بازدید 24777
هزار و ششصد و چهل و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند نماینده مجلس: فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار نیست/توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره حُکم فریدون/در اولین جلسه علنی دادگاه محمدرضا خاتمی چه گذشت؟ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۹۵۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱ 30 April 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

فدراسیون فوتبال جنگ با کی‌روش را علنی کرد

فدراسیون فوتبال: با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم، بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسئولان فدراسیون هم ورود کند. فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعاً به اظهارات ایشان که خلاف کد‌های اخلاقی فیفا است، رسیدگی خواهد شد. /ایسنا

واکنش محسنی اژه‌ای به حواشی توییت یک بازیگر

معاون اول قوه قضاییه گفت: چنانچه مسائلی که جنبه تهمت یا شایعه پراکنی داشته باشد، اگر جنبه خصوصی داشته باشد شاکی خصوصی می‌تواند مدعی شود و در غیر این صورت حتما مدعی العموم باید ورود کند و اجازه ندهد فضای سالم و امن کشور با حرف‌های بعضا بی پایه که گا‌ها جنبه تهمت و افترا دارد و هم گا‌هی به عنوان دستمایه‌ای برای جریان‌های ضد انقلاب و خارج استفاده می‌شود آسیب ببیند./ ایسنا

افشای جزئیات سفر ۲۰۰ میلیون دلاری بن سلمان به سه کشور آسیایی

تارنمای آمریکایی «الوطن سرب» با افشای جزئیات ولخرجی‌های سفر بهمن ماه پارسال محمد بن سلمان به سه کشور آسیایی نوشت: ۲۰۰ میلیون دلار برای این سفر یک هفته‌ای هزینه شد. محمد به سلمان ولیعهد عربستان در سفر سال گذشته خود به کشور‌های آسیایی ولخرجی‌های فراوانی کرد و به دلیل حضور مخالفین و معترضین در کشور‌های اندونزی و مالزی از سفر به این دو کشور خودداری کرد. به نوشته این تارنما ولیعهد عربستان قرار بود بعد از کشور‌های پاکستان، هند و چین به دو کشور آسیای شرقی مالزی و اندونزی سفر کند که به دلیل رسیدن اخبار به وی در مورد حضور بیش از اندازه مخالفین و معترضین از ادامه سفر به این کشور‌ها اجتناب کرد. بر اساس گزارش الوطن سرب، ولیعهد عربستان در سفر به کشور‌های آسیایی بیش از ۹۰۰ شخصیت سعودی از جمله ۱۰۰ تن از اعضای گردان واکنش سریع، ۱۹۰ تن از اعضای گارد پادشاهی، ۷۵ تن از افسران امور ویژه و ۱۲۰ تن از کارکنان مراسم‌های پادشاهی در کنار دیگر شاهزادگان، مشاوران به همراه داشته است. / ایرنا

شناسایی و دستگیری حامیان قاتل طلبه همدانی در مشهد!

سردار بخشعلی کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۳۲ نفر از افرادی که برای حمایت از "بهروز حاجیلو" در صفحه شخصی او پیام گذاشته بودند شناسایی و دستگیر شدند، هیچ کدام از این افراد به این فرد جانی مربوط نبوده و هیچ شناختی از این فرد نداشتند همچنین تعدادی از این افراد در مشهد شناسایی شدند. فرمانده انتظامی استان همدان با تأکید بر اینکه نیرو‌های ناجا بدون کمک و تأثیر گیری از فضای مجازی به ویژه شبکه اجتماعی اینستاگرام موفق به شناسایی فرد جانی شد، اظهار کرد: بیش از ۵۰ تیم عملیاتی متشکل از نیرو‌های عملیاتی، آگاهی و فتا برای شناسایی و دستگیری قاتل تلاش کردند؛ در مراحل ابتدایی شناسایی، تمامی افراد و اماکن وابسته به این فردجانی به ویژه ۸ تن از دوستان وابسته تا ساعت ۲۴ تحت کنترل و تعقیب قرار گرفتند. / ایسنا

گرانترین کتاب‌های نمایشگاه امسال کدامند؟

فروش دو روز نخست نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۱۳ میلیارد تومان اعلام شده است. قیمت پشت جلد گرانترین کتاب‌های داخلی نمایشگاه امسال، بیش از یک میلیون تومان است. یک کتاب تخصصی در زمینه روانشناسی با قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یک کتاب در زمینه فقه با قیمت یک میلیون و دویست هزار تومان، گرانترین کتاب‌های نمایشگاه امسال هستند. / ایرنا

چند درصد زنان ایران تاکنون به سینما نرفته‌اند

نتایج نظرسنجی ملی اسفندماه ایسپا درخصوص سینما رفتن زنان ایران نشان می‌دهد: ۲۵.۹ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که آخرین باری که به سینما رفته‌اند کمتر از یک سال پیش بوده است. ۱۱.۹ درصد اعلام کرده‌اند آخرین بار بین یک تا سه سال پیش بوده که به سینما رفته‌اند. ۳۰.۲ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند از آخرین باری که به سینما رفته‌اند حداقل بیش از ۳ سال می‌گذرد. ۳۲ درصد نیز اعلام کرده‌اند تاکنون به سینما نرفته‌اند.

برنج‌های وارداتی خوراک دام شد

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ۲۰ هزار تن برنج هندی آنقدر در انبار‌ها نگه داشته شد و توزیع نکردند که فاسد شد و نهایتا صورت جلسه کردند، رنگ زدند و به دامداری‌ها دادند؛ آب هم از آب تکان نخورد. گوشت گوسفندی یک شبه ۴۰ هزار تومان گران شد و مشخص نیست صد‌ها میلیارد تومان از افزاش قیمت گوشت کجا رفت. دولت عزمی برای مبارزه با فساد ندارد و مشخص نیست سود واردات کالا‌ها با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و عرضه آن‌ها به ارزش ۱۰ هزار تومان به جیب چه کسانی می‌رود. / افکارنیوز

واکنش اژه‌ای به حواشی توییت مهناز افشار

غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه تودیع و معارفه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که صبح امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران در رابطه با حواشی ایجاد شده در فضای مجازی توسط یکی از سلبریتی‌ها و اینکه آیا باید به این افراد تذکراتی داده شود؟ اظهار کرد: این امر اختصاصی به این افراد ندارد بلکه هر کسی در هر جایی صحبت می‌کند باید حرف‌هایش توأم با اخلاق و متناسب با شئون خود و جامعه باشد. وی افزود: چنانچه مسائلی که جنبه تهمت یا شایعه پراکنی داشته باشد اگر جنبه خصوصی داشته باشد شاکی خصوصی می‌تواند مدعی شود و در غیر این صورت حتما مدعی العموم باید ورود کند و اجازه ندهد فضای سالم و امن کشور با حرف‌های بعضا بی پایه که گا‌ه جنبه تهمت و افترا دارد و هم گا‌ها به عنوان دستمایه‌ای برای جریان‌های ضد انقلاب و خارج استفاده می‌شود آسیب ببیند.

باهنر: یک عده روزی‌شان را از حصر می‌خوردند و موافق حل آن نیستند

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی تأکید کرد: یک عده ضمن اینکه خودشان را اینطور نشان می‌دهند که طرفدار رفع حصر هستند، اما مثل اینکه دارند از این حصر رزق و روزی‌شان را می‌خوردند و موافق نیستند که این مشکل حل شود وگرنه این مشکل اگر مسیر طبیعی‌اش را طی کند خیلی زود می‌تواند حل شود. باهنر همچنین گفت: مساله حصر و اینکه چرا این اتفاق افتاد و سوابق آن روشن است. سال ۹۶ حس من این بود که این فضا کم‌کم دارد باز می‌شود و به نقطه‌ای رسیدم که فکر کردم تا دو یا سه ماه دیگر اصلا مساله حصر حل شود، اما متأسفانه یکی از همین آقایان یا خودش یا دیگران یکی دوتا بیانیه بلندبالا علیه نظام و علیه رفتار سی سال و چهل سال اخیر کل نظام صادر کردند. من نمی‌خواهم متهم کنم که خود این بنده خدا این کار را کرده یا کسی در کاسه‌اش گذاشته، اما موقعی که شرایط طوری پیش می‌رود که مسأله حل شود، یک عده از همین تندرو‌ها می‌آیند و کار را خراب می‌کنند.

تلاش کنیم تا ننگ فساد از دامان جمهوری اسلامی پاک شود

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، در جلسات خود، مسائل کلان را مطرح و مورد بررسی قرار می‌دهد و به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده مسائل به دستگاه مربوطه ارجاع می‌شود تا مورد رسیدگی نهایی قرار گیرند. تلاش این ستاد این است که با ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مختلف کمک کند تا لکه ننگ فساد از دامان جمهوری اسلامی ایران پاک شود و همه باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.

در اولین جلسه علنی دادگاه محمدرضا خاتمی چه گذشت؟

حجت کرمانی در جمع خبرنگاران در خصوص دادگاه رسیدگی به شکایت از محمدرضا خاتمی درباره اظهارات وی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، گفت: پیرو اخطاریه قبلی جلسه دادگاه امروز در شعبه ۱۰۵۷ تشکیل شد. وی ادامه داد: جلسه قبلی به دلیل بلاتصدی بودن برگزار نشده بود، اما این جلسه به شکل علنی و با حضور اصحاب رسانه و برخی از مقام‌های سابق و اسبق و نمایندگان مجلس و نماینده دادستانی برگزار شد. وی افزود: در ابتدای جلسه کیفرخواست از سوی نماینده دادستان قرائت شد، ایرادات مطروحه از سوی وکلای پرونده هم مطرح و پرونده وارد روند رسیدگی شد. کرمانی گفت: ایراد ما عدم صلاحیت دادگاه و وجود شاکی خصوصی بود که دادگاه آن را نپذیرفت و وارد رسیدگی ماهوی شد که بخشی از دفاعیات هم توسط سیدمحمدرضا خاتمی مطرح شد. با توجه به طولانی بودن دفاعایات مقرر شد که وقت تجدید شود و پس از تعیین وقت به وکلای آقای خاتمی ابلاغ خواهد شد.

اعلام آمادگی تاجزاده برای مناظره با صفارهرندی

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات، برای مناظره با محمدحسین صفارهرندی، اصولگرا، نویسنده سابق کیهان و وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد که درعین‌حال پسرخاله همسر تاجزاده (فخری محتشمی‌پور) است، اعلام آمادگی کرد.

توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره حُکم فریدون

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص صدور حکم حسین فریدون گفت: اگر حکمی برای فریدون صادر شده باشد هنوز به دست بنده نرسیده است و باید در این خصوص پیگیری کنم. غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران در رابطه با پرونده خصوصی سازی ماشین تبریز اظهار کرد: این پرونده ارتباطی به خصوصی سازی ندارد و ناظر بر داد و ستد ارز خارج از شبکه و فعالیت بسیار گسترده در حوزه ارزی است و بابت آن دادگاه تشکیل و رای صادر شد. وی افزود: در خصوص سایر موضوعات در این پرونده از جمله موضوع خصوصی سازی اگر در هئیت داوری سازمان کل کشور تخلفی محرز شود، دستگاه قضایی به آن رسیدگی می‌کند. سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با پست‌های اخیر مهناز افشار در توئیتر گفت: آنچه که از طریق مرجع قضایی اتخاذ شود، ما اعلام می‌کنیم و تا امروز در رابطه با این فرد تصمیم خاصی گرفته نشده است. اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن بیان کرد: روی این پرونده هنوز کار تحقیقاتی انجام می‌شود و در نظر داریم تدابیر اتخاذ کنیم و جلساتی برگزار شده است تا بتوانیم در اولین فرصد و قبل از شروع مراحل رسیدگی، میزان اموال که از متهمان در توقیف از بین ذی نفعان پرونده تقسیم کنیم. وی در خصوص علت طولانی شدن روند رسیدگی با این پرونده گفت: این پرونده ابعاد گسترده‌ای دارد و از طرف دیگر میزان اموال شناسایی شده از متهمان در مقایسه با مطالبات شکات برابر نیست و کفاف بدهی‌ها را نمی‌کند.

نماینده مجلس: فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار نیست

رمضانعلی سبحانی‌فر در پاسخ به اینکه «آیا احتمال فیلتر شدن اینستاگرام وجود دارد»، به اعتمادآنلاین می‌گوید: بعید می‌دانم که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار باشد. اینستاگرام یک رسانه است و شرایط این پیام‌رسان به گونه‌ای نیست که تخریب‌کننده باشد.

طلاب به سختی در حال تأمین نیاز‌های خود هستند

حجت الاسلام ذوالنور خاطرنشان کرد: امروز دیدگاه حوزه علمیه مبنی بر اینکه حوزه نباید از امکانات دولتی استفاده کند، مزید بر علت شده و طلاب به سختی در حال تأمین نیاز‌های خود هستند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم نسبت به اوضاع معیشت قاطبه طلاب و روحانیون اطلاعی ندارند و می‌پندارند روحانیت با مشکلات رفاهی دست و پنجه نرم نمی‌کند، افزود: پندار‌های غلط نسبت به حوزویان، عقده‌های اجتماعی، رگه‌های ضد انقلابی، مخالفت با اصل دین، نظام، انقلاب و روحانیت از یک سو و فشار رسانه‌های بیگانه و عملیات روانی در فضای مجازی از سوی دیگر سبب می‌شود تا برخی افراد شرور تحت تأثیر قرار گرفته و حادثه‌هایی از جنس حوادث شهید خلیلی و شهید قاسمی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: در حادثه‌ای که در همدان رخ داد، ضد انقلابی بودن، عقده‌ای بودن و شرارت شخص ضارب اثبات شده است و هنگامی که اینگونه تقابل‌ها با روحانیت صورت می‌گیرد، روحانیت به مسیر حقی که در حال پیمودن آن است به خود می‌بالد؛ حوزه علمیه افتخار می‌کند، زیرا همواره در مسیر جهاد، ایثار و شهادت قرار داشته و دشمنانی دارد که وجودشان عامل شرارت‌های مختلف بوده و جز شر چیز دیگری از آن‌ها صادر نمی‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۶
در انتظار بررسی: ۵۴
انتشار یافته: ۲۵۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بی بی سی و رسانه های فارسی زبان مستقر در اروپا ، هر شب تریبون یکطرفه در اختیار اصلاح طلبان قرار می دهند و براشون رپرتاژ اگهی میرن تا در انتخابات مجلس ۹۸ ،اینها دست برتر رو داشته باشند...
ماندن اصلاح طلبان در برجام یکطرفه با هزینه ملت ایران ، در ازای حمایت سیاسی و رسانه ای اروپا از اصلاح طلبان ..
برد - برد یعنی همین..
امیدی ها که برای سلفی گرفتن با موگرینی به خط شن ، بهترین گزینه برای اروپان..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ما معمولا وقتی بی پول می شویم کار میکنیم
کار چیست
فعالیتی است مفید و سود رسان به نفع جامعه و مردم که فرد مورد نظر در قبال آن مزد می گیرد.
افراد بنا بر تخصصشان مشاغل مختلفی دارند. برخی که بنا به هر دلیلی نمی توانند از تخصص خود استفاده کنند اقدام به کارهای آسان و سطح پایین و اصطلاحا یدی می نمایند.
سختی زندگی این افراد در تایمن نیازهای اولیه که تعدادشان هم کم نیست هیچ گاه رسانه ای نمی شود

پ ن: صرفا جهت اطلاع سانسورچی گرامی تابناک که این متن ابدا ربطی به خدای نکرده مقام شامخ روحانیون ندارد.
ناشناس
| United States |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خودت فهمیدی چی گفتی مشکل اصلاح طلب و اصولگرا نیست فساد و اختلاس که فوران می کنه
ناشناس
| France |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
تو چقدر پرتی فکر میکنی ملت بیبیسی نگاه میکنن ملت به سفره خالیشون نگاه میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دکتر محمود احمدی نژاد
امیر کبیر زمان
کوروش معاصر ایرانزمین
کجایی
که به دادمون برس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آقا این سرعت ضعیف نت همراه اول ما رو کشت هیچکی نیس پیگیری کنه الان بیست و پنج تومن بسته ماهانه خریدم مثل چی پشیمونم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
به خدا ربطی به اصلاح طلب و اصول گرا نداره.اینا برای اینه که ملت روبندازن به جون هم و سرمایه مملکت رو خالی کنن..خودمون میگیم دعوا سر لحاف ملانصردینه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
همیشه اولین کامنت تابناک با پرت و پلاهای تو باید شروع بشه
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ناشناس 20:07
معلوم میشود هیچ سنخیت و شناخت کافی از قشر محترم و نجیب روحانیت ندارید. حرف گزنده و نیش دار و از روی جهالت غیر از نمک به زخم افراد کاری را از پیش نمیبرد. همه مردم ایران نجیب و محترمند و همه خوب میفهمند که تعریف کار چیست. کار افراد متفاوت است برخی عملی برخی فکری و پژوهشی و ... .
همه عزیزانی که در اتفاقات سیل اخیر زحمت کشیده اند همه گرفتاری کافی در زندگی خود دارند و از روی تفریح و بیکاری به کمک هموطنان خود نیامدند و از کار و تلاش و زندگی و خانواده خود زدند. پس مراقب گفتار و رفتار ناشایست خود باشیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بنده خدا ملت داره هزینه خروج امریکا از برجام رو میده ملت داره هزینه کارشکنی مخالفان برجام رو میده که باعث شدن امریکا از برجام خارج بشه و تحریمهای یکطرفه امریکا برگرده
ناشناس
| Thailand |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
برون رفت مشکلات و معظلات فعلی فقط با شرکت در
انتخابات است. مادامی که نماینده ناکارامد انتخاب بشوند وضعیت بهتر نخواهد شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دکتر محمود احمدی نژاد)
امیر کبیر زمان
(..............کوروش معاصر ایرانزمین
دادا دوباره تو چی زدی اومده با این فقط احمدی نژاد میبینی چیزای دیگه هم هست خوشگلتراشو ببینی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۲:۱۵
دلار ۱۴۵۰۰
یورو ۱۶۳۰۰
سکه ۵۰۶۰۰۰۰
سانتافه یک میلیارد ناقابل !!!
ناشناس
| France |
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اینقدر سرچ میکنی تا در اولین نظر در تابناک حرف از سلبریتی بگی که در مورد و مسایل سیاسی چه سخنی دارند اما سوال من از شما این هیت آیا هر روز هر هفته در روز جمعه از ۱۸۰۰ شهر ایران چقدر از امامان جمعه خصوصا قم و تهران و مشهد در مورد سیل و زلزله و ازدواج دختران و امریکا و اقتصاد حرف میزنند . اصلا برات مهم هست که انها چه چیزی را راست گفتند یا نه . دولت امریکا تمام‌ سیستم حکومت را بر علیه ایران در اقتصاد بسیج کرده بعد شما هر شب در فکر سلبیرتی هستی . ایا فکر نمیکنی که رسانه ملی از فیلم تختی اینقدر تبلیغ میکند اگر تختی زنده بود شاید به دلایل موضع گیری سیاسی اصلا ممنوع التصویر میشد ؟ سوادت را بالاتر ببر خصوصا سواد سیاسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مهناز افشار سال ۸۳ از جناب « تکرار» هدیه گرفته...
الان بایدم توییت بزنه برای « تکراری » ها..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
پراید مدل 83
دور رنگ
لاستیک 80 درصد
بیمه 7 سال تخفیف
فی 18 میلیون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مهناز افشاروهرکسی باید تاوان کارشو بده ول چرا احمدی نژاد راست راست راه میره وبدتراز افشار می کنه
ناشناس
| Germany |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بهر صورت ترور و ایجاد رعب و وحشت در جامع از طرف هر شخص و گروهی باطل است اما نباید باین اندازه بین افراد جامعه تفاوت قائل شد ، چون شخص کشته شده از قشر روحانیت است در صورتیکه از این دست اتفاق برای سایر افراد عادی جامع هم داشتیم اما تا این حد مورد دفاع و حمایت نبوده گیریم خانم افشار بنا به توئیتی که بنام این طلبه در فضای مجازی نشردادن نظرشو گفته و بعدش هم عذرخواهی کرده دیگه دلیلی ندارد که کار به مدعی العموم کشیده شود و تا این حد بین افراد جامعه فرق قائل شد.
ناشناس
| - |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
از کجا میدونی .شاید خیلیا با نظر مهناز افشار موافق باشن.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
به روحانیون بر اساس پرداخت بر مبنای عملکرد پرداخت بشه
یک روحانی هست در کهگیلویه و بویراحمد که بین مناطق روستایی دور افتاده به امر فرهنگ سازی مشغول هستند
کل بودجه حوزه ها باید قطع بشه و به ایشان تعلق بگیره
مردم خمس اگه میدن بدن به چنین کسانی
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خود حضرت علی نمیگفت من فرهنگ سازم میرفت نخلستان بیل میزد کدوم امام ما برا فرهنگ سازی پول گرفت؟
valhan
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
برید تو فرآن بخونین که خمس مال چیه- دین رو درست یاد بگیرین
رویا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
توی شهرهای ترکمن و سنی نشین چیزی که آدم رو متعجب میکنه دیدن روحانیون هست که مثل مردم عادی کار میکنن صبه میرن مغازه - انتظار میکشن تا یه مشتری بیاد- مسافر کشی میکنن وبقیه کارها رو هم میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چرا اصلا باید بخاطر کاری که برای خدا میکنند حقوق بگیرند
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
در کجای دین و قرآن وحدیث آمده برای ادای نماز خودش باید از مردم و ادارات هزینه بگیرند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
قدیم بهترین وسرپرست همه تعمیر کاران چرخ خیاطی۰۰۰۰ یک روحانی اهل سنت بود
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دادتش این فرهنگ‌سازی که توسط صد تا سایت دلخلی و ۲۰ کانال تلویزیون و ۴۰ کانال رادیو و دها روزنامه و مسجد و تلگرام و اینستاگرام و ووووو یعنی تازه میخواهید افراد را به مناطق بفرستید . ؟ دبگه درس اخلاقی با حضور فیزیکی جواب نمیده . علت را بعدا خواهم‌گفت
حسین
| United States |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اونی که خمس خمس میکنه . داداش این شهریه فقط کرایه ماشین طلبه میشه تا حرم بره برا درس .الان الحمدلله طلبه ها دارن رو به کسب و کار های نوین میارن .ان شائ الله همه طلبه ها بتونن دست تو جیب خودشون کنن تا هی ملت شایعه نکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
همه شدند فرهنگ کار...پس چه کسی می خواهد کار کند؟؟!!همه باید کار کنند...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
امروز روز کارگره و منم یک کارگر عیالوار. حقوق دو تومنی من رو هم بدبد به این روحانیون بزرگوار
حاج منصور ولایتی
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اگر شرایط سخت است باید تحمل کرد. یادمان رفته شعب ابی طالب را، زمانی که خرما را سه قسمت میکردند و می خوردند. جان می دادند ولی جا نمی زدند. به درک اگر کسی احساس کرد مرد میدان نیست. اینجور آدم ها یا باید ساکت باشند یا اگر پرحرفی کنند باید با آتش خشم امت حزب الله روبرو شوند. اگر هم مایل نیستند بروند هر کجا که دلشان می خواهد. ما که برای این انقلاب نامه فدایت شوم برای کسی نفرستاده بودیم.
طلاب در شرایط سختی هستند. آنها عمود دین اند و شایسته هست مردم سهمی از حقوق خود را علاوه بر خمس و زکات و سهم امام برای آنها در نظر بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جوکت پذیرفته شد
خدای هست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نوش جان دور دور شماست حاج منصور بخیال ملت گور بابای همه ششما خوش باشید
ناشناس
| France |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
من حس می کنم شما قصد تحریک عمدی مردم رو دارید و اصلا هم به حرفایی که می زنین اعتقاد ندارین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خودتی حاج منصور ولایتی
از قدیم گفتن خواستی کسیرو خراب کنی ازش بد دفاع کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چشم امر دیگری نبود مثل ۹۶ در صد مردم کار کنند و سختی ها را هم تحمل کنند
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
حالمون بد کردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
حتما امر دیگه
امير
| Canada |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
برس به كارت
ناشناس
| Canada |
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
رفتی فرنگ برای تبلیغ !! حتما دست مزد به دلار میگیری
farhad
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حاج منصور اولا شعب ابي طالب 3 سال طول كشيد ما 40 ساله داريم تحمل ميكنيم دوما اونها دلشون به پيامبر خوش بود و اينكه بالاخره اتفاقهاي خوبي ميوفته ما به چي دلمون خوش باشه؟ به مديران لايق؟به برنامه هاي بي نظير؟
اردوان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
پیام حاج منصور رو خوندین. ساکن بریتانیا
ناشناس
| Thailand |
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بارک الله حاج منصور
خوب میتونی کُفر ملتو دربیاری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حاجی جون
باپرچم سردمدارتون میای کامنت میذاری
از انگلیس کامنت مذاری خمس و زکات بدید ؟؟
دمت گرمممممم
من خمسم رو به ادم مستحقی که لایقش باشه میدم
کسی که کار کنه ولی بدلیل کمبود کار درامد پایینی داشته باشه
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
این حاج منصور نه اعتقادی به روحانیت داره و نه اطلاعی از دین، یقینا قصدش از این کامنت، تخریب وجهه ی دین و روحانیت بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حاج منصور مثل اینکه کشور ایران مال باباته
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دادا ؛ خرما هم که گران شد و نمیشه خرید و سه قسمتش کرد !!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
امیدوارم همه خوانندگان این کامنت متوجه منظور اصلی این کامنت شده باشند . احتمالا نویسنده اون یا توی جده نشسته یا تیرانا یا .... و شدیدا طلبکارانه و در کمال پررویی صحبت میکنه و سعی میکنه خودش رو به یک گروهی منتسب بکنه و با این روش مردم رو تحریک و عصبی کنه
البته اگر هم متوجه اصل مطلب نشدید اشکالی نداره ، ی راهنمایی دیگه میکنم ، لطفا به پرچم این کامتت توجه کنید شاید متوجه بشید
ضمنا امروزه در فضای مجازی به راحتی و به وفور میشه از این نوع نظرات و خبرهارو دید . نمونه به روزش اون خبری بود که یک آخوند از دختران ایرانی خواسته بود که به نیروهای حشد عراق صیغه بشند که به وضوح جعلی بودنش مشخص بود و بعدا هم کذب بودنش مشخص شد اما بالاخره منتشرکنندگان این خبر به هدفشون رسیدند و یک نفر که اصلا ارتباطی به این مساله نداشت قربانی شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
نظرات منفی را دریاب
ناشناس
| United States |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
وجوهات ندهید که جوابی برای خدا ندارید مصداق را خودتان پیدا کنید
خمس وزکوت واجب است ولی نه به این شکل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
مثلا خواستی حزب اللهی ها رو خراب کنی با این پیام ات؟!
چقدر ساده لوح هستن کسانی که این یارو باور کردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اگر حرف ایشون دفاع بد هست پس حرف آقای ذالنور هم دفاع بد هست؟ مشکل اینه تمام حرفهای مدیران ما از همین قسم هست.بعد یکی بیاد تکرار کنه میشه دفاع بد!
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خب طلاب به سختی زندگی میکنن برن کار کنن مگر نمیگن حضرت علی کار میکرد!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
برای مهندسش کار نیست چه برسه برای دیگران.
طلبه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کار
هیهات من الذله
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چند وقت قبل امام جمعه تهران گفت: هرکه مقربتر است جام بلا بیشترش می دهند و اضافه کرد به جهنم که تحریم می شویم
شما هم همین سخنان را به طلاب بفرمایید بلکه راحتتر تحمل کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آقای ذوالنور مگه سال قبل آقای ولایتی نفرمود از مردم یمن یاد بگیرید لنگ می بندند و نان خشک میخورن؛خوب شما هم به طلاب همین را بفرمایید
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
فعلا که تعداد طلاب مشغول به کار های اداری و ... از تحصیل کرده ها بیشتره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
هر کس با مطالعه شغلی را انتخاب می کند. این قشر هم اینکار را کردند و البته برای رضای خداوند
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حداقل بیمه روحانیون از بودجه عمومی کشور پرداخت می‌شه. اما ما باید ماهی 600 تومن بیمه بدیم
مازیار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بروید اشکنه بخورید اگر باز گران تمام می شود مثل مستضعفین بروید نان بربری بخورید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب معادل دانش آموز و دانشجو هستند. در این کشور لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکترا گرفته ها قسمت قابل توجهی شان بیکار هستند و سخت می گذرانند چه برسد به طلاب. بعلاوه باید به سمتی رفت که این آقایان و خانمها یاد بگیرند کار کنند و انتظار نداشته باشند به ازای درس خواندن و حتی بعد از آن تبلیغ دین تمام امورات زندگی شان بدون کار مولد دیگری بگذرد. همان گونه که تمام امامان شیعه کارهای مختلف مثل زراعت - باغداری و ... می کردند و نمی گفتند چون ما امام هستیم بقیه کار کنند ما نه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
آفرین ؛ بروند کارگری کنند و خرج خودشان را در بیاورند !!!!
Uu
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
هر کس نسبت به حرفه و توانایی که داره زحمت میکشه. ولی من با قاطعیت می گم که خیلی از طلبه ها با همه سختی ها راضی نیستند که با این الفاظ از آنها حمایت بشه. در رابطه با کار طلبه ها هم اینو بگم گکه قرار نیست همه برن با بیل و کلنگ کار کنند. برخی اعم از طلبه و غیر طلبه کار فرهنگی می کنند. کار فرهنگی هم به این سادگی
ها نیست. افرادی که در این کار باشند می دونند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
فضای سالم و امن کشور؟! اینا میخوان با فساد مبارزه کنن؟
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مگه طلاب با سایر مردم و دانشجویان چه فرقی دارن؟؟؟
پاسخ ها
yy
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
فرقشون اینه که دانشجو چند سال درس می خونه و می ره دنبال کار. ولی طلبه با دین مردم کار داره. دین هم تعطیل بردار نیست. و تا آخر عمر باید در مقابل هجمه هایی که به دین مردم می شه ایستادگی کنه و با نقل روایات و آیات مردم رو به دین هدایت کنه. حالا بگذریم که برخی از طلاب کم کاری می کنند و باعث این بدبینی ها می شوند.
ناشناس
|
Australia
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جناب آقای اژه ای
چرا مدعی العموم وارد قضیه وزارت نیرو و بستن سدها با وجود هشدارهای سازمانهای مسئول نشده؟
آیا فوت چندین نفر و آوارگی هزاران نفر کم است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نمیدانم چرا با وجودی که بعد از برجام فقط چند موشک با شعار هوا کردیم و در چند راهپیمایی شعار مرگ سر دادیم و پرچم امریکا را اتش زدیم و زیر پا قرار دادیم امریکاییها از اینهمه ابراز محبت و لطف میزان علاقه ما به خودشان را متوجه نشدند و ما را در ردیف دشمنانشان قرار دادند؟واقعا این ترامپ و امریکا احمق هستند.اگر عقل داشتند میفهمیدند که ما ایرانیها مثلی داریم که میگوید
اگر با من نبودش هیچ میلی
چرا ظرف مرا بشکست لیلی؟
بنابراین تمام فحاشیهای ما و اتش زدن پرچمها و ...فقط بخاطر علاقه قلبی به انها بوده و انها در عداوت و دشمنی و تحریم ما دارند اشتباه میکنند!!! انها باید در ازای هر پرچمشان که اتش میزنیم یک تحریم ما را لغو کرده گوشی اپل مجانی و هواپیمای بوئینگ برایمان بفرستند!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
حرفت غلطه.چون ذلت رو پذیرفتی.در ضمن برجام برای هسته ای بود و نه چیز دیگری.
ناشناس
| France |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
۲۰.۲۶
من در محله ای زندگی میکنم و با بقال و قصاب و میوه فروش محل دعوا داشتم و بسمت هم سنگ پرتاب میکردیم .ریش سفیدان پا در میانی کردند و قرار شد از این به بعد به طرف هم سنگ پرتاب نکنیم.من به این توافق کاملا پایبند بودم و از ان پس به سمتشان کلوخ پرتاب میکنم.با وجودی که من به توافق پایبند بوده ام اما انها همچنان با من دشمن هستند و بمن جنس نمیفروشند.هر چه هم به انها میگویم توافق ما فقط برای سنگ پرتاب نکردن بود به خرجشان نمیرود.بنظر شما چرا چنین است؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اگر با من نبودش هیچ میلی"....ما این شعر مثلگونه را داریم بهلول جان،آنها که ندارند.مفهومش را هم متوجه نمی شوند....بهرجهت جالب بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بقالی با عالم سیاست متفاوته جانم.
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
تو نمیخواد به فکر اون موشک ها و شعارهاش باشی اونا ضد کشوری بود که رئیس جمهور با ادبش در طول همون مذاکرات بارها کشورت رو تهدید کرد و از گزینه های روی میزش حرف زد(ببخشید که ما مثل شما مشکل هویت نداریم و تهدید رو با تهدید جواب میدیم)،بهتره به این فکر کنی که چرا تهدیدات اونا و گزینه هاشون رو ندیدی و چار تا موشک خودمون رو دیدی و بنا بر همین تفکرات ناقصت حق رو به طرف مقابل دادی
بعضی ها واقعا مشکل هویت و غیرت دارن وگرنه قبل از نظر دادن یکم فکر میکردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دمت گرم 20؛58
ناشناس
| France |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
علیرضا:
خودت گفتی در طول مذاکره.وقتی توافق کردی و قرار شد بسمت کاهش تنش بری دیگه چرا شعار نوشتین و پرچم اتش زدین؟از دشمن چه انتظاری دارین؟.میگید دشمنه و انتظار دارید باهاتون دوستی کنه.نفرت نفرت میاره و دامنه نفرت هم نامحدوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
جناب علیرضا خان شما ۴درصدی ها باید بدونید شکم با شعار سیر نمیشه بیماری با مرگ گفتن و پرچم اتش ردن درمان نمیشه اگر بیماری داشتی و برای درمانش حتی حاضر بودی چند برابرپول بدی ولی باز هم پیدا نمیکردی اینقدر شعار را تکرار نمیکردی و ادعای هویت نداشتی شما فکر میکنید مملکت فقط ارث پدریتان است و هرکاری دوست داشتید میکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
آقایون اساتید تاریخ و سیاست که افاضه فرمودید و نوشتید که چون ما مرگ بر آمریکا گفتیم و پرچمش رو آتیش زدیم آمریکا حق داشته که از برجام خارج بشه و دوباره مارو تحریم کنه ، لطفا من رو راهنمایی کنید و به سوال بنده جواب بدید تا متوجه واقعیت بشم و بفهمم دلیل لینکه شما میگید حق با آمریکاست و دلیل دشمنی آمریکا با ما ، کارهای ایران و دشمنی کردن ایران با آمریکاست چیه
اولا ، آیا ایران در قبل از انقلاب کسی شعار مرگ بر آمریکا میداد یا نه ؟
آیا در ایران قبل از انقلاب کسی پرچم آمریکا رو آتش میزد یا نه؟
آیا قبل از انقلاب ایران موشک پرانی میکرد یا نه ؟
آیا قبل از انقلاب کسی سفارت آمریکارو اشغال میکرد یا نه؟
آیا قبل از انقلاب ایران با آمریکا و حتی اسراییل دشمنی میکرد یا نه ؟
مطمئنا جواب همه این سوالات نه است ، پس در اینصورت بفرمایید آمریکاییها به چه دلیلی توی ایران کودتا راه انداختند و دولتی رو که بر اساس آرای مردم و به روش دموکراسی مورد ادعای آمریکا انتخاب شده بود سرنگون کردند ؟ آیا مصدق هم مرگ بر آمریکا می گفت و پرچم آتش میزد ؟مصدق نه تنها با آمریکا دشمنی نمیکر د بلکه بعد از ملی شدن نفت مصدق به سمت آمریکاییها متمایل شد و از اونها برای حضور بیشتر و ارتباط بیشتر دعوت کرد
آمریکا با مستقل بودن ایران و هر کشور دیگری مشکل داره و مصدق رو هم به این دلیل سرنگون کرد که استقلال ایران رو میخواست وگرنه کشورهای بسیار زیادی هستند که نه شعار مرگ بر آمریکا دادند و نه پرچمش رو آنش زدند ولی آمریکا با اونها دشمنی کرده و میکنه و در اونها شورش راه انداخته یا کودتا کرده یا تحریمشون کرده و یا به اونها حمله نظامی کرده ، آخرین نمونه اون ونزوئلاست
ناشناس
| France |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
پرچم از فردا به مقدار یک میلیون در شهرهای ایران اتیش بزن و مردم جمع کن بگو مرگ بر فتنه گر . مرگ بر اسراییل و امریکا و چین و روسیه . مشکلات حل میشه
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نسبت تاجزاده با رفیقدوست هم بنویس اصلا یه مقاله بزن همه نسبتها رو بنویس
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مردم دیگه میدونن الیگارشی یعنی چی ولی این دانسته ها نه تنها دردی از ملت دوا نمیکند بلکه بسان نمک است بر زخم و درد بی درمانشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جناب ذوالنور وضع باقی مردم هم همینگونه است....خیلی سختتان است،نسخه جناب علم الهدی را برایشان تجویز کنید......بس است نورچشمی بازی.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
و نسخه : لُنگ.....نون خشک
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
از مردم یمن یاد بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کاش هرگز حوزه علمیه به نان دولتی آلوده نمی شد زیرا افتخار حوزه های شیعی در طول سالهای متمادی مستقل بودن ازدولت هابوده است که متاسفانه بانیت کمک به دین پای حقوق دولتی وتامین زندگی طلاب ازبیت المال را شروع کردند از جمله بیمه طلاب و حقوق هرچند اندک ومعادل سازی مدارک بادانشگاه و....همه اینها نتیجه بد داد واعتبارروحانیت دینی رازیرسئوال برد . کاش حوزه از ابتدا در مقابل این کمک ها مقاومت میکردوبه همان پول شهریه تامین شده ازسهم امام وپول روضه خوانی برای سیدالشهدا اکتفامیکرد. متاسفانه الان ذهنیتی در بعضی افراد جامعه درست شده که به سادگی ترمیم نمی شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مگه الان هم اکثریت 80 درصدی طلبه ها درامدی غیر از شهریه ی بخور نمیرشون دارن؟
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
شهریه و پول برای نماز و روضه امام حسین (ع) معنا ندارد طلبه باید کار کند و شغل داشته باشد هیچ کدام از این کارها در شان اسلام و علمای واقعی اسلامی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بقیه مردم هم دارند در کمال آرامش نیازهای زندگیشون رو تامین می کنند.
خب این آقایون هم برن واقعا کار کنند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
برای کار کردن اول باید بدن را اماده کرد و دوم لباس کار پوشید و سوم کفش کار .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آقای جهانگیری مبارزه با فسادرا از معمای 20 میلیارد دلار 4200 تومانی شروع کرده و که ایا با هواپیما در اسمان دلارهارا پخش کردید که معلوم نشد چه کسانی مشمول دریافت ارز شدند وچرا به به ملت 96% ارز اختصاص پیدا نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مگر همیشه نمی گوید طلاب از جنس مردم و از قاطبه مردم و از رنگ مردم و از بطن مردم و از دل مردم هستند!!! خوب آنها هم مثل مردم می بایست سختی ها را تحمل می کردند. مطمئنا نمی توان از سختی و مشقت کسی سخن گفت که درس می خواند و حقوق می گیرد، در حالی که باقی مردم اگر بخواهند در یک اداره دولتی دماغ خود را بالا بکشند اول باید عوارض و مالیات بدهند و بعد جریمه، و آخر سر عذر خواهی هم بکنند!!! البته مطمئن هستم مشکلاتی که آنها دارند بسیار کمتر از مشکلات باقی مردم است و اظهاراتشان مبنی بر اینکه ما پولدارتر و عزیزتر و مرفه تر و قدرتمندتر و ابرقدرت تر و خیلی چیزهای دیگرتر شده ایم، و اینکه به جهنم که تحریم هستیم و چیزهای از این قبیل نشان می دهد که واقعا مشکلی ندارند یا خیلی کمتر دارند وگرنه از این حرف ها نمی زدند. حالا بگذریم از چند طلبه ای که خودشان خیلی زرنگ نیستند یا نمی خواهند در این روزگار وانفسا آلوده شوند، بزرگانی که واقعا از جنس خود مردم هستند. من خودم طلبه ای را می شناسم که روزها درس می خواند و شبها خانه ها ها را نقاشی می کرد و کسب درآمد می کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
درسته خب جنس داریم تا جنس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بعضیها برابرترند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
واکنش اژه‌ای به حواشی توییت مهناز افشار رو دوبار گذاشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلاب چرا مثل بقیه مردم با کار و جهاد در راه امراش معاش اشنا نمیکنن؟ علی چاه میکند و کشاورزی میکرد !
پاسخ ها
مازیار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اقایون طلاب ماهم دردمان همین است ولی تا اعتراض می کنیم می گویند اختشاش گریم ؟/شما برید توخیابان شاید وضع درست شود ما هم از این بدبختی جان سالم در ببریم ؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
برو کار می کن مگو چیست کار
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
لعنت به این زندگی

کرایه خانه ازحقوق من بیشتره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
عوضش برجام داریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
عوضش به لبنان و فلسطین کمک میکنیم
ناشناس
| Australia |
۰۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
برجام چیه، عوضش عززززت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بمیرم واسه طلاب ، من که خیلی راحت دارم زندگی میکنم اصن ترکیدم از راحتی !!!!
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
هر مسلمانی پنج نوبت در روز نماز میخواند و نماز خواندن را وظیفه خودش میداند نه اینکه بخاطر نماز خواندن انتظار حقوق داشته باشد.
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
تا اونجایی که ما میدونیم طلاب بابت درس دینی حقوق هم دریافت می کنند حتما حقوق فعلی کفاف زندگیشان را در این گرانی نمی دهد .این دیگه به مردم مربوط نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
علاوه بر اینکه برای درس خواندن حقوق می گیرند از خدمت سربازی هم معاف و در هر اداره ای که بروند کارشان بدون نوبیت و سریع انجام می شود.
عرفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مگه خون طلاب از بقیه دانشجوها رنگینتره؟ یه مهندس ک باید بیکار باشه و چشمشش بدست پدرش باشه.اگر شعار عدالت علی بگید همه بدونن پس پول ندید پول خمس و زکات رو واسه اشتغال همه اقشار جامعه خرج کنه حوزه علمیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلاب زندگی مرفه ای دارند
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دکترا تجویز کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ضمن آرزوی غفران ابدی برای روح آنمرحوم طلبه ، چرا این حجم از فعالیت پلیس ناجا برای پیدا کردن قاتل آن وکیل فوق میلیاردر وبسیار با نفوذ استفاده نمیشود تا بقول دیگر وکلا بسیاری از فسادهای بزرگ و سازمان یافته کشور از این طریق کشف گردد!!!
پاسخ ها
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
و چرا خبری از خانم استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان که همان روز و با سلاح هم کشته شد نیست !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
یعنی طلاب فقط برای ارشاد مردم باید پول بگیرند ؟

خوب مثل بقیه کشورهای اسلامی برن کار بکنند .
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دکتر گفته باید استراحت کنند
خخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کار؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
به خدا در کشورهای حاشیه خلیج فارس ؛ طلاب یا مکانیکن یا مهندسن یا پزشکن یا شغل آزاد دارن . فقط توی همین کشور ما طلاب فقط طلابن و باید برای کارشون هم حقوق بگیرن .
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
احسنت
ناشناس
|
Austria
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
تا کی طلاب باید کار نکنند و از بودجه مملکت سهم داشته باشند؟ چرا مثل بقیه مردم کار نمی کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آیا علی ع اینگونه بود؟؟؟؟؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
امام علی علیه السلام علم لدنی داشت و نیازی به یاد گرفتن علوم دینی نداشت ولی طلبه 30 سال هم تحقیق میکنه به جهت گستردگی دین اسلام در
بعضی رشته ها فقط میتونه پاسخ گو باشه لذا مقایسه امام علی با طلبه درست نیست
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
از بودجه ممکلت هم سهمی بنده های خدا ندارند کسی که پزشکی دانشگاه شهید بهشتی رو رها کرده و طلبه شده 30 سال فقه و اصول و کلام و فلسفه میخونه و تدریس داره و شهریه اش فقط یک میلیون تومان هست سعی کنید با انصاف حرف بزنید و با آگاهی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
عزیز 20:57
تو بگو چه چیزمان شبیه ایشان است یا شبیه پیروان واقعی ایشان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
حاج علی یعنی چون طلبه علم لدنی نداره و باید درس بخواند کار نباید بکند.؟؟
پاسخ به علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خب برای اعتقادات خودش این کار رو کرده،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
هیچ بشری علم لدنی نداره کمااینکه به فرموده قرآن کریم خود پیامبر هم مانند ما بشری بود الا اینکه به ایشان وحی می شد نه کس دیگه.
ناشناس
| Sweden |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
خروجی چی بوده، یک میلیون هزینه کردن برا طلاب از نظر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی ... خروجیشون چی بوده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دست نرم و لطیف است و با کار یدی بیگانه
ناشناس
| France |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اینها هم باید کار بکنند و هم درس بخوانند .‌یعنی موقع درس یک لباس موقع کار کشاورزی و صنعت و حرفه یک لباس دیگر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بهترین کاری که ظریف در سفر به آمریکا کرد باب کردن "تیم بی" بود.اگر کمی زبان بلد باشین و با نحوه ی تفکر غربی ها آشنا باشین می دونین که این مخفف ها چقدر پایدار و اثرگذار هستن.
dayani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ارقامی که به حوزه های علمیه و موسسات فرهنگی برای تحقیقات و فعالیتهای فرهنگی در بودجه اختصاص می یابد، باید با به کارگیری طلبه ها و پرداخت حق الزحمه به آنها هزینه شود. همانگونه که در دانشگاهها از رقم گرانت خود دانشجویان را به کار می گیرند تا همه بیاموزند و هم زندگی آنها قدری آسانتر شود.
پاسخ ها
خسرو
| Canada |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
والا اگه این بودجه صرف بهداشت و درمان یا آموزش و پرورش شده بود الان ۳۰ سال از اینجایی که هستیم جلوتر بودیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جناب آقای قالیباف در دوران تبلیغات انتخاباتی بدرستی بیان فرمودند که همهٔ‌امکانات ،و ثروت مملکت در اختیار کمتر از ۴٪ جمعیت ۸۰ میلیونی ایران است ؟ همینهایی که عرصهٔ‌معیشت ۹۶٪ ملت ایران را در تنگنا قرار داده اند ،و هر روز کالایی را چند برابر گران میکنند ،و ارزش ریال ایران را از پشیز هم کمتر نموده اند ، این فقر است که مایهٔ فساد میشود ؟
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آقای قالیباف درست گفت ولی چرا نگفت خودشون هم جزئی از همین ۴ درصد هستند
خالیباف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دقیقاً با میلیمتر عزیز موافقم. اون خودش مجوز اطلس مال و فرمانیه مال و این چیزها رو روی زمین مشاع شهری برای منافع ۹۶ درصد داد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
توی یک اداره در بندرعباس یه روحانی هست که کاری به جز نماز جماعت نداره و اصلا حضور و غیاب اداری براش معنا نداره. هر موقع دلش بخواد، میاد و هر موقع دلش بخواد، میره. کارمند رسمی اداره هم هست. در نماز جماعتش ۱۰ نفر هم حاضر نمیشن. بسیار تندخو و بد اخلاق هم هست. بارها شده کارکنان بهش اعتراض کردن و از کوره در رفته و حرفهای توهین آمیز زده. کسی به کسی هم نیست.
انگار تافته ی جدابافته هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نگفتی برای این خدماتش چند می گیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
آقای اژه ای مشکل گران شدن گوشت، وسایل منزل، دلار، پیاز، گوشی موبایل، خودرو. این ها که همش ظلم به عموم مردم هست
رضا
|
Japan
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
موافق و محالفت با نظرات خیلی حرف برا گفتن دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بن سلمان اگر سفر 200 میلیون دلاری میره مردم عربستان البته به چز شورشیان چوسان قدیم در رفاه کامل هستند و در پادشاهی سعودی مردم به قدری ثروتمند هستند که اصلا کار نمیکنند . هر خانه ای در عربستان حداقل 3 کنیز و خدمتکار فیلیپینی یا اندونزیایی دارد. آنها در ماه رمضان از افطار تا سحر نمیخوابند و از روی سفره های رنگین با انواع مواد غذایی بلند نمیشوند و به قدری میخورند که بعد از اذان صبح تا اذان ظهر میخوابند و نماز ظهر را هم که خواندند باز میخوابند.
پاسخ ها
ناشناس
| Thailand |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
البته این تفکر اشتباه ما است این طور نیست در بخش دولتی چندین برابر کار مفید ما را دارند در بخش خصوصی نیز شرکت های عربستانی یا اماراتی یا قطری کمتر از شرکتهای بین المللی غربی نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
همه مسايل و معضلات كشور رو ول كردن يقه افشار بيچاره رو چسبيدن ، ول كن هم نيستن ! عجالتا فكري به حال اوضاع خراب و نابسامان مردم كنيد ،اگه دولت عزمي براي مبارزه با فساد نداره ، بقيه مسئولان چرا خودشونو به بيخيالي زدن !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کدوم بیچاره؟ برو عمو...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
سلام.
بله درسته همه باید کار کنن ولی طلاب چندبرابر بقیه کار میکنن آیا کسی هست که از ساعت چهار صبح کارش شروع بشه تا ساعت نه شب؟
بله چهار صبح برای نماز بلند میشن و از ساعت شش کلاس میدن تا نماز ظهر و بعد ظهر هم کلاس دارن تا نماز مغرب وبعدشهم به مشکلات مسجد و محل میرسن.
حالا شما بگید کی وقت می مونه تا برن کار دیگه ای بکنن.
بخدا من طلبه می شناسم که چندین ماه گوشت یا میوه در خانه اش ندیده.
بی فکری و لجاجت بسه دوستان
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
پس کی کار میکنن؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
شما همه مردم را ببین بعد نظر بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دوست من مگه حضرت علی امامت نمیداداموزش نمیدادتازه خلافت وامامت هم میکردچاهم میکند
ناشناس
| France |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چقدر دین مهجور مانده؟اینهمه مطالعه میکنن نظر شهید مطهری و داستانش در اینباره رو نخوندن؟دو برادر بودن که یکی از صبح تا شام مشغول عبادت بود و دیگری کار میکرد و غذای اولی را فراهم میکرد.روزی امام عصر(دقیقا خاطر ندارم امام پنجم بودند یا هفتم،از موضوع خبر دار شد و گفت بخدا قسم تو که برای کسب روزی حلال برای خود و خانواده ات تلاش میکنی از برادر خود نزد خدا عزیز تری.کاش سیره ائمه واقعا در این کشور بصورت واقعی اجرا میشد نه ظاهری
امل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اگر 4صبح برای نماز بیدار میشود حق حی الصلوه میگیرد درضمن سربازی ندارد وازبدو رود شهریه میگیرد شهریه تازه ورود به حوزه1/100میلیون هست نه عزیزم اینجوری نیست دوساعت صبح کلاس دارند دوساعت عصر
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خوب چرا من برای نمازهای یومیه خودم حقوق نمیگیرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
هر مسلمانی بعد از اذان صبح نماز میخواند و خیلی از مردم هم بعد از نماز اماده شده و تا پاسی از شب کار میکنند و از کارکردن نان خود و خانواده را تآمین میکنند و منت کار و یا تحصیل خود را هم به مردم نمیگذارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
همه مردم صبح بیدار می شن نماز می خونن، بعد بلند می شن تو صف تاکسی و مترو می رن سر کار تا چرخ این مملکت بگرده و عصر که میان خونه نماز می خونن و اگر پراید 50 میلیونی داشته باشن برن مسافر کشی!
ناشناس
| France |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
۲۱،۲۸ دوست عزیز دین مهجور نمانده هر چی که در ایران در تمام حوزه ها و مساجد و تکایا تبلیغ میشه از خود روحانیون هست که تبلیغ دینی میکنند . علت اثر نکردن اخلاق در جامعه بخاطر این هست که با سیاسی کاری و سیاست زدگی توام شده . حالا باید فکر چاره کرد ایا هر سیاستی با روش اخلاقی مطابقت ندارد بر مردم واجب هست که اجرا کنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
مگه طلاب سوای از مردم عادی هستند؟؟؟؟ مردم هزارتا کار میکنن زندگی ندارن طلاب که بماندددددددددد
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
برای خرید میوه توی یه صف ایستاده بودم همه افرادی که توی صف بودند به راحتی میوه گرون خریدند نوبت طلبه شد اومد دوکیلو سیب پلاسیده و سه عدد موز و یه کیلو نارنگی ترش خرید من خجالت .کشیدم نخواستم حرمتش بشکند و حساب نکردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بودجه نهادهای حوزوی و مذهبی رو نسبت به سایر دستگاه‌های دولتی درج بفرمایید لطفاً. اگر زحمتی نبود یه مقایسه هم داشته باشید.خصوصا نسبت به تعداد کارکنان هر یک از این دو
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلاب هم برای زنده ماندن و شرمنده زن و بچه نشدن کلیه خود را می فروشند؟؟؟؟؟!!!!!
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
من یک طلبه می شناسم که یک کلیه اش را فروخته در شهر اران و بیدگل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چند ماه قبل یکی خودکشی کرد بخدا اینا گفتن نداره ولی اینا رسانه ای که نمیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
پس چرا دانشجوها حقوق نمی گیرن؟ پس چرا اینهمه از دانشجوها، دارن شهریه تحصیل پرداخت می کنن؟ طلبه ها، چقدر به تولید ملی کمک کردن؟ طلبه ها چقدر به افزایش تراز تجاری کمک کردن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلاب؟ یعنی بنده دکتری کشور و عضو نخبگان و استعداد درخشان که از سوی آقایان رانده شده ام و بیکار و بدون بیمه هستم برای ایران ارزشی ندارم؟ چه می کنید با ایران؟ چرا هر کجا می روم یا می گویند از ایران برو یا می گویند پارتی باید داشته باشی؟ همه بی تفاوت تا مرز نابودی ایران...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
سلام واحترام
طلاب هم مث دانشجوهامث مردم عادی کارکنندمگه حضرت علی چاه نمیکند مگه امام حسن چندبارسرمایشونبخشیدوشروع به کارنکرد
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چرا همه عوام شدیم ؟ مپر مش شود اسم جامعه ای را کشور گذاشت در حالیکه آن جامعه روحانی و مرشد دینی نداشته باشه ؟ متاسفانه ما حسود نذورات مردم دیندار هم هستیم ؟ کسی که خمس می پردازد دوست دارد پول بدهد تا دینش ترویج شود این اشکال دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کاش در مملکت ما همه چیز سر جای خودش بود، اقتصاددان در اقتصاد وبازار، سیاستمدار در سیاست و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بدبختی ما همینه اخوی
کلمیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلاب سربازی معاف هست طلاب تازه وارد حوزه شده درحین درس خواندن شهریه میگیرد ولی من دردانشگاه باید شهریه بدهم وسربازی بروم راستی چرا از خدمت سربازی معاف هستند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چرا سربازی ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چون برابرترند!
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اینهمه طلاب و این همه مسجد بدون امام جماعت طالبان دین و دروس دینی هم کارکنند و هم تحصیل و کسانی که کار پژوهشی می کنند از طرف دولت حقوق دریافت نمایند حقوق درمقابل بازدهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جناب آقای جهانگیری تا وقتیکه مافیای خودرو یکه تازی می کند والگویی شده برای سایر مافیاها وهر دولتی که سر کار آمده چه اصول گرا وچه اصلاح طلب و چه مجلس باآن برخورد نکرده لکه ننگ فساد پاک نخواهد شد.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
آیا غربیها کلیسا و روحانی ندارند ؟ آیا بیمارستانها و زندانهای آنها کشیش ندارد؟ آیا مردم نیاز دینی ندارند؟
ناشناس
|
Thailand
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
۲۲۰ میلیارد تومان کفاف طلاب عزیز را نمی‌دهد . شرمنده دیگه به ملخ خوری افتادیم هر چی بود دادیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
این که از بودجه ی اداره ی یک شهرستان هم کمتره واقعا؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
این بودجه غیر از خمس و ذکات ها است
uu
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
این که میگی اگه درست باشه اگه تعداد طلبه های کل کشور دویست هزار هم باشه که احتمالا بیشتر هم هست به هر کدام سالانه یک میلیون می رسه. سالانه ها نه ماهانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ما که سه شیفت کار میکنیم ، خرجی مون لنگه ،چه برسه به این بندگان خدا که بدون کار کردن می خواند زندگی شون رو ادراه کنند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
لطفا بفرمایید سه شیفت چه کار می کنی ؟ نشسته ای و ابرها را نگاه می کنی . شما یه شیفت درست کار کن سه شیفت نیاز نیست. اگه من و شما در ست کار می کردیم وضع مملکت اینطوری نبود اتفاقا تنها قشری که درست کار می کنند و به برکت آنها جامعه بر قرار است طلاب هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
با توجه اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط باعث رانت میشود و عملا هیچ تاثیری روی ثبات قیمت کالاهای اساسی نداشت بهترین کار حذف ان و بازار آزاد رو با دلار ۷۰۰۰ تومان ثابت نگه داره تا با یک تیر چندین نشان برند
۱_ دلالان ارز تنبیه خواهند سد
۲_ بسیاری از کالاها که با دلار ۱۵ هرار تومانی قیمت خوردن ارزان خواهند شد و محتکران تنبیه خواهند شد
۳_ دولت به راحتی میتونه بازار ارز رو کنترل کنه
البته منافع خیلیها به خطر میفته زیرا خیلیها که به امید دلار ۲۵ هزار تومانی بودن سکته خواهند کرد بخصوص خریدارن ماشین و......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کسانی که منفی میدن معلومه تو کار خرید ارز و طلا و.. هستند ؟از این پیشنهادمنطقی تر وجود نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
کسی که این نظرو نوشته از اینکه زمانی که دلار زیر ۱۰ تومن بود همه سرمایشو نخریده پشیمان هست و چون میدونه دلار ۷ تومنی هم دوام نخواهد داشت ارزو داره برای مدت کوتاهی بشه ۷ تومن تا پولشو از بانک بکشه بیرون و بخره و بعدم بشینه رو موج افزایش قیمتها.دلار الان قیمت واقعی خودشو پیدا کرده عزیز جان.تمام اقتصاد دانها هم میدونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جالبه قاتل روحانی همدانی ۴۸ ساعته پیدا میشه ولی اسید پاش اصفهان ۱۰ ساله هنوز پیدا نشده ؟!
نورصالحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بهتر است همه شغلی اختیار کنند و سر کار بروند تا نیاز های خود را مانند باقی مردم تامین کنند.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خدا تن سالم بهشون داده برن کار کنند.
خمس هم خرج امکانات و نیازهای حوزه بشه .نه اینکه شهریه بهشون بدند.
اگه کسی به دین علاقه داشته باشه خب با هر وضعی درسش رو میخونه کار هم میکنه.
من خودم خمس میدم ولی خودم خرجش میکنم.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
خدا به شما هم تن سالم و عقل سالم بدهد که در باره طلاب دینی بی انصافی نکنی .
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
شما حق خرج کردن خمس را نداری. خمس باید از طریق مراجع خرج شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دانش اموزان مملکت دچار سو تغذیه شدن و شیر مدارس حذف شد ؟! معلوم نیست بودجه ان به چه جاهایی تعلق می گیرد ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جناب جهانگیری مثل اینکه هنوز در جریان نیستند که مردم خیلی وقته با فسادی که خود دولت ایجاد میکنه در حال مبارزن..فرار به جلو تا کی?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جالبه مهناز افشار باید پاسخگو باشه ولی محمود باید طلبکار ؟! جناب ریئسی گفتند که خودی و غیر خودی نمیشناسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خیلی پستی تابناک که سایتت شده جایی برای عقده گشایی بر علیه طلبه های مظلوم بدون این که زمینه ای برای دفاع داشته باشند بالاخره یک روزی پیش کرام الکاتبین باید جواب بدهی و سخت ازت حساب خواهند کشید
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خداوکیلی شما به روز حساب اعتقاد دارید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اینجا مردم نظر دادند نه حکمی صادر و نه حقی پایمال و نه طناب داری برافراشته.....طلاب و سایرین هم می توانند نظر دهند کما اینکه دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
عده ای انتقاد و تعدادی طرفداری کردند.بجای نفرین مثل پیرزن ها،ظرفیت انتقادپذیریت را بالا ببر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
یک خبر کار کرده واینها نظر مردمه.حالا یعنی اینکه برید کار کنید اینقدر براتون سخته که دست به نفرین و ناله برداشتی؟عزیز جان اگر با نفرین قضایا حل شده بود که سلطان حسین از محمود افغان شکست نمیخورد و مجبور نمیشد دخترش رو بزور به عقد او در بیاره.تاریخ اون زمان رو حتما بخون چون کسی که تاریخ ندونه محکوم به تجربه دوباره اونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
برو نون بازوت رو بخور.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
تابناک فقط سخنان جناب ذالنور را مانند بقیه خبرها منعکس کرده حالا اگر این حرف از نظر کسانیکه خبرها را میخوانند و نظرشان را مینویسند نا معقول و زیاده خواهی است به تابناک مربوط نیست بهتر است اقایان قبل ازخطابه در باره پیامدهای هر حرفی فکر کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلبه های مظلوم !!!!!!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
توی جامعه ما همین نظرات تعیین کننده است . رسانه باید مردم را بیدار کند و روشنگر باشد نه اینکه عوامفریبی کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلبه ها باید اسوه زندگیش پیامبر و امام ها باشد. مگر حضرت علی چاه نمی کند؟ مگر نخلستان کار نمی کرد؟

این چه رویه ای هست که به اسم دین انتظار دارید همه چیز برای شما باشد؟ من دکتری ریاضی دارم حق التدریس هستم. ساعتی 10 تومن.

چرا حق بیمه طلبه باید یک ردیف بودجه داشته باشه.
ناشناس
| France |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
شما چرا اینجا نظر میدی برو تو سایت طلبه ها و حوزه ها که نزدیک به پانصدتا سایت فقط در قم دارند . در اینجا بیشتر دعوای سیاسی جانح ها هست در اینجا بحث چالش در حوزه اقتصاد و فرهنگ و روابط خارجی هست . در اینجا هم شما طلاب را هم به چالش دعوت میکنیم . بهرحال تابناک این بستر تبادل فکری را بوجود اورده . اگر بلدی جواب کاربران را منطقی بده چون دنیای پرسش دارند و بدون پاسخ . خصوصا در عالم سیاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
طلبه مثل حضرت علی باید ساده زیست باشه تا حرفش خریدار داشته باشه البته عمدتا همینطور هستند اما معدودی هستند که با عملکرد خود مردم را به دین بدبین میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
عمدتاً همین طورن ؟!!!!!؟
روح اله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خوب طلاب برن کار کنن اگر این جوری است وضعیت دانش جوها خیلی بدتر است روحانیون که یک پول مراسم ختم دارن ما که هی چی نداریم مگه وضع کارگر خوب است مگه وضع نعلم خوب است ا
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اگه تحصیل علم و دانش و فرهنگ کار نیست پس خرید و فروش مواد مخدر کار است؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چه جالب پس من که تا دکتری خوندم داشتم کار میکردم و حقوق نمی گرفتم؟؟؟
تازه یه مدت شهریه هم می دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
خدا شاهده من که دارم به هر بدبختی هست روزگار سپری میکنم ولی دلم برای فرزندانم که هیچ امیدی به اینده ندارن میسوزه که چه سرنوشتی در انتظار دختران مظلومم هست
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
سلام، طلاب عزیز حالا بروند مثل بقیه مردم و حضرت علی ع کارکنند تا مایحتاج شان تامین شود
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب هم فرزندان مردم این سرزمین هستند . و نباید قربانی دغلکاری آدمهای فاسد بشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چیزی که پر واضح است اینه که تمام این التهابات بازار ارز و بورس توسط دولت داره مدیریت میشه و تنها راه کسب کسری بودجه است ، شک نکنید اگه دولت بخاد یه روزه میتونه دلار رو به ۷۰۰۰ تومان برسونه ولی چکار کنه که داره از این راه نون میخوره و به خیلیها نون میرسونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟..!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ای کلک بالا هم همین نظرو جور دیگه نوشتیا.ایندفعه که دیر شد.ایشالله سری بعدی تحریمها در دولت بعدی زودتر دلار بخر
ناشناس
| Thailand |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
در صورتی می تواند که پشتوانه خیلی زیادی داشته باشد که ندارد قیمت که پایین بیاید با توجه به گرانی همه اجناس همه هجوم می آورند برای خرید ارز.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دیگه دلاری نمونده دست دولت همش افتاده دست عاغا زاده ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
تحلیل شما بهترین تحلیل و مو لای درزش نمی رود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
چطوره نصف حقوق بازنشستگان را بردارند بدهند به طلبه ها؟ خوب برن کار کنن تا زندگیشون تامین بشه.
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب: شهریه میگیرن، سربازی نمیرن و احتمال اشتغال بالا
دانشجو: شهریه میده، سربازی باید بره و احتمال اشتغال ضعیف
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
با سلام . به جز طلاب خیلی های دیگه به سختی در حال تامین مایحتاج زندگی خود هستند
سوای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اونهایی که میگن طلبه در رفاهه بیان طلبه بشن واقعا بعضی وقتها یه طلبه نمیدونه باید چکار کنه که دهان بعضیا بسته بشه؟ طلبه داریم با هنر و استعداد خودش و یه شغل آزاد زندگی مرفهی داره همه میگن نگاه کن اینم آخوند به جا درس داره کار میکنه . طلبه هم داریم داره درس میخونه زندگیش هم به سختی اداره میشه همه میگن بره کار کنه یه طلبه هر جور زندگی کنه ایراد میگیرن
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
چند نکته را از مجموعه ی نوشته ها برداشت کردم.
اولا اگر واقعا طبق گفته ی بنده خدایی که نوشته طلبه تازه ورود به حوزه یک میلیون و صد!!!!!شهریه میگیرد که دروغ محض است و فقط یک شخص ی این گونه حرفها را می گوید خب راه بازه مطمئنا اگر حقیقت داشت این شخص الان مجتهد حوزه بود نه بیکار!!!!
دوما اشخاصی نوشتند که امام علی کار میکرد کاش این افراد کمی تاریخ می خواندند تا می فهمیدند که مولا زمانی چاه می کند که او را از تربیت مردم محروم کرده بودند و بعد از رسیدن به خلافت ایشان دیگر چاه نکند
سوما هیچ طلبه ای به خاطر نماز جماعت پول نمی گیرد.
چهارما چطور وقتی به یک اجنبی و فوتبالیست میلیارد ها تومان می دهند که 30بازی 90 دقیقه ای را شاید بازی کند برادران سکوت می کنند ولی به طلبه ای که بابت حضور در مسجد و مناطق محروم و .. حضور در مدارس و کلاسداری تالیف و تدریس نهایتا نهایتا 1میلیون می دهند صدای وا اسلامتان گوش فلک را کر می کند؟
و در آخر می دانم که این حرفها آب در هاونگ کوبیدن است چرا که میخ آهنین نرود در سنگ مشکل از جهل مرکبی است که عده ای دچارش شدند و اینقدر مغرورند که حاضر نیستند حق را ببیند و کورند.
صم بکم عمی فهم لایرجعون
ان شا الله در قیامت جوابی برای یتیمان طلبه های شهید و خود شهدای روحانی دارید که این گونه بی پروا دروغ میگویید هرچند خداوند نور خود را گسترش می دهد ولو کره الکافرون هر چند کافران بدشان بیاید.
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
معنی فرهنگ سازی را فهمیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
به خدابرخی میشناسم که از همه این مردم بیشتر زمین دارند بیشتر پول دارند حاضرم اسمهایشان را برایتان بگویم .................... بچه هایشان همه درکشور اورپایی زندگی میکنند ..تمام خانوادههایشان از رفاه صدردصد خانهای لاکچری وووبرخوردار هستند ...................................بروکار میکن مگو چیست کار .............................
محمد
|
Romania
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب عزیز تشریف ببرند سر کار و در اوقات فراغت مردم را راهنمایی کنند همه جای دنیا هم اینطوری است .
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ی نماینده گفته ۲۰هزار تن برنج و خراب کردن ی نفر تو کامنتها اعتراض نکرده ب چار تا اخوند گیر دادن تابناک جان اینجا رو مهد کودک نکن.نظراتی رو چاپ کن ک از ذهن چار تا ادم درس درمون بیاد بیرون شاید رو عقل این ملت مطرب ی تاثیری داشته باشه ک شاید ی نمیچه تکونی عزیزان بزرگوار برا جلوگیری از این فجایع ب خودشون دادن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
لطفا طلاب هم مثل بقیه ملت برای روزیشون کارکنند. حرف زدن که نشد کار حضرت علی خودش همه کار میکرد.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: ۲۰ هزار تن برنج هندی آنقدر در انبار‌ها نگه داشته شد و توزیع نکردند که فاسد شد و نهایتا صورت جلسه کردند، رنگ زدند و به دامداری‌ها دادند؛ آب هم از آب تکان نخورد. گوشت گوسفندی یک شبه ۴۰ هزار تومان گران شد و مشخص نیست صد‌ها میلیارد تومان از افزاش قیمت گوشت کجا رفت. دولت عزمی برای مبارزه با فساد ندارد و مشخص نیست سود واردات کالا‌ها با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان و عرضه آن‌ها به ارزش ۱۰ هزار تومان به جیب چه کسانی می‌رود. / افکارنیوز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
دوست بنده طلاب است زمانی با فولکس واگن میامد الان با بنز میاید......
ناشناس
|
Thailand
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
آقای باهنر از این که تحریمهای آمریکا را ظالمانه می دانیم و به بوق و کرنا می کنیم ولی به هموطن خودمان ظلم می کنیم به ککمان هم نمی گزد.
سوسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ما برای درس خوندن پول دادیم اینها برای درس خوندن پول میگیرند
قائم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
من در محله ای زندگی میکنم و با بقال و قصاب و میوه فروش محل دعوا داشتم و بسمت هم سنگ پرتاب میکردیم .ریش سفیدان پا در میانی کردند و قرار شد از این به بعد به طرف هم سنگ پرتاب نکنیم.من به این توافق کاملا پایبند بودم و از ان پس به سمتشان کلوخ پرتاب میکنم.با وجودی که من به توافق پایبند بوده ام اما انها همچنان با من دشمن هستند و بمن جنس نمیفروشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ناراحت نباشید طلاب برای درس خواندن حقوق می گیرند ولی فرزندان ما برای درس خواندن باید پول بدهند. طلاب از خدمت سربازی معاف هستند ولی فرزندان ما باید بروند سربازی .طلاب در استخدام در مراکز حساس و تصمیم ساز در صف اول انتخاب هستند مثل مجلس و خیلی جاهای دیگر و فرزندان ما را داخل صف هم راه نمی دهند. طلاب در هر اداره ای که بروند کارشان سریع و بدون وقت انجام می شود ولی کار ما باید هفته ها و گاه سال انجام نشود.
این فرق ها باعث فاصله این دو قشر طلاب و مردم شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
کا رطلاب فرهنگی است مثل کار یک معلم یا مشاور . امروز برای یک ساعت مشاوره تا 200 هزار تومان می گیرند و بسیاری از انها هم هیچ کمکی به حل مشکل نمی کنند. هر وقت نیاز بوده طلاب و روحانیون در صحنه کمک بوده اند به نسبت جمعیت روحانیون در جنگ بیشترین شهدا را در مقاسه با دیگر اقشار عادی مردم داشته اند. در این حادثه سیل هم مردم مناطق سیل زده شاهد حضور موثر انها بوده اند. اینجا هم یک کشور اسلامی است و میلیونها نفر از مردم برای امور مذهبی شان به روحانیون و طلاب مراجعه می کنند البته اگر جماعتی که همه اش به رسانه های ان طرفی گوش می دهند حقی برای دین در این کشور قائل باشند. ایران همیشه یک کشور دینی بوده است اگر سند می خواهید به کتیبه داریوش در تخت جمشید مراجعه کنید که می گوید پادشاهی مرا اهوراز مزدا عطا کرده است.
دیگه صرف نمیکنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
تو یه اداره روحانی به خاطر هر رکعت نماز جماعت که داره برگزار میکنه (قربت الی الله) حدود 20 هزار تومان میگرفت یعنی هر نماز جهار رکعتی 80 هزار خدا بده برکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
جناب ذوالنور واقعیت با آن چیزی که شما میگوئید بسیار متفاوت است لااقل در شهرهای کوچک ودر شهر ما غالب روحانیون از ماشین ال 90 که ماشینی گران قیمت که از طبقه متوسط به بالا دارند سوار میشوند بیشتر روحانیون منطقه ما علاوه بر اینکه در شهر محل سکونت منزل مسکونی دارند در مشهد هم خانه دارند ،مگر نه این است که اینها لباس پیغمبر را برتن دارند چرا برخی مثل پیغمبر زندگی نمی کنند،حرمت روحانیت بجای خود ولی به قرآن آنچه شما می گوئید با آنچه در جامعه خصوصا شهرهای کوچ فرق دارد ،به خدا دلمان برای ایران وانقلاب واسلام وشهدای مان میسوزد چون هدف ها عوض شده هدف های برخی امروز ثروت اندوزی شده ،شما که درقم هستید از بالا کاری کنید ،در بین مردم باشید وببینید که مردم چه باید روحانیت معظم مانند متوسطه جامعه به پایین زندگی کنند نه از متوسط به بالا -برای سلامتی مقام معظم رهبری که یک روحانی پیغمبرگونه هستند صلوات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب هم مثل بقیه مردم زحمت بکشند برن کار کنن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
به نظرم برادران طلاب میتوانند در عرصه های اقتصادی مثل کار و تولید وحتی کشاورزی وارد شوند وبا عرق جبین روزی خود را هرچه بیشتر حلال کنند .درآمد بیشتر طبق سیره اهل بیت نیازمند تلاش بیشتر است .اینگونه هم با درد جامعه بیشتر آشنا میشوند هم الگوی مناسبی برای جوانان خواهند شد .درنهایت اگر مثل جناب روحانی روزی اتفاقی رییس جمهور شدند .مشکلات کنونی را برای کشور رقم نزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب يك كم مثل ساير مردم كار كنند . مگر طلاب با مردم عادی فرق دارند كه مشخصاً نام ميبريم كه طلاب در سختي هستند . مردم دارند حال ميكنند ووضعشون خوبه اما طلاب دچار مشكل هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حضرت علی علیه السلام علم الهی داشت نیاز به کسب علم نداشت اما چگونه می توان بین تحصیل و کار جمع کرد آن هم اگر قرار است یک متخصص دینی باشی؟ در عین حال، طلاب فراوانی را می بینیم که به کارهای دستی روی آورده اند.
حسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
جناب مصری پول افزایش قیمت گوشت معلومه کجا رفت تو جیب دولت و دلالان خون خوار چرا شک داری و همچنین در جیب تعدادی از نمایندگان پول افزایش خودروها را چرا نمی گویی آنهم خبر دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
نگوییم : طلاب به سختی در حال تأمین نیاز‌های خود هستند

بگوییم : عده بسیار کمی از طلاب به سختی در حال تأمین نیاز‌های خود هستند
Allianz
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
سلام
95 درصد جامعه روزگار سختی می گذرانند طلاب هم جزو انها باشند چه ایرادی داره؟!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
فرق طلاب با بقیه مردم اینه که همه کارهای دیگران را بر گردن طلاب می اندازند. این در حالی است که طلاب دستشان به جایی وصل نیست .و با ید با حد اقل امکانات درس بخوانند و به مردم خدمت کنند . و متاسفانه زحمات آنها دیده نمی شود .آیا حل مشکلات شرعی مردم و اداره مساجد و رسیدگی به امور دینی مردم کار نیست؟ آیا آموزش احکام شرعی به مردم کار نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
کارگر یا نونوا یا پزشک یا مهندس اگر یه هفته کار نکنن اثرش تو جامعه دیده میشه
ولی اگه طلاب 7 سال هم کار نکنن هیچ اتفاقی نمی افته
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
امروز طلاب هم خانه دارن هم پول می گیرن واقعا دانشجوی این کشور هم اینطور درس می خونه
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
والا ما مردم معمولی میریم کلی برای تحصیل هزینه می کنیم اونوقت هم بعد آیا کار گیر بیاد یا نیادید با خداست و خدا می داند که متاهل بشویم ولی این قشر برای درس خواندن پول هم دریافت می کنن و سریع متاهل می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب حالا چقدر حقوق میگیرن که کفاف نمیده؟ آقای ذوالنور چون خودش حقوق نمایندگی میگیره احتمالا به 5 6 تومن حقوق واسه طلاب میگه کم! آقای ذوالنور یادشون رفته که طلاب سربازی معافن و این خودش یعنی 2 سال جلوتر از بقیه! در ضمن مگه ما چقدر نیاز به طلبه داریم تو این مملکت؟؟ همون اشتباهی که راجع به تولید مهندس کردین راجع بع طلبگب هم دارین میکنین!!! با این سرعتی که خلق طلبه میکنین بعید چند سال دیگه طلبه ها جای مهندسا هم بشینن!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
خوبه که حوزه های علمیه بیلان کاری خودشون رو ارائه بدند تا معلوم بشه با پول هایی که دریافت می کنند چه کاری برای مملکت انجام می دهند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
به جای فکر کردن به شعب ابیطالب ، تلاش کنیم تا ننگ فساد پاک شود

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، در جلسات خود، مسائل کلان را مطرح و مورد بررسی قرار می‌دهد و به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده مسائل به دستگاه مربوطه ارجاع می‌شود تا مورد رسیدگی نهایی قرار گیرند. تلاش این ستاد این است که با ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مختلف کمک کند تا لکه ننگ فساد از دامان جمهوری اسلامی ایران پاک شود و همه باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب پول می گیرند که درس نخوانند دانشجویان پول میدهند که درس بخوانند عجب مملکتی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
در مقیاس جهانی الان کشور در شعب ابیطالب هست . منتها اون زمان در شعب ابیطالب خرما و هسته اش برای ربودن و اختلاس نبود ولی در حال حاضر پول ملت در بانکها مهیا و فراهم برای ربودن توسط اختلاسگران و فرار به کانادا
رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
معلم ها و فرهنگیان که اسم فرهنگ روی صنفشون هست، حقوق نمی گیرند؟ اساتید دانشگاه حقوق نمی گیرند؟
روحانیت صنفیه که ممکنه شغل های مختلف داشته باشه. شغل که فقط بیل زدن نیست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
بهتر نیست یک سال معلم و فرهنگیان و استادان دست از کار بکشند ببینید چی میشه؟

ده سل هم طلاب دست از کار بکشند. بعد تفاوتش می بینی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب هم مانند بقیه مردم هستند . مگر بقیه در ناز و نعمت هستند؟!!!!!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلاب هم مانند بقیه مردم هستند . مگر بقیه در ناز و نعمت هستند؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
فساد چیز بدی است جدای از اینکه تبعات بد اقتصادی دارد مهمترین سرمایه ملی را که اعتماد مردم به دولت و نهادهای انقلابی است را از بین می برد و تنها یک دارو دارد و آن هم شفافیت کامل از بالا تا پایین است بگونه ای که کسی نتواند براحتی دروغ بگوید و انکار کند. اوضاع کنونی بقدری آشفته است که هیچ کس حتی در رده های بالای مملکتی نمی داند چه کسی دروغ می گوید و چه کسی راست (مثلاً آیا آقای خاوری را فراری داده اند یا فرار کرده است؟ آیا آقای مشایی و بقایی خادم بوده است یا از بیت المال دزدی کرده است؟)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
من 10 سال پیش خمس مالم را داده ام و 10 میلیون سرمایه خمس دررفته پس انداز کرده ام پس از ده سال سرمایه ام 25 میلیون شده است. بالطبع باید خمس 15 میلیون سود سرمایه ام را بدهم اما 10 میلیون 10 سال پیش برابر 200 میلیون الان است کسانی که دم از منطقی بودن اسلام و بروز بودن آن می زند این موضوع منطقی را حل کنند. که چگونه درحالی که ارزش سرمایه ام کاهش یافته است خمس آنرا باید مجدداً بدهم.
دوم اینکه من برای فرار از خمس بهترین کالای لوکس خارجی و بهترین ماشین و خانه می خرم که اتفاقاً در شان من هم است تا کمتر خمس دهم یا خمس به من تعلق نگیرد ولی فرد دیگر بخاطر رعایت حال برادر دینی خود زندگی ساده برمی گزیند و برای کمک به تولید کشور پول خود را در بورس سرمایه گذاری می کند آقایانی که ادعا می کنند که اسلام بر خلاف اسراف و حامی تولید است جواب بدهند که چگونه خمس به فرد اسراف کار و ضد تولید تعلق نمی گید اما به فرد متقی و حامی تولید تعلق می گیرد. و اگر طلبه ها دنبال بهتر کردن معیشت خود هستند این مسائل را حل کنند مطمئن باشند مشکلات خودشان هم حل خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلبه ای تو ی همدان ترور شد عکس های ترورشد رو مرور کنید کفش پاره به پاش بود زندگی ساده ای هم داشت واقعیت چیز دیگریست این ترور نتیجه جنگ سایبری و رسانهای بود و این دو نفر یکی شهید دیگری نفله شد و چند خانواده متضر حد اقل توی این شرایط بخودی تهمت افترا نزنیم که خیلی اثر داره ممکنه زندگی کسی رو بگیره ویکی یتیم بشه فقط بخاطر شیتنت یک آدم که اجیر شده تا نفرت پراکنی کنه من حتی اکانتی رو دیدم که ظاهر طرف به حرفهاش نمی خورد
ولی اصولگرای دوآتیشه بود که فقط اطلاح طلبا رو نشونه گرفته بود هیچی دیگه تو پیاماش نبود
مراقب باشید دشمنی زیادی با ما میشه هم داخلی نادان هم خارجی طمعکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
اگر مشگل فساد در کشور ریشه کن شود بسیاری از مشکلات هم بدنبال آن حل میشود.از کجا باید شروع کرذ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
طلبه های عزیز!!! برن زحمت بکشن و کار کنن مگر الگوی ما علی (ع) نیست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی