بازدید 6320
۷

رویکرد تازه شورای همکاری خلیج فارس در قبال ایران

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشستی خواستار تداوم همکاری‌ها و حل اختلافات با تهران شدند.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲ 23 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا و به نقل از الخلیج آنلاین، شورای همکاری خلیج فارس صد وپنجاه و پنجمین نشست دوره ای خود در سطح وزرای خارجه را در ریاض پایتخت عربستان برگزار کرد. در پایان این نشست که به ریاست بدر آلبوسعیدی، وزیر خارجه عمان بود بیانیه ای صادر شد.

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خواستار تداوم همکاری های مشترک و حل مسالمت آمیز اختلافات با ایران شدند.

در این بیانیه ضمن استقبال از توافق ایران وعربستان ابراز امیدواری شد که این گام در راستای حل اختلافات و پایان دادن به درگیری های منطقه از طریق گفت‌وگو باشد.

در بخشی از این بیانیه از تلاش های عراق و عمان برای تسهیل روند گفت وگوهای تهران و ریاض و میزبانی از چند دور مذاکرات میان آن ها تقدیر و تشکر شد.

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچنین خواستار توقف غنی سازی اورانیوم بیش از اندازه استفاده مسالمت آمیز در ایران و همکاری تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی شدند.آنها همچنین برای همکاری با ایران در این پرونده اعلام آمادگی کردند.

در بخشی از این بیانیه ادعاهایی درخصوص جزایر سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی مطرح شده است.

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچنین افزایش تنش ها در سرزمین های اشغالی و جنایت های اخیر نیروهای صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه در مناطق جنین و نابلس را محکوم کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
از مواضع اعراب یک ذره هم کم نشد.....زهی خیال باطل
تکرار همان ادعاهای تکراری.کدام رویکرد تازه!؟؟؟
بابا این جزایر را سریعا مسکونی کنید.....فقط شعار میدید عمل نمی کنید....... فردا از دستتون درش میارنا
چیش جدیده؟!!!!
امیدوارم این موضوع (احیای روابط با عربستان و کشور های پولدار همسایه)با واگذاری اراضی دولتی و کارخانه ها (سرمایه ملی) به بخش خصوصی توسط کاگروه دولت که ئارای اختیار تام و مصونیت قضایی است مرتبط نباشد. قطعا" آقای مان حواسش هست....
اقا برای یکبار این شایعه واگذاری جزایر سه گانه تکذیب بکنید
هر چه اختلاف بین کشورهای منطقه کمتر شود رفاه و امنیت مردم ان بیشتر است . ما در منطقه ای ثروتمند زندگی می کنم و اگر پولهایمان را صرف اسیب زدن به یکدیگر نکنیم قطعا مردم منطقه وضع بهتری خواهند داشت و بیگانگان هم دندان طمع خود را می کشند.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم