بازدید 27494
کد خبر: ۶۲۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۱ 04 September 2009
مهدی صمدی از کاربران "تابناک" در پیامی آورده است:

این روزها مباحث زیادی هستند که می شه به انها پرداخت ، مانند سرنوشت مدیریت بانک صادرات و برنامه خصوصی سازی بانک صادرات و همچین اوضاع احوال سهام بانک صادرات در بورس و بحث شیرین بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا و .

اما بحث عدم افزایش ضرایب بانکهای دولتی و حاشیه های اون باعث شد که ، سعی کنم تا باز هم مثل سابق به وضعیت کاری خودمون و مشکلاتی که در محیط کار با انها روبرو شدیم و خواهیم شد ، فکر کنم.

اما حتما گلایه دبیر مجمع اسلامی کارکنان بانکها از جناب رئیس کل را شنیده اید . اینکه بعد از گذشت چند ماه از سال هنوز اقدامی در جهت افزایش حقوق کارکنان بانکهای دولتی صورت نگرفته و تازه زمزمه هایی برای افزایش تنها 9% ضرایب کارکنان بانکهای دولتی است .

امروز در بانک نگار دوستی اشاره کردند که کارکنان بانکها هم باید مثل قضات داری حقوق و مزایای عالی باشند تا خدای نکرده تطمیع نشوند.

با خودم گفتم ، ایا براستی ما به خاطر گریز از این قبیل امور خواهان افزایش حقوق و مزایا هستیم ؟؟؟
چه چیزی باعث می شه که غالب و شاید همه کارکنان شبکه بانکی توقع شرایط مالی و کاری بهتری دارند ؟؟

زیاده خواهی ؟ توقع نابجا ؟

من به شخصه زیاد اعتقاد به بحث جلوگیری از فساد کاری با افزایش حقوق و مزایا ندارم ؟هر چند منکر تاثیر اون هم نیستم چون دوستان و همکاران خودم شریف تر و شایسته تر از اون می دونم که این موارد تاثیر انچنانی بر سلامت کاری ایشان داشته باشه. اگر در جایی اختلاس یا گرفتن رشوه یا فسادی شکل می گیره ، قطعا زمینه های اخلاقی در ان میان رعایت نشده و به نظرم دلایلی که موجب انتظاراتی چون افزایش حقوق را در بین کارکنان بانکها پدید می اورد ، به شرایط کاری انها بر می گردد و در مقایسه ای که بین ایشان و اکثر ادرات دولتی دیگر خواهید داشت ، نمی توانید منکر تفاوت شرایط کاری انها شد .

سالهاست که حکایت سختی و مشکلات کار درمحیط بانکها در دل اکثریت کارکنان بانکهاست ولی با این همه هنوز هم می توان شاهد بود که دوستان ما نسبت به شرایط کاری خود نگران و شاکی هستند .

چرا یک بار و برای همیشه تلاشی برای توجیه کارکنان برای دور کردن این شائبه یا توجیه کردن مسئولان و مدیران برای رفع این قبل نگرانی ها صورت نمی گیرید . خوشبختانه در فضای کنونی براحتی می توان با برهان قاطع به افکار عمومی پاسخ داد ! چرا این اتفاق در مورد ما کارکنان بانکها نمی افتد ؟
باور کنید گاهی شک می کنم که مبادا من دچار یک توهم و تلقین شده ام و هیچ فشاری در محیط کار و سیستم بانکی ما بر کارکنان وجود نداد !

استدالال من هم این است که اگر چنین بود ، چرا مدیرانی که بنا بر ادعای بیشترشان از همین باجه ها بر خواسته اند ، پس از نشستن بر مسند مدیریت بانکها به نوعی از وضعیت باجه نشینان غافل یا نسبت به انها بی اعتنا می شوند ! اگر هم چنین نیست چرا هیچ تغییر محسوسی در سیستم حاکم به وجود نیامده ، که موجبات نهایت رضایت مندی کارکنان را فراهم اورد !

ایا براستی هیچ نگرانی در بدنه و گروه پایین هرم سازمانی بانکهای ما وجود ندارد ؟ ایا کار بانک را نباید در زمره مشاغل سخت و زیان آور به حساب اورد ؟ ایا نباید در نقطه ای مدیریت بانکها و شبکه بانکی برای دفاع از کارکنان خود اقدام کند ؟ اگر هم واقعا مدیران ما اعتقادی به تصورات و توهم های کارکنان خود ندارند ، چرا این ذهنیت را به نوعی رفع نمی کنند ؟

گاهی اوقات از مدیریت و سیستم درون سازمانی بانکها چنان گله مند می شوم که ... قطعا چنین برداشت و باوری در بین کارکنان بر روند بهره وری و پیشرفت سازمانی بانکها تاثیر منفی خواهد داشت؟
ایا نباید برای گریز از این هزینه ها اقدام کرد ؟

اما نکاتی که از نگرانی های کارکنان بانکها می توان ذکر کرد: ساعت شروع و پایان کار بانکها در مقایسه با سایر ادرات و سازمانها.

نقش محوری بانکها در اقتصاد کشور ، خصوصا در شرایط حاکم جهانی چند سال گذشته در تقابل با ایران که تلاش تاثیر گذار و تایین کننده این سیستم موجب گذر کشور و دولت از شرایط حاکم شد.

غیر قابل قیاس بودن ساعات کار مفید کارکنان بانکها با بیشتر ادارات و سازمانها

سختی و مشقت کاراهایی از قبیل تحویلداری و تعهدهایی که در بانکها برای مسولین شعب پدید می اید ..
حضور همیشگی کارکنان بانکها در همه شرایط جوی و مناسبتی و حتی بحرانهای اجتماعی و سیاسی ..
فرسایش شدید جسمی و ذهنی کارکنان بانکها در دوره اشتغال و بعد ان ..

شغل و حرفه‌اي که في‌نفسه اضطراب‌آور و تنش‌آفرين براي هر انسان است كه علاوه بر همه اين دشواري‌ها، كمبود فضاي كاري و امكانات رفاهي موجود بانك‌ها را نیز می توان اشاره کرد .

خطراتی که متوجه کارکنان بانکها می باشد : از قبل چک های جعلی و تقلبی ، کسر صندوق ، سرقت و ...

عدم استفاده از مزایای شغلی از قبیل مرخصی های ساعتی و روزانه به بهانه های مختلف ..
در جالی که کارمفید انجام شده توسط کارکنان بخش اداری کشور کمتر از دوساعت در روز ارزیابی می شود ساعت کارمفد روزانه انجام شده توسط کارکنان بانکها بیش از 6 ساعت در روز است
تسط بیش از حد مشتریان به واسطه نیاز بانکها به مشتری که خود موجب فشارهایی روحی مضاعفی بر کارکنان بانکها می شود .

کارکنان بانکها همیشه از استرس ناشی از کار رنج می رند و این دغدغه فکری و ذهنی برای به سلامت گذشتن از یک روز بی ضرر کاری را همراه خود دارند . کارکنان بانکها به سبب مواجهه با همه گروه های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی در جامعه باید از یک ظرافت و اگاهی در نوع برخود و به تعبیری دارای یک بینش رفتاری مبتنی بر روانشناسی افراد باشند تا به توانند از تقابل با همه قشها سربلند از اصل تکریم ارباب رجوع گذر کنند .
و ...

اما دلایلی که می توان بر عدم اراده مسئولین برای بهبود وضعیت فعلی بیان کرد :

حتما چند روز قبل تیتر بعضی از خبرگزاری ها و جراید را در مرود سخنان یک عزیز دل در خطبه نماز جمعه در مورد بانکها شنیده اید ؟ اینکه بانکها کمر مردم را شکسته اند !!!؟؟؟
باور کنید چین ذهنیتی هم در تصمیم گیری عزیزانی که تصمیات جامع را در قبال کارکنان بانکها یا فراتر از این در مورد شبکه بانکی اتخاذ می کنند ، می توان اشاره کرد .

دیدگاهی که نظام بانکی فعلی کشور را ربوی می داند ، بیش از هر زمان ممکن تاثیر گذار است و نوعی می توان نقش انها را در امورات شبکه بانکی مشاهده نمود !

البته ناگفته نماند که گاها ایستادگی شبکه بانکی در مقابل بعضی دستورات دولت در چند سال گذشته ، موجب شده است که یک جبهه برای تغییر مدیرت و سیستم مدیریت نظام بانکی بیشتر از همیشه همسو با تفکر مقابل شکل گرفته است . البته این جریان به صورت اشکار در فضای اقتصادی کشور فعال شده و تلاشی مضاعف برای دستیابی به امکانات مالی و قدرت اقتصادی بیشتر را اغاز کرده است .

یک تصوری در بین عموم مردم وجود دراد که کارکنان بانکها حقوق میلیونی دریافت می کنند و در رفاه کامل هستند . اما به واقع ميزان حقوق و مزايايي دريافتي كاركنان سيستم بانكي از بسياري از دستگاههاي دولتي پايين تر است .

به طور مثال چند روز قبل دوستی می گفت : شنیدم به کارکنان بعضی بانکها چند میلیون تومان به خاطر افزایش حقوق دادند (وام ضروری)

در ماه قبل یک کارشناس در یکی از سایتها فرموده بودند که دولت نباید در صورت تایید افزایش 25% درصدی کارکنان بانکها به مانند کارمندان دولت ، به یکباره این ضرایب را اعمال نماید ؟ حالا چرا ؟ چون همیشه افزایش حقوق گروه از کارکنان دولت باعث افزایش فزاینده تورم می شود ؟!!

یا شاید یادتان باشد نماینده محترم مجلس در ایام ماضی باز هم فرموده بودند که کارایی کارکنان بانکها به نسبت سایر ادارات پایین است ؟ اون هم کمتر از یک ساعت در روز !!!

یاد داستان فیلم میوه ممنوعه می افتم که چه طور تصویری از یک کارمند بانک نمایش داده بود ؟
براستی ایا اگر این نقش و شخصیت برای یک مامور انتظامی یا یک معلم یا پرستار بود ، زمین و زمان را به هم نمی دوختند که چرا به صنف کاری ما جثارت و گستاخی نموده ید ؟ یادم نمی اید که هیچ بازخوردی از این فیلم در سیستم بانکی مشاهده کرده باشیم ؟! چرا باید ما کارکنان باید همیشه از مدیریت سازمانی و البته فرا سازمانی خود اسیب پذیر باشیم ؟ اما ...

سالها قبل در مطلبی می خواندم که اقای احمدی نژاد در جایی از رسیدگی به امور کارکنان بانکها سخن گفته بودند و شرایط سخت و مشقت آور کارکنان بانکها را تایید کرده بودند ، اما افسوس که این امیدواری هم ...

بیش از گذشته ضرورت حضور و شکل گیری جریانی که بتواند از حقوق و خواسته های کارکنان بانکها در مجامع تصمیم گیری نظام حمات و دفاع نماید ، احساس می شود . باید تلاش کرد تا خود کارکنان بانکها نیز نقشی موثر در بهبود شرایط کاری خود داشته باشند .

امید ان داریم که مسئولین مربوطه با نگاه کارشناسی و واقع بینانه و منصفانه به بررسی شرایط کاری کاکنان باکها اقدام کنند و در نهایت تلاشی مضاعف را در جهت رضایت مندی کارکنان شبکه بانکی بکار گیرند. همگی تایید خواهند که رضایت مندی کارکنان یعنی رضایت مندی مشتریان ، بهره وری بیشتر ، سلامت کاری بالاتر و در انتها سود اوری بیشتر ...

به امید انکه بیشتر از همیشه به به این سرمایه عظیم و به تعبیری به مشتریان اولیه و همیشگی شبکه بانکی بیش از پیش عنایت و توجه شود در احقاق حقوق این عزیزان کوتاهی صورت نگیرد .

به امید روزهایی بهتر ، همگی شاد و سعادتمند باشید ..

ارادتمند صمدی

پ.ن : هفته بانکداری به همه همکاران شبکه بانکی تبریک عرض می کنم
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۳
انتشار یافته: ۳۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من در بانک ملت کار می کنم، چند ماهی می شه که ساعت کار بانک ملت را تا سعت 16:30 کردن و پنجشنبه ها رو هم تعطیل کردن، شاید در نگاه اول بگید این که خیلی خوبه به فکر کارکنانشون بودن، ولی این طور نیست اولاً اضافه کاری روزهای عادی مون رو صفر کردن بعدش هم به اجبار و بر خلاف میلمون پنجشنبه ها که روزه تعطیلمونه می کشونمون سرکار و بر خلاف قوانین که باید در روزهایی که تعطیله و کارمند میاد سرکار اضافه کارش دو برابر حساب بشه، اضافه کارها یه برابر حساب می شه و همون یک برابر هم تازه کامل نمی دن و همه کارکرد اضافه کارمون رو تائید نمی کنن و کمتر از اون به ما می دن. واقعا از ما دارن بیگاری می کشن و هیچ کس هم به فکرمون نیست،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
کارمندای بانک واقعا مظلومن، من از صبح که می رم بانک تا عصر نمی تونم یه کم استراحت کنم، مشتری فهمیده ما تا می خوای استراحت کنی مثل عزرائیل میان بالای سرت و کلی بدو بیراه بهت می گن که چقدر مردم رو علاف می کنید یه کم هم کار کنید دو ساعته نشستیم و از این حرفا. باید به کی بگیم دردمون رو؟ حالا فکر می کند که کار این مشتری فهمیده ما چیه؟ می خواد قیضش رو بده، قیضی که هزارتا راه الکترونیکی و غیرحضوری برای پرداختش وجود داره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
پدر من بازنشسته بانک ملي هستن ..
و هنوز يک ريال هم افزايش حقوق نداشتن .. اين رو هم به مشکلات بانکي ها اضافه کنيد ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من احساس میکنم رئیس جمهورکشورمان از بانکها خاطره وتجربه تلخی دارند چراکه بعد از سرکارامدن ایشان ماکارمندان بانک ملی حتی اضافه کاری که از وفت استراحت وخانواده میزنیم دریافت نمیکنیم درحالیکه در اکثرسازمانها حداقل 70ساعت نکرده دریافت میکنندودرضمن سایر مشکلات رایج کارمندان بانک را محض اطلاع عرض میکنم:1-نداشتن مرخصی 2-عدم ادامه تحصیل ونداشتن مرخصی تحصیلی 3-شرمندگی عدم حضور در مراسمهای اقوام ودوستان 4-گستردگی وحجم زیاد کاربهمراه اضطراب واسترس 5-پائین بودن حقوق ومزایا وسایرمسائلی که جناب اقای صمدی عزیز اشاره فرمودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
ایشان اگر از وضییت شغلی و حقوقی کارکنان کنترول پرواز و مراقبت از پرواز مطلع میبود اینگونه خودشان را قیاس نمیکردند این درست نیست که همه خود را با بالایی می سنجند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
خوب اون وامهای شیرین که می گیرید را هم بحساب بیارید که نرخ واقعی اون توی بازار آزاد چنده؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
آخرش تنها صدائی که در گلو خفه میشه و به جائی نمی رسد صدای کارکنان بانک در بخش دولتی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من کارمند بانک صادراتم و دفعه چندمه که نظر می دم و عادت کردم که نظرم دیده نشه! واقعا حرف دل بنده حقیر و همه کارمندان بانک علی الخصوص کارمندان شعب رو زده ! من ماه پیش بعد از کلی اصرار رفتم خواستگاری پدر دختره گفت با حقوق 300هزارتومنی می تونی زندگی کنی ! گفتم نه والا... از خجالت آب شدم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من كارمند يكي از بانكهاي دولتي هستم
قبل از بانك هم در بخش خصوصي و هم در بخش دولتي غير بانكي كار كرده ام
به جرات مي تونم بگم در بانك حداقل به اندازه 3 كارمند ادارت ديگر كار مي كنم . اما حتي كمتر از اونها دريافتي دارم. اين روز ها هم نارضايتي به شدت در بين همكاران مشاهده مي شه .خدا به خير بگذرونه .
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
خدمت آقای صمدی عرض کنم مشکل کارکنان بانک هااین ست که متاسفانه مسیولین محترم در همه رده ها فکرمی کنند ! پولهایی که روزانه وارد بانک میشود ظهر بین کارکنان تقسیم میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
با تشکر که سخن دل ما راگفتید ولی کاش ذهنیت منفی ایجاد شده را در اذهان ملت را تغییر دهند و اگر سیستم بانکی ربوی هست یا نست .کمر مردم را شکسته یا نشکسته. تسهیلات خارج از بخش به دا نه درشتها پرداخت شده یا نشده . تقصیری شامل کارکنان شریف زحمتکش بانکها نیست ومقایسه حقوق کارمندان بانک با سایر کارمندان مطالب جالبی را عیان می نماید درضمن تمام ادارات مزایایی شامل وام ضروزری مسکن ورفاه حتی بیش از بانکها پرداخت می نمایند
کارمند یکی از بانکها در شهری مرزی گرمسیری که نه حق مرزی میگیرد نه حق گرمسیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
آقادستت دردنکنه من خودم کارمند بانکم همه ازعدم افزایش حقوق ناراحتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
این کارکنان بانکها نیستند که زیاد کار میکنند بلکه کارکنان سایر ارگانها هستند که وظایفشان را بخوبی انجام نمی دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من از کارکنان بانک ملت هستم.به طور کامل با نظران این دوستمون موافقم.چرا باید یه کارمند بانک که در روز شاید بالغ بر میلیاردها ریال پول و سند رو جا به جا می کنه و اگر حتی یک روز هم نباشه ممکنه قسمتی (هر چند کوچک ) از جامعه رو لنگ بذاره اینچینن باهاش برخورد بشه که حقوق و مزایای این کارمند در ماه 350 هزار تومان باشه !!! به قول دوستمون بانکها فقط با اخلاقیات کارمندانش سر پا مونده و الا .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
جانا سخن از زبان ما مي گویی _ باید دید ناثواب مسئولین نسبت به بانکها عوض شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
دوست خوبم من هم هفته بانکدتری را بشما و کلیه همکارنتان تبریک می گویم
اما اگر اجازه داشته باشم جند مورد را خدمتتان عرض نمایم.
1 - اینکه ساعت کاری سایر کارکنان دولت دو ساعت و شاید هم کمتر باشد و ساعت کار کارمندان بانک شش ساعت و بالا باشد بنظر کمی اغراق می آید. زیرا اگر خوب توجه کنید آن دو ساعت اعلام شده طبق استاندارد جهانی است که کلیه کارمندان ایران از جمله کارمندان بانکها را در بر می گیرد. و گرنه خیلی از کارها بمراتب سخت تر از کارهای بانکی می باشد که در سالن و زیر کولر و یا دستگاه های گرم کننده صورت می گیرد. ( نظامی - انتظامی - راه و ترابری - نفت و ...)
2 - در خصوص مسئولیت هم اگر کمتر از کارهای همچون پزشکی یا آموزش و پرورش و ... نباشد افزونتر هم نخواهد بود.
3 - بحث اینکه بانکداری کمر مردم را شکسته متعلق بشما کارمند نظام بانکی نیست بلکه متعلق به خود بانک و قوانین آن می باشدکه خود شما بخوبی به مشکلات و نواقص که موجب رنجش مردم میشود آگاهی دارید.
ضمنا اگر روزی اتفاقا شما معلمی بودید و برای دریافت وام یک و نیم میلیون تومانی ضامن یکی از همکارانتان میشدید ولی مسئول شعبه با پرتاب حکم کارگزینی شما بصورتتان که حکم معلمها ارزش ندارد و تنها بدرد خودشان میخورد و نیشخند های سایر کارکنان بانک حتما الان دیدگاهی دیگری نسبت به بانکداری در ایران داشتید.
در پایان با نظر به اینکه جنابعالی را فردی آگاه میدانم توجه شما را به کتابهای در خصوص بانکداری که در کلیه دانشگاهها و بخصوص دانشگاه های حسابداری و مدیریت موجود می باشد جلب می نمایم که در خصوص علل افزایش قارچی بانکها و تاثیرات آن بر جامعه می باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
very nice
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
من کارمند بانک و از جانبازان وآزاده میباشم و بنظر من بهترین برخورد با این قضیه اعتصاب کارمندان بانکهای دولتی میباشد چرا باید ضریب حقوقی بانکهای به اصطلاح خصوصی 20 درصد ولی بانکهای دولتی 9درصد باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
ای گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
با سلام
راستش این موضوع تنها مربوط به این نهاد نیست. امسال اعلام کردند که حقوق کارکنان دولت 25 درصد افزایش می یابد.. اما ما هم که کارکنان یکی از شرکتهای زیر مجموعه انرژی اتمی هستیم 8 تا 10 درصد افزایش حقوق داشتیم که واقعا با این وضع تورم به جایی نمی رسد>>>>>>>>>>>>>>>>
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
واقعا کارکنان بانک ها خیلی زحمت میکشند من یه پسرعمو توبانک دارم که از شدت کار دچار بیماری روحی روانی شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
سه ساله که حقوق بانکی ها زیر 10%اضافه میشه دولت اول قانون مداری رو از خودش شروع کنه نمیخواد بقیه رو نصیحت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
تنها نتیجه این کار بی انگیزه شدن کارکنان بانک ها و فساد و سردواندن مردم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
به خدا مادر بانک کشاورزی برای تمدید وام ها5 ماه از سال تا ساعت 11شب توبانک هستیم با اضافه کار 45ساعت در ماه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
اقای رییس جمهور میدونند 2650000تومان کسر صندوق برای کارمندی که ماهی 320000تومان دریافتی داره یعنی چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
کارکنان شعب بانکها که با مردم سرو کار دارند باید درست به اندازه خلبان های جت های جنگی هوشیار باشند چون کوچکترین اشتباه
زندگی و اندوخته شان را برباد خواهد داد و اگر بتوانند 30سال را بدین منوال طی کنند احتمالا
در سال های ابتدایی بازنشستگی غزل خداحافظی را خواهند خواند.
ناشناس
|
-
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
با با همين حقوقي هم كه مي گيريد زياديه اگه قراره سختي كار باشه اكثر مشا غل سختي كار دارند .من خيلي از كاركنان بانك را مي شناسم كه با سن كم و همين وام هايي كه با سود كم به آنها دادنند صاحب خانه و زندگي هستند اينقدر مظلوم نمايي نكنيد خدايي همه مشكل دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
احسنت به شما برادری که واقعا حرف دل مارازدی بنده نیز کارمن بانک ملی هستم و دردورترین جای ایران( قشم)مشغول به خدمت میباشم واقعا باحقوق 400000هزارتومان به قول بعضیها میلیونی قادر به تامین مایحتاج زندگی نیستم این از حقوق با این تورم کمر شکن کاش ان عزیزانی که معنی کارکردن کردن را در بیرون نمیدانند بطور ماموریت یک ماه از کار خود را در پشت باجه بانک ملی کا رکنند ان وقت معنی کار کردن را میداننددر حال حاضریک روز در میان داخل بانکند یا به دنبال سهام عدالت یا به دنبال مطالبات معوق بابت چه ما که نفهمیدیم حل بنده پس از12سال سابقه کاری در بانک بر اثر سختی کار هزار ویک نو مریضی به سراغم امده فشار خون چربی خون ناراحتی معده (نه صبحانه سر وقت نه نهاری)ناراحتی اعصاب از اینطرف حقوق بگیر از ان طرف بده امانتی به دست دکترا اخه این هم شد زندگی با خود میگم کاش ما هم یه سرمایهای داشتیم میرفتم بیرون یه زندگی اروم واسه خودم وخانوادم درست میکردم کارمند بانکی که سالی یک بار نتونه بره مسافرت بهش چه میگن کاش انانی که چنین اجهافی در حق همکاران میکنند وتمام اذهان را الوده مینمایند میدانستند که یک تحویلداربرای یک کارواجبش نمیتواندصندوقش را رها کند به خاطر ارباب رجوع که مبادا کار مشتری دیر انجام شود وناراحت گردد ان مقت همین مشتری بزرگوار دار جای دیگر یعنی محل کارش اگر روزی گذرت به انجا افتاد به راحتی تمام میفرمایند امروز برو فردا بیا حال این درد را به کجا میبریای مسولین محترم ما هم جزئی از همین مردمیم ودرهمین اثر وزمان زندگی میکنیم چون اسم بانک وکارمند بانک روی ما هست دیگر میلیونریم وحقوق میلیونی میگیریم کاش عده ای کارشناس یه گذارش کاملی از زندگی ما کارکنان بانک تهیه میکردنداز تمام کشور تامعلوم شود که چه کسانی کار میکنند وچه افرادی حقوق ان را درجای دیگری میگیرند باتشکر
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
نظرات ارائه شده قسمتی از مشکلات کارکنان بانکها میباشد ولی تا امروز هیچ توجهی به انها نشده انهم بنا به ضرب المثل معروف که میگوید سواره از پیاده خبر نداره مسولین رده بالای بانکها مد نظر هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
واقعا حرف دل ما را زدی حقوق ما بانکی ها نصف حقوق ادارات دیگه هم نیست در حالی که کار مفید ما حداقل سه برابر کارمندان دیگه است پارسال هم در حالی که حقوق کارمندان دیگر ادارات 12% افزایش یافت حقوق ما تنها 6% افزوده شد اگر به همین وضع پیش بره تا دو سه سال دیگه فاصله حقوقها سر به فلک میزنه در ضمن این نکته رو هم بگم که در مدیریت بانک ما در اهواز در 6 ماه گذشته 7 مورد اختلاس از کارمندانمون کشف کردن اقایونی که میگن وضع بانکی ها خوبه بیان جواب این وضعیتو بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
از آقای صمدی تشکر میکنم که به بخشی از مشکلات کارکنان زحمت کش بانکها اشاره کردند بنده نیز تلاش میکنم به نکاتی اشاره کنم .
1- از دست اندرکاران منتقد بانکها علی الخصوص آقای رئیس جمهور خواهش میکنم در صحبت های انتقادی خود حتما از کلماتی مثل سیاستگذاران بانکها یا سیاستها وقوانین بانکهایا مسئولین بانکها به جای کلمه بانکها استفاده کنند چون کلمه بانکها عام بوده ولاجرم آبروی کارکنان خدوم بانکها لطمه می خورد .
2- لطفا موضوع احکام بانکها را از سیطره خدمات دولتی خارج نمائید چراکهاز قانون استخدامی خاص بانکها تبعیت می کنند .
3- وضعیت معیشتی کارکنان بقدری مشکل دار شده کهدر طول 6 ماهه گذشته اکثرا مقروض شده اند و در صورتی که در طول 2و3 ماه آینده فکری به احکام نشود وضعیت کارکنان الله واعلم خواهد بود .
4- برای درک اختلاف میزان فعالیت کارکنان بانکها نسبت به سایر کارکنان محترم ادارات ، پیشنهاد داریم یک رکوردگیری ازکار مفیدی که در یک روز انجام می گیردبطور مقایسه ای داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
سلام
اضافه کنم :
تازه وقتی حداقل حقوق 290هزار تومان اعلام شد 80 درصد کارکنان را شامل شد . جالبتر اینکه ضرایب از 625 به 663 افزایش یافت با توجه به این تورم 25 درصدی ! حتما عادلانه بوده ..!؟
کارکنان بانکها از حقوق همه ادارات مطلعند و میدانند چه کسانی راست و چه کسانی دروغ میگویند و تا به امروز
صبر کرده اند .......
و متاسفانه به قول دوست بزرگوار جو جامعه را یک عده به سمتی سوق داده اند که مردم فکر میکنند واقعا بانکها مال کارکنان بانکها هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
من كارمند بانك نيستم.ولي ميدونم كه واقعا" در حق كارمندان زحمتكش بانك (بهتره بگم همه ي كارمندان) اجحاف ميشه.به همه ي كارمندان بانك خسته نباشيد ميگم و هفته ي بانكداري رو تبريك ميگم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۶ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
انصافا این بانکی ها اعصاب ندارن! یا جواب آدم را نمی دهند یا وقتی هم که میگن انگار با چوب می خواهند دنبال آدم کنند! خدا بهشون صبر بده کار سخت و پر استرسی دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۴
ما که راضی هستیم(کارمند بانک)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۵
کارمند بانک زن نداره شکم نداره کرایه خونه نداره سختی کار نداره کسری صندوق نداره قسط نداره در رفاه کامله
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 پوکی استخوان
آخرین اخبار