بازدید 60586
آخرین تحولات خاورمیانه؛
نخستین فیلم از لحظه اصابت موشک‌های ایرانی به پایگاه آمریکا، نشست سه‌جانبه ترکیه، سوریه و روسیه در مسکو، انتقاد کنگره از پامپئو درباره عملیات ترور سردار سلیمانی و پایان بی نتیجه نشست مسکو درباره آتش‌بس در لیبی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به استقبال القاعده از ترور سردار سلیمانی نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۵۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 14 January 2020

نخستین فیلم از لحظه اصابت موشک‌های ایرانی به پایگاه آمریکا، نشست سه‌جانبه ترکیه، سوریه و روسیه در مسکو، انتقاد کنگره از پامپئو درباره عملیات ترور سردار سلیمانی و پایان بی نتیجه نشست مسکو درباره آتش‌بس در لیبی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به استقبال القاعده از ترور سردار سلیمانی نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ دفتر اطلاع‌رسانی گروهک «حراس الدین» وابسته به القاعده در صفحه توییتر خود، بیانیه‌ای را در خصوص اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر و در آن از این جنایت ایالات متحده استقبال کرد.

در این بیانیه، «ابو عبدالرحمن المکی» از سرکردگان گروهک تروریستی «حراس الدین» گفت: «نابودی دشمنان اسلام مایه خوشحالی مؤمنان است، حتی اگر به دست دیگران صورت گرفته باشد».

پیش از این، یک رسانه متعلق به گروه تروریستی داعش هم از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، ابراز خشنودی کرده بود.

روزنامه «النبأ» متعلق به داعش که پنجشنبه هر هفته مرتب آماده و در رسانه‌های این گروهک منتشر می‌شود، در سرمقاله خود به این اقدام تروریستی آمریکا واکنش نشان داد و ابراز خوشحالی کرد.

بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه، سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و شماری دیگر در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف حمله تروریستی آمریکا قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پاسخ به این جنایت آمریکا، بامداد چهارشنبه چند موشک بالستیک به سمت پایگاه‌های آمریکایی در عراق شلیک کرد.

نخستین فیلم از لحظه اصابت موشک‌های ایرانی به پایگاه آمریکا

شبکه «سی‌ان‌ان» روز دوشنبه در گزارشی در مورد پاسخ موشکی جمهوری اسلامی ایران به آمریکا، به پایگاه «عین الأسد» رفته و با نظامیان حاضر در این پایگاه گفت‌وگو کرده است.

هرچند در این گزارش بار دیگر ادعای آمریکا مبنی بر آسیب ندیدن نظامیان این کشور در این حمله تکرار شده، روایاتی از هراس و وحشت نیرو‌های آمریکایی از حمله موشکی ایران ارائه شده است.

این گزارش با تصویری از لحظه برخورد چند موشک ایران با پایگاه عین الأسد آغاز می‌شود. خبرنگار سی‌ان‌ان در این مورد می‌گوید: نیرو‌های آمریکایی به اینکه در طرف دریافت‌کننده این حملات قرار داشته باشند، عادت ندارند. آن‌ها معمولا در طرف شلیک‌کننده هستند.»

یکی از نظامیان آمریکایی حاضر در این پایگاه، در مورد لحظه حمله می‌گوید: «خوب، نمی‌خواهم دروغ بگویم، من در آن لحظه ترسیده بودم.»

وی البته ادعا می‌کند، اغلب نیرو‌های آمریکایی حاضر در این پایگاه از بیم حمله موشکی ایران، از قبل به پناهگاه رفته بودند.

خبرنگار سی‌ان‌ان اشاره می‌کند، ارتش آمریکا در آن شب نگران بوده است که ایران برای هدف قرار دادن این پایگاه، علاوه بر حمله موشکی، به تهاجم زمینی، حملات راکتی و خمپاره‌ای هم متوسل شود.

در این گزارش خوابگاه‌های نظامیان آمریکایی که حالا به کلی تخریب شده، نمایش داده و عنوان می‌شود: «هر شب دیگری بود، بخشی از ۲۵۰۰ نیروی نظامی و پیمانکار [آمریکایی] در منطقه‌ای حضور داشتند که هدف قرار گرفت.»

«تیم کارلند» از فرماندهان نظامیان آمریکایی در این پایگاه می‌گوید، از بیم حملات راکتی ایران نیرو‌های آمریکایی در پایگاه پخش و تلاش شده تا نیرو‌ها نزدیک به یکدیگر نباشند تا از این طریق احتمال آسیب جانی کاهش یابد؛ علاوه بر این، اغلب نیرو‌ها به پناهگاه منتقل شده‌اند؛ پناهگاه‌هایی که ساخت آن به دوران صدام، دیکتاتور معدوم عراق باز می‌گردد.

نشست سه‌جانبه ترکیه، سوریه و روسیه در مسکو

مسکو روز دوشنبه میزبان برگزاری مذاکرات سه‌جانبه نمایندگان سوریه، روسیه و ترکیه بوده است.

خبرگزاری «سانا» گزارش داد «علی مملوک» رئیس شورای امنیت ملی سوریه که در این نشست حاضر بود، از «هاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه خواسته است تا آنکارا به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته و فورا خاک این کشور را ترک کنند.

طرف سوری همچنین خواستار ضرورت وفاداری ترکیه به تعهدات مفاد توافقنامه سوچی درباره ادلب به خصوص مربوط به بند لزوم خروج ترویست‌ها از ادلب و بازگشایی جاده حلب-لاذقیه و حلب-حماه شد.

نخستین فیلم از لحظه اصابت موشک های ایرانی به پایگاه آمریکا/استقبال القاعده از ترور سردار سلیمانی/انتقاد کنگره از پامپئو درباره عملیات ترور سردار سلیمانی/ پایان بی نتیجه نشست مسکو درباره آتش‌بس در لیبی

مملوک گفت: «دولت سوریه مصمم به ادامه مبارزه با تروریسم و آزادسازی کل ادلب است».

انتقاد کنگره از پامپئو درباره عملیات ترور سردار سلیمانی

«الیوت انگل»، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طی بیانیه‌ای به تصمیم «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا برای عدم حضور در این کمیسیون برای توضیح درباره ترور سپهبد «قاسم سلیمانی»، فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز تاسف کرد.

وی در این بیانیه گفت: «از اقدام وزیر (خارجه) پامپئو برای اینکه فردا در این کمیسیون حضور نمی‌یابد، ناامید و متاسفم. هر روز که می‌گذرد، سوالات جدیدی درباره حمله‌ای که به کشته شدن ژنرال سلیمانی منتهی شد ایجاد می‌شود.»

انگل در ادامه این بیانیه اعلام کرد: «آیا واقعا یک تهدید حتمی وجود داشت؟ آیا این بخشی از یک عملیات بزرگتر بود؟ توجیه قانونی آن چه بود؟ مسیر پیش روی چیست؟ با توجه به توضیحات آشفته‌ای که از سوی دولت وجود دارد، وزیر امور خارجه باید از این فرصت استقبال کرده تا به سوالات در برابر مردم آمریکا پاسخ دهد. این کمیسیون انتظار دارد، هر چه سریعتر (پاسخ سوالات) را از وی بشنود.»

پیش از این نیز «ادم شف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز تصریح کرده بود که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های ارشد دولت وی، دروغ‌بافی می‌کنند تا حمله تروریستی به سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را توجیه کنند.

پایان بی نتیجه نشست مسکو درباره آتش‌بس در لیبی

مذاکرات وزیران خارجه و دفاع روسیه و ترکیه با خلیفه حفتر، فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی و فایز السراج رئیس دولت الوفاق در مسکو بدون نتیجه پایان یافت.

صبح امروز نشست‌های چندجانبه در مقر وزارت خارجه روسیه بین سرگئی لاوروف و سرگئی شویگو وزیران خارجه و دفاع روسیه و مولود چاووش اوغلو و خلوصی آکار همتایان ترکیه‌ای آنها برگزار شد.

نخستین فیلم از لحظه اصابت موشک های ایرانی به پایگاه آمریکا/استقبال القاعده از ترور سردار سلیمانی/انتقاد کنگره از پامپئو درباره عملیات ترور سردار سلیمانی/ پایان بی نتیجه نشست مسکو درباره آتش‌بس در لیبی

این مذاکرات با دیدارهای جداگانه بین هیات‌های مختلف ادامه یافت.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در پایان مذاکرت گفت، فایز سراج سندی را که مشتمل بر شروط آتش‌بس در لیبی است امضا کرد؛ اما حفتر برای امضای این سند تا صبح سه شنبه مهلت خواست.

لاوروف در نشستی خبری بعد از نشست با چاووش اوغلو گفت: مذاکرات درباره آتش‌بس در لیبی پیشرفت چشمگیری داشته است.

بر اساس اعلام وزارت خارجه روسیه مذاکرات امروز در ادامه ابتکار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه برای برقراری آتش‌بس در لیبی از نیمه شب دوازدهم ژانویه برگزار شده است.

جزئیات سند آتش‌بس در لیبی

در پیش‌نویس سند آتش‌بس از طرف‌های درگیر خواسته شده است که بدون پیش شرط به آتش‌بس پایبند باشند.

همچنین بر اساس این پیش‌نویس طرف‌های لیبیایی باید برای ثبات اوضاع در طرابلس و سایر شهرهای دیگر تلاش کنند.

طبق این پیش نویس طرف‌های درگیر بر تشکیل کمیته ای نظامی برای مراقب بر آتش‌بس به توافق رسیدند.

از زمان سرنگونی رژیم «معمر قذافی» دیکتاتور معدوم لیبی در سال ۲۰۱۱، این کشور به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.

ژنرال بازنشسته ارتش لیبی، خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت برخی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مصر و فرانسه است. وی طی چند ماه گذشته، بارها تلاش کرده است از طریق لشکرکشی طرابلس را به سیطره خود درآورد و این در حالی است که حملات حفتر تاکنون نتیجه‌ای جز کشته شدن شهروندان لیبی و آواره شدن هزاران نفر از آنها نداشته است. دولت وفاق ملی نیز که مورد پذیرش بین‌المللی قرار گرفته، تحت ریاست «فائز السراج» عمل کرده و کنترل غرب لیبی را در دست دارد و نیروهای این دولت با حملات حفتر مقابله کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۷۶
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خب پمپئو برای چی حضور پیدا کنه؟ فکر می کنید اون میاد توضیح بده که دلیل کارش چی بوده؟ بعد خصلت قلدرمآبی پمپئو و رئیسش زیر سوال می ره
پاسخ ها
مهدی ترابی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اظهارنظرهای سیاسی سینمایی ها و خودسیاستمداران خیلی کم خرج تر و و کم دردسرتر از اینکه که بخواهند برای سیل زده ها سیستان و بلوچستان کمک جمع کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
موشک های ایرانی به بلوک های و سوله های سیمانی خورده اند و در مقابل آمریکا تصاویری از چادرهای سه گانه نشان می دهد.
چطور موشک به چادر وسطی خورده و دو چادر کناری تنها نصفش خراب شده بود؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
هرگز از کلمه القاعده استفاده نکنید

بدون ترس و با شجاعت تمام بگویید عربستان ملعون

اکنون که ایران نخستین کشور حمله کننده به مواضع آمریکا در جهان شده است چرا نباید عربستان سعودی را سرجایش بنشاند ؟

آل سعود باید از عربستان ریشه کن شود
مرگ بر آل سعود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بفکر مردم عربستانی مردم خودت در بدبختیند
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اشتباه نشود القاعده کاملا در زیر سیطره عربستان نیست . عربستان به خیال خودش این گروه را تامین مالی می کند ولی این گروه دستورهایشان را از جای دیگری می گیرند
رض
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
میخوای طایفه اسد رو ببریم عربستان ؟ شماچرا همش دنبال جابجا کردن رژیم ها هستید ؟ این حق رو کی بهتون داده ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
فعلا سلبریتی های ایرانی زیادی در دامن عربستانی های ابوالقاعده و الداعش دارند صفا می کنند و سایت های ایرانی ازین مزدوران عربستان هم دفاع می کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خانواده ها فرماندهان القاعده ساکن و پناهنده کدام کشور هستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
آقای نعمت احمدی در روزنامه شرق در این وضعیت سیل سیستان و سقوط هواپیما آمده در صفحه اول عملکرد آقای رئیسی را زیر سوال برده آقای نعمتی با دفتر و منزل چندین میلیاردی اش؟ رویکرد و استراتژی شما در مواجه با چنین افرادی چیه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
یعنی اونا اونقدر پیشرفته هستند که می دانند کی موشک به هواپیمای ما خورد؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دقیقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
پیشرفته نشدند.... از خودشون مرض ریختند.....
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اونا ماهواره های جاسوسی دارند برای همینه دوبار در پرتاب ماهواره های ما اخلال وخرابکاری ایجاد کردند . در پرتاب ماهواره چین هم خیلی اخلال کردند ولی بالاخره چین موفق شد به این تکنولوژی دست پیدا کنه برای همین دیگه دور و برش مرض نمی ریزند . !!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
منابع اطلاعات را لو داده بودند
آریو برزن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
افرین جان مرض ریختنی نیست اون کرم ه که ریختنیه.بعد مشکلات فنی و تکنولوژیک ما رو به اونها نسبت نده
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بعضی اصلا نمی دانند علم و پیشرفت یعنی چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
چند بار گفتم بدون مشورت من نرید با امریکا جنگ الکترونیک بکنید؟
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خبرنگار سی‌ان‌ان در این مورد می‌گوید: «نیروهای آمریکایی به اینکه در طرف دریافت‌کننده این حملات قرار داشته باشند، عادت ندارند. آن‌ها معمولا در طرف شلیک‌کننده هستند.» معلومه ماها که می دونیم اما برخی خودشونو زدن به اون راه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خبرنگار سی ان ان همچنین گفت که نیروها از قبل حمله رفته بودن به پناگاه
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
نخست وزیر کانادا با ایران قطع رابطه کرده اون وقت برای قربانی های هواپیما مراسم می گیره سخنرانی می کنه، فکر می کنه خیلی زرنگه و سیاست مدار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ایران باید هرگونه همکاری با کانادا را منوط به بازگرداندن خاوری و امثالهم کند
h
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
به جای مراسم بیزحمت خاوری رو با پولهایکه برده کانادا به ایران تحویل بده کانادا دلش برای ما نسوخته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
قربانیان هواپیما کانادایی بودند ( ایرانی الاصل ) . میدونم که نمیتونی اینو هضم کنی
ناشناس
| United Kingdom |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
نابغه، سخنرانیش برای کشته شدن تبعه های. کانادایی بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
حرف نزنی بخدا سنگین تری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
درسته البته هیجان زده زیادی وجود دارد که زود قضاوت میکنند و فکر میکنند اینها ادم هستند
چیزی که ترامپ به اینها نشونداده چی بوده که با اطمینان گفتند خود ایران زده و نوع دقیق پدافندش رو هم گفتند
ب د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
هرچقدر فكر مي كنم روسيه از كشورهاي دديگر به شكل پله استفاده مي كند ترامپ در كارزار انتحاباتي خود يك جمله را خيلي استفاده مي كرد (غير از اجراي تحريم ايران ) و مي گفت ما و روسيه با هم مي توانيم دنيا را مديريت كنيم .
ولي چين حداقل قسمتي از مشكلات اقتصادي ايران را حل مي كند.
ايران متحدانش را بايد مورد باز بيني قرار دهد
پاسخ ها
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مطمئن باش که چینی ها اگه پاش بیافته از روسیه هم چیترتر هستند !!! ما فقط باید پشت رهبری و پشت نیروهای مردمی خودمون باشیم . چون درمواقع بحرانی کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
چرا کسی فوت نشده....
ناشناس
|
-
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
چه اصراری دارید که سربازان آمریکا رو مجروح و کشته اعلام کنید ؟
طبق تمام فیلمهای منتشر شده تا به حال فقط سوله های با سقف چادری مورد حمله واقع شده اند و اثری از کسی و تجهیزاتی دیده نمیشود
لقمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اگر پمپئو فردا بگه من پشت پرده سقوط هواپیمای اکراینی هستم فکر می کنید چند نفر از هموطنان سینمایی، سیاسی و حتی ورزشکارمان تغییر موضع می دهند نسبت به آنچه قبلا اظهارنظر کرده یا توئیت زده اند؟ چندنفر؟ خواهش می کنم این موضوع را به نظر سنجی بگذارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
یعنی چی؟تو الان طرفدار پمپئو هستی یا سپاه یا هنرمندان؟!!
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اون هرگز چنین چیزی نمی گه ! دیوونه هستند ولی نه اینقدر ! این جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت محسوب میشه حتی وقتی هواپیمای ایرانی را زدند گفتند که یک جنگنده در سایه اش پرواز می کرد در حالی که اگر اینطور بود باید بعد از ترکیدن هواپیما تو هوا اگر جنگنده ای هم بود اونم ساقط می شد ولی هیچ چیزی نبوده و حدسشون خطا بوده ، برای همین هم مجبور شدند بگویند که اشتباه کردیم ! و غرامت هم دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
باز هم توهم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
احتمال جنگ الکترونیک برای فریب پدافند ایران وجود داره...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
والا الان سپاه رسما میگه همه اشتباهات گردن ماست یک عده به افراد دیگه ربط میدن و سناریو درست میکنند. این
اعتراف رو قبول نمیکنین اما اون رو پیش پیش مظرح میکنین و قبول میکنین
ناشناس
| Canada |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دوسا عزیز حالا شما چرا ناراحت هستی که سینامایی ها و یا ورزشکاران نظر خود رو اعلام کردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
روسیه زمینه دیدار روسای اطلاعات ترکیه و سوریه را فراهم آورده و از بشار اسد هم خواسته تا ترامپ رو به دمشق دعوت کند. از طرف دیگه ترکیه و روسیه برای برقراری آتش بس در لیبی تلاش می کنند و ترکیه با لیبی توافقنامه دریایی امضا کرده قبل از اینها هم ترکیه جداگانه با آمریکا و روسیه بر سر مناطقی در شرق فرات در خاک سوریه توافق کرده اند. جالبه که همه این توافق ها بعد از لشکر کشی و درگیری محدودی صورت گرفته. خلاصه اینکه همه جنگ بسیار محدودی را شروع و بلافاصله سر میز مذاکره می نشینند و امتیاز می گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دولت تروریست آمریکا از سر بزدلی و ترس سردار ما را شهید کرد و این نشان از زوال ابرقدرت پوشالی دارد. حمله تروریستی با ناجوانمردی از گروه های فراری مانند داعش و القاعده که دست پرورده آمریکا هستند عجیب نیست و از آمریکا هم که تاریخش پر از ترور دیگران است امری عادی است لذا تایید تروریستی آمریکا از سوی داعش و القاعده هم طبیعی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
در اینکه امریکایی ها تروریست هستن هیچ شکی نیست. سردار بزرگ ما رو گرفتن ازمون. خدا لعنت کنه این جنایتکاران رو. اما اصلا با نظرت موافق نیستم که این نشانه زوال اونا هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
همین حمله موشکی باعث میشه جهانیان در برجام 2 ، ما را خلع سلاح موشکی کنند همونطور که چند تن اورانیوم و هزارن سانتریفیوژ و نیروگاه آب سنگین را با برجام 1 از دستمان درآوردند و دانشمندان هسته ای را خانه نشین یا مجبور به مهاجرت کردند
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تردو از صهیونیست ها می ترسد وقتی در تلویزیون کانادا صحبت می کرد ناراحتی از صورتش پیدا بود. آنوقت که در مجلس اکثریت داشت هم ترسید که رابطه با ایران برگزار نماید. بیچاره حق دارد جک لیتون رهبر حزب ان دی پی که نزدیک بود نخست وزیر شود در جوانی سرطان گرفت و مرد چون ضد صهیونیست بود
هیچ شیخ و شاه و امیر وهابی و بهایی و رهبر غربی در هنگام قدرت سرطان نمی گیرد ولی مخالفین صهیونیست ها نظیر حافظ اسد چاوز در ونرویلا حکیم در عراق و..حتی هنرمندان فرج الله سلحشور و خشایار الوندو.. سرطان گرفته و یا سکته قلبی می نمایند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
عجب اظهار نظری؟؟؟ با نظریه پردازانی چون شما نباد تعچب کرد که وضعیت کنخست وزیر کانادا چون از اسرائیلی ها می ترسه، پس برای قربانیان هواپیمایی که ما سرنگونش کردیم ناراحتی می کنه. عجب.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
جونم از این تحلیل پخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
معلومه که القاعده و داعش دستپرورده خود آمریکا هستن و فقط طالبان جدای از اونهاست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
این گزارشات را برای اذعان به قدرت ایران نمی سازند. در حال آماده سازی ذهن ملت آمریکا برای درک خطر ایران هستند تا از جنگ با ایران حمایت کنند
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
فیلم کوتاهی منتشر شده است از دلیلی که سفیر انگلیس برای حضور در اعتراضات روز یکشنبه ، در مدت زمان کوتاه بازداشتش به زبان آورده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
امریکایی هادوسه ساعت قبل از حمله موشکی ازکجامیدانستندکه حمله انجام خواهدشدوبه پناهگاه رفته بودند؟!!!!!! ایا ازقبل با انهاهماهنگی شده بود؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اگر ذره ای صداقت در وجود آمریکایی ها باشد باید اعتراف کنند که در سقوط هواپیمای اکراینی به نوعی دخیل بوده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
این مدل خبرها برای مردم عادی دوزار ارزش نداره فقط ارزشی ها باهاش حال می کنن ، باور نداری چاپ کن مثبت و متفی رو بشگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
.بیخیال ۱۷۶ نفری که در هواپیما فوت شدند و کم کم باید فراموش شن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مگه میشه این خرابی ها کشته و زخمی نداشته باشد ؟! امریکایی ها دروغگو هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
موشک های ایرانی به بلوک های و سوله های سیمانی خورده اند و در مقابل آمریکا تصاویری از چادرهای سه گانه نشان می دهد.
چطور موشک به چادر وسطی خورده و دو چادر کناری تنها نصفش خراب شده بود؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
می شود، چرا که نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
اخبار عراق و امریکا و کوفت و زهرمار برای عموم مردم دوزار ارزش نداره ، مردم الان نگاهشون به جای دیگری هست اینقدر خودتون رو به اون راه نزنین
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
کاملا مشخص است که انها برای اینکه هرگونه تحقیقاتی که منجر به جنگ الکترونیکی را ثابت کنه ، با هم قرار گذاشتند که حرفهایشان یکی باشد و نشست در لندن برگزار کرده اند بهتر است ایران بجز این کشورهای ذینفع از مجامع هوایی جهان متخصصانش دعوت کنه که به عنوان ناظر حضور داشته باشند این به انکار ذینفعان در حین یافتن حقایقی که منجر به تایید جنگ الکترونیکی باشه را ناممکن میکنه .
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
. جنگ الکترونیک؟ تو قلب تهران؟هنوز اظهار نظرهای کارشناسی شما و همفکران شما رو در سه روز اول فراموش نکردیم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
روسیه و چین خیلی راحت ایران را می فروشند. ایران بایستی روابط با آمریکا و غرب را بهبود بخشد و در روابط بین المللی خود با قدرت‌های جهانی بالانس ایجاد کند در غیر اینصورت امیدی به روسیه و چین نیست. شعارهای احساسی باید کنار گذاشته شود مصلحت در اینست که با دنیا تعامل شود
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بحث روسیه وچین و آمریکا و یا هر کشور دیگه نیست
اگر کشوری حقوق مارو رعایت کنه با احترام متقابل و سر میز بشینه ما مشکلی نداریم بجز رژیم منحوس اسرائیل.
غرب اصلا به این فکرها نیست، هنوز تو خیال دوران استعمار و ابر قدرت بودنه و صحبتهاش هم با سایر کشورها هنوز با همون ادبیاته
هامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خیلی جالبه که سرباز آمریکایی داره با خنده توضیح میده، قشنگ معلومه خیلی ترسیده بودن
آریو برزن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تابناک عزیز اصلا در مورد سانسورهات در این چند روز حرفی نمی زنم فقط یک مورد رو پاسخ بده،مثبت و منفی ها چرا در برخی از پست های شما برداشته میشه؟
سید محمد نواب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
امام حسین ع _
انّي لم أخرج أشراً ولا بطراً ولا مفسداً ولا ظالماً، و انّما خرجت لطلب الاصلاح في امّة جدّي (ص)___منم به پیروی ازعشق دوعالم مینویسم علت اصلی اکثر اتفاقات بد درکشور ما چارت سازمانی ومدیریت چند وجهیست مانبایستی دونفر بعنوان مسئول داشته باشیم مانبایستی دوتا نیروی نظامی داشته باشیم مانبایستی دوتا سازمان اطلاعاتی داشته باشیم این چارت واین دوگانگی باعث عدم هماهنگی وخودزنی میشود که شد بخدا بعنوان یک متخصص نوشتم وبه هیچ جناحی تعلق ندارم تا این دوگانگی وموازیکاری هست ما یک روز جشن وحدت ویک روز حالت امنیتی بخود میگیریم فراموش نکنیم چند سالیست که زیر ساختهای کشور ازجمله راهها و نیروگاهها درحال نابود شدن هستند به جاده هراز نگاه کنید وسایر جاده ها درحال بیابان شدن هستند
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بله CNN فیلمش رو نشان داد و نگاه هم کردیم یک آشپزخانه و تعدادی میز و صندلی زپرتی توی سالن غذاخوری و تعدادی قوطی کنسرو سوخته بود چند تا چادر کج و معوج شده بود و یکی دو تا چاله به عمق یک متری هم در محوطه باز درست شده بود با سربازان سر و مر گنده و خندان آمریکایی ها هم مصاحبه کرد و کاملا مشخص بود که پیش از حمله پایگاه را خالی کرده اند و هیچ تجهیزات مهمی هم به جز قوطی کنسرو و میز و صندلی سلف سرویسشان باقی نگذاشته اند!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سردار سلامی که گفتن خودشون کشته ای نداشته
خواهشا تو وضع فعلی رسانه ها داخلی شمام هندوانه زیر بغل ملت ندید
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
لطفا سانسور نکنید درود
چرا سوریه وروسیه وترکیه بدون ایران برای منطقه رایزنی کردند؟ چرا چند ماه قبل اسراییل رسما مسولیت حمله به مقر های ایرانی در سوریه وعراق را برعهده می گرفت؟ چرا پاسخی به حملات اسراییل داده نمی شد در حالی که تعداد کشته های کادر ونیرو های مقاومت ایرانی زیاد بود؟ چرا اکنون پوتین به بشار توصیه می کند از ترامپ دعوت کند به سوریه برود وبشار اسد هیچ موضع مشخص علیه این توصیه ندارد؟ چرا اسراییل رسما اعلام می کند اکنون وقتشه !! وقت چی؟ حمله به تمامی مقر های ایرانی ووابسته به ایران!!! رسانه های عربی نوشتند ""إن "الوقت قد حان لتوجيه ضربة قاتلة لإيران في سوريا من أجل إجبارها على الخروج من هذا البلد". به راستی چرا آمریکا واسراییل این همه از حذف یک فرمانده خوشنودند؟ مگر نمی دانند یک نیرو ی نظامی فرماندهان بی شماری خواهد داشت؟ چرا سلیمانی این واخر خیلی دلتنگ رفتن بود خیلی دوست داشت زودتر برود؟ چرا جاسوسوانی از تمامی کشور های عربی و...در ترور سردار نقش داشتند وبساری خوشحال شدند؟ اکنون در عراق دارند علیه ایران شعار می دهند و.عبدلمهدی علیه ایران به سازمان ملل شکایت می کند. سیستانی سخن از بیرون رفتن غریبه های می کند و.....ایا وقتش نرسیده تا دیر نشده با مردم صادقانه حرف بزنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
جالبه دیگه روسیه بدون حضور ایران نشست چندجانبه برای سوریه میذاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بخدا این موشک زدن برای همون لحظات اول که فکر می کردیم ۸۰ تا آمریکایی کشته شده جذاب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
یک مورچه هم در این پایگاه فعال بود و می مرد آدم دلش کمی خنک میشد .
حسین
|
United States
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
. اونجا جریان اطلاعات آزاده نمیشه چیزی رو مخفی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
در چند روز اول بطور مخفیانه تجهیزات منهدم شده را جمع آوری کرده اند تا کسی خسارات وارده را نبیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ابراز شادمانی طالبان بعلت شهادت حاج قاسم خیلی عجیب است چون بنا بر اعترافات سردار شمخانی، روابط اخیر ایران و طالبان حسنه بوده و مذاکرات متعددی با یکدیگر داشته اند. ظاهرا طالبان هم روش روسیه را در پیش گرفته و از پشت به ما خنجر می زند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
وقتی 11 موشک با اون عظمت و بزرگی میخورن و هیچ کشته و زخمی نمیدن، پس اینکه میگن یه راکت شلیک شده یکی کشته و 3 تا زخمی اصلاٌ دروغی بیش نیست
یا نه یه راکت کوچک 4 نفر تلفات، 11 موشک غولپیکر خودتون حساب کنید
در هر صورت دروغ میگن
محمد
|
Germany
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تابناک جان یادت میاد اون روزها خبر نقل می کردی حداقل۸۰ نفر کشته شدند ، حتی یک نفر هم کشته نشده ولی از ما بعد از شهادت سردار ۵۹ نفر در کرمان و یکصد و اندی در ساقط کردن هواپیما کشته شدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خبر خوب برای بورس ایران !
اروپا مکانیزم ماشه رافعال میکند (اغاز رسمی پایان برجام)
ازفردا بورس بجای ۱۰-۱۵ هزارواحد۲۰-۳۰ هزار واحد رشد خواهدکرد !!!!
ناشناس
|
Japan
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
یکی بگه نتیجه این حملات چی بود؟؟ واسه ملت نون و آب شد!؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی حسین دهقان کایلی مور گیلبرت دیگو آرماندو مارادونا جمعه سیاه