بازدید 22915
آخرین تحولات خاورمیانه؛
درخواست شماری از رهبران جهان برای دیدار ترامپ و روحانی، جلسه سنای آمریکا پشت در‌های بسته در مورد ایران، اعزام نیروی نظامی آمریکا به عربستان و پیشنهاد آمریکا به ایران برای گفت‌وگو درباره اتباع بازداشتی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ممنوعیت سفر مقامات ایرانی و بستگان آن‌ها به آمریکا به دستور ترامپ نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۲۵۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰ 26 September 2019

درخواست شماری از رهبران جهان برای دیدار ترامپ و روحانی، جلسه سنای آمریکا پشت در‌های بسته در مورد ایران، اعزام نیروی نظامی آمریکا به عربستان و پیشنهاد آمریکا به ایران برای گفت‌وگو درباره اتباع بازداشتی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ممنوعیت سفر مقامات ایرانی و بستگان آن‌ها به آمریکا به دستور ترامپ نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ کاخ سفید اعلام کرد، ورود مقامات ارشد دولت ایران و خویشاوندان درجه یک آنان به خاک آمریکا ممنوع است.

کاخ سفید در بیانیه ای که متعاقب امضای این فرمان اجرایی توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا صادر کرد، مدعی شد: «رژیم ایران به بحران های بشردوستانه دامن می زند، همسایگان خود را تهدید، دریانوردی بین المللی را تهدید و حملات سایبری ویرانگری را رهبری و اجرا می کند!»

رئیس جمهور آمریکا همچنین سفر و ورود «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا و خویشاوندان درجه یک وی را به همراه افرادی که از معامله با دولت ونزوئلا سود مالی می برند، به خاک آمریکا ممنوع کرد. دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با ادعای «بحران سیاسی و بشردوستانه» پدید آمده از سوی کاراکاس، «ورود به خاک آمریکا را برای افراد مهاجر و غیرمهاجری که نهادهای دموکراتیک ونزوئلا را تهدید می کنند، به حالت تعلیق درآورد».

ممنوعیت سفر مقامات ایرانی و بستگان آن ها به آمریکا به دستور ترامپ/درخواست شماری از رهبران جهان برای دیدار ترامپ و روحانی/ جلسه سنای آمریکا پشت درهای بسته در مورد ایران/ اعزام نیروی نظامی آمریکا به عربستان

افرادی که مشمول این ممنوعیت می شوند، عبارتند از تمام مقامات دولتی با سمت معاون وزیر و بالاتر، اعضای نیروهای مسلح از درجه سرهنگ به بالا، اعضای مجلس قانونگذاری ونزوئلا و همچنین اعضای درجه یک خانواده آنان.

این اقدام دولت آمریکا جدیدترین تلاش دولت ترامپ برای برکناری رئیس جمهور ونزوئلاست. با این حال، وزیر خارجه ونزوئلا در گفت‌وگو با اسپوتنیک خاطرنشان کرد، ممنوعیت ورود به خاک آمریکا پیش از این نیز برقرار بوده است.

درخواست شماری از رهبران جهان برای دیدار ترامپ و روحانی

رسانه های آمریکایی با اشاره به دیدارهای جداگانه ای که رهبران و مقامات ارشد کشورهای مختلف جداگانه با «حسن روحانی» و «دونالد ترامپ» داشته اند از درخواست آنها برای دیدار رؤسای جمهور ایران و آمریکا گزارش داده اند.

بر اساس این گزارش، در حالی که رئیس‌جمهوری فرانسه ابراز امیدواری کرده در ساعات ‌آینده در رابطه با ایران پیشرفت‌هایی اتفاق بیفتد، شمار بیشتری از رهبران جهان، خواستار دیدار حسن روحانی و دونالد ترامپ شده‌اند.

انگلیس، فرانسه، آلمان و ژاپن از رؤسای ‌جمهوری ایالات متحده و ایران خواسته‌اند، در حالی‌که هر دو برای شرکت در مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک هستند، روند دیپلماسی را احیا کرده و با هم دیدار کنند.

همزمان با این درخواست‌ها، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گفته، ترامپ از او خواسته است که بین ایران و ایالات متحده میانجی‌گری کند. عمران خان از جمله رهبران جهان بود که در بدو ورود حسن روحانی به نیویورک به محل حضور رئیس‌جمهوری ایران رفت و با او گفت‌وگو کرد.

نخست‌وزیر پاکستان گفته او با دونالد ترامپ دیدار کرده و سپس فورا با رئیس‌جمهور روحانی گفت‌وگو کرده‌ است.

عمران خان اظهار کرده «ما تلاش می‌کنیم و در حال میانجی‌گری هستیم».

ممنوعیت سفر مقامات ایرانی و بستگان آن ها به آمریکا به دستور ترامپ/درخواست شماری از رهبران جهان برای دیدار ترامپ و روحانی/ جلسه سنای آمریکا پشت درهای بسته در مورد ایران/ اعزام نیروی نظامی آمریکا به عربستان

نخست‌وزیر پاکستان به خبرنگاران گفته که دونالد ترامپ در گفت‌وگو با او، خواستار کاهش تنش و شاید ارائه یک توافق جدید شده‌ است. پس از عمران خان، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با روحانی گفت‌وگویی طولانی داشت. ماکرون با ترامپ نیز دیدار کرده‌ است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، هم با امانوئل ماکرون و حسن روحانی دیدار کرده‌ است.

ماکرون روز دوم مهر ماه گفت، اگر حسن روحانی نیویورک را بدون دیدار با دونالد ترامپ ترک کند، «فرصتی سوخته‌ است».

نخست‌وزیر انگلیس نیز در این رابطه گفت: فکر می‌کنم، من هم با امانوئل مکرون هم‌عقیده هستم».

رهبران آلمان و ژاپن که با رئیس‌جمهوری اسلامی و رئیس‌جمهوری ایالات متحده گفت‌وگو کرده‌اند نیز خواستار دیدار آن‌ها شده‌اند.

جلسه سنای آمریکا پشت درهای بسته در مورد ایران

نمایندگان مجلس سنا چهارشنبه با حضور تعدادی از مقام‌های اطلاعاتی این کشور پشت درهای بسته در مورد ایران جلسه گذاشته‌اند.

به نوشته خبرنگار شبکه «فاکس نیوز»، «فیلیپ ریچسن» مدیر اطلاعات ملی در امور خاور نزدیک از جمله مقام‌هایی است که قرار است در این نشست به سناتورها در مورد ایران گزارش دهد.

در مورد موضوعات مورد بحث در این نشست اطلاع‌رسانی نشده، اما این نشست اندکی پس از آن صورت می‌گیرد که آمریکا ایران را به عنوان مسئول حملات اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کرد.

پیش از این، اعضای سنا از دولت آمریکا خواسته بودند اطلاعاتی که در مورد این حادثه دارد به نمایندگان نیز منتقل کند.

با وجود آنکه ارتش و انصارالله یمن، مسئولیت حملات تلافی‌جویانه به دو پالایشگاه «بقیق» و «خریص» را بر عهده گرفته‌اند، واشنگتن مدعی است ایران عامل این حمله بوده است. آمریکا به همین بهانه در تلاش است بر فشار دیپلماتیک و اقتصادی به ایران بیفزاید.

اعزام نیروی نظامی آمریکا به عربستان

وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با ولی‌عهد سعودی، ضمن اعلام حمایت واشنگتن از ریاض، از اعزام نیروهای جدید به عربستان سعودی خبر داد.

واس، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی،شامگاه چهارشنبه (سوم مهر) گزارش داد که محمد بن سلمان از طرف «مارک اسپر»، همتای آمریکایی خود تماس تلفنی داشته و بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آمریکا طی این گفت‌وگو، در مورد تمهیدات جاری و لازم جهت اعزام نیروهای آمریکایی دفاعی به عربستان سعودی سخن گفته است.

مارک اسپر به محمد بن سلمان گفته که ایالات متحده آمریکا همه آنچه برای دفاع از عربستان سعودی لازم و ضروری است، انجام خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا ایران را به اتخاذ سیاست‌های خصمانه ثبات‌زدا در منطقه غرب‌آسیا متهم کرد و گفت، باید جلوی این سیاست‌های ایران را گرفت. اسپر همچنین از عربستان سعودی به دلیل پیوستن به ائتلاف نظامی آمرکیا تشکر کرد.

ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی نیز به نوبه خود حمله اخیر به تأسیسات نفتی در شرق عربستان را «حمله خرابکارانه» دانست و گفت که این حمله تشدید تنش خطرناکی نه تنها علیه عربستان بلکه علیه همه دنیاست.

آمریکا بعد از حمله تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان که بیست و سوم شهریور اتفاق افتاد، بارها اعلام کرده که تصمیم به اعزام نیروهای بیشتر به این کشور گرفته است.

پیشنهاد آمریکا به ایران برای گفت‌وگو درباره اتباع بازداشتی

یک مقام وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه گفته ایالات متحده برای رایزنی درباره سرنوشت اتباع آمریکایی بازداشت‌شده در ایران به مقام‌های ایران پیام داده است.

این مقام آمریکایی به شرط عدم افشای نام گفت: «ما پیشنهاد داده‌ایم با ایرانی‌ها [بر سر این موضوع] ملاقات کنیم؛ همان‌طور که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ نیز چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.»

مقام مورد استناد رویترز همچنین مدعی شده دولت آمریکا مدتی قبل‌تر در سال جاری میلادی، نامه‌ای برای ایران ارسال کرده است. وی گفت: «مدتی قبل‌تر، امسال نامه‌ای ارسال کردیم که به دست آنها رسید.»

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا ایالات متحده قبل از نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تلاش تازه‌ای برای اطمینان از آزادی اتباع بازداشتی خود در ایران انجام داده یا خیر گفت: «آنها می‌دانند کجای کار هستیم.» مقام آمریکایی در ادامه گفت، تلاش‌های آمریکا ادامه‌دار بوده است.

مقام آمریکایی همچنین تصریح کرد: «لازم است شاهد نشانه‌های حسن نیت باشیم؛ ما منتظر مانده‌ایم که آنها برخی از گروگان‌های ما را که به موجب برجام باید آزاد می‌شدند، بازگردانند.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۳۱
انتشار یافته: ۱۰۹
کیخسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خبر خوب به ملت ایران :

کاخ سفید اعلام کرد که ورود مقامات ارشد دولت ایران و خویشاوندان درجه یک آنان به خاک آمریکا ممنوع است.

کاش اونایی که الان اونجا هستن رو هم اخراج کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خبر را با جزئیات بخوانید متوجه می شوید که هیچ محدودیتی ندارند فقط نمایش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
فیفا به زور فشار باعث میشه زنا برن ورزشگاه دولت به اسم خودش میزنه,کاخ سفید به زور بیرونشون میکنه الان فردا میگن خودمون خواستیم کلا باید زور باشه قشنگ نیست ؟ محض اطلاع فامیلای دولتمردا همه گرین کارت دارن این قانون شامل حالشون نمیشه , ته تهش میرن کانادا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چه بد شد ! حالا همه آنها مجبورند به کانادا ،سوئد و،سوئیس ،فرانسه ،جدیدا هم مسکو ،پکن و خیلی جاهای دیگر که تا به حال اسمش رو نشده بروند.
واقعا این مسئولین و خانواده هایشان چه سختی هایی را که به خاطر مردم تحمل نمیکنند !!!
فقط اگر بنا به نظر آقای جنتی جوانگرایی در مسئولین ایجاد شود میتوانیم مسئول پروازی هم داشته باشیم.مسئولی که بتواند بخاطر سختیهایی که میکشد ،شب را در یکی از کشورهای خوب مورد نظرش ، سر راحتی بر بالین بگذارد.
پ.س
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خانواده هر مسئولی می خواسته رفته آمریکا و الان در آنجا تشریف دارن نهایتا اگر آمریکا اجازه ندهد بنده خداها خانواده محترم مسئولین مجبورند کانادا بروندآ
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
شوخی سیاسی کرده و عمل نخواهد کرد والا میگفت وابستگان مقامات ایرانی ایرانند و تا خانواده مقامات و دیپلماتهادر چنگش است در همه موارد دستش جلو است ؟ه
ناشناس
| France |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
حساب و دارایی انها را هم ببندد . وقتی کسی شعارمرگ کشوزی را میدهد و پرچم کشور امریکا را اتیش میزند فرزندانشان در انجا یقول . دوقول بازی میکنند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
پسر معصومه ابتکار و دختر خاتمی و ... ساکن امریکا هستن و فرزندان رفسنجانی هم تو کانا دا سرمایه گزاری میلیون دلاری کردند
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ترامپ باعث میشی فرزندان مقامات یه سله رحم از خانوادشون داشته باشن و باعث رسوندن پسر به مادر میشی. خانم ابتکار چشم و دلت روشن. پسرت داره میاد
پاسخ ها
مزدک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
صله رحم درست است نه سله رحم. فعلا ده بار این کلمه را بنویس تا یاد بگیری، اظهار نطر سیاسی پیشکش شما باشد.
علی سیرتی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اظهار نظر درسته نه اظهار نطر
شما یه دویست هزار بار از رو این بنویسید تا یادتونه بمونه دیگران رو تمسخر نکنید مزدک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اون قبلن رفته وشهروند شده شهروندرو که نمیتونن اخراج کنن ولی اگه آمریکا راست میگه تحریمش کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نه بابا کسی را اخراج نمیکنند ، درضمن متاسفانه شامل حال قبلیها نمیشه.
ناشناس
| France |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آقا اینقدر از کلمات و صفات عربی بکار نبرید . صله رحم‌دیگر چه صیغه ای هست . . معادل فارسی ان حیلی زیبا تر هست . رفت و امد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مزدک فقط غلط املایی تونستی بگیری نکنه تورو هم اخراج کردن خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
لطفاً اون وابستگان قبلي را هم كه والدينشون از ديوار سفارت بالا رفتند ديپورت كنيد . كسي كه ميگه مرگ بر امريكا نباید پاشو بذاره اونجا .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مرگ بر آمریکا رو برای من وتو میگن ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بهتر ؛ کاش فرزندان آقایان رو هم که در اونجا هستند را بندازه بیرون !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اگه شرف داره همه بچههاشونو بندازه بیرون اموالشونو مصادره کنه وگرنه همش بازیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بنده نظری ندارم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
وقتی آمریکا برجام را پاره کرده است چگونه خواستار آزادی گروگان های خود بر اساس برجام است؟! دچار عجب کشور زبون نفهمی شده ایم
پاسخ ها
بابک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
البته همه مسئولین باید پاک دست، صادق، متعهد به کشور و کار دان و خادم باشند. در اینها کسی شک و شبهه ای ندارد.ولی ای کاش بقیه اونهایی که این نظرات غیر مرتبط را می نویسند، از شما یاد بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آمریکا دیگه ابزاری به جز تهدید براش نمونده که بخواد ما رو باهاش تحت فشار بذاره. دارن از عصبانیت می میرن.
قل موتوا بغیظکم
این جلسات سناشون پشت درهای بسته نتیجه ای جز ترس بیشتر از ما براشون نداره انشاءالله
انما ذلکم الشیطان یخوف اولیائه
پاسخ ها
چه...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
واقعا از تو که باید ترسید
مازیار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
درود خدا بر شما و انسانهای شجاع و با غیرت این مرز و بوم
ناشناس
| United Kingdom |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
فعلا که شماها بغض پول و تحریم رو دارین تا اونا.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ترامپ ورود و اقامت مسولین و خانواده هاشون به آمریکا را ممنوع کرده .
متاسفانه آمریکا فقط برای مردم عادی و عوام بد ، و نکوهیده است
و اکثر مسولین و خانواده شان در آنجا ملک خریده و در بهترین شرایط زندگی می کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این محدودیت هم فقط نمایش است
افشین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اینجوری ته دل مردم را خالی کردن خیانت است. وقتی بنا باشه همه 83 میلیون نفر در کشور کار کنند، در بین اینها همه جوری هست. از خائن خائن تا خادم خادم. پس نباید وانمود کرد که همه خائنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مگر اینطوری جلوی مهاجرت اقازاده هابه تمریکاگرفته بشه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ترامپ اولین کسی است که آقازاده های منفور را از آمریکا بیرون میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مهاجرت افراد خودش یک معلوله باید دید علت چیه که بسیاری بدنبال مهاجرتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مقامات ایرانی و خانواده هایشان چرا از بین اینهمه کشور آمریکا را برای زندگی انتخاب میکنند ؟

آمریکا برای مردم دشمن اما برای خودشان بهشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
مازیار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مگر همه مسئولین بچه هاشون در آمریکا هستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
هر بار که مقامات برای شرکت در جلسه ای بی تاثیر به آمریکا می رفتند یک هواپیما را پر از اقوام و خانواده هایشان همراه خود می بردند . انشالله تمام آنهایی هم که در این مدت گرین کارت گرفتند را هم اخراج کنند .
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
در دوره احمدی نژاد این اتفاق افتاد.
در هر حال کشته و مرده آمریکا در گروه پایداری ها بیشتر است
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
کاش مدیران و مسئولین و خانواده و بستگانشون که اونجا بودند اخراج میشدند
کاش کانادا هم همیچین قانونی داشت
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آخه برای چی اصلا با آمریکا دشمنی بیهوده و پرهزینه میکنیم؟ آخرش چی اصلا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
دشمني ميكنيم؟
يارو به قول خودش فشار حداكثري و تحريمهاي فلج كننده و بي سابقه اعمال ميكنه؛ اونوقت ما داريم دشمني بيهوده و پرهزينه ميكنيم؟
به نظر شما بيفتيم به دست پاش خوبه؟
هرمز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مگه نمی بینی آمریکا میگه یا مثل عربستان و امارات گاو شیرده باش تا بدوشیم و مشکل خودمون را حل کنیم یا در مقابل ما هستید و ما هم به شما فشار حداکثری می آوریم تا به وسیله عناصر سست عنصر و کوتاه بین و ...اینقدر درگیرت می کنیم تا تسلیم ما بشی و شیرده بشی؟
ناشناس
|
Sweden
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چرا تیتر دروغ می نویسید؟ این گفته مقامات ونزوئلا نه ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
از اول باید چنین کاری می کرد حتی باید تمام فرزندان و خانواده و وابستگان مسئولین ایران را از اروپا و امریکا کامل اخراج کنند .مسئولین ایرانی به مردم ساده میگویند بگویید مرگ بر امریکا و بعد خودشان و خانواده وووو همه در امریکا و اروپا زندگی و تجارت و حساب بانکی و شرکت و ویلا ووووووووووو دارند . و اگر جنگ بین ایران و عربستان و امریکا شروع شود این نیز یک خبر خوب خواهد بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
شاید بهترین عمل و کار ترامپ را بتوان همین تصمیم خوب و عالی و موثر او دانست از اول باید چنین کاری می کرد حتی باید تمام فرزندان و خانواده و وابستگان مسئولین ایران را از اروپا و امریکا کامل اخراج کنند . . مسئولین ایرانی به مردم ساده ایران می گویند بگویید مرگ بر امریکا و بعد خودشان و خانواده وووو همه در امریکا و اروپا زندگی و تجارت و حساب بانکی و شرکت و ویلا ووووووووووو دارند . و اگر جنگ بین ایران و عربستان و امریکا شروع شود این نیز یک خبر خوب خواهد بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اقای عمران خان سرت به کار خودت باشه مگه ما توی کار دیگران دخالت میکنیم که شما حالابخواهی خودت را بندازی وسط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
البته امیدوارم کلیه بستگان مقامات که الان ساکن امریکا هستند رو هم اخراج کنه..مثلا اون شهردار قم که پسراش تو امریکه هستند و گفت بچه های من سفیران نظام هستند..پسرش هم اومد گفت که بابام اشتباه گفته...
عبس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این آقازاده ها رو هم باید اخراج کنن از آمریکا و اروپا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
دلم برای بسیاری از مجریان رسانه ملی میسوزه ٬ ادم موافق توافق هسته ای باشه ولی مجبور باشه یه جور دیگه نشون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این تصمیم به نفع ملت ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آقای روحانی در مورد ایران آنگونه صحبت می کند انگار ایران در قاره اروپاه می باشد و مردمش کمترین مشکل هم ندارد . مسئولین چنان در رفاه غرق هستند این همه مشکلات و گرفتاری مردم را نمی بینند.
پاسخ ها
هرمز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ببخشید اون اروپا نیست که آخرش ه داره که اروپاه بنویسید، اون روباه است. اگر چه اروپا هم به دلیل ذلت و زبونیش در پی موجه نشون دادن کارهای آمریکا و تخریب اذهان مردم ما است ولی این یک قاره است که کشورهای برجسته اش مکارند ولی اون حیوانی است که برای لقمه مکر و حیله می کند. اشتباه ظاهری دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
امريكا و كانادا پر شده از خانم چادري هايي كه همسرانشان مسول هستند . همه اين ها بايد از كشور هاي فوق اخراج و در ايران محاكمه شوند .
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ببینید کیا هستن همینایین که شما بهشون رای دادید
خیلی جالبید شماها
مادرومعلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
کاش، اروپاواسترالیاونیوزیندوخصوصاکانادا، چنین قانونی راتصدیب کنند، چهل ساله منتظرتصویب این قانون درایران یم، ولی دریغ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چرا آقازاده ها رو از آمریکا نمیریزه بیرون ؟
amin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
عه...آمریکا نمیتونن برن ؟

اروپا منبد سرازیر میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
جلوگیری از سفر فرزندان مقامات ارشد پدیده خوبی است و باید زود تر از اینها اجرا میشد البته به شرطی که کشورهای اروپایی وکانادا واسترالیا هم چنین رویه ای را در پیش گیرند.
امروز فقط تصمیمات حکیمانه کشور را از بحران نجات میدهد که البته یافتن حکیم بسی دشوار است.
nader
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آمریکااااااااااااااااااااااااااااااااا !!!!!!!! نمتونن برن ؟

زهی خیال باطل

بشینید ببینید .... میرن

چرا ؟ چون سیتیزن شیپ هستن (شهروند)

برو حالشو ببر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ترامپ بعد از مدتها يك تصميم درست گرفت
رحیم
|
Switzerland
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اول آنکه کشورهای آلمان و فرانسه و انگلیس دست های پنهانی آمریکا هستند و سناریو آمریکا را دنبال می کرند و می کنند و دوم در نورد اینکه زندانیان آمریکایی را بعنوان گروگان می نامند تا ایران را گروگانگیر به دنیا معرفی کنند.
حرف های اروپایی ها حرف های ترامپ و برنامه آمریکا است ولی به لطف الهی حزب دمکرات ها آبروی این مرد زورگو و تروریست پرور در این زمان که همه کشورهای عضو سازمان ملل هستند رفت.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
ای وای، ای بیداد، با ممنوع شدن سفر و اقامت مقامات و بستگان درجه یک کشورمان به آمریکا از این به بعد سفیران برای تبیین کجا باید تبلیغ کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
حق با زیبا كلامه هیچ اتفاق جدید و مثبتی صورت نگرفته و فشار بر مردم ایران مهمترین دستاورد این سالهای كشوره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
"به گزارش «تابناک»؛ کاخ سفید اعلام کرد، ورود مقامات ارشد دولت ایران و خویشاوندان درجه یک آنان به خاک آمریکا ممنوع است."
حالا از ته دل بگید مرگ بر امریکا!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بهتر نبود عربستان به جای اینقدر هزینه برای سلاح هایی که بلد نیست ازشون خوب استفاده کنه از ارتش آمریکا می خواست کلا به ازای اجاره ماهیانه در خدمتش باشه؟!
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آقای رعیس جمهور پردزیندنت روحانی شما فکر کرده ای پیامبر زمانه ای که طرح صلح هرمز دادی؟
مگر صلح حدیبیه است؟؟
الان مجلس سنا بخاطر شما که زیرپرچم برجان سینه میزدید پشت درهای بسته برگزار شده و آنها از داخل در برویشان بسته شده. البت خبرنگار العالم میگفت رفته اند دنبال کلیدساز تا بیاید در را باز کند غافل از اینکه خود رعیس جمهور ما کلیدسازی بلد است.
بفضل پروردگار با همین اتکای به معنویات دشمن را پشت درهای بسته زندانی میکنیم
پاسخ ها
اصقر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
حرف شما صحیح است فقط باید توجه داشت که درهای جدید الکترونیکی شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مقامات ایرانی ناراحت نباشند چون آقازاده ها و خانم زاده ها شون که قبلا" کارت اقامت گرفته اند مشمول این دستورنمیشود. آقای اوباما لطف کردو گرین کارت برای شمارقابل توجهی از عزیزدردانه ها صادرفرمودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
یا میرن اورپا یا اینکه خیلی عاشق امریکا باشن اسمشون و عوض می کنن اینکه برای نورچشمی های همیشه طلبکار کار نداره امریکا و اروپا حقشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
کاش ترامپ این ممنوعیت را برای بستگان همه مقامات اعلام میکرد و آنهایی هم که الان آنجا هستند را دیپورت میکردن. معنی نداره مقامات مردم را تشویق به شعارهای مرگ بر آمریکا گفتن بکنن بعد خودشون و فرزندانشون آنجا اقامت داشته باشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اگر درست باشه عالیه.. نمیشه مردم رو مجبور به زندگی با تبعات مرگ بر امریکا کرد بعد فرزندان حضرات در همین امریکا کار و تحصیل و لاقمت کنند. یا رومی روم یا زنگی زنگ.
کیخسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بالاخره آمریکا مسئولین ایرانی رو اخراج میکنه -

آقایان مسئولین باید بین شعار مرگ بر آمریکا و زندگی در آمریکا ، یکی رو انتخاب کنین
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
باز هم میخوایم فریب بخوریم؟ آمریکا برجام رو توی کنگره تصویب کنه خیلی راحت میتونه دوباره خود کنگره برجام رو لغو کنه! اما پروتکل الحاقی ظاهرا امکان خروج نداره! یعنی ما تصویبش کنیم دیگه نمیتونیم ازش خارج بشیم. بمب اتمی یک نیاز ضررویه برای ایران وقتی حتی ترکیه هم میخواد بره سراغش.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خداوند در قرآن به موسی ع فرمود بسوی فرعون برو که او طغیان کرده ولی با زبان لین و نرم با او مذاکره کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بايد همه وابستگان كساني كه شعار مرگ بر امريكا مي دهند بريزه بيرون . يعني چي كه اونايي كه گرين كارت دارن مستثني هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
عاغازاده ها باید قید امریکا رو بزنن زنن ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
قبل از استقرار سازمان به اصطلاح ملل متحد در خاک تحت اشغال شیطان بزرگ، هیچیک از آزادگان جهان کوچکترین صلاحیتی برای آمریکا برای میزبانی این سازمان قائل نبوده و نیستند و نخواهند بود.
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اگر راست ميگه بچه هاي مسولين را اول اخراج بكنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
برخی مزد کاری را می گیرند که به آن معتقد نیستند و دلیلش هم زندگی در خارج و کار در ایران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مرگ بر آمریکا و بدبختی‌هایش برای مردم و سفر به آمریکا و استفاده از فرصت‌ها و مواهبش برای آقازادگان و مسئولین
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
به کی بگیم همونهایی که دایم شعار مرگ بر آمریکا سر میدن که باعث تحریم ما شده، بچه هاشون رو میفرستن آمریکا زندگی کنن؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مسئولانی که شعار مرگ بر آمریکا میدن و اونوقت بچه هاشون رو میفرستن آمریکا برای زندگی دارن از مردم سوء استفاده میکنن.
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اگر امریکا بد است باید برای همه باشد نه اینکه از صبح تا شب توی گوش ملت مرگ بر امریکا سر بدهیم ولی زن و بچه ها بفرستیم انجا.
مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این تصمیم ترامپ صحیح است.مقامات ایران یا بستگانشان در آمریکا چه می کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
زهی خیال -کسی که مرگ بر آمریکا میگه ،تو خاک امریکا چکار می کنه ؟
جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سلام، خدا کند که این خبر صحت وقابلیت اجرا داشته باشد، چرا که بخش به سزایی از دارایی‌های ایران به توسط مقامات دولتی در آمریکا سپرده نمیشود، جایگاه امن فرزندان مقامات کشوری نا امن گردیده و تفرجگاه آنان به یاس ونا امیدی تبدیل میشود
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چه بهتر چرا مسولیت ما به مردم بگن بگید مرگ بر آمریکا ولی خودشون بستگانشان تو آمریکا خوشگذرونی کنن؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
باید همشون رو اخراج کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بستگان مقامات تو آمریکا چی کار دارند؟ این قانون رو ما باید میذاشتیم
خداوند ریاکاران را دوست ندارد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نمایندگان مجلس که نتوانستند، اقوام درجه یک مسئولان را از زندگی در امریکا منع کنند

به زودی زود آنهایی که در امریکا به سر می برند هم ویزا و گریین کارتشان باطل خواهد شد

خداروشکر از طرف مردم ایران
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این قانون را آمریکا ۴۰ سال دیگر اقدام کرد الان هم با این قانون میشه ارتباط با آمریکا را تسریع کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اگر ترامپ در دور دوم رییس‌جمهور شود ممکن است به دنبال مذاکره نباشد و خیلی هم نمی توان به پوتین اتکا کرد چون آن‌ها از عمق نفرت ایرانیان نسبت به خود آگاه هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مستر ترامپ بفرما بچه هاشون رو که خدمتت تشریف دارن برگردون به کشورشون بینیم
سیاکو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
گمان ن کم . فامیل و بستگان مقامات از دیدن امریکا محروم بشن. اصلا مگه میشه؟؟ ترامپ هم زد هوایی مشقی در میکنه با تیمش
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
درود بر عمران خان که دلش برای همسایه اش میسوزد واز بروز جنگ جلوگیری می کند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
فرزندان مقامات ایرانی در امریکا واروپا چه کاری دارند ؟درس خوان هستند شریف وتهران و شیراز وبقیه دانشگاه ها حرف برای گفتن دارند حماباید امریکا واروپا باشنداتفاقا مماشات امریکا واروپا با اینان سوال برانگیز است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چرا باید شعار مرگ بر امریکا وجود داشته باشد و مسئولین فرزندان و خودشان اقامت انجا را بگیرند امیدوارم مجلس هر چه سریعتر قانونی برای این مسئولین بی تعهد وضع کنه
حاجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
همشون گرین کارت دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
این خبر که آقازاده ها حق ورودبه آمریکاه ندارند خبرخوبیست امیدواریم مابقی هم اخراج شوندواما درمورد مسئولین اگربه همین منوال پیش بروید به اروپا هم تا چندوقت دیگر راهتان نخواهندداد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نه سازش نه تسلیم فقط مقاومت تا پیروزی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خوب ایران هم مقابله به مثل میکنه واونهارارانمیده این به او در
علی
|
United Kingdom
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
باالخره هر چی کار بکنن به نفع ماست تحریم در سراشیبی افتاده و نتیجه بر عکس می دهد از قضا اسکنجبین هم صفرا می افزاید
محمود ترکمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
امیدوارم روزی مقامات به این درک و بصیرت برسند که زندگی خودشان و یا فرزندانشان در کشور آمریکا به صلاح کشور و مملکت نیست و نخواهد بود و همچنین امیدوارم مجلس شورای اسلامی قانونی تصویب کند و اقامت یا مسافرت خانواده و یا فرزندان مقامات کشور را به کشورهای متخاصم و دشمنان کشورمان ممنوع کنند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
کاشکی کانادا هم این قانون را تصویب کنه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
آمریکا که ورود بستگان مقامات ایرانی به آمریکاراممنوع کرد. امیدواریم اروپایی ها هم این کاررابکنند
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
واقعا مردم رو میکشند تو صحن۲که مرگ بر امریکا۵بگن خودشون و نورچشمی ها عاشق رفتن و ماندن تو آمریکا هستند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
شاید ترامپ بتونه این پارادوکسها رو برای ما برطرف کنه ..از یه طرف مرگ بر آمریکای جهانخوار ..از یه طرف همه کار میکنن برن اونجا و با اینهمه تحقیر و سرکوفتی که میشنون هم حاضر به زندگی در ایران اسلامی که ساختن نمیشن.....
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اقازاده ها از کشور شیطان بزرگ بایدبیرون بشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خیلی عالی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
خیلی عالی. دمش گرم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه امیر تتلو مایکل دندریا کوبی برایانت طرح گام کروناویروس علی دیواندری محمدرضا شجریان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر
آخرین اخبار