بازدید 27745
با همت یک خیریه و رضایت خانواده مقتول و در اتفاقی کم سابقه،

«صفر» با کمک اهالی فیسبوک از مرگ گریخت

از یک جای داستان به بعد، صفحه کمک به آزادسازی صفر در فیس‌بوک لایک خورده و به دیگران توصیه می‌شود و اینقدر دست به دست می‌شود که مورد پسند بیست هزار تن قرار گرفته و مهم تر از آن، مبلغ آزادسازی تامین می‌شود؛ این نوید بلافاصله توسط مسئولان جمعیت امام علی(ع) به اطلاع کاربران دنیای مجازی رسیده و از ایشان درخواست می‌شود که دیگر مبلغی به حساب اعلام شده واریز نکنند.
کد خبر: ۳۷۰۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۳ 09 January 2014
چه بپذیریم و چه رد کنیم، خوب و بد بودن شبکه های اجتماعی مثل فیس‌بوک بسته به کارکردی‌ست که ما از آنها می‌گیریم؛ یعنی این شبکه‌ها ابزاری هستند در دست ما. در مورد نهادهای خیریه اما ماجرا فرق کرده و تاثیر تصمیمات مدیران این نهادها در خروجی مجموعه اهمیت بیشتری دارد تا تعامل مردم با ایشان. حالا اینها چه ربطی به بحث دارند، تنها زمانی معلوم می‌شود که ماجرای «صفر» را بدانیم.

به گزارش «تابناک»، متهمی که شش هفت سال پیش در یک نزاع خیابانی فردی هم سن و سال خود را مجروح کرده و به قتل رسانده بود، با پیگیری «جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع)» و گردآوری وجه الرضایه برای مقتول به کمک مردم از مرگ گریخت و با رضایت خانواده متوفی به زودی به زندگی عادی بازخواهد گشت.

صفر که در زمان نزاع شانزده سال بیشتر نداشت، به قصاص محکوم است و چه بسا اگر زودتر به سن قانون رسیده بود، تاکنون به مجازات اعدام نیز رسیده بود اما گویا سرنوشت او چیز دیگری بود؛ اینقدر متفاوت که چند بار تا پوی چوبه دار هم برود و زنده بازگردد تا زمان گذشته و درد دو خانواده تا حدودی ساکت شود.

از یک سو خانواده نوجوان جان باخته اینقدر رنج کشیده و گریه کرده‌اند که حاضر شده‌اند 190 میلیون تومان از وجه الرضایه را گرفته و رضایت دهند و از سوی دیگر خانواده جنوب شهری صفر به لقمه نان خودشان برسند، چیزی در بساطشان نمی‌ماند؛ اصلا همین دلیل شاید یکی از مهم ترین دلایل شکل گیری آن نزاع شوم و نتیجه ده ها بار شوم تر آن بوده است. فرزندی که برای کمک به خانواده گاه به همراه پدر برای جمع کردن ضایعات می‌رفت، به عادت خیلی از هم سالان و هم محله‌ای ها، چاقو در جیب می‌گذاشت و... .

شاید طراح پوستر یاری به صفر هم تصور نمی‌کرد که به فاصله کوتاهی از طراحی این پوستر، نیاز باشد که پوستر دوم ساخته شده و اعلام شود که کمک کافی‌ست.
شاید طراح پوستر یاری به صفر هم تصور نمی‌کرد که به فاصله کوتاهی از طراحی این پوستر، نیاز باشد که پوستر دوم ساخته شده و اعلام شود که کمک کافی‌ست.

زندگی به صفر لبخند زده بود اما مگر 190 میلیون تومان پول مقدار اندکی است که بتوان به راحتی جورش کرد؟ از اینجای داستان به بعد، تلاش برای شناساندن صفر آغاز شد؛ در سطح اول خیلی محدودتر، برخی خیرین در جریان داستان این پسر 23 ساله قرار گرفته و به یاری ایشان مبلغ شصت میلیون تومان جمع می‌شود اما هنوز 130 میلیون دیگر باقیمانده که جمع آوری آن به نظر ساده نیست.


در سطح بعدی تلاش برای آشنایی مردم با داستان صفر، جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) وارد گود شده و گردانندگان آن تصمیم می‌گیرند ماجرا را از طریق یک صفحه در فیس‌بوک به مردم معرفی کرده و از اهالی این دنیای مجازی بخواهند که هرکسی که قادر است، تنها ده هزار تومان واریز کند تا با رسیدن عدد متقاضیان آزاد سازی صفر به 13000 تن، مبلغ تکمیل شود.

اسناد واریز وجه مابقی دیه مورد تقاضای خانواده مرحوم
اسناد واریز وجه مابقی وجه الرضایه مورد تقاضای خانواده مرحوم

از اینجا به بعد، صفحه کمک به آزادسازی صفر در فیس‌بوک لایک خورده و به دیگران توصیه می‌شود و اینقدر دست به دست می‌شود که مورد پسند بیست هزار تن قرار گرفته و مهم تر از آن، مبلغ آزادسازی تامین می‌شود؛ این نوید بلافاصله توسط مسئولان جمعیت امام علی(ع) به اطلاع کاربران دنیای مجازی رسیده و از ایشان درخواست می‌شود که دیگر مبلغی به حساب اعلام شده واریز نکنند.

در ادامه مسیر، بار دیگر با خانواده نوجوان جان باخته در نزاع هفت سال پیش صحبت شده و سرانجام روز گذشته مبلغ به حساب واریز می‌شود تا پس از طی مراحل قانونی، در اختیار ایشان قرار گیرد. دیگر صفر را از اینجا به بعد می‌توان آزاد شده دانست؛ آزاد شده که نه، فردی که چند سال از دوران شیرین زندگی را به تاوان اشتباهش داده و می‌بایست جانش را هم بدهد اما عفو خانواده «مهدی» و یاری جمع بزرگی از هموطنان به یاری اش آمد تا بخت این را داشته باشد که پس از سالها زندگی متفاوتی را تجربه کند.

واکنش صفر به خبر تامین شدن مبلغ دیه و آزادی قریب الوقوع، هم قول های متعدد به جبران گذشته برای خانواده است و هم این دست خط.
واکنش صفر به خبر تامین شدن مبلغ وجه الرضایه و آزادی قریب الوقوع، هم قول های متعدد به جبران گذشته برای خانواده است و هم این دست خط.

با ابتکار یک موسسه خیریه، رضایت ستودنی خانواده «مهدی» و مدد بی نظیر اهالی فیس‌بوک که از بدی‌هایشان بیشتر شنیده‌ایم تا خوبی هایشان، در زمانی کوتاه هم مبلغ مورد نیاز برای آزادی صفر جمع می‌شود و هم واریزها به رغم اعلام کفایت، ادامه یافته و انباشته می‌شود تا بتوان برای درمان چند کودک بیمار از آنها بهره جست اما همه اینها تنها صورت ماجراست؛ وجه پنهان ماجرا آن روز آشکار می‌شود که بدانیم آرزوی برادر مرحوم مهدی محقق شده یا در مسیر تحقق قرار گرفته است:

«از همه کسانی که این قدم خیر را برداشته‌اند، متشکریم و امیدواریم که کمک مردم فقط پول دادن نباشد و جامعه از خشونت و چاقوکشی پاک شود.»؛ راستی! چرا برای تحقق این آرزو از فیس‌بوک و امثال آن بهره نگرفته و دست بکار نشویم؟

نامه برادر «مهدی» را باید چندبار خواند
نامه برادر «مهدی» را باید چندبار خواند

برای دریافت و دیدن آخرین اخبار تابناک، از هر نقطه ای در اینترنت Toolbar اختصاصی تابناک را از لینک زیر دریافت و بر روی مرورگر خود نصب کنید:

لینک دریافت Toolbar تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۶۸
يه مثل تركي هست
" ائلين گوجو، سئلين گوجو "

فيس بوك هم هر چند از نظر برخي آقايان، منشوري، اما براي خودش يه " ائلي " هست.

وار اولسون.


در پاراگراف آخر كلمه ي فيس بوك را به اشتباه فيس بود نوشتيد ، اينم اصلاح كنيد.
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
در مقابل هزاران مورد نا هنجاری که این شبکه های اجتماعی برای جوانان داشتند این چیزی نیست. خواهشا نگویید نیست!
و نگویید تقصیر خودشونه!
تقصیر همه ی ماست.
جعفر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
کاش ما یاد بگیریم که هر وسیله‌ای که اختراع می‌شود را می‌توان برای رفاه بهتر خویش و هم‌نوعان استفاده کرد نه برای آزار و اذیت ایشان.
محمد پورعبداله
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
در پاسخ به محمد عزیز :

بعید میدونم در این زمانه، بتوان چیز مثبتی را نام برد که از آن نتوان، برای مقاصد بد و یا ناهنجاری استفاده نکرد.

و یا حتی چیز بد برای مقاصد مثبت ، برای مثال، الکل ، چقدر در مسائل پزشکی کاربرد دارد؟ شاید به همان اندازه در ناهنجاری های جامعه نیز، استفاده شده است.

شما نماز را فرض کنید، قبول کنیم که خیلی از افراد از همین نماز، برای سرپوش گذاشتن بر روی اعمال نامناسبشان نیز بهره برده اند ( در پشت پرده )

صورت مسئله را پاک کردن، دردی را دوا نمی کند.

به روز فکر کنیم، نه به نرخ روز !
سینا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
نباید انگیزه وانگیخته را درهم ادغام کرد چون عده ای باید گفت سوء استفاده میکنند دلیل نمیشود صورت مسئله را پاک کنیم اگر با چاقو میشود کارهای خوب کرد با همان چاقو میتوان به ناحق جان انسانی را گرفت پس باید جلو تولید چاقو را بگیریم؟ امروزبعضی از مسئولین با کمک فیس بوک توانسته اند چهره خوب و واقعی برنامه اتمی ایران را معرفی کنند و دنیا را از برنامه صلح آمیز بودن آگاه کنند ما باید سعی کنیم بارشدفرهنگی در جامعه سایت های اجتماعی و تاثیرگذاررا به نفع خودمان وخوبیها مدیریت کنیم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
نه منه؟!!!
سهند
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
یاشاسین آذربایجانن غیرتلی میلتی
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
آقایی که به تمسخر گفتی :نه منه!
بهتره بدونی اگر فقط این یک کلمه رو از ترکی یاد گرفتی ،کاربردهای دیگه ای هم داره که اگر بگم برای خودت خیلی بد میشه.پس لطفا یک زبان رو اول کامل یاد بگیر بعد شروع کن به مسخره کردن.ترکی زبانی نیست که بشه باهاش شوخی کرد.حتی آقای مهران مدیری هم در مجموعه شوخی کردمش بخاطر این خطای فاحش، تاوان سنگینی خواهد پرداخت.
اشک تو چشمام جمع شد...
اینه غیرت و فرهنگ ایرانی نه اون چیزی که بقیه درباره ما ایرانی ها فکر میکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
زود جو گیر می شی اخوی
ناشناس
| United States of America |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
سگی که در چاه گیر افتاده بود در بالد فرنگ بعد از نصف روز نجاتش دادن ول ما پلنگ بی نوا را با تیر میزنیم میکشم .....
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
خیلی زود جو گیر شدی ! فرهنگ ایرانی رو وقتی ربع ساعت سر یک چهارراه وایسی خودت میبینی اصلا لازم نیست بقیه فکر کنند یا بهت بگن !!!!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
چه ربطی داشت به فرهنگ ایرانی.یه ادم قاتل رو ازاد کردین که چی بشه اینکه جایی بهش کار نمیدن هرجا هم بره انگشت نماست کشیدینش بیرون که زجر کشش کنید
بله، در این وانفسا ، چقدر دلگرم کننده هست کار این جوونا ... امیدوارم این حس احساس مسئولیت توی کشور توی تمام زمینه ها گسترده شه ....
نفرمائید خواهش می کنم. این شبکه جاسوسی و به طور حتم رژیم صهیونیستی، امریکای جنایت کار، استکبار جهانی، و عوام بی بصیرت پشت پرده این نقشه شوم بوده اند!!!
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
پیاده شو با هم بریم!!هرچی که هست میشه خیلی از کارهای خوب رو مثل همین کار انجام داد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
ببخشید جنابعالی چه اطلاع مهمی داری که فیسبوک از شما جاسوسی کنه؟!؟!!! مگه مردم عادی چه اطلاعاتی دارند که فیسبوک ازشون جاسوسی کنه؟!؟! شما که فقط حرف از دهان این واون نقل میکنی یکم از اندیشه ات هم استفاده کن، اون کسی که اطلاعات حساس کشور را بیاد توی فیسبوک بزاره خب حتماً عقل تو کله اش نیست که اطلاعات حساس را در اختیار بیگانگان بگذاره و به جای اینکه یقه فیسبوک بگیریم و بگیم تو جاسوسی می کنی!!! یکم حواسمون باشه کیا سر کار می آیند، مگه جناب دکتر ...نیست، همیشه صفحه اش را بروز می کند وکلی مردم باهاش ارتباط برقرار می کنند ولی آیا اطلاعات کشور را وارد صفحه اش میکنه؟!؟؟! عقل هم چیز خوبی است که خدا به انسان داده
پویا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
آقایان مهدی و ناشناس! بنده خدا متلک بار کرده. تابلو هستش که. شما چرا بهش گیر دادین؟؟؟؟؟
محمد پورعبداله
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
!!!! رو داشته باشید ... !

+1
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
چرا منفی می دین؟ تیکه انداخته.
در مورد اون قسمت از خبر که نوشتین مقتول اعلام امیدواری کرده "که کمک مردم فقط پول دادن نباشد و جامعه از خشونت و چاقوکشی پاک شود" باید گفت درواقع جمعیت امام علی مبنای فعالیتش و هدف تمام اقداماتش در اصل همین اصلاح جامعه و درمان آسیب های اجتماعی مخصوصا در قشر کودک و نوجوان هست. برای نمونه شاید جالب باشه که بدونید جمع آوری این پول برای آزادسازی «صفر» اولین حلقه از زنجیره کمک به اون هست و بعد از آزادسازی جمعیت امام علی اونو تحت پوشش چتر حمایتی خودش نگه خواهد داشت و بهش کمک میکنه تا بتونه یک زندگی سالم و شاد رو بسازه، کاری که قبلا در مورد بیشتر از 10 نفر دیگه هم انجام داده.
به امید روزی که صفر، سفیر جمعیت امام علی(ع) در میان همقطاران خودش بشه و بتونه بعنوان یک مددکار به همنوعانش کمک کنه
پاسخ ها
ناشناس
| New Zealand |
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
خدا به شما پاداش نیکو دهد
هنوز انسانهای با وجدان وجود دارن.احسنت
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
انسانهای با وجدان همیشه بودن و هستن و خواهند بود. مهم اینه که یکی از یک ابزاری که برای همین امر هم درست شده اونارو جمع کرده.
خدا رحمت کند مقتول را و درود به اهالی فیس بوک
لذت یک عمل دسته جمعی خیلی زیاده همه کس ده هزار تومان تو جیبش پیدا میشه از این راه میتوان وجدانها را بیدار نگاه داشت
خوبه که فیس بوک فیلتره تازه! واقعا فیلتیرنگ خیلی خاصیت دارد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
1 کار ب اصطلاح درست دربرابر 1000ضرر و بی عفتی
پس خیالمون راحت باشه اگر دعوامون شد جای هست که برامون پول جمع کنه پس بزنیم و بکشیم .
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
زخم مردم رو دوا نمیکنی اشکال نداره چرا نمک می پاشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
اون فقط یه بچه 16 ساله بوده!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
هدف این جمعیت فرهنگ سازی برای آدم هایی مثل جنابعالی است که فرهنگ استفاده از هیچی را نداری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
ولی من خیالم بیشتر راحته که شما معنی کار خیر رو نمی‌دونید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
تازه يه چيزي هم واست ميمونه كه باهاش كار و كاسبي درست و حسابي راه بندازي .
ماری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
برا هر کسی پول جمع نمیکنن..به رفتارهاش تو زندان توجه کردن وگرنه خیلیا مثل صفر هستن که آدم کشتن ولی اینکار براشون انجام نشده
محسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
بعضی حرف ها، شوخیشونم خوب نیست.
یاد بگیریم ... جای دوری نمیره.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
اتفاقا منم موافقم.تا یه مشت ادم احساساتی هستن با دوخط سریع قضاوت میکنن حکم میدن یکی رو ازاد میکنن من و تو هم هر کاری بخوایم میتونیم بکنیم.کی به کیه ؟کافیه سرت رو بندازی پایین مظلوم نگاه کنی ملت پول بریزن بیای بیرون
بابا بخدا فیس بوک هم مثل بقیه چیزها میمونه. هم میشه استفاده خوب از آن کرد هم بد. مثلا... ما در حال حاضر داره بهترین استفاده را از اون برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی میکنه. یا همین کار خیری که این موسسه کرده. با چاقو میشه هم میوه پوست کند هم جراحی کرد هم آدم کشت. خواهش می کنم بلافاصله بعضی ها نگن چاقو با فیس بوک فرق میکنه. اگر خوب فکر کنید هر دو از یک نظر به هم شبیه هستند.
ای کاش به جای دفاع از یک لات لا ابالی که تنها با داشتن شانزده سال سن،دست به چنین قتل فجیعی می زند،واقع بینانه می نگریستیم که آزادی چنین فردی امکان تخریب یک جامعه را دارد.چه بسا اعدام در ملا عام عبرتی برای سایرین هم محله ای ها و شانزده سالگانی می بود که از این پس به عادت در جیبشان چاقو نگذارند...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
این همه اعدام کردین واسه بقیه عبرت شد؟
حسین
| Germany |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
از خودت که گدشته، به بچه ات هم که دلم نمیاد نفرین کنم، برای همین براش یه دعا می کنم که خودت منظور رو بگیری..
خدایا، هیچ بچه ای رو بی سایه پدر و مادر نکن، هیچ پدر و مادری رو هم اونقدر تنگدست نکن که وقت کافی برای تربیت درست بچه اش نداشته باشه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
آفرین بر حسین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
شما احتمالاً با القاعده و سلفی ها که در ملا عام سر می برند نسبتی نداری؟!؟! مرد حسابی هنوز توی قرون وسطی زندگی میکنی، همه جای دنیا ثابت شده که اعدام فقط خشوت را در جامعه بیشتر میکنه و تاثیر مثبتی نداره مگر در شرایط خیلی خیلی خاص که طرف یه جانی است مثل ریگی و ... که در این صورت هم نباید در ملا عام نباید اعدام بشه، میدونی چه ضربه روحی به کودکان میزنه این صحنه ها،
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
دوست عزیز وفتی نظرت رو خوندم اولین چیزی که ار ذهنم گذشت این بود که احتمالا یک خارجی هستی که نوشتن فارسی یاد گرقتی والله چطور یک ایرانی می تونه اینطوری در مورد هموطنش که با کمک یه عده خیرخواه و انساندوست از اعدام نجات پیدا کرده نظر بده. خدا انشالله به شما کمک کنه این ذهنیتت درست بشه در غیر اینصورت خدا به خانوادتون رحم کنه هیچکس از آینده خودش اطلاع نداره بزرگوار
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
کجای دنیا یه لات بی سرو پا رو این طوری ازاد میکنن؟که چی/طرف سرش رو انداخته پایین دوتا اشک ریخته ۴تا ادم احساساتی هم اینو اوردن بیرون.حاضرید جرم هر کم سن وسالی رو بخرید؟یا فقط این که یکی اشناش بوده براش پیج زده پول جمع کرده
در بيان اين ماجراي تلخ نتيجه ميگيزيم که چاقو ميتواند چاقو باشد و آن گونه بکار رود و هم ميتواند فيسبوک باشد ( هنگاميکه با اسفاده آن از شر يک حيوان درنده نجات ميابيم ) و فيس بوک هم ميتواند يک فيس بوک باشد و در هر دو حالت فوق بکار رود .

پس اين دو زبان بسته در ذات خود عيبي ندارند که عيب از ماست .
مورد و ملطب جالبی بود با تشکر از تابناک ولی یه اشتباه محاسباتی دارید 1300 نفر نفری 10000 تومان میشود 13 میلیون نه 130 میلیون بنا بر این تعداد خیرین باید حداقل 13000 نفر باشد نه 1300 نفر .
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
محمدجان اشتباه دیکته ای داری
مطلب درسته است نه ملطب
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
چه ربطی داشت مثلا ؟؟
خوبه دیگه بزن وبکش بعد مردم میان از طریق شبکه جاسوسی نجاتت میدن بعد بگو من میخوام سالم زندگی کنم!!!!! فقط یک خانواده رو داغدار کردی.درسه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
ذهنت را به جای خشونت و کینه با آزادی و آرامش پر کن، وقتی همه جامعه مثل جنابعالی فکر کنند، یه سری نوجون مثل ایشون هم بوجود میان که بقیه رو می کشند، دست خودش نیست، این جامعه خشونت را بهش میده ... به همدیگه آرامش بدیم و محبت کنیم و انسان باشیم
محمدرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
شما ذهنت مریضه که اینجوری برداشت میکنی.
صفر فقط 16 سال داشته و شاید اگر من یا شما هم شرایط صفر رو داشتیم عملی بدتر از صفر ازمون سر می زد.
ریشه همه ی این مشکلات فقره...
سلام
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
سلام
از اظهار نظر فیلسوف ناشناس 20:39 یاد قسمتی از کار طنز تقلید برنامه های ماهواره ای مهران مدیری افتادم که داشت مشاوره میداد به یکی بابش تو بغلش مرد!!!ذهنت را آزاد کن ! از آرامش پر کن !!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
فردا همین صفر به ریش شما همچین بخنده؟همچین باد به غبغب بندازه قتل کرده از زیرش دررفته.چندتا از اینا که بخشش خوردن ادم حسابی شدن.کی کار به یه قاتل میده
قران کریم گفته قصاص ولی گذشت اجرش نزد خدا بیشتر از انتقام.درست همه ما ازاد دنیا امدیم ولی تاثیرات محیطی رانباید نادیده گرفت. این جوان جانی نیست میشه اون اصلاح کرد وبه جامعه برگردوند
یاد این جمله افتادم که اگه خدا بخواد کمک کنه از جایی کمک می‌کنه که حتی تصورش را هم نکنی. الله اعلم.
"بگو در آن (شراب خوردن) گناه بزرگی است البته منافعی برای مردم دارد لکن مضراتش بزرگتر و بیشتر از منافعش است" سوره بقره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
ربط نداشت
سپیده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
ای بابا برای آیه قرآن هم نظر منفی می زنین ؟!
حتی اگر شرابخوار هم باشین به آیه قرآن احترام بذارین و عمل کنین .
از احادیث مربوط به شرابخواری هم غفلت نکنین .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
کسی منفی رو به ایه قران نداده هر تشبیهی باید وجه شبه مناسب داشته باشه
نسرین ستوده بود که اولین بار ماجرای این پسر رو تو فیس بوک گزارش کرد
از اونجا بود که قضیه به آزادی این جوون کشید
بد نیست یادی از نسرین ستوده هم میکردین
دنیای هیجان انگیزی است. خداوند را شکر بخاطر خلق ابزارهای اجتماعی و نوشتاری از جنس انسانی در این ابزارها. واقعا عالی بود. سرعت انتقال پول از شتاب سرعت مرگ الهی بیشتر بود . جدا خداوند معجزات سرعت اینچنینی را برایمان به حافظه مدت دار به یادگار گذاشته است. شکر و سپاس از این دست اخبار اجتماعی و حالات ایزدی ... از خدا به جهت تعویق در اقتدارش ممنونیم. از نویسنده بسیار ممنونم.
عمو اوغلی ادم بدون غذا زنده نمیمونه ولی همین غذا رو هم اگه زیاد بخوری برات ضرر داره - این یک قاعده اولیه عقلیه - حالا هی بفرمائید فیس بوک بده -
می کشتن راحتش می کردن
الان از زندان بیادبیرون تازه اول بدبختیشه
سربازی- بیکاری-قرض-وام ازدواج-قسط-اجاره خونه-اثاث کشی-سبد کالای یارانه ای- کارت سوخت-طرح زوج و فرد - آلودگی هوا- .... و هزار تا بیچارگی دیگه کا تا امروز بشر راه حلی براش پیدا نکرده.
بیاد با اینها مواجه بشه روزی صدبار آرزوی مرگش رو میکنه.
(محض مزاح گفتم جون تابی نشرش کن!)
من کسی بودم که فیس بوکی نبودم ودر حد خیلی کم کمک کردم چرا مینویسید فیس بوکی ها ...
پاسخ ها
ali
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
به هر حال با یک وسیله ارتباط جمعی مطلع شده اید و به این امر خیر لبیک گفته اید اجرتان با خدا .

در این مقاله هم قصدشان بزرگنمائی فیس بوک نبوده بلکه و اولا تشویق به امر خیر و اثرات آن ولو از طریق فیس بوک ثانیا نقش رسانه های جمعی از نگاه تاثیر گذاری چه با وجه سلبی و چه ایجابی .

شاید هم سنجش میزان غلبه واکنش ها به این وسیله ارتباط جمعی و یا نفس عمل . و ریسرچی ( تحقیقی ) غیر مسقیم با چاشنی عاطفه .
تا زمانی که هر کس بر رفتار و کردار خودش نظارت نداشته باشه هر چیه می خواید بگید چرا خدا در قران میگه در دین هیج اجباری نیست چرا میگه اگر من به زور می خواستم همه رو تسلیم خودم می کردم چون انسان ازاد است حالا هی شما بگید البته جامعه می تون تاثیر داشته باشه هزاران نفر دیگه مثل این اقا صفر هستن البته من نمی خوام بگم که باید اعدام بشه نه من می خوام بگم هزار نفر هستند که این کار رو نمی کنند چون روی خودشون نظارت دارن حالا از روس ترس، فرهنگ، نمی دونم هر چیزی که شما بگید البته شاید این یک اشتباه بوده ولی اشتباهی مرگ بار بوده
آدمهاي نيكوكار توجه داشته باشيد . انسانهاي خوب وباشخصيت زيادي هستن كه محتاج كمك مالي هستند حتي واسه يه وعده غذا(ازدواج .كار...) كاش بجاي يه چاقوكش به اينجور اشخاص كمك مي شد قشنگتربود
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی