بازدید 9877
کد خبر: ۷۲۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵ 03 September 2017
مرد گرافيست كه پس از اعتياد به مواد مخدر با همدستي متهم ديگري از كلينيك‌هاي ترك اعتياد با اسلحه چوبي و تهديد به اسيدپاشي شربت متادون سرقت مي‌كرد، در آخرين سرقت موبايلش را جا گذاشت و شناسايي شد.
 
به گزارش جوان، چندي پيش مأموران پليس پايتخت از سرقت مسلحانه‌اي به يك مطب ترك اعتياد در غرب با خبر و راهي محل شدند. بررسي‌ها حكايت از آن داشت دو سارق مسلح لحظاتي قبل به اين مطب ترك اعتياد دستبرد زده و تعدادي شربت متادون و طلاي منشي مطب را سرقت كرده‌اند.
 
منشي مطب گفت: دقايقي قبل در مطب را باز كردم و در حال مرتب كردن ميزم بودم كه مرد جواني كه در يك دستش بطري پلاستيكي و در دست ديگرش اسلحه كلتي بود، وارد شد. او مرا تهديد به سكوت كرد و در ادامه از من خواست همه شربت‌هاي متادون را به او بدهم. سارق مسلح تهديد كرد اگر شربت متادون به او ندهم ماده اسيدي داخل بطري را به صورتم مي‌پاشد. در حالي كه به شدت ترسيده بودم، همه شربت‌هاي متادون داخل مطب را به او دادم. سارق مسلح هنگام فرار دستبند طلاي مرا هم به زور گرفت. وقتي از مطب خارج شد با داد و فرياد از مردم كمك خواستم، اما وي داخل خيابان سوار موتورسيكلتي شد و با همدستش به سرعت از محل گريختند.
 
با طرح شكايت تيمي از مأموران پليس آگاهي به دستور قاضي دادسراي ويژه سرقت براي شناسايي سارقان مسلح وارد عمل شدند.
 
در حالي كه تحقيقات درباره اين حادثه ادامه داشت، مأموران با شكايت تازه‌ای از مطب ترك اعتياد ديگري روبه‌رو شدند كه حكايت از اين داشت سارق مسلح به همين شيوه به آن مطب هم دستبرد زده است.  بررسي‌هاي مأموران نشان داد، سارق مسلح در هر دو سرقت با در دست داشتن اسلحه كمري و بطري پلاستيكي منشي‌هاي مطب را تهديد به اسيدپاشي كرده و در ادامه پس از سرقت شربت‌هاي متادون پول‌ها و طلاهاي منشي‌ها را هم سرقت كرده است. مأموران در بررسي‌هاي دوربين مداربسته دريافتند، سارق مسلح، هر دوسرقت را بدون پوشش انجام داده كه نشان مي‌داد وي از سارقان آماتور است و سابقه كيفري ندارد.
   
سارق مسلح موبايلش را در محل سرقت جا گذاشت
 
هنوز چند روزي از دومين سرقت سارق مسلح نگذشته بود كه مأموران از دستبرد مسلحانه به مطب ترك اعتياد ديگري با خبر شدند. مأموران در محل حادثه دريافتند سارق كه همان سارق دو‌مطب قبلي است و در دو سرقت قبلي هيچ ردپايي از خود باقي نگذاشته بود، اين بار پس از سرقت تعدادي زيادي شربت متادون موبايلش را داخل مطب جا گذاشته است.
 
منشي مطب گفت: داخل مطب بودم كه مرد مسلحي وارد شد. سارق در يك دستش كلت كمري و در دست ديگرش بطري بود كه ادعا مي‌كرد داخل آن مايع اسيدي است. او مرا تهديد كرد هر چقدر شربت متادون داريم به او بدهم. من خيلي ترسيده بودم و توان حركت نداشتم به همين دليل از سارق خواستم خودش شربت‌هاي متادون را از داخل كمد بر دارد. او تلفن همراهش را روي ميز گذاشت و پس از سرقت 5‌ميليون تومان از گاوصندوق كلينيك تمامي شربت‌ها متادون را داخل كيسه پلاستيكي ريخت، اما هنگام فرار تلفن همراهش را روي ميز جا گذاشت.  
 
مأموران با بدست آوردن اين سرنخ خيلي زود صاحب موبايل را شناسايي كردند. بررسي‌ها نشان داد موبايل متعلق به مرد گرافيستي است كه در يك نمايشگاه نقاشي كار مي‌كند. مأموران وقتي براي دستگيري متهم به نمايشگاه نقاشي رفتند، فهميدند وي مدتي است از نمايشگاه اخراج شده است. در نهايت مأموران چند روز قبل متهم را در مخفيگاهش شناسايي و دستگير كردند.
   
اعتياد زندگي‌ام را نابود كرد
 
متهم در بازجويي‌ها گفت: من گرافيست هستم و قبل از اعتيادم در يك نمايشگاه نقاشي كار مي‌كردم. مدتي قبل در يك بازي اينترنتي با دختر جواني آشنا شدم. اولين باري كه دختر جوان مرا به مهماني دعوت كرد با مواد روان‌گردان آشنا شدم. او مرا خيلي زود معتاد كرد و وقتي پول‌هايم تمام شد، مرا رها كرد. مدير نمايشگاه وقتي متوجه اعتيادم شد، مرا از كار اخراج كرد. پس از اين مدتي در يك كله‌پزي كار كردم، اما آنجا هم اخراج شدم. بيكار بودم و پولي براي مصرف اعتيادم نداشتم كه با يكي از دوستانم تصميم گرفتيم از مطب‌هاي ترك اعتياد شربت متادون سرقت كنيم. من با چوب اسلحه‌اي شبيه اسلحه واقعي ساختم و براي اينكه طعمه‌هايم را بترسانم با يك ظرف كه داخل آن آب بود به ‏همراه اسلحه‌اي كه ساخته بودم به مطب‌ها مي‌رفتم و نقشه سرقت را اجرا مي‌كردم. وي در پايان گفت: در آخرين سرقت خيلي خمار بودم به همين دليل موبايلم را روي ميز جا گذاشتم.
 
تحقيقات از متهم ادامه دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 علیرضا رزم حسینی صباح احمد جابر الصباح جنگ قره باغ بندر دیلم
آخرین اخبار