45048بازدید
هزار و صد و سی و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: نامه جدید محمود احمدی‌نژاد به رهبری/پشت‌پرده دیپورت لیدر قرمزها از قطر/وکیل سیدامامی: صداوسیما حرف‌های ما را منتشر نمی‌کند/هشدار تاریخی رهبر انقلاب به خاتمی و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰ 19 February 2018

علیرضا پارسا- تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.
در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تماس مشکوک با فرودگاه کرمان درباره بمب‌گذاری در پرواز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری عوامل اختلال در پرواز «کرمان تهران» خبر داد. «دادخدا سالاری» گفت: روز شنبه هفته جاری در پی تماس تلفنی فرد ناشناسی با مسئولان فرودگاه کرمان مبنی بر وجود مواد ممنوعه و منفجره در هواپیمای پرواز «کرمان تهران»، با همکاری پلیس فرودگاه و یگان حفاظت سپاه دستور توقف پرواز صادر و با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله مسافران از داخل هواپیما تخلیه و عملیات جستجو جهت کشف مواد خطرساز آغاز شد. وی افزود: در این بررسی‌ها به موارد مشکوکی برخورد نشد و رسیدگی به موضوع و افرادی که اقدام به تماس تلفنی کذب مبنی بر وجود بمب در هواپیما داشتند، در دستور کار پلیس فرودگاه قرار گرفت. دادستان کرمان خاطرنشان کرد: عوامل اصلی انتشار این خبر کذب در کمتر از یک ساعت شناسایی و با حکم مقام قضایی چهار تن از متهمانی که تماس تلفنی گمراه‌کننده به پلیس را داشته و موجبات لغو پرواز را فراهم کرده بودند با اقدامات فنی و پلیسی شناسایی و با حکم قضایی دستگیر شدند، تحقیقات از این افراد جهت ریشه یابی موضوع ادامه دارد.

احتمالا سه‌شنبه سؤال از رئیس‌جمهور کلید بخورد

نایب رئیس دوم مجلس گفت: اگر تا سه شنبه آینده نمایندگان مصر به سؤال از رئیس جمهور باشند، این طرح کلید خواهد خورد. علی مطهری در حاشیه مراسم ختم محمد توکلی در رابطه با جلسه‌ای که در دفترش در رابطه با سؤال از رئیس جمهور برگزار شد اظهار کرد: این جلسه به نوعی برای ایجاد هماهنگی بین امضا کنندگان بود. وی سپس با اشاره به جلسه‌ای که در کمیسیون اقتصادی تشکیل شد و نمایندگان دولت در آن به سؤالاتی پاسخ دادند گفت: نمایندگان حاضر در آن جلسه موضوعاتی را مطرح کردند تا در نهایت امضا کنندگان تصمیم بگیرند که به امضای خود بابت سؤال از رئیس جمهور باقی بمانند با خیر. مطهری افزود: اگر تا سه‌شنبه آینده امضا کنندگان مصر به سؤال از رئیس جمهور باشند و تعدادشان بالای ۷۳ نفر باشد رئیس جمهور تا یک ماه فرصت دارد به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخگوی سؤالات باشد. اگر امضاها در حد نصاب باشد احتمال دارد روز سه‌شنبه آینده طرح سؤال از رئیس جمهور کلید بخورد.

استاد اخلاق: به اسم اسلام در پوشش‌های مردم تحکیم و زور نکنید

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی گفت: من نمی خواهم عز وجلال حضرت زهرا(س) در این حرف ها خلط شود، ولی می خواهم بگویم که مسلمانان در زمان شهادت حضرت زهرا(س) آبروی اسلام را نبرید، به اسم اسلام نه این مالیات را باید گرفت نه باید نرخ گذاری کرد و نه به مردم در پوشش ها تحکیم و زور کرد البته ارزش اسلام حجاب است، کسی اشتباه نکند، اما ما در گذشته زور نداشتیم. در بسیاری از موارد اگر زور نمی کردند، مردم به لجبازی نمی افتادند در این صورت شاید کار دین بهتر پیش می رفت. وی در ادامه گفت: به هر حال من در همه جا بسیار خطر می بینم حتی در باب پوشش زن که چه مقدار اختیاری و چه مقدار ارشادی و چه مقدار امری است، خطر می بینم، این طور نیست که در موضوع حجاب بتوانیم مدام دیگران را بیازاریم.

پاسخ آملی لاریجانی به حرف‌های احمدی‌نژاد

آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به هجمه های اخیر علیه دستگاه قضایی تصریح کرد: متأسفانه عده ای هر وقت حکمی به نفعشان نباشد، تمام دادگستری کشور، نظام و حتی رهبری را زیر سؤال می برند و در توهم دنیاطلبی و قدرت طلبی به جایی رسیده اند که به جای طی کردن طریق قانونی اعتراض به آرا و احکام، مسیر نادرست تبلیغات رسانه ای و شانتاژ را در پیش گرفته اند. این افراد از ابتدای برخی رسیدگی ها سنگ کج گذاشتند و امروز هم دائماً مشغول حمله به دستگاه قضایی هستند.

نامه جدید محمود احمدی‌نژاد به رهبری

کانال تلگرامی محمود احمدی‌نژاد نوشت: در پی سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب که در آن از نظرات انتقادی مردم نسبت به عملکرد و رفتار بخش های گوناگون حکومت استقبال کردند، دکتر احمدی نژاد با ارسال نامه مهمی به مقام معظم رهبری، ضمن تحلیل وضعیت جاری کشور، پیشنهادهای راهبردی در زمینه سیاست گذاری و برنامه های اجرایی، برای برون رفت از وضع موجود و حل مشکلات امروز کشور ارائه دادند.

پشت‌پرده دیپورت لیدر قرمزها از قطر

مدیر کانون هواداران پرسپولیس روز گذشته برای همراهی این تیم راهی دوحه قطر شد؛ اما اجازه خروج از فرودگاه این شهر را پیدا نکرد و دیپورت شد. این لیدر اعلام کرده که به گفته مسئولان فرودگاه قطر، نامش در بلک لیست قرار داشته و اجازه ورود به قطر را ندارد در حالی که روادید حضور در قطر برایش صادر شده بود! کانال های خبری مرتبط با لیدر مذکور بحث ارتباط این ماجرا با حضور وی در سوریه را مطرح کردند و از قول وی نیز اعلام شد که به مدافع حرم بودن افتخار می کند. این مسأله نیز با ابهاماتی مواجه است؛ نخست اینکه آیا مدافع حرم بودن این لیدر که ظاهرا مدت کوتاهی در سوریه حضور داشته محرز شده یا خیر و دوم اینکه چرا این لیدر برای ورود به خاک امارات با مشکلی مواجه نشده است! به نظر می رسد مسئولان باشگاه پرسپولیس بهتر است در این باره شفاف سازی کرده و اعلام کنند که دلیل اصلی این ماجرا چیست تا شائبه سوءاستفاده از نام مدافعین حرم به وجود نیاید. /نامه‌نیوز

تابش: تنگ نظرها درباره خرید هواپیما حالا فریادشان بلند است

محمدرضا تابش گفت: وقتی به عنوان دستاورد برجام هواپیما خریدند عده‌ای در داخل تنگ نظری کردند و حالا فریادشان بلند شده است. وی با اشاره به عده ای که در زمان خرید هواپیماها گفتند خرید آن ها اشرافی گری است اما امروز می گویند سیستم حمل و نقل فرسوده است و دولت چاره‌ای نمی اندیشد گفت: متاسفانه تنگ نظری‌ها همیشه وجود دارد و یک عده این موضوع را مطرح کرده‌اند. من به عنوان یک انقلابی با بریز و بپاش‌ها مخالف هستم اما در هر صورت مردمی که نفت و گاز و منابع طبیعیشان را در اختیار حاکمیت می‌گذارند و از آن طرف مالیات و عوارض می دهند و در راه پیشبرد انقلاب و حفظ دستاوردهایش جان و مال خود را گذاشته‌اند و فروگذاری نکرده اند حق دارند، از مواهب زندگی بهره مند شوند.

اگر توان ایستادن پای اعتقادتان را ندارید بگذارید تعلیق شویم!

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی: اگر سیاست کشور بر عدم به رسمیت شناختن ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس و عدم رویارویی با ورزشکاران تیم های منتخب این رژیم است، پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب خوردگی، به درمانگاه ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟ اگر قرار است عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس اصل باشد، پس چرا باید زمین و آسمان را به هم دوخت و هرآنچه داشت هزینه کرد تا بتوان با توجیه چرایی موضوع عدم رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، برای نهادهای بین المللی که به لطف ارسال فوری تمامی اخبار از داخل کشور، مستنداتی بیش از ما در اختیار دارند، از تعلیق گریخت؟ اگر توان مردانه ایستادن پایِ اعتقادات و تصمیماتتان را ندارید، حداقل آزادگی کنید و پایِ کشتی گیر و مربی اش بایستید. بگذارید بدون منت کشی از دیگران، با حفظ عزت، صادقانه تعلیق شویم و یا اگر معتقد نیستید،حداقل حرف جدیدی بزنید/مهر

وکیل سیدامامی: صداوسیما حرف‌های ما را منتشر نمی‌کند

وکیل کاووس سیدامامی با بیان اینکه بیانیه‌ای درباره‌ی این پرونده در روز دوشنبه از طریق پسر او منتشر می‌شود، گفت: «صداوسیما حرف‌های ما را پخش نمی‌کند و به همین دلیل از طریق بی بی سی صحبت می‌کنیم». پیام درفشان:بیانیه‌ را تنظیم کردم، به وکلای دیگر هم دادم که از نقطه‌نظراتشان استفاده کنیم و پس از ارسال به خانواده‌ی متوفی، پسرشان در اینستاگرام منتشر می‌کند. پسرشان تمام موارد را از آن‌جا و کانال تلگرامی که دارند، اعلام می‌کنند. وی در پاسخ به این که «بیانیه درباره‌ی چه موضوعی است و آخرین وضعیت پرونده در چه مرجله‌ای قرار دارد؟» گفت: تمامی این موارد در بیانیه ذکر شده است، اگر من این‌ها را بگویم، هم حرف من ناقص می‌ماند و هم خبر شما. بیانیه صبح دوشنبه در اینستاگرام قرار می‌گیرد. درفشان در پاسخ به پرسشی درباره‌ی فیلمی که صداوسیما از سید امامی منتشر کرده است، گفت: تمامی این موارد و این که قرار است از چه کسی شکایت شود، در این بیانیه آمده است. اصلی داریم به عنوان شخصی بودن جرایم و مجازات‌ها؛ وقتی موضوعی تمام شده است را کشش می‌دهید یعنی بار روانی برای خانواده‌ی او ایجاد می‌کنید. صدا و سیما که حرف‌های ما را پخش نمی‌کند به همین دلیل از طریق بی بی سی صحبت می‌کنیم. آقای سیدامامی وکیل نداشتند و ایشان را در بی‌خبری بازداشت کردند و بردند و من بعد از فوت ایشان از طرف خانواده‌شان پیگیر پرونده‌ی فوت آقای امامی شدم و پرونده‌ای که قبلا برای ایشان ایجاد شده بود، قرار موقوفه برای آن صادر شده است. / انصاف‌نیوز

زنانی که حجاب خود را برداشتند نخاله بودند

آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعه با اشاره به کشف حجاب در تهران طی روزهای اخیر گفت: چند زن در تهران حجاب خود را برداشتند و دشمنان فکر کردند انقلاب سست شده است و به این امر دلخوش کردند که انقلاب ضعیف شده در حالی که آنها نخاله بودن خود را نشان داده‌اند که در هر جامعه ای این افراد وجود دارند. / شفقنا

کیهان: مولاوردی با جاسوس ارشد آمریکایی ارتباط دارد

شهیندخت مولاوردی (دستیار امور حقوق شهروندی رئیس‌جمهور و معاون سابق امور زنان) گفته است: در دولت نهم و دهم خیلی تلاش کردم که واقعا بمانم و منشأ اثر باشم، حتی یک سال مرخصی بدون حقوق گرفتم و بازگشتم دوباره! اما دریافتم اصلا امکان و زمینه همکاری وجود ندارد و از طرف مقابل هم پذیرشی وجود ندارد. یک بلک‌لیستی به قول خودشان درست کرده بودند. وی می‌افزاید: من نیروی رسمی نهاد ریاست جمهوری بودم هرجا درخواست همکاری می‌دادم مخالفت می‌کردند. به عنوان کسی که در آن موقع کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل و تجربه مدیریت امور بین‌الملل را هم در کارنامه داشتم و حرف برای گفتن در حوزه تخصصی خود داشتم، اما فضا فوق‌العاده برای فعالیت بسته شده بود، لذا من خودم را از مجموعه ریاست‌جمهوری بازخرید کردم و مشغول به کار تخصصی رشته خودم شدم. حدود ۵ الی ۶ سال در محیطی غیر از نهاد ریاست‌جمهوری فعال بودم، تا بالاخره پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده به من داده شد. یادآور می‌شود مولاوردی یکی از مرتبطین با «نزار زکا» جاسوس ارشد آمریکایی است. از این جهت به نظر می‌رسد، باید حضور کنونی وی در دولت به دیده شک و تعجب نگریست و نه به کار گرفته نشدنش در دولت قبل از دولت روحانی. /کیهان

انتقاد سید هادی خامنه ای از برخوردهای ناشیانه با مسأله حجاب

سید هادی خامنه ای با بیان اینکه مردم هنوز به ما اعتماد ندارند، تصریح کرد: به خاطر این است که مسائلی که در جامعه اتفاق می افتد با حرف هایی که زده می شود انطباق ندارد. ما بیش از هرچیزی باید آن چیزی که ذهن مردم تشنه آن است را زیاد کنیم. حرف هایی که این روزها درباره حجاب زده می شود نشان می دهد که ما بعد از 39 سال هنوز درگیر مسائلی هستیم که قبلا باید آنها را حل کرده باشیم. موافقت ها و مخالفت ها با بحث حجاب تازگی ندارد. وقتی شهید مطهری 50 سال پیش کتاب حجاب را نوشت یک عده مخالفت کردند و در حالی که همین کتاب در بخش عظیمی از روشن فکران اثر گذاشته بود و طرح کسانی که می خواستند اسلام را سبک جلوه دهند خنثی کرد. خدا رحم کرده که شهید مطهری با شهادتش و تأیید حضرت امام کسی جرأت نمی کند علیه او حرف بزند؛ و الا همین الآن هم همان حرف ها را می زدند.

وی افزود: چرا این بحث در جامعه ما این طور مطرح است؟ ما و امثال ما طرفدار حجاب هستیم و معتقدیم که حجاب لازم و خوب است اما معتقد نیستیم که بی حجابی برخی از مردم یک امر غیر طبیعی است. من بر این اعتقادم که سستی بنیادهای اعتقادی عده زیادی از مردم و مخصوصا جوانان که کم کم از سستی ایمان به اسلام ستیزی نزدیک می شوند، باعث می شود که عده ای هم نماز و هم حجاب را کنار می گذارند. شما می توانید جوانان را مجبور به خواندن نماز کنید؟ مسجدها خالی شده است. . حجاب هم از همان مقوله است؛ با این تفاوت که ممکن است نمود بی حجابی در جامعه مقداری جلب توجه کند. برخورد ما از طریق موعظه و نصیحت امکان پذیر است. دبیر کل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: من یادم هست در یکی از سخنرانی های انتخاباتی سال 88 به سالن دانشگاه رفتیم و دیدیم که دختر و پسر با حجاب های متفاوت نشسته اند. یکی از سؤالات این بود که نظر شما در مورد حجاب چیست؟ کسانی که این سؤال ها را مطرح کردند از جناح مخالف ما بودند و می خواستند من حرفی بزنم و نقطه ضعف بگیرند.

من آنجا گفتم حجاب لازم است و خواهران ما باید رعایت کنند. همان موقع روسری ها جلو آمد و درست شد. منظور من این است که گفتار نرم و سخن از روی دلسوزی و مستدل اثر خود را می گذارد. الآن هم همان راه مسدود نیست؛ البته خیلی از الزامات جانبی و مقارنات دیگر هم وجود دارد. وی تأکید کرد: وقتی در جامعه اخلاق غیبت دارد، عده زیادی نمی دانند که اولویت ها چیست. در شرایطی که آیه ای داریم که می فرماید، «الغیبت اشدّ من الزنا» غیبت و تهمت این همه رواج دارد و ربا خواری که آن تعابیر در مورد آن هست، وجود دارد و کسی با آنها کاری ندارد اما یک مقدار بی حجابی را با برخوردهای ناشیانه به گونه ای برخورد می کنند که به مسأله مهمی در جامعه تبدیل شود. زمانی که به یک مسأله مهم اجتماعی تبدیل شد، من و شما که دلسوز انقلاب هستیم نمی توانیم بی تفاوت باشیم و آن وقت کار برای همه ما مشکل خواهد شد. /جماران

بررسی فیلم مرگ سیدامامی در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی

سیدحسین نقوی حسینی گفت: در این جلسه ضمن تشریح کامل تیم جاسوسی با عنوان پوشش فعالیت‌های محیط زیستی، به معرفی اعضا، فعالیت‌های انجام شده، ارتباطاتی که تیم مذکور با سرویس های اطلاعاتی خارج از کشور داشتند و اقداماتی که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات مربوطه به حوزه دفاعی و هسته‌ای کشور داشتند، ارائه شد. نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارکرد: در این جلسه فیلم داخل زندان از نحوه خودکشی سید امامی و سوابق وی و خانواده او قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد. وی افزود: لازم به توضیح است که کلیه مراحل اقدامات وی از لحظه ورود به اتاق خاص خود و صحنه سازی اینکه در حال استراحت است و بعد اقدام به خودکشی و اینکه دستشویی داخل اتاق وی بوده و هیچ راه دیگری برای ورود به اتاق وی نبوده تا لحظه بیرون آوردن جنازه وی در فیلم موجود است و تردیدی در خودکشی وی بدون دخالت هیچ عنصر دیگری وجود ندارد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صبح آن روز، ماموری صبحانه وی را می آورد و به علت جاسازی که خود وی از رختخواب خود کرده، تصور می کند که وی خوابیده، صبحانه را می گذارد و می‌رود و بعد از مدت دیگری سر می‌زند، می‌بیند صبحانه را برنداشتند، اقدام به پیدا کردن وی می‌کند که متوجه می شود در جای او کسی نخوابیده و ناگهان متوجه دستشویی و خودکشی وی می شود. همه این مراحل در فیلم وجود دارد. /خانه ملت

اموال متهم پرونده تخلف در وزارت نفت، کفاف مبلغ اختلاس شده را نمی‌دهد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پرونده اختلاس صورت گرفته در وزارت نفت و فرار متهم پرونده گفت: اموال کشف شده در پرونده متهم وزارت نفت کفاف مبلغ اختلاس شده را نمی‌دهد. ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی با اشاره به اختلاس از وزارت نفت و فرار متهم پرونده گفت: طبق قانون سازمان بازرسی قبل از اقدام حق ورود ندارد. وقتی اقدام صورت گرفت ما به مسأله ورود پیدا می‌کنیم. رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با روند رسیدگی این پرونده گفت: خوشبختانه اموال خیلی زیادی کشف کرده‌ایم که شامل تعداد زیادی ماشین‌های آخرین مدل می‌شود . انشاءالله بقیه اموال را هم کشف می‌کنیم. وی ادامه داد: این میزان از اموال کفاف مبلغ اختلاس شده را نمی‌دهد. انشاءالله با پیگیری‌هایی که صورت می‌دهیم بتوانیم اموال بیشتری از این فرد بیابیم. بعد از اینکه گزارش تکمیل شود آن را به دستگاه قضایی ارسال می‌کنیم، اما هنوز قضات سازمان در حال رسیدگی به این پرونده هستند. /ایلنا


رهبری جور کم‌کاری مسئولان را به دوش می‌کشند

رئیس کمیته حقوق بشر قوه قضائیه گفت: رهبری جور خیلی مسائل از جمله کم‌کاری مسئولان را به دوش می‌کشند. محمدجواد لاریجانی رئیس کمیته حقوق بشر قوه قضائیه در حاشیه مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی در جمع خبرنگاران درباره فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عقب‌ماندگی در مسأله عدالت گفت: مبحث عدالت فقط مربوط به رهبری نیست از ابعاد زندگی شخصی آغاز شده و مهم‌ترین بخش آن هم در ساختار حکومت قرار دارد. وی افزود: البته رهبر معظم انقلاب این بحث را هدایت می‌کنند تا در گیر و دار کار‌های سیاسی و . . . فراموش نشود. لاریجانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا رهبر انقلاب باید به تنهایی جور کم‌کاری مسئولان به دوش بکشند، گفت: ایشان جور خیلی چیز‌ها را به دوش می‌کشند از جمله کم کاری مسئولان. /فارس

فرمایش های رهبری مبنای گفت‌وگوی ملی باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: فرمایش های مقام معظم رهبری می‌تواند مبنای گفت‌وگوی ملی بین جریانات سیاسی و مسئولان باشد. حجت الاسلام مجید انصاری در حاشیه مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی با حضور در جمع خبرنگاران درباره صحبت‌های روز گذشته رهبری گفت: فرمایشات رهبری فرمایشات بسیار جامع با تحلیل جامعی از مسائل بود. ایشان هم روی خدمات و دستاورد‌های نظام تأکید داشتند و هم روی مطالبات اساسی که مردم دارند و اقداماتی که باید برای آینده انقلاب انجام داد، تأکید کردند. وی افزود: بخشی از این صحبت‌ها تکیه بر موضوع عدالت اجتماعی بود و فکر می‌کنم فرمایشات مقام معظم رهبری می‌تواند مبنای گفت‌وگوی ملی بین جریانات سیاسی و مسئولان باشد. انصاری تأکید کرد: شخصا معتقدم محور‌های این صحبت می‌تواند مبنای بررسی‌های بیش‌تر قرار بگیرد. ما در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم و ارزیابی از موفقیت‌ها و ضعف‌ها و برنامه‌ریزی با عزم ملی برای جبران کاستی‌های گذشته در همه حوزه‌ها از جمله حوزه عدالت لازم و ضروری است. /ایلنا

هشدار تاریخی رهبر انقلاب به خاتمی

علی شم‌آبادی، عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی در چندین دوره و از بانیان جهاد در این زمینه به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: رهبر انقلاب از ابتدای شکل‌گیری جهاد یکی از حافظان این نهاد مقدس بودند. در سال 79، و در پی اوج‌گیری زمزمه‌های ادغام وزارت جهاد سازندگی در دولت اصلاحات و با پیگیری مجلس ششم، رهبر فرزانه انقلاب طی نامه‌ای به رئیس دولت اصلاحات مرقوم فرمودند: «شنیدم در دولت با وجود دفاع و رأی موافق جنابعالی، نتیجه رأی گیری تأمین کننده حفظ و بقای ساختار انقلابی و کارآمد جهاد سازندگی نیست. این نگرانی هست که این تشکیلات مبارک، با آن همه آثار و تجربه‌های موفق، در وزارت جدید حل و هضم شود. یقیناً این خسارت بزرگی برای کشور و نظام و انقلاب خواهد بود. اگر آنچه پیش آمده تغییرناپذیر و نهایی است، مقتضی است در انتخاب مسئول برای تشکیلات جدید جلو این ضرر متراکم گرفته شود و اگر نهایی نیست در آن تجدید نظر شود. »ً/تسنیم

داماد هندی دختر از آب درآمد

یک زن هندی پس‌ازآنکه خود را به‌ جای داماد جا زده و با دو دختر ازدواج کرده و جهیزیه آن‌ها را گرفته بود، دستگیر شد.
کریشنا ۲۶ ساله، از سال ۲۰۱۴ که برای نخستین بار دختری را از طریق فیس بوک به دام انداخته و با او ازدواج کرد، به‌عنوان یک مرد زندگی کرده است. گفته می‌شود او چندی پس‌ازاین ازدواج از همسرش جدا شده و بعد در آوریل ۲۰۱۷ با زن دیگری ازدواج کرد. والدین همسر سابق او به پلیس گفتند که کریشنا دخترشان را به ستوه آورد تا جهیزیه‌اش را بگیرد و بیش از ۹ هزار پوند نیز از آن‌ها قرض گرفته بود که پس نداد. کریشنا با صدای مردانه صحبت می‌کرده، سیگار می‌کشیده، مشروب می‌خورده و به همراه دوستان مرد خود سوار موتور می‌شده است. پلیس به بی‌بی‌سی گفت که او هرگز مقابل دو همسرش لباس خود را درنیاورده و روابط صمیمی جنسی هم با آن‌ها نداشته است. اما تایمز آو ایندیا گزارش داد که او اعتراف کرده در رابطه با دو عروس خود در تاریکی کامل، از وسایل جنسی استفاده می‌کرده است. کریشنا سابقاً هفته گذشته به دلیل طلب کردن جهیزیه که در هند غیرقانونی است دستگیر شد. /رویداد 24

نباید از «میزان رأی ملت است» هراس داشت

جلودارزاده با بیان اینکه برخی نسبت به برگزاری همه‌پرسی،‌ دلواپس هستند،‌ تصریح کرد: اگر همه موارد شفاف‎سازی شود بسیار بهتر است. زمانی که قرار شده است به رأی مردم برگردیم، یعنی شاخص «مردم» هستند. زمانی که مردم ما مسئولین را نخواستند طبیعتا باید کنار برویم. وقتی یک نوع حکومت را نپذیرفتند،‌ خب نوع دیگر آن را تجربه می‌کنند. نباید از «میزان رأی ملت است»، هراس داشته باشیم. زمانی که مردم ما را نخواستند ما نیز عرصه را برای دیگران باید باز بگذاریم و برویم به خداپرستی‌مان برسیم. /رویداد 24

مهمترین علت پدیده خودکشی در دانشگاه‌ها

میزان خودکشی در دانشگاهها در چهار سال گذشته افزایش یافته است. در این زمینه آمار قابل تاملی از سوی یک نهاد نظارتی در مورد خودکشی در دانشگاه‌ها ارائه شده است. گفته می شود در حال حاضر، روزی سه یا چهار اقدام به خودشکی در دانشگاه انجام می‌گیرد. کارشناسان روانشناسی نسبت به این پدیده بررسی‌هایی انجام داده‌اند که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، خودکشی در میان دانشجویان و دانشگاهیان سه علت اصلی دارد. ریشه «فقر و اقتصادی»/ریشه «عاطفی و به اصطلاح به خاطر شکست عشقی»/و ریشه «مشکلات خانوادگی مانند طلاق والدین و تنهایی» سه علت اصلی بوده است. در عین حال متاسفانه اقداماتی در زمینه امیدآفرینی در میان دانشجویان که در گذشته در قالب سمینارها و برنامه های اردویی و ... برگزار می شد تعطیل شده است. /پارس نیوز

ادعای پسر آیت الله منتظری درباره مرحوم سیداحمد خمینی

احمد منتظری فرزند آیت‌الله منتظری در مصاحبه با رادیو فردا گفته «احمد خمینی با اطلاعاتی که به آیت‌الله خمینی می‌داد به دنبال حذف آیت‌الله منتظری بود تا بتواند در آینده رهبر شود. اما فوت نابهنگام آیت‌الله خمینی باعث شد تا برنامه‌ریزی او نیز به هم خورد.» برای رد این ادعا‌ها گزاره زیاد است و شاید مواضع مرحوم حاج احمد آقا پس از رحلت امام (ره) در مورد آیت‌الله خامنه‌ای و رهبری ایشان و لزوم تبعیت از ایشان کفایت کند؛ مردم هم با روحیات احمد خمینی بیگانه نیستند، اما سؤالی که ذهن را مشغول می‌کند، این است که مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام در قبال چنین تهمت‌ها و تصویرسازی‌های نادرست در مورد یکی از نزدیکان امام چه اقدامی انجام می‌دهد؟ کسانی که خود را بیت امام و مدافع ایشان و متولی رسمی امور ایشان می‌دانند، چرا سکوت کرده‌اند؟/روزنامه جوان

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۰
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۸۸
ناشناس
|
Austria
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
من فکر می کنم که این دختران که حجاب خود را برداشته اند نخاله نیستند. کم عقل اند که به تحریک افرادی مانند مسیح مهاجر عمب می کنند و از طرفی بصورت غیر مستقیم انعکاس مدیریت فرهنگی مدیرانن
پاسخ ها
ایرانی اریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
شما اول فارسی نوشتن بصورت صحیح رایاد بگیر بعد نظر بده .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
مسیح علینژاد کیه داداش؟ کی می خواهین بفهمین همه مردم یک عقیده و مسلک ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
آقای نظریه پرداز ساده لوح با این نظرت درضمن اون اسمش مسیح علی‌نژاد هست نه مسیح مهاجر چون مسیح مهاجر یک روحانی هست ومشهور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
مسیح مهاجر؟!!!!!
ناشناس
| Austria |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
اگر شما هم مجبور بودید با نرم افزار بهنویس متن فارسی خود را بنویسید می دانستید که اغلاط املایی از سر بی سوادی نیست.
گفت در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست!!
در رابطه با نوشتن آن نام به اشتباه پوزش می خواهم. همینکه همه با خواندن آن متوجه ان فرد شدند نشان میدهد بخش اصلی بحث آن نبوده است.
شما که ادعای ایرانی بودن دارید بیایید و ببینید در کشور های خارجی همین جوانان مخالف حجاب با دروغ های شاخدار و مسیحی شدن و همجنس باز شدن و آلوده کردن ایران به صفاتی که ندارند اقدام به ماندن می کنند
زندگی در کشور دیگر حق هر انسانی است اما با لیاقت علمی یا تخصصی نه با دروغ و خراب کردن چهره ی ایران
بیایید ببینید که همین زنانی که شما از آنها دفاع می کنید با بی سلیقگی و حماقت در زمستان هایی که حتی مردم این کشور لباس های مناسب فصل می پوشند در سرما با پوشیدن لباس های عجیب دهان مردم اینجا را باز می کنند و مایه ی تمسخر می شوند
مشکل شعور این جوانان است
بنده شخصآ با آزاد بودن زنان برای داشتن یا نداشتن حجاب موافقم.
اما بیایید اینجا و حجاب زنان ترک و سوری و کشور های دیگر را ببینید و حجاب دختران ایران را هم ببینید. تهوع چیزی است که نصیبتان می شود
جالب است که اکثر دختران ایرانی با این دیدگاه های احمقانه در خارج از کشور نه مردان ایرانی اصیل توجهی به آنها برای زندگی دارند و نه مردان کشور های خارجی بصورت طولانی مدت با آنها می مانند و اکثرآ در دست این و ان در جوانی و تنها در میانسالی و پیری هستند
یکی داستانی است پر آب چشم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
نخاله بودن شرف داره به مزدور بودن.
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
اکر هر کس قبل از اظهار نظر ابتدا مطالعه داشته باشه که سوتی نده بهتره.
بابک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آقای هادی خامنه ای فرمودند: 《 آیه ای》 داریم که الغیبت اشد من الزنا
می خواستم بفرمایند این آیه در کدوم سوره قرآن قرار داره؟
ظاهرا آخوند های اصلاح طلب قرآن هم نمی خونن!
ناشناس
| Austria |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
مزدور و نخاله کسی است که علیرغم ادعای ایرانی و روشنفکر بودن با بی لیاقتی تمام و بدون کسب تحصیل و شایستگی و برای راحت بودن حاضر است کشورش را بدنام کند و با آن عناوین تقلبی و جعلی اینجا برای یک نان بخور و نمیر تقاضای پناهندگی کند
اکثر ایرانی هایی که با تحصیل و تلاش و زحمت در کشور های دیگر اعتباری برای خود و ایران کسب کرده اند این نسل جدید جوان را متقلب و تن پرور و پر مدعا و نخاله می دانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
وجدانا یکیتون بگیدمانتوانستین مملکت رااداره کنیم فقط وعده وعید
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
اسم واقعی آن خانم معصومه علینژاد است که قبلا خبرنگار پارلمانی صدا و سیما بود
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
لایک
کسری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
در پاسخ به نوری همدانی همین که در اکثر کشور های اسلامی حجاب الزامی نیست پس تقریبا در 90 درصد ممالک اسلامی زنان نخاله هستند!!!!!!
پاسخ ها
امین بدیعی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
همیشه کلید حل هر مشکلی در فهم
، درست مسایل و وقایع است صحبتهای آقای نوری اصلاً آن چیزی که شما برداشت کرده اید نبوده است ایشان به حرکات نمایشی و غیر قانونی چند خانم اشاره داشته اند و هیچ ربطی به زنان دیگر ندارد !
د
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آقای امین! اینطوری که شما دارین توضیح میدین و توجیه میکنین و در واقع دارین ماست مالی میکنین، آیا خود ایشون بلد نبود از این کلمات استفاده کنه؟! ایشون از کلمۀ دیگه ای استفاده کرده و باید پاش هم وایسه، چرا همیشه ماها فکر میکنیم که میشه یه حرف رو به چند صد روش تفسیر کنیم؟!! حرف ایشون کاملا صریح بوده و احتیاج به تفسیر شما هم نداره، برای فهم این جور وقایع هم دلیلی نداشته که ایشون برای ما معمای پیدا کردن کلید رو طرح کنن!!!
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
نوری همدانی یعنی چه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
این زنان از بقیه شجاعترند که خواست اکثریت را به نمایش گذاشتند.
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
جناب امین بدیعی. حرکات نمایشی کدومه مگر مسابقه ژیمناستیک بوده این خانمها به این شکل اعتراضشون رو نشون میدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
یکی نیست به این احمدی نژاد بگه که تو خودت هشت سال کشور رو با خاک یکسان کردی، ارائه راهکار دیگه پیشکش.
پاسخ ها
امین بدیعی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
راهکار دانی احمدی نژاد پس از نامه های متعدد به روسای جمهور آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی و پاپ چون خیلی جواب داده و آنها را متعالی و متحول کرده است خوب بنده خدا به فکر افتاده ایرانی ها را هم دوباره مستفیض بفرماید دیگر !!!!!!!!!!!!
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
آخه نه الان گل و بلبل شده مملکت ؟
حالا احمدی نژاد یه بهانه مثل تحریم داشت جناب روحانی که با برجامش هم دلار داره میره بالا و هم سقوط هواپیما .

پس مثل بعضیها اینقدر عوامانه صحبت نفرمائید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
داداش به + های خودت دل خوش نباش

طرفدارهای ایشان مردم گرسنه هستند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
البته اکنون دیگر وقت آن رسیده که به فکر مدیریت کل عالم باشیم
nader
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
بیایید فکر کنیم احمدی نژاد مثل حر از گذشتش پشیمون شد یه کم درکش کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
ناشناس 2:29 موافقم . اصلاً اگر دکتر مونده بود الان کل دنیا رو که مدیریت می کردیم که هیچ ، آمریکا و اسراییل هم کله پا شده بودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
سلام سخنانی چنین یقینا حرف ایشان نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
میزان رای ملت است
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
چقدر مردم برای بزرگ کردن بچه هایشان زحمت کشیدند ولی با نداشتن جوراب و روسری تفاله شدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
متاسفانه بسیاری از موارد مطروحه در ایران هرساله می گویند مسکن حباب دارد دلار حباب دارد فلان شخص دزدی و اختلاس کرد مترو خوب است مترو بد است باید به حمل و نقل عمومی توجه شود هر دولت در دور اول فقط دولت قبلی را می کوبد در دور دوم اقتصاد را رها می کند و غیره به عبارتی کشورهای دیگر مسیر مستقیم را طی می کنند ما دایره را دور می زنیم البته هر چند سالی یک دایره کمی بزرگتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
این فرزند آقای منتظری دنبال آبرو جمع کردن رای پدر مرحومشان است لازم است یکی به ایشان بگوید این روش آبروداری نیست بلکه خراب کردن بیش از پیش مرحوم پدرشان است و به قول معروف می خواهی ابرو را درست کنی داری میزنی کورش می کنی , به نظر ن ایشان اگه سکوت کند بهتر است از بد دفاع کردن و بی ربط گفتن است چرا که حقیقت موضوع پدر ایشان اکنون در تاریخ ثبت و ضبط است و ایشان کوچک تر از ان است که بتواند تاریخ را تحریف کند و نعل وارونه بزند شب بخیر,
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
شما اگر در متن جامعه و لابلای مردم باشی و نظراتشون در این زمینه را بشنوی متوجه میشی که خودت در اشتباهی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
قدری برخی حرفهای پسر منتظری برام‌جالب بود ولی وقتی اینوحرفها را در مورد سید احمد زد متوجه شدم بدون دانش و از روی غرض و کینه حرف های بی اساس زیاد میزنه و حب خودش به قدرت را در دیگران میبینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
ديگه اين مسايل از نظر دادن گذشته در هيچ مورديش
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
زنان بدحجاب واقعا نخاله هستند هرچند در اکثریت باشند.
اکثریت که معیار حق بودن نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
معیار خق بودن مسلما این هم نیست که جنابعالی باهاش تجارت میکنی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
حرف نزنی بهتره
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
اسمتو عادل نگذار !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
حدیث قدسی داریم
وقتی بین دو گروه از مسلمانان اختلاف افتاد ان گروه که بیشترند بر حقند
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
با احترام به بانوان محترمه.میشه بشینی سرجات؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
نخاله بودن از روی ادبیات صحبت کردن مشخص می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
معیار حق بودن اینه که ادعای مسلمانی داشته باشی و ادعای پیروی از علی و به زنان اینجور بگویی؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
در کجای تاریخ اسلام دیده شده که زنان را با توسری مجبور به حجاب کرده باشند.؟ اجبار به حجاب حرام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
ظاهرا انتظار داشتن كه آقاي اختلاسي وزادت نفت ميومد مبلغ كمتر از داراييش رو اختلاس ميكرد، فرار هم ميكرد و داراييش رو ميگذاشت كه مصادره بشه.
اگر اينگونه بود كه خودش أموال خودش رو مبفروخت ، دلار مبخريد و ميرفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
نخاله؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
چه فرق می کنه. نخاله یا ضعیفه یا ناقص العقل؟ تصور برخی همین است
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
درود بر مرد انقلابی احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
اقای تابش سفسطه میفرمایند.
اون موقع برنامه دولت این بود که هواپیماهای پهن پیکر بخره که همون موقع هم محل استفاده و ضرایب بهره وریشون در ایران مورد داشت و میخواستند که ایران ترانزیت هوایی بشه و ... که به لحاظ سیاسی معلوم بود نشدنیه!
غیر از این مشکل این بود که اولویت اول شده بود هواپیما! برادر من وقتی اقتصاد نفتی ما ازاد میشه، قطعا افزایش تولید و نوسازی تجهیزات نفتی که هم منجر به حفظ جان کارکنان و هم افزایش درامد میشه باید در اولویت باشه.
در این پنج سال این تنها سقوط هواپیما بود که رخ داد، اما ببینید چندتا حادثه نفتی اتفاق افتاده؟ اگه میشد سریعتر توتال رو وارد کرد چقدر به درامدها افزوده میشد؟ و ...
تجهیزات پزشکی که با سلامت فرد فرد مرذم سروکار داره. بقول اقای روحانی درباره شیر خشک هم مشکل داشتیم.
یا تجعیزات بارورسازی ابرها. الودگی هوا....

از همه اینها گذشته، شکر خدا که وزیر راه هم به حرف کسی گوش نداد و اخرش هواپیماها رو هم دیپورت کرذند.
اش نخورده و دهن سوخته!!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
لابد فرمایش می فرمایید که هواپیماهای ملخی که در همان زمان قرارداشون منعقد شد هم برای تجهیز ناوگان پروازهای خارجی بوده؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
احمدی نژاد می گفت من می خواهم جهان را مدیریت کنم و ادعا می کرد چندین رییس جمهور در جهان خواستند نحوه مدیریت و اداره کشور رو به انها هم یاد بده. متاسفانه با مدیریت احمدی نژاد کشور به چاه پرتاب شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
نظر شما محترم ولی عزیز لطفا به شخنرانی های او مراجعه کنید ت
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
چاوز بدبخت بخت برگشته به حرفش گوش كرد مملكت ونزوئلا به اين روز افتاد ، اي كاش اوباما هم به حرفش گوش كرده بود ، خخخخخ، شانس آورديم ذوره رياست جمهوري 16سال نبود والا خدا مي دونه چه به سرمون مي آمد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آقا جواد قسمت مربوط به اوباما خیلی حالب بود :))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
پس چرا این همه حمله به روحانی میشه.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
لا اکراه فی الدین ، هیچ اجباری در دین نیست .
اجازه بدهیم موسی به دین خود باشد عیسی به دین خود.
اجازه بدهیم انسانها با ادیان مختلف و تفکرات مختلف در کنار هم بدون اجبار و اعمال قدرت یکی بر دیگران در کنار هم مسالمت آمیز زندگی کنند.
همانند مالزی کشوری اسلامی و پیشرفته !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
تو دانشگاه یه استاد معارف بود میگفت لا اکراهه فی الدین هست نه اینکه لا اجبار یعنی اکراه هست ولی اجبار هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
ناشناس 17:42 :))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
مزخرفه اجبار که در بیشتر موارد منجر به اکراه می شود.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
انتساب برخی گفتارها بدون سندیت قطعی به شخصی مرحوم شده با اخلاق اسلامی سازگاری ندارد.
عباس
|
Austria
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
اقاى نورى همدانى تو اين چند سال اخير دائماً رهنمود ميده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
این طرز صحبت با مردم دون شأن است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
قابل توجه آقای ملا هادی خامنه ای : الغیبت اشد من الزنا آیه نیست که گفته آیه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
جمله هایی که گفتن آنها مد روزه و گفتنشان موجب توهم داشتن آگاهی و اطلاعات درگوینده میشود : احمدی نژاد کشور را با خاک یکسان کرد احمدی نژاد 800 میلیارد دلار !!! را حیف ومیل کرد واحمدی نژاد .............. در حالیکه گفتن این حرفها از نداشتن قدرت تجزیه وتحلیل شرائط کشور وجهان برای گوینده را نشان میدهد ...
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
بابا آخر نحلیل. آخر سواد.... آخر آگاهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
هیچ کس معصوم نیست و قدرت همه کار می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
کمتر مسائل کشور رو به گردن دیگران بیاندازید!
هیچ کس روی مردم ما تاثیر نمی زاره

منتها مقامات گوش شنوا ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
کلا مسولین ناکارامد ادعای مدیریت جهانی هم دارند!...
آرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آقایی هادی خامنه ای
الغیبة اشد من الزنا حدیثه ،! نه آیه قرآن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
در سطر 25 مطلب مربوط به آقای هادی خامنه ای گفته شده که" الغیبه اشد من الزناء" آیه است. این آیه نیست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
این بحثهای حجاب و ... فقط برای پرده پوشی مسائل دیگه است تا یه مدت فکر ملت رو مشغول موضوعات فرعی کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
"من بر این اعتقادم که سستی بنیادهای اعتقادی عده زیادی از مردم و مخصوصا جوانان که کم کم از سستی ایمان به اسلام ستیزی نزدیک می شوند."
این واقعیتیست که به شدت داره رشد میکنه ولی خیلی از مسوولین نمیخواهند ببینند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
میزان رای ملت است
ناشناس
|
Italy
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
خس و خاشاک...!!!
نخاله....
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
از یک خانواده چند نفر باید عالی ترین پست های مملکت را داشته باشند؟لطفا به دغدغه های ما عنایت ویژه ای بفرمایید.فساد از طایفه بازی در مملکت داری آغاز خواهد شد.،لطفا دستور اقدام فرمایید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
فکر کنم منظور شما از فعل « آغاز خواهد شد» همان آغاز شده است باشد؟؟؟ اینطور نیست؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آقاي سراج اگر اينطور بود که دزدي نميشد يا شما خوشبین هستيد يا مردم را خيلي خيلي ساده ميدانيد که هرچه دلتان خواست تحويل ميدهيد وما هم ميگوييم عجب پيگيري دارند اين اقايان شما فقط زورتان به قول مردم به دانه هاي شن در کوير ميرسد؟؟؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
کسانی که از منابع و مالیات های مردم بدون بهره وری برای اقتصاد مملکت ارتزاق و اختلاس میکنند و حق کارگران را میخورند بدون اینکه به جایی پاسخگو باشند .
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
بکار بردن اینگونه اصطلاحات از یک مرجع دینی و علمی پذیرفته نیست.
احمد
|
Norway
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
پرسش من ازاقای نوری همدانی اینست ایا ایشان میدانند ما در قرن 21 زندگی میکنیم؟
مورخ ایرانی
|
-
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
با سلام
همان طور که دانشگاههای فرانسه که بقول خودشون مهد آزادی است بزور روسری از سر دختران مسلمان میکشند در داخل ایران هم کسانی هستند که اعتقاد دارند باید بزور روسری سر مردم بکنند. نه آن تفکر درست است نه این تفکر...
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
آخه مشكل اينه كه ما به آنها ايراد مي گيريم ولي كسي حق ندارد به ما بگويد بالاي چشمت ابروست زيرا به سرعت مي شود محارب با خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
احمدی نژادبیش از ۷۰۰ میلیارد دلار پول نفت را بر باد داد و فرصت پیشرفت کشور از دست داد . آقای تابش درست میگه آن زمان چه میکردن این رسانه های مخالف معلوم شد فقط موج سوارند .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
مسولان حکومت و دولت چکیده ای از کل مردم هستند . زیاد جوش نزنیم. اونا مث ما و ما مث اونا.خودمون خوب باشیم. خوب بودن دین و مذهب نمیشناسه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
ملت بیچاره که نه قدرت اختلاس دارند و نه قدرت سرکوب
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
1-بنده فکر میکنم اگر انطور که در قرآن آمده دین اجباری نیست پس توصیه هایش نیز اجباری نمیتواند باشد در قرآن میگوید همه سخنان را بشنوید وبر اساس عقل خودتان بهترینشان را انتخاب کنید یعنی که انسان در پوشش خود به شرطیکه با عرف جامعه مغایر نباشد آزاد است وبیان کلمه نخاله در شأن ایشان نیست 2- هرچه مردم در سرنوشت خود آزاد تر باشند کمتر اعتراض میکنند یعنی تمام مسولین انتخابی مستقیم مردم باشند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
خیلی دوست دارم که اقای احمدی نژاد راهکاری را جهت اداره کشور به اقای ترامپ بدهد تا در عرض سه سوت مردم امریکا ترامپ و دارو دسته اش را کله پا کنند.
مازیار
|
Switzerland
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
مگر کسی در ایران فارسی درست می نویسد یا میخواند. همه اش عربی وان هم ۹۰ %
واژهای عربی غلط.
بیچاره ایرانیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
متاسفانه گناهان کبیره مورد توجه حساسیت مسئلین قرار نمیگیره اما موی زنان که جزءگناهان کبیره نیست اینقدر مورد توجه است.اسلام رو ول کردن پوسته اسلام روچسبیدن.درشبکه های ایرانی وخارجی اینقدرزنان بی روسری هستند که دیگه مورد توجه کسی نیستند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری