بازدید 13037
۷
ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد

ترامپ: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم

کد خبر: ۹۰۰۳۰۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۲ 20 May 2019

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر توافق هسته‌ای را توافقی بد دانست و با بیان اینکه ایران نباید به سلاح اتمی دست یابد گفت: من کسی نیستم که بخواهد به سوی جنگ با ایران برود.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ شامگاه یکشنبه در گفت و گوی ضبط شده با فاکس نیوز این مطلب را مطرح کرد و بار دیگر به سیاست باراک اوباما در توافق هسته‌ای با ایران تاخت.

وی با بیان اینکه ما به کشور دیگری که سلاح اتمی داشته باشد، نیاز نداریم، افزود: به خصوص اگر این کشور، ویژه باشد. توافق هسته‌ای یک توافق وحشتناک بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد:به موجب این توافق، ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به آن‌ها پرداخت شد. این یک کار فاجعه بار بود. ما حق بازرسی نداریم. ما حق بازرسی خوب محروم بودیم. ما از اینکه برای بازرسی از برخی سایت‌های مهم همچون سایت‌های نظامی اجازه داده نمی‌شود، نگران هستیم.

ترامپ با بیان اینکه در آغاز ریاست جمهوری خود به پنتاگون رفته است و در آنجا ۱۴ تا ۱۵ سایت در خاورمیانه به من نشان دادند که مشکل داشت، اضافه کرد: هر یک از این مناطق به وسیله ایران تحریک شده بود. این فاجعه بود، ایران بسیار قوی بود.

وی اظهار کرد: من به توافق هسته‌ای ایران پایان دادم. من تنها می‌خواهم که آن‌ها سلاح اتمی نداشته باشند تا نتوانند تهدیدی برای ما باشند. جنگ به اقتصاد و مردم آسیب می‌رساند.

رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی اشاره کرد و گفت: بعد از دیدار نخست ما در سنگاپور، دیدم که کیم آماده توافق است. از آن زمان تا کنون هیچ آزمایش موشکی انجام نداده است. اجازه دهید ببینیم که چه پیش خواهد آمد.

ترامپ افزود: من نمی‌توانم اجازه دهم ایران سلاح اتمی داشته باشد. الان نزدیک به ۱۹ سال است که درگیر جنگ هستیم. شما مجتمع‌های صنعتی نظامی دارید که علاقه دارند جنگ باشد. ما ۱۰۰ درصد مناطق را از سیطره خلافت داعش آزاد کردیم و می‌خواهم که نیروهایمان به خانه بازگردند.

وی ادامه داد: اما شما در اینجا کسانی را دارید که نمی‌خواهند خارج شوند. شما افرادی را دارید که به دنبال جنگ هستند، نه من نمی‌خواهم بجنگم. شما موقعیتی همچون ایران را دارید که نمی‌توانید به آن‌ها اجازه دهید سلاح اتمی داشته باشند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۷
چرا نباید با ترامپ مذاکره کرد در حالیکه ما با جان کری مذاکره کردیم و ترامپ صراحتا میگوید کارخانه های اسلحه سازی و جنگ طلبان در امریکا دنبال جنگ با ایران هستند اما من نه...الان طوری شده اگر با ترامپ مذاکره نکنیم کسانی هستند که می خواهند با بمب گذاری روی کشتیها در خلیج فارس ویا حمله به اهداف امریکا در منطقه امریکا را به حمله به ایران تشویق کنند پس باید با ترامپ مذاکره کرد اگر توافق شد چه بهتر اگر نشد که مثل کره شمالی چیزی از دست نمی دهیم
اينكه ترامپ داره به افكار عمومي دنيا دوتا چيز رو القا مي كنه خيلي خطرناكه
1 - آمريكا تمايل به جنگ ندارد
2- ايران خيلي قوي هست

اين القائات مقدمه جنگ هست چون :
با اولي ميخواد بگه آمريكا جنگ طلب نيست اما ايران كشوري جنگ طلب هست و يكي تو دنيا بايد فكري به حال ايران بكنه و آمريكا داره خودش رو فدا مي كنه براي جامعه بشريت جهاني
با دومي مي خواد بگه اگه با ايران وارد جنگ شديم ايران كشور ضعيفي نبود و يك قدرت نظامي بود و آمريكا شاخ يك قدر قدرت نظامي كه در آستانه رسيدن به بمب اتم بود را شكست .

حساب شده تر قدم برداريد
من که آخر نفهمیدم این با خودش چند چنده
اگر مدافعین حرم و پشتیبانی روسیه نبود بی شک هنوز داعش که طبق گفته ترامپ ساخته و پرداخته آمریکا است هنوز به جنایت خود در دو کشور عراق و سوریه ادامه می داد.
تا وقتی نمیجنگد که پا روی دمش نگذاری ، جنگیدن با امریکا معنی ندارد کشور امریکا هزاران کیلومتر با ما فاصله دارد و ما نمی توانیم اسیبی به امریکا بزنیم و همه جا هم پایگاه نظامی دارد
مگه دست خودته؟!
از آدمی مثل ترامپ هر کاری برمیاد،هیچ اعتمادی به حرف های این آدم نیست.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار