بازدید 28735
سه هزار و سیصد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»

مدیرکل آژانس اتمی از گشایش‌هایی در توافق با ایران خبر داد / هشدار نایب رئیس مجلس به جمهوری آذربایجان / بادامچیان: آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم/عبدالملکی: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است 

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند ناصر قوامی: مردم از این که به چند اصلاح طلب دسته چندم در انتخابات رای دهند، عبور کرده‌اند/ وزیر خارجه آمریکا: وقتی داشتیم با حسن نیت برای احیای برجام تلاش می‌کردیم، ایرانی‌ها پیشنهادی را که روی میز بود رد کردند/ خاندوزی: دولت در نظر دارد بانک مرکزی را اصلاح کند/ معاون وزیر نفت: افزایش مصرف بنزین تصاعدی است و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۳ 23 March 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

ناصر قوامی: مردم از این که به چند اصلاح طلب دسته چندم در انتخابات رای دهند، عبور کرده اند
ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره بروز و ظهور انتخابات در رویداد‌های سیاسی سال ۱۴۰۲ به «انتخاب» گفت: درباره انتخابات در سال ۱۴۰۲، عده‌ای هستند که در هر حال در انتخابات شرکت می‌کنند، ولی احتمالا آرای باطله انتخابات ۱۴۰۲ زیاد باشد. الان نیز مردم از اصلاح طلبان و اصولگرایان عبور کرده اند و رقابتی ایجاد نمی‌شود که مردم در بین آن رقابت بتوانند عده‌ای را انتخاب کنند و مردم از این صحنه که چند اصلاح طلب دسته چندم را انتخاب کنند عبور کرده اند؛ اما در هر حال انتخابات با هر شکل و ظاهری برگزار می‌شود. وی درباره مهم‌ترین چالش سیاسی سال ۱۴۰۲ افزود: چالش مهم سال ۱۴۰۲ گرانی هاست که کمر مردم را می‌شکند و قابل تحمل نیست؛ یعنی حقوق یک کارمند متوسط ده میلیون هم اگر باشد با وجود گوشت پانصد هزار تومان چگونه زندگی کند؟ به نظر من، چالش مهم سال دیگر همین گرانی هاست، مخصوصا اگر سوخت هم گران شود، فاجعه‌ای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی می‌شود؛ به نظر من سال ۱۴۰۲ سال سختی برای مردم است.

عربستان و سوریه پس از عید فطر سفارتخانه‌های خود را بازگشایی می‌کنند
سه منبع آگاه گفتند سوریه و عربستان سعودی پس از قطع روابط دیپلماتیک خود بیش از یک دهه پیش، توافق کرده‌اند سفارتخانه‌های خود را بازگشایی کنند؛ گامی که نشان‌دهنده گسترش چشمگیر حضور دمشق در جهان عرب است. یکی از آن‌ها گفت: دو دولت در حال آماده شدن برای بازگشایی سفارتخانه‌ها پس از عید فطر هستند.

ادعای بورل درباره نقش پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تکرار ادعای بی‌اساس و مردود مشارکت نظامی ایران و روسیه در جنگ اوکراین که بار‌ها از سوی مقامات ایران رد شده، مدعی شد که اوکراین بار دیگر از سوی روسیه با پهپاد‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته است. جوسپ بورل روز پنجشنبه با انتشار پیامی در توئیتر ادعا کرد که مراکز آموزشی و یک ساختمان مسکونی در زاپوریژیا از سوی روسیه توسط پهپاد‌های ایرانی هدف قرار گرفته است. وی مدعی شد: درست زمانی که (ولادیمیر) پوتین درباره ضرورت حل و فصل مسالمت‌آمیز جنگ اوکراین، به رئیس جمهوری چین ابراز نیاز کرد، دوباره مرتکب جنایات جنگی شد. جمهوری اسلامی ایران بار‌ها ادعا‌های مطرح در این زمینه را رد و تصریح کرده است، هیچ سلاح و پهپادی برای استفاده در جنگ با اوکراین به روسیه نداده است. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر در این زمینه گفت: متأسفانه کشور‌هایی که بزرگترین صادرکننده تسلیحات و تجهیزات به یک طرف جنگ هستند، مایلند با دامن زدن به خبر‌های کذب و جعلی افکار عمومی جهانی را دچار گمراهی و خطا کنند.

وزیر خارجه آمریکا: وقتی داشتیم با حسن نیت برای احیای برجام تلاش می‌کردیم، ایرانی‌ها پیشنهادی را که روی میز بود رد کردند
وزیر خارجه دولت بایدن گفت: در عمل، برجام در حال حاضر روی میز نیست. وی مدعی شد: دلیل آن تا حدی زیادی این است که وقتی داشتیم با حسن نیت تلاش می‌کردیم که ببینیم آیا می‌توانیم به پایبندی دوجانبه به برجام برسیم، ایرانی‌ها پیشنهادی را که روی میز بود، رد کردند و آن‌ها جدیت نشان نداده‌اند. بلینکن در عین حال گفت: همچنان معتقدیم که دیپلماسی برای رسیدن به نتایج عملی هنوز موثرین روش است، اما این همکاری هر دو طرف را می‌خواهد و ایرانی‌ها جدیت و هدف نشان نداده‌اند. پیش از این نیز، ند پرایس، سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن از دیپلماسی و هرگونه تلاش برای کاهش تنش‌ها حمایت می‌کند، گفت که برجام بر پایه اعتماد نبود.

نماینده مجلس: شورای نگهبان در قبال کسانی که پنجه به صورت نظام می‌زنند، وظیفه‌اش را انجام می‌دهد
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد کسانی که به نحوی پنجه به صورت نظام انداختند و پرونده دارند طبق قانون طبیعتاً شورای نگهبان وظیفه خودش را انجام می‌دهد ما اگر بنا باشد جریان را طوری باز بگذاریم که هر طور و هر کسی باشد، معنا نخواهد داشت. حسن نوروزی در پاسخ به این که با توجه به اینکه سال جاری سال انتخابات است، مسئولان باید چه رفتاری داشته باشند تا هم آن انسجام ملی که رهبری بار‌ها تاکید کردند، در کشور برای حضور در پای صندوق‌های رأی صورت بگیرد، هم این که همه سلایق مختلف در انتخابات شرکت کنند تا به جمهوریت نظام کمک شود، گفت: ما یک اعتقاد کلی داریم؛ ما به ولایت فقیه، قانون اساسی و اصول قانون اساسی که قوای مقننه، مجریه، قضائیه و شورای نگهبان است، اعتقاد داریم. این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقادمان این است که فضای باز سیاسی وجود دارد و بهتر هم می‌شود. منتها در مورد کسانی که به نحوی پنجه به صورت نظام انداختند و پرونده دارند، طبق قانون طبیعتاً شورای نگهبان وظیفه خودش را انجام می‌دهد، ما اگر بنا باشد این جریان را باز بگذاریم هر طور و هر کسی باشد، معنا نخواهد داشت، اما از آن طرف هم فضا باید باز باشد، ولی در مورد کسانی که طبق ضوابط پرونده و مشکلاتی دارند شورای نگهبان وظیفه خودش را انجام خواهد داد.

ابراز امیدواری گروسی برای باز شدن در‌های جدید در پرونده ایران
«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در اندیشکده شورای روابط خارجی سخن می‌گفت با ادبیاتی محتاطانه اظهار داشت که در پی سفر به ایران و توافق به دست‌آمده «به نظر می‌رسد باب‌هایی در حال باز شدن است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا چنین می‌شود؟» وی با اشاره به خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از برجام و تدابیر جبرانی ایران تکرار کرد که توافق سال ۹۴ به یک «پوسته خالی» تبدیل شده است. مدیرکل آژانس با این حال تصریح کرد که بازرسان آژانس در ایران حضور دارند تا بر فعالیت‌های هسته‌ای کشور نظارت کنند و آنچه در نتیجه مذاکرات وین توافق شود، قابل راستی آزمایی باشد.

رشیدی کوچی خطاب به سوال سخنگوی دولت: با قید فوریت فیلترینگ را حذف کنید
جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس در واکنش به سوال سخنگوی دولت در توییتر خواستار حذف فیلترینگ، عزل وزرا و معاونین ناکارآمد رییس جمهور و پرهیز از تصمیمات خلع الساعه تحت تاثیر جریان تندرو شد. علی بهادری جهرمی در توییتر نوشته بود: «به نظر شما کدام اقدام دولت در سال گذشته باید با جدیت بیشتری در سال ۱۴۰۲ پیگیری شود؟»
رشیدی کوچی در پاسخ به این سوال نوشته است؛
به نظرم دولت بهتر است اقدامات ذیل را با قید فوریت در دستور قرار دهد؛
۱- حذف فیلترینگ
۲ انجام واردات خودرو نو و کارکرده به نفع مردم
۳ - عزل وزرا و معاونین ناکارآمد رییس جمهور
۴- مهار تورم و کنترل بازار ارز و طلا
۵- تمرکز بر رشد تولید
۶- پرهیز از تصمیمات خلق الساعه تحت تاثیر جریان تندرو

دیدار خرازی و عراقچی با سید حسن نصرالله
سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران و سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان دیدار کردند. روابط عمومی جنبش حزب‌الله لبنان، امروز پنجشنبه، با انتشار تصاویری اعلام کرد که «مجتبی امانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز در این دیدار حضور داشته است. طبق این اعلام، دو طرف آخرین تحولات سیاسی منطقه را در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند. این دیدار در حالی صورت گرفته که خرازی، صبح روز گذشته، با «عبدالله بوحبیب» وزیر امور خارجه لبنان دیدار و گفت‌وگو کرده بود. رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بوحبیب لبنان امن و دارای اقتصاد قوی را قادر به ایفای نقشی سازنده در منطقه خواند و گفت: «جمهوری اسلامی ایران همه جریان‌های سیاسی لبنان را به تسریع در فرآیند تشکیل دولت تشویق می‌کند.»

انتقاد دبیر ستاد امر به معروف از تجاری‌سازی فرهنگ در مناطق آزاد
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه‌ای به دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور بر «اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی لازم برای حفظ، رعایت و ارتقای ارزش‌های اسلامی و اخلاقی و احیا و اقامه فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر خصوصا در جریان سفر‌های نوروزی هموطنان به مناطق آزاد» تاکید کرد. محمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر این که «هیچگاه نمی‌توان شادی واقعی را در محیط‌های فاسد و مبتذل برای جامعه فراهم کرد» افزود: نشاط و شادی پایدار را فقط در محیط‌های سالم اخلاقی باید جستجو کرد و ملاک شادی و نشاط، آرامش است و آرامش حقیقی فقط در سایه سلامت اخلاقی برای همگان محقق می‌شود. هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: زیبایی‌های طبیعت را با حریم شکنی‌های اخلاقی نباید زشت و کدر کرد. وی تأکید نمود: فرهنگ را تجاری‌سازی نکنید و مرز‌های فرهنگی را در مناطق آزاد تجاری به ثمن‌بخس به حراج نگذارید و با تساهل و تسامح مدیریتی، حریم‌های دینداری را به مسلخ نبرید، نکند چهره کریه امروز ابتذال در بعضی از مناطق آزاد فردای شهر‌های جامعه ما را رقم زند.

نوری قزلجه: دولت با شعار محرومیت‌زدایی روی کارآمد، اما محرومیت‌زایی شد
نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس می‌گوید: همان‌هایی که افزایش نرخ ارز و پیش‌برد مذاکرات در دولت قبل را تمسخر و انتقاد می‌کردند خودشان هم نتوانستند در این حوزه کاری انجام دهند و برعکس شد. غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان آباد در مجلس، ضمن ارزیابی عملکرد دولت سیزدهم در یک سال گذشته گفت: دولت سیزدهم با شعار محرومیت زدایی روی کارآمد، اما محرومیت زایی شد. شعار‌هایی که دولت و تیم اقتصادی‌شان زمان رقابت‌های انتخاباتی دادند، هیچ یک نتیجه نداده و حتی نتیجه عکس داده است.

هشدار نائب رئیس مجلس به جمهوری آذربایجان
علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی به جمهوری آذربایجان هشدار داد و در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «نظام مقدس اسلامی نسبت به تحولات در مرز‌ها و همسایگانش حساس است و به بلندپروازی ها، پاسخ محکم می‌دهد. امیدوارم همسایگان ما حسن همجواری با نیاکان خود را فدای وسوسه صهیونیست‌ها نکنند.» او در این توییت از دو هشتگ «باکو» و «ایران» استفاده کرد.

 بادامچیان: آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم
اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: من نظام را دارای ابرچالش نمی‌دانم. ابرچالش آمریکاست؛ آمریکا با ۳۵ تریلیون دلار ورشکسته شده است، در اوکراین گرفتار شده، از سوی دیگر با چین و روسیه سر شاخ شده و از قبل، با ایران اسلامی و مسلمانان دشمنی دارد. آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم، ما به برکت اسلام و به برکت ولایت سالی سرشار از امید را خواهیم داشت.

روایت «نقشه ترور» سیدمحمد خاتمی توسط یکی از محافظانش
روزنامه شرق در روز‌های پایانی سال۱۴۰۱ خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال۱۳۷۹ را برای اولین بار منتشر کرد. بمب خبری شب عید سال ۱۳۷۹، ترور سعید حجاریان عضو شورای شهر تهران بود. بررسی خاطرات آیت الله هاشمی نشان می‌دهد، ترور حجاریان محل منازعه جدی جریان چپ و راست که موافقان و منتقدان دولت خاتمی را تشکیل می‌دادند، شده بود. ترور حجاریان به مرور میان قوه قضاییه و وزارت اطلاعات و حتی درون نیرو‌های وزارت اطلاعات، محل منازعه شده بود. در چنین شرایطی، آیت الله هاشمی در خاطرات روز چهارم فروردین۱۳۷۹ می‌نویسند: «پیش از ظهر دکتر حسن روحانی (دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی) آمد. دو ساعتی درباره مسائل مهم کشور و انقلاب مذاکره کردیم. هر دو قبول داریم اگر وضع به همین منوال پیش برود، انقلاب اسلامی جای خود را به حکومت سکولار خواهد داد و اگر سخت گیری شود مردم سالاری نظام ممکن است آسیب ببیند و رعایت اعتدال و دادن امتیازاتی از سوی رهبری ضمن کنترل جریان‌های غیر دینی، می‌تواند وضع را مهار کند. ایشان از قول آقای علی ربیعی گفت یکی از محافظان آقای خاتمی، قصد ترور ایشان را داشته و دستگیر شده است. می‌گویند به دلیل مشاهده جریان‌های غیراسلامی و عدم قدرت و تحلیل وضع موجود، به این فکر افتاده و از یکی از مراجع هم سوال کرده است. هرچند ایشان، او را نصیحت کرده که این افکار را از سر بیرون کند، او منع را نفهمیده است. مقداری هم راجع به راهکار‌های جلوگیری از افراط و تفریط صحبت کردیم.»

مشاور رییس‌جمهور: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است 
حجت عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد برنامه ۱۴۰۲ مناطق آزاد کشور را تحقق ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی اعلام وعنوان کرد: سرمایه گذاری عنصر اصلی و اولیه تولید است. به همین منظور در مناطق آزاد ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است. عبدالملکی مهمترین مساله در مهار تورم را هماهنگی بین دستگاه‌ها دانست و تصریح کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی در مهار تورم وظایفی دارند که متاسفانه تاکنون هماهنگی لازم برای مهار آن ایجاد نشده است. وی افزود: بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از فرصت های ایجاد شده در مناطق آزاد بی اطلاع هستند. ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در کریدورهای اصلی و دسترسی به آبهای آزاد، اقلیم مناسب و از همه مهمتر وجود امنیت در جمهوری اسلامی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

خاندوزی: دولت در نظر دارد بانک مرکزی را اصلاح کند
سید احسان خاندوزی در گفت و گو با روزنامه فایننشال تایمز اظهار داشت: صادرات غیرنفتی ۵۳ میلیارد دلاری نیز در یازده ماهه امسال ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. واردات هم در همین بازه زمانی ۶۰ میلیارد دلار بوده که نشان میدهد «اقتصاد ایران را نمی‌توان منزوی کرد.» خاندوزی افزود: ایران در ماه گذشته، با وجود تحریم های آمریکا، به بالاترین سطح صادرات نفت خود در حداقل دو سال گذشته دست یافته است و از رکورد قبلی یعنی ۱.۳ میلیون بشکه در روز پیشی گرفته است. وزیر اقتصاد از کارنامه دولت دفاع و تصریح کرد: دولت در نظر دارد بانک مرکزی را اصلاح کند که برای دستیابی به اهداف تورمی پاسخگو خواهد بود. همچنین «اختیار لازم برای کنترل رویه هایی که عرضه پول را ایجاد می‌کنند» داده میشود. خاندوزی افزود: همچنین توانستیم نرخ رشد عرضه پول را که در سال گذشته ۳۹ درصد بود، کاهش دهیم، قرار است تا پایان سال مالی امسال این عدد به ۳۰ درصد برسد، مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم.

معاون وزیر نفت: افزایش مصرف بنزین تصاعدی است
جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: مصرف بنزین در روز‌های نخست نوروز امسال از رقم روزانه ۱۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر هم گذشت، در بخش حمل‌ونقل نیز با همکاری نواحی مختلف ۲۴ ساعته در حال توزیع بنزین هستیم. وی افزود: متأسفانه افزایش مصرف بنزین تصاعدی افزایش می‌یابد، در حالی که در سال ۱۴۰۱ افزایش ۲۰ درصدی در مصرف بنزین داشتیم، امسال هم نسبت به پارسال افزایش ۱۱ درصدی داریم و بی‌شک باید در مدیریت مصرف سوخت توجه ویژه شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱۰
مشاور رییس‌جمهور: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است
من هنوز منتظر هستم با یک میلیون برام شغل ایجاد کنی که بتونم در ماه 6 میلیون کرایه خونه ام رو بدم پسرم
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
سرمایه گذاری تو چی اقتصاد و بورس ورشکسته؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دو سه ماهی صبر کنید کنترل تورم را با تمام وجود درک خواهید کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دولت و مجلس محترم واردات کالای خارجی را بشدت تمام ممنوع کند با تشکر
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دو سه ماهی صبر کنید کنترل تورم را با تمام وجود درک خواهید کرد :
مشخصا هیج فهمی از ریشه تورم نداری
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
رو که نیست سنگ پا است. تو روز روشن دروغ مثل اب خوردن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
چرخ اقتصاد و امورات و تسویه بدهی های دولت با تورم میچرخه
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دو سه ماهی صبر کنید کنترل تورم را با تمام وجود درک خواهید کرد
تازه کنرل تورم مرد حسابی ماه میجوریم دیگه قدرت زندگی معمولو نداریم حالا با تمام وجود درک کنیم که قیمتها کمتر بالا میره؟ یعنی خودم داری میگی هیچ توقعی از کل مسئولان کشور ندشته باشیم که قیمتها رو ثابت نگه دارن؟ توقع کاهش قیمتها برای ما رویاست؟
حداقل چندین هزار نیرو رو بسیج کنید سمت مرز ارمنستان ... من نمیفهمم چرا متوجه نیستین
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
همه رو که نمیشه برد لب مرز. داخل هم لازم داریم. اومدیم و دوباره فیمت بنزین رفت بالا و ….
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دقیقا مرزهای منطقه خط قرمز ما باید باشه
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
در جای گرم ونرم در اروپا نشسته وفتوا ندهید آن زمان که جنگ بود همه شما مدعیان امروز پا به فر ار گذاشتید وما از کشور دفاع کردیم به حد کافی مشکلات اقتصادی داریم وتحمیل هر هزینه به خاطر ارمنستان وجاهای دیگر کشور دچار بحران می‌کند همان بهتر در اختلافات بین همسایه گان از در صلح ودیپلماسی وارد شویم
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
کاش منصف باشیم ما در مورد آذربایجان اشتباه کردیم. سی سال ارمنستان خاک آذربایجان را اشغال کرده بود و ما به راحتی می توانستیم به ارمنستان فشار آورده و از دومین کشور شیعی دنیا حمایت کنیم اما بر خلاف آموزه های اسلام از ارمنستان حمایت کردیم. خب دولت آذربایجان که نمی توانستدر مقابل اشغال ۲۰ درصد کشورش بی تفاوت بماند باید سلاح تهیه میکرد، از کجا از هرجای ممکن.الان هم اشتباه را تکرار می کنیم. یادمان باشد فرانسه ۵۰۰ هزار ارمنی دارد و از ترس آنها از ارمنستان حمایت می کند ما هم چهل میلیون تورک داریم که کاملا علایق قلبی با آذربایجان دارند. هرگونه اقدام علیه آذرایجان اگر باعث تجزیه کشور نشود باعث دوپارگی اجتماعی کشور خواهد شد.
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
اموزه های شما میگه از شیعه چون صرفا شیعه است در هر شرایطی حمایت کنی!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه اموزه هایی
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
مشخصه نمیفهمی
این موش وگربه بازی ِ مذاکرات هسته‌ای ،که ظاهرا قراره تا قیام قیامت ادامه داشته باشه وهمه رو سرکار بذاره ،دیگه ای ذره ای برامون اهمیت نداره !
خدای بزرگ را شاکریم که عقلای قوم به این نتیجه رسیدند که سیاست داخلی و خارجی بر اساس تعامل با مردم در داخل و تعامل با دول منطقه و فرامنطقه‌ای تنظیم کنند وگرنه مصیبت عظمایی گریبان کشور را می گرفت و به سمت فروپاشی داخلی‌اش می رفتیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
شکر گزار باش اما برای امر واقعی هیچ تغییری در کار نیست
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ولی متاسفانه بیشتر مواقع عقلای قوم با اتلاف وقت و هزینه های زیاد مالی و جانی متوجه اشتباه خود می شوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
من نظر زینال را وقتی یه طنز تلخ در متنش داشت،بیشتردوست داشتم تا الآنی که مثه دیپلماتها نظر میده!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
این زینال تقلبیه
مشاور رییس‌جمهور: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است

واقعا خجالت نمی کشید اینقدر دروغ می گویید؟ به قول سریال روزی روزگاری این دروغا که می گی راسته؟
دولت پرفسورها
جناب آقای نیک زادشما هم مسلمانید وهم ایرانی غیور آیا بهترنیست کمی به شواهد تاریخی معاصر مراجعه فرموده وبجای تذکربه جمهوری آذربایجان کشورهم دین ومذهبتان به ارمنستان متجاوزتذکرشدیددهیدکشوریکه سالهاست بخشهائی ازخاک آذربایجان رادراشغال خود داردوهرچند یکباربصورتی این دمل چرکی رابازمیکندوتعدادی ازآذری هارابهلاکت میرساند به متجاوزبایدتذکردادچون رسالت مادفاع ازحق است نه ازمتجاوز ظالم وخودخواه که باموذیگری وطرفندهایشان مارا وسیله ای میکنندبرای ضعیف کردن آذربایجان وتحریک مابرای اقدامی برعلیه آذری ها پس بهتر استکه برای شناخت حق ازباطل تاریخ رابیطرفانه مرورکردکه خدای نخواسته پشیمانی بارنیاید وبجای موردظلم قرارگرفته طرف ظالم راگرفته باشیم درضمن بایدمراقب بودکه روزی متجاوزبماهم ازپشت خنجرنزند و ماراوسیله نشویم برای ضربه به آذری هامراقب باشیم فریب فریبکاران رانخوریم و اختلافات سطحی خودمان باهمکیشانمان را ازهرطریقی که ممکن است حل وفصل کنیم که گزک دست کسی ندهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
به هیچ وجه نیازی به تذکر به ارمنستان نیست. این یک بحث مذهبی نیست که پای مذهب به آن باز شود، چطور زمانی که علی اف با صهیونیستها ارتباط دیپلماتیک و نظامی برقرار میکند، صحبت از هم دین و هم مذهبی بودن نمیکنید، اما تحرکات موذیانه علی اف و اردوغان که به ضرر منافع ملی ایران در حال و آینده است ، با دین و مذهب توجیه میکنید؟ اگر اینطور بود که ما هم نباید ۸ سال با عراق میجنگیدیم. کاملا از مواضع جمهوری اسلامی در این خصوص حمایت میکنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
دو حالت بیشتر نداره؛ یا شما اعتقاد دارید جمهوری آذربایجان باید به خاک ایران برگرده که این طور شما حمایت از منافع این کشور میکنید یا اینکه شما منافع یک کشور دیگر را به منافع کشور ایران ترجیح می دهید، بحث ظلم و ظالم و این حرفا نیست، بحث منافع کشور و ملت هست
ناشناس
| United States of America |
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ايران و بادكوبه
بنده خدا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
فریبکارانه حرف نزن. مردم خوب میفهمند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ایران در جریان جنگ اول قره باغ از دولت باکو حمایت عملی کرد و درجریان جنگ دوم حمایت سیاسی و دیپلماتیک
اما دولت قدر نشناسباکو قدر حمایت های بی دریغ ایران را که ندانسته هیچ، هر روز گستاخی های بیشتر و بیشتری علیه ایران نشان می دهد و جری تر میشود.
الهام علیف باید جواب ناسپاسی ها و گزافه گویی های خود را بگیرد
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
تا حرف از آذربایجان میشه یکسری الهام پرست یقه پاره میکنن همین کشور هم مذهب و دوست میدونی چه همکاری هایی با اسرائیل علیه ایران انجام داده؟ میدونی چقد من خنجر از پشت
خوردیم ار این دوست قدیمی؟ شما مشکلت جای دیگست عزیزم
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
متاسفانه این آقای نیک زاد به خاطر خوشایند دیگران وحفظ صندلی بی ارزش مجلس این حرفها را می‌زند از ارمنستان دفاع کرده وبه جنایت‌های سی سال گذشته آنها بر آدربایجان چشم پوشی می‌کند ایشان نمی داند که دفاع مغرضانه از متجاوز تبعاتی برای کشور خودمان نیز خواهد داشت که پشت همین ارمنستان روسیه وفرانسه ودیگر مسیونرهای غربی برای کشتار مسلمانان نشسته‌اند وفرمان می‌دهند نباید به خاطر اختلافات جزئی موجود با آدربایجان تمامی کاسه وکوزها را بر سر آنها بشکنیم ودر صف دشمنان انسانیت بایستیم بهتر است آقای نیکزاد قدری در این مورد تامل ومطالعه بکنند وحرفهای نسنجیده نزنندون
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
کدام حمایت خاطرات رفسنجانی در کتاب صلابت سازندگی را بخوانید ایران هیچ حمایتی نکرد شاید شما بیشتر از رییس دولت در جریان هستید؟ ایران الان تاوان سی سال سکوت در مقابل تجاوز ارمنستان را میدهد و حقش است. از ترس روسها دم برنیاوردیم
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
حالا چون خودت ترکی که نباید حق و ناحق بگی! نسل کشی همین ارمنیا رو کی انجام داد!؟
پیشنهاد میکنم چنانچه احساس شد بنزین(کم)میاد گازعوعیل مصرف کنیم!!!
خخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
مازوت:)))))
افاضات جدید عبدالملکی؟!!!!!
خودرو سازان و حامیان آنها باید جوابگوی اضاقه مصرف بنزین را بدهند
بشنو ولی باور نکن. هیچ گشایشی در کار نیست.
از سال ۷۸ کشور درگیر پرونده هسته ای شده که شاید بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار کشور هزینه پرداخت کرده ، با این پول بدون شک میتوانستید تمام زیر ساخت های کشور که ویران شده رو نوسازی کنید ، آیا ۹هزار دلار از هسته ای درآمد زایی کردید ؟؟ فقر مطلق ۸۰ درصد جامعه ، پیر شدن جامعه ، دختران کشور پیر شدن ولی ازدواج نکردن ، پسران مملکت درگیر اعتیاد و بدبختی شدن ، چرا کمی فکر نمی‌کنید
امریکا تورم ۳۰۰ درصدی داره
امریکا دلارش به ۶۰۰هزار ریال رسیده
امریکا در فقر و فساد غوطه ور هست
امریکا انتخابات فرمایشی داره
امریکا ۲۰ ساله تحریمه
امریکا پول برای پرداخت حقوق کارمندان نداره
از این ابر چالش تر ؟؟ اقای بادامچیان تحریم برای هیچ کس خوب نباشه برای بازاریان و موتلفه خوب نون داره ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
بادامچیان مگه نمُرد هفته پیش ؟
!!! ای بابا
خوب تو کشور همه دارن از ریییس تعریف می‌کنند و کسی جرات انتقاد نداره ؟؟ ولله سخنان نوروزی فقط نشون داد که اصلا تو دنیای دیگه سیر میکنه ،
پاسخ ها
شهرام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
الان مد شده همه می گویند برای مهار تورم دلار را کنار بگذاریم. مثل اینست که بگویند برای مهار فشار خون، خون را کنار بگذاریم. همانقدر منطقی، عاقلانه و خلاقانه.
این دبیر ستاد امر به معروف دیگه داره میشه قوز بالای قوز!
آقای عبدالملکی
خدا قوت ! این حقوق و امکانات که بعنوان مشاور میگیری و انصافا حلال کردی ! شنیدم خونه زندیگتو فروختی و سرمایه گذاری کردی در کشور برای تولید ! ضمنا سکوت هر کسی معنیش این نیست که لزوما.... است .
کدام گشایش و توافق با آژانس؟ با این حرفها و شایعات ساخته شده ملت گول نخواهد خورد و این اقتصاد فشل هم سر و سامان نخواهد گرفت
عبدالملکی جان اینکه میگی ایران یکی از بهترین جاها برای سرمایه گذاری است کاملا درسته اما این را سرمایه گذار باید با پوست و خونش حس کنه نه اینکه جنابعالی بفرمایید!!
بادامچیان بعد از جنگ تحمیلی هر سال میشنویم که امسال سال برکت و خیرات خواهد بود اما نمیدونم چطوریه که سال به سال داریم مفلستر میشیم شما هم سال به سال فربه تر؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
وقتی بادامچیان بعد از گذشت ۵۰ سال هنور داره نون موتلفه رو میخوره دیگه رمقی برای بقیه مردم نمیمونه
این دولت به هیچ عنوان دنبال اصلاح نقاط ضعف خودش نیست و آینده بسیار خطرناکی در انتظار کشور هست ، وزیر کشور عنصر افراطی دولت هست که کشور رو داره به سمت حکومت نظامی سوق می‌دهد، ، او باعث اختلاف در نیروهای مسلح میباشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
وزیر کشور بهترین و قویترین وزیر این دولت و دولتهای پس از انقلاب بوده است. عملکرد عالی و قاطعانه ایشان و شورای امنیت کشور در ناآرامیهای اخیر قابل دفاع است. کسانی که علیه ایشان و کلیت دولت جوسازی میکنند، مشخص است به دنبال چه هستند
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
بدترین از وزیر کشور در طول تاریخ ویزیری در ایارن بر سر کار نیومده!! طرف برگشته میگه کسی رو دستگیر کردیم که هر 15 دقیق بیست سی میلیون به حسابش پول واریز میشده!! بگو عزیز من این حرفا برای دو دهه پیشه! الان کسی بخواد برای همچین چیزی برای کسی پول بریزه جوری میریزه که صد سال دیگم امثال تو متوجه نمیشن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
بارها گفته ام اما تابناک منتشر نمی کنه
وزیران این دولت در حد واندازه کارمند ساده وزارتخانه ها شون هستند
وزیر کشور هم در حد یک مامور امنیتی
اقای رشیدی کوچی تا وقتی امثال این بهادری جهرمی خط موبایل بدون فیلتر دارند چه میفهمند که مشکل مردم چی هست؟این بابا بجای اینکه پیامش را از طریق رسانه های عمومی ابراز کند انرا توییت میکنن،خوب افراد عادی که توییتر ندارند که متوجه افاضات این بابا بشوند.
لطفا کمی هم فکر کنید این مردم هالو نیستند و شعور دارند شما چرا همیشه سال قبل را معیار قرار می‌دهید اگر می‌گویید سال قبل مصرف پایین بوده است لطفا بنویسید از سال قبل تا الان هزاران خودرو جدید وارد ناوگان حمل و نقل شده است یا می‌گویند سال قبل برق و گاز و آب مصرفش کمتر بوده است ولی نمی‌نویسند از سال قبل تا کنون هزاران واحد مسکونی مردم ساخته اند برج های چند طبقه ساخته اند پاساژهای جدید. راه های جدید. خیابان های جدید، اینها همه به برق. آب و گاز احتیاج دارند پس نتیجه میگیرم شما دروغ می‌گویید نه تنها زیاد نشده بلکه کمتر هم شده است چون واقعا مردم کمتر مسافرت می‌روند کمتر آب و برق و گاز مصرف می‌کنند فقط به علت ساخت و ساز جدید و وارد کردن خودرو جدید است که مصرف بالا می‌رود یادتان باشد خودتان هستید.
واقعا به این کارهایتان خندم میگیره. دنبال این هستید که مثلا خودتون را پایبند که تعهداتان نشان دهید؟ومثلا برجام رابدون امریکا امضا کنید؟فقط یک نکته مهم رابدانید واون هم اینه که وقت خودتون رانگیرید چون برجامی دیگه نیست
حتی اگر تمام هسته ای وموشکی راهم جمع کنید نه برجامی هست ونه پولی که بگیرید
در مناطق آزاد ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است.....حالا این سرمایه گذاران خارجی حاضرند با خودروی مربوط به ده سال پیش در مناطق آزاد گردش کنند..... خیلی داریم با کشورهای منطقه رقابتی نزدیک پیدا می کنیم داداش یکم یواشتر بپا ازشون سبقت نگیری
آقای عبدالملکی اگه این حرفا رو برا ما میگی که ایران بهترین کشور برای سرمایه گذاری است نگو.دیگه پولی برای ایرانی ها نمونده.این حرفا رو برا خارجی ها بگو.البته ثابت کن بهشون.اونا مثل ماها ساده نیستن با چند تا جمله سریع بیان تو بورس بعد چند روز زندگیشون دود بشه بره هوا.
بادامچیان: آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم! خوب، تعریف کن ببینیم، آمریکا دیگر چه چیز هایی دارد که ما نداریم؟
آقای خاندوزی بهترنیست دولت محترم ومدیرانش کارخودشانرادرست انجام دهندبجای انجام کارهائی که متخصص خودش رامیخواهد فراموش نکردیم جراحی اقتصادی راکه رئیس محترم دولت انجام دادند وچه بلائی سراقتصادبیمارآمدکه دعوت حق رالبیک گفت وارزش پولمان صفرشدوکمرماشکست حالا شماکارخودت رابکن اگربخواهیداصلاحات دربانک مرکزی پدیدآیدبهترین کارآنستکه پاازکفش آنهابیرون کشیده و ازدخالت دولت درتصمیمات بانک مرکزی خودداری شودمثل تمام دنیا حتی کشورهای کمونیستی هم دولت درسیاست های بانک مرکزی دخالت نمیکردهرچندبیشترآنهانمیدانستندبانک مرکزی چه رنگی است شمابهتراست امور اقتصادی راباکمک بزرگان علم اقتصادبهبودبخشیدونه کپی برداری نصفه نیمه ازبعضی کشورهامثلا برای گرفتن مالیات کپی برداری میکنید از کشورهائیکه ثروت طبیعی ندارند و درضمن تورم درخدصفردارندونه درکشوریکه تورم واقعی بالای صددرصددرسال دارد درخاتمه نباید ضعیف ترین نقطه ضعف دولت اقای رئیسی مدیران اقتصادیش باشند لطفاًببانک مرکزی استقلال بدهید خودشان مدیریت کنند واجازه دهیدهرکسی کارخودش رابکند
سخنی با جناب رییسی و تمام کسانیکه او را بر مسند ریاست جمهوری نشاندن
ملت به شدت دچار افسردگی شدن ، سری به قبرستان ها بزنید ،، دلخوشی مردم شده مردگان آنها، کمر ملت ریز تورم شکست ، مردم هیچ امیدی به آینده ندارن ؟ دشمنان کشور منتظرن که کشور دوباره دچار آشوب شود و متاسفانه یه عده افراطی مثل شریعت مداری ، علم هدی و .. بر طبل تفرقه میرنند ، به خدا قسم اگه به فکر ایران و ایرانی هستی استعفا بده ، کاری که روحانی ۵ بار درخواست داد ولی موافقت نشد چون یه عده او رو تهدید کردن ، دیدید چه بلایی سر روحانی و احمدی نژاد آوردن افراطیون ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ملت به خاطر افسردگی این همه در عید نوروز مسافرت رفتن نه ؟؟
تو خودت افسردگی داری پای ملت ننویس
شما واقعاً روت میشه با تورم وحشتناکی که روحانی بوجود آورد اسمی از او بیاری
فقط یک قلم رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی مردم رو داشت نابود می کرد
اگه می بینی یه عده دارن جیغ بنفش می کشن و افسرده شدن احتمالاً به دلیل اینه که رییسی با حذف ارز ۴۲۰۰ دستشون رو از این رانت بزرگ قطع کرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
02.25
هنوز تو وادی روحانی و رئیسی هستی
این از اون بدتر
هردو از هم بدتر
با دیپلماسی ضعیف دولت آقای رئیسی،،رویکرد جدید v استفاده از نیروهای اعتدال گراست،، که به فال نیک میگیریم..
آقایان عراقچی،،خرازی و شمخانی گزینه های مناسبی هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
چ قبلیا
چ اینا
چ بعدیا
اینا همشون هیچ کاره ان .
نیکزاد به جای این حرفها توضیح بده چرا آموزش زبان مادریش در ایران ممنوعه؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
شما نگران ایران هستید یا یک کشور دیگه؟ آموزش هم آزاده و شما خبر ندارید، در دانشگاه تبریز کلاس ها برگزار شد اما از سمت مردم هیچ تمایلی به وجود نیامد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
اولا ممنوع نیست در ثانی اوضاع ایران خیلی بهتر ترکیه و آذربایجان است که عملا در حال زدودن سایر قومیت ها هستند . نیمی از کشوری که نام یک قومیت را روی خودش گذاشته ، کرد هستند و درصد بالایی ارمنی . کوری یا کور نما ؟
داود
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
چرا میگی ممنوعه؟ وقتی رادیو و تلوزیون محلی داریم جو میدهی که اموزش زبان ممنوعه ،؟ چرا فکر نکرده حرف میزنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
داود خان تو نمی فهمی چی داری می گی چون به احنمال
زیاد فارس هستی اول یکی باید به رادیو و تلویزیون محلی ترکی یاد بده چون کاملا فارسی و تو بین جملات گاها دو سه تا کلمه ترکی هم استفاده می کنن
هاشمی گلپایگانی چقد شبیه علم الهدی حرف میزنه!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
حرف نزدن علم الهدا رو در ۴ روز نخست سال جدید به فال نیک میگیریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
احتمالا همسایه خانوادگی بودند .!
قراره قیمت بنزین بالا بره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
خخخخخخخخ
وقتی دارید هر سال یک میلیون ماشین تولید میکنید. و. هیچ ماشینی قدیمی را هم. اوراق نمی‌کنید ...خب معلومه که. بنزین. کم میارید !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
!!!یک میلیون ماشین تولید میکنن ؟
یا یک میلیون لگن سیار و ارابه مرگ مونتاژ میکنن ؟
کدومش ؟
سه سخن از سه شخصيت !
-------------
بادامچيان : امريكا اَبَر چالش دارد ، ما ابر چالش نداريم !!
---------------------------------------------
ناپلئون بناپارت : « تصور كن اگر قرار بود هر كس بر اساس دانش خود حرف بزند چه سكوتي بر جهان حاكم مي شد » !!
ارنست همينگوي نويسنده معروف : » انسان دو سال نياز دارد تا حرف زدن بياموزد اما پنجاه سال نياز دارد تا سكوت كردن را ياد بگيرد » !!
دولت سریعا نسبت به حذف بنزین یارانه ای از اتومبیلهای خانواده هایی که بیش از تعداد اعضای خانواده اتومبیل دارند، اقدام کند. قطعا عده ای پرتوقع مخالف هستند اما مخالفت آنها هیچ اهمیتی ندارد.
عربستان یک کیلویی برگشت و آذربایجان نیم مثقالی رفت . اینجا ایرانه . تا کور بشه بدخواهان و حسودانش .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ارامکو عربستان دومین شرکت بزرگ دنیا بعد از اپل امریکاست با دارایی یک تریلیون دلار بر اساس امار بانک جهانی کل درامد سرانه ایران 150 میلیارد دلاره
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
عربستان رو حالا کی برده بود که برگشت؟؟
ایران امروز برای ارمنستان متجاوز نقش آمریکا برای اسرائیل را بازی می کند! واقعا قابل درک نیست جمهوری اسلامی چگونه می تواند از یک کشور متجاوز و نسل کش غیر مسلمان در برابر یک کشور مورد تجاوز قرار گرفته مسلمان شیعه حمایت بکند!!!؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
نسل کشی را که ترکیه عثمانی کرد نه ارمنستان. قرار نیست با این حرفها خام شویم و منافع ملی را قربانی کنیم اگر اینطور بود که مردم و جمهوری اسلامی هشت سال در مقابل صدام نمی ایستادند. مواضع خارجی جمهوری اسلامی را علی رغم تمام ناجوانمردی هایی که در حقش شد، تا حدود زیادی قبول دارم
مشاور رییس‌جمهور: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است .!!!!!!!
آقای عبدالملکی شما همونی نیستی که وزیر بودی و گفتی 4 قلم کالا گرون میشه ولی با تصمیمات غلط شما و دولت و مجلس و ... همه کالاها گرون شد؟؟؟؟؟
شما همونی نیستی که تو دولت روحانی گفتی چندتا جوون تبریزی لامبورگینی ساختن و پلیس به این لامبورگینی پلاک نمیده و اجازه تردد نمیده؟؟؟؟؟؟؟
شما با این سطح از سواد و شعور بهتر نیست بری چند سال آموزش ببینی و بعد بیایی اظهار نظر کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
نوری قزلجه: دولت با شعار محرومیت‌زدایی روی کارآمد، اما محرومیت‌زایی شد.!!!!!!!!!
وقتی به وعده وعید در هنگام انتخابات دلخوش باشی وقتی به کسانی که دولت مظلوم روحانی رو با همه ابزارهای غیر اخلاقی تخریب میکردن رای بدی نتیجه اش میشه این.
بادامچیان: آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم.
عجب. چقدر بدبختن آمریکایی ها
فقط یک سوال اگه اوضاع آمریکا اینقدر خرابه چرا کسی از آمریکا به ایران مهاجرت نمیکنه؟؟ چرا از ایران خیلی ها از جمله مفتخورها و کلاهبردارها و دزدها رفتن اونجا اقامت گرفتن؟؟؟
ملت روزه نمیگیرن ؟
همه دارن میرن مسافرت .
تردد بیش از ۱۸۰ میلیون سفر از این شهر به اون شهر .
قبول باشه مسافرت
بادمچیان بفرما چالش یعنی چه . البته چالش همه جا هست ولی مدیریت همه جا نیست .
اگر برای اظهار حضور سخن می گویی حرفی نیست .
درعجبم که جناب نیکزاد درطول نزدیک به ۳۰سال که سرزمینهای آذربایجان دراشغال ارامنه بود ومرزهاهم تغییرکرده بود حتی یکبار خط قرمزتعیین کرده بودکه حالا ازتغییرمرزفرضی درآینده نگران شده اند؟
آقای بادامچیان ، آخه ایران شما ها رو داره ، دیگه ابرچالش میخواد چیکار ؟!!! بالاخره خدا عادل است به یکی ابرچالش میده و به یک‌ کشوری هم امثال شماها رو
موضوع این است که تیم مذاکرات فعلی یا خودش هیچ اعتقادی به برجام ندارد یا اینکه هیچ ماموریتی برای به نتیجه رساندن مذاکرات برجام ندارد حتی یک دلار هم یک دلار است وقتی قرار است مذاکرات موفقیتی نداشته باشد چرا پول برای سفر اینان خرج میشود
آقای خاندوزی ، اصلاح لازمه اش تصمیم است نه در نظر داشتن.
بفرمایید “ دولت مصمم است بانک مرکزی رو اصلاح کند” نه که “ در نظر دارد”
تابی جون ، ۱۶ کامنت غیر قابل انتشار از ۳۳ کامنت
یعنی ۵۰ درصد کامنتها سانسور شدند !
چرا تا این حد سانسور؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
چون فقط کامنت های فارسها و کردها و ارمنی ها را منتشر می کنه حتی اگه فحش و ناسزا باشه دو سه تا هم کامنت مقابل با انواع تقطیع و دخل و تصرف منتشر می کنه
ج
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
البته نظر بنده عکس مطلبی که شما فرمودید بود ،
البته مصادره به مطلوب مدتی است روش برخی شده است !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
ایناییم که منتشر می کند از اتاق بغلیه
واقعا بادامچیان به این که میگه باور هم داره؟ آخه چه نسبتی بین آمریکا و ایران وجود داره؟ در چه زمینه ای؟ کل اقتصاد تو یک درصد اقتصاد آمریکا هم نیست اونوقت آن حرفی که زدی به چه معنی است؟ داری یک چاله آب رو با یک اقیانوس مقایسه می کنی؟ حالا اینی که گفتی تعریفه یا نقطه ضعف طرف رو نشان دادی؟
حرفهاي وزير خارجه امريكا كاملا درسته ، متاسفانه برخي تندرويها و براوردهاي غلط از سوي افراد بيسواد مانع نهايي سازي برجام شد ، حالا همان عده براي همان برجام به تكاپو افتادن !
آذربایجان یادش رفته که تو جنگ اول اگه ایران جلوی ارمنستان رو نمیگرفت الان نصف خاکش مال ارمنستان میشد. حالا که به پشتوانه و دلگرمی ترکیه قدری احساس قدرت میکنه میخواد اشغالگری کنه که اینجا باز ایران باید مداخله کنه و جلوشو بگیره
حتی اگر انتقادی داشته باشم اما از جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی به خصوص در ارتباط با مسائل خارجی، برای منافع ملی هم که شده حمایت میکنم و مثل برخی از وطن فروشها و خودفروشهایی که امید به خارجیها بستند، نخواهم بود
آیا بادامچشان میتونه آمریکا را روی نقشه پیدا کنه که این b ها را میگه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
حتی با چشم بسته میتونه .کعبه امال همه شون امریکاست الان تحقیق بفرمایید چند عضو خانواده مکرمشون تو دل شیطان دارند خوش میگذرونند ؟
باز این عبدالمالکی حرف زد؟؟!!
احساسات نایب رییس مجلس قابل درک است ولی رفتار منطقی ایجاب می کند موضع در قبال علی اف را وزرات خارجه اتخاذ و اعلام فرمایند و آتش باختیاری صدمات زیادی را به کشور وارد کرد حداقل شما مسئولین انجام ندهید
دوستان عزیزی که از روی بی اطلاعی سنگ کشور آذربایجان رو به سینه میزنند در جریان باشند که اولا آقای علی اُف دچار خود بزرگ بینی شدیدی شدن ودنبال کشور گشایی (به نظر متوهم خودشون)هستن،دوما پشت پرده این فتنه اسرائیل کثیف واردوغان توهمی هستند که میخوان پای ایران و به یک جنگ خود ساخته باز کنند به خاطر منافع خودشون.
لطفا از روی تعصب واحساسات اظهار نظر نکنید وآگاهانه به این موضوع بپردازید ومنافع ملی رو در نظر بگیرید

ناا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
علی اف با شما کاری نداره
درباره برجام ؟جام زهر را خواهید نوشید ولی اسمش را خواهید گذاشت نرمش قهرمانه،و ان را افتخاری برای خودتان خواهید دانست؟فقط صبر کنید خواهید دید؟
بادامچیان: آمریکا ابرچالش دارد، ما ابرچالش نداریم.
البته ما ابر چالش داریم که از آن باران چالش و مشقت می بارد.


عبدالملکی: ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است.
البته ایران یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری است؛ اما ما نمی گذاریم که این کار را بکنند.
بحث تصرف مرز ایران توسط جمهوری باکو کاملا بحثی انحرافی و غیر قابل باور است.دقیقا صهیونیست ها و اردوغان علیف را اجیر کرده اند که بخشی از انرژی ایران را تلف کنند و این موضوع را مطرح می کنند و الا تصرف مرز ایران جزو محالات است و این مرز همانند دوران دفاع مقدس اندازه خوزستان با ارزش است
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی