بازدید 21854
آخرین تحولات خاورمیانه؛
سفر محمود عباس به سوریه، اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس، نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان و بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به نشست محرمانه آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۱۴۴۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶ 28 July 2019

سفر محمود عباس به سوریه، اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس، نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان و بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به نشست محرمانه آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ کانال 13 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد: «ران درمر» سفیر اسرائیل هفته گذشته در ایالت آلاسکای آمریکا با مسئولان آمریکایی برای رایزنی درباره روابط امنیت استراتژیک میان طرفین به‌ ویژه در ارتباط با ایران دیدار کرد.

این کانال عبری‌زبان به نقل از مسئولان اسرائیلی افزود: سفر درمر به یکی از ایالات‌ آمریکا سفری عادی نبوده است، بلکه این سفر مهم و چشمگیر بود و طی آن همکاری بین اسرائیل و ایالات متحده درباره مسأله ایران مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

نشست محرمانه آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران/ اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس/ نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان/ بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل

این منبع در ادامه گزارش داد: روابط امنیتی میان اسرائیل و آمریکا بسیار مستحکم است، به‌گونه‌ای که حجم کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل سالیانه بیش از 3.8میلیارد دلار است و همچنین این همکاری‌ها شامل آموزش نظامی مشترک، تبادل اطلاعات و همکاری در زمینه دفاع موشکی می‌شود.

سفر محمود عباس به سوریه

یک مسئول عالی‌رتبه فلسطینی اعلام کرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از مدت‌ها بیشتر تمایل به سفر به دمشق پایتخت سوریه داشته و تلاش دارد در سریع ترین زمان ممکن این سفر را انجام دهد.

عزام الاحمد رئیس بخش عربی و ملی اجرایی جنبش آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که تمرکز حوادث عامل اصلی تاخیر سفر عباس به دمشق بوده است.

وی در گفتگو با روزنامه الوطن سوریه که پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرده بود که محمود عباس با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در تماس است و این سفر در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

الأحمد پیش از این در رأس هیأتی عالی‌رتبه از سازمان آزادی بخش به دمشق رفته و با بشار اسد در خصوص تعامل با آوارگان فلسطینی گفت‌وگو کرد. وی تأکید نمود، دولت دمشق با آوارگان سوری مانند شهروندان سوریه رفتار می‌کند و هیچ فرد عربی در سوریه احساس غربت نمی‌کند.

الاحمد در عین حال از تعامل دولت لبنان با آوارگان فلسطینی انتقاد و این تعامل را منفی و سخت‌گیرانه توصیف کرد.

نشست محرمانه آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران/ اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس/ نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان/ بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل

این مسئول فلسطینی نسبت به بازگشت اوضاع سوریه به سمت بهبود ابراز امیدواری کرده و گفته که این موضوع می‌تواند بر تمامی کشورهای عربی تأثیرگذار باشد و تحقق رویای پایان دادن به اشغالگری را بیش از پیش نزدیک می‌کند، چرا که به این ترتیب سوریه نقش منطقه‌ای خود را بار دیگر آغاز می‌کند؛ نقشی که باعث توطئه‌چینی آمریکایی‌ها و رژیم اسرائیل و متحدان آن در سوریه شده بود.

اخیرا شاخص‌های متعددی مبنی بر بهبود مناسبات سوریه با همسایگان حوزه خلیج فارس و عرب مطرح شده است. در همین راستا امارات متحده عربی سفارت خود در دمشق را افتتاح کرده و عربستان نیز از تمایل خود در این رابطه خبر داده بود. این در حالی است که پیش‌بینی می شود سوریه به زودی به اتحادیه عرب بازگردد.

از سوی دیگر، محمود عباس پنجشنبه طی سخنرانی خود در رام‌الله در واکنش به تخریب بی سابقه صد واحد مسکونی فلسطینیان در نزدیکی بیت‌المقدس گفت که شورای مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تصمیم به توقف همه همکاری‌های خود با رژیم صهیونیستی گرفته و برای اجرای آن مکانیزم‌هایی وضع کرده است.

او گفت: «ما هرگز تن به دیکته‌ها و تحمیل مسائل حاکم بر زمین با توسل به قدرت ظالمانه، به ویژه در قدس نخواهیم داد و همه اقدامات حکومت اشغالگر در قدس، غیر قانونی و باطل است».

اسرائیل این هفته صد واحد مسکونی فلسطینیان را در منطقه «صور باهر» قدس به بهانه اینکه مالکان آن‌ها جواز ساخت نداشتند، تخریب و جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در توقف تمامی همکاری‌ها با رژیم صهیونیستی را «گامی در جهت صحیح» توصیف کرد.

اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس

کره جنوبی تصمیم دارد در پی تقاضای آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس، یک کشتی جنگی پیشرفته خود را اوائل ماه آگوست (شهریور) به تنگه هرمز اعزام کند.

به نوشته شماره شنبه روزنامه «کره تایمز»، کره جنوبی قصد دارد کشتی جنگی «چئونگ ‌هائه» را به تنگه هرمز اعزام کند. این کشتی جنگی که اینک در آب‌های سومالی در حال عملیات علیه دزدان دریایی است، از سال 2009 به این سو صدها کشتی کره جنوبی را در آب‌های بین‌المللی و خلیج عدن همراهی کرده است.

گفته می‌شود، سئول هنوز جزئیات این برنامه از جمله جدول زمانی این مأموریت را تأیید نکرده، اما حین دیدار هفته گذشته «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، نسبت به این مسأله ابراز امیدواری کرده است. این کشور در ائتلاف‌های نظامی دیگر آمریکا نیز حضور دارد، زیرا بابت تنش با کره شمالی به نیروهای مسلح آمریکا وابسته است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد، تقاضای آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی این کشور در خلیج فارس را بررسی خواهد کرد. به نوشته وبگاه «رادیو بین ‌المللی کره» یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی سه شنبه گذشته گفت، این وزارتخانه احتمالات مختلف را در نظر گرفته و بررسی‌های لازم در این زمینه را با وزراتخانه‌‌‌های دیگر انجام خواهد داد.

به نوشته این منبع خبری، «کانگ کیوانگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار با جان بولتون ضمن اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز و لزوم آرام نگه داشتن منطقه، از رهبری آمریکا و اقدام‌های این کشور در خلیج فارس تشکر کرد.

نشست محرمانه آمریکا و اسرائیل با محوریت ایران/ اعزام کشتی جنگی کره جنوبی به خلیج فارس/ نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان/ بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل

کره تایمز نوشت، اقدام جدید کره جنوبی و قبول درخواست آمریکا واکنش به رزمایش مشترک روسیه و چین تعبیر می‌شود و این حضور در تنگه هرمز می‌تواند تهدیدی علیه صنایع داخلی این کشور محسوب شود.

این در حالی است که ژاپن، دیگر متحد درجه اول آمریکا اعلام کرده که توکیو، اعزام نیرو برای پیوستن به ائتلاف دریایی واشنگتن در تنگه هرمز را بررسی نمی‌کند. بنا به گزارش «رویترز» «یوشیده سوگا» سخنگوی دولت ژاپن گفت که موضع پیشین این کشور هیچ تغییری نکرده و توکیو مسأله اعزام نیرو برای پیوستن به ائتلاف دریایی واشنگتن در تنگه هرمز را بررسی نمی‌کند.

نشست محرمانه مصر، اردن، اسرائیل، امارات و عربستان

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در روز پنجشنبه دیدارهای مهمی انجام داد که در کاخ وی در اسکندریه برگزار شد. دیدارهایی که در غیاب عباس کامل مدیریت سرویس اطلاعات عمومی و همراه همیشگی وی در تمامی سفرهای خارجی و دیدارهای او با مسئولان داخلی و خارجی برگزار شد.

این در حالی است که تمامی دیدارهای روز پنجشنبه در خصوص پرونده‌هایی بود که با سرویس اطلاعات مصر ارتباط داشت.

رئیس جمهور مصر در دیدارهای جداگانه با تعدادی از وزرای انرژی در کشورهای گازی حوزه خاورمیانه دیدار کرد. از جمله این دیدارها دیدار با یووال اشتاینتس وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بود که با حضور طارق الملا وزیر انرژی مصر برگزار شد.

وی همچنین با ریک پری وزیر انرژی آمریکا دیدار کرد و در سومین نشست خود گیدو اندارگاشیو وزیر انرژی اتیوپی را به حضور پذیرفت که حامل پیام نخست وزیر کشورش برای رئیس جمهور مصر در خصوص سد النهضة اتیوپی بود.

منابع مصری ویژه به العربی الجدید اعلام کردند، علت غیاب عباس کامل از این نشست ها، مشغول بودن وی به برگزاری دیدار عالی‌رتبه با تعدادی از مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی بود که احتمالا شخص یوسی کوهین رئیس موساد بوده است. بر اساس این گزارش وی همراه با هیأت امنیتی در کنار اشتاینتس وارد مصر شده است.

به گفته منابع مرتبط با العربی الجدید، در این دیدار مسئولان ارشد عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اردن نیز حضور داشتند و مهم‌ترین پرونده‌های بررسی شده در این مذاکرات پرونده صلح منطقه‌ای بوده است.

منابع مصری مهم ترین پرونده‌های مطرح در این دیدار را پرونده ایران می داند که پیچیده ترین پرونده میان طرف‌ها بود، چرا که اختلاف نظرهای متعددی در این رابطه وجود داشت.

بر اساس اعلام منابع عالی‌رتبه احتمالاً این دیدار برای بررسی اقدامات سازماندهی و قدم‌های مقدماتی اجرای معامله قرن آمریکا برای از بین بردن آرمان فلسطین برگزار شده است.

دولت السیسی در مصر اخیراً مجموعه‌ای از اقدامات را انجام داده که کارشناسان معتقدند در راستای زمینه‌سازی برای اجرای بندهای معامله قرن ارزیابی می‌شود. این در حالی است که السیسی و دولت وی اعلام کرده که با این، طرح آماده خواهد کرد. از جمله این اقدامات می‌توان به انتقال ماهیت بندر العریش و بخش قابل توجهی از اراضی اطراف آن جهت استفاده از نیروهای مسلح اشاره کرد. همچنین باید بخش قابل توجهی از مناطق مرزی با نوار غزه تخلیه شود.

بازگشت کشتی‌های ایرانی پس از دو ماه توقف در برزیل

یک مقام برزیلی اعلام کرده است که دو کشتی ایرانی با نام «ترمه» و «باوند» پس از دو ماه توقف در سواحل برزیل به علت نداشتن سوخت، حال با برطرف شدن مشکل‌شان به زودی به ایران بازخواهند گشت.

توقف دو ماهه دو کشتی ایرانی در بنادر برزیلی به علت خودداری شرکت‌های سوخت رسان برای تأمین سوخت مورد نیاز این کشتی‌ها صورت گرفته بود.

طی مدت زمان توقف کشتی‌های ایرانی در آب‌های برزیل، شرکت ملی نفت این کشور به نام «پتروبراس»، تحریم‌های آمریکا را بهانه عدم تأمین سوخت مورد نیاز کشتی‌های ایرانی قرار داده بود؛ هرچند در نهایت دادگاهی در برزیل حکم داد که شرکت نفت دولتی این کشور باید به دو کشتی ایرانی معطل مانده در سواحل برزیل سوخت دهد و «ارنستو آرائوجو» وزیرخارجه این کشور گفت که همه طرف‌ها باید از حکم این دادگاه پیروی کنند.

گفته شده، حکم سوخت رسانی به کشتی‌های ایرانی از سوی «دیاس توفولی» رئیس دیوان عالی فدرال برزیل صادر شد.

ایران پیش از این هشدار داده بود در صورت عدم همکاری برزیل برای تأمین سوخت کشتی‌های ایرانی، واردات از این کشور را متوقف خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۴۹
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
با ۳۰۰ هزار بشکه صادرات نمی شود بودجه را اداره کرد. مثل همیشه بزارید وقتی حسابی دیر شد واقعیت را بپذیرد . ولی اینبار توجه داشته باشید که طرف ترامپ است. ترامپ یک تنه در برابر همه حزب دمکرات و حتی برخی جمهوریخواهان و رسانه ها و مکزیک و امدیکای لاتین و حتی قضات فدرال ایستاد و بالخره حرف و وعده خود در مورد دیوار مکزیک را پبش برد.
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
چه ربطی به این خبر داشت؟
سروش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
یعنی دیگه از حق الجلسه مدیرانی که حتی زمان وقت اداری می رن جلسه دیگه خبری نیست یعنی دیگه خبری از همایش ها کنفرانس ها خبری نیست یعنی دیگه هر مدیری به راحتی حقوق نجومی نمی تونه بگیره،
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
از برکت کاهش صادرات نفت تازه یادشون افتاده می شود قبض کاغذی تلفن، برق و آب رو حذف کرد..
حاج منصور ولایتی
| United States |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
روزی ما دست الله و ائمه هست و ممکلت نیز متعلق به آقا امام زمان
به همین دلیل ما غم نان نداریم و باید توکل کنیم
ملت همیشه در صحنه ما بار دیگر با رشادت و مقاومت خود مشت محکمی بر دهان امریکا و اسرائیل خواهند زد
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ما که از پول نفت چیزی ندیدیم فقط دیدیم تعداد آقازاده ها داره زیاد می شود، یعنی از این به بعد روند کاهش آقازاده هارو داریم.
فتحی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کره جنوبی هم اومده امنیت خلیج فارس رو تامین کند، گو گوری مگوری بیا بابا بیا بغل بابا.
ناشناس
| - |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
آنقدر آیه یاس خواندی که نفهمیدی چی شد ثالثا اینکه تسلیم زیبنده ملت ایران نیست
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کاملا ربط داشت شما هم مثل مسولان متوجه نشدی
حکیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
جناب حاج منصور ولایتی تو دیگه چه ورقی هستی؟ به جای خودت حرف بزن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
همین روزا هم نمایندگان مجلس در راستای شفافیت مالی دارایی هاشونو می خواهند اعلام کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
اعزام اینهمه کشتی جنگی برای امنیت خلیج فارس .امنیت خلیج فارس را که کشورهای منطقه هم میتونند تامین کنند همانطور که تا حالا انجام دادند .این توطئه ی جهان سرمایه داری ست برای غارت منابع عظیم خاورمیانه است .تواین شرایط متحدان ما کجا و کیانند .چرا روسیه وچین ناوهای جنگی شان را به حمایت از ایران به خلیج نمیفرستند .چون آنها هم شریک نظام سلطه گر و غارتگران جهانی هستند .
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
بزار هزینه هاشون بره بالا خودشون میفهمن چه آشی خوردن آمریکا میمونه و خودش
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
دنیا بر چرخ واقعیتها میچرخه، نه توقعات و توهمات.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
باشما موافقم الان فرعون کجاست، چنگیز کجاست؟ ناپلئون، هیتلر، صدام و... اینا با اون همه خدم حشم چطور مردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
اینهمه سامسونگ و ال جی بخری آخرش کره جنوبی هم بیاد خلیج فارس برای سهم خواهی !!!!!!
پاسخ ها
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
باید کره هایی هارو بوسید باید کره هایی ها رو بویید باید...کره ای هارو که کره شمالی اذیت شون می کنه درک کرد.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ال جی نخریم چی بخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
انشالله اسرائیل و فلسطین به توافق برسند و ما راحت بشیم
پاسخ ها
لقمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
وقت جنگ و صلح همیشه آقازاده ها راحت بودند در هرکشوری، من هم یه وقتی با یک نان خشک یه وقتی با کباب
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ظریف نظر خوبی داشت. معاهدۀ صلح. ... یعنی اگر غربی‌ها از ایران می‌ترسند، تحریمها را بردارند و خسارات ایران را جبران کنند ، در مقابل ، ایران هم با آمریکا و اروپا معاهدۀ صلح و عدم تجاوز امضا کند. .... ولی توانمندی نظامی ایران نباید محدود شود، زیرا همسایگان ایران مرتباً در حال افزایش امکانات و توانمندی‌های نظامی‌شان هستند و ایران باید بنیۀ دفاعی خود در برابر آنها را حفظ کند.
پاسخ ها
م ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
گیرم که ظریف نظر خوبی داره ولی مطمئن باش عملکرد خوبی نخواهد داشت. مث برجام میره و دستاوردها رو میده و دست خالی برمیگرده. معاهده صلح یعنی تو به کشوری تجاوز نکنی. ایران به کدوم کشور تجاوز کرده؟ به آمریکا؟ به انگلیس؟ ما نیاز به معاهده نداریم. هر کشوری هم به منافعمون در نقطه دنیا تعدی کنه حق پاسخ متقابل داریم. دشمن ما زبونی جز زور نمی فهمه. ما برا افزایش توانمندی دفاعیمون نیاز به توضیح به این و اون نباید داشته باشیم.
گرسماسر از کتالم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کره جنوبی هم شده برامان شاخ.
پاسخ ها
کورش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کره جنوبی ها همه شون نازن، بی احساس.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
خدا رو شکر که نیروهای مسلح ما زیر نظر دولتی ها نیستند وگرنه به هیچ وجه این عظمت و قدرت امروز را نداشتند و همچون ارتش های دیگر منطقه ذلیل و دستور بگیر اربابان جهانی بود. اینکه "توقف دو ماهه دو کشتی ایرانی در بنادر برزیلی به علت خودداری شرکت‌های سوخت رسان برای تأمین سوخت مورد نیاز این کشتی‌ها صورت گرفته بود" نشون میده که کشورهائی که بی دلیل و برای خوشایند اربابشون گاهی وقتی گاز میگیرند قابل اتکا نیستند. برای اینکه هم عزت کشور حفظ بشه و هم مصلحت آتی را مد نظر داشت حتما در زمان معین و مشخص باید جواب این خودشیرینی ها را بهشون نشون داد تا بفهمند که جوب بدی اونها همیشه مدارا و صبر نیست.
پاسخ ها
صمصام السلطنه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
با نظرت موافقم . یه سر بریم ریو؟؟ تا همون جا جواب خودشیرینی این برزیلیا رو بدیم. همچنان که گفتی در زمان و مکان معین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
اینم از کره جنوبی که کشتی کشتی ازش کالاهای درجه دو و سه وارد میکردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
هر کشور عادی و منطقی و ملی گرایی فقط بفکر توسعه کشورش و رفاه و امنیت و آسایش مردمش است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سلام تابی
کشورهای حاشیه خلیج فارس اخرش با هم متهد میشوند وبا بند روسیه هم تو هیچ چاهی نمیشه رفت هنر دولت مردان ما همدور کردن جنگ از مرزهای این کشور است من خودم در هشت سال جنگ ایران و عراق بودم نه جنگ نه تحریم هیچکدام نعمت نیست بیایید تا من به شما بگویم شب را چگونه صبح میکنم با درد مجروحیت بعد به طبل جنگ بکوبیم تاب جون این نظریه را به نقدبگذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
به یاری خدا ایران همانند هیچیک کشورهایی نیست که با تجاوزات و جنایات شیطان بزرگ تسلیم و اشغال شده اند.حتی اگر دهها کشور برای خوش رقصی در به اصطلاح ائتلاف دریایی با فرعون زمانه شرکت کنند؛ مادامی که نوک پیکان دفاع از حریم جمهوری اسلامی ایران متوجه قلب شیطان بزرگ باشد؛ هیچ کاری از پیش نخواهند برد. بازدارندگی پایدار و کارساز جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان اسلام و مسلمین سرنوشت غرب آسیا را برای همیشه رقم خواهد زد. ان شاء الله
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
هر چی میخوان برن بحث و رایزنی محرمانه کنند وبرای خودشون یارگیری کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
جای یه بمب هسته ای کوچیک خالی
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
پست تر از کره جنوبی کشوری سراغ ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کره؟!
همه رو میخوان بیارن بعد یکی که سنگ انداخت بگن من نبودم اون بود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
حتي كشور دوست و برادر كره جنوبي هم بله؟
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
میزان این نشست‌ها درحال افزایش هست
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کره جنوبی خیلی بیل زن بودن همون مرزهای خودشو بدون امریکا نگه می داشت
عبدالهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
واقعا جای بسی تاسف است.
اگر سیاست چشم در برابر چشم. دندان در برابر دندان و... که قرآن کریم بدان تصریح دارد. اجرا شود احدی جرات چنین جسارتی را به خود نخواهد داد. کافیست یک کشتی حامل گوشت برزیلی را متوقف کنند تا بفهمند یک من ماست چقدر کره دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
با این حساب تمام کشتی های وارده به کشور را باید توقیف کنیم و نگذاریم بروند !؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
واقعا تو چقدر نااگاهی
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
خوب شد حالا خلیج عارس را نظامی کردین و حالا از تمام دنیا میخوان کشتی جنگی بفرستن؟ اینجوری میشه تجارت کرد آخه؟
پاسخ ها
س ح
| Romania |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
تو کجایی؟
ظاهرا چندبار به صورت مستقیم و غیدگر مستقیم عریه ما جنگ راه انداختن
حالا شوا نگران چندتا کشتز هستی؟
بعد ما منطقه رو نظامی کردیم؟ نکنه ما داعس اوردیم و ماهستیم ک ی ملت ٨۵میلیونی رو از حق تجارت و روابط
با دنیا تحریم کردیم؟
اینارو تو هم میدونی ولی
تو ایرانی نیستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
همش جنگ منابعه و قدرت
مرررگ برآمریکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ایران، نباید به کشتی های جنگی کشورهای خارج ازمحدوده خلیج فارس اجازه ورودبدهد.
این کمپانی‌های درپیتی کره ای راازایران بندازیم بیرون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
دوستان انشاله مرگ بر کره را از کی شروع کنیم فقط کره مونده میخواهید به امید خدا اینهم شروع کنیم انگار تمام کشورهای دنیا هیچی نمیفهمند
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
این کشورهای دونپایه دارند با آتش بازی می کنند. اگر ایران بخواهد با صد پایگاه موشکی خود که جاسوسان محیط زیستی در کشف آنها عاجز ماندند می تواند تکتک ناوهای جنگی که به خلیج فارس می آیند را نابود سازد. پس غلط زیادی نکنید قدمهای کثیف خود را به این آبهای اهورایی نگذارید وگرنه به شیوه بدی پشیمان می شوید.
رضا mis
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
دریای فارس است و دوستان جمع اند... ارادتی بنما تا سعادتی ببری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
آیا دراین شرایط بهتر نیست که آقازاده های مقیم امریکا وانگلیس در پاسخ به زیاده خواهی انان در یک حرکت خودجوش وطن پرستانه این بلاد کفررا برای همیشه ترک و بهکشورهای دوست و مسلمان مثل سوریه ،عراق ،افغانستان ویمن تشریف ببرن و مشت محکمی به دهان امریکا و انگلیس خبیث بزنن و صداقت خود را نشان دهن ؟امیدوارم این بار تابی جون نظرمارا نیز بازتاب دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
بنظرم امسال پرسپولیس قهرمانه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب