بازدید 24907
هزار و صد و بیست و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: حضور یک چهره اصلاح‌طلب پای خطبه‎های این هفته نماز جمعه تهران/پشت پرده شایعه‌سازی درباره رفتن نجفی از شهرداری/من نگفتم اغتشاشگران را بکشید، گفتم لیدرهایشان را بکشید! و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰ 16 February 2018

حمیدرضا بهرامی-تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

جلیلی: مشکلات اجتماعی باید توسط هیأت‌های مذهبی حل شود نه سیاسیون

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع مسئولان تعدادی از هیأت های مذهبی سراسر کشور با تأکید بر اهمیت کار بموقع و انجام وظیفه صحیح، گفت: مهم ترین ویژگی "مؤمن انقلابی" این است که بداند چه کاری را چه زمانی و چگونه باید انجام دهد؟ سعید جلیلی افزود: اگر کاری که انجام می دهیم بموقع نباشد اثر لازم را نخواهد داشت، کما اینکه توابین که جان خودشان را در راه امام حسین ـ علیه السلام ـ فدا کردند، چون به موقع این کار را انجام ندادند، اقدامشان نتیجه لازم را نداشت. جلیلی ادامه داد: بر این اساس هیأت های مذهبی نیز باید بدانند در چه برهه ای، چه کاری را باید انجام دهند. این استاد اندیشه سیاسی اسلام گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها در خطبه معروف خودشان در مدینه نکات مهمی را مطرح کرده اند که فقط مخصوص مردم آن زمان نیست، بلکه خطاب به همه اعصار است. ایشان در بخشی از خطبه می فرمایند شما که ادعای بندگی خدا را دارید، باید پیام خدا را به مردم برسانید. وی با تأکید بر اینکه یکی از مصادیق این خطاب ایشان هیأت های مذهبی هستند، گفت: یکی از مظلومیت های حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ کم توجهی به خطبه معروف ایشان است، کما اینکه ممکن است در بسیاری از هیأت ها مراسم فاطمیه به خوبی برگزار شود ولی یک بار هم خطبه ایشان خوانده نشود.

کسی هاشمی را از نماز جمعه کنار نگذاشت، خودش نیامد

مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در گفت‌وگویی گفت: مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی با تصمیم خود دیگر به نماز جمعه نرفتند. چندین بار هم افرادی مانند آیت الله امامی کاشانی و دیگران رفتند و از ایشان درخواست کردند که به نماز جمعه بیایند اما ایشان خودش قبول نکرد. به هر دلیلی از این مسأله استقبال نکردند لذا اگر افرادی به دلیل نرفتن ایشان با نماز جمعه قهر کرده اند باید تجدید نظر کنند، چون کسی آقای هاشمی را کنار نگذاشت و تشخیص خودش بود که دیگر به نماز جمعه نیاید؛ بنابراین، کسانی که قهر کرده اند با نماز جمعه دوباره آشتی کنند و به این صفوف بازگردند.

امام جمعه اهواز: نهال کاری برای فریب مردم است

آیت الله محسن حیدری آل‌کثیر در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه تنها راه حل معضل ریزگردها، برگرداندن آب منتقل شده خوزستان است، اظهار کرد: با این ‌کار در عرض یک ماه این معضل حل خواهد شد. البته بازگرداندن آب نباید به صورت نمایشی و موقتی باشد. وی با بیان اینکه خواسته مردم خوزستان مبارزه با فساد، تبعیض و حل معضل ریزگردها است، گفت: مقابله با ریزگردها باید اصولی باشد و نه آبنباتی و با نهال‌کاری. اگر خیلی هم به این روش امید داشته باشند و بخواهند در هرسال ۵ هزار هکتار نهال‌کاری کنند، ۷۰ سال طول می‌کشد تا نهال‌کاری ۳۵۰ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد به اتمام برسد. امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر اینکه ملت عاقل این فریب‌ها را باور نمی‌کند، عنوان کرد: همه کارشناسان بر این باور هستند و این تنها نظر من نیست. هنگامی که آب را منتقل کردند، تالاب‌ها، مراتع و مزارع کشاورزی خشک شد و امروز نیز همین‌ها به کانون ریزگرد تبدیل شده‌اند.

بیانیه ستاد حقوق بشر درباره سیدامامی

ستاد حقوق بشر در بیانیه‌ای در خصوص سیدامامی اعلام کرد: از سازمان ملل انتظار می‌رود به آمریکا و کشورهایی که مقاصد خصمانه خود را تحت عنوان «مدافع محیط زیست» دنبال می‌کنند، اخطار دهد. در بخشی از این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران، ضمن تأیید ضرورت حمایت و توسعه فعالیت‌های محیط زیستی، قویاً نسبت به استفاده پوششی از این فعالیت‌ها برای مقاصد خصمانه به‌خصوص تجاوزات نظامی و اقدامات تروریستی هشدار می‌دهد. از سازمان ملل و نهادهای مربوطه انتظار می‌رود به آمریکا و تمام کشورهایی که صرفاً از عنوان "مدافع محیط زیست" استفاده کرده و مقاصد غیرقانونی و خصمانه و تجاوزکارانه خود را دنبال می‌کنند اخطار جدی بدهند، در حقیقت اعتبار سازمان ملل و نهادهای تابعه آن قربانی حقیقی این سوءاستفاده‌ها هستند.

کشف ۲۰۰ هزار یورو از جانشین«جمشید بسم‌الله»

معاون حقوقی و رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران از دستگیری فردی در عملیات برخورد پلیس با سوداگران ارز خبر داد که بیش از ۲۰۰ هزار یورو همراه خود داشته است. بهمن حسن بیگی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به عملیات پلیس آگاهی در برخورد با سوداگران ارز در بازار غیررسمی و غیرقانونی تهران اظهار کرد: با توجه به افزایش غیرقانونی ارز در بازار تهران تا مرز 5000 تومان و با توجه به خواست هیأت دولت برای برخورد با اخلالگران در چهارچوب قانون، پلیس آگاهی طرح دستگیری و برخورد با این سوداگران را در دستور کار خود قرار داد. رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در پایان با اشاره به دستگیری یکی از سرشاخه‌های بازار غیرقانونی ارز گفت: در عملیات پلیس آگاهی بالاترین مقدار ارزی که از یک نفر کشف شد متعلق به فردی بود که 205 هزار یورو به همراه داشت و ارزش آن بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان برآورد شد.

تکذیب شایعات در خصوص سلامت شجریان

به دنبال انتشار برخی شایعات در فضای مجازی در ساعات گذشته پیرامون وضعیت محمدرضا شجریان، روابط عمومی شرکت دل آواز این موضوع را تکذیب کرد. محمدرضا شجریان در ده ماه گذشته در وضعیت جسمی قرار دارد که نه به بهبود است و نه علائم تشدید بیماری در او دیده می‌شود. روابط عمومی شرکت فرهنگ هنری دل آواز (وابسته به محمدرضا شجریان) شایعات ساعت گذشته پیرامون وخیم‌تر شدن حال وی در گفت‌وگو با ایلنا، این موضوع را تکذیب کرد. این در حالی است که چندی پیش نیز خانواده شجریان برای چندین بار مجبور شدند شایعات مربوط به وخیم تر شدن حال وی را طی بیانیه‌ای تکذیب کنند.

برخی در دانشگاه‌ها ریشه حجاب را در اسلام نمی‌دانند؛ اینها نفوذی هستند

حسین شریعتمداری: تجربه نشان داده، نباید به غرب اعتماد کرد، ولی مشاوران نفوذ کرده برنامه را آن طوری که دشمن می‌خواهد پیش می‌برند. بعضی در دانشگاه کشور سخن از حجاب می‌زنند و آن را حکم ثانوی و اساسا ریشه در اسلام نمی دانند، این همان مشاوران نفوذی هستند. این دسته از آدم‌ها در عرصه مشاوره می‌توانند محاسبه را به سمت اشتباه ببرند. شریعتمداری اظهار کرد: رهبر انقلاب بر همین اشتباه محاسباتی از سوی بعضی افراد، تأکید فراوان کردند. این امر مهم که ایشان بیان کردند، الان در حال وقوع بوده و در حقیقت نوعی از نفوذ است.

عارف با سلیقه ما جور نیست اما خودزنی نکنیم

شکوری راد با بیان این که «در سیاست نباید حرف خطا زد»، گفت: برای کارهایمان باید توجیه عقلانی داشته باشیم و کارهایی به نفع مردم انجام دهیم. من می گویم باید برای تهران اگر لیست می دهیم لیست کامل بدهیم. به جز دو گزینه تحمیلی از حضور هیچ یک از بیست و‌ هشت نفری که وارد مجلس شدند پشیمان نیستم. توانایی هایشان متفاوت است. یک نقوی حسینی از قرچک داریم که برایمان بس است. حالا فکر کنید از این دست افراد از لیست تهران می رفتند. بعضی ها هستند که اگر در این مجلس نبودند بهتر بود. وی در دفاع از عملکرد محمدرضا عارف گفت: من از آقای عارف هم دفاع می کنم، ممکن است با سلیقه ما جور نباشد اما در حد خودش خوب است. اصلی ترین مشکل کشور این است که مملکت از ظرفیت هایی که دارد استفاده نمی کند. کارکرد عارف در مجلس در مجموع مثبت است. مثلا من باید از کمک ایشان برای تشکیل حزب اتحاد تشکر کنم. بودن این حزب بهتر بود یا نبودنش؟ آقای عارف بر اساس روش خودش کارهای خوبی انجام می دهد. خود زنی نکنیم. باید از ظرفیت عارف استفاده کنیم، همچنین نقدش هم باید بکنیم./ایسنا

مطهری دور بعد تأیید صلاحیت نمی‌شود

محمدرضا خاتمی با بیان این که «نظام ما نظامی ایدئولوژیک است»، گفت: مجموعه کسانی که در نظام هستند، چیزهایی را به عنوان نمادهای وحدت ملی در نظر می‌گیرند و آن را اعلام می‌کنند. انتخابات و راهپیمایی از این جنس است. دکتر شکوری‌راد و آذر منصوری هم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند، از آن طرف رقیب سیاسی‌شان هم در همین راهپیمایی شرکت می‌کنند.وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به موضوع نظارت استصوابی که همواره از مجلس ششم مورد انتقاد جدی جریان اصلاحات بوده است، گفت: ما در یک دور معیوب گیر کرده‌ایم. دو عامل ایجاد شد تا نظارت استصوابی شل بشود. یکی از آنها متأسفانه ترس از خارج است. به هر حال می‌خواهند دموکراسی را رعایت کنند. امثال ما را که تأیید نمی‌کنند. چند نفری را در این میان تأیید می‌کنند که به نظرم در دور بعد هم مطهری و صادقی را دیگر تایید نمی‌کنند. باید دنبال برای دور بعد دنبال آدم‌های سفید بگردیم./خبرآنلاین

حضور یک چهره اصلاح‌طلب پای خطبه‎های این هفته نماز جمعه تهران

از جمعه این هفته تهران که برای اولین بار به امامت ابوترابی‌فرد برگزار شد شاهد حضور شخصیت‌های سیاسی از جناح‌های مختلف بود.امروز محمدحسن ابوترابی فرد برای اولین بار به عنوان خطیب موقت نماز جمعه تهران به دانشگاه تهران رفت. در نماز جمعه این هفته شخصیت های سیاسی از جناح‌های مختلف حضور داشتند از جمله چهره هایی مانند سید محمود دعایی مدیر مسوول روزنامه اطلاعات که به عنوان چهره‌ای اصلاح طلب شناخته می شود./خبرآنلاین

ته دل بعضی مسئولین این است که با اسلام نمی شود، کشورداری کرد

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: ته دل بعضی مسئولین این است که با اسلام و دین نمی شود، کشورداری کرد، چون قوانین اسلام بدرد این زمان نمی خورد، معتقدند دین چیز خوبی است، ولی مال مسجد است، بدرد حکومت کردن نمی خورد. بدون ربا نمی شود زندگی کرد، نهایت حرف آنها سکولاریزه کردن نظام یا همان نظام بدون اسلام ناب است.آیت الله مصباح یزدی امروز در دومین روز بیست و سومین همایش کشوری دفتر ارتباطات فرهنگی قم که با موضوع انقلاب اسلامی؛ کارآمدی نظام در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران قم برگزار شد با بیان اینکه بین کار آمدی نظام و افرادی که در آن مسئول هستند باید فرق گذاشت، گفت: باید منظور از تحقق نظام کارآمد، تعریف شود که چه نظامی کارآمد است و کدام نیست و در این رابطه افراد و اهداف را هم برای موفقیت در نظر گرفت./حوزه

محمود صادقی: دولت در لاک محافظه‌کاری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، با اشاره به اینکه دولت در بخش‌های مختلف در لاک محافظه‌کاری قرار دارد، گفت: بدنه دولت متأسفانه آن ریسک‌پذیری لازم در حوزه‌های مختلف را ندارد. من به نظرم وزرای ذی‌ربط، مانند وزیر کشور، وزیر اطلاعات، وزیر علوم، وزیر فرهنگ، استانداران، معاونین سیاسی و به ‌طور کلی همگی از جایگاهی برخوردارند که می‌توانند به‌راحتی در خصوص گفت‌وگوی ملی هماهنگ باشند،‌ اما عملاً هیچ‌گونه تحرکی از آن‌ها نمی‌بینیم. به نظرم مهم‌ترین عاملی که شاید باعث شده دولت و شخص رئیس‌جمهور بحث گفت‌وگوی ملی را عملیاتی و اجرایی نکنند این باشد که برداشت مبهم و نامفهومی از «اعتدال» دارند. شاید برخی فکر می‌کنند شعار اعتدال معنایش این است که «آسته برو آسته بیا که گربه شاخت نزنه». در واقع چون می‌خواهند میانه‌روی را پیشه کنند، بر این عقیده‌اند که میانه‌روی این است که اصلاً وارد مقوله‌های چالش‌برانگیز نشوید.صادقی ادامه داد: شاید به تعبیر دیگر بر این عقیده هستند که اگر مشی محافظه‌کاری را در پیش بگیرند، می‌توانند به آرامش جامعه کمک کنند و به همین دلیل باعث شده تا دولت در لاک احتیاط فرود برود. البته معتقدم این آرامش، آتش زیر خاکستر یا به تعبیر دیگر یک آرامش گورستانی است. طبیعتاً آرامشی که از طریق مشارکت و گفت‌وگو به دست می‌آید، یک آرامش ماندگارتری نسبت به آرامش محافظه‌کارانه خواهد بود./رویداد 24

ردپای آمریکا در اخلال بازار ارز ایران

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این موضوع که آمریکایی ها در امور اقتصادی کشور مداخله کرده و مشکل ایجاد می کنند شکی نیست، افزود: در این موضوع که ما باید چه کارهایی انجام دهیم که مداخله آمریکایی ها را به پایین ترین حد برسانیم حتما نیاز به برنامه داریم. وی ادامه داد: آمریکایی ها از هر روزنه ای اعم از حوزه سیاسی، امنیتی و اقتصادی می خواهند برای برهم زدن نظم اجتماعی کشور ورود کنند که در هر حال حاضر یکی از این روزنه ها را بازار ارز می دانند و در حال حاضر آنها فعالیت های اقتصادی را رصد می کنند و دست به کار هستند. پورابراهیمی اظهار داشت: نقش آمریکایی ها در افزایش نرخ ارز وجود دارد اما اینکه آنها بخواهند تاثیر بگذارند و ما نتوانیم جلوی آنها را بگیریم به هیچ وجه درست نیست، چراکه ما می توانیم جلوی آنها را بگیریم. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر سستی کنیم و منفعل باشیم اثر منفی سیاست گذاری هایی که دشمن می خواهد اخلال کند در بازار ارز بیشتر خود را نشان می دهد، تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال اخلال در بازار ارز هستند اما ما باید برای مدیریت آن برنامه ریزی می کنیم./خانه ملت

پشت پرده شایعه‌سازی درباره رفتن نجفی از شهرداری

حسن رسولی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش: اطمینان می‌دهم محمدعلی نجفی بر اساس قول و قراری که گذاشته ایم، عالمانه، آگاهانه و با تعهد کامل این مسئولیت سنگین را با هدف ارائه تجارب چندین ساله مدیریتی خود به حوزه مدیریت شهری پایتخت پذیرفته است و با اطلاعات موثق و با قول و قرار و تعهدی که بین او و ۲۱ نفر از اعضای شورای شهر تهران بسته شده، انجام وظیفه خواهد کرد. دلیل توزیع این شایعات این است که نجفی مدیر پاکدست، روی گلوگاه‌هایی که در گذشته به دور از چشم قالیباف به مرکز انواع فساد مدیریتی و اداری تبدیل شده بود، دست گذاشته و منافع برخی ها را به خطر انداخته است. فکر می‌کنم به صورت سازمان یافته تولید و انتشار این شایعات صورت می‌گیرد. من شخصا چون از برخی پشت پرده های این شایعات مطلع هستم، هر زمان شایعات بیشتر می‌شود، خدا را شکر می‌کنم چون در همان مقطع شدت یافتن شایعات یکی از گلوگاه‌های فساد را بسته ایم. با توجه به نقش والایی که مدیریت شهری در سطح کشور به خصوص در پایتخت دارد، قطع کردن چنین منافعی هزینه هایی از قبیل این شایعات را به دنبال دارد که ما و مدیریت شهری جدید باید آن را تحمل کنیم/ایرنا

پیشنهاد نمایندگان برای اختصاص ۴۱ هزارمیلیاردتومان به یارانه نقدی

دیوان محاسبات کشور مدتی قبل طی گزارشی رقم درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها را ۸۹ هزار میلیارد تومان در سال ۹۵ و ۱۰۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ اعلام کرده بود. بر طبق این گزارش و رقم اعلامی در آن، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی پیشنهادی که قرار است در حین بررسی بودجه آن را ارائه کنند، رقم ۴۱ هزار میلیارد تومان را برای یارانه نقدی مطرح خواهند کرد. این نمایندگان معتقدند که می‌توان رقم یارانه نقدی را از محل افزایش درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها بالا برد که در نهایت با تصویب آن یارانه خانواری در سال آینده حذف نشود./فارس

لایحه حمایت از تجمعات روی میز دولت

سید سلمان سامانی سخنگوى وزارت کشور با تأکید بر عزم این وزارتخانه در دولت دوازدهم بر عملیاتى شدن هر چه بهتر اصل ٢٧ قانون اساسى مربوط به تجمعات اظهار داشت: در نشست مشترک مسئولان ارشد وزارت کشور با معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، راهکارها و مبانی قانونی تجمعات و راهپیمایی‌ها در جهت تحقق مطلوب اصل ۲۷ قانون اساسی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به صراحت اصل ۲۷ قانون اساسی و عدم تبیین شرایط مقرر در این اصل توسط قانون عادی، بر تدوین لایحه جهت قانون‌گذاری در این عرصه تأکید شد. با توجه به رویکرد دولت در حفظ حقوق شهروندی، وزارت کشور در دولت تدبیر و امید با تصویب و ابلاغ دستورالعمل تأمین امنیت اجتماعات و راهپیمایی های قانونی تلاش کرده است که از حداکثر اختیارات خود برای حمایت از این امر استفاده کرده و وظایف هر یک از دستگاه‌ها را مشخص کند./خبرآنلاین

من نگفتم اغتشاشگران را بکشید، گفتم لیدرهایشان را بکشید!

سیداحمد خاتمی گفت: گفتند با رافت با اغتشاشگران رفتار شود، اما آنها را متنبه کنید، طوری نباشد که نازشان کنید، به آن ها بفهمانید که سیاهی لشکر اغتشاشگران شدن گناه دارد و معصیت است، بیدارشان کنید، تعهد بگیرید و آزادشان کنید. اما با سران اغتشاش که آدم کشتند، غارتگری کردند یاغی هستند و حکم یاغی در فقه شیعه و اهل سنت اعدام است، این عین فقه است و بنده از گفتن آن باکی نداریم، اما روزنامه ای که سابقه اهانت به پیامبران و اهل بیت را دارد، تیتر زد خاتمی گفته اغتشاش‌گران را بکشید، من کِی گفتم اغتشاش گران را بکشید. من بیش از ۲۰ سال است، خارج فقه می‌گویم و می دانم چطور حرف بزنم، گفتم آن افرادی که غارت کردند و لیدرها که آدم کشتند را بکشید، چرا تحریف می کنید، مرد باشید و عین حرف را بزنید.بدخواهانی که خدا هدایتشان کند، در فضای مجازی نوشتند خاتمی چون تندروی کرد، برکنار شده است، بی‌معرفت‌ها لااقل به فکر آبروی خود باشید، من ۲ هفته دیگر خطبه می‌خوانم./مهر

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۷
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۶۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
اشکال از اسلام نیست اشکال از خود ماست
پاسخ ها
عادل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
.احسنت
با دیدن منفی هایی که بعضی ها دادن یه نتیجه مهم می شه گرفت و با خیال راحت می شه گفت بعضی از منفی ها
و مثبتهایی که در این سایت به نظرات داده می شه اکثرا کار یک عده افراد ضد دین و ضد اسلام هست و برای ما هیچ ارزشی نداره.
آدم ضد دین نظراتش هم اهمیتی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
خوب دیگه به لطف آقای جلیلی ، مشکلات اجتماعی را هم هیات های مذهبی حل خواهند کرد . مبارک است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
بعضی ها یک جوری حرف می زنند انگار اصلاً در ایران زندگی نمی کنند . نمونه اش آقای جلیلی .
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
مطهریو فکر نمی کنم اما محمود صادقی رو مطمئنم که ردصلاحیت میشه ، با این کارهاش ردصلاحیت نشه جای تعجبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
صادقی تنها نماینده واقعی مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
یانیه ستاد حقوق بشر !!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا نام کامل این ستاد رو بنویسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
پیشنهاد میکنم برای اقتداربیشتر و عمل به آرمانهای شهدایمان، یک انقلاب اداری ویک تجدید گزینش نیروهای دولتی واستخدامی صورت بگیرد، ملت مسلمان وشهیدداده نمیتواننددهن کجی آنانی که حقوق ازبیت المال مردم میگرند راتحمل کنند.ارزشهاوشئونات اسلامی وحجاب رابعضارعایت نمیکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
در مورد ریز گرد بنده در زمان جنگ امریکا وعراق در نقطه صفر مرزی مهران سرباز بودم.یادم هست روزی که رادیو میگفت امریکا از بمب سنگر شکن عظیم استفاده کرده فردایش در منطقه پر میشد از ریز گرد.همانکه بعدا وارد کرمانشاه شد وامروز اهواز را در برگرفته.سوال چرا هیچکس به نقش امریکا وبمبهای عظیم ان که برای نابودی تاسیسات زیر زمینی صدام کوهها را به ریز گرد تبدیل کرد سخنی نمیگوید؟اگر خود امریکا بود با شکایت به نهادهای بین المللی بارها از ما خسارتهای میلیارد دلاری میگرفت .بنده پیشتر نیز مشابه این متن را برایتان ارسال کردم اما انتشار ندادید.لطفا انتشار دهید شاید کسی به فکر بیفتد وهمانطور که از ما شکایت میشود ومثلا بابت فلان اتفاق در فلان کشور اموال ما بلوکه میشود شاید این شکایت از جنایات امریکا اولا چشم فعالان محیط زیست دنیا را به خسارات این نوع جنگها باز کند وثانیا ابزاری برای چانه زنی در امور بین اللملی باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
وای ..خدایا
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
درود بر استاد آب دیده کویری اتفاقا شما در خصوص ریا به شکل توجه می کنید ولی به علت علل آن ما بردار عزیز معتقد هستیم که همین کشور اروپایی روح قانون اساسی خود را از آموزه های دینی خصوصا و متفکرین آن گرفته اند چرا بدون تعصب به عنوان میراث بشری گرفته اند بعد نتیجه آن شده که جامعه آرام ومبتنی قانون ومدنیت وشعار هم نمی دهند اصالت به کار و تلاش وتولید ثروت ویک زندگی شرافتمندانه . دقیقا آنها پیرو راستین حضرت محمد وحضرت علی هستند بدون شعار چون از هرزه گویی و کیلویی صحبت کردند اجتناب کردند عملا به دلیل ثبات در اقتصاد چیزی به عنوان ربا ومفت خوری در جامعه آنها وجود ندارد یعنی پیامبر دست دسته بسته کارگر را می‌بوسد وامام سخت کار کار می کند وهرچند در آن مقطع فقط به ظاهر یک شهروند است اما الگو ی سازی یک زندگی موحدانه را به نمایش می گذارد او به قصاب می گوید امروز پول خرید گوشت ندارم ودر جواب نسیه خریدند می گوید به شکمم می گویم صبر کند من یزدی های صیل را دوست دارم چون اهل کار فعالیت وعزت نفس هستند .اگر شما نصف وقت خود صرف ارایه یک سبک زندگی یزدی البته با کمک افراد کار و فعالیت ‌‌‌‌‌‌‌. شما قطعا نه محبوب کل ایران بودید بلکه الگوی تمام مسلمانان وحتی دنیای مدرن می شدید چون دنیای سیاست و اقتصاد و مدیریت حتی در دنیا هم طالب این است که اکسیر ی داشته باشد که اعوامل اجرایی او با عقیده کار کنند من شاهد بودم روحانی در اقلید در قبل انقلاب هم نماز می خواند وهم در فعالیت های روزمره حتی‌جاده کشی آب کش ی در همه زمینه ها فعالیت داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
اینکه با اسلام میشود کشور داری کرد یا نه موکول به طراحی روش هایی است متناسب با مقتضیات عصر حاضر که ضمن تامین امنیت روانی و اقتصادی و .... برای مردم ، اصول دین مبین هم حفظ گردد . متاسفانه تجربه چنین چیزی را نشان نمیدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اسلام در هيچ زمينه اي نقص ندارد اکثر مجريان تيم آنها از اسلام تبعيت نميکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
در تایید حرف شما حتی عربستان به عنوان مهد اسلام نیز از تعصبات متحجرانه اش عقب نشینی کرد.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
حالا نمیشه اینقدر از این کلمات عربی بکار نبرید . باغی . یاغی . مفسد . گاهی معادل فارسی آن بهتر هست و از فشار کلمه و خشونت کلمه کاسته میشود مثل اینکه بگوییم فلانی غلط کرد ولی معادل فارسی آن فلانی اشتباه کرد . فرهنگ فارسی ما خیلی کلمات و صفات خوب دارد . دوستی . کمک کردن . دستگیری . مهربانی . دروغ نگفتن . مردانگی . جوانمردی . گذشت . تهمت نزدن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اشتباه فارسیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
تایید هم شود او و همه لیست امید قطعا رای نمی آورند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اصئلا ملت از اصلاحات گذر کردند. آنقدر ناامید شدن که دیگه به اصلاح طلبان نیز اعتماد ندارن
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
متاسفانه باز هم برای فرار به جلو بالا رفتن قیمت دلار به آمریکا نسبت داده شده دریغ از یک استدلال اقتصادی . دلار یا خود دولت خواسته یا مردم برای اینکه در دیگر عرصه های اقتصادی مانند بازار . بانک . مسکن . زمین . خرید و فروش . بورس اوضاع کسب و کار جواب نمیدهد بناچار به طرف ارز یا طلا که سریعا قابل تبدیل شدن را دارند سوق پیدا میکنند .
ها کسگم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
مگه دوره بعد قراره کسی هم رای بده که حالا نگران این باشیم آقای مطهری تایید یا رد صلاحیت میشه خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
یعنی این جمله غزل امسالتان بود :ته دل بعضی مسئولین این است که با اسلام نمی شود، کشورداری کرد!!!
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
مگر آقای صادقی و مطهری چکار کردند که تایید صلاحیت نشوند . برای رد صلاحیت افراد برای نمایندگی چه شاخصی وجود دارد که ایندو نفر ندارند . اتفاقا نماینده ای باید به مجلس برود که شجاع باشد . مدبر باشد . چابلوس نباشد . اتفاقا انها با تجربه تر شدند و مردم به ایجور افراد نیاز دارند مجلس از یک طیف فکری اشتباه هست و قانون خوبی نوشته نمیشود . ولی فکر کنم اگر چنین شود آنوقت معلوم میشود که تجربه دنیا برای داشتن احزاب مردمی بهتر هست .
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
یک موقع هست درس اخلاقی گفته میشود ولی الزام آور نیست مثل اینکه در مسجد به مردم گفته شود دروغ نگویید . تهمت نزنید . حق مردم را نخورید . بیرحم نباشید . ... ولی در فضای حقیقی قضیه فرق دارد انچه در این فضا مردم لمس میکنند و میبینند آنجیزی نیست جز انکه بعنوان درس اخلاقی بوده و حالا جنبه اجرایی گرفته هست .هر چه بود همین بوده و دیگر بهتر نخواهد شد چون هر چه قدر جلو تر میرویم تحمل آدمها باهمدیگر و چه در مقامات بالا کمتر شده است . چون خیلی از ابزارهای اجرایی بی فایده شده و کارایی ندارد
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
من نظری دارم و حق انتشار آن با تابناک محترم هست . آنهم در مورد حرفهای افراد سیاسی هست که میگویند باید احکام به قانون و اجرا کنیم . شدنی نیست چه در اقتصاد و چه فرهنگ...مثلا در بحث اقتصادی به ثروتمند اول با زبان خوش بگوییم شما وظیفه داری به مستمند کمک کنی و یا وجوهات شرعی را پرداخت کنی خوب اگر پرداخت نکرد چی . چون ثروتمند پاسخش این هست که دولت کسورات ارزش افزوده . مالیات و دارایی و عوارض و بیمه . ..که کم میکند . دوم بحث فرهنگ هست انهم را میخواهیم باجبار و با زور اجرا کنیم مگر مردم همه به یک اندازه سواد و معلومات و تربیت دارند که از همه توقع داشت . هر کدام یک جور مشکل دارند . شدنی نیست فقط برای یک درس اخلاقی در مکاتب هست چون این کشمکش برای همیشه بین مسولین و مردم باقی خواهد ماند . هنوز سر جای اول هستیم نظری دارید بفرمایید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
برادر جلیلی بزرگوار . متاسفانه باید بگویم که هنوز خود جنابعالی که خود را سیاستمدار میدانید میگویید با رفتار انقلابی مشکلات را حل کنیم . من نمیدانم این حرفها بعد از چهل سال با داشتن قانون اساسی و قانون مدنی چه فایده دارد . اگر خواستیم ببینیم که چرا کارها پیش نمیرود پیگیر اجرای قانون باشیم نه سلیقه شخصی و گروهی . حقیقتا من حدسم به یقین رسیده که اشکال کارها از همین حرفها هست .هر جا قانون اجرا نشد
باید فریاد کرد نه هر جا که نظر من اجرا نشد . از این رفتار سیاسی که شما میفرمایید هر کس خود را هر جور که تشخیص میدهد . این رفتار یعنی هرج و مرج .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
فرمایشات ایشان در بعد ربا را قبول ندارم . طبق یک اصل اقتصادی که اکثر کشورها اعمال میکنند نرخ سود با نرخ تورم محاسبه میشود یعنی اگر در کشوری آمار تورم چندین قلم کالا 10درصد باشد باید سه درصد بیشتر از نرخ تورم به سپرده گذار سود پرداخت شود یعنی میشود 13درصد . البته اگر ارز ثابت باشد . تورم نباشد . کسب وکار مشکل نباشد و تحریم نباشد حرف شما بحث اخلاقی هست و عمل به آن به خود شخص مرتبط هست . ولی با آن اوصافی که از احکام اقتصادی وفرهنگی که میگویید فقط در شرایطی محقق میشود که همه چیز دولتی و با دستور باشد . یعنی با قدرت و زور و اجبار برای چند صباحی جواب میدهد ولی بعدا آن سیاستها بی اثر میگردد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
رفیق اینها هنوز نمی دانند اعتبار چی هست و فکر می کنند پرداخت سود (عدم کاهش اعتبار پول در یک بازه زمانی) معادل ربا هست، اگر اقتصاد کشور از اعتباری به خرید با طلا منتقل شود تورم هم حذف می شود
رضا
|
United States
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
اسلام خیلی بیشتر از کشور داری میداند این ما هستیم که بلد نیستیم. اسلام بیچاره چه گناهی داره؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
کاربران محترم جواب دهند .اگر دوستی یا فامیلی برای گرفتن بمقدار 20میلیون تومان قرض گرفت و این مبلغ را ماشینی خرید وکالایی خرید وسود کرد ولی همین مقدار پول قرضی را بعد از دوسال بمن پس داد چه حکمی دارد . اگر من از اول شرطی نداشتم عین همان مبلغ را گرفتم مشکلی نیست ولی اگر از اول طلب سود کردم که فلان مقدار بمن برگردانید ربا هست . اگر اصل پولم را نداد چی میشود . شما بیایید همین معادله پولی را در جامعه پیاده کنید ببینید شدنی هست ؟ پس در گزینه اول یک روند اخلاقی هست دوست دارد قرض میدهد یا نمیدهد . سود میگیرد یا نمیگیرد . و دومی یک معامله اقتصادی بلکه دومی کسب و کار اقتصادی هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
با توپ و تانک به بازار ارز حمله کردن تا ارزش ریال رو برگردونن، حالا هم میگن تقصیر امریکاست
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
عنوان مطالب با محتوای مطلب بعضا همخوانی ندارد. مثلا عنوان آخرین مطلب باید " .... گفتم لیدرهایشان که آدم کشته‌اند را بکشید." باشد تا با مطلب همخوان باشد.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
گالیله در دورانی که میگفت خدایا من یقین دارم که زمین بدور خودش میچرخد اما گویا کسانی بودند که میگفتند حرف ما حق هست . بجرم ابراز حقیقت محاکم شد انهم در قرون وسطی
جواد مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
چه درامد هنگفتی از یارانه ها گیر دولت اومده اینا رو چیکار میکنه به ملت که نمیده همش میگه که قطع میکنم و دوست داره یارانه بیست میلیون نفر رو هم قطع کنه باز درامدش بیشتر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
با این وضعیت شرکت در انتخابات برای اصلاح طلبان اشتباه است چونکه برای رای انها کسی تره هم خورد نمیکنه ؟؟ فقط عشق من محمود احمدی نژاد سلطان قلبهای خسته و مجروح .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
تابناک چه لغب دهن پرکنی برای جلیلی پیداکرده استادبزرگ اندیشه سیاسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
متاسفانه دور و بر روحانی یه ناکارامد دراند پست میگیریند و خانم مولاوردی مجبوره از دولت دفاع کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
کارنامه مسولین در جلوی چشممان هست و نشان از ناکار آمدی ان است و نیازی به گفتن ندارد چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
با اسلام می شود مملکتداری کرد ولی نه با اسلامی که شما می گویید
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
من یکی که دیگه هیچوقت رای نمیدم چه آدم سفید پیدا بشه و چه همه سیاه باشند .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
مطمئن باشید با اسلام می شود کشورداری کرد اما با ظلم نمی شود !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
راستش ژن عارف به هیچکس نمی خورد ایشان ژنش برنره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
آقاي جليلي،اين گفته شما زماني صحيح است كه همه چيز در مملكت سر جايش باشد. هيات هاي مذهبي هم درسياست و حل مشكلات سياسي دخالت مي كنند در حاليكه تخصص شان نيست. زمانيكه مداحان نسخه سياسي مي پيچند، ديگر چه انتظاري از ثبات سياسي و اجتماعي در كشور داريد.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
مداحان که با دیپلم میایند رییس جمهور مشخص میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اشتباه میکنه کسی مطهری را رد صلاحیت کنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
چی شد تابناک .ورق برگشته
ناشناس
|
Belgium
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
نجفی ۳ سال دیگه تهران رو به صورت ویرانه ای تحویل شهردار بعدی خواهد داد .ببینید کی گفتم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
تا وقتی برخی در هر کاری مداخله می کنند اوضاع بدتر هم خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
کشف ۲۰۰ هزار یورو از جانشین«جمشید بسم‌الله»
وای چقدر زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
داشتن بیش از حد معمول پول نقد (خارج باز انک یا موسسات مالی) طبق قانون در همه کشورهاجرم است و مصداق پول حاصله از داد و ستدهای غیر شفاف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
آقاي امام جمعه اهواز پيشنهاد ميکنم سري به رودخانه کارون (البته اگر از خانه خارج شديد)بزنيد چندروز ديگه قرار است اسفالت شود ومحل بازي کودگان شود حرف زدن راحت است شما اب را نشان دهيد تا به جاهاي ديگر برساند انوقت که دوستان شما تصويب کردند اب را از سرچشمه ببرند قم کسي نگفت که هور را پرکنيد حالا يکباره با خشکسالي وکم ابي فتوا ميدهيد...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
تابی (استاد اندیشه سیاسی اسلام) را کجای دلم بگذارم. کدام مرجع و دانشگاهی ایشان را به این نام معرفی کرده اند. ایشان بیشتر به استاد تند روی در اسلام آشنا هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
در اسلام مشکلی نیست مشکل اینست که مسئولین توانایی کنترل و اداره کشور را ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
... مشکل برداشت سلیقه ای و سیاسی از اسلام است ...
رحیم
|
-
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
آیه شمار8سوره تکاثر که در منبر نماز جمعه این هفته تهران نوشته شده بود غلط نوشته شد لیسئلن درست بود نه یسالن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
جالبه.ناکارامدی خودشونو توکنترل نرخ ارز هم میندازند گردن دیگران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
یک جوری می گوئید 205000 هزار یورو و بعد تبدیلش می کنید به 1 میلیارد تومان که که انگار اونها که 3000 میلیارد و 12000 میلیارد برده اند پولشان رو تبدیل به دلار زیمبابوه کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اقای ذوالنور ما هم خودمان دیگه نماز جمعه نمیریم و دیگه هم نخواهیم رفت
نماز جمعه ای که در ان حرف مردم زده نشده،مشکلات مردم گفته نشه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
یکی ازدلایل نفاق درجامعه تحریف گفته های مسئولین است بایدباچنین اشخاص برخورد جدی صورت بگیرد تا کسی جرات نکند با ابروی دیگری بازی کند.
منصف
|
United States
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اول اینکه اگر آقای شریعتمداری بتوانند الحاق مجدد بحرین به ایران عزیز را که قبلا صحبتش رو کردند پیگیر شوند قطعا به یک قهرمان ملی بدل خواهند شد..
ثانیا، نماینده محترم کرمان ازاینکه آمریکا بی دلیل و یا با دلیل به مملکت ما فشار وارد میکند شکی نیست ولی آیا اختلاسگران از خدا بیخبر میلیاردی که تیشه به ریشه اقتصاد مملکت میزنن از آمریکا هستن. یا مدیر نالایقی که به هیچ قیمتی حاضر نیست جایش را به لایق بدهد تقصیر آمریکاست؟ تا آنجا که من میدانم تو آمریکا مردم حداقل ۴۰ ساعت در هفته کار سخت میکنند آیا ما جنین گاری میکنیم. دوست عزیز خودت خوب میدانی که تلاش در جامعه ما واژه غریبی است. مردم و مسئولین دنبال سر مایه باد آورده اند بجای تلاش بیشتر . بیا از خودمان شروع کنیم و گول نزنیم همدیگر را.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
آقای محود دعائی از کسانی است که مرتب در نماز جمعه حضور دارند تیتر "حضور یک چهره اصلاح‌طلب پای خطبه‎های این هفته نماز جمعه تهران" اینطور در اذهان تداعی میشود که انکار شخص ایشان برای اولین بار درنماز جمعه حاضر شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
کشتن آدمها کار بدی هست حالا به هر بهانه ای ، یک عالم دینی نباید از کشتن حرف بزند؟ کی تو اتفاقات اخیر آدم کشته که ما خبر نداریم، بابا مگه کشور را اینطوری می شود اداره کرد؟ بزن بکش نتیجه عکس می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
بعضی به صورت تأثیرگذار جو جامعه را با کارهای خلاف خود طوری می سازند که «جو فساد» غالب می شود و این امر می تواند با «خطای هاله ای» (نسبت دادن خلافها به کل افراد جامعه و بویژه مسولان آن) در ادراک، ایجاد و تشدید گردد.
علی (ع) می فرماید قابیل در قتل را باز کرد و هر قتلی پس از آن صورت گیرد مقداری از گناه آن به پای او نیز نوشته می شود.
این که بعضی اسلام را با جهل درست اجرا نکرده یا خرابکاری می کنند مواظب باشند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
دولت اسلامي است وتبعيت ازقانون وظيفه هرمسلمان است ازدين استفاده ابزاري نكنيد/سالمترين وشجاعترين وپاكترين نمايندگان آقايان صادقي ومطهري فرزندشريف شهيدمطهري هستند ردصلاحيت اينها اگراتفاق بيفتدشك وترديد بيشتري رادربرخواهدداشت آقايان باتفكرات جناحي وحدت ملت رابيش ازاين به مخاطره نيندازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
خود مطهري پدر هم الان اگه بود و كانديد ميشد حتما رد صلاحيت ميشد . اين كه مطهري پسره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
بجز مسیولان و...کی میره نماز جمعه.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
همیشه از کودکی آرزو داشتم که تز و ایده افراد مثل حاج آقا یزدی را در قم و مشهد پیاده کنند . چون این دو شهر شرایط فرهنگی و اجتماعی برای چنین تیوری آمادگی دارد . اگر آن عدالت و بیکاری و فقر و مدینه فاضله شد که چه خوب در سطح استان و سپس در سطح کشور اجرا کنید اگر نشد که کلا از خیرش بگذرید تا سیاسیون دولت کارشان را انجام دهند . آیا شدنی هست ؟ ولی من بعید میدانم چون فقط در بحث فرهنگ با خشونت اجرا شود اکثر مردم آن شهر خارج میشوند و به استانهای دیگر خواهند رفت باور کنید خیلی به این موضوغ فکر میکنم شدنی نیست فقط برای دروس اخلاقی بدرد میخورد
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
جناب جلیلی همین الان هم کار دست هیاتی ها است ودر ست این مشکلات از همین جا ناشی شده کشور باید علمی اداره شود چند در صد مسولین کشور متناسب با پستشان تحصیل کرده اند
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اسلام میگه چیزی که بر خودت نمی پسندی بر دیگری مپسند. اسلام میگه به بندگان خدا ظلم نکنید. اسلام میگه کسیکه صبح کند و بفکر مشکلات مسلمین نباشد مسلمان نیست.اسلام میگه کسیکه سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد مسلمان نیست. اسلام میگه کسیکه صدای فریاد مظلومیت مسلمانی را بشنود و به او کمک نکند مسلمان نیست در سوره حشر خدای متعال میفرماید: اینگونه نباشد که مال و ثروت پیوسته در میان اغنیا دست بدست شود و بقیه محروم باشند. اسلام میگه دست دزدان را قطع کنید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ونزوئلا نماز عید فطر عید فطر فطریه غیزانیه نفت ونزوئلا