بازدید 24182
هزار و سیصد و پنجاه و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: آمار شوکه کننده بی سوادی زنان ایرانی/ باتری پراید، ۶۰۰ هزار تومان!/ ورود لباس شخصی‌ها به بازار ارز/ظریف: آمریکا مذاکره‌کننده قابل اعتمادی نیست و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۴۰۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰ 06 October 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

توصیه سردار سلامی به نتانیاهو: شنا در مدیترانه را تمرین کن

جانشین فرمانده کل سپاه خطاب به نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: شنا کردن در مدیترانه را تمرین کن چرا که به زودی هیچ راهی جز به دریا گریختن ندارید. سردار سلامی در رزمایش اقتدار بسیجیان شهر اصفهان در میدان امام علی(ع) بیان کرد: رژیم صهیونیستی هیچ یک از عناصر یک حکومت را ندارد و در تراز تهدید ما نیست، حزب‌الله برای در هم پیچیدن آن کافی است؛ به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام می‌کنم که شنا کردن در مدیترانه را تمرین کند، چراکه به زودی هیچ راهی جز به دریا گریختن ندارد.

مدیرعامل فراری «سکه ثامن» بازداشت شد

نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: فرهاد زاهدی فر، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به "سکه ثامن" که از هزاران نفر از طریق سایت سکه ثامن، صدها میلیارد تومان در چند استان کلاهبرداری و از کشور متواری شده بود با اقدامات فنی، عملیاتی و اطلاعاتی پلیس فتا در یکی از کشورها شناسایی و با همکاری پلیس بین الملل ناجا و قوه قضائیه بازداشت و شب گذشته ازطریق فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به کشور بازگردانده شد. در این اطلاعیه تأکید شده است: به حول و قوه الهی، سرپنجه های نظام جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی و هوشمندی هر روز قوی تر از گذشته اجازه فعالیت های مجرمانه را به هیچ کس نخواهند داد و با توکل به خداوند قادر متعال و به پشتوانه این توانایی و همکاری مردم فهیم و مومن، مجرمان و غارتگران بیت المال و اموال مردم را در هر مخفیگاهی حتی خارج از مرزهای میهن اسلامی شناسایی، دستگیر می کند و برای تحمل مجازات قانونی، استرداد اموال و احقاق حق مال باختگان به کشور باز خواهند گرداند.

نامه جامعه مدرسین خطاب به رئیس مجلس درباره FATF

در پی قرار گرفتن لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (FATF) » در دستور کار روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی نامه ای از رئیس و نمایندگان خانه ملت خواست، ضمن توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و سایر مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم» مراقبت کنند، کاری به زیان مملکت و نظام حاکمیت جمهوری اسلامی در مجلس به تصویب نرسد. در متن این نامه آمده است: در پی قرار گرفتن لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (FATF) » در دستور کار روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی نامه ای از رئیس و نمایندگان خانه ملت خواست، ضمن توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و سایر مراجع عظام تقلید«دامت برکاتهم» مراقبت کنند کاری به زیان مملکت و نظام حاکمیت جمهوری اسلامی در مجلس به تصویب نرسد.

دستگیری شش تن از اخلالگران در حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری

دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد با بیان این‌که در چند روز گذشته 6 نفر به اتهام ایجاد مزاحمت برای کامیون‌داران دستگیر شدند، گفت: هم‌اکنون امنیت بسیار خوبی در سطح جاده‌های استان برقرار است و کامیون‌داران و رانندگان بدون هیچ مشکلی در مسیرهای مواصلاتی در حال تردد هستند. «عبدالرضا علی‌محمدی» با تشکر از همه رانندگان و کامیون‌داران به‌ منظور همکاری مطلوب در حمل و نقل جاده‌ای، اظهار کرد: در چند روز گذشته 6 نفر به اتهام ایجاد مزاحمت و اخلال در رفت و آمد کامیون‌داران و رانندگان شناسایی و دستگیر شدند. وی افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هم‌اکنون امنیت بسیار خوبی در سطح جاده‌های استان برقرار است و کامیون‌داران و رانندگان بدون هیچ مشکلی در مسیرهای مواصلاتی در حال تردد هستند. دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا شماری از افرادی که در فضای مجازی اقدام به تحریک و تشویق معترضان به کامیون‌داران می‌کردند، شناسایی شدند که اقدامات قانونی و قضایی لازم در خصوص آن‌ها در حال اجراست.

رحیمی: تلویزیون تریبون مخالفان عضویت در FATF است

عضو هیأت رئیسه مجلس در واکنش به گزارش صدا و سیما علیه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) گفت: رسانه ملی به پازل تخریب دولت و تریبونی برای مخالفان لوایح مرتبط با FATF تبدیل شده است. «علیرضا رحیمی» اظهار داشت: صدا و سیما در عمل تریبونی برای مخالفان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و عضویت در FATF است و آنان به هیچ وجه صدای موافقان این لوایح را نمی شنوند. صدا و سیما در شب های گذشته گزارش هایی درمورد FATF و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم(CFT) پخش کرد که با واکنش کارشناسان رسانه و صاحبنظران سیاسی همراه شد.

شمار جانباختگان الکل در بندرعباس به ۲۲ نفر رسید

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مجموع جانباختگان مشروبات الکلی در بندرعباس با فوت یکی دیگر از مسمومان بستری در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به ۲۲ تن رسید. «فاطمه نوروزیان» روز شنبه افزود: از زمان آغاز موج مسمومیت الکلی در بندرعباس (چهارم مهر جاری) ۲۶۸ نفر در بیمارستان بستری شدند که تاکنون ۲۴۰ تن از آنان ترخیص شده اند. وی تعداد دیالیزشدگان ناشی از مسمومیت الکلی را ۱۳۲ تن و مسموم شدگان زن بستری شده را ۱۰ تن اعلام کرد.

حداقل یک دلیل از خطرناک بودن FATF برای منافع ملی و مردم ایران نام برده می‌شد

ایمن آبادی نماینده مجلس نوشت: چه خوب بود حداقل یک دلیل از خطرناک بودن FATF برای منافع ملی و مردم ایران نام برده می‌شد. جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس درباره دلیل مخالفان FATF در توییتر خود نوشت: چه خوب بود حداقل یک دلیل از خطرناک بودن FATF برای منافع ملی و مردم ایران بجز عدم امکان کمک به حزب الله لبنان نام برده می‌شد. چون لبنان با عضویت در FATF مشکل خودش را حل کرده است!

آیت الله جنتی: برخی مردم احساس می‌کنند کشور رها شده است

دبیر شورای نگهبان با تأکید بر برخورد با فساد سازمان یافته و سوءاستفاده برخی مسئولان که موجب کسب ثروت‌های نجومی آنان شده است، گفت: اگر در این زمینه کوتاهی کنیم باید منتظر نزول عذاب الهی باشیم. جنتی با تأکید بر ضرورت گفتگوی مسئولان با مردم در زمینه برنامه‌های خود گفت: رویه فعلی اداره کشور به صورتی است که برخی مردم احساس می‌کنند کشور رها شده است.

آمار شوکه کننده بی سوادی زنان ایرانی

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: طبق شاخص سواد در گروه سنی ۶ سال به بالا، آمار کل بی‌سوادان مطلق ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و از این تعداد ۶ میلیون نفربالای ۵۰ سال سن دارند. آمار کم‌سوادان ۱۰ میلیون نفر است. طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، در سه گروه ۱۰ تا ۱۹، ۱۰ تا ۲۹ و ۱۰ تا ۴۹ سال، در گروه‌ اول نرخ باسوادی ۲/ ۹۸ درصد و تعداد بی‌سوادان باقی‌مانده ۱۹۰ هزار و ۵۰۰ نفر است./ خبرآنلاین

باتری پراید، ۶۰۰ هزار تومان!

علی اکبری، معاون اتحادیه باتری‌سازان کشور گفت: بازار باتری نیز مانند بازار سایر کالاها وضعیت وخیمی را پشت سر می گذراند. خام فروشی سرب به عنوان ماده اولیه اصلی تولید باتری و صادرات آن، منجر به کمبود مواد اولیه مورد نیاز در بازار شده و افزایش قیمت این محصول را به دنبال داشته است. هر باتری خودرو به طور متوسط به 12 کیلوگرم سرب نیاز دارد که با احتساب نیاز سالیانه کشور به 12 میلیون باتری، به 144 هزار تن سرب در سال نیاز است./شهر خبر

خیالتان را راحت کنم، بازار اعتصاب نمی‌کند

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران گفت: امروز بازاریان حرف هایی برای گفتن دارند، از وضعیت گله مند هستند و معتقدند باید برنامه ای برای حرکت در مسیر تعادل و رونق در دستور کار قرار گیرد. اما نکته اینجاست که هر حرفی در این شرایط مورد سوء استفاده ضد انقلاب قرار می گیرد.این طور نیست که ما بگوییم بازار حرفی برای گفتن ندارد اما باید حرف هایمان را از طریق 8300 اتحادیه صنفی و اتاق‌ها اصناف به دولت انتقال دهیم و هیچ بنایی برای اعتصاب و بستن بازار میان بازاریان وجود ندارد. خیال همه کسانی که هر روز در شبکه های اجتماعی حرف از اعتصاب و بستن بازار می زنند را راحت کنم، بازاریان به هیچ روی اقدامی علیه انقلاب نمی کنند و اینجا خبری نیست./ خبرآنلاین

ورود لباس شخصی‌ها به بازار ارز

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای شناسایی دلالان ماموران پلیس از پوشش شخصی استفاده کردند و بازار ارز همچنان رصد می‌شود. بخشی از این افراد توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند، اقدامات اطلاعاتی ما به صورت شبانه روز و به صورت نامحسوس چه در فضای مجازی و چه در جامعه در حال انجام است. ما این افراد را پس از دستگیری به مراجع قضایی تحویل خواهیم داد.

مخالفان می‌خواهند روحانی را در موضع هیجانی قرار دهند

حجت الاسلام محسن غرویان، استاد حوزه و دانشگاه گفت: روحانی سعی دارد طوری مشی کند که مردم مأیوس نشوند؛ برای نیل به این هدف او باید افکارعمومی را در جریان لحظه‌ای نوسانات سیاسی، اقتصادی و تحولات داخلی و خارجی قرار دهد. سیاست آقای روحانی حفظ آرامش در جامعه است، یعنی نمی خواهد به التهابات بیافزاید و دامن بزند و هیجانی به مسائل کشور بپردازد، حال آنکه گروه‌های مخالف دولت خیلی تلاش می کنند آقای روحانی را در موضع برخورد و واکنش های تقابلی تند و هیجانی قرار دهند اما رئیس جمهور از قرارگیری در این موضع پرهیز دارد. ایران در یک وضعیت خاص بین المللی و دیپلماتیک قرار دارد و دولت می خواهد با ظرافت حرکت کند تا طراحی های ترامپ برای اعمال بر جمهوری اسلامی اثربخش نباشد، در این وضعیت رئیس جمهور و دولت باید بیشتر با مردم حرف بزنند./انتخاب

آمریکا مذاکره‌کننده قابل اعتمادی نیست

ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتماد نیست. آنها می‌گویند که خواهان یک معاهده با ایران هستند، اما به تازگی اعلام کردند که از تنها معاهده‌ای که با ما دارند خارج می‌شوند چرا که دیوان بین‌المللی دادگستری علیه شان حکم داده است. این به شما می‌فهماند که درباره هر چه با این رئیس جمهور و دولت او مذاکره کنند آنها به آن پایبند نخواهند بود.

امیدوارم نداشتن علم کافی علت برخی مخالفت ها با FATF باشد

سید محمد صدر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره پیگیری خط تخریبی علیه FATF ازسوی برخی نهادها از جمله صدا و سیما اظهارداشت: خوشبینانه ترین حالت این است که این افراد نسبت به این قضیه اطلاعات کافی ندارند و نمی دانند که اگر این لوایح تصویب نشود چه مشکلاتی را برای ایران به همراه خواهد داشت. وی با بیان این که از آقایان می خواهم که موضوع را درک کنند، افزود: نداشتن علم کافی باعث این نوع مخالفت ها می شود البته امیدوارم موضوع فقط همین باشد و مورد دیگری نباشد. صدا و سیما در شب های گذشته گزارش هایی درمورد FATF و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم(CFT) پخش کرد، یکی از این گزارش با عنوان «سراب»، روایتی از داستان FATF در پاکستان بود که با واکنش کارشناسان رسانه و صاحبنظران سیاسی همراه شد. این کارشناسان پخش چنین گزارش هایی را بی ارتباط با در دستور کار قرار گرفتن و بررسی CFT در مجلس ندانستند.

انبار داروی دختر وزیر سابق دوباره پلمب شد

سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: هفته قبل قرار بود با دستور سازمان تعزیرات و حضور کارشناسان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، داروهایی که از انبار دختر وزیر سابق کشف شده بود تفکیک شده و به کارخانه‌ای برای امحا فرستاده شود. روز پنج‌شنبه با مراجعه بازرسان سازمان تعزیرات متأسفانه مشاهده شد این تفکیک دارو بدون حضور نمایندگان و ناظران کارشناس غذا و دارو و صرفاً توسط کارگران شرکت مذکور در حال انجام است. با همکاری سازمان تعزیرات و دادستانی البرز به دلیل بروز این تخلف، انبار مجدداً پلمب شد و گزارش تخلف معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به دادستانی ارسال شد. دختر وزیر سابق، دو پرونده در تعزیرات داشت یکی از این پرونده‌ها به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان و دیگری به ارزش ۵میلیارد تومان بود که در پرونده یک میلیارد و دویست میلیون تومانی حکم صادر و اجرا شد و تمامی داروهای انبار معدوم شدند. پرونده ۵ میلیاردی این فرد که مربوط به قاچاق دارو بود به دادسرای استان کرج ارجاع داده شده بود که در تفکیک داروها و ارسال آنها برای امحا تخلف صورت گرفت و منجر به پلمب دوباره انبار شد./فارس

با ارزش‌ترین برند خودروسازی جهان کدام است؟

شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن که سالها عنوان با ارزش‌ترین برند فعال در صنعت خودروسازی را در جهان به خود اختصاص می‌داد، این بار جای خود را به دایملر آلمان، شرکت مادر مرسدس بنز، داده است. این برند لوکس ساز آلمانی که در جایگاه هشتم این رده‌بندی و نخستین خودروساز لوکس در جهان قرار گرفته است، تنها برند اروپایی حاضر در میان ۱۰ نام تجاری برتر سازمان اینتر برند ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. ارزش این شرکت نیز ۴۸.۶ میلیون دلار در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش یافته است. این در حالیست که بزرگترین رقیب مرسدس بنز، بی‌ام‌و در جایگاه سیزدهم این فهرست رده‌بندی جای گرفته است. لازم به ذکر است که اپل، گوگل و آمازون به ترتیب در رتبه های نخست تا سوم این فهرست جای گرفته اند./ عصرخودرو

بازار خودرو منتظر قیمت‌های جدید

فعالان بازار خودرو با اشاره به اینکه با وجود طرحهای فروش خودرو عملا محصولی به دست مردم نرسیده و همچنان بازار با کاهش عرضه روبرو هست از بازار داغ کلاهبرداری سایت های فروش خودرو و نوسانات قیمت با کاهش قیمت دلار سخن می‌گویند. خریداری در بازار نیست و هر روز فروشندگان با تغییرات قیمت دلار نرخهای جدیدی را برای خودروهای خود پیشنهاد می‌کنند ولی عدم ثبات نرخ ارز عاملی شده تا معاملات قفل شود و کمتر کسی حاضر به خرید خودرو باشد./تسنيم

واکنش روزنامه حضرتی به دعوت نشدنش به دیدار رئیس‌جمهور

با سیر نزولی نرخ ارز و سکه و آرام شدن فضای اقتصادی و به تبع آن فضای سیاسی کشور یکی از اولین اقدامات روحانی برگزاری دیدار با اصلاح‌طلبان بود، حامیان و موتلفان انتخاباتی حسن روحانی که مدتی است از او و دولتش دلخور هستند و در مصاحبه‌ها و اظهارنظرها از بیان آن ابایی ندارند؛ اما خطايي در اين اتفاق مهم رخ داده است،‌ اتفاقي كه در واقع اين گزاره را به تحليل‌ها افزود كه پاياني بر ارتباط كج‌دار و مريز روحاني با اصلاح‌طلبان است. اما اين خطا كه هنوز مشخص نيست خطاي برنامه‌ريزان بوده يا خطاي برنامه‌ريزي شده، مربوط به مدعوين است.به نظر مي‌رسد؛ هرچند خواست تيم دولت فرستادن اين پالس مثبت بوده كه ارتباط روحاني با اصلاح‌طلبان در روند ترميم قرار دارد اما اين انتخاب و گزينش‌ها باعث شد كه گره‌اي تازه در اين ارتباط ايجاد شود./اعتماد

اسکناس را نمی‌توان با چمدان جابه‌جا کرد!

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی با تیتر "شکاف قدرت و مسئولیت در رسیدگی به FATF" نوشته است: تمامی فساد موجود در کشور در ذیل و درون شبکه پولی در بانک‌ها گردش دارد. این ارقام نجومی را که نمی‌توان اسکناس کرد و با چمدان جابه‌جا کرد. همه اینها در شبکه بانکی جابه‌جا می‌شود. FATF اجازه این جابه‌جایی‌ها را نمی‌دهد، لذا روشن است که چرا با این الحاق مخالفت می‌شود. با این حال مسأله اصلی مخالفت آقایان نیست. خب هر کس می‌تواند موافق و مخالف باشد. مسأله این است که باید مسئولیت این اقدام خود را بپذیرند. در جهان کنونی فقط ایران و کره شمالی بیرون از دایره FATF هستند. /ايران

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۱۹
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
امروز وزیر بهداشت تهدید کرد که کسانی که راجع به طرح های ما (طرح تحول) موجب بدبینی میشن ازشون شکایت میکنیم از این به بعد. آیا این یعنی کسی نباید از کارانه پزشکان انتقاد کنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ترامپ میزان بیکاری در امریکا را به پایینترین رقم در 50 سال اخیر و تقریبا در عصر مدرن رسانده و عملا اشتغال کامل ایجاد کرده که رمز موفقیت در این رونق اقتصادی کنونی امریکا همان تحریم نفت ایران و افزایش قیمت نفت است. الانم که می بینید همش به اوپک گیر میده از دیوانگی اوست ولی در واقع نیت اصلی ترامپ افزایش قیمت نفت به 100 دلار در 2019 است ولی همش به اوپک هشدار میده تا چین و اروپا که از مصرف کنندگان بزرگ نفت هستند متوجه نشوند که ترامپ چه اشی برای انها پخته. حالا امریکا بزرگترین تولید کننده نفت و گاز دنیا هست و به همراه نروژ و کانادا و استرالیا و البته عربستان و کویت و امارات و حتی عراق که همگی تولید و سود خالص انها مستقیم و غیر مستقیم در دست شرکتهای امریکایی است بیشترین سود را خواهد برد و در واقع اگر می بینید که بدنبال تحریم نفت ایران است فقط برای خارج کردن نفت ایران به نفع گران شدن نفت در دنیا هست که چین و اروپا متوجه شدند و دارند در برابر این سیاست مقاومت می کنند و اگر می بینید که روسیه هم در ماههای اخیر و از زمان ترامپ با او و امریکا دارد بیشتر همکاری می کند چون این سیاست ترامپ به شدت به نفع روسیه هم که به اندازه امریکا نفت و گاز تولید می کند هست. اگر قیمت نفت نباشد تولید کننده های امریکایی و روسی که هزینه تولید انها بالاست به شدت زیان می کردند و ترامپ هرگز قادر نبود و نخواهد بود که رونق اقتصادی امریکا را تا 2020 حفظ کند و از این راه بنده شدن خود و حزب جمهوریخواه را برای دور دوم سنا و رئیس جمهوری تضمین کند. بنابراین متاسفانه به نفع امریکا و روسیه و عربستان است که صادرات نفت ایران به نفع نفت 100 دلاری از بازار خارج شود و این داستان برای سالها ادامه خواهد داشت چون هنون ما هشیار نشدیم که از کجا ضربه می خوریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ترامپ از عربای بدبخت هزار میلیارد دلار کند این کارا کرده فکر کردی چیکار کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
این اخلال گران جاده را باید اعدام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
داداش چشمتونبندودهنتوبازکن برولوازم یدکی پرایدبعدببین اوناچی میکشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
وقتی با سنگ و تفنگ شیشه ماشین را می شکنند و جان مردم را به خطر می اندازند
لطفا شما یکی دیگر ساکت و نکند منفعتی دارید از این اشخاص؟
خطاب به ۲۳:۱۱
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
همه چیز به مسولین ربط نداره سالهاست میری سیب جعبه ای بخری بالایی درشت وتمیزه پایینش گندیده.سیب زمینی کیسه ای میخری بالایی تمیزه پایبنی خاک و گل وپوسیده.ظرف فله ای میخری بالا وپایین تفاوت.جنس خوب انتخاب میکنی اونیکه توی کارتنه خرابه تحویلت میده و...ریختن آشغال توی زمین و زمان دریاورود و.. که دیگه کار مسئولان نیست . واقعا واقع بین باشیم وازخودمون شروع کنیم تا بچه هامون یاد بگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
کاش من هم فرزند وزیر بودم اما هیچ وقت کاری نمیکردم تا گیر بیوفتم
به خاطر حکمت خداوند متعال فرندان این حماعت به قدری ضعیف هستند که خودشان خودشان را لو میدهند

وقتی کسی که لیاقت و صلاحیت انجام کاری را ندارد در موقعیت حساس قرار میدهند نتیجه اون میشود همین که ما امروز بعد از 40 سال هنوز گرفتار نان شب و قیمت دلار و یارانه هستیم.

فقط یک نگاه به کشورهای شیخ نشین خلیج بیاندازید ببینید مردم آن چقدر در رفاه هستند و چه خودروهایی سوار میشوند. فروشگاه های آنها مملو از بهترین محصولات دنیاست. پول آن ها قدرتمند ترین پول دنیاست و همه اینها فقط با صادرات نفت انجام میشود.

آن وقت کشور ما که این همه منابع دارد و در دنیا 7 مین دارنده ذخایر نفتی و دومین دارنده ذخایر گازی هستیم ببینید چگونه بیش از 80 درصد مردم در فقر و فلاکت به سر میبرند و بیش از 90 درصد بودجه کشور به جیب مسئولین، پزشکان، کارکنان شرکت نفت، پرستاران و مدیران دولتی میرود و از دل همینها امثال خاوری ها و ...بیرون می آید که ثروت آنهاهیچ حدی ندارد. افرادی که حتی توان اداره یک مهد کودک کوچک را هم ندارند.

این در حالی است که بهترین و پاک ترین جوانان ایران که از بهترین دانشگاه های ایران مدرک دکترا گرفته اند بیکار هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
من فرزند یک وزیر هستم, خیلی آقا زاده بودن لطفی نداره. الان در ۲۷ سالگی, با مدرک فوق لیسانس, حقوقم ۲ میلیون تومانه, شرکتی هم که دارم توش کار میکنم, در شهرستان٬ متاسفانه داره تعطیل میشه. شاید بعضی بگن عرضه ندارم از فرصتم استفاده کنم٬ ولی من به لقمه حلال اعتقاد قوی دارم.
انشالله خدا از مشکلات همه کم کنه و به نعماتش رو بیشتر کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
۴۰ کشور عضو اصلی این faftهستند جناب عبدی و بقیه هم مانند ما فقط عضو هستند !!!!!
در ضمن یکی از خارج باید جلوی فساد های بانکی بگیرد ؟
پس لطفا کشور را بدهید به خارجی ها تا بهتر از شما ها اداره کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
مگر در گردش های بانکی چه خبره که برخی با تصویب این قانون مخالفند. واقعا من هرچه در مورد این قانون می شنوم، بیشتر نفع ملی را در تصویب آن میبینم. واقعا شک بر انگیز شده که ببینم مخالفان fatf چه میکنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ناشناس کجا می شنوی کجاااااااااا چرا هرچی تو تگرام یمبینی باور میکنی مگه عقل شماه جماعت ندارید از برجام هم خیلی چیزها می شندی چیش شد اقای ترامپ زد زیرش یه لایک نشون داد دلار شد هزار تومن
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اقای ۲۲‌.۵۲
با سواد نوشتن بلد نیستی ننوشتن هم بلد نیستی؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
خواهشن تابناک منتشر کن.
لطفا و احتراما برای این مورد از همه پرسی که در قانون اساسی کشور هست استفاده کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
تابناک خوب این جا را محلی برای موافقان این معاهده گذاشتی
جناب اقای ایمن ابادی الان اگر نهادهای نظامی و یا فرهنگی ما تحریم شود و بر اساس این معاهده نباید مراوده داشت چه ربطی به حزب الله و دیگران دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ايا اجازه ميدهند كه موافقين FATF تجمع برگزار كنند يا رفراندم برگزار كنند
چرا سرنوشت مردم و مملكت را بدست عده اي معدود كه حتي نميدانند FATF چي است ميدهند
مردم جان به لبشان رسيده است
با رفراندم تكليف همه را روشن كنيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
کشور به اشوب نکشید همین جوریش همه چی گرون شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
فعلا شماها دارین تو کف خیابون دنبال هرج و مرج هستین .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
راست می گه دنبال هرج و مرج هستید اولش به اسم مطالبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
حالا جامع مدرسین مخالف بود یا موافق یا در حد نصیحت
پاسخ ها
احسان
| France |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
جامعه مدرسین مگه نهاد قانون گذاریه یا متخصصین پولی و بانکی هستن؟!شایدم هستن و ما نمیدونیم!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
یعنی مجازات دختر وزیر فقط امحای داروهاش بوده؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
نماینده ها باید ازمنافع ملی دفاع کنند .مردم انتظار دارند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
فریاااااااااااااااااااااااااااد
چرا سازمان بنادر و دریانوردی بندرامام پذیرفته شدگان نهایی آزمون فراگیر 96 را بعد از گذراندن و قبولی در تمامی مراحل کتبی، حضوری، مصاحبه، پزشکی، اخذ مدارک و ..... دعوت به کار نمی کند
چند سال باید بگذرد؟
ناشناس
|
France
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
صدا و سیما که در بست در اختیار برجامی هاست..
ظریف ، عراقچی ، زنگنه ، بهشتی پور و امثالهم..جرات مناظره ندارند..
بی بی سی هم تریبون یکطرفه اصلاح طلبان فراری است..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
فعلا که تو لا یه پرچم دیگه نظ میدی دلواپس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اگر جای امثال عباسی رائفی بود باید تعجب میکردید کشور دست دولت پول صداسیمارا دولت میده هرکه نان دهد فرمان دهد بعد میگن دست مخالفان است
شاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
نان را از یک نانوایی هر قرص ۲۱۰ تومان می خریدم .دو روز است ۲۵۰ تومان شده .آیا به نظر دولت این رها شدگی امور نیست؟ اصلا تعزیرات چه نقشی را در معیشت مردم به غیر از دریافت حقوق دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
شما رو به خدا به من بگید چیکار کنم؟
بنده در چهارمین آزمون فراگیر برای «سازمان بنادر و دریانوردی» در ابتدای شهریور ۹۶شرکت کردم که در آزمون پذیرفته شدم و تمامی مراحل اعم از مصاحبه های علمی و عقیدتی و سپس تاییدیه گزینش را با موفقیت پشت سرگذاشته و آزمایشات پزشکی و تأییدیه های مدارک به سازمان رسیده اما همچنان من و سایر پذیرفته شدگان پس از این مدت طولانی دعوت به کار نشده ایم و نحوه طی شدن مراحل استخدامی سازمان مذکور فوق‌العاده غیرشفاف و فرسایشی شده است و پاسخگوی ما نیستند.
این در حالی است که سایر متقاضیانی که برای سازمان های دیگر، همزمان با ما آزمون داده اند شروع به کار کرده اند.
از تحریریه خبر سایت تابناک خواهشمندم در این زمینه در سایتشون خبری رو کار کنند و انعکاس بدن بلکه مسئولان سازمان پاسخگو بشن.
محمدرضا رحیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
یکی از نشانه های دمکراسی شفافیت درتمام امورجامعه است. وقتی نمایندگان مجلس در برابر شفاف شدن نظرات و آرای خود رای منفی می دهند چگونه می توان انتظار داشت به شفافیت مالی رای مثبت بدهند؟!!
با عدم رای مثبت نمایندگان به FATF منتظر افزایش قیمت ها و ارز خواهیم بود.
ولی سوال اصلی این است که هزینه این عمل را چه کسانی پرداخت می کنند؟ نسلی که انقلاب . جنگ داخلی با تروریست ها(منافقین_فرقان....)جنگ تحمیلی هشت ساله.مشکلات سازندگی. التهابات دوران اصلاحات.مصائب معجزه هزاره سوم.قطعنامه های شورای امنیت و تحریم های بین المللی .بهار عربی و مسائل جنگ داخلی سوریه .برجام....را پشت سر گذاشته اند و لحظه ای آسایش ندیده اند ولی از ما بهترانی آنچنان شیره جان این مردم را کشیده اند که دیگر توانی برایشان نمانده.
لطفا فقط کمی فکر کنید.
همه به این کشور و مردم و نسل های آینده مدیون هستیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اگر اینطوری بود باید عربستان هم دلارش بالا میرفت چون عضوی اف ای تی اف نیست
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
عربستان خودش درخواست داده گفتند چون بعضی شرایط را نداره باید اول اون موارد اصلاح بشه بعد. لذا قابل قیاس با ما نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
ناشناس 22:50

فقط ایران و کره شمالی پیمان اف ای تی اف را نپذیرفته اند. کمی مطالعه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
بله جانم کشور رها نشده است . کشور رییس جمهور دارد و مجلس دارد . کشور رها نشده اما تصمیم نهای از طرف برخی کسانی هست که هر روز از رییس جمهور و نمایندگان مجلس گلایه میکنند و تعجب از این هست که چرا همیشه از نهادهای انتخابی از طرف مردم هست همیشه گلایه میکنند نه انتصابی . منظورشان این هست که مردم مقصرند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
آخه من نفهمیدم که مجاس اگر در راس امور هست چرا اجازه نمیدهید که همان اف ای تی اف را تصویب کنند مگر هر روز نمیگویید مردم مردم مردم اینو میگن مردم آن میخوان . خوب نمایندگان منتخب مردم هیتند و نمایندگان وکیل مردم هستند چرا با پیامک تهدید میشوند . این بازی سیاسی برای چیست . اف ای تی اف را از دستور با حکم خارج کنید تا مثل برجام باعث هزینه برای مردم نشود متشکرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
من که نمی خوام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
قبل تصویب یا عدم تصویب اف ای تی اف باید قانون شفافیت ارا تصویب بشه تا مشخص بشه کی موافق بود کی مخالف تا در ایند رنگ عوض نکنن
علی وار
| Canada |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
22:50 چقدر تو نااگاهی
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
من به بحث اف ا تی اف کاری ندارم ولی ایا نباید مشخص شود که فلان کارمند بانک یا شهرداری یا ثبت یا اشنای فلان نماینده و فلان مسئول دهها و بلکه صدها ملک و ثروت خود را چگونه واز چه طریق بدست اورده؟چطور یکعده در این کشور یکشبه پولدار و ژن خوب شده اند؟ایا از راه حلال بوده؟از کجا اوردند؟ایا روشنگری در اینباره به نفع کشور است یا به ضرر منافع ملی؟بعنوان یک ایرانی عرض میکنم اگر طرح شفافیت مالی ودرامدها باعث فرار سرمایه هم بشود(انطور که بعضی مسئولین محترم میفرمایند)بگذارید بشود زیرا یکعده کلاهبردار ورانتخوار از این کشور به همراه سرمایه های دزدی خارج خواهند شد و خروج اینها در نهایت بنفع منافع ملیست نه به ضرر ان.البته شخصا هیچ امیدی به تصویب قوانین شفافیت مالی ندارم.اگر امیدی بود که ،قانون از کجا اورده ای؟الان باید در حال اجرا میبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اف ای تی اف برای تحریم کردن کشور هست نه چیز دیگه قوانین داخلی میشه تصویب کرد اونم بدون ریسک ترس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
حالا دیدی خودتون نمی دونید fatfچی هست؟ چه ربطی داره آخه؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اف ای تی اف تصویب نشود لابد تجار و مسافران با چمدان دلار باید از فرودگاه تا مقصد بدون محافظ و در کشور مقصد هم معلوم نیست چه اتفاقی میفتد . کدام تاجر اینکار را میکند . تازه در خارج از کشور جابجای دلار حتما باید با روند قانونی حتی در بانک های خارج با مدرک معتبر باشد چون اگر گیر بیفتد اولین سوال این هست پول را از کجا آوردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
داداش تصویب هم بشه مشکل بانکی حل نمیشه. تازه به شما گفته میشه یه قدم مثبت برداشتید. و باید سالها شما را مورد ارزیابی قرار بدن. شما همچنان در لیست سیاه باقی می مونید و تا زمانی که حتی یکی از اعضا مثلا عربستان یا آمریکا با شما مخالف باشه از لیست سیاه بیرون نمیایید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
مگه سالها نبود با چمدان پول بردن
ناشناس
|
-
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چرا وزیر پزشکان استیضاح نمیشه؟
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
خیال همه راحته که بازاریها اعتصاب نمیکنن چون اجناس بنجورشون راوندبرابردارن میفروشن
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
در این بمباران اخبار بد خبر دستگیری متهم ثامن و بازگرداندن وی به کشور خبر بسیار خوب و امیدوارکننده ای بود واز بانیان و عاملان اینکار صمیمانه تشکر میکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چه فاید مردم قدر نمشناسن
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
نمایندگان محترم مجلس هر چه زودتر باید تا میتوانند مخالفین را متقاید کنند اگر چنین نکنند غرب به همین بهانه تحریم مضاعف خواهند کرد اجماع عقلی چی میگوید . در غیر اینصورت بنطرم بازار ایران دوباره پر از اجناس بنجول چینی و هندی و ساید روسی خواهد شد . یعنی این سه کشور بخاطر مزیت های تحریمی و وتو کشور و اقتصاد ما را ور شکست میکنند . شاید هم به همین بهانه اقتصاد وابسته شود و اجناس را مثلا چون تحریم هستیم گرانتر از جای دیگر بفروشند . انشالاه هر چه صلاح هست تصویب شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
میشه بفرمایید چرا کسانی که مخالف شفافیت رأی نمایندگان هستند. مخالف شفافیت حقوق مسئولین هستند. مخالف خبر داشتن دولت از حسابهای مردم جهت قطع یارانه هستند. مخالف خبرداشتن مردم از قراردادهای بین المللی هستند؛
اما موافق گذاشتن اطلاعات حسابهای کشور در اختیار خارجی ها هستند؟
خب این اطلاعات را در اختیار خود ایرانی ها بگذارید، از دولت و سپاه و اطلاعات. نه در اختیار اجانب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چون نفوذی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
آیا موافقین این کنوانسیون باید مفید بودنش را برای مردم ثابت کنند یا مخالفین باید زیانش را ثابت کنند؟
پیوستن دلیل می خواهد.
چه بسیار کنوانسیون که پیوستیم و سودی نکرده و مایه قطعنامه هایی بر خلاف خودمان شدیم.
و به بهانه اش تحریم کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
دقیقا همینه. الان اسرائیل می گه چون ایران عهدنامه منع گسترش سلاحهای هسته ای را امضا کرده نباید فعالیت هسته ای داشته باشه. ما چون امضا نکردیم اگه بمب هم داشته باشیم قانون شکنی نکردیم.
ناشناس
| Germany |
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
واقغا که با این تخلیل مخصوصا دومی که نوبره و میگه اسراییل چون نپیوسته بمب داره یعنی ایمکه بغضی از این تندرو ها همچین تحلیلی میکتتد که همه چیز را به هم ربط میدهند .الان همه غضو بونیسف هستند ولی بچه ها را هم میکشند و کشتار راه میندازند مثل عربسنان و امارات و ................ شما بهتره بری یک کم کتاب بخونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چرا نباید بیت المال خرج ملت خودمان غرق مشکلاتی مانند و فقر وفساد وبیکاری و ورشکستگی صندوق های بیمه ای و.... است نشه ؟! راستی با ۳۷۰ میلیارد دلار حاصل از برجام چه کردید ؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اقایان مخالف عضویت در fatf اگر بر حق هستید این عضویت را به رفراندوم مردمی بگذارید مردم بهتر صلاح خود را می دانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
تو تلگرام گفته خوبه. پس حتما خوبه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
مگه مردم هم سیاست مدار هستند که مفاد اف ای تی اف بدونن هرچی میشه رفراندوم چون احساس میکنید زیاد هستید اب ریخت داخل لانه یه مورچه گفت دنیا را اب برد چهار نفر دوره برت هستند فکر نکن همه مثل تو فکر میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
خيالتان راحت ، هيچكس به تجزيه تحليلهاي ابكي و جناحي صدا و سيما توجه نميكنه !ولي صد افسوس كه خواست مردم در اين كشور ارزشي نداره !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ارزش نداشت جناب کلید رئیس جمهور نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
باید به موافقین fatf هم اجازه تجمع داده بشه در غیر اینصورت بی قانونی و هرج ومرج حرف اول و اخر رو برای یک جماعت خواهد زد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
از برجام خجالت بکشید البته بعضی از شماها اسرائیلی یا سعودی هستید خدا به خیر کنه دشمن های سمج
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
خجالت بکش که یک هموطن رو اسراییلی و سعودی خطاب واقا که با این ادبیات سخیف اگه همین برجام نبود کشور ۵ سال پیش به سرنوشت سوریه دچار میشد .ناشکری نکن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
۲۳:۰۶ حماقت امثال شما حد و مرزی ندارد. به خدا اگه با اسلحه برای کشتنت بیان بالا سرت قبل از مرگت میگی خوب شد برجام بود وگرنه الان با تانک از روم رد میشدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
صداوسيما مردمي نيست/مردم بدين علت مملكت رورهاشده ميدانندكه هركسي دراين مملكت براي خودکاره ای شده بقال وقصاب وغيره وكسي راياراي كنترل لجام گسيختگي وگراني نيست مردم درفشار گراني وتورم درعذابند/نيازي به اعتصاب بازارنيست جايي كه ركود است ديگراعتصاب مفهومي ندارد/روحاني موضع خودراازمردم وخواسته هاي آنهاجدا كرده است هيجاني هم نخواهدشد
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چه نظر واقعی مردم را چاپ کنی و چه نکنه مردم میدانند که چند درصد مخالف وضعیت فعلی هستند!! بابا مردم از خشم از دست مسئولان در حال انفجارند!!@
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
چرا مملکت ما از صفاف شدن فرارین همه؟
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
یعنی عملا لبنان خودشو‌از هزینه های حزب الله کشیده کنار و هزینه نصف مردمشو‌انداخته گردن مردم‌مظلوم ایران! که چی بشه آخرش!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
بنده خدا چه ربطی به لبنان داره. ما میگیم همین صرافی ها هم از کار میفته. دیگه همه رو تحریم می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
با برداشتن لایکها یه قدم بیشتر در سانسور پیش رفتید. واقعاً براتون متاسفم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
به جای دعوا ها بشنید این قرار داد بررسی کنید مثل برجام نشه نشه نشه مردم بیچاره نکنید دوباره کلاه سرتون نره شماها که اخر تصویب میکنید هرطوری که شده
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
کاربر محترم ۲۰۲۵ چرا در پخش نظرات گفتید حتی پرستاران . این قشر زحمت کش در کجای این مراتبی که نام بردی قرار دهرند آیا گذر شما به بیمارستان نرسید . در ضمن جوابیه به اولین کاربر در مورد گران شدن نفت جالب بود تحلیل ها واقعیت دنیا ی امروز هست
پاسخ ها
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
پرستاران قشرزحمت کشن خخخخ ..انگارگذرت به بیمارستان دولتی نخورده
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
من وقتی خرید میکنم تو دل خودم فکر میکنم که کارگری با حقوقی روزی ۶۰ هزار تومان با گوشت کیلوی ۶۵ و سیب زمینی ۴ هزار تومان چی میکند یعنی برای درمان و هزینه های دیگر واقعا چکار میکند . خیلی سخت شده خدایی گرانی غیر قابل تحمل هست سیاه نمایی نیست بنظرم بخاطر این هست که چون درآمد مطابق جهانی نیست در صورتی اکثر اقلام‌مصرفی و اجناس و مواد اولیه از خارج وارد میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
آقای رحیمی!
صبح امروز آقای کواکبیان از FATFو لوایح مربوطه اش در شبکه 2 دفاع کرد و البته مهمترین نکته اش این بود که با تصویب این طرحها فقط می خواهند بهانه را دشمن بگیرند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
نبود و ضعف نظارت عامل اینهمه مشکلات شده
کم کاری مشخصه
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
شرایط خاورمیانه و کشورهای در این حوزه جغرافیا بسمتی میرود که برای اینکه استقلال خودش را حفط کند باید بسوی اتمی شدن پیش برود . معلوم نیست تا پنجاه سال دیگر چه اتفاقاتی خواهد افتاد . شاید نمیدانم تمام همسایگان کشور ما به اتم دست یابند مثلا در افغانستان و تاجیکستان و بحرین و ترکیه و کویت و عمان وووو... ولی اشکالش این هست که در این ممالک دمکراسی وجود ندارد که قدرت محدود به قانون باشد آیا ابرقدرت ها امکان و اجازه خواهند داد یا خیر .
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
کلا باید منزوی باشیم؟ مقاومت در حرکت به جلو است نه راکد ماندن چه آنکه که حضرت رسول می فرمابند هر که دو روزش یکی است بازنده است. مقاومت بدون ارتباط در بهترین حالت یعنی دو روز یکی. یک خندق دور خودمان با دست خود کند ه ایم و خودمان خودمان را زندانی کنیم؟ نکته دیگر- دشمنان به قیمت بالای ارز کاری ندارند به نوسان آن دلخوش هستند. -عدم امکان برنامه ریزی مردم ومسئولین هدف کلی تر دشمن است. و از همه بالاتر آنچه که باعث همه این گرفتاری هاست عدم ارتباط و نداشتن شبکه احتماعی و یا وصل نبودن به آن است و یک عد ه هم عشق می کنند از این عدم ارتباط داخلی و یا خارجی ام المشکلات انزوا و در گوشه رینگ قرار گرفتن ماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
شما رو جان عزیزانتان وقتی خرید میکنید یه لحظه به فکر اون کارگر بیکاری باشید که اخر شب شرمنده زن و بچه خودشه ؟! بعدش برین دنبال تسویه حسابهای جناحی ، چرا جماعت تمامیت خواه اینقدر کوته بین هستتد .؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
دلیل مخالفت با fatf اصلا این چیزهایی که برخی موافقان می گن نیست و اینها حجمه رسانه ایست که راه انداختن و خود این آقایان می دونن که fatf چه ضررهایی داره. در ضمن جالبه که بدونید ایران همین الان هم در fatf عضویت داره و قبلاً به اون پیوسته و تمام دعواها سر چند تا بند از اونه. در ضمن کی تلویزیون فقط تریبون مخالف های fatf بوده؟ من خودم برنامه ای رو حدود ۱۰ روز پیش از شبکه خبر دیدم که هم موافق و هم مخالف fatfرو دعوت کرده بود و فرد مخالف ( که اسمش یادم نمونده) مسایل خوبی رو باز کرد که من تا اون موقع نمی دونستم و بسیار فنی صحبت کرد بر خلاف فرد موافق که مدام فرافکنی می کرد. به هر حال این چند تا بند امنیت ملی رو به خطر می اندازه و راه رو برای تحریم های بیشتر باز می کنه. نباید اسیر بازی های رسانه ای شد.
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اگه حرفای صدا و سیما درست بود، الان دلار 5 تومن بود،
طبق گفته های اخبار صدا و سیما
اما دلار الان 5 تومنه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
آقای غرویان چقدر هم آقای روحانی افکارعمومی را در جریان لحظه‌ای نوسانات سیاسی، اقتصادی و تحولات داخلی و خارجی قرار میدهد؟ لطفا شما با این حرف هایتان با روح و روان مردم بازی نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
بله واقعا کشوررها شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اخلال گران و محتکران امیدوارم این پول های حرام را راحت از گلویشان پایین نره
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
ناشناس ۲۲۰۵۲ هنوز نمیدونی که چرا آمریکا زیر برجام زد . تابی نظرم را درج کنید . برجام فقط برای حل انرژی هسته ای بود نه دیگر اختلافات سیاسی طرفین دعوا . دوم با طرف قرار داد برجام امضا کردی . سوم اینکه ولش کن بی فایده هست مدت چهار ماه فرصت برای گفتگو از بین رفت و چهارم حق غنی سازی را بعل گوشت ترکیه نداره . عربستان نداره . دوست داری اطراف داشته باشن
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
کاربران محترم تو را خدا اینقدر در این سایت بهم دیگر خدای نکرده تهمت نزنید اسراییلی و امریکای و غربی ... درست نیست این اختلافات بخاطر اختلاف در رویکرد انسانها نسبت به طرح مسایل هست کلا اقتضای دنیای سیاست چنین هست . اصلا باور کن غیر از افراد که ایران را دوست دارند در این سایت نیستند فقط بینش و روش و درک از مسایل سیاسی متفاوت هست . اگر میتوانی جوابش رامنطقی بدهید که سایت محترم تابناک شرایط را مهیا کرده . اگر نمیدانید سکوت بهتر هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
این رای برای ملت مهم است پس باید علنی وشفاف باشد
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
به نظرم إنهائي كه با تصويب أين لوايح مخالف هستند شامل دو دسته نستند. اول دسته ً سر دسته هاً و دوم دسته ً فرودسته ها ً . سر دسته ها و مخالفان دو اتشه معرف حضور همه هستندلوايح مخالفت ميكنند چون منافعشان در عدم شفافيت تراكنشهاي مالي است و .... دسته دوم كه حكم پياده و فرمان بردار دسته اول هستند يعني ً فرو دسته ها ً اصل موضوع را نميدانند . به فرموده مخالفت ميكنند و طومار تهيه و امضاء ميكنند و جو ميسازند و هر كار ديگر كه ازشون بخوان. ضمناً ًسردسته ها ً و فرودسته ها ً همه رقمه هواي همديگر را دارند و اسباب قدرت و اعمال انرا بهر طريق دارند. نظر مردم و مردم كارشناس و كارشناسان دولت و مجلس و البته رعايت منافع ملي أكثريت جامعه هم برايشان مهم نيست.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
از یکی ازمسولان بخواهید یک صفحه در مقابل شما درباره مثلا فصل بهار بنویسد، سپس خواهید دید که دلیل اصلی وجود 10 میلیون بی سواد در کشور چیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
بسمه تعالی
بشه بهتره ولی مثل برجام منتش رو سر مردم نزارید و کیفش رو برخی ببرند
محمدتبریزی
|
-
|
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
تابناک باطری فروشی داری؟ کجای این متنت نوشته بود باطری پراید 600 هزار؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
در صورت رد fatf در این مجلس،تاریخ از آنان به اسم ناکارامدان یاد خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
مردم مشکلی با پیوستن به این معاهده ندارند برخی که مشکل دارند مملکت را به این وضع در اورده اند جامعه در حد تحمل اخر می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
ما مردم از دولت و کجلس می خواهیم که کار خودتون انجام دهید و هر انچه بنفع مملکت هست تایید و تصویب کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
واقعا" فکر میکنید مملکت رها نشده است؟؟؟!!! اگر چنین فکری میکنید اشتباه است !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
fatf چه ارتباطی داره به حوزه ها و همچنین جامع مدرسین و ...؟؟مگه افراد کارشان اقتصاد و سیاست هست؟ من فکر می کردم برخی تشکلها مخصوص رسیدن به اوضاع و احوال دین و مسائل شرعی هست.
عباسعلی حشمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
رای نمایندگان شفاف و در معرض دید مردم باشد یقینا هرکس با این لایحه مخالفت کند خودش را از نظر ملت رد صلاحیت کرده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
مابدبختها درعذاب الهي هستيم منتها مسعولين تازه دارن هشدارش روميدن شماروبخدافکري بحال مردم بکنيين بخداجاي دوري نميره
سامان
|
United States
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
من که اعتصاب می کنم 16 مهر
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
چطور برجام 7 دقیقه ای در مجلس رای گیری شد و تایید گردید و هیچ کس ایرادی از آن نگرفت ولی الان fatf این همه سرو صدا به پا کرده , مشخص است که همه اینها شوی تلوزیونی و مطبوعاتی است , هر وقت مسولان بخواهند هر چیزی را تایید میکنندو اگر نه چند ماه سر و صدا راه میافتد و اگر لازم باشدآخرش تایید یا رد میکنند . اصلا مجلس کاره ای نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
آخه يه بحث تخصصي چه به صداوسيما كه آن را به افكار عمومي مي كشاند و آن را به حاشيه مي برد.
گرسماسر از کتالم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
مگه تو کشور ما فساد اخلاقی، اختلاس وناکارامدی مسوولین، بی عدالتی، فقر، توریم، پارتی بازی، سقوط ریال، بیکاری جوانان،و.....است که رها شده باشه؟؟؟!!! حرفا میزنینا!!!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
فریاااااااااااااااااااااااااااد
چرا سازمان بنادر و دریانوردی بندرامام پذیرفته شدگان نهایی آزمون فراگیر 96 را بعد از گذراندن و قبولی در تمامی مراحل کتبی، حضوری، مصاحبه، پزشکی، اخذ مدارک و ..... دعوت به کار نمی کند
چند سال باید بگذرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
حكايت صدا و سيما و مخاطبانش حكايت اون ضرب المثل كه ميگه خود گويي و خود خندي ، عجب مرد هنرمندي...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
بیت الله ستاریان کارشناس اقتصاد مسکن: بازارهای ارز و طلا به عنوان دو بازار موازی همواره در نوسانات اقتصاد کلان به صورت کوتاه مدت سرمایه‌ها را به سمت خود می‌کشند و بعد از تخلیه این بازارها سرمایه‌ها وارد مسکن می‌شود. دلار و سکه در دوره‌ای که جاذب هستند به صورت کوتاه مدت منابعی را به سمت خود جذب می‌کنند و بعد با ارزش افزوده‌ای به بخش مسکن می‌رود.
این کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که بعضی می‌گویند با کاهش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پایین می‌آید و در مقابل، عده‌ای می‌گویند هم‌اکنون سرمایه‌ها به سمت مسکن می‌آید و قیمت‌ها بالا می‌رود تصریح کرد: هردو این نظریه‌ها به نوعی درست است. اگر دلار روی ۸۰۰۰ تومان بایستد در بخش مسکن هنوز ظرفیت جذب خواهد بود و رشد خواهد داشت و این رشد تا شش ماهه اول سال آینده ادامه پیدا می‌کند وی با بیان این‌که مسکن به نسبت دلار و سکه افزایش چندانی نداشته است، گفت: رشد قیمت ملک ۷۰ درصدی بوده در حالی که در بازار ارز جهش ۲۷۵ درصدی داشتیم. بنابراین مسکن با توجه به ماهیت دیرپذیر بودن باید خود را با قیمت ارز هماهنگ کند که این اتفاق در آینده رخ می‌دهد.
این کارشناس اقتصاد مسکن درباره پیش‌بینی از آینده قیمت دلار اظهار کرد: نرخ واقعی دلار در سبد ارزیابی کالاها ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان است. ولی با توجه به شرایط بازار تصور می‌کنم تا انتهای سال قیمت دلار به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان برسد که در آن صورت مسکن رونق می‌گیرد. همیشه جابه‌جایی در این دو بازار به همین صورت بوده که با تخلیه حباب بازار ارز و طلا، سرمایه‌ها با فاصله‌ی زمانی وارد مسکن می‌شود.قیمت مسکن پایتخت در شرایطی کماکان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد که معاملات در مسیر کاهش قرار دارد. با این وجود، در شهریورماه ۱۳۹۷ رکود افزایش ماهیانه و سالیانه قیمت مسکن طی شش ماه اخیر شکسته شد. آن‌طور که بانک مرکزی گزارش داد، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی شهر تهران ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۹.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۴.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
روندتخلیه حباب بورس باشدت ادامه داردهمه فروشنده شدنده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
تمام مردم و دلسوزان کشور به خاطر اینکه به کشور آسیبی بیشتر از این نرسد میخواهند که FATF به تصویب برسد. ولی دغدغة برخی حفظ مملکت نیست بلکه تامین منافع گروهی خودشان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
وقتی اونا راحت معاهدات بین المللی رو زیر پا میذارند ، چرا باید با دست خودمون ، یه معاهده و محدودیت های جدید رو بپذیریم که منافعش بدون برجام بی خاصیته؟ ؟؟؟حتی اگه منافعی هم داشته باشه تا اونا به برجام برنگردند ، نماینده ها نباید قبول کنند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
هیچ خبری در تصویب fatf نیست فقط کشورهای دشمن ایران هر جوری دلشون میخواد اونو تفسیر میکنند تمام حامیان ایران در جهان رو تروریست قلمداد میکنند پی هیچ ارتباط مالی نمتونیم باهشون داشته باشیم چشم هاتونو باز کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
ا صلاح طلبان دارند دارند اعضاء كابينه روحانى را استيضاح ميكنند نه اصول گرايان
babi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
باید با تمام دنیا هم صدا شد fatfبرا این همه کشور خوبه فقط برا ما بد هست؟ سند 2020 تو کل دنیا پذیرفته شد ولی برا ما بد بود سازمان fatf برا تمام کشورها نظارت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷ :
شاخص کل بورس درمدت یکساعت بیش از۶۰۰۰ واحد سقوط کرد از اواخر هفته پیش تاکنون درحدود بیست هزارواحدازشاخص کل کاهش یافته حباب بزرگ بورس باشدت درحال تخلیه است .همه فروشنده شده اند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
احساس نمی کنند، دارند میبینند که مملکت رها شده.
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
این سرپنجه های قدرتمند که هرروزقدرتمندترازگذشته که راحت امثال ریگی رادر آسمان شکارمی کندویا کلاهبردارسکه ثامن رادرکمترازیک هفته ازخارج بازمی گرداند؛پس چراعاجزازدستگیری وبازگردانندن اختلاسگری همچون خاوری است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
تصویب fatf هم نتوانست جلوی سقوط سهمگین بورس رابگیرد شاخص کل تااین لحظه (ساعت ۱۲ بکشنبه ۱۵ مهر)فقط دریک روزحدود هشت هزارواحدسقوط کرده و درمجموع ظرف تنهاسه روز ۲۰ هزار واحدسقوط کرده حباب بزرگ بورس درحال تخلیه است همه فروشنده اند
ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
احساس نمیکنند لمس میکنند و میبینند و با پوست و استخانشان درک میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
مگر کشور رها نشده ؟اگه نشده پس کو پاسخگوی مردم ؟کشور مدتهاست که رها شده شما خبرندارید فکر میکنید مملکت ول نشده بیچاره ملت بدبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
احساس؟؟
شرمنده پارسال مشاهده می کنیم ولی امسال داریم لمس هم می کنیم
صمد آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
پس خاوري چي
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی
آخرین اخبار