بازدید 11209
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون حاشیه بازار در گروه‌های خودرویی چند میلیون تومان است؟، دانشگاه‌های آمریکایی هم تجهیزات هواوی را تحریم کردند، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۷ کارکنان دولت تعیین شد، بودجه پنهانی کشور دو هزار و ١٢۴ هزار میلیارد تومان است، روسیه دو برابر و نیم ایران به ترکیه گاز صادر کرد، ارتقای همکاری مرسدس و قطعه‌سازان چینی و تزریق قطره‌چکانی کالا به بازار کامپیوتر را در بر دارد.
کد خبر: ۸۷۳۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 28 January 2019
تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون حاشیه بازار در گروه‌های خودرویی چند میلیون تومان است؟، دانشگاه‌های آمریکایی هم تجهیزات هواوی را تحریم کردند، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۷ کارکنان دولت تعیین شد، بودجه پنهانی کشور دو هزار و ١٢۴ هزار میلیارد تومان است، روسیه دو برابر و نیم ایران به ترکیه گاز صادر کرد، ارتقای همکاری مرسدس و قطعه‌سازان چینی و تزریق قطره‌چکانی کالا به بازار کامپیوتر را در بر دارد.

همتی: عملکرد ارزی بانک مرکزی منفی است

نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بند ۶ طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، پس از استماع اظهارات مخالفان و موافقان، این بند را برای بررسی و اصلاحات بیشتر با ۱۴۸ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند. بند ۶ طرح مذکور در رابطه با این بود که بانک مرکزی جمهوری اسلامی همانند دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها نسبت به واریز مالیات علی الحساب و سود سهام بودجه مصوب به صورت یک دوازدهم در هر ماه اقدام کند. در این رابطه، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با مخالفت نسبت به بند ۶ طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷، گفت: در این طرح ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سود از بابت خرید و فروش ارز برای بانک مرکزی پیش بینی شده که قطعا اگر این بند در مجلس تائید و تصویب شود بانک مرکزی مجبور است که بابت سود محقق نشده، مالیات بپردازد. وی ادامه داد: اجرای بند ۶ طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷ قطعا موجب افزایش ۶ تا ۷ درصدی پایه پولی و نقدینگی در پایان سال می‌شود. همتی با بیان اینکه نتیجه عملکرد ارزی بانک مرکزی حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منفی بوده است، گفت: به هیچ وجه بانک مرکزی به درآمد‌های پیش بینی شده مجلس دست نخواهد یافت و قطعا در نظر گرفتن چنین اعتباراتی در بودجه برای بانک مرکزی اقدامی اشتباه است. /خانه ملت

شاخص بورس باز هم قرمز شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه، در ادامه روند کاهشی هفته قبل و روز گذشته، با کاهش ۱۶۷۹ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به رقم ۱۶۰ هزار و ۷۹۷ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۸۶ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به رقم ۴۶ هزار و ۶۱۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز همانند روز شنبه با رشد ۳۰ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد، عدد ۲۹ هزار و ۵۱۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۱ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به رقم ۲۰ هزار و ۷۴۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۱۵۴۲ واحد کاهش معادل ۰.۸۷ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۶ هزار و ۲۰۶ واحد رسید. شاخص بازار اول با ۱۳۱۲ واحد کاهش معادل ۱.۰۸ درصد به رقم ۱۱۹ هزار و ۷۸۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۹۸۴ واحد کاهش معادل ۰.۹۴ درصد همراه بود و عدد ۳۱۳ هزار و ۹۴۳ واحد را به نمایش گذاشت.  
 
شاخص بورس

بازار اوراق مسکن؛ تداوم رشد «تسه‌ها» در هفته

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه ۹۵۱۲) در معاملات دیروز بیش از یک درصد رشد داشت و به قیمت ۵۴ هزار و ۳۶ تومان معامله شد. قریب به اتفاق سایر سررسید‌های وام مسکن نیز در محدوده مثبت به معاملات خود پایان دادند. دیروز گزارش تحولات بازار مسکن بانک مرکزی منتشر شد. بررسی توزیع تعداد واحد‌های معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که از مجموع ۶۷۲۱ واحد مسکونی معامله شده، واحد‌های تا ۵ سال ساخت با سهم ۵/ ۴۳ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور در مقایسه با دی ماه ۶ درصد کاهش داشته است و در مقابل به سهم واحد‌های با قدمت شش تا ده سال و بیش از پانزده سال اضافه شده است. کوچ متقاضیان مسکن به بازار خانه‌های قدیمی بدون وام از جمله عوامل محدود‌کننده رونق بازار اوراق مسکن محسوب می‌شود.

حاشیه بازار در گروه‌های خودرویی، چند میلیون تومان است؟

رئیس­ اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه قیمت خودرو از نظر مصرف کننده غیرمنطقی است، گفت: تا زمانی که خودروسازان عرضه خودرو را افزایش ندهند تغییری در شرایط فعلی بازار ایجاد نخواهد شد. سعید موتمنی با اشاره به افزایش ۳۰ تا ۸۰ درصدی قیمت خودرو در کارخانه گفت: بررسی قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد همچنان اختلاف قیمت ۹ تا ۲۳ میلیون تومان در بازار خرده فروشی وجود دارد. موتمنی در خصوص قیمت برخی خودرو‌ها افزود: هم اکنون حاشیه بازار در گروه سمند ۱۶ میلیون تومان، گروه ۲۰۶ بیش از ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، گروه پژو ۴۰۵ حدود ۱۳ میلیون و ۷۰۰ تومان­ و پژو ۲۰۷ اتوماتیک نزدیک به ۲۳ میلیون تومان است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت:­ بر اساس هدفگذاری‌های انجام شده قرار بود ­­متقاضی پس از ثبت نام، خودرو را­ با فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ روزه­ تحویل بگیرد که این رویه تاکنون محقق نشده است. /صدا و سیما

عربستان به دنبال جذب سرمایه‌گذاری ۴۲۷ میلیارد دلاری

خالد الفیح وزیر انرژی عربستان گفت: عربستان سعودی قصد دارد ۱.۶ تریلیون ریال سعودی معادل ۴۲۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری به وسیله برنامه لوجستیک و توسعه صنعتی ملی جذب کند. وی افزود: ریاض پروژ‌های هایی را در راستای این برنامه به ارزش ۷۰ میلیارد ریال سعودی فردا اعلام خواهد کرد و این برنامه با هدف تقویت صنعت، معدن، انرژی و لوجستیک عربستان است. وزیر انرژی عربستان گفت: فردا ۱۳ برنامه در راستای چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی اعلام خواهد شد. الفیح گفت: شاهد انعقاد قرارداد‌هایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال سعودی به همراه بیش از ۳۳۰ طرح نوآورانه خواهیم بود که یک سوم آن‌ها اهداف چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان را پوشش خواهد داد. به نقل از ایبنا وی افزود: مشارکت بزرگ بخش خصوصی از خارج از عربستان همراه با سهم بزرگ بخش خصوصی از داخل عربستان در این برنامه دیده شده است. بر پایه این گزارش، وزیر حمل و نقل عربستان چندی پیش اعلام کرده بود که برنامه‌هایی برای تاسیس پنج فرودگاه جدید و احداث دو هزار کیلومتر خط آهن دارد.

دانشگاه‌های آمریکایی هم تجهیزات هواوی را تحریم کردند

تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در South China Morning Post حاکی از آن است که دانشگاه کالیفرنیا در برکلی اعلام کرده که سیستم ویدئو کنفرانس هواوی را از تجهیزات مورد استفاده خود کنار گذاشته و ساختمان و دپارتمان دیگری از این دانشگاه در شهر Irvine نیز در تلاش است تا تمامی تجهیزات و محصولات صوتی – تصویری ساخت چین را از دستگاه‌های مورد استفاده خود حذف کند. این طور که به نظر می‌رسد دانشگاه‌های دیگر ایالات متحده آمریکا نظیر دانشگاه ویسکانسین نیز در حال بازنگری و بررسی استفاده و بهره‌گیری خود از تجهیزات و سیستم‌های ویدئو کنفرانس و ویدئو پروژکتور‌های خود هستند تا تحت تأثیر نگرانی‌های امنیتی به وجود آمده در این کشور آن‌ها نیز به تحریم، بایکوت و ممنوعیت محصولات این شرکت چینی هواوی بپردازند. چندی پیش بود که دانشگاه آکسفورد در انگلستان نیز به دنبال تشدید نگرانی‌های امنیتی جهانی علیه هواوی، اعلام کرد که تصمیم به قطع همکاری و دریافت کمک هزینه‌های مالی این شرکت چینی گرفته است. این بدان معناست که این دانشگاه هم به کشور‌های تحریم کننده شرکت چینی هواوی پیوسته است و در همین راستا نیز اعلام کرده از این پس کمک هزینه‌های تحقیقاتی و کمک‌های مالی از سوی این شرکت را نخواهد پذیرفت.

میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۷ کارکنان دولت تعیین شد

هیأت وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیرو‌های مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­ های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) اعضای هیأت علمی دانشگاه‌­ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ۱۰ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه ­های اجرایی پرداخت کنند. پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۷ بوده و در هر حال میزان عیدی این­ گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود. علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق­ های بازنشستگی کشوری، سارمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ده میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است. لازم به ذکر است، خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌­نامه، تمام وقت محسوب می­شود و معلمان حق‌­التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌­نامه خواهند بود. شرکت‌های دولتی موظفند از پرداخت هر نوع مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیأت مدیره خودداری نمایند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم در این خصوص اعمال کنند.

بودجه پنهانی کشور ٢ هزار و ١٢۴ هزار میلیارد تومان است

محمد حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر لزوم بررسی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس، گفت: همه فکر می‌کنند که بودجه پنهانی کشور هزار و ۲۲۴ هزار میلیارد تومان است، در حالی که این افراد اشتباه فکر می‌کنند، چون بودجه پنهانی کشور ٢ هزار و ١٢۴ هزار میلیارد تومان است. وی افزود: در حال حاضر ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور پرداخت می‌شود که یکی از این موارد یارانه‌ای ۲ میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه نفتی است که به پالایشگاه‌ها داده می‌شود، اما آمار و ارقام آن در هیچ بخشی قید نمی‌شود. /خانه ملت

قاچاقچیان دام‌های مولد را سه برابر نرخ بازار می‌خرند

علی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه امکان کنترل میزان قاچاق دام زنده وجود دارد یا خیر، گفت: در کشوری مانند ایران که مرز‌های گسترده‌ای دارد می‌توان با قاچاق دام زنده و گوشت مبارزه کرد، اما نمی توانیم آن را به صفر برسانیم. به تازگی دستورالعملی در حال ابلاغ است تا تردد دام به مناطق مرزی را کنترل و میزان قاچاق را کاهش دهد. وی با اشاره به اینکه اگر میزان واردات گوشت قرمز گرم گوسفندی کافی باشد در تمامی نقاط کشور توزیع می‌شود، ادامه داد: به دلیل اینکه گوشت گرم گوسفندی به روز وارد می‌شود، امکان تنظیم و ثابت نگه داشتن میزان واردات آن وجود ندارد، زمانی که حجم واردات گوشت گرم گوسفندی کافی نباشد، تنها در شهر‌های بزرگ توزیع می‌شود، زیرا کاهش قیمت در شهر‌های بزرگ تاثیر خود را بر شهر‌ها کوچک می‌گذارد. وی با تأکید بر اینکه این نگرانی در خصوص خروج دام مولد وجود دارد و قاچاق این گونه از دام می‌تواند در آینده تولید کشور را با خطر مواجه کند، خاطرنشان کرد: مشخص نیست که خریداران دام مولد زنده اهداف سیاسی دارند یا خیر؛ اما دام مولد سه برابر قیمت بازار از دامدار خریداری و از کشور قاچاق می‌شود.

روسیه ۲.۵ برابر ایران به ترکیه گاز صادر کرد

سازمان نظارت بر بازار انرژی ترکیه گزارش داد، واردات گاز طبیعی این کشور در ماه نوامبر ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳.۸ درصد کاهش داشته است. این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، ترکیه در ماه نوامبر ۳.۶ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق خط لوله وارد کرده و در عین حال ۱.۱ میلیارد متر مکعب نیز واردات گاز طبیعی مایع شده داشته است. از این بین، روسیه با صادرات ۲.۱ میلیارد متر مکعب گاز بزرگ‌ترین صادر کننده گاز به ترکیه بوده و پس از آن نیز ایران با ۸۳۹ میلیون متر مکعب صادرات گاز، از این منظر در جایگاه دوم قرار گرفته است. آذربایجان نیز در ماه نوامبر ۷۴۵ میلیون متر مکعب گاز به ترکیه صادر کرد. الجزایر، نیجریه، آمریکا و قطر نیز از دیگر کشور‌هایی بودند که ترکیه از آن‌ها گاز وارد می‌کند.

ارتقای همکاری مرسدس و قطعه‌سازان چینی

مرسدس‌بنز بنا دارد تا همکاری‌های خود را با قطعه‌سازان چینی در راستای تحقیق و توسعه خودرو‌های برقی افزایش دهد. به نقل از دنیای اقتصاد، براساس اعلام ویلکو استارک، مدیر بخش ارتقای کیفیت مرسدس‌بنز حرکت به‌سوی ساخت خودرو‌های برقی موجب افزایش وابستگی به دانش خارج از این شرکت شده است. وی افزود: «ما در حال بررسی افزایش همکاری‌های خود با قطعه‌سازان چینی در برخی زمینه‌ها هستیم. همکاری در بخش خودرو‌های برقی به‌طور فزاینده‌ای اهمیت دارد.» مرسدس درصورتی که بخواهد جایگاه مهمی در بخش خودرو‌های برقی داشته باشد، بیش از گذشته نیاز به قطعه‌سازان دارد تا فعالیت‌های خود را در زمینه تحقیق و توسعه ارتقا دهد. به گفته این مقام مرسدس، چینی‌ها در این زمینه توانسته‌اند از آمریکا سبقت بگیرند. چین اکنون به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در بخش خودرو‌های برقی و فناوری خدمات خودرو توانسته است از رقبای اروپایی و آمریکایی خود پیشی بگیرد. دولت چین طی سال‌های گذشته تلاش کرده است تا به دلیل میزان بالای جمعیت این کشور، تا حد ممکن تولید خودرو‌های برقی و استفاده از آن‌ها را در راستای کاهش آلایندگی افزایش دهد.

تزریق قطره‌چکانی کالا به بازار کامپیوتر

یک فعال بازار، با بیان اینکه وضعیت کسب‌وکار فعالان بازار کامپیوتر همانند سایر صنوف مطلوب نیست، گفت: تزریق کالا به بازار کامپیوتر به‌ دلیل مشکلات وارداتی اعم از نوسان نرخ ارز، ثبت سفارش، گمرک و مراحل ترخیص کالا بسیار کاهش یافته و به صورت قطره‌چکانی است. نه تنها صنف کامپیوتر، بلکه تمام صنوفی که تکنولوژی‌محور هستند و بخش مهمی از کالا‌های بازار آن از طریق واردات تأمین می‌شوند، درباره بحث عرضه و تقاضا دچار مشکل شده‌اند. وی با بیان این‌که در حالی‌که تکنولوژی دائم در حال تغییر است و دنیا منتظر ما نمی‌ماند، افزود: بازار هم‌چنان تشنه تکنولوژی است. در حال حاضر تکنولوژی به تمام لایه‌های زندگی مردم رسوخ کرده و کسب‌وکار‌های جدیدی بر اساس آن ایجاد شده است. به همین دلیل، با توجه به نیازی که وجود دارد، بازار با کمبود کالا روبه روست. نمازی‌فرد اضافه کرد: کالایی که در صنف کامپیوتر عرضه می‌شود، با کالایی که در دیگر صنوف تولید و توزیع می‌شود، متفاوت است؛ به این معنا که فروشندگان صنف کامپیوتر باید تکنولوژی روز را بفروشند و اگر وقفه طولانی حد فاصل تهیه و فروش آن صورت گیرد، مدلی جدیدتر و پیشرفته‌تر از آن تولید می‌شود؛ بنابراین، فعالان حوزه رقیبی دارند با عنوان تولیدات تکنولوژی روز دنیا که باید با آن همگام باشند. /ایسنا

قیمت خانه‌های لاکچری می‌شکند

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران پیش بینی کرد: از نیمه دوم بهمن ماه جاری به بعد احتمال اینکه قیمت واحد‌های لاکچری با متراژ بیش از ۲۰۰ متر به بالا واقع در شهر‌های بزرگ با کاهش حدود ۲۵ درصدی همراه شود بسیار است.  حسام عقبای در گفت وگو با ایرنا افزود: صاحبان این واحد‌ها به دلیل کمبود تقاضا و نیز رشد نامتعارف قیمت‌ها مجبور به کاهش قیمت و نیز نزدیک‌تر کردن قیمت‌ها به نرخ واقعی هستند. وی همچنین با بیان اینکه احتمال افزایش قیمت مسکن در نیمه نخست سال آینده بسیار ضعیف است، پیش بینی کرد که تا پایان امسال «رکود تورمی» در بازار مسکن در تهران وجود داشته باشد. وی با اشاره به وضعیت اجاره نشینی گفت: با وجود افزایش غیرمتعارف نرخ اجاره‌ها در سال جاری، برخی صاحبان املاک به دنبال افزایش آن در سال آینده نیز هستند که باید این موضوع را در نظر گرفت که رشد حقوق کارمندان و کارگران که عمده طبقه مستأجران را تشکیل می‌دهند، بیشتر از ۲۰ درصد نخواهد بود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
ساده لوحانه اگر به مسئله قاچاقچیان دام نظر بندازیم میگیم که قاچاقچی هستند ولی واقعیت اینه که دلالان و قاچاقچیان دام، سربازان پیاده دشمنان ملت هستن. این دیگه قاچاق نیست جنگه جنگ. مسئولین لطفا زودتر دست به کار بشن. دشمن برای فشار بر مردم نقشه های زیادی کشیده که قاچاق دام یکی از اونهاست.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اقای روحانی و دولت او با شعار و وعده شفافیت امدند و فرمودند ما همه مسایل و امار را با مردم در میان می گذاریم حتی اگر به ضرر ما و دولت باشد. ولی چند ماه است که همان امار دستکاری شده تورم و نرخ رشد اقتصادی را اعلام نمی کنند و یا مانند مشکل قیمت گوشت که می گویند دلیلش قاچاق دام است. قاچاق دام به کجا؟ به عراق و افغانستان و دبی؟! یعنی قاچاقچی باید بازار کیلویی صد هزار تومان ایران را بزارد ببرد عراق . یعنی در عراق باید قیمت گوشت کیلویی دویست هزار تومن باشد تا برای قاچاقچی صرف کند! در حالیکه همه می دانیم چنین نیست و بازرگان عراقی که مثلا گوشت کیلویی هفتاد هزار تومن در اروپا و رومانی را بزارند و گوشت کیلویی دویست هزار تومن ایران را بفروشند! تازه همین هم بی احترامی به خود دولت و نیروی انتظامی است. دولتی که چند میلون راس دام زنده ان در سال از مرز خارج می شود!.هر چند نیروی انتظامی توضیح داده که کل کشف دام صادارتی 156 راس بوده!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دلار رو ارزان کنن همه چیز درست میشه چرا اصل ماجرا رو همه رها کردن افتادن دنبال اصلاح قیمت بنزبن؟؟؟؟
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
هر قیمتی که دستوری گران یا ارزان شود حباب ایجاد می کند. بازار باید آزاد شود تا خودش به تعادل برسد
ادم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
امر دیگه ای . هر دلر هیفده زار خوبه
فریبرز
|
France
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
بُزک نمیر بهار میاد، کُمبزه با خیار میاد!
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خوشبحال ثروتمندهاگوشت میخورن ،بادستمزدمااشگنه ام نمیشه خورد
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
وقتی قیمت دلار بالا باشد صادرات رونق میگیرد . قاچاق دام رونق صادرات ماست . کسانی که از اقتصاد و جامعه و شرایط زمان فقط چندتا گزاره برای شرکت در امتحان تستی یادگرفته اند اقتصاد مملکت رو منهدم کردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
قاچاقچیان دام‌های مولد را سه برابر نرخ بازار می‌خرند
چرا با این سلطانها برخورد نمی شود و اعدامشان نمی کنند؟ اینها که کارشان از سلطان سکه بدتر است و می خواهند تیشه به ریشه مملکت بزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
ایول خونه های قیطریه بالای 200 متر کاهش قیمت پیدا کرده بریم بخریم خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
وقتی ارز تقسیم می کند و جلوی کار تجارت را می گیرد باعث بدبختی و تعطیلی ایند و بیچاره شده همه می شسود ایشان نباید ارز به اشخاص حقییقی بدهد باید فقط به تولید و وارد کنندگان کالا ها .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دوشنبه ۸ بهمن
شاخص کل بورس همچنان درحال سقوط بوده و باوجودهمه مقاومتها دقایقی دیگرواردکانال ۱۵۹ هزارواحدی خواهدشد لازم به ذکراست که شاخص کل در مهرماه دراستانه فتح قله ۲۰۰ هزار واحدی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تازمانیکه دلارهمچنان روبه بالاست قیمت هیچ چیزازجمله مسکن نخواهدشکست قیمت دلار۳۰۰ درصدرشدکرده پس قیمت مسکن هم بایدهمانفدررشدکند درحالیکه تاالان فقط ۹۰ درصدرشدکرده پس هنوزخیلی جابرای رشد داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
حتی جرات نمیکننداز وازه «افزایش قیمت» استفاده کنند یعنی ازبکاربردن این واژه منع شده اند میگویند مسکن در وضعیت « رکودتورمی» هست !!!
ناشناس
|
Thailand
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
چرا پیوسته پول ملی سقوط می کند و چرا برعکس پی در پی قدرتمند نشده است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اقای نایب رییس اتحادیه !
کسی نمیتواندبا حقوق کارمندی خانه لاکچری بخرد که افزایش ۲۰ درصدی انرا دلیل برعدم توانمندی خرید ذکرمیکنبد همانهایی که ۲۰-۳۰ میلیارددلار وهزاران میلیارتومان سکه درخانه هایشان ذخیره کرده اند این خانه هارامیخرند واز بابت افزایش مداوم قیمت هاهم ککشان نمیگزد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دوشنبه ۸ بهمن
شاخص کل بورس دقایقی پیش به کانال ۱۵۹۰۰۰ واحدسقوط کرد اگربه نمودار روند شاخص کل بورس درسایت بورس اوراق بهادار مراجعه کنید خواهیددید نموداردرست روی عدد ۱۶۰۰۰۰ واحد درساعت ۱۱:۴۱ دقیقه ثابت مانده است !!!
ادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
کلا تشکر میکنم
کارمند ساده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
من مثل شما متخصص نیستم ولی یک سوال وقتی که دلار 4200 تومان در ابتدای سال 97 شد و در انتهای سال که هم زمان با مدیریت شما ارز نیمایی به نزدیک 9000 تومان رسید می خواهید همه چیز بین 30 الی 70 درصد گران نشود؟ و این در حالیست که حقوق و مزایا طبقه متوسط که شامل کارمندان و کارگران ساده و کسبه خرد است را از این گرانی ها نمی دهید تا تعادل برقرار شود... یا ارزش ریال را با این اندازه یعنی خط فقر 5 میلیوت تومان برای تهران و مراکز استان ها بالا نمی برید....
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
"دام مولد سه برابر قیمت بازار از دامدار خریداری و از کشور قاچاق می‌شود"

همین اتفاق برای دلار هم افتاده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
استانهای غرب کشور که قطب دام پروری هستند باید از وجود دلالان کثیف که مردم را به ستوه اورده اند پاکسازی شوند.فقط نیروی انتظامی باید اراده کند. و همه راتحویل قوه قضاییه دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خوشحالیم که تحریمهای فلج کننده بورس را قرمز و صنایع را زمینگیر ساخت
ایرانی
|
Germany
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
تا کشور دچار یک بحران جدید نشده جلوی قاچاق دام مولد را بگیرید.
حامد بازرگان
|
Finland
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
با عرض سلام این قاچقچیان دام وگوشت تمامی دامها را به ارتش امریکا در

بایگاهای کشورهای های مجاور می فروشند . والا چرا دام را با سه برابر نرج خریداری می کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
اگر این حجم قاچاق انجام می شود و با این حجم زیاد نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جلو انها را نمی توانند بگیرند چرا به آنها حقوق می دهند بودجه آنها را کاهش دهند چون انطور که مشخص است هر کسی هر چه می خواهد از کشور خارج می کند (گوشت -دلار - بنزین - گازوئیل ----) و هر چه می خواهد وارد می کند (دارو های تقلبی - پوشاک - ---)
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی انتخابات 1400 واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست