32663بازدید
هزار و دویست و نود و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: کسب وجهه برای مجلس با سؤال از رئیس جمهور/هرچه مسئولان کمتر سخن بگویند، بهتر است/جزئیات حمله به حوزه علمیه اشتهارد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۲۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰ 04 August 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

متخلفان ارزی در لیست سیاه قرار می‌گیرد

در نامه‌ای که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده، با اشاره به تبانی برخی از شرکتهای ایرانی واردکننده کالا از برخی کشورها برای برخورداری از ارز دولتی، از پی نوشت رئیس‌جمهور برای برخورد با افراد متخلف خبر داده است. وی در این نامه اشاره کرده که رئیس‌جمهور دستور داده: «این افراد را در لیست سیاه قرار دهید». در راستای دستور رئیس جمهور، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به منظور برخورد با افرادی که ارز با نرخ رسمی از دولت دریافت کرده اما کالای خود را در موعد مقرر، وارد کشور نکرده‌اند، به خسروتاج، معاون صادراتی وزارت صنعت دستور داده تا کارت بازرگانی این افراد تعلیق شده، نام آنها در لیست سیاه قرار گیرد و با اتهام قاچاق ارز به مراجع قضایی معرفی شوند./دنیای اقتصاد

کسب وجهه برای مجلس با سؤال از رئیس جمهور

سؤال از روحانی چقدر می تواند مؤثر باشد؟ این سؤالی است که خبرآنلاین آن را با نمایندگان مجلس درمیان گذاشت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی که آتش تندی برای سؤال داشت، می گوید: سؤال کردن هیچ تأثیری در شرایط امروز کشور ندارد اما باعث می شود رئیس جمهور خود را در برابر ملت پاسخگو ببیند و این موضوع درس عبرتی شود برای مسئولان دیگر. از حاجی دلیگانی پرسیدیم آیا مجلس با این طرح سؤال به دنبال کسب وجهه است گفت: قطعا این موضوع می تواند برای مجلس وجهه داشته باشد چراکه به مردم نشان می دهد مجلس در مقابل دولت سکوت نمی کند.

آمریکایی‌ها از فرعون بدتر نیستند

آیت الله سیدهاشم بطحایی، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر ترامپ اعلام کرد می‌خواهد به تهران بیاید و با مسئولان جمهوری اسلامی ایران صحبت کند، قرآن می‌گوید: «او را بپذیریم و حتی امنیتش را هم تأمین کنیم چون آنها ما را نمی‌شناسند و نادان هستند.» آمریکایی ها از فرعون بدتر نیستند. خدای متعال به حضرت موسی فرمود: « اذْهَبا إِلَى فِرْعَوْنَ فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَّيِّنًا لَّعَلَّهُ يَتَذَكَّرُ أَوْ يَخْشَىٰ به سمت فرعون برو با او کمال آرامی و نرمی سخن بگو، باشد که متذکر شود یا {از خدا} بترسد.»/خبرآنلاین

رئیس‌جمهوری تعارف و رودربایستی را کنار بگذارد

علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: رئیس جمهور باید ملاحظات را کنار بگذارد و بدون تعارف و رودربایستی در مورد تغییرات کابینه تصمیم‌گیری کند. اگر کابینه ترمیم شود یا وزیری عوض شود، این قطعا نقطه قوت دولت خواهد بود. دولت می‌تواند بر اساس برنامه‌های خود عملکرد وزرا را ارزیابی کند. نباید حتما منتظر سؤال و استیضاح مجلس بمانند. اگر وزیر، مدیر، معاون رئیس جمهور یا استانداری ضعیف است باید عوض شود./ايسنا

بعید می‌دانم مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهور قانع شود

مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به طرح سؤال از رئیس‌جمهور از سوی نمایندگان اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور به صحن مجلس خواهد آمد اما دو، سوم رای می‌خواهد تا نتیجه بگیرد که بعید می‌دانم. سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص حق مجلس است و مجلس باید از حق خود استفاده کند. اینکه سؤال از رئیس‌جمهور، در وضعیت تهدید و تحریم‌های اقتصادی، جا داشت یا خیر، بحث جدایی است اما به نظر من، خود آقای حسن روحانی هم در ایجاد این شرایط، تقصیر دارد. ما بارها به آقای روحانی پیغام فرستادیم که بیایید و در جلسات غیرعلنی مجلس با نمایندگان گفت وگو کنید اما کمتر توجه شد. بسیار دوست داشتم کار به چنین شرایطی (طرح سؤال از رئیس‌جمهور) نمی‌کشید اما الان معتقدم اگر سؤال نمایندگان جنبه حل مشکلات مردم را داشته باشد، به نفع کشور خواهد بود./مهر

مخالفت صریح شهردار سابق تهران برای مذاکره با ترامپ

محمدباقر قالیباف گفت: کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، توصیه می‌کنم کمی تاریخ بخوانند! مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها، نه بر اثر ضعف یا ترس، بلکه به علت عزتمندی مردم ایران است. در حال حاضر هدف ترامپ از این کار یعنی اعلام مذاکره بدون پیش شرط با ایران این است که توپ را در زمین ایران بیندازد و فشار را بر ایران بیشتر بکند در شرایطی که حریف شما بر این باور باشد که از شما قوی‌تر است مذاکره موضوعیتی ندارد، زیرا نتیجه آن از پیش معلوم است لذا از یک منظر عقلانی، انجام مذاکره میان ایران و آمریکا در شرایط فعلی به نفع ایران نیست. داستان ما با آمریکا داستان گفت و گوی برابر نیست بر همگان واضح است که ترامپ، موقعیت برابری برای ایران در مذاکرات قائل نیست. خیلی صریح بگویم که مسأله اصلی و اولویت کنونی ما مذاکره با ترامپ نیست، بلکه حل معضلات اقتصادی کشور و در رأس آن‌ها مسأله نقدینگی است. مشخص است که مذاکره باعث حل مشکلات ساختاری اقتصادی ما نخواهد شد. انشاءالله رویکرد دولت از مذاکره محوری به کار محوری تغییر کند و دولت مذاکره، دولت کار شود تا به مرور شاهد رضایت اجتماعی گسترده باشیم./ ایران آنلاین

هرچه مسئولان کمتر سخن بگویند، بهتر است

حسین مرعشی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص نقدهایی که در مورد سکوت رئیس‌جمهور و بعضی از افراد در هیأت دولت مطرح می‌شود، اظهار داشت: به اعتقاد من خیلی هم خوب است که مسئولان در دولت سخن نمی‌گویند. به تشخیص من هرچه مسئولان کمتر سخن بگویند، بهتر است. ما از آنها تشکر هم می‌کنیم که کمتر صحبت می‌کنند. جامعه در حال حاضر به حرف مسئولان اعتماد ندارد و هرچه آنها کمتر صحبت کنند بهتر است. چراکه مسئولان برحسب وظیفه سعی دارند شرایط را عادی جلوه دهند اما مردم این موضوع را باور نمی‌کنند و خشمگین‌تر می‌شوند. درواقع عادی جلوه دادن مسائل، مردم را قانع نمی‌کند و بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند. مسئولان باید زمانی سخن بگویند که جو اعتماد را در جامعه نهادینه کند، نباید به دولت برای سخن گفتن فشار بیاوریم، باید زمانی بخواهیم مسئولان صحبت کنند که حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند.

خط و نشان تند یک نماینده برای دشمنانش

نماینده ی مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: من اما به کوری چشم دشمنان در میناب کاندیدا خواهم شد و دشمنان بدانند که اگر من نماینده نشوم، نمی‌گذارم آن‌ها حتی خواب نمایندگی را ببینید.«سید مصطفی ذوالقدر» در جلسه‌ی تودیع و معارفه فرماندار میناب ضمن تقدیر و تشکر از «نخعی» فرماندار سابق این شهرستان گفت: تلاش‌های آقای «احمدی» نیز در فرمانداری جاسک بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم که ایشان در میناب نیز موفق باشند.وی از فرماندار جدید میناب خواست تا جلسه شورای اداری این شهرستان را به‌صورت مرتب برگزار و با مدیرانی که کم‌کاری می‌کنند به‌شدت برخورد کند.نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: گفته‌اند که ذوالقدر با شهردار میناب مخالف است این در صورتی است که خود من پیگیر حکم انتصاب او بوده‌ام.ذوالقدر با اشاره به تهمت‌هایی که برخی افراد به خانواده‌اش وارد می‌کنند، تصریح کرد: می‌گویند پسر ذوالقدر میلیاردها پول دزدیده، به ولله دروغ می‌گویند، خدا می‌داند که او حتی پول توی جیبی‌اش را از من می‌گیرد.

نمایندگان با رئیس جمهور فالوده نخورند!

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه اداره امور کشور فَشَل شده و شاهد نارضایتی مردم هستیم، گفت: نمایندگان با رئیس جمهور فالوده نخوردند که بخواهند رودربایستی کنند. محمدجواد ابطحی با اشاره به اعلام وصول سؤال از رئیس جمهور، گفت: متاسفانه کوتاهی قابل ملاحظه ای از سوی قوه مقننه رخ داده زیرا نقش نظارتی فدای تعاملات سیاسی شده و منافع ملت به منافع جناحی ترجیح داده می شود.

جزئیات حمله به حوزه علمیه اشتهارد

مدیر حوزه علمیه شهرستان اشتهارد گفت: آشوبگران با سنگ و آجر نمای حوزه علمیه ماهدشت را هدف قرار دادند و شیشه‌های نمازخانه را شکستند و در حین این خرابکاری‌ها، شعارهای هنجارشکنانه سر می‌دادند.حجت‌الاسلام هندیانی گفت: بر اساس فراخوان گروه های معاند و ضدنظام برای آشوبگری و اغتشاش، مقرر شده بود تا فریب خوردگان، رأس ساعت 6 عصر در محله مرکزی اشتهارد تجمع کنند و در این تجمع به ظاهر اعتراضی، پیگیر اهداف شوم اربابان خود باشند.وی ادامه داد: رأس ساعت 9 شب بود که آشوبگران به سمت حوزه علمیه اشتهارد حرکت کردند و متأسفانه در صدد ورود به حوزه علمیه برای شکستن درب‌ها و آتش زدن بودند که با تدابیر انجام شده این مسأله محقق نشد. مدیر حوزه علمیه شهرستان اشتهارد افزود: آشوبگران با سنگ و آجر نمای حوزه علمیه ماهدشت را هدف قرار دادند و شیشه های نماز خانه را شکستند و در حین انجام اینکار، شعارهای هنجارشکنانه سر می دادند. حجت‌الاسلام هندیانی با بیان اینکه آشوبگران بعد از شکستن شیشه ها محل را ترک کردند اظهار کرد: سپس بعد از رفتن این افراد، آرامش نسبی در محل برقرار شد تا زمان اذان مغرب که تجمع آشوبگران در مقابل حوزه علمیه دوباره شروع شد و این بار بیش از 500 نفر حضور داشتند و شعارهای ساختارشکن و معاندانه سر می دادند.مدیر حوزه علمیه شهرستان اشتهارد ادامه داد: این افراد توسط نیروهای ضدشورش متفرق و جمع‌آوری شدند و پلیس هم اکنون خانه به خانه آنان را مورد شناسایی قرار داده و در حال دستگیری آنان است.حجت الاسلام هندیانی افزود: تاکنون تعدادی از این افراد دستگیر شده اند و عملیات یافتن آشوبگران ادامه دارد.

کنایه تندوتیز نعمتی به طراحان سؤال از رئیس جمهور

«بهروز نعمتی»، عضو هیأت رئیسه مجلس، در توییتر خود نوشت:آقای دلیگانی فرمودند هیچ یک از نمایندگان تهران سؤال از رئیس جمهور را امضا نکردند باید عرض کنم اگر شما کم هستید ما هم بیاییم مثل شما شبانه روز چوب لای چرخ دولت بگذاریم، شماها که با قلم و قدم و عمل از سرباز و ژنرال و نماینده و صندوق های کذایی و و و هر روز بحران جدید خلق می فرمایید.

کنایه بازیگر سریال پدر به مسئولین

مهدی سلطانی بازیگر معروف سینما و تلویزیون در اینستاگرام خود با انتشار تصویری نوشت: گرسنگی و فقر چیزی نیست که بشه جمعش کرد؛ فقط و فقط باید حلش کرد؛ باچی؟ با آدمای درست،مدیریت درست،تدبیر و سیاست درست وگرنه کشور ما فقیر نیست.

انتقاد یک روزنامه از مطهری: تو مرفه بی‌دردی!

جناب مطهری فراموش نکنید شما سر سفره عریض و طویل این انقلاب فربه شدید و فراموش نکنید امام فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود.روزنامه اصولگرای سیاست روز خطاب به علی مطهری نوشت: ای ‌کاش در موقعیتی که هستید نماینده مردم البته نماینده مردم چهارراه ولیعصر(عج) به بالا هستید در این اوضاع احوال اقتصادی مردم به وظیفه نمایندگی خود عمل می‌کردید و در مجلس از رئیس محترم جمهور که قسم خورده قانون اساسی است که حافظ منافع اسلام و ایران و انقلاب هست سؤال می‌کردید. جناب مطهری فراموش نکنید شما سر سفره عریض و طویل این انقلاب فربه شدید و فراموش نکنید امام فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود. جناب مطهری صدای مردم پابرهنه و انقلاب کرده رو می‌شنوی؟ جناب مطهری صدای پدران شرمنده در نزد دختران و پسرانشان در موقع ازدواج را می‌شنوی به خاطر نبودن قوانین تسهیل خدمات توسط تو و امثال مرفه بی‌درد تو در نزد خانواده شرمنده‌اند. جناب مطهری چقدر زیبا بود در این موقعیت از مشکلات فضای جنگ روانی دشمن به پاسخ دادن فرمانده سپاه پرداختید به عدم کارایی و بی‌خاصیت نمایندگان مجلس همچون خودتان می‌پرداختند. جناب مطهری فقط جهت اطلاع عرض کنم درست سی سال پیش در چنین روزهایی که شما در اتاق مجلل خنک منزل‌تان بودید جوان کنی در منطقه «چهار زبر» زیر بار فشار سازمان منافقین که شما این روزها تلویحا از آنها با زبان و ادببات مختلف حمایت می‌کنید وجب به وجب منطقه ماهیدشت کرمانشاه جان دادند جناب مطهری مبادا به بادمان آوری که فرزند نوح با بدها نشست برخاست کرد و... . جناب مطهری مرد میدان باش. اگر دین ندارید حداقل ... مرد باشید

شکوری‌راد: جریان برانداز می‌خواهد مردم در انتخابات شرکت نکنند

علی شکوری‌راد به روزنامه ایران گفت: طیف برانداز را رقیب خودمان می‎دانیم اما نه رقیب انتخاباتی. آنان را رقیب مشارکت‎جویی در انتخابات می‎دانیم. کاری که براندازها می‏ کنند، این است که بدنه اجتماعی جامعه را از شرکت در انتخابات منصرف می‌کنند. آنها رقیب انتخاباتی نیستند ولی به نفع رقیب سنتی ما یعنی طیف راست کار می‎کنند. مشارکت در انتخابات را پایین می‎آورند و طیف خاکستری که همیشه آرای خود را به صندوق اصلاح‎طلبان می‎ریختند، از شرکت در انتخابات منصرف می‎شوند و اصلاحات را دچار ریزش رأی می‎کنند.

وکیل جزایری: موکلم ناراحتی قلبی دارد

وکیل مدافع شهرام جزایری گفت: از وضعیت وی هیچ اطلاعی نداریم و خانواده نگران سلامتی جزایری هستند. لعیا باقری گفت: موکلم ناراحتی قلبی دارد و ما به شدت نگران سلامتی او هستیم. با توجه به وضعیت بد روحی و جسمی که وی دارد احتمالا اعتصاب غذا هم کرده است. وی افزود: موکلم همراه پرونده به تهران منتقل شده ولی از وضعیت وی هیچ اطلاعی نداریم.

حق‌شناس: وقت تجربه شادی جمعی است

عضو شورای شهر تهران گفت: همانطور که مردم در ماه های محرم و صفر و ایام شهادت خودجوش به عزاداری می پردازند، باید بتوانند تجربه شادی دسته جمعی را در کنار همدیگر داشته باشند.

اولتیماتوم ده روزه مجلس به شریعتمداری

نماینده مردم جیرفت در مجلس از اولتیماتوم ده روزه مجلس به شریعتمداری برای انتشار لیست کسانی که غیرقانونی و خارج از عرف به سامانه ورود کرده و خودروهای خارجی و گرانقیمت خریده‌اند،‌ خبر داد./مشرق

پیشنهادی به احمدی‌نژاد و علم‌الهدی

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت قانون برای همه موافقان و مخالفان دولت یکسان است، اگر رئیس جمهور سابق و امام جمعه مشهد خواهان برپایی تجمع هستند، به کمیسیون درخواست دهند تا مجوز بگیرند.«محمد علی تبرائی» دبیر اجرائی و عضو کمیسیون ماده 10 قانون احزاب در گفت و گو با ایرنا در خصوص درخواست رئیس دولت نهم و دهم از وزارت کشور برای برگزاری راهپیمایی گفت: کمیسیون ماده 10 این موضوع را بررسی و در مورد آن بحث خواهد کرد. اگر قرار باشد راهپیمایی برگزار شود باید عدالت رعایت شود و موافقان و مخالفان دولت بتوانند تجمع برگزار کنند. وی افزود: وظیفه نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده 10 حمایت از فعالیت تشکل های سیاسی است. البته ممکن است نمایندگان دولت دغدغه امنیت داشته باشند و وارد مناقشات نشوند و در این مورد اختلاف نظر وجود داشته باشد. شاید نماینده دولت یا مجلس نظرات متفاوتی داشته باشند که آن را خواهیم شنید.تبرائی در خصوص فراخوان امام جمعه مشهد جهت برگزاری تجمع و راهپیمایی تأکید کرد: وی باید از کمیسیون ماده 10 مجوز بگیرد.

عبدالفتاح سلطانی برای فوت دخترش به مرخصی آمد

وکیل عبدالفتاح سلطانی گفت: به آقای سلطانی به دلیل فوت ناگهانی دخترشان مرخصی دادند و فعلا در مرخصی هستند و اگر خدا بخواهد تلاش می‌کنیم این مرخصی به آزادی مشروط تبدیل شود. سعید دهقان وکیل عبدالفتاح سلطانی درباره آخرین وضعیت موکلش با اشاره به فوت دختر سلطانی گفت: در این وضعیت دادستانی بالاخره مرخصی را داده‌ است، هرچند که ما از عید منتظر این مرخصی بودیم و برای ایام ماه مبارک رمضان و عید فطر قول مرخصی داده بودند که عملی نشد. وی تاکید کرد: ما دنبال آزادی مشروط او بودیم و مرخصی حداقل مطالبه ما بود. در همین مدت ماه مبارک رمضان هم دیگران به مرخصی آمدند به عنوان مثال آقای رحیمی معاون اول دولت احمدی‌نژاد آزادی مشروط داشتند و اغلب بیرون از زندان بودند و همچنین آقای بقایی در مرخصی بود. این وکیل دادگستری عنوان کرد: همین یک ساعت پیش به آقای سلطانی به دلیل فوت ناگهانی دخترشان مرخصی دادند و فعلا در مرخصی هستند و اگر خدا بخواهد تلاش می‌کنیم این مرخصی به آزادی مشروط تبدیل شود. وی ادامه داد: شاید در این فرصت با انجام مذاکرات و لوایح آزادی مشروط این کار انجام شود، هرچند که مشمول آزادی مشروط ماده ۵۸ است و سال‌هاست که مشمول این آزادی مشروط شده و الان شهریورماه که برسد هشت سال است که در زندان است.

تذکر موحدی‌کرمانی به قوه‌قضائیه

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مشکلات اقتصادی و نوسانات اخیر بازار ارز و طلا که موجب افزایش تورم و بروز مشکلات ونگرانی هایی برای خانوارها شده است، خواستار ورود جدی‌تر دولت و مجلس و مسئولان امر ، برای ساماندهی اقتصادی کشور شد و گفت: گرانی ، تورم و بی‌ثباتی اقتصاد ، باعث بروز مشکلات معیشتی بویژه برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه شده و لازم است مسئولان برای رفع این معضلات اقدام عاجل نمایند. امروز همان گونه که از دولت و مجلس انتظار می‌رود مشکلات اقتصادی و وضع موجود را ساماندهی کنند، از قوه قضاییه هم این توقع هست که با جدیت و قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کند.

 

آیت الله صافی گلپایگانی: اقدام کنید که فردا دیر است

حضرت آ‌یت الله صافی با اشاره به فشار مشکلات اقتصادی بر قشرهای ضعیف جامعه گفت: مسئولان با کنارگذاشتن منافع حزبی و با وحدت و نیت خالص، همین امروز در رفع مشکلات مردم، همت جهادی کنند که فردا دیر است. حضرت آیت الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار جمعی از مردم با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد اقتصادی مملکت، سر و سامان داده و قشر ضعیف جامعه را از این مشکلات طاقت فرسا نجات دهند؟ وی در قسمت دیگری از توصیه های خود خطاب به مسئولان افزود: اینجانب بارها و بارها در ملاقات ها و پیام ها و نامه های خود درباره این مشکلات و راه حل آن تذکر داده ام و اکنون هم تذکر می دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است. این مرجع تقلید با بیان این که عدم ثبات اقتصادی، گرانی، بیکاری، طلاق و مفاسد اخلاقی روز به روز بیشتر می شود، اظهار داشت: ربا و رشوه و منکرات بجای احقاق حق و عدالت در بعضی از ادارات به طور سرسام آوری وارد شده است.

برادرزاده عراقچی از بانک مرکزی رفت

احمد عراقچی معاون ارزی بانك مركزی، در حالی که کمتر از یک سال از انتصاب او به این سمت می گذرد، بركنار شد. احمد عراقچی، هفده مردادماه سال گذشته به این سمت منصوب شده بود اما اوضاع نابسامان ارزی کشور، در همین مدت انتقادات زیادی را متوجه بانک مرکزی کرده بود. در زمان انتصاب عراقچی به معاونت ارزی بانک مرکزی، قیمت دلار با ثبات نسبی خود، آرامش قابل قبولی را در بازار حکمفرما کرده بود اما چند ماه بعد، تلاطم در این بازار آغاز شد. با شروع سال 97، اوضاع بازار ارز بیش از پیش به هم ریخت و در نهایت، قیمت دلار، از مرز 10 هزار تومان نیز عبور کرد. احمد عراقچی کمی قبل از حضور در معاونت ارزی بانک مرکزی به عنوان عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شده بود.

برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۱۴۳
سعید
|
United States
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
چرا اسامی متخلفان اقتصادی را اعلام نمیکنن؟
دیگه واقعا به همه چی شک کردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
من که مدت هاست از شک به یقین رسیده ام
جبار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
قبل از برجام=دلار 3700
(يك سري تحريمهاي هسته اي وجود داشت)
حين اجراي برجام = دلار 3700
(تحريمهاي هسته اي مثلا لغو شد)
بعد از فاتحه برجام= دلار 12000
(همون تحريمهاي قبلي دوباره برگشتند)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عجب توافقي كرديم ما- چقدر خوبيم ما
مگه قرار نبود دلار بشه هزار تومن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
چون پای بعضی وسطه متوجه نیستی واقعا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
بز
ر ح
و م
ت ررررررررررررر
منتشر کنند که چی بشه آخرش
اپوست اینا کلفتر از اونیه که کسی حریفشون بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
اسم چه کسی اعلام شود
RAVA
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
واقعاً نیازه اسامی رو اعلام کنند.این همه اسامی اعلام کردند چی شد.بس کنید این مسخره بازیها رو.(ه.ر_ک.ح ـ ا.ع و...)همه داغونن.بیکاری بیداد میکنه.الان فقط اونایی که زن و شوهر شاغلن یه خورده از پس مشکلات بر میان .به خدا به اونا هم مزه نمیده وقتی می بینن برادرشون ، خواهرشون نداره.قبلاً یارو با سیلی صورتش رو سرخ میکرد و خجالت می کشید بگه ندارم الان دیگه علناً مردم فریاد میزنند که نداریم. چند وقت پیش ماشین سوار شدم راننده می گفت دیشب میخواستم خودکشی کنم .دخترم دانشجویه لب تاپ میخواد ندارم دخترم خیلی خوبه تا حالا هیچ تقاضایی ازم نکرده بود .شرمنده اش هستم...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
همان فرعون را که مثال زدید، وقتی فرزند خوانده اش که حضرت موسی باشد ( موسی در دامن فرعون بزرگ شد) در درکیری یکی از سربازان فرعون را کشت ، از ترس فرعون و محاکمه او فرار کرد و به بایبان پناه برد. یعنی فرعون پارتی بازی نمی کرد اگر بچه اش کسی رو کشته بود باید محاکمه می شد و قصاص می شد. اما شما چه کردید. آقا زاده ها مشغول اختلاس و شما هم مشغول چشم پوشی کردن هستید. پیغمبر فرمود الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم. شکوه حکومت مصر بدلیل همین بود و نابودی اش بخاطر ظلم به بنی اسرائیل بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
دولت برای نجات خودش و تسکین وضع موجود ، سرمایه مردم را به جیب صرافها و سکه و طلا و بورسیها میریزد تا شاید نقدینگیها جذب شود که نمیشود و بلکه بیشتر میشود.
علاج کار فقط اعتبارات ارزان به کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل و فعال و بخشهای کشاورزی و دامداری است با نظارت دقیق تا باز جای دیگر مثل مسکن و سکه هزینه نشوند.
تمام
ناشناس
| United States |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
درود بر آقای مطهری که خیلی شهامت دارد
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
کدوم کشور نفت خیز دولت از ارائه خدمات بیمارسانی و سلامت برای مردمش عاجزه ؟ ولی میلیاردها دلار خرج مردم کشورهای دیگر( فلسطین لبنان یمن سوریه ونزوئلا و......)میکند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
پس تو هم کمک نکن به فقیری که میبینی به خاطر اینکه خودت صدتا مشکل داری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اون فقیر که من بهش کمک میکنم منو دشمن نمیدونه مشنگ!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
بخاطر فلسطین مسئله هسته ای بهانه شد و اقتصاد ما تحت شدیدترین تحریم ها قرار گرفت. آیا وقت ان نرسیده است کخ به مردم خودمان بپردازید و منافع مردم خودمان را دنبال کنیم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
تا استدلال کم میاریم میریم سراغ فلسطین و یمن چرا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
یکم درکش سخته، ولی اگه به اونا کمک نمیکردیم، الان عجز ما فقط تو ارائه این خدمات نبود، کلا از همه نظر عاجز بودیم. البته ازادی که قبول نکنی این حرف رو!
الانم بیشتر مشکلات از طرف مسئولان این کشور هست که گند زده به همه چی، نه چهارتا صدقه که میره اون طرف. اینکه علت اصلی رو در چی ببینی خیلی مهمه، که متاسفانه هیچکس فساد رو نمیبینه، فقط کمک ایران به یه مشت قحطی زده رو میبینن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ایران به کشورهای دیگر کمکی نمی کنه، فقط برای منافع خودش اونجا ست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
به والله مردم خودمون محتاج ترین مردم هستن. چرا به فکر مردم نیستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
چهار تا صدقه؟صدقه ازجیب کی؟هرکس مختاره از جیب خودش صدقه بده به هرکسی که فکر میکنه لازم داره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
میگم به نظرم شما اهل همون سرزمین متبرک باشین که ذینفع صدقه ایرانیها هستی.اگر اینها صدقه هست برو سرانه درآمد ملی خیلی از کشورها را ببین بعد بگو رقمی نیست.تازه من نان ندارم شرمنده خانواده ام زن ندارم شغل و قدرت خرید ..تو چی میگی؟؟؟؟؟ ایرانی هستی یا نه ؟اگه هستی حتما در سال 1218داری زندگی می کنی معلومه!!!!!! وانفسا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
طبق فرمان خدا و رسولش و ائمه طاهرینم عمل میکنیم و بعنوان یک کارمند و یک مسلمان وظیقه دارم به دیگر مسلمانها کمک کنم و میکنم و باز ادامه خواهم داد شما هم به کیش خود رفتار کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ناکارامدی برخی مسئولین هم در ایجاد وضع کنونی کشور قطعاً تاثیر زیادی داشته است. اما چرا باید سایر کشورها را به مردم کشو.ر خودمان اولویت دهیم. دوستان عزیز اگر می خواهیم به فقیران و قحطی زده ها کمک کنیم، اول باید به مردم مظلوم کشور خودمان برسیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آره راست میگه
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اقای احمد عراقچی به غیر از برادرزاده بودنداقای عراقچی چه ویژیگی خاص داشت که با ابن سن شدن معاون ارزی مشکل کشور همینه انتصابات بر اساس روابط هست نه ضوابط
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اینکه عراقچی میتونه همچین کاری کنه، نشون میده رییس جمهور تو ایران واقعا هیچ کاره هست. البته نه به اون مفهومی که تا حالا میخوندین و مثبت میدادین... جداً الان طرفدار دولت این دور و برا دیگه میپلکه؟؟
ناشناس
| Germany |
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
علت اوضاع نا بسامان امروز ایران و ایرانی از همین رانت هاست وگرنه کشور ایران با این همه سرمایه حقش این نیست.
محمد
| United Arab Emirates |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
من چیزی نمی دونم ولی سن تنها ملاک نیست چون گالوا تاثیر خود در ریاضییات گذاشت و در 19 سالگی مرد یک کودک ده ساله رکورد شنای 100 متر مایکل را شکست ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ایشان دارای ژن خوب هستند بفهم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
درک اینکه آمریکا هزاران مایل از کشورش خارج شده و همه را تحدید می کنه و ملتها را به خاک و خون میکشه سخته یا آسونه چطوره که ما نباید فقط تا 10 درصد مسافتی که آمریکاه اومده جلوبریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
خب چرا چوب لای چرخ احمدی میذاشتید چیه هر وقت طرف وجه سیاسی داره پشتش هستید تا ازدست میده دشمنش میشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
فکر کنم این سایت باید تحریم کنیم چون یه عده خودنظر هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
خط فقر زیر شش میلیون با داشتن خونه است. اخه کدوم کارمند یا کارگر(نازه اگه شغل داشته باشن) شش میلیون درامد دارن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
کدوم شش میلیون ؟
خودش این مقدغر میگیرید و میخواهد بیشتر کند با این ترفنده
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
احمد عراقچی معاون ارزی بانك مركزی، در حالی که کمتر از یک سال از انتصاب او به این سمت می گذرد، بركنار شد
وقتی پست ها بر اساس رانت و نه شایستگی تقسیم میشود نتیجه وضع فعلی کشور است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
دوست عزیز نفرمایید.برید توبه کنید.مگه میشه توی این کشور کسی از رانت استفاده کنه و بشه مسئول یه جای مهم.خدای نکرده مگه اینجا بلاد کفره که از سرگردی به بالا حتما باید از خانواده با نسب و اصیل باشی.مطمئن باشید اینجا از مدیر کلی به بالا حتما از مردم عادی و خانواده های معمولی ولی دانشمند افراد رو انتخاب می کنند.یه دفعه فک نکنی که فقط دویست سیصد خانواده دارن کشور رو می چرخونند دور ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
خوبه دیگه
همه با هم دیگه فامیلی مشغول خدمتند
اینا همه با شایستگی هاشون به این پست ها میرسن
بیچاره مردمی که مجبورن پیر شدن و افسردگی جوونهاشونو جلوی چشمشون ببینن در حالیکه اینها مشغول پخش پست های دولتی بین اقوامشون هستند و واسه مردم نسخه دولت جا نداره و برید با دست خالی کارافرینی کنید میپیچن
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
كار آفرينيو خوب اومدي داداش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
این همه آدم که بعنوان نمونه در این مقال امروزتان به هم دیگر تذکر و کنایه و امرو نهی می کنند در این کشور چه کاره اند چرا موقع رفع و رجوع مشکلات و برعهده گرفتن مسئولیت خرابکاری ها کسی پیدا نیست گویا نه این است که همه این بزرگان اخیر در منا صب مختلف حضور داشته و در به این روز انداختن ملت بزرگ و شریف و صبور و نجیب دستی داشته اند به جای گوشه کنایه به هم دیگر کمی از کره و ژاپن یاد بگیرید و از مردم عذر خواهی کنید وگرنه همه تان در این ناکارامدیها دخیل هستید این فاجعه اقتصادی محصول 2-3 سال نیست به خود بیایید اگر مثل ما همه 24 ساعت 7 روز هفته را نگران مخارج حداقل معاش خود و نبود بیمه برای مریضی خود و اهل و عیال بودید این همه حرف را به خورد مردم نمی دادید که همه تان خود یا فرزندانتان آن ور آب هستند
لادن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
ایرانیان این دوران فاجعه بار و نام عراقچی و برادرش را هرگز فراوش نمیکنند
فاریاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
برادر زاده عراقچی رفت!!!حتما جای بهتری وجود دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
احتیاجی نیست. دلارهایی که با ریال یکسال پیش خرید و امتیازهای فروش دلارهای 4200 که بدست آورد احتمالا تا آخر عمر بی نیازش کرده. اون ژن برتری که اخیرا اعلام کرو با باباش برف پارو میکرده هم بباش یکسال ربیس کل بانک مرکزی بود. حالا شما سالی یک ماشین 500 میلیونی خراب کن بنداز دور. بلین چند سال طول میکشه تا پولتو تموم کنی.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اخبار رو که میخونی تازه متوجه میشی که چه هرج و مرج بزرگی کشور رو گرفته..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
وقتی تاریخ گذشتگان را می خوانی همین هرج و مرج و ضعف دولت باعث بروز جنگ و خونریزی می شده خدا اون روزها را نیارد
عغا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
هعهع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
برادر زاده عراقچی کجا رفت؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
احتمالا می شه سفیر ایران در سازمان ملل . در کشور شیطان بزرک و در قلب نیویورک .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ردش کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
به جای اینکه وزیر اقتصاد استیضاح بشه با فشار لابی ثروتمند پزشکان ربیعی استیضاح میشه اونم برای سومین بار در یک سال!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وزارت پزشکان امسال هم زیر 1000 نفر در رشته های دندانپزشکی و داروسازی پذیرش داشته. انحصار تا چه حد؟ یک کشور 85 میلیونی و ششصد هزار متقاضی رشته تجربی و کمبود پزشک و آنوقت پذیرش زیر 1000 نفر؟
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اقای قالیباف کی به شما گفته از طرف مردم حرف بزنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
دوكلام از مادر عروي
حسین
| France |
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقا جواب بدید چرا مثبتارو که میزنی جهشی ۷،۸،۱۰تایی بالا میره ولی منفیا یه دونهای چرا چیو میخواید ثابت کنید شک ندارم شمام دارید به نفع دولت کار میکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ایشان وبقیه اقایان هم فکر ایشان وکالت دارند وانهم مستقیما وحی شده که این تعداد اقایان وخانم های که در لیست ذیل است مجوز دارند بجای همه دنیا صجبت کنند وکسی حق سوال وجواب ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
مگه تو هم همه مردمی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
قالیباف بهتر است خودش را برای پاسخگویی در املاک نجومی در شهرداری اماده کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مهلت 10 روزه به وزیر صنعت خیلی کمه. حداقل یک سال لازمه. مجلس خیلی داره بهش فشار میاره. فکر کنم یه فایل اکسل آوردن دو دقیقه وقت نبره.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
به زودی ۹۰ درصد مشاغل ورشکست خواهند شد ، دامنه اعتراضات کسترده تر خواهد شد به طوری که به روستاها سرایت خواهد کرد ؟! لطفا این متن رو برای خود یادگاری نگه دارید اگه سانسور کردید به مسیولین گوشزد کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
نه بابا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
زن بابا!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اتفاقا مطهری دغدغه مشکلات مردم را دارد نه کسانی که حرف هایی می زنند که برای کشور ایجاد مشکل کند .شما آمریکا را نگاه کنید ، فقط ترانپ و وزیر خارجه اش حرف می زنند نه کس دیگری . حرف مطعری هم همین است که طرف سیاسی مشور و مسی که نماینده سیاسی کشور است مشخص است و اگر قرار باشد همه اظهار نظر کنند ایجاد مشکل می کند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
خودت حرف خودت را نقض کردی اول دولت امریکا فقط حرف می زند ولی در ادامه اش نماینده مجلس ایران را هم اضافه کردی
فکر کن بعد چیزی را بنویس در ضمن عجب دغدغه ای دارند ایشون که فقط برای کنسرت و حصر و تلویزیون و همبن طور اختلاف نظر بین مدیران درست کردند استاد هستند
ف ف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
به ناشناس ۲۳.۱
مطهری اظهارنظر سیاسی و در واقع یک موضع گیری نسبت به امریکا یا طرف خارجی نکرد ولی بقیه همه از جانب ملت ایران نظر میدهند ومستقیما با ترامپ یا اسراییل یا ...موضعگیری دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
در امریکا وکلا در دنیا ریس دولت ووزیر خارجه حرف میزنند ودر ایران چون قرارنیست در یک جا تصمیم گیری شود وهر در جلسه جداگانه در مورد مملکت وملت تصمیم میگیرد اینجا ایران است وانجا امریکا فکر میکنید چرا دیگران تا الان فاصله با ایران را به اندازه 400سال کردند برای اینکه برنامه ریزی دارند ودر ایران هر روز صبح برنامه ریزی جدید دارند حرفها براساس وضعیت روحی ان روز مسول هر کجا دارد وهیچ تعهدی هم نداردکه نگوید باید بگوید والسلام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
بالاخره نفهمیدیم کجای حرف مطهری غلط بود و داد شمارو درآورد؟ نظر امام در مورد اینکه نظامی ها تو کارای سیاسی دخالت نکن؟ یا اینکه فقط منتخب مردم میتونه از طرف مردم صحبت کنه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
درود بر مطهری شجاع و زبان کل مردم ایران در مجلسی که به برکت نظارت استصوابی از ضعیف ترین مجالس است
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
من موندم یک نفر پیدا نمیشه که بیچارگی ملت رو به گوش مسئولان برسونه ؟! ولله قسم ملت زیر فشار روحی و روانی و تورم ۱۲۰درصدی نابود شدن .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مگر علی مطهری چه گفته که به آقایان سیاست روزی برخورده و این مطالب ناروا را در مورد ایشان بیان کرده اند؟ آیا اینکه گفته باید کسی که با رأی مردم انتخاب شده یعنی رئیس جمهور از طرف مردم سخن بگوید آقایان را ناراحت کرده یا اینکه گفته باید مقامات نظامی تابع تصمیمات مقامات سیاسی باشند؟ همین دوستان اگر رئیس جمهور کس دیگری بود که دیدگاه سیاسی نزدیک به آنان داشت ، قطعا خودشان مشابه سخنان آقای مطهری را بر زبان می آوردند. ضمنا رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی و مرصاد و حرم ائمه متعلق به همه مردم هستند و هیچکس حق مصادره آن بزرگواران به نفع خود را ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سیاست و درایت شهردار سابق از شهرداری بجا مانده از ایشان کاملا مشخص است
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
من با مذاکره با امریکا موافق هستم . اما استدلال یک عضو مجلس خبرگان به ان آیه قران عجیب است . نادرست است .
ان ایه می فرماید که به کفاری که می خواهند کلام خدا را ( نه کلام جمهوری اسلامی!) را بشنوند تا ایمان بیاورند امان بده تا بیاید و قران را بشنود و بعد او را به جای امنی برسان تا برود !!
این غیر از مذاکره کردن با کفار است
اما مذاکره و پیمان با کفار از مسلمات اسلام است
پیامبر با مشرکین و کفار پیمان بستند و بر سر ان هم ایستادند .
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مرفه بی درد کسیست که ۴۰ ساله از امکانات دولتی استفاده میکنه و از بودجه بیت المال ارتزاق میکنه و به هیچ کس پاسخگو نیست ؟! ماهیانه حداقل ۸۰۰ میلیون تومان هزینه بعضی از روزنامه ها است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مرگ بر وضعیت موجود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وقتی مملکت بجای شایسته سالاری بوسیله فامیل بازی اداره میشه چه انتظاری دارین
برادرزاده عراقچی بخاطر کدام تواناییش رفته بانک مرکزی بغیر اینه فقد بخاطر رابطه بجای زابطه
بعدم میگیم چرا به اینجا رسیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ضابطه
سینه سوخته
|
United States
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
فقط مسیولین بدونند هنوز ماه نصف نشده از ۲ میلیون حقوقم ۱۱۳ هزار تومان مونده؟! خدا برای اون کارگر یا کسی که شغلی نداره بسازه ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
آبروی هر چی نمایندگی است را بردند این وکیل الدوله ها
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اقای روحانی منشور شهرودی رو که دادید وشتید خوندید؟اقای عراقچی با برجام به مردم لطف کردید و احتمالا هدیه اش سمت برادرزاده گرام بوده؟.اقای عمتی شما چوب لاچرخ دولت می کنید با دولت به ریش مردم بخدید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام ، آیت الله صافی گلپایگانی به درستی فرمودند
اگر امروز اقدام نکنید و مشکلات اقتصادی مردم را حل نکنید فردا دیر است
فردا دیر ایت فردا دیر است فردا دیر است
و ناگهان چقدر زود دیر می شود
مهرداد
|
Singapore
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
پشت پرده استیًاح وزیر بهداشت بی برنامه است که با اجرای طرح تحول جیب پزشکان منابع و خزانه دولت را خالی و به جیب یک عده پزشک ریخت و انها هم با اون پول در خارج سرمایه گذاری کردند چرا روند خروج ارز از کشور در سالهای ۹۴ به بعد چنین شیب افز ایشی داشته است .الان هم می خوان منابع صندوق تامین اجتماعی رو به وزارت بهداشت منتقل کنند .لطفا نگذارید حقوق کارگران و حق بیمه که مال کارگران است پایمال شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
البته عصبانیت نویسنده محترم روزنامه سیاست روز قابل درک و احترام است. اما اصولا مسئله چیز دیگری است: منظور آقای مطهری این است که نظامیان طبق دستور صریح امام خمینی (ره) نباید در مسائل سیاسی دخالت کنند، چون خواه ناخواه وارد دسته بندی های سیاسی شده، بین آنها تفرقه خواهد افتاد و به وظیفه اصلی خود که همانا تامین امنیت کشور است نخواهند توانست به درستی عمل کنند. همچنان که مسائل نظامی کشور در حوزه وظایف نظامیان است، مسائل سیاسی کشور نیز در حوزه وظایف سیاسیون است. هیچ کس هم منکر زحمات و رشادتهای نظامیان، ازجمله برادران سپاهی نیست و قطعا امنیت امروز ما مدیون جانفشانیهای ایشان است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وقتی سیاسیون خواب هستند و زیاد در گود تشریف ندارند نظامیان وارد می شوند و جواب می دهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سیاسیون در خواب نبودند، فقط اجازه دادند مقامات مسئول مثل سخنگوی وزارت خارجه جواب بدند؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
حالا امد تهران مگر مشکلات تموم می شود و یا اینکه صدتا شروط می گذارند برامون بدون اینکه خودشان زیر بارش بروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
۱برای همین به قالیباف ودوستش رای ندادیم
۲اینکه بعضی میگن ماست سیاهه در مطلب روزنامه سیاست روز به چشم میخوره.عزیزم مطهری اگر شکمش سیر بود و مثل شما هم میگفت تا ابد مذاکره نمیکنیم حتی اگر همه از گرسنگی بمیرند.اگر دین ندارید ازاده باشید.
عارف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
یک عده ای مثل قالی باف چرا باز نشست نمی شوند وخودشان را نماینده مردم اعلام می کنند
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
هر موقع حسن روحانی دارودستش مملکتو رها کردن قالیبافم باز نشست میشه
محمد
| United Arab Emirates |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
عادت دارند خود را مردم می دانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
آخرین تیر خلاص توسط نمایندگان اصولگرا با سوال از رییس جمهور بر پیکر بیجان اصولگرای میزنند و غافل از اینکه این اقدام آنها بر ناآرامی ها و اعتراضات و گرانی ارز و ارزان خواهد افزود . و باور قلبی دارم که این رفتار آنها نه بخاطر دین است نه بخاطر ملت و نه بخاطر مملکت و فقط و فقط مسئله شخصی و جناحی خودشان است . اگر روحانی همچون احمدی نژاد می‌بود آنوقت در مجلس داد بزند که شما دلواپسان بودید که ۶ ماه هر شب در تلویزیون بر علیه برجام تاختید و هر از وسیله ای برای نابودی کشور تلاش کردید.
پاسخ ها
جبار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ببخشيدا كه خود كدخداي شما زد زير برجام
اينو ديگه همه عالم ميدونند.
برجام قرار بود دلار رو بكنه هزار تومان يادته!!!
ساده لوح نباشيد. ي
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
اصلاح طلبا كه همه وامدار دولت هستن و اقوامشون توسط دولت در مناصب دولتي منصوب شدن بلكه اين اصولگراها يه كاري براي مردم بكنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
به نظر شما اصولگرایان هم مثل امیدی ها بنشینند و سوالی نپرسند؟!
آیا همه چیز گل و بلبله؟!
ناشناس
|
Turkey
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
آقای عراقچی بهتر بود برای رفع تحریم ها از برادر زاده خود شروع می کرد. افسوس و صد افسوس که تمام مسئولین در تخریب اقتصاد کشور دست دارند و در صحبتهای خود در ارتباط با مردم و کشور فقط دروغ تحویل می دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
مسولين به مردم وكشور خيانت كردند بايدهمگي جوابگوي اعمالشان باشند افرادی را حمايت كردند دلارهاي وپولهاي مردم را بردند وخوردند وكسي هم دنبالشان نكرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
بی بصیرتی محض است مذاکر با ترامپ هاشمی بطحائی متاسفم برات با این نگرش سطحی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
اصلا نظر مردم ارزشی نداره که بگن باید با ترامپ مذاکره کنیم .یانه .چهل میلیون نفر از تلگرام استفاده میکردن .اونوقت .پنج نفر تصمیم گرفتن که استفاده نشه .هرروز هم اضظهار خوشحالی میکنن وبه مردم میخندند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
مگر شما نمیدانید 70 درصد مردم مفسد فی الارض هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وقتی که آقایان خودشان. اذعان دارند که ۲۰۰ خانواده. از اول انقلاب تاکنون کشور و ملت را گروگان گرفته اند. دیگر چه باید گفت!!!من فقط جای همرزمان قهرمانی که مردانه ایستادند را خالی می بینم امروز باید مردان سنگر نشین جبهه ها برای تحقق آرمانها یشان برای سربلندی ورفاه ملتشان. وبرای نابودی فساد وفقر وبی عدالتی مطالبه گر باشند.وعرصه را برای فرصت طلبانی که بر سر سفره انقلاب جا خوش کرده اند تنگ نمایند. وگرنه همه آن ر شادت‌ها. از خود گذشتگی ها و فداکاری ها. بی نتیجه وفراموش خواهد شد.
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
کی می خواین بفهمین که تسلیم شدن در مقابل آمریکا و دشمنان اسلام باعث عذاب الهی و بیچارگی کشوره.
مشکلات حال حاضر کشور مربوط به بی عرضگی و فساد مسئولین داخلیه، ناشی از ربای آشکار در بانک ها و بیمه هاست ...
خلاصه ناشی از دوری از اسلام و احکام خداست.
پاسخ ها
سیاوش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
در قرون وسطا نیز کشیش ها همین را به مردم میگفتند ،دوست عزیز به فرض اینکه احکام خدا و قرآن را بدونید طبق همون پاسخ میدهم این مشکلات نتیجه ظلم هست چون در قرآن آمده است حکومت با کفر می ماند اما با ظلم خیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
نه اینکه تسلیم نشدن خوشبختی و سعادت میاره در ضمن به این ناکارامدی مسئولین کی میخواد برسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
عذاب الهی الان است که به علت لجبازی در مذاکره هنوز تحریم شروع نشده ارزش پول و ثروت مردم ۷۰ درصد کم شده و گرانی و بیکاری و اختلاس و رانتخواری کمر مردم را شکسته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
وقتي تمام مسوليت ها و پست هاي مديريتي حساس مملكت رو بين خودشون و فاميل ها تقسيم كردن و كشور را دارن بصورت فاميلي و خانباجي اداره ميكنن بايد هم انتظار داشت كه كشور به اين فلاكت بيافته.
پرپنچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
یکی از نمونه های اسراف در جامعه ما همین روزنامه ها هستند
یک روزنامه ۵۰ هزار تومان از بودجه مملکت هزینه دارد دو هزار تومان قیمت هیچکس آنها را نمی خرد
دسته دسته در اتوبوس ها میگذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
پسر آبگوشت خیلی خوشمزه ست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
چون چرب وچلیه
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
انتخابات؟؟
انتخاباتی نخواهیم داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
تا خود کشور ضعیف و ناتوانی باشیم در عالم واقع و نه حرف نمیتوانیم از دوستان خود حمایت کنیم و کار بجایی میرسد که حمایت مارا به علت ضعف ما طرف مقابل هم رد میکند. و حتی حمایت ما بهانه دشمن در سرکوب میشود. اما اگر از داخل قوی باشیم اقتصاد پویا و مهمی داشته باشیم اهمیت جهانی به اقدامات و اهداف ما داده میشود و دولتها و ملتها برای کسب دوستی ما خود تلاش میکنند نه اینکه فرار کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
اقای مطهری به درستی مسئول شکست و این وضعع اقتصادی را معرفی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
کل مراد چوپان محله ما. سیاست رااز بعضی مسولین موروثی خیلی بیشتر می فهمد وهیچگاه به خودش اجازه نمی دهد از کاری که مربوط به او نیست دخالت کند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
به نام خدا به نظر من مشکلات موجود از انباشت مشکلات دولتهای مختلف است که توان حل انرا نداشتند.از جمله ورود بی حد و حصر کالاهای خارجی از مبادی ورودی است که تولیدکنندگان را مستأصل و بیچاره کرده ؛ونیز افزایش قیمت کالاها و نیز بی ارزش شدن ارزش پولی کشور و غیره .
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آسیب های امروزه مردم از همین رانتهای برخیست.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
این مسولینی که از بانک مرکزی می روند آیا حساب کتاب اموال مردم را پس داده اند؟
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
همواره نظرات تابناک را دوست دارم چون به واسطه آنها می فهمم که هنوز هم در قرن بیستم در ایران بسیار افرادی هستند که از بزرگترین نعمت خدا که عقل هست بهره ای نبردند .
برای درک مشکلات امروز ما باید کمکی به گذشته سفر نمایید ،تعصب را کنار قرار دهید و بیشتر مطالعه نمایید اما متاسفانه دعوای ما مردم سر لحاف ملا نصر الدین هست و همگی منتظر معجزه هستیم که دستی از آسمان یا زمین یا هر سوراخ دیگری بیرون آید و به ما کمک کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
کواکبیان اگه نگران خرابی اصلاحات بخاطر حمایت از رحانیه و پشت به دولت میکنه اینجا را هم در نظرش بیاد به جای این دولت کیا میان بر مسند!؟؟تندروهایی که نصف بیشتر اوضاع کشور به علت آنهاست۹
ناشناس
|
Canada
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
تو را خدا یه خورده خجالت بکشید. در هیچ کشوری در این کره خاکی اینهمه فساد نیست. با چه رویی هر روز صبح بیدار شده و سر به سجده برداشته و خود را مسلمان می بینید؟
جوهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
کاش مجلس محترم به جای سوال راهکار میداد طرح و لایحه میداد و نقص قانون را برطرف می کرد تا اقتصاد پویایی می داشتیم و وابسته 40ساله به تک محصول نفت نبودیم فروختن نفت خام هنر نیست عاقلانه نیست سیاست اقتصادی نیست رفاه طلبی و سستی است که نتیجه اش می شود ونزولا این مسیر در شان ما نیست و سوال کردن راحتترین کار است که همه از پس ان بر می ایند از شما همکاری و راه حل می خواهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
طبق قائون ارائه طرح از سوي دولت به مجلس براي بررسي و تصويب صورت مي گيرد. از قرار دولت كه امبد صد در صدي به برجام داشت، يه چند ساليه كه منفعله و در كابينه كسي نيست كه به خاطر بهبود اوضاع كشور طرح بده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
دموکراسی تومملکت مایعنی کشککککک!!!۲۴میلیون نفربه روحانی رای دادن مردم بعدفرمانده اسبق نیروی انتظامی تصمیم میگیرن برای ملت!هرکی توانتخابات رای نیاره به یک مقام بالاانتصاب میشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
بله دیگه .تمام دولتیها فامیلند .بدرک که بیکارند. دریک خونه فقط با حقوق بازنشستگی تمام هزینه دولتی تامین میشه .
اگه روحانی با نمایندگان فالوده نخوره .
مردم با دین و رهبری مخالف نیستتد .مردم با کلید بی تدبیر مخالفند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقا لطفا سانسور نکن چرا وقتی مثبت میدی از ۸تا تا ۱۶تا بهش اضافه میشه ولی منفی یه دونه!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
من نمی دانم اینا با چه دل و جراتیاین چنین پست های مهم را بدون داشتن تجربه و سابقه کاری قبول می کنند وای بر این مردم بدبخت ایران
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
یک معلم بیچاره را به دلیل دفاع از حقوق صنفی 10 سال زندان میدهند و دزدان و رانت خواران راست راست راه میروند
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
فامیل بازی تا کی تا به کجا؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
رانت و پارتی بازی، پدر اقتصاد رو درآورد. بسه دیگه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
خدا تصمیم گرفته اونهای را که از اسم واعتبارش سوءاستفاده کردن را بی ابرو کنه.این مهمترین اتفاقیه که داره میفته وخیلیها متوجه نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقاي بهروز نعمتي، "مجلس دولتي" يعني امثال شماها.
آقاي يوسف نژاد، رئيس جمور روحاني از كي تا حالا اهل تعارف و رودربايستي بودند كه الان باشن! همش بهانه هاي الكيه كه حاميان دولت مطرح مي كنند. ديگه خجالت مي كشيد بگيد مشكلات كشور مربوط به دولت قبله. منظور جناب روحاني از وزراي پاشنه ور نكشيده كيا بودند؟ مگه انتصابات وزرا توسط رئيس جمهور صورت نمي گيره؟ چشمهاتون رو روي اشتباهات عمدي دولت بستيد و ديگران رو متهم مي كنيد. به راحتي آب خوردن بازار ارز، سكه، خودرو، مسكن و ... رو به نفع خودتون ، آشفته كرديد و مردم رو بيچاره كرديد. و خيلي راحت جناب سيف و برادر زاده عراقچي و ... بركنار شدند
نظر جناب كواكبيان كاملا درست است.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقای قالیباف به عنوان فردی که براتون احترام قائلم خواهش می کنم اول تحقیق بفرمائید ببینید چند درصد مردم با شما موافقند و اگر می خواهید رئیس جمهور شوید همراه اکثریت مردم باشید فراموش نکنید 40 سال عدم رابطه با آمریکا آخرش شده این و مردم این رو درک میکنن و در کوچه و بازار در باره ش بحث میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
هر کس هر نوع سخنی رو به میان می آره. باید پرسید در قرن بیست و یکم و با پیشرفت این همه فنآوری و این پیچیدگی در سیاست، موسی و فرعون کجا و ترامپ و روحانی کجا؟ و از آقای قالیباف که اتفاقا محبوب مردم هستند، باید پرسید شما صلح و سازش رو چطور واسه خودتون تعریف می کنید؟ آیا برویم جن و پری رو واسطه صلح و سازش کنیم و یا برویم رو درو و کنار میز مذاکره مسائل رو حل کنیم؟ ضمنا عجیبه که! دم از آشتی ناپذیری می زنند و بر طبل جنگ می کوبند. پدرجان ممکنه شماخواستار جنگ و ستیز باشید ولی نود و نه درصد مردم مخالف عقاید شما هستند چرا ؟ برای این که مسولین ناکارامد مسئول این وضعیت اسفناک هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
شهردار سابق با مذاکره اعلام مخالفت کرد؟ سر پیاز است ته پیاز است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقای دلیگانی تو رو خدا اینکار رو نکنین . شما با این کار رییس جمهور را ساقط میکنین ها.اینقدر تلاش برای حفظ کشور ؟؟؟ واقعا ما از شما چنین توقعی نداریم.ما دلمون نمیخواد خودتونو خسته کنین.
ممی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
پیشنهاد
ممکن است همه برادروبرابردرکار وثروت مملکت باشیم؟
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
جالب واقعا نماینده هرمزگان فرمانارها را انتخاب می کنه و... دولت نقش چی رو داره . پس گرفتن سوال از رییس جمهور به این صورت بده بستون میشه
نوبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
آقای رییس جمهور که نمی تواند خانه اش را بفروشد و خرج کشور کند مردم باید مالیات بیشتری بپردازند
هابیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
بدبختی های فعلی مردم حاصل ناکارآمدی سیف و عراقچی و سایر مسئولین بانک مرکزیه هر جای دنیا بود تا حالا ده دفعه محاکمه و مجازات شده بودن اما دریغ از ایران .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
وقتی عدالت خدشه دار و پارتی بازی حاکم شد ، همه برکت هم از بین میرود .
چرا باید معاون اول احمدی نزاد که ۵ سال حکم داشت جمعا یکسال در زندان نبود و همش در مرخصی بود و بقایی یک هفته در میان منزل هستند و هنوز برای حکومت
شاخ و شانه میکشد ولی یک وکیل درستکار و شجاع و مردمی بخاطر حفظ شرف کاری اش و اختلاف سلیقه اش با اقایان ۸ سال در زندان بوده و عفو مشروطش پذیرفته نمی شود و دختر ۳۰ سالش متاسفانه از زور فشار عصبی از دنیا می رود و هنوز معلوم نیست عفو مشروط که حق ایشان است را بپذیرند .
بی عدالتی از فقر و فساد هم بدتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
همه سرکار هستیم . حتی سایت تابناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
ای خدا خودت به فریاد ما برس، هیچ کسی توی این کشور برای ملت کاری انجام نمیده، خدایا دشمنان ایران را که باعث بدنامی اش شده اند را نابود کن، تو بهترین داور و ناظر و قاضی هستی یا رب العالمین.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
با سلام. خیلیها تحمل باخت را نداشتند و ندارند ، از روزی که انتخابات ریاست جمهوری تمام شد سعی کردند در کشور هر از گاهی بحرانی پیش بیارند و دولت را مشغول و به بیراهه ببرند البته نه اینکه مشکلات زیاد نباشند هستند و محصولش مر بوط بهکاشت سالهای قبل هست ( رانت و فامیل بازی بین مسئولین ) و احتمالا رئیس جمهور به یه جاهایی فشار آورده که آقایان فشارشان آمده و عمدا مسایل آزاردهنده مردم را به نحوی تشدید میکنند که همه تقصیر ها را گردن رئیس جمهور بیندازند ، باز هم به آقایان نماینده یادآوری مینمایم هرچه هست ایشان نماینده اکثریت تمام مردم ایران هستند .
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
روزنامه منتقد کننده مطهری ،،،،انگارنه انگاربقیه سیاستمداران دررفاه نیستن،،علی الخصوص مسیولین روزنامه شما،،:،بازخداپدر مطهری رو بیامرزه جرات داره موضع کاری سیاسی خودش رو نشان بده وحرف بزنه،،،،درودبراو
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
مگه آقاي قاليباف به طرقبه و شانديز نرفته بود ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
کاش فالوده می خوردند . به خدا مردم راضی اند شیشلیک هم بخورند . . کار از فالوده و شیشلیک گذشته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
با این اتفاق هایی که افتاده مردم باید به کسی که یک دوره رییس جمهور بوده برای دور بعدی رای ندن. چون همشون دور اول برای تبلیغات یه عده که حداقل عملکرد خوبی رو دارن انتساب می کنن و دور دوم افراد بیکفایتشون رو به میدون میارن تا مملکت رو به نفع حودشون پیش بببرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
نمایندگان ما بیشتر نمایندگان دولت هستند تا نماینده مردم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری