بازدید 16279
هزار و سیصد و نود و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

خاطره رهبر انقلاب از ترس بعضی ها از بسیج/آیت الله رشاد: آقازادگان منحرف شده در اقلیت قرار دارند/جزئیات دیدار جهانگیری با اصلاح طلبان

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: دختربچه‌ای در تهران که به تقلید از فیلم هندی خود را دار زد/قبض تلفن ۵ میلیونی به خاطر تماس با برنامه تلویزیونی!/افزایش بیش از 100 درصدی خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۵۴۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶ 22 November 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

دختربچه‌ای در تهران که به تقلید از فیلم هندی خود را دار زد

ساعت ۱۹ روز چهارشنبه ۳۰ آبان از یک مرکز درمانی واقع در شهرک رضویه خبر فوت مشکوک دختری ۹ ساله به نام ستاره، به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد. مادر ستاره که با کمک صاحب سوپرمارکت محل سکونت‌شان و در غیبت پدر ستاره (به علت حضور در محل کار) دخترش را به مرکز درمانی رسانده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه ستاره و پسرم که کوچکتر از ستاره است، یک فیلم سینمایی هندی گذاشته و آن را تماشا کردیم. داستان فیلم به گونه‌ای بود که در یک قسمت از فیلم، قهرمان داستان حلق‌آویز شده و در ادامه فیلم مجدداً زنده می‌شد. با پایان فیلم، برای آماده کردن شام به داخل آشپرخانه رفتم و بچه‌ها نیز در حال بازی کردن بودند و متوجه نشدم که ستاره چه زمانی به داخل اتاق خوابش رفت. پس از دقایقی ستاره را صدا کردم که جواب مرا نداد؛ مجدداً ستاره را صدا زدم اما باز جوابی نیامد.به دنبال ستاره از آشپزخانه بیرون آمده و به سمت اتاق خواب بچه‌ها رفتم, ناگهان ستاره را دیدم؛ رشته‌ای پلاستیکی که از در کمد دیواری آویزان شده بود، دور گردن دخترم قرار داشت؛ ستاره حرکت نمی‌کرد./ فارس

۷۰ درصد خریدوفروش‌های مسکن برای سوداگری است

محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به نقش سوداگری در آشفتگی بازار مسکن گفت: 70 درصد خانه هایی که خرید و فروش می‌شوند، برای اسکان مورد بهره وری قرار نمی گیرند، بلکه برای سوداگری و معامله استفاده می‌شوند.▫️بسیاری از افراد، سوداگری در امر مسکن را راهی برای کسب درآمد می‌بینند که این امر باعث افزایش چشمگیر نرخ خانه شده است/ باشگاه خبرنگاران

طعنه یک مسئول پیشین استقلال به شانس پرسپولیس!

محمد نوری فر در کانال تلگرامی خود نوشته است: «فراتر از گروه مرگ، آنقدر که فکر کنی تیم اول گروه استقلال، قهرمان غرب آسیا خواهد شد. سخت‌ترین قرعه ممکن، به قول دوستی که می‌گوید: «صدام حسین هم نمی‌توانست چنین قرعه‌ای را برای استقلال انتخاب کند!» کجاست ذره‌ای از شانس بی‌نظیر و تاریخی پرسپولیس برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا؟ آنها از مرحله یک‌چهارم نهایی تا فینال همه بازیهای برگشت را در ورزشگاه آزادی انجام دادند اما به یاد بیاورید که استقلال از گروه مرگ و همگروهی با همین الهلال و العین به یک‌چهارم رسید.

جزئیات دیدار جهانگیری با اصلاح طلبان

در حالی که دو روز پیش در گفت وگویی که از الیاس حضرتی نایب رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان منتشر شده بود، از اسحاق جهانگیری به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی جریان اصلاحات در سال 1400 نام برده شده، گزارش ها حاکی از آن است که به تازگی برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور دیدار داشتند و این دیدار به درخواست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شده است. این مطلب را خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک منبع آگاه نوشت و افزود: ‌«دیدار برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با جهانگیری جلسه‌ای خصوصی بود. شورای هماهنگی برای دیدار با آقای جهانگیری درخواست داده بود که معاون اول رئیس‌جمهور هم این درخواست را اجابت کردند و برای ما وقت گذاشتند.»

به گزارش ایرنا این منبع آگاه اضافه کرد: از این قبیل دیدارهای اصلاح‌طلبان با آقای جهانگیری برای اولین بار نیست که صورت می‌گیرد و در گذشته نیز چنین جلساتی برگزار شده است. البته در دولت جدید، این اولین دیدار اصلاح‌طلبان با آقای جهانگیری بود. این منبع آگاه همچنین درباره محتوای جلسه اصلاح‌طلبان با اسحاق جهانگیری گفت: این دیدار ارتباطی به موضوع گفت‌وگوی ملی و جلسه اخیر بزرگان اصلاح‌طلب و اصولگرا نداشت. در این دیدار مسائل داخلی جبهه اصلاحات و نقطه‌نظرات اصلاح‌طلبان درباره عملکرد و رویکرد دولت مطرح شد./خراسان

آیت الله رشاد: آقازادگان منحرف شده در اقلیت قرار دارند

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران در ادامه درباره پدیده آقازادگی، اظهار داشت: امروز پدیده‌ای به نام پدیده آقازادگی بر سر زبانها افتاده است. نباید تصور شود هر آنکه مشهور است لزوما بزرگ هم هست یا هر آنکه بزرگ است حتما بزرگوار نیز هست و یا هر آن که در بین مردم چهره است لزوما نخبه هم هست، این تصور نادرستی است.تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) ادامه داد: بعضی افراد شناخته شده بیشتر شهره و چهره‌اند نه ثبوتا بزرگ هستند و نه اثباتا بزرگوار و نه واقعا نخبه هستند، بلکه به دلایل مختلفی از جمله شرایط اجتماعی، موقعیتی و مسؤولیتی چهره و شهره شدند. وی در ادامه اظهار داشت: گاهی فرزندان افراد شناخته شده در جامعه، چهره‌ها و شهره‌ها دچار مشکل می‌شوند و گاهی نیز فرزندان نخبگان و افرادی که حقیقتا از جهاتی برتر هستند دچار مشکل و آسیب می‌شوند، این پدیده همان پدیده‌ آقازادگی است.آیت‌الله رشاد با بیان اینکه مشکلات و آسیب‌های آقازادگان علل و عوامل مختلفی دارد، گفت: یکی از این دلایل غفلت از خویش و هر آنچه که به خویش منصوب می‌شود، است. برخی از بزرگان و یا افراد شهره جامعه به جوانان و فرزندان دیگران می‌پردازند و خود سبب تربیت جامعه و جوانان می‌شوند اما از فرزندان خود غافل هستند. وی افزود: چنین فرزندانی رفته رفته دچار مشکل و انحراف شده و به اصطلاح امروز مسأله‌دار می‌شوند و درست در مقابل والد خود می‌ایستند و به جبهه مقابل پدری می‌پیوندند و گاه آنقدر پیش می‌روند که پدر را نیز به دنبال خود به انحراف می‌کشانند.

واکنش شورای عالی استان‌ها به شایعه رد صلاحیت حناچی

رئیس شورای عالی استان ها شایعه رد صلاحیت پیروز حناچی شهردار منتخب تهران را که به نقل از وی در فضای مجازی انتشار یافته بود، تکذیب کرد.مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها و عضو شورای شهر تهران خبری را که در فضای مجازی به نقل از وی مبنی بر تایید نشدن صلاحیت حناچی به عنوان شهردار تهران منتشر شده است، تکذیب کرد و رسانه ها و خبرنگاران را به رعایت اخلاق و امانتداری توصیه کرد.

افزایش بیش از 100 درصدی خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه

خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه طی ماه اکتبر امسال با افزایش 134.4 درصدی نسبت به ماه مشابه سال 2017 به رقم 6 هزار و 276 واحد رسید. شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر به ترتیب بیشترین میزان خرید و فروش خانه را به خود اختصاص داده اند. 51.1 درصد از خانه های معامله شده برای اولین بار به فروش رسیده اند. اتباع خارجی طی ماه اکتبر بیشترین خانه در ترکیه را از شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا، آنکارا و یالووا خریداری کرده اند. طی این مدت شهروندان عراق با خرید هزار و 439 واحد مسکونی مقام اول خرید خانه در ترکیه را به خود اختصاص دادند. اتباع ایرانی با 557 واحد مسکونی، کویت 378 خانه، آلمان با 341 و روسیه با 336 واحد مسکونی نیز در رتبه های بعدی قرار داشته اند./ آناتولی

درخواست ۲۰۰ میلیون دلاری ۹ نماینده مجلس از رئیس‌جمهور برای احیای دریاچه ارومیه

۹ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار تخصیص ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای احیای دریاچه ارومیه شدند. سیدهادی بهادری و روح‌الله حضرت پور نمایندگان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، شهاب‌الدین بیمقدار نماینده مردم تبریز در مجلس، سیدتقی کبیری نماینده مردم خوی در مجلس، جهانبخش محبی نیا نماینده مردم شهرهای میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس و یوناتان بت کلیا نماینده کلیمیان کشور در مجلس از جمله امضاکنندگان این درخواست از رئیس‌جمهور هستند

قبض تلفن ۵ میلیونی به خاطر تماس با برنامه تلویزیونی!

روزنامه ایران در ستون «سلام ایران» خود از قول یکی از خوانندگان نوشت: سال ۹۳ در برنامه مسابقه «الو نوید» از شبکه یک شرکت کردم قبض تلفن ثابت‌مان ۵ میلیون تومان شد یک نفر با شماره ... به من زنگ زد و گفت برنده یک میلیون تومان شدم اما من ۵ میلیون تومان قبض تلفن ثابت دادم. چرا تلویزیون به این مسابقه‌ها اجازه پخش می‌دهد؟

خاطره رهبرانقلاب از ترس بعضی ها از بسیج

نشریه خط حزب الله در شماره 160 خود به انتشار خاطره ای از رهبر معظم انقلاب با عنوان "بعضی ها از حضور نیروهای بسیجی می‌ترسیدند" که در مهر سال 91 نقل شده پرداخته که به شرح زیر است: بعضی ها میترسیدند. بعضی ها از پیش قضاوت می کردند که نمی شود ـ اصلا می گفتند نمی شود ـ هرجا هم حضور بسیجی بود، مخالفت می‌کردند. من می‌دیدم مردان مؤمن ِ باصلاحیت ِ ارتش ِ منظم آن روز ما استقبال می کنند از این که مجموعه ی بسیج با آنها و همراه آنها باشد؛ این را من خودم در دوران جنگ مکرر دیدم؛ در پادگان ابوذر، در جنوب، در شمال غرب. خود فرمانده ارتشی اصرار داشت که مجموعه‌ی بسیجی با او همراه باشند؛ دوست می‌داشت، استقبال می‌کرد؛ اینجا در تهران یک عده‌ای نشسته بودند، نق می‌زدند که آقا چرا اینها وارد شدند؟ چرا بدون اجازه رفتند؟ چرا فلان اقدام را کردند؟ از حضور بسیجی ناراحت بودند. چون امید نداشتند، مأیوس بودند، می‌گفتند نمی‌شود کاری کرد؛ اما وقتی که وارد شدند، دیدند این ورود، امیدآفرین است؛ همه‌ی این استعدادها را جوشش می‌دهد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۴۸
انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴

دکتر محمود احمدی نژاد ۱۷٬۲۴۸٬۷۸۲ رأی

حجت الاسلام والمسلمین رفسنجانی ۱۰٬۰۴۶٬۷۰۱ رأی
**********
انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸

دکتر محمود احمدی نژاد ۲۴٬۵۹۲٬۷۹۳ رأی

میرحسین موسوی ۱۳٬۳۳۸٬۱۲۱ رأی
**********
اکثریت و اقلیت را خودتان ببینید!
پاسخ ها
ناشناس
| Czechia |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
مسئول کامنت های تابناک رفته جمعه سیاه خرید کنه؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
جناب سانسورچی گذاشتن این آمار چه فایده ای برای شما دارد .فقط فکرکنم فک وفامیلتان راشاد میکند
هنوز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا شروع نشده
استقلالی ها از شانس پرسپولیسی ها حرف میزنن!

العین امارات( همان تیمی که استقلال رو دو فصل پیش شش تایی کردن )

الدحیل قطر معروف به غول آسیا که از زمان تأسیس تاکنون فقط از پرسپولیس باخته

الهلال که دوفصل پیش به نائب قهرمان امسال آسیا چهارتا زده بود و در فکر گرفتن انتقامی سخت از استقلال است

بااین اوصاف اگه استقلال از گروهش صعود نکنه پس این یعنی اینکه پرسپولیسی ها خیلی خوش شانسند

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
چرا این همه هزینه برای یک دریاچه آب شور میشه.

با این هزینه هایی که تا حالا برای احیای این دریاچه شده میشد اون منطقه ای که دریاچه ارومیه در اون قرار داره و منطقه خوش آب و هوایی هم هست رو تبدیل به یک شهر کوچک و جدید با خانه های ارزان قیمت برای افراد نیازمند استان آذربایجان کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
این پولها واسه دریاچه آب نمیشه اما برا بعضی خیلی نان داره
یعنی اگه حناچی رد صلاحیت بشود، چه شود!!! چه خنده ای کنیم ما!!! با اون سختی ای که اصلاح طلبان برای انتخاب شهردار به خودشون تحمیل کردن، اگه حناچی رد صلاحیت بشه، انتخاب شهردار دیگه میره واسه بعده عید!!! هه هه هه ها ها ها
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
زهی بی مسولیتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
ثابت میشه که قدرت مسلط تند روهای مسلط اصلا اجازه بالا آمدن و فعالیت اصلاح طلبها را نمی دهند .
اوه اوه جناب جهانگیری میخواد رئیس جمهور بشه؟ برید دلارهاتون رو زودتر بفروشید که دلار 4200 در راهه
حالا نمیشد این اقازاده های اقلیت منحرف را بجای ان دو دلال بانک مرکزی اعدام میکردند تا درس عبرتی برای دیگر آقا وزاده های سوپر میلیادر میشد ومردم نیز مبارزه با فساد همه گیر را باور میکردند
اردوغان چطور ترکیه رو داره آباد میکنه
تازه بعداز این همه برو بیا و ماجراهای مختلف دیروز وزیر خارجه انگلیس اومده میگه که اگه ایران میخواد به جامعه جهانی ملحق بشه باید جاسوس هایی رو که دستگیر کرده بده به ما!!!
باز دوران احمدی نژاد تکلیفمون با خودمون مشخص بود!
لطفا زین پس بسته خبری رو قبل از ساعت هشت شب منتشر کنین چون انتشار کامنت های بعداز دوازده شب میفته برای فردا ظهر و مخاطبان فرصت کمتری دارن تا امشب به تبادل نظر بپردازند
پدیده اقازادگی از آفات است.کسانی که دوره ندیده وزحمت نکشیده بخاطر ژن خوب یکشبه رییس میشوند.همچنین اقازادگانی که انطرف اب میروند برای زندگی و خوشگذرانی هم افت انقلاب هستند چون به سرزمینی که پدرانشان ساخته اند ایمان و اعتماد ندارند
یارانه ماهانه هر ایرانی معادل نصف هزینه یک وعده صبحانه در اروپا و آمریکاست.

آیا این جالب نیست؟

در همین شرایط یک شهروند کشورهای عربی حاشیه خلیج هیچ کاری انجام نمیده و ماهانه دولت های اون کشورها از فروش نفت به شهروندان خود حقوق میدهند و اون حقوق به قدری زیاد هست که به راحتی می توانند هر سال بهترین خودروهای روز دنیا رو بخرند، به هر کجای دنیا که بخواهند مسافرت بروند . بهترین مواد غذایی را خریداری بکنند و برای انجام کارهای منزل خود کنیز های فیلیپینی و تایلندی استخدام کنند.
این راهی بود که خودمان انتخاب کردیم؟!
كل مسولين در امتحانشان ،از نظر مردم مردود ،
آیا میدانید بیش از 40 میلیون نفر در ایران زیر خط فقر زندگی میکنند.
ججالب اینجاست که اانقدر استقلالی ها گفتن ما دوبار قهرمان ااسیا شده ایم که دو سال پیاپی است که کنقدراسیون اسیا سخت ترین ققرعه ها رو واسته استقلال مشخص میکنه که ااگه راست میگن و دوبار قهرمان ششدن پس باید بتونن تیمی ببجز بوریرام تایلند رو هم ببرن پس قرعه های سخت این چند وقت اخیر بخاطر ادعاهای مضحکیه که باعث تمسخر استقلالی ها توسط همه ست
اگر مشکل مالی دارید

اگر مسکن ندارید

اگر دچار بیماری زنتیکی یا همون ارثی هستید

اگر اعصاب ندارید

اگر بیکارید

اگر برای ادامه زندگی خود محتاج یک وام 10 میلیون تومنی هستید

لطفا تولید مثل نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
افزایش جمعیت قطعا به صلاح نیست کمی فکر کنند آنها که تصمیم به فرزند آوری دارند
نظرهامونو منتشرکنین دیگه جون بسر شدیم ما
بسته خبری؟!!
جناب ایت الله رشاد ممکن است از نظر تعداد آقازادگان فاسد و منحرف در اقلیت باشند ولی اکثریت فساد کشور بدست همین اقلیت هست که بسیار فاجعه بار است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
آیت الله رشاد فراموش فرموده اند بین این همه ملایک فقط یکی نافرمانی کرد و جهان شد این که میبینیم... پدر من تعداد چه اهمیتی دارد مهم فسادی است که روی زمین می کند
تابناک

این خاطره از مقام معظم رهبری واقعا زیبا بود

کاش میشد از ایشان هر شب یک خاطره در این بخش میگذاشتید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
به تارنمای رهبری مراجعه کن برادر همش اونجا هست
همه کارها تو ایران شده دلالی وسوداگری،ثروت وآسایش شده سهم کسانی که نمی دوند وزحمت نمیکشندچندروز پیش سیرخشک تند درجه یک اوردم میدان تره بارتهران حق العمل و...که کم کردن صافی هزار تومان ازم خریدن جالب بود توحجره بغلی که یه متر فاصله نداشت کیلو فروش ۱۳۰۰۰میدادن!
همه کارها تو ایران شده دلالی وسوداگری،ثروت وآسایش شده سهم کسانی که نمی دوند وزحمت نمیکشندچندروز پیش سیرخشک تند درجه یک اوردم میدان تره بارتهران حق العمل و...که کم کردن صافی هزار تومان ازم خریدن جالب بود توحجره بغلی که یه متر فاصله نداشت کیلو فروش ۱۳۰۰۰میدادن!
امروز نیز عده معدودی خس و خاشاک که تعدادشان خیلی کم است ناامید شده اند و میگوید باید با امریکا مذاکره بشود.
اما بیشتر ملت ما امروزه بسیجی است و روشن. بسیجی می داند امریکا بزودی نابود است. بسیجی ایمان دارد که تحریم ها هیچ تاثیری بر اقتصاد ندارد و ما بیشتر از قبل پیشرفت میکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
خدا ایشالله از خواب بیدارتون کنه و هر چند امکانش ساده نیست
ناشناس
| Australia |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
آقا شما مثل اینکه توهم زدی! نعمت خان!
آره دویست ملیون دلار بدن تا به نام دریاچه ارومیه و به کام دیگران باشه. این حضرات یه جمع و ضرب ساده کنن ببینن دویست ملیون دلار چند تا صفر داره بعد درخواست بدن. آب ها رو پیش پیش برخی خوردن حالا از کیسه ملت طلب می کنن.
اگه پولی باید به احیا تخصیص یابد جهت دریاچه هامون و سیستانی های بی نوای بی زبون بیچاره که دویست روز سال به عنوان شهر و منطقه اول جهانی در حوزه ریزگرد و الودگی ان باید به ا ون ها برسه. درجه بعد هم به خوزستان . تو این مملکت هر کی طلبکار نباشه کلاهش پس معرکس رقمو هم باید درشت بگی مثل برادران نماینده حوزه ارومیه تا به نقطه جوش دادن برسه.
واقعا عاقبت چی میشه؟ همه ناراضی و عصبانی هستن.
«سید‌مهدی صدرالساداتی» در مورد غذا خوری مجلس نوشته بود: «ـ دیروز در مجلس شورای اسلامی ناهار دعوت بودم، هنوز نماز عصر را نخوانده بودم که وارد سالن غذاخوری شدم و میزها تقریباً پر بود و هنوز باورم نمی‌شود که ناهار مجلس سلف سرویس با چند نوع کباب، خورشت[خورش]، جوجه، کشک بادمجان (که ظاهراً دیر رسیده بودم و تقریباً تمام شده بود)، چند نوع سالاد، دلستر، دوغ و میوه باشد!»

در جلسات کمیسیون مجلس هم پذیرایی خوبی از نمایندگان انجام می‌شود. وقتی در صحن هستند هم مورد پذیرایی قرار می‌گیرند با شیر و کیک.
خوب، آیا وقت آن نرسیده است که نمایندگان محترم مجلس که به خوبی از شرایط کشور و وضعیت بحرانی آن آگاه هستند، دست به صرفه جویی بزنند؟ نمی‌شود یک مدل غذا بخورند یا از خانه غذا بیاورند؟ نمی‌شود در جلسات کمیسیون‌ها به خوردن چایی اکتفا کنند؟ نمی‌شود ساخت و سازهای مجلس را متوقف کنند؟ می‌شود، همانطور که بسیاری از مردم سبک زندگی خود را تغییر داده‌اند و مثلا مصرف گوشت و مرغ را در زندگی خود کم کرده‌اند. دیگر آجیل نمی‌خورند و یا خیلی به سراغ میوه و لبنیات نمی‌روند.
یک نفر اقازاده منحرف هم زیاده
آیت الله رشاد عزیز،
همین تعداد انگشت شمار آقازاده به اندازه تمام ملت شریف، هزینه می تراشند
اصلا اینکه به یک عده ای آقازاده گفته شود، خودش اصل انحراف است. چنان می گویند آقازاده گویی 7 پشت طرف آدم های معتبری بوده اند.
والا من هر کجا که رفتم فرزندان و فک و فامیل مدیران شرکت یا صاحبان شرکت از انواع و اقسام مواهب اقتصادی برخوردار بوده اند و این موضوع توسط همه بصورت یک امر بدیهی شناخته شده است و بازار تملق گویی این آقازاده ها و فک و فامیل داغ بوده !
جالب اینه در بعضی موارد با چشم خودم دیده ام که مرد مسن با بیست و چند سال سابقه تملق پسر 20 ساله ی مدیر را می گفت و تصمیم های غلط او را بی چون و چرا اجرا می کرد
ازش پرسیدم که شما با این سابقه می دونی این کار اشتباهه چرا انجام می دی ؟
گفت چند سال دیگه بازنشست می شم نمی خوام زیرآبم بخوره !
آقازاده سالاری یه درده پذیرفتن برتری آقازاده ها و سر خم کردن در برابرشون یه درد ریشه دار بزرگ
جناب آیت اله رشاد. بحث اقلیت و یا اکثریت در میان نیست بیشتر سوء استفاده و حجم رانتی است که این آقا زاده ها و همچنین خود نفرات برخوردارند مطرح است چرا باید چنین میدانی در اختیار این افراد باشد و اینکه چگونه است این افراد اصلا کنترل نمی شوند در صورتی که کوچکترین اعتراض موجب دستگیری اعتراض کننده خواهد شد. ضعف را پیدا کنید که شامل اقلیت و اکثریت می شود واگرنه همه اینها بهانه است.
اگرچه تعداد اقازاده های فرصت طلب کم هست اما تاثیر گذاری انها بر اقتصاد ، سیاست . و فرهنگ جامعه زیاد است
اقا زاده هادر اقلیدند
برخی آقایان‌اگر‌نان‌حلال‌در‌سر‌سفره‌می‌بردند‌فرزندانشان‌منحرف‌نمی‌شد‌هر‌کس‌که‌فرزند‌منحرفی‌دارد‌باید‌کنار‌گذاشته‌شود‌تا‌اموال‌مردم‌به‌غارت‌نرودا
زمانی اصلاحات بوجود آمد بخاطر رد تفکر کارگزاران و مقابله با آن الآن چی شده این دو تفکر دست دردست ماه عسل می گیرند این نه این است اینها نه تفکر بلکه گروه هستند
مسئول کامنت های تابناک رفته جوج بزنه با نوشابه ؟
بعضی وقتها فکر میکنم یه عده چرا به خودشون اجازه میدن که صلاحیت افراد رو بررسی کنند ، مگه صلاحیت خودتون رو کی تایید کرده ، از خودتون پرسیدید چرا هر چه نخبه است رو از کشور فراری میدند ، و برخی ناکارامد بر مسند نشستند ،! ولی متاسفانه هر روز بیشتر شاهد این برخوردها هستیم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
داداش نخبه واقعی کسی هست که اگر ادعایی داره در مملکتش بمونه با هر مشکلی که هست خدمت بکنه
ایت الله ارشاد بگو فرزندت کجاست. اونبره یا اینبر
بیکار که نیست احتمالا مثل بقیه
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم