور را به آرامش برگرداند و این آرامش را به جامعه القا کند و از این جهت موفق بود. حجت‌الاسلام و المسلمین محسن رهامی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که برای ارزیابی عملکرد مجلس دهم باید آن را با مجالس پیشین به خصوص مجلس هشتم و نهم مقایسه کرد، افزود: مجلس دهم توانست کشور را به آرامش برگرداند و این آرامش را به جامعه القا کند و از این جهت موفق بود. در مجلس نهم به یاد داریم که صحن مجلس به محل شعار‌های زنده باد و مرده باد و پمپاژ ناآرامی و بداخلاقی به جامعه بود، ولی مجلس دهم این ایراد را رفع کرد.

وی اظهار کرد: من در زمان انتخابات ۹۴ رئیس کمیته ائتلاف و رایزنی شورای عالی اصلاح طلبان بودم و در آن دوره به صورت فردی یا با جمعی دیگر از اصلاح طلبان به استان‌های مختلف سفر کرده و مردم را برای حضور در انتخابات تشویق می‌کردم. سال گذشته که چند سفر به استان‌ها داشتم، متوجه شدم حضور مثل قبل نیست، زیرا مجلس دهم نتوانست توقعات آن‌ها را برآورده کند. الان ما هم باید مسئولیت افرادی که با لیست امید به مجلس رفتند را بپذیریم.

این فعال سیاسی با بیان این که مجلس اقداماتی مثل اصلاح قانون انتخابات که اکنون شروع کرده را باید در سال ۹۵ انجام می‌داد، خاطرنشان کرد: توجه به مسائل اقتصادی جامعه، کنترل قیمت‌ها، توزیع عادلانه ثروت کشور و تعمیق عدالت کار‌هایی بود که مجلس باید انجام می‌داد که کمتر به آن توجه کرد. مجلس دهم همچنین گزارش نداد که چند درصد از وعده‌های خود را عملی کرده و با چه مشکلات و موانعی مواجه بوده است. رهامی در ادامه خاطرنشان کرد: مجلس در حوزه‌هایی هم موفق عمل کرد، اما تعدادی از کسانی که با لیست امید به مجلس رفتند برای این که در دوره بعد رد صلاحیت نشوند در مجلس سکوت کرده یا خط خود را از اصلاح طلبان جدا کردند. فراکسیون امید هم انسجام لازم برای پیگیری وعده‌های خود را نداشت. برخی نمایندگان هم دنبال منافع شخصی رفتند؛ هرچند شمار آن‌ها کم بود، اقدام آن‌ها برای کل نمایندگان مجلس بد تمام شد.

وی در پایان چنین ابراز عقیده کرد: اختیارات مجلس در قانون اساسی مشخص بوده و بسیار بیشتر از اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام است، اما نهاد‌های موازی یا شورا‌ها در این سال‌ها قوی شده و در مقابل مجلس تضعیف شد و اختیارات مجلس در اختیار این نهاد‌ها قرار گرفت. خود نمایندگان هم در این زمینه کوتاهی کردند. در تهران ۷۰ درصد مردم پای صندوق رای نیامدند. عدم استقبال از انتخابات هم به عملکرد سایر نهاد‌های نظام و هم به خود عملکرد مجلس دهم برمی گردد. توقعی که مردم و جریان اصلاحات در این چهار سال داشت، محقق نشد و آن‌ها دیگر به پای صندوق رای نیامدند و منتخبین هم با یک رای اقلیت به مجلس رای یافتند و همین نرخ مشارکت باعث شد که مجلس یازدهم هم عقبه قوی نداشته باشد.
 
نامه وزیر معزول صمت به روحانی؛ علت برکناری افشا شد

وزیر برکنار شده صمت در نامه‌ای به رئیس جمهور از تهدید واعظی در صورت رای نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد! متن نامه رضا رحمانی وزیر عزل شده صنعت خطاب به رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، حتمأ مستحضرید در تاریخ ۱۷/ ۲ / ۱۳۹۹ جناب آقای واعظی با اینجانب تماس و تهدید کردند در صورت رأی نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی شما برکنار خواهید شد و لازم است در این فرصت با لابی، نمایندگان خصوصا نمایندگان آذری زبان را قانع و برای این طرح رأی بگیرید بنده هم عرض کردم مجلس که زیر نظر بنده نیست و بنده مشکلی با موضوع ندارم.
امروز ۲۲/ ۲ /۱۳۹۶ که اینجانب در جلسه توسعه صادرات دفتر معاون اول محترم حضور داشتم مجددأ جناب آقای واعظی تماس گرفتند و اعلام نمودند استعفاء بدهم.
به استحضار میرسانم اینجانب حجت شرعی برای استعفا نمی‌بینم و کماکان مثل ۱۹ماه و سالیان گذشته با تمام توان آماده خدمتگزاری بوده و بویژه در شرایط سخت کشور و تجربیات گرانبهایی که اندوخته ام کماکان آماده فداکاری و خدمتگزاری شبانه روزی به مردم عزیزمان هستم از اینکه در دوره حدود ۱۹ ماهه مسئولیت اینجانب علیرغم برنامه ریزی‌های دشمنان نظام و انقلاب برای تعطیلی تولید کشور به مدد الهی و تلاش شبانه روزی همکاران صدیقم نسبت به حفظ، افزایش و رونق تولید و تأمین کالای اساسی و مایحتاج عمومی کشور به ویژه عبور از تحریم‌ها و حوادث مختلف و علی الخصوص بحران کرونا که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است به خود می‌بالم و در تعجب هستم که چرا علیرغم حصول نتایج درخشان و قابل افتخار می‌بایست اینگونه بنا به انگیزه‌های سیاسی تحت فشار قرار گیرم.
در هر حال هر تصمیمی بگیرید برای اینجانب محترم است و کماکان خود را خدمتگزار کوچک و عاشق ملت بزرگ ایران و سرباز ولایت میدانم.

رضا رحمانی
 
توضیحات ظریف درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا

وزیر خارجه درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا توضیحاتی ارائه کرد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا بدون هیچ پیش‌شرطی گفت: آقای ربیعی امروز توضیحات خود را درباره تبادل زندانیان مطرح کردند، بنده مهر سال ۹۷ بر اساس تصمیمی که گرفته شد در نیویورک اعلام کردم جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تمامی زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشور‌ها با فشار آمریکا زندانی هستند با تمام زندانیان آمریکایی مبادله شوند. این صحبت و مذاکره‌ای بوده است که ما درباره مبادله زندانیان داشته ایم.
 
او ادامه داد: از آن زمان آمریکایی‌ها تاکنون به آن پاسخ نداده اند؛ بنابراین صحبت‌های آقای ربیعی در ادامه همین صحبت هاست.وزیر امور خارجه تصریح کرد: خواستار آزادی تمام کسانی که در ایران دستگیر و تمام کسانی که به درخواست آمریکا در کشور‌های مختلف به دلایل غیر منطقی مانند عبور از تحریم‌های غیر قانونی آیلات متحده دستگیر و زندانی شده اند، هستیم. وزیر امور خارجه با بیان اینکه آقای «سیروس عسکری» از اتهامات واهی آمریکا تبرئه شده‌اند، تصریح کرد: وزارت خارجه ایران به شدت پیگیر فراهم کردن شرایط بازگشت او به کشور است. ظریف با بیان اینکه آقای عسکری در حال حاضر آزاد هستند، اما مشکل اقامتی دارند، تأکید کرد: در صورت اطمینان از منفی شدن تست کرونای آقای عسکری، وی با اولین پرواز به ایران بازمی‌گردد.
تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۶۰
انتشار یافته: ۷۰
این چه رسمیه که چندین خبر در حوزه های مختلف رو در یک بسته خبری قرار میدین؟ من تابناک قدیم رو بیشتر دوست داشتم، که فقط یک خبر در یک لینک جا میشد، حالا میخواین خبر بیشتری بذارین نهایتا 3 تا خبر در یک لینک باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
به نظرم بسته خبری چیز جالبیه
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
دقیقا!
من هم از موقعی که اینطوری شده دیگه خیلی کمتر تابناک رو بهش سر میزنم!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
نظر بالا را درست میدانم و انعکاس نظر خوانندگان برای یک بسته متفاوت بوده و امکان نظر دادن برای همه انها مقدور نبوده و اصلا بعضی خبرها اهمیتی نداره ولی خواننده مجبور به دانلو همه بسته خبری بوده که نفع مخابرات و ضرر خوانندگان را داشته قبلا هم این را تذکر دادیم ولی تابی مثل اینکه با مخابرات دست به یکی هست که مصرف خوانندگان بره بالا میگید نه پس به نظر خوانندگان همیشگیتان احترام بگذارید و اجرا کنید
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
از اصولگرایان چه در فضای مجازی و فضای حقیقی این پرسش را دارم که شماها وقتی اینقدر از چهارچوب مدینه فاضله و کشور فاضله دفاع میکنید . لوازم اجرای این فاضله بودن کشور چی هست . ایا با پند و اندرز یا با زور و اجبار . اگر پند و اندرز و نصیحت باشد خود ناصح بیان باید اخلاقش،خوب باشد بطوری که حتی به حق . حق ندار در گوش شهروندی سیلی بزند . اگر زور هست . پس با دمکراسی در تضاد هست . چون معیار اصولگرایان در حقوق شهروندان رصایت مردم‌ملاک نیست . بنابراین اصولگرایان دنبال چه ارمان و اهدافی هستند . آیا میشود همه ملت و کشورها را نماز خوان بار اورد . ؟ اگر نخواندن چی ؟ اگر به مسجد نرفتن چی ؟ اطاعت نکرد یا تنبیه میشود یا تدکر میکیرد یا زندان‌میرود ..‌‌یعنی طی یک قرن تمام ملت پرونده دار خواهند شد ...‌‌
حال آدم از این همه بی تدبیری ، بی فکری ، مجادلات سیاسی و جناحی به هم می خوره
عملكرد شوراى نگهبان در برخورد با كانديداهاى مجلس شوراى اسلامى و خبرگان رهبرى بخصوص اظهارات غير حقوقى آقاى كدخدايى ضربه به جمهوريت نظام و فاصله گيرى با مردمسالاوى است .
همه مردم کاملا اگاهند که دور دوم ریاست جمهوری روحانی تصمیم گیرنده واعضی بودوهست وخود روحانی متوجه این استباه فاحش نشد.زمانی خواهد فهمید که دیگر هیچ وجهی نخواهد داشت.
تو مطهری و دیگر یارانت در مجلس به نظام ضربه زدین و از مردم عذر خواهی کنید که دولت را وادارش نکردین قانون اجرایی را کامل را عمل کند که الان وضع مملکت این طوری شده
معلوم نیست پشت پرده این دولت چی می گذرد که این قدر روی این مسئله وزارت بازرگانی پافشاری می کند و حتی هیئت رییسه مجلس هم با دولت...... می کند و نمایندگان را می خواهد دور بزند تا این وزارت تشکیل شود
جالبی ان هم این است که از وقتی این وزارت خانه ادغام شد با صنعت ایران در خیلی از زمینه ها خود کفا شد و واردات ان ها فقط برای تنظیم بازار وارد می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
وزارت بازرگانی نبض در امد است!
خیلی جالبه که وقتی پست وجایگاه هر کدام از این مسئولین را از او میگیرند چه وا اسلامای سر میدهند.وجالبتر اینه همگی تشنه خدمتند تا دقیقه نود زندگی.اصلا نه خسته میشوند نه بازنشسته.
پاسخ ها
سید ح
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
وزیر گند زده با قیمت های نجومی خودرو ها حال یقه می دارند.
سخنان امام را در مورد منصب دارن گوش نکرده اند.
اقای رحمانی وزیر محترم؛هر چند اقای واعظی را مشاوری توانا در حد کشور بزرگ ایران برای رییس جمهور نمیدانم اما حضرتعالی در بخش خودرو بسیار ضعیف عمل کردید به مردم ظلم کردید؛ جانهای بیشماری علاوه بر پرداخت ماحصل یکعمر دسترنج و شیره جانشان با خرید خودروهای نا ایمن داخلی به دیار ابدی رهسپار شدند و همین یک مورد در هر کشوری کافیست تا مقام مسئول برکنار شود. تجربیات گرانبهای خود و اینهمه شیفتگی به خدمت را در جای دیگری بکار ببرید. وقتی خودروهای چینی و به روز دنیا با ده هزار دلار قابل خریداری هستند چطور خودروهای بیکیفیت و نا ایمن و قرن بیستمی پژو پراید و ال۹۰ و پارس و....در ایران بیش از ۵ هزار دلار قیمت دارند انهم در جایی که دستمزد کارگر و قیمت تمام شده اتومبیل بر اساس هزینه انرژی و مواد اولیه مثل اهن و پلاستیک از تمام دنیا کمتر است؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مدت زیادی نبود که وزیر شده بود
ناشناس
| Pakistan |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
این وزیر خیلی بی جنبه و غیر حرفه‌ای با موضوع برخورد کرده...البته برخورد وی با ریس جمهور حکایت از انتخاب اشتباه وی از اول دارد...
چه زمانی حرف های اقای مطهری درست بوده که این دفعه درست باشد؟
ایشون فقط در مجلس کارش سو ظن به این و ان بود و ایجاد دو دستگی برای کشور
شما یک دفعه انتقاد شنیدین ایشون از رییس جمهور کند؟
اصلا چند نمونه از کار مهم ایشون که به خاطر ان نماینده شدن بگو انگار کار ایشون در مجلس حرف زدن است و مانند یک مجری فقط حرف می زند و وقتی هم طرحی ارائه می کند مانند این روزها همه ان خلاف قانون اساسی است و انگار به وظیفه نمایندگی و ایین نامه مجلس با این که چند دوره هست نماینده است اشنایی ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
"سوءظن به این وآن
فکر کنم باکریمی قدوسی اشتباه گرفتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
کریمی قدوسی کمتر و ایشون بیشتر سو ظن می زنندو هر دو با هم مثل هم به درد نمی خورند
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
اقای مطهری در این برهه تنها نماینده ایست که از حقوق مردم گر چه ناقص دفاع می کند
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
منطورت اینکه مطهری هم در دستش چماق بکیره بزنه تو سر نماینده اصولگرا . مگر در مجلس نخبگان و سیاستمداران و با شخصیت ها انتخاب نمیشن ؟ مجلس جای کرز و مشت و لگد که نیست . زبان و بیان و نطق و سوادو معلومات سیاسی هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
23:3
فعل سوءظن " داشتن" است و نه "زدن"
سوءظن داشتن سوءظن زدن
آن "تهمت زدن" است
وکیل الدوله های لیست امید در این 4 سال، حتی یکبار برای پراید 90 میلیونی و بنزین 3 هزارتومانی، نطق آتشین نداشتند، حالا به توصیه پدرخوانده های بیرونی نطق های آتشین می‌کنند.. ان هم نه برای معیشت مردم، بلکه برای حصر و شورای نگهبان و کنسرت..
همین بیگانه بودن با خواست های اصلی مردم، باعث شد که علیرغم حمایت رسانه ای گسترده خارجی مثل بی بی سی از اصلاح طلبان، سر لیست اینها 80 هزار رای بیاورد...
انداختن این شکست به گردن شورای نگهبان، چشم بستن بر واقعیت هاست..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
سر از برف بیرون آور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
شما انگار کلا توی ایران زندگی نمیکنی؟! سر جریان بنزین که مجلس دور زده شد وقتی هم طرح اصلاح با فوریت داده شد کلا مسکوت موند!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
طرح بنزین برای چند سال قبل بوده که خود مجلس تصویب کرده که هر سال یک درصدی افزایش دهند ولی مجلس و دولت با هم ان را مسکوت گذاشتند و بعد هم بقیه ماجرای سال قبل
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
یک ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری دولت روحانی تصمیم گرفت که بنزین و مشتقات نفت را گرانتر کند اما مجلس مخالفت کرد . یادتان هست ؟
تابناک چه خبر از توییت سخنگوی بهداشت که لیست کشورهایی که پرواز می کردن به چین و ووهان سانسور کردی و در خبرهای امروزت نیاوردی؟
درکت می کنم با این که خیلی کوشیدی شرکت هواپیمایی داخلی و ایران را مجرم تلقی کنی و کشورهای دیگر را ناجی ولی خدا خواست برعکس شد و این ایران بود که کمترین پرواز را به چین داشت ولی همان کشورهای دیگر جهان بیشترین پرواز
بارها گفتم دنبال افراد و روزنامه و رسانه های ورشکسته نرو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ویروس کرونا با کشورهای انگلیسی زبان دشمنی بیشتری داره .
ولی با نژاد زرد مهربان تر عمل می کنه.
ظاهرا با کشورهای سرمایه داری دشمنی بیشتری داره .
یا شاید ضد سرمایه داری است.
مرگ بر امریکا
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
چه ربطی داره آی کیو؟
علی
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مرگ بر انگلیس خسارت بگیر
بمیرم برات که انقدر مظلومی آقای رحمانی ؟! بنده و پنج هزار ثبت نام کنندگان خودروسازی ... نزدیک 2 سال شاهده مانع گذاری و سنگ اندازی برخی در پرونده تخلف این شرکت هستیم که نزدیکی و ذینفع بودن به ذهن آدم خطور میکنه !!
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
از این موضوع اطلاعی ندارم ولی این آدم دنبال جنجاله...
یه وزیر برکنار شده حالا بحق یا نه هیچ نامه نوشته من تکلیف شرعی ندیدم استعفا بدم ! فداکاری میکنم و تجربیات گهر بارم استفاده میکنم بعد میگه الان شرایطیه که دشمنان و امریکا حمله کردن و فلان!مسئولان بالا خیلی دوسم دارن و ...
یدونه عدد یه امار تو نامه وزیر اقتصادی نیست!!! این خود رییس جمهور نیستا که هیچ توقعی کارشناسی تو کشورداری ازش نداریم وزیرشه که مثلا توقع داریم کارشناس باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
وزیر اقتصاد کس دیگریست پرفسور که هر شب ده کامنت از فرانسه می گذاری...تو برو برای مریم رجوی سوت بزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مخصوصا انجا کی می فرمایندحجت شرعی ندیدم و فداکارانه معنی فداکارانه را من نمیفهم یا وزیر
بسلامتی ومیمنت
دلار واردکانال ۱۷۰۰۰ تومان شد
علی برکت الله !!!
بیچاره مردم
پراید ۹۰ میلیونی رو با حسرت توی خیابون ببینیم و دلمون بسوزه که وزیر صنعت رو با کارنامه درخشان به خاطر سیاسی بازی از ما گرفتن
به این انقلاب همه چه اصولگرا و چه اصلاحطلب و چه مستقل لطمه زده اند ،عده ای کمتر و بقیه بیشتر ،چونکه اهداف این انقلاب بزرگ را تعییر دادند و در دست عده ای محدود قرار دادند.
ظاهراً اداره هیات دولت و کشور افتاده دست آقایان واعظی و نوبخت که خیلی هم در نظر افکار عمومی خوش درخشیده اند
خدایا نان ما رو دست کی ها دادی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
خودمان دادیم!
عجب دوره و زمانه پستی شد
وزیر محترم صنعت حتما از نتایج کار شما پراید 90 میلیونی، گوشی موبایل حداقل چهار میلیون، قیمت سرسام آور مسکن و لوازم خانگی هست. واقعا به خودت ببال. عملکردت عالی بوده
وقتی نظر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد حوادث ۹۸ اینه آقای مطهری به چه پشتوانه ای اون حرفها رو زده. معلوم میشه آقای مطهری بی حساب حرف می زنه و شورای نگهبان حق داشته که رد صلاحیتش کنه. مناصب که جای عقده گشایی نیست
علی مطهری آبان 98 که مردم معترض شدند و عده ای کشته شدند چیزی نگفت فقط چند بار گفت مردم چند ماه تحمل کنند تا دوه ترامپ تمام بشود اون موقع امید داشت شورای نگهبان صلاحیتش رو تایید کنه الان که رد صلاحیت شده به همه جا نامه مینویسه و از ظلمی که بهش شده حرف میزنه
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
در کل سخنت درست هست . ولی یادم هست مطهری بخاطر همین مواضع هست که رد صلاحیت شده و چند جا سخنرانی ایشان را تعطیل کردند . تازگی ندارد . اتفاقا وقتی از شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت خود را پرسید بهش جواب دادند که مثل دیگر نمایندگان حرف گوش کن و سرت را پایین بنداز . هر چی گفتیم و هر سیاستی اتخاذ گردیم حرف نزن . ساکت باش .
باید اقتصاد آزاد و واردات خودرو ازاد شود و افراد و موانع برداشته شود
سنگی که آقای احمدی نژاد با ادغام پنج وزارت خانه به دو وزارت خانه در چاه انداخته مگر غول چراغ جادویی علی بابا آنرا بیرون آورد ؟،،،
مجلس آینده اصلا مجلس نیست
فقط ظریف نیست که زیاد حرف می زند
سالهاست که همه مسیولین زیاد حرف می زنند
ما حرف هایشان را در انتخابات مختلف زدیم و گوش شنوایی در کار نبود
شنيده بوديم تصميم نهايى در انتصاب وزرا و استانداران با واعظى است ولى باور نميكرديم حالاً متوجه شديم در عمل واعظى رئيس جمهور و روحانى رئيس دفتر ايشان است !!؟؟؟
آقای قدیری ابنه از مقبولیتتان نزد مردم صحبت کنید نه از جایگاه احمدی‌نژاد نزد مردم
من حرفهای اقای مطهری وقاضی زاده زا قبول دارم متاسفانه دراکثرکشورها سعی میکند که مردم محور باشند درایران متاسفانه شورای نگهبان با بهانه نظارت استصوابی تایید داوطلبان تمام انتخابات منجمله مجلس را برعهده داردجالب انگیزناک است شورای نگهبان که خودش را بالاتراز سیصد نماینده وکل ایران میداند حتی ان نمایندگانی را که خودش تایید میکند بازاگر همان نمایندگان که مردم بهشان رای داده وخود شورای نگهبان انها را تایید صلاحیت کرده همان شورای نگهبان بااین وصف بازخیلی ازمصوبات مجلس را رد کرده ومیکندوخیلی ازمصوبات به نفع مردم بوده ولی متاسفانه انها را شورای نگهبان رد کرده وبازهم میکند وکسی هم جلوداران نیست شما نگاه کن درهردوره که رئیس جمهور انتخاب میشود بازاخرکارواخردوره اش تنش بوجودمیاید حتی اگر یک فرد اصول گرا وحتی اگر خود احمد جنتی بااین سن وسالش بعنوان رئیس جمهور انتخاب شود بازاخرکار تنش بوجود میاید دلیلش بخاطرقانون اساسی اگر حتی مردم سالاری دینی هم ملحوص باشد باز وقتی مردمی یک تصمیمی میگیردند کسی حق ندارد انرا باطل کند ووتوکندبه نظرم یا انتخابات را به طور کل لغو کند وبابت انتخابات ان قدر نظام هزینه خرج نکند وبجای ان شورای نگهبان کار مجلس را انجام دهد ومردم دیگر پای صندوق رای نروند ویا اگر دم ازدموکراسی وسنگ مردم سالاری راعده ای به سینه میزند پس این مردم سالاری هم اگر اکثریت رای دادند کسی حق ندارد انراوتوکند چنانکه حضرت محمد بالاخره پیامبرخدا است وقران توسط خدا به محمد نازل شد وقتی مردمی تصمیم میگرفتند حتی اگر به ضررش هم بود میپذیرفت بنابراین اگر خواهان دموکراسی هستند باید رای اکثریت را بپذیرد وهرچه ملت ایران رای دادند باید انرا پذیرفت واگر مجلس یک مصوبه ای را تایید کرد دیگر شورای نگهبان انرا وتو وباطل نکندهمچنانکه حضرت محمد هم اگر اکثریت رای میدادند حتی اگر به ضرراسلام هم بود انرا میپذیرفت ودموکراسی را بپذیرندویا انکه اگر دموکراسی را قبول ندارند دیگر انتخابات و... درکارنباشد چون مردم وقتی رای میدهند باید به رای مردم احترام گذاشت چون وقتی مردم رای میدهند بخاطران است که درسرنوشت خودشان سهیم باشندولی وقتی مردم میبیند که به رای انها احترام نمیگذارند ونمایندگانش با تایید صلاحیت شورای نگهبان انتخاب میشوند بعدش همان نمایندگان هم اگر تصمیمی بگیرند بازبه ان رای نمایندگان که خودشان تایید صلاحیت کرده اند شورای نگهبان رد ووتومیکند این یعنی زیاد مردم ومجلس درصدر نیستند این خودش توهین به ملت است خود حضرت علی هم بارای ملت انتخاب شدند چنانکه خودش این موضوع را به معاویه درنهج البلاغه نوشته است واضافه کرده است که همچناکه مردم اورا انتخاب کرده اند یعنی هم مردم وهم اصحاب معاویه هم بیاید به رای مردم واصحاب پیامبر تمیکنی و باحضرت عل بیعت کندبنابراین یا دموکراسی ورای مردم باشد البته به نظرم باید تغییراتی درقانون اساسی بوجود بیاید چون اگر بهترین فرد هم واسه رئیس جمهوری انتخاب بشود بازاخرکار بخاطرتناقضی که قانون اساسی دارد باز تنش بوجود
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
یعنی مطهری وقاضی زاده به خاطر خدا حرف میزنند .این قانون که تصویب کردن باعث میشه لابیها تو شورای نگهبانهم کشیده بشه اونجا هم بشه لابی..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
جالب انگیزناک"!!! را از کدام
فرهنگ لغات آوردی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
جالب انگیزناک
ملحوص
اینا یعنی چه
کدخدایی دیگه خدا را هم بنده نیست و طرح مجلس برای عزل حقوقدانان این شورا منطقی و درست است وقتی مجلس رای به این حقوقدان ها می دهد طبیعتا حق عزل آنها را هم باید داشته باشد اما این افراد اول که می خواهند از مجلس رای بگیرند با یک ادبیات حرف می زنند وقتی که رای را گرفتند فکر می کنند مجلس نوکرشان است.
همه امكانات كشور را نابود كردند ديگه نه كارمند ونه گارگر صاحب خانه ،ماشين تحصيلات و،و،و،و،و، نخواهد شد همه امكانات بين خوديها تقسيم ميشود
آقای کدخدایی چون فرزند استاد مطهری را رد صلاحیت کردین به نظام ضربه زدین!!!!!!!!!!!!!! اما فسادهای اقتصادی و دزدی و رانت و ............... ضربه به نظام نیست از نظر بعضی ها!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ضربه هست ولی متولی انها که گفتی قوه قضاییه است
سر و ته همه موارد منافع شخصی است.
نه غم مردم
نه این دنیای و نه آن دنیای ما را نساختید.
اگر عزل اعضای شورای نگهبانی که از طریق مجلس رای اعتماد گرفتند پس گرفته شود خیلی خوب هست . یعنی شش نفر از حقوقدانانی که بر علیه نمایندگان مجلس با شورای نگهبان دست و چشم بسته رای میدهند .
تمام سایت های داخلی و حتی صدا و سیما در بیان حوادث اخیر در بایکوت و سکوت و سر بسته خبر را اطلاع رسانی میکنند و اتفاقا بعد از چند خبر حتی تفسیر گرانی خودرو و کرونا حوادث امروز را بیان کرده انهم یک دقیقه .....واقعا در کشور چه خبره ؟
بنظرم اگه ما ملت بفهمیم این دستگاهای موازی چه به سر ملت میارن دق میکنن محصولات کشاورزی اگه قیمت نداشته باشن وزارت صمت هیچ کاره ولی امسال قیمت پیاز جیرفت از کیلویی 8000هزار وزارت صمت رساند به 200 خدایا ما ملت چه گناهی کردیم رحمانی ظلم درحق ما کشاورزان جیرفتی کرد ضربه زد چرا محصولی قیمت نداره صمت هیچ کاره ولی امسال یک محصول میتونست کشاورز جیرفتی را از شر بدهکاری نجات بده وزارت صمت و بیغیرت سازمان کشاورزی جیرفت برا 50روز صادرات پیاز به صفر رساندن الان هزینه برداشتش نمیشه خدا لعنت کند مسول بی تخصص که مسولیت میپزیره
آفرین بر آبای قاضی‌پورکه با همون لحن ساده و شیرینش همیشه جوابهای عالی میده.
چرا در اتخاذ سیاست ها اصولگرایان اینقدر تناقض وجود دارد . حتما باید تحریم اقتصادی بشیم تا خسارت سفارت انگلیس مخفیانه داده شود . حتما تحریم بشیم که زندانیان امریکای ازاد شوند ؟
با سلام مدیر و سانسورچی محترم تابناک .آقا همانطور که پیش بینی کرده بودم آسیاب به نوبت.هرکاری کردید که این آقای کدخدایی رو اون بالا بالاها نگهش دارید دیدید که نمیشه برای شما ناراحتم که در این سالها تمام تخم مرغ هاتون رو تو سبد آین آقا گذاشتن و نظرات مردم رو سانسور کردید و نظرات عده قلیلی که از عملکرد این آقا سود میبردند ولو بسیار ابتدایی و گاها سخیفانه انعکاس میدادید.باز هم خدارو شکر شیر انتقادات رو کمی باز کردید.خسته نباشید
اقای رحمانی باید خیلی پوست کلفت باشی که با پراید ۱۰۰ میلیونی بخواهی هنوز وزیر باشی ؟؟؟ لعنت بر عطش قدرت که مملکت را نابود و ملت رو بیچاره کرده.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری