بازدید 9787
با تحولات منطقه و جهان

آغاز رزمایش نظامی آمریکا و امارات/ سفر دو مقام ارشد اسرائیلی به آمریکا درباره ایران/ واکنش چین به گشایش دفتر ناتو در ژاپن/ ازسرگیری روابط عربستان و کانادا پس از ۵ سال

آغاز رزمایش نظامی آمریکا و امارات، سفر دو مقام ارشد اسرائیلی به آمریکا درباره ایران، واکنش چین به گشایش دفتر ناتو در ژاپن، ازسرگیری روابط عربستان و کانادا پس از ۵ سال و کشته شدن نیرو‌های امنیتی و مردم در حمله انتحاری در پاکستان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۷۶۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵ 25 May 2023

آغاز رزمایش نظامی آمریکا و امارات/ سفر دو مقام ارشد اسرائیلی به آمریکا درباره ایران/ واکنش چین به گشایش دفتر ناتو در ژاپن/ ازسرگیری روابط عربستان و کانادا پس از 5 سال

بین الملل تابناک: آغاز رزمایش نظامی آمریکا و امارات، سفر دو مقام ارشد اسرائیلی به آمریکا درباره ایران، واکنش چین به گشایش دفتر ناتو در ژاپن، ازسرگیری روابط عربستان و کانادا پس از ۵ سال و کشته شدن نیرو‌های امنیتی و مردم در حمله انتحاری در پاکستان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

آغاز رزمایش نظامی آمریکا و امارات

روز چهارشنبه، رزمایش آزمایشی آمریکا و امارات در خاک این کشور با هدف انتقال تجربیات نظامی و افزایش سطح آمادگی ارتش ابوظبی آغاز شده است.

 این رزمایش با نام «اتحاد آهنین ۱۹» در خاک امارات برگزار می شود.

وزارت دفاع امارات اعلام کرد که این رزمایش با هدف توسعه همکاری و هماهنگی مشترک میان نیروهای اماراتی و آمریکایی، افزایش آمادگی رزمی، تبادل تجربیات نظامی در افزایش کارایی و آمادگی رزمی و تقویت روابط میان دو کشور اعلام شد.

بودجه نظامی امارات، ۲۵ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و در خاورمیانه رتبه دوم و در جهان رتبه ۱۵ را دارد.

۶۵ هزار نظامی در ارتش امارات فعالیت دارند و این کشور دارای بیش از ۵۲۲ هواپیمای مختلف نظامی، ۴۳۴ تانک و ۸۷۵۰ خودروی زرهی نظامی است.

امارات به تازگی به خرید سلاح و تجهیزات نظامی از چین و روسیه روی آورده است؛ هرچند اماراتی ها ـ به ویژه نیروی هوایی آن ـ بشدت به تجهیزات غربی به ویژه آمریکایی متکی هستند.

سفر دو مقام ارشد اسرائیلی به آمریکا درباره ایران

یک رسانه آمریکایی گزارش داد، «ران درمر»، وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی و «زاچی هانگبی»، مشاور امنیت داخلی این رژیم هفته آینده برای گفت‌وگو در کاخ سفید به واشنگتن سفر کنند. 

پایگاه خبری آکسیوس با گزارش این خبر به نقل از چهار مقام آمریکایی و اسرائیلی نوشت: مقام‌های اسرائیلی به دنبال گفت‌وگو درباره پیشرفت‌ها در برنامه هسته‌ای ایران و همچنین تلاش‌های کاخ سفید برای ایجاد توافق میان تل‌آویو و ریاض هستند. 

آکسیوس هفته پیش در گزارشی درباره تلاش‌های کاخ سفید برای شتاب دادن به روند عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی پرداخته اما نوشته بود، «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی درخواست کاخ سفید برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تا پایان سال جاری میلادی را رد کرده است.

درمر و هانگبی احتمالاً تا اواخر هفته آینده وارد واشنگتن خواهند شد و احتمالا با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دیگر مقام‌های ارشد کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا دیدار خواهند کرد. 

این سفر در شرایطی انجام می‌شود که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که حدود پنج ماه پیش قدرت را در فلسطین اشغالی دست گرفت، هنوز دعوت نامه‌ای برای دیدار با بایدن در کاخ سفید دریافت نکرده است.

بایدن در اواخر ماه مارس گفت، قصد ندارد نتانیاهو را در آینده نزدیک به واشنگتن دعوت و از او خواست تا از طرح خود برای تضعیف دادگاه عالی اسرائیل عقب‌نشینی کند. 

مقام‌های صهیونیستی به آکسیوس گفته‌اند، نتانیاهو و مشاوران او امیدوارند که اقدام آنها در تعلیق اصلاحات قضائی بتواند باعث شود بایدن او را به کاخ سفید دعوت کند. 

آکسیوس نوشته موضوعات اصلی که در دستور کار سفر مقام‌های اسرائیلی قرار خواهد داشت ایران و عربستان سعودی خواهد بود. 

هانگبی روز سه‌شنبه گفت تل‌آویو امیدوار است که مساله بحران هسته‌ای ایران از طریق روش‌های غیرنظامی قابل حل باشد. او در ادامه لفاظی‌های خود گفت، تل‌آویو برای شرایطی که درگیری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود آماده می شود. 

کارشناسان معتقدند، این اظهارات مقام‌های رژیم صهیونیستی به سیاق گذشته در راستای تلاش‌ آنها برای منحرف کردن توجه عموم ساکنان اراضی اشغالی از شکست‌های داخلی و خارجی این رژیم است. 

یک مقام ایرانی شب گذشته (سه‌شنبه) در مصاحبه‌ با شبکه خبری الجزیره به این لفاظی‌ها پاسخ داد و گفت هدف قرار دادن تاسیسات هسته‌ای ایران به معنای شعله‌ور کردن جنگی گسترده بوده که رژیم‌ صهیونیستی باید تبعات آن را تحمل کند.

این مقام ایرانی تصریح کرد: «تهدیدات اسرائیل هیچ تاثیری بر روند رویدادها نخواهد داشت و این تهدیدات نتیجه عمق مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی است.»

سرزمین‌های اشغالی طی پنج ماه گذشته شاهد تظاهرات گسترده علیه «بنیامین نتانیاهو» و طرح او برای اصلاحات قضائی بوده. معترضان شنبه گذشته، سرزمین‌های اشغالی را برای بیستمین هفته پیاپی به صحنه درگیری معارضان و حامیان کابینه تبدیل کردند.

از زمان اعلام این طرح تاکنون تل آویو و سایر شهرک‌های اشغالی هر شنبه شب شاهد تجمعات صهیونیست‌های منتقد برنامه‌های کابینه نتانیاهو است و رهبران معارض نیز به برنامه‌های خود علیه نتانیاهو ادامه می‌دهند.

مقام ایرانی در ادامه مصاحبه خود با الجزیره گفت: «سخنان اسرائیل درباره آمادگی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، تروریسم رسمی بوده که با سکوت بین‌المللی همراه است.»

واکنش چین به گشایش دفتر ناتو در ژاپن

سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی در واکنش به بیانیه ژاپن درباره میزبانی کردنش از یک دفتر ارتباطی ناتو گفت، منطقه آسیا-اقیانوسیه از برنامه ناتو برای گشایش این دفترش در ژاپن استقبال نمی‌کند.

به گزارش رویترز، مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: ما می‌خواهیم بگوییم که منطقه آسیا-اقیانوسیه از تقابل گروهی و از تقابل نظامی استقبال نمی‌کند.

او همچنین به ژاپن هشدار داد، باید با توجه به سابقه تاریخی تجاوزگری که دارد نسبت به مساله امنیت نظامی فوق العاده محتاط باشد.

پیشتر فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن اوایل چهارشنبه گفت، این کشور هیچ برنامه‌ای برای آنکه تبدیل به یک عضو ائتلاف ناتو شود ـ حتی با وجود برنامه این ائتلاف برای گشایش یک دفتر ارتباطی در توکیو به عنوان اولین دفترش در آسیا با هدف تسهیل رایزنی در منطقه ـ ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین از ممنوعیت اخیری که پکن بر محصولات شرکت چیپست سازی آمریکایی "میکرون تکنولوژی" وضع کرده، دفاع کرد.

وی اضافه کرد، بازبینی امنیتی چین در قبال محصولات شرکت میکرون "مطابق با قوانین" اجرا شد.

اداره فضای سایبری چین روز یکشنبه اعلام کرد، محصولات شرکت میکرون دارای برخی ریسک های امنیتی هستند؛ اما جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد. این اداره دولتی چین، استفاده از محصولات این شرکت آمریکایی را در رایانه هایی که اطلاعات حساس را مدیریت می‌کنند، ممنوع اعلام کرد.

این تصمیم پکن بعد از آن اتخاذ شد که واشنگتن، ژاپن و هلند دسترسی چین را به فن‌آوری های مخصوص ساخت پردازنده‌های پیشرفته کامپیوتری بر مبنای نگرانی های امنیتی مسدود کردند.

مائو نینگ بیان داشت: بازبینی های چین در حوزه امنیت سایبری کشور یا منطقه خاصی را هدف نمی‌گیرد. ما فن‌آوری ها و محصولات را از هیچ کشوری کنار نمی گذاریم.

این مقام چینی پیشتر از آمریکا خواست، برای حل بحران بدهی اش با اتکا به خود تلاش کرده و "حل این مشکل را به دوش جهان نیندازد." او از واشنگتن خواست «سیاست های پولی و مالی مسئولانه» اتخاذ کند.

ازسرگیری روابط عربستان و کانادا پس از پنج سال

عربستان و کانادا ازسرگیری کامل روابط دیپلماتیک خود را که از سال ۲۰۱۸ متوقف شده بود، اعلام کردند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه‌های دو کشور عربستان و کانادا با انتشار بیانیه‌های مشابهی اعلام کردند که پس از مذاکرات محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، تصمیم گرفته شد سطح روابط دیپلماتیک دو کشور به حالت قبل بازگردد.

این دو وزارتخانه اعلام کردند، بر اساس گفتگوهای انجام شده میان محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد و نخست وزیر عربستان و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در حاشیه همایش همکاری اقتصادی کشورهای آسیا و اقیانوس آرام (APEC) در بانکوک در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ و تمایل دو طرف به ازسرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور بر اساس اصل احترام متقابل و منافع مشترک، تصمیم گرفته شد، سطح روابط دیپلماتیک میان دو کشور به حالت قبل بازگردد.

همچنین وزارت خارجه کانادا جان فیلیپ را به عنوان سفیر جدید خود در عربستان اعلام کرد.

روابط دو کشور کانادا و عربستان پس از آنکه اتاوا در سال ۲۰۱۸ از ریاض خواست فعالان جامعه مدنی عربستان را از زندان آزاد کند، دچار تنش شد.

ریاض این درخواست را نپذیرفت و آن را به منزله مداخله در امور داخلی خود دانست و در ادامه نیز سفیر خود را از کانادا فراخواند و سفیر کانادا را نیز از خاکش اخراج کرد و همینطور اقداماتی را علیه اتاوا در پیش گرفت.

کشته شدن نیروهای امنیتی و مردم در حمله انتحاری در پاکستان

 مقامات پاکستان روز چهارشنبه از حمله انتحاری به نیروهای امنیتی این کشور در شمال غربی و کشته شدن چند نیروی امنیتی و شهروند پاکستان خبر دادند.

 مقامات پاکستان گزارش دادند، سه نیروی امنیتی و یک شهروند این کشور در پی انفجار انتحاری روز چهارشنبه در یک ایست بازرسی در منطقه «وزیرستان شمالی» در استان «خیبر پختونخوا» کشته شدند. گروه «تحریک طالبان» پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. این دومین حمله شبه نظامیان در ایالت خیبر پختونخوا در پاکستان طی دو روز گذشته است.

در جریان این حمله انتحاری، دو مقام امنیتی، یک مامور پلیس و یک غیرنظامی کشته شدند. یک پرسنل امنیتی و یک نیروی  پلیس در این حمله مجروح شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

این کشور در روزهای اخیر صحنه نا آرامی‌های سیاسی بوده است. به دنبال دستگیری «عمران خان» نخست‌وزیر سابق، اعتراضات شدیدی در چندین شهر پاکستان به راه افتاد و خشونت‌های این اعتراضات به مرگ حداقل ۹ تن و جراحت صدها تن انجامید و دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی عمران خان با قرار وثیقه را صادر کرد.

دولت و ارتش پاکستان، حزب «تحریک انصاف» را که رهبری آن بر عهده عمران خان است، متهم به اقدامات خشونت آمیز و حمله به اماکن دولتی و نظامی نمودند؛ اما او و حزبش این اتهام را رد کرده‌‌اند.

ارتش پاکستان به تازگی نیز اعلام کرد، در  درگیری نیروهای مسلح این کشور با تروریست‌ها شماری از نیروهای امنیتی و تروریست‌ها کشته و مجروح شدند. در این درگیری بین نیروهای مسلح پاکستان و تروریست‌ها در شمال «بلوچستان» پاکستان در یک منطقه نظامی، ۶ تروریست و ۷ نظامی پاکستانی کشته شدند؛ بلوچستان بزرگ‌ترین ایالت پاکستان و مرکز این ایالت، شهر «کویته» است.

در این درگیری که طی آن تروریست‌ها مبادرت به گروگانگیری افراد محلی کردند، علاوه بر نظامیان پاکستانی، یکی از اهالی محلی نیز کشته و ۶ نفر از جمله یک زن نیز مجروح شدند.

ارتش پاکستان اعلام کرده که در عملیات ضد تروریستی در سال جاری در مجموع ۱۳۷ پرسنل امنیتی کشته و ۱۱۷ زخمی شده‌اند.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳۱
اسرائیل با اعراب دعوا داشت خود اعراب وازهمه مهمترخودفلسطینیها همه شون با اسرائیل رابطه رسمی ویا حداقل غیررسمی دارند.دعوای ایران با اسرائیل سرچیست؟ ممکن است کسی بگوید اسرائیل اینهمه اقدام علیه ایران میکند که پاسخش خیلی ساده است کارهای اسرائیل درقبال ایران کنش نیست بلکه واکنش است. وقتی شعار دشمنی مطلق وبا غیظ وغلظتی بینظیر درتاریخ با دولت اسرائیل داده میشود نتیجه اش این میشود که اسرائیل واقعا دشمن میشود ودراغلب کشورهای دور وبرایران انواع کارهارا علیه ایران میکتد که نمونه بارزش اتحادتدریجی با دشمنان سابقش یعنی اعراب علیه ایران است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
اولا اسرائیل تاسیس شده برای تجزیه کشورها از جمله ایران و هر کس در سیاست باشد می‌داند و برای همین ایران اجازه چنین کاری را نمی دهد دوم هم اینکه پاسخ ها همگی داده شده منتهی خیلی مواقع صدایش را در نمی آورند و خیلی محدود رسانه ای می شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
کنش و واکنش کجا بوده؟
اسرائیل از نیل تا فرات را ارث پدری اش می داند و اگر ضمیمات هم به آن اضافه کنند تا افغانستان پیش می روند دلیل نمی شود که چون قوم بنی اسرائیل قومی آواره بودند که تحت ستم فرعونیان جا و سرزمین مشخصی نداشتند و دائما در حال مهاجرت از این سرزمین به آن سرزمین بودند امروز ادعای از نیل تا فرات داشته باشند، کشورهای عربی که در پی عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل در پی باج گیری از آمریکا از قبیل بستن قراردادهای تسلیحاتی بزرگ با آمریکا یا ایجاد ائتلاف نظامی و ... هستند مرتکب اشتباه استراتژیکی خطرناکی شده اند، ممکن است امروز آمریکا این باج را به آنها بدهد ولی وقتی پای این رژیم جعلی در منطقه باز شد آن گاه ژاندارم آمریکا در منطقه خواهد شد و با توجه به خصومت تاریخی که با اعراب داشته کاری را که امروز در سرزمین های اشغالی با مردم مظلوم فلسطین می کند با کشورهای مسلمان خواهد کرد و تاوان عادی سازی روابط با این رژیم جعلی را فردای آینده ملت های مسلمان منطقه باید بدهند، کشورهایی که در حال عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسرائیل هستند باید بیدار شوند به تاریخ مراجعه کنند و به راه مقاومت برگردند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
ما پدر اسرائیل را در خواهیم اورد شما هم زیاد جوش نخور منافق فشارت میوفته
نعمت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
اسراعیل قطعتن و بطور حتمیتا دو سال آینده را نخواهد دید بنده بعنوان بزرگترین پجوهشگر و استاد دانشگاه و محقق رشته سیاست بین الملل و فرابین الملل باید به ارزتان میرسانیم که خود امریکا از داخل فروپاشیده و مردم همه مسلح شده اند و غصد براندازی دارند که بحول قوه الهی در کمتراز چند ماه آینده امریکا فرومیپاشد و ایران قدرت اول جهان میشود و با تکیه براین قدرت اول حمله میکنیم و اسراعیل را تصرف میکنیم بعد با فراق وال میرویم سراق عربستان و کانادا و آرژانتین و ژاپن و هند همه را تصرف میکنیم و از بند امپرعالیسم نجات میدهیم
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
جناب اسراییلی مقیم فرانسه!!۱
اولا بسیاری از کشورهای غیر عربی با اسرائیل رابطه ای ندارند و دشمن اند مانند همین نمونه جدید کشور اندونزی که به خاطر راه ندادن اسرائیل، میزبانی مسابقات جهانی را از دست داد
دوم تمام کشورهای عربی با اسرائیل ارتباط ندارند
سوم ما ایرانی هستیم و همانند فردوسی انسانیم و از رنج انسان هایی که ۷۰ سال تخت اشغال و تجاوزند رنج می بریم
سوم ما مسلمانی هستیم که بر طبق فرمایش پیامبر از مسلمان ناراحتیم مانند بسیاری از مسلمانان عرب که نمونه اش جام جهانی قطر
چهارم اسرائیل از ابتدا شعارش از نیل تا فرات بود که امروز به خاطر مقاومت ایران و مردم لبنان و فلسطین در همان کشور اشغالی خودش زمین گیر شد و اگر این مقاومت نباشد دوباره به سوی همان شعار می رود
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
جناب اسراییلی مقیم فرانسه!!!۱
اولا دروغ نگو که همه فلسطینی های اسرائیل رابطه رسمی و غیر رسمی دارند.
دوم دروغه که همه کشورهای عربی با اسرائیل رابطه رسمی یا غیر رسمی دارند
سوم خیلی از کشورهای غیر عرب مانند اندونزی و مالزی و... نه تنها رابطه با اسراییل ندارند بلکه به خاطر دشمنی با اسراییل مسابقات جهانی از کشورش لغو شد
چهارم رنج یک ملت تحت اشغال و ظلم به مدت ۸۰ سال نمی تواند برای من ایرانی انسان بی اهمیت باشد
پنجم من مسلمان تابع سخن پیامبرم که از رنج مسلمان باید اندوهگین باشم
ششم اسراییل سودای از نیل تا فرات داشت که الان به خاطر مقاومت ایران و فلسطین و لبنان زمین گیر شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
امریکا رو رها کنید
یکی جلوی نعمت رو بگیره
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۵
جناب نعمت استاد دانشگاه چقدر غلط املایی داری؟ دیکته باید تمرین کنی.
ظاهرا وحشت داری از این گفته شود در ایران برعکس غرب گدا شرق گدا نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
بابا جمع کن با این غرب گدا و شرق گدا بازی که تو این سایت درآوردی، ملاک در تمام دنیا منافع کشور و مملکت هستش حالا بماند که در کشور ما ملاک ، چیست و چه باشد، در قبل از انقلاب عزیزان می گفتن شاه نوکر آمریکاست و نفت مارو به ثمن بخس می خرد، حالا بماند که نفت رو با قیمت مصوب اوپک به آمریکاو اروپا می دادیم ولی الان با تخفیف و هزارمنت و تازه پولش هم لوکه سوه در کشور دوست و عزیزان چین و کره و ن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
دقیقا شرق گدا اصلا معنی نداره چون کسی واسه رفتن به روسیه و چین وطن فروشی نمیکنه! اما دیدیم برای غربگدایی چیکارها که نمیکنن
حمید کالباس خشک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
گدایی شغل خوبی نیست توبه کن بیچاره
آنهاییکه میگویند راه حل فلسطین برگزاری رفراندوم با شرکت بومیان فلسطین اعم از مسلمان ویهودی ومسیحی است بفرمایند چطور یهودیان مهاجردر130 سال اخیر ونوادگان آنهارا ازبومیان تفکیک خواهند کرد.مثل اینکه بگیم درتهران انتخاباتی برگزارمیکنیم که فقط اهالی بومی تهران ونه مهاجران حق رای داشته باشند. چرا هیچ دولتی حتی دولت فلسطین وحتی گروههای تندفلسطینی که نابودی اسراییل را میخواهند یک جواب هم به این پیشنهادندادند
این چین هم هر از گاهی میاد یه سخنرانی میکنه و بیانیه میده هیچکس هم بهش اهمیت نمیده در واقع اکثر کشورهای آسیایی مخالف چین هستن، انگار چینیا دوباره هوس کردن ژاپن یه گوشمالی حسابی بهشون بده
حس خوبی از بازی های منطقه ندارم مانور و تهدید و ... چرخش کشورهای منطقه برای دور کردن خطر ایران نسبت به خودشان
خدا بخیر کنه
موضوع مهم در کشور این است که چرا نرخ بهره بانکی و تقاضای بانک ها برای منابع مالی افزایش یافته است
این تقاضا به معنای تورم بالا در آینده است تورمی که در یک ماهه فروردین ۵ درصد بوده است که بی سابقه است
آیا این تقاضای منابع مالی بانک ها به کجا می رود
تسهیلات تکلیفی؟
خرید املاک توسط بانک ها
سرمایه گذاری های سودآور غیر طبیعی
وام های ۴ درصدی به کارمندان بانک
...
بهترین روش برای حل مشکلات پاک کردن صورن مسئله است
هر وقت مشکلات اقتصادی بالا رفت بهترین روش انحراف افکار عمومی به اسرائیل و آمریکا در مورد ایران است و اینکه در آنجا چه مشکلاتی وجود دارد
دوران این مسائل گذشته است
آقا زیاد به این رزمایش های نظامی آمریکا تحت عنوان " اتحاد آهنین ۱۹" و ... توجه نکنید، خود سران امارات به خوبی آگاه هستند که هدف از این رزمایش ها تسلط بر چاه های نفت و غارت نفت و گاز منطقه است ولی وابستگی دست و پای انها را بسته و در حال حاضر چاره ای جزء "بله قربان چشم قربان گویی" ندارند در صحت این گفته همان بس که چرا آمریکایی ها بیشتر در چین و امارات و کره جنوبی و ژاپن رزمایش برگزار می کنند؟ هدفشان که در خاورمیانه بر عالم و آدم آشکار است و آن تامین منافع اقتصادی شان از ذخایر غنی نفت و گاز منطقه است، در تایوان هم برای به حاشیه کشیدن پکن رزمایش برگزار می کنند حتی در ژاپن جهت شاخه و شانه کشیدن برای چین دفتر ناتو بازگشایی می کنند و هدفشان از رزمایش در ژاپن و کره، تحریک چین و کره شمالی است، البته این ذات استکبار است و تنها راه مقابله با آن مقاومت و صد البته پیشرفت و پیشرفت و پیشرفت است که خوشبختانه کشور ما بعد از رهایی از وابستگی آنها در سال ۵۷، امروز به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته که باعث خودکفایی کشور در زمینه های بسیاری شده است، درست است که برای کند کردن حرکت پیشرفتی کشور ما هم به دلایل واهی روی به ابزار تحریم و تهدید آورده اند ولی به یاری خدا و با ملت هوشیار و نیروی جوان نخبه مسیر خود را که همانا پیشرفت، خودکفایی و اقتدار است ادامه می دهیم و جلوی نقشه های شوم آنها را که برگرداندن کشور به وابستگی قبلی و عقب ماندگی علمی است می گیریم.
تیتر خبر بعدی تان هم که در مورد رژیم جعلی اسرائیل است آخر این رژیم جعلی که اساس وجودش بر مبنای غصب، کودک کشی و ... است چه حرفی در برابر ایران بزرگ که همواره هدفش دفاع از ملت های مظلوم منطقه است برای گفتن دارد؟ ارزش های اصولی ملت ایران با رژیم جعلی اسرائیل، زمین تا آسمان است، ارزش های ما کرامت انسانی و دفاع از مردم مظلوم است ولی ارزش های آنها غصب، کودک کشی و ترور است ولی وظیفه اصحاب رسانه است که اخبار و تحولات جهانی را به اطلاع عموم برسانند ولی این که امروز می بینید مقامات رژیم جعل دائما در نیویورک و واشنگتن به سر می برند دلیل ترس آنها از اقتدار و قدرت منطقه ای و فرا منطقه ای ما است، مطرح کردن مسائلی از قبیل گفتگو در مورد پیشرفت برنامه هسته ای ایران هم دلیل بر ضعف آنها در برابر قدرت ایران بزرگ است وگرنه تمام دنیا می داند که ایران ان پی تی را پذیرفته و فعالیت های هسته ای اش همان طور که بازرسان آژانس به کرات گزارش کرده اند، صلح آمیز و در راستای خدمت به بشریت (تولید انواع رادیو دارو و ...) است، بازرسان هم بهتر است سیاسی کاری را کنار گذاشته و بازدیدی هم از تاسیسات هسته ای اسرائیل که بزرگترین زرادخانه هسته ای خاورمیانه را دارد به عمل آورند چون با این کابینه تندروی نتانیاهو و سابقه تاریخی رژیم اسرائیل در کشتار انسان های بی گناه از جنایت جنگی صبرا و شتیلا گرفته تا کودک کشی در سرزمین های اشغالی بعید نیست اگر موجودیت خود را در خطر ببیند از سلاح هسته ای هم استفاده کند.
پاسخ ها
اصغری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
چقدر حرف میزنی تو همشم اشتباه چی داری میگی برادر
یک نکته بیان میکنم
اسراعیل همیشه نابکار بوده و همیشه در سدد اشغال سرزمین های اشغالی است اتحاد بین کشورهای مسلمان میتواند پوزه اسراعیل قاصب را به خاک سیاه بکشد و ایران همیشه از جبیه مقاومت دفاع خواهد کرد چه با پول و چه با جان چرا که عزت مسلمانان در هر جا که باشند بر دیگر مسلمانان واجب است یادمان نرود اگر نفتی که داریم خدا داده و نعمتی است برای همه ی مسلمانان است پس چه جبهه مقاومت و چه فلسطین همه و همه بر سر این سفره مهمانانند و الله نگهدار همه
والعاقبه للمتقین
خوشحال نشوید از اینکه طلا بالا برود و سرمایه شما بیشتر شود
خوشحال نشوید که زمین و مسکن گران شود و سود بیشتر کنید
خوشحال نشوید که دلار گران شود تا ثروت شما بیشتر شود
با این کار ثروت شما بیشتر نشده است چون اگر بخواهید همین طلا و مسکن و ... را تبدیل به احسن کنید باید بیشتر از قبل بپردازید و در واقع سودی نصیب شما نشده است
به این فکر کنید که ای کاش موقعیتی وجود داشت که بیشتر از دلار و طلا و مسکن سود کسب می کردید تا بتوانید مسکن خودتان یا خودرو خودتان را راحت تر به احسن تبدیل می کردید

این کار امکان پذیر است اما به شرط آنکه دولت با رشد نقدینگی و چاپ پول در اقتصاد کشور بن بست ایجاد نکند

رشد نقدینگی علتش یا ریخت و پاش است که به بی سوادی و عدم تخصص در ارکان حاکمیت بر می گردد و یا به منفعت طلبی و زیاده خواهی در بدنه حاکمیت برمی گردد

همچنین به غیر تخصصی بودن و عدم نظارت بانک ها برمی گردد بانک هایی که نه معلوم است دولتی هستند یا خصوصی هستند و گزینه منفعت طلبی و رانت خواری گاهی اوقات آنرا متمایل به دولتی بودن و گاهی اوقات آنرا به سمت خصوصی بودن می برد و شبیه خودروسازی و صدا و سیمای ما است
یعنی بانک ها یا بنگاه داری می کنند و یا وام های ویژه و اختصاصی برای کارمندان و سرمایه گذاران ویژه خودشان تعریف می کنند و جبران ناتراتزی آنها ار پول بیت المال انجام می شود و باعث و خلق نقدینگی و تورم و بی ارزش شدن پول ملی می شود
بانک ها مثل خیلی چیز های ما محصول لیبرال دموکراسی هستند یا لیبرال دموکراسی را درست و کامل اجرا کنید و یا آنرا بکلی کنار بگزارید و آنرا تبدیل به معجونی نکنید که نه در تعریف لیبرال دموکراسی می گنجد و نه در تعریف دین می گنجد هر چند که دین چارچوب ها و درستی ها و غلط ها را معین می کند و برای امورات آخرتی بشر است و خدا برای امورات دنیایی عقل و تفکر و اسباب و علل را آفریده است

آیا اگر جامعه را به ۴۰ سال قبل بازگردانیم مردم جامعه چه کاری خواهد کرد و چه تصمیمی در خصوص مسائل اقتصادی خواهد گرفت؟ و آیا به نصایح حاکمیت مثل ۴۰ سال قبل گوش خواهند داد و همراهی خواهند کرد؟
حتی کسانی که مدافع نظام هستند هیچگاه به توصیه ها توجه نمی کنند و ثروت خودشان را یا تبدیل به ارز یا طلا و یا ملک و خودرو خواهند کرد
به عبارتی مهمترین سرمایه ملی که اعتماد است بکلی از دست رفته است و بازگرداندن این سرمایه ملی به این آسانی نیست و سئوال بسیار مهم در این کشور این است که چگونه می توان این اعتماد و سرمایه ملی را برگرداند

دوران شعار به پایان رسیده است چون در طول این جهل سال مردم شعار های تو خالی بسیار شنیده اند
صحبت از رفراندم می شود غربگراها توجه داشته باشند که اگر رفراندم شد باید به رفراندم تن بدهند
اگر در مورد سگ گردانی رفراندم شد نظر اکثریت باید غالب شود و اگر اکثریت گفتند که سگ گردانی ممنوع نباید هیچ کس سگ گردانی کند

اگر نظر اکثریت بر این بود که برهنگی نباید در ملا عام باشد هیچ کس نباید با لباس هرزگی وارد ملا عام شود و جرم آن باید سنگین و زندان باشد
اگر رفراندم و نظر اکثریت گفت که روزه خواری و شراب خواری در ملا عام که تبعات بی حرمتی به ماه رمضان و جنبه تبلیغ روزه خواری داشته باشد و نباید انجام شود باید همه به آن تن بدهند

بهتر است غربگراها صحبت از رفراندم نکنند که به ضررشان تمام خواهد شد و دلیل نمی شود که مشکلات اقتصادی و برخی تناقضات و نقص ها در بدنه دولت و حاکمیت باعث شود که حرمت ها را زیر پا بگزارند

موضوع حرمت ها و اعتقادات از موضوع حاکمیت و حکومت جدا است حتی موضوع حرمت ها از مسائل افراطی و من درآوردی در دین هم جدا است و اساسا حکومت و حاکم اعتبارش را از حرمت ها و موضوعات انسانی و اخلاقی می گیرد نه بر عکس آن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
شما كه ٩٨٪؜ ارا ملت را داري چرا همه مي لرزيد وقتي حرف از رفراندم زده ميشود ؟
محمد رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
یه نگاه به مثبت منفی های نظر اول در مورد مبارزه با اسراییل بیانداز ، اونوقت نتیجه رفراندوم در مورد خیلی‌ از موضوعات دستت میاد
جنبش فواحش آلوده بود و اعتراضات به حق اقتصادی مردم رو دزدید
از صدای سخن غربگدا من ندیدیم زشت تر
اسراییل دولتش هرچی باشد اشغالگر قاتل.‌‌‌ولی آخر شعار نابودی اسراییل را درک کنید .دیگر امروز نمی شود کشور گشایی یا کشوری را فتح کرد .آخر اقدام یک کشور در قبال کشور دیگر قطع رابطه است نه کشور گشایی .قوانین حاکم بر جهان به هیچ کشوری اجازه فتح کشور دیگری را نمی دهد‌آنهایی که نابودی یک کشور دیگر را می دهند .واقعیت حاکم بر جهان امروز را درک کنند .ومردم ایران را بیش از این در تنگنا قرار ندهند.
اهل عقل و منطق بخوبی میدانند که پیرو ایجاد رابطه سیاسی بین اسراییل و کشورهای امارات و بحرین، و متعاقب تجدید رابطه بین ریاض و تهران، اگر اسراییل موفق به برقراری روابط دیپلماتیک با عربستان گردد، این به معنی مات شدت ایران در شطرنج سیاسی - نظامی منطقه خلیج فارس است
گیلاس کیلویی ۲۰۰هزارتومان
مسولان بخندین به حال مردم بدبخت
آقا یه عکس واضح از ساعت میرسلیم میشه پیدا کرد؟ خیلی دلم میخواد واقعاً برند پتک فیلیپ باشه تا ببینم این عضو ارشد موتلفه ی اسلامی بابت این حد از ساده زیستی چی داره بگه؟
البته خداییش من اگر عضو هیأت مدیره ی این همه شرکت خودروساز و قطعه ساز بودم، ساعت گردن تر از این هم میخریدم. عضو هیأت مدیره ی این تعداد شرکت بودن، واقعاً نیاز به مدیریت زمان هست که با تلاش جان کاه آقا مصطفی و بکارگیری ساعت برند مذکور قابل انجامه.
برای تنویر اذهان عمومی، شخص شخیص ایشون هم میتونه لطف کنه و عکس ساعت مورد بحث رو منتشر کنه.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری
آخرین اخبار