بازدید 38789
هزار و پانصد و پنجاهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند؛ استعفای وزیر دادگستری تکذیب شد/با درخواست تأسیس چهل حزب جدید موافقت شده/تاج: در صورت قهرمانی، کی‌روش بهترین گزینه برای ماندن است و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۷۳۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 27 January 2019

تابناک؛ محمدرضا خلیلی ـ تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

میمنت حسینی چاوشی، جمعیت‌شناس بازداشت شده، آزاد شد

استاد جمعیت‌شناسی که چند وقت پیش با اتهام نفوذ بازداشت شده بود، از زندان آزاد شد. محمود بهزادی، وکیل دادگستری در گفت وگو با ایرنا با اعلام این خبر گفت: من امروز صبح، یکشنبه ۷ دی، به دادسرا مراجعه کردم که دادیار زندان اعلام کرد، خانم چاوشی چند روز است آزاد شده‌اند. آذر ماه امسال فارس خبر داده بود که یک استاد جمعیت‌شناسی از سوی یکی از نهاد‌های امنیتی کشور بازداشت شده است. به گزارش این خبرگزاری، اتهام این استاد جمعیت‌شناس، نفوذ در حوزه کنترل جمعیت بوده است.

صادق خرازی: من کشاورز هستم

صادق خرازی در گفت‌وگویی با ایسنا گفت: وقتی دولت، دولت مقتدری نباشد، همه طغیان می‌کنند. چرا در زمان جنگ و زمان آقای هاشمی اقتدار داشتیم؟ زمان آقای خاتمی هم شرایط این طور نبود که الان هست؟ قبول کنید که نظارت لازم بر حوزه‌های مثل پتروشیمی، کشاورزی و امثال آن نیست. من کشاورز هستم؛ با وجود اینکه پدرم روحانی است، کشاورز زاده محسوب می‌شوم. کشور هلند ۱۲ درصد بزرگ‌تر از سه استان شمالی ماست. میزان بارش این سه استان هفت تا هشت درصد از استان بیشتر است. از لحاظ اقلیمی هم مثل هم هستند. هلندی‌ها با اقیانوس می‌جنگند که آب کشورشان را نگیرد؛ اما سال گذشته نزدیک ۵۰۰ میلیارد دلار صادرات داشتند، ولی در استان مازندران ما بحران اشتغال بی داد می‌کند. مسئولین خواب هستند. نمی‌بینند مردم از سیستان و بلوچستان به سمت شمال کشور مهاجرت می‌کنند. نابود کننده اقتصاد، کشاورزی است. اقتصادِ کشاورزی ما یعنی امنیت غذایی مردم. دولت فاقد نظارت بر این حوزه است. سیب زمینی را کیلویی ۵۰۰ تومان می‌فروختند، یک دفعه معاون وزیر، صادرات سیب زمینی را باز می‌کند. با این تصمیم ۲۸ کارخانه سیب‌زمینی که در کشور باز شده بود بسته می‌شد. الان سیب زمینی ۵،۰۰۰ تومان است. به کشاورز که چیزی نمی‌رسد. دلالان مردم را بیچاره کردند. تخم مرغ را یک هفتم قیمتی که در ایران است می‌توان خرید. گوشت را یک پنجم قیمت فعلی باید به مردم داد. چون فاقد مدیریت هستیم، متأسفانه دچار فقر بینش در زمینه اقتصادی شده‌ایم.

با درخواست تأسیس چهل حزب جدید موافقت شده

سیدسلمان سامانی با بیان اینکه خانه احزاب که در دولت گذشته تعطیل شده بود در دولت یازدهم به عنوان یک نهاد تأثیرگذار با ترکیب سه فراکسیون اصلاح طلب و اصولگرا و مستقل در راستای حمایت از توسعه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی راه اندازی شد، اظهار کرد: با همکاری و استقبال گروه‌ها و احزاب تاکنون دفاتر استانی خانه احزاب در چهارده استان کشور فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. وی تدوین شیوه نامه فعالیت جبهه‌های حزبی در دولت یازدهم را در راستای شفاف‌سازی و قاعده‌مند کردن فعالیت‌های سیاسی مهم دانست و بر توجه دولت به این امر تأکید کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید با درخواست تأسیس چهل حزب جدید موافقت شده است که از این تعداد ۲۵ حزب مجوز فعالیت دائم دریافت کرده‌اند و پانزده حزب جدید دیگر ضمن دریافت مجوز فعالیت موقت در حال طی مراحل قانونی و تشکیل دفاتر استانی به منظور دائمی کردن مجوز خود هستند. همچنین سالیانه شصت کنگره حزبی با حضور ناظران وزارت کشور برگزار می‌شود که تغییرات آن‌ها توسط وزارت کشور نظارت و ثبت و در روزنامه رسمی کشور هم منتشر می‌شود.

سه مسئول دیگر در این استان بازداشت شدند

رئیس کل دادگستری البرز از دستگیری دو مدیر شرکت خدماتی شهرک صنعتی و یک عضو شورای اسلامی شهر اشتهارد خبر داد. احمد فاضلیان در این باره اظهار کرد: این افراد به اتهام اولیه خیانت در امانت دستگیر شدند. وی گفت: موارد دیگر اتهامی نیز ممکن است وجود داشته باشد که در حال رسیدگی به پرونده هستیم. پیش از این، چند عضو شورا و شهردار سابق شهر اشتهارد هم با اتهام ارتشاء و اختلاس بازداشت شده بودند. در ماه‌های اخیر علاوه بر این موارد، افراد دیگری هم دستگیر شده‌اند که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به شهردار اسبق کرج، مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان البرز، یکی از مدیران شهری فردیس، معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، ۲۱ تن از کارکنان شهردار کرج و پنج تن از کارکنان شهرداری ماهدشت اشاره کرد.

تاج: در صورت قهرمانی، کی‌روش بهترین گزینه برای ماندن است

مهدی تاج پس از دیدار با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با ابراز رضایت از نتایج کسب شده توسط ملی پوشان فوتبال ایران اظهارداشت: خوشبختانه نتایج بازی‌های مقدماتی و نتایج دو بازی حذفی در جام ملت‌های آسیا بسیار راضی کننده بود. تیم ملی شرایط بسیار خوبی دارد و همانطور که مشاهده کردید تیم در سی دقیقه ساعت نخست همه بازی‌ها نتایج خوبی را رقم زده است و بچه‌ها با اقتدار مسابقات را پیگیری کردند. در صورت کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا، کی‌روش بهترین شانس برای ماندن است.

واکنش ناجا به شایعه ارتباط گرانی گوشت به ناجا

سردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا در بخش دیگری از صبحت‌های خود با انتقاد از التهاب‌ها و شایعات مطرح در مورد گوشت، خاطرنشان کرد: برخی از دشمنان و افراد ناآگاه به این شایعه دامن زدند که با قحطی گوشت مواجه هستیم. در حالی که چنین مسأله‌ای مطرح نبود، ضمن این که ما به این شایعات ورود کردیم چرا که استرس و نگرانی جامعه نیز برای ما هم مهم بود، اما گفتند که افزایش قیمت گوشت به ناجا ارتباط دارد، این چه حرفی است که زده است. اگر تولید دام کاهش یافته و یا موارد دیگر ارتباط آن با ناجا چیست؛ ضمن این که ناجا قاطعانه با قاچاق برخورد می‌کند.

خبر استعفای سیدعباس صالحی تکذیب شد

همایون امیرزاده، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبر استعفای سیدعباس صالحی را تکذیب کرد. همایون امیرزاده، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انتشار خبری مبنی بر استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سمت خود استعفا نداده و خبری را که در این باره منتشر شده است، تکذیب می‌کنم. برخی رسانه‌ها امروز خبری منتشر کرده بودند، مبنی بر اینکه سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سمت خود استعفا و نامه استعفایش را تقدیم رئیس جمهور کرده است.

جلسه استاندار خوزستان با مسئولان قوه قضاییه درباره اسماعیل بخشی

هفته گذشته و در پی انتشار مستند «طراحی سوخته» از برنامه ۲۰:۳۰ که مدعی ارتباط اسماعیل بخشی و سپیده قلیان با گروه‌های خارج از کشور می‌شد، خبر بازداشت این دو فعال کارگری در رسانه‌ها منتشر شد. حالا غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان درباره وضعیت این دو می‌گوید: این دو فرد در اختیار دستگاه قضایی هستند و اطلاعاتی درباره جزئیات وضعیت آن‌ها ندارم، اما امروز عصر جلسه‌ای با مسئولان مربوطه داریم و جزئیات را پیگیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت فعلی کارگران هفت‌تپه و پرداخت حقوق ماهانه‌شان نیز، توضیح می‌دهد: وضعیت کارگران و کارخانه به حالت عادی بازگشته و در حال حاضر حقوق‌ها طبق روال پرداخت می‌شود. استاندار خوزستان درباره اخباری مبنی بر اعتراض گروهی از کارگران هفت‌تپه نسبت به بازداشت بخشی می‌گوید: هیچ موردی در این باره نداشته‌ایم. بخشی، قلیان و چند تن دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی چند هفته اعتصاب و اعتراض به خصوصی‌سازی و عدم پرداخت حقوق ماهیانه خود، ۲۷ آبان سال جاری بازداشت و ۲۱ آذر آزاد شدند.

هزار نفر برای ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرکات ثبت نام کردند

رئیس کل گمرک از ثبت تقاضای ۱۰ هزار تن برای ترخیص حدود ۱۰ تا ۱۳ هزار خودروی متوقف در گمرک و مناطق آزاد خبر داد و گفت:۱۰ هزار نفر برای این خودرو‌ها ثبت نام کرده اند که در صدد هستیم، مشکل این افراد نیز حل شود. البته این اتومبیل‌ها در مناطق آزاد است و یا این خودرو‌ها ترخیص و یا مرجوع و یا متروکه خواهد شد. / خبرآنلاین

اعضای کارگزاران جایگاهی در دولت ندارند

علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: بعضی اعضای حزب اعتراض داشتند و می گفتند ما در دولت احمدی ‌نژاد فلان جایگاه را داشتیم، اما الان که دولت روحانی آمده حتی این جایگاه را هم از ما گرفته‌اند. آقای کرباسچی هم می گفت: ما قرار نیست برای کسی پست از دولت بگیریم. حزب کارگزاران به هیچ وجه هیچ توصیه‌ ای را برای کسی نکرده و هیچ جایگاهی هم در دولت نداشته است. اگر جهانگیری در جایگاه معاون اولی رئیس‌جمهور قرار دارد، به دلیل صلاحیت‌ های شخصی خودش بوده، نه موقعیت حزبی ‌اش. /مهر

چرا باید با مردم رو راست باشیم؟

مهران کرمی و احمد طالبی‌نژاد پس از صحبت‌های رئیس‌جمهور در جمع مدیران وزارت ارتباطات و فناوری از وضعیت رسانه‌ها در زمانه تحریم می‌گویند. مهران کرمی مدیریت روزنامه «همشهری» می‌گوید: مدیریت رسانه‌های رسمی کشور دچار اختلال شده است. در حال حاضر رسانه‌های غیر رسمی، مجازی و غیر کلاسیک توانسته‌اند جای رسانه‌های معتبر کلاسیک را بگیرند. باید به صحبت‌های رئیس جمهور توجه شود و مشکل ما هم همین چیز‌هایی است که ایشان می‌گویند. احمد طالبی‌نژاد، منتقد، نویسنده و مستندساز در رابطه با وضعیت رسانه‌ها در دوران تحریم می‌گوید: در شرایط بحرانی بهترین عملکرد این است که با مردم روراست باشند. رسانه‌ها باید به مردم بگویند که چه خبر است. آنان باید بگویند در آینده چه اتفاقی می‌افتد. / خبرآنلاین

درآمدزایی ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری کی‌روش برای فوتبال ایران

در صورتی که کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال ایران را به عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برساند درآمدزایی او طی ۸ سال حضور در ایران برای فدراسیون فوتبال به ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار خواهد رسید. مجموع درآمد‌های فدراسیون فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۴، ۹.۵ میلیون دلار بوده است. برای جام جهانی ۲۰۱۸ هم عددی که به فدراسیون فوتبال تعلق گرفته است یا می‌گیرد، ۸ میلیون دلار است و حالا هم قهرمانی در جام ملت‌ها می‌تواند ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای فدراسیون فوتبال ارزآوری داشته باشد. با این آمار و ارقام قطعا می‌توان گفت: میزان درآمد‌های کارلوس کی روش بی شک دستمزد او را پوشش داده است. دو حضور در جام جهانی و کسب نتایج آبرومندانه در برابر تیم‌های بزرگ جهان از جمله آرژانتین، اسپانیا و پرتغال از جمله افتخارات او در فوتبال ایران بوده است. هر چند قهرمانی در جام ملت‌ها می‌تواند درخواست‌ها برای ادامه حضور وی در تهران را افزایش دهد. / ورزش سه

روسیه هم خواستار خروج ایران از سوریه است!

به گزارش تایمز آو اسرائیل، یو آو گالانت، از اعضای حزب لیکود رژیم صهیونیستی و وزیر مهاجرت این رژیم به دنبال اظهارات نتانیاهو مبنی بر درخواست از آمریکا برای حفظ نیروهایش در التنف، گفت که رژیم صهیونیستی برنامه دارد نیرو‌های ایرانی در سوریه را از این کشور بیرون براند. وی درباره مواضع مشترک رژیم صهیونیستی و روسیه درباره مسائل سوریه مدعی شد: اسرائیل و روسیه دغدغه مشترکی برای بیرون راندن ایران از سوریه دارند. /ایرنا

انتساب اشتباه یک شعر معروف به فردوسی در کتاب‌های درسی

محسن احمدوندی، از دبیران زبان و ادبیات فارسی، در یادداشتی که اخیراً توسط خبرنامه گروه آموزش زبان و ادب فارسی فرهنگستان زبان منتشر شده، به انتساب اشتباه یک سروده معروف به فردوسی در کتاب ادبیات فارسی پایه نهم پرداخته است. در مقاله حاضر با استفاده از منابع متعددی ثابت می‌کند که سروده «چو ایران نباشد تن من مباد» از فردوسی نیست. یادداشت او به این شرح است: ورود مطالب جعلی و غیر مستند به کتاب‌های درسی در سال‌های اخیر به یکی از آسیب‌های جدی آموزش و پرورش بدل شده است. /تسنیم

هزار میلیارد تومان رانت ارزی ایجاد شد

راغفر با انتقاد از گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اخیراً مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی را منتشر کرده است که بر این اساس، دولت امسال ۲۱ میلیارد دلار برای ارز خواهد داشت که ۱۴ میلیارد دلار آن برای کالا‌های اساسی اختصاص داده می‌شود. اما منطق این گزارش در این استوار است که چون فساد وجود دارد و دولت توان نظارت کافی بر ارز‌های تخصیص یافته را ندارد، این منابع به مسیر‌های دیگر منحرف می‌شود، به طوری که از ۱۱ میلیارد دلار کالای ارز تخصیص یافته برای کالا‌های اساسی در ۹ ماهه اول بسیاری از کالا‌ها به کشور برنگشته یا کالا‌های دیگری وارد شده و یا اگر وارد شده مجددا به کشور‌های دیگر صادر شده است. همچنین کالا‌های وارد شده هم نه با ارز ۴۲۰۰ تومان بلکه با ارز بازار آزاد محاسبه شده است. در این سه دهه حاکمیت سیاست‌های نئولیبرالی همواره شاهد بودیم، برای جااندازی سیاست‌ها همواره آمارسازی می‌کنند، باز نیز این گونه است و این افزایش تنها ۶ درصدی جای بحث دارد. چه سهمی برای کالا‌های اساسی در نظر گرفتند؟ سهم دارو یا گوشت چگونه محاسبه می‌شود؟ فرض اساسی در این گزارش یک نقد خیلی جدی به وجود دولت است؛ هرچند در آن مستقیم ذکر نشده است اشاره شده، چون دولت نمی‌تواند فساد را کنترل کند و نظارت بر مسیر‌ها و کانال‌های ارز تخصیص یافته ندارد، بیاییم عملا مردم را تنبیه کنیم. وی با ابراز ناامیدی از عملکرد سه قوه گفت: کسانی که غارت و چپاول می‌کنند، حتما ما را «هو» خواهند کرد یا گوش خود را می‌گیرند تا نشنوند و این گروه در دولت هم نفوذ دارند؛ بنابراین هیچ انتظاری از دولت نداریم و بنده به صراحت اعلام می‌کنم انتظار داریم رهبری خود دخالت کند. /ایلنا

احتمال جدایی یکی از وزرا از دولت

امروز خبر‌هایی از برکناری یک وزیر در کابینه دولت روحانی منتشر شد؛ یک عضو هیأت رئیسه که خواست نامش فاش نشود، گفت: به احتمال زیاد آوایی وزیر دادگستری از کابینه دولت روحانی می‌رود. اسدالله عباسی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که زمزمه‌هایی درباره تغییر در یکی از وزارتخانه‌های دولت شنیده می‌شود، ولی تاکنون دولتی‌ها نام این وزارتخانه را اعلام نکردند. یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که نخواست نامش فاش شود، در همین زمینه در گفت وگو با اعتمادآنلاین با تأیید اظهارات عباسی، گفت: بنا بر صحبت‌های صورت گرفته، به احتمال ۹۰ درصد یکی از وزرای دولت از جمع کابینه جدا خواهد شد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین تأکید کرد: بر اساس صحبت‌های صورت گرفته، علیرضا آوایی، وزیر دادگستری از جمع دولتی‌ها جدا خواهد شد. این نماینده مجلس درباره دلیل این مسأله نیز گفت: موضوع به عملکرد وزیر دادگستری و نارضایتی شخص رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه باز می‌گردد. مراجع رسمی تا این لحظه این مسأله را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند، ولی شنیده‌ها از بهارستان حاکی از آن است که همزمان با معرفی نمکی به عنوان وزیر بهداشت، وزیر دیگری نیز به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد شد تا جمع تغییرات کابینه در سال جاری به ۶ عدد برسد.

واکنش وزیر احمدی‌نژاد به جشن تولد جهانگیری در کاخ سعدآباد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم به جشن تولد معاون اول رئیس‌جمهور در کاخ سعدآباد واکنش نشان داد. سیّد محمّد حسینی نوشت: جناب فرمانده اقتصادی دولت که با برجام، امید بستن به غربی‌ها و برنامه‌های غلط اقتصادی، مشکلات معیشتی مردم را مضاعف و اشک طبقات ضعیف و متوسط را درآورده‌اید، لطفاً با نمایش جشن تولد و ادا و اطوار‌های مرفهان بی‌درد، نمک به زخم مردم گرفتار نپاشید.

استعفای وزیر دادگستری تکذیب شد

وزرارت دادگستری خبر موافقت رئیس جمهور با استعفای وزیر دادگستری از سمت خود را تکذیب کرد. مسئول روابط عمومی وزارت دادگستری در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار شبکه خبر، استعفای وزیر دادگستری و موافقت رئیس جمهور با این استعفا را تکذیب کرد و گفت: وزیر دادگستری در دفتر محل کار خود حضور دارد و در حال انجام ملاقات‌های مردمی است.
گفتنی است، روز گذشته نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفته بود که رئیس جمهور با استعفای آوایی وزیر دادگستری از سمت خود موافقت کرده است. وی اللهیار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت و رئیس فعلی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس را گزینه اصلی پیشنهادی اعلام کرده بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۳۳
انتشار یافته: ۱۹۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
رییس کمیته امداد:

هیچگاه از ناحیه نیازمندان و حاشیه‌نشینان گزند و آسیبی به جمهوری اسلامی نرسیده است، تصریح کرد: این قشر همیشه حامی جمهوری اسلامی بوده و در طول سالیان گذشته به خوبی این امر را نشان دادند.

رئیس کمیته امداد نیازمندان را مایه آرامش، برکت و حفظ نظام دانست و تصریح کرد: مستضعفان ولی نعمت ما هستند و در هر شرایطی یار و یاور انقلاب بوده‌اند، بالعکس تهدید کسانی هستند که نان جمهوری اسلامی را می‌خورند و نمکدان می‌شکنند؛ دشمن در سال جاری می‌خواست نیازمندان را در تنگنا و تحت فشار اقتصادی قرار دهد تا کارد به استخوان آنها برسد، اما ما از این قشر تنها عنایت، تواضع و بزرگواری دیده‌ایم.


اما دوستان عزیز


نتیجه گیری اینکه باید تلاش کرد تا جاییکه می شود تعداد نیازمندان و گداها را در جامعه افزایش داد، یک تورم 500 تا 600 درصدی دیگر می تواند شما را به هدفتان نزدیکتر کند. مهم فقط حفظ قدرت است و بس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
این صحبت به این معناست که مستضعف مثل شماها نمیره تو صف دلار که دو زار نصیبش بشه و مملکت رو بیچاره کنه . این مثال برای پیامبر هم صادق بود که همیشه یاور و همراهش مستضعفین بودن نه دلار دوستان و زرپرستان و غرغروهای جامعه
سراب
| Germany |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
طرف سه هزار میلیارد تومن وام گرفته پس نمیده بهش نمیگن نفوذ کردی استاد دانشگاهو بجاش میگیرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
"آنچنان رونق اقتصادی ایجاد میکنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند و کاری می‌کنم که دولت به سمت مردم دست دراز کند نه اینکه مردم به سوی دولت دست دراز کند

حسن روحانی


نپرسید که کشورتون برای شما چکار میتواند انجام دهد، بپرسید که خودتان برای کشورتان چه کاری میتوانید انجام دهید

جان اف کندی
آنتی سانسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بی خیال جان اف کندی و هم مسلکان و هم وطنانش
ناشناس
| France |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
سخنان جان کندی را نوشتی . در امریکا دولت بی تفنگ بی معنی هست . دولت بی تفنگ فقط تدارکات لجستیکی هست . نه فرمانده نیست . دولت امریکا هیچ وقت قدرت رییس جمهور نه بالاتر از کنگره و سنا هست نه پایین تر . حق برابر دارند مقایسه درست نبود
آنتی سانسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
یک ماه و نیم قبل از عید نوروز عجب ناامیدی ای فضای جامعه و هموطنانم رو فرا گرفته
روحانی و جهانگیری بازم میخوان همه چیز رو بندازن گردن احمدی نژادیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
آنتی سانسور
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
هممون منتظریم تا این دوسال باقیمونده به هر نحوی بگذره و از این دولت نجات پیدا کنیم و شاید اوضاع بهتر شه
اما طلاقهایی که در دوران فقر مردم در دوره روحانی گرفته شد و خانواده هایی که بخاطر فقر فرو پاشید و فرزندان طلاقی که آینده شون در هاله ای از ابهامه و ووووووووو این اثرات تا ابد باقی خواهند ماند تا ابد
سپهر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
احمدی نژاد تو رو خدا برگرد ای بزرگمرد ایرانزمین همانزمانی که رهبر معظم انقلاب حکم تنفیذ ریاست جمهوری را به رحانی اعطا کردند پی بردم که روزی خواهد رسید که با فانوس و چراغ بدنبالت بگردیم و خجالت زده باشیم از اینکه چرا قدر تو را ندانستیم و نمک خوردیم و نمکدان شکستیم ای بزرگمرد جمهوری اسلامی ایران و ای امید ناامیدان و ای تدبیر اندیش
سپهر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
آنقدر احمدی نژاد در مقابل تحریمهای دندان شکنی که روحانی در سال۸۱ و ۸۲ مسببش بود خوب ایستادگی کرد که هم اصلاحاتیا آچ مث شدن و هم یکسری جوجه اصلاح‌طلب اومدن پایین کامنت گذاشتن که اصلا در زمان احمدی نژاد ما تحریم نبودیم!!!خخخخخخهههههههههخخخخخخخخخخخخخخخخخهههههههخخخخخخهخخخخخخخهخخخخخخخخخخهههههههخخخخخخهخخخخخخههخخههخخخهخههخخخهههخههههههخهههههههههخهخخههخههههخخخ
ناشناس
| France |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
یعنی تو نمیخواهی احترام‌به دمکراسی بذاری حالا چرا احمدی نژاد . پس چرخش قدرت چی معنی دارد . یعنی دحمدی نژاد دوباره بیاید جلوی دوربین بگوید عزیزان من . خدایا خسته کننده هست از این همه نصیحت . باید در کشور اصلاحات سیاسی و اقتصادی بشود ول کن جان هر کی دوست داری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
حل مشکلاتی که گفتی . اول شفایفت در ثروت و رای هست شفافیت در نظر هست شفافیت در عقیده هست پنهان کاری بلای سیاست شده . .‌علم اقتصاد با آمار و ارقام و اعداد سرو کار دارد نه با تز و ایده پردازی
ناشناس
| France |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
آیا گفتی که روحانی باعث طلاق مردم شده قزلا چی طلاقی اتفاق نیفتاد . بعد از انقلاب فقط در شهر ما چند نفر فقط بخاطر اختلاف سیاسی و مواد مخدر سرشان بالای دار رفت و فرزندان یتیم شدند سیاسیون طرفدار احمدی نژاد و رییسی و قالبیاف . خسته کردین مردم را . هگان سرمایه داری غرب از همه بهتر بود
صفا
| Austria |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تابناک با این گرانی بیشترین استفاده را دولت و بانک ها میبرند چون دلار را دولت الان به جای 4 تومن 11 تومن میفروشه و بانک ها که پول مردم دستشان بود رفتن دلار و طلا و زمین و مسکن خریدند و یه شب سرمایه اکثریت مردم کمتر از نصف شد و آخه این چه کار که مسئولین کاری میکنند هر چند سال یه تحریم بیاد و نصف اموال مردم از بین برود
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
مشکل اصلی ما که میتواند به کشور و نظام اسیب بزند تبعیض و رانت و فساد اقتصادی است . والا همه قشر مستعضف و متوسط دشمن بیرونی را میشناسند و در مقابل جنگ اقتصادی که راه انداخته مانند جنگ عراق مقاوم میاستند اما وقتی مردم میبینند که اعلام میشود که بعلت جنگ افتصادی و حمایت از تولید داخلی خیلی از ولردات قطع و ارزاق گران میشود ولی درمقابل ماشین های میلیاردی با ارز ارزان وارد میشود و محصولاتی که نیاز انان هست از گوشت گرفته تا بهداشتی بعلت سود تولید بیشتر از داخل قطع و صادر میشود و وقتی میبینند که خودروسازها بعلت پوشش نامدیریتی خود محصولات را گران میکنند که از جیب مردم کسری شان تامین شود یا خود دولت اشرافی کرایی را تبلیغ میکند ویکباره بک تورم چهار درصدی رو دست مردم میگذارد باعث فاصله طبقاتی بیشتر میشود چه انتظاری از انها است . شعار حمایت از تولید داخلی فقط برای مردم است و تولید داخلی نباید در خدمت مردم باشد . گرانی فقط برای قشر ضعیف است و باعث بیشتر پولدار شدن قشر مرفه . قشر مرفه با این تورم یکباره سرمایه اش چهار برابر شده در جاییکه سرمایه قشر ضعیف و متوسط یک چهارم شده است ‌
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خرازی اگر کشاورزی پس چرا این همه زمان کشور را سر کار گزاشتی و گفتی دپلماتی؟
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
احمدی نژاد یک عده را مامور کرده در حمایت از او هر روز چیزی بنویسند آقایان بدانند احمدی نژاد بتاریخ پیوسته او امتحان بسیار بدی داده و مشکلات فراوانی برای کشور ایجاد کرده مواضع سیاسی دارد که شاید زمانی بر ملا شود بهتر است از او حمایت نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
واقعا آدم متاسف میشه از مردمی که هنوز دعوا سر تفاوت روحانی و احمدی نژاد دارن
محمد ر ا
|
Singapore
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جناب خرازی ثروت برخی هم حدودهمان زمان آقای رفسنجانیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اقتصاد برجامی ، گوشت را به ۱۰۰ هزار تومان رساند...
حالا اقایون برای فرافکنی ، میگن برید خداروشکر کنید بدتر نشد!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دوشنبه ۸ بهمن
شاخص کل بورس دقایقی پیش به کانال ۱۵۹۰۰۰ واحدسقوط کردتوضیح اینکه این شاخص درمهرماه درحدود ۲۰۰ هزارواحدبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اقتصاد برجامی ، گوشت را به ۱۰۰ هزار تومان رساند...
حالا اقایون برای فرافکنی ، میگن برید خداروشکر کنید بدتر نشد!!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگر اینجوری باشه پس فرمول اقتصاد مقاومتی هم بی فایده هست . دلیلم این هست که وقتی شرکت ها و قولهای اقتصادی بزرگ تولید انبوه دارند و تولید ارزان دارند چگونه میشود با انها مقابله کرد یا برعکس وقتی در داخل کشور تولید باشد ولی کیفیت نداشته باشد و قیمت کالای تولید ی برای صادرات گران تمام شود هم بی فایده هست . پس باید در تولید شرکت های بزرگ دنیا سهم خریداری شود مثل تز پنجاه سال پیش باشد
ناشناس
| France |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
آره عزیزم بروید خدا را شکر کنید و دعا کنید که هنوز بنزین و نان ارزان هست . از من دلخور نشور منطورم شما نیستید کلا در ایران یک سیاستی شکل گرفته که وقتی مردم میگویند این مشکلات هست میگویند مشکلی نداریم . وقتی مردم میگویند مشکل ما موی سر و جوراب نیست میگویند در این مورد مشکل داریم . درد بی درمان گرفتار شدیم داداش درد بی درمان میدونی چی هست
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اقتصاد موشکی گوشت را گران کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
باز هم همان بهانه های همیشگی اصلاح طلبان :
نگذاشتند ، نمی گذارند..
اجازه مذاکره با کدخداتون هم داده شد که دیگر بهانه نیاورید..
اما نتیجه اش شد « تقریبا هیچ»».
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اصولگرایان با آن همه اختیارات باید پاسخگوی اوضاع فعلی باشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خسته نشدید اینقدر گفتید اصلاح طلبو اصول گرا. همشون مثل همن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
گوایدو ، دامادِ کاراکاس بوده و پیروز انتخابات..خخخ
پاسخ ها
محمد جاویدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
احسنت
مهدی
|
Germany
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
تغییراتی ظاهرا در راه است و خوب است ولی قطره چکانی و ناکافی به نظر می آید.
فضا باید کاملا باز شود و از بازداشت کردن فله ای خودداری شود حقوق شهروندی کاملا رعایت شود و آزادی احزاب بشکل کامل انجام بگیرد ..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
نظرتون رو خوندم مطمئن شدم ايران نيستيد و نمي دانيد چه خبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اقا یکی جواب من را بدهد که چه جوری است دولت قیمت نان و بنزین را ثابت نگه داشته ولی در اکثر چیزهای دیگر رها کرده؟
چه واسطه و دلالانی هستند که نفوذ دارند و نمی گذارند بازار ارامش داشته باشد و دولت هم کاری نمی کند و همراهی می کند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگر بنزین را رها کنند یعنی همه چیز رها شده قیمت ها دیگر قابل کنترل نخواهد بود از اول انقلاب روی دو موصوع نان و بنزین کنترل داشتند و همیشه ارزان نگه داشته شده امروز در اخبار آمده که نان دارد مثل بنزین در چهار گوشه مرزهای کشور در حال قاچاق شدن هست هر چه زودتر باید به قیمت جهانی برگردیم حتی حقوق و مزایا و کلاها به نرخ جهانی برگردد در غیر این فاجعه هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جهت اطلاع پرچم فرانسه
در امریکا هم نرخ بنزین ازاد است یعنی دولت دخالت نمی کند و با بالا و پایین شدن نفت ان هم بالا و یا پایین می رود ولی اثرش در کل اقتصادشون به اندازه سهمش است و نه بیشتر ولی در اینجا وقتی ارزی بالا میرود هر چیزی که ربطی به ارز ندارد بالا می رود ان هم بهذدلیل اینکه اقتصاد از پایه خراب است و روال درستی ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
یک چیزی را هم یادم رفت بگویم
در کشورهای دیگر هم نرخ ارزی ان ها در مدت چند سال تا دوبرابر هم بالا می رود و دوباره پایین می اید ولی قیمت اجناس ان ها زیاد فرقی نمی کند نسبت به ان دوبرابر شدن
ناشناس
| France |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
درست هست منطورم در ایران بوده نه امریکا یا اروپا . اگر قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها امروز در اروپا بالا برود در ایران هم با همان قیمت جهانی بالا میرود ولی در افزایش یا کاهش نفت در داخل ایران تاثیر ندارد لیلش این هست که اصلا کشور با فرم علم اقتصاد اداره نمیشود بلکه با نطریه پردازی اداره میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بزرگترین مشکل کشور ما فارغ از بی کفایتی مسئولین آن که بزرگترین مشکل کشور هستند، جمعیت بیش از حد زیاد آن هست به طوری که الان جمعیت کشور از صد میلیون نفر رد کرده اما مرکز آمار بنابر مصلحت آمار واقعی را سالهاست که روی 70 میلیون ثابت نگه داشته. تامین نیازهای این جمعیت انبوه به دلیل بازار انحصاری ایران، منزوی بودن کشور در جهان و بیمار بودن اکثر مردم کار بسیار مشکلی هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چقدر شما باهوش هستی
از کجا سواد یاد گرفتی ما هم
برویم انجا یاد بگیریم؟
!
ناشناس
| France |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مشکل از پدیرش افراد سفارشی از زمانی شروع شد که حتی پذیرش در دانشگاها هم با تحقیقات محلی شروع شد حالا نتیجه این شد که تمام ادارات فارغ التحصیلانی هست که از فیلتر تایید صلاحیت رد شدند .‌پرسش این هست که چه شده که دیگر آن افراد دلسوز نیستند . اولی مقام و قدرت و دوم ثروت . پس داشتن اخلاق نسبی هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چرا تندروها مثل تاج زاده و زیبا کلام درباره کارنامه اقتصادی دولتشان ساکت اند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کارشناس مسایل اقتصادی نیستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مگر خبر نداری جناب زیبا کلام از کد خدا رفتند به سمت مدیریت داخلی ان ساختن دهکده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
زیبا کلا زا بیست دقیقه ای تصویب برجام گلایه کرد البته تابناک این چیزها را نمیگوید یادشون رفته عکس با دلار هزار تومنی می گرفتن
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خرابی اقتصاد را باید اصولگرایان پاسخگو باشند اقتصاد کشور دست آنها است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
عجب جشن تولد لاکچری فقط یک کیک کوچک انهم از طرف همکاران قدیم جهانگیری در یک مجله آنهم خارج از ساعت اداری واقعا که این احمد نژادی هایی که یه تعدادشون تو زندون بجرم فساد مالی هستن یه سری مشغول محاکمه شدن بخاطر سو استفاده مالی یک سری هم مثل بابک زنجانی را تولید کردن و ان احمدنژادی که 200 نفر را همراه خودش به نیویورک می برد خجالت نمی کشند در رابطه با کسی که با حکم رهبری مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی است مزخرف سر هم می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کار دیگر گروه احمدی نژاد سرکشی به سایت ها هست که در آن درج نظر میکنند برای اینکه تفاوت دولت احمدی نژاد با روحانی را متفاوت تعریف کنند ود چیز را خیلی زوم کردند یکی برجام دوم پزشکان . در صورتی هر دو مربوط به سیاست اشتباه ایشان بود یا زیر میزی پزشکان بخیر . در دیگر مقولات اصلا جولانی ندارند مثلا از انها بپرسی نظرت در مورد حقوق شهروندی پیست میگویند سسلول بازی هست عربی هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
احمدی نژادیها چه صیغه ایه . کامنتهای این تولد جونت تمام مال مردمه ،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
احمدی نژاد با احرفهای شما تخریب نمی شود او آزاد مردیست که در دل مردم آرمانگرا و درد کشیده جای دارد . . "ملت آنچنان رونق اقتصادی ..." همین بود وعده ی رونق اقتصادی ؟ احمدی نزاد کیک زرد را رونمایی می کرد
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
برای بعضی ها تهمت مشروع است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جهانگیری ازمدیران شایسته دوره جنگ تحمیلی بود متاسفانه پرداختیهای کلان وناعادلانه بین کارمندان وبازنشستگان باوزرا وقامات آنچنان فاصله طبقاتی ایجاد کرده که حتی جهانگیری هم ازوضعیت فلاکت بار80درصد ملت بی اطلاع است وبیخیال ملت جشن تولد درکاخ میگیرد متاسفیم برای جهانگیری که اندک حرمت باقیمانده ازدوران جنگ تحمیلی را باشریک شدن در ویرانگری اقتصادی کشور وبه ذلت وخفت کشاندن بازنشستگان وکارمندان وکارگران در دولت روحانی شریک شد
پاسخ ها
ناشناس
| Czech Republic |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شما اول تحقیق کن بعد به حرفهای کسانی که بدترین بلاها را سر این مردم اوردند باور کن
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اصلاح کنید بنویسید احتمال جدایی یکی دیگر از وزرای کابینه از دولت اگر خبر ندارید تا الان چند وزیر دیگر از دولت جدا شدند یا با استیضاح رفتند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دولت روحانی ومعاون اولش جهانگیری با اجرای سیاستهای اقتصادی ویرانگر وپرداختیهای ظالمانه و ناعادلانه وتورم بی سابقه صددرصدی احمدی نژادراروسفید کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Czech Republic |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگر در زمان احمدنژاد بنزین از 400 به هزار رسید نون از 500 به هزار و دلار از هزار به 3500 و .... هنوز تحریم عملیاتی نشده بود و ششصد میلیارد نفت فروخته بود و حاضر هم نبود و نیست بگه پولها را کجا خرج کرده و خزانه را خالی و با تحریم تحویل روحانی داد اول تحقیق کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
تحریم عملیاتی مشده بود؟؟؟!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخححخخخحخحخخخحخخخخخخخخخخخخخخحخخخخخخخخخخخخخخحخحخخخخخخخحخخخخخخحخحححخخخخخخخخخخححخخخخخخخخخحخخخخخخخخخخخخخخخحخححخخحخحححخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخحخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دولت روحانی هم تا الان ۴۰۰ میلیارد دلار پول نفت عاید داشته
حرف های قشنگ ولی پوچ جواب نمی دهد
خطاب به ناشناس۲۱:۳۸
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اول نشناسی که از وی پی ن اومد دروغ نگو چهل پنج دلار یاارنه داد پنج میلیون مسکن ساخت 12 هزار کیلومتر اتوبان زد شماها تو صد کیلیومتر گیر کردی اگر میدونستی چقد در مصرف سوخت و الودگی کم میکنه به گفت خود دولت 500 هزار میلیارد پروزه نیمه تمام از اون دولت مونده که اگر انجام بشه خیلی از مشکلات حل میشه سوما لبتاب دوبرابر شد نه ده برابر گوشت انقد گرون نشد هسته ای بود ماهواره بود غرب هر روز نامه می فرستاد برای مذاکره بیست هزار تن اروانیوم بود برای چانه زنی در برجام خیلی اشتباه کردید ولی چشم هاتون بستید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جناب 21:38 احمدی نژاد همزمان با اون گرونیها کل حقوقها رو 4 برابر کرد . گوشت برزیلی بوفور تو تموم فروشگاهها کیلویی 3 هزار تومن بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ناشناس2138چقدگرفتی که زیرهمه کامنت هاافاضات بفرمایی؟پول احمدی نزادمیدونی خرج چی شده؟خرج یارانه ای که الان فقط قدحجم اینترنت تومیشه.اگه بودبه جزحجمت خرج پوشاک وغدات هم می شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کاری که احمدی نژاد کرد و انرژی را ازاد کرد تا حدودی ، بقیه چیزها هم باید ازاد شود و پولش را به ملت بدهند شاید اولش تورم ایجاد کند ولی اخرش درست می شود آ دست دولت باز تر برای هدایت درست منابع
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
خوب ضربه زدین به هیکل اقتصاد حالا هم افتادین چرت و پرت بافتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بنیانگذارکبیرانقلاب اسلامی پیوسته حامی وپشتیبان مستضعفین وملت انقلاب کرده بودند که متاسانه دولت روحانی در طی 5سال با پرداختیهای ناعادلانه بین مقامات ووزرا با کارمندان وبازنشستگان وایجاد فاصله طبقاتی بی سابقه اکثریت ملت انقلاب کرده راکه همان اقشارآسیب پذیر بودند به زیرخط فقر وفلاکت بردند و وزیرفشاراقتصادی کمرشکن وتورم بی سابقه ثابت نمودند برخلاف فرمایشات بنیانگذارجمهوری اسلامی مخالف سرسخت ملت انقلاب کرده واقشارآسیب پذیر هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کی روش تا حالا خوب عمل کرده هرکسی خواستارحذفش هست بهتر از شکست های اینده را قبول کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
برادرجهنگیری متاسفانه درشریک شدن در فجایع اقتصادی دولت روحانی کلیه محاسنی راکه در دوره جنگ تحمیلی بدست آورده بودند ازدست دادند و بااینگونه اقدامات غیر منطقی اندک پایگاه مردمیشان هم ازبین رفت لذا بهتراست بااین کارنامه سیاه در دولت روحانی درسال 1400کاندید نشوند وخودشان راضایع نکنند چون اصلاحطلبان ازوی بخاطر مشارکت در دولت ضد اقشارآسیب پذیر رای نخواهندداد
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
برای واردات گوشت ارز ۴۲۰۰تومنی میدهید تا دام زنده وارد کنند و سپس دوباره از مرزها قاچاق شود؟اساتید!نخبگان!!دانشمندان!!!معادل ریالی دلار ان را با قیمت واقعی ۱۲۰۰۰تومن محاسبه کنید و گوشت را از دامدار خودمان به ان قیمت که از خارجی میخرید خریداری کنید و سپس با شبکه توزیع دقیق بین مردم توزیع کنید.نه سلطان گوشت بوجود می اید نه رانتخوار و نه قاچاقچی.به اینکار در کشورهای دیگر میگویند حمایت از تولید ملی.همانجایی که باید یارانه پرداخت بشود.اینکار را بکنید تا ببینید چطور طرف از خانه اش در تهران بلند میشود و میرود برای تولید و دامداری.کشاورزی هم همینطور.برنج و گندم با دلار ۴۲۰۰وارد میکنند و بعد دوباره قاچاق میشود به خارج.سلطان برنج و سلطان گندم باید سود ببرند گویا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
وزیر احمدی نژاد حق اعتراض و اظهار نظر ندارد.
امام جمعه ها حق اظهار نظر ندارن. حق ندارن ازین گرانی های عمدی دولت گلایه بکنن.
گرنه شما علیهشون شانتاژ می کنید
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بسیار خوب اقای احمدوندی؛ چو ایران نباشد تن مسئولان صحیح و سالم باد.بگذارید ایران و فردوسی و این شعر برای ما وطندوستان باقی بماند قربان.بدون ایران یکپارچه و بزرگ ما هم نباشیم بهتر است.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شعر واقعی اینطور بود
چو ایران اسلامی مباد تن من مباد!
خجالت هم خوب است.
سانسور هم حد دارد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
سند 2030 خواسته این شعر از تاریخ ایران پاک بشه جالب اینجاست من این شعرو توی سایت گنجور دیده بودم حالا حذفش کردن
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
من به دولت نقدهایی زیادی وارد میدانم منتهی اعضای مجله اقای جهانگیری برای ایشان کیک تولد اورده اند را درش مشکلی نمی بینم.
چه ربطی داره یک کیک به مرفهین بی درد؟؟؟؟؟؟؟
یعنی ما متوسطها تولد برای بچه ها و پدرانمان‌نمی گیربم؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شما اول تشریف بیار ایران....بعد افاضات بفرما!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ما هم تولد میگیریم ...اما نه تو کاخ!!!!!!!!
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
علی (ع) هم میتونست دو نوع غذا بزاره سر سفره اش مگه اشکالی داشت یا گناه کبیره بود ؟
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
جواب ۲۱۴۱:
پرچم ها مال فیلترشکن ها است نه لزوما اهل کشور خارجی بودن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
پرچم مال فیلتر شکناس؟ خوب عزیزم این سایت که فیلتر شکن نمیخاد بدون فیلتر شکن پیام بذار اگه میتونی دستتون رو شده بیشترتون ایرانیم نیستین و فارسی رو خوب یاد گرفتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
قیمت در میادین یک قیمتی است و وقتی مغازه دارها می فروشند به دو برابر می رسد درحالیکه حداکثر باید ۳۰ درصد اضافه کنند و چرا بازرسی ها کاری نمی کنند و پلمب نمی کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خوابند- نمي دانيد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جناب اسحاق جهانگیری فرمانده اقتصادی دولت که با برجام، امید بستن به غربی‌ها و برنامه‌های غلط اقتصادی، مشکلات معیشتی مردم را مضاعف و اشک طبقات ضعیف و متوسط را درآورده‌اید، لطفاً با نمایش جشن تولد و ادا و اطوار‌های مرفهان بی‌درد، نمک به زخم مردم گرفتار نپاشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
يك كيك سه كيلويى و ميز خالى نشان مرفهان بى درد ايران واى به حال فقرا حتما جشن تولد فقرا نان بربرى بجاى كيك و چوب كبريت به جاى شمع
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
خودتو مسخره کن
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کاخ سعدآباد رو جا انداختی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
میدونی دارایی شون چقده ؟
سیامک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
فرمانده اقتصادی دولت
امید بستن به غربی‌ها
برنامه‌های اقتصادی
نمایش جشن تولد
ادا مرفهان بی‌درد
نمک پاشیدن به زخم مردم گرفتار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
روسیه میداند اگر ایران از سوریه برود امریکا و اسرائیل بر میگردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
من تعجب می کنم آقای جهانگیری مسول اقتصاد مقاومتی چرا این قدر مقاومت می کند احتمالا به سیم آخر زده است حتما می گوید دو سال بیشتر نمانده پس باید تا جایی که ممکن است در مقابل صرفه جویی و اشک و آه مردم مقاومت کرد خوش گذراند ولی خبر ندارد که در اذهان مردم نقش بسته است.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مگر دیروز در نماز جمعه نگففتند نماز شکرانه بخوانید . دعا کنید و روزه بگیرید . . واقعا در سیاست صداقت وجود دارد یا نه نه به ان شعار نه به این عمل
ناشناس
|
France
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
برخی چنان می گویند برجام اشتباه بود انگار اگر برجام نبود الان ایران بهشت برین بود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
حداقل در خودرو خود کفا میشیدیم البته شماها نمیدونید خودکفایی چی هست عرضه ندارید بنزین تولید کنید اونم سپاه تولید کرد سی سال حتی نتونستید مواد اولیه دستمال کاغذی تولید کنید فقط ادعا دارید صداتون بلند
ناشناس
| France |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خطاب به۲۲.۳۹
از خودکفایی بنزین نگو تنم میلرزه.یادم نرفته الودگی هوای دفعه قبل و پایین امدن موتور ماشینهای خارجی که به بنزین بیکیفیت و سرطانزا حساس بودن
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
روسیه خواستار خروج ایران از سوریه است.اقای ریابکف گفته ایران متحد استراتژیک ما نیست.اینها را ما میدانستیم و انزمان بارها گفتیم اس ۳۰۰در سوریه هیچکاری نمیکند و این نشانه همکاری روسها با امریکا و اسراییل است.طرفداران روسیه تحویل بگیرند.هر کجا حوزه نفوذ روسیه شد تبدیل به ویرانه شد.احسنت به همت و غیرت روسی!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اصلا می خواهید با امریکایی که دشمن ایران و اهداف بلند مدتش تجزیه است زیر سلطه ان برویم ؟
جناب یک همکاری است که وجود دارد و وقتی طرفین نخواستند از هم دیگر دور می شوند
ناشناس
| France |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
سیاست روسی و کالای روسی و هر چه از کمونیست باشد حتی سیست اقتصادی کمونیستی خوب نیست .‌کلا گفتمان کمونیزم مرده هست . ولی اشتباه کسانی کردند که اعتماد کردند که حتی زبان روسی را در دانشگاه ها اموزش دهند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
جالبه دوست 21:44 دقيقه اي ما دوست ما روسيه را نقد مي كند زود شما مي گوييد برومي زير بار آمريكار پس نه شرقي نه غربي جمهوري اسلامي چي شدش؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
آقای جهانگیری حالا توی این اوضاع فلاکت بار مردم. جشن تولد گرفتنش آن هم در کاخ طاغوت چه صیغه ایست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
مصداق بارز پاشیدن نمک روی زخم مردم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چه کشف مهمی کرده این احمدوندی عجب دانشمندی
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دیروز: ان چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم..
امروز: خدارو شکر کنید ، همینه که هست
فردا ،جهانگیری : می خواهند دیوار بکشند ، برید کنسرت
و رای می اورد!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
نه عزیزم اشتباه فکر کردی ازشان گفتند تمام پایتخت کشورها را حسینیه کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چرا فقط ایشون به مقام ومنزلت میرسد چرا نوابغ کشاورزی .صنعتی اقتصادی.از زور بیکاری وسیه روزی جلای وطن میکنند می خواهید چنین وبااین روش قرون وسطائی ادامه دهیدشرم آور است.قدیم الایام یکشاه بود اینک شاهان بسیاری که در کاخها بدون مزاحمت جشن برگزار میکنند
ناشناس
|
France
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
تابی جان رسانه ملی که بابت حبس شدن جمعیت شناس اطلاع رسانی نمیکند سایت شما هم که تفسیر ندارد خوب آلان تکلیف افکار عمومی چیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
رسانه ملي در جهت اهداف خاص مي باشد نه شفافيت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دولت نا امیدها با دل بستن به غرب مردم را نا امید و بدبخت کرد و جوانان را بیکار و همه امیدها را بر باد داد...
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
رای مردم این بوده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دولت نه شرقي نه غربي آرزومه
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگه جای ۴۰حزب۴۰۰تاحزب تاسیس بشه من واطرافیانم تادستمزدکارگرچندبرابرنشه پای صندوق رای نمیایم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دعا كن تورم 300 درصدي دستمزدت رو 20 درصد افزايش بدهند چون به لطف دوستان همين خودرو سازها و قطعه سازها و فولادها و معادن همگي در آستانه ورشكستگي قرار دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
یعنی بعدازچهل سال حالا متوجه شده اند
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد بجای کیک تولد جهانگیری یک نگاهی هم‌به عملکرد خودش هم داشته باشه . تعطیلی مطبوعات مستقل و تعطیلی خانه سینما . برای باز شدن خانه سینما با آقای انتطامی شرط میگذارند چون تیم احمدی نژاد دریافته بود که مردم به هنرمندان علاقه دارند و این رابطه بین مردم و هنر مندان باعث پیروزی مشایی خواهد شد ایشان باید سابقه سیاست در اخلاق را مردم میدانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
به نظر شما ایا در این اوضاع جشن تولد آقای جهنگیری با آن کیک گران قیمت که آب در دل مردم بی چاره می لرزد درست است وآن هم در کاخ ای وای چه سر مردم آوردید روحانی هم با لباس آمریکایی در توچال دیده شد وبه مردم. میخندید یعنی این دولت واعضا آن ملت ایران را مسخره کرده اند گرانی فقر وفساد وبی کاری حاصل همین دولت ودولت هاشمی است ومض رضای خدا دست از سر این ملت برداربد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
برادر گرامی همین حالا من و شما نطر میدهیم برای فرزندان خیلی از مسولین کشور چه برای خودشان و چه فرزندانشان جشن تولد میگیرند منتها در دقت و رصد دوربین قرار نمیگیرند . کلا افراد سیاسی و هنرمندان اینچنین هستند . هر شب از این اتفاق ها و سفره های رنگین زیاد پهن هست . امروز بودجه ما در خارج مرزها چقدر هست حتی نمیدانی . جلوی انها را بگیرید
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
آقای خرازی بهتر است به شغل شریف کشاورزی برگردند و مملکت داری را به اهلش بسپرند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شاید درست باشد ولی کلی از این درد های ملت مربوط به سوریه و یمن نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگر یمن مقاومت نمی کرد بعدش نوبت ایران قطر بود البته شماها قدر این هارا نخواهید دانست
ناشناس
| France |
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
۲۲.۴۰
دانشمند.اصلا چرا باید جنگی باشه بین ایران و عربستان؟
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اقای خرازی لفظ قلم میفر ماید شم کساورز وکشاورز زاده نیستین که اگه بودین درد این مردم بد بخت را میفهمیدن دولت بی تدبیر و دولت رانتی و دلالان تحریم و برجام همه در کنار هم به خوبی وخوشی روزگار میگدرانند رو ستای را از کا وتولید منع کردین وبجاش برنج هندی وسیب زمینی از تر کیه وارد کردین تراکتور سده ثد ملیون که با عدواتش سر به فلک میزند بعد الان شما دقیقا داری از ای گل الود ماهی میگیری نمیدانم چرا اما نه هاشمی ونه عیره هیچکدام از این مسئولان به فکر روستا وتولید نبودن کمککان گوشت کیلوی نود هزارتومان نمیشد تو روستا مرغ پیدا نمیشود که جناب عالی با فرا فکنی دنبال تخم مرغ میگرئی واین شد که من روستای به نان شبم محتاج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ظاهرا بیست نفر اصولگرا و بیست نفر اصلاحاتی که همه باهم قوم وخویشند میخواهند چهل تا حزب با دو گرایش (بی خیال مردم ) اصولگرا یک تا بیست و اصلاح طلب یک تا بیست اقدام به درخواست مجوز کرده اند
ناشناس
|
Japan
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مدیریت اقتصادی عرضه و قدرت حذف رانت های صاحبان قدرت رو می طلبد که متاسفانه هیچکس تو ایران چنین قدرتی نداره پس هرچی تونستید کشور رو تارومار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بیسوادی هم حدی دارد. در دست نوشته ی موزه ی لوور پاریس که به. 300 سال پیش بازمی‌گردد این شعر از فردوسی عنوان شده ولی دستهایی پشت پرده است که فرهنگ ایرانی را نشانه گرفته است. البته بعضی ها حتی نمی‌توانند لوور را تلفظ کنند چه برسد که از آن اطلاعی داشته باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
براي معروف شدن اين نوتها را مي زنند مد شده است
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
با درخواست تاسیس چهل حزب موافقت شده . این دیگه چه حرفی هست حالا چرا چهل تا حزب . تفاوت این احزاب در چی هست شعارشان چی هست . چقدر در سیاست تاثیر گذار هستند . بنظرم اول باید قواید حزبی یکی آزادی بیان و اندیشه و قلم و حقوق شهروندی پایه گذار هست . نو اصولگرایی در ردیف چندم احزاب قرار دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
تعجب میکنم فردوسی پرستان چرا نیومدن فحش بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
خدا شفات بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
عجب ادم عقده ای هستی ؟ فردوسی پور یکدونه است و خار چشم افراطیون ؟؟؟؟؟؟رد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
الانم شعر در دیوان‌های خطی فردوسی هم هست. این آقا بره یه کم باسواد بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
فردوسی پور؟؟؟!!!
فردوسی پرستان؟؟؟!!!
ا کیا شدیم نود میلیون؟؟؟!!!
ناشناس
| France |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مجسمه فردوسی که سرنگون شد و شعرهایش را هم‌خط خطی شد دیگه از جانش چه میخواهید .‌حداقل بگدارید مثل کوروش در آرامگاه خود بخوابند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
امروز باراني هستش كمي براي امثال شما دعا مي كنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
سند 2030 خواسته این شعرو از تاریخ ایران حذف کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
سر این قضیه بحث هست . اولین بار ملک اشعرای بهار این موضوع را عنوان کرد که این شعر در زمان جنگ دوم و تسلط متفقین بر ایران سروده شده و به فردوسی نسبت داده شده . ولی نمیتوان آن را قطعانه اعلام کرد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
فردوسی پرستی شرف داره بر اردوغان پرست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
بناهای آباد گردد خراب
ز باران وز تابش آفتاب
پی افگندم از نظم کاخی بلند
که از باد و بارانش نیاید گزند
برین نامه بر سالها بگذرد
همی خواند آنکس که دارد خرد
چواین نامور نامه آید ببن
زمن روی کشور شود پر سخن
ازان پس نمیرم که من زنده‌ام
که تخم سخن من پراگنده‌ام
هر آنکس که دارد هش و رای و دین
پس از مرگ بر من کند آفرین
فردوسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ملت ایران عمرشون تو صف گوشت یخ زده تلف میشه ، صدا و سیما داره مستند افول امریکا پخش میکنه ؟! چرا ابنقدر سطح شعور ملت پایین فرض میکنید ؟! به خدا مرغ پخته خندش میگیره .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
تلویزیون هر هفته از بازار گوشت پخش می کند حتی امشب هم پخش شد
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ملتی که برای گوشت یخ زده صف وامیستن هربلای سرشون بیادحقشونه،تازمانی که گوشت ۳۰هزارتومان نشه نه میخرم نه میخورم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
ملت همیشه در صف و صحنه همینه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
كمي صبر كنيد آمريكا مي پاشه شايدم هم پكيدش فكر كنم اين حرفو من از زبان فاميلهاي محترممون كه الان كانادا و آريكا هستند مي شنيدم
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جناب آقای حسینی شما بگید از دکل نفتی چه خبر!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بابا این پایدارچی ها رو زیاد جدی نگیرید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دكل كه مهم نيست كيك مهمه !!!
ناشناس
| France |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
کیک که مهم نیست . افعانستان مهمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
۲۲ بهمن امسال ملت همیشه در صحنه با حضور باشکوه در راهپیمایی غرور افرین مشت محکمی بر دهان یاوه گویان میزنند ، و بار دیگر تجدید بیعت میکنند با رهبری فرزانه انقلاب ، ما همچنان با اقتدار از این نظام با پای جان دفاع میکنیم و به زودی اسراییل رو از صحنه روزگار محو میکنیم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اسراييل رو خوب اومدي
يه مشتم لطفا به گروني بزنيد حالا كه داريد مي زنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دمت گرم با آن مشتهای محکمی که داری. بزن که داری خوب میزنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
مطمین باش ۲۲ بهمن امسال باشکوه تر از هر سال خواهد بود ،
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
این وزیر احمدی نژاد چرا در مورد اختلاس ها و رانت های دولتی های احمدی نژاد چیزی نمی گوید ؟ اما در مورد یک جشن تولد نطق می کند و دم از وضعیت اقتصادی مردم می زند یکی از دلایل وجود این وضعیت مردم همان عملکرد هشت سال دولت احمدی نژاد است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
این صفهای گوشت ابروی کشور رو به مخاطره انداخته ، چرا کشور با کمبود گوشت مواجه شده ؟! گوشت شترمرغ که یکی از سالمترین گوشتهاست مصرف کنید ، چرا گوشتی رو که نمیدونید چی هست رو به خوراک مردم میدین . هوا پس ناجوانمردانه سرد است ،
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
علت بخاطر نبودن تعادل قیمت کالا ساخت یا تولید داخل با خارج کشور هست . علت بخاطر این هست که قیمت اجناس واقعی نیستند یعنی چون قیمت دلار تغییر یافته حقوق ها هم باید تعییر کند . اگر قیمت دلار بالا باشد کالاها ساخت داخل رشد صادرات میابند اما این به ضرر کشور هم هست . بی زحمت بروید یقه ازغدی و احمدی نژاد را بگیرید که معادلات اقتصادی را تمسخر گرفته بودند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
گوشت شتر مرغ !! مزاح میفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چه عجب مجلس یه تصمیم عقلانی مبنی بر حذف سود به حسابهای دولتی هست ،گرفته ؟؟؟ ان شالله که لابی گری مانع نشه ؟! اگه برای سال ۹۸ قدرت خرید اقشار کم درامد افزایش نیابد کشور وارد بحران خواهد شد چرا که سال ۹۸ یکی از تورم زا ترین سالهاست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
فرق ببن جلیقه زردهای فرانسه با معترضان ونزولا چیست
۱- هر دو از یک نوع هستند
۲- جلیقه زردها دنبال حقشون هستتد و ونزولایی ها فتنه گر
۳_ هر دو گروه فتنه گر هستتد
۴- دنیای سیاست کثیف است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
دنیای سیاست که کثیف هست بحثی نیست . اما یک اختلاف جدی در این دو بینش وجود دارد . جوانان فرانسه از خوشی و آزادی زیاد در بیان و عقیده و شکم به سرشان زده ولی در ونزویلا مردم گرسنه غذا و آزادی هستند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
مردم معترض ونزویلا فتنه گر و امریکای هستند ولی تفسیر معترصین فرانسوی چون آشعالدانی را آتش میزنند
یاغی و مفسد و باغی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اقای همتی میگن دلار ۱۳ هزار تومانی تو بازار گیر نمیاد ؟! نکنه مسافرین انتالیا زیاد شدن ؟! خیلی ها دنبال فروش سرمایه و کوچ وطن کردند ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
رییس جمهور اینده علی لا ریحانی خواهد بود ، او یک سیاستمدار باتجربه و پخته است ، من با تفکر اصلاح طلبی به او رای خواهم داد و به نظر گزینه مناسبی میباشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
سالی که نکوست از بهارش پیداست تو مجلس چه گلی به سر ملت زدن
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
بله کارشونو در قانون گزاری دیدیم
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
جهانگیری تو مناظره انتخاباتیش تو تلویزیون میگفت :
آقایون یادتونه دارو نداشتیم .... یادتونه دلار چقدر بود .... یادتونه نفتمونو نمیخریدن ... و هزارتا یادتونه دیگه
هزارتا بد و بیراهی که به احمدی نژاد گفت
الان پس چی شد چرا حال ما اینقدر خرابه چرا بدبخت شدیم چرا فساد و فقر زیاد شد این مملکت گرانبها رو به چه روزی دراوردین هر چی سیاستمدار ناشی و تازه کار رو اوردین سر کار گرگهای غربی کلاه گذاشتن سرتون راحت شدین البته ککتون هم نگزید دلم به حال جوانهای بیکار میسوزه امید ها روسوزوندید شما
پاسخ ها
عماد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
من هم یادم نرفته که جهانگیری و روحانی خیلی قول ها دادند اما دوست عزیز مگر روحانی سال قبل مگر نگفت دیگه تمام‌کنید گیر ندین رقابت انتخاباتی سیاطی بود و تمام شد یعنی انتخابات در ایران زیاد جدی گرفته نمیشود فقط مصرف همان چند روز اول هست بعدش مردم کاره ای نیستند . خیلی جدی گرفتی . اگر نظر مردم مهم بود کو . کجاست شعارهای که مردم رای دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
حالا اگر بیکاری باشد یا گرانی باشد مشکلی نیست ولی خوشحالی هم در این کشور نیست . من باور کن تلویزیون را روشن نکردم چون میترسم خبر بد اتفایات خسته ام میکنه . یه مدت قاشقچی بو د و حالا ونزویلا شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
خسته شدیم از همتون
پاسخ ها
م
| Germany |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
گل گفتی ولی کسی مگه گوش میکنه
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
اگر برجام نبود یقینا دیگر ایرانی هم نبود واحتمالا من و شما که کامنت و سخن پراکنی می کنیم یا در اثر غرق شدن کشتی در دریا به برادران سوری ولیبیایی پیوسته بودیم یا در کنج غاری ریشه درخت برای شام آب پز می کردیم.جناب آقای دکتر ظریف آنچنان شش قدرت جهانی را به گوشه رینگ برد که یکی از آنها چاره ای جز ترک زمین بازی وسر افکندگی برای. خود وکشورش ندید.نام دکتر ظریف برای همیشه همانند آرش در تاریخ ودر قلوب ایرانیان جاویدان خواهد ماند.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
این روش ترساندن مردم از وضع بدتر دیگه جواب نمیده. یه روش جدید پیدا کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
عزیزان زمانه عوض شده و مردم می فهمند حداقل با این حرفها اعتبار خود را بیش از این ضایع نکنید و به جای فرافکنی با متخلفین برخورد کنید هیچ از ارزش شما و زحماتی که در سراسر کشور می کشد کم نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
چند مدت پیش رئیس جمهور درباره دولت دیجیتال در محل عمارت کلاه فرنگی به اتفاق وزیر فناوری ارتباطات و اطلاعات صحبتهایی کردند که گویی قرار است اتفاق بزرگی در دولت دیجیتال اتفاق بیفتد. از قدیم گفته اند که سالی که نکوست از بهارش پیداست. .... یکی از بانک های وابسته است وقتی یکی از کارمندهای زیرمجموعه (توجه کنید کارمند زیرمجموعه ) این وزارت خانه می خواهد وام بگیرد باید ۱۰ الی ۱۵ برگ را مطالعه و به همراه ۲ ضامن امضا کنند کپی از دو برگ شناسنامه و کپی ملی و کپی فیش حقوق و حکم کارگزینی خود و ضامنین را هم ارائه کنند تا ۱۰ میلیونی وام بگیرند آیا از چنین سیستمی چه توقعی دارید. آیا توقع دارید چنین مسئولینی مشکلات کشور را با سیستم های دیجیتال حل کنند! مگر اینکه تحولی عمیق در مسئولیت ها بوجود آید تا اوضاع درست شود وگرنه امیدی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
رانتخواری وفامیل بازی مسولان کی تمام می شود جواب : وقت گل نی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
آقای احمدی نژاد بیخود ادای دایه دلسوزتر از مادر را برای ملت در نیار و اسک نریز به تولد ساده بود و یه کیک معمولیکه در هر قنادی پیدا میشه .شما بایدده سال قبل به فکر ملت و کشور بودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
در یکی از کامنتهای بالا بعنوان مقصر قیمت گران گوشت یکی از عزیزان به ازغدی و احمدی نژاد اشاره کرده در این قضیه فقط احمدی نژاد و ازغدی مقصر نیستند بلکه امثال سیف و نهاوندیان و نوبخت هم که عمری از قیمت پایین دلار شکایت داشتند و میگفتند با واقعی شدن قیمت ارز صادرات رونق میگیره و اشتغال تولید میشه و همه چی گل و بلبل میشه هم مقصرند که این بلا سر مردم آوردند و گوشت و رب گوجه که سهله به تدریج بصورت دومینو همه چیز بر سر مردم آوار خواهد شد تا سرمایه داران به ریال به کارگر و کارمند حقوق بدهند و همچنین آب و برق و منابع خام کشور را با ریال بپردازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
انقلاب برای اشخاص خاص هم نون داشت وهم آب برای عامه مردم چطور ؟!!!!!
جبار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
کاش مجلسی هاذ کارامد بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
یا خو ددا ..در ایران چه خبر است .گفتید که باید جهان را فساد بگیرد .تا امام زمان بیایید .چرا نمی اید
محمدخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
آقای جهانگیری به چه حقی به خودتان اجازه دادید جشن تولد شما در کاخی که متعلق به ملت شریف ایران است بگیرید؟
آیا گرانی و مشکلات سخت زندگی مردم را که ناشی از سو مدیریت امثال حضرتعالی است نمی بینید؟
چگونه در این جشن حتی کوچک در کاخ شرکت کنید؟
با شرمندگی این روزها شاهد صف ها خرید گوشت و مرغ مردم شریف ایران هتسیم ، آقای جهانگیری ناراحت نشدی این صفوف را دیدی؟
آیا شان ملت ایران این است ؟

اگر نمی توانید مملکت را اداره کنید لااقل کنار بکشید تا مدیران توانا بتوانند کشور را از این وضعیت نجات دهند.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
واکنش وزیر احمدی‌نژاد به جشن تولد جهانگیری در کاخ سعدآباد!!!!!! جالبه . من فکر می کردم وزیران دوران احمدی نژآد تا سالها از خجالت حرفی نزنند . تا مردم کارهایشان بادشان برود!!! . الان که مدعی هم شده اند!!!
جانباز صددرسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
زنده باد احمدی نجات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
من این جهانگیری را میبینم واقعا اعصابم خرد میشه!!!!!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اقایان شماها اگر مدیریت بلد هستید و توانایی دارید لطفا قیمتها را به قیمتهای اول سال برگردانید که اگر اینکار را بکنید هم شاهکار کردهاید و هم نیازی به بسته حمایتی نیست و در غیر اینصورت مدیریت کار را به افراد صالح و کاردان و کار بلد تحویل بدهید تا مردم نفس راحتی بکشند !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
در نتیجه سوءمیریت مدیران و مسولین دولت و مجلس قبلی و فعلی است که وضع مملکت فاجعه بار شده است و مردم بدبخت و بیچاره شده اند قیمتها بسیار زیاد شده و از اول سال تا حالا اگر حساب کنید حدود 300 تا 600 درصد افزایش قیمت داریم و ان وقت میگویند تورم 40 الی 60درصد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تولدتون مبارک اسحاق جان بالاخره تلاشهای مردم نتیجه بخش بود و امروز تحمل سختیها و جنگ تحمیلی و اتواع و اقسام تحریمها و تورمها تونستیم تولد حضرتعالی را در کاخ سعد آباد جشن بگیریم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
به فکر معیشت مردم بیکاری جوانان و گرانی ارزاق باشید ما 40حزب را می خواهیم چکار کنیم؟. همین دو حزب راست و چپ برای هفت نسل ما کفایت می کند. وای به حال و روزمان که 40حزب تاسیس شود. حرف اقای ناشناس را تایید می کنم خسته شدیم ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
چواین نامور نامه آید ببن
زمن روی کشور شود پر سخن
ازان پس نمیرم که من زنده‌ام
که تخم سخن من پراگنده‌ام
هر آنکس که دارد هش و رای و دین
پس از مرگ بر من کند آفرین

فردوسی
پاسخ ها
باقی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
الحق که روح انسان را نوازش میدهد
ناشناس
|
-
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
(با درخواست تأسیس چهل حزب جدید موافقت شده)
خدا به داد ملت برسه!
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خيلي راحت ميشه سبد كالا را براي مردم در كارتشون شارژ كرد چرا عملي نميشه؟
كالاهاي اساسي را به قيمت آزاد بريزيد توي بازار ، سهم هر ايراني از ارز 4200 رو بديد دستش.
چرا به مفسدين و رانتخواران مجال دلالي ميديد؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
روحانی و جهانگیری به جای تولد (که میتوانست در خانهاش انجام گیرد)در کاخ بهتر بود به فکر زن غارنشینی باشد که در بیغوله های تهران در غار زندگی میکندو در فضای مجازی دست به دست میگردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
با درخواست تأسیس چهل حزب جدید موافقت شده
کجای جهان اینقدر حزب داره
پس اتحاد کو کجاست
امریکا به این بزرگی دو حزب عمده داره حالا اینجا جدای این همه حزب 40 تا دیگه هم روش می خواهند بگذارند

براستی چرا و به چه دلیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
بعضی از سیاست مداران از هر موضوع کوچکی ولو جشن تولد بهره برداری غیر اخلاقی میکنند . بهتر نبود از جنبه صله رحم و شفقت و مهربانی از جشن تولد یک نفر یاد میشد بعدا" در تاریخ در مورد چنیین موضوعات حقیری چه قضاوتی خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تابي جان بين خودمون باشه خيلي دلم ميسوزه به کجا ميرسيم آخرخداميدونه همين نون حرومه که به خردزن وبچه هامون ميديم وازعواقبش خبرنداريم .شايدسريه عده روکلاه گذاشتيم ولي سرخداروکه نميتونيم چرااينهمه زلزله .تصادف .سرطان .مرگهاي ناگهاني .بچه هاي مفلوج همه ازنان حروم سرچشمه ميگيره خدابه دادمون برسه خيلي بايدجوانمردباشي تاتواين شرايط سالم زندگي کني خيلي
زاپاتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خدایا الها بار پروردگارا ای بزرگ ترین ای آغاز و ای پایان .کی این دولت روحانی به سر می اید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
پرویز کاظمی که در دوره احمدی نژاد اخراج شد!
مال دولت قبلی بود.
کجا به احمدی نژاد مربوط می شد؟!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ونزوئلا نماز عید فطر عید فطر فطریه گروه فرقان نفت ونزوئلا