بازدید 1893

آمریکا از کره شمالی خواست مرزهایش را باز کند

آمریکا از کره شمالی خواست تا مرزهای خود را برای ورود امدادگران و کمک‌های انساندوستانه بازگشایی و محدودیت‌ های سختگیرانه دوران کرونا را لغو کند.
کد خبر: ۱۲۲۵۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۶ 06 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانسه، «یونگ پاک» مسئول امور کره شمالی در وزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه به وقت محلی در سخنانی در موسسه کارنگی گفت: گزارش‌هایی درباره بازگشت برخی هیات‌های اروپایی به کره شمالی وجود دارد. ما از این اتفاق استقبال می‌کنیم.

برخی گزارش‌ها حاکی است که آلمان و انگلیس گروه‌هایی را برای بررسی شرایط بازگشایی سفارت‌های خود به پیونگ یانگ فرستاده‌اند. این سفارتخانه‌ها پس از شیوع کرونا تعطیل شدند.

وی افزود: ما از جمهوری خلق دموکراتیک کره می‌خواهیم که مرزهای خود را بیشتر باز کرده و خصوصا اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه را بدهد.

این مقام آمریکا اظهار کرد که گروه‌های امدادی «افراد بسیار خوبی» هستند که ارتباطی با سیاست ندارند.

وی همچنین گفت: می‌خواهیم مطمئن شویم که کودکان واکسینه شده‌اند و نظام بهداشتی آن کشور به طور مرتب فعالیت می‌کند.

پاک مدعی شد که آمریکا هیچ موضع خصمانه‌ای در مقابل حکومت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ندارد و «رزمایش‌های آمریکا و کره جنوبی صرفا دفاعی است.»

رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی به تنش‌ها با کره شمالی دامن زده است. پیونگ یانگ با اشاره به رزمایش مشترک این ۲ کشور که هفته جاری شروع شد، هشدار داد که واشنگتن و سئول «بهای سنگینی» خواهند پرداخت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس