جلسه بررسی استعفای شهردار تهران؛
صبح امروز پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران در حالی آغاز شد که یک دستور جلسه بسیار ویژه داشت؛ موضوعی که این نشست را به کانون توجه ایرانیان تبدیل کرده و بسیاری امیدوارند در نتیجه بحث های مطرح در آن، ابهامات فراوانشان در خصوص استعفای شهردار تهران پاسخ بیابد.
کد خبر: ۷۸۸۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷ 08 April 2018
صبح امروز پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران در حالی آغاز شد که یک دستور جلسه بسیار ویژه داشت؛ موضوعی که این نشست را به کانون توجه ایرانیان تبدیل کرده و بسیاری امیدوارند در نتیجه بحث های مطرح در آن، ابهامات فراوانشان در خصوص استعفای شهردار تهران پاسخ بیابد.
 

به گزارش «تابناک»؛ محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در آغاز این جلسه با بیان اینکه از شهردار تهران تشکر می‌کنم که از ایام نوروز با وجود استعفا، شهر را با جدیت اداره کردند، گفت: وی اولین بخشنامه خود را نیز در پاسخ به رهنمود‌های رهبری و حمایت از کالای ایرانی ابلاغ کردند که از این پس در شهرداری از کالای ایرانی حمایت می‌شود.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل از نظر رونق اقتصادی، اشتغال و... بسیار مهم و در روند بهبود وضعیت مردم مؤثر است، گفت: امروزه در دنیا بحث تولید خدمات نیز مطرح است که یکی از وظایف شهرداری خدمت به مردم است که آرزو می‌کنم به اهداف خود برسیم.

وی با بیان اینکه بررسی استعفای شهرداری تهران ـ که یک ماه قبل به شورا داده شده امروز در دستور بررسی قرار دارد ـ گفت: همه نکات و تحلیل‌هایی که در رسانه‌ها در این مدت انجام شده محترم است؛ اما باید دو نکته را بیان کنم، چون انصاف رعایت نشده که یکی از آن‌ها بحث دلخوری نجفی از شورا و عدم حمایت شورا از نجفی بود که این تلقی اشتباه ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه شورای شهر از همان روز اول تا کنون از نجفی حمایت کرده و شهردار نیز بار‌ها در جلسات به این موضوع اذعان داشته است، گفت: نکته دوم بحث به بن بست رسیدن مدیریت شهری است که این تصور نیز نادرست است، چرا که شورا در رأس امور شهر قرار دارد و انشاءالله به وظایف خود عمل می‌کنیم.

وی گفت: دقت داشته باشید، ما با رأی مردم اینجا هستیم و رأی مردم یعنی توجه به خواسته آن‌ها و باید مراقب باشیم که نظارتمان با خواسته‌های مردم هماهنگی داشته باشد.

این جلسه با حضور گسترده رسانه‌ها، عکاسان خبری و خبرنگاران برگزار می‌شود و معاونان شهرداری تهران، نجفی را همراهی می‌کنند و حضور دارند.

 
هاشمی: نمی خواهم در مورد اگرها صحبت کنم
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۲

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رییس شورا پس از رای مجدد نمایندگان مردم تهران به نجفی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم آقای نجفی روحیه جدیدی را پیدا کرده باشند که بتوانند به فعالیت‌هایشان در شهردای تهران ادامه بدهند.

وی ادامه داد: نمی خواهم الان در مورد اگرهایی که الان مطرح می‌کنید صحبت کنم.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که درصورت نیاز بستری شدن نجفی چه کسی شهر را اداره خواهد کرد، آیا قائم مقام تعیین می‌شود، گفت: هنوز فرض ما بر این است که آقای نجفی شهردار ما هستند و پاسخ دادن به این سئوال‌ها بی‌معناست. شما داستان و سناریو می‌نویسید. فیلم سینمایی که نمی‌خواهیم بسازیم.

وی درباره اینکه اگر شهرداری تهران دوباره استعفا بکند چه پیش می‌آید؟ گفت: هنوز که این بحث اصلا مطرح نشده است. بگذارید ببینیم چه می‌شود.

فیلم: مخالفت اکثریت اعضای شورای شهر تهران با استعفای نجفی
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۰
شورا به استعفای نجفی رای نداد؛ مخالفت با ۱۶ رای
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۴

اعضای شورای شهر با اکثریت مخالف با استعفای نجفی مخالفت کردند.

در رای گیری صورت گرفته، ۱۶ رای مخالف و چهار رای موافق (یک نفر غایب) به استعفای نجفی در گلدان انداخته شد که معنای آن باقی ماندن نجفی در سمت شهردار تهران است.

توزیع برگه های رای گیری میان اعضا
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۳

پس از پایان سخنان موافقان و مخالفان استعفای شهردار تهران ، برای انجام رای گیری نجفی صحن شورای را ترک کرد و حدود ساعت 11:20 دقیقه برگه‌های رای گیری میان اعضا توزیع شد.

امینی نایب رئیس شورای شهر با بیان اینکه در آئین‌نامه پیش بینی شده است که رای برای استعفا و استیضاح با برگه و پنهانی باشد، گفت: بهتر است این آئین‌نامه را رعایت کنیم و اعضای شورا نمی‌توانند خلاف آئین‌نامه تصمیم گیری کنند.

به گزارش ایسنا، میانه سخنان اعضای مخالف و موافق محسن هاشمی دقایقی جلسه را ترک کرد و بعد از برگشت به صحن علنی گفت: شاید من هم باید استعفا بدهم چرا که فکر می‌کردم مشکل نجفی را پیدا کرده‌ام.

رسولی در مخالفت با استعفا: نجفی قول داده که تا آخر با ما بماند
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۱

حسن رسولی در سخنانی در مخالفت با استعفای نجفی با بیان اینکه ای کاش نجفی به جای پیگیری سند تحویل و تحول و استعفا می‌گفت که سرنوشت ۱۲ گزارشی که به دستگاه قضایی داده، چه شد؟ گفت:‌ در نیمه‌های سال ۹۶ سخنگوی قوه قضاییه رسما اعلام کرد که مدیر دوم شهر در دوره قبل به جرم مسائل مالی در بازداشت است و هنوز نمی‌دانیم سرنوشت آن چه شده است.

به گزارش ایسنا، حسن رسولی گفت: اعضای شورای شهر همگی عالمانه به نجفی رای دادند چرا که به این نتیجه رسیدند که عصاره مدیریت ۴۰ ساله تنها نجفی است که موجب بیرون رفت از این شرایط می‌شود.

وی با بیان اینکه البته حرکات چند دختر معصوم و هزینه سفره هفت سین در صدر اخبار قرار گرفت، افزود: نجفی قول داده که تا آخر با ما بماند و هوای پاستور به مانند شهرداران قبلی به سرش نزند و حتی گفت که قلبش به مانند ساعت کار می‌کند.

رسولی با بیان اینکه «آقای نجفی اهمیت تصمیم شما فراتر از بیماری است» گفت: رابطه خوب نجفی با دولت و مجلس سبب اتفاقات خوبی شده است به گونه‌ای که در فصل بودجه ریزی تلاش‌های زیادی انجام شد و تبصره‌های زیادی در بودجه گنجانده شد و امروز بحث ما نجفی نیست بلکه "مبارزه با فساد" در صدر کار ما است و به صدا و سیما به عنوان خزانه دار شورا می‌گویم که ظرف هفت ماه گذشته حتی یک مورد اختلاس نیز در زیرمجموعه شهرداری پیدا نشده و یک ریال هم بابت سفره هفت سین پرداخت نشده است حال سوال من این است که مگر استراتژی کشور مبارزه با فساد نیست؟.

وی با بیان اینکه شورا در انتخاب شهردار جدید ناتوان نیست اما ما نماینده مردم و جریان فکری پشت سرمان هستیم، ادامه داد: آقای شهردار توجه کنید با این کناره گیری به مدیریت شهری و جریان فکری لطمه می زنید و من خواهش می‌کنم بحث مدیریت شهری را به پای رهبری و جریان‌های فکری گره نزنید و نگذارید بگویند اصلاح طلب‌ها محکوم به تجربه شورای اول هستند و با قدرت به استعفا رای منفی می‌دهند.

رسولی با بیان اینکه ما به مردم قول دادیم که غیر از مرگ از شورا خارج نشویم گفت: شهردار نیز به ما در این زمینه قول داده است.

مسجدجامعی در مخالفت با استعفا: نیاز است که از نجفی بخواهیم در این سمت بمانند
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۰

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی در مخالفت با این استعفا گفت: انتصاب شهردار توسط شورا با وسواس و تعیین شاخص‌ها به نتیجه رسید؛ لذا انتخاب آقای نجفی کاملا بر اساس تجربیات ایشان و مبتنی بر کارنامه ایشان انجام شده بود. یکی از ویژگی‌های ایشان این است که من هیچ گاه وی را مضطرب ندیدم حتی امروز که در خصوص اقدامات شهرداری گزارش ارائه می‌دادند آقای نجفی را مضطرب ندیدم و این اعتماد به نفس ایشان موجب روحیه بخشی به همه ما بود.

وی افزود: بی تردید رفتار مسئولین در سطح جامعه تسری پیدا می‌کند. حضور آقای نجفی در مجموعه شهرداری تهران فضا را اخلاقی می‌کرد. ایشان به دور از بزرگنمایی در اقدامات آنچه که مورد نیاز شهر بود انجام دادند. بر خلاف آنچه که در میان مدیریت‌های کشور وجود دارد و الزامات را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.

مسجدجامعی ادامه داد: بی تردید تمرکز زدایی، ایجاد شفافیت و بهبود تخصیص منابع از رویکردهای مثبت ایشان در حوزه سخت افزاری بود که به عنوان اقداماتی ارزشمند در سطح شهر اجرایی شد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری مراسم نوروزگاه اشاره کرد که برای اولین بار فضای فعالیت‌های نوروزی به محیط بیرونی آورده شد و این اقدام نیز بدون حاشیه انجام شد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خاطرم می‌آید در مراسمی قرآن کریم را با «دف» وارد صحنه کردند ولی دستگاه‌های ذیربط این موضوع را که موجب رنجش برخی از قرآن خوان‌ها شده بود بررسی نکردند. بی تردید در عمل پایبندی‌ها بسیار مهم است.

وی افزود: آقای نجفی واقع گرا بودند و اصلا در اقدامات خود بزرگنمایی نمی‌کردند مسئله‌ای که اعتماد برانگیز است. آیا برخوردهایی که در موارد مشابه انجام می‌شد با همین شیوه و رفتار بود؟ بارها بحث مشارکت را مطرح کردیم اما در جایی به این مسئله تن داده شد. آقای نجفی این مسئله را مهم قلمداد می‌کرد و توانست عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: بی تردید برنامه ریزی مقدمه خدمت است، تلقی من این است که برای رسیدن به نظریه مشارکت محور که منجر به اعتماد شهری شود در فعالیت‌های آقای نجفی دیده شد. اقدامات ایشان در جهت تحقق حقوق شهروندان حتی فراتر از مشارکت‌های معنادار پیش رفت به شکلی که جامعه زنان ایران که حقوقی را دارند دیده شدند. زنان نام آور مورد توجه قرار گرفتند و به نوعی عدالت جنسیتی مورد توجه قرار گرفت. در همین ایام همه مشاهده کردیم که شب یلدا به عنوان یک جشن ملی که باید احیا شود با تلاش مجموعه مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفت و این توجه در سطح شهر مشهود شد.

مسجدجامعی تاکید کرد: در حال حاضر بحثی توسط آقای نجفی مطرح می‌شود که می‌گویند 40 سال تمام توان را برای کشور، مردم و نظام و برای خدمت به آنها گذاشتند. امروز ممکن است بیماری شرایطی ایجاد کرده باشد که آنگونه که از ایشان انتظار می‌رود نتوانند کارها را به پیش ببرند. اعلام این موضوع خود یک نوع صداقت و فداکاری است. این سیاست ایشان برای پاکدستی در سطح شهر تهران پذیرفته شده است. شهروندان با برخی منافع درگیر شده و پایه گذاری این امر را انجام دادند. لذا همه چیز به ساختاری که نجفی تعیین کرده است بر می‌گردد. لذا در این مقطع نیاز است که از ایشان بخواهیم در این سمت بمانند. در غیر این صورت خود ایشان می‌توانند راهنمای بسیار خوبی باشند.

صدراعظم نوری در مخالفت با استعفا: بیماری را دلیل استعفا نمی‌دانم
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۷

زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی استعفای شهردار تهران اظهار داشت: من به عنوان فردی که در خانواده‌ای زندگی می‌کنم که افرادی وجود دارند که مشابه این شرایط را دارند، معتقدم که تصمیماتی گرفته می‌شود که متاثر از آن شرایط روحی آنان است.

وی افزود: معتقدم فشارهای روحی مقدمه‌ای برای این بیماری بوده است. بیماری را دلیل استعفا نمی‌دانم. این نوع بیماری، بیماری رجال سیاسی کشور در رده‌های بالا است، آن‌ها درمان می‌کنند و به کار خودشان ادامه می‌دهند. به صلاح شهر و شهروندان است که این شهر با رویه آقای نجفی ادامه پیدا کند. از همان ابتدا جریاناتی آغاز شد که جلوی شهردار شدن ایشان را بگیرد اما عملکرد قاطع شهردار و معاونانشان دست رد به سینه همه آن جریان‌ها زد.

رییس کمیسیون سلامت شورا در ادامه تاکید کرد: پروسه‌ای که من رو مجاب می‌کند که رای منفی بدهم حاکمیت قانون در شهرداری حاک بود که جلوی مدیریت سلیقه‌ای را گرفت و اصلاح فرایندها صورت گرفت. جلوگیری از رانت،ویژه‌خواری و فساد مالی و اداری از جمله اثرات حاکمیت قانون بود.

وی یادآور شد: بحث شفاف‌سازی جریان آزاد اطلاعات و دسترسی آسان به آن‌ها و شفاف‌سازی دخل و‌خرج از جمله مهم ترین دستاورد مدیریت شهری در این هفت ماه و نیم است. از ویژگی‌های مدیریت خوب مسوولیت‌پذیری و پاسخگویی است که همین حرکت شهردار تهران که احساس میکند بیمار است و اطلاع می‌دهد نشان دهنده مسوولیت‌پذیری او است و ما می‌خواهیم این روند ادامه پیدا کند. ایشان در جهت تحقق عدالت در ابعاد مختلف تلاش کرد و با رویه مبارزه با بی عدالتی و فساد مبارزه کرد.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: تلاش برای جلوگیری از شهرفروشی و پرهیز از تخریب محیط‌زیست، نوید بخش یک الگوی موفق برای کلان‌شهرهای ایران است.حمایت میکنم و دعا میکنم برای سلامت ایشان و نه قاطع به استعفای ایشان می‌دهند. همان‌طور که از بعد از استعفا قبل از ایام عید تاکنون همه اقدامات به خوبی انجام شد در طول دوره درمان هم اقدامات طبق روال عادی پیش خواهد رفت.

الویری در مخالفت با استعفا: با مردم صریح صحبت کنید، علت استفعا بیماری است؟!
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۰

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در مخالفت با استعفا صحبت می کرد، با بیان اینکه تغییر مدیریت در تهران مسئله ساده‌ای نیست، گفت: من تجربه تلخ شورای شهر اول را به یاد دارم که در آن زمان به علت اختلاف جدی بین شورا و شهرداری به عنوان شهردار استعفا دادم.

وی با بیان اینکه من به اعضای شورای شهر گفتم که اگر اعضا به این جمع بندی برسند من شهردار نباشم حتی برای یک لحظه هم نمی‌مانم، گفت: حجاریان امضاء هشت نفره از اعضای 15 نفره شورا آورد که بر روی انتخاب ملک مدنی به عنوان شهردار تهران نظر مثبت داشتند که همان جا بر روی برگه A4 استعفا دادم و بعد با خبر شدم که با استعفای من موافقت شده است.

الویری با بیان اینکه این اتفاقات سبب لطمه خوردن شهر و اصلاح طلبان شد، تصریح کرد: لذا باید دقت کنیم و به راحتی فکر نکنیم که نجفی بیمار است و مدیر دیگری را انتخاب می‌کنیم چرا که تغییرات در حوزه مدیریتی دشوار است.

وی با بیان اینکه شما اگر سوار یک دوچرخه باشید سریع می‌توانید تغییر مسیر بدهید؛ اما تغییر جهت یک کشتی بزرگ چند مایل زمان می‌برد، گفت: اساس را بر این می‌گذاریم که نباید مدیری عوض شود و در مورد نجفی نیز باید بگویم که عملکرد وی خوب بوده و یکی از شاهکارهای وی مبارزه با فساد و سرلوحه قرار دادن پاکدستی است که تداوم این مسیر لازم است. همچنین نجفی یک شخصیت برنامه ریز است و ما در آستانه تدوین برنامه سوم قرار داریم و در حال حاضر در میانه راه هستیم و نباید این مسئله رها شود.

وی با اشاره به تعامل و رابطه خوب نجفی با دولت و مجلس افزود: این رابطه خوب بسیاری از مشکلات را حل کرده به گونه‌ای که برای اولین بار تبصره‌هایی مخصوص به شهرداری‌ها در بودجه 97 ایجاد شده است.

الویری با بیان اینکه برای من به عنوان عضو شورای شهر محرز نیست که علت استعفای نجفی فقط بیماری است گفت: باید با مردم صریح صحبت کنیم تا دقیقا بدانند علت استعفا چیست؟ نه اینکه نهایتا بگویند شورا به فشارها تمکین کرده و من با استعفا مخالف هستم.

خداکرمی در مخالفت با استعفا: نجفی درمان کند نه استعفا!
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۰

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در مخالفت با استعفا، از نجفی خواست که درمان کند؛ اما استعفا ندهد.

وی پس از استماع سخنان نجفی گفت: بیماری شما ربطی به استعفا ندارد چرا که درمان آن تنها یک ماه زمان می‌برد و پذیرش استعفا قبل از درمان معنا ندارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان به این بیماری دچار هستند و حتی برخی‌ها با قهر کردن کشور را رها کردند گفت: اما حالا نجفی برای یک درمان یک ماهه می‌خواهد استعفا دهد؟

وی خطاب به نجفی افزود: تشریف ببرید، درمان کنید و مجددا برگردید.

حق شناس در موافقت با استعفا: امروز تکلیف شهر را یکسره کنیم
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۷

محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در موافقت با استعفای نجفی با بیان اینکه از تصمیم استعفای نجفی دلخورم گفت: اما نباید شهر را حتی برای یک ساعت بدون مدیر رها کرد.

وی با اشاره به سوابق و رزومه نجفی تصریح کرد: سخت است که تنها موافق استعفا باشم. نام نجفی در تارک تاریخ کشور به عنوان یک مدیر موفق نقش خواهد بست و مردم تهران نجفی را به عنوان مدیری هوشمند و مجرب در 40 سال گذشته می‌شناسند.

حق شناس با بیان اینکه مردم با رأی قاطع به شورای شهر رأی دادند و خواستار تغییر شدند و نجفی هم با رأی همه اعضا به عنوان شهردار انتخاب شد و در این هفت ماه و نیم نیز عملکرد مناسبی داشت، گفت: به عنوان مثال نجفی شهری را تحویل گرفت که با انبوه بدهی‌ها مواجه بود و با شرایطی مواجه بودیم که باید هر ماه حدود 500 میلیارد تومان حقوق داده می‌شد اما در روزی که ما خزانه را تحویل گرفتیم تنها 13 میلیارد تومان پول در آن بود و در این شرایط 6000 میلیارد بدهی نیز پرداخت شد.

وی با بیان اینکه نجفی بهترین تیم را برای مدیریت شهر انتخاب کرد، افزود: از عملکرد نجفی دفاع می‌کنم اما از استعفایش گلایه مند و دلخورم؛ البته دقت داشته باشید که نجفی در این استعفا خدا، شرایط، مردم و ... را در نظر گرفته و نهایتا این تصمیم سخت را اخذ کرده است اما ما در جایگاهی نیستیم که تعهدمان را به مردم فراموش کنیم چرا که 30 میلیون رأی پشت سر ما است و نباید حتی برای یک ساعت شهر را بدون مدیر رها کنیم.

وی با بیان اینکه خیلی از مردم علت استعفا را قبول و باور ندارند گفت: اگر نجفی به این جمع بندی رسیده که نمی‌تواند بماند باید تکلیف شهر را همین امروز مشخص کنیم.

بیان نظرات موافقان و مخالفان استعفا
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۵

پس از سخنان نجفی شهردار تهران و قرائت استعفا نامه خود، اعضای شورای شهر به بیان نظرات موافق یا مخالف خود درباره این استعفا پرداختند.

متن استعفای شهردار تهران
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۰

متن استعفای شهردار تهران که به تاریخ 22 اسفند ماه 1396 نوشته شده، بدین شرح است:

برادر گرامی جناب آقای مهندس هاشمی

رییس محترم شورای اسلامی تهران، ری و شمیرانات

با تقدیم سلام؛ جنابعالی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر می‌دانید من که با احساس تکلیف برای خدمت به همشهریان عزیزم ، مسولیت شهرداری را پذیرفتم و در این مدت کوتاه مسولیتم در مبارز ه با غول فساد و انسجام برنامه‌ها بر مبنای خرد و تدبیر و انصاف و عدالت و ساماندهی امور شهرداری و شهر تهران از هیچ کوشش فروگزار نکردم تا در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی و مردم شریف تهران سربلند باشم.

اکنون که شهرداری تهران از بخش مهمی از تنگناها و مشکلات عبور کرده و راه‌حل‌هایی برای چالش‌ها و کمبود ها پیش بینی و تدبیر گشته است ، متاسفانه عارض شدن بیماری جدیدی که درمان آن طولانی است و مسلما بخشی از انرژی و توان مرا تحلیل خواهد بود، امکان ادامه خدمت این جانب را منتفی ساخته است و بیم آن می‌رود که در صورت تداوم این وضع زحمات و دستاوردهای قبلی از بین برود و به مدیریت شهر لطمات جدی وارد آورد و لذا از اعضای محترم شورای اسلامی شهر که به اتفاق آرا مسولیت اداره شهر را به من محول نموده‌اند، استدعا دارم برای حفظ مصلحت شهر و مردم نجیب تهران عذر مرا بپذیرند.

دوستان عزیز شورا می دانند که من بدون کمترین تعلل و سستی و تردید و به قصد اصلاح سیستمی فساد آلود، همه تهدیدها و توهین‌ها را پذیرفتم و دم برنیاوردم و هم اکنون نیز به آن مواضع ایستاده‌ام و تا زمان تعیین فرد جانشین با همه توان به کار ادامه خواهم داد در عین حال توقع دارم که شورای محترم با اتخاذ تصمیمی عاجل، فرصت معالجه به موقع را برای بنده محیا سازد.

از پیشگاه ملت بزرگ ایران و همشهریان عزیز طلب بخشش و دعای خیر دارم و امیدوارم با لطف و بزگواری خود به تقصیرها و قصورهای بنده به دیده اغماض بنگرند.

... و البته داوری نهایی با خداست که بهترین داورها است.

و العاقبه للمتقین

محمد علی نجفی

جلسه بررسی استعفای شهردار تهران
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۴
تشریح دلایل استعفا؛ از تاکید بر غیرسیاسی بودن تا مخالفت با مرخصی
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۲۰

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشریح دلایل استعفای خود پرداخت و افزود: مسئله‌ای که موجب طرح این استعفا شد خارج از اداره من و مبتنی بر تقدیر الهی بود به شکلی که یک ماه قبل بر اساس اعلام پزشکان من مبتلا به بیماری شدم که هم مرحله درمان آن سخت است و هم پس از آن دوره‌ای طویل و طولانی را به همراه دارد. لذا استعفای خود را به شورای شهر تهران ارائه کردم.

وی افزود: البته افرادی که از روز اول پیش بینی پیغمبرگونه‌ای برای استیضاح و رفتن من داشتند، خیلی از این رفتن ابراز خوشحالی نکنند. چرا که در آن زمان این افراد عنوان می‌کردند که نجفی مریض است و نمی‌تواند در این مسئولیت بماند. در حالیکه در آن زمان مریض نبودم و اصلا بیماری قلب من مطرح نبود و بیماری که امروز به خاطر آن استعفا داده‌ام مسئله‌ای‌است که ظرف یک ماه گذشته عارض شده و من از آن مطلع شده‌ام.

شهردار تهران ادامه داد: بی تردید درمان من برای این بیماری بخش عمده‌ای از انرژی من را می‌گیرد و برای رتخ و فتخ امور شهرداری انرژی باقی نمی‌گذارد. لذا از اعضای شورا درخواست می‌کنم که اجازه دهند این بار را بر دوش برادر یا خواهر دیگری بگذارند. حفظ این مسئولیت با این بیماری خیانتی است بر امانتی که مردم به شورا سپرده‌اند و آنها نیز بخش اعظمی از آن را بر دوش من گذاشته‌اند. درخواست می‌کنم موضوع استعفای من را به مسائل سیاسی و محیطی و اطراف آن ارتباط ندهند. اصلی‌ترین علت این استعفا همین بیماری است که قابل جمع کردن نیست. البته عوامل مشدد همیشه وجود دارد. لذا پیشنهادها و توصیه‌هایی که در این مدت مبنی بر تعیین قائم مقام و یا اخذ مرخصی به من شده است برای من قابل قبول نیست.

نجفی تاکید کرد: خوشبختانه در بین افرادی که در قالب رویکرد شورا قابل پذیرش هستند افراد شایسته و توانمند بسیاری وجود دارند و حتی در میان معاونین فعلی نیز افرادی هستند که می‌توانند بهتر از من مدیریت شهری را بر عهده بگیرند. به هر ترتیب اگر این وضعیت ادامه پیدا کند موجب وارد شدن لطمه به شهر و مدیریت شهری می‌شود و برخی فعالیت‌ها دچار سستی و رخوت خواهد شد.

نجفی باقیماندن خود در پست شهرداری تهران را متحمل وارد شدن لطمه‌هایی به شهر و خودش دانست و افزود: به من از دو جهت لطمه وارد می‌شود از یک سو به دلیل سیر درمان بیماری، قطعا به مدیریت شهری نمی‌توانم به درستی بپردازم و در نهایت کارنامه ضعیفی از من به جای می‌گذارد و از سوی دیگر سیر معالجه من هم با لطمه‌هایی مواجه می‌شود.

وی تاکید کرد: احترام خاصی به تمامی اعضای شورا دارم و دوست دارم توصیه و پیشنهاد آنها را بپذیرم ولی خواهش می‌کنم من را در جایی قرار ندهید که در معذوریت میان تصمیم اعضای شورا و واقعیت قرار بگیرم. از سال 1358 تا به امروز حدود 39 سال در پست‌های مدیریت کشور آنچه که در توان داشتم انجام دادم و تصور می‌کنم امروز این حق را دوستان به من می‌دهند که چند ماهی برای درمان بیماری خود اختصاص دهم. با توجه به اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه برای درمان بستری می‌شوم انتظار دارم که تا آن موقع شورا تعیین تکلیف نهایی را انجام دهد.

شهردار تهران در انتهای صحبت‌های خود متن استعفای خود را قرائت کرد.

دانه‌ای کاشته‌ایم که هنوز سر از خاک در نیاورده!
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۸

شهردار تهران با اشاره به وجود مشکلات و سختی‌هایی که در روند مدیریت شهری وجود داشت گفت: در مقابل مشکلات و نابسامانی‌ها که بخشی از آنها اقتضای ذاتی کار شهرداری است، مقداری از آن باقیمانده تیم قبلی مدیریت شهری بود و بخش دیگری که تحمیلی و ساختگی برای مجموعه شهرداری تهران بود، توانستیم اقدامات موثری را انجام دهیم.

وی افزود: به حمدالله با تلاش همکارانم در مجموعه شهرداری تهران موفق بودیم و بسیاری از مشکلات را برطرف کردیم و حرکت سریع‌تری به صورت تدریجی در جهت تحقق وعده‌ها داشتیم به شکلی که زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های بعدی ایجاد شد و در حقیقت ریل گذاری مناسبی برای اقدامات موثر آینده صورت گرفت و سکوهای پرتاب را در بسیاری از حوزه‌ها ایجاد کردیم.

نجفی ادامه داد: با اقدامات انجام شده توانستیم در مسیر تحقق وعده‌ها حرکت کنیم و تهران را به شهری زیست پذیرتر تبدیل کنیم؛ البته برخی از اقدامات ما در حال حاضر توسط شهروندان قابل مشاهده و لمس است ولی بخشی از فعالیت‌ها نیز باید در آینده نتیجه آن مشاهده شود، همانند دانه‌ای که کاشته‌ایم و هنوز ساقه و برگ آن از خاک سر بیرون نیاورده است. برای مثال در حوزه شهر هوشمند شورای مشورتی تشکیل دادیم که امیدواریم آثار این سازماندهی در حوزه تشکیل شهر هوشمند در آینده همانند دانه‌ای کاشته شده قابل مشاهده شود و از خاک سر بیرون بیاورد.

نجفی با تاکید بر اینکه از قبل من و همکارانم سختی راه را پیش بینی می‌کردیم افزود: در حال حاضر نیز من و تمامی همکارانم بر لزوم ادامه این راه تردیدی نداریم و من و یا هر کس دیگری که باشد اراده بر تداوم این راه را داریم، در حقیقت چه من باشم و چه نباشم اراده ادامه راه وجود دارد.

"از هر کرانه تیر جفا کردند روانه"
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۰

شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه حاضریم با افرادی که مدعی مدیریت بد ما هستند بحث کنیم، اظهارکرد: دقت داشته باشید که در سال 95 شهرداری وقت 5000 میلیارد تومان از بانک وام گرفت تا کار خود را پیش ببرد اما این اتفاقات در دوره ما رخ نداد هر چند که از همان روزهای اول افراد و مراکزی در صدد تخریب شهرداری بودند.

وی با بیان اینکه تیتر یک رسانه ملی سفره هفت سین 14 میلیون تومانی شورا بود در حالیکه این اتفاق رخ نداده بود و این در حالیست که به بدهی 52 هزار میلیارد تومانی پرداخته نشده است گفت: منشاء این بدهی‌ها نیز جای سوال است و در این میان مرا بیشتر مورد عنایت قرار می‌دادند و "از هر کرانه تیر جفا کردند روانه" که نهایتا یکی به هدف خورد.

کارنامه این مدت ما قابل دفاع است و قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۵

نجفی در ادامه با بیان اینکه بهترین تیم مدیریت شهری در این مدت انتخاب شد، تصریح کرد: شورا در این هفت ماه و نیم حمایت‌های خوبی از شهرداری داشته و تاکید می‌کنم که هر چه در تهران انجام شده کار مشترک شورا و شهرداری بوده است.

نجفی با این ادعا که کارنامه این مدت ما قابل دفاع است و قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست، گفت: نگاه کنید به مدیریت بودجه در سال 96 که با وجود انحرافات و ضعف‌های زیاد توانستیم با مدیریت الویری و اعضای شورای شهر و سه نقطه بودجه را به بهترین نحو اجرایی کنیم؛ به گونه‌ای که در بخش نقدی 95 درصد بودجه محقق شد.

لشکرکشی‌ برای زمانی است که عزل در دستور باشد!
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۰

محمدعلی نجفی صبح امروز در ابتدای سخنان خود در جلسه بررسی استعفای خود در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: خانم امانی در ابتدای جلسه عنوان کردند که چه لشکرکشی شده اما این لشکرکشی برای زمانی است که شهردار را بخواهید عزل کنید اما حالا موضوع استفعا مطرح است.

وی بااشاره به اینکه آقای هاشمی به درستی در خصوص بخشنامه صحبت کرده‌اند، گفت: علاوه بر بخشنامه‌ای که در ابتدای سال جدید در خصوص حمایت از کالای ایرانی در شهرداری دادیم باید عنوان کنم که شهرداری بخشنامه 32 ماده‌ای در رابطه با استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی داشته است.

شهردار تهران با بیان اینکه در ایام نوروز مقاوم سازی و اصلاح پل کریمخان انجام شد ادامه داد: پیمانکار فرصت دو سه ماه را برای اصلاح این پل در نظر گرفته بود اما سه هفته ای تمام شد که جا دارد از کارمندان، کارکنان و پیمانکار تشکر کنیم.

نجفی با بیان اینکه جا دارد از اعضای شورای شهر و برخی از نمایندگان مجلس تشکر کنم که در ایام نوروز از برنامه‌های شهرداری بازدید کرده و کارکنان ما را تشویق کردند گفت: نوروزگاه کار جدیدی است که امید است این واژه به مرور جا بیفتد چرا که امید است نوروزگاه یک واژه ماندنی بماند چرا که دوستان و افرادی که در این نوروزگاه حضور داشتند را مورد تشویق قرار دادند.

فیلم: اولین سخنان نجفی درجلسه استعفا
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۰۹:۵۵
تصویر استعفانامه شهردار منتشر شد
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۰۹:۵۰

نجفی برای توضیحات در خصوص استعفایش در شورا حضور یافت

غیبت یکی از اعضای شورای شهر
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۵

نشست امروز که به دلایل زیادی بسیار حائز اهمیت است در حالی آغاز شده که یکی از 21 عضو شورای شهر تهران در جلسه حاضر نیست و غیبت دارد. حسن خلیل آبادی غائب این جلسه است.

فیلم: سخنان محسن هاشمی در ابتدای جلسه استعفای شهردار
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۰۹:۳۲
نجفی در صحن شورا حضور یافت
۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۰۹:۲۲

نجفی در ساعت ۹:۲۰ برای بررسی استعفایش در صحن شورای شهر تهران حضور یافت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
یکی از مشکلات بزرگ همین شوراهای هست که چیزی جز ترمز برای حرکت این ماشین عمل نکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آقای نجفی کارگرانی دراین مملکت درحال کارن که مثل شما بیمارند نه میتون ازکاربیان بیرون ونه میتونن خرج دوادکترشونو بدن آیاادامه کاراونا خیانت نیست؟؟؟؟
سید اکبر رضوی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
کار دکتر نجفی درست است. بنظرم سلامتی ایشان باید در درجه اول باید باشد. یکی از استادان مرحومه دانشگاه محل خدمت حقیر می گفت ( علت پیشرفت سرطان را پرسیدم) در عرض یک ماه اینقدر من در استرس و فشار عصبی از طرف استادان گروه آموزشی خود بودم که همین باعث شد عمل جراحی کلیه من به سرطان تبدیل شود آخر های عمرش به بنده انتقال دادند. البته موضوع حقیقت داشت. اعضای شورا باید با استعفای ایشان موافقت کنند و مردانگی کنند. خدا را شکر این همه افراد با کفایت و مدیر. درست است دکتر فوق العاده است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
به خدا جمع کنید این بساط مسخره بازی رو یعنی یک نفر جون نیست به جای این آقا بزارید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
طبق قانون شوراها می توانند قانون تصویب کنند و اجرا کنند. اما بنظر می رسد در جلسات آنها افراد حقوقدان باید باشند که نوشته ها و مصوبات را از قبل بررسی کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خبرنگار عزیز و با سواد و دقیق توجه فرمایید که کلمه رتق و فتق درست است نه رتخ و فتخ!
یعنی شما در طول عمر و تحصیلات و کار خود با این کلمه مواجه نشده اید؟ اگر نه بهتر است کار دیگری انتخاب کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
انشاأ الله پروردگار تکلیف این مردم را روشن کند !!؟؟ آخه مرد حسابی تو که میدانستی اینکاره نیستی ؟؟ چرا اول رفتی زیر باری که طاقت یکقدم رفتنش را نداشتی ؟؟ حالا هم هنوز نرفته با غول بی شاخ و دم فساد طرف شده ای و داستان میسازید ؟؟ اصلا رسیدی بنشینی دوتا نسکافه زبزنی درون رگهایت تا چشکهایت دید بهتری پیداکنند تا اینهمه فساد را یهوئی پیدا کنی یک تنه !!
پاسخ ها
ناشناس
| China |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
فرض این که نجفی رفت یکی دیگه شد شهردار. یعنی اون نمی تونه فساد پیدا کنه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
هر کی میاد مسئولیت میگیره میگه قبلی ها اشتباه کردن و من درست کردم. باید ببینیم نفری که بعد از نجفی میاد چی میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خدا انشاء ا...مستدامش گرداند و کسانيکه با نيرنگ و بازي چند تا بچه، به ديگران برچسب زدند را همان ظاهرسازان به اسم عدالت فريبکار را ، خداوند خودش مجازات نمايد
سادات موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
اگر مریض و بیمار بودی ات بوده اگر نه راست نگفتن و حقیقت را کتمان کردنت خیانت است . این چه بیماری ست که یک باره گریبان شما را گرفت ؟
چرا حقیقت را به مردم نمی گویید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
يعني شما كه اين همه انرژي و وقت شورا رو تلف كرديد براي انتخاب شدن. حالا با رقص چهار تا كودك مريضي تون فوران كرد بهويي؟! آقاي نجفي مردم ميفهمند خواهشا کذب تحويلمون نديد
پاسخ ها
ناشناس
| China |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
از پیش خودت حرف بزن. این جمله ی مردم می فهمن خیلی تهوع آور شده. شکستن قبح رقص زنان هم از این جا شروع می شود که ابتدا حساسیت در مورد دختر زیر 9 سال سنجیده شود و بعد پله پله برن بالا!!! .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
تابناک عزیز رتق و فتق صحیح است نه رتخ و فتخ.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
ببینید در چند بار شکایت از ایشان و مراجعه مکرر به دادگاه و مسایل پیرامون شهرداری اختصاص بودجه های میلیاردی و استخدام افرادی که غیر فنی بلکه فقط فرهنگی هستند دخالت دارد
سالخوردگان بیمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
ایا بیماری برای ایشان به ناگه عارض شده است بس است سیاسی بازی شما زمانی که مناصب مختلف را با آغوش باز می پذیری بیمار نیستی بلکه جوانی رشید و سرحال بعد از گذشت اندی تبدیل می شوی به سالخوده بیماری آه از قلب درد امان از کمر درد و ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
ایشون در مسولیت قبلی هم خیلی سریع استعفا دادند، اگه مریضند چرا مسولیت پذیرفتند؟ چرا در اینده مجددا مسولیت میپذیرند؟ یعنی دیگه نجفی در مشاغل دولتی و خصولتی بی نجفی؟ ایشون تضمین بده بعد بره! چرا فرصت به جوانان و کارشناسان خود شهرداری داده نمیشود؟ خدایی اگر امام معصوم مسولیت در دستش بود مدیران هر سازمانی را از میان انان انتخاب میکرد یا بیرون از ان سازمان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
بهرحال امیدوارم تفتیش عقایدی که بوجود آمده و باعث دوری افراد کا ر آمدِ از خدمت رسانی شده میشود،بزودی برطرف شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
یعنی میگی ایشون کذب میگه که میگه من مریض هستم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
ایشون کحا شهر را با جدیت اداره کرده اند؟ ایشون تهران رو تبدیل به یک ده بزرگ کرده اند که هر کسی یک گوشه اشو گرفته و داره دست فروشی می کنه افزون بر این که لشکر گداها و بچه افغانی های آواره و آلودگی هوا ، تهران رو به یک شهر خطرناک برای زیست تبدیل کرده. ایشون در مدت هفت هشت ماه مدیریت خودشون تمامی طرحهای عمرانی تهران رو لغو کرده، در دفع زباله های شهری ناتوان بوده و هیچ برنامه و پروژه ای برای اصلاح امور شهری نداره و ارائه نداده. ایشون آیا حتی یک بار در محدوده 11 و 12 تهران رفته سرکشی بکنه و ببینه اصلی ترین قسمت شهر تهران در چه وضعیت نامطلوب شهری قرار داره. در اینجا اصول گرایی و اصلاح طلبی و رای مردم اصلا مطرح نیست. نجفی برای شهردار بودن ساخته نشده و نمی تونه تهران رو که به اندازه سه چهار وزارتخونه است اداره کنه و خودش هم به این موضوع پی برده و بیماری رو بهانه کرده که بره، اصولا نجفی آدم شکننده ای است اگر غیر این بود میراث فرهنگی رو رها نمی کرد در حالی که سیاست کار هر کسی نیست، باید چپ و خم کارهای سیاسی رو دونست و وارد اون شد. حالا شورای شهر چرا اصرار به ابقای ایشون دارن، مشخص نیست.
تهران تعطیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
سوال مهم!

نجفی : ادامه کار با بیماری خیانت است!

پس چرا شورای شهر تهران در پایان جلسه به ادامه کار یعنی خیانت رای داد؟؟؟؟
مریلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خودش میگه موندنم با بیماری خیانت به مردمه آنوقت باز نگهش داشتند!
این کار شورا خیانت به مردم نیست؟
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
لااقل جرات داشته باش بگو كه دستشونو رو كردي ميگن به زور استعفا بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آخه طفلی این کار رو هم نکرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
مگه از میراث فرهنگی و گردشگری استعفا داد دست کسی را رو کرده بود !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خدا به دادمون برسه
تابستان داره میاد، باز این سفید بالک ها میرسند
فکر کنم به جوان ها پیشنهاد شکار و خوردن سفید بالکها را بده به جای برچسب زرد زدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
مطمئن بودم همش فیلمه کلا ملت سرکارن
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
وقتی مسولین با وعده های الکی سر کار میاد شورای شهر اصلاحی هم با زور نجفی رو نگه میداره ؛ حالا کی ضرر میکنه بدبخت مردم
مامای بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
وقتی اختیار شورای تهران دست این خانم می افتد معلوم است چه میشه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
لیاقت تهرانیها یک شهردار مریض و ناتوان است.
جک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
هنوز فکر میکنند در دوره انتخابات هستند برای رقیب شاخ و شونه میکشید؟ چی کردید؟ هشت ماه فرصت کمی؟؟؟ یاد برنامه دورهمی در خصوص استعفا افتادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نظرات مردمو بذار ببینیم چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
برای رتخ و فتخ امور ????????????

آفرین به سوادتون . چشم نخورید یه دف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
بجاي محيا هم درست بنويسيد مهيا درست است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نظر موافقان را چرا ننوشتید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آقای نجفی توکه توانایی قبول مسیولیت نداشتی چراقبول کردی قبلا هم پس ازدریافت پست گردشگری چنین بهانه ای کردی واقعا قحط الرجال بود شورای شهر چنین عنصر ناکارامدی را انتخاب نمودند حداقل در انتخاب شهرداربعدی دقت نمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
چقدر بد بختیم و قد رجل شده که بهتر نجفی نیست !!!!!! پس جوانان هیچ فقط و فقط ... !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
تک بیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خواهش می کنم به موضوع خطرناکی که متاسفانه با صحنه گردانی آقای آخوندی در حال انجام هست هم بپرداز. وزیر کشور طی نامه ای تذکر داده ولی آقای آخوندی و دوستانش در وزارتخانه (شیبانی و غفاری) تصمیم دارند با حذف سازمان نظام مهندسی از پروسه نظارت بر ساخت همه چیز به خود بساز بفروش های محترم بسپارند تا هر طور که دوست دارند با جان و مال مردم بازی کنند.
حسین
|
India
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
اینهم نتیجه رای به اصلاح طلبها .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نجفی با عنوان کلمه "عذر" بعنوان دلیل استعفاء همه حرفش را زده، او بیماری اش را بعنوان عذر آورده نه دلیل استعفاء! سطور بعد دلایل را به زبان بی زبانی بیان میکنند!
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
حتی یک پرونده فساد شهردار قبلی رسیدگی نشد و نمی شود چهارتا دختر پنج شش ساله آمدند رقصیدند فردای همان روز به دادگاه احظار شد با این همه عدالت چکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
به هر حال استعفاي آقاي نجفي بايد به نوعي بدون اينكه به كسي بربخورد بصورتي كنار برود هرچند مطمئنا در اين كار افراد و دستگاهها و سازمانهائي دخالت داشته اند . زماني كه اولين مصاحبه مطبوعاتي ايشان از سيماي ايران پخش نشد تخم وبذر مخالفت بعضيها با او كاشته شد سپس سفره هفت سين 14 ميليون توماني مطرح كردند و بعدش با رقص چند دختر بچه زير پايش پوست خربزه انداختند. همين عوامل كافي است كه انسان دچار زخم معده شود و كافي است. و يا دچار بيماري ورم رود و كوليت روده . كسي اگر با اينگونه بيماريها برخورد نكرده باشد چنين حالاتي نميفهمد. بلاخره افراد طرفدار شهردار سابق و بعضي مقامات بالاتر هم موافق با ايشان نبودند چون داشت با فساد مديريت قبلي دست و پنجه نرم ميكرد. زماني قبل از انتخابات آقاي خاتمي كانديد رياست جمهوري شدند ولي چند روز بعد بدون اينكه ايشان بيمار شود از كانديداتوري استعفا دادند و مير حسين موسوي بجاي ايشان كانديد شدند. بعضي بيماريها اينجوري است!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
دراین مملکت افراد شایسته وکارآمد زیاد هستند اعضای شورای شهر یک فرد شایسته انتخاب نمایند مانند کرباسچی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
هر کی میاد مسئولیت میگیره میگه قبلی ها غلط کردن و من درست کردم. باید ببینیم نفری که بعد از نجفی میاد چی میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خدا به تهرانی ها رحم کنه.
اون از قالیباف اینم از نجفی.
ان شاء الله کسی سر کار بیاد که به فکر مردم باشه و مشکلات پایتخت رو ریشه ای حل کنه.
شلوغی این شهر به دلیل هجوم شهرستانی ها داره بیش از حد می شه.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آقای نجفی ؟ حقیقت و آنچه در دو جلسه دادگاه گذشت با مردم در میان بگذارید . نگذارید خیل عظیمی از ناگفته ها بعد از چندین سال یا بعد از مرگ آدمهای سیاسی گفته شود مثل قضیه فوت هاشمی که الان فهمیدن سیاست مدار با تجربه ای بود که طی چندین سال تنش سیاسی و تهمت ها را به جان خرید ولی از موضع سیاسی خودش که میدانست حق هست برنگشت . اگر حقیقت استعفا را نگویی به تاریخ این دهه خیانت کرده ای . اسمت برای همیشه ماندگار نیست یا آن پروندها درست هست یا دروغ باید به مردم گفته شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
اگر توان نداشتی چرا شهر داری را پذیرفتی؟اگر پذیرفتی چرا ولش می کنی؟ چرا بخاطر ناکارامدی خوددیگران وسایرنهادها رابدنام می کنید؟برطرف با چندانتقاد و شکایت می توان مسولیت خودرارهاکرد؟ اگراینطورباشد که هیچ کس الان سرکارنبود.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نه نجفی و نه بالاتر از نجفی نمیتوانند با باندهای قدرت و ثروت جلوگیری کنتد یعنی با قانون فعلی نمیشود دست آنان را کوتاه کرد یعنی فضای شهرداری جوری هست که با انتخابات شورای شهر نمیشود کاری هست . چون در شوراها و اعصای منتخب از طیف های گوناگون جامعه نیستند همه انها از یک طیف فکری هستند
ناشناس
|
Austria
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
بهترين تصميم استعفابود .دراوضاع فعلي آدم سالم نمي تواند دوام بياورد .
ناشناس
|
-
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
خدا به داد مردم تهران برسه. شهردار یا بیماره یا بی انگیزه. در هر صورت شورا باید با استعفا موافقت میکرد.
نجفی مرد کار روزهای سخت نیست. میراث فرهنگی هم که بود بیماری اومد سراغش و استعفا کرد.
شهردار حاشیه هاش بیشتره تا کارنامه کاری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نوبرشه هاااا طرف خودش داره میگه دارم میمیرم اگه بمونم خیانته بازم نمیذارن بره خدا به داد این روشنفکران برسه
ناشناس
|
-
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
ملت رو سر کار گذاشتین که چی؟
از قبل عید آقا استعفا داده کلی روزنامه تحلیل نوشتن که چرا استعفا کرده.
این همه سر و صدا که امروز استعفا بررسی میشه و پوشش خبری آنچنانی در همه جا و این همه خبرنگار.
که چی؟
آقا میگه مریضم. شورا میگه نه پزشکا بیخود گفتن. تو میتونی.
البته زمانی که از میراث فرهنگی استفعا کرد پزشکا درست میگفتن.
اصلا اگه بحث بیماری نباشه وقتی خودش میگه نمیخوام کار کنم چرا به زور وادار به کار میکنین؟
این آقا الان از شورا نقطه ضعف داره. هر مشکلی پیش بیاد میگه نگفتم بذارید استفا بدم؟
وقت خودتون و مردم رو تلف نکنید. یه جوان پرانگیزه و با نشاط انتخاب کنید.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
بعضیها مریضند ، بعضیها مرض دارند ، افرادی هم مریضند هم مرض دارند!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آقاي نجفي مردم مسخره شما نيستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
آخر من نمیفهمم آقای نجفی اعلام کرده اند بخاطر بیماری نمیتوانند کار کنند وتشخیص ایشان استعفا میباشد ولی یکعده در شورای شهر دایه مهربانتر از مادر میباشنت!!!
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
بیماری نجفی بی جراتی است. جرات نداره بگه
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
آقای نجفی نمی داند چه پستی از دست می دهد بابا جون قبول کن مهم نیست
وحیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ایشان زمانی که دز میراث فذهنگی هم بودنو به بهانه بیماری استعفا دادند سوال این که ایشان می دانند بیمار هستند چرا مسولیت قبول می کنند . البته استعفای ایشان در هر دو مسولیت ناشی از مسایل دیگر غیر از بیماری می باشد
محمد راسخ نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
من یکی به سهم خودم حاضرم دست اقای نجفی را ببوسم . چون دستی که حاضر میشود استعفا بدهد و از میزش جدا شود واقعا بوسیدن دارد . انقدر استعفا ندیده ایم که فکر میکردیم استعفادادن خلاف قانون است ! باور کنید !
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
این مسخره بازی ها دیگه چیه این همه نخبه دارن ازمملکت میرن ما چسبیدیم به یه سری ادم ازکارافتاده ومریض ومستهلک شده تاکی چهره این تکراری ها ازاین سازمان به سازمان و... باید بیینیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: