بازدید 70434
هزار و نهصد و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند بادامچیان: اصلاح‌طلبان در تهران بیش از ۱۳۰ نامزد تأیید صلاحیت شده دارند / انتقاد ربیعی از خودداری صداوسیما برای پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۵۵۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰ 27 January 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
واکنش متفاوت عضو مجلس خبرگان به سوزاندن کتاب پزشکی

سیدهاشم بطحائی گلپایگانی، نماینده تهران در مجلس خبرگان گفت: دستگاه قضایی و دستگاه‌های مربوط باید این موضوع را بررسی و واکاوی کنند و ببینند که از کجا آب می‌خورد، هیچ دیوانه‌ای یک کتاب طبی را آتش نمی‌زند. سیدهاشم بطحائی گلپایگانی، عضو مجلس خبرگان رهبری، درباره انتشار ویدئوی آتش‌زدن کتاب «اصول طب داخلی هاریسون» به وسیله عباس تبریزیان با بیان اینکه من هم از طریق رسانه‌ها در جریان این کار قرار گرفتم، گفت: ابتدا باید دید که این فرد روحانی است یا روحانی‌نما. چون اگر فردی روحانی باشد و از وظایف روحانیت آگاهی داشته داشته باشد، هیچ وقت یک کتاب علمی را که مستند و مرجع بسیاری از کتاب‌های طبی است آتش نمی‌زند. شاید این کار مانند کار‌هایی است که مغول‌ها در آتش زدن کتابخانه شیخ طوسی در بغداد انجام دادند. او در ادامه افزود: این یک کتاب علمی و منبع است، حتی اگر در کتاب‌هایی هم مسائل و مطالب غیراخلاقی باشد، فرد حق آتش زدن آن‌ها را ندارد. می‌توان این نوع کتاب‌ها را نقد کرد، اما کسی اجازه آتش زدن آن‌ها را ندارد، فرد از نظر حقوقی و معنوی مسئول است و این کار جبهه گرفتن در مقابل علم محسوب می‌شود.
 
بادامچیان: اصلاح‌طلبان در تهران بیش از ۱۳۰ نامزد تأیید صلاحیت شده دارند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون برای هر کرسی نمایندگی مجلس، ۱۷ نامزد ثبت‌نام کرده‌اند که اصلاح‌طلبان در تهران بیش از ۱۳۰ نامزد تأیید صلاحیت شده دارند که افراد گمنامی هم نیستند. اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: حمله آمریکا به عراق و افغانستان و سوریه میلیارد‌ها دلار هزینه به مردم و دولت آمریکا به ویژه مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل کرد بدون آنکه آورده‌ای برای آن‌ها داشته باشد. وی تأکید کرد: آنچه مردم جهان، جمعه گذشته در بغداد مشاهده کردند، یک رفراندوم حقیقی برای خروج آمریکا از عراق بود. مجلس عراق این خروج را طی مصوبه‌ای اعلام کرد و ملت عراق نشان داد که یکپارچه از این مصوبه حمایت می‌کنند. بادامچیان با اشاره به شهادت شهید سلیمانی و شهید المهندس گفت: آنچه دنیا در رفراندوم عظیم ملت عراق مشاهده کرد، کشف این حقیقت بود که شهید سلیمانی و شهید المهندس همچنان فرماندهی عملیات سخت و نرم علیه آمریکا را به عهده دارند.
 
غرویان: پایداری می‌خواهد مجلس را هم به کشمکش بکشاند

محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه درباره علت تمایل‌ نداشتن جبهه پایداری به وحدت و ائتلاف گفت: «قرائت‌ها و تفاسیر مختلفی از دین وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را می‌توان محترم دانست، اما در این میان برخی می‌گویند که صرفا تفسیر ما از اسلام صحیح است و نمی‌پذیرند که این امکان وجود دارد که جریان‌های دیگری قرائت‌های خود را داشته باشند. جریان پایداری چنین تفکری دارد و می‌خواهد انحصار تفسیر در دست خودش باشد و خودش را مرکز دین و جهان تلقی می‌کند. آن‌ها اندیشه خود را برترین اندیشه می‌دانند و زیر بار هیچ تفکر دیگری نمی‌روند. با چنین مختصاتی طبیعی است که اهل وحدت نباشند. وقتی آن‌ها عموم جریان‌ها جز خودشان را انحراف در دین می‌دانند چه طور می‌توانند به وحدت برسند؟ آن‌ها باور دارند که وحدت با گروه‌های انحرافی بی‌معنی است و با لفاظی می‌گویند که اول باید هدف از وحدت مشخص شود و تا دقیق معلوم نباشد امکان وحدت وجود ندارد».
 
غرویان ادامه داد: «نکته دیگر درباره جبهه پایداری این است که نیرو‌های این طیف در عموم مسائل احساس تکلیف می‌کنند که موضع‌گیری کنند. برای من جالب است که چرا همه مواردی که احساس تکلیف می‌کنند، تفرقه‌انگیز است و یک بارهم نشده است که برای وحدت احساس تکلیف کنند؛ در حالی که در اسلام بار‌ها و بار‌ها بر ضرورت وحدت جامعه مسلمین تأکید شده است. من از باطن نیرو‌های پایداری خبر ندارم، اما می‌دانم که آن‌ها از این شکل برخورد در پی اهداف و اغراض سیاسی هم هستند. چه طور ممکن است گروهی خود را پیرو اسلام ناب محمدی (ص) بداند و "واعتصموا بحبل اللَّه جمیعا ولا تفرقوا" را نخوانده باشد؟ نیرو‌های پایداری بگویند که این آیه و آیات دیگری با این مضمون برای چه وقتی است؟»
 
واکنش حداد عادل به توئیت‌های فارسی ترامپ

رئیس بنیاد سعدی با اشاره به استفاده رئیس جمهوری آمریکا از زبان فارسی در شبکه پیام‌رسان توییتر، گفت: این امر پیش‌و بیش از اینکه محتوای پیام او را نشان دهد که حقیقتی هم ندارد؛ قدرت زبان فارسی را منعکس می‌کند. غلامعلی حدادعادل امروز (دوشنبه) در ششمین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان اظهار با بیان تاریخچه‌ای از زبان فارسی و اشاره به گنجینه عظیم ادبیات فارسی اظهار داشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، وقتی می‌خواست به غلط کشور‌های دیگر در منطقه را از ایران بترساند و بیشتر اسلحه به آن‌ها بفروشد به آن‌ها گفت: اگر ما از شما حمایت نکنیم شما در دو هفته باید به زبان فارسی صحبت کنید. وی ادامه داد: همین امروز هم که ترامپ به زبان فارسی توییت می‌زند، این امر پیش و بیش از اینکه محتوا و حقیقت پیام‌های ترامپ را نشان دهد که حقیقتی ندارد قدرت زبان فارسی را منعکس می‌کند.
 
روایت عارف از رایزنی‌اش با شورای نگهبان و روسای قوا

محمدرضا عارف ضمن تایید خبر رایزنی خود با شورای نگهبان گفته است که در حد توان در سطوحی که لازم بود، پیگیری و رایزنی کردیم و منتظریم در ١٢ بهمن لیست خوبی را ارئه دهیم. دو روز پیش خبری منتشر شد، مبنی بر اینکه محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان، علی لاریجانی رئیس مجلس فعلی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برای تأیید صلاحیت نامزد‌های اصلاح‌طلب رایزنی کرده است. محمدرضا عارف این خبر را تائید کرده و درباره نتیجه پیگیری تایید صلاحیت‌ها گفته است: خوشبین هستم با توجه به اینکه در حد توان در سطوحی که لازم بود، پیگیری و رایزنی کردیم و منتظریم در ١٢ بهمن لیست خوبی را ارئه دهیم.وی درباره ائتلاف با سایر جریان‌ها توضیح داد: براساس جمع بندی صورت گرفته در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان لیست باید اصلاح طلبانه باشد بنابراین لیست کاملا اصلاح طلبانه است و هر جا که کاندیدای اصلاح طلب داشته باشیم لیست می‌دهیم. البته بعد از اعلام احراز صلاحیت‌ها با توجه به ردصلاحیت دبیران کل احزاب اصلاح طلب، مدیران ارشد اصلاح طلب و از استانداران سابق که تنها یک نفر تایید صلاحیت شد، نسبت به ارائه لیست و تصمیم گرفته شد که از طریق شورای نگهبان پیگیری کنیم و بتوانیم لیست بدهیم که با این لیست حضور مردم در انتخابات پر رنگ شود. انتظار شورای عالی این است که شورای نگهبان با توجه به شرایط فعلی و با توجه به کف صلاحیت ها، اجازه بدهد مردم در انتخابات شرکت کنند. عارف در مورد رد صلاحیت اصلاح طلبان سرشناس بیان داشت: ما در مجلس دهم هم همین مشکل را داشتیم و حتی به لیست توهین می‌کردند، لذا دنبال این هستیم که از میان تایید صلاحیت شدگان اصلاح طلبان را در لیست قرار دهیم. اصلاح طلبان در مجلس یازدهم لیست ائتلافی نمی‌دهند و افرادی در لیست اصلاح طلبان قرار می‌گیرند که شورای عالی استان‌ها و هم شورای عالی اصلاح طلبان، اصلاح طلبی آن‌ها را تایید کنند. در همین راستا ابتدا افراد میثاق نامه لیست امید و فراکسیون امید را امضا می‌کنند و امضاکنندگان پس از ورود به مجلس باید در فراکسیون امید قرار بگیرند.
 
موسوی: ترامپ فقط کاباره‌داری بلد است

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: من تعجب نکردم که ترامپ به هدف قرار دادن ۵۲ نقطه اعتراف کرد؛ رئیس جمهوری که فقط کاباره داری بلد است را چه به سخن گفتن از فرهنگ و هویت ملی؟! سیدعباس موسوی در نشست هم‌اندیشی پاسداری از مراکز فرهنگی، میراث مشترک بشری که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: همانطور که هر فردی با هویت خود شناخته می‌شود، ملت‌ها نیز با توجه هویت ملی در عرصه جهان شناخته می‌شود. وی افزود: دولت‌ها نیز در عرصه بین الملل کار‌هایی می‌کنند که برآمده از هویت و ایدئولوژی آن‌ها است. اگر می‌بینیم که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهنده گفتگوی تمدن‌ها، جهان عاری از خشونت و صلح و ارتباط خوب با همسایگان است، از هویت ایران نشأت می‌گیرد.
 
انتقاد ربیعی از خودداری صداوسیما برای پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور

سخنگوی دولت از صدا و سیما بابت خودداری از پخش زنده سخنرانی رییس‌جمهوری انتقاد کرد. سخنگوی دولت با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و اهمیت سخنرانی رییس‌جمهوری در همایش استانداران و فرمانداران کل کشور گفت: شایسته نبود صدا و سیما در چنین شرایطی از پخش سخنرانی دکتر روحانی که در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات بود، امتناع کند. علی ربیعی در پاسخ به ایرنا که دلیل پخش نشدن سخنرانی روحانی را جویا شده بود، گفت: همه تلاش دولت و شخص رییس جمهوری بر این است که انتخابات مجلس باشکوه و با مشارکت گسترده مردم برگزار شود. همانگونه که دکتر روحانی در سخنرانی امروز خود نیز تاکید کردند و متأسفانه از تلویزیون پخش نشد، جمهوریت و مردم از جایگاه و اهمیت فوق‌العاده‌ای در قانون اساسی ما برخوردار است و اینکه سخنرانی رییس‌جمهوری منتخب مردم از صدا و سیما پخش نمی‌شود یا گاهی سانسور می‌شود، خلاف جمهوریت و مردم‌سالاری نظام است. سخنگوی دولت با تأکید بر این که رئیس جمهور و دولت مطالبه‌ای فراقانونی ندارند گفت: صحبت‌های امروز رییس جمهوری ناظر بر تقویت جایگاه مردم‌سالاری نظام بود و ایشان دلسوزانه منتقد برخی رفتار‌ها و نگاه‌های تنگ‌نظر آن است که منجر به نهایتاً منجر به ناامیدی و قهر بخش زیادی از مردم با صندوق رای می‌شود. سخنگوی دولت بار دیگر از اقدام صدا و سیما در امتناع از پخش سخنرانی رئیس جمهوری انتقاد کرده و خواستار اصلاح رویه‌های موجود در بخش‌های خاصی از رسانه ملی شد.
 
واکنش فرمانده سپاه به تهدید ترور سردار قاآنی

فرمانده کل سپاه با اشاره به تهدید فرماندهان سپاه از سوی آمریکایی‌ها، خطاب به آنان هشدار داد: کسانی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کرده اند، اگر زنده بمانند قطعا از این گفته خود پشیمان خواهند شد. به گزارش سپاه نیوز سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در گفت و گویی در واکنش به تهدید فرماندهان سپاه از سوی آمریکایی‌ها با بیان اینکه آن‌هایی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کرده اند، اگر زنده بمانند، قطعا از این گفته خود پشیمان خواهند شد، گفت: دشمنان ما بخشی از پیامد‌های دردناک ترور سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را دریافت کردند و متوجه شدند که اگر چنین حرکاتی انجام بدهند با ضربات کوبنده و مستمری مواجه خواهند شد. وی افزود: هم آمریکایی ها، هم صهیونیست‌ها و هم دیگران بدانند که اگر فرماندهان ما را تهدید کنند، هیچ یک از فرماندهانشان نقطه امنی نخواهند یافت، یعنی اگر فرماندهان ما را تهدید به ترور کنند یا تهدیدشان را عملی کنند جان هیچ فرماندهی از آن‌ها در امان نخواهد بود.
 
تجمع اعتراضی مقابل وزارت خارجه علیه ظریف

جمعی از دانشجویان، طلاب و مردم دقایقی پیش (عصر دوشنبه هفتم بهمن ۹۸) در اعتراض به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره امکان مذاکره با آمریکا حتی پس از ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه توسط این کشور مقابل ساختمان وزارت خارجه تجمع کردند. دانشجویان و مردم با سردادن شعار‌هایی مخالفت خود را با انجام هرگونه مذاکره با آمریکا اعلام کردند و از وزیر امور خارجه کشورمان خواستند تا از مردم بابت اظهارات اخیرش عذرخواهی کند. تجمع‌کنندگان همچنین با سردادن شعار «مرگ بر امریکا» انزجار خود را به سیاست‌های خصمانه سردمداران جنایتکار این کشور نشان دادند.برخی از تجمع کنندگان تصاویری از سردار شهید قاسم سلیمانی با خود همراه دارند.
 
ادعایی در مورد تایید صلاحیت برخی چهره‌های مشهور اصلاح طلب

برخی منابع خبری مدعی شدند: محمد علی وکیلی، الیاس حضرتی و علی مطهری برای کاندیداتوری انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند. تا کنون منابع رسمی صحت این مطلب را تایید نکرده اند.
 
تمجید قاضی زاده هاشمی از لاریجانی

عضو هیات‌رئیسه مجلس ضمن دفاع از عملکرد رئیس مجلس تاکید کرد: علی لاریجانی با درایت و توجه به اقتضائات کشور مجلس را اداره کرده است. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مدیریت رئیس مجلس در مجلس دهم گفت: دکتر لاریجانی، مدیریت با حوصله‌ای در موضوعات مجلس دارند. رئیس مجلس ضمن اینکه توجهی کلی به رویکرد کشور دارد با درایت و با نکته سنجی، به دستورات و جزییات توجه دارند، یعنی خروجی کلان مسائل کشور را در نظر می‌گیرند، جمع بین این دو، باعث شد که دکتر لاریجانی در رسیدگی و توجه به دستورات مجلس دقت بسیاری خرج کنند. عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه و تجربه رئیس مجلس در امور اجرایی و سیاسی، بیان داشت: دکتر لاریجانی با سابقه و تجربه‌ای که دارد، اشراف کلی نسبت به مسائل کشور در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، دیپلماتیک، فرهنگی و موضوعات مرتبط با امنیت ملی پیدا کرده اند که این توانایی کمک کرده است ایشان به تمام موضوعات کشور اشراف و احاطه داشته باشد. وی تاکید کرد: چنین توانایی، تجربه و توجه به جزییات بسیار ذی‌قیمت و برای مجلس بسیار کارآمد است.
 
واکنش مطهری به خبر تأیید صلاحیتش

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره خبر تأییدصلاحیتش گفت: از این نوع خبر‌ها زیاد است و بعید می‌دانم این خبر هم صحت داشته باشد. باید تا روز یازدهم بهمن صبر کرد. آن روز شورای نگهبان نظرش را اعلام می‌کند.
 
موضع هاشمی طبا در مورد اظهارات انتخاباتی روحانی

هاشمی طبا درباره اظهارات انتخاباتی روحانی گفت: نگرانی رئیس جمهور درباره جمهوریت بی جا نیست. هاشمی طبا بیان کرد: مطمئنا اصولگرایان با ورود به مجلس هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهند. مجلس باید از متفکرین و کسانی تشکیل شود که با دنیای امروز آشنا باشند؛ بنابراین حتی اگر تمام کرسی‌های مجلس از طیف اصولگرا باشند نه می‌توانند معجزه‌ای کنند و نه اینکه کار خاصی انجام دهند. وی درباره این بخش از سخنان رئیس جمهور که گفته است «نگرانم روزی کلمه «جمهوری» به جرم تبدیل شود»، گفت: رئیس جمهور اصلا حرف عجیبی در این رابطه نزده است. زیرا بعضی اشخاص مانند آیت الله مصباح پیش‌تر گفته بودند که اصلا رای مردم مرکزیتی ندارد؛ بنابراین شاید اشاره آقای روحانی به قوت گرفتن این نوع نگرش‌ها در کشور باشد. این نگرش معتقد است امام خمینی (ره) واژه «جمهوری اسلامی» را از خودش ابداع کرده و ما باید «حکومت اسلامی» داشته باشیم. وقتی با این طرز تفکر در کشور مواجهیم و درباره آن تبلیغ هم می‌شود، به نظر نمی‌رسد نگرانی رئیس جمهور درباره جمهوریت بیجا باشد.
 
رئیس سازمان اطلاعات سپاه: با دشمن سازش کنیم، محکوم به شکستیم

رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفت: اگر از مسیر اصلی انقلاب اسلامی خارج شویم و با دشمن سازش کنیم، قطعا محکوم به شکست خواهیم بود. حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه در دومین روز همایش سراسری فرماندهان بسیج که صبح امروز در سالن ۵ آذر سازمان بسیج برگزار شد، با بیان اینکه اگر مومنان در جهت یاری خدا قدم بردارند، خداوند وعده پیروزی به آنان داده است، اظهار داشت: در شرایط فعلی کشورمان، ایستادگی و مقاومت مهمترین رمز در جهت پیروزی مقابل استکبار جهانی است و یقینا اگر از مسیر اصلی انقلاب اسلامی خارج شویم و با دشمن سازش کنیم، قطعا محکوم به شکست خواهیم بود. وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در پیروزی کشورمان در مقابل استکبار جهانی نقش مهمی ایفا کنیم، باید به وعده الهی عمل کنیم و در تقابل با دشمنان خدا باشیم و برای این کار، نیاز است کشورمان روز به روز مسیر پیشرفت، توسعه و قوی‌تر شدن را طی کند.حجت الاسلام طائب با بیان اینکه آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی با طراحی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تلاش کردند که بقای خود را در سطح منطقه قوت ببخشند، تاکید کرد: در حال حاضر دشمنان انقلاب اسلامی از طریق تاکتیک‌های جنگ نرم، جنگ نیمه سخت و سخت، تمام تلاش خود را برای بقای خود انجام می‌دهند، اما باید بدانند که شهادت حاج قاسم سلیمانی، عاملی برای رسیدن آنان به اهدافشان نیست، بلکه اهداف این شهید بزرگوار همچنان ادامه خواهد داشت. رئیس سازمان اطلاعات سپاه در ادامه با اشاره به اینکه مسیر ترامپ، مسیر سرعت بخشی به فروپاشی آمریکاست، افزود: آمریکایی برای بقای خود دست به هر کاری می‌زند، اما ترامپ، به عنوان رئیس جمهور این کشور با تمام توان، تمام ریسک‌ها را انجام می‌دهد، ولی همین عنصر خطرناک و تروریست، عاملی برای فروپاشی شیطان بزرگ خواهد بود. حجت الاسلام طائب در پایان با اشاره به تجمعات باشکوه اعتراضی مردم عراق نسبت به حضور نظامی امریکا در این کشور اظهار داشت: در روز‌های گذشته شاهد اعتراضات گسترده با جمعیت باشکوه در کشور عراق علیه مواضع نظامی آمریکا در این کشور بودیم، اما دشمنان انقلاب اسلامی تلاش کردند با سانسور این واقعه، آن را خنثی کنند.
 
هشتگ جنجالی روحانی در توییت امروز

رئیس جمهور در توئیتی صحبت‌های امروز خود را تکرار کرد. روحانی در توئیتی نوشت:بزرگترین خطر برای حاکمیت ملی ما روزی‌ست که انتخابات، تشریفات شود. جای زدیگری انتصاب بفرمایند؛ مردم پای صندوق رای بروند و فقط تشریفات انتخابات را انجام دهند. #انتخابات_تشریفاتی
 
ایجاد دوقطبی مذاکره - عدم مذاکره اثرات مخرب بر منافع ملی کشور دارد

وزارت امور خارجه در بیانیه اعلام کرد: یکی از اهداف ایالات متحده آمریکا در نبرد دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران آن است که تصویری جنگ‌طلب از ایران به نمایش گذارد؛ تصویری که چند ده سال برای ایجاد آن از طریق نبرد رسانه‌ای و جنگ روانی تلاش کرده بود. تلاش آمریکا آن است که موضع برتر ایران یعنی «حمایت از مذاکرات قانونی انجام شده در برجام» را از دست ایران خارج کرده و تصویری «ضد مذاکره» از ایران را به نمایش گذارده و نهایتا میز مذاکره غیرقانونی و تحمیلی را جایگزین برجام کند. ایجاد دوقطبی «مذاکره - عدم مذاکره» در شرایط فعلی سیاست خارجی و فضای انتخاباتی داخلی، اثرات مخرب بر منافع ملی کشور و اعتماد عمومی جامعه خواهد داشت و کسانی که برای مطامع انتخاباتی زودگذر منافع و سرمایه‌های ملی را قربانی می‌کنند مسلما در برابر خدا، مردم و تاریخ باید پاسخگو باشند. / ایرنا

روایت عارف از رایزنی اش با شورای نگهبان و روسای قوا

دو روز پیش خبری منتشر شد، مبنی براینکه محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان، علی لاریجانی رئیس مجلس فعلی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برای تأیید صلاحیت نامزد‌های اصلاح‌طلب رایزنی کرده است. محمدرضا عارف این خبر را تایید کرده و درباره نتیجه پیگیری تایید صلاحیت‌ها گفته است: خوشبین هستم با توجه به اینکه در حد توان در سطوحی که لازم بود، پیگیری و رایزنی کردیم و منتظریم در ١٢ بهمن لیست خوبی را ارئه دهیم. /فارس

توصیه رئیس ستاد انتخابات به شورای نگهبان

جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، گفت: اطلس امنیت ستاد انتخابات تدوین و تامین اعتبارات صورت گرفته و ۵۸ هزار دستگاه احراز هویت وارد شد و در حال آماده سازی است. در این دوره به جز یک فرآیند یعنی اخذ رأی و صندوق الکترونیکی، همه مراحل بصورت الکترونیکی انجام می‌شود. سه چهارم از ۲۰۸حوزه‌های ما برای ایجاد رقابت به تجدیدنظر نیاز دارد که امیدوارم این تجدیدنظر انجام شود تا بتوانیم انتخاباتی با رقابت قابل قبولی انجام شود. /ایسنا

سال آینده یک یارانه ترکیبی به حساب مردم واریز می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آن‌ها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آن‌ها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آن‌ها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود. /فارس

اصولگرایان با دو لیست حتماً انتخابات را می‌بازند

محمدرضا باهنر در باره انتخابات مجلس و رفتار اصولگرایان و اصلاح طلبان گفت: اگر دو لیست جدی اصولگرا در تهران بیاید که حتماً انتخابات را می‌بازیم. تازه اگر با یک لیست هم به انتخابات وارد شویم باید بسیار تمهیدات بچینیم و برنامه‌ریزی کنیم تا موفق شویم. ما امید داریم که مجلس آینده مانند مجلس دهم از سه فراکسیون اقلیت تشکیل نشود بلکه حتماً یک فراکسیون اکثریت قوی داشته باشد و طبیعی است که می‌خواهیم این فراکسیون را اصولگرایان تشکیل دهند. این مهمترین هدف ما در ترکیب مجلس آینده است. /ایسنا

اصولگرایان قادر به نمایندگی خودشان نیستند چه برسد به نمایندگی ملت

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب به خبرآنلاین گفت:تا به حال نظر سنجی‌ها از دقیقه ۹۰ بودن مردم حکایت نکرده است بلکه همواره رای دهندگان نشان داده‌اند آیا می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند یا خیر. با توجه به شرایط موجود، اساسا رقابتی نمی‌تواند شکل بگیرد که مردم به این فکر کنند که رای بدهند یا خیر. امکان تحقق شعار «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تموم ماجرا» وجود ندارد. به شکرانه اقدامات شورای نگهبان یک جریان کاملا از صحنه انتخابات حذف شده است بنابراین اینکه مردم قادر باشند این شعار را به آزمون بگذارند عملا منتفی شده است. مجلسی از ناشناخته‌ها و نیرو‌های جدید اگر شکل بگیرد دیگر نیاز به چهار سال نیست تا بفهمند چنین مجلسی چه نتایجی را به بار خواهد آورد بلکه در یک مدت بسیار کوتاهی نتایج عجیب‌تر از آنچه محموداحمدی‌نژاد به بار آورد را تجربه خواهند کرد. عرصه‌ای برای بروز و ظهور آرای خاکستری در انتخابات اسفند وجود ندارد. با کوچک شدن دو سر طیف اصولگرا و اصلاح طلب، قشر خاکستری همچنان بزرگ و بزرگ‌تر شد تا اینکه امروز این قشر یک اصالتی برای خود پیدا کرده است. اصولگرایان قادر به نمایندگی خودشان هم نیستند چه برسد به نمایندگی یک ملت. اصلاح‌طلبان هم حضوری در انتخابات ندارند لذا شعارهایشان، هم بی‌فایده و هم بی‌معنا است.

از ازدواج با جن تا آتش زدن کتاب پزشکی

روزنامه اطلاعات نوشت: شیخی در تبریز، داعیه دارد که قانون ابن‌سینا در طب از کتب «ضاله» و انحرافی است و بجای آن باید طب و طبابت ائمه و امامان ما را جایگزین کرد و بالاتر از آن همه کتب علم پزشکی امروز را به آتش کشید و سوزاند! اما این خبر بخشی از ماجرایی است که امروز و متأسفانه در رسانه رسمی و ملی کشور (صداوسیما) هم دیده می‌شود. در یکی از همین برنامه‌ها مجری به بینندگان اطلاع داد، می‌خواهیم درباره «جن» گفتگو کنیم؛ و پرسید. آیا می‌شود با جن ازدواج کرد؟ پاسخ شیخ روحانی یک کلمه بود: «بله». آیا شرعی است؟ باز جواب «بله»؛ آیا می‌شود از جن بچه‌دار شد؟ پاسخ «آری و البته از نظر علمی هم ثابت شده است!»

پیغام انتخاباتی مداحان سیاسی به اردوگاه اصولگرایان

این روز‌ها در حلقه یاران منصور ارضی خبر‌هایی است. یکی از نزدیکان او نامزد مجلس شده و به احتمال زیاد مانند دوره قبل در لیست اصولگرایان قرار خواهد گرفت. از مسجد ارک خبر رسیده که حلقه منصور ارضی، به بخشی از اصولگرایان پیغام داده‌اند که اگر لیست‌ها متنوع باشند، ما هم لیست می‌دهیم! البته این اهانت و عمرسعد خواندن یک چهره سیاسی، باب پیوند جدیدی بین شهرداری و مداحان باز کرد و گروهی از مداحان از حمایت‌های ویژه برخوردار شدند. شاغل شدن نزدیکان مداحان معروف در بخش‌های مختلف شهرداری، اختصاص یک بنای تاریخی که جزو میراث فرهنگی است به مداحان به‌عنوان خانه مداحان و حمایت‌های مالی از برخی هیئت‌ها و مداحان، نمونه‌ای از این فتح باب است. علی‌اکبر مداحی، ریاست هیئت‌های رزمندگان اسلام کشور: دستگاه امام حسین (ع) نباید جناحی باشد ما طبق روال گذشته تعیین مصداق نمی‌کنیم و لیست نمی‌دهیم ممکن است مسجد ارک به نام هیات رزمندگان حزب‌الله، لیست انتخاباتی بدهد. / ایرناپلاس

دلیل ردصلاحیت برخی نمایندگان، انتصاب مدیر مدرسه یا گرفتن امتیاز کارخانه است

عباسعلی کدخدایی در سر مقاله امروز کیهان نوشت: عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست. برخی از آن‌ها در طول دوره نمایندگی خطا‌هایی داشته‌اند که صلاحیت نمایندگی را برای دوره بعد از دست داده‌اند. فردی که روسای آموزش و پرورش و ارشاد و مدیر چند مدرسه در یک شهر را با اعمال نفوذ از میان لیدر‌های انتخاباتی خویش منصوب کرده، شاید در هیچ دادگاهی محکوم نگردد، اما چنین فردی شایسته نمایندگی است؟ فردی که ۲۷۰ میلیارد تومان در یک پروژه ساختمانی در یک شهر سرمایه‌گذاری کرده و امتیاز تأسیس یک کارخانه آب معدنی را از طریق اعمال نفوذ برای برادر کوچکش که زیر سی سال سن دارد گرفته، چنین فردی باید تأیید شود؟ فردی که در پوشش موسسه عام‌المنفعه با ارز دولتی گوشت وارد کرده و با قیمت آزاد در بازار عرضه کرده و مخارج انتخاباتی خود را از این طریق به‌دست آورده، باید تأیید شود؟ فردی که برای قاچاق سیگار رشوه‌های کلان پرداخت کرده و جزئیات این اقدام در پرونده سوابق او موجود است، باید تأیید شود؟

تورم امسال طبق آمار‌های رسمی ۴۶ درصد است و سال آینده خیلی بیشتر می‌شود

حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا گفت: افزایش تورم در سال آینده به عوامل بسیاری بستگی دارد، ولی قطعا آن چیزی که اتفاق خواهد افتاد با این مقدار بودجه‌ای که دولت پیشنهاد داده و اقداماتی که در این چند وقته به دلیل کاهش فروش نفت، کاهش واردات و ثبت سفارشات انجام شده بسیار بیشتر از امسال خواهد بود. تورم امسال طبق آمار‌های رسمی ۴۶ درصد است که البته به نظر می‌رسد این عدد باید بالاتر باشد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۷۲
انتشار یافته: ۱۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اقای روحانی معلوم است فهمیدی که در مجلس اینده دیگر دوران خوشی که هر کاری بکنید و نماینده ها را همراهی کنی برای اهداف خودت به سر خواهد امد و این توییت را زدی
درکت می کنم!!!
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Germany |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
محمود صادقی گفته که نرخ اخذ صلاحیت از شورای نگهبان چهار میلیارد تومان است
رد صلاحیت شدن برخی آنقدر به آنها فشار آورده، که دیگر زده اند به سیم آخر و از هیچ دروغ بزرگ و حرف ناپخته ای ابایی ندارند
باشد که مجلس یازدهم از لوس وجود جنین عناصر...پاک شده و بازهم مجلس به راس امور برگشته و خاطرات تلخ و فضاحت بار مجلس دهم لا آن لیستهای عجیبش تکرار نشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
توصیه رئیس ستاد انتخابات به شورای نگهبان!!!!!!!!
حالا اگه دوران احمدی نژاد بود چه ها که نمی گفتند!!!!!!!!
Admin
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یه سوال
۵۰ نفر مقابل دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند و بخاطر شعارهای ساختارشکنانه شدند سرخط عناوین همه خبرگزاریها و روزنامه‌های غربی
اما امروز هزاران نفر مقابل وزارت خارجه بخاطر شعار #نه_به_مذاکره_با_ترامپ تجمع کردند اما هیچ کدام از خبرگزاریای غربی اشاره ای به آن نکردند
آیا تصادفیست؟!
ناشناس
| Germany |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اصلاح طلبان از شدت علاقه به خدمت کردن به مردم دارند خودشان را می کُشند!
ناشناس
| France |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تو منظور روحانی را متوجه نشدی . ایشان گفتند که بدون رقابت حزبی انتخابات معنی مردم سالاری را نمیرساند بلکه شکلی از انتصابات هست و مردم فقط تشریفات کار که پای صندوق رای هست را انجام‌میدهند یعنی بین کاندیداهای اصولگرا تفاوت دیدگاه سیاسی وجود ندارد . وقتی تفاوت بین دیدگاها وجود ندارد چرا انتخابات برگذار میکنید ؟ دوم اینکه در مجلس افرادی با یک تفکر بدون تجربه سیاسی و اقتصادی در مجلس حضور پیدا میکنند که براحتی با شعارهای بدون کارشناسی قانون را مصوب میکنند ولی لازم اجرا نیست . یعنی در کارکرد چهار ساله مجلس طرح و لوایحی را بسرعت تصویب میکنند ولی الزامات و ملزومات کار را ندارند . فرزند اوری زیاد . واقعا لوازم رشد جمعیت از برای چیست که وقتی بیماری مثل کرونا و سارس به جمعیت ۵۰۰ میلیونی حمله کرد واقعا با همین بخش درمان و بیمارستان آیا میشود جمعیت را از آسیب ها کنترل کرد . بنابراین تنها کارکرد مجلس اصولگرایان با این ترکیب این هست که قوانین و دستورات را به قانون تبدیل کنند که در مجلس قبلی مقاومت میشد . برو تحقیق کن چه مواردی را میخواهند به قانون تبدیل کنند . وجود چنین نمایندگان فقط جنبه سمبلیک برای رای دارد
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هم راس امور را دیدیم وتجربه کردیم وهم وضع فعلی را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ماله کشان دولتی و وابستگان شروع کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ساندیس چند ؟!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ماله کش تویی و جبهه به اصطلاح پایداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ادبیات حال بهم زن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
برجامیون کشور رو به فنا دادن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تند روهای جبهه پایداری
و کاسبان تحریم
برجام را آتش زدند
و بهانه لازم را به ترامپ دادند
تا تحریم ها را با شدت برگرداند
بس کنید
و بفکر مردم و کشور باشید
ناشناس
| France |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
۱۹،۹ شما ماله کشی چه گروه یا کسی را میکنی ؟ ما کاربران ماله کشی را از شماها یاد گرفتیم . در صورتی تا چند سال پیش ماستمالی خودش جرم بود . ولی شماها کاری کردید که معنی ماله کشی تغییر کرده ....
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اما ترامپ حرفی از جبهه پایداری برای خروج ار برجام نزده اون فقط گفته که استقلال یعنی چی؟ هیچ کشوری نباید ادعای استقلال از امریکا رو داشته باشه و توی خاورمیانه واسه خودش نفوذ کنه و بدون اجازه امریکا موشک بسازه اصلا پارس و قارس و کوروش و داریوش کیاهستند شماها همگی باید تاریختونو فراموش کنید و زیر پرچم امریکا کنار بقیه ی گاوهای شیرده گرد هم درآیید اره ببم جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هواپیمای حامل نظامیان سیا توسط طلبان ساقط شد

سایت تابناک چرا تیتر یک نمیکنی

نکنه ناراحت شدی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
طالبان میگه صدنفر مرده و امریکا طبق معمول گفته۵نفر!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خدا به خیر کند که به ما وصلش نکنند !!؟؟؟
ناشناس
| United Kingdom |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کی بود که میگفت طالبان را امریکا به وجود آورده است؟
ناشناس
| France |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فعلا در حال بررسی هستند که موشک های پرتاب شنونده از کجا رسیده . گروهی از خود افاغنه گماشته امریکا وارد محلات و مناطق طالبان برای تحقیقات محلی شدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مورچه بسیار کوچک است لاکن قدرت فراوانی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اقای راغفر سال گذشته بود که بیشتر کالا ها چند برابر شده ولی امثال فقط در چند کالا , که نتیجه ان تورم کمتر است در امسال
ادرس غلط ندهید برای سال اینده که تورم بیشتر خواهد بود هر چند با شما موافق هستم با این بودجه ریزی غلط تورم باز هم زیاد است در سال اینده البته کمتر از امسال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
رییس جمهور محترم بس کنید
در ضمن خطاب به سخنگوی محترم که هر چه قدر مردم کمتر ایشون را ببینند راحت تر هستند با حرف هایی که زیاد به دل مردم نمینشیند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اداره کشور بدون ارتباط بانکی شدنی نیست . با چمدان تا ده سال دیگر پول جابجا نخواهند کرد چون حمل پول نقد جز جرایم بین امللی خواهد بود . فقط تا ده سال دیگر حواله بانکی امکانپذیر هست .
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خط دوم کامنتت عالیه عالی
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
قیاس به نفس نفرمایید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
عباسعلی کدخدایی در سر مقاله امروز کیهان نوشت: !!!!!!
جناب کدخدا! این معیار شما تیغ بدستان باید برای همه عادلانه بِبُرّد و نه فقط برای برخی که دوست دارید ببرد! در جاهایی که همین نماینده ها اعمال نفوذ کرده اند و مقامات شهرستان را بزار و بردار میکنند پس چرا تأیید کرده اید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
آقای حداد عادل ، قدرت زبان پارسی ارتباطی با قدرت شما ندارد که شاد شده ای. این قدرت فرهنگ این سرزمین را نشان میدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ارادت ایشان به فردوسی ندیدیم . حداد فقط ادعا دارد . بجای اینکه سالی صد میلیارد پول فرهنگستان و واژه سازی خرج شود بیایید شعرای فارسی زبان را پاس بدارید
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نه این و نه اون!
ترامپ میداند که مردم ایران انکلیسی دان کم دارند و به اینوسیله سعی میکند با مردم تماس مستقیم داشته باشد!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فعلا که بنیاد سعدی
برای جناب حداد عادل سالی ۶ میلیارد تومان بودجه دولتی دارد
برای هر کسی بد باشد !!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
آیت الله تبریزیان یک روحانی واقعی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
متاسفانه باید قبول کرد !!!؟؟؟
خودمان را فریب ندهیم
حالا ایشان شجاعت داشته
و مکنونات قلبی اش را بازگو کرده است
و اکثریت نمی کنند !!!؟
قضاوت با اکثریت مردم است
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
شماها که دوس دارید یه روحانی واقعی باشد خخخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حرف آیت الله تبریزیان حق است که حتی بعضی کسانی که با اون موافقند با مصلحت اندیشی اعلام مخالفت می کنند کسی نمی تونه به پزشکان اعتراض کنه چون متهم به تحجر بی سوادی عوام اندیشی و خلاصه سادگی و... می شود چطوره من باید فریب بسیاری از شماهارو بخورم وآخرش هم درمان نشم
ناشناس
| France |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
داری چرت میگی . یعنی از فردا درب تمام بیمارستانها و درمانگاه را ببندند چه اتفاقی میفته . زنان باردار و مجروحان و تصادفی و فشار خون و دستگاهای ام ار ای و سی تی اسکن ..... رادیولوزی را جمع کنند ؟ شما نیاز به درمان و روانکاوی دارید . چرا در همان عصری که زنان میمردند ویا در سن بالای چهل سال اکثر زنان در سن بارداری بر اثر فشار خون میمردند . چرا در ان عصر درمان نمیشدند ؟
یاسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کاش این دانشجویان فرهیخته وبسیجی اعتراضی هم به سخنان یاوه حسن عباسی داشته باشند ، احتمال میرود هجمه به شخص اول دیپلماسی ایران برای سلب توجه اذهان عمومی از سخنان پوچ و بی ارزش حسن عباسیت " گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حسن عباسی (استاد!؟ ) از خودی های محبوب هستند
و ظریف، بنده خدا (خسره دنیا الآخره
شده و خدا بهش کمک کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حداد عادل باید از سوادش استفاده کنه و توییت های انگلیسی بنویسه.
حداد عادل آدم باسوادی است
حداد عادل یک مربی است
حداد عادل خیلی چیزها میداند
حداد عادل از دانشمندان زمان است
حداد عادل مدرسه ساز است
حداد عادل همیشه به قناعت و صرفه جویی مخصوصا در بحث پوشاک و کفش اهمیت میدهد
حداد عادل خیلی خوب است
حداد عادل .......
حداد عادل ......
حداد عادل ......
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بله بله بله ...حداد تنها کسانی هست که فرزندانش در امریکا تحصیل نمیکنند و زندگی نمیکنند .
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
با احمدی نژاد مسابقه گذاشته است!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حداد عادل ، مدیر و موسس بنیاد سعدی است
که سالی ۶ میلیارد تومان بودجه از دولت می گیرد
و پنبه دولت را هم میزند !!؟؟
واقع بین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
" حداد عادل مدرسه ساز است"
این یعنی آقای حداد 1فرد خیر است وزمین یا سرمایه در اختیار آموزش وپروش گذاشته برای ساخت مدرسه
که به این نوع افراد میگویند مدرسه ساز یا خیرین مدرسه ساز ولی شما آقای محترم اشتباه گرفتید آقای حداداز دولت امکانات گرفته برای ساختن مدرسه خصوصی و غیر اناتفاعی برای خودش انهم نه یکی بلکه بیشتربهتره اول اطلاعات کسب کنی بعد کامنت بذاری
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
درود بر احمدی نژاد و یارانش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
باید هم به احمدی نژاد درود بفرستی جناب آلمانی نشین !یا خود رامین هستی یا از جنس امثال رامین که از قبال احمدی نژاد به همه چیز رسیدید و حالا هم دارید از برلین به ریش مردم بدبخت میخندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
سال 1374 معاون ریس جمهور وقت بودم. نزدیک عید بود و دوستان به من پیشنهاد دادند که سفری به آمریکا داشته باشیم تا در نیویورک چند ملک خریداری کنیم. مقدمات کار برای گرفتن ویزا انجام شد. البته من ابتدا مخالفت کردم چون نمیخواستم هزینه زیادی روی دست بیت المال بگذاریم اما در نهایت دوستان من را راضی نمودند که این پول حق ماست و ما برای کشور خیلی زحمت کشیده ایم.

آن زمان ن که بسیار جوان بودند نیز همراه ما بودند. به نیویوریک رفتیم و حدود 1 ماه در آنجا به تفریح و گشت و گذار پرداختیم. من هر روز از هتل تا سنترال پارک نیویورک را بعد از ظهر ها پیاده روی میکردم. فضا بسیار دل نشین و لذت بخش بود و مردم هم بسیار مهربان و دوست داشتنی بودند. هر کدام 1 ملک ویلایی 40 هکتاری در اطراف نیویورک خریداری کردیم و من به دوستان پیشنهاد دادم حالا که تا اینجا آمده ایم مدرک دکترای خود را نیز بگیریم. خوشبختانه در عرض 3 روز هر کدام از ما توانستیم تنها با پرداخت 700000 دلار از دانشگاه کلمبیا مدرک دکترا بگیریم.سوار هواپیما شدیم و به طرف ترکیه حرکت کردیم. به ایتالیا نرسیده بودیم که هواپیمای ما مورد اصابت یک موشک قرار گرفت و یک سوراخ به اندازه یک توپ فوتبال در بدنه هواپیما ایجاد کرد. وحشت همه ما را فرا گرفت و یکی از مسافران نیز به بیرون هواپیما کشیده شد. در این شرایط هولناک که نمیدانستیم برای نجات خود چه کنیم ... به روی سوراخ ایجاد شده در بدنه هواپیما نشست و خوشبختانه جان همه ما را نجات داد.

من زمانی که به تهران برگشتم موضوع را برای ریاست جموهور وقت تعریف کردم و به ایشان پیشنهاد دادم که حیف است فردی با شجاعت بیکار باشد. خوشبختانه ریس جمهور هم بسیار استقبال کردند و قرار شد تمام مشاغلی که در دولت، ما برای آنها فرد قابل اطمینانی نداشتیم را به ایشان بدهیم و من حساب کردم حدود 39 ردیف شغلی را به ایشان دادیم و ایشان هم بسیار در کار خود خوش درخشیدند و سال به سال تعداد این ردیف های شغلی اضافه شد.

از همان زمان بود که در بین مدیران ارشد،ن به فردی با پشتکار زیاد و تلاش مضاعف معروف شد و الگوی مسئولین دولتی در پاک دستی و پشتکار شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
من اگر کاره ای بودم تمام مسولینی که دنبال مقاومت وامریکا ستیزی هستن ودایم شعار میدن .رو از خونه وماشین سازمانی ورانت محروم میکردم وسه میلیون تومان هم حقوق براشون درنظر میگرفتم .ببینم بازم دنبال مقاومت هستن وشعار میدن یا نه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
با ابن شعارها میتونن خونه و ماشین و.. حفظ کنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بخدا زندگی فقط پول وماشین وخانه نیست زندگی امنیت فکری آزادی بیان سلامت روح و تلاش وکار کردن است در برخی از کشورهای دنیا روزانه دوازده سیزده ساعت کارمیکنند تا 45 درصد مالیات میدهند ولی چون دروغگویی وچاخان وبلوف نیست همه از زندگی راضی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بعضی‌ها زود و راحت و بدون مجوز تظاهرات و اعتراض می کنند ولی کارگر یا معلم یا مردم عادی در صورت اعتراض فوری اغتشاشگرند این تبعیض باعث دو گانگی و رفتار متناقض رو نشون میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هر وقت اعتراض یاد گرفتی بیا اعتراض کن و نه اعتراض هایی که از ان ور اب سر خط به شما میدهند
ناشناس
| France |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یک راه دیگر هم وجودداره که مردمی که به انها حق اعتراض داده نمیشود همراه همین گروه وارد و سپس شعارها و مطالبات خودشان را بیان کنند . یعنی امروز که برای مخالفت با سخن ظریف رفته بودند اقشاری از مردم که حق اعتراض واقعی داشتند شعارهای خود را بیان میکردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چنانچه جزو خودی ها نباشی
و اعتراضات قانونی کنید
با شدت برخورد میشوید
و پس از دو ماه حتی تعداد کشته ها را هم نمی گویند !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دیشب خواب دیدم فردی با 290 عدد ساندیس به طرف من نزدیک میشود. بسیار ترسیده بودم. او 10 ساندیس آلبالو به من داد. گفتم این برای چیست. گفت این برای این است که تو قرار است نماینده مجلس شوی. گفتم چرا 10 عدد ساندیس به من میدهی . گفت چون تو قرا است ریس مجلس شوی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تجمع اعتراضی مقابل ساختمان وزارت خارجه یا تجمع غیر قانونی مقابل ساختمان وزارت خارجه؟!!!! اینجاست که باید سراغ دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دستگاه امنیتی در مقابله با تجمعات غیرقانونی را گرفت و پرسید که فرق این تجمع غیرقانونی با تجمعات غیرقانونی مسالمت آمیز در اعتراض به افزایش قیمت بنزین چه بود که یکی را به خاک و خون کشیدید و این یکی را با آب و تاب تمام در رسانه ها بازتاب می دهید.!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تجمعات مسالمت امیزتون این است؟وای بر تجمعات غیر مسالمت امیزتون
در ضمن تجمع کردن را از این ها یاد بگیر که نمونه ای تجمع مسالمت امیز مانند دیگر کشورها تجمع می کنند بدون اینکه خون از کسی بیرون بیاد ولی وقتی شماها می ایید نه به خودتان رحم می کنید و نه دیگران و حتی شعارهاتون هم به درد دیوار هم نمی خورد
ناشناس
| France |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تندروها یک خط مشی سیاسی و قانون نانوشته با خودشان دارند یعنی به تظاهرات دسته بندی و تقسیم بندی وجود دارد . آن دسته از اعتراصات هدایت شده که مربوط به منتخبین خود ملت یعنی مجلس و دولت و شورای شهرها باشد اشکالی ندارد بلکه حمایت هم میکنند و بهت ساندیس هم‌میدهند . حتی اجازه داری از خطوط قرمز قانون هم عبور کنی و آتش باخیتار هستی .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خودی ، محترم و آزاد است !؟
نخودی اغتشاش گر است !؟
عجبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
رئیس بنیاد سعدی با اشاره به استفاده رئیس جمهوری آمریکا .......
راستی بودجه بنیاد سعدی درسال 99 چقدر است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مبلغ 117 ملیارد تومن ناقابل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ظاهرا جمله شما طعنه دار است. بنیاد سعدی کلی کلی زحمت می کشد و کلمه اختراع می کند که هشتاد میلیون ایرانی را بخنداند. آیا این کار کمی است؟ خوب است مثل خیلی ها ملت را به گریه بیندازد؟
کش لقمه کجایی !!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اقای مطهری شما دیگه خسته شدید و سایرین بفکر سلامتی شما هستند؟؟!!! بسه دیگه برید استراحت میدان را بدید دست نیرو های جوان و خوش فکر از دست شماها این همه سال کاری برنیامد حالا اجازه بدید به بقیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
میزان مهریه زن جن چقدر است ؟ آیا زن یا شوهر جن نصفه شبها ترسناک می شود ؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
متاسفانه خیل اصلاح طلبان وطرفدارانشان ملجاء مستقیمی برای ابراز نظراتشان ندارند لذا همین سایت اصولگرای تابناک شده است ملجاء مستقیم درد دل واظهار نظراتشان که البته نسبت به شرایط ودنیای سیاست نیز این سایت منعکس کننده برخی نظرات آنان است / همینکه شورای محترم نگهبان میخواهد در این مرحله فساد اقتصادی برخی نمایندگان را جدی تر بگیرد نوعی اصلاح طلبیست / همینکه بخواهیم دروغ ، رشوه ، ریا و پاچه خواری از جامعه رخت بربندد وبجای آن صداقت ، پاکدستی ، حقیقت و راستگویی جای آنرا بگیرد نیز اصل اصلاح طلبیست چرا برخی اصولگرایان از اصلاحات میترسند ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کاری کردند که اصلاح طلبان حتی در سایت های اصلاح طلب هم نمیتوانند نطرات کاربران خود را بگویند . فقط سایت تابناک با موضع بی طرفی توانسته بخشی از نظرات انها را منعکس نماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ولا ترامپ مملکت داریش هم عالیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
وقتی مداحان تصمیم گیر و تصمیم ساز شوند ، دیگر مشکلی در کشور وجود نخواهد داشت
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
به مداح چه مربوط هست که در ساخت مترو مشارکت کنه ها ؟
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
۲۲،۱۸ همه اقشار حق دارند که در ساختن ایران مشارکت داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
من در سیاست تخصصی ندارم اما به نظرم بهتر هست که بساط انتخابات رو در کشور برای همیشه جمع کنیم و مجلس، شوراها و ریاست جمهوری و هیات وزیران را هم تعطیل کنیم و اگر اقدامی در این خصوص انجام بشه من قاطعانه از اون حمایت میکنم

البته اگر تمامی واحد های ستادی و دفتری وزارت خانه ها، صدا و سیما، کمیته امداد منحل شوند و کارانه های پزشکان هم لغو شوند من به شما قول میدم با بودجه اونها دیگه یک فقیر و بیخانمان در این کشور باقی نمیماند.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خروج دلار و مخارج خارج مرزها را نگفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
وضعیتی که مافیای پزشکی در ایران ایجاد کرده باعث شده تا افرادیی مانند آقای تبریزیان هر چند سال یکبار ظهور کنند.

شما در کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، سویس، ژاپن و انگلستان یا کانادا که دارای بهترین سیستم درمانی در جهان هستند هرگز نمیبینید که مردم اونها برای درمان بیماری های جسمی خود پیش یک کشیش بروند.

به هر حا امیدوارم تا این مافیای پزشکی بیش از این اقتصاد کشور و بازار را با دلالی پول های باد آوراده خود از محل کارانه ها نابودتر نکرده اند جلوی اون گرفته بشه و اولین قدم هم میتونه با ممانعت از ورود اونها به مجلس باشد و قدم بعدی گرفتن آموزش پزشکی از چنبره آنها و برگرداندن آن به وزارت علوم باشه تا آنها منافع شخصی خود را در آموزشی پزشکی و ظرفیت ها بیش از این دخالت ندهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خیلی خوشحالم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نتیجه میگیرم زبان فارسی خوب است چون اقای ترامپ از ان استفاده کرده. افرین حد آد
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بنام خدا
آقای رئیس جمهور
این دی ۹۶ نبود که آمریکا را پررو کرد بلکه انتخابات ۸۸ بود
آقای وزیر محترم خارجه
شما با قاتل برادرتان هم مذاکره می کردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
از آقای عبدی سئوال میشود . در دوران مسئولیت اصلاح طلبها یک مورد از کارهای آنها بگو که به نفع کشور ومردم بوده است چه اصلاح طلبی چه کشکی برای خودتان درست کردید تا حال کدام اصلاحات را انجام دادید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حداقل در دوران خاتمی از بروز جنگ و تحریم سخت جلوگیری کردند
و تورم را کنترل کردند
و بهترین آمار رشد اقتصادی با نفت بشکه ای ۷ دلار را داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
این یک واقعیت است سردار فرمودند اگر چنانچه آنها خطای بکنند ان کسی که فرماندهان مارا تهدید کرده به اضافه فرماندهان نظامی انها باید ترورشوند که دیگر جرات نکنند حرفی از ترور بزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
در این 6 سال دولت شیخ حسن، زباله گردی در کشور کاملا عادی شده و این یک دستاورد بزرگ برای دولت اشرافی هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
منصفانه باید گفت
نتیجه دخالت های تندروها و کاسبان تحریم
و دادن بهانه به ترامپ قمارباز باعث این فلاکتها شده است
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کدخدایی .؟ آیا کسی که در واردات گوشت دست داشته و انرا در بازار ازاد فروخته و یا برای برادر کوچکتر خود کارخانه ایجاد کرده میتواند تایید صلاحیت شود .... اینهایی که گفتی یعنی چه ! یعنی اینکه اگر بدون زحمت بوده خلاف کرده اگر با زحمت بدست آورده جرم نیست . آیا پولدار و ثروتمند بودن جرم هست ؟ دوم این مواردی که گفتی چه ربطی به مطهری و صادقی داره ؟ ها ؟ چرا کسانی دیگری که خلاف اقتصادی دارند تایید صلاحیت گرفتند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چرا در این ۴ سال توسط قوه قضائیه دستگیر و زندانی
و از نمایندگی برکنار نشدند ؟
اینها عذر بدتر از گناه است ، جناب کدخدایی
اینها همانهایی هستند که شما تایید صلاحیت کردید
و قطعا در ۴ همین سال اینهمه ثروت جمع نکرده بودند
شما کجا بودید ؟
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
انتخابات باید انتخابات باشه . هر انتخابی اگر انتخابات نباشد انتصابات هست و جمهوریت را به خطر میندازد .
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حدادا عادل ؟ اگر ترامپ در توییت هایش از زبان فارسی استفاده میکند بخاطر نفوذ زبان فارسی هست . همانطور که به اعراب گفته بود که اگر امریکا نباشد الان باید اعراب فارسی صحبت میکردند . ..( الان بیشتر کلماتی که من نوشتم بیشترش عربی هست و دوم اینکه امریکا با توییت فارسی میخواهد مستقیم با بخش های از مردم که انگلیسی وارد نیستند بیشتر ارتباط داشته باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
با اینهمه واکنش به کدام توجه کنیم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
وقتی وزراء و معاونین و مدیران کل وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قد و قواره مسئولیت خودشان نباشند و صرفا با حضور در متینگ های انتخاباتی به چنین پست هایی منصوب می شوند، برای حفظ موقعیت و جایگاه شخص شخیص خویش به هر باجگیری سیاسی که نه بلکه به اخمی از سوی صاحب منصبان سیاسی ، کل تشکیلات را یه فنا می دهند تا بقای خود را تضمین کنند. این موضوع مطلب تازه ای نیست و بسیاری از چتر بازهای سیاسی بی کفایت از این مسیر و پروسه معیوب سال هاست که استفاده می کنند. شایسته سالاری و استفاده از نیروهای جوان و خوشفکر از جمله شعار های نخ نمایی است که تاریخ استفاده آنها در ایام انتخابات است و بس.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
آقایان و خانم های کامنت نویس چیزی بنویسید که حد و حدود تون بخورد به شما چیزی نمی ماسد توصیه میشود بجای انگشتان مبارک قدری بیشتر از مغزشریف استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مي بينم روزي را كه اصولگرايان دارن همديگه رو تيكه پاره مي كنند . دعوا سر پول و قدرته . به خاطر تحريم ديگه پولي هم تو بساط نيست . چي بشه بعد از اين .
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دستاورد اقتصادی تندروها هیچ هست . برای اینکه مکانیزم اداره کشور از طریق قانون و علم و عقل قبول ندارند . پس میماند یک سری طرح و لوایحی که نماد موپولیستی دارد . مثلا مردم فرزند زیاد داشته باشند . دیگر فقیری نخواهیم داشت . از ثروتمند بگیریم بین فقرا تقسیم کنیم . حجاب اجباری هست اجباری ترش کنیم . بدون برجام و بدون اف ای تی اف . با تحریم اقتصادی کشور را ادراه کنیم . ساده زیست باشیم . لباس کهنه بموشیم . غذای ساده بخوریم . تو خانه کاهگلی زندگی کنیم ......اخ اخ کی و چه کسی برود این همه راه را .
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اصلاح طلبان چطور خخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هیچ دیوانه‌ای یک کتاب طبی را آتش نمی‌زند.یعنی عاقلان آتش میزنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یعنی واقعا نفهمیدی یا الکی خودتو به نفهمی زدی؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دمش گرم خوب کرده که آتیش زده
محیا علیرضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
برنامه چی بوده یارانه.ترکیبی و سبد معیشتی و یارانه بنزین باهم ترکیب میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
میگ قیمت ماله خوب چنده؟
ناشناس
|
France
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مردم وظیفه ندارند که به پای صندوق رای بروند که فقط تشریفات انتخابات را انجام دهند . کم کم سیاسیون و روشنفکران و کنشگران متوجه عدم حضور و وجود قدرت احزاب را متوجه شدند که اگر در غرب دمکراسی دارند لوازم دمکراسی که احزاب بودند را به حاشیه رانده نشدند . قدرت حزبی فقط بصورت صوری که کارایی لازم ندارد نمیتواند خواستگاه مردمی داشته باشد . فقط دو قشر در جامعه را قانع میکند . افراد کم سواد و افرادی که پومولیستی فکر میکنند . یعنی مطالبه انها فقط رضایت شکم هست
محسن جودکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
پایداری ها هیچ قصد کشمکشی در مجلس ندارد میدونی چرا آقای غرویان چون پیروز مطلق پایداری هاهستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
همین الان که تو اینترنت هستیم، اولین ایرانی مبتلا به ویروس کرونا، به خیال اینکه سرماخورده، داره شربت آبلیمو عسلش رو هم می‌زنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
علم ادم کشی منسوخ باید گردد.زنده باد ایت ا.... تبریزیان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
یادم هست که تو ابتدای کتاب بیوشیمی دکتر ملک زاده نوشته بود که ترکیبات بدن موجودات زنده بسیار پیچیده هستند و من امروز به این نتیجه رسیده ام که بدن پیچزده انسان بااین ترکیبات تقریبا ساده در حد شیمی آلی درمان نمی شوند ونیاز به داروهای پیچیده تری که همان گیاهان هستند می باشد بهتره دارو هارو اختراع نکنیم خداوند برای همه بیماری ها درمان قرار داده بهتره این داروها رو کشف کنیم آیت الله تبریزیان احادیث از این قبیل رو جمع آوری کرده و این داروهای توصیه شده در احادیث رو روی بیما ران امتحان هم کرده گالیله راست گفت زمین گرد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نظر وزیر جوان در مورد گرفتن چند صد ملیارد تومن آبونمان غیر قانونی از ملت بابت تلفن های ثابت چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
من با وجود اینکه پزشکم اما درامدم کفاف 1 هفته رو هم نمیده و کرایه نشین هستم. تازه در حسابم فقط 400 هزارتومن پس انداز دارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فک نکنم سیکل هم باشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

اول ایران بعد فلصطین، لبنان، سوریه و عراق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
افسنتین هم باسینه تو فلسطینو هم با صاد می نویسی نظر ده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فرق گوسفند با گوسپند در چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
بز کمی سبک تر و چابک تر هست . شیر بز خنک تر هست و باید حتما با شیر گوسفند مخلوط بشه چون گرمتر هست . ولی در پاسخ سیاسی باید بهت بگویم که قدرت و ثروت قرار بود از آب دماغ بز هم کم اهمیت تر هست . چرا بعضی هنوز با عصا برای خدمت صف بستند ؟ اینو میتونی شرح بدی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
دغدغه روحانی و هاشمی طبا کاملا درست هست متاسفانه
عباس حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حضرت عباسی همه لیست ها را نگاه بیاندازید تک لیست بسیار ناپسنداست احزاب لیستی بدهند که صفر وصدی نباشد لیست متوازن بدهید اگراین خوب است چرا در همه لیست ها نباشد احزاب باید در مواردی قابل ترکیب باشند مهم مجلس کارامد است حتی مجلس تک حزبی هم پیروزی بزرگی برای آن حزب نیست پس مقصود مجلس قانع به حقوق دلسوز برای مردم و کارآمد باشد چیوکی مهم نیست افراد متعهد متخصص خودشان هم یک لیست بدهند همکاری باهم را آزمایش کنند متاسفانه نمیشود مصداق تعیین نمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مثل اینکه تا اینجا ایران در حمله به عین الاسد ۸۳ کشته رو دست آمریکا گذاشته بود حالا هنوز معلوم نیست تو اون هلیکوپتری که سقوط کرده چند تا جسد دیگه بوده
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حسن جان تازه فهمیدی انتخابات تشریفاتی شده؟!!!انتصابات بهترین مفهوم برای انتخابات هست!!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حسن جان وقتی اولین رییس جمهور را بدون پرسش و پاسخ استیضاح میدادند حتی اجازه ندادند طرف شرح یا پاسخ دهد . گفتند نیازی به پاسخ هم نیست از همین حالا معزول هستند . هیچ سیاستمداری تمام‌کارت های بردش را در یک طرف نمیگذارد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
فرق جهان اول و جهان چندم اینست که جهان اول با عقل و مکر سخن میگوید و عموما ازروی متون از پیش نوشته شده میخواند ولی جهان چندم با احساس و دمدمی حرف میزند و بعدا در رابطه با گفته خود فکر میکند
سخنان ظریف کاملا سیاست مدارانه بود و به نظر میرسد این تجمع کنندگان اصلا متن را نخوندن و فقط برای اعتراض کورکورانه جمع شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حرفهای عارف از طرفی مضحک و از طرفی تاسف بار بود
نمیدونم با چه رویی حرف از لیست میزنه
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ایران باید قوی بشه قوی در همه عرصه ها و عجله هم باید داشته باشیم و این با وزرای هشتصدساله به سرمنزل مقصود نمیرسد
تتلیتی باهوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
تابناک جان مادرت چاپ کن
عنوان:((ضرورت وحشتناک تصویب قانون منع ازدواج مردان خارجی در ایران و منع ازدواج متعدد مردان و طلاق دادن زنهایشان))
توضیح:با توجه به اینکه در ایران(و البته بقیه کشورها هم چنین است) تعداد بانوان آماده ازدواج یک نسبت تعریف شده دارد و در خوشبینانه ترین حالت مساوی با تعداد مردان آماده ازدواج است و اگر هر خانمی به دلایلی با مردان هموطن ایرانی اش طفره رود و به ازدواج با مردان پولدار بی عار خارجی تن دهد به همان نسبت مرد آماده ازدواج در ایران توانایی ازدواج با زنان هموطنش ندارد و با توجه به اینکه قدرت مالی اغلب خارجی ها بسیار بیشتر از مردان هم سن آنها در ایران است و این اجانب به راحتی هرچه تمام تر می توانند در ایران ازدواج کنند و فروپاشی نظام خانواده در کشورشان را با ازدواج از ممالک دیگر چون ایران جبران کنند و اینکه مردان پولدار گردن کلفتی همچون مجری فراری تلویزیون در خارج کشور یا فوتبالیست بی اخلاق و بی تعهد اسبق کشور پیدا می شوند که مرتب ازدواج می کنند و مرتب هم طلاق می دهند و اغلب همین زنهای مطلقه به علت همین شکستهای مثلا عشقی در آینده ازدواج نمی کنند و همین امر به کم شدن هرچه بیشتر بانوان آماده ازدواج در ایران مط انجامد باید جلوی این موارد غیر اخلاقی هرچه سریعتر گرفته شود تا همه مردان امکان ازدواج در کشور را داشته باشند ضمنا اجازه نگهداری سگ و گربه برای خانم ها داده نشود چون به کرات دیدیم اغلب این زنهای سگ و گربه دوست(بخوانید سگ و گربه باز) به جای ازدواج به عشق بازی با سگ و گربه ها می پردازند هرچند علاقه به حیوانات نیکوست منتها اینجا علاقه مطرح نیست بلکه نوعی رفتار چندش آور ضد اجتماعی مطرح است که کانون خانواده را در ایران هدف قرار می دهد پس اگر این زنها واقعا حیوان دوست هستند که البته نیستند باید نگهداری از حیوانات را به کارشناسان مربوطه و نهادهای خاص بسپارند و به این نهادها کمک مالی کنند.باشد که کور سوی امیدی به ازدواج امثال من مجرد بی حامی پیدا شود که متاسفانه نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
از خدا میخواهم هر کس که طب اسلامی را عمدا میکوبد به دردی گرفتار کند تا جیب و جانش را پزشکی نوین خالی کند
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کلا چرا باید دشمن داشته باشیم؟ چرا آمریکا رو دشمن خطاب میکنیم چرا نباید با اسراییل نه تنها دشمن که حتی متحد استراتژیک باشیم! عراق و سوریه رو گرفتیم که به لبنان برسیم سوال اینجایت که کلا چرا باید به مرز لبنان برسیم و چرا اسراییل رو دشمن فرض کرده ایم!
قلمراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
حداد از پیش و بیش مدرسه خاصه پسر جانت چه خبر؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چرا حاضر نیستید رودر رو با آمریکا حرفتان را بزنید چزا حاضرید مردم روز به روز بدبخت تر شوند شما مسئولین نفستان از جای گرم می آید کجای دنیا کلمه مذاکره به معنای سازش است .چرا فقط اب در هاون نان به نرخ روز خورها می ریزید چرا!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
شبکه های ماهواره ای و کارشناسهای پیزوری و دوزاریشونو بذار کنار بفکر نون باش مذاکره چیه داداش دیگه خسته نشدی از چهل سال مذاکره بدون نتیجه با آمریکا!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چون کاسبان تحریم مثل این آقای آلمانی از مذاکره متنفرن و منافع شخصی و جناحیشون بخطر میفته
ناشناس
| France |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
این کشمکش به جنگ یک روزی فاش خواهد شد . یعنی یک روزی به دلایل خزای در محسبات نظامی روشن میشود و اوقت دو کشور در حالت نه جنگ و نه صلح نه مذاکره خطرناک هست تمام عیار جنگ خواهد انجامید . بنابراین وضعیت کشور در سایه تحریم و جنگ که معلوم نیست کی اتفاق میفتد اقتصاد کشور را فرسایش میدهد . باید این جنگ با امریکا را هر چه زودتر شروع کنند . چون نمیشود کشور را با شعار جنگ حفظ کرد . باید هر چه زودتر جنگ شروع شود و تا دیر نشده هم جنگ تمام شود بهرحال معلوم میشود چه کشوری پیروز هست چه کشور نابود میشود . فعلا ترامپ بخاطر مرحله دوم انتخابات و فشار دمکرات ها و استیضاح تحت فشار هست اگر برنده انتخابات شد جنگ را شروع خواهد کرد . در دوره بوش هم‌چنین شد
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چرا حداد عادل بیت المال را که از مالیات و جیب همه مردم است فقط برای زبان فارسی خرج میکنه؟ آیا این عدالته؟ پس زبان مادری ما چی میشه؟ میخواین از بین بره؟
امیر
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
باز هم دزدی جدید!!!!دزدیده شدن ۲۸۰۰۰ تومن از هر ایرانی در سال آینده...البته انتظار بیشتر نمیشه داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مقاومت .. پایداری ... ایستادگی ... دورزدن تحریم ها ... دلالی ... قاچاق ... احتکار ... رانت ... اختلاس ... تبعیض ... بی عدالتی ... بیکاری ... فساد ... بابک زنجانی ها ... غارت ...
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نمایندگان رد صلاحیت شده چقدر تشنه خدمت هستند که دست از سر شورای نگهبان بر نمیدارند !!!!!حالا با تایید صلاحیت نمایندگان همه مواردی که بابت آن رد صلاحیت شده بودند حتما" ظرف یکهفته اصلاح شده وبنوعی این عزیزان تطهیر وتایید صلاحیت شدند ومسایل مالی و عدم التزام و.........همه بی خود بودند!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
من با هرکسی صحبت میکنم از این تندروها و جبهه پایداری و احمدی نژادیها رضایت ندارند پس اینا وقتی مقبولیت و مشروعیت ندارند چطوری میخوان با مردم ارتباط برقرار کنند و مشکلات رو حل کنن ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ایران اسلامی
ناشناس
|
France
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
از پرندگان‌ وحشی و شکار شده در شهرها استفاده نکنید . چون به دو علت کشته شدند . یا بیماری حاد پرندگان مبتلا هستند یا توسط افرادی مغرض که با محیط بانان مشکل داشتند با پاشیدن گندم مسموم باعث مرگ پرندگان شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
رای براساس جریان سیاسی حماقته
دی شیخ ما گشت باچراغ گرد شهر
کز دیو ودد ملولم و انسانم آرزوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اقاحداد نصف مکالمات روزانه ات عربی است. کدام فارسی را به رخ می کشی
ناشناس
|
France
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
شرایط اقتصاد کشور طوری شده که من واقعا از اینده خودم نا امید شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
درباره اظهار نظر آقای موسوی ، خواستم بگم ما هم مثل شما اولش نهمیدیم گناه مراکز فرهنگی چی هست که ترامپ گفته ۵۲ مرکز تاریخی فرهنگی را هدف قرار می دهیم بعد که مطلع شدیم مسئولان در کاخ های تاریخی فرهنگی شاه مسقر هستند بعدا فهمیدیم منظورش مقبره حافظ و سعدی نبوده .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 روز پاسدار جهش تولید طرح فاصله گذاری اجتماعی