بازدید 51281
هزار و نهصد و هشتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»

مهمترین آزمون سال اول مجلس یازدهم از نگاه ضرغامی / حمله شدیداللحن مسئول رسانه‌ای عارف به کارگزاران / فتوای متفاوت آیت‌الله وحید خراسانی درباره روزه گرفتن

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛درخواست جهت تشکیل کمیته حقیقت یاب برای انتخابات مجلس / وزیر ارشاد نگران روان مردم شد / تعریف و تمجید مرعشی از عملکرد کروناییِ دولت و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۷۲۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰ 17 April 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
وزارت بهداشت: از دستگاه ویروس‌یاب کرونا خبر نداریم

سیامک سمیعی، مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درباره‌ی تایید دستگاه جدید تشخیص کرونا از طریق رادار افزود: هیچ خبر و ارزیابی از این دستگاه نداریم و تاکنون این دستگاه در وزارت بهداشت ارزیابی نشده است و اگر قابل استفاده باشد باید سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی این سازمان آن را تایید کند. کارشناسان خبره‌ای در این سازمان هستند که می‌توانند این دستگاه را بررسی کنند.

چین: اشتباه کردیم، اما مخفی‌کاری نه

مقام‌های شهر ووهان، مرکز اصلی شیوع کروناویروس به‌طور ناگهانی در حدود ۵۰ درصد به شمار قبلی قربانیان بیماری ناشی از این ویروس افزودند. مقام‌ها اکنون ۱۲۹۰ مورد از تلفات انسانی قبلی در این شهر را مربوط به کووید-۱۹ می‌دانند. به این ترتیب شمار کل قربانیان در ووهان به ۳۸۶۹ نفر افزایش یافته است. مقام‌ها در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشته‌اند که بسیاری از این موارد «اشتباه گزارش شده بود»، به تاخیر افتاده بود، یا به کلی در آمار در نظر گرفته نشده بود. شمار تازه تلفات انسانی به شمار کلی و رسمی درگذشت‌های چین نیز افزوده و این رقم را به ۴۶۳۲ تن رسانده است که جهشی ۴۰ درصدی محسوب می‌شود.

دستورالعمل بازگشایی حرم‌های مطهر تهیه شده است

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی؛ تولیت آستان قدس رضوی در یادداشت اینستاگرامی در رابطه با محدودیت‌های ایجاد شده در تشرف به حرم مطهر رضوی به سبب پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: دستورالعمل بازگشایی حرم‌های مطهر را با رعایت ضوابط بهداشتی به‌منظور میزبانی اماکن مقدس از زائران و دلدادگان تهیه کرده‌ایم که ان‌شاالله با فراهم آمدن مقدمات لازم میزبان زائران حرم‌های مطهر خواهیم بود. در بخشی از این یادداشت آمده است: خوشبختانه با هماهنگی وزارت بهداشت و با همکاری آستان‌های مقدس حضرت معصومه (س)، حضرت احمدبن موسی (ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی سلام الله علیهم اجمعین، مسجد جمکران و سازمان اوقاف، دستور العمل بازگشایی حرم‌های مطهر با رعایت ضوابط بهداشتی به منظور میزبانی اماکن مقدس از زائران و دلدادگان تهیه کرده‌ایم که ان‌شاالله با فراهم‌آمدن مقدمات لازم میزبان زائران حرم‌های مطهر خواهیم بود.

پلیس: ۳ هنجارشکن بجنوردی بازداشت شدند

سه جوان بجنوردی که تصاویر رفتار‌های هنجارشکنانه ارتکابی خود را در فضای مجازی منتشر کرده بودند، توسط پلیس امنیت و فتای خراسان شمالی شناسایی و دستگیر شدند. فرمانده پلیس فتای خراسان شمالی پنجشنبه شب گفت: این افراد که ۱۷، ۱۹ و ۲۱ سال داشتند، با پوشیدن لباس زنانه در انظار عمومی ظاهر شده و یک تن از آنان با بستن قلاده به گردن دیگری، وی را در حالی که چهاردست و پا روی زمین راه می‌رفت از مسیر‌های اصلی مرکز شهر عبور می‌داد و فرد دیگر از این حرکات فیلمبرداری کرده و سپس آن را در فضای مجازی منتشر کرده بودند. سرگرد شاکری با اشاره به واکنش مردم به این رفتار‌های غیرمتعارف و به دور از شئونات انسانی افزود: پس از نشر این تصاویر در فضای رسانه ای، پلیس با جدیت وارد عمل شده و این هنجارشکنان را در ۱۲ ساعت شناسایی و نسبت به بازداشت آنان اقدام کرد.

فتوای متفاوت آیت‌الله وحید خراسانی درباره روزه گرفتن

آیت الله وحید خراسانی به پرسشی درباره روزه داری در ایام کرونا پاسخ گفته است.
به گزارش شفقنا متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است:
سؤال:
با توجه به شیوع بیماری کرونا در این روزها، اگر خدای ناکرده این وضعیت ادامه داشته باشد، حکم روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان امسال چیست؟
جواب:
کسی که می‌داند روزه برای او ضرر ندارد اگرچه پزشک بگوید ضرر دارد، باید روزه بگیرد؛ و کسی که یقین یا گمان به ضرر مورد اعتنا یا ترس آن را که منشاء عقلایی [علت بجایی]داشته باشد دارد اگر چه پزشک بگوید ضرر ندارد نباید روزه بگیرد و اگر هم روزه بگیرد صحیح نیست مگر اینکه روزه برای او ضرر نداشته و قصد قربت کرده باشد که در این صورت روزه اش صحیح است. اگر انسان احتمال بدهد که روزه برایش ضرر قابل اعتنا دارد و از آن احتمال ترس برای او پیدا شود چنانچه احتمال او عقلایی باشد [احتمال بجا]نباید روزه بگیرد و اگر روزه بگیرد باطل است مگر در صورتی که ضرر نداشته و قصد قربت کرده باشد.

تشکیل پرونده قضایی علیه برخی مدیران استقلال و پرسپولیس

معاون قهرمانی وزارت ورزش: هیچ کجای دنیا یک وزارتخانه باشگاه‌داری نمی‌کند که این مساله یک اتفاق منحصر به فرد در ورزش ایران بوده و اتفاق خوبی نیست. پرونده‌هایی برای برخی از مدیران استقلال و پرسپولیس به دلیل عملکرد آن‌ها در محاکم قضایی شکل گرفته که مسئولیت اطلاع‌رسانی در این رابطه بر عهده وزارت ورزش نیست و پس از قطعی شدن از سوی این محاکم اعلام می‌شود. اینگونه نیست که افرادی بیایند و کاری بکنند و بروند و هیچگونه پاسخگویی نداشته باشند چراکه مدیران دولتی و افرادی که در دولت فعالیت می‌کنند باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند. مطمئن باشید ریال به ریال هزینه‌ها در استقلال و پرسپولیس از سوی نهاد‌های نظارتی بررسی می‌شود. /ایسنا

کرونا بنزین را در جهان ارزان کرد

مطابق آمار آژانس بین المللی انرژی حدود ۶۰ درصد مصرف فرآورده‌های نفتی جهان مربوط به حوزه حمل و نقل است و تا زمانی که محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا ادامه دارند، توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس هم نخواهد توانست تاثیر بسزایی بر قیمت نفت و فرآورده‌های آن از جمله بنزین بگذارد. چشم‌انداز وضعیت شیوع، ادامه قرنطینه گسترده‌ای که تقریبا ۴ میلیارد نفر را خانه‌نشین کرده، کاهش چشم‌گیر مصرف بنزین وضعیت حاکم بر بازار‌های جهانی باعث کاهش قیمت بنزین در کشور‌های مختلف شده است و انتظار آن می‌رود که این روند نزولی قیمت بنزین در سراسر جهان حداقل تا پاییز سال جاری ادامه پیدا کند. قیمت بنزین در ترکیه از آوریل ۲۰۱۹ تا ژانویه ۲۰۲۰ و به مدت ۱۰ ماه هرگز به رقمی کمتر از ۱ دلار و ۱۷ سنت نرسید. اما از پایان ژانویه تا پایان ماه مارس و طی مدت دو ماه هر لیتر بنزین در ترکیه ۳۰ درصد ارزان شد. پیش‌بینی‌هایی که با کمک مدل‌های اقتصادی درباره قیمت بنزین در آمریکا شده بود، این احتمال را می‌داد که نرخ این حامل انرژی در آگوست ۲۰۲۰ یعنی ۶ ماه پس از مارس به زیر ۶۰ سنت برسد، اما شیوع کرونا و بحران نفتی جهانی به بازار انرژی در آمریکا شوک جدی وارد کرد و به این کاهش قیمت شتاب بخشید. انتظار می‌رود کاهش قیمت بنزین برای مصرف‌کنندگان در آمریکا طی ماه‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

۲۲۸ میلیون کارت بانکی بدون استفاده در کیف پول‌ها

آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که تا پایان بهمن ۹۸ تعداد ۳۳۳ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۹۰۱ کارت بانکی (کارت برداشت، اعتباری، هدیه و بن کارت) در کشور صادر شده است. در بهمن ۹۸ تعداد ۱۰۴ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۶۷ کارت بانکی دارای تراکنش بودند در حالی که شمار کارت‌های بانکی دارای تراکنش در دی ۹۸ شامل ۱۰۲ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۶۱۴ کارت بود که نشان دهنده رشد ۱.۸۸ درصد تعداد کارت‌های بانکی دارای تراکنش است. تعداد ۲۲۸ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۱۳۴ کارت غیر فعال (معادل ۶۸.۵ درصد از مجموع کارت‌های صادره) وجود داشته که هیچ تراکنشی نداشته اند. عوامل مختلفی در بالارفتن آمار کارت‌های بانکی بدون استفاده نقش دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به الزام دستگاه ها، سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف برای اخذ کارت بانکی توسط مراجعان و ذیربطان آن دستگاه‌ها اشاره کرد. / ایرنا

واکنش دیوان محاسبات کشور به گم شدن ۴.۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی

در گزارش تفریغ بودجه که خلاصه آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، هیچ گونه اشاره تصریحی یا تلویحی به گم شدن مبلغ ۴/۸ میلیارد دلار نشده، بلکه به روشنی بیان گردیده که هویت دریافت کنندگان وجوه ارزی مذکور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، معلوم و مشخص بوده و می‌توان حساب ارز‌های دریافتی یا کالا‌های وارداتی را از آنان خواست و به طرق مقتضی، پیگیری و تعیین تکلیف نمود. کما این که اقداماتی نیز از سوی دستگاه‌های ذیربط در قوه مجریه برای تعیین تکلیف این مبالغ صورت گرفته و در جریان است. با توجه به هماهنگی و نظارت دو قوه مجریه و مقننه، امکان گم شدن حتی یک دلار از ارز‌های پرداختی به واردکنندگان متصور نیست، بلکه تلاش‌ها بر این است که این وجوه مطابق با اعتبارات مصوب مجلس شورای اسلامی و در محل قانونی خود تعیین تکلیف شود

تعریف و تمجید مرعشی از عملکرد کروناییِ دولت

سخنگوی کارگزاران گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی، دولت در راستای کم کردن مشکلات اقتصادی موفق عمل کرد.حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با مثبت شمردن عملکرد دولت در مواجه با بحران کرونا، گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که کشورمان در بحران کرونا با آن مواجه بوده است، دولت توانسته در راستای کم کردن مشکلات اقتصادی بسیار موفق عمل کند.او افزود: همه دل سوزان کشور در حال فکر و ایده پردازی هستند و پیشنهادات خود را به دولت ارائه می‌دهند، دولت هم ایده‌ها را بررسی می‌کند و حتما اقدامات تکمیلی هم باید انجام شود، ولی برای اولین بار است که در سال‌های اخیر مجموع نظام، قوا و نهاد‌های مختلف با هم متحد بودند.مرعشی ادامه داد: وزارت بهداشت و کادر درمانی خوب عمل کرده‌اند، تصمیمات خوب و به موقعی گرفته شد و در مجموع تا اینجا ایران کشور موفقی در مهار کرونا است، البته فرهنگ و نقش مردم ایران هم در این عرصه بسیار مهم بوده است و انشالله با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کاملا بر این مشکلات فائق می‌آییم.سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به برخی رسانه‌ها که سعی در بحرانی جلوه دادن اوضاع ایران دارند، گفت: ایران مخالفان سر سختی در دنیا دارد که در این شرایط سعی داشتند از آب گل آلود ماهی بگیرن، د، اما چون این هدفشان محقق نشد، هر مشکل کوچکی در کشور ما را بزرگ جلوه می‌دهند.او افزود: وقتی معاون وزیر بهداشت کشورمان به کرونا مبتلا شد رسانه‌های خارجی غوغا به پا کردند، ولی هنگامی که نخست وزیر انگلیس به کرونا مبتلا شد همه آن‌ها سکوت اختیار کردند؛ بنابراین این کینه توزی‌ها از گذشته تاکنون وجود داشته است.
 
حمله شدیداللحن مسئول رسانه‌ای عارف به کارگزاران

انتقاد روز گذشته قوچانی موجب شد تا علیرضا خامسیان مسئول رسانه‌ای محمدرضا عارف نیز در یادداشتی به وی پاسخ دهد.خامسیان بابیان اینکه چندی است قوچانی به شدت بیشتری از گذشته به التقاط، اعوجاج و آسمان ریسمان‌بافی روی آورده است، نوشت"او که می‌کوشد از منظر ژورنالیسم، به سیاست، آن‌هم از نوع اصلاح‌طلبانه‌اش نگاه کند، بی‌التفات به آنچه در بطن و متن و زیر پوست سیاست و اجتماع می‌گذرد، فرصت‌طلبی ژورنالیستی‌اش را به اوج رسانیده است. وقتی ابهام‌ها برداشته شدند و دست‌ها رو شد، دیگر نمی‌توان بسان گذشته در پنهانی و تاریکی سیاست‌بازی کرد. درست است که واقعیات برسازنده‌ی گفتمانی‌اند، اما این‌قدر بی اصول نیستند که با کنار هم نهادن چند جمله، بتوان واقعیتی دلبخواهانه را به نام گفتمان به خورد جامعه‌ی مدنی داد.

خامسیان با کنایه به قوچانی، وی را "تئوریسین پنداری بی‌التفات به دانش و تجربه" دانسته و نوشته است "بر قوچانی نمی‌توان خرده گرفت، که هویت و موجودیت خود را از این بیهوده‌گویی‌ها وام گرفته است. هشدار جدی بیشتر به کارگزاران، آن‌هم به خاطر میراث داری بزرگ‌مردی، چون هاشمی است که به تجربه دریافته بود بدون فهم مردم، مطالبات مردم و مصالح و منافع مردم، نمی‌توان سیاست ورزید. حال حزب نزدیک به آن پیر خردمند را چه شده است که سرنوشت و میراث محافظه‌کاری عقل بنیان اش را به‌دست ژورنالیست‌های فرصت‌طلب و سیاست‌بازان خلاء اندیش و آرمان‌گرای خیالین، اما خود واقع‌گرا پندار، می‌دهد. جای بسی شگفتی است. این رویه‌ها بیش از آنکه پیروی از مشی و مرام هاشمی باشد، خوش‌خدمتی به رقیبی است که محو اصلاحات را در دستور کار قرار داده است و البته کارگزاران را بخشی از این پازل تعریف می‌کند، چه آنکه این جرگه سال‌هاست دیگری خود را اصلاحات و بزرگان اش تعریف می‌کنند.

خامسیان در ادامه به کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران نیز خرده گرفته و نوشته است " تن دادن مجموعه‌ی کارگزاران به قالب‌سازی‌های چوبین امثال قوچانی‌ها، برای سیاست ورزی در موقعیتی که ظرافت‌ها و درایت‌های هاشمی گونه، طلب می‌کند، اگر نگوییم خیانت که حتماً بی‌اعتنایی آشکار به مشی و مرام هاشمی است. سؤال، اما اینجاست که این رویه‌ی اوت زدن و اختلاف‌افکنی درون گفتمانی را کینه‌توزی‌های جناب دبیرکل در دستور کار حزب لیبرال دموکرات می‌گذارد و سپس ژورنالیست خود تئوریسین پندار، حول آن‌ها نظر ورزی می‌کند، یا برعکس جناب دبیرکل مجری تئوری‌های مسخ آمیز آقای تئوریسین می‌شود. داستان هر چه باشد، کارگزاران و دیگر اعضای آن غیر از دبیر کل و تئوریسین ژورنالیست، باید جدی‌اش بگیرند. آن‌ها باید بدانند که البته خردمندتر‌ها و البته بی کینه‌ها، واقع‌گراتر‌ها و وفادارترهایشان به گفتمان اصلاح‌طلبی، خوب می‌دانند که ساز جدایی زدن از گفتمان اصلاح‌طلبی، انقدر بی‌خاصیتشان می‌کند، که مسیری غیر از شارلاتانیسم و همه را مقصر پنداشتن، پیش روی‌شان نیست.

مسئول رسانه‌ای عارف دلیل عدم موفقیت دولت روحانی را به کارگزاران نسبت داده و مدعی شده است که آن‌ها دولت را محل سیاست‌بازی خود کرده‌اند "البته پرداختن به این نکته هم شاید خالی از لطف نباشد که این‌ها همچنان دیواری کوتاه‌تر از دیوار آقای دکتر عارف نمی‌شناسند. تا امروز با ایثار عارفانه‌اش، دولتی که با درایت و ایثار او، بر سرکار آمد را به محل سیاست‌بازی خود کرده‌اند و امروز ناتوانی‌ها و بی درایتی‌های آن را از چشم عارف می‌بینند. حالا اگر جریان یا اشخاص دیگری در نقد اصلاحات این حرف‌ها را می‌زدند، می‌توانست قابل تأمل باشد. "

وی در پایان به ماجرای استعفای محمد هاشمی از حزب کارگزاران پرداخته و می‌گوید: باید از کارگزاران خواست و البته به ایشان انذار داد که یک بار هم که شده است، راز استعفای آقای محمد هاشمی از حزبتان را بررسی کنند، واقعاً آیا آنچه ایشان در خشت خام می‌دید شما در آیینه و تجربه و بیراهه روی امثال قوچانی‌ها، آن‌هم پس از گذشت سالیان متمادی نمی‌بینید. به حراج گذاشتن میراث هاشمی توسط حزب مدعی میراث هاشمی، جای بسی نگرانی دارد. فاین تذهبون.
 
مهمترین آزمون سال اول مجلس یازدهم از نگاه ضرغامی

عضو شورا‌های عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی خاطرنشان کرد: مهمترین آزمون سال اول مجلس یازدهم، انتخابات داخلی آنان است؛ تحقق وعده‌ها و شعارها، از کمیسیون‌های تخصصی می‌گذرد. سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه اجتماعی خود در توئیتر خاطرنشان کرد: مهمترین آزمون سال اول این مجلس انتخابات داخلی آنان است. متن کامل به شرح ذیل است:بسیاری از عزیزانی که نامزد ریاست مجلس آینده هستند، می‌توانند روسای کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذار باشند. تحقق وعده‌ها و شعارها، از کمیسیون‌های تخصصی می‌گذرد. مهمترین آزمون سال اول این مجلس انتخابات داخلی آنان است.
 
وزیر ارشاد نگران روان مردم شد

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در صفحه شخصی خود در توییتر در رابطه با متوفیان کرونا و خانواده‌های عزادار نوشت: «دنیای تنهایی، بیم بیماری، سیمای مرگ در اخبار جهانی، سوگ‌های خاموش در عزای عزیزان ‎کرونایی و .. زخم‌های عفونی روانی خواهند بود. برای درمان آن از هم‌اکنون بیندیشیم.»
 
زیباکلام جواب شریعتمداری را داد

زیباکلام در نامه‌ای به شریعتمداری نوشت: مردم تا کی باید هزینه آمریکاستیزی شما را بدهند؟
دکتر صادق زیباکلام، استاد علوم‌سیاسی دانشگاه تهران، در جوابیه‌ای خطاب به مدیرمسئول روزنامه "کیهان" نوشت:
جناب آقای حاج حسین شریعتمداری
مدیرمسئول روزنامه وزین کیهان
با سلام و عرض احترام
در شماره ۲۶فروردین آن جریده شریفه در پاسخ به توئیتی که بنده در خصوص یک وکیل آمریکایی که برای دولت ایران کار می‌کند مطالبی را علیه اینجانب مرقوم داشته بودید.
صورت مساله به این شکل بود که ایشان و همکارانشان موفق می‌شوند یک میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار دارایی‌های ایران در لوکزامبورگ را آزاد نمایند. بنده در توئیتم نوشته بودم اگر یک وکیل ایرانی برای دولت آمریکا کار می‌کرد؛ کمترین اتهامش همکاری با دولت متخاصم می‌شد.
جنابعالی در پاسخ آن توییت، تکرار مطالب همیشگی را فرموده بودید. از جمله اینکه "رژیم آمریکا مورد ستایش و تمجید بنده است و به‌جای آنکه از حقوق مردم کشورم دفاع کنم، مدافع و توجیه‌گر جنایات آمریکا علیه ایران بوده‌ام". مرقوم داشته بودید: "علیرغم دفاع از آمریکا، هیچوقت هم مجازات نشده‌ام؛ و بالاخره، "با بودن امثال بنده، آمریکایی‌ها اساسا نیازی به وکیل در ایران ندارند".
جناب شریعتمداری بزرگوار! مناقشه پیرامون آمریکا بر سر دو موضوع خیلی روشن است:
نخست آنکه جنابعالی بعنوان مدافع آمریکاستیزی به مردم ایران بفرمایید که دشمنی با آمریکا کدام دستاورد را برای منافع ملی ایران داشته است؟ یک مورد هم بفرمایید کفایت می‌کند. به شرط آنکه مواردی که می‌فرمایید.
جناب شریعتمداری عزیز! ترکیه که برخلاف ما که بر روی دریایی از نفت و گاز هستیم، نه یک کپسول گاز دارد و نه یک بشکه نفت؛ معذالک سالی ۴۱میلیون توریست و ۱۵۰میلیارد دلار صادرات دارد.
اما یک نظرسنجی ساده هم می‌توان نشان داد که اکثریت مردم ایران که جای خود دارد، آیا حتی ۲۰درصد مردم ایران هم همچنان خواهان تداوم آمریکاستیزی هستند؟
 
درخواست جهت تشکیل کمیته حقیقت یاب برای انتخابات مجلس

مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در حساب توییتری خود در رابطه با نقش جناح‌های سیاسی در مبارزه با کرونا و کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات نوشت: «در مجلس گفتم همه جناح‌های سیاسی باید برای مقابله با کرونا دست در دست یکدیگر نهاده و این موضوع موجب تسویه حساب‌های جناحی نباشد و البته با کمیته حقیقت یاب، علل کاهش حدود ۶۰٪ مشارکت مردم در انتخابات اسفند را بررسی و وزرای دولت پاسخگوی علت عدم تاخیر انتخابات علی رغم اطلاع از کرونا باشند.»
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۲۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آقای رئیس جمهور که همیشه بدون توجه به دستمزدها نرخ بنزین را با جهان وفوب خلیج فارس مقایسه می کردند حالا که بنزین در جهلن ارزان شده دستور دهند بنزین ارزان شود
پاسخ ها
آلزایمر سیاسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
اوضاع مدیریتی در کشورمون خیلی وخیم هست.
وقتی هم ایراد میگیریم و انتقاد سازنده میکنیم یا بهمون میگن ضد انقلاب و یا اینکه گوش شنوایی نیست حالا فرقی نمیکنه رییس جمهور و رییس مجلس اصلاح طلب باشه یا اصول گرا.
آقایون به ولله خسته شدیم.
خسته جسمانی نه خسته روحی.
خسته از اینکه نسبت به زحمتی که میکشیم (قشر کارگر ، بازنشستگان و حداقلی بگیران) درآمد خوبی نداریم.
یعنی آقای مقام و مسئولی که حقوق وزارت کاری و بازنشستگان رو تعین میکنی پیش خودت چه فکری میکنی؟!!!
خط فقر 5 میلیون تومان اونوقت حقوق دولتی 1.800!!!!!
124
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
شما درصورت گران بودن بنزین با ۱۲۴ تماس بگیرید
نه اصولگرا نه اصلاح طلب
| United States of America |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
گروهای مختلف سیاسی بعد از انقلاب در صدد این برامدند که اگر دستاورد عقل و علم در حوزه سیاست گداری در غرب این بوده که نهایتا زنان به آزادی های سیاسی و مدنی و برابر حتی در پوشش لباس و ارایش با مردان جامعه باشند . این درست نیست . بنابراین بعد از انقلاب امدند با این گفتمان که باید برای اینکه فرهنگ غربی و الگوی عربی در جانعه نفوذ نکند کل دستاورد غربی را تعطیل کنیم یا برعکس عمل کنیم . حتی برای اینکه جلوی نفوذ غربی را سد کنیم بیاییم کلا حتی دستاورد علمی در حوزه اقتصاد و پزشکی را هم تعطیل کنیم و خودمان از نو تعریف کنیم . در این اواخر با مخالفت شدید با اینترنت چنان در زندگی مردم فصای مجازی نفوذ کرده که حتی درس و مشق و جابجایی پول هم از طریق اینتر نت انجام‌میشود .... حاصل تمام این تیوری پردازی فقط باعث تنش های سیاسی و اجتماعی برای مردم ایجاد کرده است . مردم میخواهند از تنش های سیاسی و اقتصادی عبور کنند . میخوان چند روز زندگی خود در شادی و رفاه باشن . کی گفته که زندگی کردن در ان حتی عقل و اندیشه را باید تعطیل کرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
بشکنه دستی که نمک نداره .
دولت چین یه عالم به مردم دنیا خدمت کرده .
همه علم و دانش و تکنولوژی امروزی را چین ایجاد کرده اکثریت اساتید دانشگاههای ما در چین درس خواندند
اینترنت و جیغ پی اس اختراع چین سازمان ملل را چین درست کرد
خلاصه هر کاری که می کنه باز هم مردم ناراضی هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
به ته کوچه بن بست رسیدن
و آخر خطه !؟
و باید پیاده شوید !؟
آلزایمر اجتماعی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اوضاع مدیریتی در کشورمون خیلی وخیم هست.
وقتی هم ایراد میگیریم و انتقاد سازنده میکنیم یا بهمون میگن ضد انقلاب و یا اینکه گوش شنوایی نیست حالا فرقی نمیکنه رییس جمهور و رییس مجلس اصلاح طلب باشه یا اصول گرا.
آقایون به ولله خسته شدیم.
هم خسته جسمانی هم خسته روحی.
خسته از اینکه نسبت به زحمتی که میکشیم (قشر کارگر ، بازنشستگان و حداقلی بگیران) درآمد خوبی نداریم.
یعنی آقای مقام و مسئولی که حقوق شاغلان و بازنشستگان رو تعین میکنی؛ پیش خودت چه فکری میکنی؟!!!
خط فقر 5 میلیون، حقوق خودت 53 میلیون، اونوقت حقوق من و امثال من 1.800؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آقا تو را بخدا یک مسئولیتی هم به این ضرغامی بدهید
بنده خدا بد جوری
دوست داره تا دیده و شنیده شود !؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
کل عالم و ادم از این جهش علمی شگفت زده شدن شما هنو بیخبری؟ دروغ!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مسئله استفاده از بودجه کروناست ،برای بعصی ها ملک ومردم مهم نیست ،سود و پول مفت مهم است!
124
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
الان شدی تریبون دشمن حسود !! این دانشمند مرزهای دانش بشری رو جابجا کرده حسود!!
داود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
یادمان نرود…
در دفتر دیكته فردایمان
بنویسیم:
انسان بودن، پاک بودن ،مسئول بودن و
دراندیشه سرنوشت
دیگران بودن ،
وظیفه نیست!!!
بلكه بایدجزصفت آدمی باشد
دلال بورس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
دو سال پیش شاخص 30 هزار بود و الان 650 هزار. همان موقع دلار 4 هزار تومن بود و الان 6 هزار تومن. یعنی شاخص بورس 21 برابر شده و دلار فقط 4 برابر .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
فعلا بهترین کار نشستن تو خونه و خرید سهام و روزانه ۵ درصد سود کردن است ، با این کار کرونا رو هم ، بشکست میدهیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
تاوقتی که مردم به دنبال پول مفت هستند روزگار ما همینه که هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مگر اینکه خودشون از عملکرد خودشون راضی باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
جباب آقای عادل آذر شما ابتدا در ذهن مردم تشکیک ایجاد و به رسانه های ضدانقلاب خوراک می دهی! بعد توجیه می کنید!؟ با چه قیمتی به خاطر دعواهای سیاسی با آبروی نظام بازی می کنید؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
اره ديكه جان و مال مردم كه قيمتى نداره
طط
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
عاشق اون تشکیکت شدم
منم خدایی شک کردما!!!
مجيد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حاجي از خونه بيرون نرو كرونا اومده ، تشكيك مشكيك هم هاليش نيس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
به دنبال تعطیلی حرم تولیت آستان قدس درآمد آستان از ظریح حرم واقعا کاهش یافته
مگر میشود با دستورالعمل و پروتکل حرم را باز ولی مانع از زیارت و تجمع مردم در آنجا شد؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آستان انقدر موقوفات و محل درامد دارد که میتواند غذای ملت ایران را برای چندین سال مجانی تهیه کند یا در تک تک شهر های ایران بیمارستان ها و مدارس مجهز بسازد یا افراد بیمار را کمک نماید (چرا نمینماید را از من نپرسید) پول ضریح در مقابل درامد موقوفات و کارخانجات و صنایع هیج نیست
mm
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آیا حتی ۲۰درصد مردم ایران هم همچنان خواهان تداوم آمریکاستیزی هستند؟
خیلی خیلی کمتر
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مردم ایران از جنگ و هیاهو خسته اند و صلح و همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان را میخواهند!
124
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
تو انتخابات ۴۰ درصد واجدین شرایط شرکت کردند ،یعنی اگر راست باشه کلا ۲۸ میلیون ، نصف اینها هم موافق باشن شما فقط ۱۴ میلیون حداکثر دارید که آمریکا ستیز هستند مثلا ، که نیستن ، ولی ۸۵ میلیون و آیندگان دارن چوب این رفتار شما رو میخورن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آمریکا ستیزی چیه؟. اگر منظورتون وایستادن پای حق و حقوق مشخص ایران هست بنده کاملا موافقم... والا هر چی ستیزه از طرف غرب به سمت ایران نشونه رفته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
اسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است.
دوستان مروت بادشمنان مدارا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آمریکا ستیزی چیه دقیقا؟ یعنی مثلا ما تو آمریکا کودتا کردیم یا مثلا کانادا به آمریکا حمله کرده ما به کانادا تجهیزات دادیم یا اینکه آمریکا رو تحریم کردیم تا دارو هم به مریضاشون نرسه؟ یا ..... من واقعا نمی دونم چرا یه عده با کلمات بازی می کنند.
جمال
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
به قول معروف از اون طرف بام بام افتادیم
اینقدر از غرب دور شدیم، که رسیدیم به شرق دور!
عماد جوادی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
کسانی که مثبت دادید. کور بودید ندیدید در تشییع سردار سلیمانی عزیز همه یک صدا ندای انتقام دادند.
به خدا قسم این زیباکلام نااگاه است. که این حقایق را نمی بیند و نااگاهتر شما که حرف او را می پذیرید.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
جناب استاد زیباکلام!
آمریکا ستیزی؟
یعنی ایران در ۲۸ مرداد علیه دولت مردمی کودتا کرد؟
یعنی ایران در خلیج مکزیک هواپیمای مسافربری آمریکا را با ۲۹۰ مسافر کشت؟
ایران پول های آمریکا را بلوکه کرد؟ و آمریکا را تحریم کرد و هر کشوری که با اون معامله کنه مجازات کرد؟
ایران حمایت از دشمنی کرد که ۸ سال با آمریکا جنگید کرد؟
ایران پیمان بین المللی با آمریکا و جهان را پاره کرد؟
ایران سردار مبارزه با داعش اونا را کشت؟
چه استادی داریم ما!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
کاش این اقلیت یاد گرفته بود که نظر خود را به اکثریت مطلق نباید تحمیل کند
چگونه داعیه پیروی از علی (ع ) را دارید که سالها در خانه نشینی خون دل خورد ولی رای رکثریت را پذیرفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خیج مکزیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حتما که شمارش بلدی...
حبیب
| Germany |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چین و روسیه ستیزی درست نیست

کی مجلس رو به توپ بست؟
کی حرم امام رضا رو به توپ بست؟
کی الان داره فقط از ما باج میگیره؟

خب اینا توی شورای امنیت یک رای هم به نفع ما ندادن
یامهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
در پاسخ به 2209مگر هرکجا اکثریت باشد حق با انهاست اگر چنین بود درمقابل جواب شما باید گفت که امام حسین (ع) نیز باید در مقابل یزید سکوت میکرد چون در ان زمان در اقلیت بودند.
محسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
این منفی ها مال گروه مستقر ذر تیرانا هستش .خیلی فعالن
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
قوای مقننه و مجریه دو قوه نا کارآمد و نا مستقل
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
درباره شرایط کنونی اقتصادی باید به مسئولین دولت گفت : تو بر کنار فراتی ندانی این معنی به راه بادیه دانند قدر آب زلال
پرویز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آمریکا ستیزی برای بعضیها خیلی عالی است
اجناس احتکارمیکنند
دلارمیخرندوچندماه بعدچندبرابرقیمت میفروشند
کارگررابه بردگی میگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آغازاده های مسولان هم اکثرا ، در آمریکا در حال زندگی لاکچری هستند
البته کانادا بهتر است
و اروپا و ترکیه و امارات و مالزی هم که هستند !!؟؟
بابایی
|
Canada
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
حاج آقا وحید زیر دیپلم بفرمایید ما هم بفهمیم!
این معمایی که شما فرمودید رو باید اول بدهیم یک مرجع دیگه رمزگشایی کنند بعد تعقل کنیم درش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
خدايي راست گفتي بافرمول انيشتيني بيان فرمودن تا بگن بالاخره ما هم ازادبيات حاليمون ميشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
بنده خدا شما حاج اقا وحید را می شناسی?????????
افسوس
افسوس
ایشان علامه هستند.
فاضل مردمی مستقل
غیر سیاسیودوستدار مردم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
تنها چیزی که از فتواش فهمیدم اینه که ، هرکاری خودت فکر میکنی درسته انجام بده تشخیص پزشک هم کشکه !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بعد میگویند
هر چه دکتر گفت برعکس کن !!!؟؟؟
واقعا یعنی چه !!!؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اینجور فتوا دادن یعنی اینکه مسئولیت روزه گرفتن یا نگرفتن گردن خود مردم هست و تشخیص آنهم با خودشه که داره گناه می کنه یا نه آخرش هم با شک و تردید میمیره .
Reza1
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
جناب زیبا کلام شما باید اطلاع داشته باشید که آقای شریعتمداری شخص مهمی هستند و چه در مجلس چه در قوه مجریه و چه در قوه قضاییه نظرات ایشان مد نظر خواهد گرفت
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
ایشان مهم نیستند بلکه حماقت ما مهمش کرده است!
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
پراید ۷۰میلیونی واقعا چه خبر است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
ونزوئلا، ما داریم میاییم !؟
و تو را پشت سر خواهیم گذاشت
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اگر از گرانی پراید گلایه کنید، میگن از آلبانی پیام میفرستی ! عجب دنیایی شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
احسنت ! اقاى زيبا كلام .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
تابناک جان صحبت های آقای زیباکلام ناقص چاپ شده ، انشاله سانسور نشده باشه !؟ لطفا کامل کنید ورسالت خبرنگاری را لحاظ کنید.
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
حزب کارگزاران بعد از دوره اقای روحانی میرود و به تاریخ میپیوندد.
حسین اقای مرعشی و اقای قوچانی و لیلاز اعضای این حزب فعلا انواع صحبتهای خاص را برای اقای روحانی انجام میدهند ولی ظلمی که به رای مردم در سال ۹۲ کردند را هیچ کدام از کسانی که به اقای روحانی رای دادند فراموش نخواهند کرد.
حزب کارگزاران اصلا کاره ای نبود سال ۹۲ و مردم فقط به درخواست ایت الله هاشمی - حسن اقا خمینی و سید محمد خاتمی واقای ناطق نوری برای گذر از ان شرایط وحشتناک ان دوره به اجماع رسیدن و با گذشت فوق العاده اقای عارف(عملکرد ایشان در مجلس فوق العاده ضعیف) وحدت حاصل شد ولی متاسفانه دولت دوم اقای روحانی و حزب کارگزاران تمام دستوردهای ان وحدت ملی را از هم پاشیدند و حزب کارگزاران جو گیر شده و ادعای رهبری طرفداران دولت را دست گرفته.
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مقایسه قیمت های دولت محمود با دولت کنونی پراید ۱۷ملیون اکنون ۷۰ پیاز۳۰۰۰اکنون۱۳۰۰۰ موز۲۰۰۰اکنون۱۶۰۰۰رب گوجه۲۵۰۰اکنون۱۶۰۰۰ پوشک بچه۵۰۰۰اکنون۶۰۰۰۰ مرغ۳۵۰۰اکنون۱۴۰۰۰ گوشت ۲۶۰۰۰اکنون ۱۰۰۰۰۰ پودر لباس شویی ۵۰۰اکنون ۶۰۰۰....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
هم محمود هیچکاره بود هم الان حسن هیچکارست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
یادت رفته سکه در سال ۸۴ صد هزار تومان بود و در سال ۹۲ به یک میلیون سیصد هزار تومان رسید یعنی ۱۳ برابر ؟؟. دولت روحانی شک نکن با این وضعیت تحریم های فلج کننده و فروش تقریبا صفر نفت بهترین عملکرد رو داشته ه ،
علیرضا کاظمی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
چون مقایسه کردی بقیه اش را هم بنویس اولا پراید را 24 میلیون تحویل دولت بعد داد نه 17 میلیون. بعد هم بگو که 6.5میلیون از دولت قبلی تحویل گرفت. حدودا 4 برابرش کرد. الانم در دولت روحانی 3 برابر شده است و هر دو بخش بزرگی اش هم به خاطر تحریم ها بود که در اولی احمدی نژاد خودش نقش داشت ولی در دومی ترامپ نقش بزرگتر داشت. بقیه موارد هم بر همین نمط است. سکه 400 هزار تومنی را احمدی نژاد تا 2 میلیون بالابرد و بعد آمد روی 1.5 و این یعنی 5 برابر دست کم. و در دولت فعلی هم از 1.5 آمد روی 5 یعنی 3.5 برابر. و بقیه امور هم همین طور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خطاب به ۲۳و۴۷حداقل در زمان محمود کارت هسته ای امتیاز بزرگی بود در دست ایران ولی در این دولت کارت تقدیم غرب شد و قیمت ها هم کنترل نشدند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
درآمد محمود از فروش نفت ۷۰۰ میلیارد دلار و نتیجه هیچ ، جز تورم و گرانی و بیکاری و فلاکت
درآمد روحانی سالی ۳۰ میلیارد و و نتیجه هیچ ، جز تورم و گرانی و بیکاری و فلاکت
همشون مثل همند
مجيد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
ولي خدايي بي انصاف نباش ، يارانه حسن و محمود يكي هست .حداقل اين يه چيز زياد نشده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
انچه بر سرمان اورد محمود اورد ..نفت بشکه ای 100 لار فروخت.پراید 7 تومانی را 20 میلیون خانه متری 400 تومان را کرد 4 میلیون تا 7 میلیون ووووووووووووووووووووووووانچه میکشیم از دست محمود است.لطفا این را بگذار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
اولین ومهمترین خواسته مردم ازمجلس جدید
استیضاح روحانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
کدوم مردم؟ بیست درصدی که رای دادن؟ یا هشتاد درصدی که رای ندادن؟
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
وحتما بدش هم احمدی نزاد بیاد کارش را ادامه دهد!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
دقیقا کدوم مردم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
نهایتا با نوشتن یک بنر ضد آمریکایی احساسات خود را بیان کنند هیچ معجزه ای این اقتصاد تحریم شده را نجات نمی دهد
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
وزارت بهداشت.....از دستگاه ویروس یاب کرونا خبر نداریم
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
پلیس چند هنجار شکن را که بر گردن یکی از انها قلاده و افسار انداخته بود و در خیابانها با چهار دست و پا به دنبال خود میکشید دستگیر کردند . خسته نباشید . آیا منظور انها ابراز سیاسی بوده . یعنی مفاهیم سیاسی را نتوانستند بیان کنند با رفتار دیگری نمایش دادند . آیا کسی میدونه هدف از این نمایش افسار بر گردن را برای انسان اتفاق افتاده تفسیر کنه ؟ واقعا منطورشان چی بود . راز دورن این رفتار چیست ؟
پاسخ ها
ساکی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
هیس! به من و تو چه!؟ پلیس حتما جرمشونو میدونه. بخشیشو که همان هنجار شکنیه گفته. بقیه اش هم دادستان مرکز استان براشون تعریف میکنه.
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
کرونا بنزین را ارزان کرد بجز ایران ...دلیل اینکه بنزین در ایران ارزان نمیشود مسله دلار هست . لذا اتاق اقتصادی نظرش لابد این بوده که اگر دلار با همان قیمت قبلی باشد ممکن هست بنزین ارزانتر محاسبه شود . پس راه حل این هست که قیمت ان هرچه بیشتر باشد بهتر هست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
بالاخره تلفات کرونا در ووهان با احتساب 1290 نفر جا افتاده به رقم 3869 نفرشده یا 4632نفر؟ این چه طرز خبررسانیه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آقای قوچانی یکی از جوانترین سیاست ورزان و قلم بدستان و از شگفتی سازان این دوره از تاریخ ما میباشد که تمامی تحلیل هایشان صحیح و درست میباشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
تحلیل های عباس عبدی را بگویی یک حرفی وگرنه تحلیل ها ی آبکی را همه می نویسند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
آقای زیبا کلام ظاهرا ایشان ارجحیت کمک به مستضعفان آمریکایی! بر ملت ایران توسط همقطار و هم فکرانشان را جزو این قائده فکری نمیدانند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
زیبا کلام کم می فهمه. برو سرنوشت لیبی را مطالعه کن اگه موشکها را تحویل نمی داد و با امریکا و اروپا وارد معامله نمی شد امروز قذافی بود لیبی هم بود الان هیچ کدوم نیست هر مشکلی ایران داره از داخله دوستی با امریکا هیچ مشکلی زا حل نمی کنه بفهم یفهم بفهم
پاسخ ها
فرزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
به جای مغلطه و توهین به مردم ایران و اسناد زیباکلام دو‌کلمه منطقی بگو امریکا ستیزی چه سودی واسه کشور داشته!؟
علیرضا کاظمی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
ژاپن و کره که نه از اول موشک ساختند و نه تحویل دادند را چرا مثال نمی زنی و ما را با لیبی مقایسه می کنی؟
نلشناس
| Canada |
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مکزیک که نوکر آمریکا و سیستم نوین جهانی است اون چرا مردمش در فلاکتن؟
لعنت بر امریکای نوکر و برده صهیونیزم.
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
حمله شدید مسول رسانه ای عارف به کارگزاران ...... دوبار متن را خواندم . متوجه نشدم که واقعا فرق بین اصلاح طلبی و کارگزران و اصولگرایان چی بود . یعنی از اول هیچ فرقی بین اصلاح طلب و اصولگرا وجود نداشت . حالا هم هر چی تلاش میکنم که ببینم فرق بین طیف های کارگزران با اصلاح طلبان در چیست . تنها تفاوت انها این هست که بیاییم از دستاورد دیگر کشورهای پیشرفته استفاده کنیم ولی اصولکرایان میگویند نه اقتصاد و نه فرهنگ و نه دمکراسی و حقوق غرب را قببول نداریم . چالش و دعوای بین این احزاب ساختگی و نقطه جدل انها دستاورد غرب هست . اختلاف دوم انها به طاهر بر سر قدرت مردم هست که در همین متن خبری وجود داشت . یک گروه به صراحت از قدرت مردم دفاع میکنند و دسته دوم میگویند مردم چکاره هستند . سیاست ها را باید حکومت تعیین کند . این بازی زرگری بعد از انقلاب هزینه های هنگفتی به ملت ایران تحمیل کرده است .
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
تقریبا:
تمام سازمانها و وزاتخانه های بهداشت سراسر عالم و در راس انها ،وزارت بهداشت امریکای جنایتکار، مکررا تماس گرفته اند که از مزایای این اختراع،هر چه زودتر بهره مند شوند،انوقت میفهمیم که وزارت خانه بهداشت خودمان ،اصلا در جریان نیست!!!!
دلیل این بیخیالی و کم کاری احتمالی وزارت بهداشت به نظر ، غیر قابل قبول است
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
زیبا کلام خطاب به شریعتمداری .....تا کی باید مردم هزینه امریکا ستیزی امثال شناها را پرداخت کنند . شنا یک دستاورد از این ستیز با غرب و امریکا را بیان کنید . راحت ترین راه این هست که از مردم در این مورد اختلافی همپرسی کنید . آیا عیر از ان ۲۰ درصد جامعه سخن شما را قبول ندارند
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
جناب حاج آقا وحید

این پزشک همان پزشکه که داره تو خط اول ویروس جانفشانی میکنه.

خب پس اگر همین پزشک گفت تو انتقال میدی یا تو مریضی به عقل خودم رجوع کنم و شما میفرمایید خودم تشخیص بدم مریضم یا خیر..

بلخره یک‌فتوا برای پزشک هم بدهید‌ به مریضش بگه : ای مریض من‌نسحه را می پیچم اما حاج آقا دستور دادن خودتون تصمیم بگیرید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
شما اگه مقلدش هستی که نباید باهاش کل کل بکنی! اگر هم نیستی که به حرف خودت یا دستورالعمل مرجعت گوش کن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اینها فعلا از پزشکان با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند
و دنبال انتقام هستند !؟
واقعا که باختیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
ایشون گفتن اگر پزشک بگه ولی خودت میدونی یعنی یقین داری برات ضرر نداره ... چنین حالتی کم پیش میاد چون معمولا وقتی پزشک بگه ضرر داره ترس از ضرر برای آدم پیش میاد و روزه نباید گرفت و کم پیش میاد که با وجود گفتن پزشک شخص یقین کنه پزشک اشتباه کرده مگر اینکه چند تا پزشک دیگه بر خلافش چیزی بگن ... فرمایش
ایشون ناظر به همه جوانب فقهی مساله بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
سلام . انتقادی دارم به تیتر سایت تابناک در مورد فتوای مرجع تقلید محترم در مورد روزه و به شما که حتما جایگاه مرجعیت را نمیدانی و معنای فتوا را درک نکرده ای ؟
اولا سایت تابناک با متفاوت نامیدن این فتوا آن را جنجالی کرده و اذهان را جهت دهی برای واکنش میکند لطفا حریم ها را حفظ کنید
ثانیا همانطور که یک پزشک در زمینه تخصص خود نظری میدهد و باید به آن احترام گذاشت یک مرجع تقلید هم در حیطه تخصص خود نظر میدهد که در چنین شرایطی روزه بگیر یا نگیر
منافاتی نداره بلکه دو مسئله جدا هست بالاخره پزشک معصوم که نیست ایشون میخواد بگه در صورتی که مکلف که به جسم خودش اشراف داره به یقینی بر خلاف آنچه پزشک گفته رسید وظیفه شرعی اش عمل به آن یقین است
شما حرف ایشون را تحریف کردید ایشون نگفتن تشخیص مریضی با خود مکلف است بلکه بحث یقین به ضرر و خوف عقلی ضرر هست که کسانی که این حرفارو به مسخره میگیرن بدونن فتاوای ایچنینی ساخته ذهن مراجع نیست بلکه آن بزرگواران از منبع وحی و روایات بهره میگیرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
بابا برای این یک میلیار دلار چقدر کیسه دوخته شده ؟؟ فکر نکنم چیزی به بهداشت و درمان برسه ؟؟ واقعا درود بر شرف عزیزان بهیار و پرستاری که ۲۲ ماه تاخیر در پرداختها کوچکترین خللی در کارشون ایجاد نکرده ؟؟ بیشتر ارگانها حتی یک ماه تاخیر در پرداخت معوقات ندارن بخصوص مدیران ۵۳ میلیونی ؟؟
کل یداله
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مسئولین محترم شاید اطلاع ندارند که بدلیل عدم تصویب قوانین بین المللی ضد پولشویی(اف ای تی اف) امکان نقل و انتقال پول در سیستم بانکی جهانی را ندارند.و با ایشان وام یا هر گونه پولی که ایران در بانکهای جهانی هست داده نمیشود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
بااینکه از شما آقای زیباکلام راضی نیستم ، ولی این موضوع رو کاملا درست فرمودید
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
زیبا کلام سوپاپ اطمینان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
در مورد دستگاه کرونا یاب ظاهرا ایده اولیه به آمریکا برمیگردد. حدود 35 سال قبل آن را برای پیدا کردن توپ های گلفی که در زمین گم میشده اند میسازند که البته کارامد نبوده. بعد یک مخترع نگلیسی با همین فکر مدعی میشود که دستگاه بمب یاب ساخته. تعدادی را به ارتش انگلیس و عراق میفروشد. ارتش عراق از آن برای پیدا کردن بمب گذار های انتحاری استفاده میکند که یک مورد هم پیدا نمیشود. مخترع انگلیسی هم به جرم کلاه برداری به ده سال زندان محکوم میشود. بعد دستگاه مشابهی را ارتش مصر میسازد و مدعی میشود می تواند با آن نظامی های مبتلا به اچ آی وی ایدز را پیدا کند. که آن هم معلوم نیست به درد بخورد. حالا معلوم نیست مستعان را از روی آنها ساخته اند ولی بسیار شبیه آنهاست.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
حرم ها برای جی باید تو این وضعیت باز شن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
امثال قوچانی بیش از اینکه اصلاح طلب باشند یک فرصت طلب هستند، اصلاح طلب واقعی میر حسین و رهنورد و کروبی و ازاد مردانی که در زندان هستند و نشان دادند که هنوز حریت و ازادمردی که نشان دادند که حاضرند برای ایران و ایرانی همه چیزشان رو فدا کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مجلسی که فقط 10 درصد زمینه و پایگاه اجتماعی دارد چه کمکی به مردم میتواند بکند. خوشبختانه مردم از هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا گذشتند و اگر خدا بخواهد دوران بازگشت شروع میشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مجلس قبلی هرچند رای زیادی داشتند ولی همیشه اکثریت تصمیم درست را انتخاب نمی کنند عوام توانایی تشخیص و بصیرت ندارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مجلس آینده اگر توانست قیمت لیمو ترش را در بازار کاهش بدهد مردم قبولش دارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چرا نتوانند قالیباف و میرسیلم آرامش را به اقتصاد هدیه خواهند داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مسیولین وزارت بهداشت دنبال تعطیل کردن مدارس و دانشگاهها هستند ولی ایا فکر کردید تل کی مبخواهیم اوضاع به همین منوال حرکت کند چند پیشنهاد
۱_مقطع ابتدایی باید سال تحصیلی بدون حصوز دانش اموزان و ملاک ارزشیابی همون نمرات دانش اموز در نیمسال اول قرار گیرد
۲_ در مقطع متوسطه اول فقط پایه نهم حداقل برای دو هفته برگزار شود و در صورت امکان ارمون گرفته شود در عیر اینصورت ۹۰ درصد نمرات نیمسال اول ملاک ارزشیابی باشد
۳_ در مقطع متوسطه دوم با توجه به اینکه پایه دوازدهم امتحان نهایی دارند دروسی که موفق نشدند دروس رو تموم کنند برای دوهفته برای دروس کلاس برگزار شود
به هر حال باز شدن مدارس در شهرهای کوچک میتواند ازمونی برای سال تحصیلی اینده باشد
۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
مجلس در ایران موقعیت خود را گم کرده. این مجلس در انقلاب مشروطیت رکن دموکراسی بود. قرار بود در نظام پادشاهی مشرو.طه کانون دموکراسی در ایران باشد سازنده دولت باشد. بعد از انقلاب یک جو.ر جا برای مجلس تنگ شد زیرا با وجود پست ریاست جمهوری مجلس به حاشیه رفت. مجلس در ساختار فعلی ببخشید ولی مثل آپاندیس است به درد نمیخورد ولی ممکن است خطرناک باشد. امیدوارم حرفم حاوی توهین و افترا نباشد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
درباره اصلاح طلبان اوج هنر آنها زمانی بود که محمد خاتمی وعده جامعه مدنی را داد. و همه میدادند این کار یعنی ساختن یک نوع جامعه دشوار است. مثلا امام خمینی جامعه اسلامی را ساخت. برای حقیر معلوم نیست خاتمی و دوستانش بعد از بیست سال جامعه مدنی را در ایران ساخته اند یا نه. اما میدانم تقریبا آنچه میخواستند بسازند یک کپی کمرنگ یا مشابه کم رمق جامعه مدنی ایران قبل از انقلاب بود. مثلا از نظر فرهنگی اگر قبلا در هنر موسیقی بنان و مرضیه را داشتیم در جامعه مدنی خاتمی محسن نامجو را داریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
سید محمد خاتمی یکی از سالم ترین و پاک ترین ریییس جمهورهای کشور بود بدون شک اگه کوچکترین نقطه تاریکی در زندگی او بود شریعتمداری با ان کینه ای که در وجودش هست لحظه ای رهایش نمکردین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
روحانی واقعا دست مریزاد و خسته نباشید ، اداره کردن کشور تو این اوضاع که از در و دیوار برای کشور مصیبت میباره واقعا کار سخت و طاقت فرسایی هست به عنوان یک معلم به وجود شما در کشور افتخار میکنم ، به هر حال جنگیدن در جبهه واقعا سخت است
جبهه تحریم
جبهه کرونا
جبهه سیل
جبهه زلزله
جبهه سوریه
جبهه عراق
جبهه افراطیون داخل و خارج

واقعا خسته نباشی دلاور ، خسته نباشی پهلوان ، از زخم و زبانهای دشمنان کینه ای دل نکران نباش و از مجلس اینده نترس که هیچ جایگاه مردمی ندارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
رئیس جمهور در این مملکت هیچکاره است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
افزایش ۱۵ درصدی حقوقها بزرگترین جنایت علیه بشریت بود ولی بخاطر وضعیت کشور باز هم برای تجومی بگیران ۵۳ میلیونی زیاده حداقل باید ۸ میلیون بهشون اضافه کنه و خودش باعث کسری بودجه میشه ؟؟ حالا که خواجه حافظ شبرازی جناب نوبخت اگاه شد که حقوق معلم ۴ میلیون هست میشه یه میامگین از دریافتی از سایر کارمندا هم بدی ؟؟ بخصوص
برنامه و بودجه ، نفت ، اب و برق و گاز ، گمرک و...... خجالت نکش میانگین ۱۵ میلیون چیزی نیست ما خیلی بدبختیم که به امثال شماها خواندن و نوشتن یاد دادیم.
يوسف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بعنوان كسي كه 35 سال است اين آقاي زيبا كلام را مي شناسم فقط مي دانم كه يك چيز خوب بلد است و آن حرف است.
آقاي زيبا كلام بزرگترين دستآورد آمريكا ستيزي استقلال كشور است. آمريكا در 41 سال گذشته در صدد ترور استقلال كشور و زدودن ملت سازي انقلاب بوده است. فهم اين قضيه زياد مشكل نيست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چرا اینقدر این فتوا ها را می پیچانند که آخرش همه غیر از خود مرجع تقلید بدهکار می شوند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مرجع عالیقدر آقای وحید گفتن اگر پزشک بگه ولی خودت میدونی یعنی یقین داری برات ضرر نداره روزه بگیر ... چنین حالتی کم پیش میاد چون معمولا وقتی پزشک بگه ضرر داره ترس از ضرر برای آدم پیش میاد و روزه نباید گرفت و کم پیش میاد که با وجود گفتن پزشک شخص یقین کنه پزشک اشتباه کرده مگر اینکه چند تا پزشک دیگه بر خلافش چیزی بگن ... فرمایش
ایشون ناظر به همه جوانب فقهی مساله بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
کرونا بنزین را در جهان ارزان کرد
عزیزان اشتباهی متوجه نشن نوشته در جهان .نه ایران
محمد
|
Germany
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اقای زیبا کلام چطور من و امثال من که از نظر شما و امثال شما عوام هستیم فهمیده ایم که سیاست دیکته شده در امریکا ستیزه جویی با جمهوری اسلامی ایران است و این امریکا بوده و هست که در پی ایجاد رابطه با ما نیست . این همه جنایت در حق ما انجام داد ولی ما باز در ۵+۱ با انها مذاکره کردیم و حاضر به تفاهم شدیم ولی انها چه کردند زیر توافق خود زدند و حتی باز به جنایتهای مالی و جانی خود در حق ما ادامه دادند . این ترامپ نبود که از مذاکره خارج شد و سردار شهید سلیمانی را ترور کرد این سیاست تعیین شده در امریکا بود که ترامپ انجامش داد . پس اگر کسی تابع نظام باشد تا برگشتن امریکا به ۵+۱ و برداشتن کل تحریمها حرفی در این مورد نمیزند درباره وکیل امریکایی هم باید روشن بیان بفرمایید که یا موضوع طور دیگری است و یا اینکه دولت باید جوابگو اینکار باشد . در رابطه با ایران ستیزی که اکقریت مردم امریکا مخالف ان هستند چقدر فعالیت کردید که اگر میکردید شاید الان شرایط برای مردم ایران که اینقدر دلتان میسوزد بهتر بود
دهاتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
وزارت بهداشت: از دستگاه ویروس‌یاب کرونا خبر نداریم
حتما اعضای روابط عمومی وزارت بهداشت در خواب ناز تشریف داشتند که اخبار را دنبال نمی کنند
محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آقای زیبا کلام یک کمی به خود آیید،سنگ آمریکا را کمتر به سینه بزنید ،شما هم می توانید مثل دیگران کوچ کنید و از آنجا راحت حرف بزنید،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
تابناک محترم
چون میدانم اگه ازتون انتقاد کنم به شیوه ی گزینش جهت دار اخبارتون قطعا قطعا متن رو منتشر نمی کنین...
ولی حداقل در قسمت نظرات احترام بزرگان دین رو نگه دارید و نظرات برادران معاندی(فیک و واقعی) که همیشه آماده نظر دادن های ضد انقلابی هستند و به علمای دین با ادبیات اهانت آمیز خطاب می کنن منتشر نکنید.
ان شا الله در کانال های مطرح کشور روش شما رو مورد دقت قرار می دهیم
اصراری هم به انتشار مطلب نیست.
موفق باشین برادران آزاد اندیش یک بعدی
یک اصلاح طلب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خوب شد نمردیم و اسمی هم از اسم مسئول رسانه ای آقای عارف شنیدیم!جمع کنید آقا.واقعا از عارف و بقیه اصلاح طلب ها ناامیدیم،از همه جناح های سیاسی ایران ناامیدیم!وجودتون جز ضرر هیچی برای مردم نداشته و نداره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
پنهان کاری چینی ها ،پس معلوم شد که ترامپ حقیقت را می گوید ،150 میلیارد دلار برجامی چه شد آقای روحانی؟؟؟؟؟
ناشناس
|
United States of America
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اینکه تشخیص من بر تشخیص پزشک مقدم است یعنی چه؟ اینطوری که دیگر چرا مردم بروند پزشک بشوند؟ مریض علیرغم نظر اطباء به تشخیص خودش عمل کند یعنی چی واقعا؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مردم با مشارکت پایین در انتخابات مجلس یازدهم، عدم همراهی خود با سیاست ها را نشان دادند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مرگ بر روسیه مرگ بر چین ...
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
امریکا ستیزی یعنی تبری از دشمنان خدا، یعنی دشمنی با بدی ها، نیرنگها، خلف وعده ها، کشتار ها و ...اگه کسی مخالف این هست باید تو دینداریش شک کرد!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مجلسی با ۱۵ درصد مشارکت مردم که میلیونها کارگر حتی یک نماینده در آن ندارند جناب ضرغامی از همین حالا شکست خورده است
اصفهانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
آقای زیباکلام
می خواستم جواب شما را مستدلا بدهم
اما می دانم حاج آقا شریعتمداری جواب دندان شکنی به شما غربگرایان یا بهتر بگویم غرب پرستان خواهد داد
پس منتظر می مانیم
یک سوال از شما بفرمایید نتیجه‌ی سالها غرب پرستی شما چیست
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
شما هم مثل صدا وسیما سخنان استاد زیبا کلام را ناقص نوشتین لطفا کاملشو از اینستا اقای زیبا کلام ببینید و اصلاح کنید
رضا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
خدا پدرت رو بیامرزه اقای زیبا کلام حرفت حقه!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی