بازدید 7076
با تحولات منطقه و جهان

حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ/ وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه/ موضع گیری چین درباره رزمایش دریایی با ایران و روسیه/ شکایت لبنان از اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل

حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ، وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه، موضع گیری چین درباره رزمایش دریایی با ایران و روسیه، شکایت لبنان از اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل و عصبانیت شدید آمریکا از وتوی روسیه درباره کره شمالی از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۲۲۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹ 29 March 2024

حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ/ وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه/ موضع گیری چین درباره رزمایش دریایی با ایران و روسیه/ شکایت لبنان از اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل

بین الملل تابناک: حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ، وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه، موضع گیری چین درباره رزمایش دریایی با ایران و روسیه، شکایت لبنان از اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل و عصبانیت شدید آمریکا از وتوی روسیه درباره کره شمالی از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ

«عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن درباره آخرین تحولات منطقه سخنرانی کرد و در سخنان خود گفت: من به صهیونیست‌ها می گویم از جنایات خوشحال نشوید، زیرا نیروهای فلسطینی شما را از سرزمین فلسطین بیرون خواهند کرد.

الحوثی خطاب به آمریکایی‌ها نیز گفت: دوران کنترل، استعمار و بردگی مردم از طریق نسل کشی به پایان رسیده است و این نبرد سنگین به ضرر شما تمام خواهد شد. اگر زیاده‌روی کنید، عواقب آن بزرگ‌تر و خطرناک‌تر می‌شود و ارتش تحت الحمایه شما، یعنی «اسرائیل» در معرض یک رسوایی تاریخی قرار می‌گیرد. شما آمریکایی‌ها ناامیدی و شکست را از انگلیس به ارث خواهید برد.

رهبر انصارالله یمن افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در حال هماهنگی برای کشتن آوارگانی هستند که برای دریافت کمک می‌روند. وحشیگری آمریکا در غزه باید مردم را بیدار کند. دشمن اسرائیلی آوارگان غزه را بین گزینه‌های مرگ با گرسنگی، قتل یا بیماری‌های همه گیر قرار داده است. دشمن یک منطقه را امن اعلام می‌کند و پس از تجمع مردم آنجا را هدف قرار می‌دهد، همانطور که این هفته در اردوگاه المواسی اتفاق افتاد. دشمن همچنان در حال شکست است و این شکست آمریکایی‌هایی است که شریک نسل‌کشی در غزه هستند. دشمن اسرائیلی نتوانست بین قبایل و مجاهدین یمنی شکاف ایجاد کند و این به دلیل استواری قبایل در پذیرش مقاومت بود.

الحوثی در ادامه اظهار داشت: عملیات حزب الله تأثیر قابل توجهی بر دشمن در شمال فلسطین اشغالی داشت. همچنین ما به عنوان حامیان غزه فعال، مستمر و مؤثر در حال فعالیت هستیم. تاکنون ۶۳ کشتی هدف قرار گرفته اند که عدد مهم، بزرگ و تأثیرگذاری است. بمباران موشکی با موشک‌های بالدار به سمت ام الرشرش اشغالی (بندر اشدود) برای هدف قرار دادن اهداف متعلق به دشمن اسرائیلی انجام شد. تأثیر عملیات نظامی در دریا و همچنین بر فلسطین و ناتوانی دشمن در توقف آنها موضوعی روشن است و دشمن به این موضوع اعتراف کرد. طبق اعتراف یک افسر آمریکایی، نیروی دریایی آمریکا از قرن نوزدهم به این حد از حقارت نرسیده است. وضعیت بدی که نیروی دریایی آمریکا به آن رسیده است نتیجه ناسازگاری واشنگتن و عدم پذیرش راه حل صحیح و عادلانه است. تنها راه حل توقف تجاوزات، جنایات و محاصره نوار غزه است. ناسازگاری آمریکا در حمایت از جنایت و تجاوز صهیونیست‌ها به کشورمان، آن را در یک معضل واقعی قرار داده است. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها با وجود قیمت‌های بالای کالاها، حمل و نقل و بیمه، با اسرائیلی‌ها مشکل پیدا کردند. آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در حالی به این مخمصه و شکست رسیدند که هنوز درگیر رویارویی نظامی با بخشی از نیروهای مسلح ما هستند.

عبدالملک الحوثی همچنین بیان کرد: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها باید این وضعیت را تصور کنند که ممکن است در مقابل صدها هزار قهرمان درگیر حمله زمینی قرار گیرند. انگلیسی‌ها پیرو و نوکر آمریکایی‌ها هستند و در وضعیت بدی قرار دارند. فرماندهان نیروی دریایی بریتانیا اذعان دارند که با موشک‌هایی از یمن با سرعتی بیش از ۳ برابر سرعت صوت پرتاب می‌شوند، روبرو هستند. فرمانده یک ناوشکن انگلیسی نیز می‌گوید یمنی‌ها در حال حاضر از سلاح‌های پیشرفته و مرگبارتری در دریای سرخ استفاده می‌کنند. فرماندهان نیروی دریایی انگلیس گفتند یکی از ناوشکن‌ها با حمله مرگبار تعداد زیادی پهپاد مواجه شد. فرماندهان نیروی دریایی بریتانیا می‌گویند که سرعت عملیات در دریای سرخ دشوار و سطح فعالیت خسته کننده است. از طرف دیگر آمریکایی‌ها برای ادامه تجاوز به کشور ما در حال تحرکاتی هستند و حملات آنها در این هفته به ۱۳ حمله و بمباران دریایی رسید.

الحوثی در ادامه تاکید کرد: حملات این هفته دشمن مانند حملات قبلی شکست خورده است و دشمن نمی‌تواند توانایی نیروهای مسلح ما را محدود کند. دشمن همچنین به تحریک مزدوران و ائتلاف ادامه می‌دهد، به دنبال دخالت دادن آنهاست و همچنان به دروغگویی درباره مردم فلسطین ادامه می‌دهد. کمیته‌های اسرائیلی که از زبان عربی استفاده می‌کنند در کمپین‌های رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی علیه موضع مردم ما شرکت می‌کنند. دشمن به اعمال فشار بر پرونده بشردوستانه کمک به یمن و متوقف کردن این کمک‌ها ادامه می‌دهد تا مردم یمن را از کمک‌هایی که از طریق سازمان ملل می‌رسد، محروم کند. مردم ما به مقاومت ادامه می‌دهند و با اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و عوامل آن‌ها مقابله خواهند کرد و هیچ چیزی بر موقعیت آنها تأثیر نمی‌گذارد.

رهبر انصارالله یمن درباره مواضع کشورهای عربی هم گفت: کشورهای عربی هستند که در اثر نقش منفی دولت‌ها و رهبران آنها در سرکوب مردم، فعالیت یا جنبش مردمی ملموسی در حمایت از فلسطین در آنها وجود ندارد. اگر ما پرچم جهاد علیه ظلم و جنایت اسرائیل، آمریکا و انگلیس را به دوش نکشیم، چه زمانی جهاد خواهیم کرد؟ مردم فلسطین از ناامیدی شدید محیط عربی و اسلامی خود و از ادامه تجاوزات و جنایت اسرائیل آسیب دیده اند.

وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه

روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل جهت «افزایش اختیارات متخصصان ناظر بر تحریم‌های کره شمالی به مدت یک سال» را وتو کرد؛ این قطعنامه اختیارات این گروه متخصصان را ۳۰ آوریل ۲۰۲۵ افزایش می‌داد.

به نوشته اسپوتنیک، این قطعنامه پیش از وتو شدن، ۱۳ رای موافق دریافت کرده بود. چین به این قطعنامه رای ممتنع داده بود.

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت مسکو از این قطعنامه حمایت نکرد چون ثابت شده تحریم‌ها علیه کره شمالی بدون تاثیر است و تنها به مردم عادی آسیب می‌رساند.

موضع گیری چین درباره رزمایش دریایی با ایران و روسیه

سخنگوی وزارت دفاع چین رزمایش مشترک دریایی با ایران و روسیه را برای تضمین امنیت منطقه مهم ارزیابی کرده است.

 «وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین گفت، رزمایش مشترک دریایی میان چین، روسیه و ایران باعث افزایش همکاری بین سه کشور شده است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی همچنین گفت، این رزمایش نقش مهمی در امنیت دریایی منطقه ایفا می‌کند.

سخنگوی وزارت دفاع چین ادامه داد: پکن، تهران و مسکو تاکنون رزمایش‌های مشترک دریایی داشته‌اند که هدفش تقویت همکاری و تعامل بین نیروهای دریایی سه کشور و حفظ امنیت است. دریا یک منطقه مهم تلقی می‌شود.

این رزمایش با عنوان «کمربند امنیت دریایی-۲۰۲۴» در آب‌های دریای عمان و در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۵ مارس برگزار شد.

وزارت دفاع روسیه نیز پیشتر گفته بود که این رزمایش دریایی با هدف آموزش ایمنی در فعالیت‌های اقتصادی دریایی شامل رهاسازی کشتی‌هایی است که توسط دزدان دریایی تصرف شده‌اند.

شکایت لبنان از اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل

 وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد به هیأت نمایندگی‌ این کشور در سازمان ملل متحد دستور داده تا از رژیم صهیونیستی به دلیل حمله به نیروهای امدادرسان لبنانی شکایت کند.

 وزارت امور خارجه لبنان تأکید کرد، متن شکایت بیروت علیه رژیم صهیونیستی را برای ارائه به شورای امنیت به هیأت نمایندگی اش در سازمان ملل متحد ارائه کرده است.

براساس این بیانیه، شکایت مذکور درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و نیروهای امدادرسان در جنوب لبنان به ویژه مناطق الهباریه، الناقوره و بعلبک است که در نتیجه آن، دست کم ۱۸ تن اعم از امدادسان و غیر نظامی شهید و زخمی شدند.

در همین راستا، «علی فیاض» عضو فراکسیون حامی مقاومت اسلامی (حزب الله) در پارلمان لبنان تأکید کرد که مقاومت به تنش آفرینی رژیم صهیونیستی با پاسخ های قوی تر پاسخ خواهد داد.

فیاض در مراسم یادبود شهید «حسین علی ارسلان» از رزمندگان حزب الله لبنان که ۲ روز پیش بر اثر حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، گفت: تنش آفرینی دشمن صهیونیستی در روزهای اخیر در جبهه جنوب لبنان بیانگر بحرانی است که این رژیم در سطح امنیتی و سیاسی در نوار غزه و همچنین جبهه شمال سرزمین های اشغالی در رویارویی با مقاومت اسلامی لبنان به آن دچار شده است.

علی فیاض افزود: در صورتی که دشمن به تنش آفرینی ادامه دهد باید به خوبی حسابگری کند. زیرا زیان های وارده به این رژیم افزایش خواهد یافت و مشکل شمال سرزمین های اشغالی (آواره شدن صهیونیست ها) بیش از پیش تشدید خواهد شد.

عضو فراکسیون حامی مقاومت در پارلمان لبنان تأکید کرد: معادله بسیار واضح و ساده است. مقاومت به تنش آفرینی به شدت پاسخ خواهد داد و پاسخ های آن از نظر کمیت، کیفیت، عمق و اهداف شدیدتر خواهد شد.

عصبانیت شدید آمریکا از وتوی روسیه درباره کره شمالی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به وتوی روسیه درباره لغو نظارت هیاتی از کارشناسان سازمان ملل بر تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی ابراز نارضایتی کرد اما گفت که تمام قطعنامه های شورای امنیت علیه پیونگ یانگ اجرا می شود.

متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا از وتوی تمدید ماموریت هیات نظارتی سازمان ملل توسط روسیه در مورد تحریم های شورای امنیت به شدت ناراضی است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: ما همچنین از رای ممتنع چین به این قطعنامه ناراضی هستیم.

میلر گفت: در ۱۵ سال گذشته، هیات سازمان ملل نقش حیاتی در نظارت بر اجرای تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی داشته است. اقدام امروز روسیه، صلح و امنیت را تضعیف می کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: این اقدام با هدف حمایت از معامله فاسد میان روسیه و کره شمالی انجام شده است و همچنین به کره شمالی برای پیشبرد برنامه سلاح های کشتار جمعی اش کمک می کند.

میلر ادامه داد: روسیه با هدف دریافت تسلیحات بیشتر از کره شمالی برای استفاده در اوکراین این اقدام را انجام داده است. با وجود وتوی امروز توسط روسیه، تمام قطعنامه های شورای امنیت علیه کره شمالی اجرا می شوند و آمریکا به همراه متحدان خود متعهد به اجرای این تحریم هاست.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲۷
«حمله انصارالله یمن به ۶۳ کشتی در دریای سرخ»

کمتر از نصفشان منجر به اصابت شده که همه شان هم کشتی های باری بین المللی بودند و میانشان حتی یک کشتی باری اسرائیلی هم نبود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
مهم نیست این کشتی ها مال چه کشوری هستند. همین که با حضور نیروی دریایی آمریکا باز هم می توانند کشتی ها را هدف قرار دهند به معنای شکست آمریکا و انگلیس است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
خیلی خوب میکنن
تا وقتی جنگ رو تموم نکنن هیچ کشتی نباید رد بشه حتی کشتی های کشورهای بیطرف
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
کشتی اسرائیلی جرات رد شدن داره؟از این ناراحتی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
حوثی ها اگر توان واقعی داشتند، باید فقط کشتی های اسراییل و حامیان آنها را میزدند
زدن کشتی های بیطرف ، به معنی ضعف و زبونی گروه انصارالله است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
باشه تو راحت باش
آخرین کشتی که حوثی ها مورد اصابت قرار دادند چینی بود. حالا کشتی های سنگاپوری و هندی و یونانی و غیره را می شد آمریکایی نامید ولی کشتی چینی قضیه اش فرق می کند.

برای همین خیلی از سایت ها که نزده های حوثی ها را هم زده می گفتند این بار خبر حمله به این کشتی را که به آتش سوزی مختصری هم منجر شد کلاً منتشر نکردند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
کار خیلی خوبی کردن
چین هم باید برای پایان جنگ تلاش کنه و اسقاطیلو تحریم کنه
پوتین ، شی ، کیم . نتای ، چهار دیکتاتور منحوس حال حاظر جهان .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
پوتین این مامور بی مقدار اطلاعاتی که با توطئه های متوالی شده دیکتاتور روسیه و منطقه را نا امن کرده

بزودی بوسیله ملت بزرگ روسیه نابود میشه
ناشناس
| Canada |
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
نتانیابو و حامیان فاشیستی اش در کاخ سفید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
دیکتاتور واقعی آمریکاست چرا متوجه نیستید؟
"علی فیاض... گفت: معادله بسیار واضح و ساده است. مقاومت به تنش آفرینی به شدت پاسخ خواهد داد و ..."

این معادله از نظر عددی خیلی واضح است. از آغاز جنگ، حملات حزب الله به اسرائیل به طور متوسط در هر ده روز یک نفر تلفات به بار آورده و حملات متقابل اسرائیل به طور متوسط روزی دو نفر به افراد و فرماندهان حزب الله تلفات وارد کرده که این اواخر این عدد به شدت هم بالاتر رفته.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
فیاض اگه جرات داره، خودش به غزه یا لبنان تشریف فرما بشه
این «صدها هزار قهرمان درگیر حمله زمینی» که عبدالملک الحوثی پزش را داده جلوی بچه بگذارند قهر می کند. ما خودمان دوازده میلیون داریم آنهم از نوع ثبت نام کرده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
خداییش این دوازده میلیون و خوب اومدی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
جدی می فرمایید. اینارو از کجاتون دراوردین ؟
درصد مشارکت در انتخابات 42٪ با ارفاق
درصد خرید خودرو از ایران‌خودرو و سایپا 100٪ تازه ماشین کم هم میاد( موافق و مخالف همه میخرند)
...
دلیل اون همه تحریم انتخابات ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
کجا ۴۲ درصد؟؟؟
فوقش ۲۰ درصد که اونها از دوستان و دارو و دسته و فک و فامیل
افكار عمومى امريكا است كه ميتواند اسراييل را به زانو دراورد
وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی توسط روسیه
عصبانیت شدید آمریکا از وتوی روسیه درباره کره شمالی

30 هزار نفر رو در غزه قتل عام کردن آمریکا هی وتو کرد ، حالا ناراحته از وتوی روسیه، ولی خودمونیما این سنگ پای قزوین باید به سنگ پای واشنگتن تغییر کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
افاضات شما در باره تشبیه سنگ پای قزوین و سنگ پای واشنگتن بسبار لوس و بی معنا است و ما را به یاد برخی واژه ها و عبارت ساخت جناب حداد عادل می اندازد که دائما می خواهد فارسی را پاس بدارد
ترامپ راست میگه ، اسرائیل داره چهره جهانیشو خراب میکنه باید کوتاه بیاد .
حمله حوثیها علیه کشتیها در واقع بخشی تز جنگ نیابتی روسیه علیه غرب است
درود بر افکار عمومی آمریکا
بلکه آنها به داد این مردم مظلوم غزه برسند از این حکام عرب که آبی گرم نمی شود و ظاهرا به جنایت های اسرائیل کمک هم می کنند
۝۝۝۝۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
۝۝۝
﴿اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج﴾
۝۝۝
یا الله به حق محمد و آل محمد
از اختلاس و تورم نجاتمون بده
۝۝۝
و
از دست جنایتکارای جنگی غاصب قصاب صهیونست، مردم مظلوم فلسطین رو نجات بده.
۝۝۝
﴿الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم﴾
سلام. در دفاع از اسلام باید به شیوه پیامبر عمل نمود. پیامبر بارها در جنگ ها به کشته نشدند بیگناهان تاکید. می نمود هرچند دشمن موضوع را رعایت نکند. واین سبب گسترش اسلام در قلب ها بود. از وقتی برای دفاع از خودمان به جای استعانت از خدا به فکر هم‌پیمانی با چین و روسیه ای افتاده ایم که هنوز تفکر کمونیستی بر آن غلبه دارد اسلام خیلی فاصله گرفته ایم
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری