بازدید 7202

ثبت نام ۱۱ خودروی وارداتی تا فردا تمدید شد

به دنبال تأخیر در ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی زمان ثبت نام یک روز تمدید شد . بر همین اساس متقاضیان تا فردا سه شنبه ۳۰ فرصت دارند تا با مراجعه به سایت نسبت به انتخاب خودروها اقدام کنند.
کد خبر: ۱۲۰۵۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹ 20 November 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، براساس اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت نام متقاضیان خرید 11 خودرو وارداتی از 27 آبان ماه آغاز و قرار بود امروز دوشنبه 29 آبان ماه مهلت ثبت نام به اتمام برسد، اما تقدسی مدیر سامانه یک پارچه در همین ارتباط به تسنیم گفت: قرار بود سامانه از همان ساعات نخست روز شنبه برای متقاضیان قابل دسترسی باشد اما بنا به دلایلی روند ثبت نام به بعدازظهر موکول شد که همین امر باعث شده تا مهلت ثبت نام تمدید و آن را به پایان روز سه شنبه 30 آبان ماه تغییر دهیم.

وی در خصوص عرضه خودروهای جدید داخلی در سامانه یکپارچه هم افزود:  هم اکنون در حال مذاکره به خودروسازان برای اعلام لیست خودروها و جمع بندی برای فروش آنها هستیم که به محض نهایی شده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  در این مرحله از فروشبرآورد قیمت فروش  7 خودرو در مبادی ورودی قطعی اعلام شده که اسامی آنها به شرح زیر است:

  

علاوه بر این برآورد قیمت فروش محاسباتی 4 خودرو علی الحساب در مبادی ورودی نیز به شرح زیر اعلام شده است:

     

البته عدم واریز وجه حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره 6- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده 3 ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره 7- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره 8-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره 9- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که اولویتهای بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده است و هنوز دعوت نامه ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند، می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

*در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.

* در صورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید انجام شود.

* تا زمانی که متقاضیان عرضه‌های قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای آن خودروها برای سایر اولویت‌ها صورت نخواهد گرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم