کد خبر: ۸۷۵۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲ 03 February 2019

تلاش پلیس مشهد برای ریشه یابی ماجرای اسکناس ها و چک پول های تقلبی که با شگردهای زیرکانه دو زن جوان در بازار توزیع می شد در حالی ادامه دارد که یکی از متهمان پرونده در اعترافات خود گفت: برای بازی «تخته نرد» به مبلغی پول نیاز داشتیم که در حساب بانکی باشد بنابراین چک پول تقلبی را کنار دستگاه خودپرداز به پیرمردی دادیم تا او از حساب بانکی خود همان مبلغ را به حساب بانکی متعلق به فرد دیگری واریز کند!

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، ماموران کلانتری الهیه مشهد در حالی که با چند پلیس افتخاری به طور نامحسوس مشغول گشت زنی و انجام وظیفه در حوزه استحفاظی بودند ناگهان متوجه سروصدای افرادی شدند که پای دستگاه عابر بانک در خیابان یوسفیه تجمع کرده بودند و نمی گذاشتند زن جوانی که آن جا بود به مکان دیگری برود!
گزارش خراسان حاکی است، در حالی که نیروهای گشت نامحسوس کلانتری برای بررسی موضوع به سوی افراد حاضر در محل می رفتند، صدای بی سیم در فضا پیچید.

یکی از ماموران پلیس 110، با رمزهای خاص پلیس اعلام کرد که چندتن از شهروندان زن جوانی را مشاهده کرده اند که پای دستگاه عابر بانک چک پول تقلبی 50 هزار تومانی ارائه کرده است. نیروهای انتظامی هنگامی این پیام را شنیدند که به محل تجمع اهالی و مغازه داران رسیده بودند. زمانی که نیروهای انتظامی قصد داشتند زن جوان را برای انجام تحقیقات به مقر انتظامی هدایت کنند، اظهارات متصدی یک آرایشگاه زنانه، اهمیت ویژه ای به این ماجرا داد. این آرایشگر با دیدن زن جوانی که پای دستگاه عابر بانک حضور داشت ، بلافاصله او را شناخت و به نیروهای گشت کلانتری الهیه گفت: این زن شب یلدای گذشته به آرایشگاهم آمد و در قبال خدمتی که برای او انجام دادم مبلغی به من پرداخت اما وقتی او از آرایشگاه خارج شد تازه با کمک مشتریان دیگر فهمیدم که زن مذکور سه اسکناس 10 هزار تومانی تقلبی به من داده است و من از آن روز درصدد شناسایی وی بودم که به طور اتفاقی دوباره در این مکان او را دیدم.

این گزارش حاکی است، از سوی دیگر بررسی های مقدماتی ماموران انتظامی که با صدور دستوری از سوی سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه مشهد) آغاز شده بود، نشان می داد: زن جوان یک قطعه چک پول تقلبی را در قبال واریز مبلغ مذکور به یک حساب بانکی به پیرمردی داده بود که مردم متوجه تقلبی بودن چک پول شده و ماجرا را به پلیس گزارش کرده بودند.

در همین حال و در بازرسی از یک کیف مشکی 20 قطعه چک پول تقلبی دیگر نیز کشف شد. این زن جوان که با دستورات ویژه قاضی سیدهادی شریعت یار (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) و برای انجام بازجویی های بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفته بود درباره این ماجرا گفت: شب یلدا به همراه یکی از دوستانم که سحر نام دارد برای کاشت مژه مصنوعی نزد آرایشگر شاکی آمدیم که باید مبلغ 65 هزار تومان می پرداختیم در این حال دوستم از داخل خودرو سه قطعه اسکناس 10 هزار تومانی به من داد که من هم آن ها را به آرایشگر دادم ولی نمی دانم او چگونه این پول های تقلبی را تهیه کرده بود. امروز هم قصد داشتیم «تخته نرد» بازی کنیم و باید مبلغی را به حساب بانکی می ریختیم. وقتی جلوی عابربانک رسیدیم دوستم چک پول را به من داد و من هم آن چک پول را به پیرمردی دادم که کنار دستگاه خودپرداز بود! سپس از او خواستم با گرفتن پول نقد مبلغ 50 هزار تومان به یک حساب بانکی واریز کند اما در همان هنگام مرد دیگری که آن جا بود متوجه شد که چک پول تقلبی است و این گونه شهروندان از فرار من جلوگیری کردند اما دوستم قبل از آن که این ماجرا لو برود از محل رفته بود!

شایان ذکر است، به دستور قاضی سیدهادی شریعت یار، با توجه به اهمیت موضوع ادامه رسیدگی به این پرونده و ریشه یابی ماجرای چک پول های تقلبی در حالی به پلیس آگاهی خراسان رضوی سپرده شد که متهم دستگیر شده درباره 20 قطعه چک پول کشف شده از داخل کیفش نیز ادعا کرد آن کیف متعلق به دوستم است و من از پول های داخل آن خبری نداشتم!

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قطعنامه ۵۹۸ صندوق توسعه ملی مسعود رجوی میدان حسن آباد شورایاری ها علیرضا دبیر آیت الله حقانی حذف یارانه ها