بازدید 12267
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در ایستگاه پایان هفته، بانک مرکزی چین نقدینگی را در موعد مقرر از بازار بیرون نکشید، انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را گران کرد، نفت حاضر به افزایش قیمت نشد، زور دلار به یورو و پوند نرسید، قیمت مرغ وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و واردات ۱۵۳ تن مداد نوکی به کشور را در بر دارد.
کد خبر: ۹۳۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 31 October 2019

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در ایستگاه پایان هفته، بانک مرکزی چین نقدینگی را در موعد مقرر از بازار بیرون نکشید، انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را گران کرد، نفت حاضر به افزایش قیمت نشد، زور دلار به یورو و پوند نرسید، قیمت مرغ وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و واردات ۱۵۳ تن مداد نوکی به کشور را در بر دارد.

رشد شاخص کل بورس در ایستگاه پایان هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه، با افزایش ۳۶۹۰ واحدی معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۳۰۹ هزار و ۶۶۰ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد ۷۵ واحدی به رقم ۳ هزار و ۹۲۷ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۸۸ واحدی معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۸۲ هزار و ۹۶۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۶۱۲ واحدی معادل ۳.۱۹ درصد، عدد ۸۴ هزار و ۵۶۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۴۷ واحدی معادل ۳.۱۹ درصد به رقم ۵۶ هزار و ۵۶۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۶۷۳ واحد افزایش معادل ۱.۶۳ درصد را رقم زد و به سطح ۳۵۳ هزار و ۷۶۲ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۱۵ واحد افزایش معادل ۱.۱۷ درصد به رقم ۲۲۵ هزار و ۴۹۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۷۸۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۲۶ درصد همراه بود و عدد ۶۲۷ هزار و ۷۸۱ واحد را به نمایش گذاشت.

دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام/ احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان/ ضرر ۹۰ میلیارد دلاری انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا/ وزارت صنعت: کاهش محسوس قیمت گوشت

دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام

سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی در پیش نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم درصدد اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام برآمدند.

در متن این پیش نویس پیش بینی شده که بتوان 20 تا 30 هزار میلیارد تومان مالیات اخذ کرد. متن تهیه شده در حال بررسی در وزارت امور اقتصادی و دارایی است و مشخص نیست در فرایند قانون‌گذاری چه تغییراتی بکند.

در بند 54 این پیش نویس که قرار است به ماده 104 قانون فعلی الحاق شود آمده است: درآمد (سود دریافت) اشخاص حقیقی و حقوق حاصل از موارد زیر ـ اعم از اینکه درآمد مذکور در منبع مشمول مالیات، معافیت و یا مشمول نرخ صفر باشد ـ به استثنای درآمدهایی که مشمول مقررات سایر فصول شناخته شده، به شرح زیر مشمول مالیات است؛ (منبع: فارس)

1- 50 درصد سود سهام و سهم شرکه از اشخاص حقوقی

2-سود سرمایه گذاری در اوراق مشارکت و سایر انواع اوراق بهادار

3- سود متعلق به حساب‌های پس انداز، سپرده‌های مختلف و گواهی‌های سپرده نزد بانک‌ها،‌ مؤسسات مالی و اعتباری، صندوق‌ها و نظایر آن به شرح زیر است؛

الف- سود متعلق به سرمایه گذاری کوتاه مدت کمتر از شش ماه، 60 درصد سود حاصله 

ب- سود متعلق به سرمایه گذاری‌های میان مدت شش ماه تا یک سال، 40 درصد سود حاصله 

ج-سود متعلق به سرمایه گذاری‌های بلند مدت بیشتر از یک سال، 20 درصد سود حاصله 

4-سود سرمایه گذاری نزد سایر اشخاص 

5-سود حاصل از انواع عقود اسلامی

نوسان شاخص‌ها در بورس اروپا

شاخص‌های اصلی اکثر بازارهای بورس کشورهای اروپایی روز چهارشنبه ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹، سیر نوسانی در پیش گرفتند. در این راستا، شاخص «یورو استوکس ۶۰۰» با کاهش ۰.۰۵ درصدی در سطح ۳۹۸,۱۷ واحد قرار گرفت. شاخص‌ “داکس” بورس آلمان با افت ۰.۱۰ درصدی به ۱۲.۹۲۶,۱۵ واحد و شاخص «فوتسی-۱۰۰» بورس لندن با کاهش ۰.۱۲ درصدی به ۷.۲۹۷,۴۴ واحد رسیدند. شاخص «ایبکس ۳۵» بورس اسپانیا با ریزش ۰.۳۴ درصدی در سطح ۹.۳۶۸,۴۰ واحد و شاخص «کک-۴۰» بورس فرانسه با رشد ۰.۱۳ درصدی در سطح ۵.۷۴۷,۳۹ واحد قرار گرفتند. همچنین شاخص «ام‌آی‌بی-۳۰» بازار بورس ایتالیا با افزایش ۰.۱۲ درصدی به ۲۲.۷۰۸,۹۲ واحد رسید. نرخ برابری یورو/ دلار به ۱,۱۱۱۶ واحد و استرلینگ/ دلار نیز به ۱,۲۸۸۷ واحد رسید.

بازار اوراق مسکن؛ رونق بازار «تسه»؟

روز گذشته قیمت پایانی هر ورقه تسهیلات مسکن دی96 با رشد 4/ 3 درصدی به 39 هزار و 114 تومان رسید. «تسه9610» در آخرین معامله تا نزدیکی سقف مجاز قیمتی روزانه رشد کرد. بیش از نیمی از امتیازهای وام مسکن دیروز با رشد قیمت مواجه شدند؛ از این روی، ۲۶ امتیاز وام معامله شده به‌طور متوسط رشد ۳/ ۰ درصدی را تجربه کردند. میانگین قیمت این اوراق نیز طی هفته‌های اخیر بر مدار صعودی قرار دارد و دیروز به ۳۹ هزار و ۲۶۰ تومان رسید. آمار جدید بانک مرکزی حاکی از افزایش حجم معاملات مسکن طی مهرماه در کنار ثبات نسبی قیمت آپارتمان‌ها است. از این رو می‌توان ادعا کرد کاهش تورم مسکن در چند ماه گذشته موجب ایجاد جذابیت قیمتی و افزایش تقاضا در بازار مسکن و در پی آن افزایش تقاضای «تسه»ها شده است.

بانک مرکزی چین نقدینگی را در موعد مقرر از بازار بیرون نکشید

بانک مرکزی چین این هفته برای دومین بار قراردادهای بازخرید اوراق قرضه بانک‌های تجاری را نقد نکرد و به این ترتیب نقدینگی را از بازارهای مالی خارج نکرد. بانک مرکزی در بیانیه خود اعلام کرد: این اقدام با هدف حفظ نقدینگی کافی در سیستم بانکی انجام می‌شود، چراکه افزایش هزینه‌کردهای مالی در انتهای ماه می‌تواند تاثیر فروش مجدد اوراق قرضه ذخیره به بانک‌ها را خنثی کند. بانک مرکزی چین در روز دوشنبه این هفته هم با اشاره به نقدینگی کافی، در موعد سررسید قراردادهای بازخرید اوراق قرضه، اقدامی انجام نداد. قرارداد بازخرید اوراق قرضه، پروسه‌ای است که طی آن بانک مرکزی اوراق قرضه ذخیره بانک‌های تجاری را خریداری می‌کند (به بازار نقدینگی تزریق می‌کند) و قراردادی با این بانک‌ها امضا می‌کند که در موعد سررسید این اوراق در آینده، دوباره این اوراق را به بانک‌ها بفروشد (خروج نقدینگی از بازار).

انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را گران کرد

روز گذشته از آنجایی که سرمایه‌گذاران محتاط در انتظار تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره بودند، قیمت طلا در بازه محدودی نوسان کرد و ارزش پایین اوراق قرضه مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3.81 دلار افزایش 1491.53 دلار فروخته شد. جفری هالری، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «به نظر می رسد اندکی تعادل قیمت وجود دارد و قیمت‌ها بین 1480 تا 1520 دلار گیر کرده است. اگر لحن فدرال رزرو در این چشم‌انداز ملایم‌تر باشد، کافی است که قیمت طلا را بالا ببرد.» سرمایه‌گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بانکی را 0.25 درصد برای سومین بار در سال جاری کاهش دهد.

نفت حاضر به افزایش قیمت نشد

قیمت نفت تحت تأثیر احتمال تأخیر در توافق تجاری آمریکا و چین که کاهش ذخایر نفت آمریکا را را تحت الشعاع قرار داد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی کاهش پیدا کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت نیز ۱۸ سنت یا ۰.۳ درصد کم شد و به ۶۱ دلار و ۴۱ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه با دو سنت افزایش قیمت بسته شده بود. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۷ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۵۵ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید. قیمت پایه نفت آمریکا در معاملات روز گذشته ۰.۵ درصد کاهش داشت.

بازارهای نفت دچار مازاد عرضه می‌شوند

یکی از مدیران آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد بازارهای نفت در سال ۲۰۲۰ به دلیل افزایش تولید و ضعیف شدن رشد تقاضا، با مازاد عرضه مواجه خواهند شد. به گزارش ایسنا، کیسوکه ساداموری، مدیر بازارهای انرژی و امنیت آژانس بین‌المللی انرژی در هفته انرژی بین‌المللی سنگاپور اظهار کرد: در سال ۲۰۲۰ بازارهای نفت به خوبی تأمین خواهند بود. مگر این که زمانی اتفاقی روی دهد یا رشد تقاضا برای نفت بهبود پیدا کند، وگرنه احتمالا شاهد مازاد عرضه خواهیم بود. آژانس بین‌المللی انرژی در آخرین گزارش ماهانه خود، رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد. پیش بینی می‌شود تقاضا برای نفت ۱.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ رشد کند. ساداموری به شبکه CNBC گفت: نگرانی‌های اقتصاد کلان جهانی مانند مناقشه تجاری آمریکا و چین و تحولات پیرامون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، مسائلی هستند که دورنمای بازار نفت را تیره کرده‌اند.

احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان

روز گذشته در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۰۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۱۱۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به روز دوشنبه، تغییری نداشت. هرچند در بازار آزاد، نرخ دلار در محدوده ۱۱۱۹۰ تا ۱۱۲۱۰ تومان متغیر بود. همچنین هر اسکناس یورو، به نرخ ۱۲۳۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۲۴۵۰ تومان به متقاضی دریافت  یورو فروخته شد. برخی تحلیلگران به تداوم روند آرام افت نرخ ارز معتقدند. به اعتقاد این گروه دلار مدتی در دامنه قیمتی فعلی نوسان خواهد کرد تا زمینه برای عقبگرد آن به زیر مرز ۱۱ هزار تومان تدریجی فراهم شود.

زور دلار به یورو و پوند نرسید

با افزایش احتمال سومین کاهش نرخ بهره آمریکا ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش بدون تغییر باقی ماند. در معاملات دیروز، پوند نسبتا بدون تغییر نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۲۸۶۳ دلار مبادله شد هر چند هنوز زیان این هفته ارز انگلیسی در برابر دلار بالای یک درصد باقی مانده است. همچنین هر یورو به ۱.۱۱۱۰ دلار افزایش یافت تا مجددا موفق به بازپس گیری کانال ۱.۱۱ دلاری شود. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز سه شنبه و در سطح ۹۷.۶۸۲ واحد بسته شد. در برابر دیگر ارز مهم اروپایی، نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۰۶۱ دلار اعلام شد.

وزیر انرژی عربستان: عرضه سهام آرامکو به زودی انجام می‌شود

وزیر انرژی عربستان گفت عرضه اولیه عمومی سهام شرکت دولتی آرامکو به زودی انجام و تصمیم آن توسط محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی گرفته خواهد شد. عبدالعزیر بن سلمان در سخنرانی در کنفرانس ابتکار سرمایه‌گذاری در آینده در ریاض گفت: «این کار به زودی انجام می‌شود... اما در زمان و با رویکرد درست و قطعا با تصمیم درستی صورت خواهد گرفت.» وی افزود: «این اقدام نخستین و مهمترین تصمیم عربستان خواهد بود.»

ضرر ۹۰ میلیارد دلاری انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا

مؤسسه ملی تحقیقات اجتماعی و اقتصادی انگلیس گزارش داد، طرح پیشنهادی بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور، برای خروج از اتحادیه اروپا ضرری 90 میلیارد دلاری را روی دست اقتصاد این کشور می گذارد. در گزارش این مؤسسه آمده است اگر طرح جانسون برای خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا پذیرفته شود، تا پایان سال 2020 شاهد کوچکتر شدن 4 درصدی اقتصادی انگلیس خواهیم بود که معادل 1400 دلار به ازای هر شهروند این کشور است.

مؤسسه ملی تحقیقات اجتماعی و اقتصادی انگلیس که به تعبیر روزنامه گاردین یکی از مهمترین اتاق‌های فکر در این کشور است، می گوید، طرح جانسون برای اقتصاد انگلیس بدتر از طرح ترزا می، نخست وزیر قبلی این کشور، است و اجرای طرح‌های می می توانست ضرر کمتری به اقتصاد انگلیس برساند. به ادعای این مؤسسه اجرای طرح ترزا می، اقتصادی انگلیس را 3 درصد کوچکتر می‌کرد. این اندیشکده همچنین تأکید کرده که تمام گزینه‌ها برای توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، تأثیر منفی بیشتری بر اقتصاد این کشور نسبت به ادامه حضور در اتحادیه اروپا  خواهد داشت.

اعتصابات ۳میلیارد دلاری در جنرال موتورز

شرکت جنرال‌موتورز آمریکا به‌تازگی اعلام کرد که درآمد خالص سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ آن با ثبت کاهش ۷/ ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۳/ ۲ میلیارد دلار رسید. به نقل از دنیای اقتصاد؛ گفته می‌شود که اعتصابات دو هفته‌ای اتحادیه‌ کارگری طی این فصل در این شرکت، موجب هزینه‌ یک میلیارد دلاری برای آن شده است. جی‌ام اعلام کرد که انتظار دارد با گذشت ۴۰ روز از آغاز اعتصابات، مجموع درآمد جنرال‌موتورز در سال ۲۰۱۹ حدود ۳ میلیارد دلار کاهش یابد. چهار هفته آخر  این اعتصابات در فصل چهارم سال ۲۰۱۹ قرار داشته است. از سوی دیگر، نتیجه این اقدام کارگران که در بسیاری از روزها، تعطیلی خط ‌تولید را در پی داشت، کاهش ۳۰۰ هزار دستگاه از تولیدات جی‌ام بود.

ترامپ بار دیگر از بانک مرکزی آمریکا انتقاد کرد

جنگ بین مدیران بانک مرکزی آمریکا با رئیس جمهور این کشور بر سر نرخ بهره همچنان ادامه دارد و در تازه ترین دور این اقدامات، دونالد ترامپ در پیامی توئیتری از مدیران فدرال رزرو خواست تا مسیر دیگر کشورها در نرخ بهره منفی را بپیمایند. وی افزود: آن‌ها درک درستی از شرایط موجود ندارند! ما یک پتانسیل (رشد) نامحدود داریم که تنها توسط فدرال رزرو عقب نگه داشته شده است.

قیمت مرغ وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد

مهدی یوسف خانی از افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۵۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۳ هزار و خرده فروشی ۱۴ هزار تومان است. رئیس اتحادیه پرنده و ماهی مدیریت مرغداران در عرضه و ازدیاد تقاضا را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه کمبودی در تولید وجود ندارد. از این روی، پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ زنده حداکثر در دامنه ۹ هزار و ۲۵۰ تومان باشد. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی قیمت مرغ بعد از ایام صفر را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به آنکه قیمت مرغ در بازار به بالاترین حد خود رسیده است؛ بنابراین، با ازدیاد تقاضا دیگر تاثیری بر افزایش نرخ در بازار نخواهد داشت.

وزارت صنعت: کاهش محسوس قیمت گوشت

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: در شرایط کنونی با هدف تنظیم بازار گوشت ماهانه بین ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار عرضه می‌شود. کلامی با اشاره به تصمیم ستاد تنظیم بازار برای مدیریت بازار گوشت، افزود: حجم ذخایر گوشت شرکت پیشتیبانی امور دام بیش از ۴۰ هزار تن است و در این راستا عملیات عرضه با نظر سازمان دامپزشکی در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه بازار گوشت به تعادل رسیده و اتفاقا بررسی‌ها نشان می‌دهد ادامه این روند زمینه را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز فراهم خواهد کرد، گفت: خوشبختانه افزایش قابل توجه تولید و عرضه دام داخلی سبب شده است، بازار گوشت با کاهش محسوس قیمت‌ها مواجه شود.

وارادت ۱۵۳ تن مداد نوکی به کشور/ چین عمده‌ترین صادرکننده

 
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی دوازده ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد، در این مدت بیش از ۱۵۳ تن مداد‌های خودکار یا نوکی از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم مداد‌های خودکار یا نوکی به کشور یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۲۶ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۸ میلیارد و ۲۳۵ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۲۰۹ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. بر اساس این گزارش مداد‌های خودکار یا نوکی از ۱۰ کشور جهان از جمله ترکیه، کره، چین، ژاپن و سوئیس وارد ایران شده است. به نقل از میزان، بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک بیشترین واردات مداد‌های خودکار یا نوکی از کشور چین به حجم بیش از ۱۲۹ تن و به ارزش یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۹۵۱ دلار بوده است.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰۳
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دولت از خرید و فروش سهام مالیات نیم درصدی دریافت میکنه حالا چشمش به سود سهامه ؟؟!!! خب اینطوری به ضررشم مالیات معکوس ببنده .
پاسخ ها
اقتصاددان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
امکان معافیت سپرده های بانکی و سود سهام از مالیات بر عایدی سرمایه، در حالی که سایر فعالیتهای اقتصادی و گونه های دیگر سرمایه گذاری د معرض مالیات می باسند از نظر تخصصی امکان پذیر نیست. پس اصلا ً وابداً به وعده و تکذیبهای مسوولان درباره معافیت سود سپده و بورس از مالیات توجه نکنید چون قانون اگر پیاده شود جامع خواهد بود. اتفاقاً اطلاعات سود سپرده و سود سهام چون در دسترس اداره مالیات هستند هدفهای آسان تر و محتمل تری برای اخذ مالیات خواهند بود. تجربه ثابت کرده که سازمان امور مالیاتی و یه طور کلی دولت با هر چیزی که شفاف تر است ناعادلانه تر برخورد می کند. مثلاً در مورد مالیات سکه و ارز اگر از بانک مرکزی و صرافی خریده باشید، مأخذ مالیاتی هفتاد درصد و در صورتی که از بازار آزاد خریده باشید و اطلاعات خرید و فروشتان در دسترس دولت نباشد تنها دو درصد است!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
بیچاره بورس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دوتیترضدونفیض درکنارهم :
دولت به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام/ احتمال عقبگرد دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومان
بچه ۵ ساله هم که البفای اقتصاد راهم نمیدونه میتونه بفهمه که اخذمالیات ازسپردی های بانکی و سودسهام به معنی انتقال گسترده سرمایه ها به سمت بازار ارز وطلاست
اسماعیل پرتوی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اگر دولت بخواهد از سود بانک مالیات بگیرد، فجایع بدی پیش خواهد آمد. امیدوارم یک اقتصاددان در دولت حضور داشته باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
تمام دارائی مردم که سپرده و سهام نیست. اگر این کار انجام شود ، مردم سمایه های خود را از بانکها و بورس خارج خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
خرج اربابا را ما رعیت بدبخت باید بدهیم
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
ماکه الان بیشترازیک سال است گوشت نخوردیم ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اینکه مالیات نیست غارت مال و منال مردمه..این مملکت یه رابینهود میخواد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
به زودی به سعاذت یک عمر گیاهخواری اجباری نایل خواهید آمد.
ناشناس
| United States |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
ماهم چون شمابه گیاه خواری روی آورده ایم پرویز خان به کلوپ گیاه خواران خوش آمدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اگرمنظوراین دوقرانی که مردم دربانکهاسپرده کرده اندبرای کمک خرجیشان دولت بخواهد مالیان بگیرد کمال بی انصافیست.....
پاسخ ها
Hamid
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
انطاف رو خوب اومدى
... بايه مصوبه برنج رو گرون مى كنن، اون يكى موبايل رو با افزايش يك شبه رجيسترى ...
نهادهايى كه ٦٠ درصداقتصاددستشونه يك قرون ماليات نميدن بعد جورش رو مردم بايدبكشن...دريغ ازيك خبر خوش
اصولگرا واصلاح طلب هم نداره ....
حسابرس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اصلاً هم بی انصافی نیست. در قانون برای هر نوع سودی مالیات تعریف شده و برای هر شخص هم سقف معافیتی در نظر گرفته شده....
ناشناس
| United States |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
ازدوقرون وحتی چهارقرون مالیات نمیگیرندبروخوش باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اینکار فقط باعث میگردد تا مردم سپرده خود را به ترکیه و اروپا انتقال داده و در آنجا آپارتمان بخرند
و از بی ارزش شدن تدریجی ثروتشان جلوگیری کنند ا
و تمام ثروت باقی مانده کشور هم خارج گردد
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
موبایلهای وارداتی را یکسری اش را ارز ۴۲۰۰ داده اند تا کسی با ارز ازاد و برای خودش هم مقرون به صرفه نباشد واردات ان.
رونق را در تمام‌حوزه ها منفجر کرده و خود رقیب بازار ازاد شده اند
ناشناس
|
Thailand
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
با استیصاح و برکناری ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا نرخ ارزها در ایران بنحو چشمگیری کاسته شده اما عوامل داخلی آمریکا و انگلیس آن را بسرعت به نرخ کنونی برمیگردانند.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
یعنی چی که دولت میخاد از سود بورس هم مالیات بگیره . یه بار از کارخانه مالیات میگیرن یه بار از خرید و فروش مالیات میگیرن و یه بار هم میخان از سودش مالیات بگیرن ؟ یعنی دولت میخاد از یه کار بورسی 3 بار مالیات بگیره ؟ اینطوری مردم باید پولشونو فقط ببرن تو کارای دلالی که ثبت نمیشه و مثل عهد بوق پولشونو تو کوزه زیر خونشون چال کنن
پاسخ ها
کارشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
از من می شنوی همین الان اموالت رو ببر توی کوزه چال کن، چون تصمیم قطعی مجلس و دولت به تامین بودجه از محل داراییهای مردم است و علیرغم تکذیبیه ها و ظاهرسازیها در عمل ثابت شده که قصد دارد دویست هزار میلیارد تومان کسری بودجه سال آینده را از راه مالیاتهای عجیب و غریب تامین کند.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
خوبه کم کم داریم به جایی میرسیم که سر ماه برامون پیامک بیاد اگر تا ششم ماه قبض نفس کشیدن را بپردازید میتوانید ده دقیقه تنفس رایگان داشته باشید!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
جالبه سپرده های بانکی مردم رو بی ارزش کردن حالا می خوان از همون سپرده های اندک مردم بدبخت و فلکزده مالیات دریافت کنند....نمیدونم این همه پولهارو کجا خرج میکنن....
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
خرج کشورهای دوست و همسایه میشه !!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
چو دانی و پرسی سؤالت خطاست !!!!!!!!!!!
رضا
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
عزیز تنها مالیاتی که گرفتن آن امکان پذیر است مالیات بر مصرف است که در عبارتی به مفهوم گران کردن خدمات دولتی است .گران کردن انرژی تا ۵ برابر،مالیات بر مصرف خانه که از همه صاحب خانه ها به نسبت قیمت خانه هایشان اخذ شود،و غیره بزودی سود بانکی به واسطه نبودن منابع مثل همه جای دنیا به ۲ درصد کاهش خواهد یافت و بازار سهام هم سودی برای توزیع کردن نخواهد داشت.مشگل در عدم شجاعت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
باعث بدبختی کشور ایران این بانکهها هستند........ا ز اول گفتیم که بازکردن این بانکهها خصوصی و موسسات بانکی غلط بود .تمام سرمایهها را پراکنده کردید .فقط پول شویی . ربا خوار ی را رواج دادید .اسم کشوررا گذاشتید اسلامی وهمیش ظاهررا حفظ کردید .الان تمام موسات پولها مردم را برده اند پس نمی دهند .بدون اینکه کوچکترین کاری برای .اافتصاد این مملکت بر داشته باشند ..بدی شما این است دیر می فهمید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
آقای روحانی با قاطعیت فرمودن یارانه کسی قطع نمیشود و اجازه سرک کشیدن به حسابهای مردم را نمیدهد .. مردم به روحانی اعتماد کامل دارند روحانی مچکریم
اوس رحمون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مالیات بر سپرده ها باعث خروج سرمای از بانک و ورشکستگی بانک ها و اون بیچاره هایی که دو زار در بانک سپرده دارند میشود.
کاهش صادرات نفت را باید مردم بپردازند؟
پاسخ ها
کل قربون
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مالیات کمر مردم را شکسته.آدم یاد کارتون رابین هود میافته.
خدایا خودت رحم کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
خیر. سایر فعالیتهای اقتصادی وانواع سزمایه گذاریها را هم چنان با چوب مالیاتهای نجومی نواخته اند که خروج سرمایه از بانکها مگر برای خروج از کشور و یا بردن زیر لحاف، چاره ساز نیست! پیش نویس این قانون را بخوانید تا متوجه عرایضم بشوید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
از پزشکان و میلیاردرها که خوب مالیات گرفتین حالا نوبت مردم بدبخته
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دهه فکرکردیدمالیات گرفتن ترمزی هم داردوقتی ازآنها شروع شدبمن وشماهم میرسد ،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اتفاقا سالهاست که دولت از کارمندان مالیات می گیرد و از تاجرها و آقازاده ها مالیات واقعی نمی گیرد همگی با استفاده از رانت مبلغ سوری پرداخت می کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
دو تا پزشک یا میلیاردر به این کامنت منفی دادند ۶۷ نفر مثبت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اصلا سود سپرده که درآمد نیست تا ازش مالیات بگیرن بلکه ارزش کاهنده پول است که بانک ها بخشی از ان را جبران می کنند. دولت که اکنون ارزش سپرده های مردم نزد بانک ها با افزایش نرخ دلار یک چهارم شده را باید با مالیات منفی جبران کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مگر تورم در سایر اموال درآمد بود که مشمول مالیات شد؟ صد بار گفتیم که از مالیاتهای بالا و ناحق و غیرعادلانه از سایر بخشها و افراد دفاع نکنید که این کار به قشر و سرمایه بخش خاصی محدود نخواهد شد. الان هم در آیین نامه جدید همه انپاع درآمدهای ناشی از تورم ( که در واقع درآمد نیستند) مشمول مالیات شده اند. سپرده بانکی و بورس هم مطمئن باشید که مستثنا نخواهد شد. دلتون رو به حرفهای دولت خوش نکنید چون از پیش فروش سکه که بارها در تلویزیون و مطبوعات به معافیت آن از مالیات تامید کرده بودند مالیات هفتاد درصدی بسته اند. خلاصه این که باید همگی به مالیاتهای بالا عادت کنیم و هیچ کس هم استثنا نیست.
ناشناس
|
Turkey
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
سپرده ای که در بانک دارم حاصل بیست سال کارگری است که ماهانه مالیات ان را داده ام. برن از دکترا و تاحرا و اقا زاده ها بگیرن
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
آخه نمیتونن !!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مالیات بر مال بسته می شود. مسوول برخورد با منبع غیرقانونی تحصیل مال با سازمان امور مالیاتی نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
عزیز برادر،وقتی از دکترا دارند چندین برابر مالیات میگیرند و اعلام می کنند که دکترا مالیات نمیدن! و شماها ذوق کردید و توهینهای بسیار کردید نمیدانستید که نوبت شما هم میرسد.اکنون نوبت شماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
به قولی کف گیر به ته دیگ رسیده و از همه چیز می خواهند درآمد کسب کنند. این است نتیجه تک محصولی بودن. با پول نفت چه ها که نمی شد کرد تا به این روز گرفتار نشویم ولی افسوس قدر فرصت ها را ندانستیم.
پاسخ ها
Hamid
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مردم به چه طريق نارضايتى خود را اعلام كنند؟ ...كمرمون شكست، رجيسترى سه برابر، تورم روزانه، همه زور مى گن بيمه شخص ثالث على رغم راى ديوان خسارت ماشين بالاى ١٨٠ ميليون رو كم مى كنه! به كجافريادبزنيم بابا بسه ديگه ...
رضا
| United Arab Emirates |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
انصاف داشته باش دولتی ها همانی را کردند که ملت تنبل و مفت خور می خواستند بلاخره نفت هم روزی تمام می شود تحریم مدل سازی شرایط اتمام نفت است که در اخرش می شویم بنگلادش البته با این تفاوت که انها به قناعت و فقر سخت کوشی عادت کرده اند و ما به پزو پر شیا میگیم لگن و کارمند ۲ میلیونی ما هم لکسوس می خواهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مالیات سود سپرده ۶۰درصد!!۴۰درصد!!!چه خبرههههه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
وقتی به حاصل دسترنج دیگران مالیاتهای بالا می بستند و همه هورا می کشیدید باید فکر امروز را می کردید. این شتر در خانه همه می خوابد. مطمئن باشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
حالا متوجه شدید که چه بلایی سر پزشکان اوردند و شما بدون تحقیق بشکن زدید؟
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
برای سودهای یکسال اگر اجرا شود سود ۲۰ درصد سالانه ها میشود ۴ درصد انها و در اصل سپرده های ۲۰ درصد میشود ۱۶ درصدی سالانه
بانکها باید سودشان را ۲۵ درصدی کنند تا خالص تعلق گرفته به سپرده ها ۲۰ درصدی تمام شود ولی در عین حال کسانی که وام میگرند بدبخت میشوند چون وقتی سپرده ها ۲۵ درصدی شود وام ها ۳۰ درصدی خواهد شد
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
...تو هر خرید و فروش سهمی در مجموع 1.5 درصد مبلغ معامله شده توسط خریدار و فروشنده پرداخت میشه.. دیگه چه سودی؟ دیگه کی پولش رو تو بانک میذاره یا میبره تو بازار بورس؟ دیگه چیزی مونده از این مردم بگیرید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
بر همه نوع دارایی و درآمد مالیات بسته اند. پس راه فراری نیست.
ناشناس 153
|
United Kingdom
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
همانطور كه كاربر آشنا اشاره كردند دوبار در بورس ماليات داده مي شود يكبار از شركت بورسي بار ديگر از خريد و فروش سهام .
ماليات را معمولا از سود مي گيرند ولي در بورس از ضرر هم ماليات گرفته مي شود يعني اگر شخصي در معامله اي ضرر كرد همچنان همان مقداري كه در سود كارمزد و ماليات گرفته مي شود در ضرر هم اين ماليات و كارمزد گرفته مي شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
استدلال شما صحیح نیست. چون مالیات مضاعف از بسیاری اموال اخذ میشه و ضمنا حق تمبر رو با درآمد سالیانه اشتباه نگیرید. به همه مالیات بستن، بورس‌و بانک رو هم نمی شه معاف کرد. اصلاً عملی نیست. کلاً قانون جدید مالیات بر مجموع درآمد هر فرده. از هر راهی و در هر بازاری
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
بعد از کلی قناعت و پس انداز مقداری پول بعد از بیست سال کار شده مبلغی که ارزش سپرده گذاری در بانک داره البته کاشکی ملک خریده بودم که سه برابر هم شده و این پس انداز را یکبار مالیات ان را هم داده ام حال چرا باید دوباره مالیات داد اخ بابا این چه مدیریتی است
از دیگران یاد بگیرین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
کاشکی در پیش فروش سکه بانک مرکزی با دعپت مسوولان محترم شرکت کرده بودی تا الان با هفتاد درصد مالیات ازت پذیرایی می کرد. در طول سه ماه پیشفروش هم دایم در تلویزیون اعلام کردن که معاف از مالیاته. پس برومالیاتت رو بپرداز و خدا رو شکر کن.
ناشناس
|
Thailand
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
....به چاپ انبوه اسکناس با عنوان مباح افزايش نقدینگی برای هميشه خاتمه بدهید.
شاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
خیلی از این سپرده ها متعلق به کارکنان دولت است که اندک پس انداز آنها برای تهیه جهیزیه وازدواج فرزندان آنهاست ،در ضمن مالیات آن نیز موقع دریافت حقوق برداشته شده است ،اگر واقعا مالیات حقیقی می خواهید بسیاری از کارکنان با عناوین گوناگون، مالیات نمی دهند ،چرا؟
ناشناس
|
Cyprus
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دولت مالیات را از سود سپرده ها نباید اخذ کند اما بانک ها باید خودشان مبلغ مالیات ناشی از فعالیت اقتصادی را که منحر به پرداخت سود به سپرده گذار شده است محاسبه و از درامد خودشان به دولت پرداخت کنند
تنها موردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که برای سپرده گذاری در بانک باید منشا ان پول مشخص باشد و قبلا مالیات ان پرداخت شده باشد تا جلوی پولشویی و ورود پول کویف به بانک گرفته شود
کار سختی هم نیست شما می خواهید یک میلیارد تومان در بانک سپرده گذاری کنید ادعا می کنید خانه فروخته ام باید از اداره مالیات برگه ای بیاورید مه نشخص می کند شما مالیات ملک ادعایی را پس از فروش پرداخته اید و بدهی مالیاتی ندارید در این صورت بانک حاضر به پذیرش سپرده می شود
یا شما کشاورزید ادعا می کنید پانصد نیلیون سیب فروخته ام در این صورت اطلاعات مربوط به این خرید و فروش را ارایه می دهید و چنانچه مالیاتی تعلق نمی گیرد رای اداره مالیات را به بانک ارایه می دهید
در واقع برای سپرده های کوچک مردم مشکلی نیست من کارمندم اگر پولی را سپرده گذاری کنم از حقوقم است و در هر صورت قبلا مالیات ان پرداخت شده
اما کارخانه دار یا تاجری که برای ندادن مالیات با سندسازی پول هایی را به عنوان هزینه سند می زنند و بعد همان را در بانک سرمایه می کنند یا افرادی که دلالند و اطلااات مربوط به کسبشان را ارایه نمی دهند و می گویند ما بیکاریم و مبالغ هنگفتی در بانک سرمایه گذاری می کنند طبیعتا این افراد باید نگران باشند
احتمالا هم این دریافت مالیات از سود سپرده را همین افراد رواج می دهند چون در هیچ جای دنیا از سود سپرده کسی مالیات کسر نمی شود و مالیات ان فعالیت اقتصادی را خود بانک ها باید محاسبه و از جانب خودشان پرداخت کنند یعنی بخشی سود بانک است بخش سود سپرده گذار و قسمتی مالیات که خود بانک می دهد و ربطی به سپرده گذار ندارد
ولی انچه در همه جای دنیا رصد می شود همین است که از اصل سپرده ها قبل از سپرده گذاری مالیات اخذ شده باشد ان هم یک بار نه به دفعات
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
در هیچ کجای دنیا هم این قدر وابسته به نفت نیستند که وقتی تحریم نفتی میشوند این گونه عمل کنند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
زورشون به دکترا و میلیاردرها و آقازاده ها نمیرسه و میخوان تمام کسری بودجه رو از مردم بدبخت بگیرن.
....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
به دکترا زورشون رسید که حالا میخوان به شما هم زور بگویند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
آسیاب به نوبت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دروغ نیست سه روغه گوشت ارزون شده. من کاشان زندگی میکنم به والله قسم گوشت خریدم ۱۱۰
Mohammad Moghadam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اینا نشانه کینه بعضیا از ایران و مردم ایرانه...با این فرمان جلو برن بزودی قحطی فراگیر میشه ولی حق دارن میدونید چرا؟ آقازاده ها پول میخوان پول میفهمی پول
اسماعیل زاده
|
United States
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
سلام تابناک آیا دلیل منطقی و عقلانی وجود دارد. خبر ضرر انگلیس 90 میلیارد دلار در خروج از اورپا برای ایران مهمتر است یا اینکه مقامات کشور را وادار کنید 1400 میلیارد دلار ضرر جنگ را از عراق بگیرد؟ و هر روز بدلیل هزینه ها تحمیلی برای لطمات بعد جنگ مردم ایران پرداخت می کنند!!! راه قانونی برای مطالبات خود از عراق داریم؟ یا به باد فراموشی و خواب لختی مواجه خواهد شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
تا می‌توانید به این اقتصاد داغون ضربات دیگری وارد کنید!
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
... بيش از نيمي از ميلياردها ماليات نميدهند. بيش از 70 درصد فرار مالياتي مشاغل رو داريم . پزشكان زير بار قرار دادن دستگاه كارتخوان در مطبها نميروند. صنف طلا فروش و آهن فروشان به اشكال مختلف از ثبت درآمد واقعي خودداري ميكنند و هزاران هزار ديگر.
از بي تدبيري دولت همين بس كه باز چشم به سود سهام داشته باشد.آيا دولت محترم در قبال ضرر هم عملكري دارد يا خير .
....
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
عزیزان اشتباه نکنید قصدشان اینستکه سپرده گزاران پولهایشان راازبانکها بیرون بیارن وبریزنددربازارارز تا کسری بودجه جبران بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
احسنت
غفور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
چرا دولت به جای اخذ مالیات از سپرده های مردم و مالیات چندباره بورس دنبال گرفتن مالیات از نهادها و بنیادها نیست وه بیش لژ ۵۰ درصد اقتصاد رو قبضه کردند.
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
سال دیگه !
چند سال پیش از طرف فرانسه اومدند و سرورهای کامپیوتری قدرتمند رهگیری مالی و برنامه های اونو توی ایران نصب کردند ، فکر مکیردم زودتر از این حرفا این برنامه های توافقی ایران با قدرتهای جهان برای رسیدن به چنین روزی اجرا بشه .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
ماازکشورهای پیشرفته چون اروپاوآمریکابرای گرفتن مالیات تقلید میکنیم ولی قسمت دوم آنراکه آنجابرای خانواده هاکه درآمددیگری ندارندسالانه تامبلغ خاصی وبراسای افرادتحت تکفلشان اینگونه درآمدهابخشودگی مالیاتی داردودرضمن هزینه هائیکه خانواده خارج ازسیرکردن شکمشان دارندمثل تعمیرات منزل ودرمان وغیره ازمالیات آنهامیکاهدمدیران اقتصادی مافقط قسمت اولش رامیبینندومتوجه میشوندقسمت دومش رانمی خواهندببینندکه بااجرای قسمت اول پدرمردم درمیاید درضمن عنایت نمیفرمایندکه درجائیکه هرساله قیمت مایحتاج زندگی بیش ازدوبرابرسال قبل میشودیعنی خودبخودپنجاه درصدکل سرمایه ازدست رفته و دران کشورها تورم زیرپنج درصداست ....
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مدیران ممالک دیگر هر شب با این تفکر که فردا چه خدمات جدیدی به مردمشان بدهند سر به بالین می گذارند اما در مملکت ما مدیران هر شب به فکر راههای جدید سرکیسه کردن مردم می اندیشند.یکی نیست بپرسد این همه پولها رو کجا خرج می کنید.نه تحصیل رایگان داریم نه درمان رایگان و نه اشتغال و نه رفاه و اسایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
مالیات رو برو از اون بورس مصنوعی و نورچشمیت بگیر که شش ساله کل اقتصاد رو فداش کردی و به رکود کشوندی
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
تا زمانیکه اقتصاد و صنعت ما تو آتیش دعواهای جناحی و اختلاس ها میسوزه نتیجه ای جز فشار حداکثری و له کننده به مردم مظلوم انتظار نمیره. بانک ها که همینجوری ورشکسته هستن. با این کار ملت پول بی ارزش شده رو از بانک میکشن بیرون و سمت بازار بورس هم نمیرن دیگه.. پس دوباره میبرن سمت دلار، طلا، مسکن و خودرو... نتیجه رو هم که بارها ملت تجربه کردن!! تورم فلج کننده و وحشتناک..
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
حتی شایعه این اقدام سبب بیرون کشیدن سپرده ها و خرید ارز و سکه و کاهش مجدد ارزش ریال میشود . با این کار سود موثر سپرده بانکی حدود ده درصدمیشود و تورم پیش بینی شده فعلی برای سال آینده 30 تا 40 درصد است .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
به جای فشار بر اقشار کم درآمد حقوق نجومی بگیران پزشکان اساتید دانشگاه را اصلاح کنید که حداقل ۵ برابر مردم عادی درآمد دارند.
جلوی دزدی و چپاول بیت المال را بگیرید.
به این شکل میشه عدالت را اجرا کرد نه با فشار بر اقشار کم درآمد.
از کسانی که چند خانه و آپارتمان و ماشین ها و درآمد میلیاردی دارند مالیات بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اول واردات با کارت بازرگانی دیگری ولی کرایه حمل و فروش و خروج کالا بنام صاحب اصلی فرار مالیاتی دوم سرمایه دار برای فرار مالیات ماشین و زمین و خونه و حساب بانکی بنام زن و فرزندان حتی فرزندان کوچک زیر ۱۸سال و تراکنش حساب بانکی آنها و صاحب اصلی منابع سوم تشکیل شرکتهای صوری و کاغذی نه لیست بیمه و کارگر و کارفرمایی دارند فرار مالیات چهارم بیشتر مالکین برای فرار از مالیات به مستاجر گفته می شود پول نقد پرداخت شود خوب چرا حسابهای افراد کنترل نمی شود تا اینکه یه حساب برای مالیات معرفی کند پنجم آنان که پول کشور کردند روزی چقدر جابجایی پول جهت خرید فروش دلار داشتند و کسی سراغ آنها نرفت ششم چرا مالکیت ماشین از یک یا دوتا بیشتر می شود مالیات تصاعدی نمی شودهفتم چرا حساب کارمندان و حقوق بگیران دولتی و کارگران شرکتهای دولتی که درآمد مشخص دارند برای جلوگیری از رشوه گیری و اختلاس کنترل نمی شود و مبلغ بیشتر از درآمد را از شخص توضیح نمی خوان هشتم چرا پایانه های باربری براساس نرم افزار زیر نظر وزارت راه انجام نمی شود که کرایه واقعی زده شود و مالیات واقعی که از راننده گرفته می شود درست پرداخت شود نهم چرا شرکتهای کاغذی مناطق آزاد که از مالیات معافند در جای دیگر فعالیت اقتصادی دارند جریمه سنگین نمی شوند آخر که دلالها در اقتصاد ایران آزادند و مالیات نمی دن حالا دولت بی خیال همه شده می خواد پولهای پس انداز مردم مالیات بگیرد باید تاسف خورد لااقل آن هم حسابهای کوچک فدا می شن و حسابهای بزرگ رها می شن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
چرا بر درآمد و حقوق های نجومی برخی مسئولین مالیات نمی بندید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
همچنین شرکتهای خصولتی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
انگلیس را ولش
لطفا چرتکه بینداز و ضرر و زیان اقتصادی و معیشتی و اجتماعی ملت ایران را از عدم مذاکره و تعامل با آمریکا و جهان را را امار بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
من دیگه محاله برم رای بدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
اولین نفر میری رای میدی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
با این کار فرار سرمایه از ایران و سپرده گذاری در بانک های کشورهای دیگر سرعت می گیرد و تمامی صندوق های بازنشستگی، بیمه ها و لیزینگ ها که بخش قابل توجهی از درآمد آنها از محل درآمد سپرده ها می باشد فورا ورشکسته می شوند و با کسری شدیدی برای ایفای تعهدات در مقابل مستمری بگیران و پرداخت خسارت مواجه می شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
دولت روحانی می خواد مردم سرمایه هاشونو ببرن خارج از کشور
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اونوقت ای مالیاتها رو میخوان کجا خرج کنن؟؟ خرج کشورهای دیگه یا خرج نهادهایی مثل جامعه المصطفی و..
مگه من قرارنیست پول بدم واسه مالیات. میخوام بدونم این پول کجا خرج میشه.؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
نه شما حقی نداری
سیدصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
بی عرضگی وناتوانی دیگر از دولت ، در حالی که میلیاردرها با در دست گرفتن بازار خودرو و طلا و دلار و اقتصادوندادن ریالی مالیات ،کمر این دولت ناتوان را خم کرده اند به دنبال گرفتن مالیات از سود سهام و سود سپرده است ، در حالیکی وقتی وامی میدهد تاسقف ۲۵ درصد سود می گیرد که ربا است وعلماهم به این مورد اذعان دارند.
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
همه مسئولین محتر و دلسوز کشور بدانند، اخد مالیات از سود سهام و سپرده های بانکی در شرایط فعلی کشور به نفع اقتصاد نیست. اگر چه این یک کار قابل قبولی است ولی شرایط ما این مالیات را قتضا نمی کند. نتیجه آن همان رفتن به سمت ارز و دیگر راههای سرمایه گذاری است که ثمره آن افزایش قیمت ها و بر ثبات شدن اقتصاد در سالهای اخیر و در اواخر زمان دکتر احمدی نژاد است.
ناشناس
|
Romania
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
پولی که مردم تو بانک میذارن با بدبختی جمع شده نه با دزدی و اختلاس, به محض اجرا شدن این قانون تمام سرمایه ام رو از بانک خارج خواهم کرد، منتظر ابلاغ این قانون هستم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
بردار می دونستی نگه داشتن مبلغ بالا پول نقد جرم هست.
و اگر کشور با مالیات اداره بشه جرات مردم هم برای بازخواست مسولیت بالا میرود. واقعیت این است که ما نفت را ثروتی باد آورده می دانیم و هر کسی تلاش می کند از آن سوءاستفاده کند و چون شخص مشخصی صاحب آن نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اون سودي كه ميدين نصف تورم رو هم جبران نمي كنه . از اين به بعد همه ميرن طلا و دلار ميخرن به جاي سپرده گذاري . كارهاي مدل احمدي نژادي مي كنين چرا ؟ ايشان هم سود سپرده رو كم كرد مردم رفتن صف دلار و طلا ايستادن .
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
جالبه که وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی تکذیب کردن، البته تکذیب و بعد اجرای بی سر و صدا!!! نامه حقیقت داره، دقت کنید به نحوه محاسبه مالیات، سپرده کمتر از ۶ ماه ۶۰ درصد، ۶ ماه تا یکسال ۴۰ درصد و بالای یکسال ۲۰ درصد، دوتا نکته داره، اولا چینش مالیات به شکلیه که مجبور بشی پول رو حداقل یکساله بذاری که مالیات کمتری بهش تعلق بگیره، ولی در اصل این چینش راهیه واسه فریز کردن سرمایه ها تو سیستم بانکی با هدف جلوگیری از خروج سپرده ها و افزایش مدت ماندگاری پول تو بانک، نکته دوم اینکه طبق قانون بانک مرکزی سپرده ها یکساله هستن پس مالیات ۲۰ درصد رو هواست و همون ۴۰ درصد اعمال خواهد شد، مگر اینکه مجددا افتتاح دوساله و چند ساله اجرایی بشه، یه نامه کاملا هوشمندانه!!! پس قطعا حقیقت داره, بهرحال مطمئنا عین بقیه تکذیبیه ها اینم نهایتا اجرا خواهد شد
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
وقتی توانایی کشور داری ندارند چرا دست در جیب مردم می کنند؟ چطور همه فرزندان در آمریکا و اروپا هستند اما برای حفظ پست و مقام خودتان و حقوق های نجومی دار و دسته و قامیل های رانتی هر روز یک مالیات جدید به ریش مردم می بندند؟ روزی که تصویب بشه یک راست هر چی پول دارم از بانک بیرون می کشم توی خونه نگه می دارم دزد خیابونی بدزده بهتر
مهدی
|
France
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اکثر مردم چندرغاز در ماه حقوق میگیرن . هر چند سال یکبار هم ارزشش به یک سوم میرسه . همین را هم میخان با کلک های مختلف از این قشر بگیرن . بالاخره یکی عده ای باید باشن که منبع تامین وام های میلیاردی بلاعوض که بانک ها به یک عده انگشت شمار میدن باشن و ده ها مورد دیگه شبیه این . چیزی جز برده داری نوین نیست. خخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
سپرده گذاری در بانک به مفهوم سرمایه گذاری غیر مستقیم مردم در فعالیتهای اقتصادی است. قاعدتا هر فعالیت اقتصادی بایستی مالیاتش پرداخت شود و سود خالص آن (پس از کسر مالیات) ما بین سپرده گذاران تقسیم شود. اخذ مالیات از سپرده گذار به مفهوم اخذ مالیات دوباره است. چراکه مالیات این سود قبلا توسط بانگ قطعا پرداخت شده است. احتمالا دولت محترم از عدم اطلاع مردم از این موضوع قصد سو استفاده را دارد. در ضمن دولت مطمئن باشد که اگر دست به چنین کاری بزند، انفجار تورم، رشد مجدد قیمت ارز و سرازیر شدن نقدینگی از بانکها به سمت سایر بازارها مانند ارز، سکه و مسکن و .... اتفاق خواهد افتاد و نتیجه بد بختی مردم متوسط و متوسط به پایین است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
کدوم ادمی پولش رو میگذاره تو بانک با تورم چهل درصدی ولی واقعی سیصد درصدی پارسال ارزش سرمایه ها توی بانکها یک سوم شده ولی بازم با سود بیست درصدی با احتساب تورم سی و هفت درصد منفی هفده درصد هر سال از سرمایه مردم تو بانکها کم میشه حالا میخان چهل درصد مالیات ببندند به نافش اونوقت کدوم آدم عاقلی با همچین شرایطی که قیمت کالاها ساعتی سیر سعودی داره پولش رو تو بانک سپرده گذاری میکنه نکته دوم وای به حال مستاجرها که پنجاه صد میلیون پول پیش میدن یا خونه رو رعن میکنن دیگه باید پول نقد بدن به صاحب خانه . تو این مملکت کسی ازش بخاری بلند نمیشه حداقل یک اعتراض کنه به این قانون خدا به داد ما برسه کاش سرمایه ای داشتیم می رفتیم خارج
اموزگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
کسیکه باشرایط خاصی مقداری پول برای اداره زندگیش در بانک سپرده دارایی میخواهد از ان مالیات بگیرد در همه جای دنیا اول مدیران سعی در فراهم کردن زندگی خوب برای مردم واز مازاد مالیات میگیرند اما در ایران تمام بار تحریم را انداختند به گرده مردم ایا مسؤلین واقازاده ها مانند مردم تحت فشارند مسؤلین دارایی معنی نداری را میدانند
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
بالاخره خرج پسر و دختر و برادر و برادرزاده و خواهر زاده و باجناق و باجناق زاده و دوستان پسر باجناق و دوستان فرزندان و داماد و بستگان داماد و ... که همه پست های کشور را اشغال کرده اند و حقوق نجومی به دلیل بی تخصصی و بی تعهدی می گیرند یک جوری باید تامین بشه صادرات نفت که به ته دیگ خورده
غیث
|
United States
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
یک پیشنهاد اینست که دولت اصلا مزد و حقوقی به مردم ندهد فقط کوپن غذا توزیع کند مردم مراجعه کنند و یکی دو وعده غذا روزانه دریافت کنند کلا"از شر ردو بد کردن پول هم راحت میشویم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
....شماحقوق گرفتید مالیات دادید
رفتید سهام گرفتید مالیات دادید
کارخانه سود کرده مالیات داده
شما سود سهام گرفتید مالیات بدید
سود سهام را گذاشتی بانک مالیات بدید
تورم هم 40 درصد!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
چرا با تیترهایی که اصلا تحلیل علمی پشتش نیست مردم را به خاک سیاه می نشانید . تمام تحلیل های تکنیکال مالی دلار . طلا و بورس نشان دهنده روند افزایشی در آینده نزدیک دارد و بویژه دلار به هیچ عنوان و در بدبینانه ترین تحلیلها به زیر 11 هزارتومان نخواهد آمد و بالعکس شاهد رشد تند نمودار طلا و دلار خواهیم بود
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
آقا پولا رو از بانک خارج کنید هرچه سریعتر
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
عین روز روشن دلار سیزده و پونصد بسته میشه آخرسال میلادی تا آخر سال شمسی هم حدود سیزده تومن میمونه، دولت داره به نفع صادر کننده ها قیمت دلار رو دستکاری میکنه چون واردات اصلی و اساسی رو خود ش انجام میده با نرخ نیمایی واسه همین قیمت یازده تومن حاشیه مناسبیه توطول سال واسه بازار یعنی همون بیست سی درصد سود مابهالتفاوت که خیلی اغوا کننده واسه رانت نیست بانک هم یا همون واردات میده سود روولی موقع تبدیل دارایی ارزی به ریال یه مرتبه سود خودش رو میبره چهل درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
سلام
چقدر کارخانه دارها ایران مالیات از مردم در سال میگیرند..
...برای عده خاص ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی کاظم خاوازی